Augusta keramický broušení kol trojúhelníky 1 kg. Keramický broušení

Augusta keramický broušení kol trojúhelníky 1 kg

Keramický obrubní stroj pro leštící bubny a nádory, trojúhelníky.

Abrazivní účinek této leštící směsi je zhruba srovnatelný s brusným papírem třídy P150.

Další funkce produktu

 • Obsah směsi. trojúhelníky, Ø 6 x 6 x 6 mm pro střední abrazivní efekt
 • Pro jemné broušení a odhazování
 • Materiál. keramické částice
 • Obsah. 1 kg

Hodnocení zákazníka pro Augusta keramické broušení trojúhelníků 1 kg

WIR HABEN UNS byl Anderes Darunter Vorgestellt. MIT siliziumcarbid in Der 80er Körnung Können Wir Wesentlich Mehr Mit Anfangen. Aber Ein Sehr Guter Service.

Habe Zum Esten Mal Erfahrungen Beim Schleifen und Polieren Sammeln dürfen. Hier válka unter anderem auch dieses produkt Sehr hilfreich und klobouk Zu Sehr Gutem erfolg geführt.

Všechny přicházející hodnocení jsou zveřejňovány skutečnými návštěvníky obchodu / zákazníků webshopu a jejich obsah je kontrolovatelem kontrolován vizuální inspekcí.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, také koupili

Tempora gmbh uhrmacherwerkzeuge.com im tal 12 86179 Augsburg Německo

Otázky horké linky? 49 0821. 4701 7676 mo.-Fr. 9.00 Uhr. 16.00 Uhr info@uhrmacherwerkzeuge.com

platební metody. Bankovní převod. Sofortüberweisung. PayPal (Kreditkarte, nákup na faktuře, debitscard). Hotovost na doručení (25, do 500, hodnota zboží)

30denní záruka návratu

Výběr správného broušení

Broušení je řezací nástroj. Je to abrazivní řezací nástroj.

Na brusném kolečku vykonává abraziv stejnou funkci jako zuby v pile. Ale na rozdíl od pily, která má zuby pouze na okraji, má broušení abrazivní zrna rozložená po celém kole. Tisíce těchto tvrdých, tvrdých zrna se pohybují proti obrobku, aby odřízly malé žetony materiálu.

Obsah

Abrazivní dodavatelé nabízejí širokou škálu produktů pro celou řadu broušení při zpracování kovů. Výběr nesprávného produktu může stát čas a peníze. Tento článek představuje některé základy výběru nejlepšího brusného kola pro tuto práci.

Abrasivy. Grity a zrna

Broušení kol a další spojená abraziva mají dvě hlavní komponenty: abrazivní zrna, která provádějí skutečné řezání, a pouto, které drží zrna pohromadě a podporuje je, zatímco oni řezují. Procento obilí a vazby a jejich mezery na kola určují strukturu kola.

Konkrétní abraziva použitá v kola je vybrána na základě způsobu, jakým bude interagovat s pracovním materiálem. Ideální abraziv má schopnost zůstat ostrý s minimálním tupěcím bodem. Když začíná otupění, abrazivní zlomeniny a vytvářejí nové řezné body.

Každý abrazivní typ je jedinečný s odlišnými vlastnostmi pro tvrdost, sílu, houževnatost zlomenin a odolnost vůči dopadu.

Oxid hliníku je nejběžnějším abrazivem používaným v mletí kol. Obvykle je to abraziva vybrána pro broušení uhlíkové oceli, ocel z slitiny, vysokorychlostní ocel, žíhané kulitelné železo, kované železo a bronzy a podobné kovy. Existuje mnoho různých typů abrasidů oxidu hliníku, z nichž každá je speciálně vyrobena a smíchána pro konkrétní typy broušení. Každý abrazivní typ nese své vlastní označení, obvykle kombinaci dopisu a čísla. Tato označení se liší podle výrobce.

Alumina zirkonia je další rodina abraziv, z nichž každá je vyrobena z jiného procenta oxidu hliníku a oxidu zirkonia. Kombinace vede k tvrdému a odolnému abrazivu, které dobře funguje v aplikacích s drsným broušením, jako jsou mezní operace, na široké škále ocelí a ocelových slitin. Stejně jako u oxidu hliníku existuje několik různých typů aluminy zirkonia, ze kterých si můžete vybrat.

Karbid křemíku je abraziv používaný pro broušení šedého železa, chlazeného železa, mosazi, měkkého bronzu a hliníku, jakož i kamene, gumy a dalších neřesnutých materiálů.

Oxid keramického hliníku je dalším velkým vývojem v abrazivech. Toto je vysoce čisté zrno vyrobené v procesu gel slinování. Výsledkem je abraziva se schopností zlomit se kontrolovanou rychlostí na úrovni submikronu a neustále vytváří tisíce nových řezných bodů. Tento abraziv je mimořádně tvrdý a silný. Používá se primárně pro přesné broušení v náročných aplikacích na ocelích a slitinách, které je nejobtížnější brousit. Abrasive je obvykle míchán v různých procentech s jinými abrazivami, aby se optimalizoval jeho výkon pro různé aplikace a materiály.

Jakmile je zrno známo, další otázka se týká velikosti štěrku. Každé brusné kolo má číslo označující tuto charakteristiku. Velikost štěrku je velikost jednotlivých abrazivních zrn na kole. Odpovídá počtu otvorů na lineární palec v konečné velikosti obrazovky použité k velikosti zrno. Jinými slovy, vyšší čísla se překládají na menší otvory na obrazovce, zrna prochází. Nižší čísla (například 10, 16 nebo 24) označují kolo s hrubým zrnem. Čím hrubší je zrno, tím větší je velikost odstraněného materiálu. Hrubá zrna se používají pro rychlé odstranění zásob, pokud není důležitá povrchová úprava. Vyšší čísla (například 70, 100 a 180) jsou jemná kola štěpků. Jsou vhodné pro předávání jemných povrchů, pro malé oblasti kontaktu a pro použití s ​​tvrdými, křehkými materiály.

Nákup dluhopisů

Aby bylo možné efektivně řezat abrazivu v volantu, musí kolo obsahovat správnou vazbu. Vazba je materiál, který drží abrazivní zrna pohromadě, aby mohli efektivně řezat. Vazba musí také opotřebovat, když se abrazivní zrna opotřebovává a jsou vyloučeny, takže jsou odkryta nová ostrá zrna.

Na konvenčních broušeních kol se používají tři hlavní typy dluhopisů. Každý typ je schopen poskytnout zřetelné vlastnosti broušení kola. Typ vybrané vazby závisí na takových faktorech, jako je provozní rychlost kola, typ broušení, požadovanou přesnost a materiál, který má být zemí.

Většina broušení kol je vyrobena z vitrifikovaných vazeb, které se skládají ze směsi pečlivě vybraných jílů. Při vysokých teplotách vyráběných v pecích, kde se vyrábějí mletí. Během chlazení se sklo tvoří rozpětí, které připevňuje každé zrno k soused.

Broušená kola vyrobená z vitrifikovaných vazeb jsou velmi rigidní, silná a porézní. Odstraňují zásobní materiál vysokými sazbami a rozdrtí přesné požadavky. Nejsou ovlivněny vodou, kyselinou, oleji nebo změnami teploty.

Vitrifikované vazby jsou velmi tvrdé, ale zároveň jsou křehké jako sklo. Tyto vazby jsou rozděleny tlakem na broušení.

Některé vazby jsou vyrobeny z organických látek. Tyto vazby změkčují pod žárem mletí. Nejběžnějším typem organické vazby je rezinoidní vazba, která je vyrobena ze syntetické pryskyřice. Kola s rezinoidními vazbami jsou dobrým výběrem pro aplikace, které vyžadují rychlé odstranění zásob, a také pro ty, kde jsou potřeba lepší cíle. Jsou navrženy tak, aby fungovaly při vyšších rychlostech, a často se používají pro kola ve výrobních obchodech, slévárech, obchodech s sochou a pro ostření pily a gumování.

