Rozdíly mezi pilkou na kov a pilkou na dřevo

Pily na pórobeton, dřevo, kov a sádrokarton. jejich vlastnosti a druhy

Pila na železo je variantou ruční pily. Žádný domácí kutil si nedokáže představit svůj život bez ní. Takový truhlářský a kovoobráběcí nástroj je rukojeť kombinovaná s pracovním řezným nožem, který má ostré zuby.

Pily se dělí na několik typů: na dřevo, kov, pórobeton (pórobeton) a sádrokarton. Toto rozdělení vychází ze skutečnosti, že pily s různými zuby a tvary jsou určeny pro různé práce. Například truhlář řeže nejen dřevo, ale také pórobeton a sádrokarton. Nástroj na kov řeže kov, ale je schopen řezat i všechny ostatní materiály.

Pro dřevo

Nákup pily na dřevo by měl být opatrný. Liší se tvarem čepele, rukojetí a typem zubů.

Klasická pila na železo se také nazývá běžná nebo příčná pila. Tato pila řeže dřevo podélně nebo příčně. Pilové zuby mají trojúhelníkový tvar s roztečí zubů od 1,5 do 6,5 mm. Klasický typ se rychle prořezává dřevem, jedinou nevýhodou je, že samotná řezba je hrubá a zůstává spousta třísek, ale pro zahradnické práce se hodí.

Úzká (baňatá). jedná se o specializovanou pilu. Pilka na železo může být oboustranně vroubkovaná, aby byl řez čistší. Takový nástroj je určen pro řezbářství, kdy potřebujete přesně vyřezat díly ze dřeva.

Dýhovací nůž je navržen pro čistý řez, který nezanechává tolik hoblin a vede k dobře vypadajícímu řezu. Zuby pilky na železo tvoří rovnoramenný trojúhelník. Pila se používá pouze k příčnému řezání a šířka nástroje obvykle nepřesahuje 1-1,5 mm.

Pily na dřevo se také dělí podle tvaru zubů:

Není však vhodný pro řezání laminátových podlah. Po 20 řezech je práce velmi obtížná, protože zuby jsou již otupené.

Kov

Jedná se o typ pily určený k řezání kovových konstrukcí. Tímto nástrojem lze řezat dřevo, pórobeton, sádrokarton, ale nelze s ním řezat kámen a beton.

Pila na kov by měla být používána pouze k řezání kovových konstrukcí. Pilový kotouč pro pilu na železo, rám pro upevnění a rukojeť pro držení pily.

Čepel nástroje je k dispozici jako jednostranný nebo oboustranný nástroj. Výhodou oboustranného pilového kotouče je, že kovový pilový kotouč se rychle opotřebovává, je třeba jej neustále obnovovat, a pokud je oboustranný, lze jej méně často obnovovat.

Při zasouvání pilového kotouče do rámu pro upevnění je důležité postupovat správně, jinak dojde ke snížení řezné rychlosti a pila by se mohla zlomit.

U profesionálních pil na kov můžete nastavit úhel 45, 90 nebo 180 stupňů.

Pro pórobeton a pěnobeton

K řezání pórobetonu nebo pěnobetonu je třeba zakoupit specializované nástroje. Tyto pily mají určitou konstrukci s pobeditovými hroty. Zuby nástroje se pevněji zaříznou do povrchu materiálu.

Pilový kotouč na pórobeton lze použít pro příčné i podélné řezy. Existují tři typy fréz na pěnobeton:

 • 2-2,5 mm. používá se pro drobné detaily a přesné vyřezávání;
 • 3-3,5 mm. používá se pro střední velikost;
 • 4-6 mm. velké a obtížně řezatelné.

Pro sádrokartonové desky

Pila na sádrokarton nebo kotoučová pila se používá pro řezání sádrokartonových desek a také pro různé otvory. Je vyrobena z kvalitní oceli, takže je prakticky nemožné ji zlomit.

Čepel pily na sádrokarton je tenká, délka čepele nepřesahuje 20 cm, nástroj má pohodlnou kompaktní rukojeť, takže tato pila vyřezává různé detaily a dělá to přesně.

