Vrtací porcelánové dlaždice. Porcelánová dlaždice díra pila

Vrtací porcelánové dlaždice

Ti z nás, kteří pracují se dřevem, jsou často stymizováni, když jsou nuceni pracovat s jinými materiály. Přesto existuje řada projektů, které bychom mohli provést, které vyžadují, abychom nejen spolupracovali s těmito jinými materiály, ale dělali to jako odborník. Náklady na selhání jsou někdy jen příliš vysoké na to, aby zaplatily.

To je případ porcelánové dlaždice. Není neobvyklé, že v této dlaždici budete muset vyvrtat díry, poté, co je nainstalován. Poslední věcí, kterou by v té době chtěl udělat, je samozřejmě poslední věc, kterou by někdo z nás chtěl udělat. To je ještě horší, než kdybych musel nahradit popraskanou dlaždici, což není snadné opravit.

Přesto nemůžeme použít naše normální metody zpracování dřeva pro vrtání přes porcelánovou dlaždici. Pro jednu věc, vrtací kousky, které používáme pro dřevo a dokonce i kov, neprojdou porcelánem. O všem, co dosáhneme, pokud to zkusíme, se podaří otupit kousky a proměnit je v tolik kovového šrotu.

Jak tedy můžeme vyvrtat ty díra, aniž bychom zničili buď kousky vrtáků, nebo poškodili naši krásnou práci v dlaždicích?

Co je porcelánová dlaždice?

Než mluvíme o vrtacím díře přes porcelánové dlaždice, bylo by dobré pochopit, o čem mluvíme. Porcelán není keramický, i když je podobný. Oba materiály jsou vyrobeny z hlíny, ale to je o tom, kde končí podobnost. Porcelán je vyroben z mnohem rafinovanější hlíny. Jakmile jsou dlaždice vytvořeny, jsou vystřeleny v peci, jako je keramika, ale jsou propuštěny při mnohem vyšší teplotě. Výsledkem je dlaždice, která je mnohem těžší a odolnější.

Je snadné udělat chybu, že si myslíte, že porcelánové dlaždice lze řešit stejným způsobem jako ostatní keramické dlaždice; Ale nevěř tomu. Metody používané pro jinou keramiku nebo používané pro žulové, kámen nebo břidlice nebudou fungovat pro porcelán a kousky vrtáků karbidu používané pro tyto materiály nebudou trvat v porcelánu.

Jaký druh vrtáku k použití

Kousky zděných vrtáků, dokonce i kousky vrtání zděných karbidů nebudou fungovat na porcelánu, i když budou pracovat na normální keramické dlaždici. Porcelán spíše vyžaduje použití pila. Ty jsou k dispozici ve velikostech tak malé jako 3/16 ”a až do průměru více než 4”. Při výběru je dávejte pozor, abyste se vyhnuli těm, které vyžadují altán s pilotním vrtákem, protože pilotní vrták nebude fungovat při výrobě otvorů v porcelánu a bude se brát v cestách Diamond Edge, který dělá svou práci.

Jedním z absolutních požadavků při použití jakéhokoli diamantového vrtacího bitu je chlazení. Pily na dlaždice používají vodní paprsek k ochlazení čepele a zároveň řezání; Ale to nebude fungovat s dírou, protože použité cvičení tuto schopnost nemají. Na povrchu vody musí být spíše vytvořen kaluž vody, aby se namazal a ochladil diamantový bit.

Nikdy nepoužívejte vrták s kladivem pro vrtání jakékoli dlaždice, protože účinek kladiva exponenciálně zvyšuje možnost štěpení nebo praskání dlaždice. Kladivé vrtačky jsou pro použití především s betonem, i když existují i ​​jiné kamenné výrobky, pro které lze použít.

Vrtání porcelánové dlaždice s diamantovou dírou

Nejlepší je vyvrtat porcelán, když je horizontální, protože to je nejjednodušší způsob, jak zajistit, aby byla voda vychladnout a namazat díru, zatímco vrtá díru. Je však možné vyvrtat otvory ve svisle namontované dlaždici tím, že nasměruje proud vody na vrtačku. Při tom musí být věnována určitá pozornost, protože voda nesmí zasáhnout samotnou vrták, přičemž stále zasáhne kousek.

Je to dobrý nápad podporovat volnou dlaždici při řezání díry, spíše než sedět přímo na podlaze. Pokud se to stane, nezapomeňte ji podporovat celou cestu kolem díry, například se šrot překližky, který má uprostřed rozřezaný větší díra, takže tlak vrtání nemá šanci způsobit dlaždici prasknout.

Pro díru v horizontální dlaždici, ať už namontované nebo volné, postavte přehradu instalatérova tmelu kolem oblasti, kde má být díra vyvrtána, a naplňte povodí vytvořenou tmelem vodou. Potom se vyskočíte na diamantovou díru a začněte řezat díru.

Řezání díry s diamantovou dírou se liší od vrtání nebo použití normální díry pily. Protože neexistuje žádný pilotní kousek, snažit se, aby se dírová pila šla přímo do dlaždice, jako vrtací kousek, nebude fungovat, protože díra Saw přeskočí po celém povrchu, možná ji trvale narušuje. Spíše než k tomu došlo, nechte díru Saw zaútočit na povrch v úhlu 45 stupňů. Jakmile se řezání začíná, může být díra pila postupně otáčena nahoru, takže je kolmá na povrch dlaždice.