Dalším typem organické vazby je guma. Kola vyrobená s gumovými vazbami nabízejí hladkou broušení. Gumové vazby se často vyskytují na kolech používaných, kde je vyžadována vysoká kvalita povrchu, jako jsou závody s ložiskem kuliček a válečkové ložisko. Často se používají také pro mezní kola, kde musí být otřes a spálení drženi na minimu.

Síla vazby je označena ve stupni broušení. O vazbě se říká, že má těžký stupeň, pokud rozpětí mezi každým abrazivním zrnem jsou velmi silné a dobře si zachovávají zrna proti broušeným silám, které je mají tendenci je uvolnit. Říká se, že kolo má měkkou známku, pokud k uvolnění zrna je potřeba jen malá síla. Je to relativní množství vazby v volantu, které určuje jeho stupeň nebo tvrdost.

Kola tvrdého stupně se používají pro delší životnost kol, pro pracovní místa na strojích s vysokým koňským výkonem a pro práci s malými nebo úzkými oblastmi kontaktu. Kola měkkého stupně se používají pro rychlé odstranění zásob, pro úlohy s velkými plochami kontaktu a pro tvrdé materiály, jako jsou nástrojové oceli a karbidy.

Tvary kol

Samotné kolo přichází v různých tvarech. Produkt, který je obvykle zobrazen, když si člověk myslí na broušení, je rovné kolo. Broušená tvář. část kola, která se zabývá prací. je na periferii přímého kola. Běžná variace designu přímého kola je zapuštěné kolo, tzv. Protože střed kola je zapuštěn, aby se vešel na sestavu příruby vřetena stroje.

Na některých kolech je řezací tvář na boku kola. Tato kola jsou obvykle pojmenována pro své výrazné tvary, jako u válcových kol, šálků a kol nádobí. Někdy se sestavují spojované abrazivní části různých tvarů, aby tvořily souvislý nebo občasný boční broušení. Tyto produkty se nazývají segmenty. Kola s řezacími plochami na jejich stranách se často používají k mletí zubů řezných nástrojů a jiných těžko přístupných povrchů.

Namontovaná kola jsou malá broušená kola se speciálními tvary, jako jsou kužely nebo zástrčky, které jsou trvale namontovány na ocelovém trnu. Používají se pro řadu mimo rukou a přesné vnitřní mletí úloh.

Broušení kol jsou obecně označena maximální bezpečnou provozní rychlostí. Nepřekračujte tento rychlostní limit. Nejbezpečnějším kurzem není ani namontovat dané kolo na žádné brusky dostatečně rychle, aby překročil tento limit.

Tato kola s diamantovými kovovými vazbami nabízejí vynikající výkon při broušení kulatého nástroje.

Svázat to všechno dohromady

Aby bylo možné vybrat nejlepší broušení pro danou práci, je třeba zvážit několik faktorů. Prvním hlediskem je materiál, který má být na zemi. To určuje druh abraziva, který budete potřebovat za volant. Například oxid hlinitý nebo zirkonia by se měla používat pro mletí ocelí a ocelových slitin. Pro broušení litiny, neželezných kovů a ne = kovových materiálů vyberte abrazivu křemíku karbidu.

Tvrdé, křehké materiály obecně vyžadují kolo s jemnou velikostí štěrku a měkčí třídou. Tvrdé materiály odolávají průniku abrazivních zrn a způsobují, že se rychle otupí. Proto kombinace jemnějšího štěrku a měkčí třídy umožňuje abrazivní zrna, když se stanou matnými a odhalují čerstvé a ostré řezné body. Na druhou stranu by kola s hrubou štěrkou a tvrdým stupněm by měla být vybrána pro materiály, které jsou měkké, tažné a snadno proniknuté.

Množství zásob, které má být odstraněno. Hrubší krupice poskytují rychlé odstranění zásob, protože jsou schopny větší penetrace a těžší řezy. Pokud je však pracovní materiál obtížné proniknout, mírně jemnější kotě štěpky se bude proříznout rychleji, protože na práci existuje více řezných bodů.

Kola s vitrifikovanými vazbami poskytují rychlé řezání. Pokud by mělo být odstraněno menší množství zásob, měly by být vybírány pryskyřice, gumové nebo šelakovací dluhopisy, nebo pokud jsou požadavky na dokončení vyšší.

Dalším faktorem, který ovlivňuje výběr vazby kola, je rychlost provozu kola. Obvykle se vitrifikovaná kola používají při rychlostech méně než 6 500 povrchových stop za minutu. Při vyšších rychlostech se může vitrifikovaná vazba zlomit. Kola organické vazby jsou obecně volbou mezi 6 500 a 9 500 povrchových stop za minutu. Práce při vyšších rychlostech obvykle vyžaduje speciálně navržená kola pro vysokorychlostní mletí.

V žádném případě nepřekračujte bezpečnou provozní rychlost zobrazenou na kole nebo jeho blotteru. To by mohlo být uvedeno v RPM nebo SFM.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je oblast broušení mezi kola a obrobkem. Pro širokou oblast kontaktu použijte kolo s hrubší štěrkou a měkčí třídou. Tím je zajištěno volné, chladné řezné akce pod těžším zatížením uloženou velikostí povrchu, který má být zemí. Menší oblasti broušení kontaktu vyžadují kola s jemnějšími krupicemi a tvrdšími známkami, aby vydržely větší tlak na jednotku.

Dále zvažte závažnost broušení. To je definováno jako tlak, pod kterým jsou broušení a obrobku přiváděny a drženy pohromadě. Některá abraziva byla navržena tak, aby při mletí oceli a ocelových slitin odolala těžkým mletí.

Musí být také zváženo, je třeba zvážit. Obecně by se na strojích s vyšší koňskou silou měla používat tvrdší kola. Pokud je koňská síla menší než průměr kola, mělo by se použít měkčí kolo. Pokud je koňská síla větší než průměr kola, vyberte si tvrdší kolo.

Péče a krmení

Broušení kol musí být manipulována, namontována a použita se správným množstvím preventivního opatření a ochrany.

Vždy by měly být skladovány, aby byly chráněny před bouchnutím a drážkou. Úložná místnost by neměla být vystavena extrémním změnám teploty a vlhkosti, protože tyto mohou poškodit vazby na některých kolech.

Bezprostředně po rozbalení by měla být všechna nová kola pečlivě zkontrolována, aby se ujistila, že nebyla při přepravě poškozena. Všechna použitá kola vrácená do skladovací místnosti by měla být také zkontrolována.

Kola by měla být zpracována pečlivě, aby se zabránilo pádu a nárazu, protože to může vést k poškození nebo prasklině. Kola by měla být přenesena do práce, ne válcovaná. Pokud je kolo příliš těžké na to, aby bylo bezpečně přepravováno ručně, použijte ruční kamion, vůz nebo vozík s odpružením, abyste se vyhnuli poškození.

Před namontováním vitrifikovaného kola jej vyzkoušejte, jak je vysvětleno v B7 Institutu American National Standards Institute.1 Bezpečnostní kód pro použití, péči a ochranu broušení. Prstenový test je navržen tak, aby detekoval jakékoli praskliny na kolečku. Nikdy nepoužívejte prasklé kolo.

Moudrá preventivní opatření má být jistota, že vřeteno otáčky stroje, který používáte.

Vždy používejte kolo s velikostí středové díry, která se těsně hodí na vřeteno, aniž byste jej nutili. Nikdy se nepokoušejte změnit středovou díru. Použijte odpovídající pár čistých, zapuštěných přírub alespoň jednu třetinu průměru kola. Povrchy ložiska příruby musí být ploché a bez nahromadění otřepů nebo nečistot.

