Disky klapky vs. Broušení kol: Kdy použít chlopní disk. Broušení kotě pro kov

Jaké jsou nejlepší řezací disky pro ocel ?

Uživatelé pro kutily blížící se k projektům v oblasti výroby kovů, kde je vyžadováno řezání oceli, mají vždy počáteční otázku, jaký je nejlepší abrazivní produkt, který účinně prořízne jak nerezovou ocel, tak jemnou ocel. Existuje několik klíčových determinantů pro výběr příslušného energetického nástroje pro váš projekt a nejúčinnější ocelový řezání abraziva pro váš projekt. Pro uživatele pro kutily tyto faktory do značné míry závisí na tom, jaký typ materiálu je třeba řezat, na tloušťku kovu, který je třeba řezat, a dostupnost kovové oblasti, kterou je třeba řezat. Naším cílem je projít nejlepším abrazivem pro níže uvedenou práci.

Nejlepší elektrické nářadí pro řezání oceli

Ocel lze řezat s různými výkonovými zařízeními v závislosti na tvaru oceli, kterou je třeba řezat. Bench namontovaná, kapková pila se vejde na 14 ”350 mm nebo 16” 400 mm řezací čepel, a to je nejvhodnější pro těžší ocelové práce, protože kotleta může proříznout téměř jakýkoli kov se správnou řeznou čepelí.

Sína namontovaná na lavičce je zvláště užitečná pro rychlé a přesně řezání opakujících se délek oceli. Omezení tohoto nástroje je, že se bude řezat pouze v přímém úhlu 90 °. Pro tenkou, chmurnou automatickou práci může být vaše zbraň výběru rotační nebo vzduchový nástroj. Jedná se o zvláště užitečné elektrické nástroje, jak se dostat do těch těžko dosažitelných oblastí, kde nelze manévrovat těžší a objemnější nástroje. Můžete také vyříznout kov pomocí pily, ale to je mnohem intenzivnější práce pro něco, co může energetický nástroj udělat za zlomek času.

disky, klapky, broušení, použít

Nejoblíbenějším a všestranným energetickým nástrojem, který se používá k řezu oceli, je však úhel mlýnky, kvůli své velikosti, cenové dostupnosti a přenositelnosti. Úhel mlýnky lze zakoupit v celé řadě velikostí, aby vyhovoval různým velikostem abrazivním řezacím diskům. Každá mlýnka na úhel bude fungovat na jiném otáčkách, aby vyhovoval příslušnému disku, proto je důležité nehodit nesprávný disk na úhlové brusky. Budou mít také stráž, která by nikdy neměla být odstraněna, aby se ubytoval kolo, které není určeno pro velikost brusky.

disky, klapky, broušení, použít

Úhel mlýnky zahrnuje podložku vřetena a matici vřetena, kterou nainstalujete do různých konfigurací, aby pojala silnější nebo tenčí kola nebo úplně odstranila při šroubování drátěných kol a šálků na vřeteno. Nejoblíbenější velikosti mlýnek na úhlu v Austrálii pro profesionální výrobce i uživatele pro kutily jsou 4 ″ 100 mm a 5 ″ 125 mm.

Výběr profilu řezného kola

Existují dva typy běžných řezacích kol, které vyhovují úhlovému brusky: typ 1, který je plochý; a typ 27, který má depresivní střed.

Obecně řečeno, kola typu 1 nabízejí více všestrannosti, zejména při řezání profilů, rohů nebo cokoli, co vyžaduje, aby operátor rozřezal a více než dvě různé roviny řezného povrchu. Na druhé straně kola typu 27 jsou ideální pro vstup do těsných rohů nebo převisů. Depresivní střed kola typu 27 poskytuje další odbavení, které je někdy potřebné k provedení práce. Důrazně doporučuje, aby uživatel generál pro kutily zakoupil rozřezaný disk typu 1, což je populárnější typ kola.

Výběr zrna a kvality při řezání kol

Nejoblíbenějším zrnem používaném při výrobě abrazivních mezních kol je oxid hliníku. Jedná se o měkčí pouto, které má za následek řez, který je rychlý, hladký a snadno kontrolovatelný.

