Jak otevřít víko baterie Bosch s5

Tipy pro kutily, jak provádět servis bezúdržbové baterie

Dávno pryč jsou doby, kdy stačilo připojit nabíječku a přes noc. Například zcela vybitá baterie s kapacitou 50 Ah potřebuje deset hodin nabíjení při kapacitě 5 Ah. Nabíjení by se mělo provádět se sejmutým víkem nebo vytaženými zástrčkami. Baterii byste také neměli nabíjet příliš rychle. To může vést k přehřátí a dokonce k varu elektrolytu.

Vyhledávání pro vaše hledání : HLEDAT VIDEO : Obnova baterie Varta Blue Dynamic 60 s adaptivní nabíječkou Verze 4 TOP

O společnosti Topla

Jeden z předních světových výrobců baterií. Od 70. let se zařízení dodávalo na trhy v SSSR, používalo se v automobilovém průmyslu i v průmyslových podnicích.

Na začátku nového století prošla společnost skutečnou technologickou revolucí. Používají se moderní technologie, změnil se přístup k práci a znásobil se rozsah prováděných prací.

Kde se používají baterie Topla

TAB nyní vyrábí všechny typy průmyslových a automobilových baterií. Na oficiálních stránkách ruského zastoupení společnosti si můžete prohlédnout celou nabídku.

V sovětské éře byly aktivně dodávány do energetických, komunikačních a dalších zařízení. Dnes vyrábí velké množství druhů olověných startovacích akumulátorů pro automobily, které se dodávají prakticky do celého světa, včetně naší země. Lze je zakoupit u specializovaných prodejců Topla.

Jak otevřít bezúdržbovou baterii

Způsobů, jak otevřít zapečetěný zdroj energie, není mnoho a závisí na vašem cíli. Pokud potřebujete olovo (pro lov nebo rybaření), nemusíte se starat o to, jak baterii otevřít, a jednoduše rozbijete její pouzdro.

Abyste prodloužili životnost baterie, musíte vytvořit otvory, které umožní přístup k bateriím.

 • Odstraňte nálepky z povrchu baterie.
 • Pečlivě zkontrolujte kryt. Protože se jedná o uzavřený olověný akumulátor, který byl naplněn již z výroby, zůstávají zátky opatřeny razítkem.
 • Vezměte šídlo, šroubovák nebo vrtačku a opatrně udělejte otvory do výplní.

Tento jednoduchý postup vyžaduje opatrnost, ale umožňuje obnovit funkčnost stávajícího zdroje napájení namísto nákupu nového.

Oprava vlastníma rukama. jak správně opravit baterii

Po dosažení elektrolytu je třeba zkontrolovat tři parametry:

 • Barva. Elektrolyt by měl být čirý a bez cizích látek. Destrukce olověných destiček dodává kapalině tmavší barvu.
 • Úroveň. S odpařováním vody klesá hladina elektrolytu, což snižuje kapacitu. Každá baterie má vlastní hladinu kapaliny, ale všechny baterie musí být ponořeny do elektrolytu.
 • Hustota. Kontroluje se pomocí speciálního přístroje. areometru. Hustota elektrolytu v nabité baterii je 1.27.

Důležité! Při manipulaci s elektrolytem používejte osobní ochranné prostředky! Používejte ochranné brýle, rukavice a respirátor. Stříknutí elektrolytu do očí nebo na kůži způsobí chemické popáleniny.

Postup diagnostiky bezúdržbové baterie je následující

 • Kontrola napětí baterie a vozidla. Je nutné vyloučit chronické nedostatečné nabíjení baterie. Při krátkých a častých jízdách nemá baterie dostatek času na dobití; s poklesem teploty klesá kapacita o 20 až 40 %. Mnozí majitelé vyčítají, že stroje jsou docela funkční, ačkoli je třeba je správně obsluhovat.
 • Nabíjení baterie. Používejte nejlépe tovární nabíječku, nejlépe s řídicí jednotkou. Použití elektroniky zlepší přesnost nabíjení. Pokud je nabíječka jednoduchá, nastavte proud přibližně na 0.1 z kapacity. Akumulátor o kapacitě 60 Ah by měl být nabíjen proudem 5 až 6 ampér. Nabíjení trvá. Dokud se na ampérmetru neukáže hodnota 2 až 3 ampéry. Silně vybitá baterie by se měla nabíjet 1-2 ampéry (asi 1/20 kapacity) po dobu několika dní. Napětí nesmí překročit 15 V, protože by se sklenice „vařila“ a mohla by se nafouknout.
 • Vyvrtejte otvory do krytu baterie. Zkontrolujte hladinu elektrolytu pomocí improvizovaného měrky. Pokud je baterie vyrobena z lehkého plastu, lze ji zkontrolovat prosvícením baterie.
 • Kontrola hladiny areometrem.
 • Po kontrole a doplnění baterie ji pevně uzavřete.

