Jak funguje startér sekačky na trávu? Konečný průvodce. Startér pro trávník

Jak funguje startér sekačky na trávu? Konečný průvodce

Ať už se jedná o trávu nebo jiný automobil, žádný motor nemůže začít, pokud nemá značné množství energie.

Jak tedy funguje startér sekačky na trávu? Zahájení sekačky je nezbytné zapojení setrvačníku. Baterie hraje hlavní roli při získávání energie a zahrnuje setrvačník. Potom se klikový hřídel začne točit, který je podporován setrvačníkem. Pokud stisknete tlačítko Solenoid, nemůžete zapnout startérový motor.

V tomto článku se budeme podělit o to, jak podrobně pracuje startér sekačky na trávu. Přečtěte si, dokud nedokončíme, abychom se o tom dozvěděli několik přesných informací. Pokračujte v posouvání!

 • Jak funguje startér sekačky na trávu?
 • Jak obejít solenoid startéru?
 • Krok 1. Kontrola baterie
 • Krok 2. zapnutí klíče zapalování
 • Krok 3. Vyhledání solenoidu na trávu
 • Krok 4. Identifikace měděných příspěvků
 • Krok 5. Čištění terminálů
 • Krok 6. Poskytování konečného zakončení
 • Vadná baterie
 • Čisté vodiče
 • Problémy s zapalovacími svíčkami
 • Funkční startovací solenoid
 • Vadná baterie
 • Vadný solenoid
 • Vadný spínač zapalování
 • Vadný startovací motor
 • Varování
 • Krok 1. Odpojte svůj negativní kabel
 • Krok 2. Vložte trochu locite
 • Krok 3. Nainstalujte kladnou baterii

Jak funguje startér sekačky na trávu?

Po zapnutí zapalovacího klíče sekačky na trávu se motor začne pohybovat a klikat. Myslíte si, že klika je jednoduchý proces? Ne! Je to komplikovaný proces-ne tak snadný, jak si myslíte.

Pokud uvnitř motoru není správná úroveň vzduchu, budete se ho snažit spustit. Pokud není žádný proud vzduchu, nedojde k žádnému otočení.

Jak je tedy v motoru dosaženo proudění volného vzduchu? Když se motor znovu a znovu otočí, vytvoří sání. To pomáhá projít vzduchem uvnitř stroje. Pokud není vzduch, nedojde ke spalování paliva.

Můžete porovnat startér na trávu s klíčem skříňky. Měli byste použít klíč k odemčení skříňky a poté do něj zadat.

Po zapnutí zapalovacího klíče by měl startér pracovat hladce, aby otočil motor. Teprve potom můžete začít s trávou. Když startér funguje hladce, můžete dělat jiné věci.

Motory na trávu mají setrvačník, který je namontován na prstencovém zařízení a konec klikového hřídele je připojen k němu.

Na startéru na trávu je pastorkantáž, který se nachází hlavně v drážkách prstencového zařízení.

Starter na trávu přijímá energii po zapnutí klíče zapalování. Nastává také zapojení elektromagnetu.

Jed je vytlačen z pod převodem pastorku, který je k tomu připojen. Když zařízení dosáhne setrvačníku, startér na trávu se otočí.

Výsledkem je, že hlavní motor se začne točit, aby sbíral vzduch. Současně vodiče zapalovací svíčky přenášejí elektrický proud na zástrčky a spalovací komora přijímá palivo v procesu zapalování.

Startér se odpojí, jakmile je motor otočen. Také elektromagnet, který vysílá elektřinu přes cívku zastávek drátu.

Rod se vtáhne zpět do startéru na trávu na jinou dobu, aby se nedostal mimo dosah mezi setrvačníkem a pastorkem.

Pokud existuje nějaké spojení mezi pastorkem a setrvačníkem znovu, dojde k rychlému točení motoru pro startér. Nakonec to způsobí poškození startéru.

Takhle funguje startér sekačky na trávu. Znalost mechanismu dává celou představu o každé části startovacích funkcí a o tom, jak se navzájem kontaktují.

Jak obejít solenoid startéru?

Kromě toho, že vědění, jak funguje startér sekačky na trávu, je nezbytné pochopit, jak obejít startérový solenoid.

