Jak brousit wolfram pro svařování TIG – kompletní průvodce. Wolframový broušení

Jak brousit wolfram pro svařování TIG. kompletní průvodce

Svařování TIG je proces, který vyžaduje dovednost a přesnost. Zahrnuje to wolframovou elektrodu, která musí být správně uzemněna, aby se dosáhlo nejlepších výsledků. Správná příprava wolframu může výrazně ovlivnit kvalitu vašich svarů, takže je důležité vědět, jak to udělat správně. V tomto blogovém příspěvku projdeme základy broušení wolframu pro svařování Tig.

Výběr broušení kol

Prvním krokem při broušení wolframu je výběr správného druhu broušení. Pro ostření elektrod je kvalitní kolo oxidového hliníku je ideální pro oostřování wolframových elektrod, protože je nebude kontaminovat jako jiné typy kol. Ujistěte se, že používáte jeden s průměrem mezi 3/4 palce a 1-1/2 palce, protože větší velikosti může způsobit, že elektroda během broušení přehřívá.

brousit, wolfram, svařování, kompletní

Technika broušení

Jakmile si vyberete kolo, ujistěte se, že je před začátkem bezpečně namontováno na mlýnku. Až budete připraveni, držte elektrodu pevně na svém místě s dominantní rukou, zatímco používejte dominantní ruku k zapnutí brusky a začněte broušení. Přesuňte elektrodu kruhovým pohybem proti kola pod úhlem, který je kolmý k jeho povrchu. to pomůže zajistit rovnoměrné mletí pokaždé. Pokračujte, dokud nedosáhnete požadované délky a tvaru. obecně řečeno, mělo by to být někde mezi 3/8 palce a 5/8 palce dlouhé s konzistentním průměrem po celou svou délku. Jakmile budete hotovi, nezapomeňte vypnout brusku, než odložíte nebo odstraníte elektrodu z kola!

Stupeň grind

Jakmile máte svou elektrodu dolů do velikosti, je důležité ji pečlivě prohlédnout, zda na jeho povrchu nebo oxidaci na jejím povrchu. tyto mohou ovlivnit, jak dobře se vaše svary spojí, když je dokončeny, takže je třeba je před pokračováním odstranit. V případě potřeby opakujte výše uvedené kroky, dokud všechny kontaminanty nezmizí z jeho povrchu. Poté přejděte a určete, jaký typ úhlu grind je pro náš projekt nejvhodnější konzultací se zkušeným svářečem v případě potřeby!

Závěr:

Správné broušení wolframu je nezbytné pro dosažení dobré kvality svaru při používání technik svařování TIG. Klíčovými body jsou výběr vhodného brusného kola, které nebude kontaminovat elektrodu, napájecí mlýnek před zahájením práce, pohybující se kruhovým pohybem v úhlu kolmo k jeho povrchu, zatímco pevně držíte jednou rukou (váš dominantní ruka), a konečně pečlivě kontrolovat po dokončení známky oxidace nebo kontaminace, než pokračujeme dalším s naším projektem! S ohledem na tyto jednoduché tipy mohou svářeči, výrobci i kovová pracovníci úspěšně připravit své elektrody wolframu pro optimální svařovací výkon Tig.

Abhishek je ostřílený bloger a průmyslový odborník, který sdílí jeho poznatky a znalosti o různých tématech. Abhishek s jeho výzkumem nabízí cenné poznatky a tipy pro profesionály a nadšence. Sledujte ho pro odborné rady ohledně nejnovějších trendů a vývoje v kovovém průmyslu.

Úvod: Dokonale naostřte wolfram pro svařování TIG!

Každý, kdo se svařoval TIG, zažil kontaminování wolframu. Ať už jste ponořili horký wolfram do roztaveného svařovacího kaluže, nebo se dotkli plnicí tyče k wolframu, máte zaručení výletu do brusky, abyste tuto elektrodu vyčistili! Dnes vám ukážu rychlý a snadný způsob čištění a naostření vaší elektrody, takže se můžete vrátit pod kapotu a položit ty korálky! Dělám veškeré své svařování Tig v Techshop v Menlo Park, Kalifornie. Mají skvělé zařízení plné nástrojů a dobře informované instruktory, aby vás naučili, jak používat stroje a vybavení!

