Bandsaw Tune Up a Blade Change. Napětí čepele pásmové pily

Proč je moje Bandsaw Blade Twinging? Jak opravit Twisted Bandsaw Blade

Bandsaw Blade Twinging? I když to není zábavný problém, není to obtížné opravit. Při použití pásmové pivy se mohou narazit na problémové dřevařské pracovníci, když se čepel zvloní v důsledku řezání křivek nebo rohů do materiálů. Budeme diskutovat o různých způsobech, jak se s tímto problémem vypořádat, co to způsobuje a jak snížit šance, které se vyskytují ve vaší pásmové pivě.

Zatímco situace a okolnosti se bezpochyby liší v závislosti na řezání pásmové pivy, čepele a materiálu, můžeme zaručit, že najdete odpověď, kterou potřebujete zde.

Pro ty, kteří by se chtěli dostat přímo na maso těchto problémů, máme tu rychlou odpověď přímo pro vás! Twistingová pásma je téměř jistě případ čepele, který postrádá dostatek napětí. Provozovatelé obvykle uvidí tento problém po změně čepelí. Pásné pivy vyžadují poměrně hodně napětí k optimálně. Zkušený uživatel si možná neuvědomuje, že podceňoval novou čepel, kterou nainstalovali.

Je důležité si uvědomit, že někteří by se o to mohli omylem označit jako „Bandsaw Drift.„Bandsaw Drift je další problém způsobený tím, že čepel je mimo zarovnání na volantu. Někdo může zažít jak kroucení, tak unášení současně a zajistit, aby čepel byla zarovnána s kolami a správné napětí vyřeší oba problémy.

Proč je moje Bandsaw Blade Twinging?

Existuje několik důvodů, proč se mohla otočit čepel. Mezi ně patří, ale nejsou omezeny na:

 • Nulná čepel: Zatímco ostrá čepel vyžaduje, aby fungovala menší síla, potřebná síla se zvyšuje, protože čepel ztrácí ostrost. Pokud se na pásmové pivě použije nadměrný tlak, může to způsobit, že se čepel otáčí doleva nebo doprava. Tento problém je způsoben hlavně tenkostí čepele pásmové pily, což mu dává flexibilitu přesunout se v těchto směrech.
 • Nesprávná instalace nebo provoz: Po instalaci nebo zneužití čepele může nejen způsobit, že se točí, ale možná přinese mnoho dalších nebezpečí a problémů. Nejjednodušší způsob, jak zajistit, aby byla čepel správně nainstalována, je zkontrolovat, zda zuby čelí správným směrem. Pokud tomu tak není, čepel pásma může být převrácena tak, aby zuby mohly čelit správnou cestou. Je také důležité udržovat čepel správně zarovnáno a pohybovat se správným směrem během operace.
 • Nesprávné napětí čepele: V závislosti na mechanismu napětí čepele Bandsaws může být k určení napětí čepele použitá různá měřidla. Bez ohledu na to, musíte zajistit, aby čepel udržovala správné napětí, které lze rychle vyřešit pomocí napěťových grafů poskytnutých výrobcem nebo internetem.

Jak nastavit napětí čepele Bandsaw?

Nastavení správného napětí je nezbytné, pokud chcete, aby vaše čepel v pásmu prováděla rovné a konzistentní řezy. Zatímco k provádění většiny řezů je nutná konzistentní úroveň napětí, budete ho muset zvýšit pouze na mnohem vyšší úrovně, když řezáte velmi tuhé materiály. Přidání příliš velkého napětí však může vést k dalšímu a zbytečnému stresu na čepeli.

Nejprve se ujistěte, že je pila vypnuta a odpojena, aby se správně nastavilo napětí vaší pásmové pily. Měřič napětí je účinný způsob, jak měřit napětí vaší pily, i když mají tendenci být poměrně drahé.

Avšak pramenící pro měřič se může ukázat jako lepší volba, protože bylo zjištěno, že napětí na pásmových pilách je poněkud nepřesné. Pokud jde o nastavení napětí, budete chtít utáhnout čepel, dokud se nesedí ne více než čtvrtinu palce, když je tlakováno do strany.

Co způsobuje driftu čepele Bandsaw?

Hlavní příčinou driftu čepele Bandsaw je, když se čepel samotná se spojí pod zátěží materiálu. K driftu by samozřejmě mohly přispět různé další faktory, jako je nesprávná montáž nebo instalace a nedostatečné napětí čepele.

I když existuje mnoho způsobů, jak se něco pokazit s čepelí pásma, problému lze vyhnout téměř úplně, pokud si pečlivě nastavíte kapelu a přiměřeně ji udržujete.

Jak zabránit kroucení čepele pásma?

Existuje několik způsobů, jak zabránit kroucení čepele. Sledováním některých nebo všech těchto metod snížíte své šance na zvraty čepele, a tak se vyhnete jakýmkoli nehodám. Mezi ně patří, ale nejsou omezeny na:

 • Zajištění ostrého čepele
 • Ujistěte se, že je čepel správně napjatá
 • Udržování pneumatik pásma v čistotě
 • Po správném upraveném průvodci pro čepel
 • Ujistěte se, že čepel je náležitě namontována a točí se správným směrem
 • Pracujte pomalu a efektivně při řezání materiálů, abyste zajistili malý prostor pro chyby a driftttps: // www.Ncwoodworker.síť/fóra/index.PHP?Vlákna/BandsawBlade-Twisting.1548/

Bandsaw Tune Up a Blade Change

Udržování nástrojů pro zpracování dřeva v optimálním tvaru pomáhá zlepšit pracovní postup v každém obchodě. Neexistuje nic jako klouzání kusu dřeva z tvrdého dřeva přes hladký litinový povrch, kolem čepele břitvy. Pečlivě vyladěná pásma bude pro vás v obchodě hodně práce a dobrá zpráva to trvá jen pár minut, než to udělá.

Začněte s čepelí

Rád začínám s čerstvou čepelí. Četl jsem několik blogů Bandsaw Blogs, kde uživatelé řešili problémy s výkonem kapel a nahradili každou komponentu pod sluncem. Kromě čepele! Když bychom byli ve skutečnosti, měli bychom se všichni pravděpodobně začít nahrazením stárnoucí pásmové pivy. Každý má svou oblíbenou čepel, s konkrétním počtem zubů a geometrií čepele. Moje oblíbená každodenní čepel je ½ ”proforce čepel s 3-4 TPI. Je to agresivní čepel, která dobře prořezává přímku a bude také zvládnout nějaké resewing se světlem. Pokud mám vážný den, kdy se odehrávám před sebou, přepnu na ¾ ”široký král resew (na obrázku), což je zvíře s karbidem, které lze několikrát znovu rozdávat. Proforce zpracovává většinu řezů truhlářství, které rád dělám, jako jsou zářezy nebo dlouhé zužující se řezy. Agresivní ½ ”široká čepel dokonce vyřízne jemné křivky a je vhodnější sledovat dobře než úzká čepel. Existuje však limit, a pokud snižujete přísnější křivky poloměru, určitě budete chtít přepnout na užší čepel jako ¼ ”proforce čepel s 6 TPI.

Napětí a sledování

Jakmile nainstalujete čerstvou čepel na vaší pásmové pivě, chvíli si napětí a sledujte ji a sledujte ji. Pomocí integrálního napětí na pásmové pivě 1412 nastavte napětí čepele podle vaší šířky čepele. Přirozeně bude ½ ”široká čepel vyžadovat větší napětí než ¼” čepel. Pohodlná páka s rychlým uvolňováním pomáhá napětí čepele jedním pohybem tekutiny. Toto rychlé uvolnění jistě porazí starý systém únavného otočení knoflíku, aby nastavil napětí čepele. Pouze po správném napnutí čepele můžete přejít ke sledování čepele. A tady je ta nejúžasnější věc na mé kapevě 1412. nikdy se nemusím upravit sledování čepele, bez ohledu na typ čepele, který instaluji. Zjistil jsem, že to tak úžasné, a opravdu naznačují kvalitu, která je vlastní těmto lagunovým pilám. Pokud potřebujete provést mírnou úpravu pro střed čepele na horním kola, je to snadné nastavení bez nástrojů na zadní straně pily.

Nastavte průvodce

Nyní, když je čepel napíná a správně sleduje, je čas upravit průvodce. 1412 používá keramické průvodce v kosmickém věku s působivými 5 kontaktními body nad tabulkou a 5 kontaktních bodů pod stolem. Vždy jsem zjistil, že průvodce je snadné upravit, ale pokud jsou malé knoflíky na prstech tvrdé, zkuste zde řešení plasti-dip.

Nyní pro zábavné věci

Jistě, určitě napětí a sledování čepele mohou být nejdůležitějšími prvními kroky. Rád však jde o něco dále s naladěním pásma. Další na mém seznamu je upravit nastavené šrouby, které vyrovnávají modrou eloxovanou hrdla. Je samozřejmé, že před údržbou jakéhokoli energetického nástroje odpojíte nebo zakážete zdroj energie. Naštěstí je kapela 1412 vybavena bezpečnostním klíčem, který po odstranění zabraňuje náhodnému spuštění. Upravte šrouby, dokud hliníková deska nesedí dokonale zapuštěno s litinovým stolem. Nyní nezažijete žádné zavěšení při předávání řeziva přes pilu!

