9 Alternativy skládačky (elektrické nářadí a ruční pily). Nejmenší nástroj skládačky

Alternativy Jigsaw (Power Tools Hand Saws)

Jigsaws jsou jednou z nejvšestrannějších ze všech poháněných pily. Ale co když potřebujete provést řezy skládačky, ale nemáte ji kolem?

Přestože jsou přípravky poměrně užitečné a relativně levné, existují i ​​jiné typy pily, které mohou provádět mnoho stejných škrtů.

Jigsaws vynikají na řezání komplexních tvarů, včetně křivek, i když mohou také provádět rovné a úhlové řezy. Začněme tedy s alternativními elektrickými nářadími, které můžete použít namísto skládačky k řezání křivek a tvarů.

Alternativa skládačky pro řezání křivek

Pokud potřebujete řezat křivky, můžete si vybrat z jednoho z následujících dvou typů poháněných pila. Každá pila má své vlastní výhody, když není skládačka užitečná.

Scroll Saw

Skřílová pila je v podstatě nepřekonatelnou verzí skládačky. Položíte materiál na stůl a poté jej protlačíte přes čepel pily. Skřílová pila vám umožňuje provádět zakřivené řezy relativní lehkostí, zejména prostřednictvím tenčích materiálů, jako je překližka. Budete muset nakreslit svůj design na materiál a poté jej prosadit. Jedním z hlediska je, že to vyžaduje nějakou praxi, aby se správně snížilo svitek. Nejprve vyzkoušejte nějaké křivky na šrotu. Navíc, protože každá čepel může být mírně odlišná, vyplatí se trénovat jen když vložíte novou.

Pásová pila

Můžete také snížit ostré křivky na pile. Bandsaw je funkčně podobná svitku. Krmíte svůj obrobku před pohyblivou čepelí, abyste odřízli obrobku na požadovanou velikost a tvar. Protože se však čepele otáčí mezi dvěma velkými koly, je ještě méně přenosná. Sína kapely vám umožňuje provádět zakřivené řezy, i když možná budete chtít udělat nějaké úhly na opravdu ostré úhly. Snadno můžete také provádět rovné řezy a je primární volbou pro resewing dřevo. Pokud hledáte alternativu skládačky k řezu kovu, pak je kapelní pila nástrojem, který hledáte.

Stručně řečeno, svislá pásmová pila je jednou z nejvšestrannějších poháněných pily, které můžete mít ve svém obchodě.

Jedinou nevýhodou, která je sdílena s rolovací pilou, je, že pila na kapelu není příliš přenosná.

Ručně viděly alternativy

Ale co když nemáte sílu nebo potřebujete pouze provést několik řezů? Existuje řada různých ručních práv, které mohou vykonávat práci na skládačce.

Zvládání pily

Jedna z nejjednodušších dostupných manuálních pila. Samotná pila má na každé straně kolíky, které drží rám. To vám umožní upravit čepel a vytvořit těsné křivky při řezání. Sada zvládání je snadno použitelné. Čepel můžete oddělit, prosadit ji skrz díru a znovu ji znovu provést řezy zevnitř materiálu. Snad nejlepší na tom je, že pila na zvládání je poměrně levná, s čepelemi jsou ještě levnější.

Fret Saw

Sada pražce vypadá podobně jako pila. To vám umožní v případě potřeby opravdu dostat se do materiálu. Dalším důležitým rozdílem je však to, jak se čepel připojuje k rámu. Neexistují žádné kolíky na pilu; Čepel drží na místě upínami pro snadné uvolňování a připojení. To znamená, že můžete rychle pracovat na nalezení té správné čepele a proveďte škrty, které chcete. Jedinou nevýhodou je, že čepele Fret SAW mohou být docela tenké a delikátní. To znamená, že budete muset mít spoustu náhradních čepelí.

Alternativní pila pro přímé řezy

Ale co když potřebujete udělat jednoduchý a přímý střih? Zatímco jigsaws mohou provádět přímé řezy, existuje několik dalších typů napájecích pily, které jsou pro tuto práci ještě lepší. Zatímco stolní pila je pravděpodobně nejlepší, je také docela drahá a ne příliš přenosná.

Následují poháněné pily, které jsou docela dobré při výrobě rovných řezů.

alternativy, skládačky, elektrické, nářadí, ruční

Kruhová pila

Toto může být nejběžnější přenosná poháněná pila na trhu. Je ideální pro rychlé výroby přímých řezů do materiálu. Čepel můžete rychle změnit. A samotná pila je poměrně jednoduchá. Provádění zakřivených řezů je však poněkud mimo dosah.

Mohu použít kruhovou pilu místo skládačky? Kruhová pila je perfektní alternativou k skládačce pro rovné řezy a úhlové řezy. Ve skutečnosti je kruhová pila pro tyto úkoly lepším energetickým nástrojem. Kruhová pila však není navržena tak, aby řezala křivky a komplexní tvary jako skládačka.

Track Saw

Traťová pila je kruhová pila na přesných průvodčích kolejích. Tato pila je ideální pro trhací desky, řezání obložení a hladké řezy přes panely. Je vhodný pro použití jako plunge pilu, protože můžete snadno nastavit hloubku čepele.

Dremel Saw-Max

Dremel Saw-Max je kompaktní bezdrátová kruhová pila navržená tak, aby fungovala jednou rukou. Má jedinečný design. Tato pila vypadá spíše jako úhel mlýnky s základní botou.

Tento typ pily je malý, ale docela všestranný. Tuto pilu můžete použít k řezání dřeva, kovových, dlaždic, sádrokartonu, laminátu, desky, plastu, plexisklu atd.

Je to šikovné, rychlé a můžete rychle změnit čepele.

Reciprokační pila

Reciprocation Saw funguje na stejném principu jako skládačka. V obou případech se vrátí čepel s řezanými zuby směřujícími k základní botě nástroje prořízne materiálem.

Takže můžete použít reciproční pilu jako skládačku? Ano. Můžete použít reciproční pilu k řezání křivek, tvarů a přímých cest. Jedná se však o typ pily, která vytváří drsné řezy. Takže, pokud nechcete strávit značné množství času vyhlazením škrtů, tato pila se nejlépe používá pro demoliční práci.

Reciprokační pila je relativně jednoduchá. Je to také rychlé a může provést přesné řezy. Zanechává však drsné hrany.

Pilka na kov

Hacksaw se často používá pro řezání kovů než dřevo, ale může také řezat dřevo pravou čepelí. Hacksands se snadno používají, nastavitelné a docela odolné. Najdete k dispozici širokou škálu čepelí pro vytváření zakřivených řezů. Zatímco pily na zvládání a pražce jsou pravděpodobně lepší pro výrobu zakřivených řezů ve dřevě, hackerská pila je všestrannější a lze ji použít s různými materiály.

 • Alternativa skládačky pro řezání křivek
 • 1. Scroll Saw
 • 2. Pásová pila
 • Ručně viděly alternativy
 • 3. Zvládání pily
 • 4. Fret Saw
 • 1. Kruhová pila
 • 2. Track Saw
 • 3. Dremel Saw-Max
 • 4. Reciprokační pila
 • 5. Pilka na kov

Různé typy přípravků

Skládačka je velmi všestranný energetický nástroj, který může provádět přesné řezy v různých materiálech. Zatímco hlavním případem použití skládačky je řezání křivek, můžeme ji také použít k řezání řeziva, výroby otvorů v plastu nebo překližce nebo dokonce vytvořit složité tvary z různých materiálů. V tomto průvodci pro začátečníky se podíváme na základy skládačky. Poté uvidíme nejlepší aplikace skládačky. Nakonec se podíváme na různé typy skládaček.