Bench Grinder Hand Drill (nejlépe bezdrátový) Brsku na pás (volitelné)

Krok 1: Zasunění wolframu do vrtání rukou

Zde je několik příkladů některých pěkně kontaminovaného wolframu. Co teď chcete udělat, je Chuck the wolfram do vrtání rukou stejně jako byste měli vrtací kousek.

Krok 2: Broušení wolframu

Pamatujte, že na lavičce mletí mletí wolframu. Pokud broušíte elektrodu na kolo, které je sdíleno ocelí, riskujete vložení kontaminantů do wolframu. Nyní, stejně jako byste normálně broušili wolfram (vždy opouštěli zrna z broušení, podélně) a učinili délku špičatého kužele asi 2x průměr elektrody. Nezapomeňte otřes špičkou špičatého kužele, aby neodfoukl do svarového bazénu a dále kontaminoval svary. Na vedlejší poznámku můžete dále vyleštit wolfram na brusku pásmu (také věnované wolframu), abyste dostali některá zrna ven. To není úplně nutné, pokud možná nebudete stavět kosmickou loď.

Krok 3: Podívejte se, kolik času jste zachránili!

Dokonale naostřel wolfram! Fantastický! A nemuseli jste spálit prsty na tom malém kousku wolframu, jako jste to udělali v minulosti! To je dobrý bod (zamýšlená slovní hříčka!) Pokud pracujete ve omezených prostorech a potřebujete použít malou zadní čepici na pochodně; K vyčištění mělké čepice budete potřebovat malý kousek wolframu. A pokud jste se někdy pokusili brousit 1 palcový kus wolframu, víte, že je horká, opravdu horká! Také můžete uložit výlety zpět do mlýnku broušením obou konců wolframu, 2 za 1!

Doufám, že vám to všichni považujete za poučné a ušetříte nějaký čas v procesu! Také pokud jste nikdy nebyli na Techshopu, najděte jej. Můžete klesnout kdykoli jsou otevřeni (9:00, 7 dní v týdnu) a absolvovat bezplatnou prohlídku zařízení.

Wolframový broušení pro mlýnek

Kariéra ve svařování je finančně překvapivě odměňující. Ve zprávě The Wall Street Journal v roce 2015 může svářeč vydělat až 140 000 za rok. Energetická a stavební průmyslová odvětví požadují pro kvalifikovanější svářeče až do roku 2022-a to je pouze v USA. Globální poptávka po kvalifikovaných svářeči se také zvyšuje.

S touto skutečností by se jednotlivci, kteří se zajímali o svařování, by se měli připravit se základy učení nebo používání této dovednosti. Jeden z nejobtížnějších a nejdůležitějších typů svařování, kterému je třeba pochopit, se nazývá svařování TIG.

Při učení je třeba znát ten správný druh vybavení a materiálů, které mají být použity. Například je snadné hledat ten pravý broušení wolframu. Nalezení pravého mroukaného kotouče karbidu wolframu je však trochu náročné. Tito dva jsou některé z důležitých detailů, které člověk musí vědět o svařování TIG.

Co je svařování Tig?

Svařovací svařování TIG (Tungsten inertní plyn), oficiálně uznávané americkou svařovací společností (AWS) jako plynový wolframový obloukový svařování (GTAW), je manuální svařovací proces, který využívá wolfram k teplu a roztavení kovů a roztavení kovů a roztavení kovů a roztavení kovů a roztavení kovů. Z tohoto důvodu svařování TIG vyžaduje několik zařízení a několik materiálů, aby správně fungovalo.

Potřebné materiály

Kromě wolframu vyžaduje svařování TIG broušení wolframového broušení, elektrody, napájecího zdroje TIG, TIG pochodeň a stínění plynu. Znalost každého z těchto materiálů může odhalit více o procesu svařování.