Dovolte mi varovat vás; Toto je extrémně pomalý proces. Šance jsou vysoké, že budete přesvědčeni, že diamantový okraj na díře se opotřeboval a pila je zbytečná a že k dalšímu doba ledové dojde před vyvrtáním díry; Ale nezoufejte, ve skutečnosti to dělá svou práci. Trvá to jen dlouho.

Sledujte hladinu vody v malém bazénu kolem díry; Nakonec se to rozptýlí, většinou rozstříkne po stranách dírou. Doplňte jej podle potřeby, aby se vždy zajistilo, že je k dispozici dostatečná voda k namazání díry a udržení ji ochlazuje. Hotová díra by měla vyjít hladce, bez zjevných žetonů kolem okraje. Na zadní straně dlaždice by nemělo být ani žádný útěk, i když pokud existuje, bude to skryté, když ji namontujete.

S:

 • Porcelánová podlahová dlaždice přes překližku od admin 25. listopadu 2020 Instalace Existují lidé, kteří říkají, že porcelán nebo keramické dlaždice by měly být instalovány pouze na betonovou podlahu a že by neměly být nikdy nainstalovány…
 • Stanice bezdrátové nabíjecí stanice vrtáku od Admin 10. dubna 2021 DIY ZPĚT, když jsem si koupil svůj první bezdrátový vrták, téměř před půlstoletím, nebyli tak běžní. Ten vrták/řidič, což byla profesionální známka.
 • Vrtací lisový stůl od admin 24. dubna 2021 Instalace vrtacího lisu je neuvěřitelně užitečným nástrojem, který mnoho ignoroval mnoho pracovníků z dřeva. Původně vyvinutá jako kovoobrábění nástroje, vrtací lis má určitě…

Jak nakrájet díru v dlaždici, aniž byste ji rozbili

Emily Medlock je spisovatelka na volné noze, publikovaný autor a certifikovaný trenér Life Coach. Její vášeň je v domácím zlepšování, historické fikci, design interiéru a pomoc druhým.

„Jak snížit díru v dlaždici“ je pravděpodobně ve vašich nedávných vyhledáváních. Ze všech stavebních úloh, které můžete kutilství, řezání a pokládání dlaždic je jednou z nejtěžších. Potřebujete speciální nástroje pro každý krok, samotná dlaždice je drahá a musíte přesně vědět, jak položit Thinset.

Ale nejtěžší věcí dělat správně bez chyb je snížit dlaždici. Najímání profesionála je vždy výhodnější, pokud si to můžete dovolit. Ale pokud se cítíte odvážně, naučte se, jak naříznout a položit dlaždici na vlastní pěst.

Jak nakrájet díru na dlaždici

Řezací dlaždice není vůbec snadná. Můžete získat jednoduchou řezačku dlaždic pro 20 nebo méně, která může stříhat přímé linie ve střední až malé dlaždici. Ale pokud jde o řezání tvarů, věci jsou velmi obtížné. Můžete použít pouze jakýkoli starý řezač.

Potřebujete speciální řezačky pro řezání tvarů nebo děr v dlaždici. Jinak rozbijete dlaždici nebo necháte ošklivou díru palce od objektu, který se rozřezává. Toto je nejrychlejší způsob, jak zničit váš dokonale dobrý projekt.

Druhy dlaždic, které se naučí, jak nakrájet díru v dlaždici

Typ dlaždice, na které vyberete záležitosti. Obzvláště pokud musíte tuto dlaždici snížit, které budete muset ve většině případů, pokud váš pokoj nebo sprcha nebude správná velikost. Dlaždice přicházejí ve všech velikostech, většina z nich je čtvercová nebo s poměrem 2: 1.

Materiály dlaždic

Existuje mnoho různých materiálů dlaždic. Dva nejběžnější je porcelán a keramika. Pokud neznáte výhody a nevýhody každého, může být obtížné si vybrat mezi materiály. Zde je několik ukazatelů, které vám pomohou.

 • Keramika. keramická dlaždice je pravděpodobně nejběžnější dlaždice v Americe. Je odolný, snadno čistitelný a lze jej vložit do jakékoli místnosti. Přichází také v glazovaném i neglazovaném, takže zkontrolujte obě možnosti.
 • Sklo. skleněná dlaždice je ideální pro oblasti, které mohou být obtížné čistit, protože se nezbaví. Ale je snadné se zlomit, takže to není skvělé pro děti, které mají tendenci házet věci nebo jsou drsné kolem dlaždice.
 • Porcelán. Porcelánová dlaždice je také velmi populární. Je to podobné keramice pouze to, že vypadá jako přírodní materiály, jako je kámen. Instalace je obtížnější než keramika, ale obecně je přibližně stejná všude kolem.
 • Cement. Cementová dlaždice není příliš populární a je spíš jako cementové dlaždice než dlaždice. Vyžadují hodně údržby, ale mohou být vysoce přizpůsobitelné. Je to tedy dlaždice středního původu, která je pouze pro určité uživatele.
 • Mramor. mramor je nádherný, ale drahý. To je druh daného. Přírodní mramor přichází pouze v určitých vzorcích. I když můžete získat keramickou i porcelánovou dlaždici, která vypadá jako mramor, je jen levnější.
 • Žula-na desky je žula špičková. Ale v obkladu je to levnější alternativa k některým z hezčích možností dlaždic. Je to stále docela skvělé a přirozené, ale konečný výsledek nevypadá stejně fantasticky jako mramor.
 • Vápenec. vápenec vypadá jedinečně a je přírodním kamenem. Je však porézní a není skvělý ve vlhkých oblastech. Bude nutné pravidelně utěsnit, aby vydržela velmi dlouho. Proto není moc populární.
 • Kov. kov je relativně nový materiál pro dlaždici. I když je to v mnoha případech odolné, může to také docela snadno propustit. Použijte jej opatrně, abyste měli některé z nejkrásnějších a nejoblíbenějších dlaždic.
 • Pryskyřice. pryskyřičná dlaždice není nejodolnější dlaždice, ale je to nejvíce přizpůsobitelná. Pokud máte 3D tiskárnu pryskyřice, můžete dokonce vytisknout své vlastní dlaždice ve svém vlastním designu a položit je sami.

