Řetězový řetězec kamarádů, Fremaco FR-100. Dřevěný kamarád pila

Dřevěný kamarád pila

Zaregistrujte se a obdržíte nejnovější nabídky novinek od CSP Supply!

Osvědčené produkty Premier Service od roku 1986

Kliknutím na obrázek pro zvětšení klikněte na obrázek

Zabezpečení plateb

American Express Apple Pay Diners Club Discover Meta Pay Google Pay MasterCard Paypal Pay Pay Venmo Visa

Vaše platební údaje jsou zpracovávány bezpečně. Neukládáme údaje o kreditní kartě ani nemáme přístup k informacím o vaší kreditní kartě.

Zásady vrácení peněz

 • Výrobky musí být vráceny do 30 dnů od nákupu.
 • Všechny výnosy podléhají poplatku za doplnění 15%, pokud není položka, kterou jste obdrželi.
 • Položky speciální objednávky jsou nevratné.

Aby se získalo vrácení peněz, musí být vrácené položky v původním stavu s přidruženým balením a připojenými značkami.

Nemůžeme vrátit originální poplatky za přepravu ani náklady na vrácení vrácení. Pokud došlo k problému nebo chybě na straně našeho obchodu.

Pokud byla vaše položka bezplatnou přepravní položkou, bude vám při vrácení položky účtováno původní náklady na přepravu.

Počkejte prosím 10-15 dní pro zpracování vašeho návratu a žádosti o úvěr. Kredit bude vydán pouze na kreditní kartu, která byla původně účtována.

Položky a Wagner jsou konečný prodej a nelze je vyměnit nebo vrátit.

Všechny výnosy musí mít číslo RMA (Return Merchandise Authorization)

Chcete-li získat toto číslo, zavolejte na číslo 800-592-6940 a požádejte o zákaznický servis. Váš návrat bude odmítnut, pokud k němu nemá číslo RMA.

Doporučujeme, abyste všechny vrácené položky odeslány prostřednictvím pojištěné pošty nebo UPS. Nemůžeme vydat kredit za ztracené balíčky, které nedosáhnou našeho skladu. Kredit za ztracené balíčky musí být vydán dopravcem.

Sazby politiky přepravy

Když zadáte objednávku, odhadujeme pro vás data přepravy a doručení na základě dostupnosti vašich položek a možností přepravy, které si vyberete. V závislosti na poskytovateli přepravy, které si vyberete, se mohou na stránce přepravních nabídek objevit odhady datum odeslání.

Upozorňujeme prosím také, že sazby přepravy a poplatky se odhadují podle hmotnosti objednaných položek a cíl přepravy na jeho detailní stránku najdete hmotnost jakékoli takové položky. Aby odrážela politiku přepravních společností, které používáme, budou všechny váhy zaokrouhleny na další plnou libru. Odhadovaná částka se může změnit, protože někdy musí být objednávky odeslány do více krabic nebo nadměrných krabic. Budete upozorněni, pokud se skutečné poplatky za přepravu vaší objednávky velmi liší od odhadovaných poplatků. Odesíláme objednávky pomocí UPS a americké poštovní služby.

Mezinárodní objednávky

Můžeme odeslat na prakticky jakoukoli adresu na světě. Všimněte si, že na některých produktech existují omezení a některé produkty nelze odeslat do mezinárodních destinací.

Dřevěný kamarád pila

Lumber-Oakes Lumber může být posledním komerčním pilem v zemi v zemi a jsou jedním z mála mlýnů schopných řezat velké trámy až do 85 ft. dlouho. Mlýn je od roku 1996 v národním registru historických míst. Velké dlouhé trámy se stále používají v železničních turečkách, navrácení historických struktur a pro spary a stožáry lodí. Náhodou náhodou, v den, kdy jsem dorazil, mlýn stříhal 80 stop. Dlouhé dřevo pro obnovení C.A. Thayer, začátkem 20. století tří-masivní škuner přepravoval řezivo podél západního pobřeží.

(Kliknutím na jakýkoli obrázek zvětšíte. Stiskněte tlačítko „Back“ stisknout a vrátit se k tomuto článku.)

V roce 1934 Ralph Hull šel do pily na pronájem mlýna, který byl uzavřen od začátku deprese. Hull začal stavět závod na aktuálním místě v roce 1938. Přímo až do zemřel v květnu 2002, on pokračoval v kontrole operací, ale jeho vnuk, Todd Nystrom, nyní provozuje mlýn, umístěný asi patnáct mil jižně od Corvallis, nebo.

Provoz mlýna

Kamiony dorazí nabité s protokoly.

Vagoner, stroj pro manipulaci s protokolem, popadne protokoly, než se uvolní pojiva, a poté zvedne protokoly z vozu od kamionu.

A Wagoner upustí protokoly přes protokol.

Pak se kamion zálohuje pod zvedákem A-rám, řidič uvolní přívěs…
a přívěs je zvednut „prasátko zpět“ na kamion.

Operátor Wagoneru se také zdvojnásobí jako „Pond Monkey.„Zpátky na začátku 20. století procházel pohlavním člověkem v rybníku a uspořádal je pikepole a naskládal je do log výtahu. Ale dnes, rybník lodi rychle zamíchá protokoly a vybírá je a objednává je na základně výtahu, takže operátor lodi se často nazývá „Broncový rybník.“

Kůra, která se hromadí v rybníku, je zvednuta na dopravníku až do mlýna, kde je převezena do štěpky. Všechny trosky jde do štěpky.

Jakmile jsou protokoly uspořádány a připraveny k zvednutí, operátor lodi se vrátí zpět k vypnutí dalšího nákladního vozidla protokolů.

Log-lift zvedne protokoly jednotlivě z rybníka…
a odhodí je do řetězového dopravníku, nazvaného „dlouhý převod“, který přepravuje protokoly.
Barker, kde je kůra svlékán a předán na štěpku.

Protokoly pokračují na dopravníku k „krátkému přenosu“ nebo tabulce protokolu, kde se hromadí. Tabulka ovládaná řetězové kolo a řetězec přesouvá protokoly jednotlivě do kolébky (viz fotografie.

Turner zvedne, valí se a strčí každý protokol na kočár. Těžké ocelové ramena-operované parními válci-mohou hodit průměr šesti stop, osmdesát stop dlouhý protokol. Na extrémní pravé straně fotografie (níže) je další protokol držen kolébkou.

Tento 80 stop. Protokol (viz foto, vpravo) je pečlivě válcován a umístěn v kočáru před provedením prvního řezu. Všechny řezné operace jsou poháněny párou.

Nyní byl protokol otočen, aby se minimalizoval odpad. První střih odstraňuje většinou ubývající-kulatý a kůra pokrytý okraj protokolu.

Neprovozující (pravá strana fotografie, níže) zajistí pokles, dokud protokol nevyčistí čepel, ačkoli velké protokoly vyžadují více pomoci. Zde také rohaté setr propůjčuje ruce.

Kočár jezdí na kolejích, jako železniční auto. Pohyb vozu je ovládán Sawyer. Sawyer se dívá na jeho objednávku, poté pohybuje do setter Rachet, který provozuje kočár, racheting k protokolu blíže nebo dále od čepele. Ruční signály jsou jediným způsobem, jak komunikovat se všemi bouřlivými hluk. Každý nosí ochranu uší.

Sawyer a Rachet Setter musí být ostrý a rychlý, protože kočár rychle posouvá log kolem čepele. Dva prsty znamenají, že protokol musí být přesunut pro dvoupalcový řez; Pěst nebo připojený prst a palec následovaný čtyřmi prsty znamená 14-in. střih. Tímto způsobem setr Rachet ví, že Carraige musí být vrácen do log Turner, aby se protokol mohl otočit před dalším řezem.

Sawyer ovládá pohyb vozíku s pákou s dřevěnou manipulací vlevo a zároveň simulatáně ovládá log-nosing a otočení protokolu s ovládacím prvkem vpravo. Ovládací prvek vpravo také provozuje řetězový dopravník „krátký přenos“ a kolébku protokolu.

Setter Rachet sedí za ovládací prvky, které ovládají pohyb protokolu na vozíku, a ovládají, které zabezpečují protokol k kočáru.

Tento protokol nyní leží na čistém střihu, připraven na další průchod mlýnem pásma, který v rámci přípravy na výrobu nového stožáru pro C.A. Thayer. Stožár je tak dlouhý, že přeprava protokolu vyžadovala kamion-a přívěs s stearovatelnými zadními koly. Hotové dřevo bude přepravováno člunem do projektu obnovy lodi v San Franciscu.

Mimotor pracuje hned vedle čepele, když mlýn čtvereční dřevo.
Mimontér se spoléhá na sortiment nástrojů, které pomáhají přesunout desky i piliny pryč od Headrig.
Dlouhé trámy se stávají praktickou operací, když si vyvinuli mírný luk.
Hull-Oakes se specializuje na řezání dlouhých protokolů a velkých, více než 6 stop. v průměru.
Mimontér vede druhý řez na válce,
a pomůže mírně otočit desku. Gravitace dělá zbytek.
Deska je před procházením Edger pevně strčena proti přímému plotu edgerového stolu.
Edger řezá široké desky.
do užších paprsků a desek.
Všechny pády. kůra, ustupující a odpad. vchází do dřevěného štěpky. K vystřelení kotlů se používá část výsledných materiálů, ale většina čipů je odeslána do Toleda, nedaleké papírové společnosti.
Po křížení po délce,
Dřevo a paprsky jsou zvednuty na paletu, naložené na nosiči řeziva,
a naskládáno pro přepravu.
Čepel s nadměrnou velikostí běží kolem dvou kol v headrig. Headrig zahrnuje čepel, kladky a ochranné bydlení.
Čepel je odstraněna pro ostření každé dvě hodiny. Dveře na houpačce Blade House Swing Otevřené a Carraige přesune čepel z řemenic…
pak snižuje čepel na zem. Pilař s pomocí,
vede čepel na dlouhou dolly.

Umístění čepele vyžaduje jen dva muže.

do ostření.

Karborundum mlýnek musí být před oostřováním každé čepele oblečen, pak pilař kalibruje stroj pro kámen, upraví cestující a začne stroj, který…
běží automaticky.

Ačkoli pilkový filer musí stále sledovat proces.

Zuby velikosti žraloků na této čepeli jsou o něco větší než ty, které se nacházejí na většině čepelí pásma.
Tento starý kotel, nyní používaný k ukládání vody, se dveře odstraní a odhaluje vnitřní hadičku.
Teplo z ohně pod trubky cirkuluje a vaří vodu uvnitř nádrže.
Požáry jsou poháněny směsí piliny, prachu z hojení a kůry,
přepravované na dopravních pásech z mlýna,
a přiváděno do pecí. Dva kotle dodávají páru do parních motorů.

Headrig, kočár, edger a table jsou poháněny parními motory. Hlavní motor, Ames Twin-válec, postavený v roce 1906 a stále působí, pohání Headrig a Edger. Druhý parní stroj pohání kočár, který je nakreslen tam a zpět na jeho stopách systémem kabelu a řemesla.

Parní motory mají méně poruch než jakékoli jiné vybavení ve mlýně. Větší motor má dva 16-in. válce, 18-in. mrtvice a kladka je 8 ft. v průměru. Motor je 13 ft. dlouhé a 10 ft. 5 in. široký.

Ale je to sortiment řetězců.

a ozubená kola, která poskytují jemný laděň tohoto mlýna.

Na této fotografii Bill Oakes upravuje tlak páry, který krmí motory. Billova rodina, stejně jako mnoho zaměstnanců v mlýně, má dlouhou historii práce ve mlýně: jeho otec Ken Oakes, pokál dřevo v dřevěné lesích po dobu čtyřiceti let a poskytuje protokoly pro mlýn. Ken odešel do důchodu ve věku 71 let a zemřel v září 2001 v jeho 90. roce. Dnes Billův vnuk tahá a řadí řezivo na Hull-Oakes.
Provoz mlýna závisí na Millwrights, kteří opravují vše od hydraulických linií, po parní motory, přes kotle.
Millwrights musí znát každý centimetr rostliny a jak ovládat téměř každý aspekt mlýna.

Hotové trámy připravené k odeslání

(Tento článek se původně objevil na Garymkatz.com)

