Vyberte řetěz pro pneumatiku

Který řetězec je lepší dát na řetězovou pilu

Řetězec je klíčovým prvkem jakékoli řetězové pily. Kvalita a rychlost práce při řezání dřeva závisí na typu řezacího nástroje nainstalovaného na jednotce. Pro uživatele pro začátečníky se zdá, že výběr řetězce pila je složitý proces, protože musíte vědět, jaké typy těchto detailů, jeho vlastnosti atd.D. Článek zváží hlavní faktory, které by měly být zohledněny, aby se vybrat dobrý řetězec pro řetězovou pilu.

Na základě toho jsou k dispozici různé typy řetězců pro řetězové pily: pro příčné nebo podélné řezání dřeva. V obou případech se rozdíl v odporu materiálu výrazně liší. Pro podélné řezání jsou zuby vytaženy pod úhlem od 5 do 15 °. Příčný řez vyžaduje ostření nástroje v úhlu 25-35 °. Níže uvedený obrázek ukazuje, jak se určuje úhel ostření zubů.

K jakému typu prvek pily patří, můžete zjistit ze značení na něm, kromě toho je úhel ostření stanoven vizuálně.

Řetězy pro podélné řezání jsou velmi vzácné, protože je mnohem snazší rozpustit obrobku na kruhu. Vzhledem k nízké poptávce nejsou výrobci tohoto nástroje zvlášť zapojeni do jeho zlepšení a nalezení řetězce pro podélné řezání je docela obtížné. Většina kupujících řetězových pilovačů vybere nástroj s příčným typem řezu a je to nejoblíbenější mezi profesionály a domácími mistry. Před výběrem řetězce pro řetězovou pilu byste však měli prostudovat hlavní parametry ovlivňující výkon a kvalitu nástroje.

Krok řetězce

Toto je hlavní klasifikační kritérium pro všechny prvky řezacího systému. Je definována jako vzdálenost mezi třemi spojovacími nýty řetězce, rozdělena do 2 Všichni výrobci mají pro toto označení 4 typy velikosti: 1/4 ”, 0,325”, 3/8 ”, 0,404“. V obvyklých milimetrech to je, respektive: 6,35 mm, 8,25 mm, 9,3 mm, 10,26 mm.

Takto se počítá krok řetězu

Co technicky znamená velikost kroku? Čím větší je, tím více síly řetězových pila a průměr stromu je obvod navržen. Uděláme rezervaci, že zde je nutné vzít v úvahu další parametry řezného systému a uživatelský zážitek s nástrojem. Aby potenciální uživatel okamžitě rozuměl účelu příslušenství, Husqvarna označuje krok řetězce pro výkonné profesionální pily jako 3/8 “(například pro řetězec C85 Husqvarna X-Cut) a pro amatérské modely-jako 3/8 “Mini (například pro řetězec Husqvarna X-Cut S93G).

vyberte, řetěz, pneumatiku

Stanovení kroku řetězce

Výsledek měření, MM Výsledek měření je dělen 2 Krok řetězce je tlumený
12.7 6.35 1/4
16.5 8.255 0,325
19.05 9 525 3/8
20.52 10.26 0,404

Příklad kroku řetězce na fotografii 1.

Foto 1.

Vyberte řetěz pro řetězovou pilu (elektrické pily)

Chcete.li si vybrat řetěz pro řetězovou pilu, musíte znát následující parametry (protínají se s parametry pneumatiky pily).

Velikost řetězce by měla odpovídat velikosti vaší pneumatiky. Pokud jste si koupili řetěz méně než pneumatika, jednoduše jej nebudete nainstalovat. Pokud jste si koupili řetězec větší než pneumatika na pila, řetězec nebude nainstalován správně a nebude se natahovat podél pneumatiky. Obě možnosti vedou k nemožnosti pracovat s řetězovou pilou. Velikost řetězce je označena v palcích a může být 10 ″, 12 ″, 13 ″, 14 ″, 15 ″, 16 ″, 18 ″ a vyšší.

