Jak čistit karburátor sekačky na trávu. Karburátor na push sekač

Jak čistit karburátor sekačky na trávu?

Po pravdě řečeno, existuje několik vybavení pro údržbu domů, které nám slouží věrně než sekačka na trávu. Bohužel, navzdory jejich drsnému životu, trávníky zřídka získají pozornost, kterou si zaslouží.

To je velmi zřejmé, pokud jde o karburátor sekačky, což je velmi klíčovou součástí funkčnosti. Karburátor na trávu určuje období, ve kterém vám bude sekačka na trávu.

Kromě špinavé zapalovací svíčky, starého paliva a nečistých vzduchových filtrů je špinavý karburátor jedním z klíčových důvodů, proč může sekačka na trávu přestat běžet vrtule. Nelze proto přehlédnout potřebu čištění karburátoru sekačky na trávu.

Karburátory sekačky na trávu nejsou těžké upravit a čisté. Bohužel, mnoho sekaček se bojí, aby se karburátor oddělil a rozhodl se ho vzít do opravy. Nepochybně, tím byste měli vykašlat nějaké peníze bez ohledu na to, že špinavý karburátor je něco, co můžete snadno opravit.

Pokud jste nadšený diyer nebo jen normální sekačka, která si přeje zachránit nějaké peníze, naučit se, jak čistit sekač na trávu, bude se hodit. Navíc se jedná o zásadní rutinu údržby.

Jak často čistit sekačku na trávu

Jak se očekávalo, to se liší. Pravidelný uživatel bude bezpochyby mít karburátor trávníku pokrytý zbytkem trávníku rychleji ve srovnání s nepravidelným uživatelem. Logika je zde jednoduchá: s pokračujícím používáním se tráva, trosky a větvičky nacházejí do karburátoru a nakonec ucpávají palivo a vzduchové pasáže. Netřeba dodávat, že to dělá motor sekačky neefektivní

Doporučujeme roční plán údržby karburátoru sekačky na trávu, aby se zvýšila životnost stroje a zlepšila jeho palivovou účinnost.

Pro těžké uživatele je vhodné, abyste vyčistili svůj karburátor trávníku více než jednou ročně. Zde je vše, co potřebujete vědět o záležitostech čištění karburátoru sekačky na trávu.

Podrobný průvodce o tom, jak čistit karburátor sekačky na trávu

Pokud je to poprvé, co vyčistíte karburátor a nejste si jisti, jak jej poté znovu sestavit, můžete pořídit video/fotografii v každé fázi, kdy něco upravíte. To bude sloužit jako průvodce při jeho opětovném sestavení, aby se zajistilo, že se vše vrátí na své místo.

1.Bezpečnost především

Říkají, že ‘bezpečnost je lepší než první pomoc.„Jako takové je velmi důležité, aby pokaždé, když provádíte opravy nebo údržbu jakéhokoli druhu, nechte bezpečnost být klíčovým problémem. Například při rozebrání karburátoru může být starý olej vysoce toxický, zajistit, že pracujete v dobře větrané oblasti. V případě, že jste ve své domácí garáži, ujistěte se, že jsou otevřena všechna okna a dveře. Můžete také použít ventilátor garáže, pokud jej máte. Pokud vaše bouda nemá žádné větrání, zvažte práci jinde.

Odstraňte vnější pouzdro a vzduchový filtr

Postup na tom závisí na typu sekačky na trávu. V ideálním případě to zahrnuje neosvícení několika šroubů a odstranění krycího panelu, aby se odhalily vnitřní sekačku. Jakmile odstraníte vzduchové filtry, uvidíte karburátor. Zkontrolujte své vzduchové filtry a ujistěte se, že jsou čisté a bez trosek. Špinavé vzduchové filtry mohou vytvořit černý kouř, který se vylévá z výfukového plynu, což ztěžuje karburátoru, aby se vzduch potřeboval správně fungovat.

Odstranění karburátoru

Karburátor je obvykle pevně přišroubován na místě, ale snadno vychází. Pomocí ovladače matice jej uvolněte a poté vypusťte palivový potrubí, zatímco jej přidržte na motoru.Odpojte kabely škrticí klapky a buďte připraveni s hadrem nebo jakýmkoli kouskem látky, aby se na karburátoru a palivové potrubí otřel jakýkoli únik paliva a palivového potrubí.

Odpojte karburátor od motoru a zkontrolujte všechna spojení, která běží do a z karburátorových sytičských desek a škrticí klapky. Pokud zjistíte, že karburátor je zkorodován, je to přípitek, nahraďte jej novým. Pokud ne, pokračujte níže

Vyhoďte misku karburátoru a vyčistěte matici

Použijte čistič karburátoru k čištění kolem něj.Odšroubujte matici pro odstranění misky. Tato matice je obvykle tryská díra. Vložte dovnitř papírové klipy dovnitř, abyste zajistili, že díra je bez jakýchkoli nečistot.

Přítomnost jednoduchých zbytků uvnitř této díry snadno způsobí, že karburátor přestane správně fungovat; Čištění může problém vyřešit.

čistit, karburátor, sekačky, trávu, push

Vyměňte jehlu

Po odstranění misky uvidíte špendlík připevněný plovákem připojeným k karburátoru. Odstraňte jej a vyměňte jehlu nalezenou v malém těsnění uvnitř karburátoru.

Zvažte jeho nahrazení a chcete se mu přizpůsobit správným způsobem, jak se vyhnout budoucím poruchám.

Pomocí čističe karburátoru se zbavte nečistot v karburátoru

Nečistoty v karburátoru mohou blokovat palivové i vzduchové pasáže, čímž se přeruší jeho výkon.

Komerční čistič karburátoru na trávu přichází ve spreji, která může snadno čistit vnitřní a vnější části karburátoru.

Po odstranění všech částí karburátoru je vyčistěte pomocí spreje čističe karburátoru.Pomocí papírového sponky odstraňte veškerou nečistotu uvnitř otvorů karburátoru. Zajistit, aby byly bez jakýchkoli trosek.

