34 z nejlepších nových hororových filmů, které je třeba sledovat v roce 2023. Jigsaw Billy Doll

Co mohu přinést?

Plánování dopředu a správné balení může usnadnit proces screeningu a zmírnit váš zážitek z cestování na letišti. Vědět, co můžete zabalit do svého přenosu a zkontrolovat zavazadlo před příjezdem na letiště přezkoumáním níže uvedených seznamů. I když je položka obecně povolena, může být předmětem dalšího screeningu nebo není povoleno prostřednictvím kontrolního bodu, pokud spustí poplach během procesu screeningu, zdá se, že byl manipulován nebo představuje jiné obavy zabezpečení. Přečtěte si o občanských sankcích za zakázané položky.

 • U položek, které zde nejsou uvedeny, se náš tým Asktsa těší na zodpovězení vašich otázek 365 dní v roce; Živá pomoc je k dispozici od 8:00 do 18:00 (ET).
 • : @Asktsa
 • Messenger: www.fb.com/asktsa
 • Apple Business Chat: Asktsa
 • Textová zpráva: Text „Travel“ na Asktsa (275-872)

Konečné rozhodnutí spočívá na důstojníkovi TSA o tom, zda je položka povolena prostřednictvím kontrolního bodu.

Důstojníci vás mohou požádat o zapnutí elektronického zařízení, včetně mobilních telefonů. Na palubě letadla nebudou povolena bezmocná zařízení. TSA nečte ani nekopíruje informace z vašeho zařízení.

Smíšený

Dětský nosič

Tuto položku můžete přepravovat v taškách. U položek, které si přejete pokračovat, byste se měli zkontrolovat u letecké společnosti, abyste se ujistili, že se položka vejde do horní koše nebo pod sedadlem letadla.

Krajiny a zařízení pro mobilitu poháněné baterií

 • Pokračovat v pytlích: Ne
 • Zkontrolované tašky: Ano (speciální pokyny)

Na vozívostech a zařízeních pro mobilitu jsou povoleny rozlitelné baterie, kde může baterie zůstat nainstalována, pokud je bezpečně připojena k zařízení mobility a kryt baterie poskytuje ochranu před poškozením, terminály jsou chráněny před zkratem a baterie zůstává ve vzpřímené poloze polohy Když uložil letadlo. Viz předpisy FAA

Nepřiptatelné baterie mohou vyžadovat další opatření na základě typu baterie. Viz předpisy FAA.

S těmito zařízeními jsou zakázány lithiové kovové (nerechargeble lithium) baterie.

Lithium.iontové baterie musí být odstraněny z tohoto typu mobility a baterií chráněné před zkratem. Baterie musí být chráněna před poškozením (e.G. umístěním každé baterie do ochranného pouzdra). Lithium-iontové baterie musí být přenášeny pouze v příručních zavazadlech. Cestující musí radit leteckou společností umístění baterie. Letecká společnost musí informovat pilotní velitel o umístění baterie v kabině.

Úplné pokyny pro cestující kontaktujte svou leteckou společnost. Může být nutná předběžná opatření a doba dalšího odbavení. Letecká společnost možná bude muset baterii odstranit a zabalit ji samostatně, pokud nelze invalidní vozík uložit vzpřímeně v nákladním prostoru.

Invalidní vozíky a další zařízení mobility jsou povoleny prostřednictvím kontrolního bodu, ale nejsou povoleny do kabiny letadla.

Páče, oblečení a boty

Abychom pomohli důstojníkům TSA získat jasný pohled na vaši tašku a snížit potřebu dalšího screeningu, doporučujeme vám zabalit tašku do úhledných vrstev.

z nejlepších nových hororových filmů, které je třeba sledovat v roce 2023

Hororové filmy 2022 procházely, takže filmy 2023 mohly běžet.