Nákup řezačky dlaždic: Snadný způsob, jak se naučit, jak nakrájet díru v dlaždici

Nákup řezačky dlaždic je důležitý, pokud plánujete řezání děr v dlaždicích. I když víte, jak řezat otvory v dlaždici, potřebujete řezač dlaždic. Ale vědět, který z nich je pro váš projekt pravý, není pro nikoho snadné.

Řezačky dlaždic

Jedná se o jednoduché řezačky, které řezují přímé linie v dlaždicích, jsou docela snadno použitelné. Pro průvodce na řezačkách dlaždic a těch nejlepších, které si můžete koupit, podívejte se na tento průvodce nákupem řezačky dlaždic. Nebo jednoduše koupit jakoukoli standardní řezačku dlaždic od důvěryhodné značky.

U standardní řezačky dlaždic jednoduše umístíte dlaždici pod řezačku a skóre ji se střelcem. Poté stisknete dolů a oříznete dlaždici na skórované linii. Je to snadné a pracuje s téměř jakoukoli dlaždicí.

Sady pro díru

Protože manuální řezačky dlaždic řezují pouze přímé linie, budete potřebovat něco jiného pro kulaté díry. Jedním z nejlevnějších a nejúčinnějších způsobů, jak snížit otvory v dlaždici, je sada pro pilu. Jsou víceúčelové a budou vám sloužit roky.

Pro úplný průvodce sadami na pilu na díře najdete v tomto průvodci dlaždice na díře Saw K dispozici online. Většina z nich přichází se vším, co potřebujete, kromě vrtáku, který si můžete zakoupit samostatně, pokud ji již nemáte.

Jak nakrájet díru na dlaždici

Nyní je čas se dostat dolů k drsnému. Pojďme si promluvit o tom, jak skutečně snížit dlaždici. Pokud jde o přímé řezy, je to docela jednoduché. Ale pokud jde o díry, věci se docela komplikují. Řezačka díry je vaše nejlepší volba.

Řezačka díry může během několika sekund nakrájet dokonale kulaté díry. Vyberete si svou velikost a vyříznete díru stejně jako to je úder díry. Pouze obvykle používá vrták k řezání těchto děr, které pravděpodobně již máte po ruce.

Jak nakrájet díru v dlaždici se sadou díry

První věc, kterou byste měli udělat, je změřit objekt, který potřebujete, aby se kolem. To je nejčastěji sprchová hlavička nebo tryska. Ale může to být instalatérské nebo úplně jiné. Musíte to měřit a vytvořit kopii tohoto tvaru na kartonu.

Potom můžete začít testovat hlavy dírky, které máte. Najděte ten, který je nejbližší velikost a dává dlaždici trochu navíc. Poté, co se vyberete trochu, je čas začít řezat dlaždice, aby se vešly.

Pokud máte pouze jednu dlaždici, jako by to byla, jako by byla díra poblíž středu dlaždice, pak se vrhnete rovně. Lepší způsob, jak zabránit přestávkám, je nechat otvor zakrývat dvě dlaždice. Pokud se setká uprostřed, je snazší snížit, aniž by to zlomil.

Budete muset něco položit pod dlaždici, abyste ji ustálili a chránili podlahu, vrtací kousek a samotnou dlaždici. To funguje jako polštář pro všechny tři. Sádrokarton to dělá skvělou práci. Poté položte koleno nebo ruku na dlaždici, začněte vrtat.

Zatlačte docela tvrdě, aby vrták a dlaždice stabilní a měl by provrhnout za méně než sekundu. To je vše, co je k tomu. Nejtěžší část kromě toho je zajistit, aby měření byla správná a na místě.

Jak položit dlaždici: Jak řezat díru v dlaždici, další krok

Pokud se dostaneme před vás a stále chcete vědět, jak položit dlaždici, pak se nebojte. Můžeme krátce projít kroky při pokládání dlaždic, abyste se mohli cítit pohodlně, když spustíte svůj první obkladové projekt.

Instalace Tileboardu

Prvním krokem v položení dlaždice je zajištění toho, aby pro něj bylo dobré podlahové. Nebo podložení některých projektů. Existuje mnoho různých typů sprchových desek a desek dlaždic, takže proveďte výzkum, abyste zjistili, který z nich pracuje pro váš projekt.

Položení thinsetu

První věc, kterou uděláte po položení podkladu, je vaše tenká set. Neuděláte to všechno dohromady ze dvou důvodů. Nejprve, pokud uděláte veškerý thinset před položením jakékoli dlaždice, nebudete moci chodit po podlaze.

Položení dlaždice

Nyní přichází vrstva dlaždic. Po položení Thinset položíte svou dlaždici jednu nebo dva. Je důležité, abyste si pamatovali přidávání rozpěr na každé dlaždici. Na každé straně dlaždice by měly být alespoň dva rozpěrky dlaždic.

