Šroubovák pro měření napětí, jak používat

Posypte indikátor posypte pro domov

Stojí za to říci, že šroubovák indikátoru je velmi důležitý nástroj, který by spolu s kleštěmi a kladivem měl být v jakémkoli domu a bytě.

Téměř každý člověk se musel dostat do tak nepříjemné situace. nečekaně v bytě vyjde z bytu. Co se stalo? Proč se to stalo? Většina lidí se okamžitě diví: „Světlo se vypnulo jen já nebo všude?»No, pokud je po ruce indikátor šroubovák, najdete odpověď na tuto otázku velmi rychle. Navíc, mít minimální sadu dovedností, v některých případech můžete dokonce nezávisle eliminovat poruchu.

Například, pokud je kontakt jednoduše ztracen v přepínači nebo výstupu, můžete rozpad velmi rychle opravit. stačí najít problémové místo. Ale jak to udělat? Používejte speciální, objemná, složitá a poměrně drahá zařízení? Ne, pokud je po ruce indikátor šroubovák. Navíc, pokud jej používáte, nemusíte se rozebrat zeď, abyste se dostali k kabeláži.

šroubovák, napětí, používat

Vážný plus je, že nikdo se nemusí učit, jak používat indikátor šroubováku. je co nejjednodušší použití. A zároveň vám umožní okamžitě určit nepřítomnost nebo přítomnost napětí na spínači nebo ve výstupu.

V tomto článku zvažujeme, jaký indikátor šroubováku je jejich hlavní odrůdy a design, a jak používat indikátor šroubováku.

Rozsah indikátorových šroubováků

Indikátor napětí se používá pro následující účely:

 • Stanovení fáze, nulový drát;
 • Stanovení polarity baterií a baterií;
 • Hledejte skryté (zděné) ve stěně zapojení;
 • Hledejte útes v elektrickém obvodu;
 • Kontrola provozovatelnosti topných prvků, žárovky, diodů a dalších rádiových komponent.

Kromě toho, pomocí digitálních modelů moderního tohoto zařízení, je možné určit hodnotu napětí, umístění pozitivních a negativních elektrod na diodě.

Indikátorový nástroj s LED a výkonem

Vzhled a princip šroubováku s LED je stejný jako předchozí verze s neonovou žárovkou. Hlavní rozdíl je v dolním prahu indikace

Konvenční indikátor napětí s LED se nejčastěji používá v každodenním životě k určení fáze a nulových vodičů Standardní schéma je doplněno bipolárním tranzistorem.

Zařízení tohoto typu patří do kategorie multifunkčních, charakterizovaných rozšířeným sadou technických parametrů. Kromě možnosti stanovení napětí můžete nastavit skutečnost přerušení řetězce a přesně najít poškozené místo. Kromě toho se indikátor používá ke stanovení polarity zdrojů přímého proudu a umístění vodičů. Ve druhém případě se používá bezkontaktní metoda a samotné dráty by měly být pod napětím.

Detekce vodičů se provádí kvůli indukovaným magnetickým poli rozpoznaným zařízením. Samotný drát by měl být umístěn ve zdi v hloubce nejvýše 1,5 cm. Toto zařízení může také zkontrolovat baterii.

Vzhledem k nízkým nákladům na tyto šroubováky převyšuje počet užitečných funkcí v nich všechna očekávání. Hlavní věcí je používat nástroj správně a ovládat stav baterií, které jsou rychle vypouštěny. Aby se nástroj uložil co nejdéle v pracovním stavu. Mezi pracemi bude hrát roli jakéhokoli ochranného čepice.

Kontrola indikátoru indikátoru

Před zahájením práce musíte zkontrolovat výkon sondy. Za tímto účelem stačí se dotknout současně kovového kontaktu na rukojeti a ocelovou štěrbinu šroubováku.

Zároveň by se měl světelný indikátor rozsvítit. To znamená, že zařízení je pravidelné, pokud se nerozsvítí, neexistuje, ne. Pokud zkontrolujete obvyklý šroubovák indikátoru, nic se nestane.