Čtvercový stůl

Malý inženýrský čtverec je užitečný, aby se rychle čtvereval stůl na čepel. Proveďte jakékoli úpravy podle potřeby pro dokonale čtvercový řez. Věděl jsi. Laguna 1412 má posuvné zastávky, která umožňuje úhly stolu vlevo i doprava? Přesto se zastavení snadno houpe na místo pro rychlý návrat na 90 stupňů.

Hladký klouzání

Pravidelná léčba proti tření usnadní použití pily. Pokud vyberete správný produkt, pomůže také zabránit rzi. Produkt, který jsem v poslední době používal, je CRC 3-36 inhibitoru maziva a koroze a korozi. Zdá se, že dělá dobrou práci při snižování posuvného tření a zabránění formování jakékoli rzi na litinách.

Vyčistěte prach

Nezapomeňte vysávat za dveřmi, pokud má nějaké piliny tendenci se hromadit. Na tento krok často zapomínám, protože sbírka prachu na mém 1412 je absolutně hvězdná. Tento snímek byl pořízen po prodlouženém použití, bez čištění dolního kabinetu. Je pravda, že jsem do sbírky prachu udělal několik vylepšení, ale ráda sdílím svá tajemství, pokud máte zájem. Podívejte se na krátké video zde a dozvíte se více!

Se vším čerstvě vyladěným můžete z vaší kapacity 1212 vytěžit maximum z vaší 1412 kapacity.

Bavte se, zůstaňte v bezpečí a nezapomeňte naladit ty pásovéky pro vrchol!

Willie Sandry je spisovatel na volné noze pro všechny hlavní dřevozpracující časopisy, blogger, Crafter a Youtuber. Zachytit všechny nejnovější projekty na svém kanálu ‘Promyšlený dřevořinář.“

Jak změnit Bandsaw Blades

Pokud potřebujete změnit čepel s pádou, může být náročné zjistit, kde začít. Náš průvodce vás projde procesy odstraňování a instalace, takže můžete svou čepel efektivně změnit a vrátit se k používání vaší pásmové pily.

Část 1. Odstranění staré čepele

Při určování, jak změnit čepel na pásmové pivě, budete nejprve potřebovat bezpečný a efektivní proces pro odstranění staré čepele. Odstranění čepele, které je v současné době na Saw.

Doporučujeme nosit ochranné rukavice v těchto procesech, abyste chránili ruce před čepelí.

Odpojte pásmovou pivu od jejího zdroje energie a připravte stroj

Při provádění údržby na vaší pásmové pivě je prvním krokem ji odpojit od zdroje energie. Tento krok je nezbytný pro zajištění vaší bezpečnosti při práci se zařízením. Budete mít větší jistotu, že stroj zůstane vypnutý a chrání vás před zraněním.

Po odpojení od síly můžete začít pracovat se strojem. Začněte tím, že sundáte víčka skříně, abyste měli přístup na kola na interiéru pily a čepel. Před provedením jakýchkoli změn se ujistěte, že z kol vyčistíte jakýkoli prach nebo zbytky, což vám umožní čistit a neomezený přístup na kola a čepel.

Uvolněte napětí, pokud jste to tak neučinili. Budete muset uvolnit, abyste odstranili čepel.

Proveďte změny na strážích čepele

Vaše kapela má tři stráže čepele s různými funkcemi, které pomáhají vaší pile operovat. Při odstraňování čepele pásma však budete muset tyto stráže odstranit nebo přesunout, abyste měli přístup k čepu bez odporu:

 • Hlavní stráž čepele: Tento strážce čepele pomáhá určit tloušťku řezu při práci a má nastavovací knoflík na zadní straně horní skříňky. Abyste se pohybovali čepelí.
 • Zadní čepel stráž: Zadní stráž sedí na spodním kole a pomáhá chránit operátora v případě škody zakrýváním čepele, když se pohybuje mezi koly. Tuto stráž budete muset odstranit úplně, kterého můžete dosáhnout odšroubováním šroubů, které ji drží na svém místě. Poté je nezapomeňte umístit někam, kde zůstanou v bezpečí, dokud je znovu nainstalujete.
 • Under-Table Blade Guard: Poslední strážce čepele má podobnou funkci jako předchozí, protože také pomáhá udržovat čepel na místě, pokud se odehrává nebo zlomí. Vyjměte plastový kryt na stole pily pomocí šroubováku pro přístup k nedostatečnému stolu. Tato stráž se ovine kolem čepele, ale můžete jej odstranit uvolněním šroubu, který jej drží na místě a otočí strážce, dokud není bez čepele.

Interakce se strážemi čepele a provádění nezbytných změn vám poskytne lepší přístup k čepelu.

Odstraňte čepel Bandsaw

Protože v této fázi pracujete přímo s čepelí. Zuby čepele mohou být stále ostré, takže nezapomeňte nosit rukavice nebo jiné ochranné ruční zařízení.

Popadněte sekci čepele na horním kole a vyjměte ji z pneumatiky. Jak to děláte, otočte to, aby zuby směly od těla. Stejné kroky opakujte se spodním kolem a poté, co je čepel zcela volný, projděte jej skrz slot v tabulce pily.

Tyto kroky vám umožní bezpečně odstranit čepel. Poté, co je venku, mnoho lidí to pevně uloží, aby jej efektivně uložili a zajistili jej pomocí zipu.

Část 2. Instalace vaší nové čepele

Nyní, když jste úspěšně odstranili svou předchozí čepel na pásmo, je čas ji nahradit novým. Postupujte podle těchto kroků a efektivně nainstalujte svou novou čepel.

Nainstalujte novou čepel

Chcete.li nainstalovat svou novou čepel, začněte ji posunutím skrz slot v tabulce pily, podobně jako ten starý. Jakmile to proběhne, otočte ji tak, aby zuby čelily správným způsobem a začněte jejich krmením spodní pneumatikou a pohybem nahoru. Jakmile jste to propracovali oběma pneumatikami, mírně zpřísněte napětí, ale jen dost na to, abyste drželi novou čepel na místě.

Odstraňte vodicí bloky a válečky

Vaše čepel s kapelou má dva průvodce a válečky, které pomáhají udržovat čepel na trati. jeden nad stolem a jeden níže. V tomto kroku je budete muset odstranit, abyste provedli další úpravy napětí a dalších funkcí.

Je jejich odstranění je stejné pro obě sady, ale začněte s horním. Odšroubujte šrouby, které drží blok na místě a poté je posuňte pryč od čepele pomocí šroubováku. Udělejte to samé pro válec a otočte ji zpět a odkloňte se od čepele. Poté můžete tento proces opakovat pro dolní sadu.

Nastavte správné napětí

Každý typ čepele má specifickou úroveň napětí, aby správně fungoval. Vystřeďujte čepel na trati a začněte utahovat napětí. Jak to děláte, otočte horní pneumatiku a ujistěte se, že čepel zůstane ve středu pneumatiky.

Pokud si všimnete sklouznutí čepele ze středu, možná budete muset upravit sledování. To můžete udělat přístupem ke sledovacímu knoflíku na zadní straně horní skříně. Pokračujte v upravu, dokud čepel správně neleskne.

Jakmile jste si jisti správně stopy čepele, můžete zkontrolovat napětí a specifikace čepele, abyste vytvořili správné napětí pro tuto konkrétní čepel.

Vyměňte vodicí bloky, válečky a stráže čepele

Během tohoto kroku nahradíte většinu kusů, které jste odstranili z čepele. Počínaje spodním vodicím blokem a sadou válečků je vložte zpět na místo a zajistěte je jejich šrouby. Poté se můžete pohybovat nahoru a opakovat kroky s horní sadou.

Je to také vhodný čas na přeinstalaci stráže čepele, kterou jste odstranili. Ujistěte se, že jej zajistíte zpět na místě a zahrnete všechny šrouby a díly. Budete však chtít nechat další dvě stráže čepele uvolněné, takže můžete zkontrolovat sledování čepele naposledy.

Zkoušejte sledování čepele

Posledním krokem při instalaci nové čepele je otestovat, že vaše čepel stále sleduje správně. Budete jej muset připojit zpět ke svému zdroji energie a zapnout jej při ponechání skříní otevřených, abyste mohli sledovat pohyb Blade. Sledujte čepel a poslouchejte nesprávné sledování. Pokud něco vidíte nebo slyšíte, odpojte jej znovu a upravte sledování.

Pokud vše funguje tak, jak má, můžete zapojit finální stráže čepele, zavřít skříňky a pracovat s nainstalovanou novou čepelí.

Investujte do nových čepelí s produkty doALL

Vědět, jak změnit čepel na pásmové pivě, je skvělou dovedností při pravidelné práci s tímto zařízením. Můžete se lépe starat o své vybavení a v případě potřeby nahradit čepele pro pokračující kvalitní produkty.