Loňské děsivé filmy budou těžké porazit. od nového výkřiku po děsivější 2 a černý telefon. bylo tu spousta vzrušení a zimnice. Ale hororové fanoušci mohou snadno odpočívat, když vědí, že 2023 bude dalším strašidelně dobrým rokem pro žánr. Z Dark přebírá klasické dětské příběhy až po restart z hitů hororových franšíz ze 70. let, letos vás přinese vykoupat z pod kryty na nadcházející měsíce.

U fanatiků tvrdých hororů, děsivé filmy nejsou jen pro říjen. Stále se zde kontrolujte pravidelně, protože to budeme aktualizovat v reálném čase, když budou oznámeny nové filmy a přívěsy poklesnou na YouTube.

M3GAN

Univerzální obrázky

Když to má premiéru: 6. ledna 2023

O čem to jde: Pokud jste fanouškem filmů dětského her nebo ta strašidelná epizoda Black Mirror s Miley Cyrus a panenkou, pak je to film pro vás. Co se stane, když se robotická, antropomorfní panenka stane novým nejlepším přítelem malé dívky? Nic dobrého.

Světle modré oko

Když to má premiéru: 6. ledna 2023 na Netflixu

O čem to jde: Tento zlověstný film sleduje detektiva jménem Augustus Landor (Christian Bale), který vyšetřuje vraždu kadeta West Point. Když si uvědomí, že mu kolegové oběti nepomohou vyřešit případ, Augustus získá pomoc jednoho kadeta, mladého muže známého jako Edgar Allan Poe (Harry Melling). ano, ten Edgar Allan Poe.

FYI, Harry Melling je nejznámější pro hraní Vile Dudley Dursley ve filmech Harry Potter, takže ho vidět v úplně jiné roli zní jako skutečná léčba.

Nemocný

S laskavým svolením Peacocka

Když to má premiéru: 13. ledna 2023 na Peacock

O co jde: Dva přátelé se rozhodnou pro karanténu v odlehlém jezerním domě v prvních měsících pandemie Covid-19. Bohužel nejsou sami a brzy zjistí, že je pronásledován zlověstným člověkem.

Kevin Williamson, aka spisovatel Scream, spoluautoval tento film s Katelyn Crabb. Film hraje Gideona Adlona, ​​který hrál Beccu na sérii Netflix, které se objeviloSOON, The Society.

Padá sníh

Lionsgate Home Entertainment

Když to má premiéru: 17. ledna 2023

O čem to je: představovat Aaron Samuels od Mean Girls, aka herec Jonathan Bennett, tento horor zaměřený na Colton Tran sleduje pět přátel, kteří se v izolované kabině zahojí v izolované kabině a pomalu se začínají šílit a pomalu se zbláznit.

S dětmi je něco špatného

Paramount Pictures; MGM

Když to má premiéru: 17. ledna 2023

O co jde: Dvě sady párů jdou na víkendovou výlet se svými dětmi, ale zábavné časy netrvají poté, co děti zmizí do lesa. Když jsou děti nalezeny, jeden z dospělých věří, že se s nimi děje něco zlověstného a nadpřirozeného.

Teen Wolf: The Movie

Když to má premiéru: 26. ledna 2023 na Paramount

O čem to jde: toto filmové oživení série Hit Hit MTV, která skončila v roce 2017.

Nové zlo, které se objevuje v Beacon Hills, spojuje staré přátele a spojence zpět dohromady bojovat proti smrtícímu nepříteli.

Nekonečný bazén

Neon Via @Neonrated/Instagram

Když to má premiéru: 27. ledna 2023

O čem to jde: pokud vám chybělo vidět Mia Goth, hraje super strašidelné ve filmech jako X a jeho prequel, Pearl, pak je tento sci-fi thriller pro vás.

Hvězda Mia a Big Little Lies Alexander Skarsgård, tento film sleduje bohatý pár, který si užívá dovolenou v ostrovním letovisku. Po nehodě však dojde mimo resortní areály, která změní jejich šťastný svět vzhůru, musí bojovat za přežití.

