Ideální plán služeb trávníku a terénního úpravy. Naplánovat údržbu trávníku

Plán péče o podzim pro začátečníky

Pokud váš trávník vypadá po stresu letního a silného pěšího provozu jako projekt pro kutily, je tu dobrá zpráva. je ten pravý čas zahájit nový plán péče o podzim na podzim.

Ne vždy potřebujete spoustu nástrojů nebo vybavení pro péči o trávník, i když mohou mít základní nástroje na dvoře. Chceme se ujistit, že z vašeho trávníku vytěžíte maximu.

Přehled harmonogramu péče o podzim

Načasování Měsíc Úkol péče o trávník
Brzy podzim září 1. Holé skvrny 2. Tenké skvrny trávy 3. Mrtvé oblasti ve vašem trávníku
Střední pátek říjen 1. Aerujte svůj trávník 2. Dohlížel na trávník
Pozdní podzim listopad 1. Čistící úlomky listy 2. Mulčování

Brzy podzim (září)

Péče o časný podzim by měla zahrnovat řešení:

Pokud máte trávu v teplé sezóně, budete to chtít udělat, zatímco teploty jsou vysoké. Pro ty, kteří mají chladnou sezónu trávu, je nejlepší vydržet, dokud se počasí nezačne ochladit.

Tipy pro péči o trávník na časný podzim

V malých prostorech začněte uvolněním půdy, buď rukou nebo pomocí zahradního hráče, a odstraňte jakoukoli mrtvou trávu nebo došku. Dalším krokem je posypeme semenem trávy a lehce hrabat semeno do volné půdy, aby se zajistil dobrý kontakt semen na půdu. Dále můžete přidat buď bohatý kompost, abyste vytvořili rostoucí postel nebo vhodnou aplikaci hnojiva. A nezapomeňte naneset vodu, aby pomohla zakořenit semena trávy.

Brzy podzim může být také skvělý čas na péči o ty nepříjemnější plevele, jako je plíživý Charlie. Pokud máte ve svém trávníku roční plevele, v tuto chvíli s nimi není třeba zacházet, protože brzy zemřou.

Mid-Fall (říjen)

Uprostřed pádu je, když chcete:

Tipy pro péči o trávník

Provzdušnutím trávníku a uvolněním půdy můžete lépe připravit trávu na zdravý životní cyklus. Během této doby je také důležité očkování, protože podzimní výbuch růstu v sezóně v chladné sezóně je jeden z nejpřirozenějších a nejsnadněji se o ně postará.

I když v tuto chvíli můžete být v pokušení oplodnit a sekat, je důležité dát své nové rodící se trávě šanci zakořenit. Drž se úplně daleko od hnojiva a místo toho se zaměřte na věci, jako je hrana a oříznutí.

Chcete.li se postarat o všechny své úkoly na dvoře, podívejte se na naše renovační zařízení Toro Turf, protože tyto nástroje jsou navrženy tak, aby získaly krásné výsledky na velké povrchové ploše.

Pozdní podzim (listopad)

Pozdní podzim je, když chcete:

Tipy pro péči o trávník pro pozdní podzim

Jak chladné počasí pokračuje, začnete vidět spoustu trosek a listy padající z nedalekých stromů a keřů. Vaším hlavním úkolem je nyní zabránit tomu, aby se zbytky zakryly trávníkem a zabránilo tomu, aby se slunce a voda dostaly na trávu a kořeny. Zjistěte více o tom, proč byste neměli nechat podzimní listy zakrývat vaši trávu.

Mulching sekačka nebo přístavba pro mulčování Toro pro sekačku s nulovou zatáčkou půjde dlouhou cestu při rozbíjení listů a organické hmoty bez poškození trávy níže. Tato mulče je také skvělý způsob, jak vložit živiny do půdy bez zavedení hnojiv, takže využijte tolik (nebo tak málo), jak chcete.

Tvrdá práce se vyplatí

Trochu péče o trávník na podzim nyní může příští jaro významně změnit. Způsob, jak dát práci na nastavení jarního trávníku pro úspěch!

 • Na podzim provzdušnit
 • Udělejte to sami plán péče o trávník
 • Udělejte to sami ošetření trávníku
 • Pád hnojivo a dohlížení
 • Pád semen trávy
 • Pátek na podzim trávníku
 • Plán péče o podzim
 • Pád trávníku uklidit
 • Jak se starat o váš trávník
 • Jak získat skvěle vypadající trávník
 • Jak získat nejlepší trávník
 • Jak zacházet se trávníkem na podzim
 • péče o začátečníky na trávu
 • Údržba trávníku
 • Údržba na dvoře

Ideální plán terénní úpravy trávníku pro vaše HOA

Chcete, aby vaše terénní úpravy HOA vypadaly skvěle. Po celou dobu. Proto potřebujete rozvrh.

Jaké terénní úpravy by se tedy měly stát, když? Jaký je ideální harmonogram HOA terénní úpravy?

Nejprve se to liší

Každá komunita HOA je jiná a může mít ve své smlouvě různé služby. Někteří HOA mají rovnou zelenou posádku veškeré sečení. Někteří nás prostě mají sekat společné prostory.

Jeden hoa by nás mohl mít mulčovací postele a prořezávat na jednotlivých domovech, jiný by ne.

Ale tady je dobré pokyny pro terénní úpravy HOA, které můžete začít, a můžete vždy přizpůsobit služby tak, aby vyhovovaly vašim potřebám, včetně přidání několika přitažlivých vylepšení, aby vaše komunita zářila.

Údržba a péče o trávník HOA: Jak často?

Během jara, kdy tráva roste rychle, se každý týden objevují rovené posádky zelených sečení.

V červenci a srpnu, kdy se růst trávy zpomaluje, seká třikrát za měsíc. Sekání začíná v polovině dubna a pokračuje do prvního listopadového týdne.

Ve komunitách HOA je načasování všechno. Nikdo nechce být chrastěný vzhůru zvukem sečení posádky v 6 a.m.

Takže úrovně posádky údržby zelené krajiny HOA strategicky plánují své úkoly.

Pěkné tiché plevel lze provést brzy a zachránit práci hlučnějšího vybavení poté, co všichni měli kávu.

Během těchto týdenních návštěv se provádějí další úkoly HOA terénního úpravy.

