Tipy pro péči o trávník pro každou sezónu. Tipy pro péči o trávník

Tipy na sečení trávníku, díky nimž se váš dvůr stane závistí bloku

Všechno od směru, který seká až po to, jak často zaostřujete čepele, může diktovat kvalitu vaší trávy.

Lauren je spisovatelka na volné noze.com.

Pokud jde o pobyt na vrcholu sečení trávníku, může to mít pocit, že tráva je na druhé straně zelenější. doslova. Pokud máte sousedy, kteří se zdá, že zdokonalovali umění údržby trávníku, je snadné porovnat grafy. Ale dosažení stejně nádherného trávníku je snadné. pokud sledujete několik tipů na sečení trávníku a osvědčené postupy pokaždé, když dáte trávě oříznout.

Jak často seká trávník

Obecným pravidlem je stříhat trávu asi jednou týdně, ale správná frekvence sečení se může lišit v závislosti na sezóně a typu trávy, kterou máte. „Sekat tak často, jak je potřeba, aby se zajistilo, že najednou neodříznete více než třetinu trávníků,“ říká Ryan Eilermann, vedoucí ředitel marketingu ve společnosti Spectracide Lawn Garden. „Pro mnoho trávníků je to týdenní, ale některé trávníky mohou potřebovat sečení více či méně často. Chcete-li se ujistit, že nepřekvapujete, nastavte rozvrh, který je snadno sledovatelný.“

Kdy sekat trávník

I když může být lákavé počkat na sekání trávníku až do později během dne, může to způsobit nežádoucí stres na vás a váš trávník. Místo toho se zaměřte na sekání trávníku uprostřed rána. „V polovině rána je obvykle nejlepší a zajišťuje, že tráva vyschla z jakékoli ranní rosy nebo vlhkosti,“ říká Joe Raboine, ředitel rezidenční hardscapes v Belgardu. „Také vám to pomůže vyhnout se teplu, které se staví později během dne.“

Nastavte sekačku do správné výšky

Nejen, že bude udržovat vaši trávu ve správné výšce, bude to vypadat dobře, ale bude také udržovat plevele na uzdě. „Příliš krátký sečení trávníku může odhalit půdu a zvýšit potenciál pro plevel klíčit a překonat trávu trávníku,“ říká Eilermann. Počkejte, až bude vaše tráva nejméně o 3 palce nebo vyšší, aby ji sekala, a zajistěte, aby byla sekačka nastavena do správné výšky, než přejdete přes trávu. „Nejvyšší nastavení je obvykle nejlepší pro většinu trávníků, zejména když je tráva na optimální délce,“ říká Raboine. „Ale pro první a poslední sekání sezóny postavte sekačku na 2.Nastavení 5 palců.“

Střídejte svůj směr sečení

Výsledkem změny směru vašeho vzoru sečení je esteticky příjemné linie, které probíhají po vaší krajině. Tato praxe je také dobrá pro zdraví vašeho trávníku, protože snižuje riziko zhutnění půdy.

„Na profesionálním trhu používáme hodiny jako náš průvodce při určování našich vzorů,“ říká Shawn Kister, přidružený viceprezident zahradnických operací v Longwood Gardens. „Například, jednou mohu sekat trávník počínaje pozici 12:00 a sekat směrem k 6:00, zatímco se střídá sem a tam. Až příště selím, mohu začít na 3:00 a sekat směrem k pozici 9:00.“

Kromě střídavých pokynů byste měli při výběru cesty sekat rozměry vašeho dvora. „Pokud máte delší dvůr, je nejlepší volba řezání svisle,“ říká Raboine. „Širší trávníky těží z horizontálních řezů.“

Co dělat s výstřižky trávy

Výřezy trávy můžete používat různými způsoby. „Na trávníku můžete nechat výstřižky, protože fungují jako forma hnojiva,“ říká Raboine. Pokud jdete touto cestou, ujistěte se, že výstřižky rozprostřete spíše než je necháte ve velkých shlucích. Alternativně mohou být kompostovány silnější shluky trávy. „Můžete také použít suché výstřižky jako mulč pro zahradní postele, protože jsou bohaté na živiny,“ říká Raboine. Bez ohledu na to, jak používáte své výstřižky, měly by být jakékoli shluky s plevelem nebo chemickými repelenty zabaleny a zlikvidovány.