Utáhněte vřeteno. Pokud namontujte směrové kolo, hledejte šipku označenou na samotném kole a ujistěte se, že směřuje ve směru rotace vřetena.

Vždy se ujistěte, že jsou na svém místě na místě, a že všechny kryty jsou před ovládáním stroje pevně zavřené. Poté, co je kolo bezpečně namontováno a stráže jsou na svém místě, zapněte stroj, vystoupíte zpět z cesty a nechte ho běžet alespoň jednu minutu při provozní rychlosti, než začnete brousit.

Brousit pouze na tváři přímého kola. Grind pouze na boku válce, šálku nebo segmentového kola. Jemně proveďte kontakt s broušením, aniž byste narazili nebo dráždili. Nikdy nenuťte broušení tak, aby se motor znatelně zpomalil nebo se práce zahřála. Ampmetr stroje může být dobrým indikátorem správného výkonu.

Pokud se během používání zlomí kolo, proveďte pečlivou kontrolu stroje, abyste se ujistili, že ochranné kapuce a stráže nebyly poškozeny. Zkontrolujte také příruby, vřetena a montážní ořechy, abyste se ujistili.

Analýza systému

Broušení je jednou součástí v inženýrském systému sestávajícím z kola, obráběcího přístroje, pracovního materiálu a provozních faktorů. Každý faktor ovlivňuje všechny ostatní. V souladu s tím si obchod, který chce optimalizovat broušení.

O autorovi: Joe Sullivan byl vedoucím produktem pro společnost Norton Company, Worcester, Massachusetts.

Co jsou superabrasivy?

Supebrasiva tvoří speciální kategorii spojených abraziv určených pro mletí nejtěžších a nejnáročnějších pracovních materiálů.

Protože karbidy, vysokorychlostní oceli, PCD, PCBN, keramika a některé další materiály používané k výrobě řezacích nástrojů mohou být téměř stejně tvrdé jako konvenční abraziva, úloha jejich ostření klesá do speciální třídy abraziv-Diamond a CBN, superabrasives, superabrasives.

Tyto materiály nabízejí extrémní tvrdost, ale jsou dražší než konvenční brusiva (křemíkový karbid a oxid hlinitý). Superabrazivní broušení kol proto mají jinou konstrukci než konvenční abrazivní kola. Tam, kde je konvenční abrazivní produkt tvořen abrazivem celou cestu, mají superabrazivní kola na špičce kola, která je spojena s materiálem jádra, který tvoří tvar kola a přispívá k broušení akce.

Supebrasivní kola jsou dodávána ve stejném standardním rozsahu štěrků jako konvenční kola (obvykle 46 až 2 000 štěrků). Stejně jako jiné typy kol mohou být vyrobeny v řadě stupňů a koncentrací (množství diamantu ve vazbě), aby odpovídaly operaci.

Na superabrazivních kolech se používají čtyři typy vazby. Kola rezinoidních vazeb jsou výjimečně rychlá a chladná řezání. Jsou vhodné pro oostřování řezaček a výstružníků s více zuby a pro všechny přesné broušení operací. Pryskyřice je pouto „pracovního koňského“, nejčastěji používaného a nejvíce odpouštějící. Vitrifikovaná vazebná kola kombinují rychlé řezání s odporem k opotřebení. Často se používají při výrobních operacích s vysokým objemem. Kovová kola se používají pro broušení a řezání nekovových materiálů, jako je kámen, vyztužené plasty a polovodičové materiály, které nelze obrátit jinými řezacími nástroji. Jednovrstvá pokovená kola se používají, když operace vyžaduje rychlé odstranění zásob i generování složité formy.

nejlepších manuálních kávových brusek

Grinder rukou je skvělým vybavením, pokud si kávu berete vážně. V tomto příspěvku se podíváme blíže na některé z nejlepších modelů.

Asi před sedmi lety jsem dostal první manuální mlýnek na kávu.

Od té doby jsem testoval většinu nejlepších modelů na trhu a také spoustu mizerných

Naštěstí jsou dnes k dispozici několik skutečně vynikajících ručních brusky. Od té doby, co jsem začal přezkoumat kávové vybavení, jsme prošli dlouhou cestu.

V tomto příspěvku jsem kurátoval některé z mých absolutních oblíbených.

Na konci článku také poukazuji na některé známé modely, o kterých si nemyslím, že stojí za to jít v roce 2023.

Model JX od 1Zpresso je jedním z mých absolutně oblíbených ručních brusky. Tento model jsem měl několik let a skutečně věřím, že na trhu nabízí nejlepší hodnotu.

Konzistence grind je na profesionální úrovni, vypadá to úžasně a je potěšením použít, protože je to tak rychlé ve srovnání se všemi soupeři.

nejlepších manuálních kávových brusek z roku 2023 (horní hodnocené ruční brusky)

Zde uvidíte nejlepší volby, pokud jde o manuální brusky v roce 2023.

Na seznamu je něco pro všechny.

 • Premium: Jděte na JX, C40 nebo špičkové 1Zpresso K-Max
 • Cestování/malé ruce: pak 1zpresso Q2 je pravděpodobně něco pro vás.
 • Rozpočet: Pak jděte na Timemore C2, protože nabízí vynikající poměr ceny a výkonu.
Hodnocení náhledu
1Zpresso JX Manual Coffee. Zatím žádné hodnocení
Nitro čepel Condantte C40 MK3. Zatím žádné hodnocení
1Zpresso K-Max Manual Coffee. 160 recenzí
Příručka pro kaštan C2 z kaštanu. 1 438 recenzí
1Zpresso Q2 Manual Coffee. Zatím žádné hodnocení

1: 1zpresso JX, 48 mm ocelový otřepen

1Zpresso má v tomto okamžiku hodně hybnosti ve světě kávy. Je to poněkud nová společnost, ale rychle získala pověst, že je to jedna z nejlepších třesků pro značky Buck, pokud jde o neautomatické brusky kávy.

Znám společnost náhodou, když jsem narazil do jejich stánku na každoroční kávové Expo na Tchaj.wanu v roce 2017.

Okamžitě jsem byl fascinován tím, jak rychle a dobře vytvořená je celá jejich sestava brusky. Zakladatel společnosti, se kterou jsem krátce mluvil, je Tchajwanský, ale produkce sídlí v Číně. Tehdy nevstoupili na západní trh, ale konečně se to stalo.

Angličané prodejního materiálu 1Zpresso není zcela na standardech Oxfordu, ale nenechte se tím zmást. Je to značka, kterou byste neměli podceňovat.

JX je jedním z mých oblíbených ručních brusky

Vyzkoušel jsem většinu modelů 1Zpresso, také dražší z „J“ a „K“-řady.

Je to však prostřední ranger zvaný ‘JX‘, který bych doporučil většině lidí.

V jeho aktuální ceně je to krádež. Snadno bije soupeřící brusky, které stojí 2-4krát více!

Konzistence brusky je působivá. Můžete jej použít pro všechno od turecké kávy a espressa k nalití a francouzským tiskem.

Protože mlýnek má velké a agresivní 48 mm ocelové otřepy, je to také neuvěřitelně rychlá bruska. Je to mnohem rychlejší než kterýkoli z ostatních modelů v tomto článku. Měli byste být schopni brousit 25 gramů kávy za přibližně 35 sekund.

Jedinou nevýhodou brusky je, že je na větší straně, takže pokud cestujete hodně a přenositelnost je pro vás důležitá, měli byste pravděpodobně zvážit jeho menší sourozenec; 1Zpresso Q2, který si přezkoumám níže.

Také, pokud jsou vaše ruce na menší straně, může být snazší používat Q2, protože vyžaduje menší sílu přilnavosti.

Závěr

Během posledního roku jsem obdržel několik e.mailů a комментарии и мнения.