Vyměňte těsnění

Po rozeblování karburátoru doporučujeme, abyste nahradili hlavní těsnění.

To se obvykle nachází mezi mísou a samotným karburátorem. A co víc, tato těsnění jsou levné. Jednoduše získejte nový a namontujte jej na jeho místo.

Zkontrolujte jeho nastavení

Po vyčištění zkontrolujte nastavení karburátoru a zjistěte, zda je něco, co by mělo být aktualizováno nebo upraveno.

Pro uživatele sekačky, kteří si tento nápad nekupují, je zde pravda: čištění carb je bez tohoto kroku neúplné, proč? Jednoduše proto, že když jste byli zaneprázdněni čištěním, mohli byste otevřít některé dráty, které jsou velmi důležité pro fungování motoru vašeho karburátoru. Bije logiku, správně?

Chcete.li to provést, použijte baterku, pokud je vše správně opraveno. Po zjištění, že se to vše provede, spusťte motor. V ideálním případě by to mělo mít plynulejší začátek a po čištění karburátoru by neměla produkovat žádný třáslý zvuk.

Znovu sestavit a znovu

Pokud jste během procesu pořídili nějaké fotografie, nechte je, aby vás vedli při návratu karburátoru a znovu jej připojili k motoru. Poté přidejte palivo a spusťte motor. Pokud vaše sekačka na trávu měla spuštění problémů kvůli nečistotám, měla by nyní začít velmi snadno.

Odnést

Jak nyní můžete potvrdit, čištění karburátoru sekačky na trávu je tak snadné a může vám ušetřit peníze, i když nemáte zkušenost s prací se stroji a motory. Po pochopení toho, jak čistit karburátor sekačky na trávu.Hodně štěstí ve vašem příštím projektu čištění carb.

Recenze našich různých sekaček si můžete přečíst:

Jak najít a vyčistit karburátor na sekačce na trávu? | Průvodce začátečníky

Jako motor automobilu, karburátor na sekačce na trávu pomáhá motoru běžet. Zajišťuje, že do motorového válce vstupuje správná směs plynu a vzduchu, aby se umožnilo správné spalování, což zvyšuje celkovou palivovou účinnost. Kromě opotřebení přesčasů je karburátor sekačky na trávu také náchylný k poškození zbytků trávníku, které mohou ucpat vzduchové filtry, čímž omezuje funkci karburátoru a sekačky trávníku. V tomto článku zjistěte, kde je karburátor na sekačce na trávu.

Udržování karburátoru vaší sekačky na trávu čisté, dobře udržované a v dobrém stavu je velmi důležité. Je to skvělý způsob, jak si ušetřit nějaké peníze, zvětšit životnost vaší sekačky a vyhnout se zbytečným bolesti hlavy a potíže po silnici.

Motory sekačky jsou však poměrně kompaktní a většina lidí je často velmi obtížné najít různé komponenty motoru, zejména karburátor.

Obecně se za vzduchovými filtry nachází karburátor sekačky na trávu a často je z pohledu často blokován. Můžete tedy začít hledáním krytu ve tvaru nebo kruhovému filtru ve tvaru čtverce. Toto pouzdro filtru obvykle obsahuje pěnovou nebo papírovou filtr. Kromě toho můžete také najít karburátor sledováním palivového potrubí přicházejícího z plynové nádrže vaší sekačky.

To znamená, že sekačky na trávu přicházejí v celé řadě tvarů a velikostí. V závislosti na sekačce, kterou máte a její výrobce, se může umístění karburátoru lišit.

Takže budete muset porozumět mnohem více o karburátorech sekačky, než je budete moci přesně najít, a my jsme tady, abychom pomohli. Začněme tedy!

Karburátor sekačky na trávu 101

Než se dostaneme na lokalizaci a upevnění karburátoru sekačky na trávu, je důležité pochopit, co je karburátor, jak to funguje, jak to vypadá a proč se starat o karburátor sekačky se trávníkem je nezbytný.

Co je to karburátor sekačky na trávu?

Karburátor je nezbytnou součástí modulu sekačky na trávu s benzínem. Reguluje tok paliva z benzínové nádrže a vzduchu z prostředí ve správné kombinaci. Na rozdíl od karburátorového systému používaného ve vozidle je však karburátor sekačky na trávu obecně umístěn do vodorovné polohy.

Kromě toho karburátor sekačky na trávu také nemá žádné škrticí klapky. Karburátor je plíce sekačky na trávu a je to složité zařízení s více spojeními. Tato spojení obvykle zahrnují vzduchové vedení, palivové vedení a výfukové vedení.

Co dělá karburátor v sekaně na trávu?

Možná už víte, že jakýkoli motor poháněný benzínem spaluje palivo pro generování energie. Možná však nevíte, že palivo musí být smícháno ve správném poměru se vzduchem, aby se dosáhlo maximální energie a palivové účinnosti.

Zde přichází karburátor; Karburátor sekačky na trávu určuje, jak dlouho běží motor, rychlost, při které se sekačka pohybuje, typ vlaku, který přecházíte, a podle toho upravte rovnováhu paliva a vzduchu.

Pokud karburátor sekačky na trávu nefunguje správně, může motor sekačky stále běžet; Účinnost paliva a výkon motoru se však výrazně sníží.

Jak funguje karburátor sekačky na trávu?

Karburátor sekačky na trávu má dvě komory. Jedna komora je známá jako karburátorova mísa, která ukládá palivo, které bude vstříknuto do druhé komory, známé jako spalovací komora.

Jak jste už možná už uhodli, palivové směsi se vzduchem a popáleniny ve spalovací komoře.

Plovoucí špendlík v misce karburátoru reguluje množství paliva, které vstupuje do spalovací komory. Ve spalovací komoře zapalovací svíčka zapálí směs vzduchu a paliva, která vytváří tah, který zase tlačí píst motoru sekačky.