Pravidelně obsluhujte svou sekačku

Zajištění, že vaše sekačka je ve tvaru špičky, bude také z dlouhodobého hlediska prospět vaší trávě. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je pravidelné oostřování čepelí, protože tupé čepele mají spíše roztrhanou hranu než čistý řez. „Obecným pravidlem je zaostřit lopatky dvakrát za sezónu nebo po 25 celkových hodinách používání,“ říká Raboine. „Můžete si naostřit čepele nebo je vzít na profesionála.“

Kromě toho byste měli mít sekačku obsluhovanou asi jednou ročně, s výjimkou problémů, které mohou vyžadovat častější údržbu. „Majitel majitele od výrobce bude uveden, když je třeba dokončit konkrétní položky údržby,“ říká Kister. „Obvykle může být změna oleje pro majitele domu, který používá rotační sekačku typu 21 palců, dokončit jednou za rok.“

Madeline Buiano je spisovatelkou štábu pro Marthastewart.com, sdílení jejích znalostí o celé řadě témat. od zahradnictví a čištění po domov a domácí mazlíčky. Má pět let zkušeností s psaním a editací v odvětví digitálního vydavatelství.

Tipy pro péči o trávník pro každou sezónu

Ahhhh, ten pocit šlápnutí na čerstvě upravený trávník bez obuvi bez. Není nic podobného. Obzvláště když si uvědomíte, že trávník, který milujete, je také ten, který vám vrátí zpět, když prodáte.

Dobře udržovaný trávník téměř vždy vrací 100% nebo více vaší investice.

Zde jsou tipy na péči o trávník, abyste se ujistili, že od jara do pádu máte svěží trávník.

tipy, péči, trávník, každou, sezónu

Tipy pro péči o trávník

Stejně jako mnoho údržbářských údržby, vše je plynulejší. a získáte lepší výsledky. se správnou přípravou. Je to jeden ze základů péče o trávník.

Naostřete sekací lopatky, abyste zajistili čisté řezy. Trápení trhá trávu a ponechává zubaté okraje, které zbarvují trávník a pozvou patogeny.

Sharket sekačky jednou za měsíc během sezóny řezání trávy. Mít záložní čepel (asi 20), takže ostrá je vždy po ruce.

Nalaďte sekačku s novým Sparkplugem (3 až 5) a vzduchovým filtrem (5 až 10). Vaše sekačka možná nebude potřebovat nový Sparkplug každou sezónu, ale změna je to jednoduchá práce a každý rok to zajistí, že nezapomenete naposledy, když jste naposledy nahradili svůj Sparkplug.

Koupit čerstvý plyn. Plyn, který byl ponechán sedět přes zimu, může hromadit vlhkost, která poškozuje malé motory. To platí zejména pro palivo obsahující ethanol, takže používejte pravidelné známky benzínu.

Pokud potřebujete vyhodit starý benzín, požádejte své město nebo kraj na místní likvidační místa, která berou staré palivo.

Vyčistěte trávník. Je čas dostat se z listových hráčů a odstranit veškeré větvičky a listy, které se nahromadily v zimě. Silná vrstva mokrých listů může udusit trávník, pokud nebude okamžitě odstraněn brzy na jaře. Čištění starých trosek vyčistí cestu pro nanášení hnojiv a herbicidů.

Jaro

V závislosti na vašem počasí nyní vaše tráva začne vážně růst, takže buďte připraveni na první řezání. Nesmívejte, když je tráva mokrá. můžete šířit nemoci a mokrý výstřižky ucpávají sekačky na trávu.

Hnojení: Jarní i podzim jsou dobré časy pro oplodnění trávníku. V severní třetině země, kde jsou zimy chladné, oplodněte na podzim. v zimě se v kořenech ukládají na podzim chladné počasí a v kořenech ukládají energii pro použití na jaře.

Pro zbytek země aplikujte hnojivo, stejně jako vaše tráva začíná jeho nejaktivnější růst. Pro dosažení nejlepších výsledků úzce sledujte pokyny k produktu. Utratíte asi 50 až 75 za aplikaci za průměrnou 1/4-akrovou šarži.

Provzdušňování: Provzdušňovací údery malé díry ve vašem trávníku, takže voda, hnojiva a kyslík dosahují kořenů trávy. Vyberte si den, kdy je půda vlhká, ale není nasákla, takže provzdušňovací stroj může fungovat efektivně.