Žebříček KP top 10

BAHCO Superior 2600-16-XT11-HP 400 mm pila na dřevo (od 1600 )

Skvělá, robustní pilka na železo. Je určen pro dřevo. Výrobce zákazníkovi garantuje tvrzenou konstrukci zubů. Jejich rozteč je 11. Rukojeť. pevná. Uživatelé si pilku na železo chválí pro její odolnost a nízkou životnost. Práce s ním je pohodlná. Řeže středně malé a malé dřevo. Umí řezat překližku. Nezklame vás ani v jiných případech, ale zacházejte s ním opatrně a podle jeho účelu.

Základní charakteristiky: typ. pila na dřevo; materiál. dřevo; délka čepele. 400 mm; kalené zuby; rozteč zubů. 11; rukojeť. pevná.

Výhody a nevýhody

Pila na kov Gross Piranha 77600 300 mm (od 976 )

Tento nástroj je určen pro kovové. Má dobrou délku pásu 300 mm. Vyrobeno z velmi odolného bimetalu. Čepel lze nastavit pod úhlem 45 stupňů, což usnadňuje práci osobě, která pilku používá. Kvalita materiálů je důvěryhodná a model může při správném používání dlouho vydržet.

Hlavní charakteristiky: typ. pilka na kov; materiál. kov; délka čepele. 300 mm; materiál čepele. bimetal; čepele v sadě. 1 ks.hrot nože. rozteč 24 zubů; rukojeť. pevná; další informace. napínací síla nože. 170 kg; možnost instalace nože pod úhlem 45°.

Výhody a nevýhody

Pila na dřevo Zubr Expert 15165-35 350 mm (od 757 )

Nástroj, který uživatelé respektují. Mezi klady patří dobrá kvalita oceli a ostrost. Šikovné i na přenášení. V pouzdře se skládá stejně jako pistole. S tímto nástrojem ho můžete nosit s sebou, když jedete kempovat nebo kamkoli jinam. tloušťka čepele není malá; problémy nedělá ani blokovací mechanismus.

Hlavní charakteristiky: typ. pila na dřevo; materiál. dřevo; délka čepele. 350 mm; materiál čepele. uhlíková ocel; dodávané čepele. 1 ks.kalené zuby; rozteč zubů. 7; možnost 3D broušení; rukojeť. pevná.

Výhody a nevýhody

Pila na dřevo Irwin Xpert 10505542 550 mm (od 1488 )

Model se zajímavým designem. Vyznačuje se nejen dobrými materiály, ale také poměrně velkou čepelí. To znamená, že je ideální pro práci s většími obrobky. Specializuje se na dřevo, dokonce i na mokré dřevo. Snadné řezání, hladký řez. Pokud například není množství práce příliš velké, může nahradit i motorovou pilu.

Hlavní vlastnosti: typ. pila na dřevo; materiál. dřevo; délka pilového listu. 550 mm; kalené zuby; rozteč zubů. 8; rukojeť. pevná.

Výhody a nevýhody

Armero A541/115 úzká pila na sádrokarton 150 mm (od 370 )

Specializovaný malý nástroj. Najdete zde dobrou kvalitu a velmi příznivou cenu, zejména pokud vezmete v úvahu slevy. Pila na železo zvládne sádrokarton během chvilky. Čepel je kalená a ostří je úzké. takový pilový list prostě nemůže špatně plnit své základní funkce. Z bezpečnostních důvodů je rukojeť opatřena hliníkovým bezpečnostním krytem. K univerzálnosti přispívá i špičatý konec čepele.

Hlavní charakteristiky: typ. úzká pila na sádrokarton; materiál. sádrokarton; délka pilového listu. 150 mm; dodávané pilové listy. 1 ks.jedna rukojeť; rukojeť. pevná; materiál rukojeti. pogumovaný plast; další informace. naostřená špička čepele, hliníková ochrana čepele na rukojeti.

Výhody a nevýhody

Vira 801400 400 mm pila na dřevo (od 389 )

Levná verze klasického vzhledu. Pila má příčný směr. Rukojeť z pogumovaného plastu. Hlavní účel. na suché dřevo. Nepostradatelný pomocník v soukromém nebo rekreačním domě. Ořezávání stromů, řezání dřeva. to vše zvládne pila na železo. K dispozici je také atraktivní cena.

Základní charakteristika: typ. pilka na dřevo vroubkovaná; materiál. dřevo; délka čepele. 400 mm; kalené zuby; rozteč zubů. 9; orientace pilového listu. příčné řezání; rukojeť. pevná; materiál rukojeti. plast potažený pryží; další informace. na suché dřevo; materiál čepele. ocel Mn65 s tvrdostí 50-56 HRC; tloušťka čepele. 0.9 mm.