V produktech DOALL SAWINGET vyrábíme čepele pásma pro řezání kovu, takže můžete vyměnit čepele s pádou a kovovou kovovou účinností. Náš vysoce kvalitní zákaznický servis vám může pomoci najít správné části pro vaše vybavení a pomoci vám řešit problémy, když máte potíže. Pro více informací o tom, jak naše čepele mohou sloužit vašemu podnikání, požádejte o nabídku ještě dnes!

Jak správně nastavit pásmovou pilu: The Ultimate Guide

Mnoho lidí považuje pásmovou pivu užitečnou pouze v dřevorubci pro drsnou práci, jako je resewing dřevo nebo řezání tvarů na hrubé aproximaci, než se řezáte na konečný tvar. Nic nemůže být dále od pravdy.

Jak správně nastavit pásmovou pilu: The Ultimate Guide. Nastavení pásmové pily zahrnuje: Následující bezpečnostní postupy, ladění, instalace čepele napínající čepel, zarovnání průvodců a zarovnání stolu a plotu. Když sledujete tyto kroky, máte skvělý nástroj, můžete bezpečně provozovat.

Při správném naladění a nastavení může být pásová pila neuvěřitelně všestranný nástroj.

Jakmile zvládnete několik jednoduchých kroků, vaše kapela se může stát jedním z vašich nejpoužívanějších nástrojů pro zpracování dřeva.

Jak správně nastavit pásmovou pilu, je konečný průvodce, jak přimět vaši kapelu k plnému schopnostem.

Pochopení vaší pásmovéky

Bandsaws mohou být děsivé a složité vyhlížející nástroje. Jsou jednoduché, jakmile je mechanika pochopena.

Po dlouhé čepeli cestuje kolem dvou nebo tří kol, aby poskytovala nepřetržitý řez.

Dlouhá čepel umožňuje čepeli běžet chladič a mít více zubů v kontaktu s materiálem.

Chladičské čepele a méně opotřebení zubů čepele prodlužují životnost čepele, díky čemuž je pásová pila velmi efektivní nástroj.

Průvodci udržují čepel rovnou. Průvodci jsou nastavitelní několika směry pro nejlepší provoz a nejčistší řezy.

Kola, která řídí čepel, lze také upravit tak, aby udržovala čepel pravdivá a ve středu kol pohonu.

Tabulka na pile a plot používaný k sladění práce s čepelí musí být také správně upraven pro rovné řezy a maximální životnost čepele.

Je třeba provést spoustu úprav na pásmové pině, aby byla fungování v nejlepším případě.

Provedení úprav ve správném pořadí zajišťuje, že hotová nastavení pásma má pásmovou pilu v nejlepším zarovnání.

Ať už je vaše pásmová pila modelem tří kol nebo modelem těžkých podlahových dvou kol, doufáme, že najdete tento konečný průvodce pro nastavení správně užitečné a užitečné nastavení pásmové pivy.

Být v bezpečí!

Než půjdeme dále, pojďme si trochu promluvit o bezpečnosti pásů. Stejně jako jakýkoli jiný energetický nástroj ve vaší dílně, i některé věci potřebují vaši pozornost před provedením jakékoli údržby nebo opravy.

Pásová pila má pro dřevařskou dílo jedinečné výzvy, které vyžadují zvláštní úvahy pro bezpečné operace.

Postupujte podle doporučení a pokynů

Každý výrobce pásmové pily má svůj vlastní sadu požadavků na údržbu, aby udržel jejich pilu správně fungující.

Měli byste být s těmito doporučeními obeznámeni a sledovat je při provádění jakékoli údržby nebo opravy.

Pokud tak neučiníte, může zrušit záruku a poškodit vaši pilu nebo vy.

Ujistěte se, že je odpojen

Mnoho pohyblivých částí pásmové pily se může stát riziky, pokud dojde k neúmyslnému startu motoru, když pracujete s bezpečnostními kryty a odstraněnými strážci.

Nechcete se zapojit prsty do čepele pásma v případě neočekávaného startu.

Noste dobré kožené pracovní rukavice

Dokonce i dobře používané čepele s pásma jsou ostré a mohou způsobit značné poškození, pokud jsou nesprávné poškození. Při manipulaci s nože s vanou pila přijměte veškerá.

Noste ochranu očí

Neriskujte svou vizi. Bandsaw vytvářejí spoustu pilin a mohou házet štěpky téměř jakýmkoli směrem.

Je známo, že čepele pásma při běhu. Divoce rozbitá čepel s pásma není něco, s čím se chcete setkat, aniž byste nosili bezpečnostní vybavení.

Jak správně nastavit pásmovou pilu

V našem Ultimate Guide se kroky k nastavení kapely rozpadnou na dvě hlavní sekce.

Než začnete nastavovat svou pásmovou pilu, je vždy moudré udělat na vaší pile trochu vyladit, abyste se ujistili, že jsou její části v nejlepší možné podmínce.

Nastavení pásmové pily vyžaduje několik kroků. Provedení těchto kroků v pořadí, které jsou uvedeny v našem Ultimate Guide.

Nalaďte to, než to nastavíte

Vyladění vaší pásmové pivy zahrnuje kontrolu pohyblivých částí nástroje, podle potřeby mazání a kontrola normálního opotřebení.

Při provádění rutinního vyladění na kapevě zkontrolujte následující položky.

Při základním vyladění můžete pokračovat s nastavením kapely pro další projekt s vědomím, že vaše pásmo je ve tvaru špičky a je připravena jít do práce.

Nastavení pásmovéky pro nejlepší výkon

Nastavení vaší kapely je jako stohování dětských bloků. Každá úroveň, kterou přidáte do zásobníku, závisí na stabilitě všech úrovní pod ní.

Každý krok při nastavování pásmové pivy závisí na tom, jak dobře jste provedli předchozí kroky.

Chyby se hromadí, jak proces probíhá. Věnujte velkou pozornost každému kroku, abyste zajistili, že vaše pásmová pila je na vrcholu výkonu, když dokončíte proces nastavení.

Nainstalujte čepel

Před provedením jakýchkoli úprav v pásmové pivě nainstalujte dobrou ½ palcovou čepel.

Instalace čepele je kritická před dalším odchodem. Instalace čepele a jeho uvedení pod napětí dává pásmovou pivu ve stejném stavu jako pro řezání.

Nastavení bez nainstalované čepele, která přinášejí napětí na čepel, vytáhne některé části pily z zarovnání.

Sledujte doporučení výrobce

Každá pásová pila má způsob instalace čepele a napětí napětí.

Postupujte podle pokynů dodávaných s vaší pásmovou pivou od výrobce a správně nainstalujte čepel.

Většina pásů používá mechanismus naplněný pružinou upravený kola nebo knoflíkem.

Umístění nastavovacího kola nebo knoflíku se může lišit.

Buďte v bezpečí při manipulaci s čepelemi pásma

Vždy noste rukavice a ochranu očí. Složená čepel s pásmovou pivou je stočená pružina připravená k otevřenému letu.

Opatrně zpracovat složené pásmové pily. Pokud nejste obeznámeni s tím, jak složit a rozvinout čepel pásma, měli byste udělat trochu průzkumu a naučit se správné metody manipulace.

V případě potřeby odstraňte stůl

Na některých pásů musíte odstranit stůl, abyste správně nainstalovali čerstvou čepel.

Pokud vaše pásmová pila spadá do této kategorie, vyjměte stůl podle pokynů výrobce a odložte ji stranou.

Umístěte čepel Bandsaw

Sklouzněte čepel pásma přes horní a spodní kola. Pokud má vaše kapela tři kola, ujistěte se, že čepel sleduje správnou cestu kolem kol.

Nainstalujte čepel se zuby směřujícími k přední části pily a ujistěte se, že čepel pila cestuje kolem kol správným směrem.

Zuby na čepeli pásma by měly směřovat dolů tak, aby řez.

Napětí čepel

S čepelí pásma na místě na kolech je čas napínat čepel Bandsaw.

Nejlepší informace o tom, kolik napětí se vztahovat na vaši čepel pochází od výrobce čepele.

Poraďte se s informacemi, které přišly s čepelí nebo navštivte tato data.

Obecně platí, že standardní čepele pásma vyžadují 15 až 20 tisíc liber na čtvereční palec napětí.

Čepele s bi-kov, jarní ocel a karbidové lopatky mohou potřebovat až 125 až 30 tisíc liber na čtvereční palec tlaku, aby mohly provádět jejich potenciál.

Naštěstí se můžete dostat s menším napětím na většině materiálu. Maximální napětí potřebujete pouze tehdy, pokud pijete husté tvrdé dřevo nebo materiál v maximální hloubce řezu pro vaši pilu.

Většina pásů nepřichází s indikátory napětí, které čte v librách na čtvereční palec.

Budete mít štěstí, pokud má váš systém napětí pásma vůbec indikátor.

I když vaše pila je vybavena indikátorem napětí, je to pravděpodobně velmi nepřesné. Nejlepší metodou je použít měřič napětí, pokud si jej můžete dovolit.

Napěvové měřiče jsou drahé. Dokonce i napěťový měřič čepele na nízké úrovni může stát 300.

Pokud hodně používáte svou pásmovou pilu nebo děláte jemnou práci, může být správné napětí na čepeli kritické a jediný způsob, jak toho dosáhnout.