Preemergentní herbicidy: Nyní je čas na aplikaci preemergentního herbicidu, aby se zabránilo zakořenění krabí trávy a jiných plevelů ve vašem trávníku. Půdní teploměr je šikovný pomocník; Jeden si můžete vyzvednout na 10 až 20. Když teplota půdy dosáhne 58 stupňů. teplota, při které se krabí tráva začíná klíčit. je čas aplikovat herbicid.

Počátkem léta

Dejte si pozor na grubs: Teplé počasí znamená, že červi grub, larvy, červnové, japonské a další brouci, začněte krmit něžné kořenové systémy trávníků. Postižené trávníky ukazují Browning a vadnutí záplaty.

Ujistěte se, že viníci jsou gruby, stáhněte si sodu a hledejte bílé gruby ve tvaru C. Pokud vidíte více než 10 na čtvereční stopu, měl by být váš trávník ošetřen chemickým pesticidem.

Milky Spóre je ekologicky šetrný způsob, jak ovládat některé druhy grubů. Při používání insekticidů si přečtěte a sledujte všechny pokyny štítku a okamžitě zalévejte produkt do půdy. Náklady jsou kolem 50 až 75 za aplikaci.

Tip na řezání trávy: Vaše tráva začíná růst rychle a můžete dokonce stříhat více než jednou týdně, abyste drželi krok. Chcete.li udržovat trávu zdravou, sekačka dostatečně často, takže odstraníte ne více než 1/3 travní čepele.

Otravné plevele: plevele, které unikly aplikaci herbicidů, by měly být odstraněny zahradou vidličkou. Použijte post-engarmový herbicid, pouze pokud si myslíte, že se situace vymkne z rukou.

Léto

Zde je dobrá mantra, která vás provede srdcem sezony trávy: čím vyšší tráva, tím hlubší kořeny, tím méně plevelů a více vlhkosti, kterou půda drží mezi zaléváním.

S ohledem na to je návod, jak zajistit zdravý zelený trávník:

 • Nastavte výšku čepele sekačky na 3 palce.
 • Hluboké a občasné zalévání je pro trávníky lepší než časté sypání, které podporují mělký růst kořenů. Trávníky obecně potřebují asi 1 palec vody týdně.

Trávníky, které dostávají méně než to, pravděpodobně půjdou spící. To je v pořádku, tráva je stále naživu, ale spící trávníky by měly stále dostávat alespoň 1 palec vody za měsíc. Když počasí přinese pravidelné deště.

 • Chcete.li zkontrolovat výstup sprinkleru, rozptýlejte některé koláčové plechovky po dvoře, abyste zjistili, kolik vody se shromažďuje v určitém čase. Mít dešťový rozchod (5 až 20) vám pomůže sledovat, kolik vody trávník přijímá přirozeně.
 • Nejméně jednou za měsíc, čistěte pod sekačkou, abyste zabránili šíření nemocí trávníku.
 • I když je v pořádku nechat výstřižky trávy na trávníku, kde se mohou rozložit a vyživovat půdu, odstraňte velké shluky. Pravidelně hrabat jakékoli listy, větvičky a trosky.
tipy, péči, trávník, každou, sezónu

Pokud se zdá, že vaše tráva je vystresovaná, podívejte se na naši radu, co dělat, pokud váš trávník zhnědne.

Brzy podzim

Nejlepší čas na opravu holých nebo tenkých skvrn je, když horké a suché dny léta ustoupily chladicím tempům. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

 • Odstraňte jakoukoli mrtvou trávu.
 • Rozbijte půdu zahradou.
 • Přidejte palec kompostu a pracujte do půdy.
 • Přidejte semeno trávy, které je navrženo pro stín nebo plné slunce, v závislosti. Semeno rovnoměrně rozprostřete přes holou náplast.
 • Použijte hrábě z tvrdého zubu k práci semeno do půdy do hloubky asi půl palce.
 • Posypeme výstřižky trávy přes náplast, aby se zabránilo vyschnutí půdy.
 • Voda oblasti; Budete chtít udržovat vlhkou náplast, takže lehce voda jednou denně, dokud semeno klíčí a nová tráva se nedostane asi jeden palec.