Politika nulové tolerance společnosti pro zločin je nechává dvě možnosti: být provedeni nebo zaplatit bezbožné množství peněz, abyste se dívali na to, že zemřete.

Skinmarink

Bayview Entertainment; IFC půlnoc; Zachvění

Když to má premiéru: Streamování výhradně na Shudder 2. února 2023 (vydání v divadlech začalo 13. ledna 2023)

O čem to jde: Uprostřed noci se dva sourozenci vzhůru a dozvíte se, že jejich otec chybí a dveře a okna jejich domu jsou pryč. Jak noc postupuje, děti si všimnou, že více objektů v jejich domácnosti začíná také mizet.

Pokud si myslíte, že to bude jako jiné hororové filmy, které jste viděli, hádejte znovu.

Zaklepat na kabinu

Univerzální obrázky

Když to má premiéru: 3. února 2023

O čem to jde: dovolená rodina tří myslitelů jejich vlastní firmy je brzy zaujato rukojmí gangem čtyř tajemných cizinců. Podle nich se rodina musí rozhodnout, aby zastavila apokalypsa.

Tohle m. Film s Shyamalan zaměřený na noc, který hraje Rupert Grint Harryho Pottera.

Winnie-the-pooh: krev a med

Distribuce filmů na Altitude; Fathom události

Když to má premiéru: 15. února 2023

O čem to jde: Winnie-the-pooh a prase nejsou vaši přátelé v tomto filmu Slasher o stodách.

Poté, co Christopher Robin (Nikolai Leon) opustí své přátele z dětství, aby šli na vysokou školu, cítí se opuštěni a rychle se změní vražedný. Jejich běsnění však zasáhne nový maximum, když se Christopher nakonec vrátí do lesa, aby představil své staré přátele své nové manželce.

Kokainový medvěd

Univerzální obrázky

Když to má premiéru: 24. února 2023

O co jde: Co je děsivější než přicházet tváří v tvář s medvědem? Přichází tváří v tvář s medvědem, který je vysoko na kokainu a „z jeho mysli.“

Na základě skutečného příběhu (ano, opravdu!), tato hororová komedie sleduje medvěda, který konzumoval spoustu koksu a pokračoval v zabíjení drog.

Kukuřičné děti

Rlje filmy; Zachvění

Když to má premiéru: 3. března (v divadlech), 21. března (na vyžádání a digitální)

O čem to jde: Creepy Kids jdou na zabíjení v malém městě Nebraska poté, co dospělí zničí plodiny komunity. Jeden dospívající se však odmítá připojit k gangu Killer Kids, což rychle vytváří napětí ve městě.

Scream VI

Paramount obrázky

Když to má premiéru: 10. března 2023

O čem to jde: Následná sledování Smash Hit Scream 2022, tato šestá splátka sleduje čtyři přeživší, kteří se rozpadli fiktivní město Woodsboro, aby zahájili nový život v New Yorku. Přirozeně však nemohou uniknout spojkám Ghostface.

Středeční hvězda Jenna Ortega opakuje svou roli Tara a Scream 4’s Hayden Panettiere se vrací do franšízy jako Kirby. Bohužel, milovaná „poslední dívka“ ságy, Sidney Prescott (Neve Campbell), se nevrátí kvůli neshodám ohledně platu.

Nová upoutávka odhaluje, že Ghostface následoval přeživší na Manhattan, když jezdí na přeplněném metru v Halloweenské noci. S většinou všech oblečených v kostýmu je téměř snadné vynechat maskovaného darebáka. ale pak udeří.

Exorcista papeže

Uvolňování obrázků Sony

Když to má premiéru: 14. dubna 2023

O čem to jde: Russell Crowe hraje jako postava skutečného života otec Gabriele Amorth, kněz, který provedl více než 100 000 exorcismů, než zemřel v roce 2016.

