Bitva o Okinawu. Hacksaw význam

Bitva o Okinawu

Bitva o Okinawa byla poslední hlavní bitvou druhé světové války a jedna z nejkrvavějších. 1. dubna 1945. Eastter Sunday. Pátá flotila námořnictva a více než 180 000 u.S. Vojáci armády a námořního sboru sestoupili na tichomořském ostrově Okinawa za konečný tlak směrem k Japonsku. Invaze byla součástí operace Iceberg, komplexní plán napadnutí a obsazení ostrovů Ryukyu, včetně Okinawa. Ačkoli to vyústilo v spojenecké vítězství, bojovníci Kamikaze, deštivé počasí a divoké boje na zemi, moře a vzduchu vedly k velkému počtu smrti na obou stranách.

Ostrov Okinawa

Než americké jednotky přistály na Okinawě, druhé světové války na evropské frontě se blížilo ke svému konci. Vojáci spojeneckého a Sovětského svazu osvobodili většinu nacizované Evropy a byli jen několik týdnů od nucení bezpodmínečného kapitulace Německa.

V tichomořském divadle však americké síly stále pečlivě dobyly japonské domácí ostrovy, jeden po druhém. Poté, co vyhladili japonské jednotky v brutální bitvě u Iwo Jima, se zaměřili na izolovaný ostrov Okinawa, jejich poslední zastávku před dosažením Japonska.

Okinawa je 466 čtverečních mil hustého listí, kopců a stromů z něj udělalo ideální místo pro poslední stánek japonského hlavního velení chránit svou vlast. Věděli, že kdyby Okinawa padl, stejně tak by Japonsko. Američané věděli, že zajištění Airbases Okinawa bylo rozhodující pro zahájení úspěšné japonské invaze.

Přistání na plážích

Jakmile dorazilo do úsvitu 1. dubna, morálka byla mezi americkými jednotkami nízká, protože pátá flotila zahájila největší bombardování, které kdy podpořilo přistání vojska, aby změkčila japonská obrana.

Vojáci i mosaz armády očekávali, že plážové přistání bude masakr horší než D-den. Ale ofenzivní nápor pátého flotily byl téměř zbytečný a přistávací jednotky by mohly mít doslova na břeh. což je přesvědčivě, očekávaná hmota čekajících na japonské jednotky tam nebyla.

V den D-den podél pobřeží severní Francie americké jednotky tvrdě bojovaly za každý centimetr pláže-ale vojska přistála na plážích Okinawa do vnitrozemí s malým odporem. Vlna po vlně vojáků, tanků, střeliva a zásob se během několika hodin na břeh téměř bez námahy. Vojáci si rychle zajistili letiště Kadena i Yontan.

Japonská armáda čeká

Japonská 32. armáda, asi 130 000 mužů silných a velených LT. Gen. Mitsuru Ushijima, bránil Okinawa. Vojenská síla také zahrnovala neznámý počet oddržených civilistů a neozbrojených domácích stráží známých jako Boeitai.

Když se pohybovali do vnitrozemí, americké jednotky přemýšlely, kdy a kde se konečně setká s nepřátelským odporem. To, co nevěděli, byla japonská císařská armáda, aby je měli právě tam, kde je chtěli.

bitva, okinawu, hacksaw

Japonská vojska byla instruována, aby nevystřelily na americké přistávací síly, ale místo toho sledovaly a čekaly na ně, většinou v Shuri, drsné oblasti jižní Okinawa, kde generál Ushijima zřídil trojúhelník obranných pozic známý jako linie Shuri Defense Line.

bitva, okinawu, hacksaw

Battleship Yamato

Americké jednotky, které zamířily na sever na poloostrov Motobu, snášely intenzivní odpor a více než 1 000 obětí, ale vyhrály rozhodující bitvu relativně rychle. Bylo to jiné podél linie Shuri, kde museli překonat řadu těžce obhájených kopců naložených pevně zašlechtěnými japonskými jednotkami.

dubna byla poslána japonská mocná bitevní loď Yamato, aby zahájila překvapivý útok na pátou flotilu a poté zničila americká vojska připnutá poblíž linie Shuri. Ale spojenecké ponorky spatřily Yamato a upozornily flotilu, která poté zahájila ochromující letecký útok. Loď byla bombardována a potopila se spolu s většinou její posádky.