Použití měřiče napětí může také zvětšit životnost non v pásmové pivě tím, že se ujistí, že běží ve správném nastavení napětí.

Pokud jste koníčkem nebo domácí dřeva a měřič napětí je mimo váš rozpočet, existují i ​​jiné metody posuzování napětí na vaší Bandsaw Blade.

Nájezd na horní čepelí asi 6 palců nad stolem a odklonění čepele může poskytnout dobrou představu o správném napětí čepele.

Čepel by se měla odklonit s mírným tlakem pouze asi čtvrtinu palce.

Související obsah: Bandsaw Blade stále přichází, co to způsobuje?

Zarovnejte kola

Otevřete nebo odstraňte kryty na vaší pásmové pivě a vystavte kola, pokud je již nemáte otevřené.

Musíte mít přístup ke všem kolům, abyste se ujistili, že kola jsou správně zarovnána.

Kola na pásmové pivě mají několik úprav. Kontrola a provádění těchto úprav se ujistí, že vaše pásmová pila poskytuje nejlepší výkon.

Zarovnání kol je dvoustupňový proces. Kola musí být navzájem rovnoběžná a musí běžet ve stejné rovině nebo provozovat co-roviny.

Tyto dvě úpravy kol vaší pásmové pily jsou rozhodující pro to, aby čepel běžel rovně a pravdivě v pile.

Získejte kola rovnoběžně

Kola musí být vzájemně rovnoběžná, aby čepel Bandsaw, aby správně sledovala.

Přímý je nástroj pro tento krok v procesu

Položte rovnou přes kola

Přímá hrana by měla kola rovnoměrně kontaktovat na obou okrajích kol.

Pohled podél okraje nejblíže k kolům

Pozorování podél rovnosti odhalí jakékoli nesrovnalosti v paralelní orientaci kol.

Obvykle, pokud jedno kolo není rovnoběžné, uvidíte mezeru mezi jedním okrajem kola a rovným.

Nastavení sledování vám umožní přivést kolo zpět do zarovnání a paralelně s druhým kolem.

Použijte nastavení sledování

Vaše pásová pila má sledovací kolo, které vám umožní přivést kola zpět do paralelního zarovnání. Otočte kolo nebo knoflík správným směrem, dokud nejsou kola dokonale rovnoběžná.

Kontrola kol-planárních kol

Jakmile budete mít kola paralelně, možná zjistíte, že kola jsou stále mimo vzájemné vyrovnání.

Pokud se přímý dotkne obě strany jednoho kola a existuje znatelná a stejná mezera podél okrajů druhého kola a přímého.

Pokud kola na vaší pásmové pivě nejsou spolupranárem, jedinou možností je přidat podložky do nápravy kola, která je mimo zarovnání.

Některá pásová pila umožní pouze odstranění jednoho z kol bez speciálních nástrojů.

Změřte mezeru mezi rovným a kolem.

Tato vzdálenost vám řekne počet podložek, které musíte přidat nebo odebrat ze sekery kola, abyste kola přivedli zpět na ko-planár.

Vyjměte kolo z pásmové pily

Postupujte podle pokynů výrobce a odstraňte kolo. To vám umožní přístup k nápravě a jakýmkoli podložkám, které jsou na nápravě.

Přidejte nebo odstraňte podložky

Přidejte nebo odstraňte podložky do nápravy, na které kolo jede kolo, aby se kolo vrátilo do zarovnání.

Ujistěte se, že pro průměr nápravy používáte správnou velikost.

Vyměňte kolo a znovu zkontrolujte zarovnání

S kolem zpět na nápravě a všechny šrouby byly vyměněny a utaženy na specifikaci, znovu zkontrolujte soulad s rovinou.

Opakujte kroky výše, pokud kola stále nejsou spolupranárem.

Kola na vaší pásmové pivě musí být jak paralelní, tak i na rovinu pro Bandsaw Blade, aby správně sledovala a dávala rovné rovnoměrné řezy.

Naštěstí nemusíte provést tyto úpravy problémem s údržbou. Jakmile vložíte kola do vyrovnání, zůstanou tak.

Zarovnejte průvodce

Vaše kapela je vybavena dvěma sadami přívodů čepele.

Horní sada lze nastavit nahoru nebo dolů, abyste mohli upravit vzdálenost od průvodce horní čepelí k horní části materiálu, který řezáte.

Příručky spodní čepele jsou opraveny a jsou těsně pod tabulkou pásmové pily.

Průvodce čepely přicházejí v několika typech.

Zepředu dozadu

Průvodce čepelí na vaší pásmové pivě musí sady zarovnání, dopředu k zad a boky na boku.

Nejprve nastavte úpravu přední strany na zadní stranu. Ujistěte se, že se ujistěte, že se ujistí, že se staví co nejblíže ke stejnému místu na čepeli.

Nastavte přední část čepele asi jedna šestina palce od nejhlubší části čepelí (mezery mezi zuby na čepeli).

Průvodce čepelí musí jezdit za zuby na čepeli pásma. Zuby čepele pásma mají sadu zubů, mírnou světlici na vnější stranu čepele.

Flair dělá přední okraj zubů o něco širší než samotná skutečná čepel.

Umožnění přívodům čepele jezdit vpřed a kontaktovat zuby zkrátí životnost čepele a ovlivní kvalitu vašich řezů.

Průvodce spodní čepelí by měly být nastaveny na stejném místě jako průvodce horní čepelí, aby se opotřeboval na površích čepele stejné.

Zarovnejte ložisko

Jízda ložiska tahového ložiska ve směru držáku čepele za čepelí.

Thrustové ložisko zabírá tlak materiálu na čepel, aby zabránila čepeli pásma příliš daleko mimo linii.

Vytvořte nastavení ložiska tahu je uvolněním nastaveného šroubu přes střed ložiska válce nebo držákem čepele a posunutím tahu ložiska dopředu nebo dozadu.

Najděte tahové ložisko tak, aby se volně otáčelo. Thrustové ložisko by se nemělo otáčet, když se čepel pohybuje, a ty neříkáte materiál

Ložisko tahu by se mělo začít otáčet pouze při řezání materiálu. Upravte ložisko spodního tahu do stejné polohy.

Opatrně najděte horní a dolní ložiska tahu tak, aby vyřizovaly stejný tlak, jak je materiál řezán.

Z vyrovnávacího tahového ložiska může způsobit rozbití čepele pásma.

Chcete.li nastavit spodní ložiska na vaší pásmové pivě, zejména tahové ložisko, může vyžadovat, abyste odstranili tabulku pásmové pily.

Postupujte podle pokynů výrobce a odstraňte tabulku pásmové pily

Upravte ložiska ze strany na stranu

Nakonec upravte boční ložiska. Boční ložisko musí být vystředěno na čepeli a co nejblíže k čepeli.

Když se čepel otáčí, boční ložisko by se nemělo otáčet, dokud materiál protlačíte přes pilu.

Nejprve upravte ložiska horní strany a poté upravte spodní boční ložiska.

Dobrou zkouškou zarovnání je zahájení pily a pomocí kusu materiálu šrotu vyvíjí velmi lehký tlak na stranu čepele.

Sledujte a ujistěte se, že ložisko horní i spodní strany se začne točit současně. Ujistěte se a vyzkoušejte obě strany čepele.

Nesprávně upravená boční ložiska mohou způsobit, že čepel dojde pravdivá s hnacími koly, které jsou zbytečné napětí na čepel a mechanismus pohonu.

Průvodce z zarovnání může způsobit předčasné selhání čepele.

Udržujte to čtvercové

S správně nainstalovanou čepelí pásma a napnuté a vedení čepele správně nastaveno, dalším problémem je zajistit, aby tabulka pásma je čtvercová a úroveň.

Čtvercový a úrotový stůl znamená čtvercový a rovný řez.

Pokud jste oddělili tabulku kapely pro přístup k přívodům spodní čepele, přeinstalujte jej nyní podle pokynů výrobce.

Většina tabulek Bandsaw má ukazatele, které ukazují úhel stolu s čepelí. Nastavte stůl na značku s nulovým indikátorem.

Bohužel ukazatele tabulky Bandsaw nejsou příliš spolehlivé. Chcete.li provést rychlý test vaší tabulky s pádou.

Udělejte částečný řez na dlouhé tváři řeziva. Řez by měl do materiálu prodloužit alespoň plnou šířku čepele.

Vypněte pilu a vyjměte materiál a překlopte desku a pak se pokuste znovu vložit čepel.

Pokud je čepel mimo vyrovnání s tabulkou, řez se nebude zarovnat s čepelí.

Pokud čepel a stůl nejsou zarovnány, proveďte potřebné úpravy stolu, abyste je přivedli zpět do zarovnání a poté proveďte další test řezu.

Zarovnání plotu

Zarovnání plotu s tabulkou zajišťuje, že materiál, který řezáte, se setkává s čepelí v úhlu 90 stupňů.

Mít materiál spuštěn v pravém úhlu k čepeli udržuje čepel v tom, aby se chtěla točivým momentem na stranu a způsobuje, že vaše pila co nejvíce a nejhladší.