Tento film je inspirován jeho jedním z jeho případů o posedlém chlapci a staletém spiknutí, které se Vatikán pokusil udržet tajemství.

Renfield

Univerzální obrázky

Když to má premiéru: 14. dubna 2023

O čem to jde: Pamatujte, když celý internet vyděsil nad těmito fotkami Nicolas Cage, který chodil po New Orleans oblečený jako Dracula? Bylo to pro tento film. Pro ty, kteří neznají původní příběh Dracula od Brama Stokera (nebo neviděli univerzální klasiku z roku 1931), je Renfield Dracula’s Henchman.

Renfield je hororová komedie, která se řídí vykořisťováním Renfielda (Nicholas Hoult), který vykopne svou práci pro Dracula (Nicolas Cage) poté, co se zamiluje do dopravní policajt jménem Rebecca Quincy (Awkwafina).

Beau se bojí

Když to má premiéru: 21. dubna 2023

O čem to jde: pokud dáváte přednost „zvýšené hrůze“, aka strašidelné, ale se složitými emocionálními a tematickými základy “, jako je postava Jenny Ortega, popisuje v otevření Scream, pak je to pro vás film.

Napsal a režíroval Ari Aster, stejná osoba, která nám dala dědičnou a midsommaru, jeho nový film sleduje život úspěšného podnikatele, který má nějaké vážné problémy s mámou. Jak to spiknutí způsobuje děsivý film? Podívejte se na přívěs Bonkers níže a uvidíte sami.

Zlý mrtvý vzestup

Alon Amir/se svolením Warner Bros. Obrázky

Když to má premiéru: 21. dubna 2023

O čem to jde: Pátá splátka ve franšíze Evil Dead, tento film je o dvou odcizených sestrách, jejichž shledání je zkráceno, když jsou nuceny bojovat s zlověstnými stvořeními známými jako mrtvé.

Hodiny

Když to má premiéru: 28. dubna 2023 na Hulu

O co jde: Glee’s Dianna Agron hraje v tomto filmu o ženě, která, pod tlakem mít děti, souhlasí s účastí na klinickém hodnocení, aby opravila její zdánlivě rozbité biologické hodiny.

Boogeyman

Studia 20. století

Když to má premiéru: 2. června 2023

O čem to jde: Na základě povídky stejného jména Stephena Kinga. Boogeyman je o dvou sourozencích, kteří se navíjejí ze smrti matky. Když však do jejich života vstoupí zlověstná přítomnost, prosí svého truchlícího otce, aby se dozvěděl, než se stane něco hrozného.

Následuj ji

Když to má premiéru: 2. června 2023

O co jde: Tento nezávislý thriller ukazuje skutečné hrůzy sociálních médií. Jess, úspěšný streamer, který tajně filmuje lidi a zveřejňuje tyto klipy online, je najat Tomem, aby dokončil scénář. První červená vlajka? Dělají to v odlehlé kabině. Druhá červená vlajka? Tom rozhodně není to, co vypadá. Jak daleko byste šli na slávu?

Neslyším ani jeden

Nejnovější mix 10 písní je tento týden trochu jiný. Obsahuje některé z obvyklých písní zaměřených na Pop Rock, ale také jsem se pokusil trochu natáhnout a ukázat část rozmanitosti toho, co pokrýváme. Výsledek mohl mít za následek nejlepší mix písní, které byly kdy představeny. Zahrnuje to návrat času lila a jednu z mých oblíbených kapel posledních několika let, Buddie.

Je to jen krátké 40 minut a může být velmi dobré vyplatit ten čas stranou, aby poslouchal tento kompletní. Pokud opustíte část, budete chybět věci jako klasická rock of Calico mantry 70. let nebo kytarový riff na Slam-Piece.

Stejně jako odhalení, že nová hudba se stále daří, ukazuje, jak vzbuzuje nezávislou scénu. Samozřejmě si všimnete návratu nadpřirozených. Písně nejsou umístěny v pořadí preference, jen způsobem, který teče.