Získáváte klikání na zvuk ze svého trávníku, ale nezačnete začít s trávou? Problém může souviset s startovacím solenoidem nebo startovacím motorem.

Proč se to tedy stane? Vyskytuje se hlavně když se solenoid startéru pokouší prosazovat zapojení stroje na trávu. Ale nemusí se to stát, pokud startovací solenoid nemá dostatek síly k přesunutí zařízení pro zapojení. Problém se také může zdát, pokud se startovací solenoid příliš zchladí.

Jednou z nejlepších metod řešení tohoto problému je obcházení startovacího solenoidu. Přemýšlel, jak obejít solenoid startéru? Podívejte se na tento postup krok za krokem a zjistěte, jak obejít solenoid startora.

Krok 1. Kontrola baterie

Nejprve chcete otestovat podmínky baterie, ať už funguje perfektně nebo ne. K vyzkoušení můžete použít multimetr nebo tester baterie. Baterie má číst 12V, pokud s ní žádný problém. Pokud je to v pořádku, postupujte podle dalších kroků.

Krok 2. zapnutí klíče zapalování

Zkuste zapnout na trávu stisknutím tlačítka „Start“. Navzdory přijímající síle by Sprautter nezačal

Nyní chcete ponechat zapalování v možnosti „Run“. Tímto způsobem dovolíte, aby proud baterie prošel obvodem.

Krok 3. Vyhledání solenoidu na trávu

Dejte si ruce na baterii, která se nachází hlavně pod sedadlem sekačky. Nyní zjistěte kabel, který je spojen s kladným terminálem. K kladnému terminálu je připojena válcová struktura a má připojené tři nebo čtyři dráty.

Solenoidy na trávu buď přicházejí s třípólovým nebo čtyřmi pólem. Společná půda je spojena s třípólovým solenoidem, který je namontován na sekačce. Na druhé straně je pro zem na čtyřpólové solenoidy zahrnut speciální terminál.

Krok 4. Identifikace měděných příspěvků

Dva velké terminály jsou vybaveny pro solenoid na trávu a každý z nich má velké kabely s nimi. Jeden kabel je připojen k kladnému terminálu baterie, zatímco druhý jde na motor. V tomto případě tyto dva obrovské

Krok 5. Čištění terminálů

Rzi a nečistoty mohou ukládat uvnitř terminálů. Chcete použít drátěný kartáč, abyste se jich zbavili zevnitř i vně.

Krok 6. Poskytování konečného zakončení

Nyní chcete připojit kladný terminál z baterie k motoru pomocí šroubováku. Tímto způsobem lze vytvořit kompletní obvod a pak začne trávník.

Toto jsou tedy úplné kroky, jak vědět, jak obejít startérový solenoid.

Jaké jsou příznaky špatného startovacího motoru na motoru sekačky?

Jezdecký motor má začít hladce, pokud není problém se startovacím motorem. Pokud však dojde k problému, můžete se po spuštění snažit jej začít nebo zastavit během několika sekund. Jaké jsou příznaky špatného startovacího motoru na motoru sekačky?

Zde je několik běžných znaků, které si všimnete, pokud vás zajímá: „Jaké jsou příznaky špatného startovacího motoru na motoru sekačky?“

Vadná baterie

Funguje baterie na trávu perfektně? Vyrábí dostatečné množství napětí? Chcete.li se o tom dozvědět, chcete použít tester baterie nebo milimetr, abyste zjistili napětí, které generuje.

Každá baterie na trávu musí mít dostatečné napětí, aby pomohla startovacímu motoru spustit motor. Pokud nemá dostatek napětí, chcete dobít nebo vyměnit baterii.

Čisté vodiče

Čisté vodiče jsou nezbytné pro pozitivní a negativní dráty, které jsou připojeny k baterii. Se špinavými potenciálními zákazníky nebude vaše trávník schopna navázat pěkný elektrický kontakt.

Ujistěte se, že pravidelně odstraňujete korozi nebo nečistoty z kabelových svorek nebo sloupků baterie pomocí drátového kartáče.

Problémy s zapalovacími svíčkami

Zkontrolovali jste zapalovací svíčky svého trávníku? Potřebují pravidelné čištění pro hladký provoz. Podívejte se na jakékoli opotřebení nebo znečištění na zapalovacích svíčkách po odstranění drátů spojených s nimi.