Snadný způsob, jak zkontrolovat zarovnání plotu vaší pásmy, vyžaduje kovový pravítko a přiměřeně dobré oko.

Některé speciální nástroje a přípravky jsou k dispozici pro sladění plotu pásma, ale s praxí můžete dělat stejně dobře s jednoduchým kovovým pravítkem a vašimi očima.

Proveďte testovací střih

Se všemi provedenými úpravami a zarovnáními je čas provést několik testovacích škrtů.

Většina dřevařů používá pásmovou pilu pro přenos materiálů do zvládnutelnějších a použitelných rozměrů.

Jedním z nejcennějších úloh, které může Bandsaw provést, je řezání tenkých dýhy z širšího materiálu.

Snížení dýhy z připraveného panelu je vynikající test vaší vyrovnání pásmové pily.

Pomocí kloubového a povrchového plánovaného kusu řeziva nastavte průvodce s horními pilami do správné hloubky a upravte plot pásmové pily tak, abyste mohli odříznout 1/64 ”dýhu z široké strany materiálu.

Většina dřevařů nikdy nebere tuto věc dýhy z kusu řeziva, ale je to skvělý test.

Pomalu nakrmit panel pilou a pečlivě sledujte čepel a řez opatrně.

Pokud je vše správně zarovnáno a napjaté, čepel bude ale čistě a hladce a po dokončení řezu budete mít pěkný panel dýhy 1/54.

Pokud se čepel odchyluje nebo panel dýhy není stejná tloušťka podél celé délky nebo shora dolů, musíte opakovat kroky nastavení a opravit problém se zarovnáním na vaší pásmové pivě.

Konečně

Bandsaw může být obrovským vybavením, které má ve vašem dřevařském obchodě.

Když je správně udržován a upraven, může provádět úkoly, které jsou téměř nemožné s jinými pilami.

Pamatujte, že údržba a nastavení vaší pásmové pily není jednou dobou nebo zřídka.

Měli byste provádět rutinní údržbu podle plánu uvedeného v příručce operátora dodávaného výrobcem.

Navrhujeme, abyste v tomto prošli kroky nastavení, jak správně nastavit pásmovou pilu: Ultimate G Guide před zahájením nového projektu a pokaždé, když změníte Bandsaw Blade.

Blades se liší ve způsobu, jakým reagují na napětí, a měli byste si upravit pásmovou pivu, abyste kompenzovali tyto rozdíly.

Spuštění vaší kapely

Po většinu času, jakmile nainstalujete novou čepel pásma a správně nastavíte na kolech, bude pásmovanka stále běžet bez problémů s malou nebo žádnou úpravou, dokud se Blade nosí na otupělost a potřebuje znovu nahradit a znovu se nahradit a znovu se nahradit a znovu se nahradit a znovu se nahradit a znovu se nahradit a znovu se nahradit a znovu se nahradit a znovu se nahradit a. Pokud se něco nestane, obecně to bude běžet hladce, ale vznikne občasná potřeba vylepšení a vy, operátor stroje, byste měli být citliví, abyste slyšeli a viděli potřebu malé změny úpravou sledování nebo napětí. Čím více používáte pásmovou pilu, tím více poznáte změny ve zvuku, které ovlivňují výkon stroje, a tím je kvalita řezu. Pro většinu prací v pásmové pivě je napětí na čepeli, které se natáhne mezi horním a spodním kolem, nejpravděpodobněji vás vyhodí. Příliš mnoho napětí způsobuje velké zatěžování všech věcí a nadměrné utajení může způsobit, že čepel vyjde na cestu nejmenšího odporu. Pokud se horní kolo nakloní i mírně příliš daleko dozadu nebo dopředu nahoře, čepel se pohybuje mimo střed směrem k jednomu okraji kola nebo jiného. Zatímco chceme silné napětí, příliš mnoho vyvíjí nepřiměřený tlak na kola a ložiska, která umožňují jeho rychlé otáčení a pak také čepel, která se obvykle zachytí v často slabším bodě svaru. Když k tomu dojde, je tu všemocný třesk, když horní jarní napínací kolo střílí a někde se třeskne proti krytu s ocelovým krytem. Vraťte se 50 a více let a průvodce válečků na domácích pilách neexistovali, i když je měli jako průmyslové průvodce pro komerční frézovací pásmovéky. Většina domácích pásů byla pod 18 ″ a váš stroj přišel s 1/2 ″ čtvercovými ocelovými bloky pro průvodce, kteří se sotva dotýkali obou stran čepele a zarovnali těsně za Kerfem čepelí zubů. Chcete.li zabránit tomu, aby se čepel odklonila pod paprskovým stisknutím, je to vpředu dozadu, a tak udržujte čepel s kolmou pod tlakem, další 1/2 ″ čtvercový blok seděl přímo soustředěn proti zadní hraně čepele, takže čepel vždy prezentovala kolmo kolmé kolmo kolmé do dřeva. Pod stolem byla identická nastavení. Zarovnání obou sad horní a dolní zaručené čtvercové řezy. Nevýhodou čtvercových bloků v kontaktu s čepelí v kterémkoli bodě pro delší řezání je samozřejmě to, že bloky jsou pevné a nepohybují se, takže s jakýmkoli třením také získáme nahromadění tepla. Teplo na čepel to prodlužuje a to může ovlivnit napětí tím. Z tohoto důvodu obecně dovolujeme, aby mezeru na dech sil mezi vodicími bloky a čepelí pro bezpečnost a napětí napětí. Jakýkoli flex v přední části paprsku dozadu má za následek ohýbání čepele na jednu stranu na přední hraně, kde jsou zuby. Když k tomu dojde, dokonce i za nejmenší částku, čepel se obvykle vplíží do hlavně a takový zisk nakonec zvýší tlak, aby dokonce svázal kola a úplně zastavil pásmovou pivu. Samotný řez povede k odkloněnému řezu na jednu stranu řezu na jednom kusu a konvexního tvaru na sousedním kusu. Na mých prvních dvou pásů v USA v polovině osmdesátých let, 14 ″ americká delta a 18 ″ tchajwanská grizzly, bloky trvaly dlouho a protože by mohly být podle potřeby otáčeny do nového rohu a poté mohly být otopeny do nového rohu a poté a poté mohly být otočeny do nového rohu a poté a poté mohly být otopeny do nového rohu a poté a poté mohly být otočeny do nového rohu a příliš převrácený konec pro konec; Trvalo tedy asi 20 let, kdy jsem je vlastnil, než je prodal za to, co jsem za ně zaplatil. Ocelové bloky byly jen jemnou ocel, takže je zdokonaloval, aby se čtvercově vyřadily, aby odstranily opotřebované oblasti nebo remake nových stálo málo času a nahradily pouze haléře. Flex paprsků čepele je poněkud omezen jak blokovými průvodci, tak válečkovými ložiskami v závislosti na tom, které jsou namontovány na stroj. Největší kontrolou proti ohybu paprsku je však zarovnání čepele se dvěma koly a napětí čepele. Vodicí bloky pouze pomáhají, nejsou to klíčové komponenty ani odpověď v žádném případě. Vytváření některých panelů s odpovídající knihou pro mé dveře, vidět hladkost řezů a přesnost v tloušťce mé hotové desky v Dead 17/32 (13.5 mm), najednou jsem si byl vědom toho, že ne každý si takové výsledky užil z jejich pásmové pily. To mě přimělo přemýšlet o povzbuzení ostatních v jejich práci v kapevě. Šířka mých desek byla 8 ″ (20 cm) napříč. První ruka jsem plánoval pravdivé počáteční registrační tváře osmi panelů připravených k lepidlu. Při používání mé bandové pily převážně pro práci, jako je tato, přibližuji větší velikosti zásob pro komponenty projektu během asi pěti desetiletí. Uprostřed několika dlouhých dlouhých zrcáků přes různé typy dřeva tento týden, dub, buk, sycamore, ořech a pak příliš tvrdý mesquite, jsem podvědomě vyladil pásmovou pivu uprostřed řezu bez váhání a úprava byla okamžitá. Také mě to zasáhlo, že obecně existují pouze dva klíčové aspekty k získání optimálního výkonu z vaší pásmové pily a ne, není to vůbec vůbec společného s bočními válcovými válečkovými ložiskami nebo čtvercovými bloky, o kterých jsem mluvil, a to ani to není zadní tah Ložiska narážejí na zadní stranu horní a dolní části čepele. Dva důležité prvky jsou vyrovnání čepele na kolech a napětí aplikované na čepel. Tyto dva můžete upravit na makro úrovni a poté je doladit v zóně a dokonce i uprostřed řezu podle potřeby. Získejte toto právo a průvodci budou mít velmi málo nebo dokonce nic co dělat. Co je běžnější, dvoukolová pásmová pila (tři kola jsou vzácná), horní a spodní kola musí být co nejvíce koplanar. Spodní kolo je skutečné hnací kolo poháněné elektrickým motorem. Horní kolo je poháněno samotnou čepelí pásma, která spojuje obě kola jako druh pásu řidiče oceli. Zarovnání jednoho kola k druhému je zjednodušeno, pokud je spodní kolo správně zarovnáno, protože pak potřebujete pouze vyrovnat horní část dole. Bohužel to lze skutečně udělat pouze tehdy, když se na kola aplikuje správné množství tlaku, když je nastavení kola aplikováno na horní kolo. A kolik tlaku je správný tlak? Na začátku je to většinou hádání, protože téměř neexistuje způsob, jak zprostředkovat plstěný tlak jinému uživateli, aniž by tam byl druhý uživatel, aby cítil, co jste nastavili. Pokusím se s tím brzy pomoci. Ve vzácných případech je změna pevného spodního kola naklonění spodního kola do zarovnání vzácné. Nakládání to svisle dopředu nebo dozadu v horní části kola zase pohybuje dnem kola opačným směrem. To je obvykle docela časově náročné přizpůsobení, ale naštěstí se nastavení v továrně v tomto dni a věku většinou provádí v továrně na výrobu, než vyjde ven. Tímto způsobem jsem upravil pouze jednu pásmovou pivu a jediným důvodem, proč je to, pokud instalace čepele pásma vyústila v polohu čepele příliš daleko dopředu nebo dozadu na horních i dolních kolech, kde je čepele blízko nebo dokonce jezdit na okraji jednoho kola a na opačné straně druhého kola. To by měla být vzácnost a doufejme, že tento problém nemáte. Pokaždé, když nainstalujete čepel do pásma. Přeinstalování nové čepele obecně neznamená, že můžete jednoduše použít stejné nastavení jako dříve. Většina moderních pásů přichází s pákou s rychlým uvolňováním, která vzlétne nebo aplikuje napětí s jediným zametáním mechanismu Cammed přes pákovou rameno někde na zadní straně nebo pod horní pásmovou pivou. Pokud jeden z nich nemá, řekněte na starším nebo méně sofistikovaném stroji, pak je někde jednoduché kolo, které lze otočit tak, aby napětí aplikovalo napětí na čepel. Přestože je páka rychlá a efektivní, napětí obecně neresetuje přesně. Různé věci ovlivňují napětí v neposlední řadě, což je jakýkoli rozdíl v délce čepele, šířka čepele atd. Při výrobě pro na míru přizpůsobení stroje. S nejlepší vůlí může každý výrobce přidat nebo odečíst milimetr. S nainstalovanou novou čepelí a většinou napětí otočte horní kolo ručně, aby se čepel na obou kolech na obou kolech na obou kolech na obou kol naložil do své přirozené sledovací pozice. Ve většině případů by čepel měla najít své sledování na stejné cestě jako nainstalované předchozí čepele, pokud jste nezměnili šířku samotné čepele nebo pokud je jiná délka. Zřídka jsem někdy musel upravit sledování nově nainstalované čepele jednoduše proto, že obecně nezměním čepelí šířku. Půlpalcová šířka paprsku je dobrá pro různé úkoly, včetně všech mých reswingů. Svar drží dobře na této velikosti, zatímco užší čepele mají vyšší tendenci se zlomit. Nyní je to, že aplikujeme správné napětí. Čím přísnější je napínání mezi oběma koly, tím menší je přídavek pro jakoukoli boční vychylovací stranu nebo ohýbání paprsku vpředu dozadu v čepeli mezi horní a dolní ložiska. To znamená a jak jsem již zmínil, není to otázka vyvíjení co největšího tlaku, jak to bude možné, jako by to způsobilo další problémy. Na pásmových pilách, stejně jako u žádného jiného stroje, je důležité najít rovnováhu mezi napětím a vyrovnání čepele v souladu s zarovnáním horních i spodních kol. Zní to komplikovaně, ale s citlivým nasloucháním a nepřetržitým hledáním dokonalého řezání budete vlastnit dovednosti nastavení a poslechu vaší kapely. Doporučuji zvýšenou vzdálenost mezi horními ložiskami a stolem asi 6-8 ″. Nyní postavte čtverec nebo blok dřeva přímo proti čepu a zatlačte na čepel uprostřed mezi horním a dolním ložiskem s pevným tlakem, jak je znázorněno. S těsnou čepelí bude trochu flex. Uvolněte čepel a nechte ji na jaře zpět. Mezera by neměla být víc, než říkat osmý palec od čtverce nebo bloku dřeva. Pokud čepel potřebuje další utažení, upravte napínací kolo otočením. Když otočíte nastavovací kolo. Znovu zkontrolujte čtverec nebo blok dřeva na pramen z čepele. Zavřete dveře a kryty čepele, zapněte stroj a nechte je běžet půl minuty, jen aby ‘sedadlo‘ a vystředějte na sledovací cestu. Nyní zkontrolujte čtverečku boku na stranu a upravte tabulku pro squareness. Smotavost přední části dozadu, i když se zastavila u zadních tahových ložisek nahoře a dole, se opravdu spoléhá na zarovnání čepele na horní a spodní kola. Vylepšením seřizovače na zadní straně stroje můžete naklonit horní kolo a odeslat čepel vpřed nebo dozadu na volantu, a tím optimalizujeme výkon naší pásmové pily. Ručně otočte horní pásmovou. Čepel bude pravděpodobně také zasáhnout dvě zadní tahová ložiska, pokud je horní část kola příliš nakloněna jednou cestou. Nejlepší je uvolnit tahová ložiska a nechat je vznášet se, dokud nezarovnáte stopu čepele na kolech a zaregistrují se čtverci úpravou náklonu horního kola. Nepanikařte. Není to raketová věda a stává se zcela intuitivním. Sledováním zarovnání čepele zjistíte, kterým směrem je otočit seřizovač. Pokud je čepel již vystředěná nebo zkreslená směrem dozadu, upravte náklon tak, aby změnil náklon kola, který potom posune čepel dopředu, dokud nebude čepel bez tahových ložisek a čtverec ukazuje, že čepel je čtvercový dopředu stolu zpět. Nyní, s sledováním čepele a plumbiční čtverec ke stolu v obou směrech, přiveďte zadní ložiska zadního tahu lehce na zadní stranu čepele a pevně je zakopávají. Měli by jen políbit zadní část horní a dolní části čepele.