Injekční dlaždice

Sntiphing Tile může být potíže. I když to není tak strukturálně důležité jako Thinset, to je to, co lidé uvidí a mohou být rozdílem ve vašem projektu, který má krátký nebo dlouhý život. Naučte se to tedy používat správně.

Pro více informací o obložení sprchy a obložení vany je tato dlaždice sprchová průvodce velmi užitečná a pokrývá vše, co potřebujete vědět pro svůj první projekt. Nezapomeňte si předem koupit veškeré vybavení, které potřebujete.

Hotový projekt: Jak snížit díru v dlaždici

Nakonec jste hotovi! Ačkoli obklady není snadné, je to jeden z nejuznávanějších projektů, které můžete udělat. Tile je nádherný způsob, jak přidat podlahu do jakékoli místnosti, postavit krásnou backsplash nebo vytvořit poutavou sprchu!

Takže, jděte do toho a buďte odvážní! Získejte ten projekt zahájen a cítím se dobře, kdykoli je hotovo. Ale nezapomeňte si tento proces užít. I když se řezací dlaždice cítí jako konec. Protože to bude mistrovské dílo ve výrobě.

Testovali jsme vrtací kousky speciálně navržené pro výrobu děr na dlaždici. Zjistěte, jak se dařili na různých typech dlaždic, včetně keramiky, mramoru, žuly a dalších.

Autor: Bob Beacham a Glenda Taylor | Aktualizováno 15. prosince 2022 16:01

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Vrtání otvorů v dlaždici. nainstalovat tyče ručníků v renovaci koupelny, řekněme. může být složité. Vždy existuje riziko, že dlaždice praskne, zejména pokud použijete špatný vrták. A co víc, pokus o vrtání dlaždic se standardním ocelovým bitím navrženým pro použití na dřevě může způsobit, že se bit přehří, ohýbá nebo dokonce rozbije na polovinu. Samozřejmě, se správným kouskem může být vrtací dlaždice téměř stejně jednoduché jako vrtné dřevo-a protože většina kousků vrtáků a sady vrtáků je naštěstí dostupné, má smysl mít správný nástroj.

Dlaždice je však vyrobena z různých materiálů, takže je zásadní vybrat ten správný bit pro konkrétní materiál. Abychom pomohli diyerům i profesionálům získat skvělé výsledky, testovali jsme některé z nejlepších jmenovaných kousků dlaždic a vytvářeli díry v keramice, porcelánu, mramoru, skle a kamenných dlaždicích. Jak jsme očekávali, někteří fungovali lépe na jednom typu dlaždice než jiný. Dopředu, dozvíte se o vrtání v různých typech dlaždic a zjistěte, jak následující bity získaly místo na naší sestavě nejlepších vrtáků pro dlaždici.

 • Nejlepší celkově: Owl Tools 10-dílné zdivo vrtání bitové sady
 • Nejlepší třesk pro Buck: Hillman Tapper Carbide Tipped Drill Bit
 • Nejlepší sada skleněných dlaždic: Bosch GT2000 4-dílná skleněná a dlaždice
 • Nejlepší profesionál: Dewalt Rapid Load Carbide Masonry Drill Bit Set
 • Nejlepší metrická sada: QWork Multi-Material 8-dílná vrták BIT SET

Co zvážit při výběru nejlepších vrtáků pro dlaždici

Na první pohled se může zdát podobné kousky vrtáků, ale nejlepší vrtací kousky pro keramickou dlaždi. Kromě výběru správného bitů pro typ dlaždice existuje několik dalších úvah, jako je tvar špičky a to, zda špička přichází s karbidem nebo diamantovým prachem.

Typy bitů

Ať už pro vrtání dřeva, kovu, zdiva nebo dlaždice, stopky (stonky) téměř všech vrtacích kousků jsou vyrobeny z vysokorychlostní oceli (HSS). Ačkoli tvrdě odolný, relativně levný materiál, HSS může rychle ztratit svou ostrost při vrtání tvrdých materiálů, jako je kámen a keramická dlaždice, takže špičku bitu bude dán povlak, aby byl těžší a odolnější.

Nejběžnějším povlakem na špičku je karbid wolframu (často právě nazývaný karbid), což je kombinace wolframu a uhlíku. Tvrdé a tepelně rezistentní, kousky s karbidovým hrotem zůstávají déle ostré.

Méně běžným povlakem je prášková forma průmyslových diamantů (obvykle nazývaných prach), která se spojuje s vrtacím bitkem pomocí elektrického procesu pod obrovským teplem a tlakem.

Diamantové kousky patří mezi jediné, které jsou vhodné pro vrtání do porcelánového nebo lomového dlaždice, které jsou extrémně tvrdé. Bohužel, některé diamantové kousky na trhu tvrdí, že vrtáme porcelánovou dlaždicí, ale jak jsme zjistili v našem praktickém testování, selhávají. Jinými slovy, ne všechny diamantové bity jsou podle nároků svého prodejce.

Typ dlaždice a tipů

Materiární dlaždice je vyrobena z toho dopad na vrták-bit volby. Naštěstí většina vrtáků uvádí typy dlaždic, pro které jsou navrženy na popisu balíčku nebo produktu.