02 Pretty. Jídlo pro měsíc

03 Buddie. Hra globálních důsledků

04 Arkavello. Domov sladký domov

05 Čas šeříku. Provizorní vor

06 Dům Jedu. Přichází pěkně

07 Centrum pro uctívání rodin. Jih

09 Apache Rose. Horečka kabiny

10 Calico mantra. Insta Clout

Populární příspěvky (posledních 30 dní)

Více než uvítací návrat rady Anderson po téměř čtyřech letech je skutečně důvodem k oslavě, jejich značka psychického pop s.

Jaký crackerjack debutu z londýnského tria, Vanity Tapes. Má velmi pocit z 60. let z Velké Británie kvůli nádhernému zvuku varhan. Ale existuje.

Víte přesně, co můžete očekávat od alba Dropkick a to je krása toho, co dělají. Nikdy nejste nikdy zklamáni, každý z.

Pacific Avenue vlastní Austrálii s tímto debutovým albem a správně tak. Australské album číslo 1 a nadcházející výprodej Oz Tour. Ony.

London trio bobule nabízí indie kytarovou radost bez opuštění. Trojice je neuvěřitelně instrumentálně propojena a těží oblast, která re.

Phantomova poznámka Portland Oregon nabízí album, které zaškrtne každé pole I Don’t Slyší kontrolní seznam singlu. Pop Rock je naše hvězda.

Poté, co jsem je zkontroloval. Ale nedávno jsem hodně poslouchal fosforu po jeho r.

Zavedení poslechu tohoto týdeního seznamu skladeb bylo pro nás výrazným odjezdem a jeho popularita nás zcela překvapila. I.

Když jste se podívali na obálku alba, poslech úvodní skladby byste věřili. Ty jsi.

Jsem obeznámen s několika Michiganskými umělci a jste o nich četli. Také vím o nahrávání Big Sky prostřednictvím jejich wor.

Hlavní příspěvek

Poslech tohoto týdne

Vítejte v tomto seznamu skladeb LTTW tohoto týdne. Tento týden a možná nejlepší z nich, které jsme dosud udělali, a možná to nejlepší z nich. Nová hudba.

Přátelé I neslyším ani jednoho

Štítky

archiv blogu

Jako smýšlející přátelé

Broeder Dieleman: Ochtendvier. Foto: Mick de Witte Dutch Troubadour Broeder Dieleman spojil své síly s americkou zpěvačkou Baby Dee pro svůj nový singl Ochtendvier, první chuť.

Epizoda 503: Power Pop a #503 zmrzliny. Dejte mu to a podíl! Stříbrné slunce. Uvidíme se kolem (Neo Wave LP 1998) místní draky. Cítit se ve stereo (nepořádek všeho lp) Lizardmen. M.

Nové EP: Melewai || Melewai. Melewai je třídílná z Chorvatska, která mísí surfní skálu, garážová skála a psychedelická skála do hladkého a exotického filmového popového zvuku. Jejich první čtyři S.

10 písní: Gabba Gabba Hey! Podlaha řezací místnosti. 10 písní je týdenní seznam deseti písní, které se v tuto chvíli stanou na mysli. Seznamům obvykle dominují písně hrané na předchozí Sundě.

Kopání ptáka. Původní soundtrack filmu. Originální zvukový doprovod filmu, debutové album z Wilmingtonu, Kicking Bird v Severní Karolíně, je jedním z těch alb, která nelze přiřadit k a.

Lottie Johnston. psi, kočky, červi, stromy, ptáci a zvířata. Bio skladatelky Los Angeles Lottie Johnston popisuje, jak její písně spadají do jednoho ze tří drsných stylů. A) „Hluboko emocionální a osobní LO.

JanglePophubmix #0025. (Editoři nešťastný prst kde duben 23 Jangled). Lepší pozdě než nikdy (i když nikdy nemůže být příliš pozdě na kvalitní jangle!) Zde je volba editora, v žádném konkrétním pořadí, nejlepšího žánru a.

