MITER SAW Průvodce. Chop viděl pokosu

MITER SAW Průvodce

MITER PILS jsou všestranné nástroje pro zpracování dřeva vytvořené pro řezání různých stavebních materiálů, jako je řezivo, obklady, podlahy nebo dokonce PVC trubky. Používá se především pro křížení, které jsou řezy, které procházejí po zrnu dřeva, pily na koruny namontovaly čepele na pilu. Mnoho pokosových pily jsou stacionární pily, když přinášíte namontovanou čepel dolů, spíše než ho vodorovně podél obrobku. Ten, který se vodorovně sklouzne přes kus, když vyříznete. MITER PILS JSOU Mnoho dalších jmen, jako jsou pily na kotleta, pily a pily na pokosové box.

Standardní úhel řezání pily je 90 stupňů. Avšak samostatné i duální zkosené pokosové pily vám umožňují provést zkosení řezy, což jsou řezy, které jsou podél tloušťky materiálu v úhlu jiných než 90 stupňů. Zkosení pokosové pily je užitečné pro složitou práci a často hlavním diferenciatorem pro kupující. Čepel pila se otáčí-buď doleva nebo doprava-umožňuje vám upravit umístění pily na různé úhly, jako je úhel 45 stupňů. Mezi typické pokosové aplikace patří výroba obložení, formování, základních desek a dalších jemných tesařských prací. MITER PILS umožňují dosáhnout složitých úhlů, které jsou často vyžadovány u projektů zpracování dřeva a tesařství.

Tato příručka k mitorům pila vysvětlí různé způsoby, jak můžete dosáhnout řezů zkosení se dvěma různými typy kruhových pilach: Single a Dual Bevel Mitre Pils.

Jednorázové pokosové pily

Jediná zkosená pokožka sada upravuje pouze polohování v jednom směru: doleva nebo doprava. Jediné zkosené pokosové pily vám proto umožňuje provádět jednosměrné řezy zkosení. Jednorázové pokosové pily mohou provádět jak zkosení, tak i řezy pokosu nezávisle nebo dohromady.

V závislosti na vašem projektu možná budete muset provést zkosení na obou stranách obrobku. Protože jediná zkosená pila může provést pouze zkosené řezy v jednom směru, budete muset otočit obrobku, abyste dosáhli dalšího zkoseného řezu na druhé straně.

I když jediná zkosená pokosová pila může provést jen zkosené řezy v jednom směru, pila může stále dosáhnout to samé, co dělá duální zkosení, jen s trochou více mozkových sil. Pokud potřebujete provést více řezů na obou stranách vašeho obrobku, bude to trvat déle a vyžaduje více úsilí pomocí jediné pily na zkosení.

Složená pokosová pila

Úhly čepele duálního zkoseného pokosového pily se mohou přizpůsobit na levé i pravé straně, na rozdíl od jedné strany, jako je jediná pila na zkosení. Někteří lidé nazývají tento typ nástroje o dvojité zkosení pokosové pily, protože jej lze upravit tak, aby se řezy v libovolném směru.

Protože pilavá hlava se může otáčet na Fulcrum směrem k pravému i doleva, můžete ve svém obrobku provést identické zkosené řezy, aniž byste museli otočit materiál kolem. Dvojité zkosené pokosové pily vám umožňují provést přesné a jednotné řezy na obou stranách vašeho obrobku. To také usnadňuje a rychleji, protože můžete provést rychlejší opakující se řezy i na delších obrobcích.

Pro dodavatele nebo vysoce angažované fandy zlepší duální zkosení pokosové pily váš pracovní postup a efektivitu.

Single vs. Pily s dvojím zkosení

Single i duální pokosové pily mohou udělat řezy MITER a zkosení a obě používají koženecké pily pro řezání. Jsou také označovány jako „složené“ pokosové pily, protože mohou provést řezy a řezy pokoje v 1 nebo 2 směrech. Přes tyto základní podobnosti mezi každým existují určité rozdíly.

Výhody a nevýhody pily s jednotlivými zkosenými

Singleovy pokosové pily jsou jednodušší stroje, ideálně vhodné pro začátečníky řemeslníka nebo domácího přestávky. Pokud jste nováčkem na zpracování dřeva nebo hledáte nižší údržbu, zvažte tyto výhody z jediných zkosených pokosových pily:

 • Jsou levné: Jednorázové pokovové pily jsou obvykle o několik set dolarů levnější než duální zkosené pily stejné značky.
 • Jednoduchost: Jednorázové pokosové pily jsou jednoduché a snadněji se používají. Pokud plánujete provádět většinu svých škrtů na úhly 90 stupňů, udělá to vše, co potřebujete.
 • Všestrannost: Jednotlivé zkosení pily jsou skvělé pro začátečníky nebo profesionály, protože můžete dosáhnout toho, co můžete s dvojím zkosením, s více úsilí.