183 Reakce na „Sawmill Hull-Oakes“

 • Wanda 25. února 2011 Měl jsem štěstí, že jsem obdržel odkaz na váš článek o historické pile Hull-Oakes v Corvalis Oregon od mého přítele Bud. Jaký úžasný kousek. Fotografie a historie jsou skvělé. Narodil jsem se a vyrostl v okrese Siskiyou, McCloud, Kalifornie. Náš dřevěný průmysl upadl na těžké časy I (a stromy rostou jako plevele). McCloud měl páru poháněný mlýn, pak elektrický nyní pryč. Mohu prosím zveřejnit odkaz na pily na Hull-Oakes na stránce McCloud, Kalifornie? Naplnilo by to prázdný prostor pro mnoho z nás, kteří tam vyrostli. Odpověď
 • Gary Katz 25. února 2011 Post Away. Odpověď
 • Clay Guinard 22. září 2018 Kde je tento pila ? Jméno a kontaktní informace nebo město a stát. Díky odpovědi
 • Gary Katz 2. října 2018 Google Hull-Oakes Sawmill pro pokyny a kontaktní informace. Mlýn se nachází jihozápadně od Corvallis nebo. Zde je úžasné video z jejich webových stránek: https: // www.Youtube.com/hodinky?v = iddueyiyijqreply
 • Jamie 14. srpna 2012 Tento mlýn není umístěn v Corvallis nebo se nachází v BellFountain, nebo je pod poštovním kódem Monroe nebo je odpověď
 • Vickey Winn 12. listopadu 2015 se právě podíval na tento příspěvek a poprvé si ho přečetl. Slyšel jsem o tom před mnoha lety, ale nikdy jsem neměl čas na návštěvu. Zahřívá mi srdce, abych viděl tak skvělý obchod stále kolem. Budu to sdílet také se všemi svými přáteli a rodinou FB. Budou to také milovat. Odpověď
 • Dick 25. února 2011 Gary, přítel předal internetovou adresu pro tento článek Mill. Nevím, kdy se to stalo, ale jaký úžasný článek. Vyrostl jsem kolem pily nedaleko toho a můj táta postavil/přestavěl řadu malých nezávislých, včetně parního poháněného z Wauconda ve Washingtonu. To bylo v roce 1947 a pravděpodobně tam už není. V té době jsem byl na základní škole a byl jsem malý, vydělal jsem své utrácení peněz plazit se uvnitř kotle a srazil minerální stupnici z trubek. Osha by nás dnes nechal všechny ve vězení, ale myslel jsem si, že je to dobrý způsob, jak žít. Žádná elektřina nebo rádio, ale spousta ryb v bobřích rybnících a žádný nedostatek dobrodružství. Pracoval jsem léta v mlýně mého otce z Newport Washington přímo přes vysokou školu, střední školu a první léto manželství. Moje nová nevěsta a já jsme měli palandu s elektrickou deskou, malou lednicí a myši. Přinutila mě spustit linii pasti, než vstane, jen městské dítě. Táta Mill byl už nějakou dobu pryč a moje nevěsta a já se blížíme k našemu 50. výročí. Táta žil 97 a on ho obviňoval z „pily.„Pořád mám mnoho jeho nástrojů a dělám hodně zpracování dřeva, většinou nábytek pomocí ručních nástrojů, které mi předal. Byl to nádherný život a já se chystám na výlet do mlýna na trup-o-oaks začátkem léta, jen abych cítil pilinu a slyšel zvuky. S pozdravem a ještě jednou děkuji! Mimochodem, „mimo nosnost“ byl v našich mlýnech známý jako „ocas pila“. Odpověď
 • Gary Katz 25. února 2011 Děkuji za terminologii!! Dostal jsem několik „oprav“ a dodatky. jako je tehdy většina průmyslových odvětví, než jsme měli Starbucks v každém rohu každého města, v terminologii byly regionální rozdíly v terminologii. Škoda, že jsme ztratili tolik z toho jedinečného regionálního charakteru. Odpověď
 • KES 21. prosince 2013 Jaký krásný kus. Cítím páru, dřevěný prach a cítím hluk stroje. Výborně, teď to byla Blade Band Saw! Jsem z Velké Británie, nevidíme dřevo tak velké. Odpověď
 • Tony 25. února 2011 Gary, zjistil jsem, že webová stránka Hull-Oakes Sawmill je velmi zajímavá a chtěl bych ji ukázat skupině, pokud je k dispozici na VHS nebo DVD. Mohl byste mi dát vědět, jestli ano? Nebo mi možná dejte kontakt na Hull-Oakes. By to opravdu ocenilo. Jsme mlýn z tvrdého dřeva v PA., Ale samozřejmě, mají zájem o operace specializovaného mlýna kdekoli. Díky, tony odpověď
 • Charlie 27. září 2011 právě jsem minulý týden. 19. září. 19. září. Mají DVD a brožuru popisující operaci mlýna na prodej Charlie odpověď
 • Joe 25. února 2011 Good Morning Gary, bohužel jsem se dozvěděl jen o vaší skvělé prezentaci Hull-Oakes dnes. Zajímalo by mě, jestli to máte k dispozici v publikované knižní formuláři, protože se opravdu rád posadím a užívám si v této formu. Naše rodina dcer provozuje malou lištovou lištu. v Durhamu Ont. To je v podnikání více než 25 let a má 8 zaměstnanců na plný úvazek. Museli jít high-tech, aby zůstali v podnikání a náš vnuk a jejich zetě jsou dobře vyškoleni, aby pokračovali v malém městském podniku, který se stará o vlastní potřeby špičkových domácích stavitelů v jejich oblasti. Původně začal s 1929. 36 v. 440 Volt Tanowitz Bandsaw, která byla použita jako online pila. Mílují veškerý šrot do použitelné čtvercové dimenze a přilepí se na speciální balusters atd. Jednoho zaměstnance na plný úvazek trvá, než se z toho stane zisková část jejich podnikání, spíše než vysoká procenta ztráty surovin. Tleskám vaše zjevné dobré úsilí udržovat dřevozpracující obchody profesionální a ziskové. Doufám, že můžete odpovědět na mou otázku a můžete si objednat video, pokud je to vše, co je k dispozici. Díky, Joe, Ontario Kanada odpověď
 • Gary Katz 25. února 2011 Promiň, tento článek jsem nezveřejnil v jiné formě než online. Doufám, že se letos v létě vrátím do mlýna a do příběhu přidám nějaké video. Odpověď
 • Tamifebruns 15. února 2020 Existuje kniha, která v něm obsahuje tento konkrétní mlýn: „Modelování pily poháněné Steam, Hull Oakes, McLean Sturgeon’s Sawmills“, ale našel jsem ji pouze v e-bay, ne v mé místní knihovně. Odpověď
 • Dwight G 25. února 2011 Velmi zajímavý článek o Sawmill Hull-Oakes. Otázka o čepeli pily Jaká je funkce „mušle“ naproti žralokům? Proveďte to nějaký druh párovacího válce do přetrvávajícího a dolního průvodce? Díky, dwight g odpověď
 • Gary Katz 25. února 2011 „Zuby“ na zadní straně čepele se zdají být používány pouze systémem ostření, který registruje a automaticky postupuje čepel na přesné místo pro ostření každého zubu. Odpověď
 • Clayton Wingerter 8. července 2011 Zuby v zadní straně pily se obvykle nazývají zuby Sliver. Jsou tam pro případ, že zlomený kus dřeva nebo pramen zasáhne pilu, když se kočár vrátí zpět, aby se další řez provedl. Intered of the Saw, který byl možná tlačen z kola, prořízne ho prasklý zub. Tyto zuby jsou účinné a mnohem snáze udržovatelné než lupiný zub na přední straně.Z mého vědomí jako pila. Neviděl jsem je, jak se používají jako prostředek k nalezení čepele během ostření. Odpověď
 • Lance Jones 20. března 2013 The Weyerhaeuser Mill jsem byl v Klamath Falls Oregon měl celou sadu zubů na obou stranách pásma a souprava řezala obě směry. Naše plošiny byly parní brokovnice, to byly nejdelší válce a pruty, jaké jsem kdy viděl. mohli bychom si vzít sekci 25 stop, pokud si správně pamatuji. Odpověď
 • Alec Milstein 25. února 2011 miloval tento článek Gary. a jaký fantastický poklad „Americana“, který jste zde zobrazili Výlet může být v obchodě!! Alec Milstein, Benátky, CA. Odpověď
 • Dave Cohnfebruns, 2011 Jaké úžasné vyprávění o opravdu skvělém příběhu. Kdybych se někdy vrátil do Oregonu, rád bych turné na tomto mlýně. Ještě jednou děkuji za vyprávění příběhu o skvělé práci, kterou jsme v této zemi schopni dělat. Odpověď
 • Robert 25. února 2011 Pěkný článek, zajímavý příběh, ale nárok na poslední pární mlýn v USA je vypnutý. Southern Maryland má několik Amish Run parní pily. To jsou velké komerční pily. Odpověď
 • Gary Katz 25. února 2011 Robert, prohledal jsem online třicet minut a nemohl jsem najít pární poháněný mlýn, který je stále v provozu v Marylandu, natož komerční mlýn provozovaný společností Amish. Zašlete mi prosím více informací. Rád bych také navštívil ty mlýny! Budu tam příští týden venku. Také jsem změnil text článku a nyní zní „Co může být jeden z posledních“. Je mi líto, že jste si uplatnili takový nárok.„Prosím, pošlete mi informace o dalších komerčních mlýnech poháněných parním, o kterých víte. Díky, Gary odpověď
 • David Tuttlefebrud 25. února 2011 WOW! Jaké skvělé místo k návštěvě. Děkujeme za sdílení vaší cesty. Jaká značka/značka kamery používáte? Neinvestoval jsem do digitálního bodu a neřekl jsem. Odpověď
 • Gary Katz 25. února 2011 David, myslím, že jsem poprvé navštívil tento mlýn v roce 2006 a napsal příběh a publikoval jej na mém webu v roce 2007. Fine homebuilding také zveřejnil verzi tohoto příběhu: http: // www.Finehomebuilding.com/jak-to/článek/parní-poháněný sawmill.Aspx. Rozhodli jsme se znovu zveřejnit článek o TIC kvůli nedávnému zájmu o příběh. Ale tehdy si myslím, že jsem používal digitální fotoaparát Fuji, jednu z prvních dobrých 35m verzí. Pak jsem se vrátil do mlýna asi o rok později s Canon 1D. Od té doby jsem to prodal a přesunul jsem se na Canon 5d, který bych rád vzal zpět do Hull-Oakes. Je tam velmi tmavá a z přední části mlýna přicházejí také hřídele denního světla. Osvětlení je tedy opravdu obtížné. Měl jsem těžký čas a musel jsem udělat spoustu práce na fotografiích ve Photoshopu, aby byly reprezentativní, ale s 5D vím, že bych mohl pořizovat vynikající obrázky i v tomto nepřátelském prostředí. a také videu. Ale toto vybavení není pro každého. Byl jsem na fotografii spojen roky a racionalizoval jsem náklady kvůli všem článkům, které mi kamery pomáhají fotografovat. Odpověď
 • Pat Baker 25. února 2011 Skvělý článek. Žiji cca. 35 mil od Corvalis.Ani jsem nevěděl, že tento mlýn existuje. Vyrostl jsem v Cottage Grove v hlavní těžbě dřeva jižně od Corvalis. Můj táta pracoval v mnoha pilach a také nastavil chokers. Pamatuji si ho, jak o tom často mluvil. Ale v té době jsem neměl ponětí, jak nebezpečné bylo, že bylo zasazení chokers, dokud jsem nezačal sledovat tuto reality show „Axemen“. Ještě jednou děkuji za skvělý článek. Pat odpověď
 • Ben O’Connell 25. února 2011 opravdu skvělé věci, Gary! Miluji obrázek pila filera, který dohlíží na proces ostření. Od té doby, co jsem viděl mlýn poháněného vodním kolami ve staré vesnici Sturbridge, jsem si užil pily, když jsem byl malý dítě. Udělejte prosím video sledování, až se vrátíte do mlýna. Rád bych viděl tu čepel v akci a kluci, kteří přimějí protokoly, aby se přizpůsobili luky. —Ben Odpověď
 • Mark 26. února 2011 Wow miloval článek Můj obchod je plný nebo dřevo pracovní stroje z roku 1910, ale to jen staví vše do perspektivy. Skvělý příběh, kde je objevovací kanál, když je potřebujete? Odpověď
 • Bruce 26. února 2011 Velmi pěkný článek! Přinesl jsem vzpomínky na plně provozní muzeum mlýna poháněného do páry, moje žena a já jsme navštívili před 15 lety na cestě do Nového Skotska. parního mlýna Southerland. Dvě podlahy se všemi nástroji pro řezání/tvarování pás vytáhnuté z pracovního parního stroje. V té době bylo všechno plně funkční a jednou za měsíc se posádka objevila, vystřelte kotel a vyrábějte oříznutí původních šablon. Přízemí byla pracovní pila. Řezivo naskládané nad kotlem pro zaschnutí, další patro mělo všechny nástroje pro řezání /tvarování. Je úžasné vidět myšlenku, která šla do budování místa, až na sudy na střeše, které byly naplněny vodou z nádrže dole, aby se střešní šindele mokré, aby se zabránilo požárům! Pár odkazů pro vás: http: // muzeum.Gov.ns.CA/SSM/EN/Home/WhatToseedo/Default.aspxreply
 • Paul 26. února 2011 Skvělý článek. Jazyk mlýna byl pravděpodobně nejvíce fascinující. Myslím, že existuje několik náročných konečných ohrožených otázek, tj. ‘Co jsou nejlépe opice s rybníkem?‘ Odpověď
 • Richie chudý 26. února 2011 Toto je snadno nejzábavnější článek, který jsem četl za dlouhou dobu. Velmi informativní. Obzvláště se mi líbil tento konkrétní titulek: „Zuby velikosti žraloků na této čepeli jsou o něco větší než ty, které se nacházejí na většině čepelí pásma.„Je ironií, že film„ Někdy velká představa “byl tento měsíc na kabelové televizi. Skvělé obsazení a sleduji to, kdykoli mohu. takové články, Gary! Odpověď
 • Lars Jensen 26. února 2011 Velkolepý článek! Zde je odkaz na několik skvělých fotografií o obnovení CA Thayer: http: // www.NPS.Gov/SAFR/HistoryCulture/Thayerrestoration.htm můj autobus do práce mě zavede přímo kolem této lodi. Jeden z těchto dnů naskočím a uvidím, jak se projekt probíhá. Odpověď
 • Mike Mathias 28. června 2014 Díky moc za zahrnutí odkazu na obnovení CA Thayer. To se s tímto příběhem opravdu spojuje. Úžasné vidět, jak se tato velkolepá loď přestavěná! Odpověď
 • Joel Porterfebruns 26. února 2011 Skvělý článek, do hloubky s takovými živými obrázky, že máte pocit, že jste pracovali ve mlýně. nebo by mohly s prezentovanými informacemi ! Děkujeme za prozkoumání a sdílení. Odpověď
 • Joel Porterfebruns 26. února 2011 Clip YouTube Hull-Oakes http: // www.Youtube.com/hodinky?v = kpwZttxljvsReply
 • Rob Dunnfebrurn 26. února 2011 Gary, Úžasný článek o pile na našem podnikání, Dunn Lumber Co., Seattle, WA. Nařídil Timbers z. Jedna velmi malá korekce: uvádíte, že v roce 1934 MR. Trup pronajal mlýn, který byl „uzavřen od deprese.„Ve skutečnosti byla země v hloubce deprese, která trvala po 30. letech 20. století. Takže to byl úžasný výkon optimismu pro MR. Hull se rozhodl jít do podnikání v tom roce a svědčit o jeho obchodních dovednostech, které prosperoval! Díky za skvělý příběh! Odpověď
 • Gary Katz 26. února 2011 Díky za skvělou korekci, Rob. Máš pravdu. Měl jsem říci „uzavřeno od začátku deprese“! Bylo to sakra času, abyste si vystrčili krk. Obzvláště mě zapůsobilo „rodinnými“ spojeními v mlýně. jak v průběhu let pracovalo mnoho členů rodiny, a to nejen rodiny majitelů. Tato firma je skvělým příkladem toho, jak život býval, když lidé vyrostli a nikdy se nepřesunuli daleko od domova, pracoval pro stejné společnosti, dokud se společnosti samy nestaly rozšířením rodiny ‘.“Odpověď Gary.“
 • Tim C GIBBSFEBREBREBRESS!! Tak cool Gary.Děkuji za obrázky a informace. Odpověď
 • Bill Hillmanfebrud 26. února 2011 Gary Great Story. O starých strojích a systémech je něco podmanivého. Miluji prohlídky (některé ne tak legální) starých továren a mlýnů. Bill Hillman Odpověď
 • Jim Powell 26. února 2011 Většina lidí, kteří navštíví tento starý pila. Ve skutečnosti se můžeme dívat na budoucnost, protože mnoho výrobních zařízení se vrací k parní energii, když se olej stane příliš drahým. Ačkoli se mlýn nevrlí šrotem, který produkuje (používá se k výrobě papíru a desky částic), v minulosti tak učinil. Ve skutečnosti produkt poskytuje energii potřebnou ke zpracování. Odpověď
 • Gary Katz 26. února 2011 Jim, z toho, co jsem se naučil na Hull-Oakes, pohánějí hlavní frézovací operaci párou generovanou z pilin, kůry a plýtvání. Ostatní části mlýna nejsou poháněny párou. Gary odpověď
 • Chris 21. března 2018 Gary Máte pravdu o trupu. dubové mlýn. Mlýn používá elektrickou energii pro stroje dolů proud Edger. Jako inspektor OSHA jsem navštívil/ zkontroloval, že Site3-4krát z jednoho konce na druhý. Správa trupů a zaměstnanců jsou skvělí lidé, zmínil jste se o býčích Edger, který je upgradován na dálkové ovládání. Jedna z vašich fotografií ve výše uvedené sekci má výstřel Edgermana (v zelené mikině), který se dostane do ergeru, pokud se podíváte doleva od jeho kolena Edger, to byla stará manuální sada, funguje, kde Edgerman musel vstoupit mezi dont a Edger a nastavit pily Edger na řez, který chtěli. nyní mnohem bezpečnější s vzdáleným setworks. Chris odpověď
 • Rich 27. února 2011 Skvělý článek. Je škoda, že více skvělého inženýrství a historie již není k dispozici. Někdy je cena za pokrok příliš drahá. Když jsem byl mnohem mladší, pracoval jsem v PA malým mlýnem z tvrdého dřeva. Byla to tvrdá práce, ale miloval jsem to. Stále cítím různé vůně protokolů, které jsme řezali. Krása obilí desek byla pro každý protokol jedinečná. Nyní navrhuji a buduji nábytek a stále jsem fascinován krásou dřeva. Pro mě je hezké vědět, kde to všechno začíná. Odpověď
 • Robert Robilallardfebruns 28. února 2011 Skvělý článek Gary. Miloval jsem vaše použití fotografií, opravdu dobře provedené a informativní. Odpověď
 • Sharon A 28. února 2011 Myslím, že Mike Rowe (Dirty Jobs) musí podniknout výlet do Hull-Oakes! 🙂 Odpověď