Píst pak otáčí klikovým hřídelem, a tak se lopatky na sekačce otáčí.

Jak vypadá karburátor na sekaně na trávu?

Karburátor většiny sekaček na trávu vypadá velmi podobně. Obvykle se jedná o kovovou součást střední velikosti s pružinami a pákami.

Karburátor může být obdélníkový, kulatý nebo ve tvaru mísy. Pokud držíte v ruce karburátor, všimnete si, že má dva hlavní otvory. Jeden otevření je pro přívod vzduchu a druhý je pro odchod, když.

Ne všechny karburátory sekačky na trávu vypadají podobně. Například karburátory jsou nyní k dispozici na trhu, které jsou vyrobeny z plastu, a některé z nejnovějších sekaček na trávu je používají.

Také palivová mísa na těchto plastových karburátorech není tak výrazná jako konvenční plynové misky ve starších modelech sekaček na trávu.

Kde se nachází karburátor na sekačce na trávu?

Karburátor sekačky na trávu je obvykle skrytý před pohledem. Obvykle je přítomen uvnitř nebo za vzduchovým filtrem, který má v některých případech kapotu nahoře. Poloha karburátoru se znovu liší v závislosti na typu sekačky na trávu a jeho výrobci.

Pokud však víte, co hledáte, nalezení karburátoru sekačky na trávu není obtížné. Karburátor můžete najít jednoduše sledováním vzduchového filtru nebo palivových vedení. Zde je kompletní průvodce, jak najít karburátor sekačky na trávu:

Zaparkujte sekačku na trávu

Zaparkujte sekačku na trávu na pohodlném, nejlépe plochém místě, abyste neriskovali náhodně převrátit se sekačkou na trávu. Také se ujistěte, že zapalování je vypnuto a motor je v pohodě, abyste v tomto procesu neriskovali spálit se.

Odstraňte kapuci motoru

Jak již bylo uvedeno, ne všechny sekačky na trávu budou mít kapuce motoru. Obvykle jsou to jezdecké sekačky, které přicházejí s nainstalovanou kapucí motoru. Pokud tedy váš trávník nemá kapuci, můžete tento krok přeskočit. Kapota se používá k ochraně motoru.

Budete muset odstranit kapotu motoru, abyste dosáhli karburátoru sekačky. Kapota je obvykle připojena k tělu sekačky západky. Stačí uvolnit západky kapuce na obou stranách a budete moci vidět všechny části motoru.

Vyhledejte vzduchový filtr

Karburátor sekačky na trávu se obvykle nachází pod nebo za vzduchovým filtrem. Takže budete muset nejprve najít vzduchový filtr vaší sekačky na trávu, který je často uzavřen v pouzdru filtru.

V závislosti na tvaru karburátoru může být pouzdro vzduchového filtru čtvercové nebo kulaté. Pouzdro vzduchového filtru je obvykle umístěno na boku nebo horní části motoru sekačky a má v sobě štěrbiny nebo otvory pro příjem vzduchu.

Karburátor je obvykle připojen k karburátoru nebo spojovacími prostředky, které drží filtr na svém místě. Filtr se obvykle skládá z papíru nebo pěny.

Funkcí vzduchového filtru je zabránit vstupu do karburátoru prachu a trávníku. Celkově vzato, nalezení filtru je klíčem k nalezení karburátoru trávníku.

Vyhledejte plynovou nádrž

Dalším způsobem, jak najít karburátor trávníku, je vysledovat plynovou nádrž a palivové vedení sekačky. Pro většinu sekaček na trávu je lokalizace plynové nádrže snadný úkol.

Je to místo, kde přidáte benzín. Na trhu jsou však některé sekačky na trávu, které mají stejně jako auta na jiném místě nádrž na plnění a benzín na jiném místě.

Někteří sekačky na trávu mají také zakrytou benzínovou nádrž. Přesto je nádrž na plyn velmi snadno lokalizovatelná díky svému charakteristickému tvaru.

Pokud můžete lokalizovat plnicí čepice, můžete rychle najít nádrž na plyn sledováním palivového potrubí. Odtud by bylo jednoduché najít karburátor vaší sekačky na trávu.

Karburátor je obvykle umístěn vedle palivové nádrže v určité výšce pod ní.

Určete karburátor sekačky

Jakmile jste lokalizovali vzduchový filtr i plynovou nádrž vaší sekačky na trávu, lokalizace karburátoru je snadné.

Karburátor je kovový předmět pod, pod nebo za vzduchovým filtrem se pružinami a pákami. Tyto prameny a páky regulují tok vzduchu a paliva do karburátoru pro efektivní spalování.

Pokud se podíváte pozorně, můžete jasně vidět, že karburátor má v sobě dva velké otvory. Jeden z těchto děr je odkud vzduch vstupuje do spalovací komory karburátoru.

Ve spalovací komoře je smíchán s palivem a poté zapálen. Kvůli zapalování se teplota stoupá, vzduch se rozšiřuje a je násilně vypuštěn přes druhou díru.

Karburátor sekačky je také obvykle černý, leží ve středu hlavního těla a má spojení s téměř každou nezbytnou součástí sekačky.

Ne všechny sekačky na trávu však mají stejný vyhlížející karburátor. Velikost a tvar karburátoru se velmi liší u typů sekaček a výrobců sekaček, jak je popsáno níže.

Karburátory na sekačkách

Sekačky procházky obvykle přicházejí ve čtyřech různých variantách. V závislosti na vašich potřebách a požadavcích by jeden typ mohl fungovat lépe než pro ostatní.

Níže jsme popsali různé typy sekaček a jejich použití. Poté budeme diskutovat o tom, jak můžete najít karburátor sekačky na procházce.

Elektrická sekačka

Jak je patrné podle názvu, elektrická sekačka běží na elektřině. Nebude mít karburátor, protože běží na elektrickém motoru. Takové sekačky jsou vhodné pro malé vlastnosti.