Karbonizované nebo mastné zapalovací svíčky mohou být důvodem špatného startovacího motoru. Pokud jsou vaše zapalovací svíčky mastné, znamená to, že pístové prsteny již byly poškozeny. Změna zapalovacích svíček proto problém nevyřeší, pokud nevyměníte pístové prsteny.

Nahrazení je však lepší volbou, pokud si na zapalovacích svíčkách všimnete problémů s opotřebením nebo poškozením. Začněte s trávou, abyste zjistili, zda trávník funguje perfektně nebo ne.

Funkční startovací solenoid

Místo mezi startérem a baterií je místo, kde se nachází startovací solenoid. Je to speciální přepínač. Když zapnete tlačítko, elektrická energie se přenese na motor startéru pro spuštění motoru na trávu.

Jak tedy testujete, zda je váš startovací solenoid špatný nebo dobrý? Po zapnutí zapalovacího klíče vašeho trávníku, skok startovacího solenoidu. A zároveň vám uzavření prostoru mezi dvěma šrouby na solenoidu pomůže poznat podmínky solenoidu startéru.

Při testu, pokud motoru běží, můžete mít špatný solenoid. Nahrazení je to nutné. Hlavním viníkem však může být startovací motor, pokud spustíte motor.

Takže to jsou primární příznaky, které se dozvíte o „jaké jsou příznaky špatného startovacího motoru na motoru sekačky?“

Jak založit sekačku na trávu se špatným startérem?

Je obtížné zahájit svou trávu se špatným startérem. Různé problémy způsobují, že startér často selhává. Zde je několik běžných problémů, které můžete zjistit, zda má váš trávník špatný startér.

Sériové bez příčin

Vadná baterie

Řezání trávy vadnou baterií není snadná práce. První věc, kterou chcete udělat kontrolou, pokud nějaký problém s únikem na baterii.

Proč tedy na baterii dochází k úniku? Většinu času se to stane, když voda vstoupí do baterie.

Nejprve si můžete vyzkoušet úniky těsnění baterie. Pokud to nefunguje, nemáte jinou možnost, než jej vyměnit. Při práci s bateriemi udržujte ruce a oči v bezpečí nasazením rukavic a bezpečnostních brýlí.

Dále chcete zajistit, aby baterie má značné množství náboje. Pokud ne, chcete použít kabel nabíječky k dobití baterie.

funguje, startér, sekačky, trávu

Kromě toho je testování napětí baterie další nezbytnou prací, kterou musíte udělat. Když čte 12 voltů na testeru, můžete jej vzít jako dobrou baterii. Baterie bude pravděpodobně mít problém, pokud to nefunguje.

Vadný solenoid

Pokud je to poprvé, kdy jste lokalizovali solenoid startéru, může vám být náročné. Buď to budete muset dosáhnout zvednutím přední kapoty v horní úrovni nebo zadním kola.

Pokud čelíte potížím, sledujte červený vodič na baterii. Po nalezení solenoidu prohlédněte podmínky připojení k terminálu a šrouby, které jsou spojeny s solenoidem. Utáhněte šrouby, pokud jsou uvolněné. Ale ne je nepředprodlo. Zkontrolujte také připojení.

Dále chcete zapnout klíče na trávu ve směru hodinových ručiček. Slyšíte kliknutí, i když motor nezačíná? Pokud ano, je nezbytná výměna solenoidu.

Vadný spínač zapalování

Vadný spínač zapalování může někdy způsobit špatný startér. Při pohledu na vnitřní podmínky přepínače můžete zjistit, zda je v dobrém stavu nebo ne.

Zkontrolujte přepínač ze zadní strany a spodní oblasti. Ujistěte se, že všechny dráty připojené k přepínači jsou správně připojeny. žádné volné problémy. Podívejte se také, zda uvnitř je nějaké nahromadění koroze.

Přepínač zapalování je často na vinu za problém se startérem, pokud se zjistí, že je vadný. Výměna přepínače zapalování pomůže vyřešit problém.

Vadný startovací motor

Pokud se na startovací motor objeví nějaký problém, budete se snažit běžet na trávu. Položte ruce pod přední kapotu, kde si všimnete startovacího motoru.