Krok řetězce (na obrázku tato vzdálenost „A“) se měří v palcích a označen 0.325 ″, 0.375 ″ a 0.404 ″. Aby nedošlo k zaměnění podobných čísel, řetězový krok 0.375 ″ nejčastěji označují 3/8. Proč je to? Pokud rozdělíte 3 na 8, dostaneme 0.375. Musíte pochopit, že čím vyšší je krok řetězce, tím profesionálnější a silnější pila. Nejpoužívanější a nejoblíbenější řetězový krok je 0.325 ″. Tento krok řetězce se používá v amatérských a poloprofesionálních pilách. Používáte.li pilu pro řezání uzlů a vyvážení ze stromů nebo konstrukčních prací, pak bude vhodný krok řetězu 0,325 palce. Řetězec s tímto krokem bude vaše práce hladší, pohodlnější a na začátku pily nebude „roztrhat“ dřevo. Řetězec s 3/8 kroky se používá pro rolku bez řádných stromů a pro řezání dřeva střední tloušťky. A krok řetězce 0.404 ″ se používá pouze v profesionálních pilách a v tomto materiálu o tom nebudeme mluvit, t. Na. Není příliš populární a naši čtenáři se s ním pravděpodobně nelze setkat.

Tloušťka stonky řetězce pily (tloušťka předního spojení) je jedním z důležitých parametrů řetězce. Vedoucí odkazy jsou navrženy pro různé pneumatiky, proto věnujte pozornost tomuto parametru. Tloušťka stopky může být následující velikosti: 1,1 mm, 1,3 mm, 1,5 mm, 1,6 mm a 2 mm (0,043 ”, 0,05”, 0,058 ”, 0,063” a 0,08 ”). Řetězec 1,1 mm se používá v malých pilách a je nemožné s takovým řetězcem dělat vážnou práci. Řetězec s tloušťkou vůdce 1,3 mm. 1,6 mm je schopen odolat těžkým zatížením. Řetězec je docela populární a používá jej na amatérských a poloprofesionálních pilách. Pokud je tloušťka stopky 2 mm, lze okamžitě říci, že řetězec se používá v profesionálních pilách. Závěr lze vyvodit takto: Čím větší je tloušťka hlavního spojení a proto je širší drážku pneumatiky řetězové pily, vyšší kvalita a schopná odolat těžkým zatížením.

Počet řetězových odkazů (řetězové ocasy) je takový parametr, kterým můžete určit délku řetězce. T. E. Při výběru můžete zavolat počet odkazů nebo velikosti řetězce v palcích. Někteří výrobci řetězců ve produktu zboží přesně označují počet odkazů a ne délku řetězce.Proto je lepší, pokud znáte oba parametry řetězce pily při nákupu.

Následující vlastnosti se používají k výběru řetězce pily pro profesionální pilu. Ti, kteří používají domácnost a poloprofesionální pily, nemusí náš materiál dále číst. Dotkneme se zbytku parametrů v průchodu, aniž bychom se dostali hluboko.

Typy řezacích odkazů jsou odlišné, dotkneme se hlavních. STYPE (na obrázku vlevo) a Chipper (na obrázku vpravo). Na obrázku vidíme, jaký tvar nese stimulární profil. V části se tento profil podobá číslu sedm. Lidé nazývají tento typ „sedm“. Předpokládá se, že tento profil je navržen pro rychlou a vysoce kvalitní práci s pilou. Faktem je, že celá pracovní plocha je přísně rovná a rovnoměrně narazila do dřeva. Tento typ spojení se používá hlavně na profesionálních pilách. Má však nevýhody. Například je docela obtížné takový řetěz zaostřit, protože i s mírnou odchylkou od pravého rohu, práce zcela ztrácí veškerou výhodu peshelu. Typ štěpků v kontextu je velmi podobný tvaru srpku, ze kterého se tento profil nazývá „typ srpkovitého“ a „srp“. Oblast kontaktu takového odkazu je větší, což znamená vyšší zatížení a zhoršuje řezné vlastnosti. Je však mnohem snazší tolerovat znečištění, a při ořezávání je však mnohem snazší tolerovat a při ostření nemusíte rohy příliš přesně sledovat rohy.

Je velmi důležité znát materiál, ze kterého jsou vyrobeny řezací spojení řetězce pily. Většinou pro řetězy pily, při výrobě řezacích zubů se používá chromonická ocel s vysokou nohou. Při nákupu nového řetězce je proto nutné vizuálně zkontrolovat kvalitu výroby řezacích prvků a jejich ostření. Ale použít nástroj při zpracování obzvláště tvrdých, zmrazených nebo vysoce kontaminovaných materiálů, je třeba posílit zuby. Pro takové účely jsou nabízeny možnosti na zubech, z nichž jsou provedeny speciální útoky karbidu. Mají zvýšenou odolnost vůči opotřebení. Přítomnost útoků je zahájena na povrchu každého řezacího zubu.