Navzdory jejich výhodám mají pily s jedním zkoseným pokovovým městským nevýhodou:

 • Méně schopností: Hlavní nevýhodou pily s jediným zkoseným pokožkou je to, že vytváří jednosměrné úhlové řezy, což znamená, že musíte otočit obrobek. To je nejdůležitější při instalaci lisování koruny nebo jiných typů lemování.
 • Menší uniformita: Protože nemůžete provádět dvojité řezy najednou s jedinou pilou zkosení, jakékoli odpovídající zkosené řezy, které uděláte na druhé straně vašeho obrobku.
 • Delší pracovní doba: Pokud pracujete na složitějším projektu vyžadujícím dvojité řezy, bude vám to déle s jedinou pilou zkosení.

Výhody a nevýhody duálních zkosených pokosových pilů

Mnoho profesionálních dodavatelů a pokročilých dřevařů dává přednost pily s dvojitým zkoseným. Pokud jste zkušenější řemeslník, pak zde jsou některé z výhod investování do duálního zkoseného pokoje:

 • Vezměte více práce: S pilou s dvojitým zkoseným pokovovým pilou můžete převzít více projektů, protože budete moci efektivně snížit obě pokyny. To je velmi užitečné pro korunní formovací projekty a další projekty s oříznutím.
 • Splňte těsné lhůty: Být schopen provádět zkosení řezy ve dvou směrech bez otáčení vašeho obrobku šetří čas, což znamená, že můžete dosáhnout více rychleji, pokud jste v těsném termínu.
 • Přesné řezy: Mít schopnost otočit pilovou hlavu vám umožňuje provést přesnější odpovídající řezy na obou stranách obrobku a zlepšit kvalitu vaší práce.

Je nezbytné vybrat pro vás správnou pokosovou pilu, takže nejprve zvažte některé z těchto možných nevýhod s dvojitým zkoseným pokovovým pilám:

 • Drahé: Pily s dvojitou zkosenou pokovou jsou obvykle nejméně 100 více než jednorázové pily na jedno zkosení ze stejné značky, takže je důležité zvážit návratnost, kterou získáte z vaší investice.
 • Komplikované použití: Duální zkosení MITER PILS mají rozsáhlejší schopnosti, díky čemuž jsou komplikovanější a ne tak vhodné pro začátečníky. Obvykle projekty, ve kterých jsou nejužitečnější, například korunní formování, jak je uvedeno výše, nejsou projekty pro začátečníky dřeva.

Pokosová pila říká, že se sklouzne. Co to znamená?

Single i duální zkosení pily se mohou sklouznout. Posuvné pokosové pily jsou navrženy tak, aby rozšířily schopnosti rozpadu. Čepel sedí na kolejnici a sklouzne po desce. To vám umožní snížit širší desky. Některé posuvné pily vám umožňují řezat desky, které mají šířku 12 ″ nebo dokonce 16 ″, což jste nemohli dosáhnout s normálním pokojem. Místo „sekání“ přes desku zasunete čepel přes desku, protože čepel sedí na kolejích. Chcete.li použít posuvnou pokosovou pilu, jednoduše vytáhnete čepel směrem k tělu a odstrčíte se, když se odříznete. Obvykle nelze upravit na úhly, které jsou stejně strmé jako neřezané pily. Je to proto, že kolejnice používané pro posuvné zasahování do bočního pohybu.

Blades, které můžete použít pomocí pokosové pily

Ať už používáte jednu nebo duální pokosovou pilu, kvalita vaší práce stále závisí na správném typu čepele pro práci. MITER PILS jsou všestranné dřevozpracující nástroje, které můžete použít s různými čepelemi kruhové pily. Zde jsou některé z vašich nejlepších možností Blade SAW, které můžete použít s pokovovou pilou:

 • Crosscut Blade: MITER PILS jsou určeny pro křížení, a proto vaše pokosová pila potřebuje dobrou křížovou čepel. Pro nejlepší výsledky křížení vyberte čepel s vysokým počtem zubů, takže můžete dosáhnout hladších řezů.
 • Kombinovaná čepel: Pokud kromě řeziva používáte různé materiály, pak je dobrá volba kombinovaná čepel. Kombinované čepele umožňují dosáhnout hladkého řezů jiných materiálů než řeziva.

Při výběru čepele pily pro vaši pokosovou pilu si nezapomeňte vybrat vysoce kvalitní čepele, které jsou postaveny tak, aby vydržely déle a lépe fungovaly.

Vyberte si lopatky Luxite Saw pro vynikající zpracování dřeva

Ať už jste profesionální řemeslník nebo tesař, nebo jste nováčkem pro zpracování dřeva, vyberte lopatky pro zpracování dřeva Luxite pro vysoce kvalitní výsledky zpracování dřeva. Nabízíme špičkové košili s karbidovým hrotem, které jsou vyrobeny tak, aby vydržely, což vám poskytne lepší návratnost vaší investice.

Další informace o pilách Luxite se dnes obrací k našim zástupcům. Zavolejte nám na 1-800-654-7297 nebo nás kontaktujte online.

MITER SIL VS VS CIRKULAR SAW. Jaký je v tom rozdíl?

Jste zvědaví na rozdíl mezi pivou pokosovou pilou a oběžnou pilou? Snažíte se rozhodnout, který energetický nástroj byste měli koupit jako první? Bez obav! V tomto článku se podělím o informace, které potřebujete k tomu, abyste se rozhodli správně.