Tato kola oxidu hliníku lze zakoupit v kvalitě inoxové třídy, což znamená, že abrazivní kolo neobsahuje žádné železo, a proto má schopnost řezat jak nerezovou ocel. Pokud se řezací disk nestanoví pro použití na nerezové oceli nebo má na štítku vyraženo inox, pak je s největší pravděpodobností vhodné pouze pro řezání měkké oceli. Vzhledem k tomu, že nerezová ocel je jedním z těžších typů oceli, bude disk, který prochází nerezovou ocelí prořízne všemi typy kovů, včetně hliníku, plechu, výztuže a dalších jemných ocelí.

Výběr tloušťky řezacích kol

Řezací disky jsou k dispozici v různých tloušťkách a typ kola, které vyberete, závisí na typu, tvaru a tloušťce oceli, kterou je třeba řezat. Pro standardní každodenní úlohy na nerezové nebo mírné oceli pomocí úhlové brusky vyberte 1 mm nebo 1.Tloušťka 6 mm na vašem disku.

Pro projekty, které zahrnují tenký kov, jako je plech, vyberte 1.0 mm nebo 0.8mm tenčí řezací disk. Tyto tenčí disky budou plech rychleji a jako takové minimalizují zbarvení a po dokončení ponechají méně práce na čištění povrchu kovu.

Při práci s hliníkem, nejlepší výsledky se doporučuje aplikovat řezací vosk nebo jiný typ maziva pily na řezací disk, aby se zachoval životnost čepele a zabránilo se štěpení. Pro těžší řezné úlohy oceli, kde je třeba proříznout významnou tloušťku kovu, vyberte 1.6 mm nebo 2.5 mm tloušťka řezného disku. Je však důležité si uvědomit, že silnější kola řezaná pomaleji a generují více tření a tepla skrz řez. často zbarvují obrobku a vyžadují další kroky k dokončení.

Tipy na použití řezání kol na úhlové brusky

Pravidlo číslo jedna při použití úhlové brusky je bezpečnost. To znamená; správné kolo pro tuto velikost mlýnku, vhodné bezpečnostní vybavení (bezpečnostní rukavice. obličej štít, bezpečnostní brýle atd.), Nechte kolo dělat práci. netlačte na to a věnujte pozornost tomu, co děláte. Je důležité použít rovnoměrný tlak a konzistentní pohyb řezem. Nechte kolo dělat práci a použít hmotnost nástroje k dokončení řezu. Tlačení příliš tvrdě zvyšuje rychlost řezu, ale také generuje teplo a tření, což nakonec snižuje životnost kol a může být velmi nebezpečné.

Abrasives dodavatelé

Dobrý abrazivní dodavatel bude skladovat řadu řezacích disků pro mírnou a nerezovou ocel, aby vyhovovala lavičce namontované kapky, úhlový mlýnek a vzduchový nástroj. Ve Smith Arrow, australské společnosti, zásobujeme řezání abraziv tak, aby vyhovovaly všem různým velikostem, kapky / kotlety. Letecké nástroje, rotační nástroje. ROLOC Nástroje a brusky úhlu. Prodáváme velmi kvalitní řezací disky pro trh s výrobou kovů.

Smith Arrow je jediným rozsahem abrasiva v Austrálii, která získala nezávislou certifikaci pro celý náš rozsah řezání a broušení (rovnající se nebo větší než průměr 100 mm) jako v souladu s australským standardem AS1788.1-1987 od SAI Global. Výsledkem je, že Smith Arrow byla licencována společností SAI Global, aby používala svou značku „5 klíšťat“ kvality. jednu z nejznámějších a uznávanějších kvalitních značek na světě. na štítcích a balení všech našich řezacích a broušení kol uvnitř Tento rozsah pod obou značkou Smith Arrow.

Spolu s širokou a stále rostoucí škálou vysoce kvalitních průmyslových spotřebních materiálů, které představují úžasnou hodnotu za peníze pro naše zákazníky, Smith Arrow Supply odříznutá kola tak, aby vyhovovala celé oceli, v řadě tloušťky, aby vyhovovala vaší preferované aplikaci. Podívejte se na celý náš rozsah disků řezacího.

disky, klapky, broušení, použít

Disky klapky vs. Broušení kol: Kdy použít chlopní disk

Disky klapky nabízejí výhody, jako je rychlé odstranění zásob a schopnost brousit, míchat a dokončit jediným produktem, který může zlepšit časovou osu projektu, aniž by došlo ke kompromisům na výsledcích. Obecně vás raději používáte chlopeň na broušení, když si pobíráte kov a nanášíte hladký povrch.