Hloubka řezání a výška profilu řetězce. Hloubka řezání je výška profilu, což ukazuje na hloubku řezání pily (stojí za to dodat, že velikost výšky hraje roli, ale hloubka řezu je hlavním parametrem). Čím vyšší je profil, tím hlubší je řetězec „bere“, což znamená vyšší výkon. Čím menší je profil, žetony jsou odstraněny, to znamená, že řetěz není zapečen hluboko do dřeva. Tuto hloubku lze upravit rostoucími omezeními každého řezáku, ale v novém řetězci již mají tyto velikosti určitý typ. Existují dva typy profilů: 0,025 ”(0,635 mm). nízkoprofilový řetězec a 0,03” (0,762 mm). vysoký profilový řetězec. Tyto informace by měly být také vysvětleny ve vlastnostech pily (často jsou jednoduše uvedeny značky řetězců, které jsou vhodné, a již odpovídají správné velikosti). Volba zde není velká, tato informace je dána více pro seznámení. Koneckonců, při oostřování obvodů na vlastní pěst musíte znát typ profilu, abyste je přivedli k příslušnému typu, když se zastaví v omezovačích. Ale v podstatě jsou oba typy rozděleny do profilů profesionálních řetězových pilach a amatérských. Je pravda, že zde jsou nuance. Profesionální řetězové pily nemají vždy vysoké řetězce profilů, ale domácí jsou vždy vybaveny nízkými možnostmi profilu. A pokud je vše jasné s typy s nízkým profilem, pak vysoký profil vyžaduje objasnění. Koneckonců, dělá řetězec vysoce produktivní, což znamená, že zvyšuje vibrace a agresivitu řetězce, který již byl zmíněn. A silné vibrace vám nedovolí pracovat s pilou po dlouhou dobu na lesnictví. Zde vývojáři udělali nějaký trik, berou v úvahu krok řetězce, aby si udrželi nízkou agresivitu. Koneckonců, pokud je krok velký (a to znamená vibrace) a profil je vysoký (je to také zvýšené vibrace), nakonec bude pila rychle řezána, bude to jednoduše pro dlouhodobé práce nepohodlné. A tato rovnováha je zachována výběrem ne dva z nejúčinnějších parametrů, ale jejich střídáním. To znamená, že pokud je krok velký. profil je dán nízký, pokud je krok menší. můžete vytvořit vysoký profil. Takové vyvažování umožňuje řetězovým pilám pracovat méně agresivně a efektivně současně. Ale říci, který řetězec je lepší (s velkým profilem a malým krokem nebo malým profilem a maximálním krokem) je obtížné, vše záleží na dřevu, pracovních podmínkách a vše je individuálně pro každý případ, stačí zkusit vyzkoušet. Všimněte si také, že na vysoce profesionálních pilách se řetězy s velkým krokem a vysokým profilem používají v roli velkých stromů, protože rychlost je zde nesmírně důležitá. Stává se, že profil je vyroben ještě vyjádřen, dokonce i 0,07 ”(1,778 mm), ale to je velmi vzácné a často se používá na strojových jednotkách pro válcování. Obecně lze celý tento bod přičíst profesionálnímu používání vážných řetězových pilovačů. Pro obyčejného uživatele je tento parametr důležitý pouze v jednom případě, kdy je pila doma ostření. Omezení hloubky můžete odříznout pouze s vyjádřenými znalostmi, jinak nebude vaše domácí řetězová pila vůbec řezána a nezapomeňte unavit vysokou náklad.

Krok a jeho velikost

Krok je střední vzdálenost mezi třemi nýty, které jsou umístěny poblíž. Pro správný výpočet kroku řetězce by měla být měřena vzdálenost mezi osy tří nýtů umístěných blízko sebe. Ve formě vzorce to vypadá následovně:

Kde L je velikost délky kroku, která v řetězové pile charakterizuje stupeň odlehlosti dvou zubů ve vztahu k sobě navzájem;

S je hodnota mezery mezi dvěma extrémními nýty tři.

Hodnota kroku se může také rovná délce vzdálenosti mezi dvěma sousedními ocasy.

Vzor: Čím větší je vzdálenost mezi řezanými zuby, tím hlubší budou zahrnuty do pilujícího materiálu

Zvětšením velikosti kroku řetězu je možné zvýšit výkon řetězové pily. V tomto případě se však stupeň úsilí změní na rotaci pohonu Asterisk. A čím vyšší je krok řetězu, tím větší by měla být síla motorů a při pilu materiály se utratí více fyzických sil pro její prodloužení.