Zařízení indikátoru šroubováku

Pro jednoduchost porozumění nejprve zvažte zařízení indikátoru šroubováku pasivní akce. Jakýkoli šroubovák má následující komponenty:

Bydlení vyžaduje zajištění bezpečnosti osoby, takže by mělo být vyrobeno z izolačního materiálu. Někteří výrobci na rukojeti před bodnutím nastavili prsten, který zabraňuje náhodnému sklouznutí z ruky, což může vést k současné porážce.

Uvnitř pouzdra jsou rádiové prvky a indikátor (neonová žárovka). V pasivním šroubováku vstupuje napětí ze špičky do rezistoru, který omezuje proud na bezpečnou hodnotu, poté na neonovou lampu a vstoupí do druhého kontaktu umístěného na konci držadla. Odpor odporu je alespoň 1 máma.

Takové sondy mají malou citlivost a ke zvýšení je do diagramu přidán polní tranzistor. V tomto případě je do obvodu vložen jejich vlastní zdroj energie ve formě baterií.

Digitální ukazatele jsou ještě složitější. Použití diferenciálního transformátoru významně zvyšuje citlivost zařízení a chrání osobu před elektrickým šokem. Některé modely umožňují test RCD (ochranné vypnutí), který by měl být nahlášen v pasu.

Modely a jejich schopnosti

V této části článku dáváme některé z nejúspěšnějších modelů a zvažujeme jejich vlastnosti.

Začneme s modelem MS-48S SV-45203-48 Light-Zars. Model má pohodlný design, vybavený světlem a zvukovým indikací přítomnosti napětí. Nastavitelná citlivost „sondy“ umožňuje přesněji určit umístění poškození nebo skrytého zapojení. Ačkoli ten druhý má stále hmatatelnou chybu. Náklady na takový nástroj jsou do 3.4.E.

Indikátory šroubováku energie 6878-28ns. Všechny dostupné funkce, sazby zobrazené hodnoty napětí na 12V displeji, 36V, 55V, 110 V a 220 V. Vrcholem tohoto zařízení je absence baterií, zatímco všechny funkce jsou k dispozici. Zároveň jsou náklady o něco více než dolar.

SUFELINE Indicator Screwdriver Multifunkční MS-18. K dispozici je pět funkcí, stojí 1,5. 2 na.E.

A samozřejmě, „klasický“ indikátor šroubováku na fotografii níže. Jednoduché a spolehlivé a cena je 0,5 v.E.

Ve skutečnosti je výběr indikátorových šroubováků obrovský, cenové rozpětí je velmi široké od 0,3 do 15.20 u.E. Pro kopii. Znáte své potřeby a příležitosti, snadno si vyberete nejlepší možnost pro sebe.

šroubovák, napětí, používat

Kritérie výběru

Při výběru testeru se zohledňuje takové vlastnosti:

 • Forma bodnutí. bodnutí zařízení by mělo být ploché a odolné. To bude měřit nejen napětí, ale také odšroubuje různé šrouby na terminálech, instalační boxy pro zapojení;
 • Materiál. Případ testeru by měl být vyroben z plastové stability na dopady;
 • Snadné použití. zařízení by mělo ležet dobře v ruce, mít klip pro připevnění na klopě kapsy;
 • Funkce. nejpohodlnější modely, které mají další funkce, jako je „fráze“, stanovení hodnoty naměřeného napětí;
 • Metoda upozornění na přítomnost napětí. pomocí zvuku z reproduktoru vestavěného nebo provozu malé LED, neonové žárovky;
 • Přítomnost displeje. malý monochromatický displej umožňuje zobrazit hodnotu napětí;
 • . Zkušení elektrikáři používají dražší a spolehlivé testery
 • Výrobce je nejoblíbenější a nejspolehlivější produkty značek, jako jsou Yato, Wortex, Stanley, Iek, Fluke.

Také při výběru testera je nutné zvážit recenze o konkrétním modelu na internetu.

Kontrola integrity pojistek, diod, žárovky

K jednomu kontaktu na žárovce, pojistce nebo diodě se musíte dotknout rukou a druhou sondu šroubováku. Poté je její kontakt na rukojeti stisknut. Pokud se dioda rozsvítí, pak je zařízení neporušené.

šroubovák, napětí, používat