Výhody a nevýhody

Kraftool Katran Fine Cut Carpentry 1-15181-30-14 300 mm pila na dřevo (od 1054 )

Vzhled kotoučové pily okamžitě zaujme. Odlišuje se od svých kolegů. Funkce je však stejná. zpracování dřeva. Zvláštní charakter řetězové pily lze vysvětlit jejím původem. Navrženo v Japonsku. Zuby jsou zpevněné a jemné. Řezání musí být prováděno opatrně a pečlivě. Pokud to děláte pečlivě a správně, je výsledek dokonalý.

Základní charakteristiky: typ. pila na dřevo, materiál. dřevo, délka čepele. 300 mm, kalené zuby, rozteč zubů. 14, 3D broušení, rukojeť. pevná, materiál rukojeti. pogumovaný plast.

Tyto nástroje se liší velikostí a tvarem čepele, které určují účel nástroje. Pro podélný, příčný a smíšený řez se používají různé frézy. Čepel víceúčelové pily má délku 450 až 500 mm a její zuby jsou středně velké. Zahradní větve je pohodlnější řezat zkrácenou pilkou, ale kmeny se lépe řežou delší pilkou.

FatMax 300 mm 11TPI Stanley 2-17-205

Jedná se o kotoučovou pilu na železo pro přesné a rovné řezy. Může také udělat díry do dřeva. Tři řezné hrany na každém indukčně kaleném zubu pro rychlou a efektivní práci. Dvoudílná rukojeť poskytuje bezpečný úchop pro plné ovládání. Délka čepele 300 mm.

 • Vysoce kvalitní materiály;
 • Dlouhá životnost;
 • Nízká hmotnost;
 • Dlouhá životnost pilového kotouče;
 • Snadné a rychlé řezání.

S tímto specializovaným nástrojem lze provádět přímé i zakřivené řezy.

Bahco 2600-16-XT11-HP

Švédský nástroj si poradí s různými dřevěnými podklady. Tato pila je určena k příčnému řezání, ale se zkušenostmi ji lze použít i k podélnému řezání. Díky neobvyklému designu a dlouhotrvající ostrosti zubů je pila Bahco velmi oblíbená. Povlak s nízkým třením výrazně snižuje tření při práci, takže se čepel méně zahřívá a je pohodlná při používání.

Rukojeť pily je pevně připevněna k čepeli pro bezpečné a pohodlné používání.

Gross Piranha 24109

nástroj je vyroben z vysoce kvalitní oceli. Označeno 52 HRc, ale opakované kalení vedlo k tvrdosti 66 HRc. Klasické trojúhelníkově vroubkované zuby usnadňují manipulaci. Čepel je 400 mm dlouhá a potažená teflonem. Plastová rukojeť je opatřena gumovou rukojetí, která zabraňuje vyklouznutí nástroje z ruky.

Jak se liší pila na železo od pily na železo?

Pila na železo je jednou ze základních a často používaných značek pil. Od ostatních nástrojů v této skupině se liší tím

 • Jedná se o mimořádně užitečný nástroj. Pila je poháněna pouze vratnými pohyby ruky. Ostatní šavlové pily mohou být elektrické nebo benzínové.
 • Pily na kov používají pouze vratný pohyb, zatímco jiné pily mohou být kruhové.
 • Takové nářadí je obvykle vybaveno jednou rukojetí pro jednoruční ovládání.
 • Má převážně rovný řezný nůž, zatímco protějšky mohou mít řetěz, pás nebo kotouč.
 • Pila na železo má zuby pouze na pracovní hraně, jiné druhy mohou mít brusné čepele.

Podívejme se na ruční pily / pily na železo. V současné době jich existuje více druhů. Nebudeme se zabývat historií pil ve světě a zejména v Rusku. Zvažte je však z hlediska konstrukčních prvků odvozených z používání a historických rozhodnutí těch společností, které významně přispěly k vývoji ručních pil. Doufáme, že vám podrobné znalosti, technické vlastnosti a požadavky na pily pomohou lépe pochopit, jak pily vybírat, používat, brousit, skladovat a udržovat. Zjistíte, že rozhodujícími kritérii při výběru nástroje jsou: použití, výkon, uživatelská přívětivost a výrobce.