Poté, co Američané vyčistili řadu základů obklopujících linii Shuri, bojovali s mnoha divokými bitvami včetně střetů na hřebenu Kakazu, kopce cukru, Horseshoe Ridge a Half Moon Hill. Přívalové deště vytvořily kopce a silnice Vodnobé hřbitovy nevolných těl.

V době, kdy Američané na konci května vzali hrad Shuri, byly na obou stranách obrovské oběti na obou stranách. Poražený, ale ne zbitý, Japonci ustoupili na jižní pobřeží Okinawa, kde se postavili.

Kamikaze Warfare

Pilot sebevražd Kamikaze byl nejvíce nemilosrdnou zbraní Japonska: 4. dubna Japonci uvolnili tyto dobře vyškolené piloty na páté flotile. Někteří ponořili svá letadla do lodí rychlostí 500 mil za hodinu, což způsobilo katastrofické poškození.

Američtí námořníci se zoufale snažili střílet letadla Kamikaze, ale často seděli kachny proti nepřátelským pilotům s ničím, co by ztratilo. Během bitvy u Okinawa utrpěla pátá flotila:

4 900 mužů zabilo nebo utopilo

Hacksaw Ridge

Maeda Escarpment, také známý jako Hacksaw Ridge, byl umístěn na vrcholu 400 stop vertikální útes. Americký útok na hřeben začal 26. dubna. Byla to brutální bitva o obě strany.

Na obranu escarpmentu se japonská vojska vrhla do sítě jeskyní a výkopů. Byli odhodláni držet hřeben a zdecimovali americké čety, dokud zůstalo jen několik mužů. Hodně z bojů bylo boje proti ruce a obzvláště nemilosrdné. Američané konečně vzali Hacksaw Ridge 6. května.

Všichni Američané, kteří bojovali v bitvě o Okinawu, byli hrdinskými, ale jeden voják na Escarpment vyčníval. koorportní Desmond T. Doss. Byl to armádní lékař a adventista sedmého dne, který odmítl zvednout zbraň k nepříteli.

Přesto zůstal na Escarpmentu poté, co jeho velící důstojníci nařídili ústup. Obklopen nepřátelskými vojáky, šel sám do bitvy a zachránil 75 ze svých zraněných kamarádů. Jeho hrdinský příběh byl oživen na velké obrazovce v roce 2016 ve filmu Hacksaw Ridge. TOSS získal čestnou medaili za statečnost.

Sebevražda nebo kapitulace

Většina japonských jednotek a občanů Okinawa věřila, že Američané nebrali žádné vězně a byli by zabiti na místě, pokud budou zachyceni. Výsledkem je, že bezpočet si vzal své vlastní životy. Aby povzbudil jejich kapitulaci, generál Simon Bolivar Buckner zahájil propagandistickou válku a upustil od milionů letáků, kteří prohlašovali, že válka byla pro Japonsko ztracena.

Asi 7 000 japonských vojáků se vzdalo, ale mnozí si vybrali smrt sebevraždou. Někteří skočili z vysokých kopců, jiní se vyhodili do granátů.

Když čelil realitě, že další boje byly marné, generál Ushijima a jeho náčelník štábu generál Cho 22. června spáchali rituální sebevraždu a účinně ukončili bitvu u Okinawy.

Počet obětí

Obě strany utrpěly ohromující ztráty v bitvě u Okinawa. Američané nesli více než 49 000 obětí včetně 12 520 zabitých. Sám generál Buckner byl zabit v akci 18. června, jen několik dní před ukončením bitvy.

Japonské ztráty byly ještě větší. asi 110 000 japonských vojáků přišlo o život. Odhaduje se mezi 40 000 a 150 000 občanů Okinawa, bylo také zabito. Bitva u Okinawa je nyní považována za jednu z nejsmrtelnějších v celé lidské historii.

Kdo vyhrál bitvu u Okinawy?