Při používání úhlové brusky je výběr správné připojení pro úlohu rozhodující pro úspěšný výsledek. Nejběžnější možnosti jsou klapky a broušení kol. I když jsou často zmatené kvůli některým překrývajícím se vlastnostem, dva různé abrazivní produkty nejsou stejné. V tomto blogu tým na Red Label Abrasives vysvětluje, co jsou, doporučené aplikace pro každou z nich a když byste se měli rozhodnout pro disk s broušením přes broušení pro svůj projekt.

Co je to chlopní disk?

Disk klapky je abrazivní produkt používaný k kontuře a tvaru kovu. Skládá se z překrývajících se abrazivních chlopní přilepených na doprovodnou desku a pravidelně se používá pro svařování, obrábění, práci s těžkými zařízeními a průmyslovou údržbu. Mezi běžné aplikace patří:

 • Čištění záblesku z forem a odlitků
 • Odstranění rzi
 • Broušení hrany
 • Deburring
 • Míchání svarových švů

Disky klapky nabízejí výhody, jako je rychlé odstranění zásob a schopnost brousit, míchat a dokončit jediným produktem, který může zlepšit časovou osu projektu, aniž by došlo ke kompromisům na výsledcích.

Kdy byste měli použít disk s klapkou?

Disky klapky jsou doporučenou volbou, když pracujete s kovem, zejména pokud máte v úmyslu provést řezy pravého úhlu. Být flexibilní, tyto disky usnadňují dosažení obrysů v kovu.

Pro broušení, aplikujte silný tlak a pro dokončení, aplikujte lehký tlak. Tak se vyhýbáte prostojům způsobeným přepínáním disků mezi úkoly. Mezi další výhody patří:

 • Provoz chladiče, minimalizovat riziko popálení nebo tepelných značek
 • Snížené vibrace a únava pro pohodlnější zážitek
 • Bezpečnost se zlepšuje, protože neexistují žádné kousky, které by se rozbily nebo odletěly
 • S menším drážkou je cíl lepší

Co jsou broušení kol?

Broušení kol jsou jedním z nejčastěji používaných abrazivních produktů. Vyrobeny z tisíců drobných abrazivních zrn, odstraňují materiál na tvar a zdokonalují obrobku.

K dispozici jsou různé typy broušení kol a každý typ slouží jinému účelu. Některé jsou ořezávátky a řezačky, zatímco jiné jsou leštici a smothers.

Kdy byste měli použít broušení?

Broušení kol jsou skvělá pro obecné ostření úkolů, jako je obnovení okrajů na opotřebovaných lopatech a zahradních nářadích nebo provádění počátečního broušení na lopatkách, nůžky, nůžcích, poklopách a osách. Mohou být také použity k odstranění materiálu, ale nejsou tak skvělé pro dokončení práce kvůli jejich tendenci k dráždění povrchů.

Kdy použít chlopní disk přes broušení

Obecně vás raději používáte chlopeň při obroušení kovu a nanášení hladšího povrchu. Přestože se již dlouho používají s vysokorychlostními úhlovými brusky, pokroky v designu i materiálech přinesly disky klapky do bodu, kdy mohou provádět broušení, míchání a dokončovací úlohy mnohem rychleji a s menším hlukem než broušení kol- Vrstvené klapky neustále vystavují nové zrno a působí jako polštář, což má za následek menší hluk a vibrace.

 • Uživatelé mají lepší kontrolu nad disky klapky, poškozují (a přepracovávají ji na opravu) mnohem méně pravděpodobné.
 • Provozovatelé mají tendenci najít disky klapky pohodlněji, takže jsou doporučenou možností pro delší mletí.
 • Vzhledem k tomu, že disky klapky nedužou obrobek tak rychle jako broušení kola, může je méně kvalifikovaný operátor používat efektivněji bez poškození pracovního kusu

Broušení kol může hrát důležitou roli ve vašem projektu, zejména při odstraňování materiálu, ale když pracujete s kovem a potřebujete nástroj, který může dosáhnout výsledků během každé fáze projektu, mohou být disky klapky nejlepší a nejúčinnější možností.