Už jsme hodně pokryli o nejlepších složkách, které si můžete koupit, bezpečnost skládačky a dokonce i srovnání mezi reciprocí pila vs složekou. Další informace o přípravcích najdete v těchto průvodcích.

Co je to skládačka?

Pokud jste obeznámeni s kapelou, pak se operace skládačky zdá velmi podobná. Zatímco pásová pila je velký nástroj s kontinuálním ocelovým pásem, který vytváří přesné řezy křivek, skládačka je kapesní nástroj s tenkou čepelí, která vytváří reciprokační pohyby.

Pomocí pohybu vertikální čepele ve skládačce můžete snadno provést zakřivené řezy a diagonální řezy. I nováček v elektrickém nářadí může snadno použít skládačku. To může být dobrý nástroj pro začátečníky místo těch velkých a objemných elektráren, jako je pásová pila nebo stolní pila.

Primárním materiálem, na kterém můžete použít skládačku, je dřevo. I když můžete provést řezy v jiných materiálech, jako je kov, plast, dlaždice atd.

Aplikace skládačky

Hlavní aplikací skládačky je provést zakřivené řezy ve dřevě. To je velmi užitečné při výrobě nábytku, umění nebo jiných kreativních návrhů. Kromě dřeva můžete také používat jigsaws na plastu, kovových (listech), dlaždicích atd.

Díky své tenké vertikální čepeli a snadné implementaci kapesních počítačů můžete používat skládačku v malých nebo těsných prostorech, podle konstrukce nebo zakřivené linie.

Skládačky také nejsou těžké nástroje. Váží velmi méně, a proto je velmi snadné je vést na jakékoli složité cestě.

Pomocí skládačky můžete snížit velmi přesné kruhy jakékoli velikosti. S mírným zážitkem se můžete jen uvolnit kruhem nebo alternativně použít řezací průvodce.

Potřebujete vyrábět otvory ve dřevě, listech, sádrových deskách nebo jiných podobných materiálech? Pak je skládačka perfektním nástrojem pro tuto práci. Ať už je to pro instalaci elektrických zásuvek nebo panelů nebo pro instalaci kuchyňského dřezu, může skládačka snadno provést tyto ponorné řezy.

Pokud si všimnete, všechny jigsaws mají otočné boty. Tuto botu můžete použít k otáčení skládačky pod úhlem až do 45 ° a tyto zkosení zkosení velmi snadno proveďte.

Typy příloh

Podívejme se nyní na různé typy skládaček. Můžeme tyto typy skládaček rozdělit na základě typu jejich vstupního síly, reciproce působení čepele a typu přilnavosti.

Elektrická elektřina

Elektrické varianty skládaček jsou mnohem populárnější než pneumatické typy. Dokonce i v elektřině máte pravidelné šňůry a bateriově ovládané bezdrátové přípravky.

Většina komerčních a těžkopádných skládav je k dispozici jako elektrická šňůra. Jednoduše připojte šňůru do standardní elektrické zásuvky a pro nepřetržitý provoz použijte skládačku.

Elektrické motory v těchto typech skládaček jsou velmi robustní a vydrží dlouhou pracovní dobu. Můžete získat širokou škálu energetických ratingů s elektrickými tzv.

Přicházíte na náklady na elektrické skládačky na kabely, můžete získat kvalitní nástroj od renomovaných značek za pouhých 40 (120V, 5A varianta).

Celkově jsou elektrické skládačky s kabely velmi spolehlivými nástroji s velmi dobrým výkonem, nízkými náklady a vhodné pro delší operace.

Bezdrátový elektrický

Výhoda kapesního napájecího nástroje přichází do hry se zařízeními ovládanými bateriemi. To platí pro cvičení, šroubováky atd. Dokonce i skládačky jsou k dispozici jako bezdrátová zařízení s bateriemi.

Téměř všechny populární značky mají ve svém katalogu bezdrátové složky. Novější a méně populární značky mají relativně nízkou počáteční cenu 45. Ale bezdrátové přípravky od spolehlivých značek také začínají na 60. Můžete získat ještě silnější bezdrátové přípravky, které stojí více než 130.

Hlavní výhodou použití bezdrátové skládačky je v pořádku, nepotřebují žádné dráty, aby poskytly sílu. Stačí do nástroje vložit plně nabitý baterii a začněte ji používat.

Vzhledem k tomu, že neexistuje žádný napájecí kabel, bezdrátové přípravky vám dávají výhodu ultra přenosu a také schopnost používat na těsných nebo obtížně přístupných místech.

Hodnocení napětí baterie bezdrátových přípravků začíná od 12V a může jít až na 36V. Hodnocení 18V a 20V jsou velmi běžné.

Vzhledem k baterii mají bezdrátové přípravky tendenci být o něco těžší než jejich protějšky. Ale jak se mezera cen stává úzkým, několik odborníků a kutil si vybírá přípravky ovládané bateriemi nad elektrickými elektrickými.

Pneumatický

Je to velmi vzácné, ale existují i ​​některé pneumatické skládačky. Tyto nástroje běží na stlačeném vzduchu. Hlavní výhodou těchto typů skládaček je to, že jsou výrazně silnější než typy elektrických.

Protože pneumatické přípravky používají stlačený vzduch k napájení „motoru“, běží relativně chladič kvůli proudu vzduchu. Tyto nástroje jsou také velmi lehké.

Pneumatické skládačky najdete ve špičkových profesionálních pracovních místech, které vyžadují nějaké těžké řezání tvrdých materiálů.

Přímé vracení

Mírně starší přípravky jsou v podstatě přímým typem reciproce. Některé novější, ale nižší modely jsou tohoto typu. Jak název napovídá, v těchto typech skládaček se Bladed spravedlivé vrátí nahoru a dolů bez jakéhokoli dalšího pohybu.

Výsledkem je, že řezací akce jsou pomalá. Výhodou přímých reciprocních složek je však to, že jsou velmi dobré pro sledování křivky nebo zatáčení materiálu.

Orbitální reciproce

Pokud je vaše požadavek na přímé řezy v řezivu, vyberte orbitální reciprokační skládačku. V těchto typech přípravků se čepele mírně nakloní dopředu. V důsledku toho má dopředu na mrtvici. Tento pohyb provede rychlejší řezy, zejména v přímých liniích.

Ale pro zakřivené nebo zatáčky tento typ pohybu není užitečný. Většina moderních přípravků, které mají orbitální typ reciproce, má přepínač nastavení, který řídí úroveň orbitální akce. Vyšší nastavení je vhodné pro přímé řezy, zatímco nižší nastavení je vhodné pro zakřivené řezy.

Horní rukojeť

Tradiční styl přilnavosti je horní rukojetí. V tomto typu má skládačka velkou rukojeť ve tvaru „D“ s spouštěčem prstu uvnitř smyčky. Tato přilnavost je na ruce snadná, ale jak naše ruka leží ve vyšším postoji, je trochu obtížné ovládat. Přesnost je také mírně na spodní straně.

GREL GRIC

Toto je poněkud nový typ přilnavosti, kde držíme skládačku pomocí jediné vodorovné rukojeti. Výška našich rukou je relativně nízká a v důsledku toho není boční páka tak moc.

Přesnost řezání s přilnavostí barelu je mnohem vyšší a spouštěč je také obvykle spínač palce místo přepínače prstu.

Krátká poznámka o čepelích skládačkách

Zajímavou částí o skládačce je její čepel. Moderní lopatky skládačky mají horní část tvaru „T“ (T-Shank), takže se snadno zamkne do recipročního mechanismu bez nutnosti nainstalovat jakýkoli nástroj.