Obvykle jsou startovací motor a solenoid spojeny dohromady v trávníku. Vezměte propojka (krátká délka vodiče) a spojte negativní konec se šroubovákem a pozitivním koncem s můstkem těsta.

Po připojení šroubováku byste si měli všimnout některých jisker. Nemáte důvod se bát šoku, protože 12 voltů není dostatečně silné, aby vám dalo šok.

Pokud si všimnete, že trávník nezačne, i když uslyšíte kliknutí na zvuky, výměna motoru startéru je nejlepším řešením.

Varování

 • Je nejlepším pravidlem přečíst si všechny příručky pro každou část na trávu před zahájením práce. Získáte je jasný přehled.
 • Nezapomeňte nosit vysoce kvalitní ruční rukavice a oční opotřebení, abyste chránili ruce a oči.
 • Nošení ochranné látky je také znatelné, pokud dojde k nějakému nežádoucímu nehodám.
 • Ujistěte se, že víte, jak používat šroubovák a multimetr.
 • Děti by měly být při práci pryč.

Doufejme, že jste se dozvěděli o „jak založit sekačku na trávu se špatným startérem?“

Jak vyměnit startér trávníku? Krok za krokem

Kromě toho, že věděl, jak funguje startér sekačky na trávu, je také důležité získat představu o tom, jak nahradit startér trávníku.

Má vaše trávník problematický startér? Když se pokusíte založit sekačku na trávu, vše, co slyšíte, je hluk z broušení.

Pokud má váš startér na trávu problém, nezdá se, že by se zapojil do setrvačníku. To je hlavní problém se startérem.

Také můžete vidět, že zařízení je uvíznuto v poloze nahoru; s tím je něco špatného. Jakmile je přepínač vypnutý, mělo by být toto zařízení až zpět dolů. Navíc se límec nemusí sklouznout zpět dolů po hřídeli.

Nejčastější důvody, proč zahradníci nahrazují předkrmy na trávníku, jsou to, že jsou vyhořeni. Lidé je drží příliš dlouho, když stroj nezačne. To způsobuje přehřátí startéru a nakonec se to zcela poškozuje.

Krok 1. Odpojte svůj negativní kabel

Za prvé, váš negativní kabel musí být odpojen od baterie. Odpojíte kabel baterie je pro bezpečnostní účely, protože nechcete živý pozitivní drát.

Jakmile to sundáte na startovací visící a dotýkáte se těla sekačky, určitě by to způsobilo jiskry a krátké. Dále chcete odstranit kladný kabel baterie zde ze startéru.

Krok 2. Vložte trochu locite

Je lepší položit trochu jettite na šrouby, které drží startér. Můžete použít středně pevnou lotite, díky kterému je startér snadné instalovat. Stačí to zarovnat na dvě otvory pod startérem a podávejte své šrouby.

Pokud vaše otvory nejsou zcela seřazeny správně, stačí trochu přesunout startérem, abyste ho dostali a nainstalovali šrouby rovnoměrně. Ujistěte se, že jsou spravedlivé zpřísněny.

Krok 3. Nainstalujte kladnou baterii

Poté nainstalujte pozitivní kabel baterie na startér a oživujte matici. Před opětovným připojením kabelu baterie je nejlepší vyčistit příspěvky a zbavit se zkorodovaných šroubů. S drátěným štětcem a vrtákem jej můžete vyčistit.

Nyní můžete na příspěvky přidat trochu dielektrického mastnoty. To pomůže zabránit korozi. Proto je provedeno odstranění a instalace nového startéru na trávu. Nyní se můžete pokusit spustit sekačku.

Zabalení

Stále vás přemýšlel, jak funguje startér sekačky na trávu? O tomto tématu jsme již pokryli vše. Doufejme, že jste se naučili mnoho přesných podrobností o tom, jak funguje startér sekačky na trávu. Děkuji za přečtení!

Poslední aktualizace na 2023-01-28 / Affiliate Links / Images z Amazon Product Advertising API

Lee Safin se narodil poblíž Sacramenta v Kalifornii na farmě pro pěstování proříznutí. Jeho rodiče byli přistěhovalci z Ruska, kteří uprchli z bolševické revoluce. Byli odhodláni dát svým dětem lepší život, než věděli. Vzdělávání bylo klíčem pro Lee a jeho sourozence, takže si mohli udělat vlastní cestu na světě. Lee navštěvoval pět univerzit, kde studoval rostlinné vědy a půdní technologie. Má také mnoho let zkušeností v U.S. Katedra zemědělství jako komerční formulátor hnojiv.