Sekačka s vlastním pohonem

Když máte velký trávník nebo velkou oblast pro sekání, sedící sekačky se hodí. Sekačky s vlastním pohonem přicházejí ve dvou variacích: 1) pohon předních kol a 2) pohon zadních kol. Sekačky na trávník předních kol jsou vhodné pro trávníky, které jsou sudé nebo ploché.

Zatímco sekačky na trávníku zadních kol jsou vhodné pro trávníky se svahem nebo trávníkem na boku. Nicméně oba sekačky na trávu jsou skvělé pro sečení velkých ploch.

Jak najít karburátor na sekačce na trávu?

Pro většinu sekaček na trávu najdete karburátor na jedné straně hlavního těla. Nachází se poblíž základny sekačky na trávu. Klíčem k nalezení karburátoru sekačky je opět sledování vzduchového filtru a palivových potrubí.

Pokud však máte potíže s nalezením karburátoru vaší sekačky na trávu, navrhujeme, abyste hledali kulaté nebo čtvercové filtry. Obvykle se nachází na boku v sekačkách, i když někdy to může být nahoře.

Výrobci obvykle usnadňují lokalizaci a odstranění pouzdra filtru, aby majitelé trávníku mohli snadno vyměňovat filtry samostatně. Jakmile umístěte kryt filtru, můžete jej otevřít pro přístup k vzduchovému filtru sekačky sekačky.

Může být několik šroubů, západků nebo šroubů, které na jeho místě drží filtry nad karburátorem. Při odstraňování krytu se ujistěte, že neztratíte šroub nebo šrouby.

Karburátory na jezdeckých sekačkách

Pokud máte velmi velký trávník nebo potřebujete sekat velmi velkou oblast, jako je sportovní pole, sekačky procházky, prostě to neřežete.

Pro takové situace budete potřebovat jezdeckou sekačku na trávu. Je silnější než sekačka procházky a můžete sedět na vrcholu stroje a sekat pro snadné manévrování a pohyb.

Stejně jako sekačky na trávníku. V textu níže jsme popsali různé typy sekaček.

Ujistěte se, že víte, který typ jezdecké sekačky máte, abyste mohli odkazovat na správnou část tohoto článku:

Sekačka na poloměr nulové zatáčky

Sekačka s poloměrem nulového otočení má poloměr otáčení, který je ve skutečnosti nulový. Může doslova zapnout desetník a je známý svou rychlostí a manévrovatelností.

Traktor trávníku

Sekačka na trávníku má svou řezací palubu umístěnou uprostřed těla. Obvykle mají více síly než ostatní typy jezdeckých sekaček. Proto jsou velmi vhodné pro sečení velkých rozšiřování půdy.

Sekačka na zadní straně motoru

Je to nejmenší ze všech jezdeckých sekaček. Na rozdíl od traktoru trávníku má svou řezací balíček umístěný vpředu, takže se pohybuje mnohem bez námahy. Vzhledem k jeho malé velikosti však není tak silný jako traktor trávníku.

Jak najít karburátor na jezdecké sekačce?

Identifikace a lokalizace karburátoru je obecně obtížné při jízdě sekačům na trávníku ve srovnání s sekačkami na trávu.

Je to proto, že jezdící sekačky na trávu jsou větší a komplikovanější. Stejně jako sekačky na trávu, stejně jako sekačky na trávu.

Takže znovu, budete muset najít kryt filtru a palivové potrubí sekačky na trávu, abyste dosáhli karburátoru.

Za tímto účelem důrazně doporučujeme, abyste použili příručku, která přišla s sekačkou, abyste se vyhnuli jakýmkoli problémům.

Pokud nemůžete mít smysl pro věci uvedené v příručce, rychlé vyhledávání na Google nebo YouTube vám může najít článek nebo video, které vám může pomoci v procesu lokalizace karburátoru na vaší trávníkové sekačce.

Pokud stále máte pochybnosti nebo nechcete riskovat otevření sekačky na trávu sami, můžete si vždy najmout profesionála, aby se podíval na svou sekačku na trávu.

Musím vyčistit karburátor na mé sekačce na trávu?

Kromě pravidelného opotřebení je karburátor sekačky na trávu také náchylný k poškození zbytkem trávníku.

Proto musí být karburátor sekačky na trávu udržován čistý a v dobrém stavu. Přímo podporuje motor sekačky ve své funkci a bez něj se sekačka na trávu nakonec přestane pracovat úplně.

V mnoha případech, když sekačka na trávu nefunguje správně, není problém nic jiného než ucpaný nebo špinavý karburátor.

A pokud v takových případech vyčistíte karburátor svého trávníku, začne znovu pracovat. Níže je uveden seznam některých problémů, které mají za následek v důsledku špinavého nebo ucpaného karburátoru sekačky na trávu:

 • Při sečení trávy se zastavíte motorem.
 • Černý kouř vychází z tlumiče sekačky sekačky.
 • Potíže s zahájením sekačky na trávu.
 • Motor běží turbulentně nebo rozprašuje během sečení.
 • Účinnost paliva se v průběhu času snižuje.
 • Sekačka počínaje skokem nebo vypnutím při sečení.
 • Přehřátí motoru během sečení.

Máte.li některé z výše uvedených problémů, je pravděpodobné, že je to kvůli špinavému nebo ucpanému karburátoru. Takže to budete muset vyčistit a tady je, jak to můžete udělat:

Jak vyčistit karburátor na trávníku sekačkou?

První věc, kterou musíte při čištění karburátoru sekačky udělat, je odstranit jej z hlavního těla sekačky. A prosím, všimněte si, že níže uvedené pokyny mají být použity pouze jako obecné pokyny. Přesný proces odstraňování a čištění karburátoru naleznete v příručce sekačky na trávu.