Zajímavé informace: Využití solárních panelů pro vytápění domu

Jak napravit stav elektrolytu

Pro korekci hustoty elektrolytu jsou možné tři možnosti:

 • Nízká hustota na normální úrovni. Pomocí areometru odebereme celý obsah sklenice a přelijeme jej do skleněné nádoby. Přidejte koncentrovanou kyselinu, upravte hustotu na doporučenou hodnotu. Nalití elektrolytu do nádoby až po úroveň hladiny.
 • S nízkou hladinou elektrolytu s vysokou hustotou. Přidejte destilovanou vodu a promíchejte elektrolyt skleněnou tyčinkou. Po operaci změřte hustotu.
 • Na normální úrovni vysoká hustota. Vypusťte elektrolyt, přidejte destilovanou vodu a doplňte ji na požadovanou úroveň.

Důležité! hustota elektrolytu je jeho hlavní charakteristikou. Schopnost baterie fungovat po celou dobu závisí na udržení této úrovně.

Při servisu baterie lze veškerý elektrolyt nalít do skleněné nebo smaltované nádoby, promíchat a zkontrolovat hustotu. Nalijte zpět do plechovek normální elektrolyt a v případě jeho nedostatku doplňte čerstvý elektrolyt s vysokou hustotou. Doplňte všechny sklenice rovnoměrně, aby množství čerstvé kyseliny sírové bylo ve všech sklenicích stejné.

Provoz po údržbě

Po otevření ztrácí bezúdržbová baterie svou vzduchotěsnost. Je lepší ji nepoužívat, pokud je stroj vzhůru nohama nebo je zaparkovaný v prostoru pro cestující.

Jakákoli manipulace s labyrintovým víkem způsobí ztrátu zachycení par destilované vody a kondenzaci. Oprava promění bezúdržbovou baterii v provozuschopnou. Měli byste častěji kontrolovat baterii.

Údržbu baterie je třeba dokončit jejím nabitím. Vybíjí se připojením několika spotřebičů energie a poté se dobíjí. nízké proudy. Po dvou nebo třech nabíjecích cyklech je vhodné baterii zkontrolovat pomocí nabíjecí vidličky. Pokud kapacita baterie výrazně klesla, rozhodněte se ji vyměnit.

Recenze: Baterie Bosch S4 005 60Ah. Není nejhorší.

Po koupi ojetého vozu jezdil jen týden a startér najednou přestal fungovat. Podrobnosti jsem získal od předchozího majitele. Ukázalo se, že baterii při prodeji vyměnil prostředník. Šel do autobazaru s dobrou a u pokladny dal tu starou, tureckou. Mohl jsem ho chvíli používat. Nemůžu ji dostat, ale jen v elektrolytu najdu obyčejnou vodu z kohoutku. Zůstalo tak hodně samovybíjení. Zprostředkovatel se omluvil a podal mu ruku. Dal mi dobrou slevu. Také, jak se ukázalo, vyměnil dražší autorádio za domácí. Jak jsem si všiml, pneumatiky byly také z těch levnějších, ale nebyly opotřebované, takže jsme mohli jet. Každopádně mi sleva stačila na dvojnásobné vrácení peněz. A na nákup nových pneumatik, autorádia, oleje a filtrů a baterie také zbyla slušná částka.Šel jsem si jeden vybrat. Obchod, který mi byl doporučen, se specializuje na Bosh. Je jich asi deset druhů. Poradil jsem se s prodavačem. Upřesnil model vozu a doporučil jich několik. Rozhodl jsem se pro S4. Nasadil jsem ho a okamžitě nastartoval. Prodejce provedl několik měření, aby mohl vypsat záruku. Není neobvyklé, že alternátor vypoví službu. Zejména ojeté vozy s vysokým počtem najetých kilometrů, jako je ten můj. Kartáče se mohou čas od času opotřebovat. Diody v regulátoru napětí se také často prorazí. Startér není vyřazen z provozu. Všechny tyto případy mohou vést ke zbytečné výměně baterie. Nedávno se objevil jeden případ. Auto nechtělo nastartovat. Majitel okamžitě vyměnil startér a baterii. Dva starty, a to je vše. Řekl jsem mu, aby se podíval na alternátor. Nahrazuje sadu pro opravu alternátoru. Obsahuje kartáče a regulátor napětí. Funguje to. Opravná sada stojí 50 dolarů, ale celý alternátor stojí 200 dolarů. Stojí to za tu námahu. I když je to časově náročnější. Ukázalo se, že baterii vyměnil zbytečně. To je důvod, proč prodejci měří svorky baterie, aby získali záruku. Nezajímá ho výkon baterie, ale stav elektroniky vozu. Během tří minut provedl několik měření, řekl OK a napsal záruční list.