Myšlenky na „Jak funguje startér sekačky na trávu? Konečný průvodce „

Jak začít s trávou se špatným startérem?

Všichni majitelé domů s trávníky docela dobře vědí, že trávníky jsou bezkonkurenční stroje pro pečování vašeho dvora. Ale je to jen zábavné, když sekačka funguje dobře a hladce. Když sekačka neběží správně nebo má problémy, sečení se stává únavným a spíše nepochopitelným. Lawnmowers, stejně jako všechny stroje, narazí na nejrůznější problémy. Ale mohl by existovat frustrující problém, než by sekačka vůbec nezačala? Jedním z důvodů by to mohl být špatný startér. Ale nebojte se, i se špatným startérem existují způsoby, jak začít sekačku.

Jak začít s trávou se špatným startérem:

 • Vyčistěte vodiče baterie a utěsněte veškeré úniky, zkuste to znovu. Vyměňte baterii, pokud je vadná mimo opravu.
 • OBEDNĚTE SELENOID a Spustit sekačku pouze pomocí startovacího motoru.
 • Pokud je startovací motor vadný, budete muset získat nový startovací motor.
 • Nahrazení celého startéru novým je lepší než nahrazení pouze motoru.
 • V případě vadného přepínače zapalování se pokuste zlévat jeho připojení. Pokud je to vadné po opravě, získejte nový přepínač zapalování.

Důvody pro špatný startér:

Startér je zodpovědný za využití energie baterie pro spuštění motoru. Špatný startér tuto práci neudělá a systém zapalování nedostane žádnou energii, což znamená, že nebude jiskra a motor nezačne. Startér se může kvůli těmto příčinám pokazit:

Konečným řešením špatného startéru může být nahrazení jedné nebo více částí, ale techniky, jako je obcházení solenoidu. K tomu budete muset získat nějaké základní informace o startéru a jeho práci. Tento článek vám v tomto ohledu jistě pomůže.

Co je startér?

Startér je nezbytnou součástí v trávníku, která přenáší elektřinu z baterie do zapalovacího systému, což umožňuje začít motor. Startér má dvě hlavní komponenty, startovací solenoid a startovací motor.

Startovací solenoid:

Solenoid získává proud z baterie a přenáší ji na motor. Když je tlačítko zapalování stisknuto, je proud odeslán z baterie na solenoid přes kabeláž a poté z solenoidu k motoru.

Startovací motor:

Motor startéru je startovací komponenta, která je spojena přímo se zapalovacími svíčkami. Posílá proud ze startéru do motoru.

Tyto dvě komponenty jsou nezávislé, ale spolupracují na napájení zapalovací svíčky tak, aby ve spalovací komoře mohla být vytvořena jiskra a vytvářejí sílu z paliva. Ačkoli startovací solenoid a motor jsou nezávislé, řetězec je narušen, pokud jeden selže, a motor nezačne, když stisknete tlačítko zapalování. Ale protože tyto dvě komponenty jsou odděleny, sekačka může být stále zapnuta, pokud se někdo zhoršuje.

Před provedením jakýchkoli oprav nebo změn musíte vědět, co se děje. Skaláčkářství se špatným startérem ukáže konkrétní příznaky, které vám mohou pomoci vidět kořenovou příčinu problému.

Příznaky špatného startéru:

Při spuštění motoru se vždy očekává uspokojivý zvuk Rumble, ale sekačka se špatným startérem vydá abnormální zvuky, když se spustí. Zvuky lze použít k posouzení povahy základních problémů.

Abnormální kliknutí na solenoid:

Když je tlačítko zapalování stisknuto, solenoid přenáší elektrickou jiskru, která spustí motor. Motor začne otáčet menší rychlostní stupeň, který se zapojuje s větším rychlostním stupněm motoru. Takto je motor nastartován. Když tento proces probíhá normálně, vyvolává se klikací zvuk, po kterém následuje vírující zvuk, který naznačuje, že startovací motor se zabývá motorem.