Vítězství v bitvě u Okinawa umístilo spojenecké síly do výrazné vzdálenosti Japonska. Ale chtěli, aby válku přivedli na rychlý konec a věděli, že přes 2 miliony japonských jednotek čeká na bitvu unavené americké vojáky, prezident Harry s. Truman se rozhodl upustit atomovou bombu na Hirošimu 6. srpna.

Japonsko se nevzdalo okamžitě, takže Truman nařídil bombardování Nagasaki 9. srpna. Nakonec Japonsko mělo dost. 14. srpna 1945, císař Hirohito oznámil japonské kapitulaci a označil konec druhé světové války.

Klenba historie: Pacifik. Ztracené důkazy

Vyprávění momentů klíčových bitev v Pacifiku pomocí fotografií a rozhovorů.

Prameny

Pekelná předehra v Okinawě. U.S. Námořní institut. Okinawa: Poslední bitva. Marine Corps Gazette. Centrum vojenské historie, armáda Spojených států. Operace Iceberg: Útok na Okinawu-poslední bitva druhé světové války (část 1) duben-červen 1945. Historie války. Rozhodnutí opustit bombu. Ushistory.org. Skutečný voják „Hacksaw Ridge“ zachránil 75 duší, aniž by nosil zbraň. NPR.

DĚJINY.com pracuje s širokou škálou spisovatelů a editorů na vytvoření přesného a informativního obsahu. Všechny články jsou pravidelně kontrolovány a aktualizovány historií.com Team. Články s „historií.com editoři ”Byline byla napsána nebo editována historií.com editoři, včetně Amandy Onion, Missy Sullivan a Matt Mullen.

Udělal to ten okamžik Ted Bundy ‚Hacksaw‚?

Tento obsah je importován z YouTube. Možná budete moci najít stejný obsah v jiném formátu, nebo budete moci najít více informací na jejich webových stránkách.

VAROVÁNÍ: Spoilery dopředu pro Netflixův extrémně zlý, šokující zlý a hnusný.

Film Ted Bundy nesmírně zlý, šokující zlý a hnusný premiéru na Netflix 3. května 2019. Ve scéně na konci, když ho Bundyho bývalá přítelkyně Liz tlačí, aby se přiznal ke svým zločinům, píše na okně vězeňského skla „Hacksaw“. Skutečně napsal Bundy „Hacksaw“? Tady je skutečný příběh.

Ve filmu Ted Bundy je řada rušivých okamžiků, velmi zlých, šokující zlý a hnus. Znáte ten, kterého myslíme. Scéna „Hacksaw“.

Těsně před filmem Netflix se zabalí, Bundyho bývalá přítelkyně Elizabeth Kloepfer ho navštíví ve vězení. Zoufalý, aby Bundy převzal odpovědnost za hrozné zločiny, za které byl odsouzen, Kloepfer ho prosí, aby jí řekl pravdu. konkrétně, jak a proč byla jedna z jeho obětí shledána sťatou. Bundy do telefonu nic neřekne; Místo toho zamlhne sklo a píše prstem „hacksa.

Z zdraví mužů

Napsal Ted Bundy opravdu Hacksaw?

Ne, Bundy nikdy nenapsal na vězeňskou pivu. Ve skutečnosti není známo, zda Kloepfer někdy navštívil Bundy ve vězení. Režisér filmu, Joe Berlinger, řekl rozhodčímu, že během scény vzal nějakou „dramatickou licenci“:

„Poslední okamžik mezi Zac [Efron] a Lily [Collins] byl ve skutečnosti telefonní hovor v paměti. Nebyla to osobní návštěva v řadě smrti. To byl nejextrémnější příklad převzetí dramatické licence. Vzhledem k éře, kterou jsme drželi pachatele zodpovědný. což je něco, čemu věřím. bylo pro mě velmi důležité udělat mnohem více toho okamžiku, než je v [Kloepfer’s Memoir. Takže, její návštěva ho v řadě smrti, držel ho zodpovědný, což ho připustilo do té míry, že ho přiměje připustit. to je dramatická licence. V paměti je tato konverzace tupší. Nikdy jí opravdu nepřiznává, do té míry, že to ve filmu vidíme. Byla spokojená s tím, že se jednalo o přijetí, ale nebylo to zdaleka tak dramatické nebo konkrétní, jak ukazuje ve filmu.“

Zatímco moment Hacksaw nebyl skutečný, je založen na jedné ze skutečných vražd Bundy.