 • Ořezávání všech překážek, vyčištění nadměrných výstřižků na trávu a odstranění zbytků z procházek, obrubníků a parkovacích ploch.
 • Během vegetačního období dochází při každém dalším sečení. Posádky hrají všechny chodníky, obrubníky a další zpevněné oblasti a odstraňují zbytky.

HOA terénní úpravy: plevel

Všichni nenávidí plevele. Takže rostlinné postele a stromové talíře jsou po celou dobu vegetačního období pleveny, aby si udrželi úhledný vzhled.

To zahrnuje předběžné a post-engarmové herbicidy a také ruční plevel.

ideální, plán, trávníku, terénního, úpravy, údržbu

Herbicidy se také používají po celou sezónu na chodbách, obrubnících a dalších tvrdých povrchových oblastech, aby se zabránilo těmto otravným plevelům.

Plán údržby trávníku HOA: kontrola hnojiva a plevelů

Doporučujeme program oplodnění a kontroly plevelů se čtyřmi aplikacemi jako součást plánu HOA terénního úpravy.

Navštěvujeme dvakrát na jaře-první v březnu nebo v dubnu, abychom použili hnojivo, preemergentní krabí vrah a post-engarget broadlef plevel zabijáka, aby se cílili na plevele jako pampeliška a jetel.

Druhá návštěva v květnu nebo červnu tento proces opakuje. Tyto dvě aplikace se zaměřují na plevele před klíčením, pak znovu po jakémkoli klíčku.

Navštívíme potřetí v červenci nebo srpnu, abychom spatřili sprej pouze pro všechny plevele, které se objevily. Není třeba stříkat všechno jen kvůli postřiku. SPREČNOST SPOT JE NEJLEPŠÍ pro životní prostředí, ale stále se zaměřuje na plevele.

Potom v říjnu nebo listopadu klesne poslední kolo hnojiva, aby pomohlo vašemu obchodu s turfem na zimu a na jaře se objevilo silné a zdravé.

Pomáháme kořenům růst dříve, než se zimní zapadne, pomůžete zajistit, aby se trávník na jaře rychle zdobil a stal se odolnějším vůči nemoci a suchu.

Plán terénního úpravy HOA: klíčové čištění jara

Typická smlouva o terénu HOA zahrnuje návštěvu v únoru nebo březnu pro jarní úklid.

Posádky odstraňují listy a trosky, vytáhnou plevele a připravte komunitu na vegetační období. Úkoly zahrnují:

 • Odstranění krajinných zbytků, které se hromadí v zimních měsících.
 • Prořezávání odstranění mrtvého dřeva z rostlinného materiálu do výšky, na které lze dosáhnout pólu.
 • Ohranění všech rostlinných lůžek a jamky stromů v pravém úhlu do hloubky 1-2 palce.
 • Aplikace kontroly plevelů na všechny mulčené oblasti a pozemní kryty.
 • Mulč nainstalován na rostlinných postelích a stromových jamkách.

Na podzim jsou také obvykle dvě nebo tři návštěvy čištění, aby vyčistily listy a trosky-jedna návštěva před díkůvzdáním a jedna před Vánoci.

Některé užitečné doplňky pro skvělé terénní úpravy HOA

Ideální rozvrh terénního úpravy HOA zahrnuje také návštěvy po celý rok na vylepšení, aby komunita udržovala zdravé a přitažlivé úpravy komunity.

Provzdušňování a dohled

Provzdušňovací a dozorce mohou pracovat zázraky na trávníku HOA, který potřebuje podporu.

Aerace používá stroj k vytažení drobných jádra půdy z vašeho trávníku, což umožňuje vodě a kyslíku dostat se ke kořenům. Nyní mohou kořeny vašeho trávníku růst pěkně a hluboko a produkovat svěží a zdravý koberec zeleného.

Oblasti s vysokým provozem mohou těžit zejména z provzdušňování, protože jsou náchylnější k zhutnění půdy. Po aeraci je obvykle následováno dohledem, protože díry vytvořené provzdušňováním jsou perfektní nové domovy pro toto semeno trávy.

HOA terénní úpravy: omlazení prořezávání

Odborník, včasné prořezávání může dělat zázraky pro vaše přitažlivost Hoa Curb. Je to také bezpečnostní problém.

Stromy a keře, které jsou příliš zarostlé a gangly, mohou zachytit chodce, zakrývat vaše značení a blokovat osvětlení.

Omlazení prořezávání je odstranění starých, zarostlých končetin, aby vaše keře mohou na jejich místě růst nové, energické větve.

Načasování a technika jsou zde všechno.

Zima je skvělý čas na prořezávání, když jsou vaše stromy a keři spící. Když vyrazíme s nůžkami prořezávání, abychom se formovali a ztenčili, neuděláme tolik škod, jako bychom to udělali prořezáním v jejich hlavních rostoucích měsících.

Portering udržuje věci uklizené

Portering je pěkný způsob, jak popsat odstranění nevzhledných odpadků z vašeho HOA terénního úpravy.

Nejzelenější trávník a nejživější květinové záhony jsou rozmazleny cesty bonbóny a chraplavými plastovými nákupními taškami.Level Green Crews mohou navštívit vaši nemovitost HOA jednou nebo dvakrát týdně po celý rok, aby vyčistili ošklivé odpadky a udrželi váš majetek elegantní a uklizený.

Portering zahrnuje úkoly, které nikdo nemá rád, ale pokud je nikdo neudělá, vaše obrubník se skutečný ponor vezme.

Mluvíme o vyprazdňování psích odpadních stanic a výměně odpadních tašek. Portering posádky mohou také vyprávět veřejné odpadky a nahradit vložky.

Květiny, květiny, květiny

Jasné, barevné sezónní květiny jsou poutavé nutné, aby obyvatelé HOA byli šťastní a přilákali nové kupující.

Na úrovni zelených posádek obvykle instalují květiny do terénních úpravy HOA třikrát až čtyřikrát ročně a doplňují ty kontejnery jasných a krásných květin.

Plán terénní úpravy HOA: Jak víte, že se to všechno dělá?

Úroveň Green’s Digital Property Service hlásí podrobnosti přesně, jaké služby byly prováděny, když na vlastnostech HOA.

Byly plevel květinky? Stromy ořezávaly? Mulč doručen?

Neexistuje žádné tajemství. je to všechno nastíněno pro správce nemovitosti HOA, v prasklině. Může to zahrnovat také fotografii. Posádky by mohly poukazovat na díru, kterou zjistili, že by měla být vyplněna, takže nikdo neotočí jejich kotník.