Pokud stisknete tlačítko zapalování a vytvoří se pouze klikací zvuk, je to znamení, že něco není v pořádku a motor se nezapojuje.

Whirring Sound, ale žádný úlovek:

Když se vyrábí vírující zvuk, ale následuje hlasitý zvuk, je to známka toho, že předkrm se s motorem nezapojuje normálně. Toto je znamení menšího výstroje startéra, který se správně nezapojuje do vybavení motoru. Další známkou tohoto problému je, když motor začne, ale zastaví se po chvíli. Zlomené zuby v podstatě způsobují tyto problémy na ozubeném motoru nebo otřeseny kartáče motoru. Pokud tomu tak je, tyto vadné komponenty budou muset být vyměněny.

Nezačíná ani plně nabitá baterie:

Pokud vaše sekačka nezačne, i když neexistuje problém s baterií, je to nejjasnější a zřejmá náznak, že předkrm nefunguje dobře. Když k tomu dojde, začněte okamžitě hledat příčinu problémů.

Solenoid neklikejte:

Pokud neexistuje žádný solenoid kliknutí na zvuk, když stisknete tlačítko zapalování, je to indikátor volného připojení k solenoidu. To znamená, že proud nedosahuje solenoidu. Pokud tomu tak je, utahování spojení solenoidů bude vaše sekačka spustit.

Zahájení sekačky se špatným startérem:

Špatný startér je způsoben elektrickými problémy, které lze vyřešit. Zde je průvodce, jak to udělat.

Plochá nebo vadná baterie:

První věc, kterou je třeba se dostat do pořádku, když se sepačka nestačí, je baterie. Pokud baterie neposkytne elektřinu, neexistuje způsob, jak se vaše sekačka spustí.

Začněte hledáním úniků. Nabijte baterii nabíjecím kabelem, a pokud se zvlhčí, pak baterie uniká. Malé úniky mohou být utěsněny, ale pokud je únik příliš velký, vyměňte baterii. Při jednání s úniky noste bezpečnostní rukavice a brýle, abyste se vyhnuli popáleninám kyseliny.

Zkontrolujte také napětí baterie. Napětí baterie by mělo být 12 V. Pokud je čtení voltmetru menší než 12.4V, je to známka vadné baterie, kterou je třeba vyměnit.

Spínač zapalování:

Uvolněná připojení vodiče zapalování nebo koroze na zadní části spínače může také způsobit špatný startér. Pokud problém nemá vážnou povahu, můžete to opravit sami. Pokud se přepínač zapalování stal tak špatným, že jej nelze opravit, měl by být nahrazen novým.

Solenoid:

Solenoid startéru je namontovaný spínač, který poskytuje proud pro motor motoru. Solenoid má čtyři závitové elektrické oka připojené k baterii, mletému, zapalovacímu přepínači a startovacímu motoru.

Různé modely na trávu mají své solenoidy na různých místech. Solenoid můžete najít ve sekaně sledováním červeného drátu baterie. Po nalezení solenoidu zkontrolujte jeho připojení a šrouby a utáhněte je pomocí klíče nebo plížence. Otočte klíč zapalování. Pokud solenoid klikne bez spuštění sekačky, je třeba vyměnit solenoid.

Startovací motor:

Motor startoru je připojen k klikové skříni motoru. Pokud jste již zkontrolovali výše uvedené komponenty a jsou v pořádku, ale vaše sekačka stále nezačíná, je pravděpodobné, že jeho startovací motor je vadný.

Chcete.li zkontrolovat startovací motor, připojte jej k baterii pomocí kabelu propojka při připojení záporného šroubováku terminálu. Uvidíte nějaké jiskry, ale nehrozí nebezpečí šoku z 12V baterie. Pokud motor nezačne a dává kliknutí na zvuky, je motor vadný.

Někdy navíjení, magnet, kartáče atd., Uvnitř sekačky se během používání může zašpinit nebo hořet. Jejich opravy může také vyřešit problém.

Vadný motor lze přestavět. To však musí být provedeno profesionálním elektrikářem.

Obcházení solenoidu:

Jak již bylo řečeno dříve, startovací solenoid a motor jsou dvě nezávislé komponenty. Pokud jste zjistili, že je vadný pouze solenoid, můžete se pokusit spustit sekačku pouze pomocí startovacího motoru.