Poté se ukázalo, že ne všechno bylo dokonalé.

datum vydání:První věc, kterou jsem zjistil, je, že moje baterie byla skladována rok před prodejem. Před instalací do vitríny je stačí nabít. Což mimochodem prodejce netajil, když ho požádal o změření napětí před instalací do auta. Napětí ukázalo 12,6. to je normální. Na Bosh, místo aby psali datum v normálním lidském formátu, překrucují kódy, které prodavači bez speciálních tabulek nejsou schopni rozluštit! Je to třímístné číslo vyražené na boku. Například kód 006 znamená červen 2010, kód 460. prosinec 2014. Jak to může neinformovaný člověk rozluštit??Ukázalo se, že v prodeji jsou baterie, které jsou na trhu už více než tři roky. Už to není novinka, je to jídlo s sebou. Neví, v jakých podmínkách jsou skladovány. Téměř jistě nejsou sklady vytápěné. Kdo vytápí místnost, kde jsou uloženy hory baterií?? Může docházet k hromadění výparů a je třeba je neustále větrat. A baterie, která přes zimu ležela v mrazu a nebyla dobíjena. polovina jeho života je pryč. Teď jsem si udělal ceduli, abych už na takové triky nenaletěl. Rok výroby baterie Bosch.

Sloužil mi dobře, pomohl mi alespoň jednou a možná několikrát u kamaráda. Abyste nemuseli kupovat starou, novou baterii.