Tyto okamžité aktualizace udržují komunikaci tekoucí.

Potřebujete údržbu krajiny HOA? Důvěra na úroveň zelená

Sekání, plevel, hnojení, ořezávání, prořezávání, výsadba, očkování, uklizení. na vašem seznamu HOA je toho hodně.

Když spolupracujeme s HOA, víme, že nemáme jen jednoho zákazníka. máme 150 nebo více.

Víme, že sledujete. Není to jen nemovitost. Je to tvůj domov. Proto máme zavedené plány a opatření, aby vaše údržba krajiny HOA probíhala hladce.

Pokud ještě nejste klient ze zeleného terénu na úrovni, rádi byste vás přidali do našeho rostoucího seznamu spokojených zákazníků. Zaměřujeme se na komerční nemovitosti, jako jsou kanceláře, místa smíšeného využití, HOA, obce a instituce v Marylandu, Washingtonu DC a části Virginie.

Kontaktujte nás na 202-544-0968. Můžete také požádat o bezplatnou konzultaci online, abyste se s námi setkali.

Rádi bychom od vás slyšeli.

Kalendář péče o trávník: Průvodce ošetřením trávníku měsíce

V tomto článku nastíním kalendář péče o trávník, který každý rok pracuji.

Abych vám pomohl, jak nejlépe umím, rozešel jsem tento harmonogram léčby trávníku měsíc po měsíci, takže přesně víte, co dělat a kdy.

Nicméně, stejně jako všechno, pokud jde o údržbu trávníku, je tu výzva ke všemu.

Tento kalendář na trávu má být pouze průvodcem.

Bohužel nemůžeme ovládat počasí, takže budete muset použít svůj nejlepší úsudek, pokud jde o načasování jednotlivých úkolů.

Několik let, pokud je počasí na naší straně, můžeme určité úkoly zahájit o něco dříve než obvykle. Někdy však možná budete muset počkat trochu déle.

Takže se na to nedržte jako lepidlo jen proto, že je v černé a bílé na obrazovce počítače.

Podívejte se na to, co počasí dělá, a naplánujte si svou práci kolem toho.

Rychlé shrnutí

Tato tabulka je jen rychlým shrnutím úloh, které můžete pro každý měsíc udělat. Podívejte se na další podrobnosti níže.

Měsíční úkoly
leden Žádné úkoly
Únor Žádné úkoly
březen První sekačka na trávu (pouze nahoře), aplikovat zabijáka Moss, Clean Lawn okraje
duben Hrabání a scarifikaci, odstraňte zabijáka mechu, dohlížející
Smět Zvyšte frekvenci sečení snižte výšku, použijte zabijáka plevelů
červen Zvyšte výšku sekačky, napojte se, přidejte krmení trávníku
červenec Udržujte výšku, nakrájejte méně často, udržujte napojené, zabíjejte plevel
srpen Pokračujte v sečení, zalévání, naneste letní hnojivo
září Začněte oprav, dohlížíte, aplikujte podzimní hnojivo
říjen Zvyšte výšku sečení, aplikujte podzimní hnojivo
listopad Kartáčová červa odhodí, odstraní listy, poslední řez roku
prosinec Udržujte listy mimo trávník

Kalendář péče o jarní trávník

Jaro je sezóna, která pomůže vašemu trávníku zotavit se po stresu zimy. Je to také o jeho přípravě na různé druhy stresu, které léto přináší.

Práce za březen

Březen je, když kalendář péče o trávník obecně začíná.

Jakmile tráva začne růst a podmínky země jsou příznivé, dejte trávníku první řez roku.

Měli byste jen sundat horní část trávy, neslačit ji příliš krátce. Pokud tak učiníte, riskujete zdůraznění trávy a zakrmení jejího růstu.

Pokud zima přinesla nástup mechu. Březen je také vhodný čas na aplikaci zabijáka Moss. Dokonce i nejmenší množství mechu bude spreónovat a rychle se šířit za správných podmínek, takže aplikujte svého preferovaného zabijáka Moss, abyste ho dostali pod kontrolu. Jakékoli infikované oblasti začnou zčernat, když zemře.

Také, zatímco země je měkká, v případě potřeby se umlčete okraje trávníku s půlměsíční železo.

Práce na duben

Pokud jste v březnu použili zabijáka Moss, pak je čas jej odstranit buď s hrábě Springbok nebo poháněným trávníkem.

Pokud se těžce vysadíte, ujistěte se, že v příštích několika týdnech budete mít na vrcholu plevelů.

Provzdušňování skrze špičkání je dobré, protože do půdy bude všechno vzduch, vodu a živiny.

Jaro je také čas na dohled (zejména po hrabání nebo scarifikaci) s vhodným semenem trávy k vyplnění jakýchkoli holých skvrn.

Perfekcionisté budou také chtít nejvyšší trávníky.

Dejte svému trávníku první krmivo s hnojivem na jaře/v létě.

Růst trávy se v dubnu začne zvyšovat, takže možná budete muset trochu častěji sekat. Jak se růst zrychluje, můžete začít snižovat sekačku o nastavení každého řezu.

Práce pro květen

Růst trávy by měl být v plném proudu v době, kdy se může pohybovat kolem, takže zvýšit vaši řeznou frekvenci na každých 5-7 dní.

Pokud máte rádi bližší řez, snižujte výšku řezání sekačky na trávu. Snižte výšku sekačky pouze jedním nastavením pokaždé, když seká, abyste se vyhnuli přílišnému odříznutí.

Ve většině případů je květen nejlepší čas na aplikaci selektivního Weedkillera na celý trávník. Zvláště pokud jste v dubnu vrhli nebo scarifikovali.

Naneste svého zabijáka plevelů na pokutu, a suchý den. Nechcete, aby to foukalo do postelí a hranic.

Půda by měla být v květnu stále poměrně vlhká, takže by nemělo být nutné zalévat.

Letní kalendář péče o trávník

Letní údržba trávníku je o tom, jak si udržet práci, kterou jste udělali na jaře.

Práce za červen

Pokud vaše práce na jaře proběhla dobře, váš trávník by měl vypadat docela dobře směřující do léta.