Solenoid má připojení drátu z spínače baterie/zapalování. Chcete.li obejít solenoid, připojte tyto dráty k motoru pomocí kovového připojení. Pak zkuste zahájit sekačku. Pokud vytvoří zvuk, znamená to, že sekačka může být zahájena. Abyste zahájili sekačku.

Použijte ochranné vybavení při obcházení solenoidu.

Závěrečné poznámky:

Na trávu, která nezačíná v potenciálně příjemném dni sečení, je velmi frustrující. Sekačky nedokážou začít, když se jejich předkrmy zhoršují. Ale většinu času nejsou problémy s předkrmy příliš komplikované a mohou je uživatel stanovit. Postupujte podle pokynů uvedených v tomto článku, abyste znovu spustili sekačku. Pomůže také kontrola dalších elektrických komponent, jako jsou zapalovací svíčky.

Průvodce výměnou startéru. Tractor John Deere Lawn Tractor

Startér na mé sekačce na trávu John Deere LX172 se konečně vzdal ducha. Zde je rychlý a snadný průvodce obrázkem pro výměnu startéru na tomto trávníku. Doufám, že jsem zahrnul fotografie kroků a velikosti zásuvky potřebné pro všechny ořechy a šrouby, doufám!

If you buy through links on our site, we may earn an affiliate commission – at no cost to you. I do not put any other type of ads on this site because I think they are annoying. Thank you.

Čísla dílů pro náhradní startéry

Zkontrolujte číslo modelu vašeho traktoru John Deere. V závislosti na čísle motoru a modelu budete možná potřebovat jeden z následujících předkrmů:

 • Startér John Deere Lawn Tractors 170, 172, 175, 240, 245, Kawasaki (14hp motor)
 • Čísla dílů OEM: 12498-63010, 128000-4020, 21163-2073, 21163-2073a, AM104559
 • Specifikace: Typ: DD, 12V, 0.7 kW, rotace CCW, 9 zubů/spline
 • OEM part numbers: 390838, 391423, 392749, 394805, 491766, 497594, 497595, 693054, AM122337, AM37352, AM39137, LG497595, SM01965, 410-22003, 410-22003R, SBS0001, 5742, 5742N
 • Specifikace: 12 Volt, CCW, 16 zubů, PMDD, 12V, rotace CCW, 16-teeth

Jak vyměnit startér na traktoru Lawn Deere

Zde je rychlé shrnutí kroků, s níže uvedenými fotografiemi jdu do podrobností, ale někdy je dobré mít shrnutí s velikostí matice a šroubů:

 • Otočte klíč na polohu „off“.
 • Otevřete kapotu sekačky na trávu.
 • Odstraňte negativní terminál baterie.
 • Vyhledejte startér a odpojte kabelový svazek stisknutím plastové karty a vytáhnutím ji.
 • Odpojte kabel baterie do solenoidu pomocí 14mm soketu.
 • Odstraňte 2 montážní šrouby startéru (12 mm).
 • Posuňte startér z motoru.
 • Pokud nahrazujete pouze solenoid, vyjměte dva matice 10 mm, abyste jej odstranili, a vyměňte si nový solenoid.
 • Nasaďte nový startér obrácením kroků.

Pokyny krok za krokem pro změnu startéru na sekačce na trávu

Jednotka, na které pracuji, je John Deere LX172. Tady je s kapotou již odstraněno.

Otočte klíč na polohu „off“ a zvedněte kapuci.

Zde je bližší pohled na motor Kawasaki.

Odpojte negativní terminál baterie.

Vyhledejte startér. Toto je bližší pohled na startovací místo.

Odpojte kabelový svazek z plastového kabelu. Má klip, který byste měli stisknout, poté jej stáhnout.

Odstraňte kladný kabel baterie pomocí 14mm zásuvky nebo klíče.

Odstraňte dva 12mm montážní šrouby z horní části startéru. Posuňte startér dolů a pryč od motoru.

Zde je obrázek startéru, jakmile je odstraněn.

Číslo dílu pro nový startér je 21163-2073 a zde je odkaz:

Ujistěte se, že si objednáte správný startér.