комментарии и мнения

Měl byste zájem o psaní o testování driftu? Mnoho míst mluví o zasažení linky, řezání ruky a pak pozorování, zda je okraj desky rovnoběžně s okrajem stolu nebo plotem, ale nikdy jsem to nezjistil, že je to pro mě velmi dobré. Místo toho jsem dělal, je řezat kus s pokožkou a otestovat, zda vyjde čtvercové, nebo pokud je práce provedena na sklouznutí podél pokosu. Ale protože to je jen něco, co jsem si vymyslel, jen mohu říci, že to funguje pro mě, ale to neznamená, že je to správné. Byl bych vděčný, kdybyste o tom mohli napsat do blogového příspěvku.

Nevím, jestli na tom záleží, ale nechávám svůj plot čtverec a vyladím drift. Zmíním se o tom, ale je to opravdu téma odlišné od testování, zda je v první řadě drift.

Ed, slyším dost často o „driftu“, ale nikdy jsem to neměl na žádné pásmové pivě za více než padesát let dělat to, co dělám. Výjimkou je samozřejmě, když používám příliš nudnou čepel skrz mé otálení, abych ji změnil.

Ahoj Paul. Díky za odpověď. Zajímalo by mě, jestli mluvíme o stejné věci? Mluvím o tom, když nakrmíte práci podél plotu a čepel dělá řez, který není rovnoběžný s plotem, takže práce je odtažena nebo tlačena do plotu. Nebo, pokud používám pokos, řez nevyjde náměstí. Na mé pile se to stane, pokud není horní kolo správně nakloněno/ven. Nebo byste mohli říci, že se to týká toho, kde přesně stopy čepele na horním kole, protože ten náklon mění toto sledování. Takže mluvíme o stejné věci? Pokud ano, zajímalo by mě, jestli váš test na čepel, který je kloubující ke stolu na zadní okraj. To je jediný z vašich testů, o kterých jsem neslyšel a nedělal. Pokud na tom záleží, moje kola mají vytahované pneumatiky.

No, to je to, o čem věřím, že se moje zarovnání vždy postarala, aniž bych věděl. Moje nastavení nikdy nevyšlo z čtení nic o pásmových pilách nebo skutečně od těch, se kterými jsem pracoval. Zajímalo by mě, jestli by to mohlo fungovat na vašem problému, protože můj plot je a vždy byl zřízen mrtvý náměstí a paralelní tak blízko, jak to dokážu. Dobrým příkladem je také moje pásová pila, kterou vždy používám na své pásmové pivě pro křížení mrtvých square v obou pláních jako v kolmé a napříč. Sleda používá slot „T“, který jsem vyrobil ze dřeva, aby se vešel a připojil se k desce 1/2 ″ překližky. I když to přirozeně potřebuje malou toleranci ve slotu, vždy se prořízne tak čtvercové, že musím sundat jen pár superhin tahů s #4, abych vytvořil povrch prestiže pro ukončení zrn. Opět platí, že vše má být nastaveno rovnoběžně s linií stolu na přední stranu, aby to fungovalo, jinak bych vždy musel upravit pás v „t-slotu“. Pro jakékoli úhlové řezy, jako je 45 ° nebo jakýkoli jiný úhel, jednoduše používám vhodný klín k úhlu, který chci, nebo dokonce jen označíte linií tužky na překližku. Ty mi také dávají přesnost, kterou chci.