 • Keramické dlaždice, nejběžnější typ nalezený v kuchyních a koupelnách, jsou v ideálním případě vyvrtány kouskem zdiva karbidu.
 • Unlazované dlaždice terra-cotta, oblíbené pro rustikální výzdobu, jsou relativně měkké. Mohou být efektivně vyvrtáni s obyčejným kouskem zdiva HSS, i když verze s karbidem vydrží déle.
 • Sklo a některé typy kamene, jako je břidlice a mramor, jsou také relativně měkké a bit karbidového hrotu bude dobře fungovat.
 • Porcelán je mnohem těžší, takže je nutný vrtný bit s diamantovým hrotem.

Dva nejběžnější tvary pro kousky vrtání dlaždic jsou kopí a spirála. Tipy na kopci vypadají jako malé šipky, a přestože mají ostrost potřebnou k vytvoření přesných děr, jejich úzký tvar je činí méně odolnými a častěji se zlomí. Spirálové tipy mají plochou čepel podél vrcholu s malým bodem uprostřed, který pomáhá uživatelskému centru díra. Spirálové tipy jsou obvykle odolnější, ale v závislosti na dlaždici. může trvat déle, než dokončí díru. Obecně jsou tipy pro kopí vhodnější pro měkčí dlaždice, jako je travertin, mramor nebo keramika, zatímco spirálové tipy jsou méně pravděpodobné, že se při vrtání tvrdších materiálů prolomí, včetně křemene a žuly.

Velikost a množství

Bity vrtáku jsou označeny průměrem jejich stopky. Nejmenší vrtací kousky pro dlaždici jsou obvykle kolem průměru palce. Největší typy twistů jsou zřídka více než ½ palce. Při vrtání v tvrdé dlaždici může být obtížné ovládat velké kousky (více než ¼ palce) na lesklém, prosklených površích, takže je běžnou praxí nejprve vyvrtat malou „pilotní“ díru a poté následovat pomocí většího bitu.

U otvorů větších než ½ palce v průměru se často doporučuje díra (nebo bit dutého jádra). BIT SAW BIT má kruhový prsten HSS, obvykle s diamantovou hranou. Například pily na díru mohou být dostatečně velké, aby umožnily například montáž instalatérských trubek. Někteří však mají omezenou hloubku, takže je zásadní zkontrolovat rozměry před nákupem.

vrtací, porcelánové, dlaždice, porcelánová, díra, pila

Pokud jsou pro konkrétní práci vyžadovány pouze jeden nebo dvě otvory, může být nákup jednoho vrtacího bitu ekonomickou možností. V závislosti na typu bitu však může individuální bit stát několik dolarů. Pokud bude pravděpodobně probíhající úkol vrtání dlaždice, může být bitová sada inteligentní investice. Sada obvykle zahrnuje několik bitů v různých velikostech.

Naše nejlepší tipy

Následující kousky vrtání jsou vhodné pro vrtání v dlaždici, ale některé jsou vhodnější pro jeden typ dlaždice než jiný. Každý byl testován na typu (typech) dlaždice doporučené výrobcem nebo prodávajícím, ale ne všechny testované bity získaly v této sestavě místo na místě. Před výběrem nejlepší volby pro váš projekt vrtání dlaždic zjistěte výhody a nevýhody každého z následujících bitů a bitových sad.

Owl Tools 10-dílná zděná vrták bit sada

Když lidé mají řadu různých dlaždic, může být obtížné vybrat nejlepší sadu vrtáků. V našich testech prokázala tato 10-dílná sada kousků zdiva z nástrojů OWL vysokou úroveň trvanlivosti, zatímco špičky kopí se ukázaly, že snižují putování (klouzání přes povrch prosklené dlaždice před vytvořením díry). Skunky jsou vyrobeny z oceli a bity se mohou pochlubit karbidovými tipy pro přidanou tvrdost.

Testovali jsme nástroje Owl na několika typech dlaždic, včetně mramoru, travertinového kamene, břidlice, glazované keramiky a skleněných dlaždic. Použili jsme maskovací pásku na některých dlaždicích, abychom dále snižovali riziko putování a zabránili štěpení povrchu, ale také jsme vyvrtali otvory bez výhod pásky a v obou případech vynikla nástroje OWL a bity. Vyvrtali jsme všechny testovací otvory, aniž bychom přidali kapky vody, protože bity vrtaly tak dobře suché, necítili jsme, že je potřeba voda.

Po vrtání 10 děr jsme zkontrolovali bity na opotřebení. Oštěpy s karbidem byly stále ostré a žádný z kousků se nezlomil. Po dalších 30 dírách v různých typech dlaždic jsme si všimli, že kousky (testovali jsme jednu z každé velikosti) začaly vrtat pomaleji. Při inspekci jsme zjistili, že se tipy kopí se začínají opotřebovat. ale stále považujeme tento vynikající výkon pro vrtání asi 40 otvorů v tvrdých dlaždicích.

Další výhodou sady nástrojů OWL je počet bitů různé velikosti. Sada obsahuje 10 bitů, které se pohybují v průměru od ⅛ palce do ½ palce v délkách 4 palců i 6 palců, takže tento bit s vrtáním dlaždic je vhodný pro vrtání rozsahu velikostí otvorů v několika běžných typech dlaždic.

Specifikace produktu

 • Materiál: karbid
 • Počet bitů: 10
 • Velikosti: ⅛ palce, ¼ palce, 5/16 palce, ⅜ palce, ½ palce (4 palce a 6-palcové délky)
 • Jemné body kopí pomáhají zabránit putování při zahájení díry
 • Okraje kopích zůstaly ostré po vrtání 10 otvorů v dlaždicích
 • Pro udržení organizovaných bitů je zahrnuto pouzdro na plastové úložiště

Získejte nástroje Owl Drill Bits for Tile na Amazonu.