Chesterf!ELDS- „Moje postel je ostrov“ (MR. Mellova hudba, 7 ″ singl). Opravdu se mi líbilo toto staré UK Indie Pop Band’s Stuff From Back When and Dung jejich album 2022 New Modern Homes také. Vypadalo to, že žádný z energie.

30 dní venku, červen 2023 #1: Knifeplay, Bnny, Discs, Yob. S tímto vydáním 30do jsme všude. Je tu vynikající místní (stará) vlna, stejně jako turné blues, hard rock a tvrdší rock. Urvat.

Chronique: Trash Compil des 10 Ans de Chaputa rds místo k pohřbení cizinců tě pochmurné. Thee Gomies Nejprve, LP Dangerhouse Skylab en voilà une brillante idée que de.sort cette kompilace des enregistrements des trop tôt disparus t.

Power Popaholic Interview: Vanity Mirror. Power Power Papaholic Interview: Vanity Mirror se objevil poprvé na Powerpopholic.

Expozice Marc Jonson Ramírez. Zapnutí svazku Century II. Víctor Ramírez a Marc Jonson spolupracují na vytvoření podmanivé pop hudby a důkladně si užívají jejich společný tvůrčí proces. Měli jsme příležitost int.

„Vždycky jsem chtěl být v Heartbreakers. druh kapely, která dokáže dělat cokoli“. V exkluzivním rozhovoru hovoří hostující spisovatel Nick Quantrill s Jeffem Caudillem, frontmanem a hlavním skladatelem s Kalifornským Low Coast, o jeho kapele.

Dohánění skrytých obrázků, Liquid Mike a Frank Bango. Často se narazí na nového umělce s významným zpětným katalogem materiálu a je těžké vědět, kde pokračujte ve čtení →

Alex Pester. Lepší dny. Vydáno: 26. května 2023 Štítek: Violette Koupit zde Alex Pester, z Bath, Velké Británie, je pro mě a nejnovějšího umělce, který má být podepsán.

Co se stalo s Eddy Grantem? Eddy Grant se stal nepravděpodobnou popovou hvězdou v roce 1983. Trochu jednorázového zázraku, Grant, 35, vydal svůj singl „Electric Avenue“, směs reggae, funk a.

Viděl Billy Puppet Rekvisitt

Grymt Nöjd, Grymt Bra Utseende, Ståltråden I Lemmarna Gör Dockan Lätt Att Posera. Vill Dock Säga Att Den Inte är Exakt Som Bilden. För någon som är osäker så tycker jag det inte är schysst av hemsidan att lägga fram en bild som inte stämmer v på riktiga produkten. För er er som villa veta hur dom egentligen Ser Ut Så föreslår jag er att söka upp Tillverkarens (Trick or Treat Studios) Bilder På Dockan. Bortsett Från de är jag riktigt nöjd!

SKRIV DIN EGEN ANMELDELSE

Pro Å Skrive en anmeldelse, Må du bekrofte v du h h h h h h h hjøpt produktet Ved Å Skrive Inn Ditt Ordrenummer OG E-Postadresse. Ordrenummeret finner du pro ekSempel i orderbekreftelsen du mottok på e-příspěvek. Søk på ”partyking” i din e- post så burde du finne det frem!

Produktonformasjon

Er du også Livredd pro Å Våkne Opp en Dag, Neddopet Og Tatt Telt Fange Av sigsaw pro Å Spille Hans Spill? Sett Pris På Livet, Gjør Opp pro deg og unngå Å Synde. så er du nok på den siktre Siden! Du som har Sett Filnene Vet HVA VI SUKKER OM.