MITER PILS a kruhové pily mají ozubenou kruhovou čepel, kterou lze použít k řezání dřeva, PVC a dokonce i hliníku. I když existuje určité překrývání mezi těmito dvěma elektrickými nástroji, existují také některé důležité rozdíly.

Tento příspěvek obsahuje přidružené odkazy pro vaše pohodlí. Nákupy provedené prostřednictvím těchto odkazů mi mohou vydělat malou provizi bez dalších nákladů. Další informace naleznete na mé stránce mé zveřejnění.

Rozdíly mezi pokovovou pilou a kruhovou pilou

Pokosová pila může dělat většinu stejných úkolů jako kruhová pila, ale oba nástroje mají své silné a slabé stránky.

 • Pokosová pila je stacionární a čepel je přitahována dolů na dřevo, zatímco kruhová pila je ruční a čepel je tlačena dřevem.
 • Kruhová pila vyniká při rozbití zboží a pokosová pila je nejlepší pro řezání delších desek.
 • Pokosová pila může provést přesnější řezy kvůli ruční povaze kruhové pily.
 • Kruhová pila je levnější než pokosová pila a je přenosnější.
 • Sítová pila je bezpečnější než kruhová pila.
 • Kruhová pila může provést roztržení po celé délce desky a křížové řezy přes šířku desky, ale pokosová pila může provést pouze křížové řezy.

Co je to pokosová pila?

Sítová pila je stacionární řezací nástroj, který vytváří řezy křížových zrn. Mitrová pila je někdy známá jako „pila na kotleta“, protože v sekacím pohybu přivedete čepel na dřevo.

Jak napovídá jejich název, tyto pily se používají k výrobě řezání pokosu nebo úhlové řez. Například pro rohy rámečku obrázků se používá řez pokosy 45 stupňů.

Klosové pily se také používají k provezení zkosených řezů. Zkosení zkosení vytvoří úhel podél konce desky. Další informace o tom, jak používat pokosovou pilu zde!

Typy pokosových pily

Pojďme přes několik různých typů pila. Několik z těchto funkcí najdete v jedné pile!

 • Jediný zkosení. Jediná zkosená pokosová pila může provést řezy a zkosení zkosení v jednom směru.
 • Dvojitý zkosený roztok. Dvojitá zkosená pokosová pila může provést zkosení obou směrů. Tato funkce urychluje proces, když potřebujete provést spoustu úhlových řezů. Naučte se rozdíl mezi jedinou zkosenou a duálním zkoseným pokosem!
 • Složená pokosová pila. Složená pokosová pila vám umožňuje provádět složené řezy. Sloučené řezy jsou, když uděláte řez pokos a zároveň zkosení.
 • Sloupná pokosová pila. Tento typ pokosové pily na baru, aby se čepel pohyboval vpřed, místo toho, aby jen rovně dolů. Posuvné pokosové pily jsou schopné řezat širší desky než modely nesoudivosti.

MITER SIL SIL BLADE SIZE

Velikost vaší pokosové pily čepel určí, jak velká deska můžete řezat. Ale větší není vždy lepší! Malá pokosová pila je přenosnější a je snazší uložit, když ji nepoužíváte.

Můžete si koupit malé pokosové pily s 7 ¼ „čepelí, které jsou skvělé pro příležitostné diy-er. Snížená řezná kapacita menší čepele však může být omezující.

Desetipalcová čepel je vhodnější pro většinu pracovních míst. Tato velikost je nejčastější a lze ji nalézt v různých cenových bodech.

12palcová čepel vám dává nejvíce řezací kapacitu (až 14 „široký), ale jsou nejdražší a nejtěžší z parta.

Často kladená otázka na pily na pokosové

Odpovímeme na některé z nejčastěji kladených otázek o pilách MITER.

Jsou levné pokosové pily, které stojí za to?

Při hledání pokosové pily chcete získat největší hodnotu. Levné i drahé pokosové pily mohou stát za to. Vše záleží na tom, co potřebujete.

Pokud jen řezáte nějaké obložení, a to je vše, pro co budete používat svou pokosovou pilu, pak by mohlo mít smysl koupit levnou pilu s malou čepelí.

Poznámka: Nikdy nestojí za to koupit si pilu s nízkou kvalitou. Moje první pokosová pila byla levný model přepravy přístavu a nikdy to neřešilo rovně! Ušetřete si frustrace a získejte kvalitnější pilu!

Kdy bych měl použít pokosovou pilu?

Sítové pily fungují dobře, když potřebujete provést více řezů na standardním řezivu, jako jsou desky 2×4. Mitrová pila je také užitečná pro řezání obložení, prkna paluby a hmoždinek. V podstatě lze na pilu s pokovovou pilou snadno nařezat jakékoli dlouhé, tenké dřevo!

Když používáte blok pokosové pily, můžete snížit desítky identických kusů, aniž byste každý měřil. S kruhovou pilou budete muset měřit, označit a zarovnat čepel pokaždé, když chcete provést řez.

Širší zboží, jako je překližka, nelze nakrájet na pokosovou pilu. Tato práce je vhodnější pro kruhovou pilu nebo stolní pilu.

Potřebuji stojan na pokosovou pilu?