Donna Gail Manson byla zabita Bundy v roce 1974 v Olympii ve Washingtonu. Podle knihy Riverman: Ted Bundy a já lovíme za zabijáka Green River, Bundy pohřbil Donnovo tělo na Taylor Mountain (poblíž Seattlu) a spálil hlavu v Kloepferově krbu.

„Ze všech věcí, které jsem udělal [Kloepferovi], je to pravděpodobně ten, za který mi nejméně odpustí. Chudák Liz, “řekl Bundy autorovi knihy Robert Keppel.

Temi Adebowale byla dříve redakční asistentkou v Men’s Health, pokrýval show jako Survivor, Peaky Blinds a Tiger King. Před svou zábavnou prací na MH byla redakční kolegou a psala zpravodajské příběhy napříč značkami Digital Media Hearst. Temi má rád Rihannu, schodiště a Tacos.

Soukromá první třída Desmond Thomas Doss medaile cti

října 1945 se americká armáda Medic Desmond Doss stala prvním svědomitým odpůrcem, který získal čestnou medaili.

Top Image: Vedoucí obrázek: Desmond Doss se svolením amerických národních archivů.

bitva, okinawu, hacksaw

Během druhé světové války bylo více než 70 000 mužů označeno za svědomí, většinou muži, jejichž náboženská víra je způsobila, že jsou proti válce proti válce. Někteří odmítli sloužit, ale 25 000 se připojilo k americkým ozbrojeným silám v nekombarských rolích, jako jsou lékaři a kaplani. Desmond T. Doss of Lynchburg ve Virginii byl jedním z těch mužů, i když osobně se vyhýbal titulu svědomitého odpůrce.

Doss, narozený v roce 1919, byl vychován se silnou vírou v Bibli a deseti přikázání a navštěvoval adventistický kostel sedmého dne. Zastával obzvláště silné názory proti zabíjení a práci na sobotu, což jako adventista sedmého dne pozoroval v sobotu. Když Spojené státy vstoupily do války, Doss pracoval na námořní loděnici Newport News. Bylo by snadné v roce 1942, kdyby Dossovi požádal o odklad, a mnozí by očekávali tolik od někoho, kdo odmítl nést zbraně proti jinému. Doss však cítil povolání sloužit své zemi a pomáhat svému spoluobčanům. Když byl vypracován na jaře 1942, Doss neodmítl zařazení z důvodu, že je svědomitý odpůrce. Ve skutečnosti věřil, že válka byla spravedlivá a chtěla se podívat.“

Navzdory svému svědomitému statusu odpůrce byl požadován Doss, aby podstoupil obvyklý základní výcvik. Bylo mu dovoleno vzdát se tréninku zbraní a dokonce obdržel v sobotu v sobotním sobotu průsmyk, aby navštěvoval kostel. Přestože byl Doss ochotným účastníkem a cítil se, že má stejně velký smysl pro povinnost jako každý člověk ve své jednotce, boot tábor pro něj nebyl snadný čas. Byl slovně obtěžován, s varováními, jako například: „Doss, když se dostaneme do boje, ujistím se, že se nevrátíte naživu.„Boty a další předměty byly poslány, když se modlil v noci. Vystrčil jeho jednotkou a šikanoval oběma muži a jeho velícími důstojníky, Doss držel svou víru a byl příkladným vojákem.

Bylo učiněno několik pokusů o odstranění muže, kterého cítili, byl zbabělec a škoda na jednotce. Jeho velící důstojníci se ho pokusili nechat propuštěn za duševní choroby, ale odmítl přijmout a prohlásil, že kvůli svému náboženství nemohl souhlasit s propuštěním. Velící důstojníci společnosti Doss se nakonec vzdali a uvědomili si, že takové propuštění nebude nikdy schváleno na vyšších úrovních. Jiný důstojník se neúspěšně pokusil o to, aby se soud postavil za odmítnutí držet pušku. Místo soudního válečného soudu popřel dovolenou Doss, téměř přiměl ho, aby viděl vidět svého bratra Harolda, který se připojil k americkému námořnictvu.