Správným startérem pro můj traktor byl 21163-2073, který je vyražen na originálu:

Omylem jsem nařídil špatně na původně. Zde je fotografie původního startéru (nahoře) vedle nesprávného startéru (dole):

Předkrmy vypadají stejně. Hlavním rozdílem je rozteč montážních děr a prsten na fitment, který je příliš velký na dolním obrázku na obrázku.

Pro informaci, startér, který jsem potřeboval, byl 21163-2073.

Nesprávný startér pro mě (spodní na obrázku) byl tento styl.

funguje, startér, sekačky, trávu

Přestávka vtipu.

Dospívající syn vejde do obývacího pokoje a řekne svému otci: „Táta, auto nezačne, v karburátoru je voda.“Otec, který věděl, že syn není příliš mechanický, vypadá zmateně:“ Voda v karburátoru, to je směšné!“Ale syn trvá na tom, takže otec pokračuje:“ Ani nevíš, co je karburátor, ale zkontroluji to. Kde je auto?“Syn odpoví:“ V bazénu.“

Solenoid

Pokud potřebujete pouze vyměnit solenoid, odstraňte dva matice 10 mm a 14mm uzemňovací matici na dně. Správný solenoid je tento:

Zde je několik fotek solenoidu.

Solenoid odstraněn ze startéru:

Chcete.li nasadit nový startér, obráťte popsané kroky.

Doufám, že vám to pomohlo ušetřit nějaký čas a úsilí!

Startovací relé a proč sekačka nezačne

Na spuštění motoru vyžaduje několik ampérů elektrického proudu na trávu. Z bezpečnostních důvodů obsahuje na trávu (a další vozidla pro vnitřní spalování s elektrickým startem) dvě části do počátečního okruhu: obvod spuštění a reléový obvod a reléový obvod. Protože elektromechanické relé lze použít pouze pro stanovený počet cyklů před selháním, vadné startovací relé může zabránit zahájení trávy.

Proč na trávu obsahuje startovací štafet

Relé umožňuje přepínač s nízkým výkonem, světla, aby se aktivoval nebo uvolnil startovací obvod, aniž by byl přímo zapojen do samotného startovacího okruhu. Pokud by obvod startovacího obvodu na trávu neobsahoval relé, muselo by být zapojeno do přepínače na startovací přepínač na trávu. To by představovalo potenciálně fatální nebezpečí šoku, pokud by se přepínač startovacího nebo startovacího obvodu poškodil. Přepínač předkrmy by byl také náchylný k elektrickému oblouku a nadměrnému teplu, což by nakonec zničilo přepínač a potenciálně poškodilo trávu na trávu.

 • Na spuštění motoru vyžaduje několik ampérů elektrického proudu na trávu.
 • Z bezpečnostních důvodů obsahuje na trávu (a další vozidla pro vnitřní spalování s elektrickým startem) dvě části do počátečního okruhu: obvod spuštění a reléový obvod a reléový obvod.

Proč špatné relé brání zahájení trávníku

Když je přepínač startéru zapnutý, přepínací obvod poskytuje napájení elektromagnetu uvnitř relé. Tento elektromagnet zavře mechanismus přepínání relé a zapojí reléový obvod. Obvod reléů poskytuje napájení z baterie k startéru.

Pokud je buď elektromagnet nebo mechanismus přepínání v relé vadný, reléový obvod se nezabývá. To zabraňuje proudění elektrického proudu do startéru z baterie.

Proč špatný přepínač brání zahájení na trávu

Vzhledem k tomu, že přepínací obvod poskytuje napájení elektromagnetu v relé, je obvod přepínače stejně důležitý jako reléový obvod. Pokud je přepínač rozbitý, přepínací obvod neposkytne elektrický proud elektromagnetu. Bez protékání elektrického proudu nebude elektromagnet fungovat a relé nelze ovládat.

 • Když je přepínač startéru zapnutý, přepínací obvod poskytuje napájení elektromagnetu uvnitř relé.

Další úvahy

Spínací obvod i obvod relé vyžadují, aby správně fungoval zdroj energie a přenosové vedení (dráty). Pokud dojde k přerušení drátu na obou stranách obvodu, nebo pokud je připojení zdroje energie volné nebo vadné, zabrání to také spuštění trávníku.