Jak naříznout roletu na šířku

Šířku rolety lze zmenšit?

Podpěru rolety můžete vyříznout pilkou na železo nebo skládačkou. Podpěrný válec musí být o 0,8-1 cm širší než tkanina, aby se zabránilo deformaci tkaniny na okrajích při kroucení. Nyní vyřízněte váhový díl. Ta je o několik milimetrů užší než šířka tkaniny.

  • Položte roletu na rovný povrch, vytáhněte ji a rozložte materiál.
  • Odřízněte válec na požadovanou šířku
  • Odřízněte zátěžový díl (musí být o 10-15 mm užší než křídlo rolety).
  • Složte roletu zpět do jednoho celku a zavěste ji na okno.

Standardní instalace pomocí samořezných šroubů

Po určení vzdálenosti od okrajů okna označte místo prvního upevnění držáku. 2. V tomto místě udělejte otvor a vložte hmoždinku 3. Našroubujte upevňovací prvek a dbejte zvýšené opatrnosti. 4. Druhý držák namontujte stejným způsobem, jak je popsáno výše. 5. Pomocný držák namontujte ve vzdálenosti 12 cm od regulačního řetězu. к. kde je mechanismus vystaven největšímu zatížení. 6. Namontujte pomocný nástavec do držáků na straně hlavního ovládacího zařízení. 7. Slyšitelné cvaknutí signalizuje, že je markýza správně zasunuta do trubky a uzavřena ozubenými koly. 8. Nyní namontujte korektory až k seřizovacímu řetězu a zkontrolujte instalaci. Ujistěte se, že je tkanina zabalena bez napětí. 9. Připevněte kryty držáků. Montáž otevřených žaluzií, stažených žaluzií, minikapsových žaluzií den-noc dalšími způsoby uvedenými ve videu.

Žaluzie jsou v dnešní době velmi rozšířeným typem žaluzií, a to od obytných prostor až po kanceláře a zdravotnické budovy. V poslední době se objevilo mnoho zajímavých a vylepšených modelů, díky nimž můžete zajistit dodatečný pocit pohodlí v jakémkoli prostoru. Stále oblíbenější jsou například denní rolety, které díky své důmyslné konstrukci dokáží regulovat průnik světla.

Mechanismy, kterými lze rolety ovládat, jsou podobné jako u běžných rolet, ale jejich kvalita a rozmanitost je mnohem větší. Na rozdíl od standardních žaluzií jsou také ergonomické, snadno se používají, nevyžadují praní ani důkladné čištění. Ve skutečnosti je lze označit za vylepšený model žaluzií s regulací světla.

Prodloužení pomocí pásku s očkem

Pro trubkové závěsy je vhodná metoda prodloužení s oky. Díky tomuto poutavému prvku je závěs nejen delší, ale také dekorativnější. Šicí šrouby se obvykle vyrábějí v dílně. Doma. Výsledek však stojí za to.

Délka pruhu látky, na kterém budou umístěny kroužky, se musí rovnat šířce záclony plus dvojnásobek výšky hřebínku (část vyčnívající nad kroužky) plus přídavky na lemy a švy. Na spodní stranu se pomocí žehličky nalepí speciální páska, aby byla pevná. Ohněte okraj pásu a utěsněte jej. Poté proveďte označení. Za tímto účelem jsou levý a pravý okraj odsazeny o 1 cm. Zde budou umístěny koncové kroužky. Určete střed budoucí záclony a vyznačte od něj. Vzdálenost mezi kroužky je 15-20 cm. Nakreslete kružnice se středy v označených bodech. Důležitý je správný průměr. U elastických tkanin by měl být průměr otvoru o 1-2 mm menší než vnitřní průměr rukávu. U pevných tkanin by se tato vzdálenost měla rovnat průměru rukávu.

Pokračujte v montáži. Do té doby se doporučuje okraje otvorů v tkanině ošetřit speciální páskou nebo lepidlem. Tím se zpevní okraje a pomohou se opravit případné nedokonalosti, pokud je otvor větší, než je nutné. K instalaci budete potřebovat stůl, podkladovou desku ze silného materiálu a kladivo. Umístěte kování na přední stranu a otočte je na zadní stranu na podkladový pásek. Na vyčnívající hrany šroubení se nasadí podložka. Pomocí kladiva odtrhněte volný okraj spodní části ohnutím přes podložku. Zahákněte všechny kroužky k sobě a přišijte k žaluzii pruh látky. Vyrobte šev a zavěste jej na záclonu.