V roce 1944 Dossová vyslala, vázáno na Pacifik jako člen lékařského oddělení 307. pěšího pluku, 77. pěší divize. Ačkoli by se Doss stal známým svými činy na Okinawě, krvavá bitva nebyla jeho první. 77. přistál v Guamu v červenci 1944. Muži, kteří hrozili, že zabijí Dossovi v bootovacím táboře, si rychle uvědomili hodnotu svého lékaře. Za jeho statečnost při ošetření zraněných mužů pod palbou během bojů v Guamu získala Doss bronzovou hvězdu za Valor. Po Guamovi 307. bojoval v Leyte. Doss opět ukázal své odhodlání svým soudruhům a statečnosti v boji a získal druhou bronzovou hvězdu.

Než Doss dorazil se svou jednotkou na Okinawu, všechny výhrady, které jeho spolubojovníci měli o něm, se otočily k respektu. Věděli, že pro ně je Doss a narazil na nepřátelskou palbu, aby je zachránil na riziko svého vlastního života. 307. pěší pluk se přesunul do linie na Okinawě 29. dubna, na vrcholu Maeda Escarpment známé jako Hacksaw Ridge. Japonci strávili roky zakořeněním svých vojáků a vytvářeli bludiště tunelů v kopci. Po téměř zničení společnosti při převzetí escarpmentu, zbytku společnosti plus B Company, jejíž součástí byla Doss, vyšplhala na nákladní sítě na vrchol 2. května 1945.

Escarpment, kde muži bojovali, byl útes zhruba 400 stop vysoký. Top 35 stop vytvořilo přesah, kde byly nákladní sítě nezbytné, aby muži dosáhli vrcholu. Po celé dny se muži z 307. vydrželi a bojovali proti těžce zakořeněným japonským silám. Japonský kulometný oheň byl tak intenzivní jeden GI byl dekapitován. Neozbrojený, Doss zacházel se zraněným pod nepřátelskou palbou. Odstranil veškerá označení naznačující, že byl lékařem, protože japonské síly věděly. Během příštích několika dnů se Doss neustále stará do smrtelného nebezpečí, aby pomohl svým padlým soudruhům. Neboj se spěchat do poškození, pracoval na záchraně samotných mužů, kteří kdysi ohrožovali svůj vlastní život.

Do 5. května se boje zintenzivnily do té míry, že všichni muži byli nařízeni ustoupit. Doss odmítl. Odhaduje se, že 75 mužů zůstalo pozadu, příliš zraněných na to, aby ustoupili pod vlastní moci. Nenechal by je za sebou. Doss úspěšně zachránil 75 mužů uvězněných na vrcholu escarpmentu snížením je speciální uzel, který věděl. Zázračně nebyl zraněn a zůstal v boji se společností B.

května byl Doss několikrát zraněn fragmenty granátů a odstřelovací střela přes jeho paži. Pokračoval v dávnutí ostatních na prvním místě a odmítl léčbu před těmi, kteří vážně zranili. Kvůli jeho rozsáhlým ranám byla Dossová evakuována koncem května. Vrátil se domů, ale strávil roky zotavováním ze svých ran a z tuberkulózy, kterou chytil v Leyte.

Povýšen po Okinawě, tehdy-corporální Desmond Doss třese ruce s prezidentem Harrym s. Truman po obdržení čestné medaile. Foto s laskavým svolením amerického národního archivu.