 • Jean thisius 28. února 2011 Byl jsem tam kolem roku 1998 nebo dříve. Zaparkovali jsme po silnici a stáli jsme naprosto fascinovaní, když jsme sledovali vykládání protokolů a „Pond Bronc“, který všechny protokoly přiřadili do pořadí s rybníkem, který vypadá jako minaturní remorkér. Nepokoušeli jsme se přiblížit se k mlýně, nechtěli jsme být v cestě jejich pokroku. Děkujeme za skvělý článek a těším se na aktualizaci. Odpověď
 • Howard Wiles 28. února 2011 přinesly nádherné vzpomínky. V polovině až do konce 40. let trávím několik let na farmě ve WV s mým dědečkem a babičkou. Dědenský bratr měl páru poháněný mlýn a já jsem tam strávil hodně času „pomáháním“. V neděli bych pomohl „strýčku Charlie“ naostřit 4 ‚kulatou pilovou čepel ručně. Také to byla rodinná operace a vzpomínám si, že v zimním období dorazí brzy a necháme se kotle zahřát, abychom se stáli při čekání na školní autobus. Před několika lety byl stále v provozu poháněný mlýn na silnici asi dvě míle. Odpověď
 • Richard WilesDecEsCeson 2011 Pracoval jsem pro Weyerhauser třicet let v Klamath Falls nebo jako dřevorubce a operátor třídění a třídič. Tento web přináší zpět spoustu vzpomínek dobrých a špatných. Měli jsme dvojitý řez heastrigs a křídlový gang, který nakrájel „kampaně“ na 4/4 řezivo. Najednou to byl největší borovice na světě. V roce 1992 byla uzavřena kvůli nedostatku stromů díky podvodu Spotted Owl. Přemýšlel, kdo je Howard Wiles a kde pracoval a kdy. Díky za příběh to byla skvělá odpověď
 • Dirgster 28. února 2011 Díky za skvělou dokumentaci! Jedna věc, které nerozumím, je důvod, proč tito muži nenosí tvrdé, ochranné brýle nebo na většině obrázků bez rukavic. Zdá se, že to je nebezpečná práce! Odpověď
 • Chris 21. března 2018 Dirgster, v Oregonu, pokud nejsou zaměstnanci vystaveni nadměrnému nebezpečí, že tvrdý klobouk není vyžadován nebo OSHA a totéž s ostatními položkami, ale pokud společnost v těchto oblastech zažívá zaznamenatelná zranění, pak by mohli oni oni mohli být vyžadován. Jejich společnosti jsou takové společnosti Weyerhaeuser, které vyžadují pevné klobouky a mnoho oblastí Bezpečnostní brýle jako kritéria zaměstnání. Po 22 letech jsem pracoval za posledních 20 let pro OSHA s Weyco v protokolování a překližky. Chris odpověď
 • Joe Brewer 28. února 2011 velmi zajímavé. Nikdy jsem si neuvědomil, odkud dřevo pochází z toho, co si koupím na HD nebo Lowe’s. Opravdu si vážím dovedností a rodinného spojení spojeného se starým starým strojem. A funguje to tak dobře. Upřímně, Joe odpověď
 • David Gettsfebruns 28. února 2011 Skvělý článek Gary, miluji tyto věci. Všimli byste si, jestli jsem byl během vaší příští návštěvy :)? Odpověď
 • Gary Katz 1. března 2011 Davide, jste vítáni ke mně. Ve skutečnosti tam půjdu někdy na konci července, buď těsně před 17. nebo těsně po 19. místě. Budu vás informovat. A kdokoli jiný, kdo by se rád připojil k prohlídce, je také vítán. Gary odpověď
 • Don Proctor 1. března 2011, když jsem viděl podobný, ale menší kapela viděla před mnoha lety; Byl jsem veden k přesvědčení, že protokoly byly řezany, když cestovaly oběma směry na kočáru. To by vysvětlilo „žraločí zuby“ na obou okrajích pásma. To není „fakt“, jen spekulace. Odpověď
 • Gary Katz 1. března 2011 Don, ne. V tomto případě „zuby“ na zadní straně pásmové pily slouží pouze jednomu účelu. registraci čepele pro ostření. Pila řezy pouze jedním směrem. Gary odpověď
 • Jeff Scott 3. března 2011 Gary, pokud se někdy ocitnete v severozápadě PA, jsem si jistý, že najdete hlavovou soupravu „Double Cut“ na Endeavor Lumber in Endeavour, PA velmi zajímavé. Pásy mají zuby na obou stranách, což dává schopnost řezat, když se kočár s logem pohybuje každou cestou. Vaše obrázky mě vzaly zpět do mých dospívajících let práce v úsilí, protože starý mlýn (zničený ohněm v roce 73) čistí popílek z pod kotli velmi podobný těm, které jsou uvedeny zde. Jeffe odpověď
 • Sawdoc58 9. ledna 2015 Tato skupina je jediný řez s prasklinou zuby. Zuby praskliny jsou pro žvýkání toulavých kousků dřeva, které by se mohly protáhnout pilou, když je protokol stažen zpět pro jeho další řez, pokud by tam nebyly zuby, pila by se zahřála a potenciálně způsobila mnoho poškození čepele samotné nebo stroje nebo dokonce pracovníci, kteří kolem něj pracují. Operace naostření nepoužívá zuby praskliny, pila přivádí k mlýnu naostře. Udělal jsem stovky těchto kapel jak dvojitý, tak i jednotlivý řez. Odpověď
 • Jeff Wardmarch 3., 2011 Don, to, co jste viděli, byla „dvojitá řezaná“ kapela pila v operaci, která ve skutečnosti řezá v obou směrech. V případě dvojitého řezu je konstrukce žraločích zubů téměř úplně stejná na obou okrajích čepele. Gary má pravdu, samozřejmě v tom, že Hull-Oakes je čepel „single cut“, která se prořezává jedním směrem. Někdy méně sofistikované řezací pásky Sinlge mají hladký (nevlnou) hranu. Odpověď
 • Gary Katz 3. března 2011 Jeff, děkuji za vysvětlení. Mimochodem….Proč jsme neudělali roadshow s řezem Ward? 🙂 http: // www.Katzroadshow.comgary odpověď
 • Patrick Harman 1. března 2011, můj syn a já a naše manželky cestovali tento mlýn loni v prosinci a díky našemu průvodci, Don Oakes, odešel s hlubokým uznáním pro odvětví, které bylo kdysi téměř všudypřítomné na severozápadě. Jaký skvělý zážitek! Kniha „TUMULT na horách“ podrobně popisuje průmysl řeziva Západní Virginie. Má mnoho obrázků interiérů mlýnů pomocí dvojitých pásů, které byly viděny na obou směrech kočáru…. Odpověď
 • Jesse Jacksonjanuary 18, 2015 jsem tam pracoval od roku 2004 do roku 2008. Začal jsem na konci zeleného řetězce a poté jsem se přesunul na stranu holánu, a poté jsem na chvíli byla rybníková opice. Odpověď
 • Dick Culp 2. března 2011 Gary, poslal jsem podél komentáře dříve, ale viděl jsem komentář a odpověď, která může potřebovat nějaké objasnění. Zuby na off-side (zadním) pásma mají ve skutečnosti dvě funkce. Na těch, které jsou tak velké, se zaregistrují k ostření, což není vždy případ malé kapely. Alespoň to nebylo před lety. Druhé použití: Na návratu kočáru ithelps brání čepeli v omotávání kolem klece Sawyerovy rozstřikování, která se objeví po předchozím řezu. Brzy používali čepele s plochým zadním pásem a zjistili, když i malá tříska vystrčená, mohla by zachytit zadní část čepele a vytáhnout ji z kol. Jak si vzpomínám.“ Odpověď
 • Vernon 2. března 2011 Vyrostl jsem v Albany. Často bychom trávili hodiny dolů u řeky a sledováním přicházejících vozíků. Nepoužívali žádný malý vykládač. Kamion by zaparkoval na samém okraji, kde téměř vertikální protokoly skluzu dosáhly okraje banky. Řidič kamionu by odstranil řetězy, které držely protokoly na soupravě a poté uvolnily bloky na straně řeky. V blízkosti okraje skluzavky byl ukotven kabel a ležel přes cestu kamionu. Když byl připraven, byl kabel vytáhnut obrovským zvedákem na druhé straně kamionu a protokoly by byly sklouzány a na kapku. Zatížení by se často skládalo z jednoho protokolu. často v průměru 6 nebo 8 stop. Jaký rozstřik ! Muž nebo muži, kteří chodí po kulážích v řece, by se vytvořil a zabezpečil je do voru. Po dokončení by to přetahovalo řeku. Chápu, že některé z těchto raftů byly odtaženy až do Japonska. Každý logger měl na sobě boty s dlouhými ostrými hroty. Každý bar a restaurace v této oblasti měla zásobu malých borovicových desek. asi 4 x 8 x 3/4 palce. poblíž předních dveří. Když se vačka logger dovnitř, nemusel si odstraňovat boty, aby chránil podlahu. jen narušil jednu pro každou nohu a malé bloky chránily podlahu. Když odešel, bloky byly vyhozeny zpět, aby čekaly na další logger. Odpověď
 • Ted Maurice 2. března 2011, který byl velmi zajímavý. V Port Alberni je pára poháněná pila, b.C.,ale běží pouze v letní době, jako turistická atrakce.už není komerční podnikání. Jeden malý niggle_ stroj manipulace s protokoly je Wagner_The Název společnosti, která je staví. Také si myslím, že to bývalo dvojitý řez pila. Odpověď
 • Vernon 2. března 2011 Oh. a vzpomínám si, že obvyklá mzda byla asi 25 centů za hodinu ! Odpověď
 • Bill Ferguson 2. března 2011 Trochu informací od někoho, kdo vyrostl v hlavním městě pro těžbu dřeva, Coos Bay, Oregon. Během letních prázdnin jsem na vysoké škole pracoval v Mills a skládek v Coos Bay, Springfield a Eugene. Na obrázku poblíž začátku a dlouho předtím, než nakladač viděl skládky, byla skládka provedena operátorem skládky, která se připojila k kabelu „A“, který byl připojen k osou motoru a poté byl umístěn pod zátěž a připojen k a kabel, který byl připevněn k protokolu obočí. Osel byl poté vystřelen, kabel vytáhl, aby vytvořil téměř přímku mezi horní částí rámce „A“ a protokolem obočí. To umožnilo, aby se protokoly snadno roztočily do vody, kde by je rybník použil svůj štik, aby je zavedl na místo. Často to bylo ve voru, který byl poté přitažen remorkérem do mlýna, kde by se protokoly zvedly na hlavovou soupravu, aby byly řečeno. V té době nebyl žádný log bronc, jak je znázorněno na obrázcích. Log Bronc vynalezl Fred Nelson z Coos Bay v roce 1956, protože on byl rybník, který pracoval pro to, co byla v té době největší řezivo na světě, Coos Bay Lumber Company, Coos Bay Lumber měl vlastní železnici. a několik oceánů chodí lodí, aby doručily své řezivo. V té době byl Coos Bay 4. největším přepravním přístavem na tonáž na světě kvůli řezivu a jeho hmotnosti. Zpět k Fredu Nelsonovi, má několik různých verzí svého log bronc a podnítil různé motory a pozice pro motor. Motor byl poblíž středu lodi a musel být schopen běžet, zatímco byl otočen 360 stupňů. To umožnilo Broncovi tlačit jakýmkoli směrem. Fred měl všechny patenty a krátce poté, co jsem tam s ním pracoval, přestal být rybníkem a stal se vynálezcem na plný úvazek a Salemanem pro „Nelsen Log Bronc“. Můj dědeček, zatímco inženýr s řezivem Coos Bay, vynalezl raný počítač, pro který vyhrál soutěž o národní vynález a 1000 cen peněz. Coos Bay Lumber pro něj dostal patent. Zařízení bylo napojeno na hlavovou soupravu a měřilo řezy, čas na řezání, vrácení vozíku a doby načítání a také měnící čas čepele. Stále mám vynález ve svém domě. Pracovníci s tím odmítli spolupracovat a tvrdili, že držitelé akcií, převážně východní, by nechápali, proč ve skutečnosti tolik času neříká. Takže jeho vynález nebyl nikdy použit a bylo mi řečeno, že byl věnován lesnické škole. Také jsem potkal svého prvního černého spolupracovníka, když jsem byl na vodě, kolegový rybník s Fredem Nelsonem a Jackem Boweranem jménem Jim Boles. Protože muži rybníka byli všichni v této linii práce už desítky let ve vítru s solným sprejem, sluncem, deštěm a Coosem v zátoce, byl jsem na konci léta, když vítr jednoho dne foukal, když byly odstraněny košile a já jsem objevil a objevil jsem Který z rybníků, kteří sýřili póly štiky, byl černý. Všichni skvělí kluci a super pracovníci. Odpověď
 • Jerry Uttermarch 2., 2011 vynikající. Jsem v Hillsboro a každé léto se vydáváme dolů do Brookse, Oregon za jejich každoroční Steam Up. Mají tam malou páru poháněnou mlýn, který používá velkou kruhovou pilu poháněnou párou, kterou se lidé v provozu dívají. Celý park čelí obnoveným těžkým strojům a musiu. Odpověď
 • Max Sinclairmarch 3., 2011 Děkujeme za nádherný obrazový záznam, díky čemuž je racksawová poháněná jediným traktorem válce, který jsem pracoval v Avoncroft Museum, Bromsgrove, Anglie vypadá jako hračka.Moje největší trámy byly 40 stop hřiště pro borovice pro větrné mlýny, kterou jsem pracoval 15 let. Odpověď
 • Steve Hatfield 3. března 2011 Jaký fantastický článek. Vyrostl jsem v Aberdeenu, Wash., A pamatujte si všechny velké mlýny, které lemovaly vodní frontu, sahající od Hoquiam do Junction City. Některé obrovské a některé malé, ale všechny vydávají tento známý zvuk hlavových souprav, které žvýkají své řezy na „velkém dřevě“. Pamatuji si jako mladý chlapec, stojící podél silnice a sleduji, jak se kulasové vozy směřují k městu s načítáním tří protokolu nebo jen s jediným protokolem. Nyní jsou mlýny a tři zatížení protokolu pryč, ale jejich pilíře stále tečují vodní přední stranu a takové obrázky, takové obrázky, připomínají „staré dobré časy“ velkého dřeva. Díky Steve Hatfield 17344 W. Julia Drive Hauser Lake, Idaho 208-773-6086 Hatfieldhomestead@WildBlue.netReply
 • Susan 3. března 2011 Páni, jaký článek. krásné fotografie a každý krok ve výrobě tak dobře vysvětlený. Jediný pilový mlýn, který jsem předtím viděl, byl ve vesnici Upper Canada v Ontariu v Kanadě. Bylo to přestavěno, údajně tak, jak to bylo na konci 19. století. Pamatuji si hluk a vůni. Poté, co jsem se podíval na vaši prezentaci, první věc, na kterou bych si myslel, je nebezpečí. Čas od času musely dojít k strašným nehodám. Odpověď
 • Jim Boyington 4. března 2011 Můj táta byl mezi jeho mnoho obchodů, mlýn Wright. Tento úžasný obrázek obrázků mi dává vizi toho, co znamená být mlýnem. Vždy jsem zvažoval úkol umístění a sladění velkého vybavení, ale neměl jsem žádný koncept úkolů provozu a údržby. Mnohokrát děkuji. Doufám, že v budoucnu navštívíte web. Existuje webová stránka „kontaktní“, aby se takové uspořádání stalo. Mnohokrát děkuji za skvělý kus žurnalistiky. Odpověď
 • Jim Boyington 4. března 2011 Můj táta byl mezi jeho mnoho obchodů, mlýn Wright. Tento úžasný obrázek obrázků mi dává vizi toho, co znamená být mlýnem. Vždy jsem zvažoval úkol umístění a sladění velkého vybavení, ale neměl jsem žádný koncept úkolů provozu a údržby. Mnohokrát děkuji. Doufám, že v budoucnu navštívíte web. Existuje webová stránka „kontaktní“, aby se takové uspořádání stalo. Mnohokrát děkuji za skvělý kus žurnalistiky. Odpověď
 • John Langermarch 4, 2011 Gary; Užili jste si své roadshows tady v oblasti Seattlu, WA. Opravdu se mi líbil článek o mlýně Hull-Oakes, protože znovu zachytil myšlenky o mém dospívání. Aa dítě, vyrostl jsem ve městě Washington Logging nedaleko Aberdeenu, WA, kde jsme měli sedm pila a šindelní mlýny. Můj otec, strýcové a bratranci všichni pracovali ve mlýnech nebo lesích. Když jsem absolvoval střední školu, vydělával peníze na vysokou školu, pracoval jsem v největším mlýně ve městě na hlavě jako pomocník Millwright a o víkendech jsem vyčistil kotle v přípravě na re-cihnutí. Mlýn použil kůru a piliny pro palivo pro prase k napájení kotlů a produkci páry pro řízení generátorů a pro suché pece. Mlýn se po druhé světové válce převedl ze páry na elektřinu. Později jsem pracoval v mlýně na zeleném řetězci a vytáhl suchý řetězec, zatímco jsem pokračoval v vzdělávání. Do šedesátých let mlýn neřezal nic déle než 24 stop, ale miliony stop na desce čirého jedle rozřezané na 2 čtvereční čtverečky byly odeslány lodí z mlýnského doku do Japonska. Mlýn je stále tam a když se vrátím k návštěvě rodiny, vůně mlýna mě přenášejí zpět do těch časů před čtyřiceti lety. Nevýhodou těchto zážitků je moje potěšení ze dřeva a budování vlastních plášťů a knih, často používajících ruční nástroje mého otce a dědeček. Odpověď
 • Michael Martin 5. března 2011 jako inženýr a americký historický fand, považuji tuto fantastickou a srdeční oteplování. O tom je americká kultura; Tvrdá práce a vytrvalost. Chci jen vědět jednu věc Kde dostanou náhradní díly? Odpověď
 • Corky Rowe 5. března 2011 Jaký úžasně zajímavý článek. Fotografie a dialog byly také velmi zajímavé. Rád bych to vlastně viděl osobně, ale to se neděje. Jsem celoživotní dřevař a vždy jsem byl fascinován procesy dostat řezivo z lesa na řezivo dvorek. Jeden z našich neteřů se oženil s Sawyerem zde v SW Lower Mi po mnoho let. Touto zaměstnání vyžaduje zvláštní osobu a udělá to dobře. Díky za sdílení, bylo to skvělé. Odpověď
 • Myron Boyajianmarch 5, 2011 jako inženýr a dlouhodobý člen Společnosti průmyslové archeologie jsem našel příběh a pix pila prostě skvělý. Tyto příběhy o americkém průmyslu nejsou jen o rezavé železné a studené oceli. jsou to o lidech, kteří je postavili a řídili, a jejich energii a kreativitu. Je důležité, abychom všichni věděli a vzpomněli si na naše průmyslové dědictví. Odpověď