Pokračujte v sečení trávníku, ale pokud počasí začne vyschnout, zvedněte výšku sekačky a seká trochu často. Pokud můžete, nechte výstřižky na trávníku. Degradují a vloží dobrotu a vlhkost zpět na půdu.

Můžete se také rozhodnout zalévat trávník v dlouhodobém období suchého počasí. Udržujte nad jakýmkoli plevelem tím, že s nimi zacházíte se selektivním zabijákem plevelů na spotovém sprejnu.

Pokud váš trávník postrádá vibraci, dejte mu posílení živin a barvy s rychle působícím kapalinovým kapalkou.

Práce na červenec

Růst trávy by se teď měl zpomalit, takže sekačku udržujte trochu výš a ořízněte se trochu méně. Opět nechte výstřižky na trávě.

Také udržujte svůj spotový stříkaný zabiják plevelů po ruce, abyste vystřelili všechny plevele, které se objevují.

Během července to může být někdy suché, takže v případě potřeby zaujte trávník. Pokud se rozhodnete zalévat, udělejte to jednou týdně, brzy ráno do hloubky kolem palce.

Pokud váš trávník vypadá trochu nevýrazný, dejte mu krmení dávkou tekutého hnojiva pro posílení barvy.

Pokud jste se však rozhodli, že jste se v dlouhodobém období suchého počasí nevyhovovali, nepoužívejte tekuté hnojivo, protože byste mohli riskovat spálení trávy.

Pokud zavoníte týdně, nebudete mít žádné problémy s použitím kapalného krmiva.

Práce pro srpen

Srpen je velmi podobný červenci, pokud jde o pracovní místa, která je třeba dělat.

Udržujte sekačku na vyšším prostředí a sekájte na stejné frekvenci. V ideálním případě byste měli ponechat výstřižky na trávníku a nechat je rozpadnout se zpět do trávníku, udržet vlhkost a dobro, kde to musí být.

V případě potřeby udržujte zavlažování trávníku. Opět jednou týdně, brzy ráno do hloubky palec.

Toto je poslední měsíc, který aplikuje vysoce nitrogen, letní kapalné hnojivo (v případě potřeby).

Pokud plánujete na podzim re-turfing nebo setí nového trávníku, začněte připravit půdu.

Kalendář péče o podzimní trávník

Podzim je často nejrušnějším časem v kalendáři péče o trávník, protože pomáháte trávníku zotavit.

Je také nejlepší čas provádět invazivní opravy.

Práce pro září

Deště se vrátí, což zlepšuje růst trávy, takže budete muset znovu zvýšit svou sečení. Pokud máte rádi pěkný, blízký řez, pak postupně snižte výšku sečení.

Možná znovu uvidíte vyzvednutí v červské aktivitě, takže trávník udržujte bez listů a kartáčujte jakékoli červy, které se vrátí zpět do trávníku.

Pokud je váš trávník v dobré kondici, použijte granulované podzimní/zimní hnojivo.

Pokud potřebujete provést opravy, udělejte je nejprve. Září je nejlepší čas na to, aby těžká scarifikace odstranila došku na trávník s hlubokým scarifikací, intenzivním hrabáním a úlevou zhutnění prostřednictvím dutého provzdušňování.

Po děsivosti se ujistěte, že používáte dobrý program pro zotavení.

Měli byste také dohlížet, abyste vyplnili holé skvrny, které tyto invazivní ošetření zbyly. Vážní zahrádkáři by měli oblékat své trávníky.

Také, pokud chcete zasít nový trávník nebo laický trávník, nyní je čas.

Práce na říjen

Pravidelné sečení končí v říjnu, takže zvýšit výšku sekačky pro poslední nebo dva.

V případě potřeby ořízněte okraje trávníku, takže je na zimu uklizeno.

Obsazení červů bude stále problém, se kterým se musíte vypořádat, zejména nyní, když listy padají ze stromů.

Nyní je příliš pozdě na zasetí nového trávníku, ale stále můžete položit trávník.

Práce pro listopad

Listopad znamená likvidace kalendáře péče o trávník.

Udržujte se na vrcholu červů tím, že je čistíte zpět do trávníku a odstraníte padlé listy, aby se snížila jejich povrchová aktivita.

Pokud je počasí stále dobré (ani mrazivé ani mokré), nastavte sekačku na trávu vysoko a dejte svému trávníku poslední řez roku.

Kalendář péče o zimní péči

Zimní měsíce jsou v kalendáři péče o trávník v klidu a z velké části můžete udržet zastrčené pěkně a vřelé.

To znamená, že je ještě několik pracovních míst.

Práce na prosinec

Pokud je zmrazen.

Pokud není mráz, pokračujte v čištění listů mimo trávník, abyste se vyhnuli nástupu nemoci.

Práce na leden

V lednu je třeba udělat jen velmi málo práce, kromě shromažďování padlých listů a jiných trosek, které by mohly zafouknout.

Pokud jde o trávu, nemůžete nic udělat pro napomáhání růstu v chladném a často mokrém počasí.

To znamená, že pokud byla mírná zima, možná budete chtít sundat horní část trávy, aby ji udržela uklizená. Udělejte to však pouze tehdy, pokud je půda pevná a udržujte sekačku nastavenou vysoko.

Neopravte trávník, když je mrazivý!

Zatímco je vlhký a chladný, zacházejte s trávníkem dávkou síranu železa, aby byl mech na uzdě a dal trávník pěknou podporu zelené barvy.

Pokud je to mrazivý nebo příliš mokrý, držte však trávník. Chůze po ní teď může poškodit listy trávy.

Právě teď je vhodný čas na to, aby se vaše sekačka obsluhovala a ujistěte se, že vaše další nástroje péče o trávník jsou připraveny k použití na jaře.

Práce za únor

Stejně jako v lednu, únor je v kalendáři péče o trávník docela neobvyklý měsíc.

Když se počasí stává mírnějším, možná si všimnete, že se znovu objeví obsazení červů. Takže se s nimi vypořádejte a udržujte jakékoli listy a zbytky z trávníku.

Zabalení

Váš trávník zabere více času než kterákoli jiná rostlina ve vaší zahradě. Ve skutečnosti tolik času, že mnoho lidí je odloženo pracovním vytížením.

Rozdělením tohoto pracovního vytížení do plánu léčby trávníku se stává mnohem méně zastrašujícím.

Sledujte tento kalendář péče o trávník a můžete mít po celý rok krásně vypadající trávník.