října 1945, prezident Harry s. Truman předložil Dossovi čestnou medaili na obřadu na trávníku Bílého domu. Truman potřásl Dossovou rukou a řekl mu: „Jsem na tebe hrdý. Opravdu si to zasloužíš. Považuji to za větší čest než být prezidentem.„Doss byl první a pouze odpůrce, který získal čestnou medaili během druhé světové války. Honor Doss řekl: „Mám pocit, že jsem obdržel kongresovou medaili čestné, protože jsem držel zlaté pravidlo, které čteme v Matouš 7:12. ‘Všechny věci, které byste měli mít, aby vám muži měli udělat, udělejte jim to přesto.““

května, při nočním útoku na vysokou půdu poblíž Shuri, zůstal na exponovaném území, zatímco zbytek jeho společnosti se kryl, nebojácně riskoval šanci, že se bude mýlit za infiltrujícího Japonce a poskytnout pomoc zraněným, dokud nebyl sám vážně zranil v nohou explozí granátu. Spíše než zavolal jiného pomocníka z obálky, staral se o vlastní zranění a čekal pět hodin, než se k němu dostali nositelé vrhu a začali ho nosit, aby se zakryl. Trio bylo chyceno při útoku na nepřátelské tanky a PFC. Doss, když viděl kriticky zraněného muže poblíž, plazil se z vrhu a nařídil nositelům, aby věnovali první pozornost druhému muži. Čeká na návrat nosičů vrhu, byl znovu zasažen, tentokrát utrpěl složenou zlomeninu jedné paže. S nádhernou statečností svázal pušku do své rozbité paže jako dlahu a poté se plazil 300 yardů nad hrubým terénem na pomocnou stanici. Prostřednictvím jeho vynikající statečnosti a neochvějného odhodlání tváří v tvář zoufale nebezpečným podmínkám PFC. Doss zachránil životy mnoha vojáků. Jeho jméno se stalo symbolem během 77. pěší divize pro vynikající statečnost daleko nad rámec Call of Duty.“

Soukromý Cleto Rodriguez, americká armáda: Medaile čestné série

Mexický americký Cleto Rodriguez Brazenly zaútočil na nepřátelskou pevnost, aby zachránil četu během bitvy o Manilu, hrdinství, pro kterou obdržel nejvyšší vojenskou čest národa.

Kali Martin

Kali Martin získal bakalářský titul v oboru mezinárodních studií a němčina na University of Miami a magisterský titul v Mili.

Počkej, Ted Bundy se opravdu přiznal k zabití oběti pomocí pily?

Nyní jste pravděpodobně sledovali nový film Netflix Zac Efrona, velmi zlý, šokující zlý a hnusný, a zdůraznil se přemýšlením o tom, zda je Ted Bundy horký (odpověď: není), šel dolů několik králičích děr Wikipedia a googloval kde Elizabeth Kloepfer je dnes. Pokud jste odpověděli na všechny výše uvedené kroky, zbývá jen jedna věc: přijít na to, že WTF byla na konci filmu s scénou hacksa.

Dotyčná scéna

Dobře, takže tato scéna přichází na samém konci extrémně bezbožného, ​​což znamená, že filmové spoilery jsou před námi. V zásadě vidíme, že Bundyho bývalá přítelkyně Kloepfer (hraná Lily Collins) ho před jeho smrtí navštíví ve vězení, aby zjistila pravdu o jeho nechutných činech jednou provždy. Zeptá se, co udělal s dekapitovanou hlavou oběti, a představuje fotografii, kterou jí dává detektivové, kterou diváci do té doby neviděli. Zatímco ukazuje Bundyho fotografii, Kloepfer říká: „Musíte mě uvolnit, Tede. Řekněte mi, co se jí stalo s hlavou, “v tom okamžiku se nakloní Bundy a píše mezi nimi„ Hacksaw “na sklenici.

Při sledování tohoto klipu vám dám chvilku otřesení:

Z Cosmopolitan

Tento obsah je importován z YouTube. Možná budete moci najít stejný obsah v jiném formátu, nebo budete moci najít více informací na jejich webových stránkách.

Takže, Bundy vlastně odstranil ženskou hlavu s hackerskou pivou? Než odpovím na to q, chci vás varovat, že se odtud stane jen tmavší, jen pro případ, že jste náhodou přistáli na této stránce. Bohužel dekapitoval jednu ze svých obětí, ale nikdo neví, co přesný. ugh. v instrumentu, který použil. Jmenovala se Donna Mason a její příběh je ještě znepokojivější, než znamená mimořádně zlé.