1Zpresso JX vypadá skvěle a rychle a trvale rozdrví. Je to můj nejlepší výběr mezi všemi brusci rukou kvůli jeho úžasné návrhu hodnoty.

(Bonus-info: Dříve jsem řekl, že JX není vhodný pro espresso, ale protože standardní model JX byl v roce 2020 aktualizován novou nápravou a nastavovacím kolami, vlastně si myslím, že je s ním relativně snadné vytočit sním )

Mezinárodní objednávky navštivte oficiální obchod 1Zpresso

2: Comandante C40 MK4 Nitro Blade

Grinder Condantte se stal v posledních letech jedním z nejpopulárnějších brusky. Je snadné pochopit proč. Je to krásné zařízení, kde byl každý detail posedlý v Německu.

Comandante C40 má podobný design jako některé z dalších nejlepších modelů v této kategorii. Má kuželovou ocelovou otřepy a nápravu, která je upevněna na kuličkových ložiskách. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná, což je příjemné držet se a otočit.

Cílek úlovku na C40 byl vyroben ze skla; V nejnovější verzi s názvem C40 MK4 však byla zavedena polymerní verze odolné proti rozbíhání. Získáte skleněnou verzi a nový a robustní pohár při nákupu brusky.

Comandante C40 je k dispozici v mnoha různých povrchových úpravách. Klasici můžete získat s dýhou s dřevou nebo novější verze v plné barvě.

Unikátní funkce

Comandante je známý tím, že má otřepy, které jsou navrženy interně německými inženýry. To znamená, že jinde nenajdete docela stejnou geometrii a materiál.

Při mém testování jsem zjistil, že otřepy jsou velmi vhodné jak pro espresso, tak pro kávu. Burry nabízejí velmi elegantní pohár pro oba styly vaření.

Značka také poukazuje na to, že otřepy jsou vyrobeny ze speciální oceli „vysoce dusík“, která je odolnější.

Další skvělou věcí o připojení k rodině uživatelů Condante je to, že můžete snadno sdílet recepty na vaření a specifikace s dalšími pijáky kávy. Je docela běžné vidět recepty, které odkazují na určitý počet kliknutí Comandante.“

Nevýhody

 • Zatímco mechanismus nastavení Comandante je poměrně jednoduchý a snadno se používá, postrádá ultra-granulární nastavení, které někteří soupeři nabízejí. To znamená, že bude obtížnější vytočit espresso na brusky. Existuje speciální doplněk „Red Clix“, který si můžete koupit, pokud chcete ještě přesnější úpravu.
 • Comandante má menší otřepy než brusky jako 1zpresso JX a Lido 3, které mají 48 mm otřepy. Zejména ve srovnání s JX se zdá být trochu pomalu. C40 trvalo 50 sekund, než se v mém testování rozdrtil 20 g kávy, zatímco JX mohl projít stejným množstvím fazolí za pouhých 23 sekund.
 • C40 MK3 je také dražší než většina jejích konkurentů v Premier League rukou grinders. Tento cenový rozdíl je pravděpodobně způsoben tím, že se vyrábí v Německu, kde je výroba dražší.
 • A konečně, obvod těla může být nepříjemný držet, pokud máte malé ruce.

Závěr

Grinder Condantte je jedním z nejpopulárnějších modelů na trhu. Není pochyb o tom, že se jedná o dobře navržené zařízení, které vytváří konzistentní grind. Levnější modely však najdete z hlediska výkonu velmi blízké. Zde platíte trochu navíc za značku a uznání.

Pokud peníze nejsou předmětem a primárně hledáte brusku pro manuální vaření, je to stále velmi solidní volba.

3: 1Zpresso K-Max

1Zpresso K-Max je nový vlajkový model od 1Zpresso. Sdílí mnoho stejných atributů jako JX; Je to jen trochu lepší, pokud jde o distribuci broušení a také luxusnější v designu a funkcích.

Zatímco JX bude pro většinu lidí více než dost, K-Max je pro kávový geek, který chce model koncové hry. K-Max jen nabízí trochu větší rovnováhu a přesnost, pokud jde o chutě. Zvláště pokud jde o lehčí pečeně.

JX však stále nabízí fantastickou hodnotu za peníze, a proto zůstává mým nejlepším výběrem v tomto článku.

Pokud však peníze nejsou předmětem, myslím, že byste místo toho měli zvážit tuto mlýnku.

Funkce další úrovně

Intuitivní a snadno použitelný nastavovací ciferník na horní části jednotky odděluje K-Max od většiny ostatních brusných rukou.

V každodenním používání je to jen potěšení. Usnadňuje přepínání mezi různými nastaveními. Například brouším pro espresso v nastavení 2.5 a nalijte v 5.5-6.5. Dokážu změnit nastavení grindu během několika sekund, aniž bych musel spočítat „kliknutí“ nebo pohrávat pod otřepy.

Pokud se chystáte používat mlýnek pro mnoho různých metod vaření, je to velmi pohodlné.

Zároveň jsou kroky dostatečně malé, abyste mohli pohodlně vytočit ve všech druzích kávy.

K-Max má také magnetický pohár. Opět je to potěšení použít. Může to vypadat jako malá věc, ale je to tak pohodlné.

Také se nemusíte starat o to, že se vlákna na šálku opotřebovává s opotřebením, což je něco, co by mohlo být problémem JX během několika let.

Skutečný rozdíl

Chuť-moudré, K-Max je také trochu rafinovanější než JX. Většina lidí si to v každodenním používání nevšimne, ale pokud jste ten typ člověka, který si kupuje lehkou pečenou kávu a experimentuje s kvalitou vody, měli byste být schopni ocenit rozdíl.

K-Max přináší velmi vyvážený, ale sladký šálek kávy. Kromě toho můžete pohodlně tlačit extrakce s touto brusky.

Zdůrazňuje rovnováhu a nuanci, pokud jde o kapání kávy a espressa. Je to krásný profil chuti.

Je vzácné najít brusky, které jsou tak dobré pro nalévání i espresso. Ve skutečnosti si myslím, že budete muset zvážit poloprofesionální elektrické ploché otřepy, než najdete něco, co může soupeřit K-Max jako víceúčelový mlýnek.

Ano, Comandante C40 také produkuje chutnou kávu napříč všemi metodami vaření; Není však příjemný zážitek používat jej pro espresso. K-MAX na druhé straně je zvíře-není to moc úsilí brousit standardní dávku 18 gramů za 35 sekund za předpokladu, že máte slušnou sílu přilnavosti. A nabízí mnohem lepší mechanismus přizpůsobení a menší kroky ve srovnání s C40.

Závěr

K-Max je o něco dražší než populární JX, ale za své peníze získáte tunu hodnoty.

Pokud hledáte nejlepší všestranný manuální brusku, už nehledejte. S tímto modelem můžete vařit všechny typy kávy a každou sekundu si užijete.

Mezinárodní objednávky navštivte oficiální obchod 1Zpresso

4: Časov C2

Timemore C2 vytvořil trochu narušení na trhu s brusky.

Přichází v cenovém bodě, kde jste dříve měli pouze manuální grusky keramické otřepy nebo hrozné elektrické brusky.

C2 ničí oba typy zařízení bez rozbití potu.

Unikátní funkce

C2 vypadá docela dobře a také se cítí dobře v ruce.

Má tento jedinečný texturovaný povrch, který usnadňuje držení brusky. To je pěkný dotek, pokud broušíte lehké pečeně a nemáte sílu přilnavosti jako horolezec.

Průměr C2 také není tak široký jako Comandante C40 nebo 1Zpresso JX. Opět to způsobuje pohodlnou jízdu.

Mnoho lidí by pravděpodobně řeklo, že C2 má perfektní velikost; je dost malý na to, aby bylo snadné, ale stále má slušnou kapacitu pro každodenní použití. Například se tam můžete přizpůsobit asi 25 gramů kávy, dost pro dva velké šálky.