Druhým typem čepele je univerzální čepel nebo u-seskující, která vyžaduje speciální nástroj ke změně čepele z mechanismu pily. Tyto čepele se stávají vzácným dnem, protože čepel bez nástrojů bez nástrojů je oblíbenou volbou.

JIGSAW BLADES má dvě hlavní vlastnosti. Jedním z nich je počet zubů na palec. Druhým je směr zubů. V závislosti na těchto faktorech můžete získat různé typy čepelí skládačky.

Kromě charakteristik, které jsme zmínili výše, je materiál čepele skládačky také důležitý při výběru. Materiál rozhoduje o trvanlivosti, stabilitě a vhodnosti skládačky pro aplikaci.

Různé materiály čepele skládačky

Zde je seznam některých populárních materiálů čepele.

 • Vysokorychlostní ocelové čepele
 • Uhlíkové ocelové čepele
 • Bi-kovové čepele
 • Čepele karbidu wolframu

Vysokorychlostní ocelové čepele

Jedním ze základních čepelí je ocel. Je to levné, ale má vynikající výkon s vysokou trvanlivostí a dobrým odporem k teplu. Tyto čepele můžete použít na všech materiálech, jako je dřevo, kov a plast.

Uhlíkové ocelové čepele

Čepele z uhlíkových ocelí mají vysoké procento uhlíku. Výsledkem je, že tyto čepele jsou výrazně silnější než běžné ocelové čepele.

Vzhledem k tomu, že materiál čepele je v podstatě ocel (s uhlíkem), jsou tyto čepele docela flexibilní a také se velmi snadno stávají matnými. Tyto čepele můžete použít na různých typech úloh dřeva.

Bi-kovové čepele

Jak název napovídá, tyto čepele mají kombinaci dvou kovů, obvykle uhlíkové oceli a vysokorychlostní oceli. Bimetalická povaha těchto čepelí je činí o něco flexibilnější. Také se nestanou velmi nudnými.

Čepele karbidu wolframu

Konečným materiálem čepele na seznamu je karbid wolframu. Jsou velmi odolné a často velmi drahé. Kvůli wolframu mají tyto čepele velmi vysokou tepelnou odolnost. Tyto čepele tedy můžete použít k řezání dlaždic, oceli a dalších tvrdých materiálů.

Závěr

Jigsaw je všestranný energetický nástroj, který dokáže provádět přímé řezy v řezivě nebo zakřivených řezech ve dřevě, kovu nebo plastu. V této příručce jsme viděli základy skládačky a také různé typy skládaček.

Poté jsme viděli několik důležitých informací o čepelích skládačky.

Jak používat skládačku. Průvodce začátečníkem

Kdybych si mohl vybrat, jak by mělo být v sadě nástrojů pro majitele každého domu, byla by to skládačka. Je to jeden z nejbezpečnějších dostupných nástrojů, což je ideální pro začátečníky. Je schopen vytvářet různé řezy v široké škále materiálů, včetně zkosení a křivek. Není to dokonalá pila pro každý projekt, ale jsou chvíle, kdy trik udělá jen skládačka!

Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy pro vaše pohodlí. Nákupy provedené prostřednictvím těchto odkazů mi mohou vydělat malou provizi bez dalších nákladů. Další informace naleznete na mé stránce mé zveřejnění.

Co je to skládačka?

Skládačka je poháněná kapesní pila, která řezá materiál pomocí tenké rovné čepele, která se pohybuje nahoru a dolů. Skládačka je také známá jako Sabre Saw a je přenosnou verzí svitku.

K čemu se používá skládačka?

Jigsaws mají širokou škálu použití. S skládačkou můžete provádět rovné řezy, zkosené řezy a (s praxí) ponořit se řezy.

Tam, kde je skládačka svítí zakřivené, jako jsou kruhy, oblouky a složitější vzory. Schopnost skládačky řezat těsné křivky a úhly je podobnou jako pásmo a svitku.

V průběhu let jsem použil skládačku pro nespočet projektů, od raketové knihovny po dřevěný vánoční strom! Je to můj nástroj, kdykoli potřebuji oříznout kruh ve dřevě, který je větší, než dokáže díra, jako je 6 „průměr díra v této desce kukuřičného díra.

Části skládačky

Než se začneme učit, jak používat skládačku, měli byste nejprve znát všechny různé části a co dělají.

Rukojeť

Existují dva různé styly rukojeti skládačky: rukojeť luku, kterou lze také nazvat „d popisování“ a přilnavostí hlavy.

Na d popisování skládačky sedí rukojeť na vrcholu pily a lze ji snadno použít. Toto je tradičnější styl těchto dvou a pravděpodobně jste ji předtím viděli.

Složita GREL GRICS jsou novějším vynálezem. Mají místo držadel dva body přilnavosti. Jeden je vyroben do těla pily s dalším vyčnívajícím nad čepelí. Obvykle je snazší získat přesnější řezy pomocí pily na uchopení hlavy, protože jsou speciálně navrženy tak, aby byly použity oběma rukama.

Spoušť

Toto je přepínač, který zapne pilu. Na skládačce ve stylu D držadla musíte stisknout a držet spoušť pod rukojetí, když se střih, aby se čepel pohyboval. Na skládačce ve stylu barelu je přepínač, který zapne čepel, takže nemusíte spoušť držet během celého řezu.

Spouštěcí zámek

Některé přílohy mají malé tlačítko nebo přepínač vedle spoušť. Umožňuje vám uzamknout spoušť v poloze „ON“. To se může hodit, když řezáte hodně materiálu, protože váš prst se může unavit a bolestivé z držení spouště.

Rychlost ovládacího číselníku

Tato funkce umožňuje upravit rychlost čepele a získat nejlepší výsledky na různé materiály. Bez ohledu na to, jak daleko stisknete spoušť, čepel půjde jen tak rychle jako nastavení na číselníku.

Když řezáte křehké kousky, jako je akryl nebo plexisklý, rychlost, kterou řezáte, je kritická. Může být stresující pokusit se udržet tuto rychlost, zatímco věnujete pozornost všemu ostatním o řezu. Pomocí variabilního rychlostního číselníku můžete zajistit, že se spouštěm projdete správnou rychlostí.

Orbital Action Switch

Pokud máte orbitální skládačku, čepel nejen stoupá nahoru a dolů, ale může také jít vpřed a zpět. Ne všechny modely mají tuto funkci, nebo by to mohlo být zabudováno do konkrétního nastavení rychlosti místo samostatného přepínače.

Orbitální nastavení je skvělé pro rychlé řezání, ale ne tak skvělé, pokud řezáte podrobnější práci. Nepoužívejte to, když řezáte dlaždice a další křehký materiál, nebo jej rozbijete. Mnoho pily má pro toto nastavení různé stupně, což vám umožňuje přesněji jej upravit.

Noha nebo bota

Footplate nebo boty sklouzne podél vašeho materiálu a podporuje pilu, když řezáte. Zajišťuje, že pilu udržujete plochou po celou dobu řezu. Většina bot je nastavitelná, takže můžete naklonit úhel pro zkosené řezy.

Na novějších modelech Saw je obvykle praktická páka, která vám umožní upravit úhel boty. Pokud neexistuje páka s rychlým uvolňováním, vyhledejte šroub nebo malý šroub, který můžete uvolnit s příslušným nástrojem.

Vaše pila může přijít s ochranným krytem pro botu. To nemá za cíl chránit botu; je určen k ochraně materiálu, který řezá. Například, pokud pracujete s Plexiglass, bota snadno poškrábá povrch. Stejný výsledek můžete dosáhnout nanesením malířské pásky na dno!