Otázky? Promluvte si s abrazivním specialistou

Na červené etiketě Abrasives. Jsme přední a důvěryhodný poskytovatel speciálních abrazivních produktů, včetně broušení. Disky. Rolls. a disky klapky. Ať už potřebujete správný abrazive pro svou aplikaci nebo rady, jak vytěžit maximum ze svého produktu, naši technici jsou tu, aby pomohli. Pro více informací nebo pomoc při zadávání objednávky volejte na číslo 844-824-1956 nebo vyplňte náš kontaktní formulář.

Bosch Mírná ocel broušení 4 palce 2608600017

Specifikace: Průměr 24 s BF: průměr otvoru 100 mm (4 ″): 16.0 mm tloušťka: 6.0 mm Typ produktu: Broušení balení disků: 25 ks / box

Autorizovaný prodejce

Podrobnosti

Specifikace: Průměr 24 s BF: průměr otvoru 100 mm (4 ″): 16.0 mm tloušťka: 6.0 mm Typ produktu: Broušení balení disků: 25 ks / box

Funkce

Příslušenství pro elektrické nástroje Bosch. Bosch jemná ocel broušení disk 4 palce

Broušený disk pro měkkou ocel

disky, klapky, broušení, použít

Odborník na kovové broušení disků

Pro působivou dlouhou životnost a maximální bezpečnost na abrazivní zrna oxidu metaluminia jsou funkční plniva, přísady s matricí fenolové pryskyřice vhodné pro tkaninu ze skleněných vláken pro kovové vlastnosti a maximální bezpečnost práce a maximální bezpečnost práce

Odborník na kovový broušení disk poskytuje působivě dlouhou životnost na kovu s maximální bezpečností. Jeho prémiové zrna oxidu hliníku, vybrané funkční plniva a přísady v moderní matici fenolové pryskyřice jsou zvláště vhodné pro kovové aplikace. Kromě toho její textilie s přesností vyráběná přesnost ze skleněných vláken zajišťuje obzvláště vysokou stabilitu disku a maximální bezpečnost práce. Je určen pro broušení kovu. Je vhodný pro použití s ​​ručními úhlovými brusky.

Typy úhlu brusných disků jejich použití

Podívejme se na různé typy disků a jejich použití.

Co je to disk Grender Angle?

První věci jako první. to přejděte na základy. Disk Grender Angle Grinder je jakýkoli disk navržený tak, aby se vešel do úhlové brusky a otočil se vysokou rychlostí, aby provedl řezné a leštící operace. Disk nebo kola úhlové brusky nebo kola se otočí kdekoli od přibližně 2 800 ot / min do 12 000 ot / min, v závislosti na značce a modelu nástroje a nastavení, které vyberete.

Pouhým přepínáním různých disků dovnitř a ven z nástroje můžete použít mlýnek na úhel pro různé aplikace. Můžete řezat, brousit, polsko, vyřezávat a další.

Over, můžete pracovat na široké škále materiálů, jako je kov, kámen, malta, cihla nebo dřevo.

Typy diskrénního masa úhlu

Nyní, když víte, co je disk Grender Angle, podívejme se na některé z nejběžnějších typů disků, které můžete použít a co s nimi můžete dělat.

Velké a malé verze těchto disků jsou k dispozici, aby vyhovovaly velikosti mlýnku na úhel. Pro obecné účely zvažte větší disk. Pro podrobnou práci zvažte menší disk.

Broušení disků

Má smysl mluvit nejprve o broušení disků, také nazývaných „Grit Discs.„To jsou disky, které potřebujete, pokud chcete brousit kov nebo kámen. Každý disk má abrazivní sloučeninu sestávající z zrn a lepení. Můžete si vybrat vyšší nebo nižší štěrk v závislosti na tom, jak jemné nebo hrubé chcete, aby byla abrazivní zrna.

Možná budete chtít začít s nízkou, hrubou štěrkou na rychlost po začátku úkolu a poté přepněte na vysokou štěrku na plynulejší povrch.

Cut-off Discs

Dále máme mezní disky, známé také jako rozloučená kola. Pokud chcete oříznout kovové zásoby, vyberte tento typ štíhlého, zužujícího se. Změny v tloušťce najdete pro mezní disky. Existují kompromisy v obou směrech. Čím tenčí disk, tím snadněji se může nakrájet do kovu. Tenké abrazivní disky jsou však křehké a náchylnější k rozbití. Tím silnější je disk, tím robustnější je a tím méně je pravděpodobné, že je to warp nebo zlomeninu, když jej používáte.