Informace o bonusu: K dispozici je také větší verze s názvem „C2 Max“, která má o něco větší kapacitu při přibližně 30 gramech.

Při každodenním používání

Časov C2 se rozdrtí výjimečně rychle. Je to jeden z nejrychlejších ručních brusky na trhu.

Poháry z brusky jsou sladké a mají vynikající jasnost a texturu. Stále existuje nějaká cesta na modely od 1Zpresso a Comandante, ale celkově jsou poháry stále úžasné.

Například mlýnek produkuje konzistentnější grind než Baratza Encore, často doporučovaná jako nejlepší volba pro začátečníky.

Závěr

Timemore C2 je nejlevnější způsob, jak získat dobrou kávu doma.

Zařízení vypadá docela dobře a je to dobře v ruce. Pokud to porovnáte s předchozími modely základní úrovně, jako je Hario Slim, jsme v jiné lize.

Pokud si nemůžete dovolit 1Zpresso JX nebo mít malé ruce a chcete něco lehčího, jděte s C2 místo toho.

5: 1Zpresso Q2 Travel Burr Grinder

Toto je nejmenší model od 1Zpresso. Je to ideální společník pro častého cestovatele, protože se hodí do Aeropress.

Přestože je mlýnek malý. (Doporučuji však většině lidí, aby místo toho získali model JX od 1Zpresso, protože je rychlejší a má větší objem).

Stejně jako ostatní modely z značky, Q2 má hliníkovou unibody bez prostoru pro nesprávné vyrovnání, zatímco šachta a otřepy jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Brousové akci pomáhají dvěma super hladkými ložisky. V praxi to dělá neuvěřitelně rychlé mletí-alespoň zdvojnásobit rychlost ve srovnání s nedívajícími keramickými burrovými brusky v tomto článku. Je to dokonce na stejné úrovni.

Sada otřepů je vyrobena z ostré nerezové oceli a prochází středně pečeným fazolí jako nůž máslem.

Tato mlýnka je nejvhodnější pro manuální vaření, ale dokáže také zvládnout espresso, i když je to trochu více práce ve srovnání s brusky s většími otřesy a delšími úchyty.

Q2 byl také aktualizován s novým a vylepšeným heptagonálním otřesem loni. Tato sada otřepů produkuje jasnější poháry a je o něco rychlejší. Díky tomu je velmi přesvědčivý balíček.

Unikátní funkce

Na Q2 je spousta šikovných funkcí. Například knoflík na dřevěnou rukojeť je magnetický, takže může být odnesen pro pohodlnější přepravu.

Úprava je jednodušší než mnoho z jejích konkurentů kvůli použití očíslované úpravy.

Hlavním argumentem pro získání mlýnku je však to, že kombinace kvality, velikosti, velikosti, použitelnosti a ceny je jen fenomenální.

Pokud se chcete dozvědět více o Q2, podívejte se na moji hloubkovou recenzi zde.

Závěr

Pokud jsou přenositelnost a kvalita vaše nejvyšší priority, přejděte na Q2. Je postaven tak, aby vydržel, kompaktní a schopný velmi dobře brousit. Jedinou mírnou nevýhodou je, že kapacita násypky je maximálně 18-23 gramů kávy (v závislosti na úrovni pečeně). Pokud to není obavy, pak vřele doporučuji tuto brusku.

Mezinárodní objednávky navštivte oficiální obchod 1Zpresso

6: Orphan Espresso Lido 3 Swiss Burr Grinder

Manuální mlýnek Lido 3 je již nějakou dobu populární v komunitě Special Coffee. Je vyrobena maličkým společností Orphan Espresso, které vyrábí hlavně různé ruční brusky i příslušenství Espresso.

Lido 3 je velký a objemný mlýnek. Obrázky nedělejte to spravedlnost. V ruce můžete cítit, jak těžký a dobře vytvořený jeho model je. Ironií je, že je prodávána jako cestovní mlýnka kvůli tomu, že je lehčí než jeho předchůdce, Lido 2. Ale vážení ve 2 librech nebo těsně nad 1 kilometry byste museli být hardcore kávovým geekem, abyste ho přivedli na výlet.

Velké otřepy

Lido 3 sportovní švýcarské švýcarské 48 mm kuželové ocelové otřepy a má obrovskou kapacitu ve srovnání se svými soupeři.

Mrzdí dostatečně rychle, ale ve skutečnosti jiní špičkové brusky, jako jsou ty z 1Zgrinderu, to pohodlně porazily, pokud jde o rychlost. Je to pravděpodobně způsobeno kratší rukojetí Lido a méně hladkých ložisek.

augusta, keramický, broušení, trojúhelníky

Nevýhody

Lido 3 má mnoho fanoušků v kyberprostoru zpívajících jeho chválu. jen pár lidí někdy o této brusci řekne něco negativního. Tuto mlýnek jsem však měl déle než rok a všiml jsem si některých závažných nedostatků.

 • Nastavení grindu je trapné s tzv. Zamykacím prstenem.„Je to prostě příliš komplikované a těžkopádné na změnu nastavení grind ve srovnání s tím, co dnes nabízejí ostatní značky.
 • Antistatický plast pozemního koše je vyroben z velmi měkkého druhu plastu. Během roku se šroubová vlákna tak uvolnila, že se sklenice už nehodí.
 • Pro espresso to nemůže dostatečně dobře (vím, že někteří lidé nesouhlasí, ale nikdy se mi nepodařilo najít správné prostředí kvůli Burr Rub)
 • Broušení polovina velikosti jsou stále rychlejší a konzistentnější.

Lido 3 je určitě schopný mlýnek a jeho drsný a průmyslový vzhled vyniká z typických roztomilých ručních brusky. Ale ve skutečnosti to není technické mistrovské dílo, že bylo popraskané jako. Existuje poměrně málo konkurentů za stejnou cenu; Vybral bych si to.

7: Hario Skerton Pro Keramic Burr Hand Mill

Hario Skerton je jedním z nejznámějších ručních brusky. Toto je nová a vylepšená verze „Pro“ klasického modelu.

V mnoha ohledech je Hario synonymem hnutí třetí vln. Japonská značka jen vyzařuje pomalou kávu.“

Nebyl jsem velkým fanouškem staré verze Sertonu. Nová verze, která byla vydána v roce 2017, však svou hru výrazně zvýšila.

Přepracovaný Serton s přezdívkou „Pro“, sportovní zcela nový design Burr. Tyto otřepy mají kvůli vylepšené konstrukci méně kolísání než ty staré a jako bonus je snazší upravit mletí hned teď.

Schopnost snadno vyladit nastavení grindu je opravdu nezbytným faktorem, pokud jde o uživatelský zážitek. Nastavení je nyní založeno na „kliknutí“. To usnadňuje reprodukci konkrétní grind. Starý Skerton použil systém bez kroku, díky kterému byl bolest v návratu a našel předchozí nastavení.

Lepší rukojeť

Další pěknou funkcí upgradovaného „pro“ je nová popisovač. Předtím, než byla rukojeť poněkud chatrná a trochu na krátké straně. Nová rukojeť vám dává pěkný solidní pocit při broušení a využívá sílu lépe. Jednoduché zákony fyziky právě tam.

Skerton Pro má generál Hario Estetics, což znamená podhodnocenou, krásnou a měkkou. Je těžké být s touto bruskou zamilovaný.

Navzdory všem podstatným upgradováním cena stále umisťuje Serton pevně do rozpočtového spektra věcí.

Nevýhody

Trochu nevýhodou je, že pozemní nádoba je vyrobena ze skla. Má určitou ochranu před silikonem na dně, ale je stále křehčí než plast nebo ocel. Grinder je také trochu objemnější než někteří z jeho konkurentů, takže to není nejlepší pro cestování.