Str.S. Poznámka k termínu „Oběť.„I když jej budeme používat v tomto článku, abychom věci byli jasné a stručné, mějte na paměti, že lidé zabíjeli lidé, kteří měli skutečné ženy, které měly jména, rodiny a blízké.

Co se tedy skutečně stalo?

Především se z filmu zarezervujeme Bundyho kvazi-konfesion. Neexistuje žádné potvrzení, že Kloepfer někdy navštívil Bundy ve vězení, než zemřel. Její kniha The Phantom Prince: Můj život s Tedem Bundy (mimochodem prodává vázaná kniha za více než 2K), vyšla v roce 1981. osm let před jeho popravou v roce 1989. a od té doby byla mimo veřejné oko.

Phantom Prince: Můj život s Tedem Bundy

Extrémně zlý režisér Joe Berlinger se plně zkopíroval, aby si tento okamžik vytvořil a řekl rozhodčímu:

„Poslední okamžik mezi Zac a Lily byl vlastně telefonní hovor v paměti.“. Nebyla to osobní návštěva v řadě smrti. To byl nejextrémnější příklad převzetí dramatické licence. Vzhledem k éře, kterou jsme drželi pachatele zodpovědný. což je něco, čemu věřím. bylo pro mě velmi důležité udělat mnohem více toho okamžiku, než je v [Kloepfer’s Memoir. Takže ho navštívila v řadě smrti, držel ho zodpovědný, což ho připustilo do té míry, že ho nutí připustit. to je dramatická licence. V paměti je tato konverzace tupší. Nikdy jí opravdu nepřiznává, do té míry, že to ve filmu vidíme. Byla spokojená s tím, že se jednalo o přijetí, ale nebylo to zdaleka tak dramatické nebo konkrétní, jak ukazuje ve filmu.“

A co část hackerské pily? Za předpokladu, že tato scéna je odkazem na Masona, je bohužel pravda, že ji Bundy dekapitoval. Ale (a je mi to líto, protože to se chystá být ještě hroznější) ve skutečnosti spálil hlavu v Kloepferově krbu. Bundy to řekl detektivu s názvem Robert D. Keppel, zatímco přiznal své zločiny, a nebyla zmínka o pivě. Citovat: „Ze všech věcí, které jsem udělal [Elizabeth], je to pravděpodobně ten, za který mi nejméně odpustí. Chudák Liz.“

Stručně řečeno, zdá se, že extrémně zlí udělali několik skoků, ale. stejně jako je tomu u Bundy. pravda je ještě znepokojivější než film.

Tento obsah je importován z ankety. Možná budete moci najít stejný obsah v jiném formátu, nebo budete moci najít více informací na jejich webových stránkách.

Související příběh

Mehera Bonner je spisovatelka celebrit a zábavy, která má Bravo a Antiques Roadshow rád se stejným nadšením, byla dříve editorkou zábavy v Marie Claire a pokrývala popkulturu více než deset let.

Co je to hacksa?

Hacksaw je kapesní nástroj používaný k proříznutí materiálů, jako jsou plastové hadičky a kovové trubky. Jeho řezací mechanismus je poskytován odnímatelnými čepelemi, které mají ostré zuby podél jejich vnějšího okraje. Před použitím hackerské kresby je důležité pochopit, jak tento nástroj funguje, protože selhání může vést k rozbitému lopatkám, promarněným materiálům a dokonce i zranění.

Ve většině případů se hacksanáva skládá z kovového rámu, který se podobá u uhřby. Rukojeť plastu, dřeva nebo kovu je obvykle připevněna na jeden konec rámu. Konce rámu mají nastavitelné kolíky, které lze utahovat, aby se zajistila čepel na místě, a uvolněny, aby se odstranila.

Čepele na pivě jsou dlouhé, tenké proužky tvrzené oceli, které mají řadu zubů podél jejich špičky. Každý konec čepele je děrován malou dírou, která se vejde na kolíky pily. Většina čepelí se pohybuje v délce od deseti do 12 palců (25.4 až 30.48 cm), i když šest palců (15.24 cm) Čepele lze zakoupit tak, aby se vešly.