Čepel

Existují dva různé typy čepelí na skládačce: čepele U-Shank a čepele T-Shank. „U“ a „t“ odkazují na to, jak se čepel zamkne do pily. Čepele T Shank jsou rychlejší a snadnější instalaci bez jakýchkoli nástrojů.

Vždy byste měli spojit svou čepel s konkrétním typem materiálu, který řezáte. Najdete čepele, které jsou určeny pro řezání dřeva, plastu, plexisklu, dlaždice a dalších! Doporučený materiál bude uveden někde na balíčku.

Jak změnit čepel skládačky

Proces, jak změnit čepel skládačky, se mírně liší od pily na pilu. Část čepele, která je vložena do čepele, se nazývá Shank. Bude malé tlačítko nebo páka, která uvolní čepel ze svorky.

U některých modelů otočíte svorku čepele, abyste uvolnili čepel a poté ji držte v této poloze, abyste vložili novou. Ujistěte se, že zuby směřují k přední části!

Měli byste odkazovat na uživatelskou příručku své pily pro konkrétní pokyny pro změnu čepele. Pokud již nemáte příručku, pravděpodobně ji najdete online ve formě PDF. Stačí Google své číslo modelu, abyste našli to správné!

Jak používat skládačku

Skládačka je velmi snadno použitelná, takže je pro začátečníky skvělou volbou! Pojďme přes kroky, které musíte podniknout, abyste provedli svůj první řez.

Zajistěte desku

První věc, kterou budete chtít udělat, je svolat desku dolů. Pohyb čepele skládačky způsobí, že deska vibruje, a pokud není uplatněna, mohl by začít skákat kolem. Díky tomu je mnohem obtížnější získat přesný řez a mohlo by to vést ke zranění.

Nezapomeňte také zanechat prostor pod vaším kusem, aby byl prostor pro pohyb Blade. Jinak byste mohli rozbít čepel nebo nakrájet na něco, na co nemyslíte. Pokud je řez na konci desky nebo podél okraje, můžete jej jen zavěsit přes okraj.

Ale pokud je váš projekt příliš velký na to, abys pověsil přes okraj, máte několik možností. Jedna věc, kterou můžete udělat, je položit spoustu dřevěných bloků na pracovní stůl nebo stůl a poté položte kus na bloky. Používám tyto protiskluzové stoupačky na stole T-Track, abych zvýšil obrobku.

Můžete také použít silnou izolaci pěny k podpoře díla v celém řezu. Ve své dílně si nechávám list 2’x4 ‚pěny právě pro tento účel! Můžete do něj nakrájet stokrát, než je třeba vyměnit (pokud se neřešíte celou cestu!)

Vložte baterii nebo plug do pily

Dosáhnete nejlepších výsledků s plně nabitou baterií, takže se ujistěte, že jsou připraveni jít! Pokud používáte šňůru, zapojte ji a zkontrolujte, že máte dostatek délky šňůry, abyste celý řez, aniž by ji vytáhl ze zdi.

Udělejte řez

Po zabezpečení svého kusu položte přední část boty na okraj materiálu. Začněte pilu s čepelí z materiálu, pak pomalu přiveďte čepel na okraj a začněte střih.

Nikdy se nesledujte uprostřed své linie, když se řezáte. Pokud si vyberete jeden okraj své linky, dosáhnete mnohem přesnějšího řezu a místo toho to budete následovat.

Pokud je konec vašeho řezu na okraji vašeho kusu, můžete jej jednoduše prosadit a dokončit jej. Pokud však řez končí uprostřed vašeho materiálu jako na fotografii nahoře, zastavte a sundejte prst z spouštěče.

Nechte pilu přijít na úplnou zastavení před zvednutím čepele ze dřeva. Jinak může čepel zachytit materiál a vydělat zpět na vás. Až skončíte s vaším projektem, odpojte pilu nebo odstraňte baterii.

Jak řezat křivky pomocí skládačky

Pokud řezáte zakřivenou linii, ujistěte se, že poloměr není pro čepel příliš těsný. JIGSAWS jsou velmi flexibilní, ale nemůžete se jen otočit a otočit se. Pokud je křivka příliš těsná, může pila vyrazit a ven ze dřeva, nebo se může čepel zachytit.

Pokud potřebujete snížit křivku, která je pro pila příliš těsná, můžete tento trik použít. Nejprve proveďte hrubý řez od linie, abyste odstranili většinu materiálu.

Pak proveďte spoustu malých úlev. Jakmile odstraníte dostatek materiálu, aby se vešly do čepele do mezery, můžete řez dokončit podél linie.

Jak řezat přímé čáry pomocí skládačky

Vzhledem k tomu, že hlavním účelem skládačky je řezat zakřivené čáry, může být její udržování rovné. Flexibilní čepel ztěžuje čištění a přímky.

Většina ostatních pily, jako je kruhová pila, bude dělat mnohem lepší práci. Více o rozdílu mezi skládačkou vs kruhovou pilou zde se dozvíte!

Pokud je však skládačka vše, co máte, přímé řezy lze dosáhnout s malou pomocí od průvodce rovnou hranou. Jeden si můžete koupit, nebo udělat jeden podobný tomuto kruhovému řezání pily, který je přizpůsoben vaší skládačce. Ale pro kratší řez, vše, co opravdu potřebujete, je rychlost náměstí!

Rychlostní čtverečky mají na jedné straně rty, kterou můžete použít k zajištění toho, aby byl řez čtvercový k okraji. Zarovnejte čepel skládačky s linií řezu a zatkujte čtverec vedle boty boty. Pak můžete držet čtverec na místě jednou rukou a provést řez s druhou.

Pokud musí být řez přesnější nebo se nechcete starat o to, že se přesunete, můžete se sevření čtvereční na místo a provést řez oběma rukama.

Jak vystřihnout díru pomocí skládačky

Řezání díry je stejně jako jakýkoli jiný řez, s výjimkou prvního kroku. Chcete.li zahájit řez, nejprve vyvrtejte dostatečně velkou díru, aby se namontovala čepel na skládačce poblíž linie řezu uvnitř díry, kterou chcete řezat.

Poté použijte to k prosazení čepele a začněte řezat. Nedělejte svou díru příliš blízko k linii. Váš vrták se může unášet, jakmile začnete a poškodíte materiál mimo linii. Vždy můžete odříznout více, ale nemůžete jej nasadit zpět!

Jak snížit zkosení pomocí skládačky

Řezání zkosených úhlů pomocí skládačky je další věc, která může být trochu složitá, ale je to možné. Tento typ řezu je nejčastější při instalaci lemování nebo pro francouzskou kopačku. Mějte na paměti, že flexibilní povaha čepele vytvoří řez, který není dokonalý úhel 45 stupňů, ale někdy pracujete s tím, co máte!

Upravte úhel boty na požadované zkosení. Poblíž knoflíku by měl být úhel, který vám pomůže dostat se do míče. Pokud provádíte řez 45 stupňů, můžete zkontrolovat přesnost úhlu pomocí čtverce s rychlostí nebo kombinovaným čtvercem. Měl by se hodit mezi čepelí a botou bez mezer.

Ujistěte se, že nic nebrání pokroku čepele pod ní, zatímco proveďte řez. Mějte na paměti, že hloubka řezání se sníží, když se rozřezáte v úhlu. Použijte přímý průvodce přímým okrajem, aby se pila během řezu putovala.

Jak se vyhnout roztržení skládačky

Roztržení je termín pro třísky, které se vyskytují na jedné straně dřeva při střihu. Roztržení se stane, protože poslední kousek materiálu je vytlačen z cesty místo toho, aby byl řezán, což způsobuje, že se dřevěná vlákna rozpadla místo toho, aby byla proříznuta skrz.

