Manuál vs. elektrická otřes, jaký je rozdíl. Stroj na elektrický mlýnek

Manuál vs. elektrická otřepová bruska. Jaký je v tom rozdíl?

Měli byste získat manuální mlýnek na otřer nebo mlýnek na elektrickou burr? Rozdíl je dosti významné, takže toto je jeden detail, který byste měli nějakou dobu trvat.

Káva se těší nejlépe, když doplňuje. ne odporuje. váš jedinečný životní styl a osobnost.

Jaký je rozdíl mezi manuálním brusky a mlýnek na otřer?

Nemáte čas na celý článek? Zde je rychlá odpověď na vaši otázku:

Manuální mlýnek na burr je mlýnek na kávu, který vyžaduje praktické mletí. Obvykle mají předem stanovená nastavení a přicházejí s malým knoflíkem, který otočíte, aby rozdrtil kávu dovnitř. Manuální brusky jsou užitečnými volbami pro jednotlivé homebrewers s více času na ruce. Jsou také dobrým výběrem pro pivovary kávy, kteří rádi táboří nebo cestují, protože jsou navrženy tak, aby byly přenosné.

Elektrická otřepová bruska je velmi hands-off, broušení kávy stisknutím tlačítka. Jsou velmi pohodlné pro velké domácnosti, rušné kancelářské prostory a pijáky kávy na cestách. To znamená, že jednotliví homebrewers je považují za vhodné pro jejich rychlost a schopnost držet velké objemy kávy.

Dělají burr brusky opravdu rozdíl?

Vyšší cenovou cenu mlýnku na burr může být vypnutá. Proč utrácet více peněz, když můžete získat uplatnění čepele vhodné pro rozpočet, která technicky dělá to samé?

Odpověď na tuto otázku spočívá v kvalitě. Burr Groundders používají k rozdrcení kávových zrn kónických nebo plochých otřepů: jsou známé tím, že vytvářejí mnohem konzistentnější velikosti částic než jejich bratranci čepele. Vzhledem k tomu, že extrakce kávy spoléhá na to, že je voda trvale tahana, trhané a nekonzistentní výsledky z mlýnek na čepel často vytvářejí špatně chutné šálky.

Pokud uvažujete o zintenzivním zpevnění vaší domácí hry a vytvoření chutnějších šálků kávy, je to vysoce Doporučujete si koupit otřepový mlýnek.

Můžete použít manuální brusku pro espresso?

Odpověď na tuto otázku spočívá v druhu espressa, o kterém mluvíte. Pokud vyrábíte espresso Moka Pot, ruční brusky rukou odvedou skvělou práci při vytváření středně jemné grind.

Pokud chcete vytvořit espresso s klasickým strojem na espresso, je nejlepší získat elektrickou mlýnek. Je obtížné i pro nejlepší manuální mlýnek na burr k dosažení ultra jemné kávové grind potřebné pro espresso výstřel.

Je lepší získat příručku nebo mlýnek na elektrickou kávu?

Manuální mlýnek na otřer a mlýnek na elektrické otřepy. Kde se liší, je rychlost a přenositelnost.

Manuální mlýnek na kávu vyžaduje, abyste otočili knoflík, abyste rozdrtili kávová zrna. Stačí si vybrat nastavení, vyberte si místo v kuchyni a rozdrtit. V závislosti na tom, kolik vložíte do své manuální brusky, můžete očekávat, že budete trvat jednu nebo dvě minuty na jeden šálek kávy. Broušení na dva nebo tři šálky bude trvat tři až pět minut.

Elektrická kávová mlýnka je hodně rychlejší a vyžaduje menší interakci z pivovaru. Vyberte nastavení, stiskněte tlačítko a posaďte se, jak se vaše káva rozdrtí. Zatímco rychlost také záleží na tom, kolik kávy vložíte do násypky, obvykle to trvá déle než patnáct sekund, než se dostatečně rozdrtí na jeden šálek kávy.

Single Homebrewers, kteří vedou pomalejší celovečerní styl s manuálním mlýnkem otřepu. Tato mlýnka na kávu je také vhodná pro vášnivé táborníky a cestovatele. Elektrická mlýnek na kávu je lepší volbou pro rušné domácnosti nebo kancelářské prostory, které vidí konstantní výrobu kávy.

Jak dlouho trvají manuální mlýnky na kávu?

Jak dlouho váš mlýnek na kávu do značné míry závisí na kvalitě vašeho nákupu a na tom, jak často používáte své vybavení.

Burry jsou vytvořeny buď z nerezové nebo keramiky, oba materiály, které dobře drží v testu času. Denní používání uvidí manuální mlýnek na otřer trvající asi čtyři až pět let, než začne ukazovat svůj věk. Poloagulární využití uvidí váš manuální mlýnek na kávu trvající pět až sedm let.

Prodloužení této dlouhověkosti znamená pravidelné čištění zařízení a dodržování výrobních pokynů. Běžnou chybou, kterou začátečník Homebrewerové dělají, je kroucení knoflíku dozadu: to může zničit vnitřní fungování mlýnky na burr, takže buďte opatrní!

manuál, elektrická, otřes, jaký, rozdíl

Jak dlouho vydrží elektrická káva?

Elektrické kávové brusky mají docela dobrou životnost. Očekávejte, že váš mlýnek na elektrickou kávu trvá sedm až deset let s pravidelným používáním.

Elektrické otřepy jsou obvykle navrženy se schopností brousit mezi pěti stoly až sedmi set libry kávy, než je musí vyměnit. Navzdory těmto působivým údajům se ujistěte, že váš stroj správně udržuje. Pravidelně vymažte násypku a jednou nebo dvakrát za měsíc vyčistěte stroj.

Váš nákup přijde s pokynem, jak čistit mlýnek, aniž byste ji rozeznali. Vyhození elektrické mlýnky poškodí jeho hardware, takže to zvládněte opatrně.

Zabalit

Toto rozhodnutí o nákupu bude jedním z nejjednodušších na vaší cestě na vaření kávy. Manuální a elektrické brusky se z hlediska pohodlí a flexibility docela liší.

Stále potřebujete malou pomoc při výběru? Oslovte náš živý chat nebo nám pošlete zprávu s vašimi otázkami souvisejícími s kávou. Rádi vám pomůžeme zúžit vaše volby a přiblížit se k nastavení domácího vaření, které jste vždy chtěli.

nejlepších manuálních kávových brusek

Grinder rukou je skvělým vybavením, pokud si kávu berete vážně. V tomto příspěvku se podíváme blíže na některé z nejlepších modelů.

Asi před sedmi lety jsem dostal první manuální mlýnek na kávu.

Od té doby jsem testoval většinu nejlepších modelů na trhu a také spoustu mizerných

Naštěstí jsou dnes k dispozici několik skutečně vynikajících ručních brusky. Od té doby, co jsem začal přezkoumat kávové vybavení, jsme prošli dlouhou cestu.

V tomto příspěvku jsem kurátoval některé z mých absolutních oblíbených.

Na konci článku také poukazuji na některé známé modely, o kterých si nemyslím, že stojí za to jít v roce 2023.

Model JX od 1Zpresso je jedním z mých absolutně oblíbených ručních brusky. Tento model jsem měl několik let a skutečně věřím, že na trhu nabízí nejlepší hodnotu.

Konzistence grind je na profesionální úrovni, vypadá to úžasně a je potěšením použít, protože je to tak rychlé ve srovnání se všemi soupeři.

nejlepších manuálních kávových brusek z roku 2023 (horní hodnocené ruční brusky)

Zde uvidíte nejlepší volby, pokud jde o manuální brusky v roce 2023.

Na seznamu je něco pro všechny.

 • Premium: Jděte na JX, C40 nebo špičkové 1Zpresso K-Max
 • Cestování/malé ruce: pak 1zpresso Q2 je pravděpodobně něco pro vás.
 • Rozpočet: Pak jděte na Timemore C2, protože nabízí vynikající poměr ceny a výkonu.
Hodnocení náhledu
1Zpresso JX Manual Coffee. Zatím žádné hodnocení
Nitro čepel Condantte C40 MK3. Zatím žádné hodnocení
1Zpresso K-Max Manual Coffee. 160 recenzí
Příručka pro kaštan C2 z kaštanu. 1 438 recenzí
1Zpresso Q2 Manual Coffee. Zatím žádné hodnocení

1: 1zpresso JX, 48 mm ocelový otřepen

1Zpresso má v tomto okamžiku hodně hybnosti ve světě kávy. Je to poněkud nová společnost, ale rychle získala pověst, že je to jedna z nejlepších třesků pro značky Buck, pokud jde o neautomatické brusky kávy.

Znám společnost náhodou, když jsem narazil do jejich stánku na každoroční kávové Expo na Tchaj.wanu v roce 2017.

Okamžitě jsem byl fascinován tím, jak rychle a dobře vytvořená je celá jejich sestava brusky. Zakladatel společnosti, se kterou jsem krátce mluvil, je Tchajwanský, ale produkce sídlí v Číně. Tehdy nevstoupili na západní trh, ale konečně se to stalo.

Angličané prodejního materiálu 1Zpresso není zcela na standardech Oxfordu, ale nenechte se tím zmást. Je to značka, kterou byste neměli podceňovat.

JX je jedním z mých oblíbených ručních brusky

Vyzkoušel jsem většinu modelů 1Zpresso, také dražší z „J“ a „K“-řady.

Je to však prostřední ranger zvaný ‘JX‘, který bych doporučil většině lidí.

V jeho aktuální ceně je to krádež. Snadno bije soupeřící brusky, které stojí 2-4krát více!

Konzistence brusky je působivá. Můžete jej použít pro všechno od turecké kávy a espressa k nalití a francouzským tiskem.

Protože mlýnek má velké a agresivní 48 mm ocelové otřepy, je to také neuvěřitelně rychlá bruska. Je to mnohem rychlejší než kterýkoli z ostatních modelů v tomto článku. Měli byste být schopni brousit 25 gramů kávy za přibližně 35 sekund.

Jedinou nevýhodou brusky je, že je na větší straně, takže pokud cestujete hodně a přenositelnost je pro vás důležitá, měli byste pravděpodobně zvážit jeho menší sourozenec; 1Zpresso Q2, který si přezkoumám níže.

Také, pokud jsou vaše ruce na menší straně, může být snazší používat Q2, protože vyžaduje menší sílu přilnavosti.

Závěr

Během posledního roku jsem obdržel několik e.mailů a комментарии и мния.

1Zpresso JX vypadá skvěle a rychle a trvale rozdrví. Je to můj nejlepší výběr mezi všemi brusci rukou kvůli jeho úžasné návrhu hodnoty.

(Bonus-info: Dříve jsem řekl, že JX není vhodný pro espresso, ale protože standardní model JX byl v roce 2020 aktualizován novou nápravou a nastavovacím kolami, vlastně si myslím, že je s ním relativně snadné vytočit sním )

Mezinárodní objednávky navštivte oficiální obchod 1Zpresso

2: Comandante C40 MK4 Nitro Blade

Grinder Condantte se stal v posledních letech jedním z nejpopulárnějších brusky. Je snadné pochopit proč. Je to krásné zařízení, kde byl každý detail posedlý v Německu.

Comandante C40 má podobný design jako některé z dalších nejlepších modelů v této kategorii. Má kuželovou ocelovou otřepy a nápravu, která je upevněna na kuličkových ložiskách. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná, což je příjemné držet se a otočit.

Cílek úlovku na C40 byl vyroben ze skla; V nejnovější verzi s názvem C40 MK4 však byla zavedena polymerní verze odolné proti rozbíhání. Získáte skleněnou verzi a nový a robustní pohár při nákupu brusky.

Comandante C40 je k dispozici v mnoha různých povrchových úpravách. Klasici můžete získat s dýhou s dřevou nebo novější verze v plné barvě.

Unikátní funkce

Comandante je známý tím, že má otřepy, které jsou navrženy interně německými inženýry. To znamená, že jinde nenajdete docela stejnou geometrii a materiál.

Při mém testování jsem zjistil, že otřepy jsou velmi vhodné jak pro espresso, tak pro kávu. Burry nabízejí velmi elegantní pohár pro oba styly vaření.

Značka také poukazuje na to, že otřepy jsou vyrobeny ze speciální oceli „vysoce dusík“, která je odolnější.

Další skvělou věcí o připojení k rodině uživatelů Condante je to, že můžete snadno sdílet recepty na vaření a specifikace s dalšími pijáky kávy. Je docela běžné vidět recepty, které odkazují na určitý počet kliknutí Comandante.“

Nevýhody

 • Zatímco mechanismus nastavení Comandante je poměrně jednoduchý a snadno se používá, postrádá ultra-granulární nastavení, které někteří soupeři nabízejí. To znamená, že bude obtížnější vytočit espresso na brusky. Existuje speciální doplněk „Red Clix“, který si můžete koupit, pokud chcete ještě přesnější úpravu.
 • Comandante má menší otřepy než brusky jako 1zpresso JX a Lido 3, které mají 48 mm otřepy. Zejména ve srovnání s JX se zdá být trochu pomalu. C40 trvalo 50 sekund, než se v mém testování rozdrtil 20 g kávy, zatímco JX mohl projít stejným množstvím fazolí za pouhých 23 sekund.
 • C40 MK3 je také dražší než většina jejích konkurentů v Premier League rukou grinders. Tento cenový rozdíl je pravděpodobně způsoben tím, že se vyrábí v Německu, kde je výroba dražší.
 • A konečně, obvod těla může být nepříjemný držet, pokud máte malé ruce.

Závěr

Grinder Condantte je jedním z nejpopulárnějších modelů na trhu. Není pochyb o tom, že se jedná o dobře navržené zařízení, které vytváří konzistentní grind. Levnější modely však najdete z hlediska výkonu velmi blízké. Zde platíte trochu navíc za značku a uznání.

Pokud peníze nejsou předmětem a primárně hledáte brusku pro manuální vaření, je to stále velmi solidní volba.

3: 1Zpresso K-Max

1Zpresso K-Max je nový vlajkový model od 1Zpresso. Sdílí mnoho stejných atributů jako JX; Je to jen trochu lepší, pokud jde o distribuci broušení a také luxusnější v designu a funkcích.

Zatímco JX bude pro většinu lidí více než dost, K-Max je pro kávový geek, který chce model koncové hry. K-Max jen nabízí trochu větší rovnováhu a přesnost, pokud jde o chutě. Zvláště pokud jde o lehčí pečeně.

JX však stále nabízí fantastickou hodnotu za peníze, a proto zůstává mým nejlepším výběrem v tomto článku.

Pokud však peníze nejsou předmětem, myslím, že byste místo toho měli zvážit tuto mlýnku.

Funkce další úrovně

Intuitivní a snadno použitelný nastavovací ciferník na horní části jednotky odděluje K-Max od většiny ostatních brusných rukou.

V každodenním používání je to jen potěšení. Usnadňuje přepínání mezi různými nastaveními. Například brouším pro espresso v nastavení 2.5 a nalijte v 5.5-6.5. Dokážu změnit nastavení grindu během několika sekund, aniž bych musel spočítat „kliknutí“ nebo pohrávat pod otřepy.

Pokud se chystáte používat mlýnek pro mnoho různých metod vaření, je to velmi pohodlné.

Zároveň jsou kroky dostatečně malé, abyste mohli pohodlně vytočit ve všech druzích kávy.

K-Max má také magnetický pohár. Opět je to potěšení použít. Může to vypadat jako malá věc, ale je to tak pohodlné.

Také se nemusíte starat o to, že se vlákna na šálku opotřebovává s opotřebením, což je něco, co by mohlo být problémem JX během několika let.

Skutečný rozdíl

Chuť-moudré, K-Max je také trochu rafinovanější než JX. Většina lidí si to v každodenním používání nevšimne, ale pokud jste ten typ člověka, který si kupuje lehkou pečenou kávu a experimentuje s kvalitou vody, měli byste být schopni ocenit rozdíl.

K-Max přináší velmi vyvážený, ale sladký šálek kávy. Kromě toho můžete pohodlně tlačit extrakce s touto brusky.

Zdůrazňuje rovnováhu a nuanci, pokud jde o kapání kávy a espressa. Je to krásný profil chuti.

Je vzácné najít brusky, které jsou tak dobré pro nalévání i espresso. Ve skutečnosti si myslím, že budete muset zvážit poloprofesionální elektrické ploché otřepy, než najdete něco, co může soupeřit K-Max jako víceúčelový mlýnek.

Ano, Comandante C40 také produkuje chutnou kávu napříč všemi metodami vaření; Není však příjemný zážitek používat jej pro espresso. K-MAX na druhé straně je zvíře-není to moc úsilí brousit standardní dávku 18 gramů za 35 sekund za předpokladu, že máte slušnou sílu přilnavosti. A nabízí mnohem lepší mechanismus přizpůsobení a menší kroky ve srovnání s C40.

Závěr

K-Max je o něco dražší než populární JX, ale za své peníze získáte tunu hodnoty.

Pokud hledáte nejlepší všestranný manuální brusku, už nehledejte. S tímto modelem můžete vařit všechny typy kávy a každou sekundu si užijete.

Mezinárodní objednávky navštivte oficiální obchod 1Zpresso

4: Časov C2

Timemore C2 vytvořil trochu narušení na trhu s brusky.

Přichází v cenovém bodě, kde jste dříve měli pouze manuální grusky keramické otřepy nebo hrozné elektrické brusky.

C2 ničí oba typy zařízení bez rozbití potu.

Unikátní funkce

C2 vypadá docela dobře a také se cítí dobře v ruce.

Má tento jedinečný texturovaný povrch, který usnadňuje držení brusky. To je pěkný dotek, pokud broušíte lehké pečeně a nemáte sílu přilnavosti jako horolezec.