Některé pily na pokoj přicházejí s vlastním stánkem, nebo si můžete koupit ten, který vyhovuje vašemu konkrétnímu modelu. Je mnohem pohodlnější pracovat s pilou na pracovním stole, ale vždy můžete použít podlahu v špetce!

Pokud plánujete pravidelně používat pokosu. Pomůže to podporovat desku na obou stranách čepele a usnadňuje nastavení systému bloků stop. Po mnoho let jsem měl stojan na mobilní pokosový stojan a nedávno jsem postavil tuto úžasnou mitorovou pilovou stanici, která mi dává spoustu úložného prostoru!

Co je to kruhová pila?

Kruhová pila je nástroj pro řezání poháněného baterií nebo šňůrou používaným pro řezání roztržení, zkosení a křížení.

Kruhová pila je ruční. Někteří lidé myslí na kruhovou pilu podobnou stolní pile; S kruhovou pilou však tlačíte pilu a se stolní pilou tlačíte materiál.

Druhy kruhových pily

Zatímco všechny kruhové pily mají stejný základní design, s plochou deskou na dně a čepelí na boku, existují tři hlavní typy.

Miniaturní kruhové pily mají čepele pod průměrem 5 „a mají rukojeť, která se rozprostírá za motor místo nahoře. Mají omezenou hloubku řezání, ale většina z nich může řezat 2×4 nebo překližku. Tento typ pily je ideální pro:

 • Udržet ve svém autě rozkládat zboží na parkovišti v obchodě s domácím zlepšením.
 • Příležitostné diy-ers, kteří potřebují jen několik řezů jednou za čas.
 • Dodavatelé, kteří chtějí lehkou alternativu pro řezací desky ve vzduchu.

Kruhové pily standardní velikosti se pohybují od 7 ¼ „do 10“ čepele průměru. Jedná se o nejběžnější typ a jsou skvělé pro nejrůznější řezné úkoly.

Traťové pily jsou zvláštní druh kruhové pily, která běží na vyhrazeném stopovém systému pro rovné a přesnější řezy. Skladby skladby jsou mnohem dražší, ale poskytují pro většinu aplikací nahrazení řezů kvality a mohou nahradit pilu, kruhovou pilu a stolní pilu. Více o rozdílu mezi pivou a kruhovou pilou se zde můžete dozvědět více!

Pokud se snažíte dostat rovné řezy se svou kruhovou pilou, ale nechcete vydělat hotovost na trať!

Blades kruhové pily

Blades kruhové pily mohou mít vysoký nebo nízký počet zubů. Obecně řečeno, nižší počet zubů je dobrý pro rychlé a drsné řezy. Pokud však chcete na okraji desky méně roztrhnout a roztrhnout se, doporučuji použít čepel s vyšším počtem zubů. Čepele s kruhovou pilou přicházejí s 24, 60 a dokonce 120 zubními lopatkami.

Nejběžnější velikost čepele pro kruhovou pilu je 7 ¼ palců, ale také najdete menší, které se snáze zvládnou. Tyto velikosti čepele nejsou zaměnitelné, takže byste měli vždy používat ten správný pro pilu, kterou máte.

Často kladené otázky o kruhových pilách

Pojďme si projít několik běžných otázek kruhové pily.

Kdy bych měl použít kruhovou pilu?

Mnoho dřevařů a kutilství miluje kruhové pily, protože jsou neuvěřitelně všestranné. Na rozdíl od pily na pokosové pily jsou kruhové pily snadno přenosné a mohou provést dlouhé roztržení.

Mnoho lidí používá kruhové pily při snižování větších desek dolů. Například velký list překližky nebo 2×12, který by bylo obtížné snížit menší pokosovou pilou.

Co bych se měl vyhnout s kruhovou pilou?

Vyvarujte se provozu kruhové pily bez krytu čepele. Někteří lidé odstranili tyto kryty čepele, protože věří, že „se dostanou do cesty.„Při správném použití se kryty čepele nedostanou do cesty. Tyto obaly jsou tam, aby chránily vaše prsty!

Jsou kruhové pily nebezpečné?

Ano. Pokud se nepoužije nezodpovědně nebo bez vzdělávání o tom, jak je používat, mohou být kruhové pily velmi nebezpečné. Backback může nastat, když se čepel dostane mezi dvě poloviny desky. Pila by mohla propadnout řezem a zranit vaši nohu nebo nohu. Nebo vaše prsty by se mohly jen dostat do cesty čepeli. Všechny tyto bezpečnostní úvahy by měly být na paměti při použití tohoto nástroje.

Proč se moje kruhová pila uvízla?

Pokud používáte dva sawhorses k podpoře obou konců desky při proříznutí středem, může to způsobit, že dřevo čepel. Doporučuji položit desku na velkou desku rigidní pěnové izolace. To poskytuje podporu bez sevření čepele a také zabraňuje rozřezání vaší pracovní plochy.

Za druhé, možná budete mít tupou čepel. Ujistěte se, že je vaše čepel ostrá a že má správný počet zubů pro materiál, se kterým pracujete.

Konečně, vaše kruhová pila nemusí být velmi silná, nebo baterie může být nošení. Pokud ano, nabijte baterii nebo upgradujte na silnější pilu.