Podzim

Vaším hlavním úkolem na podzim je udržovat trávník bez listů a dalších trosek. K rozbití listů a přidání organické hmoty do své půdy můžete použít mulčující sekačku, ale nezapomeňte vyčistit jakékoli shluky, aby nezabily trávu.

V severní třetině země je nyní čas na oplodnění trávníku. Vaše tráva bude ukládat živiny do svých kořenů, jak to bude spící během zimy, a váš trávník bude připraven na skok, když jaro zahřeje zemi.

tipy, péči, trávník, každou, sezónu

Tipy na údržbu trávníku. Pokud se postaráte a připravíte trávník na podzim, vyplatí se na jaře!

Dobře udržovaný trávník může být na podzim stále jasně zelenou a péče o trávník na podzim ovlivní to, jak váš trávník vypadá následující rok. Pád je ideální čas zaměřit se na údržbu trávníku, protože kořeny trávy budou mít spoustu času na to, aby se na jaře etablovali. Sledování následujících tipů, jak udržet zdravý trávník.

Pokračujte v základní péči o trávník

Pokračujte ve vodě a posekejte trávník, podle potřeby, po celý podzim. Poté, co se sezóna blíží ke konci, odhoďte čepel sekačky na nejnižší nastavení za poslední dvě řízky roku. Nechcete, aby tráva dostala příliš dlouho, protože to může vytvořit atraktivní prostředí pro hmyz a další škůdce.

Oplodnit

Většina odborníků na trávník souhlasí: Pokud oplotíte trávník pouze jednou ročně, udělejte to na podzim. Důvod? Listy trávy rostou mnohem pomaleji, jak se počasí zchladí, ale kořeny trávy a oddenky stále rostou rychle. (Oddenky jsou vodorovné stonky rostlin, které leží těsně pod povrchem půdy; produkují čepele trávy nad a kořeny níže.) Jakmile se zimní zachlazení zabrání tomu, aby se živiny dostaly na půdu a kořeny.

Provzdušňování

Pád je také ideálním časem k provzdušování trávníku, aby kyslík, voda a hnojivo mohli snadno dosáhnout kořenů trávy.Provzdušňování (plus očkování) dává kořeny vašeho trávníku mnohem více prostoru k růstu. To pomáhá po celý rok, protože váš trávník bude schopen získat více živin a udržovat své zdraví déle.

Rychle odstraňte listy

Je důležité co nejdříve odstranit padlé listy z trávníku. Nečekejte, až všechny listy padnou ze stromů, aby začaly hrabat. Pokud tak učiníte, listy zvlhnou z deště a ranní rosy, drží se pohromadě a vytvoří neproniknutelnou rohož, že pokud zůstane ponechán, udusí trávu a chov plísňových chorob. Váš trávník potřebuje slunce, aby zůstalo naživu, a když tyto listy padají, může to zablokovat slunce. Všichni milujeme krásu podzimních listů, ale mohou být pro problematické pro váš zelený trávník.

Údržba a inteligentní rozhodnutí udrží váš trávník krásný a přidejte hodnotu vaší nemovitosti

Dobré terénní úpravy trávníku může přidat až 28% k celkové hodnotě nemovitosti, říká ekonom krajiny John Harris. Dokonce i vezmeme.li vaše terénní úpravy z „dobrého“ na „vynikající“, pokud jde o design, stav a umístění, může podle studie Clemson University přidat 6% až 7% k hodnotě nemovitosti.

Můžete se pokusit udržet zdravý trávník sami

Dalo by se zavolat profesionály na terénní úpravy péče o trávník, abyste vám to pomohli poprvé! Pomáháme našim obytným a komerčním klientům s jejich trávníky a každý den terénní úpravy!

Kontaktujte nás (859-384-0266) pro bezplatnou konzultaci!

O terénní úpravě péče o trávník

A terénní úpravy péče o trávník může zkrášlit váš trávník a terénní úpravy pomocí našeho rozsáhlého zážitku v trávníku trávníku. Naše kompletní trávník je určen pro obytné i komerční trávníky a my udržujeme váš trávník zdravý, aniž bychom poškodili vaši rodinu, zaměstnanci nebo domácí mazlíčky.

Měli byste naklonit svou službu trávníku?