Odstranění karburátoru

 • Před čištěním karburátoru musí být zcela odstraněn z sekačky na trávu.
 • Pokud je to vyžadováno, odstraňte kryt motoru.
 • Odstraňte kryt filtru vzduchu a poté filtry.
 • Pokud je to možné, vypněte benzín. Pokud ne, udělejte krimpování v linii benzínu.
 • Vyjměte palivový potrubí z karburátoru a buďte připraveni na nějaké rozlití.
 • Pokud benzín padá na sekačku, vyčistěte ji hadrem.
 • Odpojte odkazy karburátoru a škrticí klapky.
 • Vyjměte karburátor z montážních ořechů posuvným pohybem.
 • V případě potřeby uvolněte misku karburátoru tím, že neztreíte šrouby.
 • Tím se uvolní misku karburátoru.
 • Nakonec odstraňte plovákový čep a uvolněte palivový plovák uvnitř karburátoru.

Jakmile jste vytáhli karburátor z hlavního těla sekačky na trávu, můžete se přesunout k jeho čištění. Zde je návod, jak to udělat:

Čištění karburátoru

 • Chcete.li zcela vyjmout karburátor sekačky na trávu, pravděpodobně budete muset odšroubovat matice a šrouby všude kolem něj.
 • Jakmile to uděláte, budete muset odstranit těsnění, membránu a měřicí desku připojenou k karburátoru.
 • Chcete.li správně čistit karburátor. Poté použijte čistič karburátoru k jeho důkladně čištění.
 • Pokud existuje karburátorová mísa, ujistěte se, že ji také vyčistíte.
 • Pokud jsou na karburátoru nějaké známky rzi, použijte brusný papír k čištění rzi.
 • Poté nechte karburátor vyschnout na čerstvém vzduchu.
 • Jakmile je karburátor suchý, dejte všechny části dohromady a ujistěte se, že vše je na jeho správném místě a vy jste nic nezmeškali.
 • V případě potřeby vložte misku karburátoru na své místo a znovu použijte posuvný pohyb k přeinstalaci karburátoru na jeho původní místo.
 • Utáhněte šrouby a ořechy, které drží karburátor na svém místě.
 • Reattach palivové vedení a také škrticí klapky karburátoru a sytič.
 • Vyčistěte také vzduchový filtr a jeho kryt a přeinstalujte jej na svém místě.
 • Pokud existuje kapuce motoru, umístěte ji na své místo a jste hotovi. gratuluji!

Jak opravíte karburátor sekačky na trávu?

Někdy problém s vadnou sekačkou není špinavý karburátor, ale karburátor, který je třeba opravit.

Pokud tedy vaše sekačka na trávu nefunguje ani po čištění karburátoru, existuje problém s karburátorem nebo jinou částí motoru.

Pokud jste si jisti, že problém je s karburátorem, máte tři možnosti, jak jej opravit.

 • První možnost, kterou máte, je získat soupravu opravy karburátoru. Tyto soupravy jsou snadno dostupné a jsou levné. Například můžete snadno najít sadu opravy karburátoru sekačky za asi 20 nebo 30 amerických dolarů na Amazonu.
 • Pokud si myslíte, že karburátor na sekačce na trávu je mimo opravu, nebojte se. Výměna karburátoru je snadno dostupná online a v hardwarových obchodech. Typická náhrada karburátoru může stát kdekoli mezi 50 a 100.
 • Pokud nechcete projít potíží s opravou karburátoru sami, můžete jej vzít na profesionála a oni ho mohou opravit. Náklady se budou lišit v závislosti na provedené práci a nákladech na práci ve vaší oblasti.

Závěr | Karburátor sekačky na trávu

Sekačka na trávu je nezbytným vybavením, pokud jde o péči o trávník. Většina lidí však nechápe, že se musíte správně postarat o svou sekačku na trávu, abyste ji udrželi v chodu a zvýšili jeho život.

A udržování karburátoru vaší sekačky čisté a v dobrém stavu je nezbytné pro údržbu sekačky na trávu.

Proto byste měli alespoň vyčistit karburátor na sekačce dvakrát až třikrát ročně; V závislosti na použití však možná budete muset častěji čistit.

Často kladené otázky (FAQ)

Jak zjistím, jestli je můj karburátor sekačky na trávu?

Pokud má sekačka na trávu potíže s odstartováním nebo začínajícím skokem, přehřívá se nebo přestane pracovat během sečení, uvolňuje černý kouř nebo zvyšuje spotřebu paliva, existuje velká šance, že karburátor na vaší sekačce musí být vyčištěn nebo opraven.

Můžete použít WD40 k čištění karburátoru na sekačce?

Ano, můžete, pokud nemáte čisticí sprej karburátoru. Důrazně však doporučujeme, abyste použili specifický čistič karburátoru.

Co způsobuje, že sekačka na trávu začne a poté zemře?

Pokud čelíte situaci, ve které začíná sekačka na trávu, a pak rychle zemře, existuje vysoká šance, že jeho karburátor potřebuje čištění nebo nějaké opravy.

Kde nastříkáte čistič karburátoru na sekačku na trávu?

Musíte stříkat čistič karburátoru přímo uprostřed karburátoru. Navrhujeme, abyste to udělali v pulsech, což je mnohem efektivnější přístup k odstranění trosek.

Jak často by měl být karburátor vyčištěn?

Obecně byste měli alespoň vyčistit karburátor své sekačky na trávu alespoň dvakrát až třikrát ročně. V závislosti na použití však může být tato frekvence zvýšena.

STACKÁNEK NEPOUŽÍVEJTE? Udělej to.

Špatný plyn nebo špinavý karburátor jsou nejčastější důvody pro trávu, která začíná tvrdě nebo běží drsně.

Nakupujte článek

Skupina na trávu, která nezačne, zejména při převzetí skladování, je téměř vždy způsobena jedním problémem: špatný plyn.

Uložení trávníku na podzim bez přidání benzínového stabilizátoru do palivové nádrže může způsobit, že se palivo rozbije a připojí palivové pasáže. Pokud vyřešení tohoto problému nepomůže, existuje několik dalších, které mohou pomoci opravit trávník, která se nezačne, jak to vysvětlíme zde.