Navzdory rychlému rozvoji elektrického a akumulátorového nářadí jsou ruční pily stále jedním z nejžádanějších nástrojů pro kutily. Pro ořezávání čepů, zhotovování krásně složitých spojů a další drobné práce je ruční pila stále nezbytným nástrojem. Vzhledem k rozmachu řemesel a renesanci truhlářství roste zájem o kvalitní ruční pily. Rozšíření nabídky výrobců pil, oživení starých značek a jejich replik, jakož i zlepšení kvality materiálu a aktivní pronikání japonských pil na náš trh. to vše přispívá k tomu, že je ruční pila opravdu užitečným nástrojem.

Jak používat pilku na železo?

Mechanické postupy pro základní zámečnické nářadí, mezi které patří i ruční pilka, jsou jednoduché, ale jejich nedodržení může vést k poškození pily nebo špatnému řezu. Hlavní pravidla manipulace s nářadím:

 • Pohodlná poloha ve stoje s nohama pevně opřenýma o nástroj. Paže by měly být v lokti ohnuté o 90º.
 • Bezpečně držte řezaný povrch. Pokud je to možné, měl by být materiál nejlépe upnut ve svěráku.
 • Pilový list musí být pevně umístěn kolmo k povrchu. Je důležité, abyste pilu nepoškozovali vibracemi.
 • Kovové nástroje lze držet dvěma rukama, zatímco nástroje na dřevo nebo pórobeton lze držet jednou rukou.

Pila na pórobeton

Zvláštním druhem nástroje je pilka na železo

Nástroj na pěnové bloky speciálně navržený k oddělování nebo odstraňování nadměrných částí pórobetonu. Tento křehký materiál vyžaduje speciální nástroj s tvrdými hroty. Díky takové technice je možné:

 • Prodloužení životnosti nástrojů. Speciální vložky zabraňují opotřebení a otěru zubů, takže lze řezat velké množství pórobetonu.
 • Pily na sádrokarton nebo dřevo jsou výrazně ostřejší, ale nelze je použít na pěnové bloky, protože materiály mají různou hustotu a tvrdost. Speciální nástroje zjednodušují a urychlují proces dělení bloku na díly.
 • Pro práci s plynosilikátem není třeba kupovat drahé elektrické nebo benzínové nářadí.

Pila na dřevo

Největší výběr šavlových pil je určen pro práci se dřevem. Mezi jejich oblíbené patří:

 • Konvenční pila, známá také jako standardní nebo užitková pila. Jedná se o standardní nástroj se širokým řezným kotoučem pro přímé, podélné nebo příčné řezy. Počet a velikost zubů se může lišit v závislosti na verzi.
 • dutý nebo úzký řezný nástroj. Od tradičního modelu se liší tím, že čepel pily je výrazně užší. Na stránkách pilalepší manévrovatelnost. Je výhodnější řezat plechový materiál na daném obrysu.
 • Paprsková pila má úzký, zakřivený paprsek. Prořezávání větví a další práce na zahradě vám usnadní tyto nástroje. Některé odrůdy mají speciální zásuvku pro připevnění tyče pro práci s nejvyššími větvemi.
 • Pila. Říká se mu také sekáček nebo štípací pila. Tesaři nebo truhláři ji používají k odstranění vyčnívajících drážek nebo čepů, jinými slovy k získání hladkého řezu.

Kdo může nosit vlčí tesák?

Talisman v podobě vlčího zubu mohou nosit obě pohlaví v každém věku. V závislosti na věku a pohlaví však talisman posiluje určité vlastnosti.

Plast, porcelán nebo jiný materiál nečiní talisman účinným. Pouze zub přirozeného dravce má svou skutečnou sílu, energii posvátného zvířete.

mezi, pilkou, dřevo

Účinek talismanu na muže

Vlčí tesák posiluje odvahu, statečnost a chrabrost silnějšího pohlaví.

 • Zbavte se starých obav a pochybností;
 • Zvýšení intuice;
 • Posilujte ducha i tělo;
 • chránit před negativními pocity a emocemi;
 • zlepšuje mužskou sexuální funkci.

Člověk si je jistější svými schopnostmi, a proto jedná rozhodněji při plnění svých pracovních povinností. Talisman pomáhá chránit před zlými lidmi v práci a získat povýšení, a pokud je zástupce silnějšího pohlaví ve svém vlastním podnikání. otevřít nové příležitosti pro rozvoj podnikání.

Žena může dát svému manželovi tento amulet jako ochranu před pokušením. Talisman posílí city mezi manželi a ochrání před závistivými pohledy jiných žen.