Průměr C2 také není tak široký jako Comandante C40 nebo 1Zpresso JX. Opět to způsobuje pohodlnou jízdu.

Mnoho lidí by pravděpodobně řeklo, že C2 má perfektní velikost; je dost malý na to, aby bylo snadné, ale stále má slušnou kapacitu pro každodenní použití. Například se tam můžete přizpůsobit asi 25 gramů kávy, dost pro dva velké šálky.

Informace o bonusu: K dispozici je také větší verze s názvem „C2 Max“, která má o něco větší kapacitu při přibližně 30 gramech.

Při každodenním používání

Časov C2 se rozdrtí výjimečně rychle. Je to jeden z nejrychlejších ručních brusky na trhu.

Poháry z brusky jsou sladké a mají vynikající jasnost a texturu. Stále existuje nějaká cesta na modely od 1Zpresso a Comandante, ale celkově jsou poháry stále úžasné.

Například mlýnek produkuje konzistentnější grind než Baratza Encore, často doporučovaná jako nejlepší volba pro začátečníky.

Závěr

Timemore C2 je nejlevnější způsob, jak získat dobrou kávu doma.

Zařízení vypadá docela dobře a je to dobře v ruce. Pokud to porovnáte s předchozími modely základní úrovně, jako je Hario Slim, jsme v jiné lize.

Pokud si nemůžete dovolit 1Zpresso JX nebo mít malé ruce a chcete něco lehčího, jděte s C2 místo toho.

5: 1Zpresso Q2 Travel Burr Grinder

Toto je nejmenší model od 1Zpresso. Je to ideální společník pro častého cestovatele, protože se hodí do Aeropress.

Přestože je mlýnek malý. (Doporučuji však většině lidí, aby místo toho získali model JX od 1Zpresso, protože je rychlejší a má větší objem).

Stejně jako ostatní modely z značky, Q2 má hliníkovou unibody bez prostoru pro nesprávné vyrovnání, zatímco šachta a otřepy jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Brousové akci pomáhají dvěma super hladkými ložisky. V praxi to dělá neuvěřitelně rychlé mletí-alespoň zdvojnásobit rychlost ve srovnání s nedívajícími keramickými burrovými brusky v tomto článku. Je to dokonce na stejné úrovni.

Sada otřepů je vyrobena z ostré nerezové oceli a prochází středně pečeným fazolí jako nůž máslem.

Tato mlýnka je nejvhodnější pro manuální vaření, ale dokáže také zvládnout espresso, i když je to trochu více práce ve srovnání s brusky s většími otřesy a delšími úchyty.

Q2 byl také aktualizován s novým a vylepšeným heptagonálním otřesem loni. Tato sada otřepů produkuje jasnější poháry a je o něco rychlejší. Díky tomu je velmi přesvědčivý balíček.

Unikátní funkce

Na Q2 je spousta šikovných funkcí. Například knoflík na dřevěnou rukojeť je magnetický, takže může být odnesen pro pohodlnější přepravu.

Úprava je jednodušší než mnoho z jejích konkurentů kvůli použití očíslované úpravy.

Hlavním argumentem pro získání mlýnku je však to, že kombinace kvality, velikosti, velikosti, použitelnosti a ceny je jen fenomenální.

Pokud se chcete dozvědět více o Q2, podívejte se na moji hloubkovou recenzi zde.

Závěr

Pokud jsou přenositelnost a kvalita vaše nejvyšší priority, přejděte na Q2. Je postaven tak, aby vydržel, kompaktní a schopný velmi dobře brousit. Jedinou mírnou nevýhodou je, že kapacita násypky je maximálně 18-23 gramů kávy (v závislosti na úrovni pečeně). Pokud to není obavy, pak vřele doporučuji tuto brusku.

Mezinárodní objednávky navštivte oficiální obchod 1Zpresso

6: Orphan Espresso Lido 3 Swiss Burr Grinder

Manuální mlýnek Lido 3 je již nějakou dobu populární v komunitě Special Coffee. Je vyrobena maličkým společností Orphan Espresso, které vyrábí hlavně různé ruční brusky i příslušenství Espresso.

Lido 3 je velký a objemný mlýnek. Obrázky nedělejte to spravedlnost. V ruce můžete cítit, jak těžký a dobře vytvořený jeho model je. Ironií je, že je prodávána jako cestovní mlýnka kvůli tomu, že je lehčí než jeho předchůdce, Lido 2. Ale vážení ve 2 librech nebo těsně nad 1 kilometry byste museli být hardcore kávovým geekem, abyste ho přivedli na výlet.

Velké otřepy

Lido 3 sportovní švýcarské švýcarské 48 mm kuželové ocelové otřepy a má obrovskou kapacitu ve srovnání se svými soupeři.

Mrzdí dostatečně rychle, ale ve skutečnosti jiní špičkové brusky, jako jsou ty z 1Zgrinderu, to pohodlně porazily, pokud jde o rychlost. Je to pravděpodobně způsobeno kratší rukojetí Lido a méně hladkých ložisek.

Nevýhody

Lido 3 má mnoho fanoušků v kyberprostoru zpívajících jeho chválu. jen pár lidí někdy o této brusci řekne něco negativního. Tuto mlýnek jsem však měl déle než rok a všiml jsem si některých závažných nedostatků.

 • Nastavení grindu je trapné s tzv. Zamykacím prstenem.„Je to prostě příliš komplikované a těžkopádné na změnu nastavení grind ve srovnání s tím, co dnes nabízejí ostatní značky.
 • Antistatický plast pozemního koše je vyroben z velmi měkkého druhu plastu. Během roku se šroubová vlákna tak uvolnila, že se sklenice už nehodí.
 • Pro espresso to nemůže dostatečně dobře (vím, že někteří lidé nesouhlasí, ale nikdy se mi nepodařilo najít správné prostředí kvůli Burr Rub)
 • Broušení polovina velikosti jsou stále rychlejší a konzistentnější.

Lido 3 je určitě schopný mlýnek a jeho drsný a průmyslový vzhled vyniká z typických roztomilých ručních brusky. Ale ve skutečnosti to není technické mistrovské dílo, že bylo popraskané jako. Existuje poměrně málo konkurentů za stejnou cenu; Vybral bych si to.

7: Hario Skerton Pro Keramic Burr Hand Mill

Hario Skerton je jedním z nejznámějších ručních brusky. Toto je nová a vylepšená verze „Pro“ klasického modelu.

V mnoha ohledech je Hario synonymem hnutí třetí vln. Japonská značka jen vyzařuje pomalou kávu.“

Nebyl jsem velkým fanouškem staré verze Sertonu. Nová verze, která byla vydána v roce 2017, však svou hru výrazně zvýšila.

Přepracovaný Serton s přezdívkou „Pro“, sportovní zcela nový design Burr. Tyto otřepy mají kvůli vylepšené konstrukci méně kolísání než ty staré a jako bonus je snazší upravit mletí hned teď.

Schopnost snadno vyladit nastavení grindu je opravdu nezbytným faktorem, pokud jde o uživatelský zážitek. Nastavení je nyní založeno na „kliknutí“. To usnadňuje reprodukci konkrétní grind. Starý Skerton použil systém bez kroku, díky kterému byl bolest v návratu a našel předchozí nastavení.

Lepší rukojeť

Další pěknou funkcí upgradovaného „pro“ je nová popisovač. Předtím, než byla rukojeť poněkud chatrná a trochu na krátké straně. Nová rukojeť vám dává pěkný solidní pocit při broušení a využívá sílu lépe. Jednoduché zákony fyziky právě tam.

Skerton Pro má generál Hario Estetics, což znamená podhodnocenou, krásnou a měkkou. Je těžké být s touto bruskou zamilovaný.

Navzdory všem podstatným upgradováním cena stále umisťuje Serton pevně do rozpočtového spektra věcí.

Nevýhody

Trochu nevýhodou je, že pozemní nádoba je vyrobena ze skla. Má určitou ochranu před silikonem na dně, ale je stále křehčí než plast nebo ocel. Grinder je také trochu objemnější než někteří z jeho konkurentů, takže to není nejlepší pro cestování.

Závěr:

Hario Skerton Pro je cenově dostupný a velmi základní. Většina začátečníků a neformálních pijáků kávy by s tímto zařízením pravděpodobně byla spokojená. Skutečný geek kávy by však upřednostňoval mlýnek s lepší konzistencí a rychlostí mletí.

Brusky, které neudělali seznam

Handground Precision Grinder

Handground je jedním z těch příběhů Kickstarter. Projekt začal na místě crowdfundingu již v roce 2015 a byl velmi úspěšný při získávání financování. Mnoho nadšenců s manuálním brusky podpořilo tento v naději, že získají nový top model.

Měl jsem příležitost to do hloubky vyzkoušet a mohu říci, že to jednoduše nahromadí proti konkurenci.

Grinder je docela neobvyklý, protože rukojeť se otočí svisle a ne horizontálně. Cílem je, aby bylo ergonomičtější provozovat.

I když je to dobrý nápad, teoreticky to nefunguje dobře v každodenním používání. Rukojeť je na kratší straně a hmotnost a tvar brusky způsobuje, že je náročné udržet ji stabilní na pultu.

Handground má 40 mm keramické otřepy a není to rychlá manuální bruska. Matné otřepy mají zejména problémy, pokud jde o lehčí pečeně.

Vzhledem k neobvyklému designu s převodovkou a rukojetí na boku máte také více slabých bodů, které by se mohly potenciálně rozbít. V důsledku toho se kvalita sestavení necítí zvlášť robustní.

Handground je založen na zajímavé myšlence, ale příliš mnoho nedostatků a vysoké ceny ztěžují doporučení.

Rok ruční klika na kávu, stacionární

Mlýnka na kávu Rok vypadá docela slibně s odvážným, kovovým exteriérem. Manuální výrobce espressa ze stejné společnosti je pozoruhodný gadget, takže je snadné předpokládat, že jeho broušení sourozence je stejně působivé. To tak není, bohužel.

ROK je zcela odlišný od druhé ruky. Není to ruční. Je to kolosální zařízení, které má být umístěno na pultu. Vypadá to působivě a ve většině domovských baristů by vyniklo dobrým způsobem.

Také při broušení se neotočíte vodorovně ve směru hodinových ručiček, ale svisle.

Rád tam vidím nové koncepty. Ale myslím si, že je třeba řešit několik věcí, než může být rok kávová mlýnka nejlepším konkurentem.

Za cenu je rozumné očekávat nejlepší produkt. Ale otřepy nejsou špičkové a produkují mnoho pokut. Možná jsem to jen já, ale také nejsem fanoušek broušení vpřed. Ale pak znovu, možná je to proto, že jsem více zvyklý na tradiční broušení rukou.

Také mlýnek je nejlépe těžká. To znamená, že musíte použít jednu ruku, abyste ji udrželi. Celá myšlenka mlýnku Rok je usnadnit předávání broušení, ale pro mě je to jen „nový druh“ obtíží.

Grinder ROK Hand má nějaký vzhled zabijáka a je to fascinující zařízení. Je to více než schopné broušení, ale najdete lepší modely, které jsou také přenosné v tomto konkrétním cenovém bodě.

Hario Mini Slim Manual Grinder

V posledních několika letech jsem použil mini-se-seklim Hario značně a viděl jsem to jako atraktivní možnost rozpočtu.

V dnešní době jsme však viděli explozi cenově dostupných grusků ocelových burn s ložisky (jako je Timemore C2), a proto už nemůže držet krok s konkurencí již s konkurencí.

Keramické otřepy vykonávají pouze slušnou práci ve srovnání s novou generací modelů ocelových otřepů.

Sada otřepů je relativně malá a nudná, takže byste museli hodně práce. Rukojeť je také na kratší straně, která nepomáhá s pákovým efektem.

Hario Mini-Slim má své nedostatky, ale na druhé straně je to také velmi levné.

Dnes jsou k dispozici jen mnohem lepší brusky rozpočtu, což nebyl případ před šesti lety, když jsem poprvé dostal model.

Cestovní mlýnek z Hario je roztomilý, ale bohužel už se nahromadí.

Kávový mlýn Zassenhaus Santiago

Co by bylo revize manuálních brusců kávy, aniž by se zmínila o jedné ze starověkých německých klasiků?

Zassenhaus vyrábí brusky déle než 100 let, takže si myslím, že se naučili něco nebo dva.

Tento model je docela ikonický a tento design často uvidíte, pokud navštívíte bleší trh v Evropě. Když řeknete „kávový mlýn“, existuje velká šance, že by starší lidé mysleli na tento konkrétní model.

Musím přiznat, že nejsem tak blázen do tohoto druhu dědečka.

Je to jako řídit Citroen 2CV dnes, když máte k dispozici tolik technologických pokroků.

Jistě, můžete si nechat 2CV ve své sbírce-je to nakonec design hodný muzea. Ale nepoužívejte to jako svůj každodenní řidič.

Takto se cítím o této mlýnku.

Věci, které je třeba hledat ve vážném mlýnku na ruce?

Manuální brusky se jednodušší nakupují než normální mlýnky na kávu Burr. Proč to je?

Existuje jen méně typů, technologií a případů použití, což znamená, že je třeba zvážit méně věcí.

Existují však 3 hlavní úvahy:

 • Cestování: Jděte na něco menšího a přenosnějšího, pokud chcete přivést brusku na výlety.
 • Espresso nebo filtr? Většina brusky vyniká pouze na jednu věc, ale několik z nich dobře funguje pro oba styly kávy.
 • Rozpočet: Dnes jsou brusky rukou k dispozici na všech cenových úrovních. Navrhoval bych nastavit rozpočet s trochou nohy. Pamatovat si; dostanete to, za co platíte. A s ručními brusky, může být obzvláště nepříjemné uvědomit si, že byste měli jít na něco lepšího, protože strávíte spoustu času broušením v tomto drsném, předem kofeinovaném stavu.

Samozřejmě existují také různé funkce, které byste měli zvážit.

Neposlouchejte výrobce a jejich marketingové BS. Dovolte mi, abych vám zde rozebral funkce, takže víte, o co se má v brusky.

 • Keramické nebo ocelové otřepy? Burry jsou jedním z nejdůležitějších aspektů brusky. Všechny brusky rukou mají kuželové otřepy. Přicházejí v keramice nebo oceli. Ocel je mnohem ostřejší (a lepší). Je to rychlejší a konzistentnější než keramická. Pokud máte rozpočet, rozhodně doporučuji mlýnek s ocelovými otřepy, i když mají tendenci být dražší.
 • Délka rukojeti: Rukojeť může vytvořit nebo rozbít mlýnek na ruce. Pokud je příliš krátká, musíte utratit mnohem více energie broušením stejného množství fazolí. Viz obrázek níže pro některé různé typy.
 • Ložiska? Prémiové modely mají obvykle ložiska, což usnadňuje broušení. Pokud si vyberete model bez ložisek, budete muset utratit spoustu zbytečné energie.
 • Přenositelnost velikosti? Pokud chcete přivést mlýnek na cestu, je třeba zvážit velikost. Také, pokud máte menší ruce, nechcete něco, co je těžké držet.
 • Nastavení grind: Toto je důležité. Vyberte mlýnek, kde můžete snadno přepínat tam a zpět mezi různými nastaveními od francouzského tisku, filtru a Aeropress. Modely bez kroku mohou být bolest.

Jak dlouho trvá ruční mlýnek na kávu?

Obecně platí, že manuální bruslí na kávu trvají asi jednu minutu, než se dostatečně rozdrtí na velký šálek. Ručně broutí. nejdu na cukrovar.

Vlajkové lodi, jako je 1zpresso JX. Obvykle budete moci brousit po dobu 2-3 šálků za méně než 45 sekund. Levnější modely základní úrovně s keramickými otřepy jsou mnohem pomalejší; Obvykle bude trvat 2-3 minuty, než se mletí 3 kopeček kávy.

Mějte na paměti: Čím jemnější broušíte, tím vícekrát budete muset otočit kliku. Jen z tohoto důvodu navrhuji, aby lidé, kteří chtějí mlýnek na espresso, se rozhodnou pro elektrickou.

Důvody, proč získat jeden.

Manuální mlýnek na kávu je ve většině případů fantastickou hodnotou za peníze a dokonce i nejlevnější modely překonají většinu elektrických brusky v kategorii sub 100.

Řeknu vám to docela upřímně; Když poprvé zahájíte cestu do světa speciální kávy, uslyšíte hodně pověry, pokud jde o brusky.

Prostě ignorujte většinu rad. Získáním manuální mlýnky budete před námi téměř 98 % ostatních pijáků kávy a budete si moci doma vyrábět lahodnou kávu.

Ano, vyžaduje to více práce než pouze stisknutí tlačítka „ON“, ale ve většině případů získáte mnohem více třesku za peníze, když si vyberete mlýnek na ruce přes elektrickou verzi.

Jsou levné

Úžasná věc na manuálních bruskách je, že jsou velmi cenově dostupné ve srovnání s tím, co dostáváte. Přemýšlejte o tom. Když si koupíte elektrický mlýnek, většina výrobních nákladů pokrývá motorový, pouzdro a elektrické díly. ne samotné otřepy.

To znamená, že za stejnou cenu můžete získat pevně postavenou mlýnku na ruce s vynikajícími otřepy. Nebo si můžete vybrat, zda půjdete ultra-rozpočet a stále získat ruční mlýn, který je schopen produkovat dobrý pohár.

Ruční klikový mlýn je velmi odolný

Jednou z nejběžnějších stížností, které slyším od ostatních milovníků kávy. To není vůbec zábava. Takže stojí za to najít robustní mlýnek, na který se můžete spolehnout.