Karbid tapper vrták

Když projekt vyžaduje, aby se v dlaždicích vyvrtalo jen několik otvorů, zvažte nákup jednoho bitů spíše než na celou sadu, jako je tento vrták Hillman Tapper Bit v průměru 3/16 palce a délka 3½ palce. (Tuto velikost jsme si vybrali pro testování, protože 3/16-palce je poměrně standardní velikost otvoru pro instalaci tyčí ručníků a kotev na toaletní papír). Vyvrtali jsme otvory do mramoru, travertinu, břidlice, skla a keramických dlaždic. Pro většinu děr jsme použili maskovací pásku, protože ten bit měl tendenci se bloudit bez něj. Bit vyvrtané čisté otvory v keramických a kamenných dlaždicích, ale zdálo se, že na skleněné dlaždici bojuje, takže jsme do díry přidali několik kapek vody, abychom trochu ochladili a snižovali tření (ne chlazení horkého bit je primární příčinou kousku rozbití).

Po vrtání více než 45 otvorů začalo se Hillman bit zpomalit a my jsme viděli, že špička změkčuje a některé nosí. Cítili jsme však, že jeho výkon a trvanlivost byly stále dobré pod tlakem a bit se nikdy nezlomil. Jednokomorové bit nebude vhodný pro všechny účely vrtání dlaždic, ale je ekonomičtější koupit jen jeden, i když jen vrtání několika otvorů stejných velikostí.

Specifikace produktu

 • TIP karbidu dělá rychlou práci s vrtáním přes keramickou dlaždici a měkčí kamenné dlaždice, jako je travertin a mramor
 • Nákup bitů v jednotlivých velikostech je často ekonomičtější než nákup sady bitů, které si nevyužívají
 • Flétny (spirálové drážky) na praxi bitů, aby přinesly materiál práškové dlaždice nahoru a ven z díry pro čistší vrtání
 • Nepříznivé pro porcelán, a přestože to vrtá sklem, další kousky jsou lepší pro skleněnou dlaždici

Získejte kousky vrtáku Hillman pro dlaždici na hardwaru Ace nebo Blain’s Farm Fleet.

Bosch GT2000 4-dílná skleněná a dlaždice sada bitů

Vrtání ve skleněných dlaždicích je jednodušší, než by se mohlo zdát-dobrá čepel s karbidem je nezbytná, stejně jako pomalá rychlost vrtání. Čtyřdílný bit se sada z Bosch vynikal v našich testech na skleněné vrtání.

Sada je dodávána s bity v rozmezí od průměru ⅛ palce do ⅝ palce a od 2 palců do 2 palců. Každý bit má špičku kopí s ostrým bodem, který tvrdí, že tvrdí, že bit brání putování. Bohužel jsme zjistili, že každý z bitů měl tendenci bloudit se na skleněných dlaždicích, pokud jsme nepoužili maskovací pásku. snadná oprava, která se nezdařila od výkonu a trvanlivosti bitů. Putování je běžné při vrtání dlaždic, takže každý by měl být připraven používat pásku.

Po 10 dírách jsme prohlédli bity. Největší vykazoval mírné množství opotřebení na okrajích čepelí kopí, zatímco ostatní vypadali téměř nově. Všichni pokračovali, aby vyvrtali o 30 dalších dírů za kus, ale ke konci udělali pomalejší pokrok a my jsme museli vyvíjet větší tlak na vrták. Naštěstí jsme po vrtání neměli žádné prasklé skleněné dlaždice. Je to z velké části kvůli ostrosti a trvanlivosti bitů, ale také dáváme trochu kreditu anold počítačové myši podložky, kterou jsme umístili pod některými dlaždicemi, když jsme vyvrtali, což absorbovalo některé vibrace a možná pomohlo zabránit prasknutí.

Zatímco naším hlavním cílem při testování těchto bitů bylo určit jejich výkon na skle, také jsme je vyzkoušeli na mramorové dlaždici a travertinové dlaždici. V tomto okamžiku byly bity mírně opotřebované, ale stále vyvrtaly oba materiály čistě, i když pomalu.

Specifikace produktu

 • Materiál: karbid
 • Počet bitů: 4
 • Velikosti: ⅛ palce, 3/16 palce, ¼ palce, 5/16 palce (2 až 2 ¼ palce dlouhé)
 • Tipy pro karbidy způsobují, že tyto bity jsou vhodné pro vrtání skelnými dlaždicemi
 • TIPY SPEAR TIPY Pomáhají zahájit díru a postupně ji zvětšit, aby se snížilo praskání
 • Bity jsou odolné a drží se na výrobě desítek děr
 • Vhodné pro vrtání prostřednictvím jiných typů dlaždic, včetně travertinu a mramoru

Získejte bosch vrtné kousky pro dlaždici na Amazonu (zahrnuta dlaždice), hardware Ace nebo Overstock.

Dewalt Rapid Load Carbide Masonry Drill Bit Set

Jsme si dobře vědomi vynikající kvality mnoha elektrických nástrojů a příslušenství Dewalt, takže nebylo divu, že sedmidílná sada kousků zdiva společnosti vynikala při vrtání dlaždicemi. Sada obsahuje kousky v průměru od 3/16 palce do ½ palce s délkami od 3 palců do 6 palců. Tři z bitů jsou ¼ palce, což je běžně používaná velikost.