Jak jsem však řekl na začátku a jako cokoli, co děláme v zahradě, je tento trávník závislý na počasí.

Založte svou práci kolem předpovědi počasí a pracovat s počasím, ne proti ní.

O Tim Stephens

Jsem profesionální zahradník s titulem v zahradnické krajině zahradnictví. Chci vám pomoci vytvořit zahradu vašich snů. Chci, aby vaše zahrada vypadala, jako by byla udržována profesionálem. Jako bych tam dělal všechno pro tebe!

3 myšlenky na „Kalendář péče o trávník: Průvodce ošetřením trávníku za měsíc“ “

Ahoj Tim, žiji v Aberdeenu a hrdý na můj trávník. Nakrmil jsem to podzim/jarní krmivo na začátku podzimu, měl bych ho krmit více nyní před koncem zimy? Odpověď

Hledám specifika, jako jsou hnojiva, která je třeba použít a kdy; Kolikrát by měl být trávník sekán v závislosti na sezóně; Péče o sodded trávníky. Žiji v oblasti Sacramenta v Kalifornii. Odpověď

Ahoj Tim, chtěl jsem ti poděkovat za podrobný a přesto podrobný kalendář péče o trávník! Vidím tolik různých článků o péči o trávník a považuji je za tak matoucí. Vaše je perfektní a na místě. vytiskl jsem to! Jsem velmi vděčný. Děkuji Anna odpověď

Zanechte komentář Zrušit odpověď

Zřeknutí se odpovědnosti: Gardenseeker je bezplatný zdroj, se vším od zahradnických tipů po recenze produktů. Jsme podporováni čtenáři:

Pokud nakupujete prostřednictvím odkazů na našem webu, můžeme získat přidruženou provizi, která pomáhá udržovat web.

Kalendář péče o trávník pro trávu v teplé sezóně

Tráva v teplé sezóně může být přizpůsobena horkých létami a mírným zimním zimním. Jak můžete nastavit trávník v teplé sezóně pro úspěch ve všech čtyřech ročních obdobích? Odpověď, kterou hledáte kalendář péče o trávník.

Tento kalendář péče o trávník se stará o vaše klima a typy trávy v teplé sezóně. Postupujte podle tohoto plánu údržby trávníku krok za krokem a splníte vaše zdravé cíle trávníku.

 • Co je v teplé sezóně tráva?
 • Měsíční kalendář péče o trávník
 • Brzy jarních prací na trávníku
 • Pozdní jarní práce na trávníku
 • Počátkem letních prací na trávníku
 • Pozdní letní práce na trávníku
 • Brzy podzimní práce na trávníku
 • Koncem podzimní práce na trávníku
 • Brzy zimní práce na trávníku
 • Pozdní zimní práce na trávníku
 • FAQ
 • Kdy najmout profesionála

Co je v teplé sezóně tráva?

Pokud žijete v jižních státech, pravděpodobně máte trávu v teplé sezóně. Jak název napovídá, tyto typy trávníků pocházejí a prosperují v teplém podnebí s horkými léty a mírnými zimami.

V teplé sezóně rostou také v přechodné zóně uprostřed země, ale mohou být náročné na to, aby se tam spravovaly kvůli chladnějším zimám.

Zde jsou nejběžnější typy trávy v teplé sezóně:

V teplé sezóně rostou v létě aktivně. Jsou více tolerantní než jejich protějšky v severní chladné sezóně, ale náchylní k chladu, spící a hnědé, když průměrné teploty vzduchu nebo půdy klesnou pod 50 až 55 stupňů Fahrenheit. Ve státech s obzvláště mírnými zimami může tráva v teplé sezóně zůstat zelená po celý rok.

Proč je toto důležité? Pochopení vzorců růstu vašeho trávníku vám umožňuje aplikovat ošetření trávníku v ideální době. Většina ošetření funguje nejlépe, zatímco vaše tráva aktivně roste, ale jiní mohou počkat až do pomalejších zimních měsíců. Obvykle je tu malá krouticí místnost, ale na svůj kalendář pozorně sledujte, abyste si nechyběli klíčové časové okna. Pokud použijete léčbu ve špatném ročním období, můžete ztrácet čas a peníze.

Tip Pro: Vždy si pečlivě přečtěte štítky produktu. Některé výrobky nebudou fungovat s trávami v teplé sezóně a jiné nebudou při určitých teplotách účinné.

Žijete na severu nebo v zóně přechodu? Námořní může být kalendář údržby trávníku v chladném období.

Měsíční kalendář péče o trávník

Tento kalendář údržby ukazuje, které měsíce můžete nebo byste měli dokončit každý krok péče o trávník. Bílé zaškrtávací značky ukazují ideální čas. Černé kontroly ukazují možné časy. Ne všechny ošetření mají ideální čas.

Následující kalendář odráží meteorologická roční období, což znamená, že roční období začínají spíše první den v měsíci než na slunovkách a rovnodennosti.

Chcete měsíční kalendář pro váš konkrétní typ trávy? Gruzie University of Gruzie má kalendáře pro Bermudagrass, Centipedegrass, ST. Augustinegrass a Zoysiagrass určený pro majitele domů.

ideální, plán, trávníku, terénního, úpravy, údržbu

Brzy jarních prací na trávníku

Váš trávník se probudí ze zimního spánku. Nyní je skvělý čas na péči o trávník, takže zde je návod, jak začít s rokem.

Sekat

Jakmile jsou teploty půdy nad 60 až 65 stupňů Fahrenheita, sledujte růst vašeho trávníku. Zde jsou ideální výšky sečení pro běžné trávy v teplé sezóně:

Typ trávy Navrhovaná výška (palce) Sekat v této výšce (palce)
Bahiagrass 3.0-4.0 4.0-5.25
Bermudagrass 1.0-2.0 1.25-2.5
Buffalograss 2.0-4.0 2.5-5.25
CARPETGRASS 1.0-2.0 1.25-2.5
Stonožka 1.5-2.0 2.0-2.5
Svatý. Augustinegrass 2.5-4.0 3.25-5.25
Zoysiagrass 1.0-2.5 1.25-3.25

Nikdy neodřízněte více než třetinu výšky trávy. To by mohlo poškodit trávu. Pokud máte mulčující sekačku na trávu, nechte tyto výstřižky na trávníku, aby se rozkládaly a znovu se začlenily do půdy.