Závěr:

Hario Skerton Pro je cenově dostupný a velmi základní. Většina začátečníků a neformálních pijáků kávy by s tímto zařízením pravděpodobně byla spokojená. Skutečný geek kávy by však upřednostňoval mlýnek s lepší konzistencí a rychlostí mletí.

Brusky, které neudělali seznam

Handground Precision Grinder

Handground je jedním z těch příběhů Kickstarter. Projekt začal na místě crowdfundingu již v roce 2015 a byl velmi úspěšný při získávání financování. Mnoho nadšenců s manuálním brusky podpořilo tento v naději, že získají nový top model.

Měl jsem příležitost to do hloubky vyzkoušet a mohu říci, že to jednoduše nahromadí proti konkurenci.

Grinder je docela neobvyklý, protože rukojeť se otočí svisle a ne horizontálně. Cílem je, aby bylo ergonomičtější provozovat.

I když je to dobrý nápad, teoreticky to nefunguje dobře v každodenním používání. Rukojeť je na kratší straně a hmotnost a tvar brusky způsobuje, že je náročné udržet ji stabilní na pultu.

Handground má 40 mm keramické otřepy a není to rychlá manuální bruska. Matné otřepy mají zejména problémy, pokud jde o lehčí pečeně.

Vzhledem k neobvyklému designu s převodovkou a rukojetí na boku máte také více slabých bodů, které by se mohly potenciálně rozbít. V důsledku toho se kvalita sestavení necítí zvlášť robustní.

Handground je založen na zajímavé myšlence, ale příliš mnoho nedostatků a vysoké ceny ztěžují doporučení.

Rok ruční klika na kávu, stacionární

Mlýnka na kávu Rok vypadá docela slibně s odvážným, kovovým exteriérem. Manuální výrobce espressa ze stejné společnosti je pozoruhodný gadget, takže je snadné předpokládat, že jeho broušení sourozence je stejně působivé. To tak není, bohužel.

ROK je zcela odlišný od druhé ruky. Není to ruční. Je to kolosální zařízení, které má být umístěno na pultu. Vypadá to působivě a ve většině domovských baristů by vyniklo dobrým způsobem.

Také při broušení se neotočíte vodorovně ve směru hodinových ručiček, ale svisle.

Rád tam vidím nové koncepty. Ale myslím si, že je třeba řešit několik věcí, než může být rok kávová mlýnka nejlepším konkurentem.

Za cenu je rozumné očekávat nejlepší produkt. Ale otřepy nejsou špičkové a produkují mnoho pokut. Možná jsem to jen já, ale také nejsem fanoušek broušení vpřed. Ale pak znovu, možná je to proto, že jsem více zvyklý na tradiční broušení rukou.

Také mlýnek je nejlépe těžká. To znamená, že musíte použít jednu ruku, abyste ji udrželi. Celá myšlenka mlýnku Rok je usnadnit předávání broušení, ale pro mě je to jen „nový druh“ obtíží.

Grinder ROK Hand má nějaký vzhled zabijáka a je to fascinující zařízení. Je to více než schopné broušení, ale najdete lepší modely, které jsou také přenosné v tomto konkrétním cenovém bodě.

Hario Mini Slim Manual Grinder

V posledních několika letech jsem použil mini-se-seklim Hario značně a viděl jsem to jako atraktivní možnost rozpočtu.

V dnešní době jsme však viděli explozi cenově dostupných grusků ocelových burn s ložisky (jako je Timemore C2), a proto už nemůže držet krok s konkurencí již s konkurencí.

Keramické otřepy vykonávají pouze slušnou práci ve srovnání s novou generací modelů ocelových otřepů.

Sada otřepů je relativně malá a nudná, takže byste museli hodně práce. Rukojeť je také na kratší straně, která nepomáhá s pákovým efektem.

Hario Mini-Slim má své nedostatky, ale na druhé straně je to také velmi levné.

Dnes jsou k dispozici jen mnohem lepší brusky rozpočtu, což nebyl případ před šesti lety, když jsem poprvé dostal model.

Cestovní mlýnek z Hario je roztomilý, ale bohužel už se nahromadí.

Kávový mlýn Zassenhaus Santiago

Co by bylo revize manuálních brusců kávy, aniž by se zmínila o jedné ze starověkých německých klasiků?

Zassenhaus vyrábí brusky déle než 100 let, takže si myslím, že se naučili něco nebo dva.

Tento model je docela ikonický a tento design často uvidíte, pokud navštívíte bleší trh v Evropě. Když řeknete „kávový mlýn“, existuje velká šance, že by starší lidé mysleli na tento konkrétní model.

Musím přiznat, že nejsem tak blázen do tohoto druhu dědečka.

Je to jako řídit Citroen 2CV dnes, když máte k dispozici tolik technologických pokroků.

Jistě, můžete si nechat 2CV ve své sbírce-je to nakonec design hodný muzea. Ale nepoužívejte to jako svůj každodenní řidič.

Takto se cítím o této mlýnku.

Věci, které je třeba hledat ve vážném mlýnku na ruce?

Manuální brusky se jednodušší nakupují než normální mlýnky na kávu Burr. Proč to je?

Existuje jen méně typů, technologií a případů použití, což znamená, že je třeba zvážit méně věcí.

Existují však 3 hlavní úvahy:

 • Cestování: Jděte na něco menšího a přenosnějšího, pokud chcete přivést brusku na výlety.
 • Espresso nebo filtr? Většina brusky vyniká pouze na jednu věc, ale několik z nich dobře funguje pro oba styly kávy.
 • Rozpočet: Dnes jsou brusky rukou k dispozici na všech cenových úrovních. Navrhoval bych nastavit rozpočet s trochou nohy. Pamatovat si; dostanete to, za co platíte. A s ručními brusky, může být obzvláště nepříjemné uvědomit si, že byste měli jít na něco lepšího, protože strávíte spoustu času broušením v tomto drsném před kofeinovaném stavu.

Samozřejmě existují také různé funkce, které byste měli zvážit.

Neposlouchejte výrobce a jejich marketingové BS. Dovolte mi, abych vám zde rozebral funkce, takže víte, o co se má v brusky.

 • Keramické nebo ocelové otřepy? Burry jsou jedním z nejdůležitějších aspektů brusky. Všechny brusky rukou mají kuželové otřepy. Přicházejí v keramice nebo oceli. Ocel je mnohem ostřejší (a lepší). Je to rychlejší a konzistentnější než keramická. Pokud máte rozpočet, rozhodně doporučuji mlýnek s ocelovými otřepy, i když mají tendenci být dražší.
 • Délka rukojeti: Rukojeť může vytvořit nebo rozbít mlýnek na ruce. Pokud je příliš krátká, musíte utratit mnohem více energie broušením stejného množství fazolí. Viz obrázek níže pro některé různé typy.
 • Ložiska? Prémiové modely mají obvykle ložiska, což usnadňuje broušení. Pokud si vyberete model bez ložisek, budete muset utratit spoustu zbytečné energie.
 • Přenositelnost velikosti? Pokud chcete přivést mlýnek na cestu, je třeba zvážit velikost. Také, pokud máte menší ruce, nechcete něco, co je těžké držet.
 • Nastavení grind: Toto je důležité. Vyberte mlýnek, kde můžete snadno přepínat tam a zpět mezi různými nastaveními od francouzského tisku, filtru a Aeropress. Modely bez kroku mohou být bolest.

Jak dlouho trvá ruční mlýnek na kávu?

Obecně platí, že manuální bruslí na kávu trvají asi jednu minutu, než se dostatečně rozdrtí na velký šálek. Ručně broutí. nejdu na cukrovar.

Vlajkové lodi, jako je 1zpresso JX. Obvykle budete moci brousit po dobu 2-3 šálků za méně než 45 sekund. Levnější modely základní úrovně s keramickými otřepy jsou mnohem pomalejší; Obvykle bude trvat 2-3 minuty, než se mletí 3 kopeček kávy.