Nyní, když znáte rozdíl mezi pokovovou pilou vs kruhovou pilou, si můžete vybrat ten pravý pro vás s důvěrou! Oba mají své výhody i nevýhody a můžete skončit nákupem obou pro svůj workshop pro různá použití!

Podívejte se na tyto další články o zpracování dřeva!

MITER SAW VS VS SMĚRNOST MITER SAW (srovnání rozdílů)

Sítová pila jsou jedny z nejlepších pilů pro tvorbu úhlových řezů. Existuje však mnoho druhů pokosových pil a dva druhy, které se často porovnávají.

Co byste tedy měli vlastnit a jaké jsou rozdíly mezi nimi?

Níže se podívám na pokosové pily vs. Složené pokosové pily, aby zjistila, která pila je lepší a kdy byste měli použít každý. Pojďme se kopat!

Složená pokosová pila má mírnou výhodu nad běžnou pokosovou pilou, protože může dodávat zkosené řezy. Ale kromě toho mají tyto pily skoro stejné schopnosti a obě pily jsou skvělé při provádění úhlových řezů.

Rozdíly mezi pokovovou pilou a složenou pokovovou pilou

Klíčový rozdíl mezi „pravidelnou“ pokosovou pilou a složenou pokosovou pilou je tento: Složená pokosová pila může zkosená řezy, zatímco běžná pokosová pila nemůže.

Existují však různé druhy pravidelných pokosových pilů a různých druhů složených pokosových pilů a člověk to musí vzít v úvahu při porovnávání pravidelných pokosových pilů se složenými rozpuštěnými pilami. Konkrétně existují:

Pevné pokosové pily (jinak známé jako pily na Chop)

 • Posuvné pokosové pily
 • Pevné složené pokosové pily
 • Posuvné složené pokosové pily
 • Duální složené pokosové pily

Ale abych věci zůstal jednoduchý, porovnám nejzákladnější pravidelné pokosové pily s nejzákladnějšími složenými pilami v následujících částech, i když odkazujeme na schopnosti, které variace na těchto pilách mají.

Porovnání pravidelných pokosových pilů s složenými pokovovými pilami z hlediska možných typů škrtů, ceny, použitelnosti, přenositelnosti a údržby je chytré, pokud je vaším cílem zjistit, která vida je pro konkrétní projekt nejlepší.

Podívejte se na toto porovnání pokosového pilového stolu vs!

Typy řezů

Pravidelná pokosová pila se specializuje na tvorbu křížových řezů, konkrétně ponoření a úhlů křížových řezů. Většina plechovných pily má uzamykací mechanismus, který umožňuje přesné úhlové řezy.

miter, průvodce, chop, viděl

Složená pokosová pila může také ponořit a úhlové křížové řezy, ale může také provést zkosení řezy, protože se nakloní na jednu stranu. A pokud máte pilu s dvojitou složenou pokovou, můžete naklonit pilu, aby se zkosené řezy rychleji a snadnější.

Měli byste se zdržet řezání proti obilí s obou pokovových pile.

Pravidelné posuvné pily i posuvné složené pokosové pily mohou provést delší křížové řezy. asi 12 až 13 palců. protože jejich čepele vyklouznou na kolejnice.

A pokud jde o zkosení, pokud používáte složenou pokosovou pilu, která se může naklonit pouze jedním směrem, budete muset mnohokrát upravit dřevo, abyste získali úhlový řez, který je náročnější a obtížnější než použití pila, která se může naklonit v obou směrech. Je tu minimální nastavení dřeva s duální složenou pokosovou pilou.

Cena

Cena běžné pokosové pily se může pohybovat od několika set dolarů do více než 1 000. Složené pokosové pily jsou podobně ceny, i když jsou obecně dražší než běžné pokosové pily, z velké části proto, že mají další schopnosti.

Zohlednění ceny před zakoupením pravidelné nebo složené pokosové pily je důležité. Koneckonců, pokud nebudete využívat další schopnosti, které nabízí kombinované pokovové pily, je mnohem nákladově efektivnější zvolit si pravidelnou pokosovou pilu.

V místním železářství nebo online můžete vyzvednout z druhé ruky pravidelné nebo složené pokosové pily pro méně než 150. Na druhé straně je většina zbrusu nových modelů, které se prodávají v hardwarových obchodech s velkým boxem, cena mezi 200 a 600.

Použitelnost

Obě pily zvládnou řadu úkolů, ale složená pokosová pila je všestrannější. A pokud jde o použitelnost, obě pily se snadno ovládají, jakmile jste obeznámeni. To znamená, že použití složené pokosové pily rozhodně vezme více dovedností, zejména pokud používáte funkci zkosení.

Dobrá věc však je, že moderní pily na pokosové pily využívají četné zamykací systémy, které zajišťují přesné řezy. A ovládání paže na obou pilech je jednoduché a nevyžaduje velkou sílu; paže se neustále pohybuje nahoru a dolů, ať už se čepel otáčí nebo ne.

V obou případech to bude nějakou dobu trvat, než si na tento nástroj zvykne, ale jakmile jste obeznámeni, můžete rychle a snadno udělat jednoduché i složité řezy.