Elektrody

Elektrody vyrobené z nekonzumatovatelného wolframu se používají k svařování různých druhů kovů ve svařování TIG. Je to důležitou součást procesu svařování, protože působí jako vodič pro proud potřebný k vytvoření elektrického oblouku. Oblouk je výboj elektřiny za účelem zahřívání a roztavení kovů během svařování.

Při svařování Tig se používají různé druhy elektrod, i když všechny jsou vyrobeny z wolframu. Každý z nich vyžaduje jeden nebo více různých druhů elektrického proudu, když je použit. Lanthanované zlato, ceriované šedé a thiroired Red wolfran Electrodes potřebují elektřinu přímý proud (DC). Na druhé straně lanthanovaná modrá a vzácná Země směsí fialové wolframové elektrody potřebují střídavý proud (AC) elektřinu. Pouze čistá wolframová zelená používá AC.

Zatímco elektrody wolframu se používají k svařování různých kovů, musí být nejprve tvarovány nebo naostřeny broušením pro wolfram.

Ostření wolframových elektrod

K zaostření elektrod, bude nutný broušený stroj (mlýnek na lavičku), bude potřeba ruční vrták a kolo mlýnky na wolfram. Elektroda musí být bezpečně vložena do ruční vrtačky stejným způsobem, jak by to bylo možné s vrtacím kouskem. Poté opatrně rozdrťte elektrodu na mletí. Po broušení může být elektroda vyčištěna specializovaným řemenem.

Elektrody jsou tvarovány do dvou typů: špičatý a zaoblený. Spisované elektrody se používají k svařování kovů železných. Železné kovy obsahují železo a příklady jsou nerezová ocel, uhlíková ocel, jemná ocel, kované železo a litinu. Jsou odolné a mají vysokou úroveň pevnosti v tahu (odolná vůči lámání i pod napětím).

Naopak, zaoblené elektrody se používají ke svařování nesermových kovů, které v nich neobsahují žádné železo. Příklady jsou hliník, měď, olovo, zinek a plechovka. Nežerné kovy jsou vysoce odolné vůči korozi a rzi. První kovy, jako je zlato a stříbro.

Na druhou stranu je důležité si uvědomit, že svářeči by měli používat vyhrazený broušený kotouč Tig wolfram. Broušení používané pro ocel a jiné kovy může nechat kontaminanty v wolframu.

Který broušení k použití

Výběr správného broušení je snadný. Většina svářečů si vybere mezi diamantovým broušením a broušením elektrody wolfram z karbidu, známého také jako zelené kolo (kvůli barvě suroviny). Jiní se však rozhodnou pro kola oxidu hliníku.

Diamantová kola jsou pro broušení elektrod nejvíce doporučené. Produkují čisté, přesné tvary. Jsou také vysoce odolné. Mnoho z nich je však považuje za drahé. Je to dost fér na místo toho použít wolframová kola karbidu. Na druhé straně se kola oxidu hliníku používají pro obecný účel.

Stínění plynů používaných při svařování TIG

Při svařování TIG se používají tři typy plynů. Každý plyn se používá pro svařování různých typů kovů.

Nejčastěji používaným štíty plynu je argon, protože se snadno nachází v zemské atmosféře. Používá se pro svařování titanu, hliníku, nerezové oceli a dalších typů ocelí.

Někteří svářeči přidávají 2-5% vodíku s argonem. Říká se, že produkují svary, které vypadají čistěji a bez oxidace povrchu nebo rzi. K dosažení tohoto cíle umožňuje kombinace argonu a vodíku, aby se elektrický oblouk stal teplejším. Jak se to stane, zvyšuje se rychlost svařování. Vodík však nefunguje dobře s uhlíkovými ocely a slitinami hliníku.

Třetím typem stínícího plynu používaného ve svařování je helium. Je to také někdy kombinováno s argonem. To také způsobuje žhavější oblouk, a proto vytváří rychlé svařování. Umožňuje také hluboko pronikání výplňového kovu do svařovaného materiálu. Helium je však drahé a není snadné spustit oblouk, pokud se tento plyn používá.