Mějte na paměti: Čím jemnější broušíte, tím vícekrát budete muset otočit kliku. Jen z tohoto důvodu navrhuji, aby lidé, kteří chtějí mlýnek na espresso, se rozhodnou pro elektrickou.

Důvody, proč získat jeden.

Manuální mlýnek na kávu je ve většině případů fantastickou hodnotou za peníze a dokonce i nejlevnější modely překonají většinu elektrických brusky v kategorii sub 100.

Řeknu vám to docela upřímně; Když poprvé zahájíte cestu do světa speciální kávy, uslyšíte hodně pověry, pokud jde o brusky.

Prostě ignorujte většinu rad. Získáním manuální mlýnky budete před námi téměř 98 % ostatních pijáků kávy a budete si moci doma vyrábět lahodnou kávu.

Ano, vyžaduje to více práce než pouze stisknutí tlačítka „ON“, ale ve většině případů získáte mnohem více třesku za peníze, když si vyberete mlýnek na ruce přes elektrickou verzi.

Jsou levné

Úžasná věc na manuálních bruskách je, že jsou velmi cenově dostupné ve srovnání s tím, co dostáváte. Přemýšlejte o tom. Když si koupíte elektrický mlýnek, většina výrobních nákladů pokrývá motorový, pouzdro a elektrické díly. ne samotné otřepy.

To znamená, že za stejnou cenu můžete získat pevně postavenou mlýnku na ruce s vynikajícími otřepy. Nebo si můžete vybrat, zda půjdete ultra-rozpočet a stále získat ruční mlýn, který je schopen produkovat dobrý pohár.

Ruční klikový mlýn je velmi odolný

Jednou z nejběžnějších stížností, které slyším od ostatních milovníků kávy. To není vůbec zábava. Takže stojí za to najít robustní mlýnek, na který se můžete spolehnout.

Manuální brusky, obecně, jsou velmi odolné. Samozřejmě to záleží na každém modelu, ale pokud jsou vyrobeny z materiálů, jako je silný plast (jako je Hario Mini) nebo ocel (jako je Porlex), nemáte se toho moc dělat starosti.

Tyto brusky mohou projít tisíce liber kávy bez problémů a měly by odolat hodně zneužívání.

Jsou přátelské k cestování

Pokud jste jako já, rádi získáte dobrý Cuppa ‚Joe všude, kam jdete. Často to znamená vařit to sami. V takovém případě je mlýnek na ruce nezbytný. Většina modelů je extrémně přenosná a nezabírá mnoho místa v tašce nebo kufru.

Pro-Tip: Jak Porlex Mini, tak 1Zpresso Mini Q se ve skutečnosti hodí do Aeropress, díky čemuž jsou ideální pro cestovní cestování!

Při broušení nevyvíjejí žádné teplo

Běžným problémem s elektrickými brusky je to, že při broušení produkují teplo, protože otáčky (revoluce za minutu) jsou tak vysoké. To způsobuje hodně tření, které produkuje teplo. Nechcete žádné teplo poblíž své země kávy, dokud se nevaříte. Teplo způsobuje, že těkavé vůně kávy se rozpustí do vzduchu. Chceš je všechny ve svém šálku!

Jsou optimalizovány pro zadržování nulových dávkování

Jedním z největších trendů v kávě v posledních několika letech byly jediné dávkování a nulové retenční brusky.

Myšlenka je, že broušíte přesně to, co potřebujete, a nemáte žádné fazole v násypku. Zároveň je ideální mít mlýnek s skluzem a grindovou cestou, která je navržena tak, aby si udržovala jen málo částic kávy jako částice. Cílem je mít „nulovou retenci“. To je vlastně docela obtížné dosáhnout elektrického mlýnku. Ale většina (pokud ne všechny) brusky rukou budou doručit, pokud jde o tento aspekt.

Vzhledem k tomu, že budete mít nepatrné množství zadrženého, ​​zatuchlého pozemku, můžete si být jisti, že další dávka, která vás rozdrtí, bude ochutnat svěží.

Grinder rukou vám může pomoci vyrobit lahodnou kávu

Při získávání nového brusky je třeba zvážit tolik věcí. Hlavní věc je však toto: pomůže mi to vyrobit lahodnou kávu? Ruční brusky, i ty nejlevnější, mohou v této oblasti určitě doručit.

Rychlá navigace

Vývoj vitrifikovaných brusných kol (část 2)

Jakýkoli přehled vývoje vitrifikovaných broušení by měl pokrýt jak abrazivní materiály, tak i médium vazby. Část 1 této série se zabývala materiály; Zde se obracíme na pouto.

Bondové médium

Broušení kol pravděpodobně vznikla ve starověkém Egyptě, kde byla pravděpodobně vyříznuta z pískovce. Objevují se také v náčrtcích Leonardo da Vinci a předpokládá se, že belgičtí drahokamy používají litinové kola impregnované diamantovým práškem na konci 17. století, ale jen málo jiného je známo až do počátku devatenáctého století.

Kolem této doby se objevila první pevná vázaná abrazivní kola. Byly vyrobeny v Indii pro ruční grindingové drahokamy a používaly Emery nebo Corundum Abrasive v gumové pryskyřičném pořadači.

Kolo z roku 1860 byla zavedena brusná kola z gumových dluhopisů, opět pomocí Corundum.

První vitrifikovaná (skleněná) kola byla komercializována asi o deset let později. To, co jsou dnes známá jako pryskyřice (plastová) spojená kola, se neobjevila až do roku 1923. Kovové vazby pro kola s broušením diamantů nebyly představeny až do počátku 40. let.

Vytvoření vitrifikovaného broušení vazby

Termín „vitrifikovaný“ ve své nejjednodušší podobě znamená „sklovitý“ nebo „skleněný pouta.„Abrazivní materiály, jako je oxid hlinitý, křemíkový karbid, diamant a CBN, se mísí se skleněnou fritou (zemní sklo) a dalšími keramickými materiály (jíly, živce, toky atd.). Nedávný pokrok v „vitrifikovaných“ vazbách vedl k rozvoji „keramických“ dluhopisů. Obecně platí, že keramické vazby jsou ty, ve kterých byla některá nebo celá skleněná fáze převedena na krystalickou fázi, aby se zvýšila určité vlastnosti materiálu (i.E. vyšší silné stránky). Složení smíšených brusných kol se pak tvoří buď procesy „stisknutí“ nebo „lisování studených“.

V horkém stisknutí jsou smíšené materiály umístěny do vhodné formy a současně stisknuté a slinné (pečené). Při slinování jsou skleněné keramické komponenty fúzovány a roztaveny dohromady a vytvářejí tvrdou vitrifikovanou vazbu, která drží abrazivní materiály na místě. Protože broušení je současně lisováno a slinnováno při vysokých teplotách, výběr materiálu plísní musí vydržet teplotu zpracování. Horká lisovaná vitrifikovaná kola mají obvykle nízké úrovně porozity a ve srovnání s vitrifikovanými broušenými koly lisovanými na studena se velmi liší.

U vitrifikovaných produktů s tlakem na studena se do kompozice kol smíchá další materiál zvaný pořadač. Účelem pojiva je zajistit sílu manipulace s broušením kol, která jsou lisována ve formách v místnosti nebo nízké teplotě a poté odstraněna pro následné a oddělené slinování v pecích (vysokoteplotní pece). V procesu slinování je dočasné pojivo odstraněno při nízké teplotě a sklo je spojen s vysokou teplotou a vytváří pevnou tvrdou vitrifikovanou vazbu. Vitrifikovaná broušená kola s lisovaným chladem mají obecně ve svých strukturách vysokou úroveň porozity.

Vlastnosti broušení jsou upraveny změnou procenta abraziv, velikosti abraziv, směsi abraziv, různých vazeb a typů dluhopisů, výrobním procesem atd.… Mění se množství abraziva v superabrazivních broušeních kol je označována jako „koncentrace“. Vyšší koncentrace obsahují více materiálu a obecně poskytují delší životnost broušení kol, protože existuje více řezných bodů diamantu nebo CBN k odstranění materiálu.