Přepněte na čepel s reverzním zubem

Většina čepelí na skládačce nařízne na upstrokech, což znamená, že na horní straně kusu se roztrhne. Můžete se tomu pokusit zabránit tomu, aby váš projekt snížil s „dobrou“ stranou desky směřující dolů.

Pokud to není možné, můžete použít čepel s opačným zubem, která se řezá na downstroke. Pro ještě lepší výsledky vyzkoušejte duální řezanou čepel, která má zuby v obou směrech!

Vyvíjejte tlak na dřevěná vlákna

Dalším trikem je použít malířskou pásku k držení dřevěných vláken na místě, zatímco vy stékáte. To je zvláště užitečné u překližky, která je nejvíce náchylná k roztržení.

Můžete kombinovat čepel s zpětným zubem s deskou podloží pod řezanou čárou, abyste se vyhnuli roztržení na obou stranách desky. Deska podporovačů je jen šrot ze dřeva, který se sevřel na zadní stranu vašeho díla, aby držel dřevěná vlákna na místě, takže je čepel prořízne místo toho, aby je tlačila pryč.

Často kladené otázky týkající se příloh

Proč se moje skládačka nevyřízne rovně?

Jednou z nevýhod na skládačce je obtížnost řezání přímky. Možná budete muset cvičit. Řezání přímky s skládačkou je dovednost. Můžete však vyzkoušet průvodce skládací. Tyto přílohy udržují vaši pilu na cestě.

Můžete nakrájet 2x4s pomocí skládačky?

Ano, ale ujistěte se, že se vaše čepel skládačky rozprostírá nejméně palec pod dřevem, když je plně natažena. Pokud používáte příliš krátkou čepel, pila by mohla vyvolat dřevo.

Proč se moje skládačka stříhá v úhlu?

Čepel může být ohnutá, nebo možná budete muset zkontrolovat úhel základní desky. Ujistěte se, že je vaše čepel nastavena na úhel 0 stupňů. Nezapomeňte také udržovat splachování základní desky s materiálem. Tím se minimalizuje kroutící se.

Doufám, že tento článek odpověděl na všechny vaše otázky o tom, jak používat skládačku! Tento všestranný nástroj je snadno použitelný a je to skvělá první pila pro začátek zpracování dřeva!

Podívejte se na tyto další počáteční návody na dřevo!

Jak používat skládačku

Kamron Sanders je odborník na zlepšení domů a spisovatel s více než 15 lety praktické výstavby, přestavby, zpracováním dřeva, opravou domů a terénním zážitkem. Napsal také pro HGTV. Kamronovy odborné znalosti sahají od odstraňování problémů s pilami a trávníky po malování kuchyňských skříní.

Deane Biermeier je odborný dodavatel s téměř 30 lety zkušeností ve všech typech opravy domů, údržby a přestavby. Je certifikovaným vedením a také drží certifikaci od EPA. Deane je členem revizní rady Spruce’s Home Improvement.

Jessica Wrubel má dokonalé pozadí jako spisovatelka a editor kopií, pracuje pro různé publikace, noviny a ve veřejných knihovnách, které pomáhají s odkazem, výzkumem a speciálními projekty. Kromě svých zkušeností s žurnalistikou vzdělává o tématech zdraví a wellness již více než 15 let ve třídě i mimo ni.

Skládačka je správně považována za nejvšestrannější ze všech ručních výkonu pily. Jeho úzká čepel a reciproční čepel je ideální pro řezání křivek v téměř jakémkoli stavebním materiálu, ale může také provádět přímé řezy různých typů. dokonce i mitery a zkosení, i když někdy jsou příslušenství, jako jsou přímé příručky nebo měřidla, pro specializaci jsou zapotřebí řezy. Hlavní výhodou skládačky je její schopnost používat širokou škálu zaměnitelných čepelí. Díky tomu je skládačka extrémně všestranným nástrojem, který bude většina kutil chtít vlastnit.

Co je to skládačka?

Skládačka je ruční pila s přímým zoubnutým čepelí, která je otevřená na jednom konci a prořízne se různými materiály v pohybu nahoru a dolů.

Termín skládačka byla kdysi používána pro stacionární pilu, která se nyní známá jako svitková pila, ale od šedesátých let se skládačka stále více odkazovala na ruční motorizovanou pilu. Termín „Saber Saw“ je nyní synonymem pro skládačku, i když najednou byla skládačka považována za verzi s kontrolním knoflíkem Shank, která vám umožňuje ostře čepel pro velmi těsné křivky.

Jigsaw vs. Reciprokační pila

Reciprokační pila je velmi podobná skládačce ve své působení-čepel se rozřezává pohybem zpět a zpět, ale s reciproxovanou viděnou stopkou a čepelí jsou orientovány ve stejné linii jako tělo pily, s uchopením Zvládněte a ovládají na konci těla. Naproti tomu je vřeteno a čepel skládačky uspořádáno kolmo k tělu a popisování pily. Zatímco některé úlohy lze provádět jedním z nástroje, tvar zvětšuje efektivnější skládačku pro pečlivě kontrolované, přesné řezání, zatímco reciproční pila je lepší pro hrubší řezání, jako je přerušení instalatérských potrubí nebo demoliční práce.

 • Náklady se pohybují od 30 do 300
 • Nejlepší pro podrobnou práci a křivky
 • Dostupné desítky stylů
 • Náklady se pohybují od 45 do 500
 • Nejlepší pro hrubou práci a demolici
 • Možnosti čepele jsou omezenější

Části skládačky

Skládačka se skládá jen z několika hlavních částí a také některých menších komponent, které se liší v závislosti na návrhu nástroje.

 • Základní deska skládačky, která hladce jezdí po horní části pracovního materiálu.
 • Část, kterou držíte, je rukojeť a zastrčená pod držadlem je spouštěcí nebo zapnuto/vypnuto.
 • Poslední hlavní součástí je čepel, která je připevněna k reciprokační stopě pily.

Pokročilé pily mají řadu elektronických ovládacích prvků, díky nimž je nástroj všestrannější. Při nákupu pily můžete chtít zvážit funkce jako:

 • Variabilní rychlost: Různé materiály mají různé optimální řezné rychlosti a variabilní rychlost usnadňuje řezání všech materiálů, od tvrdých kovů po nejměkčí lesy.
 • Akce variabilní orbity: špičkové pily vám umožňují změnit eliptický tvar řezné oběžné dráhy, což vám umožní zvýšit agresivitu řezné akce.
 • Integrovaný prachový dmychadlo: Některé pily mají vestavěný vzduchový dmychadlo, které vyčistí piliny z kolem čepele.
 • Světlo práce: Lepší pily mají vestavěná LED světla, která usnadňují sledování značené řezné linie.
 • Shank Blade Blade: Lepší nástroje mají uvolnění čepele s pružinou, které usnadňuje odstranění a připojení čepelí bez jakéhokoli dalšího nástroje.

Jaké čepele k použití

JIGSAWS jsou užitečné pro řezací materiály, jako je dřevo, částice, překližka, kov, plexis. Výrobci čepelí obvykle označují čepele podle materiálů, které jsou navrženy tak, aby řezaly, což usnadňuje výběr správného.

Čepele skládačky jsou také kategorizovány podle počtu řezacích zubů na palec (TPI). Obecně platí, že čím větší počet zubů, tím plynulejší bude řez, protože jednotlivé zuby jsou menší. Méně zubů na palec znamená větší zuby a hrubší a rychlejší řez. Pro hladké škrty na jemnějších dřevařských projektech se doporučuje vysoká čepel TPI. Řezání kovu také obecně vyžaduje jemnou čepel.