Použili jsme bity Dewalt k vrtání travertinem, břidlicovým, mramorem, keramickou a skleněnou dlaždicí. Bity mají spirálové tipy karbidu a my jsme je testovali s maskovací páskou i bez. Putovali méně, než jsme očekávali, a to i bez pásky, ale navrhli bychom nahrávat vysoce prosklené keramické a skleněné dlaždice na bezpečné straně.

Ukázalo se, že se jedná o velmi odolné bity na těžkopádné: Po vrtání 10 otvorů jsme s každým viděli prakticky žádné změkčení čepelí nebo otupění. Když jsme vyvrtali dalších 30 jamek za bit, stále jsme si nevšimli mnoho zpomalení. Hluboké flétny v stopě rychle odstranily materiál práškové dlaždice, když jsme vyvrtali, a otvory byly čisté a uniformy.

S největším ½ palcovým bitím jsme provedli dvě skleněné dlaždice, ale cítíme, že to bylo především kvůli únavě našich zápěstí a svalů paží a nedrží vrták tak stabilní, jak bychom měli mít. Několik dní po původním testu jsme to zkusili znovu a vyvrtali skrz skleněné dlaždice bez praskání. Cítíme, že tyto dewaltové bity odpovídají účtu pro profesionály, kteří potřebují odolné kousky v práci.

Specifikace produktu

 • Materiál: karbid
 • Počet bitů: 7
 • Velikosti: 3/16 palce, ¼ palce, 5/16 palce, ⅜ palce, ½ palce (délky od 3 do 6 palců)
 • Silné, odolné kousky snadno vrtáme různými typy dlaždic
 • Nevykazovali opotřebení ani otupili ani po výrobě desítek děr
 • Sada obsahuje kousky několika průměrů a délek pro všestranné vrtání děr
 • Zjistili jsme, že kousky se trochu putovaly na skleněných dlaždicích, pokud nebyla použita maskovací páska
 • Tyto bity nejsou navrženy tak, aby vyvrtaly otvory v porcelánové dlaždici

Získejte bity Dewalt Drill pro dlaždice na hardwaru Ace, Home Depot nebo Lowe.

QWork Multi-Material 8-dílná vrtačka sada bitů

S rostoucím počtem kuchyňských a koupelnových příslušenství nyní dodávaných v metrických velikostech může být nutné mít přesný metrický vrták pro dlaždici. Ekvivalenty Imperial (Spojené státy) jsou blízké, ale ne vždy dostatečně blízko. V minulosti jsme museli hádat, který imperiální bit nebo kotva je nejvíce srovnatelný s metrikou, po ně.

Po vrtání 10 startovacích otvorů jsme prozkoumali vštěp bitů. Dva nejmenší kousky vykazovaly značné otupění a opotřebení na čepelích, takže jsme je odložili stranou a pokračovali s dalšími pěti. Žádný z ostatních bitů se nezúčastnil dalších 25 dalších otvorů, takže nemůžeme hodnotit qwork bity jako nejodolnější z těch, které jsme testovali. Možná, že ocel neměla tak vysokou kvalitu. ale stále považujeme tyto bity za slušnou možnost pro úlohy, které vyžadují metrické bity a spojovací prvky, protože to jsou obvykle malé projekty, jako je instalace lišty ručníku nebo keramické mýdlo. A zajímavé je, že tyto bity se moc netušily, dokonce ani na un-cloed glass, takže si v tomto oddělení získali bod.Považujte je za kousky vrtání dlaždic pro metriky.

Specifikace produktu

 • Materiál: karbid
 • Počet bitů: 8
 • Velikosti: 3, 4, 5, 6, 8, 10, 14 a 16 milimetrů
 • Sada obsahuje 8 bitů různé velikosti pro všestrannost
 • Tipy kopí nabídly přesné vrtání bez putování
 • Díky metrickým velikostem je tato sada vhodná pro instalaci nebo sestavení příslušenství pro upevňovací prvky metriky
 • Bity nelze použít na porcelánu
 • Jedná se pouze o světle drill-bitovou sadu a nebude se stát těžkým používáním

Získejte qwork vrtné kousky pro dlaždici na Amazonu.

Také testováno

Měli jsme velké naděje jak pro Neiko’s Diamond Hole Saw Bits, tak Blendx Diamond Drill Bits, ale oni nesližili podle našich standardů. Obě tyto bitové sady jsou prodávány jako s diamantovým prachem elektricky na okrajích bitů a porcelán byl uveden mezi typy dlaždic, kterými by prořízli.

vrtací, porcelánové, dlaždice, porcelánová, díra, pila

Bohužel, nemělo to být. Bity Neiko i Blendx Bits proříznou keramickou, travertinem a dokonce i skleněnou dlaždicí, ale každý kousek v obou sadách vyrazil před vytvořením díry v porcelánové dlaždici. Vzhledem k tomu, že porcelán je nesmírně tvrdý, vždy jsme vyzkoušeli kousky na měkčích typech dlaždic před vrtáním porcelánem. tímto způsobem jsme věděli, co by vrtali a co by ne. Žádný z neiko nebo blendx bitů nedostal více než na půli cesty porcelánem, než diamantový prach spálil. A to bylo dokonce s kapičkami vody přidaných do otvorů, když jsme vyvrtali. Stručně řečeno, žádný z těchto produktů se nekvalifikuje jako mezi nejlepší vrtací kousky pro tvrdou porcelánovou dlaždici.