Voda

Váš trávník potřebuje každý týden asi jeden palec vody. Jarní sprchy vám mohou pomoci podél cesty, ale zalévejte si ji sami, pokud vaše tráva vadí nebo mění barvu. Po celý léto a na podzim udržujte trávu, dokud tráva nedosáhne zimního klidu.

POZNÁMKA: Počkejte, až bude projít poslední mráz, než vám voda. Studený úder mohl zamrznout zavlažovací vodu a vaši trávu a způsobit poškození. Nedovolte, aby vás falešná jaro přiměla k zalévání příliš brzy.

Získejte test na půdu

Před oplodněním trávníku byste měli vědět, co je ve vaší půdě. Získejte půdní test z místního prodloužení místního družstva, abyste zjistili, jaké živiny váš trávník potřebuje. Test vám také řekne, zda potřebujete provést jakékoli jiné úpravy vaší půdy.

Aplikovat změny půdy

Výsledky vašeho půdního testu mohou doporučit změny půdy, aby se upravila pH. PH půdy měří kyselost a alkalitu. Pokud je vaše půda v tomto měřítku příliš vysoká nebo příliš nízká (obecně nad 7 nebo pod 6), váš trávník by mohl utrpět následující důsledky:

 • Neschopnost přístupu k živinám
 • Toxické úrovně živin
 • Špatné zdraví mikroorganismu

PH půdy můžete změnit s organickými nebo anorganickými změnami půdy, jako je vápna (zvyšuje pH) nebo síru (snižuje pH). Vápno lze aplikovat kdykoli v ročním období, pokud není půda zmrazena, ale podzim je ten pravý čas. Síra potřebuje teplo, aby reagovala s vaší půdou, takže na jaře bude fungovat nejlépe.

ideální, plán, trávníku, terénního, úpravy, údržbu

Změny půdy chvíli trvá, než se rozpadne, takže neočekávejte okamžité výsledky. Při úpravách vyzkoušejte svou půdu každých šest měsíců. Trpělivost se nakonec vyplatí a vytvoří zdravější trávník.

Kontrola plevelů

Nyní se může zdát trochu brzy léčit letní plevele, ale preemergentní herbicidy mohou zabránit letním letákům, jako je krabí tráva, než k nim dojde. Pokud v březnu použijete preemergentní herbicidy, možná se dokonce budete moci dostat dopředu před pozdními jarními plevelemi.

Přestože roční plevele žijí pouze jeden rok nebo sezónu, mohou stále zničit vzhled vašeho trávníku, ukrást cenné zdroje z trávy a šířit semena pro příští rok.

Trvalé plevele jako Nutsedge žije nejméně dva roky. Zdá se, že zemřou na podzim nebo v zimě, ale tajně přežívají pod zemí a do jara se dostanou do času. I když vám to dává větší šance na jejich vymýcení, také jim to dává více času na poškození vašeho dvora. Budete muset kombinovat několik mechanických, chemických a kulturních technik, abyste je udrželi na uzdě.

 • Mechanical: Vytáhněte a vykopávejte plevele pomocí rukou nebo nástrojů. Vytáhnutí částí plevelů je oslabí, ale kopání celého kořenového systému se jich zbaví navždy.
 • Chemikálie: Použijte předvedenní herbicidy, abyste zabránili novým trvalým plevelům. Co když plevele již vyklíčily? Použijte post-engergent bodové ošetření na všechny plevele, které se objevují ve vašem dvoře.
 • Kulturní: Snižte plevele zlepšením technik péče o trávník. Přehodnocení, špatná drenáž, kontaminovaná půda a nezdravá tráva vytvářejí prostředí, které vítá plevele.

Tip Pro: Neautojte herbicidy, když očekáváte déšť nebo jiné zavlažování do 24 hodin. Voda by mohla snížit účinnost produktů.

ideální, plán, trávníku, terénního, úpravy, údržbu

Hodte trávu

Hráčky nejsou užitečné pouze pro podzimní listy; Mohou také přínosem pro váš trávník. Směďte trávník, abyste probudili trávu a opravné poškození z růžové sněhové formy.

Pozdní jarní práce na trávníku

Je to teplejší a vaše teplá sezóna tráva pomalu vytváří rychlost. Zde je návod, jak to nastavit na úspěch před letním vegetačním období.

Sekat

Možná budete muset sekat častěji než dříve, když vaše tráva zvedne rychlost.

Kontrola plevelů

Nyní je vaše poslední šance zabránit těmto letním plevelům s předběžnými herbicidy! Pokračujte v aplikaci post-engergent herbicidů na všechny plevele, které vidíte, jak se objeví.

Výsadba nové trávy

Chcete zasadit nový sod, abyste opravili nerovnoměrný, poškozený nebo neexistující trávník? Technicky to můžete udělat kdykoli v roce, pokud není půda zmrazena, namočená nebo zakrytá sněhem. Ale můžete to také udělat, když tráva roste dobře (pozdě na jaře do léta).

Pro tip: Pokud jsou teploty půdy nad 85 stupňů Fahrenheita, počkejte, až se věci ochladí, aby vaše tráva měla nejlepší šanci.

Hubení škůdců

Bohužel, roztomilí ptáci nejsou jedinými stvořeními, kteří se v tomto ročním období vylíhnou. Hmyz jako gruby a chinch chyby začnou na vašem trávníku občerstvit, takže dávejte pozor na poškození a okamžitě reagujte. Pokud dokážete snadno vytáhnout trávu nebo vidět hnědá skvrna, možná se vypořádáte s napadením škůdců na trávu.

Počátkem letních prací na trávníku

Vytáčí se venku a váš trávník roste silně. Nyní je skvělý čas na využití tohoto zrychleného růstu s léčbou, kterou byste nemohli udělat dříve. Vaše tráva se bude moci zotavit z invazivních ošetření, jako je provzdušňování a dethathing, protože rychle roste a nejsilnější.

Sekat

Nyní, když vaše tráva prosperuje, možná budete muset sekat častěji. Zvyšte svou výšku sečení až o půl palce, aby byla půda pod trávníkem ve stinném trávníku. Pokud snížíte trávník příliš nízko, vaše půda a tráva by mohly vyschnout.

Voda

Nejste jediný, kdo se cítí dehydratovaný na horkém letním slunci. Dávejte pozor na trávník a dejte mu drin. SUC udeří mnoho jižních států a váš trávník často trpí důsledky.