Kromě počtu TPI se lopatky liší v jejich tloušťce a šířce. Pro zakřivené řezy, úzké, tenké čepele fungují nejlépe, zatímco pro rovné řezy budou širší čepele stabilnější a méně pravděpodobné, že se pustí od řezné linie.

Existuje obrovská řada stylů čepele, které odpovídají téměř jakémukoli typu řezné potřeby a jakéhokoli materiálu-od plastu a kůže po vysokou uhlíkovou ocel a kámen. Spolu s dobrou skládačkou by měla kutilská sada nástrojů pro kutily zahrnovat dobrou řadu základních kovových řezacích a řezacích čepelí v jemných a hrubých variantách. Další speciální čepele lze zakoupit podle potřeby.

Bezpečnostní úvahy

Před použitím skládačky nebo jakéhokoli jiného energetického nástroje nejprve nasaďte ochranu očí, abyste chránili před létajícími pilinami. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení byste neměli nosit rukavice, protože čepel může chytit volné materiály a zatáhnout ruku. Ze stejného důvodu by se při provozu skládačky mělo zabránit volnému oblečení a vlasy by měly být svázány zpět z újmy. Abyste zabránili skákání materiálu, měli byste jej upínat na pracovní plochu. A konečně, vždy zajistěte, aby napájecí kabel je z cesty, kde na něj nemůžete zakopnout nebo se do něj nakrájet.

Jak používat skládačku

Připravte obrobku a příslušenství

Jigsaws řezané na upstrokech stopky čepele a reciproční akce může způsobit, že se obrobku odrazí a „chatuje“. Protože se rozřezávají na vzestupném zdvihu, čepele na skládačky mohou někdy způsobit nějaké rozštěpení na horní straně obrobku, takže běžnou technikou je řezat s hotovou stranou obrobku směřujícího dolů. To zabraňuje rozštěpení na straně, které bude viditelné. Například překližka na konci stupně je často řezaná s povrchovou stranou směřující dolů, aby se zajistilo, že řez bude hladký, bez rozštěpení. Po upínání označte řezací čáru na obrobku pomocí světelných značek tužky. Skládačka není nejlepším nástrojem pro výrobu přímých řezů, takže je nejlepší se spojit na přímém průvodci. Průvodce s rovným provedením poskytuje povrch pro stranu pily na klouzání. Tím je zajištěno, že řez bude co nejpřímější.

Spropitné

K dispozici je řada komerčních průvodců, ale můžete také vytvořit vhodný průvodce jednoduše upnutím rovného 1×4 na vrchol obrobku pomocí dvojice C-klampky. Úroveň tesaře nebo čtverce tesařů lze také použít jako průvodce dočasným okrajem.

Vyberte a namontujte čepel

Vyberte čepel vhodnou pro materiál, který budete řezat, a namontovat ji do pily. Obecně platí, že vyšší čepele TPI mají mnoho malých zubů, které poskytují hladké, ale pomalé řezy, zatímco nízké čepele TPI mají velké zuby, které provádějí drsné, ale rychlé řezání. Nezapomeňte si vybrat čepele označené pro materiál, který budete řezat. dřevo a kovy vyžadují různé typy čepelí.

Upravte pilovou nohu

Ujistěte se, že pilařská noha je upravena pro požadovaný úhel zkosení. Normální rovné nebo zakřivené řezy budou vyžadovat nastavení 0 stupňů (horizontální), ale pro zkosení řezů budete muset naklonit pilu v požadovaném úhlu. Většina pily může zkompevat až 45 stupňů.

Upravte ovládací prvky pily

Upravte rychlost pily a orbitální akci na nastavení, která jsou vhodná pro pracovní materiál. Pokyny k tomu naleznete v příručce vaší pily. Obecně platí, že širší eliptický účinek stopky pily vytvoří agresivní, rychlejší řezání, zatímco vertikální akce a lichotivější elipsa vytvoří pomalejší, plynulejší a kontrolovanější řezání. U zakřivených řezů by měla být oběžná dráha nastavena na nulu. Obecně se pro kovy nebo přesné řezání tvrdších lesů používají pomalejší rychlosti, zatímco rychlejší rychlosti čepele se používají pro agresivnější a drsnější řezání. Většina příloh vám umožní změnit rychlost akce čepele podle toho, kolik stisknete spoušť.

Začněte řezat

Umístěte pilu pevně na obrobku s čepelí spočívající buď přímo na řezací linii, nebo mírně na jednu stranu. (Pro jemné dřevozpracující projekty s přesnými tolerance.) Čepel se může jen dotknout obrobku. Pomalu stiskl spoušť pily a aktivoval akci nahoru a dolů stopky. Jak čepel začne řezat, stiskněte spoušť dále k plné rychlosti a pomalu nakrýt pilu do obrobku při sledování postupu čepele podél značené řezací linie.

Spropitné

Pokud děláte výřez uvnitř obrobku. například procházení díry uprostřed překližky. můžete vyvrtat startovací díru uvnitř výřezové oblasti a použít ji k vložení čepele skládačky pro spuštění řezu.

alternativy, skládačky, elektrické, nářadí, ruční

Pokračujte v řezu

Když nakrmíte pilu skrz obrobku, pozorně sledujte řeznou linii. Nepoužívejte příliš mnoho síly, protože to může zašpinit motor a vytvářet pro hrubé řezání nebo zlomenou čepel. Při řezání křivek je nejlépe nejlépe zpomalit jak rychlost krmiva, tak rychlost motoru pily, když se otáčíte pilou a čepelí, abyste navigovali zatáčky. Kroucení pily příliš rychle často vede k rozbité čepeli. U extrémně těsných svitkových křivek mají některé pily rotující rolovací knoflík, který vám umožní otočit stopku čepele, aniž byste se otočili samotnou pilu. Takové těsné křivky závisí na použití velmi tenké čepele a velmi pomalu se pohybují. Pokud provádíte přímé řezy, ujistěte se, že pila pevně udržujte proti přímému průvodci při pohybu pily vpřed. Protože jejich čepele jsou tak úzké, mohou si jigsaws snadno bloudit z rovné řezací linie, pokud si nejste opatrní.

Dokončit řez

Na konci řezací linie zpomalte rychlost, při které nakrmíte pilu, ale udržujte rychlost čepele vysoko, když čepel vyčistí okraj obrobku. To sníží šance na rozštěpení. Uvolněte spoušť a nechte čepel, aby se před zvednutím pily úplně zastavila.

Nákup vs. Pronájem

Přestože jsou k dispozici k pronájmu v domácích centrech a prodejnách pronájmu nástrojů, přípravky jsou tak všestranné, že většina kutil bude chtít vlastnit. Náklady na pronájem jsou natolik levné, že jen několik využití stačí na to, aby zaplatila za vlastní pilu. Kvalitní skládačka bude používána často a je to hodná investice pro kutilství jakékoli úrovně.

Udržování skládačky v dobrém stavu

Udržování své pily čisté a suché zajistí dlouhou životnost a provoz špičky. Při nákupu se rozhodněte pro pilu s kvalitním pouzdrem nebo si zakupte malou sadu nástrojů pro uložení pily. Blady vždy odstraňte po použití, abyste se vyhnuli uzamykání čepelí na místě. Použijte stlačený vzduch k důkladnému čištění prachu a zbytků z částí pily. A konečně, správně použijte pilu. Pokud to zneužíváte nucením čepele a přepracováním, nebude to tak dlouho trvat.