Při výběru mezních disků budete tedy muset zvážit tyto výhody a nevýhody. V obou případech se však snažte příliš tvrdě nebo příliš rychle tlačit do kovu. To jen zvyšuje pravděpodobnost, že budete poškodit práci a rozbít disk, který používáte.

Disky řezání diamantových disků

Pokud pracujete s zdivem nebo kameny, běžný disk nebo mezní disk se neřeší. Budete potřebovat diamantový řezací disk, který je vynikající alternativou. Jak název napovídá, diamanty jsou zabudovány do okrajů ocelového disku.

Jak diamant hodnotí 10 v měřítku tvrdosti MOHS, zajišťuje efektivní řezání betonu, dlaždic, kamenů atd. Nabízí také vynikající trvanlivost.

Takže s diamantovým diskem můžete pracovat rychleji a snadno, dokonce i na tvrdších kovech. Za nákup diamantových disků vás bude stát více, ale měli by přežít ostatní, což je z dlouhodobého hlediska činí nákladově efektivnější, než se původně mohou objevit.

Disky klapky

Disk klapky je pravděpodobně nejlepší volbou, když potřebujete provést broušení s mlýnkem úhlu.

Tento typ disku používá abrazivní (obvykle oxid hlinitý), který je podobný disku štěrku, ale o mnohem mnohem jemnější. Hlavním rozdílem je, že místo jednoho plochého kusu je chlopní disk vyroben z více vrstev překrývajících se abrazivních listů nazývaných klapky. Někdy se označují jako kola klapky, ačkoli toto jméno je vhodnější pro radiální chlopně, které používáte na vrtačku nebo rotačním nástroji.

Použití chlopní

Pomocí disku klapky můžete odstranit drobné nedokonalosti z povrchu, odstranit rez a vyleštěte povrch. Také pokud existují jemné úkoly broušení, které nemůžete řešit pomocí pravidelného drsného disku, může být vhodný disk klapky. Tyto typy disků s mlýnkem úhlu se často používají v obchodech s autobody, zpracováním kovů a výrobním průmyslu. Bojí se o přehřátí disku klapky? Jako alternativu si můžete vyzkoušet keramický broušený disk.

Drátěná kola

Jedním z nejvýraznějších typů kol, které můžete získat pro mlýnek na úhel, je drátěné kolo. Můžete použít drátěné kolo k odstranění barvy nebo rzi z kovu.

Můžete také vyleštit tvrdý kov s drátěným kolem. ale mějte na paměti, že na měkčích materiálech je používání drátového kola s větší pravděpodobností povede k škrábance než hladké povrchové úpravy. Místo toho, aby obsahoval řezací nebo broušený disk, zahrnuje toto kolo shluky štětin vyčnívajících v radiální formaci. Tyto štětiny mohou být štíhlé a rovné, nebo by mohly být silné a zkroucené.

Typ drátu, který byste měli získat, závisí na aplikaci, kterou máte na mysli. Silné, zkroucené štětiny jsou jako hrubé štěrko. Vyberte je pro úkoly, které vyžadují větší rychlost než přesnost. Poté přepněte na rovné, jemné štětiny pro práci, která vyžaduje více přesnosti.

Bezpečnost

Když pracujete s mlýnem na úhlu, měli byste vždy nosit bezpečnostní brýle. Ale je to mimořádně důležité s drátěným kolem, protože dráty někdy odchytí. To je asi poslední věc, kterou chcete létat do očí. Viděl jsem mnoho začínajících uživatelů, kteří ignorují základní bezpečnostní postupy, když s brusky. Napsal jsem celý průvodce o bezpečnosti brusky úhlu, protože je to opravdu důležité.

Disky stripování barvy

Drátěné kolo není vaše jediná možnost odstranit barvu. Alternativní kolo, které je třeba zvážit.

Pokud pracujete na materiálu, jako je dřevo, skleněné vlákno nebo měkký kov, že byste mohli skončit s oděrkou pravidelným drátěným kola, může být vhodnější striptérka barvy.

Místo drátů štětiny mají striptérské kolo barvy poly-vlákna materiálu. Odstraňuje barvu s účinností, ale neměl by poškrábat nebo otřepat podkladový povrch. Můžete jej také použít k odstranění epoxidu nebo jiných zbytků.