Pokud jde o péči o trávník, majitelé domů mají spoustu otázek. Některé jsou otázky, které slyšíme znovu a znovu. Jedním z nich se stane: „Mám naklonit svou službu péče o trávník?„Odpovíme na otázku, kdy, kolik a proč byste měli v tomto článku naklonit svou službu trávníku.

Kdy, kolik a proč naklonit službu péče o trávník

Kdy, kolik a proč je příčinou úzkosti pro mnoho spotřebitelů. S péčí o trávník se stává matoucím se všemi různými typy nabízených služeb a frekvencí těchto služeb. Když to však rozebíráte, metoda pro naklápění pro péči o trávník je docela jednoduchá. Položte si několik otázek.

Kdy tip na službu péče o trávník

Je tato společnost péče o trávník mi poskytuje pravidelnou službu?

V případě, že máte celoroční péči o trávník, by bylo jednou z možností naklonit poskytovatele služeb během prázdnin. Někteří dodavatelé neočekávají tipy kvůli zásadám společnosti, ale někteří zákazníci rádi projevují uznání za práci, která důsledně jde nad a dále. Pokud nemáte celoroční službu, na konci sezóny péče o trávník tip.

Nakloníte jednorázovou službu trávníku?

Pro jednorázovou práci je to všechno o kvalitě (a měli byste si najmout kvalitní služby péče o trávník!). V tomto případě je na vás. Pokud je jednorázová práce provedena dobře, neváhejte a dejte pár dalších babek. Ale necítíte se povinni.

Mějte na paměti, že pokud se jedná o jednorázovou službu sečení trávníku, může to zahrnovat jejich přepínání jejich rozvrhu, aby vyhovoval vašemu dřinu. Pokud jdou do velké míry, aby se přizpůsobili vašemu trávníku, měli byste jim pravděpodobně dát malý tip, abyste ukázali své uznání.

tipy, péči, trávník, každou, sezónu

Po velkých terénních úpravách

Mnohokrát speciální práce, jako je instalace květináčů a konstrukce na zahradě, trvá déle, než se očekávalo, a dobří dodavatelé zajistí, aby vaši zpětnou vazbu zajistily, že je provedena podle vašich specifikací. Pokud předčinili vaše očekávání a dali vám něco, na co můžete být hrdí, ukažte své uznání s trochou dalšího tipu. Budou si to pamatovat.

Kolik byste měli naklonit službu péče o trávník?

Pro opakující se službu péče o trávník, jako je sečení, se průměrný tip na konci sezóny pohybuje od 29-65 nebo o nákladech jednoho týdne služby. To bude záviset na tom, kde žijete a jaké údržby získáte.

Pro jednorázové práce na péči o trávník je průměr blíže 7, v závislosti na rozsahu práce. Toto je typický, volitelný tip pro posádku jedné osoby. se může lišit v závislosti na velikosti posádky terén.

Proč byste měli nakládat svou službu péče o trávník?

Mnohokrát je, když vaše služba péče o trávník půjde nad rámec jiného důvodu, než se vědí. Je dobrý nápad rozpoznat tvrdou práci posádky krajinářství pěkným gestem. Zde jsou dva případy, kdy společnosti péče o trávník vycházejí z cesty, aby poskytly výjimečné služby:

  Zarostlý trávník: Pokud vaše tráva nebyla už nějakou dobu snížena, je pravděpodobné, že je to trochu déle, než sečte. Navíc, pokud jste to dělali sami a neměli jste profesionální zaměstnání, může to trvat docela čas, než si na svůj dvorek vloží pěknou čistou výhodu.

 • Rush Job: Další příkladem je, když vykonávají spěchovou práci, která zahrnuje změnu jejich rozvrhu na práci kolem vás. Není snadné změnit svůj rozvrh v oblasti péče o trávník, takže nabídka zdravého tipu v těchto případech není jen dobrá praxe, ale motivuje je, aby pro vás v budoucnu vytvořili zvláštní ubytování.

Při tipu buďte kreativní

Někdy existují lepší způsoby než hotovost, abyste ukázali své uznání. Během prázdnin můžete svým běžným dodavatelům poslat dárkový koš. Po práci jim můžete dát studené nápoje a sendviče. Můžete napsat nebo zavolat zaměstnavateli, aby chválil dobře odvedenou práci.

