Poměr benzínu a oleje v řetězové pile

Jak zředit olej 1 až 50: Příprava palivové směsi pro řetězovou pilu

„Srdce“ každé řetězové pily. Pístový dvou.stroke vnitřní spalovací motor. A aby to majiteli sloužilo po dlouhou dobu, aniž by vyžadovalo časté opravy, je nutné jej doplňovat pouze benzínem, zředěným olejem nebo jinými slovy palivovou směsí. Ale jak to napravit? Tento článek představuje, jaké jsou proporce pro směs komponent, které se nejlépe používá benzín a jak zředit olej 1 až 50 nebo 1 až 25.

Jak vybrat olej pro řetězovou pilu?

Chcete.li odpovědět na tuto otázku, musíte se rozhodnout o typu vašeho zařízení. U řetězových pilovačů, které jsou zapojeny do zahradního a stavebního sektoru, je zředění ropy nezbytným postupem, který zvyšuje účinnost a trvání zařízení.

Jaké faktory by tedy měly být vedeny při výběru?

 • Místo výroby. Ano, najednou v tom leží první položka. Faktem je, že domácí řetězové pily vyžadují pro údržbu pouze jednoduché oleje. Současně mohou špičkové zahraniční zařízení vyžadovat, aby speciální olej fungoval v nejvíce uvedených indikátorech.
 • Je možné vyplnit domácí olej do benzínu pro řetězovou pilu zahraniční produkce? Ano, ale zároveň se ukazatele výkonu nemusí lišit k lepšímu.
 • Podívejte se na značku vaší pily a co o ní píšou na fórech. Velmi často stojí za zvážení specifik tankování některých společností, například motorový olej je pro některé vhodný a přísně přenos pro jiné.
 • Výrobce zařízení musí naznačovat preferované složení maziva pro jejich zařízení;
 • Nakonec můžete použít služby internetu, pokud olej pro vaši značku pily není dodáván do stavebních obchodů. Je tedy zaručeno, že použijete správný olej, který umožní řetězové pile vydržet mnoho let.

Je také důležité při výběru oleje pro řetězovou pilu je také sezóna, ve které je provozována pila. Například při práci při teplotách mínus může být i ten nejvyšší kvalita olej neúčinný kvůli jeho krystalizaci. Proto by měl být nástroj zpočátku upraven pro použití v takových povětrnostních podmínkách. Například nebude zbytečné zahřát karburátor během provozu. Pokud je pila také uložena v neotřesené místnosti, pak před operací musí být zahřátá.

Mnoho z nich čelí dilematu: který olej je lepší použít. minerální nebo syntetický? Syntetická verze, stejně jako v případě automobilů, stojí více, ale nevytváří v zařízení oxid uhelnatý oxid uhelnatý.

Doporučujeme vám vybrat si syntetický olej z prvního spuštění, ale pokud používáte minerální vodu po dlouhou dobu, nemůžete změnit typ oleje. Důvodem je to saze, které mohou spadnout a způsobit poškození pily.

V jakých poměrůch smíchat tekutiny?

Každý výrobce řetězových pilovačů určuje své proporce pro získání směsi benzínového oleje a označuje to v technickém pasu, který je při nákupu připojen k nástroji. Benzínové proporce s olejem pro řetězové pily domácí produkce se nejčastěji doporučují v poměru 1:15 nebo 1:20. Chcete.li vypočítat, kolik oleje je vyžadováno na litr benzínu, potřebujete 1000 /15 = 65 ml a 1000 /20 = 50 ml. V prvním případě se do každého litru benzínu přidá 65 a ve druhém. 50 ml oleje. Pro importovanou technologii je poměr mírně odlišný.

Pro řetězovou pilu Husgvarna, jejíž výkon motoru je 2 kW, výrobce radí pomocí poměru 1:50, t. E. K každému litru benzínu se přidá 20 ml oleje. Číňané.vyrobené pily jsou vyžadovány k nalití 40 ml oleje na litr benzínu s poměrem 1:25. Je třeba si uvědomit, že s přebytečným olejem v benzínu se zvyšuje saze, ucpávání válců, pístové prsteny jsou poškozeny a snižuje se komprese. S nedostatkem oleje. motor se přehří a produktivita nástroje je ostře snížena. Když je dokumentace ztracena a nevíte, jak smíchat benzín s olejem pro řetězovou pilu, můžete kontaktovat servisní středisko pro potřebné informace.

Podíl na přátelství řetězové pily

Genealogie pro řetězovou pilu přátelství začalo v roce 1953 vývojem „Progress“ ZMKB „Progress“. Výroba zboží byla svěřena dvěma podnikům. sibiřský nástroj. výroba a perm inženýrské rostliny. Hromadná výroba mechanizovaného produktu se začala, která je stále v trendu dne, protože jednotka byla systematizována.

Motory používají nízká oktanová čísla paliva. Jednotka ukazuje nejvyšší produktivitu při plnění plynových razítka AI-76 a AI-80 v ledu benzínu.

