Mini vrtačka vlastníma rukama je velmi výkonná

Jak vyrobit jednoduchou, ale výkonnou vrtačku

Dobrý den všem. Pokud si chcete doma vlastnoručně sestavit vyžínač trávy, jste na správném místě. V tomto článku se budeme zabývat procesem tvorby vrtačky, která bude nepostradatelná při výrobě jakéhokoli domácího výrobku. Na konci článku naleznete video, které přehledně ukazuje celý proces výroby.

Tato vrtačka dokáže dobře pracovat s materiály, jako jsou: Dřevovláknité desky, dřevo, překližka, plasty, měkké kovy. Obecně lze s tímto nástrojem provádět stejné činnosti jako s běžnou tovární vrtačkou.

Napájecí balíček

Narazil jsem na 12 voltový motor „vysoce kvalitní DC3-12V motor s vysokým točivým momentem super model s vysokorychlostním motorem“. V současné době mám model nedostupné, ale to stálo 197 pop v době nákupu.

Podobné zařízení je nainstalováno na původním dremelu, ale ten je asi o centimetr delší (má v krytu chladicí oběžné kolo).

Podle vzhledu je motor pěkný a kvalitní. Pokud jde o rozměry. kompaktní, zde jsou jeho skutečné rozměry: délka. cca 40 mm, průměr. 27,4 mm, průměr hřídele. 2,3 mm, délka otevřené části hřídele. téměř 13 mm.

Další fotografie

Zde jsou údaje o výkonu ze stránky produktu: Rozsah napětí: 3.0-12V Jmenovité napětí: 9V Otáčky bez zátěže: 20160 Proud bez zátěže: 680mA Maximální proud: 3.8A Jmenovitý točivý moment: g. cm Jmenovitý výkon: 20 W Startovací moment: 1000 g. Zjednodušeně řečeno, motor se ukázal být živým a výkonným pohonem.

Nevýhody

Jednou z hlavních nevýhod ručních vrtaček je jejich objemnost, která je dána povahou použitých dílů. Za předpokladu, že jsou vyrobeny z litiny, může hmotnost nástroje dosahovat až 3 kg, což představuje pro vykonavatele určité obtíže při práci a přepravě. Další nevýhodou těchto vrtaček jsou jejich nadměrné rozměry. Obecně to řemeslníci nepovažují za rozhodující faktor, ale někteří řemeslníci se právě z tohoto důvodu vzdávají ručního nářadí.

To vede mnoho dodavatelů k přechodu na elektrické nářadí. Kromě toho jsou ruční vrtačky z hlediska výkonu výrazně horší, a proto se pro velké množství prací téměř nepoužívají.

Co vyrobit

 • CBM z elektrického sklíčidla.
 • Úplná obdoba továrního dremelu.
 • Vrták na zubní kartáčky.
 • CBM z jednotky tiskárny.
 • Úsporné řešení bez skříně.
 • Druhý život starého magnetofonu.
 • Nápad na antiperspirant.

MD z elektrického sklíčidla

Anténa pro digitální televizi vlastníma rukama

V každé domácnosti je elektrická zásuvka pro žárovku. Můžete si z něj vyrobit plášť. Standardní sklíčidlo a kryt žárovky. Obě jsou vhodné pro domácí stroje. Vše závisí na vnějším průměru elektromotoru.

Výrobní postup je následující:

 • Vyjměte jádro kování.
 • Odšroubujte zadní kryt.
 • Motorová jednotka se vloží do skříně a boční povrch se natře tavným lepidlem nebo svaří za studena.
 • Tloušťku hřídele přizpůsobte velikosti otvoru v kleštinovém upínači.
 • Přilepte plastový kryt z plastové nádoby na přední část karoserie. Předem vyřízněte v krytu otvor pro průchod hřídele motoru.
 • Sklíčidlo je k hřídeli připevněno pomocí zajišťovacího křížového šroubu.
 • Zasuňte kabel motoru otvorem v zašroubovaném krytu a připojte jej k výstupním svorkám usměrňovače.
 • Pokud je možné umístit mikrospínač do zadního krytu elektrické kazety, bude se vrtačka snadno používat.