[[Produkt.Název]]]

Řetězec. důležitý prvek benzínu a elektrických pily. Řezné vlastnosti zařízení závisí na kvalitativních charakteristikách a správném výběru pily. Pojďme zjistit, jaké parametry jsou řetězce klasifikovány, jak si vybrat potřebnou sadu pila.

Klasická náhlavní souprava se vyrábí podle schématu: 1 řezací odkaz. 2 vedoucí. Aby se snížily náklady na sadu pily, některé společnosti nabízejí struktury s podlahou potravin, když je na webu třetího odkazu nainstalován spojovací prvek. Ještě levnější možností je výroba řezacího náhlavní soupravy s průchodem. Spojovací odkaz je nainstalován prostřednictvím jednoho řezacího odkazu. Mínus je zřejmý: výkona se snižuje, opotřebení náhlavní soupravy se zvyšuje a samotná pila trpí.

Hodnota je zpravidla uvedena na krabici v palcích. Existují běžné velikosti: 3/8 (nebo 0,375); 0, 325; a také 0,404. U benzínových jednotek s nízkým výkonem byste měli dodržovat výhradně doporučený krok a velikost výrobce Volba pro profesionální řetězové pily je širší, protože existuje rezerva pro moc.

Jak neudělat chybu při výběru kroku řetězu? Náhlavní souprava je k dispozici pod zařízením instalovaného výkonu, liší se ve výkonu a kvalitě pily. Dalším krokem je zvýšený výkon, ale je obtížnější udržet nástroj. Méně kroku. nižší účinnost, ale přesněji a snadnější řez. Na vybavení s nízkým výkonem, nastavení náhlavní soupravy Lesser, zvětšete životnost samotné pily a zvýšení pohodlí používání.

Tyto řetězy jsou vybaveny domácím používáním nebo tesařstvím, síla takových pilů obvykle z 1,2 litru. S. Až 3 l. S. Používají se pro řezání na venkovských farmách nebo v tesařské práci. Zařízení funguje hladce bez trhnutí, řez je čistý a dokonce.

Tyto řetězy vybavují zařízení pro poloprofesionální použití.Síla takových pila obvykle ze 2 litrů. S. Až 3,7 l. S. Používají se pro řezání na farmách s průměrným objemem dřeva. Zařízení funguje hladce, řez je čistý.

Při označení kroku 0,375 se také používá zlomková hodnota 3/8. Toto označení je vhodné, protože znaky jsou 0,325 a 0,375 často zmatené. Obvody 3/8 jsou k dispozici pro střední a výkonné zařízení z 3,5 litru. C až 6,3 l. S.), snadno se vyrovnávají s kufry jakéhokoli průměru.

Tato velikost je k dispozici pro profesionální vysoce výkonnou řetězovou pilu z 6,5 litrů. S., buď jako součást Harvesteru lesního komplexu. Pily se vyznačují vysokým výkonem a trvanlivostí.

Šířka drážky pneumatiky a vedoucí spojení by se měla dokonale shodovat. K dispozici je pět velikostí: 1.1; 1.3; 1,5; 1,6 a 2 mm. Jsou také označeny v palcích.

1,1 mm. Řetězy s minimální tloušťkou ocasu 0,043 ″ jsou navrženy pro slabou sílu elektrických pily pro domácnost.

1,3 mm. Tato velikost je nejoblíbenější, náhlavní souprava 0,05 ″ je vybavena jak pro domácnost, tak profesionálními pilami.

1,5 mm. Velikost 0,05 ″ a řetězce 0,058 ″ jsou běžnější, instalovány na poloprofesionálních a profesionálních zařízeních.

1,6 mm. Řezací náhlavní souprava 0,063 ″ je nainstalována na profesionálních řetězových pilech.

2 mm. Zařízení 0,08 ″ jsou vybaveny pouze pily s vysokým výkonem nebo protokolování.

Ve výšce profilu se určuje, jaká bude hloubka řezu a přesnosti. Vzorec je jednoduchý: nad profilem. větší hloubka řezu, lepší výkon. Méně profilu. méně pil, ale menší zatížení pily se zvyšuje přesnost řezu.

Pily jsou vybaveny výrobcem s různými délkami pneumatik. Je nemožné nainstalovat dlouhou pneumatiku na pilu pro domácnost, původně vybavenou krátkým autobusem. Naopak, je to povoleno. Každá síla poskytuje svou vlastní délku pneumatiky. Přibližným kritériem je Power 2 pro pilu.5 l.S. Odpovídá 15 „(38 centimetrů). Se zvýšením energie můžete nainstalovat delší, menší sílu pily zmenšit délku.