Manuální brusky, obecně, jsou velmi odolné. Samozřejmě to záleží na každém modelu, ale pokud jsou vyrobeny z materiálů, jako je silný plast (jako je Hario Mini) nebo ocel (jako je Porlex), nemáte se toho moc dělat starosti.

Tyto brusky mohou projít tisíce liber kávy bez problémů a měly by odolat hodně zneužívání.

Jsou přátelské k cestování

Pokud jste jako já, rádi získáte dobrý Cuppa ‚Joe všude, kam jdete. Často to znamená vařit to sami. V takovém případě je mlýnek na ruce nezbytný. Většina modelů je extrémně přenosná a nezabírá mnoho místa v tašce nebo kufru.

Pro-Tip: Jak Porlex Mini, tak 1Zpresso Mini Q se ve skutečnosti hodí do Aeropress, díky čemuž jsou ideální pro cestovní cestování!

Při broušení nevyvíjejí žádné teplo

Běžným problémem s elektrickými brusky je to, že při broušení produkují teplo, protože otáčky (revoluce za minutu) jsou tak vysoké. To způsobuje hodně tření, které produkuje teplo. Nechcete žádné teplo poblíž své země kávy, dokud se nevaříte. Teplo způsobuje, že těkavé vůně kávy se rozpustí do vzduchu. Chceš je všechny ve svém šálku!

Jsou optimalizovány pro zadržování nulových dávkování

Jedním z největších trendů v kávě v posledních několika letech byly jediné dávkování a nulové retenční brusky.

Myšlenka je, že broušíte přesně to, co potřebujete, a nemáte žádné fazole v násypku. Zároveň je ideální mít mlýnek s skluzem a grindovou cestou, která je navržena tak, aby si udržovala jen málo částic kávy jako částice. Cílem je mít „nulovou retenci“. To je vlastně docela obtížné dosáhnout elektrického mlýnku. Ale většina (pokud ne všechny) brusky rukou budou doručit, pokud jde o tento aspekt.

Vzhledem k tomu, že budete mít nepatrné množství zadrženého, ​​zatuchlého pozemku, můžete si být jisti, že další dávka, která vás rozdrtí, bude ochutnat svěží.

Grinder rukou vám může pomoci vyrobit lahodnou kávu

Při získávání nového brusky je třeba zvážit tolik věcí. Hlavní věc je však toto: pomůže mi to vyrobit lahodnou kávu? Ruční brusky, i ty nejlevnější, mohou v této oblasti určitě doručit.

Rychlá navigace

Nejlepší mlýnek na kávu

Testovali jsme dva nové brusky a aktualizovanou otřesu na kolegu (ale ne gen 2) a naše tipy zůstávají stejné. Plánujeme brzy otestovat kolegu Ode Gen 2.

Pokud si chcete udělat lepší kávu doma, nejdůležitějším nástrojem, který si můžete koupit. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete udělat si kávu, ani ty nejlepší fazole nebudou tak chutné, pokud nebudou trvale uzemnit. Od roku 2015 testujeme brusky (a používají naše výběry denně) a zjistili jsme, že bez-ozdůbka Baratza Encore poskytuje vysoce kvalitní, ultra-konzistentní broušení. Je také snadné udržovat, čistit, opravit a dokonce přizpůsobit, vše za spravedlivou cenu.

Nejlepší mlýnek na kávu

Tato všestranná mlýnka na pracovní koně produkuje konzistentní grind potřebnou k vaření lahodné kávy a nestojí to štěstí.

Možnosti nákupu

V době publikování byla cena 135.

Baratza Concore broudí kávu rovnoměrněji a na širším rozsahu nastavení, než kterýkoli jiný stroj, který jsme testovali na jeho cenové hladině. a mnoho z nich to stojí více. Je to časově testovaný, spolehlivý a přímý nástroj, který zabírá skromný čtverec pultového prostoru. Je snadné čistit a udržovat a investice, kterou se můžete spolehnout na ráno po ráno. Tato mlýnka by měla být skvělá pro každého, kdo vyrábí kávu nebo používá jiné metody, které vyžadují, aby fazole uzemnily ve středně jemném k hrubému nastavení (jako je nalévání, chemex, aeropress nebo francouzský tisk). Nevytváří to malé úpravy v jemných grincích, které vzrušují vážné espresso nadšence, ale jeho výstup je dostatečně konzistentní, aby vytvořil slušný výstřel. Encore je náš jediný výběr (kromě mlýnek na ruce), který nemá časovač nebo automatizovaný způsob, jak měřit fazole, ale zjistili jsme, že je dost snadné měřit fazole, než je přidáte do násypky. a mnoho Mificiové kávy to již dělají. Navíc, Baratza také vyrábí menší 60 gramový násypky, což vám umožní použít jeho horní víko k měření fazolí a zefektivnit tento proces. Můžete také přidat barevné akcenty, aby odpovídaly vaší kuchyni.

O něco lepší broušení, více funkcí

Za strmější cenu má virtuoso vše, co se nám líbí na Encore, pokud jde o spolehlivost a konzistentní velikost grindu, plus několik vylepšených funkcí.

Možnosti nákupu

Baratza Virtuoso je skvělý mlýnek se sadou otřepů, která je o něco rychlejší a konzistentnější než přídavky, a nabízí mírně širší rozsah jak pro jemné, tak pro hrubé pozemky. Na rozdíl od Encore má tato bručka přesný, 60sekundový digitální časovač, který vám umožní brousit stanovené množství fazolí z násypky-to znamená, že je nemusíte měřit pokaždé, když si připravíte kávu. (Můžete také přidat násypky, které by umožnily vašemu virtuoso uložit celou pytel fazolí.) Virtuoso má také světlo pro koš, takže můžete snadno vidět, jak moc jste. Přesto tento model není výrazně lepší při broušení než Encore. Platíte za přírůstková vylepšení, která mohou být důležitá, pokud je káva pro vás kvetoucí vášní nebo koníčkem.

Dobrý mlýnek

Tato kompaktní mlýnka se snadno používá a má širší rozsah než většina brusců rozpočtu, ale je to o něco méně konzistentní než naše nejlepší tipy a méně opravitelné.

Možnosti nákupu

Oxo Brew Conical Burr Coffee Grinder je to nejlepší, co jsme vyzkoušeli v jeho cenovém rozpětí asi 100. (Zjistili jsme, že jakákoli elektrická mlýnka pod touto cenou představuje významný krok, pokud jde o konzistenci a trvanlivost grind.) Encore nabízí konzistentnější, všestrannější grind a dlouhodobý program údržby a opravy, ale oxo zasáhne sladké místo z hlediska ceny, kvality grind a snadné použití. Pokud jste chtěli naplnit oxo pytlem fazolí a každé ráno stisknout tlačítko, můžete: má 12-uncový násyp a časovač v rozsahu od nuly do 30 sekund, který vám umožní automatizovat, jak moc mletí. Je také snazší čistit než Baratza, protože násypka přichází s uzavíracím ventilem, aby bylo možné snadno odstranit fazole stále uvnitř a horní otřep má malou rukojeť, která vám umožní otočit horní polovinu. Pokud pijete většinou kape nebo francouzskou tiskovou kávu, relativně broušení, široká škála nastavení oxo a důstojnější funkce z něj činí dobrou alternativu k dražšímu baratza encore.

Přenosné, konzistentní a snadno použitelné (i když více náročné na práci)

Pro ty, kteří chtějí cenově dostupnou, ale vysoce kvalitní přenosnou ruční mlýnek, je kaštan C2 nejlepší ve své třídě pro rychlost, snadnou broušení a konzistenci.

Možnosti nákupu

Pokud máte skromný rozpočet, velmi malou kuchyň nebo touhu po přenosnější nebo mimořádné grid kávové brusky, našli jsme manuální mlýnek na kávu kaštanu C2 jako nejlepší volbu do 100. C2 je nejnižší nákladný mlýnek z časového úmyslu společnosti Coffee Gear Company, jehož manuální brusky jsou mezi odborníky na kávu dobře uznány. Pro prodej C2 za nižší cenu používá Timemore odolný, vysoce kvalitní plast ve vnitřní šachtě spíše než kov ve svých vyšších modelech a dal mu o něco méně složité otřes a klikové rameno, což je stále snadno odnímatelné pro skladování nebo cestování. C2 má působivě hladkou a rychlou broušení a je robustní a dobře postavený. Některé možnosti přicházejí s oblázkovým hliníkovým povrchem, který se snadno uchopí. Stejně jako elektrické modely v této příručce, C2 není navržen pro výrobu espressa a protože je mnohem menší než elektrická mlýnek, může udělat jen dostatek důvodů pro šálek nebo dvě kávy najednou. Ale to trvá jen pár minut. dokonce i pomalu se rozdrtit. a je snadné jej doplnit.

Nejlepší mlýnek na kávu

Tato všestranná mlýnka na pracovní koně produkuje konzistentní grind potřebnou k vaření lahodné kávy a nestojí to štěstí.

Možnosti nákupu

V době publikování byla cena 135.

O něco lepší broušení, více funkcí

Za strmější cenu má virtuoso vše, co se nám líbí na Encore, pokud jde o spolehlivost a konzistentní velikost grindu, plus několik vylepšených funkcí.

Dobrý mlýnek

Tato kompaktní mlýnka se snadno používá a má širší rozsah než většina brusců rozpočtu, ale je to o něco méně konzistentní než naše nejlepší tipy a méně opravitelné.

Přenosné, konzistentní a snadno použitelné (i když více náročné na práci)

Pro ty, kteří chtějí cenově dostupnou, ale vysoce kvalitní přenosnou ruční mlýnek, je kaštan C2 nejlepší ve své třídě pro rychlost, snadnou broušení a konzistenci.

Proč byste nám měli důvěřovat

Spisovatelka Wirecutter Senior Staff Writer Rachel Whartonová, která pracovala na aktualizacích této příručky 2021 a 2022, má desetiletí zkušeností s rozkládáním komplikovaných kulinářských předmětů pro čtenáře, stejně jako dobré uchopení smyslových analýz a principů vaření kávy. Výzkum a hlášení v této verzi průvodce staví na práci Cale Guthrie Weissman (který napsal předchozí verze této příručky a strávil měsíce zkoumáním a testováním brusky) a spisovatelka kávy Liz Clayton.

Pro ještě podrobnější odborné znalosti jsme spolupracovali nebo jsme hovořili s řadou odborníků, jako jsou lidé, kteří řídili školicí středisko Coufter Couffee New York City, zakladatel programu profesionálního vzdělávání v Coffee Project NY a produktem Manažer, který hodnotí brusky pro velký americký distributor kávových zařízení. Vyhledali jsme také moudrost Kyle Ramage, mistra baristy USA v roce 2017 a respektovanou pražírnou kávu. Ramage, který dříve pracoval po mnoho let na předním mezinárodním výrobci komerčních káv Mahlkönig a konzultoval pro mnoho dalších tvůrců, je ideálním druhem zdroje. Jeho poznatky často přesahují to, co koupit nebo co utratit, a dostat se k srdci toho, proč jsou věci důležité. (Nezapomeňte si přečíst jeho myšlenky na pouhé nákup fazolí, pokud si nechcete kupovat kvalitní mlýnek.)

Tato příručka je založena na mnoha letech praktického testování a výzkumu, počínaje rokem 2015. Pro aktualizaci 2022 jsme strávili dva týdny prováděním testování dvou nově dostupných brusky. To bylo kromě několika měsíců výzkumu a podávání zpráv, které nás přimělo třídit nově dostupné brusky, rozhovory s odborníky, znovu hledat všechna naše stará doporučení a propuštění a čekat přes horu existujících recenzí vysoce a low-endu stroje, jakož i doporučení a dlouhodobé poznámky k testování od Wirecutter Personál.

Možná nejdůležitější, chápeme, že pro mnoho lidí, kteří přecházejí z malého levného mlýnku na čepel (kterou můžete skrývat v kuchyňské skříni mezi použitím) na 100 nebo 200 zařízení, které je Messier a Hlasitější a vyžaduje trvalý pult, je velký problém. Káva je obzvláště milovaná téma v Wirecutter a mnoho našich zaměstnanců nakupuje a používá tyto tipy denně a poskytuje podrobnou zpětnou vazbu. Víme, jak tyto brusky fungují v reálných podmínkách a zda skutečně zlepšují vaši každodenní existenci pití kávy nebo se jí to dostanou do cesty.

Pro koho to je

Pokud čtete tento průvodce, máte zájem o lepší kávu doma nebo zakoupit mlýnek pro někoho, kdo je. Možná jste již přečetli, že nejdůležitější součástí nastavení vaší kávy je kvalitní otřepenka, která rovnoměrně rozdrtí fazole. bez ohledu na to, jak hrubá nebo jemná chcete své půdy. Důvodem je to, že nerovnoměrně mleté ​​fazole poskytují blátivé šálky kávy s nepříjemnými kyselými nebo hořkými tóny. nebo obojí.

Když broušíte kávová zrna, spisovatel kávy a výzkumník Scott Rao nám řekl: „Budou zaprášené malé částice, které nazýváme„ pokutami “, a budou tam nějaké větší částice, které nazýváme„ balvany “a celá skupina částice uprostřed, které budou mít velikost, kterou chcete.“

Dokonce i ty nejlepší brusky Burr budou produkovat některé pokuty a balvany, ale dobré brusky z nich přinesou mnohem méně a ty ve správné velikosti budou také neustále tvarovány. A to způsobuje lepší kávu. Krátké vysvětlení, řekl Rao, je, že pokuty se budou vařit příliš rychle, a tedy příliš dlouho, což vám dá hořké, svíravé, tříslové chutě nadměrně extrahované kávy. Balvany se vaří příliš pomalu, a tak ne dostatečně dlouho, což vám dává slabé nebo dokonce kyselé chutě nedostatečně extrahované kávy.

Pokud v současné době používáte mlýnek na pododstavec-zejména rozpočet, uzrnné mlýnek ve stylu čepele-ukazuje, že přepnutím na kvalitní otřepovou brusku, výrazně zlepšíte chuť vaší kávy. Udělejte si vaření správně mleté ​​fazole. jako je fazole na konzistentní tvar a velikost. a snadno zjistíte rozdíl v aromatech a složitosti chuti, sladkosti a kyselosti, a dokonce i v textuře a těle kávy. Dobrá mlýnka může mít obrovský pozitivní účinek na vařič, ať už vaříte single estate, ať už vaříte poštovní pořadí s hario v60 a přesnou stupnicí nebo použijete směs supermarketu s automatickým kapacím strojem.

Konzistence grind je tak důležitá pro Kyle Ramage, roušku a oceněnou barista (který také spolupracoval s profesionálním výrobcem brusky), že doporučuje, abyste si jen koupili kávu na pokladnu od vysoce kvalitního zdroje Spíše než používat čepel nebo špatnou otřepovou brusku. Možná ztratíte nějakou složitost a aromatické látky s předběžnou kávou.

„Pokud doma používáte opravdu špatnou mlýn. „Broušení v kavárně a přivedení domů je stále lepší.“.“(Grinder v dobré místní kavárně by měl být ideální, říká, ale ne ti v supermarketu, protože jen jedna šarže chemicky ochucených kávových zrn může ochutnat mlýnek na život.)

Naše testování ukazuje, že přepnutím na kvalitní otřepovou brusku výrazně zlepšíte chuť svého šálku.

Kvalitní mlýnek na burr vám také dává možnosti. Můžete si přivést domů jednu pytel kávy a pak dokonale rozdrtit fazole do různých velikostí pro širokou škálu pivovarnických zařízení a stylů. Burr brusky mohou natolik brousit na tradiční francouzský tisk nebo šarže na studenou vaření, ale mohou také udělat středně drsnou grin. V každé z těchto kategorií můžete také provést jemnější úpravy, abyste přesně viděli, jakou velikost grindu dáváte přednost. Ve skutečnosti, po mnoha hodinách testování chuti, nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak i malé změny velikosti grindu mohou mít obrovský rozdíl v chuti.

Dobrá mlýnek vám pomůže promoci na další úrovni ve vaší kávové rutině. Jakmile víte, že grind je konzistentní, můžete experimentovat a najít ideální čas vaření nebo hmotnosti dávky (aka poměr fazolí k vodě). A budete jistě vědět, zda dáváte přednost indonéské kávě více než francouzská pečeně nebo francouzskou lisovanou kávu více než kapání.

Jedinou věcí, kterou v této příručce nejsou skvělé, je výroba espressa. Naše tipy rozdrtí vaši kávu dostatečně dobře, aby se střílely s tlakovým strojem nebo pivovarem Stovetop. Chcete.li však vytvořit nejlepší espresso, musíte zaplatit více za stroj, který je navržen tak, aby produkoval potřebné jemnější, přesné pozemky a umožnil malé úpravy na jemnějším konci vašeho rozsahu broušení. Máme v našem průvodci po strojích a vybavení Espresso, ale opravdu stojí za to, pokud to bude espresso doma vážně, ale ve skutečnosti stojí za to jen 200 až 300.

Jak jsme si vybrali

Nejprve jsme ohodnotili elektrické otřepy ohledně kvality a konzistence jejich grindů. Ale existují i ​​další rysy a faktory, které je třeba zvážit, například jak snadné má stroj používat a jak dlouho trvá. Dobrá mlýnka by měla být jednoduchá na provoz, údržbu a čištění a měla by to trvat po celá léta, s řádnou údržbou. Tyto a další funkce jsou podrobněji vysvětleny níže.