Letos v létě jsem si koupil čtyřicetiletou čepel Delta 92 palců na 125 na Craigslistu. Vyčistil jsem to, namazal to, upravil napětí a ručně zatáhl kola a dostal jsem to. Plot byl čtvercový k čepu, ale čepel neustále putoval mimo náměstí. Takže jsem si s tím hrál ještě víc. Žádný úspěch. Pak jsem si koupil nový Timberwolf Blade a nyní mám nejlepší nejlepší kapelu, jakou jsem kdy mohl doufat. To je nádherné. Čisté, rovné, přesné a opakované řezy. Čepel stojí 45, a to je na vrcholu řady. Ale stálo to za každý penny. Jsem převod. Blade záleží.

Moje kapela se vyrábí v Německu v 90. letech (Elektra Beckum, nyní Metabo) a já jsem ji zvedl z druhé ruky za velmi dobrou cenu. Jak se zmiňujete, nahrazení vodicích bloků na válcová ložiska, která jsou stejná jako vaše, udělalo velký rozdíl: hlavním je zvuk, který vydávají, když se čepel otírá jako u driftu čepele: nudné čepele stranou, zjistím, že se to stane Když příliš tvrdě tlačím na obrobku nebo používám čepel s příliš jemnou TPI pro danou tloušťku kusu. V obou případech se plní piliny piliny piliny a čepel protestuje po putování dále, navrhl bych, aby se ujistila, že je dolní kompartment udržován čistý. mám na své pásmové pivě dobrou extrakci, ale v průběhu času se hromadí prach v průběhu času a má tendenci držet se pneumatiky na volantu, navzdory čisticím štětci, který má udržovat čistotu. Příliš mnoho prachu a zjistil jsem, že čepel se může bloudit, pokud chci na řezu zvláštní přesnost, často používám šrot 12 mm vrstvy, který zadlu proti plotu a naříznu asi 50 mm. Upnul jsem to na svém místě a poté jsem odřízl můj obrobku: dává obchodní část pily perfektní podporu na straně na straně přesně tam, kde je to potřeba

Podle mého názoru a zkušeností, pokud se čepel putuje, je to proto, že, nesprávná rychlost krmiva, nudná, nesprávná čepel pro úkol, výška horního ložiska příliš vysoká. dík

Mluvil jsem s některými kanadskými bandsawyers a oni řekli, že drift může být způsoben jednou stranou vaší čepele otupění kvůli stlačení čepele v Kerf. Myslím, že levné čepele jsou náchylné k tomu. Koupil jsem si dražší a širší čepel a to snížilo drift. Na tuto stránku si značkám záložku! Bojuji s driftem mocně.

Sledoval jsem to k dopisu a moje pila se unášela jako opilý námořník. Myslím, že chyba uživatele nebo spálení čepele tím, že ji chytíte v Kerf nebo něco jiného, ​​je na vině.

Můj také unáší jako…. Nemohl jsem myslet na metaforu tak okouzlující jako ta vaše, ale unáší to. Koupil jsem si Lumberjack Bandsaw, pan Sellers doporučuje někde, ale doporučuje změnit čepel na jeden od Tuffsaws a že jsem to neudělal. A někdo výše říká, že změna čepele problém vyřešila, takže to možná zkusím další.

Opravdu jsem to nedoporučoval, samo o sobě to byla spíše zmínka pro kohokoli s různými omezeními. Snažím se nedoporučit ani používat jména z několika a různých důvodů.

Mám několik čepelí Tuffsaws a jsou mnohem lepší než ten, se kterým jsem přišel s BS350, čepele M42 jsou opravdu skvělé.

Nejprve jsem nesprávně přečetl nadpis, když zničil vaši kapelu. Dělám to už léta. Ještě jednoho dne se mi podařilo mangovat novou čepel s obzvláště nezveřejněným kouskem řezání, během kterého se kousek dubu zasekl a ohnul zuby. Musel jsem je resetovat a podat je zpět ke zdraví. Zjistil jsem, že Bandsaw je temperamentní stvoření. Ale když je to mimo činnost, uvědomuji si, jak moc se na to spoléhám. Jsem hlavně obraceč, a pokud můžete snížit své vlastní mezery, máte potenciálně nekonečné zásoby levného dřeva. Nevím, jak někdo vydělává nějaké peníze z otáčení komerčních mezerů za cenu, kterou jsou v tuto chvíli.

Díky za to! Měl bych zájem vyslechnout vaše názory na keramické průvodce vs Roller Guides. Uvažuji o změně na válečkové průvodce

Znovu drift, je pro mě velmi zajímavé, že Paulova metoda může skutečně zrušit drift. Když jsem nastavil svou kapelu, použil jsem proces velmi podobný tomu, který Paul doporučuje. Nemohu říct, že jsem to udělal perfektně, ale určitě blízko. Když jsem nainstaloval dobrý plot trhu s náhradními díly (rovnoběžný s štěrbinou). Po přečtení toho, co jsem na toto téma našel. Udělal jsem malou úpravu a eliminoval drift, ale byl to pokus a omyl a nebyl opravdu pohodlný. Nyní je možné, že moje pila byla mírně mimo přizpůsobení z továrny. Opravdu nevím. Jsem fascinován tím, že Paul jako nikdy neměl pásmovou pivu s driftem, takže v jeho metodě nastavení může být něco, co to skutečně eliminuje, pokud se to udělá správně. Nejsem si jistý, jak bych to v tuto chvíli přišel, protože jsem přesunul stůl a zatím jsem se nezískal driftu. Rád bych věděl, co jsem udělal špatně.

Koupil jsem si desetipalcovou páskou pilu a jen zřídka ji používal kvůli řezné kapacitě. Pila je skvělá malá pila, ale lituji, že ji koupím. Moje rada je, že pokud potřebujete, pravděpodobně potřebujete alespoň šestnáct palců.

Ne, ne! Nesnáším pro kohokoli, kdo si koupí 16 ″, když 14 ″ bude fungovat dostatečně dobře pro 90% práce v malém obchodě, zejména. Existuje tolik věcí, které lidé musí zvážit. „Kupte si alespoň šestnáct palců.„10 ″ je malý, ale přemýšlejte o lidech, kteří by si nikdy nemohli dovolit 16 ″, nemusí být schopni si člověk živit v konkrétní zemi. Peníze! Tolik věcí navržených bohatými zeměmi a bohatými lidmi se nehodí 95% zemí a okolností lidí. A bohatství je vždy relativní. Existuje několik zemí, které naznačují, že to lidé mohou udělat a to a nezohledňují všechny ingredience, které se odlišují pro různé lidi. Existuje určitá bohatost, která umožňuje někomu koupit jeden stroj a rozhodnout se o druhém, aby jej nahradil a myslel si, že každý může udělat totéž.

Mám francouzskou postavenou kapelu. Výuka tvůrců je, že by měl být víceméně v souladu s přední částí horního kola. Nastavte tak, aby zuby neběhaly na pneumatice. Tento stroj s ostrou čepelí nastavenou na výuku výrobců krásně řezá. Používám jej také v hlavním pro rozdělení desek, abych získal shodu „Case Case“. Má zabudovaný indikátor napětí čepele. To dává napětí pro danou šířku čepele. Průvodce čepelí jsou váleční ložiska. Nakupuji všechny své čepele od preferovaného výrobce ve švédské oceli, abych je mohl zaostřit pomocí držáku čepele. Tento výrobce se vždy připojuje k čepeli pro správné rozteč zubů, což způsobuje lepší řez.