Kdy vyměnit skládačku

Kvalitní skládačka by měla trvat po celá desetiletí, pokud se o ni staráte a správně ji používáte. Vypálený motor je jedinou událostí, která vyžaduje výměnu nástroje, protože je docela možné mít napravené nebo jiné části opraveny nebo vyměněny v případě potřeby. S kvalitním nástrojem je vždy vyplaceno výlet do opravny nástrojů, než zvážíte náhradu.

Levnější pily však mají často poměrně slabé motory a je možné, že je těžké je poměrně rychle spálit. Pokud jste za svou pilu zaplatili méně než 50, nebuďte překvapeni, pokud ji potřebujete vyměnit po několika letech tvrdé práce.

Spravujte těsné křivky a další užitečné řezy s všestrannou kvalitní skládačkou, která je vhodná pro vaše projekty, dovednosti a rozpočet.

Autor: Tom Scalisi a Sal Vaglica | Aktualizováno 28. dubna 2022 10:58

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Jako elektrická pila s vertikálně ponořenou čepelí má skládačka tendenci být podceňován. Je pravda, že to není tak silné nebo rychlé jako kruhová pila a může být trochu obtížné zvládnout. Přesto důvtipní tesaři, dřevařští pracovníci, kovové pracovníci a dokonce i diyers vědí, že se dostanou po jednom z těchto schopných nástrojů, aby se různé řezací úkoly staly vánek.

Hlavním účelem skládačky je řezat křivky, ale může také snadno řezat řezivo na délku a vytvářet otvory a další tvary v materiálech, jako je překližka a plast. Dnešní modely jsou lehčí, silnější a všestrannější než kdy jindy.

Tato příručka pomůže při výběru nejlepší skládačky pro vaše kutilské nebo profesionální projekty. Testovali jsme některé z nejpopulárnějších značek a vyhodnotili jak šňůry, tak bezdrátové pily. Prořezáváním husté překližky 1/2 palce jsme vyhodnotili jejich rysy, jak hladce se proříznou a jak agresivně dokážou vyblednout dřevem.

 • Nejlepší celkově: Bosch Barrel-Grip Jigsaw Kit JS572EBK
 • Nejlepší rozpočet: Ryobi PBLJS01B Jigsaw
 • Nejlepší pro začátečníky: BlackDecker Jig viděl 5.0-amp (BDEJS600C)
 • Nejlepší pro maximální sílu: Milwaukee 2737B-20 Jigsaw
 • Nejlepší horní rukojeť SAW: Rigid R8832B Jigsaw
 • Nejlepší ergonomická rukojeť: Dewalt 20V Max XR JIG SAW (DCS334B)
 • Nejlepší lehká pila: Makita 4329K top rukojeť Jig Saw
 • Nejlepší pro rychlé řezání: Porter-Cable Orbital Jig SAW 6.0-amp (PCE345)

Co je třeba zvážit při výběru nejlepší skládačky

Dnešní přípravky mají tendenci být mnohem bohatší na funkce než modely minulosti a nabízejí různé rychlosti řezání, různé úrovně, pokud jde o agresivní řezání, amperages a možnosti napájení napájení. Některé možnosti dávají smysl, zatímco jiné mohou být zbytečným zvonkem nebo píšťalkou, že kutilství pravděpodobně nepotřebuje.

Typ

Jigsaw zmatená? Žádné překvapení! Zde jsou informace o tom, jak se různé modely hromadí.

 • Přímé předávání: Starší modely a novější možnosti nízkých konce jsou obvykle přímé předávání přípravků. To znamená, že čepel jednoduše cestuje nahoru a dolů bez rozptylu ve své cestě. Ačkoli tyto přípravky řezané pomalu, jsou schopny dělat velmi těsné zatáčky a vytvářet křivky, na rozdíl od stolu nebo kruhové pily. Všechny moderní přípravky mají možnost nula orbitálního a všechny verze, které jsme testovali, mají volitelné přepínače pro zvýšení oběžné dráhy. nebo agresivity. řezu.
 • Orbitální reciproceting: Tyto skládačky mají mírně dopředu na jejich čepel. Čepel se nakloní dopředu na upstroke a čistící dřevo rychleji než přímá předávací skládačka. Pro aktivaci orbitální reciprokace uživatel obvykle přepíná přepínač na straně pily do jedné (obvykle) čtyř pozic. Tyto pily se snížily rychleji, ale s menší přesností a manévrovatelností než modely s přímým předáváním. Na horní části dřeva bude také více roztržení (roztříštěné dřevo, které se štěpí podél kořisti).
 • Horní rukojeť: Tradiční přípravky mají vysokou, velkou rukojeť tvarovanou jako písmeno D se základním spouštěčem prstu uvnitř ruční smyčky pro ovládání pily. Tato přilnavost je snadno ovinuta rukou, ale výška zvyšuje boční pákový efekt, který může naklonit pilu a vést k menší přesnosti. Zatímco typ rukojeti je přednost, ti, kteří mají menší ruce.
 • GREL GRICK: novější forma, sudové svíčky umožňují uživatelům udržovat ruku níže na materiál, na kterém pracují. To může zvýšit kontrolu, minimalizovat tendenci naklonit pilu a zkreslit cestu čepele. Tyto modely mají obvykle spínače palce místo spouštěčů prstů. Často diyers a profesionály, kteří dělají hodně řezání „pod stolem“, kde čepel směřuje nahoru při sledování linky, budou tyto úkoly jednodušší pomocí přilnavosti barelu.
 • Cord bez areálu vs: Většina výrobců nástrojů nabízí obě verze tohoto nástroje a některé dokonce nabízejí bezdrátové verze různých napětí (i.E., 18- a 12-volt). Obvykle je kabelová skládačka o něco méně než bezdrátová verze. Většina výrobců nabízí bezdrátové pily jako soupravy, spárované s baterií a nabíječkou a jako holý nástroj bez baterie nebo nabíječky. Posledně jmenovaný usnadňuje propojení nástroje do vaší stávající sady bezdrátových nástrojů pomocí stejných baterií a nabíječky, kterou již vlastníte. Řezání extrémně hustých lesů, jako je dub nebo ořech, může rychle žvýkat výdrž baterie. Pro práci na webu, jako jsou paluby a pergoly, jsou modely napájené baterií způsob, jak jít.

Amperage a rychlost řezu

Hodnocení zesilovačů na elektrických nástrojích odkazuje na množství energie, které mohou čerpat bez ohrožení motorů nebo vnitřních komponent. Obecně platí, že čím vyšší je amperage, tím těžší je nástroj. Většina moderních přípravků se pohybuje mezi 5.0 a 7.0 Amps.

Všechny jigsaws mají rozmanité řezné rychlosti, provozované buď spouštěm citlivým na tlak nebo nastavitelným číselníkem. Tyto elektrické nářadí mají také nastavitelné rozsahy rychlosti, počínaje přibližně 500 údery za minutu (SPM) a až 3 000 až 4 000 úderů za minutu na horním konci.

Tvůrci kabinetu, dřevařů a pracovníci z kovových pracovníků budou s největší pravděpodobností užívat ovládání rychlosti, která poskytuje konzistentní výsledky. Pro víceúčelový kutilový workshop může být lepší volbou do-it-all skládačka s tlakem citlivým.

Materiál typu čepele

Existují dva typy možností čepele skládačky: T-Shank a U-Shank. Mnoho z nejlepších přípravků používá čepele T-Shank, které se snadno zamknou (obvykle bez použití nástrojů) a zůstávají v bezpečí během těsných křivek a dekorativních řezů. Pily ve stylu U-Shank někdy vyžadují nástroje pro změny čepele, což je mnohem méně populární od vynálezu čepelí T-Shank.