Budovat kvalita

Kvalita sady otřepů brusky ovlivní vše od toho, jak důsledně se rozdrví, až to trvá, i když v ideálním případě byste měli být také schopni vyměnit otřepy, když se nosí. Burr sady. mají dva kusy, horní a dno, které fungují trochu jako zuby. mohou být vyrobeny z oceli (nebo někdy keramiky nebo plastu, které nejsou ideální a v současné době nejsou součástí žádného stroje, který jsme zvažovali) a Přicházejí v různých šířkách a konfiguracích. Některé stroje mají otřepy, které jsou mimo polici, abych tak řekl, zatímco jiné společnosti tráví čas navrhováním vlastní. Existují také velikosti otřepů. čím širší otřer, tím rychleji se rozdrtí; V této příručce se otřepy ve většině nejlepších elektrických strojů pohybují kolem 40 milimetrů na šířku, zatímco manuální otřepy jsou často o něco menší. Ocelové otřepy, některé potažené různými dalšími kovy, jsou nejběžnější a jsou odolné a snadno se udržují a lze je čistit pomocí tuhého drátového kartáče.

Zleva nahoře je horní část otřesu od Zwilling, Smeg a Oxo. Zdá se, že všichni mají stejný design, ačkoli Zwillingové byly o několik milimetrů menší. Foto: Rachel Whartonová

Oxo Top Burr (vlevo) a Smeg (vpravo) se zdají být identické, s výjimkou jejich barvy a několika značek na okraji. Foto: Rachel Whartonová

Zleva nahoře je horní část otřesu od Zwilling, Smeg a Oxo. Zdá se, že všichni mají stejný design, ačkoli Zwillingové byly o několik milimetrů menší. Foto: Rachel Whartonová

Kvalita stroje a motoru je také důležitá. Stroj s menším nebo levnějším motorem (a často s nižší kvalitou bloku otřepu) může do fazolí přidat nežádoucí teplo a může být vystaveno riziku spálení dříve, protože musí tvrději pracovat na mletí. Má také těžší čas tahat fazole přes otřepy. Špatně postavený stroj také míří méně důsledně, protože otřepy se mohou z vyrovnat. To by neměl být problém s žádným z našich tipů.

Nastavení grindu

Většina elektrických otřesů má řadu numerických výběrů velikosti. navržených tak, aby rozdrtily fazole kdekoli od velmi jemného, ​​pro moka hrnec nebo stroj na espresso, až po velmi hrubé, pro výrobu studené vaření nebo francouzské tiskové kávy.

Existují dva typy nastavení grindu: Stepped and Copless. Většina domácích otřepů je vyřazena. vyberete si přednastavené číslo na číselníku. S nepřekonatelným brusky, existují čísla, ale můžete si také vybrat jakýkoli bod mezi těmito čísly, což znamená. Pro posedlé pijáky kávy je to skvělé. Ale s neslednou bruskou, pokud vůbec změníte nastavení grindu (například pokud chcete přepínat mezi metodami vaření kávy), není snadné opakovat optimální nastavení pro vaše denní vaření. Pro tuto příručku jsme se rozhodli, že ideální mlýnek je stupňový model se spoustou dosahu a jasné znaky mezi každým krokem, takže je snadné vrátit se zpět k vašemu oblíbenému nastavení.

Všechny brusky zahrnují příručky startérů, aby ve svých příručkách rozdrtili velikost. Ale několik z nich nabízí snadné vizuální stopy na samotných strojích, kde na číselníku padají výchozí body pro různé metody vaření. Tyto stopy mohou být na první pohled užitečné (nastavení „středního“ nebo „kapání“ je zřídka na půli cesty mezi nejlepšími a nejhrubšími grind), ale nejsou nezbytné. Definice ideální chemexu nebo francouzského lisovacího grindu vašeho mlýnku se nemusí shodovat s vlastním a dokonce i brusky ze stejného výrobce se mírně liší. Jak jsme již zmínili, i malé změny velikosti grindu dělají velký rozdíl: Nezapomeňte experimentovat s mlýnem, abyste našli nejlepší chuťové nastavení, místo toho, abyste získali doporučení mlýnky jako evangelium.

Opravy a údržba

Při správné údržbě by vám dobrá mlýnek měla trvat mnoho let. Chcete.li udržovat mlýnek, je nezbytné snadno čistit uvnitř burr komory. To platí zejména v případě, že máte chuť na olejové, tmavší nebo dokonce ochucené kávy. Tyto fazole zanechávají více zbytků, které musíte občasné (každých několik týdnů, pro mastné fazole) pro výkon maximální chuti a mlýnek. V našich testech jsme hledali stroje, které měly snadno odstranitelné části. zejména kolem sady otřesu. umožnit pravidelné čištění a v případě potřeby výměnu. (Při normálním použití by mohla dobrá sada otřepů trvat deset let, než bude muset být vyměněno.)

Ve Spojených státech jsme si vybrali brusky s snadno dostupným a průhledným zákaznickým servisem. Být schopen nahradit všechny druhy částí. například celé sady otřesu (nejen horní), koše a dokonce i motor. je také plus.

Cena

Po letech testování brusců jsme se dozvěděli, že dobrý elektrický mlýnek v současné době stojí nejméně 100. Dokonce ani náš výběr rozpočtu se neponoří pod tuto cenu, s výjimkou příležitostného prodeje. Víme, že to může být stále těžký prodej pro ty, kteří se nepovažují za hlavní kávové geeky, ale myslíme si, že utrácení více stojí za to pro většinu pijáků kávy. ať už to stojí za to se měří ve více šálcích vyrobených doma, méně mrtvých Broušení poslané na skládku, nebo jen každodenní potěšení z výroby vlastních kavár.

Pokud je cena problémem, můžete také hledat online pro použitý mlýnek na baratza. Protože brusky Baratza jsou tak odolné a opravitelné, používané jsou docela bezpečná sázka a možná budete moci najít hodně (viděli jsme zrekonstruované encores, které jde asi 100). Můžete také zvážit náš manuální výběr mlýnek na ruce.

Pokud nechcete utratit nejméně 100 za elektrickou brusku nebo použít manuální brusku, můžete také zvážit, jak si z místního pražírny nebo kavárny získáte svou kávu na zakázku. Jak jsme již zmínili dříve, Barista Kyle Ramage říká, že je lepší dostat se na předběžnou půdu kávy s vynikajícím brusičem otřesu než použití mlýnky na čepel nebo dokonce levnější otřepové brusky každý den. Ztratíte malou složitost, poznamenává, ale nedostanete špatné mimomoc, které přicházejí s nekonzistentním grindem.

Měření dávkování

Některé brusky přicházejí s funkcemi, které vám umožňují snadno brousit stejné množství kávy. známé jako dávka. každý čas, takže nemusíte měřit fazole před nebo po jejich rozdrcení. (To znamená, že si můžete své fazole uložit do násypky mlýnku, i když to většina odborníků nedoporučuje, protože jsou více vystaveny světlu a vzduchu.)

Některé stroje to dělají s časovačem, takže je můžete nastavit tak, aby se rozdrtily, řekněme, 15 nebo 30 sekund, a pokaždé přinést přibližně stejné množství mleté ​​kávy, zejména pokud vždy používáte stejný druh fazolí. Některé časovače jsou analogové a některé jsou digitální, měřící se podle desetiny sekundy, pro ještě větší přesnost. Ještě další brusky mají zdánlivě fancier způsoby měření přednastavených dávkovacích množství; To vám umožňuje vybrat si, kolik šálků broušíte nebo naprogramujete své vlastní předvolby. A některé brusky přicházejí s integrovanou stupnicí, takže můžete zvážit fazole, než je rozdrtíte.

Stroje bez těchto časovačů, měřítka nebo předvoleb vyžadují, abyste měřili fazole sami. I když je hezké, že tento krok nemusí dělat, také to není obrovské nepříjemnosti, a mnoho lidí, kteří investují do každodenní kávové rutiny. Nejpřesnější způsob, jak měřit kávu, je zvážit ji, protože fazole nejsou všechny stejné tvary, velikost nebo hustota. (Pokud potřebujete měřítko, doporučujeme americké váhové stupnice LB-3000.) Měření dávkování obvykle přidává 100 nebo více do stroje a má různé stupně přesnosti nebo užitečnosti. Přidává také extra potenciální bod selhání vaší brusky.

Nepořádek

Každý mlýnek na elektrické otřepy vytvoří nějaký statický nebo nepořádek, a to je normální. (Pokud se jedná o váš problém číslo jedna, můžete zvážit manuální brusku; jsou méně špinavé a také snadnější používat přes dřez nebo odpadkovou plechovku.) To se může lišit v závislosti na řadě vnějších faktorů: vlhkost místnosti, typ a věk kávy, které broušíte, nastavení grind, ať už váš stroj má plochou nebo kuželovou otřesu, a dokonce i jaký druh povrchu váš mlýnek sedí na. Suchá prostředí produkují statičtější a lehčí pečeně produkují více plev než tmavší, mastné.

Některé brusky se tvrdí, že používají speciální typy skla, magnetů nebo kovu ke snížení statické elektřiny. (Pro ty, kteří mají trvalý problém se statickým držením, převládají moudrost, aby čekali několik minut před odstraněním pozemní komory z mlýnku, což umožnilo usazení prachu, jak to bylo.) A některé brusky se zdají být znatelně posílí než jiné. Jejich otřepy neustále klesají. bez ohledu na to, jak tvrdě pracujete na čištění stroje. Nebo je těžké dostat plev a jemné částice z koše nebo zásuvky, která shromažďuje kávu.

A co ruční brusky?

Nejlépe hodnocené manuální brusky, ty s nejširším rozsahem, nejlepším designem a nejvíce přesností, jsou stále dražší než náš výběr rozpočtu, ale na spodním konci je nyní alespoň několik možností, které přinášejí vynikající výsledky.

Manuální brusky jsou také skvělé pro cestování, jako zálohu, pokud nemáte elektřinu, nebo pokud se ráno snažíte být extra tichý. (Žádný motor neznamená žádný hluk! Zjistili jsme, že jsou v našem testování méně chaotický.) A jsou to skvělá volba pro lidi, kteří mají malou, již přenesenou kuchyň nebo ty, kteří obvykle dělají jen šálek nebo dva najednou. S ohledem na to jsme pro tuto příručku chtěli doporučit kvalitní manuální mlýnek, že a) náklady méně než náš výběr rozpočtu elektrické mlýnky, b) byl dostatečně malý na to, aby nosil kabelku nebo batoh, a c) bylo také dostatečně pohodlné a dost dobré, použít jako každodenní mlýnek pro různé metody vaření.

Pro drtivou většinu domácností jsou však manuální brusky pravděpodobně příliš malé nebo nepraktické pro každodenní použití. Není nemožné se probudit a brousit si své vlastní fazole každé ráno před prací (jeden z autorů této příručky, Rachel Whartonová, používá manuální mlýnek), ale je důležité vědět, že to trvá trochu více času (a lokte) než Potřebujete použít elektrickou mlýnek, zejména pokud děláte velký hrnec kávy. A pokud máte nějaké problémy s mobilitou horního těla, prostě to není dobrá volba.

S manuálním brusem na ruce jsou funkce také minimální: můžete brousit pouze asi 18 až 35 gramů najednou. A s většinou ručních brusky, které jsme testovali, upravíte velikost grindu otočením knoflíku připojeného k sadě otřepu, který jej otevře nebo zpřísňuje, když kliknete. Zatímco dražší manuální brusky obvykle mají čísla na tomto knoflíku, s nižšími nákladů manuální brusky obvykle vyžadují, abyste si vzali na vědomí vybraná nastavení, obvykle něco jako 14 kliknutí kolem nula pro střední grindu nebo 18 kliknutí nad nulou pro francouzský lisovací brusky. (Zní to zpočátku komplikovaně, ale není moc těžké zvládnout, zvláště pokud jste jediný, kdo ho používá každý den.)

Jak jsme testovali

Pro aktualizaci 2022 jsme chtěli znovu prohlédnout všechny naše nejlepší tipy z předchozího průvodce, abychom zjistili, co by se mohlo změnit, vyzkoušejte na trhu dva nové elektrické otřelé brusky a porovnat je s našimi tipy a zkontrolovat se zpět na kultovní oblíbené kolegu Ode Ode. který byl právě propuštěn v době naší poslední aktualizace.

Pro dva nováčky jsme poprvé provedli řadu počátečních testů, abychom viděli, jak by jejich kvalita budování a broušení mohla fungovat proti našim nejlepším výběrům a zda se potřebovali přesunout na pokročilejší testování popsané níže. To zahrnovalo broušení několik set gramů tmavé a středně pečené kávy v různých nastaveních na každém stroji a vizuální zkoušku pozemků v různých velikostech grind, aby se podíval na tvar a konzistenci. Také jsme stroje rozebrali, abychom prohlédli velikost a složitost otřesu ve srovnání s našimi nejlepšími tipy. Potom, i když se žádný stroj nepřiblížil k našim tipů, jsme také použili Kruve Coffee Sifter a průvodce-navržený, abychom pomohli odborníkům na kávu identifikovat pozemky o velikosti cíle-k potvrzení tohoto dojmu. Tyto stroje jsme také použili k výrobě několika šálků kávy.

Tato práce staví na rozsáhlých výzkumných a testovacích plánech, které jsme vytvořili pro předchozí průvodce. Pro aktualizaci 2021 jsme zúžili dlouhý seznam nových elektrických a manuálních brusky, které zasáhly trh od předchozích testů, když jsme se poprvé usadili na modelech Baratza a Oxo jako naše tipy. S našimi 15 testovacími modely jsme začali vizuálním hodnocením důvodů z každého stroje, abychom zkontrolovali rozsah brusky a podívali se na tvar a konzistenci grind a konzistence. Pro každý stroj jsme zvažovali následující: existují zřejmé velké kávové částice (balvany) a malé částice (pokuty)? Jak dobře mlýn opravdu jde? A jak dobře zvládne hrubé brusné (něco, co je obvykle nekonzistentní v méně kvalitních strojích)? Pro každý stroj jsme uzemnili kávu v nejlepším prostředí, nejhrubším nastavení a v doporučeném nastavení pro střední grind.

K nalezení správného nastavení grindu na každém stroji pro test chuti a testování konzistence velikosti grindu jsme použili kavárnu Kruve a průvodce. Sifter pracuje rozdělením balvanů a pokut do samostatných oddílů; důvody v ideální velikosti jsou mezi nimi. S každou mlýnč jsme použili nástroje Kruve k kalibraci středně jemné grind pro kapací kávu a později vizuálně kvantifikovali, které stroje mají nejvíce důvodů v cílovém rozsahu. Jinými slovy, s lepšími stroji byste měli vidět méně pokut a balvanů a více pozemků, které jsou ve vašem cílovém rozsahu.

Jakmile jsme oddělili balvany a pokuty, dokázali jsme vidět, kolik z těchto balvanů bylo mimořádně velkých nebo zvláštních, což může také ovlivnit způsob, jakým kávová chutě. (Kyle Ramage řekl, že se obává více o tom, že existuje příliš mnoho balvanů než příliš mnoho pokut, částečně proto, že pokuty jsou nevyhnutelné, protože křehké fazole jsou vrhané nebo pozemky, a částečně proto, že si myslí, že balvany jsou to, co opravdu blátivé chuť kávy.)

Pak jsme dvakrát vařili kávu z každé brusky na 8-pohárku Bonavita znalce Brewer, výběr v našem průvodci kávovary, o kterém je známo, že dělá skvěle chutná kapací káva. Pro všechny výše uvedené testy jsme použili stejnou středně pečenou kávu, kterou jsme použili v minulosti: rychlý vpřed z Counter Culture.

Také jsme provedli další testování s tmavší Phocea pečenou La Colombe (která již není k dispozici) a lehce pečené, přírodní slunce sušené jabanto fazole z Counter Culture, abychom viděli, jak naše doporučené stroje zacházejí s řadou fazolí. (To je obzvláště důležité pro některé levné manuální brusky, protože určité pečeně mohou být znatelně obtížné projít.)

Během procesu broušení jsme načasovali, jak rychle byla každá mlýnka v různých nastaveních a také jak snadné bylo používat a čistit. Také jsme věnovali pozornost pomocným problémům, jako je to, zda jsou stroje obzvláště velké (mohly by se hodit pod horní skříňky?) nebo hlučné (všechny elektrické jsou, ale některé jsou o tom elegantnější než jiné). A my jsme se podívali na to, zda jsou obzvláště pomalí nebo rychlé nebo udělali větší nepořádek než ostatní. Také jsme sledovali potenciální problémy s trvanlivostí, slabosti v zpracování a nadměrné nepořádky.

V původních testech Baratza a Oxo Grinders v roce 2017 jsme měli také přístup k profesionálně vyškoleným palacím a sadě vaření a analytického vybavení v laboratoři Coffee Coffee Coffee v New Yorku City. Tam jsme použili refraktometr pro měření procenta extrakce (v podstatě, kolik kávy získáte z kávové zázemí) a celkové rozpuštěné pevné látky (TD), založené na světle lomujícím částicemi uvnitř kávy. Tato měření nám řekla, kolik kávy bylo rozpuštěno do vody, a tak jak úspěšná byla extrakce grindů. (Dobře extrahovaný šálek kávy by měl měřit mezi 18% až 22% extrakcí na refraktometru.)

Protože jsme v té době dokázali, porovnávali jsme také mletí z profesionálního stupně mlýnky Mahlkönig EK43 (3 150 v době psaní), model často nalezený ve speciálních kavárech. Vizuálně jsme vyhodnotili grinds EK43 a použili jsme Kruve Sifters, abychom zjistili, který domácí stroj může nejlépe replikovat konzistenci EK43. Také jsme uzemnili kávu s jednoduchým mlýnkem Krups, abychom viděli, jak vypadal opačný konec spektra.