Typy a velikosti rolet

Výrobci nabízejí obrovský sortiment rolet, mezi nimiž najdete výrobky jakékoli velikosti a pro jakékoli okno. Někdy se však stává, že sortiment rolet nabízený prodejcem nemá požadovanou velikost pro vaše okno. To se obvykle stává, pokud byl stavební projekt navržen s nestandardními rozměry oken nebo pokud je velikostní síť žaluzií, které se vám líbí, omezená a neobsahuje model vhodný pro vás.

V takovém případě existují dvě cesty, jak z této situace ven:

  • Rolety na míru vašim individuálním potřebám. Nejpohodlnější řešení. S minimálním úsilím a bez jakýchkoli potíží získáte rolety, které budou plně odpovídat vašim představám a rozměrům okenního otvoru. Tato metoda má však jednu zásadní nevýhodu. Cena hotového výrobku.
  • Koupit si systém ochrany proti slunci, který se co nejvíce blíží požadované velikosti, ale je o něco větší, a roletu si sami uříznout. Vyžaduje to trochu osobního úsilí a času, ale záclony budou stát velmi málo.

Na trhu jsou k dispozici následující typy rolet:

Jejich speciální funkce. Otevřený válec, který není nijak chráněn. Tyto rolety jsou levné, zabírají málo místa a lze je namontovat nad okenní otvor nebo na každé okenní křídlo. Jejich maximální šířka je 1.8 m, výška. 2 м.

Záclonové rolety tohoto typu jsou vybaveny plastovým boxem, který ukrývá otočnou hřídel a chrání ji i navíjenou látku před znečištěním a náhodným poškozením. Další rozdíl mezi nimi. malé rozměry. Šířka závěsu začíná od 0.7 m, ale délka nepřesahuje 2.2 м.

Tyto rolety lze vyrobit v délkách až 4 m.5 m šířky a až 3.Pro velké okenní otvory, například panoramatická okna nebo velká okna v kancelářských budovách, je nejvhodnější okenní otvor o délce nejméně 5 metrů.

Záclonové rolety jsou vhodné zejména pro šikmá okna. Aby žaluzie dokonale přiléhaly k okenním křídlům, jsou po stranách opatřeny speciálními vodítky, která je udržují v těsné blízkosti. Jejich výška. max. 2 m, šířka. alespoň 0.7 м.

Lze roletu zkrátit na šířku??

Jak řezat role na šířku? Při zkracování rolety na šířku se musí zkrátit nejen samotná tkanina, ale také navíjecí válec. Úplně odviňte roli látky, vyjměte navíjecí trubku a zátěžový díl. Odměřte žaluzie na požadovanou šířku a zkraťte je na požadovanou délku.

Okrajové rolety mohou být také lemovány lemem, což je pruh látky. Nejprve ji připevněte špendlíkem a poté ji sešijte. Záclony není nutné zkracovat zespodu, existuje způsob, jak je zkrátit od horního okraje.

Jak si ji sami rozříznout?

Pokud jsou závěsy vyrobeny z hedvábí nebo organzy, nesmíte na nich dělat žádné značky. Aby se tomu zabránilo, používají se univerzální lepicí pásky. Předtím se vyžehlí a pak se látka a složený kus sešijí k sobě. Proužky zažehlete přes gázu na měkkém ručníku.

Okraje rolet mohou být také lemovány lemováním, což je textilní pásek. Nejprve se upevní špendlíky a poté se sešije. Není nutné zkracovat závěsy ve spodní části, existuje způsob, jak zkrátit délku horního okraje.

Fotografické tipy, jak řezat záclony

Pomozte webu, sdílejte s přáteli

Jak upevnit roletu bez vrtání

Oboustranná lepicí páska:

  • Je nutné dodatečné odmaštění povrchu.
  • Obecný postup instalace se neliší od postupu instalace pružinových držáků.
  • Celková bezpečnost upevnění je nízká (zejména pokud jste si vybrali těžký a objemný model).

Fotogalerie vám pomůže pochopit všechny rozmanitosti tohoto typu žaluzií.