Poznámka! Pomocí regulátoru usměrňovače můžete měnit proud a napětí, a tím zvyšovat nebo snižovat otáčky funkčního nástroje. Je však třeba mít na paměti, že při překročení přípustných proudových limitů hrozí nebezpečí „spálení“ motoru.

Úplný ekvivalent továrně vyráběného „dremelu

Mini vrtačka se často nazývá dremel. název předního výrobce tohoto typu elektrického nářadí. Je téměř nemožné vyrobit podomácku nástroj, který by byl přesnou kopií nástroje Dremel.

Je na řemeslníkovi, aby našel správné díly. Protože podomácku vyrobený stroj v místní dílně se nikdy nevyrovná profesionálnímu výrobnímu stroji. Ačkoli s určitým úsilím můžete v této oblasti dosáhnout určitého úspěchu.

Tip. Nekopírujte slepě průmyslový model. Je lepší koupit hotový nástroj.

Vrták vyrobený ze zubního kartáčku

Každý, kdo používal elektrický zubní kartáček, ví, jak rychle se opotřebovávají hlavice a že je nemožné sehnat nové. Pokud se někde v domácnosti válí, je to dobrá volba pro výrobu mini vrtačky.

Obtížnost výroby spočívá ve vyjmutí vibrátoru a nasazení kazety na hřídel motoru. Baterie nebo dobíjecí baterie 18650. Takové zařízení nebude mít vysoký počet otáček hřídele motoru. Funguje však dobře jako gravírovací nástroj.

Dynamo z pohonu tiskárny

Stará tiskárna je vynikajícím „dodavatelem“ dílů pro výrobu mini vrtačky. Vyjměte motor a napájecí jednotku. Pokud je hřídel motoru příliš tlustá, je třeba ji nabrousit na brusce. Zapněte motor a přibližte jej k brusivu. Měřením průměru v pravidelných intervalech se průměr dříku přizpůsobuje velikosti kleštiny. Po dokončení montáže krytu, sklíčidla a koncového spínače lze nástroj připojit k napájecí jednotce. Poté nasaďte požadovanou funkční trysku a začněte pracovat.

Motor ze staré tiskárny

Ekonomická verze bez krytu

Abyste nemuseli hledat vhodný výrobek pro tělo vrtačky, je motor zabalen do smršťovací fólie ve 2 vrstvách. Vyhřívaný povlak utěsňuje boční povrch motoru a vytváří bezpečnou izolaci elektrického nářadí.

Mini vrtačka bez pouzdra

Druhý život starého magnetofonu

Šetrný pronajímatel může najít starý magnetofon nebo přehrávač. Pokud je rekordér vyroben jako stacionární jednotka, používá se napájení jako v předchozím případě.

K otáčení bitového sklíčidla je přizpůsoben také motor z hudebního přehrávače. Přístroj je mobilní, protože v napájecím bloku jsou místo baterií umístěny výkonné dobíjecí baterie.

Elektromotor z magnetofonu

Nápad s antiperspirantem

Plášť použitého kuličkového deodorantu je vhodný pro výrobu mini vrtáku. Výhodou této varianty je tvar plastové láhve. Je vyroben tak, aby se pohodlně a bezpečně držel v ruce.

Tělo kuličkového deodorantu

Další informace. Při konstrukci pouzdra MD by spoušť měla být v dosahu palce obsluhy. Tím se vytvoří další pohodlná možnost ovládání spotřebiče.

Ruční vrtačka pro vlastní ruce: pokyny pro výrobu

Malou elektrickou vrtačku potřebuje každý, kdo se zabývá elektronickými řemesly nebo jemnými dekorativními pracemi. Takový stroj je ideální pro nenáročné práce ve dřevě, plastu a kovu nebo pro vrtání desek plošných spojů.

Mini vrtačku si můžete sestavit doma ze sklíčidla, láhve od mýdlové bubliny, motoru k otáčení sklíčidla, baterie.

Motor můžete získat z fénu nebo úhlové brusky. Vhodné pro výrobu článku a elektromotoru z videorekordéru motor ze starého kazetového magnetofonu.