Stejně důležité je, že tým Counter Culture nás naučil, že žádný profesionální nástroj nebyl tak přesný jako vyškolený patro, pokud jde o určování nadměrného a nedostatečného extrakce. Posledním krokem bylo, aby jejich profesionálně vyškolený tým ochutnal kávu vyrobenou s každým brusičem.

Káva v Baratza Encore (na mírně jemnějším prostředí než na Mahlkönig Ek43). Foto: Michael Hession

Náš výběr: Baratza Encore

Nejlepší mlýnek na kávu

Tato všestranná mlýnka na pracovní koně produkuje konzistentní grind potřebnou k vaření lahodné kávy a nestojí to štěstí.

Možnosti nákupu

V době publikování byla cena 135.

Rok co rok v našich vkusových testech vystupuje Trim Baratza Encore a lépe nebo lépe než kterákoli jiná domácí mlýnek a je nižší než jiné stroje srovnatelné kvality. Většina recenzentů ráda odkazuje na Encore jako mlýnek na základní úrovni Baratzy, ale myslíme si, že to prodává krátký. Je to nejdostupnější mlýnek, který Baratza prodává, ale je to také pracovní kůň a může to být snadno jediný mlýnek, jaký kdy budete potřebovat. Concore mletí fazole rychle a rovnoměrně pro každou aplikaci, kromě pokročilého výroby espressa, a je snadné se používat a upravit. Je také snadné čistit, udržovat a opravit, což znamená, že by mohla trvat po celá desetiletí.

Ačkoli i ten nejkonzistentnější mlýnek na burr bude produkovat alespoň některé částice, které jsou menší a větší, než byste chtěli, zjistili jsme, že encore se v rovnoměrném mletí fungoval neuvěřitelně dobře. Když jsme použili sadu Sifter pro měření množství nadměrných a poddimenzových částic vytvořených na středním grindovacím prostředí, dva stroje Baratza (Encore a Virtuoso, náš upgrade výběr) byly nejlepší v jejich cenových rozsazích zasáhnout cíl. V našich původních zkouškách na kávu laboratoře poskytl pouze profesionální mahlkönig EK43 jednotnější grind než stroje Baratza.

Jak se očekávalo, brusky, které produkovaly nejkonzistentnější mletí. Tyto výsledky byly potvrzeny refraktometrem kávy Counter Culture. V našich předchozích testech měla káva vařená s Baratza Encore to nejlepší procento extrakce ze všech brusky, které jsme zkoumali. 19.53%, přímo uprostřed ideálního rozsahu 18% až 22%. (Virtuoso přišlo ve velmi těsné vteřině.)

Když byl přídavek na středním nastavení, trvalo nám asi 35 až 40 sekund, než jsme rozdrtili 68 gramů středozrnné kávy vhodné pro vaření filtru-jinými slovy trvalo méně než minutu, než se rozdrtil na hrnec kávy, Na stejné úrovni jsme testovali.

Encore také klesl ve středním rozsahu pro hluk: Nebylo to výrazně tišší nebo hlasitější než většina ostatních bruslí, které jsme testovali, ale měl příjemnější zvuk, na rozdíl od vysokého kňučení nebo ošklivého chug. V minulosti to bylo jen trochu hlasitější než oxo, náš rozpočet výběr. Baratza nám řekl, že provedli vylepšení převodovky, aby snížili úroveň hluku v novějších strojích, takže pro tuto aktualizaci jsme testovali nejnovější verzi Encore vedle sebe se starou verzí pomocí CDC schváleného metru zvuku NIOSH. Aplikace pro iPhone. Zjistili jsme, že nejnovější verze je tišší než stará verze několika decibelů, když oba běží prázdné, ale také, že rozteč motoru je nyní ještě nižší a ještě příjemnější znějící.

Testovali jsme také nejnovější verzi Encore proti nejnovější verzi OXO pomocí aplikace Niosh. Dozvěděli jsme se, že přídavek je nyní o něco tišší než oxo, když stroje běží prázdné (asi 5 decibelů), ale o něco hlasitější než oxo (asi 2 decibely), když oba stroje aktivně zpracovávají fazole. Ale zvuk encore je pro naše uši ještě příjemnější, dokonce i trochu hlasitější.

Encore nemá zvonky a píšťalky mnoha jiných strojů-nemá měřítko, časovač ani jiné ciferníky než tlačítko puls a vypínač zapnutí/vypnuto. Zjistili jsme však, že to usnadnilo výrobu skvělého šálku kávy. Chcete.li upravit velikost grind, obrátíte násypku na preferovanou značku klíšťat na základně (měřeno v očísených intervalech od 0 do 40, přičemž 40 je nejhrubší), takže se můžete rychle přesunout z nastavení a zapamatovat si své preference. Na rozdíl od mnoha strojů na základní úrovni mají Encore a Virtuoso tendenci mít širší rozsah broušení, což je žádoucí-chcete co nejširší rozsah, zejména pokud pravidelně používáte různé metody vaření. Řada Encore je více než dostačující pro průměrného pijáka domácí kávy a začínajícího nadšence.

Většina ostatních strojů, které jsme testovali-jako Breville, KitchenAid a Cuisinart CBM-20-nabízejí více funkcí. Ale byli matoucí k použití a trvalo déle, než kalibrace, s číselníky a digitálními nastaveními, které byly pro většinu uživatelů neintuitivní, nepřesné nebo příliš podrobné. Například Breville má 60 nastavení grindu a časovač, který měří zlomky sekund; KitchenAid vám umožní nastavit počet šálků a typu metody vaření, což je matoucí, pokud plně nerozumíte interpretaci Word Cup vašeho kávovaru. A co víc, pokud chcete upravit svůj přístup tak, aby vytvořil lepší šálek kávy, musíte si hrát s několika proměnnými, které mohou skutečně maskovat změny, které provádíte.

Baratza má skvělou pověst mezi zákazníky a odborníky na kávu pro trvanlivost a zákaznický servis. Téměř každá část mlýnky Baratza je opravitelná nebo vyměnitelná, což je mezi brusky určené pro domácí použití vzácné a společnost má podrobné video průvodce pro mnoho oprav pro mnoho oprav.

Žádný z veteránů kávy, se kterými jsme mluvili, nebyl velmi překvapen, že Baratzovy brusky vyšly na vrcholu znovu a znovu. Baratza je společnost s brusky kávy. to je jediná věc, kterou dělá.

Pokud se váš stroj rozbije po záruce nahoru a MacGyver není vaším prostředním jménem, ​​můžete stále poslat encore společnosti k opravám, což se rovná čištění, rekalibraci, testování, nahrazení všech opotřebovaných nebo zlomených částí s výjimkou otřepů, Vrácení přepravy a šestiměsíční záruka. (Opravy používané k bytosti 45, ale poté, co společnost Velká společnost Kitchenware Company Breville koupila Baratza, se politika změnila: Nyní musíte vyplnit formulář pro opravu nabídky. Dříve mluvčí Baratza uvedl, že pro společnost, služby nebo záruky nebudou žádné změny. protože to představuje změnu, budeme i nadále sledovat proces opravy a služby.)

Encore-stejně jako všechny brusky Baratza-je pokryt omezenou jednoroční zárukou, za předpokladu, že budete udržovat pravidelnou údržbu a čištění a nepoužíváte stroj k broušení hornin. Chcete.li stroj čistit nebo dokonce opravit, stačí otočit násypku a odstranit horní otřes. A když je čas nahradit sadu otřesu (což výrobce doporučuje po rozdrcení 500 až 1 000 liber kávy), můžete si snadno objednat díly z webu Baratzy.

V posledních letech se Baratza také pokusil učinit encore ještě uživatelsky přívětivější: společnost modernizovala tvar těla a nyní prodává jednodávkovou násypku, která vám umožní používat víko k měření fazolí s měřítkem. Můžete získat 6 sad pro přizpůsobení mlýnku pomocí barevných akcentů a můžete dokonce upgradovat na mírně lepší sadu Burr ve Virtuoso za pouhých 35 v době psaní. Nebo můžete přidat 10 prodloužených do násypky, aby držela více fazolí.

Tato jednorázová násypka pro přídavek se prodává samostatně, ale je užitečné, pokud chcete zvážit fazole před jejich broušením. Foto: Michael Hession

Před jejich vyhozením do stroje můžete zvážit fazole do víka jednotné násypky. Foto: Michael Hession

Baratza prodává soupravy, které vám umožní přizpůsobit mlýnek několika barevnými akcenty. Foto: Michael Hession

Tato jednorázová násypka pro přídavek se prodává samostatně, ale je užitečné, pokud chcete zvážit fazole před jejich broušením. Foto: Michael Hession

Nakonec žádný z veteránů kávy, se kterými jsme mluvili. Baratza je společnost s brusky kávy. to je jediná věc, kterou dělá, na rozdíl od většiny jiných společností, jejichž elektrické brusky, které jsme testovali.

Jak Baratza Encore zvedl

Lesley Stockton, spisovatelka Wirecutter Senior Staff, má její encore po dobu 10 let a používá ji k vaření espressa i kapání kávy. Musela nahradit držák plastu na horním otřesu, ale říká, že to byla „relativně levná a snadná oprava.„Řekla nám také:„ Encore není tak rychlý jako virtuoso, které personál Wirecutter používá v naší kancelářské kuchyni, ale mít prostředky k výrobě lahodné kávy doma je pro mě nejdůležitější a encore rozhodně doručí to!“

Spisovatel Wirecutter James Austin má svůj encore asi pět let, a přestože ho nevyčistil déle než rok (nedoporučujeme to!), řekl, že stále zpracovává „jak malé denní mletí pro můj chemex, tak opravdu velké mletí, když dělám velkou dávku studeného vaření“ bez problému.

Mezitím, spisovatel vedoucího štábu Dave Gershgorn, vlastnil své encore čtyři roky a stále je to silné. a koupil si použitý použitý.

Nedostatky, ale ne obchoduje

Encore neumožňuje načasované grind jako Baratza Virtuoso. To znamená, že musíte měřit fazole před nebo po nějakým způsobem. s měřítkem, kopečkem, okem nebo vaší vlastní preferované metodou. Ale vzhledem k tomu, že mnozí z nás to dělají, když si stejně děláme kávu (a to je považováno za nejpřesnější způsob, jak si vyrobit kávu), nepovažujeme to za velký problém. Časovač by vám také umožnil zapnout stroj a odejít, protože věděl, že se stroj v určitém bodě zastaví; To je pohodlné, ale ne zásadní, protože broušení dostatek kávy pro plnou hrnec obvykle trvá méně než minutu.

Stejně jako mnoho strojů, i Encore také trvá dlouho, než se rozdrtí na velmi jemné espresso podobné nastavení. Tento stroj však nedoporučujeme pro vážné výrobce espressa, protože jeho rozsah na jemném konci není dostatečně nuanční, aby vám umožnil skutečně zdokonalit výstřel, a nebyl navržen pro broušení espressa. (Na konci roku 2022 vydá Baratza verzi Encore určené pro espresso. bude mít více nastavení pro jemné broušení a jeho převodovka je speciálně navržena pro pomalejší broušení rychlostí, které espresso vyžaduje.)

Hopper nemá na dně žádné uzavření. Takže pokud své fazole uložíte do násypky a pak chcete tyto fazole odstranit z jakéhokoli důvodu (řekněme, přepněte na bezpaf nebo jinou pečeně), budete muset převrátit celou mlýnek přes misku, abyste ji vyprázdnili ven, nebo jen brousit skrz to, co zbývá. (Některé brusky kávy, jako jsou ty z Oxo, Smeg a Zwilling, vám umožní upravit násypku před jeho odstraněním tak, abyste ji mohli pohybovat pomocí fazolí uvnitř.) Pokud obvykle neukládáte fazole do násypky nebo pokud vždy používáte stejný druh fazolí, není to velký problém.

Než budete používat stroj poprvé, budete muset dát otřepy a gumové těsnění na místo, a také je vzít zpět a vyčistit stroj, až přijde ten čas. Tento úkol však není strašně obtížný, zvláště jakmile jste se naučili, jak to udělat. Encore může být také chaotický. encore i virtuoso vyhodí více plev a zbloudilých pozemků než náš výběr rozpočtu, oxo vařené kuželové otřepové brusky. Někteří lidé navrhují řešení, jako je jemně plácnutí víka násypky, než odstraníte koš nebo ještě lepší, umístěte stroj na zásobník. Ale žádný způsob výroby kávy není zcela bezpoznak, takže to není obchodník.

Cítíme také povinnost řešit skutečnost, že Encore není jedním z nejvíce špičkových hranných, pokud jde o externí design, což je trochu bummer. Většina z nás má rád věci, které žijí na našem pultu, aby vypadaly skvěle, a je těžké předat mlýnek v chladné pastelové barvě nebo elegantním tvaru pro pokorný obdélník a trojúhelník Baratzy. Ale raději bychom měli stroj, který vám může lépe ochutnat kávu až deset let místo toho, který je pouhý oční bonbóny.

Upgrade Pick: Baratza Virtuoso

O něco lepší broušení, více funkcí

Za strmější cenu má virtuoso vše, co se nám líbí na Encore, pokud jde o spolehlivost a konzistentní velikost grindu, plus několik vylepšených funkcí.

Možnosti nákupu

Pokud jste ochotni zaplatit více, Baratza Virtuoso je podobný přídavku ve tvaru a velikosti, přesto má rychlejší, mírně odlišnou sadu otřesu, digitální časovač a těžší, většinou kovovou základnu, což mu dává vyšší.Nepn vypadat a cítit se. Má také světlo, které vám umožní jasně vidět úroveň pozemků v koši, což je pěkný doplněk, zejména pokud najednou rozdrvíte spoustu fazolí.

Virtuoso má mírně širší rozsah velikosti grindu, může brousit trochu jemnější a má nanejvýš méně malých částic. To jsou dostatečně malé rozdíly, které si je mnoho pijáků kávy nemusí všimnout. Přidaný digitální časovač je však přesný na desetinu sekundy a šetří čas, na který jste jej nastavili. takže můžete každé ráno brousit stejné množství kávy bez úsilí nebo měření. Virtuoso můžete také nastavit tak, aby rozdrtil hodně kávy, a pak odejít od stroje, s vědomím, že se to zastaví sám. velmi užitečné pro každého, kdo je ranní multitasker.

Stejně jako u Encore můžete také přidat násypku s jednou dávkou, která vám umožní používat víko k měření fazolí s měřítkem nebo přidat 10 prodloužených do násypky, aby mohla uložit celou pytel fazolí (násypka, která přichází s Grinder drží asi 8 uncí nebo půl libry/225 gramů).

Přesto si myslíme, že tento model stojí za další investici pouze pro milovníky kávy, nebo pro ty, kteří si myslí, že časovač zlepší svůj každodenní zážitek. A stále bychom doporučili spíše virtuoso než jiné brusky s podobnými časově úspornými rysy za přibližně stejnou cenu-ostatní, které jsme testovali, nemohli porazit konzistenci grindu, šířku a snadné použití buď Baratza.

Osvětlení LED osvětluje koš, takže můžete vidět, kolik kávy zemí. Foto: Michael Hession

Časovač na virtuoso dělá brusku o něco méně jednoduché než encore, zejména pokud nepoužíváte časovač k broušení stejného množství každý den. Na rozdíl od Encore nemá virtuoso jednoduché tlačítko zapnutí/vypnutí, které můžete jen ručně držet pro broušení. Místo toho musíte podržet tlačítko časovače na tři sekundy, abyste aktivovali režim pulsu; Chcete.li deaktivovat režim pulsů, točíte číselník.

Cifer je také trochu pevný. Je navržen tak, aby zvýšil časovač o celé sekundy, když ho točí ve směru hodinových ručiček a sníží časovač o jednu desetinu sekundy, když ho točíte proti směru hodinových ručiček. Pokud točíte časovač příliš rychle, skočí kolem, což může být frustrující. Pokud se pozastavíte uprostřed broušení. stisknutím tlačítka vytáčení. ciferník zůstane uvíznuté kdekoli jste ho zastavili. Musíte buď spustit a zastavit stroj znovu ručně, nebo počkat 30 sekund, aby se přepnul zpět do nastavené doby, kdy se můžete podle toho znovu upravit.

Stejně jako všechny brusce Baratzy je téměř každá část stroje opravna nebo vyměnitelná, což je vzácné mezi brusky určenými pro domácí použití. Stejně jako Encore, virtuoso přichází s omezenou jednoroční zárukou. A kromě toho můžete stroj posílat zpět do Baratzy k opravě. Chcete.li stroj čistit nebo dokonce opravit, stačí otočit násypku a odstranit horní otřes. (Opravy používané k tomu, aby stálo byt 45, ale poté, co Baratza získala velká kuchyňská společnost Breville, se změnila politika: Nyní musíte vyplnit formulář pro opravu nabídky. Pokračujeme ve sledování procesu opravy a služby.)

Výběr rozpočtu: Oxo Brew Conical Burr Coffee Grinder

Dobrý mlýnek

Tato kompaktní mlýnka se snadno používá a má širší rozsah než většina brusců rozpočtu, ale je to o něco méně konzistentní než naše nejlepší tipy a méně opravitelné.

Možnosti nákupu

Pro ty, kteří jsou ochotni vyměnit malou konzistenci a dlouhověkost pro pohodlí. nebo ty, kteří prostě nechtějí utratit více než 100. doporučujeme oxo vařenou kuželovou kuželovou kávu. Ačkoli to nebrousí stejně jako baratza encore nebo virtuoso z hlediska dosahu nebo konzistence, Oxo je velmi schopný mlýnek s velmi dobrou kvalitou grind a jednoduchým, intuitivním designem. Je to skvělý stroj pro denní hrnec kapání nebo francouzského lisovače průměrného člověka. Dodává se také s mnoha pěknými funkcemi, díky nimž může být mletí kávy, aby si objednali pohodlnější, jako je časovač a mimořádně velký násyp, který drží celou 12-uncovou pytel kávy a je snadno odnímatelný, i když je naplněn fazolí.