Můžete být omezeni v tom, jak často můžete svou trávu zalévat místními omezeními, ale zde je návod, jak se připravit na sucho a co nejlépe ze situace.

 • Zkontrolujte místní nařízení: Některá města omezují, v jaké době můžete zalévat. Nenechte si ujít tato klíčová okna.
 • Voda ráno: Měli byste to dělat po celý rok, ale je to obzvláště důležité v létě, kdy se voda ještě častěji odpařuje na horkém slunci. Zalévejte trávník před 10 a.M. Zalévání trávníku ve večerních hodinách vytváří chladné a vlhké prostředí, které přitahuje škůdce a nemoci.
 • Provádět vodní audit: Audit vody je hodnocení odpadu na vodu provedený vámi nebo profesionálem. Zkontrolujte, zda netěsnosti zaškrtněte, abyste se ujistili, že voda nechodí tam.

Oplodnit

Vaše tráva potřebuje živiny, když aktivně roste na zelenou. Hnojivo je to, jak váš trávník získává ty základní živiny, včetně dusíku (N), fosforu (p) a draslíku (k). Při výběru hnojiva použijte výsledky testů půdy jako průvodce a pečlivě si přečtěte štítky pro pokyny pro zavlažování a ideální teplotní rozsahy.

Pokud je příliš horký nebo suchý, váš trávník by mohl trpět spálením hnojiva. Popálení hnojiv je pravděpodobnější s hnojivami s rychlým uvolňováním, takže místo toho použijte hnojivo s pomalým uvolňováním.

Pro tip: Zkontrolujte místní nařízení o hnojivě. Některé státy omezují nebo zakazují hnojiva fosforu, aby zabránily škodlivému odtoku a květu řas.

Provzdušňování a dohled

Zkuste nalepit šroubovák do půdy. Bylo to těžké? Pokud ano, váš trávník je pravděpodobně zhutněný a potřebuje provzdušňování. Provzdušňování jádra vytváří ve vašem trávníku malé otvory, aby kořeny trávy umožnily přístup k vzduchu, vodě a živině. Zlepšuje také růst kořenového systému.

Aerace je často spárována s dohledem, protože umožňuje vstoupit semena do půdy. Dohlížení je proces šíření nového semene trávy na existující trávník, který vyplní náplasti nebo zahušťuje trávník. Červen je skvělý čas na provzdušňování a dohlíží na váš trávník.

Dethathing

Thatř je rostlinné trosky, které se staví na půdě vašeho trávníku. Zatímco malá dozau je zdravá, příliš mnoho (obvykle více než půl palce) může váš trávník udusit a vytvořit perfektní prostředí pro škůdce a nemoci.

Aerace odstraní některé došku, ale nemusí to stačit, pokud máte velké množství. Dethatch pomocí manuálního dethatcheru, elektrického dethatcheru, výkonu nebo svislé sekačky.

Hubení škůdců

Škůdci na trávu mohou zničit vaši letní zábavu, ať už vás kousají nebo poškozují trávník. Jedná se o nejběžnější letní škůdci na trávu, kteří dávají pozor na:

 • Armádní červory
 • Blechy
 • SOD Webworms
 • Chinch Bugs
 • Cutworms
 • Mravenci
 • Grubs
 • Klíšťata
 • Mšice
 • Krtek cvrčky
 • Spittlebugs

Pozdní letní práce na trávníku

Vzhledem k tomu, že trávy v teplé sezóně zpomalují na podzim, je pozdní léto vaší poslední šancí využít jeho růst pro následující ošetření:

 • Oplodnění
 • Provzdušňování
 • Instalace SOD
 • Dethathing
 • Dohlížení

I když můžete tyto ošetření vytlačit do předčasného pádu, nebudou se ukázat jako účinné.

Kontrola plevelů

Zimní každoroční plevele klíčí na konci léta na podzim, takže pro ně můžete nyní aplikovat preemergentní herbicidy.

Hubení škůdců

Víte, na co je ten pravý čas? Grub Control. Srpen a září jsou, když se vylíhnou vejce a budou náchylnější k pesticidům než kdy jindy. Pokud nyní zacházíte s těmito nově vylíhnutými gruby, nebudou moci přezimovat v půdě vašeho trávníku a příští jaro způsobují zmatek.

Brzy podzimní práce na trávníku

Je to podzimní list, který vidíte? Chladnější počasí zpomaluje teplé sezóny trávy dolů. Zde je to, jak to ovlivní váš plán péče o trávník.

Sekat

Váš trávník ještě není úplně rostoucí, ale pravděpodobně to zpomalí. Pokračujte v měření a sekání, ale jděte do toho a snižte výšku sečení půl palce, pokud jste ji zvedli v horkých letních měsících.

Hraběte a mulč listů

Pokud máte kolem trávníku stromy, tyto krásné podzimní listy mohou ovlivnit váš trávník negativním a pozitivním způsobem. Hromady mokrých listů mohou udusit trávu, pěstovat houby a zakrývat škůdce. Hrabání a likvidaci listů je nezbytnou součástí péče o podzim i zimního trávníku.

A co výhody? Mulčující listy pomocí mulčující sekačky na trávu přidávají živiny do půdy a kontrolují plevele. Pokud listy pokrývají více než 50% vašeho trávníku, měli byste je pravděpodobně zabalit nebo znovu použít, aby byli v bezpečí. Nechcete přemoci nebo udusit trávník. Proč nepoužívat tyto další listy jako kompost nebo mulč pro vaše zahradní postele?

Dohled s trávou v chladné sezóně

Kéž by váš trávník mohl zůstat zelené déle? Dohlížel na trávník s trávou v chladné sezóně, jako je Ryegrass. Tráva v chladné sezóně vydrží chladnější teploty a na jaře a v létě zemřou a ponechá prostor pro vaši teplou sezónu, která bude opět růst. Udržujte nové trávy vlhké, zatímco klíčí.

Poznámka: Bermudagrass dělá to nejlepší s zimním dohledem. Centipedegrass, st. Augustinegrass a Zoysiagrass se tak nedělají s dohledem.

Kontrola plevelů

Pokud tak již neučiníte, použijte kontrolu nad plevelem pro zimní plevel. Pokračujte v aplikaci post-engarmové kontroly plevelů na cokoli, co je již na vašem trávníku.