A zde je zvláštní hodnota pro muže, kteří ještě nepotkali životní partnerku, Amulet Wolf Fang: zvýší přitažlivost v očích žen a pomůže vybrat mezi nimi hodnou.

Význam amuletu pro ženy

Amulet vlčí tesák dodá svému nositeli sebedůvěru a odhodlání.

Amulet Vlčí tesák je také ideální pro podnikatelky. chrání před nepřejícníky, dodává svému majiteli sebedůvěru a odhodlání.

U Slovanů má talisman ještě jeden význam: vlk je považován za symbol plodnosti. Predátor může najednou přivést na svět až třináct vlčat. Proto má talisman zvláštní význam pro ženy, které plánují otěhotnět nebo které mají problémy s ženským zdravím. Ke stejnému účelu naši předkové používali Rozhanitsa a Lunitsa. jsou to výhradně ženské amulety.

Amulet Wolffang pro děti

Zvláště děti potřebují ochranu, protože jsou velmi křehké a náchylné k vlivům prostředí.

Dospívající mládež tento talisman ochrání před pokušeními okolního světa. špatnými vlivy zlých a závistivých lidí, špatnými rádci a špatnými návyky.

Malý talisman lze dát kojenci, kterému se začaly klubat první zoubky. aby z něj vyrostl sebevědomý, odvážný, nepoddajný člověk, zdravý a odolný.

Starobylá slovanská víra. Kojencům v prvních zubech dávali žvýkat vlčí kel, aby jim po vzoru dravce vyrostly silné a zdravé zuby.

Top 5 v poměru cena/výkon

Nabídka „luků“ je nepochybně široká, ale existují značky a typy, které vedou. Zvažte ty nejlepší z nejlepších, s vysokým hodnocením mezi recenzemi zákazníků.

BAHCO 10-30-51

Jednoruční oblouková pila. Specifikace jsou úžasné. S nízkou hmotností 900 gramů ji lze použít pro různé práce. Jejím hlavním účelem je však suché dřevo. Pilový kotouč je dlouhý 76 cm a má třístranné zuby. pohodlná rukojeť, která neklouže a řeže rychle, bez prodlev.

Fiskars 1000615 (124810)

Finská společnost Fiskars vyrábí pily velmi vysoké kvality. Pila má tvar konzolového lichoběžníku, tj.к. Dostatečně dlouhý (70 cm). Tohle je nezbytný doplněk do domácnosti.к., Za prvé je lehký (770 gramů) a za druhé je vybaven „kremelskými“ hroty, které se střídají s běžnými, takže je možné pilovat dopředu i dozadu. Má velmi pohodlnou rukojeť, díky které se ruka neunaví. Hlavní použití je řezání silných větví a malých kmenů stromů.

Stanley Pro 760

760 mm. pilový kotouč pro obloukovou pilu, díky kterému můžete řezat větve keřů a malých stromů. Hmotnost zařízení je 250 g (velmi lehké, proto se s ním snadno pracuje). Zuby se střídají a hlavní rozdíl je v tom, že má dvojité zuby pro lepší a rychlejší práci. Tyto zuby není třeba brousit. Rukojeť se snadno drží, takže nebudete mít problémy se stříháním.

TOPEX 530 mm 10A905

Jednotka má nízkou cenu, takže její funkce nejsou na příliš vysoké úrovni. Výhody: Čepel měří 530 mm (standardní délka), zuby jsou vyměnitelné (dvojité), hmotnost je 500 g a lze s ní pracovat se suchým i mokrým dřevem. Hlavní a nejzávažnější nevýhodou je absence pohodlné rukojeti, která práci ztěžuje a prodlužuje.

Brigadýr 83000

Luková pila s dobrými parametry, ale chybí jí pohodlná rukojeť. Výhody jsou: nástroj je skládací, takže v kampaních. nepostradatelná věc, délka. 70 cm, hmotnost. 770 gramů, je vhodný pro práci s větvemi, stejně jako suché dřevo. Za rozumnou cenu. Při správném používání bude zařízení fungovat dlouho a nedojde k žádným problémům.

V tomto článku jsme se podívali na lukostřelecké pily, přezkoumali jsme nejlepší modely mezi drahými i poměrně levnými zařízeními. Pokud vám náš článek přišel užitečný, zanechte komentář a sdílejte odkaz na sociálních sítích. Budeme velmi potěšeni!