Sady otřesu Oxo jsou také o něco rychlejší (broušení o 10 gramů více než encore za 15 sekund) a jen o něco tišší než u strojů Baratza při broušení fazolí. i když motorový zvuk je o něco vyšší a kňuče. I když tyto změny rychlosti a zvuku neznamenají obrovský rozdíl v našem testování, mohou být ve vaší vlastní domácnosti velmi důležité.

Konzistence grind v nastavení středních grind byla blízko. ale ne na stejné úrovni. s našimi nejlepšími výběry, zejména na vysokém a dolním konci jeho rozsahu. Hrubší grind Oxo byla nejméně konzistentní a plná balvanů. A stroj nebyl schopen brousit tak dobře jako stroj našich nejlepších tipů. To, že se tento mlýnek vedl dobře s konzistentností v našich střednězvalených testech, nepřekvapilo odborníka na kávu Kyle Ramage, který nám řekl, že Oxo v posledních letech pracoval na vylepšení a zdokonalování svého vybavení souvisejícího s kávou v posledních letech.

Rozsah grindů, od nejúspěšnějších (nahoře) až po nejjemnější (dole) produkovaný Baratza Encore (vlevo), Oxo Brew (Center) a Capresso Infinity (náš bývalý výběr rozpočtu, vpravo). Foto: Sarah Kobos

Nejhrubší mletí, kterou oxo může produkovat (zcela vlevo), je velmi hrubé, i když poněkud nerovnoměrné. Nejlepší grind (zcela vpravo) není pro espresso dostatečně v pořádku. Foto: Sarah Kobos

Ve srovnání s rozsahem mletí produkovaných Oxo (předchozí snímek) je rozsah kapresso mnohem užší. Hrubná grind se neliší od média, i když kapresso (náš bývalý výběr rozpočtu) může brousit o něco jemnější než Oxo. Foto: Sarah Kobos

Rozsah grindů, od nejúspěšnějších (nahoře) až po nejjemnější (dole) produkovaný Baratza Encore (vlevo), Oxo Brew (Center) a Capresso Infinity (náš bývalý výběr rozpočtu, vpravo). Foto: Sarah Kobos

Na rozdíl od těch na mnoha bruscích kávy se značky na tomto stroji snadno používají-časy časovače (více či méně) ve skutečných sekundách a marketingové značky nabízejí široké rozpětí malých, snadno čitelných přírůstků, které vytvářejí, což vytváří, vytvářet, výroba Drobné úpravy nekomplikované.

Chrounds Canystr Oxo Brew je také obrovským zlepšením oproti tomu na dražší mlýnek Oxo s integrovanou stupnicí, kterou jsme rychle diskvalifikovali pro postřik kávy po celém pultu. Kanystr Oxo Brew se sedí pohodlně pod výchozím skluzem, úhledně chytí všechny pozemky a tvar způsobuje, že do filtru nalije čerstvou zemskou kávu.

Senior editor Marguerite Preston používal oxo mlýnku doma asi dva roky, než přešel na Baratza Encore. (Změnila se, protože na ulici našla baratzu zdarma, ale jinak by šťastně pokračovala v používání Oxo.) Měla jen jeden problém s Oxo, po mletí hodně mastných fazolí za velmi horký a vlhký den a po roce používání. „Oxo se na mě úplně ucpalo, až do bodu, kdy nemohlo nic rozdrtit,“ řekla, ale problém vyřešila tím, že vytáhla otřer a čistila ho a ucpaný skluz tuhým štětcem.

Alejandra Matos, bývalá zástupce ředitele publika s Wirecutter, měla také mnoho problémů s ucpáním skluzu a ucpávání. K pravidelnému čištění došlo k ucpání a někdy zjistila. „Problém je tak pravidelný, že nyní poznávám zvuk, kdy je mlýnek zapnutý, ale ne broušení fazolí,“ řekla, „musím to neustále chvění, a dokonce to občas nefunguje.„Vzhledem k tomu, že její mlýnek byla stále v rámci své dvouleté záruky, když se to stalo, zavolala Oxo a společnost nabídla poslání nového stroje a také přešla na lehčí pečení.

Také skvělé: Timemore Chestnut C2 Manuální mlýnek na kávu

Přenosné, konzistentní a snadno použitelné (i když více náročné na práci)

Pro ty, kteří chtějí cenově dostupnou, ale vysoce kvalitní přenosnou ruční mlýnek, je kaštan C2 nejlepší ve své třídě pro rychlost, snadnou broušení a konzistenci.

manuál, elektrická, otřes, jaký, rozdíl

Možnosti nákupu

Pokud hledáte cenově dostupnou, vysoce kvalitní a přenosnou ruční mlýnek, doporučujeme manuální mlýnek na kávu kaštanu C2. Bylo zdaleka nejjednodušší používat všechny manuální brusky, které jsme testovali v tomto cenovém rozpětí, snadno porazili Porlex Mini, malou manuální brusku, se kterou mnoho milovníků kávy již cestuje. Za přibližně stejnou cenu je C2 snazší používat a má lepší otřes a stabilnější design-také je lepší chutná káva.

C2 je mlýnek ve tvaru trubice, jen o něco širší a vyšší než Porlex Mini-je to 5 ¾ palců a váží 1 libru. Oblázková textura modelu, který jsme testovali, také usnadňuje uchopení této brusky. (C2 najdete v oceli, smetaně a některých primárních barvách; také přichází v hladkém matném bílém.)

C2 se v našich testech konzistence grindu vedl dobře, protože používá na míru navrženou ocelovou kuželovou otřesu, než keramické otřepy běžné v porxu a mnoha dalších levnějších manuálních brusky. Stejně jako porlex má C2 rukojeť, která se objeví za sekundu, což usnadňuje zabalení.

Ještě větší remíza je ultra hladký broušení této manuální mlýnek. U většiny káv se popisovačka C2 otočí s téměř žádným odporem, takže tento model je téměř potěšením použít, poté, co vyzkoušel další manuální brusky. Brousit asi 25 až 30 gramů kávy. maximum, která se hodí do násypky najednou. trvalo nám to mezi 1 a 2 minutami.

Timemore vyrábí špičkové manuální brusky již několik let, které získaly silné recenze od odborníků na kávu. S C2, jejich rozpočtovou bruskou, se společnost úmyslně snažila přinést cenu dobře do 100. Udělal to pomocí plastu PCTG, spíše než oceli, v některých vnitřních kusech, které drží mechanismus otřesu pohromadě, přeskakováním některých vyšších konce a pomocí sady otřesu, která je méně složitá než jejich špičkové modely. C2 je vyroben z hustého, robustního kovu z hliníkové slitiny, spíše než ze skla nebo plastu mnoha jiných nízkonákladových manuálních strojů a zahrnuje jednoletou záruku.

Na rozdíl od mnoha jiných nízkonákladových manuálních brusky, nový Timemore kaštan C2 usnadňuje práci při broušení šálku nebo dvou skvělých kávy.

Existuje mnoho důvodů, proč nedoporučujeme mlýnek na ruce jako každodenní nástroj pro všechny. Ale jsou chvíle, kdy je dobrá manuální mlýnka pod 100 manuálních Výlet nebo trávení několik dní ve velké venku, nebo když máte malou kuchyň nebo postrádáte hodně prodejen na svých desku. (Jsou také tiché a mnohem méně chaotické, což by mohly být pro mnoho lidí důležitými faktory.)

S C2 má ciferník s grindem pouze tečky, nikoli čísla. U většiny ručních brusek upravíte velikost mletí otáčením knoflíku uvnitř brusky, který je připojen k horní nebo spodní části otřesu. Drahé manuální brusky mají obvykle na tomto knoflíku čísla, stejně jako elektrická bruska. S tečkami si musíte vzít na vědomí své vybrané nastavení. kolik teček po nule je nastavení, které chcete. (Grundry přivedou kliknutí, když narazíte na tečku, takže technicky je to spíš jako kolik kliknutí kolem nula.) Protože to je běžné s brusky v tomto cenovém rozpětí, nepovažujeme to za dealbreaker a podle našich zkušeností není tak těžké použít. pokud si poznamenáváte poznámky o tom, která nastavení funguje nejlépe. A pokud jen každý den děláte stejný druh kávy, budete ji zřídka muset upravit.

Od této aktualizace je také o něco větší velikost C2. C2 Max., to je o palec vyšší než C2 a drží asi 5 gramů více fazolí. (Nemusí to znít jako moc, ale vzhledem k tomu, že průměrná porce kávy je 10 gramů, může vám C2 Max dát tři šálky najednou, místo dvou a půl.) C2 Max je obvykle asi o 20 až 40 více než C2. Při testování jsme zjistili, že stále dáváme přednost používání C2 a v případě potřeby jej pouze doplňujeme, protože bylo snazší držet. Pokud máte větší ruce, může být pro vás perfektní max.

Pokud uvažujete o koupi C2, měli byste vědět, že časový úsek probíhá v procesu vyřazování C2 a C2 Max pro C3 a C3 Max, které bude mít stejné tělo s novou sadou otřepů, která je ostřejší a lepší Navrženo na základě toho v jejich vyšších modelech. Dnes je cena modelů C2 nižší, než tomu bylo v případě, že jsme je původně doporučili v roce 2021, což z nich činí ještě lepší volbu pro někoho, kdo chtěl velmi dobrý mlýnek na burr za méně než 100. To je jeden z důvodů, proč bychom stále doporučili C2. Dalším důvodem je to, že zatímco se zdá, že modely C3 jsou již k dispozici na Amazonu od společnosti, která sídlí v Šanghaji, když jsme hovořili s distributory a maloobchodníky se sídlem ve Spojených státech, ještě je nemají na skladě. Tyto společnosti mohou snadněji zpracovávat výnosy nebo žádosti o náhradní díly a obvykle mají příručky překládat do angličtiny. Prozatím je těžké se společností komunikovat prostřednictvím své stránky Amazon, pokud se objevila některá z těchto problémů. Jakmile je C3 dostupnější, vyzkoušíme ji a aktualizujeme tuto příručku.

Jak zvedl čas C2

„Mám manuální mlýnek C2 Max.“. Věřím, že jediný rozdíl mezi ním a C2 je kapacita. Grinder se snadno používá a produkuje konzistentní a rovnoměrné grind. Líbí se mi diamantový vzorec na povrchu těla, díky kterému je neslušný a snadno se uchopí. Líbí se mi, že mlýnek má širokou škálu úprav grind. Jedinou stížností, kterou mám po více než roce s použitím, je to, že ciferník s grindovým nastavením nemá žádná čísla, která by ji pomohla nastavit na požadovanou velikost grind.“—Carlos Maldonado, Wirecutter Senior Web Producent, testovaný od roku 2020 do roku 2022

„Mám manuální mlýnek C2 Max.“. Věřím, že jediný rozdíl mezi ním a C2 je kapacita. Grinder se snadno používá a produkuje konzistentní a rovnoměrné grind. Líbí se mi diamantový vzorec na povrchu těla, díky kterému je neslušný a snadno se uchopí. Líbí se mi, že mlýnek má širokou škálu úprav grind. Jedinou stížností, kterou mám po více než roce s použitím, je to, že ciferník s grindovým nastavením nemá žádná čísla, která by ji pomohla nastavit na požadovanou velikost grind.“—Carlos Maldonado, Wirecutter Senior Web Producent, testovaný od roku 2020 do roku 2022

„Mám manuální mlýnek C2 Max.“. Věřím, že jediný rozdíl mezi ním a C2 je kapacita. Grinder se snadno používá a produkuje konzistentní a rovnoměrné grind. Líbí se mi diamantový vzorec na povrchu těla, díky kterému je neslušný a snadno se uchopí. Líbí se mi, že mlýnek má širokou škálu úprav grind. Jedinou stížností, kterou mám po více než roce s použitím, je to, že ciferník s grindovým nastavením nemá žádná čísla, která by ji pomohla nastavit na požadovanou velikost grind.“—Carlos Maldonado, Wirecutter Senior Web Producent, testovaný od roku 2020 do roku 2022

„Mám manuální mlýnek C2 Max.“. Věřím, že jediný rozdíl mezi ním a C2 je kapacita. Grinder se snadno používá a produkuje konzistentní a rovnoměrné grind. Líbí se mi diamantový vzorec na povrchu těla, díky kterému je neslušný a snadno se uchopí. Líbí se mi, že mlýnek má širokou škálu úprav grind. Jedinou stížností, kterou mám po více než roce s použitím, je to, že ciferník s grindovým nastavením nemá žádná čísla, která by ji pomohla nastavit na požadovanou velikost grind.“—Carlos Maldonado, Wirecutter Senior Web Producent, testovaný od roku 2020 do roku 2022

Burr Groundders vs. Březy čepele

Na rozdíl od brusky čepelí, které náhodně blilitzové kávové zrna na menší a menší kousky, broušení burr naříznou kávová zrna mezi sadou dvou drážkovaných otřepů, stejným způsobem je frézována mouka. Prostor mezi těmito dvěma otřesy určuje konečnou velikost kávové oblasti, takže pozemky jsou mnohem konzistentnější velikostí než cokoli, co se bzučí v mlýnku na čepel.

Důležité je, že brusky čepele nemají doslova žádný způsob, jak nastavit velikost grind pro kapající hrnec na francouzský tisk, na rozdíl od elektrického brusky. Obvykle skončíte se spoustou jemného prášku, některých větších kusů a (doufejme) některých důvodů, které jsou požadované velikosti.

V průběhu let testování jsme neustále zjistili, že i neformální piják na kávu si všimne rozdílu v chuti mezi špatně a správně mletou kávou. A my jsme slyšeli totéž od zaměstnanců Wirecutter, kteří udělali přechod na mlýnek na burr. Ano, dobré brusky burr stojí výrazně více než standardní mlýn na 20 čepelí, ale pro ty, kteří si užívají kávu, je rozdíl v příchutě za to, že upgrade stojí za to.

Mimochodem, pokud vlastníte mlýnek na čepel a jste zvědaví na rozdíl, která by mohla vyrovnat rovnoměrněji mleté ​​kávy. ale nejste připraveni utratit 100 za brusku na otřesu. můžete také vyzkoušet tyto tipy od odborníka na kávu YouTube James Hoffmann Jak získat lepší výsledky z mlýnku na čepel. Nebo byste mohli zkusit získat svou kávu na zakázku z vysoce kvalitní kavárny.

Ale co když ještě chci použít mlýnek na čepel?

Víme, že někteří lidé budou stát u svých brusců čepele a zamítnou otřepové brusky jako domýšlivé nebo plýtvání penězi. Přestože jim někteří odborníci mohou říct, že se mýlí, věříme, že pokud má někdo rád kávu, kterou si vyrábí s mlýnnou čepelí, nemusí věci měnit.

To znamená, že pokud si chcete koupit mlýnek na čepel, je třeba zvážit několik věcí. I když jsme neprovedli praktické testování brusky čepelí (i když doufáme na jednoho dne!) Víme, že existují rozdíly ve tvaru, velikosti a ostrosti čepele v různých cenových bodech, takže si dvakrát zamyslete, než si jen koupíte absolutně nejlevnější verzi, kterou najdete. Můžete si také vybrat tradiční mlýnek na hlaveň nebo s odnímatelným šálkem, který vám umožní umýt čepel a Grinds Cup. Pokud někdy použijete mlýnek na čepel k rozdrcení koření, může být odnímatelný šálek způsob, jak jít.

Kónická vs. Flat Burr Groundders: Jaký je rozdíl?

Sady otřepů v dobré mlýnčce jsou buď ploché nebo kuželovité: ploché sady otřepů se skládají ze dvou plochých otřepů ve tvaru kruhu lemované drážkami, které rozbijí fazole, když otřepy stisknou dohromady. Kužerní otřepy jsou spíše tvar V, s středovým otřepem se zasadí do vnějšího otřesu, oba také lemovali ostrými drážky, které nakrájely fazole, když spojují dohromady.

Tyto dva typy otřepů fungují poněkud odlišně a najdete spoustu odborníků, kteří argumentují, že jeden typ je o něco lepší než druhý z různých důvodů, od rychlosti po minimalizaci zadržování tepla. Hlavním způsobem s sebou však je, že oba typy přinášejí extrémně konzistentní výsledky. Až donedávna většina domácích brusky používala kuželové otřepy. Ploché sady byly nalezeny hlavně v komerčních strojích (ploché otřepy často stojí více a mají tendenci sbírat kávu mezi jejich otřepy; káva potom klesá všude, což je něco, co je snadněji přehlédnuto v kavárně). Ale to se začíná měnit.

K dispozici je také levnější druh plochého otřesu, který je lépe popsán jako disk nebo blok burr. Toto je druh otřesu použitého v elektrických otřepech, které se prodávají za méně než 100. Tyto otřepové brusky stojí částečně méně, protože jejich otřepové sady nejsou tak dobré jako kuželové nebo ploché sady, prsteny těchto sad otřepů jsou lemovány knobby výčnělky, které vypadají spíše jako zuby než naostřené drážky, a také se chovají jako zuby, a také se chovají jako zuby, Žvýkání a lámání fazolí místo jejich řezání. Výsledek: nekonzistentní pozemky, více pokut a bláznivější šálek kávy.