Životnost.Moje baterie Bosh S4 mi spolehlivě sloužila pět let a čtyři měsíce. Na konci další zimy náhle selhal. Motor najednou nechtěl nastartovat, ačkoli ten den nemrzlo, bylo kolem nuly. Půl otáčky a bylo to. Musel jsem ho nastartovat a nechat ho běžet půl dne, než jsem koupil novou baterii. Nyní v pořadí: Po půl roce se mi podařilo úplně ztratit baterii na dovolené. V autě nesvítila ani jedna kontrolka. Zařadil jsem trojku a rozjel se. Poté se v autě sám dobíjel. Nabíječce trvalo dva dny, než se plně nabila. O osm měsíců později, po zimě, jsem ho zkontroloval. Zběžná kontrola ukázala, že baterie je nabitá asi ze dvou třetin. Nebude odebírat žádný další proud z alternátoru ani z nabíječek. Není možné zkontrolovat hladinu a složení elektrolytu, protože nejsou žádné zátky pro servis. Musel jsem ho řídit tak, jak byl. Každou čtvrtinu jsem sledoval napětí. Po 8 hodinách parkování bez zapnutého motoru jsem změřil napětí. Při plném nabití by měl mít při 20 stupních napětí 12,7 V. Při jiných teplotách dochází k mírné korekci. Když klesl pod 12,5 V, baterii jsem sundal a nabral. Po nabití zůstal na novém nějakou dobu, asi měsíc. Pak by se snížil na 12,55. 12,6 a zůstává na této úrovni. Na krátkých cestách o něco nižší, na krátkých o něco vyšší. Na velkou vzdálenost. Sama se plně nenabije, ani když pojedete celý den od jediného nastartování. Myslím, že za to může můj alternátor. Má zabudovaný regulátor napětí, nezdá se být dokonalý. Optimální napětí je někde kolem 14,2 V. Ale je to proto, že jsme předtím neměli vápník. Je lepší ji trochu zvýšit na 14,4 V. A můj alternátor vydává toto. Při mrazivých teplotách se.20, dává 14,6 V po dobu jedné minuty. Pak klesne na 14,2 a při plně zahřátém motoru je to jen 13,9. Nemá dostatečné napětí pro plné nabití, a to ani při dlouhých jízdách. Skříň alternátoru se zahřívá sama o sobě a teplo se na ni přenáší z motoru, a to jak vzduchem, tak i přes držák. Pro plné nabití se musí zahřát. Záměrně nebo náhodou, nevím. Možná jen samotný regulátor napětí, zahřívání dává méně. Nebo jestli se to dělá záměrně, aby se baterie v létě nepřevařila. Pak by měl být snímač teploty nainstalován v jeho blízkosti, nikoliv uvnitř alternátoru. Jinak je to všechno zbytečné. Hlavním problémem je, že Bosch je posedlý přidáváním vápníku do olověných desek. To je dobré i špatné. Díky tomu se v létě kyselina vaří méně. Záludnost spočívá v tom, že baterie by se nikdy neměla vybít, zejména ne úplně. Už nikdy se plně nenabije. Nezáleží na tom, jak luxusní nabíječky používáte. Základní otázka zní: Jak používat baterii, aniž by se vybíjela?!? K čemu jinému pak slouží? Takže se za něj platí, ale nemůžete ho použít. Pokud lze veškerou technologii zapnout pouze na cestách, ztrácí se komfort vozu na parkovištích a při odpočinku. No, to je prostě nějaká „nepohodlná“ baterie. Z deklarovaných 60 ampérhodin můžete použít pouze 20, a to pokaždé, když jej použijete,“ což snižuje životnost baterie o několik měsíců. Na některém malém nákladním autě můžete mít pouze jednu z nich. Když řidič nemyslí na pohodlí a jezdí jen na dlouhé cesty. A co těch dalších 40 ampérhodin?? S každým částečným vybitím a nabitím se zmenšují a vy o tom nevíte. V určitém okamžiku. bang! a startér je zapnutý. Stalo se mi to. Takže u sebe nosíte nálož, která je nepoužitelná nebo přijatelná pouze v nouzové situaci. Jezdil jsem s ním 5 let, aniž bych věděl, co se v baterii děje. Došlo pouze k jednomu propuštění. Poté jsem ho používal co nejšetrněji. Jak jinak můžete posoudit stav kromě napětí, pokud nejsou k dispozici žádné zástrčky? Zkusil jsem si posvítit na bílý trup jasným paprskem světla, ale nic nebylo vidět. Při parkování jsem se snažil omezit spotřebu energie na minimum, s výjimkou alarmu. Před důležitými cestami není žádná jistota, nevíte, v jakém okamžiku budete, když startér přestane točit.Při takovém používání bych ji pravděpodobně měl ještě jednu zimu, nebýt jedné nepříjemné věci. Při prvních mrazech se mi nepodařilo motor nastartovat. Rozhodl se, že to jen potřebuje zahřát a začal to s tažením. Bylo to těžké, ale fungovalo to. Pak už jen vím, že zdržuji na semaforech v hustém provozu. Musel jsem startér odvést z cesty. Pak dlouho trvalo, než se rozjel, nešlo nastartovat. Skoro jsem to měl. A dlouho neběžel, takže bylo jasné, že baterie už moc dlouho nevydrží. Ukázalo se, že příčinou byla elektroinstalace, přesněji řečeno kryt baterie. Stačilo otřít kondenzát zevnitř a motor běžel na téměř vybitou baterii. Poté jsem jezdil přes zimu bez problémů. S příchodem mrazu do20. Už jsem na to ani nepomyslel. Jakmile se oteplilo, nechtěl nastartovat. Téměř náhle, pár velmi pomalých zatáček a je to. Zkoušel jsem ho dvakrát nabít, bez účinku. A pulsy a dlouhé expozice. Dva starty a to je vše. Nastartoval a šel si pro nový. Mojí chybou bylo, že jsem před zimou baterii plně nenabíjel, když se vybila. Tu zimu se o auto nestaral dobře. Byla tam velká námraza, dveře nešly otevřít a motorový prostor nebyl nikdy zkontrolován. Tak jsem uklouzl. Tentokrát jsem dostal tureckou Halk. Jen proto, že má kryty pro údržbu. Je to ale také vápník. Ani já si nejsem jistý, jestli to vydrží pět let, ale uvidíme. Zima teprve začala a už se točí pomalu, dokonce i žárovky občas blikají. Ještě není v provozu ani rok. Podle data výroby byl čerstvý při nákupu, právě přivezený. Napětí je 12,6. Přede mnou sundali obal. Bosch má ještě jednu věc. Ve spodní části je montážní příruba níže než obvykle. Musel jsem pod něj dát silný kus gumy, aby se nerozpadl. Žádné stížnosti na zpracování. Myslím, že na vině je samotná technologie. A to vápník se všemi jeho klady i zápory. Tentokrát jsem si málem nepořídil heliovou baterii Bosch. Slibují životnost 10 let. Ale i to je velmi sporné. Dokonce i helium Bosch má vápníkové desky. Ani ty tedy nemohou být propuštěny. Ale nevzal jsem si ji z jiného důvodu. Chtěli mi prodat ojetý vůz, jako by byl nový. Díky výše uvedenému štítku jsem se nenechal nachytat. Ukázalo se, že je tři a půl roku starý. Po datu jsem si všiml, že je rozbalený, kontakty lehce, ale nedbale poškrábané. Nemohl jsem se obtěžovat, abych ho zvedl a podíval se na dno a je tam spousta škrábanců. Někdo ho používá už tři roky a rozhodl se ho změnit.