Jak opravit trávník, který nezačne

Vyměňte špatný plyn

V průběhu času (stejně jako šest měsíců, vaše trávník seděl v garáži během zimy). Tento proces vytváří dásně a lak, které zašpiní karburátor, plují palivové pasáže a zabraňují proudění plynu do spalovací komory.

Během skladování vytvořila korozi a usazeniny miska karburátory níže, která může snadno připojit palivové pasáže a zabránit tomu, aby motor spustil.

Ukládání vybavení bez stabilizace plynu může vést k usazeninám, které faulují karburátor nebo vstřikovač.

Plyn obsahující ethanol může absorbovat vodu z atmosféry, což může vést k separaci fáze, ke kterému dochází, když se ethanol a plyn oddělí, podobně jako olej a voda. Ethanol, který absorboval dostatek vlhkosti a seděl dostatečně dlouho, může zakrývat palivový systém a zabránit tomu, aby se motor stal.

Bez ohledu na to, kolikrát trháte šňůru a znečišťujete vzduch s vaší pokročilý slovní zásobou, trávník se nezačne, pokud se pokouší běžet na špatný plyn.

V extrémních případech může odpařování lehčích uhlovodíků natolik změnit složení benzínu, aby se zabránilo zapálení. Plyn může pohánět motor, ale nezáleží na tom, zda se nezbaví.

Špatný plyn ve vašem trávníku? Zde je návod, jak to opravit

Pokud jste zanedbali přidání benzínového stabilizátoru do paliva před skladem, vyprázdněte nádrž a nahraďte čerstvým plynem. Pokud je nádrž téměř prázdná, stačí se jednoduše doplnit čerstvým plynem.

Na některých sekačkách můžete snadno odstranit a vyprázdnit palivovou nádrž. Někdy je to více problémů, než stojí za to. V těchto případech použijte extrakční čerpadlo tekutiny nebo dokonce krůtí Baster k odstranění špatného plynu. Nemusíte to všechno odstraňovat; ale zkuste dostat co nejvíce ven.

Vyčistěte karburátor

Nahradili jste palivo, ale vaše trávník stále nezačne.

Dále zkuste vyčistit karburátor. Odstraňte vzduchový filtr a stříkejte čistič karburátoru do příjmu. Nechte to několik minut sedět, aby pomohl uvolnit a rozpustit laky a dásně.

Odstraňte vzduchový filtr a stříkejte čistič karburátoru do příjmu. Nechte to sedět několik minut a uvolnit vklady.

Na některých karburátorech můžete snadno odstranit plovoucí misku. Pokud je vybaven, nejprve vyjměte malou odtokovou zátku a vypusťte plyn z misky. Vyjměte kryt plováku a nastříkejte plováky a úzké palivové pasáže čisticím prostředkem karburátoru.

Tento druh „rychlého a skrytého“ čištění karburátoru je obvykle vše, co je potřeba, aby se plyn protékal znovu a vaše trávník zpět na řezání trávy.

Pokud ne, zvažte odstranění karburátoru z motoru, demontujte jej a dávejte mu dobré čištění. Být však varován: Rozšíření karburátoru může vést k ničemu než frustraci pro nezasvěcené. Fotografujte s telefonem, abyste pomohli při opětovné sestavení. Všimněte si pozic jakýchkoli propojení nebo nastavení jakýchkoli šroubů směsi, pokud jsou vybaveny. Pokud se vůbec neochotní, místo toho navštivte obchodníka.

Zvažte zcela nahrazení karburátoru. Je to poměrně jednoduchý proces na většině menších sekaček a je to často levnější, než je vzít k prodejci.

Přímý stlačený vzduch zevnitř vzduchového filtru, aby se odstranily zbytky, které mohou snižovat proudění vzduchu a zabránit zahájení trávy.

Vyčistěte/vyměňte vzduchový filtr

S odstraněným vzduchovým filtrem je nyní ten pravý čas na jeho vyčištění.

Klepněte na tuhé filtry na pracovním stole nebo na dlani ruku a uvolněte výstřižky, listy a další zbytky. Přímé stlačené vzduch zevnitř filtru, aby nedošlo k ubytování trosek hlouběji do médií.

K mytí pěnových filtrů použijte mýdlo a vodu. Pokud je to několik let, jednoduše vyměňte filtr; Jsou levné a označují jedinou obrannou linii proti opotřebení, které vstupují do vašeho motoru a nosí válec a pístové prsteny.

čistit, karburátor, sekačky, trávu, push

Nesprávná zapalovací svíčka s mezerou může zabránit spuštění motoru. Nastavte mezeru na specifikaci uvedenou v příručce vlastníka.

Zkontrolujte zapalovací svíčku

Na vině může být také špinavá nebo špatná zapalovací svíčka. Odstraňte zástrčku a zkontrolujte podmínku. Zapalovací svíčka ve správně běžícím čtyřtaktním motoru by měla trvat roky. Pokud ano, vyměňte jej.

Pomocí testeru Spark-Plug zkontrolujte jiskru. Pokud ji nemáte, připněte botu Spark-Plug na zástrčku, držte zástrčku proti hlavě kovového válce a pomalu vytáhněte šňůru startujícího. Měli byste vidět silnou modrou jiskru. Pomáhá otestovat zástrčku v potemnělé garáži. Vyměňte zástrčku, pokud nevidíte jiskru nebo se zdá být slabý.

Když jste u toho, zkontrolujte mezeru Spark-Plug a nastavte ji na specifikace továrny uvedené v příručce pro majitele trávníku.

Pokud víte, že zástrčka je dobrá, ale stále nemáte jiskru, cívka pravděpodobně selhala a vyžaduje výměnu.

Zasáhli jste skálu nebo jinou překážku?

Všichni jsme zabili motor na trávu po zasažení skály nebo kořene velkého stromu.