 • John Sipkensmarch 6., 2011 Gary, děkuji za vzpomínky přivedené zpět z 55 let, když jsem pracoval nahoru ze zeleného řetězce do Pond Monkey v Dayville, Oregon Mill (dávno pryč!). Prvních pár týdnů, než jsem nedostal rovnováhu, jsem vždycky pracoval namoklý, ale horší byly Jeers a smích z mých kolegů Millhands. Obrázky, popisy a комментари и мнения. Tento učitel v důchodu vám dá a! Odpověď
 • Brian Mills 7. března 2011 Gary, děkuji za skvělý článek! Jako strojní inženýr (a dřevař) mě fascinoval veškeré vybavení. Váš článek mě opravdu přiměl přemýšlet o tom, co si ceníme v životě. Tento mlýn ztělesňuje principy „používat jej, nosit to, dělat to. nebo se dělat bez“. Někdy jsme v takovém spěchu, abychom se přesunuli k nejnovějším a nejhřivějším věcem, zapomínáme, že je hodnota „starými způsoby“. Výborně! Odpověď
 • Don Bunch 7. března 2011 Skvělý příběh a vynikající odraz minulosti. Když jsem vyrostl kolem malých kruhových pilach v Coloradu. Je mi smutno, že velký průmysl téměř zemřel- ztráta pro naši ekonomiku a ztráta trvalého lesního progamu je velmi znepokojující. Odpověď
 • J. M. CasteLinemarch 7., 2011 Gary, děkuji za osvícení. V této kultuře „házení“ žijeme v její osvěžující vidět stroje z roku 1906 stále v produktivním používání. Jen to ukazuje, co bude pečlivé údržby a správné ostření čepele udělá. Uložím váš úžasný článek a ukážu ho ostatním. Odpověď
 • Carla Lowery 28. března 2011 Díky moc za tuto prezentaci. Jsem maminka na domácí školu a moje dcera se učí o pilech. Jaká léčba je schopna to udělat spíše než teoretický. To bylo úžasné a přesně to, co jsme potřebovali, abychom skutečně pochopili fungování mlýna. Mám nový respekt na veškerou práci, která se týká přípravy tohoto přírodního zdroje pro naše použití. Ještě jednou děkuji! Odpověď
 • George (Art) Pearson 7. března 2011 Gary, děkuji za skvělou prezentaci. To mě balí zpět do let 1948 až na podzim roku 1950, když jsem pracoval pro Harold Hollenbeck, který měl mlýn u Prout Lake ve Washingtonu. Nepracoval jsem uvnitř mlýna, ale věděl jsem, o čem je celá operace. Tato operace nebyla příliš odlišná, než kde jsem pracoval, kromě toho, že tento mlýn nedokázal zvládnout dlouhé trámy. Ještě jednou děkuji za dobře odvedenou práci. Odpověď
 • Mundaredavemarch 14, 2011 Toto je něco, co by všichni starší lidé chtěli vidět a číst znovu a mnoho by mělo několik skvělých příběhů, které by k tomuto velmi zajímavému e-mailu přidaly z jejich minulosti. Nikdy předtím jsem nic takového neviděl ani nečetl, předejte to všem vašim e-mailovým kamarádům, rodině a přátelům. Dave h. Odpověď
 • Orrin Paul Shoemaker 8. března 2011 Zjistil jsem, že tato prezentace je velmi povznášená. Jako pedagog v důchodu, který učil umění i historii, mám pocit, že tyto typy prezentací jsou nezbytné pro zachování historie této své velké země. Po odchodu do důchodu jsem vzal řezbu dřeva jako koníček a způsob, jak vydělat několik dalších babek. Budu to předat všem dřevorubcům a historickým nadšenci na mém seznamu e-mailů. Odpověď
 • Edward Chantiny 8. března 2011 Můj dědeček Joseph byl na konci 18. století ve státě Washington Woods ve státě Washington, začátkem 20. let 20. století. Pracoval v oblasti Spokane. Mám nějaké obrázky některých posádek a mlýna. Můj otec Frank byl farmář, malý podnikatel a majitel tří lavic Corley Mill v Michiganu. Jako mladý chlapec na začátku 40. let na počátku 50. let jsme moji tři bratři pracovali v tomto mlýně. Byla to tvrdá práce a dva z nás byli povoláni sloužit v armádě, takže táta prodal mlýn a farmu v padesátých letech. Dva z pěti z nás bratři jsou zemřelí nebo už dávno odešli do důchodu. Odpověď
 • Edward Chantiny 8. března 2011 Užil jsem si program a nikdy jsem nezapomněl na provoz mlýna. V roce 1993 jsem odešel do důchodu a natáhl jsem se kolem přenosného mlýna Mizer, abych si koupil nějaké desky a začal hromadit řezivo a desky pro tohoto majitele, protože byl postižený a dostal na částečný úvazek letní práci. Dal mi dřevo a řezivo, abych postavil malou budovu skladování nástrojů, a požádal mě, abych pro něj spustil mlýn poté, co jsme viděli asi 40 000 BD. ft z řeziva a já jsme z této práce odešli. Můj starý námořní kamarád, se kterým jsem sloužil v Seabees, mi to poslal a já si to vážím a sdílím to s ostatními. Odpověď
 • Mary Kathryn Vernon 9. března 2011 Miloval jsem čtení a díval se skrz tento článek. Je úžasné vidět něco takového, co udělal staromódní cestu. Mlýn a jeho zaměstnanci mají můj obdiv. Odpověď
 • CDR Kevin Sudbeck 9. března 2011 Awesome, dělají turné? Musím vzít své děti, abych viděl tento úžasný mlýn příště, až budu doma. Vypadá to jako zelená operace pomocí jejich dřevěného odpadu k zahřátí kotle. Skvělý. Odpověď
 • John Thomas 9. března 2011 jsem cestoval tento mlýn a pořídil několik fotografií. Tento mlýn je návratem do minulosti a miluji historii. Po vysoké škole jsem pracoval ve Weyerhaeuser Sawmill v Springfieldu v Oregonu. Měli 10 stop pásmo pro velké protokoly, ale v té době bylo všechno do značné míry počítačové. Rovněž si budou pamatovat pachy, průtok mlýnem a sady dovedností, které požadují různé operátory strojů. Děkujeme za sdílení příběhu Hull-Oakes. Odpověď
 • Sue Troutmarch 10, 2011 před druhé světové válce, můj táta Francis Jerrett a jeho bratři Jim a Deane, pracovali v podobných mlýnech v Oregonově Dilley. Forest Grove. Covallis v oblasti Covallis. Táta byl logger a pony-sawyer (kvalifikovaná práce). Během Velké deprese dal táta všechny kromě 2.50 z jeho výdělků pro své rodiče, které mají použít pro rodinu. On a jeho nejlepší přítel, „Slim“ Mulvey, každý odřízl 2.50, koupit strom od farmáře. Oba chlapci z teenageru použili dva muži, aby snížil 5 stromů; Poté pomocí pouze ručních nářadí (a žádná osoba nebo 911, která by se obrátila na pomoc, pokud byl jeden z chlapců zraněn), nakrájejte strom na šňůra, vyčistil půdu, naložil dřevo, vytáhl ho a prodal šňůru. a Celý strom. pro 10. Každý chlapec dostal 5, za jeho práci. Každý chlapec dal své rodině 2.50, uloženo 2.50 K koupi dalších 5 stromů od farmáře, odříznutí, nasekané do šňůra a prodal jej za 10 uložených 2.50 Pamatuji si dovolenou. Jeli jsme na starých pobřežních dálnicích a silnicích ve Washingtonu a Oregonu, kde jsme viděli staré pobřežní dělostřelectvo, zničenou loď, řezivo a chvějící se mlýny, domy s odchylkami mnoha dětí v yardech kolem chvění a děti v oblastech plot- Méně yardů. Devatenáct šedesát sedm, 1967, táta poznamenal, kolik lidí přišlo o práci, kolik rodin už tam nebylo. … Ztráta řeziva a chvění mlýnů stále běží pouze jeden chvění Ztráta lidí, rodin, pracovních míst, znalost „jak na to“, dělají základní práci, kterou považoval za kulturně nezbytné znalosti OH! Jak ten rok vykouzl. … Dva muž viděli, jak chlapci řezali 5 stromů, spočívá v mém domě děkuji za skvělý příběh. Odpověď
 • Bob Moir 10. března 2011 SIRES, vyrostl jsem ve Vancouveru na ostrově Vancouver, b.C. Kanada. Naše město bylo umístěno jedno z největších pilach v Britském společenství, které v té době vlastnilo B.C. Forest Products Ltd. Náš mlýn byl schopen rozřezat přibližně 6′-6 ″ protokoly o průměru normálně až 40 ‚dlouhé. Měli jsme mlýn A a B, planetový mlýn, dýhovou rostlinu a vysokou 40 ′ až 100 ‚široké a 1/2 míle dlouhé nad hlavou jezdře. Tyto obrázky mi přinášejí spoustu vzpomínek, protože můj otec byl po mnoho let elektrikářem náboje a já jsem pracoval na částečný úvazek na střední škole a po střední škole po střední škole. Náš mlýn byl trochu mechanizovanější, ale v podstatě měl podobné práce, včetně páry řízeného kočáru pro „pilu hlavy“. Tato řada fotografií a popisů mlýna je pokladem a měla by být v muzeu pro potomstvo. Mohu navrhnout poslat to do lesního muzea v Duncan, b.C.? Velmi si to připomíná vše, co si pamatuji ve Youbou. Dobře provedeno těm, kteří to vyvinuli. Odpověď
 • Carolynn Gibson 11. března 2011 Můj táta pracoval v lese a poté v pilach a holáži Mills celý svůj pracovní život. Ve 40. letech začal v Alsea, Oregon Driving Log Truck. Než si pamatuji, že pracoval v Plátorovém mlýně v Junction City v Oregonu pro svého švagra, Don Shelton. V 50. a 60. letech pracoval pro Alsea Lumber. Dokončil svou kariéru v Payson v Arizoně jako holář „šéf“. Tyto obrázky vyvolávají nádherné vzpomínky na mé dětství a navštěvující táta ve mlýně! Děkujeme za výlet dolů paměťovou pruh a za jemnější čas. Odpověď
 • Mark Walkermarch 12, 2011 Toto je prostě fantastické, protože jsem v mých raných dnech pracoval v SAW Mills / jsem byl také loggerem po dobu 35 let v NSW. Odpověď
 • Jasont 12. března 2011 Skvělý web! Díky Grant Cunninghamovi za odkaz. Jeden z posledních pařkových poháněných mlýnů na východě byl roztrhán, aby udělal cestu pro gruzínskou kopuli v Atlantě asi před 20 lety. Chodil jsem tam, abych vyzvedl svazky průzkumných sázek. Rád jsem se zastavil a sledoval mlýn. Doufám, že kousky přežijí, i když je vidět, že je chladné, prostě by nebyly stejné. Odpověď
 • Richard a. Hardman 12. března 2011 Díky za skvělou prezentaci. Přineslo to vzpomínky na můj první zaměstnání ze střední školy. V roce 1949 jsem byl „rybníkem“ pro šindelní mlýn tady na severozápadě. S Corked Shoes jsem zachytil protokoly, zatáhl je do mlýna, nakrájel na délku a rozdělil je na velikost švábného šroubu. Tkavec je pak vložil do svého stroje/pily a řezal šindele. Bylo to dobré cvičení pro 18 let a stálo mě dobře a mám pocit, že bych to mohl udělat v 80. Odpověď
 • William Sperrymarch 16, 2011 Skvělá prezentace.Koupil jsem si starý cedrový mlýn s vozidlem ve Forks WA. Snížil starý růst cedr a exportoval ho po celém světě. Než jsem demontoval mlýn. Obnovu jsem obnovil buggy a občas ho na krátkou jízdu. Tento mlýn nebyl provozován párou, ale trvalo to tolik energie, že když to začalo veškeré světlo ve vidličkách ztmavlo. Tento mlýn měl také planety a prodali hotový produkt Cedar. Ještě jednou díky s úctou Bill Sperry odpověď
 • Dick Beers 16. března 2011 jsem loni na podzim cestoval z mlýna a stále mám krátká videa Headrig, který na mém mobilním telefonu stříháme obrovské trámy. To byla absolutní léčba. Hezké mít kolem. Odpověď
 • Richard Lidke 16. března 2011 Je skvělé vidět nádherný mlýn, jako je tento, stále v provozu. Mám velký kruh, viděl 64 palců před mým domem poháněným parním strojem. Má motor Atlas s 10 palcovým otvorem a 14 palcovou mrtvicí. Má korintovou/americkou pilu, která zvládne asi 18 stop. Slačky jsou nastavitelné, takže by mohlo být nastaveno něco trochu většího. Kotel je horizontální a má v sobě dlouhý 92 3 palců 14 stop o jeden palec. Velká oblast je pět po devíti stopách. Vystřelíme to na desky a železniční vazby. Motor je atlas vyrobený v Indianapolis Indiana. Setrvačník má průměr asi pět stop a 14 palců široký. Řídí 10 palcový plochý pás, který jde do slupky a Edger. Piliny jsou prováděny řetězem tažení. Mám vedlejší obchod, ve kterém bylo na tomto mlýně viděno veškeré řezivo kromě pólů. Já a můj přítel Don Schwenk šli do Corinth American Sawmill Company v Mississippi, abychom si koupili tento mlýn zcela nový. pan. Schwenk zemřel několik let po nastavení tohoto mlýna. Vždy ho chtěl. Vlastnil také 120 koňských sil Nichols Sheppard Engine, a.D. Baker Engine a Minneapolis Engine a jeho motor otců a m. Rumley Engine postavený zde v La Porte Indian. Baker Engine byl jeho oblíbený. pan. Baker vynalezl pro motor velmi moderní ventilové vybavení a mnoho železnic byl vyhledáván, aby na jejich motory položil jeho parou efektivní ventilovou zařízení. I NOVINKA MÁTE TWO SVÉMICKÝ VAŠEHO VÝBĚR Westinghouse Single Hereční motor, který se používá pro houpací řezanou pilu a dvouválcový motor pro vodní čerpadlo. Máme také dvojčata čerpacího motoru s dvojčaty jeden vstřikovač a manuální čerpadlo pro vodu v kotli. Prostě nemůžete porazit vůně a zvuky pila s řezacím dubem a napařujícím parním válcovým olejem ve vzduchu. Je to historie, je úžasné zažít. Můj klobouk jde k vám, kluci tam, aby udržovali váš mlýn v provozu. Myslím, že ukazuji svůj věk. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl spustit všechny parní lokomotivy v Cedar Point v Sandusky Ohio pro dvě léta. Vytáhl jsem pět aut čtyři výlety za hodinu a na každou cestu vytáhl tři sta padesát cestujících. Druhý rok jsem nejen spustil motory, ale vystřelil, vzal vodu a každé ráno ruční uhlí ruční nabídkové nabídky. Měli jsme staré odpady plněné časopisy a já jsem je všechny naolejoval každé ráno. Také jsem zahájil požáry, vyhodil jsem letěné letě s parní hadicí, abych vyrazil přebytek sazí. Můj přítel Don byl jedním z posledních, který šokoval pšenici a oves a kukuřici, aby to mohl mlátit se svým starým odlučovačem Rumley. Nyní vlastním zálohu/Rumley Corn Shredder 12 Roll a birdsell Cloverhuller, oba stroje jsou ze dřeva a více než 100 let. Přijďte do Indiany na podzim na naši mláticí show. Nazývá se to Northern Indiana Historical Power Association. Byl jsem jedním ze zakladatelů asi před 25 až 30 lety. Mimochodem, kotel na našem mlýně dříve vyhříval newyorskou centrální trať v Chesterton Indiana a byl převezen do této oblasti na vozu nakreslené koňmi. S pozdravem, Rich Lidke, mám video z našeho mlýna, který zde vytvořil přítel. Odpověď
 • David Smythmarch 21. 2011 Děkuji za skvělou cestu provozem staré pily poháněné Steam. Vždycky jsem chtěl takový mlýn projít, ale optitunity nikdy nevznikla. Nyní prostřednictvím této snímkové show mám pocit, že jsem měl jeden z mých snů. Děkuji a doufám, že mlýn stále chodí po generace. Skutečně inspirativní úcta! Odpověď
 • Loyce Davenport 21. března 2011 Pokud je to možné, malé děti ve věku 10-16 let by měly vidět tento proces, aby si uvědomil tvrdou ardoulskou práci nezbytnou k získání dřeva na papír. Honičíme se tím, že se staneme zeleně a oceňujeme přírodu, ale ruce na viditelném vzhledu by stálo tisíci slov. Jsem velmi ohromen a rád jsem četl o procesu stromu. Klobouk je pryč na muže, kteří opravdu chodí do práce a jsou na konci dne unavení. gratuluji. Odpověď
 • Ron Taylor 22. března 2011 Můj dědeček zahájil pilu v Clearfield PA na začátku 20. let. Představovala pouze 36 palcovou kruhovou čepel a nepamatuje si, co ji v té době pohánělo. Později můj otec a jeho bratr převzali operaci kolem roku 1945. V roce 1953 začali můj bratranec i já pracovat na mlýně a v lesích centrální PA řezání dřeva a spuštěním backendu mlýna. Odhodili bychom řezivo z Edger a naskládaly jsme ho a nakrájely všechny desky a porty, aby buď střílely velikost dřeva, nebo desky pro vypálení cihlových yardů. Prodali jsme také piliny. Tento příběh od té doby skutečně přinesl vzpomínky. Mlýn vyhořel v roce 1958 a nebyl nahrazen, protože už nebyl ekonomicky životaschopný. Dodali jsme spoustu vazeb na železnici a hlavní dub na podlahu z tvrdého dřeva. Také jsme subblivali popel, abychom se změnili na úchyty a baseballové netopýry. Také na vlastní řezivo pro mnoho speciálních projektů, včetně domů a dalších budov, které vyžadovaly speciální trámy. Byl to docela zážitek. Jedním z příběhů, který mi můj otec o mém dědečku vyprávěl, byl to, že když byl mladý, žil v táboře pro těžbu. V sobotu by se tábory pro těžbu sešly a každý tábor by měl šampiona tábora, aby boxoval holé kloub. Můj dědeček byl několik let šampionem a podle táty Wan nikdy neporazil. Děkujeme, že jste přinesli zpět několik starých vzpomínek. Stále mám jizvy od některých z nich. Odpověď
 • Valyene Ralstonmarch 22, 2011 Velmi příjemná a informativní prezentace. S každým obrázkem jsem se trochu naučil. Miluji historické informace, jako je tato, a doufejme, že to zůstane po mnoho let, aby ostatní viděli a učili se. Je to těžká práce a konečný výsledek je krásný. Odpověď
 • Gene Pearson 24. března 2011 Díky moc za velkou „e-tur“ prostřednictvím této fantastické výstavy historie a našeho nádherného řeziva průmyslu. Jen málo lidí ví, co se skutečně děje, aby se na dřevorysu dostalo „2 × 4“. (Hodně podhodnocené, ale víte, co tím myslím) Byl jsem zde nasměrován z toho, že jsem na webu „Lumberjocks“, nádherná dřevozpracující komunita, která si užívá dřeva, je naplno. Jsem si jistý, že jsem rád, že jsem se vydal na prohlídku a byl z Kalifornie, plánuji přijetí na sever, abych se vydal na fyzickou turné, abych viděl, slyšel a cítil celý proces. Doufám, že to bude O.K Ještě jednou vám děkuji, že jste si udělali čas na uvedení této úžasné prezentace online ! Odpověď