Tato charakteristika je důležitá při výběru sady pily pro profesionální pily. Vytváří se hodiny dvou možností pro řezání odkazů: sýr a štěpko. Šéfla

Podobné v geometrii jako sedm. Téměř všechny profesionální pily jsou vybaveny takovým řetězcem. Výhodou takových pilů je vysoký výkon při příčném řezání. Chipper

Se liší od formy sýlu podobné srpu. Řezací charakteristiky řetězce s tímto typem řezných odkazů jsou univerzálnější. Takový řetězec neztratí své pracovní vlastnosti během znečištění a snadno se naostří. Dobře se vyrovnává s příčným a podélným pilem. Volba typu řetězce (štěpkovač nebo sýr) závisí na typu práce, pánové často používají různé náhlavní soupravy.

Podle statistik se řetězec opotřebovává rychleji než jiné odnímatelné prvky nepoužitelné. Pokud je zaznamenán silný úsek náhlavní soupravy, doporučuje se změnit všechny prvky, včetně pneumatiky a hvězdy. Odborníci radí: řídí řetězovou pilu často. mají tři řetězy najednou. Takže zvětšíte životnost pneumatiky, stejně jako hvězdy a hledáte jednotné opotřebení při protažení řetězce. Druhá rada: Pro rovnoměrné růst okraje pneumatiky pneumatiky ji pravidelně otočte ve vztahu k benzo- nebo elektrické pile.

Jak je takové vybavení jiné? Podélný účel náhlavní soupravy se používá k vidění hlaveň podél, příčný. respektive napříč. Řetězy se liší v úhlu ostření. Pro podélné řezání je úhel ostření 10-15 stupňů, univerzální ostření 25-30 stupňů. Většina řezacích nástrojů je navržena pro univerzální řezání. Zařízení podélného vzhledu. rarita, kruhové pily se vyrovná s takovou prací.

Pořadí umístění odkazů je vzdálenost řezacích zubů

Existují tři typy sekvence umístění odkazů:

  • Standardní. Při nalezení řezání zubů na každém odkazu
  • S poloprostorem. když jsou zuby umístěny v pořadí „jeden ze dvou“
  • S průchodem. řezací zuby jsou umístěny přes jeden odkaz v řetězci

Distribuované modely s průchodem, protože nenačítají motor motoru. Standardní modely se používají pouze na profesionálních jednotkách a řetězy s semifinálemi mohou být vloženy na domácnost a elektrické pily pro vykládání motoru.

Pokud pila pily, důvody a co dělat

Pily často čelí skutečnosti, že v jednom okamžiku pila začne vidět křivé. To způsobuje nejen nepříjemnosti, ale také komplikuje postup léčby. Pila musí vyvinout úsilí nejen k tomu, aby tento nástroj udržovalo, ale také ho vyrovnat. Jen málo lidí ví, že je zakázáno provozovat nástroj s takovou deformací. Zjistíme, co je příčinou nerovnoměrného řezání řetězové pily a co je nebezpečné pro pilu.

Pokud se pila začne rozřezat, pak to znamená přítomnost nenápadné deformace pneumatiky. Deformace je spojena se stranou pneumatiky, která má nerovnoměrné opotřebení. Výsledkem je, že řetěz je umístěn ne rovnoměrně, ale s mírným zkosením. Hodnota zkosení může být pro oko neviditelná.

To je zajímavé! Příčinou nerovnoměrného řezání řetězové pily může být nerovnoměrné opotřebení odkazů nebo jejich nesprávného ostření. Před výměnou pneumatiky se ujistěte, že řetězec funguje.

Eliminovat poruchu ve formě nerovnoměrného opotřebení pneumatiky lze vyměnit. Je téměř nemožné provést rovnoměrně broušení stran průvodce, takže se doporučuje jej nahradit řetězem. Nebezpečí vykořisťování deformované vodicí pila je, že ocas řetězce může vyskočit z drážky, což nebude znamenat nejvíce prosperující důsledky.

Pneumatika řetězové pily, stejně jako řetěz, zažívá těžké zatížení, takže je pozorováno její opotřebení. S opotřebením je důležité včas nahradit část bez čekání na nepříznivé důsledky. Jak si vybrat a co zvážit při nákupu pneumatiky na řetězové pile, je podrobně popsáno v materiálu.