K výrobě elektrické mini vrtačky potřebujete:

 • Připevněte sklíčidlo a motor. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je svařování za studena. Musíte však pracovat rychle a pečlivě: svár rychle tvrdne a je pevný jako železo. Pokud se to nepodaří, není možné spoj přepracovat.
 • Vložte sklíčidlo do sklenice. Kazeta s jádrovým vrtákem by měla být potažena tavným lepidlem, aby byla zajištěna co nejlepší fixace.
 • V druhé základně udělejte otvor pro spínač. Lepší je, když je spínač malý, ovládaný klávesou.

Chcete-li sestavit vrták vlastníma rukama, měli byste se naučit teorii a podívat se na instruktážní video

Ruční vrtačka s mikrofonem je připravena! Zbývá jen připájet motorové a napájecí vodiče ke spínači a dodržet polaritu. K napájení miniaturní vrtačky postačí 9-12V baterie. Na šestipinovém spínači lze volitelně provést reverzaci.

Motor z autorádia: montážní materiály

Vzhledem k tomu, že hlavní nezbytnou součástí je motor, budou sekce hodnoceny podle toho, co a kde je motor vytažen. V této části se podíváme na možnost výroby vrtačky z motoru autorádia. K tomuto účelu poslouží jak relativně nový kazetový magnetofon CD, tak starý kazetový magnetofon.

Protože stereosystémy používají stejnosměrné motory, potřebují napájecí zdroj nebo autonomní zdroj energie (např. baterie). Proto je nutné mít pro výrobu napájecího zdroje následující materiály:

 • Snižovací transformátor napětí (220/(3-25) V).
 • 4 diody pro diodový můstek (odpovídající výkonu jezdce).
 • Regulátor napětí.
 • 2 x 100MF kondenzátory.
 • Dva rezistory, z nichž jeden je proměnný.

Schéma primitivního napájecího zdroje snadno najdete v odborné literatuře, takže se jím nemusíme podrobně zabývat. Regulátor napětí by měl být nastaven tak, aby byl jezdec napájen jmenovitým napětím. Přestože stejnosměrný jezdec ze starého přehrávače, přehrávače CD nebo magnetofonu může fungovat s téměř trojnásobným napětím, nedoporučuje se to.

Dalším důležitým bodem je volba materiálu skříně. Lze použít cokoli: kovové válcové těleso z lucerny, prázdnou nádobu od deodorantu, trubku s malým otvorem (podle průměru motoru) nebo jakýkoli jiný materiál, který je po ruce. V tomto případě je pro vrtačku nejúspěšnější pouzdro na baterky, protože v něm již je umístěn prostor pro baterie (baterie) a k práci stačí připojit motor k výstupním bodům.

Další důležitou součástí je vrtací kleština. Lze ji vyjmout ze šroubováku nebo ji lze zakoupit v obchodě

Druhá možnost je mnohem jednodušší, ale nezapomeňte, že jsou méně odolné a budete je muset pravidelně vyměňovat. Ještě jedna věc. ať už si kleštinu pořídíte kdekoli, měli byste si rozmyslet, kam ji k vrtačce připevníte. Vzhledem k tomu, že se musí volně otáčet na mechanismu, nebude jeho zajištění snadné. Zde má zakoupená kleština určitou výhodu oproti kleštině vyříznuté z nářadí, protože má předem navržený montážní systém. Ten je však u většiny modelů špatně navržen.

Po sestavení všech materiálů lze vrtačku sestavit.

Rozsah použití

Mini vrtačka je široce používána pro různé úkoly.

 • Vytváření otvorů do plastů, desek plošných spojů a dalších předmětů. S tímto nástrojem samozřejmě nelze vrtat silnější kovy, ale je dostatečně silný na to, aby udělal otvor do plechu o tloušťce až jeden milimetr.
 • Šroubování nebo vyšroubování šroubů s malými plochami a závity. Tyto spojovací prvky se nejčastěji nacházejí na automatických jističích (vypínačích), elektrických panelech, v kancelářském vybavení a také v elektromotorech malých výkonů.
 • Je vybaven speciálními bity, které lze použít jako gravírku nebo brusku, k čemuž se do jeho sklíčidla vkládají kulové bity s hrubým pracovním povrchem. Rotační hlava opracovává obrobek nebo maluje požadovaný vzor.