„Říkáme ty žvýkací otřepy,“ řekl nám odborník na kávu Kyle Ramage. „Ve světě Burr nebo na kávu je trochu ignorujeme, protože jsou bláznivé levné a nestojí za to mít.“.“

Disk nebo blokové otřepy se často vyskytují ve strojích s levnějšími motory, protože zuby mohou pomoci rozdělit fazole s menším množstvím energie, na které se také často vyskytují ve strojích, které nemůžete otevřít pro kontrolu sady otřesu. S elektrickými brusky burr, řekl Ramage, prostě není mnoho zkratky: „Téměř pokaždé, když jdete nahoru, jdete v kvalitě.“

Péče a údržba brusky

Pravidelné čištění mlýnku. nejen odtrhnutí kávy, ale vytáhnutí horního otřesu a jemně čistíte obě strany. může pomoci zabránit ucpáváním a udržovat celkový výkon stroje. Může také zabránit tomu, aby vaše káva vyzvedla jakékoli chutě ze zbytkových olejů nebo kávových terénů. Kaleena Teoh, spoluzakladatelka kávového projektu NY, nás naučila, že čištění zásuvky je snazší, pokud máte čistý hadr, který je na jedné straně sotva vlhký a kostí suché na druhé straně. Otřete částice pryč o sotva vlhkou stranu a poté použijte suchou stranu k plnému odstranění vlhkosti.

Jak často znamená „pravidelně“? Baratza v blogovém příspěvku říká, že „rozumným režimem, který se má držet.„Společnost také navrhuje, aby to udělala dvakrát týdně, pokud často broušíte tmavé, olejové pečeně. Několik zaměstnanců Wirecutter, kteří vlastní a používají kusci Baratza doma, však hlásí čištění v méně častých intervalech. řekněme, každé dva až tři měsíce nebo každých šest měsíců. bez jakýchkoli znatelných špatných účinků na výkon jejich stroje. prostě to nechcete nechat dovolit Jde to roky, protože kávové oleje půjdou žluklé nebo zatuchlé a ty aroma je téměř nemožné se zbavit.

Mezi hlubokými čištěními většina odborníků doporučuje spustit některé tablety na čištění grindz přes váš stroj asi jednou za měsíc, nebo když přecházíte z jednoho typu fazole na druhý. I když to nemůže plně nahradit důkladné manuální čištění, může to být rychlý způsob, jak obnovit mlýnek a odstranit část nahromadění kávového oleje. Tyto tablety jsou vyrobeny z obilných kompozitů a mohou zanechat nějaké zaprášené zbytky, které se po použití nemusí plně rozptýlit. Urnex, společnost, která vyrábí grindz, tvrdí, že její tablety jsou bezpečné a bezlepkové, takže to není konec světa, pokud dostanete několik skvrn ve svém šálku Joe a my jsme měli částici nebo dva v našich kávách a žil. (Většina odborníků by vám řekla, abyste po použití Grindz jen rozdrtili asi ¼ šálku (30 gramů) fazolí a zahodili je pryč.) Ale pokud máte celiakii nebo jiné specifické citlivosti zrna, doporučujeme volat společnosti pro podrobnější rozpis ingrediencí.

Další dobré brusky kávy

Pokud hledáte další dostupnější model: Capresso Infinity byl naším rozpočtem, než přišla mlýnek na kávu Oxo Brew Conical Burr a byla to skvělá volba pro méně než 100. (Jeho cena vzrostla na 115, více než oxo, ale vrátila se.) Nekonečno si v našich testech vedlo dobře, ale je lepší při broušení kávy na velmi jemné částice než na hrubé. A zjistili jsme, že jeho použitelnost je trochu svévolná; Čísla na jeho časovači spínače označují počet šálků, které chcete vařit, spíše než sekundy (to je nepraktické, protože množství kávy v nastaveném období závisí na tom, jak hrubé je grind a různé metody vaření vyžadují různá množství půdy Káva na šálek). Tato mlýnka má těžší základnu než oxo, stejně jako docela malý profil deformační desky, který se může přitahovat k některým. Nakonec jsme však zjistili, že Oxo má lepší rozsah a také lepší sadu dalších funkcí, jako je přesný časovač a odnímatelný násyp.

Pokud potřebujete rozpočet, která je kompaktní: Elektrická otřepová mlýnka Bodom Bistro je atraktivní a levný malý stroj, často v prodeji za méně než 100. Má malou stopu, řadu barevných možností a pěkný design, který odpovídá vzhledu a pocitu jiného vybavení Bodum. Její ocelový kuželový otřer si v našich grind testů pořídil dobře a bruska byla zábavná (i když to nemá docela rozsah nebo konzistenci oxo a bistro je ještě lehčí stroj). Některé z jeho komponent můžete vyměnit, včetně vnějšího otřesu. Pro těžké uživatele je pravděpodobně příliš lehký. Ale vzhledem k tomu, že některé barevné možnosti jsou často označeny, může být tato mlýnka pro určité lidi solidním rozpočtem.

Pokud jste nadšenec filtru, který je ochoten utratit o něco více: možná vás bude zajímat o mlýnek na kávu Eureka Mignon Filtro. Jedná se o plochý stroj na burr určený pro nalévání, kapání, francouzský tisk a další metody vaření, které používají filtr. Mignon není stroj pro někoho, kdo se právě dostává do kávy nebo který pro svou kancelář dělá jen obří hrnec kávy. Ale může to stát za cenu (přibližně 200 při tomto psaní) pro někoho, kdo přemýšlí o době čerpání a vlastní jak Chemex, tak Hario V60. Mignon produkuje velmi konzistentní grinds (a skvěle chutná káva) velmi rychle, což vytváří téměř žádný nepořádek. Je těžší, větší a hlasitější než každý stroj, který jsme testovali (i když má uspokojivý purr) a má nepřekročený ciferník s neomezenými možnostmi pro velikost grind. To vyžaduje, abyste si vzali na vědomí, kde na číselníku přistáváte (je to označeno pouze 1 až 5), takže víte, jak se vrátit k tomuto nastavení. (Má také vtipné tělo ve tvaru krabice a násypky, které je buď zajímavé moderní nebo ošklivé, v závislosti na vašem pohledu.) Tato mlýnka by také byla také těžší opravit nebo servis než Baratza Virtuoso, protože je importován z Itálie.

Pokud chcete experimentovat s nejžhavějším vybavením Pour-Over: Pokud sledujete kávu, pak víte, že nejžhavější věcí, která v posledních několika letech zasáhla domácí vaření na Kickstarter v roce 2019. Testovali jsme původní ODE a mírně aktualizovanou verzi s lepší sadou otřepů, ale ne jejich nejnovější vydání, The Ode Gen 2. ODE (prodáno za asi 300 v době psaní) je krásná-od vlastního balení a hezkých tužkových štětců ve tvaru tužky ke samotnému stroji. Je to ultrakompaktní a má superrychlou plochý otřer a jeden velký, hladký ciferníku pro změnu velikosti grindu. Tato mlýnka vypadá fantasticky, ale stojí za to peníze? Odpověď zní ano, ale pouze v případě, že pro vás je důležitá estetika protislby a vaše hlavní metoda vaření je nalévání (nebo něco podobného). To je zvláštní rozsah mletí, pro které je Ode navržena. Kaleena Teoh, spoluzakladatelka projektu kávy NY, jej používá ve svém obchodě pro nalévání a také prodávají stroje. (K dispozici je upgrade Burr, který vám poskytne ještě větší konzistenci a širší škálu grindů pro poul-overs pro asi 185 dalších, ale to je opravdu pro Ode Super fanoušky nebo ty, které silně investují do polévání polévání.)

Pro všechny ostatní, óda pravděpodobně nestojí za cenu. Stejně jako Mignon může produkovat skvěle chutná kapání, francouzský tisk a kávu na studenou vaření, její násyp nedrží dostatek kávy, aby si připravil kávu pro více než dva lidi najednou, a má ještě menší škálu velikostí mletí. zejména na jemnější polovině číselníku. Navíc nemá časovač ani jiné funkce pohodlí. Tato mlýnka má také mnoho problémů s designem, které by měly být vylepšeny, vzhledem k tomu, že návrh je součástí jeho přitažlivosti. Uvnitř koše, tam jsou vestavěná kovová křídla. Tato křídla usnadňují měření a nalévání fazolí. Ale také ztěžují, že je opravdu obtížné nalít mletí do vašeho kávovaru a ztěžují čištění koše. Použití této mlýnky obecně bylo znatelně chaoticky chaoticky, s grindy vypadly z otřepů pokaždé, když jsme se dotkli stroje, i když jsme se je pokusili vyrazit s knocker zahrnutým za tímto účelem. i když jsme to slyšeli, čím více se to zlepšuje, čím více vás více z vás bude lepší Použijte stroj. (Ten, který jsme testovali, byl zcela nový.)

Hlava Wirecutter Photo and Video používá tento stroj doma od roku 2021 a rozrostla se, aby to upřednostňovala před jeho Baratza Virtuoso pro Pour-Overs. Foto: Michael Hession

Hlava Wirecutter Photo and Video používá tento stroj doma od roku 2021 a rozrostla se, aby to upřednostňovala před jeho Baratza Virtuoso pro Pour-Overs. Foto: Michael Hession

Michael Hession, Wirecutter’s Head of Photo and Video, používá tento stroj od roku 2021 a rozrostl se, aby to dával přednost před svým Baratza Virtuoso pro Pour-Overs. Je to mnohem rychlejší a příjemnější poslouchat než Baratzas. Také se mi líbí těžká postavení. Rozhodně má omezený rozsah, což by mohlo být obchodním rozbitou, pokud experimentujete s mnoha různými metodami, ale pro mou vlastní situaci je to v pořádku. Slyšel jsem, že někteří lidé z kávy říkají, že to nebroudí dost dobře ani na nějaké lehké pečené nalévání, ale vůbec jsem to nezažil.“

Pokud chcete cenově dostupnou mlýnek na ruce, která se hodí do vašeho pivovaru Aeropress: Porlex Mini Manual Grinder byl naším nejlepším výběrem pro brusku rukou, než se objevil kaštan C2. Porlex má hladkou ruční účinek, robustní tělo z nerezové oceli a keramickou otřesu. Možná nejdůležitější pro mnoho čtenářů, kteří milují táboření nebo cestování: má vestavěnou gumovou pásmo pro skladování rukojeti, perfektně se hodí do komory pivovaru Aeropress a stojí méně než 100.

Konkurence

101 až 300

Zwilling Enfinigy Coffee Grinder (který přichází v černé nebo stříbrné) ve skutečnosti produkuje poměrně konzistentní grind ve středním rozsahu, který by většina neformálních pijáků kávy potřebovala pro kapání nebo francouzský tisk, ale tento stroj se cítil chatrný a lehký pro svou cenu (140 na jeho cenu (140 na čas psaní). Neustálo to stejně jako levnější oxo a naše testy odhalily, že má podobnou, ale mírně menší sadu otřepů. často se snažilo dostat fazole z násypky přes stroj, pokud jej netrámejte po stranách a vrcholu. To bylo ještě horší s tmavou pečenou. Během broušení se také (a zůstal) znatelně horký a jakmile jsme se zavřeli, zatímco jsme brousili několik šálků v hodnotě kávy najednou.

Oxo Brew Conical Burr Grinder s integrovanou stupnicí vypadá skvěle na pultu, je schopen brousit podle váhy a má jednoduché a přátelské rozhraní-zkontrolujte tolik rozrušeného podsvíceného vytáčení! Ale má trochu odlišný design než levnější stroj Oxo, který doporučujeme. A tohle se diskvalifikoval téměř okamžitě tím, že chrlil zdánlivě nekonečné plev na kávu po celé desce pokaždé, když jsme ji použili, díky mezeře mezi skluzem a otevřením kontejneru pozemku. Takový nepořádek.

Cuisinart Deluxe Grind CBM-20 se zpočátku zdálo slibné-pokud je to poměrně velké-ale jeho lehký pocit a neintuitivní rozhraní se rychle stal mimo penting. Jeho velikost mletí měla tendenci být hrubé a zjistili jsme, že měření je nekonzistentní. Konečně, rukojeť horního otřesu se odlomila v našich rukou, když jsme se ji pokusili odstranit pro rutinní údržbu.

Testovali jsme Breville Smart Grinder Pro, zaujatý encyklopedickým seznamem možností a funkcí. Ale hojnost nastavení (načasované dávkování na 0.2sekundové přírůstky a téměř 60 velikostí grind) a komplikované digitální rozhraní ztěžovaly použití tohoto brusky. Trvalo to navždy, abychom vytočili. A možná ještě důležitější je, že naše testy pokaždé vyvolaly nadměrně extrahované šarže, což znamená, že ve výsledcích je pravděpodobně příliš mnoho malých částic.

Stejně jako Breville, i Grinder kávy KitchenAid Burr také přišel s rozsáhlým seznamem možností, může se pochlubit 70 různými nastaveními. Stejně jako Breville, tyto možnosti způsobily, že tato mlýna byla matoucí používat a vytočit to, co chcete: Nastavíte metodu vaření na posuvník; Pak je zde digitální rozhraní, kde můžete pohrávat s numerickou velikostí grindu, počtem šálků, které chcete udělat, a čas na broušení. Konzistence grind byla dobrá (ne tak dobrá jako u encore, ale ne tak daleko za oxo). Jednou z velkých vad je, že plast používaný v koši a násypku se cítí levně a má neatraktivní lesk (i když tato mlýnek přichází v řadě barev, což je pěkné). Na 15 palcích vysoký, je to také největší stroj, který jsme testovali. a jeden z těch messier.

300 až 500

SMEG CGF01 mlýnek na kávu se cítil jako tank na našem pultu, který byl uklidňující, protože obvykle těžké stroje naznačují pozornost na budování kvality, která má za následek lepší kávu. Ale to mělo viditelně nekonzistentní grind v jemném, středním a hrubém prostředí, včetně mnoha lichých, velkých kusů, které nám řekli, že jsou nejhoršími pachateli, pokud jde o špatné příchutě. (To bylo po koření stroje s více než librou kávy, aby se zohlednily nekonzistence ve zcela nových strojích.) Chtěli jsme tuto brusku milovat, vzhledem k tomu, kolik krásných barev přichází a jak to bylo hezké, ale v současné době ji nemůžeme doporučit vzhledem k jeho nevýraznému výkonu a vysoké ceně, což bylo 330 v době psaní. To je ještě víc než dva specializované oblékání, které bychom doporučili pouze pro ty, kteří se považují za opravdové nadšence. Jeho sada otřepů také vypadá pozoruhodně podobně jako ta v oxo, což je třetina ceny a snadno překonává smeg.

Chtěli jsme také vyzkoušet těžkopádnou retro otřepovou brusku z KitchenAid, který je tvarován jako profesionální mlýnek. Odborníci na kávu v Abraço v New Yorku důrazně doporučili a na některých místech je stále k dispozici online, ale společnost nás informovala, že model byl ukončen.

Více než 500

Také jsme uvažovali o modelech baratzy na vyšší úrovni, jako je jeho mlýnek na sette. Nakonec jsme se však rozhodli, že cenovka a sady funkcí byly výrazně nad tím, co většina lidí potřebuje. Myslíme si, že jsou nejlepší pro ty, kteří mají zájem o výrobu espressa, a některé z nich jsme zakryli v našem průvodci po strojích espresso.

Manuální brusky

Pro skvělé manuální stroje pod 100, které byste mohli být stále schopni používat každý den, jsme zvažovali manuální mlýnek na přesnost Handgroun velikost grind, je vyrobena k sezení na desce. Ale mlýnek je mnohem větší, než se zdá na fotografiích, a nezdá se, že by odpovídala svému slibu. Grinder se trochu kolísá na stole a je těžké ji držet a klikat (zejména levou rukou). A tento model je tak velký, že není ani tak přenosný.

Hario Skerton Pro byl také slibný, protože byl navržen tak, aby čelil nedostatkům v původních bruskách Hario Skerton (což vyžadovalo, abyste rozebrali stroj, abyste upravili velikost grindu a měli také problémy s kolísajícími otřesy, zejména s hrubšími velikostmi mletí). Grinder Serton Pro byl rychle diskvalifikován, protože noslip gumové dno se sepalo ze skleněného koše příliš snadno a náš selektor grindu vyklouzl z místa více než jednou příležitostí. Také jsme snadno zamířili malý mlýn Hario Mini, který prostě trvá příliš dlouho, než se rozdrtí šálek kávy. Obě tyto brusky mají také sady keramických otřepů, které nevykonávají stejně dobře jako kovové.

Na co se těšit

Ve Spojených státech bude brzy k dispozici 300 WILFA Uniform Grinder, která získává dobré recenze v Evropě a těšíme. Fellow také právě vydal Ode Gen 2, který (podle zástupce) má větší pohár úlovky pro grinds, větší násypku, otřes, který umožňuje širší škálu broušení a další funkce, aby se zvlněl na nepořádek. Vyzkoušíme nový stroj, abychom zjistili, zda tyto změny vyřeší související problémy, které jsme našli v našem testování (na které si mnoho uživatelů stěžovalo).

Oxo Grinder také měl malé vylepšení jak na své elektrické komponenty, tak sestavení jeho skluzu a Baratza Encore měl aktualizaci na jeho převodovku ke snížení hluku. Testujeme nové modely a vidíme, jak fungují ve srovnání se starými, zejména vzhledem k tomu, že někteří uživatelé hlásí problémy s ucpáním s oxem, když používají určité typy kávy.

V manuální kategorii doufáme, že přidáme doporučení pro některé z dražších modelů, jejichž konzistence a dlouhověkost je na stejné úrovni jako (a možná lepší než) elektrické brusky za stejnou cenu. Mnoho z těchto modelů má také větší kapacitu a intuitivnější systémy úpravy grindu a některé tvrdí, že se přizpůsobí širším rozsahu metod vaření, včetně jemnějších úprav pro espresso. K dispozici jsou také některé menší, vyšší manuální brusky, které tvrdí, že se vejdou do Aeropress pro cestování, a rádi bychom je vyzkoušeli, abychom se ujistili, že ano.