Dobře, Duncan, podívejme se na fakta zde: Pokud jste to udělali na většině strojů vyrobených, prodaných a distribuovaných po celém světě, vyšla byste všechny zuby z čepele na první rotaci na okrajích litinového kola. Pokud se podrobně podíváte na mé obrázky kol Bandsaw, uvidíte, že pogumované pneumatiky jsou na úrovni s litinovým pružným okrajem kola, takže pochopíte, proč to říkám, a (95% kol Bandsaw jsou dnes jsou dnes Tímto způsobem). Většina výrobců používá litinu pro přidanou hybnou kola s těžkou obroušením. To, co jeden francouzský výrobce dělá, neznamená, že by měly být nastaveny všechny pásmové pily stejným způsobem, takže by to skutečně byla špatná rada pro každého, kdo si koupí běžně distribuovaný a dostupný stroj, Duncan. Ve skutečnosti, jak jsem nikdy neslyšel nebo neviděl francouzskou pásmovou pivu prodanou kdekoli v USA (žil tam také polovinu mého pracovního života) nebo jiné části světa, včetně Británie, mohl bych jít dále a říct Bandsaw stroje, stejně jako tento francouzský stroj. Pokud jde o napínače čepele, které zmiňujete. V blogovém příspěvku jsem dal jasný účet za to, že napínači Blade jsou téměř méně než zbytečné z dobrého důvodu. Věřím, že to, co jsem řekl, je pravda, protože ve většině případů budou čepele vyrobeny o něco odlišně a dokonce i malé množství ovlivní napětí na instalovaných lopatkách a čtení na napínači bude zavádějící než pomoc. Nyní, pokud jde o ostření oceli: no, to má také malou hodnotu, protože použité tvrdé oceli mají impuls-tvrdé zuby, které udržují svou hranu pětkrát déle než otřesná ocel, a proto poskytne pětkrát více využití než přestavitelná čepel. Nyní byste si mohli myslet dobře, že je lepší být schopen reharpen čepel pásma ve stejném, co sdílíme ruční pily, ale to není ve skutečnosti pravda, protože na pásmových pilách ocel cestující tak dlouho a při takové rychlosti, způsobuje ocel, aby ocel degradovat rychleji a nepřetržitě. To znamená, že samotná kvalita je méně a méně. Nyní, pokud jde o náklady a úspory, moje prémiové čepele stojí pouhých 13 liber a vydrží mi v průměru asi dva měsíce denního používání na dvě hodiny denně. Pracuji šest dní v týdnu, takže to je 96 hodin života pro mé čepele. to je 6.5 pencí na hodinu používání, takže pokud se na polovinu napozdňuji doba práce denně, stále mě stojí jen 13 pencí denně. Myslím, že to je 42 GBP ročně (podobné v eurech a dolarech), takže opravdu, i když je to, bylo by to špatné řízení času a falešná ekonomika pro většinu lidí reharpen Bandsaw Blades. Ve své odpovědi na váš komentář jsem šel k tak velkému potíže, protože se vám zdá, že to, co vám doporučujeme dělat na vašem stroji. Jsem potěšen, že jakákoli rada, kterou vám váš výrobce strojů dal, vám funguje. Pokud byste měli přijmout obrys, který jsem dal ve svém blogovém příspěvku, který by fungoval stejně dobře a možná ještě lépe,

Ahoj Paul. Mám 14 ”pásmovou pilu s nastavením umožňující dvě rychlosti. V uživatelské příručce se mi nepodařilo najít nic, co by mi řeklo, jaké nastavení bych za různých okolností měl použít. Přišlo to (z druhé ruky) na pomalejší nastavení. Používám ji s půl palcovou čepelí pro směsici tvrdých a měkkých lesů. dub, sycamore a borovice, to vše pro základní roztržení; Ještě jsem se s tím nepokusil nic komplikovaného. Jakákoli rada o tom, jaké nastavení rychlosti bych měl použít? dík. Alan

Čím pomalejší je rychlost, tím pomalejší je rychlost krmiva pro americké dřevaře, ale pomalá rychlost krmiva je možností, když stroj běží rychle, takže nejlepší rychlost je rychlejší, protože pokud spravujete svou rychlost krmiva, to je to, že tlačíte, získáte více řezů za nožní běh materiálu. Pomalejší rychlosti jsou jediným způsobem řezání kovů, takže by mohlo být, že váš stroj je pro kovový i dřevo. Nemůžete tlačit materiál rychleji na kovovou řezání pomalejší rychlosti, protože s větší pravděpodobností odříznete všechny zuby najednou nebo je spálíte a ocel kvůli zvýšenému tření. Hádám, že nehledáte řezání kovů, ale zpracování dřeva. Rychlejší rychlost při zpracování dřeva neznamená, že musíte přizpůsobit rychlost s tlačením rychleji.

Mnohokrát děkuji Paulovi, to je přesně to, co jsem potřeboval slyšet. Máte pravdu, používám to pouze pro dřevo. Bylo úžasně obtížné najít odpověď na tuto otázku. Stejně jako mnoho jiných, kteří vás sledují, najdu vám důl neocenitelných informací, které tam prostě nejsou nebo jsou jasné jinde. Díky a vše nejlepší.

Myslím, že hlavní věcí jsou lidé, kteří byli vyškoleni, tj. Učeň, byli učeni, jak nastavit a používat stroje správně, versus tolik, kteří se učí, že sledují odborníky na YouTube. Drift je jednoduše nesprávně nastavený stroj. Stejné jako Snipe je způsobeno nesprávně nastaveným holánem. Můj rychlý způsob napínání čepele pásma je naladit to jako kytarová řetězec. vytrhněte to, když se utáhnu, dokud to neudělá poznámku. Pak proveďte poslední kontroly na flex.

Zajímavá poznámka o zvuku z pily. Po celá léta moje 18 ”powermatic Bandsaw vydala nějaký druh vibračního hluku. Celé roky jsem prohledal a dál a snažil jsem se najít viníka. Zvuk byl jako čepel, který se někde a ne, ale ne v souladu s revolucí kola. Čepel se nikdy nezdala, takže vím, že se zuby netřeny. Napínací rameno je při napínání velmi tuhé a já jsem neviděl žádný kolísání v čepeli, takže jsem se v tom cítil dobře. Jen pro chichotání, jednoho dne jsem to napínal trochu dále, když jsem běžel a hluk zmizel. Nejste si jisti, zda je čepel nyní příliš těsnou, ale stále to prořezává a ještě nelomil čepel. Bojím se o ložiska a napínač je mnohem tužší, ale zatím tak dobře. Pila teď běží velmi ticho a já jsem z toho mnohem šťastnější.

Měl jsem levné 14 ”tchajwanů. Jedinou změnou, kterou jsem zpočátku provedl, bylo nasadit chladicí bloky pro boční průvodce. Vždycky se to unášelo a dobře se nedařilo. Po celá léta jsem to nemohl dostat do práce správně. Vytvořil jsem video Alex Snodgrass, kde diskutoval o „driftu“ a řekl, jako by se to nemělo stát Paul. Přehodnotil jsem svou pilu, aby se ujistil, že Blade byla na druhou ve všech směrech. Ujistili se, že průvodci byli zarovnáni, zarovnali čepel na volantu. soustředěný, stejně jako Paul a Alex Snodgrass. Také jsem dostal Woodmiser Blade Resaw Blade 3 TPI s hlubokým gulletem. upravil napětí čepele. Skončil několikrát napětím, než to všechno fungovalo. Nakonec jsem na čepel vložil více napětí, než jsem kdy předtím. S tímto napětím pracovalo několik let bez problémů s nevolním čepelí. Doporučit napínání jako poslední úpravu. Všechno funguje jako sen. Stříká se rovně bez driftu a resews skvěle. Myslím, že čepel resew je také správný počet zubů a vůle dýcha. Líbí se mi Paul používat 1/2 čepel pro všechno, co dělám. Ach jo, pokud občas zasáhnete jednu stranu zubů na čepeli, která způsobí, že čepel upřednostňuje jednu stranu. Přemýšlejte o tom, že soubor na ruční pile je mimo rovnováhu a musí spustit stranu, na kterou se táhne. Pomalé a stabilní, aby se zabránilo nahromadění pilin v řezu resew, aby se odstranil obávaný řez hlaveň.

Paul, spolu s Duncanem jsem vždy běžel čepele s úrovní s okrajem gumy, např. Zuby nesedí na gumě. Přiznám se, že mám pouze nejmenší z rekordních pásů, ale na tomto stroji není na hliníkových kolech žádné zvednuté rty. Musel jsem mít tu věc téměř dvacet let a guma je stejně dobrá jako nová. To platí, žádný drift a můžete tomu věřit, že se velmi zkrátí. Nikdy jsem nespustil pilu stejně jako vy, ale vyřízl jsem spoustu otáček. Tato metoda spuštění Bandsaw Blade funguje také dobře pro mě. Zjistil jsem, že sundávání rohů zezadu čepele hodně pomáhá, pokud musíte zálohovat v pevném střihu.

Vaše technika napínání čepele je magická a jednoduchá. Prošel jsem vaším procesem s mým 14 ″ pilou a jakým zlepšením. nyní se nebojí nad napětím. Děkuji!

Oznámení o ochraně osobních údajů

Chcete.li odeslat formulář na této stránce, musíte zadat určité informace. Bereme manipulaci s osobními údaji vážně a vážíme si vaší důvěry v nás. Naše zásady ochrany osobních údajů stanoví důležité informace o nás a o tom, jak používáme a chráníme vaše osobní údaje, a také vysvětluje vaše zákonná práva k nim. Klikněte sem a přečtěte si ji, než zadáte jakékoli informace o tomto formuláři.

Masterclasses dřevozpracující

Sledujte Paulovu techniku ​​a projektová videa na Woodworking Masterclasses, našem vyhrazeném webu pro honění vašich dovedností.

Paulův kanál YouTube

Přihlaste se k odběru Paula YouTube, abyste se ujistili, že vám neuniknete jeho nejnovější videa!

Zůstaňte aktuální s Paulovým blogem

Získejte jeho týdenní přehled doručený přímo do vaší doručené pošty

Společné zpracování dřeva

Nové pro zpracování dřeva? Navštivte naše sesterské stránky, společné dřevozpracující zpracování, a sledujte spolu s Paulovými pro začátečníky a techniky a vybudujte vaši dovednost.

Dary

Toto ustanovení pro malé dary bylo vytvořeno kvůli populární poptávce od úžasných lidí, kteří vyjádřili jejich touhu podporovat Paulovu práci, můžete darovat zde.