Pokud se v tomto scénáři nezačne váš trávník, pravděpodobně jste stříhali klíč setrvačníku. Je to malý kus kovu, který správně zarovnává setrvačník, aby nastavil správné načasování motoru. Zasážení nemovité překážky může okamžitě zastavit čepel sekačky (a klikový hřídel), zatímco setrvačník se neustále otáčí a stříhá klíč.

V tomto případě je načasování motoru vypnuto a sekačka nezačne, dokud netahnete setrvačník a nevyměňujete klíč. Je to dost snadná práce, pokud máte kolem garáže sadu stahových zařízení. Pokud ne, pronajměte si sadu z obchodu s díly (nebo si koupte nikdy není špatný důvod koupit nový nástroj) nebo navštivte prodejce.

Moje trávník začíná, ale běží špatně

Pokud konečně začnete na trávu, ale běží jako třínohý pes, zkuste vyčistit karburátor s pěnou AMSOIL Power pěnou. Je to silný čisticí prostředek určený k odstranění uhlíku, laku a dalších gunk z karburátorů a motorů.

Přidejte stabilizátor benzínu, abyste se vyhnuli většině těchto problémů

Což zní lépe? Dokončení všech těchto kroků každý rok, kdy se vaše trávník nezačne? Nebo do vaší palivové nádrže nalijte malý benzínový stabilizátor?

Jednoduše použití dobrého stabilizátoru benzínu může zabránit většině problémů s trávou, která nezačne.

Například stabilizátor benzínu Amsoil udržuje palivo čerstvé až do 12 měsíců. Pomáhá zabránit odpařování lehčích uhlovodíků, aby se snížila guma a lak a udržovala proudění paliva. Obsahuje také inhibitory koroze pro další ochranu.

V mé garáži mám pěti galonů. Pokaždé, když ho vyplním, zacházím s palivem stabilizátorem benzínu, takže se nikdy nemusím starat o to, že plyn bude špatný a způsobuje problémy.

Můžete také použít Amsoil Quickshot. Je navržen především pro čištění karburátorů a spalovacích komor při řešení problémů s ethanolem. Ale také poskytuje krátkodobou stabilizaci benzínu až šest měsíců.

Použijte dobrý motorový olej pro svou trávu

Ačkoli motorový olej nemá žádný vliv na to, zda vaše trávník začíná nebo ne (pokud nepoužíváte olej vůbec a nezachytíte motor), vyplatí se ve vaší trávníku používat vysoce kvalitní motorový olej.

To platí zejména pro profesionály nebo majitele domů, kteří provozují drahé nulové otočení nebo jezdící sekačky.

Motory na trávu jsou na oleji tvrdší, než si většina lidí uvědomuje. Obvykle jsou chlazené vzduchem, což znamená, že běží teplejší než kapalina chlazené automobilové motory.

Často běží celé hodiny v horkých, špinavých, mokrých podmínkách. Mnoho z nich nemá olejový filtr, dále zdůrazňuje olej.

V těchto podmínkách se mohou motorové oleje formulované pro standardní službu rozpadat, což vede k škodlivým usazením a snížené ochraně opotřebení.

Pro maximální výkon a život použijte ve své trávníku motorový olej určený k poskytování ochrany komerčního stupně, jako je syntetický olej z malého motoru AMSOIL.

Jeho formulace s dlouhým životem opakovaně prokázala svou schopnost bezpečně překročit odtokové intervaly výrobce původního zařízení (OEM) v nejtěžších podmínkách. Poskytuje zvláštní měřítko ochrany, když zařízení prochází mezi změnami oleje, než je doporučeno OEM.

Kde je karburátor na sekačce na trávu?

Zjistěte, kde je karburátor na sekačce na trávu, abyste si mohli udržovat výkon svého sečení.

Čas na údržbu sekačky? Pokud váš stroj spolehlivě neběžel, možná budete muset přijít na to, kde je karburátor na sekačce na trávu, abyste zjistili, zda je třeba čistit. Špinavý karburátor může způsobit celou řadu problémů. jako jsou problémy s tím, jak se sekačka nebo zastavení motoru při použití. Pokud se tedy řezání trávy stane díky vadné sekačce na trávu.

Naučit se, jak udržovat a opravit své zahradní vybavení, je skvělý způsob, jak ušetřit peníze, protože nebudete muset nakupovat náhrady tak často. The Nejlepší sekačky na trávu může trvat mnoho let s pravidelnou údržbou, což také pomáhá snižovat počet strojů, které budou plýtvat, když je lze opravit. Ať už používáte Nejlepší jezdecké sekačky na trávu Nebo sekačka procházky, která se stará o trávník, tento průvodce vysvětluje, jak najít, čistit a bezpečně udržovat karburátor, aby váš stroj vždy běžel jako sen.

Kde je karburátor na sekačce na trávu?

Karburátor je nezbytnou součástí modulu sekačky na trávu s plynem. Zjednodušeně řečeno, zajišťuje, že správný rovnováha paliva a vzduchu vstupuje do motorového válce, kde bude zapálena zapalovací svíčkou, spálením a zajistí, aby motor fungoval.

Na sekačce na tlaku nebo procházce je karburátor obvykle umístěn na boku nebo na horní části motoru, těsně za vzduchovým filtrem a nad základnou sekačky. Hledáte stříbrnou a černou součást, vyrobenou většinou z kovu. Je pravděpodobné, že ho bude skryt vzduchový filtr, ke kterému je karburátor připojen. Chcete.li najít vzduchový filtr, vyhledejte čtvercový nebo kulatý plastový filtr. Otevře se to, aby umožnil přístup k vzduchovému filtru, který sedí v plastovém krytu. Budete muset odstranit filtr a poté uvolnit bydlení, abyste odhalili karburátor.

Na jezdecké sekačce se karburátor obecně nachází na boku nebo na horní části motoru. Stejně jako na push sekačce bude obvykle za vzduchovým filtrem, takže pro přístup k karburátoru budete muset odstranit vzduchový filtr a pouzdro filtru, který je připojen palivovým potrubí s plynovou nádrží.