Přenosnost

Pokud jde o přenositelnost, pravidelné pokosové pily a složené pokosové pily jsou asi stejné. Tyto pily jsou stacionární a jakmile si jednu položíte, je pravděpodobné.

Pokud je vaše pravidelná nebo složená pokosová pila malá a kompaktní, pravděpodobně ji lze rychle zabalit a přesunout se na jiné místo s malým potížím.

Údržba

Vzhledem ke složitosti a škrty, které se často používá k doručování.

Konkrétně, abyste udrželi buď vidili, chcete:

 • Ujistěte se, že čepel je ostrá a namazaná; Chcete se také ujistit, že části pily jsou namazané.
 • Zkontrolujte uzamykací mechanismy a zjistěte, zda jsou robustní.
 • Ujistěte se, že stráže čepele jsou správně připojeny.
 • Zkontrolujte elektrické brzdy, abyste se ujistili, že jsou funkční.
 • Vyčistěte extraktor prachu.
 • Ujistěte se, že posuvné ploty jsou funkční.
miter, průvodce, chop, viděl

Pokud nebudete provádět údržbu pravidelně, může být životnost pily výrazně snížena a jeho kvalita řezu také trpí.

Dobrou zprávou je, že obě pily jsou snadno udržovatelné. je to jen to, že to (složená pokosová pila) vyžaduje trochu větší údržbu než ostatní.

Co je to pokosová pila?

Pokosová pila je druh pily, kterou dřevařníci často používají k provádění úhlových křížových řezů. Čepel pily je namontována na houpacím rameni, která se může pohybovat zprava doleva, a jeho schopnost držet materiály v úhlu je to, co umožňuje provést přesné úhlové řezy.

Sítová pila se používají výhradně pro křížení; Řezání proti Woodgrainovi s jednou z těchto pily pravděpodobně přinese neuspokojivý výsledek.

Pravidelná pokosová pila nedělá zkosené řezy, a to proto, že se nakloní.

MITER PILS, které mají omezený rozsah prodloužení, se označují jako pily na kotlety, zatímco ty, které se sklouznou na kolejnice, se označují jako posuvné pokosové pily. Posuvná pokosová pila má větší, obvykle 12 až 13 palců, křížovou kapacitu; to znamená, že se může rozšířit dále a proto prodloužit delší řezy.

Podívejte se na toto video porovnávající pokosové pily!

Složená pokosová pila vypadá jako pravidelná kyselá pila; Jediný rozdíl je v tom, že paže složené pokosové pily lze naklonit.

Pokud je systém základní pokosovou pilou, nakloní se jedním směrem; Pokud se jedná o duální složené pokosové pily, může se naklonit doleva a doprava. Schopnost složené pokosové pily se naklonit je to, co jí umožňuje provést přesné zkosené řezy.

Složená pokosová pila je z velké části provozována jako pravidelná pokosová pila, ale při provádění zkosených řezů se používají některé další mechanismy, takže si je musíte uvědomit, aby se zajistilo přesné řez zkosení.

Stejně jako pravidelná pokosová pila, je složená pokosová pila dobrá pouze pro křížové řezání.

Pokud jde o všestrannost, složený pokos viděl, jak pravidelná pokosová pila, zvláště pokud mluvíme o duální složené pokosové pile.

Díky své všestrannosti přináší SAW s dvojitou složenou pokovou řadu řezů rychle a snadno. Navíc nemusíte riskovat, že z jeho materiálu budete neustále přepínat, protože pila s dvojitou složenou pokovou má maximální flexibilitu.

Zde je video vysvětlující více o složených pokovených pilách!

Ahoj, jsem Emilee. Jsem dřevař, crafter a světová třída postava-outer. Mama potřebuje projekt je místo, kde sdílím všechna moje dobrodružství pro kutily. Věřím do svého jádra, že práce s rukama na fyzické vytvoření něčeho změní váš život!

Doufám, že procházení mama potřebuje projekt, který vás nechá inspirovat a propuštěn k řešení vašeho dalšího projektu pro kutily. Zatímco Emilee již není aktivně blogování, její vášeň pro zpracování dřeva najdete kdekoli.

Power Tools pro začátečníky: Jak používat pokosovou pilu

Chcete začít s elektrickými nářadími a budovat věci pro váš domov, ale nemají ponětí, kde začít? Dovol mi pomoci! Zde je rychlý briefing o tom, jak používat pokosovou pilu (a co je pokosová viděla!). Tento příspěvek byl původně zveřejněn v březnu 2018, ale byl aktualizován!

Před několika lety jsem se rozhodl, že se chci naučit používat elektrické nářadí. Tento blog jsem psal šest let, ale vlastně jsem nic postavil sám. Vůbec!

Takže jsem se rozhodl naučit, jak používat všechny základní elektrické nástroje, které jsme vlastnili. A hádejte, jaká byla moje první lekce? Jak používat pokosovou pilu! To je pravda. to byl úplně první nástroj, který jsem se kdy naučil, jak používat. Je to skvělý nástroj mít kolem, pokud pracujete s menším dřevem často (moje může nařezat dřevo až 12 ″ široký) a je to tak univerzální!