Někdy to může mít za následek více výhod než peněžní tip. Stručně řečeno, necítíte se povinni tipovat, ale necítíte se stydět, abyste projevili své uznání za kvalitní práci. A nebojte se v tom být kreativní.

Péče o trávník vs. Služby krajiny

Služby péče o trávník a terénní služby mohou znít podobně, ale mají různé role a pracovní místa, která plní. V závislosti na tom, jaký druh práce na dvoře chcete udělat.

 • Služba péče o trávník bude pracovat na udržení vašeho dvora prostřednictvím tradiční práce na trávníku, jako je sečení trávy, hnojení, plevel a poskytování služeb kontroly škůdců na trávu.
 • Krajifická společnost pracuje více se založením trávníku prostřednictvím výstavby, tvrdého rozsahu a výsadby.

Pracovní úlohy krajiny se velmi liší v typu a velikosti a neexistuje žádný průměrný tip, který by mohl odpovídat za to, co každá práce vyžaduje. Pokud chcete naklonit svůj krajinář, zvažte množství času a práce, která byla vynaložena na práci a podle toho tip.

Časté dotazy ohledně naklápění vaší trávníkové služby

Péče o trávník bude záviset na požadovaných službách:

Sečení obvykle stojí mezi 29 a 65.

Pleveding bude v průměru kolem 65 až 120.

Náklady na odstranění listů 81.25 až 464.75.

Čištění dvora průměr z 170.50 až 374.30.

Projekty krajiny v průměru stojí někde mezi 4 000 a 20 317 s národním průměrem asi 12 825, v závislosti na velikosti projektu. Menší projekty jsou mnohem levnější:

Mít vložení ohniště bude stát 500 až 3 433.

Oplocení obvykle stojí mezi 1 330 a 5 550.

Průměrné výsadby stromů a keřů kdekoli od 25 do 3 000.

Terasové terénní úpravy se pohybují od 2 363 do 5 909.

Nejdůležitější věcí, kterou si musíte pamatovat při hledání terénní úpravy a péče o trávník, je to, že velikost vašeho dvora a služby, které potřebujete, určují celkové náklady. se bude lišit v závislosti na projektu.

Nesmívejte příliš krátkou. Ujistěte se, že jste prořízli trávu ve správné výšce pro svůj typ trávy.

Implementovat pravidelné sečení. Pravidelné sečení vám umožňuje používat výstřižky na trávník jako hnojivo pro zdravější trávník.

Blades Blades. Čisté, naostřené čepele dávají vaší trávě pěkný ostrý vzhled.

Existují levné způsoby, jak můžete do svého trávníku přidat styl, aniž byste použili veškerou těžce vydělanou hotovost.

Použijte mulč. Mulč je levný a existují dokonce způsoby, jak získat bezplatný mulč. Přidává na váš dvůr úmyslnost a texturu a zároveň poskytuje zdravotní přínosy vaší půdě.

Přidejte trvalky. Výsadba trvalek je levný způsob, jak do své krajiny přidat barvu.

Změňte položky. Použijte svůj starý kolečko nebo vanou jako pěstitel, který vás ušetří před tím, než budete muset jít ven a koupit si jeden.

Zavolejte (a tip) profesionála péče o trávník

Služby péče o trávník a terénní úpravy dělají hodně pro vás a váš dvůr. Zvažte dokončenou práci, a pracovní sílu, kterou je třeba, když se ptáte, zda byste měli naklonit své místní profesionály. Pokud váš dvůr potřebuje pozornost, zavolejte na profesionály v péči o trávník, aby pomohli dosáhnout cílů na dvoře. (A ujistěte se, že na cestě ven praktikujte správnou etiketu.)

Lawnstarter se účastní programu GET Sunday’s Affiliate Advertising. LawnStarter může vydělat příjmy z produktů propagovaných v tomto článku.

Abigail Evans

Abigail Evans je spisovatel a outdoorový nadšenec. Když v knize není hluboká, najdete ji kajaku po klikatých řekách Pensylvánie.

Dvůr pracuje kliknutím na tlačítko.

Jak je vidět ve Forbes, CNBC a USA Today, Lawnstarter usnadňuje naplánování služeb s místním profesionálem na péči o trávník.

Užijte si svůj krásný trávník.

Chceš krásný trávník?

Získejte snadno srozumitelné, akční tipy na dvoře, které vám poskytnou nejzelenější trávu na bloku.