V případě pochybností je jedním z nejlepších způsobů, jak najít, kde je karburátor na sekaně na trávu, zkontrolovat příručku pro majitele, protože umístění karburátoru se může lišit v závislosti na modelu nebo výrobci.

Jaký je důležitost karburátoru na sekačce na trávu?

Karburátor je nezbytnou součástí jakéhokoli modulu sekačky na trávu, jak Tom Monson, generální ředitel Monson Lawn Trawn Landscaping, vysvětluje: „Karburátor na sekačce na trávníku mísí vzduch a palivo ve správném poměru pro motor efektivně a efektivně.„Když sekáte trávník, karburátor upravuje kombinaci paliva a vzduchu v závislosti na tom, jak dlouho motor běží, vaše rychlost a typ terénu. To zajišťuje, že z vaší sekačky získáte nejlepší výkon.

Čistý karburátor, který je v dobrém stavu, udrží vaši sekačku na trávu spolehlivě a efektivně, a proto je údržba karburátoru nezbytnou součástí péče o vaši sekačku. Nejdůležitější věcí je udržovat karburátor čistý, protože i když motor běží, špinavý karburátor může stále způsobit problémy.

Známky problému s karburátorem

Protože karburátor na sekačce na trávu je obvykle skrytý za vzduchovým filtrem, možná si nevšimnete, zda je špinavý. Pokud však při řezání trávy zažijete některou z následujících, může to být znamení, že karburátor potřebuje čistý;

Problémy spuštění motoru. Možná budete muset několikrát vytáhnout startovací lano, abyste mohli spustit motor na vaší sekačce, nebo otočit zapalování více než jednou na sekačku.

Zastavení motoru. Jakmile sekačka běží, možná zjistíte, že motor se zastaví, buď bezprostředně po spuštění nebo když sekáte trávník.

Sprutteru a třesení. Špinavý karburátor může způsobit, že motor rozprašuje nebo se třásl, když běží, což ztěžuje manévrování stroje.

Zvýšená spotřeba paliva. Navzdory sečení trávníku jako obvykle, můžete si všimnout, že vaše sekačka používá více paliva. Toto je běžné znamení, že motor neběží tak efektivně, což by mohlo naznačovat problém s karburátorem.

Jak čistit a udržovat karburátor

Chcete.li získat to nejlepší ze své sekačky na trávu, měli byste karburátor čistit jednou za rok. Jakmile zjistíte, kde je karburátor na sekačce na trávu jako ten, který máte, můžete odstranit karburátor připravený k čištění. Postupujte podle těchto kroků a proveďte to sami doma a ponechejte manuál pro majitele pro sekačku poblíž pro informaci;

Vyčistěte stroj

Nejprve vyčistěte vnější stranu motoru, abyste odstranili všechny nečistoty, která by mohla kontaminovat váš nově vyčištěný karburátor. Ujistěte se, že máte čistou a čistou pracovní oblast, kde neztratíte žádné malé díly.

Odstraňte vzduchový filtr

Otevřete nebo odstraňte kryt vzduchového filtru a poté odstraňte vzduchový filtr a kryt filtru.

Vypněte palivový ventil

Pokud je to možné, vypněte palivový ventil. Alternativně krimpování palivového potrubí pomocí svorky nebo krimpovacího nástroje, aby se zabránilo úniku paliva při práci. Nějaké palivo se stále rozlévá, takže udržujte látku nebo hadru po ruce.

Neposterejte karburátor

Odstraňte karburátor tím, že neotestujete šrouby, které jej drží k motoru a odpojíte kabely škrticí klapky a sytiče.

Věnujte pozornost podrobnostem

Poznamenejte si, kde jsou umístěny kabely a šrouby, takže je můžete později vyměnit. Udržujte jakékoli upevňovací prvky nebo malé díly v bezpečí.

Odstraňte pekator

Vyjměte karburátor z montážních cvočků a všimněte si jeho pozice, abyste jej nepřeinstalovali špatně nahoru.

Začněte se rozebírat

Pečlivě demontujte karburátor pomocí čisticího spreje karburátoru nebo WD-40. Ryan Farley, generální ředitel Lawnstarter, doporučuje používat čistič navržený pro malé motory. „Jsou formulovány tak, aby odstranily nečistoty, zbytky a postavené laky a depozity gumy z karburátoru, aniž by poškodily jakékoli jemné části“.

Zbavit se rzi

Odstraňte všechny známky rzi pomocí brusného papíru.

Nechte to na vzduchu

Nechte karburátor zaschnout, než jej dáte dohromady.

Reattach karburátor

Vyměňte karburátor na montážní čepy, znovu připojte propojovací kabely a znovu nainstalujte vzduchový filtr, kryt a kryt.

Bezpečnostní tipy pro údržbu karburátoru

Mějte na paměti, že tyto tipy bezpečně udržujte karburátor na sekačce na trávu;

I když je možné odstranit a vyčistit karburátor sami, je to špinavá, chmurná práce, kterou byste mohli chtít nechat na profesionálech. Vaše místní opravna s malým motorem by měla být schopna pomoci.

Pokud se rozhodnete vyčistit svůj vlastní karburátor, vždy noste rukavice a zakryjte svou pracovní oblast, abyste jej chránili před poškozením nebo úlomky, včetně úniku paliva.

Po čištění karburátoru můžete zjistit, že vaše sekačka stále nefunguje spolehlivě, což může znamenat, že karburátor nebo jiná část je třeba vyměnit. Opět je možné přizpůsobit nový karburátor sami, ale možná budete chtít získat nějakou radu z opravny jako první.

čistit, karburátor, sekačky, trávu, push

Pokud jste na vyzkoušení opravy sekačky pro kutily, výměna celého karburátoru je obvykle jednodušší a nákladově efektivnější než výměna jednotlivých těsnění nebo malých částí.