Jak zkontrolovat hladinu elektrolytů

Hladinu elektrolytu v bezobslužném akumulátoru můžete kontrolovat dvěma způsoby: podle značek na konstrukci a podle měřidel. Podívejme se na každý z nich zvlášť:

 • Zkratky „max“ a „min“ udávají úroveň nabití. Jsou napsány na okénku vyhrazeném pro tento účel. Indikátor uprostřed okénka informuje majitele, že je baterie plně nabitá. Někdy není žádné okénko, ale výrobce ponechává průhlednou část krytu, která je obvykle vyrobena z plastu, pro identifikaci.
 • Indikátory. Někteří výrobci se rozhodli pro toto řešení, které řidiči poskytuje také vynikající vizuální indikaci hladiny elektrolytu. Jak to dělají? Odpověď se skrývá v barvě, kterou vytváří přímo indikátor. Škála barev je omezena na zelenou, bílou a červenou. První vám řekne, že s baterií není nic v nepořádku a není se čeho obávat. Druhým důvodem je, že je čas nabít baterii. Třetí barva indikuje kritický stav baterie a zobrazuje se při vysoké kyselosti a poklesu hladiny vody. Tyto barvy samozřejmě nepoužívají všechny modely, proto se nejprve podívejte do příručky.

Jak jsme vám již řekli, neexistuje žádný spolehlivý zdroj, takže všechny údaje jsou přibližné a je lepší věnovat pozornost ukazatelům častěji. Někdy je porucha baterie způsobena poklesem hladiny destilované vody v baterii

Bezúdržbová baterie, jak již název napovídá, neumožňuje majiteli provést vnější zásah za účelem odstranění závady. Existuje však jeden způsob. Jak tedy naplnit bezúdržbovou baterii destilovanou vodou??

Někdy se baterie porouchá, protože klesne hladina destilované vody v baterii. Baterie je bezúdržbového typu, jak již název napovídá, neumožňuje majiteli vnější zásah pro odstranění závady. Existuje však jeden způsob. Jak tedy přidat destilovanou vodu do bezúdržbové baterie??

 • Za prvé, nikdy nesundávejte kryt baterie: je tak pevně uzavřen, že jej pravděpodobně nebudete moci znovu nasadit. Stačí tedy odstranit nálepku.
 • Za druhé, skrze průhledné plochy najdeme plechovky a přepážky. Pomocí tohoto obrázku můžeme určit místo pro doplnění vody nebo kontrolu hustoty elektrolytu.
 • Pečlivě projděte nástrojem, jako je šídlo.
 • Nyní nalijte 5 ml vody otvorem ve sklenici, kde je indikátor hustoty. Pro své pohodlí si pro tuto operaci kupte jednorázovou injekční stříkačku. Jakmile indikátor zbělá nebo zezelená, přidejte dalších 20 ml.
 • Hladina elektrolytu je lépe čitelná, pokud máte průhledný kryt baterie. V opačném případě použijte tuto metodu: ponořte injekční stříkačku s jehlou do plechovky a vytáhněte stopku směrem k sobě. Jakmile začne elektrolyt proudit do stříkačky, udělejte si na jehle značku.
 • Odtud je třeba kontrolovat tuto značku při přidávání vody do zbývajících sklenic.
 • Vytvořené otvory můžete utěsnit tmelem nebo je můžete vyříznout z gumy a vytvořit tak zátky.
 • Trochu s baterií zatřeste, aby se nově destilovaná voda promíchala.