Vytváření porozity ve vitrifikovaných broušeních

Porozita nese chladicí kapalinu přes broušenou zónu a poskytuje prostor pro čipovou vůli. Poskytováním prostoru pro odstranění broušení Swarf (použitý broušený kotouč a odstraněný obživný kus) jsou broušená kola schopna rychleji brousit, poskytovat lepší povrchové povrchové úpravy (zejména pokud je broušená tekutina filtrována pro odstranění zbytků). Protože otevřené mezery ve struktuře kol přinášejí do broušené zóny tekuté chladicí kapaliny, je také známo, že brouší chladič. Přitom mohou vitrifikovaná broušení kola odstranit teplo generované při mletí mnohem efektivněji, což umožňuje rychlejší doba broušení a menší tepelné poškození citlivých materiálů, jako jsou oceli a slitiny letectví.

Struktury pórovitosti v kolach mohou být vytvořeny různými metodami. Při výrobě studeného tisku a slinného je kola tlačena na omezenou hustotu a slinování je kontrolováno, aby se omezilo smrštění a zhuštění. Další metodou pro vytváření porozity při struktuře broušení je pomocí přísad ve složeních kol, které jsou poté odstraněny ve fázi slinování, a tak ponechává mezery (porozita), kde materiál kdysi pobýval. Další pórovitost může být generována přidáním složek do kompozic kol, které zůstávají uvnitř kola prostřednictvím výroby, ale při použití jsou iniciovány při použití. Například některé kompozice kol zahrnují materiál, který se při zpracování nerozpustí, ale po použití je rozpuštěn do chladicí kapaliny (i.E. Sůl). Dalším příkladem indukované porozity by bylo použití dutých mikrosfér, které jsou po použití přerušeny otevřené, a ponechání otevřené prázdnoty jako póry. Zůstaňte naladěni na část 3 této série, kde prozkoumáme výhody a omezení vitrifikovaných diamantů a CBN kol v různých broušením.

Vývoj vitrifikovaných brusných kol (část 2)

Jakýkoli přehled vývoje vitrifikovaných broušení by měl pokrýt jak abrazivní materiály, tak i médium vazby. Část 1 této série se zabývala materiály; Zde se obracíme na pouto.

Bondové médium

Broušení kol pravděpodobně vznikla ve starověkém Egyptě, kde byla pravděpodobně vyříznuta z pískovce. Objevují se také v náčrtcích Leonardo da Vinci a předpokládá se, že belgičtí drahokamy používají litinové kola impregnované diamantovým práškem na konci 17. století, ale jen málo jiného je známo až do počátku devatenáctého století.

Kolem této doby se objevila první pevná vázaná abrazivní kola. Byly vyrobeny v Indii pro ruční grindingové drahokamy a používaly Emery nebo Corundum Abrasive v gumové pryskyřičném pořadači.

Kolo z roku 1860 byla zavedena brusná kola z gumových dluhopisů, opět pomocí Corundum.

První vitrifikovaná (skleněná) kola byla komercializována asi o deset let později. To, co jsou dnes známá jako pryskyřice (plastová) spojená kola, se neobjevila až do roku 1923. Kovové vazby pro kola s broušením diamantů nebyly představeny až do počátku 40. let.

Vytvoření vitrifikovaného broušení vazby

Termín „vitrifikovaný“ ve své nejjednodušší podobě znamená „sklovitý“ nebo „skleněný pouta.„Abrazivní materiály, jako je oxid hlinitý, křemíkový karbid, diamant a CBN, se mísí se skleněnou fritou (zemní sklo) a dalšími keramickými materiály (jíly, živce, toky atd.). Nedávný pokrok v „vitrifikovaných“ vazbách vedl k rozvoji „keramických“ dluhopisů. Obecně platí, že keramické vazby jsou ty, ve kterých byla některá nebo celá skleněná fáze převedena na krystalickou fázi, aby se zvýšila určité vlastnosti materiálu (i.E. vyšší silné stránky). Složení smíšených brusných kol se pak tvoří buď procesy „stisknutí“ nebo „lisování studených“.

V horkém stisknutí jsou smíšené materiály umístěny do vhodné formy a současně stisknuté a slinné (pečené). Při slinování jsou skleněné keramické komponenty fúzovány a roztaveny dohromady a vytvářejí tvrdou vitrifikovanou vazbu, která drží abrazivní materiály na místě. Protože broušení je současně lisováno a slinnováno při vysokých teplotách, výběr materiálu plísní musí vydržet teplotu zpracování. Horká lisovaná vitrifikovaná kola mají obvykle nízké úrovně porozity a ve srovnání s vitrifikovanými broušenými koly lisovanými na studena se velmi liší.

U vitrifikovaných produktů s tlakem na studena se do kompozice kol smíchá další materiál zvaný pořadač. Účelem pojiva je zajistit sílu manipulace s broušením kol, která jsou lisována ve formách v místnosti nebo nízké teplotě a poté odstraněna pro následné a oddělené slinování v pecích (vysokoteplotní pece). V procesu slinování je dočasné pojivo odstraněno při nízké teplotě a sklo je spojen s vysokou teplotou a vytváří pevnou tvrdou vitrifikovanou vazbu. Vitrifikovaná broušená kola s lisovaným chladem mají obecně ve svých strukturách vysokou úroveň porozity.

Vlastnosti broušení jsou upraveny změnou procenta abraziv, velikosti abraziv, směsi abraziv, různých vazeb a typů dluhopisů, výrobním procesem atd.… Mění se množství abraziva v superabrazivních broušeních kol je označována jako „koncentrace“. Vyšší koncentrace obsahují více materiálu a obecně poskytují delší životnost broušení kol, protože existuje více řezných bodů diamantu nebo CBN k odstranění materiálu.

Vytváření porozity ve vitrifikovaných broušeních

Porozita nese chladicí kapalinu přes broušenou zónu a poskytuje prostor pro čipovou vůli. Poskytováním prostoru pro odstranění broušení Swarf (použitý broušený kotouč a odstraněný obživný kus) jsou broušená kola schopna rychleji brousit, poskytovat lepší povrchové povrchové úpravy (zejména pokud je broušená tekutina filtrována pro odstranění zbytků). Protože otevřené mezery ve struktuře kol přinášejí do broušené zóny tekuté chladicí kapaliny, je také známo, že brouší chladič. Přitom mohou vitrifikovaná broušení kola odstranit teplo generované při mletí mnohem efektivněji, což umožňuje rychlejší doba broušení a menší tepelné poškození citlivých materiálů, jako jsou oceli a slitiny letectví.

Struktury pórovitosti v kolach mohou být vytvořeny různými metodami. Při výrobě studeného tisku a slinného je kola tlačena na omezenou hustotu a slinování je kontrolováno, aby se omezilo smrštění a zhuštění. Další metodou pro vytváření porozity při struktuře broušení je pomocí přísad ve složeních kol, které jsou poté odstraněny ve fázi slinování, a tak ponechává mezery (porozita), kde materiál kdysi pobýval. Další pórovitost může být generována přidáním složek do kompozic kol, které zůstávají uvnitř kola prostřednictvím výroby, ale při použití jsou iniciovány při použití. Například některé kompozice kol zahrnují materiál, který se při zpracování nerozpustí, ale po použití je rozpuštěn do chladicí kapaliny (i.E. Sůl). Dalším příkladem indukované porozity by bylo použití dutých mikrosfér, které jsou po použití přerušeny otevřené, a ponechání otevřené prázdnoty jako póry. Zůstaňte naladěni na část 3 této série, kde prozkoumáme výhody a omezení vitrifikovaných diamantů a CBN kol v různých broušením.