Tyto bity bychom mohli stále doporučit jako vhodné pro vrtání prostřednictvím keramiky a skla, ale protože selhali na porcelánu, museli jsme je odstranit z konkurence. Jedním z našich kritérií pro testování je zajištění toho, že produkty testujeme podle jejich marketingového humbuku. Není to tak, že se jedná o špatné bity, ale oba byly inzerovány jako vhodné pro porcelán a ani tento nárok nežili.

Jak jsme testovali nejlepší vrtací kousky na dlaždici

V průběhu let jsme měli spoustu tréninkových vrtacích dlaždic, takže naše zkušenosti v kombinaci s hloubkovým výzkumem produktu byly nápomocné při výběru vrtných bitů pro testování. Značka jsme do jisté míry považovali. DEWALT i BOSCH jsou nejlepší výrobci stavebních nástrojů. ale automaticky nevylučovali vrtací kousky od menších nebo výklenků výrobců, pokud obsahovali karbid nebo diamantové tipy a spotřebitelé byly hodnoceny dobře.

Náš skutečný proces testování byl přímý. Všechny vrtací kousky byly testovány pomocí standardního bezdrátového vrtáku. Použili jsme maskovací pásku na vrcholcích některých dlaždic, což může pomoci zabránit bitům před putováním a snížením rizika štěpení dlaždic během procesu vrtání. Není to vždy nutné, takže jsme netestovali všechny dlaždice. například povrch travertinové dlaždice je měkký a porézní a většina kousků se při vrtání travertinem nebude bloudit. Jak navrhl výrobce. nebo pokud se trochu snažil provrhnout. přidali jsme několik kapek vody a zároveň vrtali, abychom zabránili tomu, aby se kousek zabránil příliš horkému a lámání.

Bity jsme testovali vrtáním více otvorů, ale vyzkoušeli jsme je pouze na typech dlaždic, pro které byly navrženy. Stručně řečeno, netestovali jsme trochu vyrobeni pro vrtné keramické nebo skleněné dlaždice na porcelánových dlaždicích, které jsou mnohem těžší. Naším cílem bylo zjistit, jak dobře se kousky dostaly k jejich zamýšleným účelům vrtání.

Každý bit (nebo bitovou sadu) jsme skórovali pomocí rubriky v průběhu praktického procesu testování. Čím lepší je provedeno vrták, tím vyšší je skóre. Hledali jsme trvanlivost a relativně hladké otvory-není neobvyklé mít nějaké mírně otrhané okraje, ale však. Nesoudili jsme kousky o tom, jak dlouho trvalo vrtání dlaždicí, protože různé typy dlaždic vyžadují delší dobu vrtání a je kontraproduktivní vyvíjet silný tlak při vrtání, protože to může způsobit rozbití bitů. Po vrtání počátečních 10 děr s každým bitem jsme je zkontrolovali na otupění a opotřebení před vrtáním více otvorů.

Skončili jsme přidáním skóre a jejich pomocí k určení nejlepších kategorií pro každou sadu vrtáků.

Časté časté

Při vrtání dlaždicí je nejlepší jít pomalu a používat pouze lehký tlak na vrták. Nepokoušejte se prosadit trochu. vyvolte vrták a bit vykonávejte veškerou práci. Pokud máte stále dotazy ohledně výběru a používání nejlepších vrtáků pro dlaždice, přečtěte si odpovědi na některé běžně kladené otázky.

Q. Jak vrtáte dlaždicemi, aniž byste je praskali?

Použití správného vrtacího bitu je kritické. Standardní vrtací bity nebudou proříznuty dlaždicemi; Pokus o to pravděpodobně způsobí prasklé dlaždice a rozbité kousky. K označení polohy díry použijte maskovací pásku, která také poskytne počáteční přilnavost. Pevně ​​držte vrták a vyvíjejte pomalý a stabilní tlak. Pokud také potřebujete vyvrtat zdivo nebo beton za dlaždicí, nepoužívejte účinek kladiva vrtáku, dokud nedosáhnete dlaždice.

Q. Jaký je nejlepší způsob, jak vrtat porcelánovou dlaždicí?

Pro porcelán se doporučují vrtáky s diamantovým hrotem. Bity mohou být velmi horké, takže je občas ponoření do vody nebo postříkání oblasti během práce udržuje v pohodě a pomůže jim efektivněji snížit.

Q. Jak vyvrtáte díru v keramické dlaždici?

Obvykle se doporučuje vrták s karbidem, i když diamantový hrot také odvede dobrou práci. Chcete.li připojit příslušenství, jako je například lišta ručníku, ke stěně dlaždic, je vždy nutné nejprve vyvrtat díru, poté může být vrták vybaven kouskem šroubováku pro instalaci spojovacího prvku do zdi.

Q. Mohu vrtat mezi dlaždicemi?

Můžete, ale spárovací hmota je relativně měkký materiál a vrták se může snadno bloudit. Pro přesnost je obvykle preferováno vrtání dlaždice.

Q. Jak mohu odlišit keramickou dlaždici od porcelánové dlaždice?

Porcelán má jemnější texturu, ale může být obtížné rozeznat rozdíl, pokud jsou dlaždice již na zdi. Keramická dlaždice má obvykle proskvnou horní vrstvu, která je jiná barva od jádra, která se může ukázat na okraji. Porcelán je obvykle stejná barva po celou dobu.

Q. Jaké bezpečnostní vybavení potřebuji při používání vrtných bitů pro dlaždici?

Ať už vrtáte cokoli, měli byste nosit vhodnou ochranu očí. Pokud obvykle nosíte brýle, položte na ně brýle. Dobrý nápad je také lehká duchová maska.