K výrobě čepelí na skládačce se také používají tři různé materiály:

 • Čepele s vysokou uhlíkovou ocelí jsou levné a jsou v pořádku pro většinu stavebních prací. Tyto čepele jsou flexibilní, ale snadno se otupné.
 • Výrobci vyrábějí bikovové lopatky z uhlíkové oceli s vysokorychlostní nástrojovou ocelí pro zuby. Jsou flexibilní, ale čepele zůstávají ostřejší déle.
 • Nejodolnější lopatky na skládačce využívají karbid wolframu. Tyto čepele jsou drahé, ale vysoce odolné proti teplu.

Bezpečnost

Ve velkém schématu elektrických nástrojů jsou přípravky relativně nízké riziko zranění, ale existují některé vestavěné funkce, díky nimž jsou bezpečnější manipulovat. Například mnoho přípravků má palubní LED světla, která osvětlují kořič a zajišťují, že uživatel může vidět, kde se stříhá. jeden z nejdůležitějších aspektů bezpečnosti nástrojů Power Tool.

Existují také bezpečí, které musí uživatel stisknout před stisknutím spouštěče, což zabrání náhodné aktivaci. Tato tlačítka jsou obvykle namontována na rukojeti, kde je uživatel může dosáhnout palcem a rychlý stisknutí umožňuje uživateli aktivovat pilu.

Další funkce

Kromě proudu, rychlosti a bezpečnostních prvků existují další funkce, které mohou zdokonalovat funkčnější, pohodlnější a/nebo snadnější použití.

 • Správa prachu: Jigsaws nekopovají téměř tolik pilin jako stolní pila, roztok, kruhovou pilu nebo jiné typy pily; Namísto otáčení dřeva na prach, tyto skládačky vytáhnou kousky z materiálu. Přesto tyto kousky mohou přistát na kořisti, náročné viditelnosti, takže některé modely zahrnují prachové dmychadla, které ventilátory malé kousky z kotvy. Přestože přípravky vytvářejí minimální nepořádek, pro pracovní prostor bez pilin, hledejte model, který se připojuje k obchodu s obchodem.
 • Systém změny čepele: Systémy zadržování čepele s rychlým uvolňováním činí přepínání čepiček. Tyto systémy mají pružinovou upínací upínač, které se spojí na stopě čepele a pevně je drží na místě, dokud uživatel nezmění čepel. Jedná se o obrovské zlepšení oproti starších systémům, které vyžadovalo, aby hexové klíče odstranily čepel.
 • Velikost a hmotnost: ovládání skládačky není obvykle namáhavá práce, ale velikost a hmotnost by mohla být úvaha. Většina přírzků váží dobře pod 10 liber, ale některé lehčí modely váží jen 5 liber. Některé přípravky jsou také vybaveny sudové rukojeti, díky nimž jsou kompaktnější než modely skládačky s horní rukou.
 • Ergonomie: Některé skládačky obsahují ergonomické vzory, jako jsou gumové nadměrné držadla, aby se snížily vibrace a zlepšily přilnavost. Také úpravy rychlosti aktivované palcem a více spouštěcích pozic (jako je například jeden na každé straně pily) umožňují pohodlné pozice rukou bez ohledu na handedness.

Naše nejlepší tipy

Poté, co právě absorboval spoustu informací o nejlepších skládačkách, by nakupování pro jednoho by mělo být snap. Přesto jsme ještě usnadnili práci při výběru správného modelu, testovali jsme populární složky od předních tvůrců nástrojů, což odráží vše od verzí pro-třídy po cenovou cenu, která by mohla diyers používat střídmě používat. Jak dobře používáte skládačku k řezání.

Bosch Barrel-Grip JIGSAW KIT JS572EBK

Bosch sudová grip skládačka je konečnou volbou pro přesnost a kontrolu. Tato skládačka pohodlně udržuje ruku uživatele v blízkosti obrobku a pomáhá vyhnout se vyklápění, které má tendenci se vyskytovat u vyšších horních přípravků. Také přilnavost je štíhlejší než většina uchopení ve stylu barelu, pro lepší kontrolu a zlepšení pohodlí.

alternativy, skládačky, elektrické, nářadí, ruční

Pila má nejvyšší amerage v této sestavě v 7.2 ampéry a rychlostní rozsah 800 až 3 000 SPM; Rychlost je regulována číselníkem v zadní části hlavně. Zatímco rychlost by mohla být vyšší, je to pravděpodobně spousta pro většinu pracovních míst. Tento bosch byl nabitý třemi čepelemi, více než jakákoli jiná skládačka, kterou jsme testovali. Má nastavení tří polohy pro orbitální řezání, velmi pohodlný přepínač aktivovaný palcem a jasné LED světlo. Změny čepele T-Shank jsou snadné díky designu toolless s vyhazováním čepele.

Je pravda, že na tomto nástroji je spousta tlačítek a přepínačů, od nastavení dmychadla po orbitální akci, které se seznámí s použitím. Během našich testů tento model vynikal rychlostí, manévrovatelností a minimálním čipem na 90 a 45 stupňů.

Specifikace produktu

 • Síla: 7.2-ampérový provaz
 • Rychlost: až 3 000 SPM
 • Typ mrtvice: Přímý se třemi orbitálními nastaveními
 • Délka zdvihu: 1 palec
 • Těžký motor
 • Pohodlné přilnavost jednou nebo oběma rukama
 • Dodává se se třemi lopatkami pro různé materiály
 • Blower výjimečný při zúčtování piliny z řezané linie

Získejte Bosch JS572EBK v Home Depot, Amazon nebo Lowe.

RYOBI PBLJS01B Jigsaw

Někteří diyers by mohli považovat pilu prodanou za holý nástroj za negativní, ale s tolika dostupnými bateriemi Ryobi 18 V k dispozici, mnoho lidí již má jeden ve své sadě nástrojů. Nákup holého nástroje snižuje náklady a zabraňuje hromadění zbytečných nabíječek. Ryobi PBLJS01B je téměř o nejvíce rozpočtově nejvhodnější štětcem na trhu-znamená to, že digitální motor uvnitř je efektivnější při tažení energie z baterie-poskytuje téměř o 80 procent delší běhování ze stejné lithium-iontové síly

Rukojeť je prostornější než ostatní pily, které jsme testovali, takže by se měla přizpůsobit řadě uživatelů. 1palcová délka mrtvice odpovídá nejdražších pirám v naší testovací skupině a nejvyšší rychlost 3 400 úderů za minutu je docela blízko nejrychlejším testovaným nástrojům. Navíc, diyers pravděpodobně ocení, že nástroj nastavuje přímo na její baterii; Nemusí to spočívat na boku, což by mohlo způsobit, že čepel poškrábají povrchy.

Během řezaných testů se Ryboi cítil rychle a obratně, ale měl docela dost čipu na 90 stupňů, když byl nastaven na Max Orbital. Zdálo se, že se také na čepeli shromažďovaly piliny, takže je náročnější vidět linii řezu.

Specifikace produktu

 • Síla: 18-voltová bezdráta
 • Rychlost: až 3 400 SPM
 • Typ mrtvice: Přímý se třemi orbitálními nastaveními
 • Délka zdvihu: 1 palec
 • Solidní beztaskační nástroj, který prodlouží běh se standardní baterií
 • Pohodlná rukojeť a tělo, které sedí ve vzpřímené poloze mezi použití
 • 3 400 SPM je nejrychlejší pro pily v tomto cenovém rozpětí
 • Při tlačení a na nastavení maximální oběžné dráhy štěpky
 • Piliny se shromažďují vpředu při řezání a snižující se viditelnost čepele

Získejte Ryobi pbljs01b v Home Depot.