Hubení škůdců

Grubs jsou na cestě v tomto ročním období, ale možná budete mít šanci s nimi v září zacházet. Mezi další běžné škůdce na podzim patří:

 • Chinch Bugs
 • Armádní červory
 • Cutworms
 • SOD Webworms
 • Billbugs
 • Mravenci
 • Krtek cvrčky
 • Blechy
 • Klíšťata

Aplikovat změny půdy

Pád je vhodný čas na aplikaci pozměňovacích návrhů půdy, protože budou mít spoustu času na to, aby se na jaře znovu rozpadly, než začne růst trávy znovu růst. Získejte aktualizovaný test půdy, abyste zjistili, jak se daří pH půdy, a použijte změny, které doporučuje.

Koncem podzimní práce na trávníku

Jak se počasí ochladí a padají listy, je lákavé zastavit péči o trávník a trávit čas uvnitř teplým nápojem. Musíte však připravit trávník na zimu. Pokud tak neučiníte, můžete nechat své budoucí já s bolestí hlavy na jaře.

Sekat

V závislosti na místním klimatu můžete brzy bez sečení sekat. Trávy v teplé sezóně jsou spící, když jsou průměrné teploty vzduchu nebo půdy pod 50 až 55 stupňů Fahrenheit. Pokračujte v sečení, dokud vaše tráva nepřestane růst nebo nezhnědne. Můžete postupně snižovat výšku sečení, abyste umožnili lepší proudění vzduchu a vodu, ale nikdy neklouznete pod doporučenou výšku pro typ trávy.

Kontrola plevelů

Neustále zacházejte s těmito plevelemi, ale zde jsou některé věci, které Kansas State University doporučuje mít na paměti:

 • Použijte herbicidy, když je nad 50 stupňů Fahrenheita, protože to je, když plevel roste.
 • Dávejte pozor na zimní letničky, jako je Chickweed.

Brzy zimní práce na trávníku

Není skvělé odpočinout si uvnitř, když je nachlazení počasí? Věci se konečně zpomalily pro váš trávník, ale stále na to musíte dávat pozor. Čím teplejší zimy, tím více práce budete muset udělat (i když je to stále pěkná přestávka ve srovnání s předchozími sezónami).

Sekat

Pokud průměrné teploty klesnou pod 50 až 55 stupňů Fahrenheita, jste mimo háček pro sečení. Čím chladnější je počasí, tím citlivější se vaše tráva stane, takže to nechcete zdůraznit a jeho zdraví na příští rok.

Poznámka: Pokud žijete v teplé, subtropické oblasti, váš trávník může v zimě stále růst. Udržujte sečení na základě předchozích pokynů.

Údržba sekačky

Než odložíte sekačku na trávu, je čas ji zimní. Vyprazdňování palivové nádrže, kontroly oleje a oostřování sekaček bude váš stroj vydržet déle a ušetří vás před katastrofou sekačky na jarní sekačky. Udržujte to na suchém místě, kde se nebude mokrý ani zamrznout.

Voda

Ačkoli váš trávník potřebuje méně vody než obvykle, může v zimě stále potřebovat doplňkové zavlažování. Zalévání umožňuje trávě udržovat základní činnosti, jako je růst kořenů. Vyřízněte zalévání asi o polovinu nebo vodu, když nedošlo k žádné srážce za tři až čtyři týdny.

Kontrola plevelů

Dorazily zimní každoroční plevele. Přestože v létě přirozeně vymřou, zacházejte s nimi nyní, aby se semena nerozšiřovala. Zde jsou plevele, na které je třeba dávat pozor:

Hubení škůdců

Škůdci na trávu bývají během zimy spící, ale stále mohou být ve vašem dvoře. Udržujte svůj trávník, stromy, keře, okapy a odpadky, takže škůdci mají méně míst, kde se mohou skrývat a méně věcí k jídlu.

Pozdní zimní práce na trávníku

Šťastný nový rok! Nové, nový trávník. Brzy cyklus začne znovu, ale jste v posledním úseku roku. Naštěstí pro vás je velmi málo, co musíte udělat, abyste se připravili na nadcházející jarní sezónu.

Kontrola plevelů

Ty jarní plevele tam budou, než to budete vědět, pokud neplánujete dopředu. Použijte ovládání plevelů na jaře, abyste usnadnili život.

FAQ

Buffalograss, Bermudagrass, Zoysiagrass a Bahiagrass jsou nejvíce tolerantní trávy v teplé sezóně.

Žádný stín? Žádný problém! Bermudagrass vyžaduje, aby se dařilo plné sluneční světlo.

Závisí to na vašich konkrétních okolnostech. Jaká je vaše půda? Jak často používáte trávník? Ve které části země žijete? Zde jsou tři nejjednodušší trávy v teplé sezóně, které si můžete udržovat:

Stonožka je tolerantní k neplodné půdě, davy plevelů, odolávání škůdců a nemocí a vyžaduje méně hnojiva a sečení. Nemá však vysokou toleranci pro opotřebení, nachlazení nebo sůl, takže to nemusí být dobrá volba, pokud máte hodně pěší provozu, žijete poblíž pobřeží nebo máte chladné zimy.

Zoysiagrass drží dobře nosit, sůl, sucho, nemoci a škůdci. Má nízkou až střední frekvenci sečení. Funguje to dobře v přechodné zóně, kde jsou zimy příliš chladné na jiné trávy. Tento typ trávy je však náchylný k doškově, takže jej nepředvídate.

Bahiagrass může růst v písečných, neplodných půdách bez přílišného zavlažování nebo hnojiva, ale má nízkou toleranci pěšky. Jeho mírná až vysoká míra růstu znamená, že během vegetačního období budete muset často sekat. Bahiagrass má potenciál s nízkým onemocněním a mírnou toleranci hmyzu.

Kdy najmout profesionála

Váš trávník potřebuje celoročně péči, aby vypadal co nejlépe. Podzim a zima jsou méně zaneprázdněné, ale jaro a léto jsou plné péče o trávník. Pokud jste zapomenutí, zaneprázdněni nebo nenávidíte práci v letním žáru, můžete si nechat ujít klíčová léčebná okna. Péče o trávník může tuto zátěž sundat z vašich ramen. Nechte trávníku milovat vás spojit vás s místními odborníky na údržbu dvůr.

Hlavní fotografický kredit: Stickpen | Veřejná doména | přes Wikimedia Commons