Jaké druhy projektů používám pokosovou pilu? Zde je rychlý přehled několika projektů, kde moje pokosová viděla byla hvězdou show:

Můžete použít pokosovou pilu pro téměř jakýkoli kutilský projekt, který máte na rukávu. Je to nutností pro lisování koruny a je to užitečné pro doslova vše od výroby obrázkového rámu až po stavbu domu. Vážně. je to tak univerzální!

Pokud se chcete dostat do zpracování dřeva, měl by to být jeden z vašich prvních nákupů nástrojů.

Připraveni se naučit, jak jej používat?

miter, průvodce, chop, viděl

Co je to pokosová pila?

Power Mitre Saw, také běžně označovaná jako pila na kotleta, je nástroj, který se používá k výrobě průřezů a úhlových řezů ve dřevě.

Existuje několik různých typů pila. Pokud chcete pochopit rozdíl, budete muset vědět několik klíčových podmínek:

 • MITERCUT je úhlový řez provedený přes šířku (nebo tvář) desky.
 • Zkosený řez je šikmý řez provedený tloušťkou desky
 • Křížový řez je přímý řez přes obličej desky.

Jakákoli pokosová pila může udělat buď druh řezu, jen v závislosti na tom, jak je dřevo položeno na pilu. Pokud je položeno plochou (s širší stranou na základně pily), udělá to zkosené řezy. Pokud je položen na bok (s kratší stranou na základně pily), udělá zkosenou řez.

Jakmile pochopíte podmínky, je o něco snazší pochopit různé typy pokosových pila. Pojďme to rozebrat:

 • Standardní pokosová pila má základnu, která se houpá a vytváří úhly. Může to udělat řezy pokosu a zkosení, ale ne zároveň.
 • Složená pokosová pila je schopna provést roztoky a zkosení řezů ve stejném řezu. Základna se může otočit, aby vytvořila zkosené úhly a čepel sama se nakloní k vytvoření zkosených úhlů. Můžete si zakoupit pily s pokovovou pokovou (které se naklánějí pouze v jednom směru) nebo s dvojitým zkoseným sloučeným pokovovým pilám (které se mohou naklonit v obou směrech).
 • Stacionární (základní) pokosová pila se může jen houpat nahoru a dolů a vůbec se nepohybuje. Bude schopen řezat desky až do asi 8 ″ širokého.
 • Posuvná pokosová pila umožňuje čepeli sklouznout směrem ven, když jste řezali. To umožňuje širší řezy na asi 12 ″.

Některé pokosové pily kombinují tyto rysy. například ten, který vlastníme.

Jak používat pokosovou pilu

Super zřejmé zřeknutí se odpovědnosti: Nejsem odborník, jsem jen dívka, která má manžela, který ji učil, jak používat pokosovou pilu. Power Tools jsou nebezpečné, pokud nevíte, co děláte. Buďte opatrní, přátelé.

Nejprve se pojďme ponořit do videa. Je to ten, který jsem vytvořil před několika lety, abych vás naučil vše, co potřebujete vědět o tom, jak používat pokosovou pilu, a ponoří se hluboko pro všechny různé části a detaily.

Pokud dáváte přednost, můžete video sledovat na YouTube právě zde.

Dobře, teď, když jste video viděli, pojďme trochu rozebrat další podrobnosti. To je místo, kde se opravdu dostaneme do drsné štěrbiny, jak používat pilu!

Stráž

To je část, která řezá dřevo. Duh. Stráha čepele se pomalu vzdálí od čepele, když ji spustíte dolů, a při uvolnění ji zakryje zpět. Nechápejte prsty nikde poblíž této sekce pokud nechcete ztratit jednu.

Mitter Saw Blade bude muset být příležitostně vyměněn, stejně jako jakýkoli nástroj. Pokud zjistíte, že to neprovádí přesné řezy nebo je těžší projít dřevem, zkontrolujte, zda je třeba čepel nahradit.

Plot

Plot se drží z místa, kde nastavíte dřevo. to je to, na co chcete tlačit dřevo, aby se ujistil, že vaše řezy jsou rovné a dokonce. Pokud si nepamatujete tlačit dřevo proti plotu, můžete skončit s podivným, úhlovými řez. Vždy byste měli použít jednu ruku k pevnému držení dřeva proti plotu a druhou pro ovládání pily. Alternativně můžete použít svorku k držení dřeva nebo obrobku na místě.

Zvládněte spoušť

Takto ovládáte pilu. Když stisknete spouštěcí tlačítko na popisování, čepel se začne otáčet. A když pustíte, zastaví se to. Docela základní!

Nezapomeňte, že čepel bude trvat minutu, než se přestane otáčet poté, co se spustíte spoušť. Nezapomeňte, že se to dostane na úplnou zastávku, než necháte své ruce jít kamkoli poblíž!

Měřič pokovového měřidla a zkosení

Tyto části mají předem měřené úhlové zastávky, takže můžete otočit základnu a čepel a vytvořit různé úhlové řezy.