Doporučuje se zředit benzín a olej podle následujícího algoritmu:

Vezměte 2 čisté nádoby sušené z vlhkosti s objemovými značkami. Poté zřeďte palivo dvěma oleji v poměru 1:50. To znamená, že palivo je zředěno 20 miligramy oleje.

Rizika použití náhradních paliv a ropných náhradních

Strukturální rysy ledu řetězových pilovačů domácího a dováženého sortimentu vylučují použití dostupnějších náhrad na biopaliva a plynový kondenzátor benzín. Pracovní vlastnosti takového paliva v tuto chvíli zdaleka nejsou dokonalostí.

V celkovém objemu prodeje motorových olejů jsou falšované maziva podle různých informací 8 až 15%. Pouze zkušený specialista dokáže odlišit originální produkty od falešného.

poměr, benzínu, oleje, řetězové

Abychom vyloučili možná rizika včasného selhání pily, doporučuje se zakoupit výdajové materiály v maloobchodních prodejnách společnosti a zástupci prodejců.

Pro všechny vnější podobnosti je zakázáno používat pro přípravu směsi pracovního paliva oleje pro dva strokové spalovací motory mopedů a lehkých motocyklů. Použití zbytečných maziv může zahájit odmítnutí služeb ze záručních závazků.

Výsledek výpočtu palivové směsi:

Aby bylo pohodlnější měřit požadovaný objem oleje v mililitrech, používá lékařskou stříkačku většího objemu, stojí to levně, prodáno v jakékoli lékárně. Nebo použijte jakýkoli měřený kontejner kontejneru.

Naše kalkulačka vám pomůže spočítat požadovaný podíl pro doplňování doplňování jakéhokoli nástroje Benzo, například: lodní motor, řetězové pily, oříznutí pro trávu, sekačku na trávu atd.D. Jinými slovy, můžete nezávisle a volně vypočítat správný poměr benzínu a oleje pro dva motory s nastolením. Pokyny pro míchání na fotografii níže.

Je důležité před zahájením výpočtu přečtěte si pokyny pro provoz přístroje, zejména s body: objem tankování, poměr palivové směsi. Tato data budou počáteční pro správný výpočet.

Výsledný výsledek lze pro vaše pohodlí vytisknout na tiskárně kliknutím na ikonu „tisk“. Budeme spokojeni s konstruktivními komentáři a recenzemi týkající se práce naší služby.

poměr, benzínu, oleje, řetězové

Mějte na paměti, že plyn.instrument.tool má období běhu a poměr benzínu/oleje se liší od doporučeného.

poměr, benzínu, oleje, řetězové

UPOZORNĚNÍ. FALSIFIER!

Malé soukromé společnosti z Číny a dalších asijských zemí se specializují na výrobu motorových olejů, které jsou na nižší náklady, prodávají se na trzích pod ochrannou známkou předních výrobců.

 • Charakteristiky falešných produktů jsou řádově nižší než značkové originály. Neustálé používání falšátoru negativně ovlivňuje práci řetězové pily a trvanlivost jejího provozu.
 • Stav a kvalitu ropy může určit pouze zkušený specialista, takže se můžete vyhnout možným rizikům nákupem zásob v síti společnosti a licencovaných maloobchodních prodejen.
 • Použití neinformačních maziv pro specialisty na servis je právním základem pro zbavení vadné pily na opravu záruky a obnovy obnovy.

Kolik benzínu konzumuje řetězová pila

Další poměrně důležitý ukazatel lze nazvat, kolik řetězové pily spotřebovává směs paliva během provozu. Kontejner pro jeho úložiště může mít objem 0,3 až 1 litr. Průtok závisí na níže uvedených bodech:

 • Síla motoru. Tento indikátor se může lišit v poměrně velkém rozsahu. Verze provádění domácností se vyznačují nižším mocí, ale objem nádrže je také snížen. Proto se musíte předem připravit na požadované množství paliva, s přihlédnutím k ukazateli nákladů označený výrobcem.
 • Intenzita práce. Při řezání lze nečinný cyklus a pracovník poměrně často měnit.
 • Vzniklé zatížení. Například při zpracování dřeva, které je zmrazeno, se zatížení výrazně zvyšuje. Proto musíte provést časté doplňování doplňování. Na indikátoru paliva však existuje určité omezení.
 • Je třeba mít na paměti, že s opotřebením struktury se indikátor spotřeby paliva výrazně zvyšuje. Proto musí být po roce nebo dvou operacích prováděno doplňování paliva mnohem častěji.

S profesionálním poskytováním služeb souvisejících s pilem stavebních materiálů se často používají modely se zvýšenou kapacitou. Mohou pracovat po dlouhou dobu, což určuje časté spotřeby paliva S výkonem 5-6 kW může být průtok 3 litry za hodinu. Pokud je napájení menší, pak hodnota klesne na 0,6-0,8 litrů za hodinu.

poměr, benzínu, oleje, řetězové

Všimněte si, že nové modely netolerují špatnou směs paliva. Proto při nákupu drahé řetězové pily známého výrobce musíte věnovat pozornost tomu, které lze při tankování použít palivo.