 • Roy Hogue 25. března 2011 Byl jsem to poslán přítelem, který zná můj zájem o parní sílu. Ale zjistil jsem, že celá operace mlýna je naprosto fascinující. Operace, jako je tato, je jedna z laskavých věcí a zaslouží si být udržováno v používání co nejdéle. Všiml jsem si, že říkají, že parní motory mají menší potíže než cokoli jiného, ​​co by mohli použít. To není překvapivé, protože parní motory jsou jednoduché, drsné a mají dlouhou historii spolehlivosti. Bohužel kotle jsou ve srovnání s údržbou náročné. Užil jsem si to číst více než cokoli, co jsem viděl po dlouhou dobu. Děkuji za veškerou práci, která by to dala dohromady. Odpověď
 • Lindsey Morrison 25. března 2011 Vyrostl jsem s tímto mlýnem. Můj táta tam pracoval, dokud nezemřel v roce 1974. Léta jsem strávil během střední školy s rodinou Hull přes silnici z mlýna. Odpověď
 • Maryellen DeVall 25. března 2011 Toto místo je příliš historické na to, aby ztratilo. Nemůžu se dočkat, až to uvidím osobně!! Odpověď
 • Larry Austin 26. března 2011 exkurze do San Francisca, když v šesté třídě strávil noc na c.A.Thayer a udělal všechny věci, které byly provedeny na lodi zpět, když to bylo v provozu. Strávil noc. Skvělé fotografie mlýna. Nemělo by být uzavřeno. Odpověď
 • Dick Rochon 29. března 2011 Skvělá prezentace. V roce 1949 jsem začal pracovat pro Long-Bell Lumber Company v Kalifornii a přestěhoval jsem se do jejich mlýna v Gardineru v Oregonu v roce 1953 po bezplatném turné po Koreji, komplimenty americké armády. Domnívám se, že mezinárodní papírová společnost nakoupila mezinárodní papírová společnost. Po dobu několika let jsem odsoudil řezivo poté, co bylo vysušeno v pecích a poté jsem se změnil na posádku řeky, kde jsem nakrmil protokoly do mlýna v ocelovém kabelovém zvedáku, až k hlavové soupravě. Někdy jsem pracoval jako nositel za hlavovou soupravou, ale nakonec jsem se přenesl na skládku protokolu. Spustil jsem konzolovou skládku, zvedal jsem celé zatížení z kamionů a vyhodil je do řeky, kde byly roztříděny a klasifikovány, aby byly vytvořeny do raftů a uloženy, dokud mlýn nebude potřebovat. Pak byly přívěsy kamionu naloženy zpět na kamiony, aby se mohli vrátit do lesa pro další zatížení. IP postavila papírový mlýn vedle pilové a překližkové rostliny a použil desky z čekání po kulážích, aby se natáčely na kousky, aby se trávily do papírové buničiny. Protokoly musely být štěká, než je mohou použít, takže byly vyšplhany a už nebyly vyhozeny do řeky. Stará konzolová skládka byla prodána na loděnici přes řeku v Reedsportu, aby zvedla lodě na suchou. IP vyřízl veškeré své dřevo a odeslal je do Číny. To uzavřelo mlýn, rostlinu překližky a nakonec papír, který si nemohl dovolit koupit žetony a nechat je odeslat dovnitř. Opouštět Gardiner jako mnoho jiných řezivo na severozápadě Pacifiku. Odpověď
 • William Hinkson 30. března 2011 Ve 40. letech jsem pracoval jako „Pond Monkey“ pro operátora Mill Mill v Oregonu. Šel jsem a roztřídil jsem protokoly, než jsem je poslal do mlýna. Odpověď
 • Norman Trabulsy 30. března 2011 Skvělá prezentace. Díky za to. Ale to mě to trochu naštvalo, když jsem seděl a přemýšlel o tom. Žijeme v zemi, kde ti, kteří jsou nejvíce odměněni, jsou ti, kteří produkují absolutně nic hodnoty. Zde máme pracovníky, kteří skutečně pracují, stále více a více jejich země jsou ve vlastnictví bankéřů, právníků a spekulantů, ti, kteří pro naši zemi vytvořili malou hodnotu. Pracovníci pily dlouho žijí. Odpověď
 • William d. Smith 31. března 2011 jsou zájezdy prováděné v mlýně? Odpovědět Bill Smith
 • Gary Katz 1. dubna 2011 Bill, nemyslím si, že mají formální prohlídky. Právě jsem je zavolal a zeptal se, jestli bych mohl navštívit, a oni řekli ano. Když jsem tam byl, jeden ze zaměstnanců mě vzal na prohlídku. To samé podruhé jsem šel. Gary odpověď
 • Steve Sheldon 1. dubna 2011 opravdu skvělé věci. Měli byste natočit video a získat to na program, jako je tento starý dům. skvělý! Steve Sheldon, Odpověď právníka
 • Greg Baker 2. dubna 2011 Jaký skvělý příběh a můj klobouk je pryč pro ty, kteří strávili svůj život prací v tomto mlýně. Přesunul jsem se z n.H. do Missouly, MT. V roce 1979 a já jsem pracoval jako elektrotechnik v papírovém mlýně v Frenchtown, MT. Když jsme to stavěli. V loňském roce uzavřeli mlýn v Frenchtown a Lumber Mill v Bonner, MT. Pro které jsem slzl. Je otřesné, že nyní posíláme naše protokoly do Číny, abychom se dostali do různých produktů a po dokončení jsou odeslány zpět do u.S. V různých formách nábytku, řeziva, překližky atd.,atd. Viděl jsem to, když jsem řídil nákladní automobily z vyzvednutí nákladů z doků v CA.,Ga.,Fl. atd., atd. Ironií, že jsem byl dokonce poslán, abych dodal náklad a vyzvedl je v závodě PaperMrill v Frenchtown, MT. Je smutné, že se nikdo nestará o to, co se děje s naší zemí, a vše je externě zadáno do Číny a dalších zemí! Vzpomínám si na všechno, co pochází z Japonska, když jsem vyrůstal, a nyní naše země trpí ztrátou pracovních míst, protože naši politici, bankéři a vláda nás prodali krátkou. Pak musíme sledovat tyto environmentální skupiny, které ani neohrožují a nechají loggery řezat stromy spálené ohněmi, vyčistit podlahu různých lesů, takže nebudeme mít tolik požárů. Nyní víme, že tyto skupiny lhaly o tom, co se skutečně děje, a udělali to, aby mohli získat peníze na daň z daně za všechny tyto roky za své speciální programy. Naše vláda a politici to nechávají. Lesní požáry ničí více stromů, než je záznamník snížit za sto let. Stromy mohou být pěstovány a sklizeny stejně jako plodiny pšenice, ječmen atd., atd.,atd. Příští léto se chystám navštívit tento mlýn a vychutnám si a užít si to, co pro nás dělají, a vážím si jejich tvrdé práce.Možná to můžeme otočit a brzy začít produkovat v naší zemi. Odpověď
 • Joe AndersonApril 2. 2011 jsem se narodil ve Fort Jones v Kalifornii, ale vyrostl v McCloud v Kalifornii. McCloud River Lumber Co provozoval celý shebang. Lesy, mlýn, vyrobili krabice, dveře a město. Pily mlýna dokázaly zvládnout obří kulasové borovice vyříznuty ze svahů MT. Shasta a dále. Evoluce z vlaků do nákladních vozidel, od 8/4 ručních signálů do počítačů je pokrok, ale toto video přineslo zpět nějaké vzpomínky. Jeden nikdy nezapomene na vůni a píšťalky společnosti vlastněné řezivem. A předchozí komentář byl pravdivý: pracovníci nevydělávají peníze; Ale je to práce lásky. Odpověď
 • Dave Blackapril 5, 2011 Měl jsem přednost spolupráci s lidmi v Hull-Oakes, od roku 1984. Požehnaný, že jsem následoval mého otce do lesních produktů a strávil nějaký čas ve starých pilech jak jako dělník, tak jako bezpečnostní profesionál. Zvuky, pocit dřeva, vůně čerstvě řezaného dřeva a uspokojení z přežití ještě dalšího zatraceného obtížného dne tvrdého dne, jsou nezapomenutelné vzpomínky. Nejlepší část toho všeho-a jediný nejroztomilejší aspekt trupů, jsou lidé, kteří tam pracují a žijí v životě tak blízko, jak to najdete, jak to bylo. Každý člověk, se kterým se tam setkáte, je stejně dobře uctivý, jak se kdy setkáte. Vítá vás s handshake a úsměvem a vždy mají čas sedět na chatu. Veškerá ta stará technologie a úsilí, které vynaložili do udržování jejich historického označení, je přinejmenším působivé. Ale jedna věc, která opravdu „dělá“ tento outfit, který chybí na všech těch fotografiích (pokud nevíte, že s nimi strávili jen trochu času)…; jsou lidé. Tak dobré, jak najdete kdekoli. Odpověď
 • Ed Riewe 11. dubna 2011 Pěkná prezentace. a) Ve skutečnosti existuje plná barva a zvuk 25min DVD stejného mlýna v provozu s vyprávěním. Je to Green Frog Productions, Ltd. s názvem „Poslední pila s párou“ provedená v roce 2000. Je to velmi dobře provedeno a sledování protokolu procesu stejně jako vaše esej fotografie. Koupil jsem si kopii od eBay asi 10, ale můžete také vyzkoušet http: // www.Greenfrog.com. b) Jako mladý chlapec ve 40.-50. letech jsem byl často vzal můj dědeček až do pily v Neopitu, WI. To bylo na indické rezervaci Menominee v NE Wisconsinu, která měla část zbývajícího zbývajícího starého rostoucího dřeva vlevo z velkých lesů, které kdysi zakryly většinu tohoto státu. Mlýn byl neobvyklý v tom, že americká vláda byla postavena na poskytnutí průmyslu pro kmen, takže hlavní budova mlýna byla z odlitků, dostatečně robustní, že stále funguje dodnes. Tehdy to bylo stále poháněno velkým parním strojem a památky, zvuky, vůně a celková účinek všech pilových kočárů, zvedáků, pohyblivých řetězců a pracovníků byla nesmírně fascinující pro 7 let. (A stále je pro 68 let!) Odpověď
 • Harry Humes 12. dubna 2011 jsem žil poblíž Placerville v Kalifornii. Během 30. let bylo tehdy mnoho páry poháněných mlýnů. Jen málo z nich nemělo pásmové pily, nejpoužívanější kruhové pily, jeden namontovaný nad druhým, což jim umožnilo řezat velké protokoly. Čepele s kruhovou pilou měly odnímatelné zuby, občas by se zub vyšel a prošel střechou mlýna. Většina řeziva nebyla plánována, domy byly postaveny s drsným řezivem. Dva po čtyřech byla akuálně taková velikost a měla spoustu třísek, musely být v té době tvrdé být tesařem. Odpověď
 • Harold Hammersley 14. dubna 2011 Pracoval jsem jako nastavení protokolu v malém mlýně v Riddle nebo. Když mi bylo 16, v roce 1951. Nějakou dobu jsem byl dřevěný padák. Všechny protokoly zobrazené na těchto obrázcích jsou jedle Douglas. Padl jsem jich tisíce, některé ještě větší než jakékoli na obrázku. V roce 1964 jsem se dostal z lesa. Pracoval jsem jako prodejce nábytku 30 let. Potkal jsem paní Hull v Blackledge Furniture v Corvallis nebo. Několikrát jsem byl do jejího domu a v průběhu let jí prodal spoustu věcí.Rodina byla úžasná.Měla velký srubový dům postavený přes Bend nebo. Jeden z dekoratérů obchodu to pro ni vybavil. Malý svět. Odpověď
 • Phillip Paul 14. dubna 2011 Vidím, že nazýváte stroj, který odstraní kůru Barker. V rostlinách SAW Mills and Wood Products, na kterých jsem pracoval, se obvykle nazývají debarker. Barker by mi naznačil, že by kůru umístil na protokol. Odpověď
 • Chris Short 21. března 2018 jsem pracoval v a okolí lesního průmyslu od roku 1963 v Coos Bay nebo Area, poté 1990 až 2010 Cottage Grove do Albany, nebo. Jako inspektor OR-OSHA, většina pracovníků, které jsem byl kolem, to prostě nazývá „Barker“. Jiné oblasti mohou používat různé termíny. Odpověď
 • Harold Hammersley 15. dubna 2011 Myslím, že máte čas MR. Smrt trupu špatně, musela to být 1992, bylo to někdy předtím, než jsem odešel do důchodu v roce 1996. Harold Hammersley. Odpověď
 • Eugene l. RASHE 15. dubna 2011 Pracoval jsem v Sawmills (Bandsaw Mill, jako je pila na obrázku v Hilis, CA od věku 18 let do mi 24 let. Zuby na zadní straně pásmové pily také sloužily k řezání kusů protokolu, které mohou vyjít poté, co Sawyer prošel řezem. Odřízl je, když se kočár vrátil, aby se pila zabránila dovnitř a řezala se do logu, což by mohlo vytáhnout pilu Pullyho. Zuby jsme odkazovali jako na štěpné zuby. Byl jsem osobou, která jezdila z kočáru a byla nazývána Ratchett Setter. Obrázky přinášejí zpět mnoho vzpomínek z roku 1957-Into 1964 Odpověď
 • Janice Shelton 15. dubna 2011 Můj táta pracuje pro Kerr Lumber Co. Zde v západní NC na začátku 20. let. Pracoval nejen v pilovém mlýně, ale byl inženýrem vlaku, který vytáhl protokoly z lesa. V té době jsem se narodil, ale on nám o tom řekl. Moje matka o tom také mluvila. Zatímco řezala stromy dolů, pila kopala zpět a ořízla táta hrdlo, ale dokázali ho zachránit. Zemřel v roce 1966. Mám část jedné z desek nalezených ve staré stodole, která byla zničena před několika lety. Nic jako vůně čerstvého řezaného dřeva a krása hotového předmětu z dřeva. V jeho pozdějších letech táta udělal hodně nábytku a dokonce si udělal housle, které nyní visí v domě mé sestry. Úžasné vzpomínky. Odpověď
 • Peter Arnold 22. dubna 2011 Jaká skvělá, skvělá prezentace, ale stejně zajímavé, byly všechny sledování комментари и мнения владелццев, tolik lidí v mém věku držáku, i.E. Protlačení kolem poloviny 80. let. Neuvěřitelné vzpomínky a já jsem viděl většinu velkých mlýnů v CA, když jsem byl lesní krysí plavbou dřeva. Překvapuje mě, když vidím, že stále existuje alespoň jeden rybník. Jakmile na scénu přišlo velké manipulační vybavení, které postavilo Letourneau, Cat a Euclid, většina mlýnů se otočila na log yardy a třídila na zemi místo vody. Vždy si vzpomínám na jeden mnohem menší pární poháněný mlýn podél silnice v Arkansasu. Za hlavovou soupravou dokázal dopravní systém zvládnout pouze věci s malými rozměry. Kdyby řezali RR kravatu nebo velký čtverec, jakmile to mělo dimenzi, Sawyer by přinesl kočár při plné rychlosti, psi by byli zvednut, a když se kočár zastavil, dřevo by vystřelilo zpět z mlýn, padne asi 20 stop a přistávejte v rybníku s gigantickým stříkáním. By vám mohl udělat docela začátek, kdybyste řídili a neočekávali jste, že odpověď
 • Tim Sheyapril 23., 2011 Skvělé fotografie. Několik let jsem pracoval na řezivním dvoře v Amesu v Iowě. Strávil jsem spoustu času v Sawshopu; Všichni na dřevorysu mi říkali „Sawman“. Odpověď
 • Bill Forrestapril 28, 2011 Obdržel jsem vaši prezentaci od přátel v centru Oregonu dnes ráno a jak skvělé je. Přečetl jsem si každý z комментари и мнения владелццев a hodně k mému překvapení není žádný z Anacortes, wa, kde jsme měli dva obrovské pily, buničinový mlýn, mlýn z Plywood a tucet šindelů, plus mnoho individuálních otřesných řezačů. Dřevo a ryby byly naším životním krví na tomto ostrově. Vyrostl jsem a pověsil jsem se v našem místním Shinglemillu na Similk Bay v Summit Park a věděl jsem tam každou ruku. Byla to všechno pára, protože všechny naše mlýny byly. V roce 1951 jsem pracoval v mlýně Ek Woods (později Walton) v Mill Planer Mill. Můj táta přede mnou pracoval v odvětví těžby. O několik let později jako majitel inženýra a firmy jsem převedl dva parní mlýny na hydraulické. První v Johnsondale, CA Kompletní společnost vlastněná města a druhá byla menší mlýn v Davenportu v Kalifornii. Mohl bych spojit spoustu příběhů, ale nepoužívám zde veškerou šířku kapely jako předchozí коментарии и мнения. Žil jsem v domě majitelů majitelů Bloedel-Donovon ve Bellinghamu ve Washingtonu v roce 1959, který se podíval na jejich mlýn. Byl postaven jako nádrž s nestálenou 4 × 4 a 4 × 12 v podlahách viditelných ze suterénu. Děkujeme za sdílení této nádherné historie. Řídil jsem tímto mlýnem, který jsi mnohokrát představil. Bill Forrest odešel do důchodu. Odpověď
 • Lynn Daniels-AndersonMay 11.11.1. Krásné staré deníkové vozy byly venku a byly vyrobeny pro skvělé fotografie. Pila bude otevřena pro veřejnost na turné 18. května jako součást historického měsíce ochrany. Skvělá příležitost. Odpověď
 • Bill Fischermay 14, 2011 Ahoj, velmi jsem se zajímal o tento parní powerd saw Mill. V roce 1943 jsem vyrostl v oblasti Wauconda promoval na republice High Schoo. Jako dítě jsem pomáhal příteli rodinné řezání železničních vazeb jsem používal jakýsi druh nože, jako je článek, a odřízl kůru z vazeb, které řezal. Vytvořil jsem dolar denně poté po stintu v armádě poté, co byl propuštěn v roce 1948
 • Jo-Brewmay 14.11. 2011 Úžasný kus. Před několika lety jsem navštívil Hull Oakes a zjistil jsem, že je to fascinující. Nyní jsem zapojen do psacího projektu zahrnujícího konkrétní prvky historie Oregonu a rád bych tento příběh používal jako zdroj, se svolením. Obzvláště když pracuji s povoláními a životními styly v oblasti Monroe a Corvallis. Odpověď
 • Gary Katz 14. května 2011 Jste vítáni použít tento příběh jako zdroj. Gary odpověď