Tento článek editoval Marilyn Ong a Marguerite Preston.

Testovali jsme 13 brusců koření, abychom našli ty nejlepší

Naším nejlepším výběrem je elektrická koření a mlýnek na ořechy Cuisinart.

Sohla El-Waylly je kulinářský tvůrce, video hostitel a absolvent CIA, jehož práci lze nalézt na vážných jídlech, Bon Appetit, New York Times, Food52, YouTube a další.

Přímo k věci

Nejlepší mlýnek na koření je elektrická koření a mlýnek na ořechy Cuisinart. Je to neuvěřitelně rychlé a má odnímatelnou misku, která je bezpečná myčka pro snadné vyčištění. Za asi polovinu ceny se nám také líbí elektrická káva a mlýnek na koření Krups, který má pevný pohár. Stále jsme však zjistili, že Krups snadno čistí.

Čerstvé koření oživilo jídlo na rozdíl od něčeho jiného. Můžete cestovat do Indie přes Garam Masala a být přepravován do Číny v záblesku ohnivou směsí xinjiang. Bohužel, těkavé aromatické látky v koření se rychle rozptylují a ponechávají předzvěstní koriandr ochutnávat méně citrusů a více zatuchlé borovice.

Nejlepší způsob, jak zakoupit koření, je koupit je celé, takže jejich složité vůně a příchutě zůstávají pod zámkem a klíčem, dokud se nerozhodnete uvolnit. S dobrým mlýnkem koření je to tak snadné, jak to zní. Malta a tloučka je užitečná pro malé, letové lžičky fenyklů a palcátu-můžete zde číst o naší oblíbené maltě a tloucích-ale pokud se často ocitnete, když se často ocitnete na velké dávky nebo denní vaření, pak skvělá elektřina, pak skvělá elektřina Grinder koření je nutností.

Přísně jsme testovali prvních 13 modelů, abychom vám našli ty, které rychle smíchaly koření s jemným a konzistentním práškem, přičemž zůstali snadno použitelný, čistili a ukládali.

Nejlepší odnímatelný mlýnek na koření poháru

Cuisinart Electric Spice a Gut Grinder

Využitá mísa a rychlá rychlost broušení s vysokou kapacitou a osvětlení dělá Cuisinart ideální mlýnek na koření pro fanatiku koření. Pohár mlýnek se snadno zamkne na místo s otočným a je bezpečným v myčce pro rychlé čištění. Cord se zastrčí do základny pro uklizené úložiště a bruska se jednoduše aktivována stisknutím dolů na víko.

Nejlepší mlýnek na koření s pevným šálkem

Krups Fast Touch Electric Coffee and Spice Grinder

Elegantní a minimalistický design Krups se snadno drží, zachovává a ukládá. perfektní pro kohokoli pevně na vesmíru. Dokonce i bez odnímatelné mísy je čištění cinch, protože koření se nikdy nechytí pod čepelí a nejsou zbytečné hřebeny ani zářezy, které by ucpaly kořením. Tlačítko s jedním dotykem usnadňuje provoz a rychle přináší jemnou a konzistentní grind s velkým i tvrdým kořením, jako je skořice a menší semena.

Kritéria: Co hledáme ve velké mlýn

Většina dostupných kořenících Blade Spice je také prodávána jako brusky kávy (někdy výhradně tak). Zatímco tato zařízení lze použít k broušení kávy, realitou je, že jste pravděpodobně lepší s otřepenským brusky pro kávu. Burr Groundders vám umožňují důsledněji ovládat velikost vaší kávy-grind, což vede k lepším vařením výsledků.

Místo toho si myslíme, že tyto brusky by měly být použity pro to, na čem vynikají. grinding koření. bez ohledu na to, jak jsou prodávány a prodávány. (Ve vzácném posunu se Cuisinart zlomil se svými konkurenty a rozhodl se prodat svou mlýnek výhradně pro koření a ořechy, ne na kávu.) Pokud však dáváte přednost použití mlýnky na kávu. To vám pomůže zabránit nešťastnému křížovému kontaminaci-káva zbarvená na komisi pro mě nezní jako „nejlepší část probuzení“.

Bředlo čepele jsou k dispozici ve dvou hlavních stylech. pohár a odnímatelný pohár. Modely s pevným šálkem mohou být těžší čistit, ale není tolik rizika, že se koření dostane do krytu motoru. U modelů odnímatelných pohárů existuje určité riziko, že se pozemní koření v průběhu času dostávají do motorového bydlení, což by mohlo zkrátit životnost brusky. Na druhou stranu je samotný pohár mlýnek snazší čistit a omezující křížovou kontaminaci příchutí.

Za posledních několik týdnů jsme na lovu velkého mlýnku na koření. ten, který rychle rozdrví tvrdé koření na prášek dostatečně pokutu, aby se zamíchal do polévek a kari, aniž by je nechal odvážným. Pokud jde o koření, tím jemnější je grind, tím lepší. Klíčová je také konzistence. Grinder koření, který je schopen blitzing skořice do nejkvalitnějšího prášku, je zbytečný, pokud v mixu zůstanou nějaké zubaté střepy.

Rychlost je důležitá nejen proto, aby vám ušetřila čas v kuchyni, ale také k zajištění toho, aby se koření během delší doby broušení zahřívaly. Teplo uvolňuje mnoho aromatických sloučenin, což je něco, co se chcete při vaření stát, ne při přípravě svých ingrediencí. Pokud jednotka zabere několik minut, než je koření, a zahřívá je v procesu, už jste ztratili hodně chuti.

Protože se vaše potřeby koření se mohou lišit, chtěli jsme také najít brusky, které fungují stejně dobře s menším a větším množstvím koření. Míchání pouhých čajových lžiček může být pro elektrickou brusku náročnou, ale dobrá jednotka, která zvládne menší množství, vás může zachránit před tím, než budete potřebovat vybavit vaši kuchyň manuální mlýnek nebo malou maltou a tloučkem.

Snadné čištění je nezbytné, zejména pro krok, který by se mohl zdát nadměrný. Označili jsme jednotky otravnými hřebeny nebo zákoutí, které se po opakovaném použití upevnily. Hledali jsme také kořenící brusky navržené způsobem, který zabránil příliš mnoha granulem uvěznit pod čepelemi, a ty, které během použití nevylily práškové koření.

Testování

Test 1: Broušení velkých koření: skořice

Skořice je tvrdé koření, zvláště pokud chcete ten dokonalý, jemný prášek, který je v obchodě předložen. Je to určitě výzva pro maltu a tlouček a ukázalo se, že je to tvrdé na několika elektrických bruskách. jedna značka dokonce varovala před pokusem o to vůbec.

Pro první skořicový test se rozpadneme deset gramů skořicových tyčinek rozbitých na jednopalcové kusy po dobu deseti sekund. Po broušení po dobu deseti sekund jsme prošli skořicí skrz střední a jemné líbové sieves, abychom zjistili, které jednotky fungovaly nejlépe při původně prasknutí tyčinek a jak důsledně to dokázali tak učinit. Nejhorší jednotky zanechaly téměř všech deset gramů skořice neschopné projít obou síto.

Pro druhý skořicový test zemřeme 20 gramů skořicových tyčinek rozbitých na jednopalcové kusy, dokud nebylo viditelně plně mleté ​​a po prosévání našem nejlepším sítem nezůstalo více než pět gramů. Skořice uzemňujeme v desetisekundových výbuchtech po jedné minutě, aby se motory umožnily vychladnout, podle pokynů výrobců. Také jsme si všimli jakýchkoli jednotek, které zahřívaly skořici do doby, kdy byly plně na zemi. Ve výsledcích druhého testu byl poměrně široký rozsah, přičemž nejhorší umělci trvali až 110 sekund a nejlepší dokončení úkolu za pouhých 45 sekund.

Test 2: Broušení malých koření: kmín

Kmín je menší a snadněji broušený než skořice, ale má vlastní výzvy. Při ručním broušení kmínu často zůstávají tvrdá vlákna. Drobná semena se také mohou snadno uložit pod čepele elektrického mlýnku.

Stejně jako u skořice jsme provedli dva testy kmínu. Pro první test zemřeme deset gramů kmínu po dobu deseti sekund, než proseme středním a jemnou laboratorním polštářem. Vítězné kořenící brusky nezanechaly téměř žádný kmín po pouhých deseti sekundách, zatímco nejhorší umělci nedokázali rozbít všechna semena.

Pro druhý test kmínu zemřeme 20 gramů kmínu až do úplného uzemnění, opět dodržujeme doporučení výrobce. Všechny brusky dokázaly plně rozdrtit kmín na dostatečně jemný prášek, aby prošli nejlepším sítem, ale nejvyšší umělci splnili úkol mezi 20 až 40 sekundami, zatímco nejhorší jednotka trvala 70 sekund.

Poté, co jsme se zúžili na šest finalistů skrz testy skořice a kmínu, provedli jsme zbývajících šest uchazečů prostřednictvím více testů koření o koření. Kromě opakování dřívějších testů jsme testovali schopnost každé jednotky zvládnout extrémy, naplnit brusky na maximální kapacitu a také je naplnit malým množstvím těsně pod čepelemi a opět jsme kontrolovali konzistenci procházením Sieves.

Uživatelská zkušenost

Některé z jednotek představovaly jednoduchou operaci jednoho dotyku, zatímco jiné požadovaly vytočení v nastavení. Dokonce i mezi kořeními s operacemi s jedním dotykem, několik z nich mělo tlačítka, která byla nepohodlná, aby se držela, zejména při delších broušeních.

Broušení s odnímatelnými miskami vám umožňují běžet pod vodou nebo je vložit do myčky nádobí pro rychlé čištění, ale v těch případech jsme chtěli, aby miska, která byla cinch, zachytila ​​a odešla na broušení těla. Některé z kořenících brusky s odnímatelnými miskami také ponechaly příliš mnoho prostoru mezi mísou a základnou, což vedlo k tomu, že koření bylo uvězněno pod miskou, a proto vyžadovalo další čištění.

Důležitá je dostatečná délka šňůry, protože usnadňuje manévrování kolem kuchyně, takže jsme změřili délku každého šňůry. Vestavěné úložiště kabelů může být skvělým bonusem, pokud je dobře navrženo. Několik jednotek má návrhy, které vám umožňují rychle se zvlhčit nebo zastrčit šňůru, ale většina se těžko použila.

Zatímco většina kořenících brusky odvedla dobrou práci při udržování prachu koření obsaženého při míchání, několik z nich mělo krátké víka nebo mělké mísy, které se rozlily při otevření, dokonce s pouhými deseti gramůmi koření. Upřednostňovali jsme jednotky s vyššími víky, která se po otevření nerozlila, i když broušením velkého množství.

Jak jsme si vybrali naše vítěze

Naše vítězné kořenící brusky vystřelily skořicí a kmínem a poskytovaly jemné a dokonce i broušení bez přehřátí. Oba se snadno čistí, pomocí jednoduchých hladkých vzorů, které se rychle otřete. Tyto jednotky jsme zjistili, že je nejpohodlnější, s intuitivními a uživatelsky přívětivými návrhy.

Nejlepší odnímatelný mlýnek na koření poháru

Cuisinart Electric Spice a Gut Grinder

Co se nám líbilo: Cuisinart nabídl nejvyšší kapacitu s maximálním objemem 120 mililitrů a brousil stejně dobře s jeho objemem, jak to dělá s pouhým čajovým lžičkou. Byl to jeden z nejrychlejších brusců, rozmělňoval se skořicový hole na prášek za 70 sekund a kmín pouze v 40.

Toto je jediná jednotka, která nevyžadovala, abyste se mísili v desetisekundových praskáních, ani to nevyžadovalo, abyste se po jedné minutě přestal míchat. Místo toho může být spuštěn mlýnek na koření Cuisinart, dokud se necítí teplo, které jsme zjistili během našeho testování, aby trvalo nejméně dvě minuty. Odnímatelná mísa se zapíná a vypíná jedním rychlým pohybem a je vhodná myčka nádobí spolu s průhledným víkem.

Co se nám nelíbilo: za dvě libry a čtyři unce je to jedna z hefernějších jednotek. Po otevření víka byl emitován nějaký koření. Některé z pozemních koření mohou během míchání skončit na vnitřním okraji, které pak mohou najít cestu pod odnímatelnou miskou.

Cena v době publikování: 40.

Klíčové specifikace

 • Rozměry: 5 x 6 x 9 palců
 • Materiál: nerezová ocel
 • Hmotnost: 1 libra
 • Kapacita: 90 gramů
 • Motor: 200 wattů
 • Odnímatelný pohár: Ano
 • Pokyny pro péči: Odnímatelný pohár pro mytí myčky

Nejlepší mlýnek na koření s pevným šálkem

Krups Fast Touch Electric Coffee and Spice Grinder

To, co se nám líbilo: Krups je jeden z nejmenších a nejlehčích modelů, které jsme testovali, za něco přes šest palců a jednu libru a pět uncí, a ukradl téměř polovinu ceny Cuisinart. Menší velikost neznamená menší kapacitu: tato jednotka může rozdrtit až 85 mililitrů koření najednou. Slim, oválný design byl snadno zvládnutelný a mísa brusky se na jednom konci zužuje.

Byl to jeden z našich nejrychlejších a nejkonzistentnějších brusky, rozdrtil skořici na jemný prášek za 60 sekund a kmín v 40. Pevný pohár neztrácí ztížit čištění, protože je dostatečně široký, aby vám umožnil dosáhnout dovnitř a důkladně ho otře. Navíc, žádné pozemní koření nebylo nikdy uvězněno pod čepele. Oceňujeme také štědrý dva a půl dlouhý šňůra.

Co se nám nelíbilo: kdyby jen Krups měl ukládání kabelů, může to být konečný mlýnek na koření.

Cena v době publikování: 19.

Klíčové specifikace

 • Rozměry: 4 x 3 x 7 palců
 • Materiál: Plast
 • Hmotnost: 1.72 liber
 • Kapacita: 85 gramů
 • Motor: 150 wattů
 • Odnímatelný pohár: Ne
 • Pokyny k péči: Otřete čistě vlhkým hadříkem

Časté časté

Jaký je nejlepší způsob čištění mlýnku na koření?

Pokud je vaše koření mlýnka vybavena odnímatelnou mísou, zkontrolujte manuál a zjistěte, zda je to v domečkách. V opačném případě je oplachování misky teplou vodou a otřesení čistým hadříkem snadné a práci. Pokud vaše mlýnka nemá odnímatelnou misku nebo pokud broušíte něco zvláště štiplavého a zůstanete s tvrdým zápachem i po čištění, nebojte se. Jednoduše vložte obyčejnou, syrovou, bílou rýži (asi 1/4 šálku to udělá) do mlýnku a míchejte, dokud se podobá jemnému prášku. Odstraňte prášek a dejte mlýnku rychle otřete vlhkým papírovým ručníkem nebo čistým hadříkem. Pokud vůně stále přetrvává, zkuste si otřete misku trochu bílého destilovaného octa a nechte ji přes noc vysílat (bez víka).

Můžete brousit koření v mixéru nebo kuchyňském robotu?

Procesory potravin nejsou skvělé při broušení koření. Jsou navrženy tak, aby nasekaly, mleté, pyré, hnětení a puls. ale ne jemně brousit malé množství ingrediencí. Pokud jste se pokusili brousit několik polévkových lžic koření v potravinovém procesu, koření by nakonec otočilo kolem misky kuchyňského robotu, ale ne mleté. Blenders, na druhé straně, jsou navrženy tak, aby trénovaly jídlo dolů směrem k čepeli a rozdrtí koření. Blendery však mají požadavek na minimální objem, který se pohybuje od 1/4 do 1/2 šálku, v závislosti na modelu. Blender prostě nebude schopen jemně brousit polévkovou lžíci nebo dvě koření. Takže pro úplné rozdrcení velkého množství celého koření může mixér udělat trik. V opačném případě se držte mlýnky na koření pro jemně pozemní koření čas od času.

Můžete vyrobit ořechové máslo v mlýnku na koření?

Nedoporučovali bychom pokusit se vyrobit ořechové máslo v mlýnku na koření. Za prvé, kořenící brusky mají malou kapacitu. příliš malé pro značné množství ořechů potřebných k výrobě ořechového másla. Za druhé, kořenící brusky nejsou navrženy tak, aby napájely silnou konzistencí ořechového másla (některé kuchyňské procesory a mixéry nejsou ani na úkolu). Pokud tedy chcete vytvořit vlastní ořechové másla, doporučujeme investovat do velkého kuchyňského robota nebo vysoce výkonného mixéru.

Můžete použít mlýnek na kávu pro koření?

Nedoporučujeme používat otřepovou brusku pro koření, což je náš preferovaný mlýnek na kávu. Březy Blade (ty v recenzi výše) mohou být použity pro kávu, ale nevytvářejí se tak konzistentní a jsou velmi náchylné k chybám uživatele. Pokud tedy máte mlýnek na čepel, kterou používáte pro broušení kávy, a chtěli byste s ní brousit koření, vyčistěte ho a udělejte to a udělejte to. Pak zvažte, že se získáte mlýn.

Proč používat mlýnek na koření?

Celá koření si udržují své oleje a aromatické látky lépe než uzemnění, takže mletí čerstvého může do jídla přidat více živých příchutí. Jakmile je koření rozemlet, jejich aromatické látky se stanou volatilními a mohou se rozptýlit do vzduchu, takže nejlepším praxí je brousit malé množství těsně před vařením.