Saw Billy Puppet Prop er en utrolig heftig dukke Å Bruke Som Halloweendedekorasjon. Den Ligner Jigsaws Sakkende Dukke „Billy“ Fra Saw-Filmene: Skinkingytende Med det Helt Asymmetske ANSIKTET SOM SER jako „Ubrydd“ Ut Som Alltid. Billy Kommer Som en helkroppsdukke fullt påkledd med Blant Annet en svart šaty, rød tversover samt et par Røde Designersko og hvite silkehansker.

Billy er en ren og Skjær kopi av den eKte Dukken Som Brukes I Filnene. Billys Kropp er Bygd Med en trådramme som er omsluttet av en Skumgummikropp, noe som gjør ham fullt brettbar og bøyelig. DUKKEN KAN DU BRUKE TIL ALL SLAGS KARNEVALS- OG Halloweendedekorasjoner, Men detec er nok nejlepší Å Bruke Ham Som en „Skrekkdekorasjon“!

 • Materiale: Polyester, Skumgummi, Plast
 • Størrelse: ca. 119,5 cm Høy (Utstrakt)
 • Utrolig realistisk og snarlik dukken jsem viděl-filmene
 • Offisielt Lisensiert Produkt
 • Alt som er synlig på dokken er inkludert (ikke ukradený)
 • SE YouTube-Video

„Sawova nejděsivější postava: Stvoření zákulisí Billyho loutky

Hádáme se, že se narodila z představivosti Johna Kramera a přežila ho, že tato moderní ikonická hororová loutka byla tváří skládačky zlých a smrtelných her od roku 2000. Zde se podíváme na původ a vývoj loutky, která se objevila v osmi z Viděl Filmy a vytvořily ještě více loutků a také vlastní řada panenek Funko Pop: The Viděl franšíza je vlastní, Billy The Puppet.

Původ

Billy The Puppet. který dostal své jméno od tvůrce Jamese Wan a posádky. se ukázal jako geniální nástroj pro značku bláznivého Johna Kramera. Díky Billymu by se Kramer mohl jednoduše skrýt za tváří loutky, která vypadá, jako by byla pozdě na večeři v Dr. Hrad Frank-N-Furter, protože musel po celou zatrace.

Trvalo nám jen čtyři filmy, abychom nám odhalili tragický příběh o neuvěřitelně podivně vypadající loutku. Podívejte se, než se loutka Billy stala hliněnou, která byla vraždou, byl láskyplně shromážděn dosud otočným netopýrem bonkers Kramer jako dar pro jeho manželku a jejich nenarozený syn Gideon. Bobby The Puppet byl prototyp. menší loutka vytesaná ze dřeva, která vypadala jen o něco méně strašidelně než jeho nástupce Billy:

Kramerova manželka pak měla potrat, který přiměl starého muže nejprve k sebevraždě a poté k pomstě. Nic jako autonehoda a rána na ol ‚noggin, aby to někdo úplně ztratil, zjevně, a to se děje, zatímco loutka s ozdobným oblekem a popel-bílou tváří se začalo formovat. Billy The Puppet byla doslova produktem Kramerova traumatu. Takto vypadá Psychopatův zármutek, lidi:

Budeme pokračovat a říkat, že řemeslná terapie zde nefunguje.

Upřímně řečeno, jeho manželka a také všichni v jeho životě by měli vidět červené vlajky s těmito panenkami dlouho předtím, než se věci šly tak na jih. Kdo ve své pravé mysli dělá loutku pro dítě, které vypadá, jako by snědla své vlastní zuby, vyčnívající tváře jako podprsenka Madonna Cone a je také děsivá panenka ventriloquist?

Ale hej, vždy to jsou kluci, kterého nejméně očekáváte, správně?

Konstrukce a vývoj

Poprvé se setkáme s Billym loutkou Viděl Během Amandy Youngové a také úvod zkameněné reverzní medvědy:

Bylo to dobré volání, které nás během této hry představilo s diabolskou loutkou Jigsawové, protože díky Amandě vlastně bili tu past na medvěda, museli jsme vidět, jak Billyho na jeho malé tříkolce je ještě strašidelnější a také nám potvrdí, že on ve skutečnosti má spodní tělo.