Na vedlejší poznámku, když bylo ve 40. letech 20. století představeno svařování, bylo původně použito Helium. Proto někteří staří lidé dnes označují svařování TIG za svařování heliarc.

Kde se používá svařování TIG?

TIG je běžně používán a preferován mnoha díky svým vysoce kvalitním, přesným svarům. Z tohoto důvodu se používá v mnoha průmyslových odvětvích. Vyžaduje však vyšší úroveň mistrovství ve srovnání s jinými typy svařování. Je to proto, že svářeč musí při používání svařování TIG používat dvě ruce. Jinými slovy, svářeči TIG by měli být dobře vyškoleni.

Kromě produkce přesných, vysoce kvalitních svarů má TIG svařování mnoho výhod oproti jiným typům svařování.

Svařování TIG pracuje téměř na všech typech kovů s vysokými body tání. To se populárně používá pro svařování slitin na bázi niklu a hliníkové nerezové oceli. Používá se také pro spojení hořčíku a hliníku. Je také dobré pro svařovací reaktivní kovy, jako je zirkonium a titan. Tyto reaktivní kovy fungují špatně s dusíkem a kyslíkem. Současně se stanou křehci, když jsou vystaveni vzduchu.

Svařování Tig je také ideální pro spojení kovů s tenkou základnou. Vytváří také méně kouře a výparů, takže viditelnost je při práci vysoká. Vyžaduje minimální dokončení; Ačkoli použití wolframového broušení při oostřování elektrod vyžaduje čištění poté. A co víc, existují některé případy, kdy není vyžadován výplňový kov. K tomu obvykle dochází, když se svařování TIG používá k spojování dvou kovů dohromady.

Další krok

Neexistuje lepší učitel než zkušenost. Kupte si potřebné materiály a vyzkoušejte svařování TIG s dobře vyškoleným svářečem, abyste viděli, jak to funguje zblízka.

Jak trvale obnovit světlomety (správným způsobem)

Mlhavé světlomety se nepoužívají jen z estetické přitažlivosti vaší jízdy. jsou také bezpečnostní nebezpečí. Snížením světelného výkonu v noci zhoršuje vaše schopnost vidět vidění a vystavovat vás a všechny ostatní do vašeho auta.

Naštěstí jsou mlhavé světlomety velmi snadno opravitelné. A co víc, nemusíte utratit statnou částku u mechanika, protože obnovení světlometů je něco, co můžete udělat sami.

Zde je náš komplexní průvodce, jak trvale obnovit světlomety, plus několik rychlých dočasných oprav, které můžete vyzkoušet, pokud jste ve spěchu.

Co způsobuje mlhavé světlomety?

Když si poprvé koupíte auto, všechny jeho části, včetně světlometů, jsou obvykle příjemně lesklé. Několik měsíců po linii jsou kdysi lesklé světlomety nahrazeny zamlženými světlomety kvůli:

  • Oxidace: Většina moderních automobilů má polykarbonátové plastové světlomety. Na rozdíl od skla polykarbonátové plasty vyvíjí mikroskopické trhliny, které se při vystavení slunečnímu světlu zvětrnou, což nakonec způsobuje zakalený nebo zamlžený vzhled světlometů
  • Čas a povětrnostní podmínky: Ačkoli polykarbonátové plastové světlomety jsou obvykle pokryty pomocí potahovacího filmu, vystavení drsným povětrnostním podmínkám po dlouhou dobu způsobuje, že kabát odlupuje
  • Vodní pára: Kondenzace uvězněná v lightboxu vašeho automobilu je také běžným viníkem za tupěcími světlomety
  • Nečistoty a chemikálie: Pokud jste vždy na silnici, může vaše auto vyvinout tenkou chemickou a nečistotou vrstvu, což způsobuje žluté světlomety

Jak obnovit automatické světlomety

Broušení je nejlepší a nejúčinnější způsob, jak trvale obnovit automatické světlomety. Brusové světlomety odstraňují zamlženou vrstvu a odhalují kdysi lesklé světelné čočky, které jste milovali. Zde je to, co budete potřebovat:

  • Teplá, mýdlová voda
  • Čistá voda
  • Měkký, suchý hadřík
  • Maskování/malířská páska
  • Listy brusných papírů. 600, 1 000 a 2 000 Grit
  • Plastová leštící sloučenina
  • Flanel leštící hadřík
  • UV záření odolný vůči UV

Vyčistěte světlomety

Brusové světlomety bez řádného čištění mletí kontaminantů hluboko do jejich povrchu, což má za následek hrubý, nerovný povrch se špatnou adhezí.

Použijte teplou, mýdlovou vodu k vyčištění čoček světlometů, opláchněte a poté otřete měkkým suchým hadříkem. Možná budete chtít také umýt okolní oblasti, abyste pomohli s dalším krokem.

Páska z oblasti

Nechcete náhodně brousit barvu vašeho automobilu, který by se na vašem seznamu stal jen další nový a drahý automatický problém.

Než začnete brousit, abyste obnovili své světlomety, naneste maskování nebo malířskou pásku kolem oblasti světlometů. Obvykle stačí dva proužky pásky. Pokud se cítíte nejistí i po použití pásky, můžete vždy odstranit své světlomety, ale to bude hodně práce.

Broušení světlometů

Jakmile vyčistíte mlhavé světlomety a pálíte oblast, je čas, aby začala skutečná práce. K dokončení práce budete potřebovat tuk a různé krupice brusného papíru. Všimněte si, že čím vyšší je štěrk, tím jemnější brusný papír. Začněte s nejhrubší možností a postupně se chystáte na nejjemnější.

To znamená, že zde jsou kroky broušení pro tento projekt obnovení světlometů pro kutily:

  • Suchý písek s 600 brusným papírem: Protože je to nejhrubší, píst vaše světlomety pomocí 600 štěrkových písečných papírů, písek v přímých vodorovných liniích, dokud nebude pokryta celý povrch a zajistíte, abyste udržovali konzistentní vzor, ​​dokud nebudete spokojeni, že zamlžená vrstva je pryč. Pokud jsou vaše světlomety silně oxidované a zakalené, můžete použít 400 grit brusného papíru.
  • Mokrý písek s 1 000 brusným papírem: Pomocí láhve na vodu naneste vodu (slouží jako mazivo) na povrch vašich světlometů a lehce mokrý písek pomocí 1 000 obrže mokrý nebo mokrých suchých písečných papírů. Jak je uvedeno, postupujte podle konzistentních návrhů na broušení pro snadnější proces obnovy světlometů. Také pokračujte v mazání povrchu vodou.
  • Mokrý písek s pískem 2 000 krupic: V tomto okamžiku by vaše světlomety měly být jasnější a toto poslední kolo broušení je dostat tu extra oomph a vyhladit povrch čočky světlometů. Stejně jako jsme to udělali v předchozím kroku, namažte povrch vodou a lehce použijte pískový papír s mokrým suchou o rozloze 2 000 obr.

Čistý a lesk

S pryč zakalenou vrstvou budou vaše světlomety nyní jasnější a znovu vypadají téměř nové. Pokud chcete dostat ten showroom jiskří zpět, musíte je vyčistit a vyleštit. Otřete povrch pomocí alkoholu a papírových ručníků k odstranění broušení zbytků a poté leštící látku leští leštící látkou pomocí konzistentních pohybů pro další lesk.

Alternativně, pokud chcete používat elektrické nářadí, můžete také budovat a vyleštěte své světlomety pomocí bavlněného leštěného kotouče nebo plstěné lešticí kolo s mlýnkem úhlu nebo mlýnkem. Místo leštění sloučeniny byste použili modrý rouge buffing sloučeninový lišta s těmito druhy bušení kol. Jen se ujistěte, že jej spustíte na nízkém nastavení, které příliš nevytáhne plastový povrch, což by mohlo způsobit poškození světlometu.