Leštící podložky

Pravděpodobně vás zajímá, zda existuje typ disku navrženého s ohledem na konkrétní účel leštění. Ve skutečnosti to, co hledáte.“

Na trhu je řada různých typů leštících polštářů. Budete si muset vybrat materiál, který je pravý pro povrch, na kterém pracujete. U jemných povrchů, jako je leštění vašeho auta.

Je důležité to pomalu, když leštění. Pokud vyberete příliš vysokou rychlost, pravděpodobně skončí poškozením povrchu. Větší úhlové brusky vám s větší pravděpodobností nabízejí rychlosti, které jsou vhodné pro tuto práci.

Betonová broušení kol

U správných disků může vaše úhlová mlýnka nejen zvládnout kov, ale dokonce může brousit nebo lesknout.

Existují rozmanité tvary betonových broušení a různých materiálů štěrku. Najdete kola s zrnem křemíkového karbidu nebo diamantovou štěrbinou. Kolo diamantového šálku je nejrozšířenějším typem, protože může být použit na různých materiálech a je odolný.

Spolu s tvrdými abrazivními materiály jsou tato kola vyrobena z robustních materiálů skrz a skrz jako odolné skleněné vlákno. Takové materiály nejen zachovávají životnost kola, ale také mu pomáhají protlačit beton. Kromě broušení betonu s těmito typy disků je můžete také použít k broušení žuly, kamene, mramoru, zdiva a podobných materiálů.

Přestože betonový broušení může nabídnout velkou dlouhověkost, tyto tvrdé disky se nakonec opotřebovávají. Během používání se stává starý disk stále více čipu.

Disky řezání dřeva

Už několikrát jsme zmínili broušení nebo řezání dřeva pomocí úhlové brusky. Ale jak již víte, několik typů disků je vhodné pouze pro těžší materiály. Pokud se je pokusíte použít k řezání nebo vyřezávání dřeva, můžete nakonec poškodit svůj projekt.

Existuje tedy něco jako disk pro řezání dřeva? Odpověď na tuto otázku zní „Ano.“

Disky s dřevořezbou obvykle mají zubní kruhovou čepel. Všimnete si, že tipy jsou často karbid wolfram. Důvod, proč výrobci používají tipy pro karbidy pro disky řezání dřeva, je ten, že karbid je neuvěřitelně tvrdý. Ve skutečnosti, pokud potřebujete zaostřit tipy na karbidy, budete vyžadovat, aby se s prací dokončila diamant.

Protože zuby karbidu jsou tak tvrdé, mohou provést čisté řezy skrz měkké dřevo i tvrdé dřevo. Nejen to, ale můžete z nich získat hodně použití, než je budete potřebovat naostřit nebo vyměnit.

Jaké typy dřeva mohou rukojeť řezací disky dřeva? Neměli byste mít žádný problém, jak krájíte kvalitní disk přes borovici, třešně, ořech, dub, mahagon, javor nebo jakékoli jiné dřevo, které můžete jmenovat.

Disky řezbářství na dřevo

Pokud chcete přinést řezbářství, tvarování a broušení do svého zpracování dřeva, možná budete muset překročit disky řezání dřeva, abyste si také zakoupili disky řezbářství dřeva.

Tyto disky také obvykle zahrnují karbidové zuby. Ale místo plochého disku má disk pro řezbářství více tvaru koblihy. Zuby se nenacházejí kolem okrajů. Místo toho pokrývají celý povrch kola. Obvykle jsou číslo ve stovkách.

S tímto tvarem je tento typ disku obzvláště ideální pro vytvoření konkávního povrchu. například, pokud vyřezáváte interiér dřevěné misky.

Mějte na paměti, že práce na dřevě se trochu liší od práce na kovu nebo betonu. Tyto materiály jsou obvykle homogenní. Na druhé straně dřevo má přirozené obrysy a uzly. Při práci s řezbáním dřeva nebo řezacím diskem musíte dbát na to, abyste nedovolili, aby váš nástroj zachytil nepravidelné funkce, jako jsou tyto. Některá kola jsou k tomu náchylnější než jiná.

 • Co je to disk Grender Angle?
 • 10 typů disků úhlu
 • 1. Broušení disků
 • 2. Cut-off Discs
 • 3. Disky řezání diamantových disků
 • 4. Disky klapky
 • 5. Drátěná kola
 • 6. Disky stripování barvy
 • 7. Leštící podložky
 • 8. Betonová broušení kol
 • 9. Disky řezání dřeva
 • 10. Disky řezbářství na dřevo