MITER MOGAGE: Pokud malý červený zářez ukazuje na 0, vytváříte rovný (90 stupňový) řez (90 stupňů). Pokud je na 45 letech, děláte úhel 45 stupňů. A tak dále a tak dále. Používáte rukojeť zámku, která z toho vyčnívá, aby se otočila stůl a získala pravý úhel. Ve videu jsme ukázali pouze rovné řezy a úhly 45 stupňů, ale můžete udělat téměř jakýkoli úhel, které vaše malé srdce touhy! Když se podíváte na výše uvedený obrázek, uvidíte několik zářezů v rozchodu pokoje. to jsou místa, kde se základna automaticky zastaví a zamkne na místo pro běžně používané úhly. Nemusíte se však jen držet. Knoflík můžete ručně utáhnout na základně, abyste dosáhli jakéhokoli úhlu, který potřebujete.

Zkosek: to vám pomůže vidět, jaký úhel jste, když rotujete čepelí, abyste vytvořili úhly zkosení. Nezastaví se jako měřič pokosového měřidla, takže se ujistěte, že se pohybujete pomalu a věnujte pozornost tomu, na co směřujete, protože se automaticky nezastaví automaticky.

Takže teď, když jste s částmi obeznámeni, v podstatě víte, jak je používat. Vážně. je to tak jednoduché!

Jak provést řez pomocí pokosové pily

Začněte měřením a najdete požadovanou délku a označte ji na dřevě. Pak budete chtít ohradit dřevo podél plotu a otestovat umístění čepele.

Uděláte to snížením čepele, abyste zjistili, kde zasáhne dřevo, a ujistěte se, že zasáhne přesně tam, kde jste označili.

Jedna věc, kterou si musíte pamatovat: Když měříte a zarovnáváte dřevo. Pokud to zarovnáte na vnitřní straně svého řezu, skončíte s krátkým kusem dřeva kvůli čepelu. Poprvé mi to Corey vysvětlil, že jsem netušil, o čem mluví. Ale když jsem to poprvé seřadil špatně, okamžitě mi v mysli klikl.

Takže v podstatě to, co to říkám, zastrčte to do zadní části vaší mysli a všechno se k vám vrátí, když poprvé uděláte tuto chybu.

Jakmile to seřadíte a potvrdíte, že dřevo je na správném místě, držte jej pevně na místě (nebo jej upněte). Potom zvedněte čepel zpět, vytáhněte spoušť a pomalu ji svrhněte, aby řezal dřevo.

Možná zjistíte, že své řezy provedou trochu příliš dlouhé nebo trochu příliš krátké. Stává se mi to i po letech používání pokosové pily na pravidelné. Při práci může být nutné provést mírné úpravy. Vždy doporučuji erring na boku řezání příliš dlouho a poté odříznu malé kousky dřeva, dokud není přesně ta správná velikost, kterou potřebujete. Když pracujete s úhlem pokožky, je obzvláště důležité, aby se délka přesně dostala správně, takže si s tím udělejte čas.

MITER SIL SEAL BEZPEČNÉ TIPY

Pojďme mluvit o několika super důležitých věcech, které je třeba mít na paměti při použití pokosové pily:

 • Vytvoří to hodně pilin. Není skvělé, aby vaše plíce pravidelně dýchaly tolik prachu, takže je moudré nosit prachovou masku, když pracujete. Můžete také připojit vakuum obchodu k zadní části pokosové pily a spustit jej, zatímco jste řezali, abyste jej měli automaticky sbírat nepořádek pro vás!
 • Pila by měla být odpojena, pokud se nepoužívá, a měla by být přinesena nebo sevřena na stabilní pracovní plochu za všech okolností, když ji používáte.
 • Při provozování pokosové pily nenoste volné oblečení a pokud ji máte, stáhněte si dlouhé vlasy.
 • Ochrana uší a ochrana očí jsou vždy dobrým nápadem při práci s jakýmkoli elektrickým nářadím!

Ještě jedna věc, kterou si můžete poznamenat. máme tento mobilní stojan pro naši pokosovou pilu a já jsem to nemohl víc milovat! Skládá se a vynoří se z cesty, když se nepoužívá, což nám dává v naší garáži tuny dalšího prostoru.

Měli jsme vyhrazené místo na pracovním stolech pro pokosovou pilu. Byl to skvělý systém, ale zjistil jsem, že jsem raději mohl ho schopen přeskočit ke zdi, když ho nepoužívám.

Naučit se, jak používat elektrické nástroje, bylo nejvíce zmocňující a užitečné věci, jaké jsem se kdy naučil. Miluji, že dokážu řešit jakýkoli projekt, který chci vše sám. A je to dobrý pocit mít v mém domě věci, které jsem vytvořil svými dvěma rukama!

Jaké projekty si myslíte, že budete mít nyní, když víte, jak používat pokosovou pilu?

Power Tools pro začátečníky série

Pokud máte rádi tento příspěvek a chcete se dozvědět více, mám dobré zprávy! Mám celou řadu příspěvků o tom, jak používat elektrické nářadí a plnit další super základní úkoly pro kutily.

Jsem velký věřící, že pokud jde o kutilství. Kliknutím sem zobrazíte úplný seznam průvodců na úrovni začátečníků, které jsem zveřejnil. A nezapomeňte mi dejte vědět, jestli byste chtěli přidat něco!