 • John Turhun 14. května 2011, když jsem se dostal z námořnictva v roce 79, moje nová nevěsta žila v Corvallis. Přesunuli jsme se z Gruzie do Philomath Oregon, kde byl věřím 5 pily v mezích města nebo velmi blízko k němu. Šel jsem na pozici Millwright ve společnosti Pedede Lumber Company, která již byla vyplněna. Majitel mi udělal laskavost, protože jsme byli oba námořní muži z černého gangu (kotelníky), na které mě nasadil jako off.nositel velkým pásem. Brzy jsem začal přemýšlet, jestli mi opravdu udělal laskavost nebo ne, když pracujete v jednom z těchto starých mlýnů, kde byla většina práce ručně provedena, bylo známo zpomalení a obecně jste měli více než jednu práci najednou. Nemusí se plakat děti, jsou tu dveře! Pokud jste pracovali v jednom z těchto mlýnů a trvali jste, byl jsi skutečný muž. Děkuji za VZPOMÍNKY. Jsem v procesu zřízení malého mlýna na zadní straně mého místa, ne abych opravdu vydělával peníze. Někteří kluci chtějí basové lodě, dávám přednost pilu. Odpověď
 • George Wisner 16. května 2011 Kudos Gary Katzovi na tomto jemném článku o The Hull-Oakes Lumber Co. Sawmill v Monroe, Oregon. I když jste zmínili umístění mlýna v národním registru historických míst, nezmínili jste se, že mlýn byl plně zdokumentován historickým americkým inženýrským záznamem. Také byla napsána jedna kniha o mlýně, jeho procesech a historii. Zde je citace: George Wisner 1998 „SAWMILL PAMPATER SOUPTER SPOLEČNOSTI HULL-OAKES: Případová studie v průmyslové archeologii.“Antropologie Northwest Number 10. Oddělení antropologie, Oregonská státní univerzita, Corvallis, Oregon. Kniha je k dispozici prostřednictvím antropologického oddělení univerzity. Pokračuj v dobré práci. S pozdravem, George Wisner 25124 Alpine Road Monroe, nebo 97456 Odpověď
 • Gary Norton 22. května 2011 Gary, jaký je vynikající dokument mlýna a dřevěného průmyslu. Přináší zpět záplavu vzpomínek, protože celá moje rodina byla do tohoto odvětví zapojena tak či onak více než 100 let. Můj velký dědeček začal v podnikání pracovat pro Holly Pulp Paper Co. Ve městě Oregon na přelomu 20. století. Společnost by se později stala vydavatelem papíru Co. a pak Blue Heron Co. Bohužel byl mlýn nedávno nucen do bankrotu, když nebyl schopen konkurovat Číňanům o suroviny. Můj dědeček zahájil kariéru v Woods v Alsea a udržoval páru osli pro protokolování operací. Později se přestěhoval do mlýna na trup-dub v údržbě, aby tam pracoval na parních motorech. Abych poznal houževnatost těchto lidí, můj dědeček hovořil o dobách, že by šel z Alsea do Corvallis za potravinářské zásoby pro rodinu. To je procházka do kopce zpět asi 22 mil nesoucí zátěž potravin! Během deprese podstoupila jiná skupina rizika a postavila překližku v Albany. To byli bratři Malarkey a mlýn se jmenoval mm překližka. Můj otec, který byl mimo práci ve 30. letech, se přihlásil jako Millwright. Tento mlýn použil parní energii pro soustruh, zatímco rovnováha stroje byla elektrická. Elektrická síla pocházela ze dvou generátorů parních turbín, které měly dostatečnou kapacitu generace pro provoz celého města Albany v nouzové situaci. Pára byla také použita v sušičkách k osušení dýhy. Soustruh byl největší na severozápadě, který se vrhl až do 144 ″ dýhy na šířku. Bloky Peeleru občas měly tak velké průměr, že by byly odsunuty mimo střed a houpaly se sem a tam, aby se zkrátily na jednu stranu, a poté se znovu ušklíbly, aby vyčistily podlahu. Další jedinečnou položkou mlýna byl jeho elektronický tisk. Byla to obří mikrovlnná trouba a mohla by tlačit tloušťku až do 7 ″. Během druhé světové války byly tyto tlusté panely překližky použity pro paluby nosičů na našich letadlových lodích. V tomto mlýně jsem začal svou kariéru v dřevěných výrobcích; Naučit se provozovat každou stanici strojů, když jsem chodil na vysokou školu, studoval v oblasti účetnictví. Později, jako CPA pracující pro národní účetní firmu v Portlandu, bych se vrátil do tohoto mlýna, abych auditoval knihy jako nezávislý účetní. Bohužel je tento mlýn pryč; Ztraceno na kontroverzi Spotted Owl, která uzavřela operace za protokolování pro tolik mlýnů. Jeden z mých hlavních klientů se ukázal jako vydavatelství Paper Co. a strávil jsem tam mnoho hodin prováděním auditů a daňových přípravných prací. Později bych nechal veřejné účetnictví a zaujal různé účetní pozice s vydavateli. Později jsem se přesunul do jiných společností Wood Products, které konečně odcházejí do důchodu. Stále buduji ze dřeva a budu, dokud nezemřu. Zpět na Hull-Oaks. V mých raných letech jsem mnohokrát procházel mlýnem na cestě k lovu za jeleny v kopcích západně od mlýna a později, abych jezdil na motocyklech po celé ty kopce. Pokud jste věděli, že staré silnice popisových logů dostatečně dobře, můžete jezdit až k pobřeží Oregonu. Chlapi z mlýna byli vždy přátelští a měli by zamávali, když jste šli nebo zastavili na cestě ven z lovu, aby se zeptali na své štěstí. Zvuk křičících pila, parní stroj, debarker a mlýn celkově byl symfonií čistého potěšení. Nakonec, když jsou politicky nesprávné, jak je většina lidí ze dřeva, všimnu si, že oblíbený termín pro kloubovou paži na kočáru, který otočí protokol, je negr. Viz „Podmínky obchodu“, náhodné délky, editoval William Dean a David S. Evans. Díky za skvělý příběh skutečné Ameriky. Odpověď
 • L. M. Johnsonjune 27, 2011 Byl jsem osobním přítelem Ralpha Hull. Chtěl, aby mlýn pokračoval po jeho smrti a jeho génius získal vlastnictví dřeva, aby odešel jako pokračující zásobování suroviny. Mlýn neběží výhradně na dřevěném trupu Ralph, ale upřímně pochybuji, zda by to stále mohlo fungovat bez vlastního držení dřeva. Ralph také postavil přírůstek srdečního křídla do dobré nemocnice Samaritan v Corvallis, nebo. Ralph byl dobrý Samaritán. Odpověď
 • Denis White 18. července 2011 jsou nejen lidé v Hull-Oakes v pořádku a uctiví, ale také inteligentní. Ve mlýně nejsou žádné počítačové stroje; Každý operátor pracuje s počítačem ve své hlavě. Kromě toho má každý snížení protokolu splnit konkrétní objednávku, která se může lišit od jednoho protokolu k mnoha a od malých po velké, jak se ukázaly fotografie. Je to neobvyklé a pozoruhodné místo. Díky za skvělý fotografický záznam. Odpověď
 • Robin 20. července 2011 Gary, právě jsem si to přečetl online a chtěl jsem ti říct, že jsem vyrostl kolem dubných dubů. Můj dědeček tam pracoval roky, dokud konečně odešel. Dokonce i dnes, pokud se zeptáte kolem mlýna, jestli vědí Barneyho, budou. Také můj strýc tam stále funguje, od jeho 18 let. Můj otec tam pracoval a dál, když jsem vyrůstal. Opravdu se mi líbilo čtení toho, co jsi napsal. Doufám, že máte šanci vrátit se tam a udělat další článek. Odpověď
 • Ron Courtney 9. srpna 2011 jsem celý tento článek vyvolával. Jsem starý fanoušek parní energie v každé aplikaci a mám štěstí, že žiji pouze jednu (1) míle od muzea parního trakčního motoru tady v Portlandu, TN. Muzeum také obsahuje více než 180 benzínových, dieselových a petrosinových poháněných traktorů na ocelových a gumových kolejích nebo kolech. Jednou z hlavních atrakcí na každoroční oslavě „Days Gof Otčeny“ je „00 frick levá ruka pila“ “. Vytvářejí mnoho různých traktorů a trakčních motorů, aby řezaly většinou populární a dubové protokoly. Bylo darováno na oslavu a nejúčinněji poháněno majitelem několika motorů Keck-Gonnerman. Mohou být viděni, slyšet a vodit, aby pracovali každý říjen na konci týdne na konci týdne. Hned od státu. 109, stačí se otočit policejním-firehallem, překročit stopy RR a vy jste hned vedle něj. Pojďte se na nás podívat a pamatujte, ……. „Steam není čistá, ale určitě je to zábava“. Odpověď
 • W Hipkin 31. srpna 2011 Thanx Gary k Johnovi Langerovi z Seattlu jste věděli, proč byl FIR rozřezán na krychli 2ft dlouhý nebo?? Krásná práce na tomto webu díky wayne odpověď
 • Woody BiggsSeptember 9, 2011 MR. Gary Katz bych vám rád poděkoval za vaši práci a fotografie na mlýně trupu. Četl jsem všechny odpovědi a jak si vzpomínám na své rodiny řeziva, začnu dobře a pamatuji si staré dobré časy v Carnelian Bay, Lake Tahoe z konce 50. a 60. let. Jako mladý muž jsem měl jeden z nejlepších dětství, které tam vyrůstaly, přál bych si, aby každé dítě mohlo vyrůstat a tento svět by byl lepší místo. Jak váš příběh jde, nedělali jsme to za peníze, udělali jsme za lásku a pro naši rodinu, protože nás udržovala pohromadě. Můj otec pracoval pro Diamond Match Lumber Co. A v roce 1957 měl infarkt, který nás zavedl k jezeru a to je, když náš otec koupil dvůr. On pryč ve 47 let.starý v roce 1961, příliš mladý. Vzpomínky, které se váš příběh vzbudil, když jsme řezali borovice a redwoodské desky, oh vůně, práce pozdě v noci, abychom získali rozkazy pro další den dodávky. Jak vidíte, založil jsem malou řeziva jen proto, že ji miluji, rozhodně ne za peníze. Můžete mi říct, jestli má tam Mill Hull-Oakes někoho, na koho mohu kontaktovat, aby je navštívil? Ještě jednou vám děkuji za zachování minulosti. „Woody“ Odpověď Urban 1 Forester
 • Tanya Metcalfe 15. října 2011 našel váš web přes síť. To je také skvělý stroj a historie. Mému manželovi se podařilo zarovnat soupravu Coutts 2 Head. Kontaktoval jsem všechny Blades Canada a oni dali místo v ONT, aby získali čepel k bušení a objednali bity. Moje otázka zní je, že v západní Kanadě je místo, kde můžeme získat Blade Bild a objednáme kousky. Odpověď
 • Charles 15. ledna 2012 jsem žil v Mendocino County, Calfiornia, zpět v 80. letech. Dřevěný průmysl tam býval obrovský. Znal jsem mladého muže, který při práci ve mlýně zasáhl kousek čepele s kapelou, když zasáhl špičku. Ano, někdo obohatil protokoly na protest s určitými praktikami pro protokolování. Při zkoumání psaní o tomto incidentu jsem narazil na váš web a zjistil jsem, že informace také velmi užitečné a fascinující také. Zapomněl jsem na některé terminologie a naučil jsem se několik nových věcí o frézování. dík! Odpověď
 • Dwayne Mary Moyersjanuary 24. úrazu 2012 Toto je skvělý článek. Video z těchto pily v provozu by bylo úžasné. Skvělý příběh úspěšného amerického rodinného a provozovaného podnikání. Odpověď
 • Mitchell Vandiverfebrud 13, 2012. Asi 27 let. Náš zdroj materiálu přicházejícího z budov průmyslové rev. (Velké paprsky dlouhé listové borovice, král George Wood pro budovu lodi.) Skvělé 6 7 příběhových bavlněných mlýnů byly postaveny z nich (konstrukce prknového paprsku). Později poté, co byla většina borovice vyčerpána, ve 20. letech 20. století přinesly železnice Douglas Fir do jižních států, aby stavěly mlýny, protože ve srovnání s ocelovými strukturami řeziva stojí cca. Nickle a deska ft. Dlouhá listová žlutá borovice rostoucí v pobřežních pláních na jihu byla nejsilnější paprsky Span Doug Fir 2nd. Všiml jsem si, že mají Sawerovi znamení ruky, aby řekli, jakou velikost řezu. To bylo vyvinuto na jihu nalezeno v knize Fassinating Lumber Business. Odpověď
 • Ellwood Sunnell 13. února 2012 Hledám písemné a fotografické informace o deseti stopách soustruhu s dýhami používaným v Associated Plywood, která se později stala u.S. Překližka v Eugene, Oregon. Má někdo fotografie, videa nebo dokumentaci jakéhokoli druhu na soustruhu? Můj táta byl na palubě deníku na 32 let. Díky, přeskočte sunnell odpověď
 • Phil 28. února 2012 Skvělá práce Gary! Ale jsem smutný. Byl jsem tam v pátek a odtamtud jsem naložil několik krásných trámů. [IMG] http: // www.ThisIscarpentry.com/wp-content/uploads/2012/02/dřevo.jpg [/img] Měl jsem požádat o prohlídku 🙁 Odpověď
 • Gary 27. března 2012 před 30 lety jsem strávil 25 měsíců prací v tomto mlýně. Chlap, který popisuje křičící motory a ohromující hluk a vibrace všude kolem vás jako symfonie čistého potěšení zjevně nemá ponětí toho, jaké to je opravdu vyjít na konci dne naživu. Čistý teror a zlomené záda. Rozbité nohy a nohy. 5 Whistles Plus nás všechny přineslo, abychom viděli muže s paží téměř roztrhaného a téměř snědnuto touto Edger. Bill Oakes dal první pomoc, pravděpodobně zachránil jeho život. Okončení této kapely bylo každý den zážitkem z blízké smrti! Pokud jde o ty zadní zuby, jednou jsem je viděl, jak řezali několik stop a 4 palce hluboko v protokolu, protože setr při zálohování zasáhl nesprávnou páku. Blade se úplně nevytáhl, ale byl to strašný zvuk. Později ztratili kapelu, která téměř dekapitovala Ralpha K, zatímco ji vyřízli. Smál jsem se pro potápění pro bezpečnost. Můj bratr byl nacpaný na ten stůl na pilu s nevědomým dřevem Sawyer, téměř lámal nohy a palce od těch žraločích zubů. Jako řidič dopravce, který byl jedním z nejlepších pracovních míst, jsem měl na výběr mezi jedním dopravcem pouze s rukou brzdou a jedním z 20. let 20. století, který kouřil tak špatně, že by mi to bylo nemocné. Je pravda, že to bylo později napraveno několika lepšími stroji. Všichni jsou stále seřazeni jako muzeum. Nikdy jsem neviděl jednu z rybníků z vody až donedávna. Opravuje se pro současné použití. Nepochybně nejbohatší loď, která kdy byla postavena. Takže v údivu hledám, pořád to dělám. Ale stejně jako válka, pokud jste ji nežili, nemůžete vědět. Není to pro sissies jako dítě, které chtělo nosit několik velkých prstenů při tažení zeleného řetězce. Mimochodem, jakékoli protokoly nad 45 ′ musely být naříznuty na půli cesty, zatímco kočár byl uvolněn a pečlivě a modlitba zálohována k re-psů a dokončení řezu. Jednou jsem viděl dva 12 ″ x24 ″ x 54 ‚dlouhé dřeně vyříznuté ze stejného protokolu. Úžasný pohled! Odpověď
 • Ralph Manting 28. března 2012 Ahoj, mohu to zveřejnit na naší stránce Midwest Saw Filers ? Velmi pěkný článek. Odpověď
 • Tristan Katz 28. března 2012 Neváhejte a zveřejňte odkaz na článek, Ralph! Odpověď
 • Bill 27. dubna 2012 v roce 1954 jsem pracoval ve mlýně ve Winstonu Oregon. Byla to těžká práce a byla to těžké časy. Odpověď
 • Bert Diamond 29. dubna 2012 Děkujeme za rozsáhlý článek o pile Hull-Oaks. Znovu jsem si přečetl článek o mlýně v jednom z mých starých čísel vynálezu a technologie, jaro, 1997. Googloval jsem mlýn a přišel na váš článek. Učím inženýrství a umění na dvou středních školách v Oregonu a doufám, že jednou ukážu vaše fotografie mým 350 studentům. Ještě jednou děkuji za vaši rozsáhlou práci o mlýně. Odpověď
 • Robert Martin 13. května 2012 Pracoval jsem The Woods a v mlýnech běžících pily a Edgers. Byla to tvrdá a špinavá práce, ale miloval jsem vůně čerstvých řezaných lesů a jejich pryskyřice. Moje knihovna je plná historie různých operací protokolování a mlýna na severozápadě a rád bych se k ní přidal s D.PROTI.D. Historie vaší dynamické a stále fungující operace, pokud je k dispozici. Děkujeme za tento skvělý web. To by mělo být na historickém kanálu, protože je tak důležité pro to, čím jsme a jak jsme začali. Port Gamble. Washington byl náš první parní mlýn vyvinutý papežem a Talbotem poté, co jim prezident Lincoln dal ve státě Washington 15 500 akrů dřeva ve Washingtonu. Je mi líto, že mlýn byl odstraněn, protože to mohlo být muzeum druhů. Krásný městský přístav hazard, ale stále stojí ve všem, co je dobře udržovaná sláva pro návštěvníky, kteří si mohou pochutnat na. Odpověď
 • Bill Curtis 16. května 2012 Mnoho těchto věcí je stejné, jako když jsem šel do práce pro Coos Bay LBR Co ve 40. letech. Věc, která na mě nejvíce zapůsobila, byla pracovní etika personálu. Také to bylo ve 40. letech. Neočekával by, že by dnes někdo vstal z zadků a tlačil na dotaz. Kdybych si nepamatoval až příliš dobře, mohl bych vstát z zadku a jednoho dne běžet tam dolů. Odpověď
 • Alma Davis 30. června 2012 Jaké úžasné fotografie!! Příběh je skvělý. Děkuji! Od staré dámy Logger, která pracovala v táboru od roku 1950. Poté v roce 1964 přenesl do Weyerhaeuser. Můj manžel pracoval v malé pile v North Bend, WA. Odpověď
 • George Bartholomaeus 12. července 2012 hledám další informace o mlýně. Kdybys mi mohl poslat e-mail, prosím. Jsem stavitel železnice Ho a rád bych modeloval tento mlýn a sousední budovy a město, pokud je poblíž jeden poblíž. Díky george Bartholomaeus Odpověď