O pár scén později nám Billy umožňuje slyšet jeho chladný malý smích, který zní jako dítě, které je také opicí.

Původní loutka, kterou vidíme v prvním filmu-vyrobený samotným Wan-měla tvář vytvořenou z dobrého ol ‚Clay a Paper-Mâché. Oči věci byly natřeny ping pongové koule, to bylo plněné papírovými rohlíky na vnitřní straně a Billy byl vytažen kolem setu s těžko-spot zastřihovači. Stejně stará škola jako ta hloupá malá bowtie.

Saw II gave Billy a bit of an upgrade thanks to the sequel’s fat cash injection. The new puppet now sported remote-controlled eyes and a servo-driven mouth … that still looked like someone knocked out all its teeth. Listen, we’re not saying we want a puppet with teeth. We’re just saying those flat lips make Billy look like someone’s shriveled up, demented, most definitely racist grandpa.

With Saw III, the crew was given the original puppet to work with; only the original Billy was not, in fact, working. It had picked up too much damage over time, so they simply replicated him using foam instead of fiberglass and kept him seated on the chair of his tricycle by way of magnets instead of duct tape.

Other than that, Billy didn’t really change much. Except that he multiplied. In Saw VI, we see a glimpse of the many iterations Kramer had made (as backups, presumably) which makes us wonder why there never was a spin-off about the inevitable „Rise of the Billies.“ Sure, a lot of them got blown up in Saw 3D, but Billy was back for Jigsaw after that. There’s probably another entire secret warehouse filled with Billies just waiting to be activated. Maybe Billy’s already achieved sentience somehow and has an entire notebook of death traps planned out and ready to be executed, all by himself and his horde of Billies.

The Legacy

Billy might be the puppet with the most cameos in the history of cinema, thanks to both Wan and writer Leigh Whannell’s love for homages of their own work in their other own work.

Here he is painted onto a wall in Wan’s Death Sentence (2007):

And here he is making a full-body appearance in Wan’s other puppet horror movie, Dead Silence (2007):

Here he is on a school’s blackboard, for some inexplicable reason, in this scene from Insidious (2010), directed by Wan and written by Whannell:

Here he is as a wall doodle again in Whannell’s Upgrade (2018):

He just seems to have a face for a wall, really, because he can even be spotted in the background in The Invisible Man (2020), also directed by Whannell.

The vicious Billy who has no mercy also makes, uh, multiple cameos in Scary Movie 4 … which we’re sure he would like us to immediately forget.

Truly, it never ends with this puppet and probably never will if James Wan (and Whannell) keeps making movies. Also, Wan sure has a thing for puppets, and once said that his fascination with them all stems from watching the famous Steven Spielberg/Tobe Hooper horror when he was young:

Poltergeist was the film that scarred me for life. I saw it at such a young age — 5 or 6 years old — and it has one of the creepiest doll sequences with the clown, and ever since then, I’ve just been fascinated by dolls. Actually, I should say I’m fascinated with ventriloquist dummies and that whole psychosis that goes along with ventriloquism.“

When asked about the difference between a doll and a ventriloquist dummy, he brings up Saw:

„Panenka tam prostě sedí. Ventriloquistova figurína má za sebou ventriloquist. To je to, co je pro mě děsivé, a proto jsem měl ventriloquist loutku a loutkový mistr v první Viděl Film a proč můj druhý film byl o ventriloquismu. Zdá se, že něco, co by nemělo mít život.“

Ano. To je docela děsivé. Billy loutka je předzvěstí smrti v Viděl franšíza, která mu nakonec dává mnohem více síly nad životem než kterýkoli z chudých lidí, kteří na něj musí položit oči, než se pokusí uniknout z Jigsawových krutých a někdy neochvětelných her.

Zanandi is on and also on that other platform.

Top Image: Paramount Pictures