Jak otevřít baterii Bosch S4

Jak otevřít baterii Bosch

Baterie

Vysoká laťka, kterou před lety nasadili výrobci autobaterií Bosch, je pro mnoho dalších výrobců stále nedosažitelnou hranicí. Autobaterie této značky se osvědčily na světovém i ruském trhu. jak přidat vodu do bezúdržbové baterie bosh s4 60 ampér. Díky moderním technologiím Bosch nabízí snadné startování i při studeném motoru, velmi nízkou míru samovybíjení, která umožňuje používat baterii i po dlouhých dobách volnoběhu, a vysokou rezervu energie (objem elektrolytu je zvětšen zmenšením tloušťky mřížky článků) a rychlé nabíjení baterie zajišťuje speciální struktura olověných mřížek. To je jen malý zlomek výhod autobaterií Bosch, které jsou odborníky považovány za nejlepší pro použití v městských oblastech. Baterie pro osobní automobily Bosch s4 silver/12v. Technická stránka. Díky vysoké kvalitě, množství variant a sériím lze tyto baterie namontovat do jakéhokoli vozidla, včetně vozidel podle normy JIS. Proto byste si měli koupit baterii Bosch

znamená spolehlivý zdroj energie pro vaše vozidlo po dobu pěti až sedmi let.

Jak naplnit baterii BOSH S4 vodou

Jak doplnit bezúdržbové baterie BOSH S4

Baterie BOSH S4 Asia 70 Ah

Demontáž nedemontované baterie Bosch S4

Baterie se používá již téměř 6 let. Bosch a Varta stále.

Služby internetového obchodu

V našem internetovém obchodě jsou vám k dispozici naši prodejní manažeři, kteří vám pomohou s výběrem baterií Bosch. Nákup vám nezpůsobí potíže, ale jen radost, protože naši odborníci vám baterii na vaše přání nejen doručí na uvedenou adresu, ale také ji nainstalují. Bosch baterie s4 baterie společnost elektromotor kiev. Kontaktní telefon, jak si vybrat. Díky tomu získáte vysoce kvalitní certifikovanou autobaterii

Na baterii vám navíc poskytnou dvouletou záruku.

Všechny baterie Bosch nabízené v našem internetovém obchodě

jsou certifikované, mají vynikající technické vlastnosti a jsou určeny pro zahraniční i domácí automobily. Doporučují se také pro asijská vozidla.

Ve spěchu, jako vždy: Rychle se ukázalo, že je to Bosch s4 silver line (004). 560 409 054 (vin). Nyní se můžete přestat obávat hodinových prostojů: s novou baterií motor startuje okamžitě, má vysoký výkonový potenciál a řadu modelů, takže můžete najít optimální baterii pro každé vozidlo. s nejlepším přizpůsobením úrovni spotřeby energie. Stále rostoucí nároky na automobilové baterie mají jednoduché vysvětlení: požadavky na komfortní a bezpečnostní funkce elektrické sítě v moderních vozidlech. Je pro nás velmi důležité, aby byla v autě nejen bezpečná, ale také pohodlná. Jistě budete souhlasit, že vybitá baterie může zcela zhatit vaše plány na celý denTéměř před sto lety pronesl Robert Bosch, zakladatel společnosti Bosch, následující slova, která dodnes definují firemní kulturu této světoznámé společnosti.

nedávno jsem se s takovým problémem setkal manželka dala mercedes do garáže a zapomněla vypnout mlhová světla :agresivní: výsledek. vybila se baterie a nebylo možné otevřít elektriku. Baterie Bosch s4 silver. nabité baterie.ru.

Náš internetový obchod si také cení důvěry zákazníků, a proto vám nabízíme ty nejkvalitnější produkty. autobaterie Bosch

Jak dlouho trvá dobití vybité baterie??

Bezúdržbová baterie je dobrá, ale pokud ji jednou zabijete na nulu, pak je téměř mrtvá (zejména v zimě).

Dream. Nikdy neselhal na FORD. Preventivně se každých šest měsíců dobíjí.na kopějce.

Bezúdržbový neznamená, že není dobíjecí!

Ahoj, mám stejnou baterii a nabíječku a stejný postup jsem provedl před rokem, ale byla to jiná baterie.Zapojil jsem ho, ale dioda, která by měla blikat, stále zhasíná?nebo bliká později?autodiagnostika ukazuje, že h.funguje to.a ani se moc neohřívá?

na této konkrétní nabíječce jsem neprováděl flashování. jedna ze žárovek pouze mění barvu. Abych byl upřímný, nabíjel jsem ho jen jednou a teď už si na to nevzpomínám.)