Pro zlepšení výsledku a zamezení přehřátí povrchu je vhodné použít olejovou emulzi, aby se minimalizovala třecí síla.

To jsou hlavní oblasti, kde se minivrtačka uplatňuje, ale kromě toho našla široké uplatnění v každodenním životě, například při zpracování (odizolování) dvou slepených předmětů z plastu nebo skla. Oba obrobky pro přípravu spojů zbruste a nasaďte je tak, aby k sobě přiléhaly v jedné rovině.

Blok: 7/16 | Počet znaků: 1244

Jak vyrobit vlastníma rukama

Když jsou všechny materiály a nástroje připraveny, můžete začít s přeměnou základního mixéru na elektrickou vrtačku. Celý proces je jednoduchý a trvá asi půl hodiny. Chcete-li vytvořit dobrý směrovač vlastníma rukama, měli byste se řídit tímto algoritmem:

To je vše, dremel s regulátorem otáček připraven. Pokud se nechcete příliš angažovat, lze nástroj vyrobit i bez nastavitelných otáček. K tomuto účelu lze nástroj použít již po upevnění sklíčidla.

S takovou domácí vrtačkou můžete provádět malé množství prací, které vyžadují vysokou přesnost a preciznost. Tento nástroj se nejčastěji používá v domácí dílně k řezání kovů, broušení obrobků, vrtání otvorů apod.

Mini vrtačka na bázi zubního kartáčku

Elektrické zubní kartáčky jsou velmi praktické při používání. Jsou však nepraktické, protože není možné vyměnit štětiny, když se opotřebují. Jednou z nevýhod těchto zařízení je, že elektrický zubní kartáček je poměrně drahý. Proto se musí po úplném opotřebení vyřadit. Není však nutné posílat toto drahé zařízení do koše, když se stane zcela nepoužitelným pro čištění zubů. Z těla elektrického zubního kartáčku můžete sestavit kompaktní vrtačku.

 • Nejdříve vezměte starý elektrický zubní kartáček a vypilujte ho do kufru. Dalším krokem je spojení hřídele motoru s vrtákem pomocí kleštinového upínače.
 • Při nákupu kleštinového upínače je nutné předem zjistit průměr hřídele motoru. Motory používané v zubních kartáčcích se od sebe liší průměrem hnacího hřídele.
 • Nákup kleštinového upínače vyžaduje jen velmi malé finanční náklady. Lze ji snadno zakoupit na bleším trhu nebo ve specializovaném obchodě na internetu. Tento nástavec obsahuje sklíčidlo, vyměnitelné vrtáky různých průměrů, které se vkládají do sklíčidla.
 • Při výrobě kompaktní vrtačky ze zubního kartáčku je nejobtížnější nasadit kleštinovou svorku na motor kartáčku. Vrtací stopka je určena pro hřídel o průměru od 2 mm, který může být u motoru menší. Pak je třeba provést poměrně složitou manipulaci. vybrousit každý upevňovací šroub tak, aby měl kuželovitý tvar. V tomto případě je možné přizpůsobit minimální průměr uchycení sklíčidla průměru hřídele motoru.

Kompaktní vrtačku si samozřejmě můžete sestavit i jinak než jen z kartáče nebo staré rukojeti. Vhodné jsou i další nástroje. Řemeslníci neustále vymýšlejí další způsoby, jak z improvizovaných materiálů sestavit kompaktní nástroj vlastníma rukama. Pokud potřebujete vrtačku, můžete ji sestavit pomocí možností navržených v tomto článku. I když nemáte s tímto druhem práce zkušenosti, můžete toho snadno dosáhnout a mít vrtačku na dosah ruky.

Výroba kompaktní vrtačky z improvizovaných materiálů je poměrně jednoduchá. S trochou úsilí a času máte k dispozici dobrou alternativu ke klasické vrtačce. S domácím kompaktním nástrojem můžete vrtat otvory pro opravu nábytku a řešit další problémy v domácnosti.