 • Paula Eubanks Smith 3. listopadu 2012 Můj otec, Leroy Eubanks, pracoval v tomto mlýně po druhé světové válce, zhruba z roku 1946 do roku 1951. (Byl ženatý s mojí matkou Pauline Kyleovou z Alpine.) Už nežijí. Ach, jak bych si přál, abych mu mohl ukázat tuto fotografickou esej a zeptat se ho, jakou roli hrál. Vím, že pracoval v kanceláři, ale možná začal ve mlýně? Existují záznamy těch, kteří v minulých letech pracovali v mlýně? Tam mohl pracovat také manžel manžela mého bratrance Toma. Přinesli jste zpět tolik vzpomínek. Dobře odvedená práce. Děkuji, Paula Eubanks Smith odpověď
 • Toni Bellavance 13. listopadu 2012 v roce 1951 jsme se přestěhovali do Shelly, BC, severně od Prince George, BC. Bylo mi 9 let. Mlýn vyhořel a táta ho přestavěl. Byl tam holán a 2 kotle přežily. Koupili použité vybavení z mlýna v centrálním Oregonu Interstate 5. Naše přepravní zbraň byla zastřelena. Mohli bychom snížit protokoly 30 ft. Spala na gangu byl poháněn vlastním parním strojem, stejně jako celý holáčový mlýn. Koupili jsme ekv. Z Cottage Grove nebo. Mám letecký obrázek z ERA z roku 1957. Děkuji. Skvělý příběh. Přináší skvělé vzpomínky. Odpověď
 • Vince 23. listopadu 2012 Skvělá prezentace. Tyto mlýny byly všechny nahoru a dolů na severozápadě Pacifiku. Je pohon kočáru „brokovnice“, nebo je tažen kabelem? Brokovnice byl starý termín pro dlouhý válec, který se připojil přímo k kočáru. Říkali tomu brokovnici, protože tlak páry by mohl být vybudován Sawyer a on mohl doslova střílet kočár zpět. Někteří ze starých časovačů vyprávějí příběhy o získání zeleného setr na kočáru a srazí ho z jeho sedadla rychlým výbuchem na zadní konec. Samozřejmě, pokud by nebyli 100% na jejich načasování, odložili by z odtahování válce a vyhodili balení a riskovali, že se roztalí chudým setterem. Odpověď
 • Bob Miller 19. prosince 2012 Byl jsem vychován kolem pracoval v Mills po většinu mého života. Žil v Coos Bay nebo. a pracoval pro Weyerhaeuser 19 let. Udělal všechno, ale spustil headrig. Bohužel, mlýn je nyní kasinem. Ale stále si myslím, že bych mohl chodit kolem a ukázat lidem, kde byl každý kousek vybavení. Nesnáším vidět řezivo odvětví chodit do pekla. Pokrok? Nemyslete si to. Když jsem byl dítě, můj otec mi ukázal tvůj mlýn. Kočár jsem kdy viděl. Zajímavé říci přinejmenším. Odpověď
 • Jeff Pruett 14. ledna 2013 wow. Rád bych tuto operaci slyšel. cítit výsledky řezů. Toto je kombinace průmyslu a přírody. docela v pohodě. Děkujeme za sdílení fotografií. Můj dědeček byl pila. Mluvil o práci v pilovém mlýně v Mississippi. Samozřejmě ne o této velikosti. Ve městě jsou tři pily. mlýny. Miluji hotové výrobky, které se pohybují na nákladních vozech a ráda sleduji proces. V kongregaci jsou čtyři lesníci, kteří také pomáhají re-listů půdy. Prostřednictvím některých metod managementu tito lesníci zdokonalili, je tu spousta dřeva, která poskytuje poptávku a zůstane před křivkou. Požehnání, Jeff Odpověď
 • Cindy Navarro 14. ledna 2013 Toto byl velmi zajímavý článek. Jsem obraceč na dřevo a je velmi zajímavé vidět zpracování log na řezivo. Děkujeme za takový bohatý a historický článek. Cindy odpověď
 • Pamela 16. ledna 2013 Můj dědeček spustil pilu v malém městě zvaném Zimmerman, Lai tam vyrostl prvních 6 let mého života a naučil se plavat v Mill Pond. Když se mlýn uzavřel, 2 roky po smrti mého dědečka, byl opuštěný a padal dolů. Naštěstí se tam rozrostla skupina lidí, kteří jsou příbuzní a pracovali ve mlýně. Mysleli si, že by to bylo skvělé místo k životu a výchově svých dětí. Nastěhovali se a přestavěli domy, obchod s potravinami, školní dům a kostel. Nyní je to úžasné místo k návštěvě a vyvolávání přidělení starých vzpomínek. Kdykoli jdu domů do New Orleans, vždy se zastávám v mlýně. Zůstává v mém srdci mlýn. Odpověď
 • Tom Hastings 17. března 2013 Podíval jsem se na váš mlýn ze vzduchu před několika lety, zatímco jsem dělal nějaké mapování v této oblasti, a chtěl jsem se na zem získat detailní pohled. Zajímalo by mě, jestli je v pořádku přestat koupit a získat pár obrázků trochu blíž? Díky, Tom H odpověď
 • Leo 11. dubna 2013 Díky za fotky příběhu. V roce 1992 jsem odešel do důchodu.Strávil mnoho let. Jako Millwright nebo Building Mills v MT.,Wa.,Ruda.,CAL.,Nm ariz. Můj první. byl v roce 1948 reflektor v kruhovém mlýně Jippo.Můj poslední v počítači provozovaném mlýně v CA. Skvělé časy jako Millwright, ale rád, že je to za mnou. Také pracoval v páře poháněných mlýnech, skvěle v zimě. Ještě jednou děkuji. Leo odpověď
 • Sidney Oakes 17. července 2013 jsem pracoval v mlýně, než jsem šel do letectví v roce 1963. Ralph Hull byl bratr mé mámy a Chester Oakes byl můj táta. Líbilo se mi mnoho věcí o práci ve mlýně a jsem odvedl téměř každou práci od Pond Monkey po nakladač automobilů. Jedna věc, která se mi nelíbila, byla, když se na silnici vyšla sanitka, protože to znamenalo, že přítel nebo příbuzný měl vážnou nehodu. Můj bratranec, Bill Oakes, je zobrazen spuštěn kotle. Nyní je v důchodu, ale každý týden provádí prohlídky mlýna s průvodcem pár dní. Odpověď
 • SUESEPTERBEMBER 2013 Jaké skvělé turné na síti. Díky za toto turné. Pracoval jsem v malém mlýně v Trout Creek, MT jako výplň, vzhledem k obecnému výuce na vyplnění na jeden nebo dva den. Už nějakou dobu jsem sledoval. Jsem velmi mechanicky smýšlející. Udělal jsem to všechno, vyrovnané, lavičky, napnuté, namontované, svařované atd. Byli to 19 rozchodu, boxové čepele. Miloval jsem práci. Naše výplň Journeyman byla ohromena. Bylo mi 47 v té době, 1980. Nikdy neviděl mlýn, který nechal spolupracovat v jednom. Byl jsem z východní MT. Žádné stromy tam. Měl jsem problém se svým swdhem včas a plniva, nemohl jsem to přijít. Nakonec jsem to udělal po několika dnech a spal jsem na tom. Udělal jsem čepele Chipper Among další věci Millwright. Nelíbil se mi debarkera, nudný!! Přemýšlel jsem, jak jsi udělal „lavičku, vyrovnání, napětí, tak dále s těmi čepelemi na hlavové soupravě. Jsou stále takové velikosti přihlašují se nebo? Díky za všechny skvělé obrázky. Odpověď
 • Elizabeth Oakes 23. prosince 2013 Vidím výše uvedený strýc Sid. Jsem vnučka Chester Oakes a Velká vnučka Ralpha Hull. Vyrostl jsem v míli od pily. Pílečka volajícího na konci posunu byla jedním z mých oblíbených zvuků vyrůstajících. Nyní žiji v jiném stavu, ale když vidím vaše krásné obrázky a známé tváře v nich, přinesly tolik vzpomínek zpět. Odpověď
 • Pat 15. března 2014 Je to fascinující! Když jsem byl malý, městský kluk, náš otec se rád rychle vydal na prozkoumání našeho nového státu v Novém Mexiku. Nikdy jsem nevěděl, kde skončíme. Vždy se zastavil u všeho, co bylo jiné a neobvyklé. Jakmile jsem se zbláznil, chtěl jsem se dostat ven a utéct, když ošetřoval legrační vypadající, Open skončil bldg se spoustou jemně vypadajícího prachu kolem něj. Vypadalo to, že ji v údolí foukala nějaká větrná bouře, ale nebyl dostatečně silný vítr. Vzlétli jsme běh a ocitli jsme se v malé rodině vlastněné pily; a běhali stroje, které dělaly strašnou, ozvěnou raketu. Byli překvapeni, když našli rodinu 5 dětí, které je sledují Jsem si jistý, že jsme se docela obávali, že bychom se dostali do nebezpečí ale vzali nás kolem, vysvětlili nám celý proces. Ne tak velký mlýn, ale byl to zážitek, na který jsem nikdy nezapomněl. Často jsme v tak velkém městě spěchajeme, abychom si zapomněli všimnout a ocenit základní životní styl a podniky, díky nimž byla naše země tak hrdá a mocná. Nikdy není zbytečný čas na „zastavení a vůni… piliny“. Stále miluji tu vůni života! Díky za článek! Odpověď
 • Tom Engleman 10. června 2014 Jaký úžasný příběh a prohlídka amerického podniku Hull Oaks Lumber Co. Dostali jsme to od dobrého přítele, Steve Lovell jsme spolu pracovali v průběhu let, ale v různých prostředích …… těžká výroba. Jakmile jsem to začal prohlížet a četl jsem příběhy, okamžitě jsem přemýšlel o svém posledním zaměstnavateli, Atlas obráběcích a svařovacích inc v Northamptonu PA a muž a manželku, která tuto společnost založila….Harold Pat Keeney další příběh o Yankee Enhenuity, tvrdé práci a odhodlání dovolte mi přidat další firmu v Pensylvánii Harwood, který se nachází v Oxfordu, PA a muž, který přiměl k této společnosti Rick Hearne (ocelová kytara a kolegu Dobro hráče). Název společnosti Hearne Hardwoods. Musím zmínit jednu poslední osobu „pracovník dřeva“ a přítele, Raymond Fairchild, Luthier který žije v South Whitehall PA a staví nádherné kytary Dobros mandoliny….Havajské kytary jmenovat alespoň. Všichni tito lidé jsou nadaníTvrdá práce a odhodlaná to udělat správněA dobré příklady pro nás ostatní. Čtení tohoto příběhu a přemýšlení o těchto lidech, které jsem zde zmínil, mi pomáhá posílit víru v dobrou a velikost Ameriky. dík. Odkazy Tom Engleman v důchodu níže http: // www.AtLasmw.com/http: // www.Hearnehardwoods.com/hardwoods/our_hardwoods/our_woods.html?gclid = cmGHGOTX774CFZBXOGODLJeacgreply
 • Ian 17. června 2014 jako (relativně) mladý amatérský dřevař, ten článek jsem si opravdu užil. Většina lidí z mé generace netuší, že taková místa stále existují, a neví, co to znamená získat dřevo, papír nebo hodně od suroviny po hotové zboží. Stejně nebo možná důležitější než článek je комментарии и мнения владелцев sekce, existuje tolik úžasných sdílených kousků vhledu a znalostí od starší generace, která nebude vyprávět tyto příběhy navždy vyprávět tyto příběhy navždy, aby vyprávěly tyto příběhy. Oceňuji skvělé čtení, prosím pečlivě správně tyto shromážděné informace. S pozdravem pro všechny, Ian V. Houston, tx odpověď
 • Eric Rusch SR 30. června 2014 opravdu skvělý článek. Díky mockrát ! Odpověď
 • Jason zákony 19. ledna 2015 se mi opravdu líbil článek na mlýně! Připomíná mi to, že jsem pracoval v JJ Cedar Mill v Bridgewater v Maine, když jsem pracoval 7 dlouhých měsíců jako Tailer (srpen 2013. březen 2014). Udělali jsme asi 20 000 bft denně (hotový produkt. White Cedar má v sobě hodně hniloby) s asi 10 lidmi v mlýně. Třídil bych veškeré dřevo, které vyšlo z Edger, a buď ho poslal do resew, nebo ho hodil do štěpky. Mohl jsem spustit resew, ale zranil jsem to zápěstí/paže. Pily jsou některá z nejnebezpečnějších míst pro práci. Vysoké rychlostní stupeň, pořád. 10 hodin dní. Chladný a opravdu zaprášený. Jednou jsem měl náhle vystřelení desky z Edger, v rozmazání a pasou mi krkještě několik centimetrů a to by mě rozdrtilo krk!! Poděkoval jsem Pánu za to, že mě ten den chránil!! Jindy odletěl z dvojče basketbalové velikosti asi 50 metrů daleko a zasáhl mě do žaludku, srazil mě na zem. Takže hádejte co: Vrátil jsem se do tesařství. Nějakým způsobem se to zdá bezpečnější a nemusím řídit každou cestu v zimě severní Maine 40 mil. Ale jsem vděčný, že jsem měl práci a hodně jsem se naučil. Existuje mnoho mužů, kteří tvrdě pracují, dlouhé hodiny, aby vám dali použitelný kus dřeva. Díky za článek! Jason Laws Plain v Maine Amity, Maine Odpověď
 • Bob Burgessjuly 26. 2015 Skvělý článek. kde si mohu koupit DVD online?? V sedmdesátých letech jsem koupil moje dřevo od Hibberds v Biddestone poblíž Chippenhamu ve Velké Británii nebyly tak velké jako Hull Oakes, ale měli velký Crossley s jediným válcem naftu naftu, který napájel všechny stroje plochými pásy běžícími v podzemních kanálech. Můj nevlastní syn žije v Seythenexu, Haute Savoie ve Francii. těsně po silnici je pilán poháněný vodou, který se stále používá. stejně jako mnoho Sawyers, Lucien, chybí několik prstů. nyní v jeho 70. letech stále pracuje další míle proti proudu je další větší a opuštěná pila. vodní kolo je dávno pryč, ale náhradní turbína a veškeré vybavení byly stále na místě naposledy, když jsem se podíval Odpověď
 • Terry McLean 16. listopadu 2015 právě narazil na tento úžasný článek. Bydlím v Britské Kolumbii a pracoval jsem v řadě pobřežních pilů z 60. let. Tehdy jsme měli řadu velmi velkých protokolových mlýnů, mnoho z nich bylo samostatně obsaženo páry poháněné mlýny. Místní terminologií na hlavové soupravě byla hlava Sawyer, Tail Sawyer a kolega na kočáru logu se jmenoval Hot Rodder. Disky vozíku parního válce se nazývaly výstřely. Mnoho kočárů mělo parní stroj s dvojitým válcem zaměřeným na kabelový buben, který provozoval reciproční pohyb vozíku. Jednalo se o brutální jednotky. Téměř každý mlýn měl alespoň jeden reciproční gang vidělo, že otřásl zemí, zejména tolik mlýnů bylo postaveno na výplně. Skvělý článek. Díky odpovědi
 • Larry Elton 19. listopadu 2015 Naložil jsem několik nákladů na trup-oakes, než jsem odešel do důchodu, bylo hezké vidět tento proces, skvělé obrázky! Díky za zveřejnění. Odpověď
 • Suzi Williams 21. listopadu 2015 My Family Mill, IP Miller, sdílel mlýnský rybník s Hull-Oakes. Moji prarodiče, Lloyd Alene Miller, žili kaňony. Vyrostl jsem v Monroe. Můj děda byl superintendantem IP Miller. Náš mlýn byl nakonec prodán Weyerhauserovi v 80. letech. Pamatuji si jako dítě, které jezdí na nosičích, kamionech a hlavové soupravy. Líbilo se mi chodit do Wigwam. Nejlepší věc na mlýně byli lidé, kteří tam pracovali, a komunita, ve které jsme žili. Ty dny mi opravdu chybí! Odpověď
 • Gordon Black 26. listopadu 2015 Děkujeme, že jste si udělali čas na sdílení tohoto fantastického článku a informací o vaší společnosti. S pozdravem Gordon Black President Logs End Inc. Odpověď
 • Duncan 14. března 2016 Jaká je velikost kola a jaké jsou RPM? Odpověď
 • Bob Zybachseptember 18, 2018 Ahoj Gary: Vynikající článek a vynikající fotografie. V současné době pracuji na digitálním archivu ohledně života a kariéry Ralph Hull pro Oregonskou státní univerzitní archivy, Ralph Hull Foundation a Hull-Oakes Lumber Co. Můžeme mít od vás povolení (nebo tesařství?) přidat tento článek do naší sbírky? Odpověď
 • Gary Katz 19. září 2018 Bob, máš moje svolení, a to zahrnuje tento liscarpentry.com! Jednoho dne doufám, že se tam vrátím a natáhnu video!! Pak by pak chybělo vůně horké mokré Douglas jedle a hydraulického oleje. Přál bych si, abych to také mohl zachytit. Gary odpověď
 • Stephan Barac 21. prosince 2020 už je nedělají takhle. Skutečné řemeslné zpracování!! Odpověď
 • Stephen Ondichaugust 11, 2021, takže jen málo rané americké pily je nedokumentována. To je skvělé vidět. Tehdy se zaměřila na pracovní desky, nikoli na fotografii. S těmito stroji bylo postaveno tolik naší infrastruktury. Jsem rád, že jsem na tom stále viděl mlýn! Odpověď
 • John Leinster 27. dubna 2022 Ahoj Gary, když jsem byl učedníkem na počátku sedmdesátých let, pila vedle našeho workshopu v Mareeba v severovýchodní Austrálii měla pás. Bylo použity k provedení prvních škrtů na každém protokolu, který prošel mlýnem. Protokoly byly všechny dobře ostřílené australské tvrdé dřevo. Velmi obtížné. Seděli na dvoře mnoho měsíců v závislosti na počasí a poptávce po dřevu. Nikdy nebyli mnohem delší než Jinker, který je přivedl, ale jasně si pamatuji jeden protokol, který byl širší než kamion (8 stop. 6in) a vzal si dva vozy pár dní, než přinesl celý protokol z lesa 20 mil daleko. Pila byla řízena elektrickým motorem AC s proměnnou rychlostí 300 HP, který jsme kdysi museli převinout. Ostření pily bylo provedeno podobným strojem jako stroj na vašich fotografiích. Tipy pro zuby byly po mletí ztuhnuty, také automatizované. Protokol byl podobný, kabel nakreslený na kolejnicích, ale automatizovaný a ovládán operátorem pily, jednou ovládací stanicí. Jednoho dne se pila rozbila při běhu plnou rychlostí. Tento velmi ostrý kousek jarní oceli létal kolem kůlny jako divoká věc. Zasáhl jen jednoho muže a nechal ho půl tuctu vážných řezů přes jeho záda a nohy, ale o pár týdnů později se vrátil do práce. Následující den byla postavena těžká ocelová klec. Nikdo neměl žádnou ochranu proti sluchu ani očí, úroveň hluku, bolestivé. Mill byl uzavřen na konci 80. let. Odpověď
 • Tony Lowe 2. listopadu 2022 Přečetl jsem si tento článek před mnoha lety a stále se k němu vracet. Jsem dlouhý v důchodu Sawdoctor NZ (Saw Filer v USA) třetí generace specializující se na velké kapely a kruhové pily. Pokusil jsem se poslat e.mail s přímým pilačkovým mlýnem. Mám řadu handsans a piwagerů s velkou pásmovou pivou nejvíce více než 100 let a přemýšlel jsem, jestli by měli zájem. Ale všechny mé e.maily se odrazí. Možná si to přečetli díky tony odpovědi