Počet zubů na čepeli se může také lišit. Tento obrázek je vyjádřen jako zuby na palec (TPI). Většina lopatků na hacksaně má distribuci zubů, které se pohybuje od 14 do 32 TPI. Odborníci na nástroje doporučují, aby při řezání by měly být v kontaktu s řezaným materiálem vždy alespoň dva zuby. Čepele s vyšším TPI jsou tedy nejvhodnější pro malé, tenké materiály, zatímco ty s nízkým TPI jsou užitečné pro velké nebo silné materiály.

Při řezání pomocí pily by měl uživatel nejprve vybrat příslušnou čepel a pomocí kolíček čepele ji připevněte na rám pily. Objekt, který má být řezán. Pro začátek řezání by měl uživatel vystřelit zuby nástroje na řezném cíli. Poté by měl s pilou dlouhé tahy tam a zpět, pokud je to nutné, aby bylo možné dosáhnout mírného tlaku, dokud nebude dosaženo požadovaného řezu.

Aby se zabránilo zlomeným nástrojům, promarněným materiálům a zraněním, měli by uživatelé pily dodržovat několik základních provozních principů. Za prvé, všechny části těla by měly být při používání drženy dál od čepele pily. Dále by měla být nalezená položka pevně připevněna na místo, aby se zabránilo jejímu sklouznutí a potenciálně zasažení nebo řezání uživatele. Nakonec, aby se zabránilo zlomení, měly by být čepele před použitím naolejovány a poté důkladně vyčištěny.

Mohlo by se Vám také líbit

Jak je uvedeno na:

Jak je uvedeno na:

Diskuse комментарии и мнения

@Zeak4hands. Mám jen mini hackerskou pilu, ale používám ji pro kov a plast. Dělám hodně 3D uměleckých děl, takže s hackerskou pivou způsobuje, že vyříznutí komplikované tvary.

Pokud stříháte menší potrubí, můžete dělat to, co dělám. Připojím ji na plochou desku.- jako 2×4.- s lepicí páskou nebo pásem tak těsným, jak jen můžu. Drží to stále a já na tom nemusím sedět. Ve své práci používám hodně hmoždinky a vždy ji lepičuji, abych ji odřízl.

Snad to pomůže! Calvin77 15. července 2011

@Zeak4hands. Můžete zkusit použít skutečnou řezačku potrubí. Nejsou tak všestranní jako hacksa. Řezačky potrubí pracují pro kovový i plast.

Tam je nastavitelná trubková svorka od HM. Je to trochu drahé, ale pokud uděláte hodně řezání potrubí.- může to stát za cenu.

Můžete také zkusit změnit čepel vaší pily. Sklouznutí může být jen proto, že čepel je příliš nudná. AMSDEN2000 15. července 2011

@Zeak4hands. Zkoušel jsem také techniku ​​sezení! Neřezávám potrubí s macksanou, ale spousta desek. C-klampy jsou dobré pro držení všeho, co stále stříháte.- Ale nevím, jestli by to fungovalo na potrubí, protože je to zaoblené.

Můžete vyzkoušet svorku Bessey H potrubí. Nejsou příliš drahé, ale musíte získat různé pro každou velikost potrubí. Nejsou nastavitelné. Je to lepší, než nechat čepel proklouznout a dává vám plochý okraj, jak se s ním vypořádat. Zeak4hands 14. července 2011

Pokud někdo jiný použije svou hackerskou pivu k řezání kovového potrubí, ujistěte se, že ji správně držíte. Protože potrubí je kulaté, nechal jsem čepel sklouznout. I když stříhám plastové potrubí.- Čepel může stále proklouznout všude.

bitva, okinawu, hacksaw

Jak hloupě to zní, obvykle sedím na jedné straně potrubí, abych ji držel. Udržuje to na místě a já mohu stále tlačit tak tvrdě, jak to musím. Je to bolest v zadku.- obrazně a doslova.- Ale funguje to.