Naneste UV tmel

Přestože broušení světlometů je poněkud snadný a efektivní způsob, jak obnovit světlomety, není to něco, co chcete dělat pořád. Pokud chcete odstranit zakalenou pohled na dlouhou dobu, musíte tento projekt dokončit s UV tmelem.

Použití UV tmelu zabraňuje znovu oxidaci světlometů. Budete chtít použít alespoň tři pláště k zachování toho úžasného světlometu, kterého jste dosáhli broušením.

Rychlé (dočasné) opravy pro obnovení světlometů

Broušení je efektivní, ale vyžaduje loketní tuk a je časově náročné. Zde je několik snadných, dočasných oprav, které můžete použít k čištění zamlžených světlometů, když je problém:

Zubní pasta

Kromě čištění zubů má zubní pasta 101 dalších použití, včetně obnovy vašich světlometů. Obsahuje mírně abrazivní ingredience, které rozkládají oxidační kontaminanty na povrchu čočky.

brousit, wolfram, svařování, kompletní

Smíchejte zubní pastu s jedlou sodnou a rovnoměrně ji otřete na povrch světlometu. Nechte to zaschnout a poté otřete měkkým mokrým hadříkem. Vaše světlomety budou jasnější než dříve a budete nastaveni na několik příštích nočních pochůzek.

Použijte jedlou sodu a destilovaný ocet

Podobně jako zubní pasta, jedlá soda a octa jsou neuvěřitelně všestranné produkty. Při čištění automatických světlometů, jedlá soda rozkládá kontaminanty, zatímco octa účinně odstraňuje špínu.

Smíchejte jednu část jedlou sodu s jednou částí octa, abyste vytvořili šupinovou pastu. Třete pastu na svých světlometech, nechte ji několik minut sedět a poté ji otřete měkký hadřík. Budete mít lesklejší světlomety v žádném okamžiku.

Použijte Coca Cola

Jo, čtete to správně. váš oblíbený nápoj může také obnovit automatické světlomety. Obsahuje kyselinu fosforečnou, která je poměrně účinná při odstraňování rzi a skvrn.

Přeneste plechovku dietního koksu (je snazší čistit, protože nemá zbytky cukru) do postřikové láhve a na vaše světlomety nastříkejte rozumné množství. Nechte to sedět na minutu a pak ji osušte pomocí mikrovlákna látky. Pokud jsou vaše světlomety silně oxidovány, možná budete muset tento proces opakovat několikrát.

Obnovte automatické světlomety s mýdlem nádobí

Pro tuto metodu nejprve otřete světlomety a odstraňte prach a další zbytky. Naneste horkou vodu a misku a nechte ji několik minut sedět. Otřete kruhové, konzistentní pohyby a opláchněte. Podle potřeby opakujte kroky.

Brání oxidaci světlometů

Zatímco mlhavé světlomety nejsou zcela nevyhnutelné, zkontrolujte kroky, které můžete podniknout, abyste zabránili rychlému oxidaci světlometů:

  • Park chytře: Hlavním důvodem, proč světlomety žluté je UV záření. zaparkujte vaše auto ve stínu, kdykoli je to nejjednodušší způsob, jak zpomalit oxidaci světlometů.
  • Umyjte si auto: Jak bylo uvedeno, světlomety automobilů se někdy kvůli nečistotům a chemické vrstvě zatahují. Pravidelné mytí vozidla pomocí správných čističů pomáhá zabránit zamlžení.
  • Pravidelně píst vaše světlomety: Nemusíte čekat, až budou vaše světlomety úplně zažloutlé, aby je zazvonily. Bandové světlomety jednou za několik měsíců je udrží vypadat tak lesklé jako oni, když jste poprvé koupili vaše auto.

Obnovení světlometů trvale

Obnovení světlometů je projekt, který můžete zvládnout v pomalé neděli odpoledne sledováním výše uvedených tipů. Mějte však na paměti, že některé techniky obnovy světlometů pro kutily jsou účinné pouze na krátkou dobu. Band je nejlepší volbou pro trvalé obnovení světlometů.