Co vědět před zakoupením pily na dřevo

Timberking Sawmills prohlašuje, že mají „výhodu Timberking“ oproti jiným přenosným výrobcům pila. Pojďme se podívat na Timberking a uvidíme, jak se tyto mlýny hromadí proti svým konkurentům.

Čtyř-Post hlava

Všechny dřevěné pily přicházejí se čtyřbodovou hlavou, ale také mnoho dalších značek přenosných kapel pila. Mít pilovou hlavu připojenou k posteli na čtyřech místech bezpochyby vytváří velmi stabilní platformu. Tento design má určitá omezení. Největší z nich je, že jste omezeni na protokoly, které se vejdou mezi příspěvky na pilové hlavě. Na jejich kredit si Timberking vybudoval své mlýny s velmi velkými kapacitami, aby tento problém překonal.

Dalším omezením návrhu čtyřboka je to, že pokud máte na palubě nebo posteli nějaké ohyb nebo nesoulad, hlava po tomto ohybu nebo zkroucení, což má za následek zužující se řezy. Timberking to také překonal těžkoprávnou loženou postelí, která je svařena dohromady a pevně postavená. Po překonání nevýhod čtyř-post-post hlavové konstrukce nastavuje dřevo od ostatních konkurentů pily.

Hydraulické kontroly vs. Elektrické ovládací prvky

Timberking tvrdí, že jejich přímé hydraulické ovládací prvky přežívají a překonávají další značky elektronických ovládacích prvků Sawmills. Jednoduchým faktem je, že s hydraulikou se může pokazit méně než s elektronikou, zejména na stroji, který tráví celý život venku.

Vlhkost z deště a bahna může hrát zmatek na elektronickém systému. Terminály a dráty na elektronických krabicích korodují a velmi rychle se zhoršují. Na druhé straně jsou hydraulické systémy prakticky odolné proti počasí. UV paprsky ze slunce po dobu několika let postupně rozkládají hydraulické linie a normální opotřebení nakonec způsobí selhání těsnění a válců. Když k tomu dojde, opravy jsou obecně jednoduché a nízké náklady, zatímco elektronika může být komplikovaná a nákladná na opravu.

Dřevěná velká řezaná kapacita

Velký chr. Umožňuje vám snížit větší protokoly, aniž byste museli protokol několikrát otočit. Na konci dne šetří čas a kdykoli můžete ušetřit čas při řezání, můžete vyrobit více řeziva.

Povrchová úprava prášku

Existuje významný rozdíl mezi povrchovými úpravami prášku a standardními nátěry. Mnoho pilach z různých značek je malováno jasně oranžové. Po několika letech mohou zmizet růžový nebo skvrnitý odstín, díky kterému vypadá datovaný a starý. U modelů Timberking to není problém. Povrchová úprava prášku udržuje barvu po celá léta; Staré dřevo bude stále vypadat svěží a nové.

Dobrý výrobní mlýn

Celkově je řada pilach na dřevo jednou z nejlepších dostupných přenosných pásmových pilířů. Staví mlýn se všemi správnými rysy, které vytvářejí dobrou produkční pilu. Timberking kombinuje mnoho z nejlepších funkcí v oboru a zahrnuje je ve všech jejich mlýnech.