Jak správně nasadit dvouramenný řemen sekačky na trávu

Benzínový vyžínač. montáž a uvedení do provozu

Benzínová sekačka je lehké, mobilní univerzální zařízení pro péči o trávník a hubení plevele. Může být benzinový nebo elektrický. t.е. Napájení palivem nebo ze sítě (nebo z baterie).

Budeme hovořit o benzínové strunové sekačce na příkladu Fubag. Podléhá všem pravidlům pro první uvedení do provozu, servis a údržbu benzinových zařízení.

– Rozbalení

Vezměme si jako příklad oblíbenou benzínovou strunovou sekačku Fubag FPT43. Je to snadno ovladatelný a velmi spolehlivý stroj s nejprodávanějším motorem na trhu o 1,5 %.3 kW.

Grasshopper je dodáván v plochém balení a skládá se z motorová jednotka, ramena postřikovače, T-rameno rukojeti ochranný kryt. součástí balení je návod k obsluze.

Lze jej používat buď s travním drátem, nebo s řezacím kotoučem na suché stonky a větve. obojí je součástí dodávky.

Kromě hlavních dílů, což je velmi pěkné, Fubag doplňuje sadu nářadí, nádrž na benzinovou směs, pás a ochranné brýle.

– Sestavte sekačku na trávu

Nejdříve je tedy třeba sekačku správně sestavit. To je velmi snadné.

1) Připojte tyč a motor. vyrovnejte hřídel s motorem tak, aby bylo vřeteno v jedné rovině s palivovou nádrží motoru.

2) Nasaďte přírubu výložníku na motor a připevněte ji 4 šrouby.

Za tímto účelem vyšroubujte šroub s palcem na horním krytu. A sejměte horní kryt. Poté vložte rukojeť do držáku, nasaďte krytku a utáhněte šroub. Natáhněte řídítka na trubku a zajistěte je šroubem. U tohoto zastřihovače umožňuje kolečko nastavit rukojeť podle uživatele: stačí kolečko povolit, posunout do požadované vzdálenosti a utáhnout.

Připojte lanko plynu k motoru a zasuňte konec lanka do kloubu škrticí klapky. Připojte červený vodič ovládací rukojeti k červenému vodiči motoru a černý vodič k černému vodiči.

9) Přidržte hřídel a zašroubujte cívku vlasce až na doraz proti směru hodinových ručiček. Zbývá jen připevnit ramenní popruh. Připevnění karabiny ramenního popruhu k upevňovacímu kroužku ramenního popruhu. Umístěte kroužek na hřídel výrobku a zajistěte jej pomocí upevňovacího šroubu. Nastavení délky ramenního popruhu.

Jak nastavit nástavec křovinořezu. Ramenní popruh

Správné upevnění křovinořezu k popruhu ovlivní, jak pohodlně se bude práce provádět, a tedy jak rychle a jak dlouho. Mnoho lidí nechce trávit čas nastavováním držáků benzinové sekačky na dvou ramenních popruzích, což může být opodstatněné, pokud chcete sekat jen malou plochu nebo u plotu, ale pokud máte velkou plochu, bude otázka pohodlí a výdrže prvořadá, pokud nechcete sekání protáhnout na několik dní. Správně seřízené uchycení sekačky na trávu je také mnohem bezpečnější. Podle mě stojí za to se na to podívat.

Jak správně nasadit popruh strunové sekačky na trávu

Myslím, že je dobré dostat pás strunové sekačky do správné polohy, abyste si mohli správně nasadit masku. Nastavte výšku hákového řemene strunové sekačky nastavením ramenních popruhů tak, aby byl nůž strunové sekačky spuštěný k zemi rovnoběžný s povrchem porostu. Při práci s pilovým kotoučem vyžínače nastavte výšku háku (utažením ramenních popruhů) tak, aby byl pilový kotouč vyžínače mírně nakloněn dopředu vůči zemi.

Posunutím závěsného oka strunové sekačky na popruhu strunové sekačky dopředu nebo dozadu vyvážíte strunovou sekačku tak, aby po puštění řídítek byl nůž strunové sekačky blízko země, ale nedotýkal se trávy. Pro řezání keřů a mladých stromků křovinořezem musí být vyžínač vyvážen tak, aby stroj po uvolnění řídítek visel na háku vodorovně na zemi. Připojit

Nastavte ramenní popruhy vyžínače trávy (popruhy postroje) tak, aby byla hmotnost lehce rozložena na ramena (zkontrolujte rukou na závěsném háku vyžínače trávy).

Ramenní popruh sekačky na trávu Husqvarna video. O konstrukci pásových postrojů Husqvarna, díky nimž je sečení s křovinořezem, strunovou sekačkou, benzínovou sekačkou a křovinořezem bezpečnější a snadnější. široké ramenní popruhy a elastický bederní pás, rychlé rozepínání (karabiny) pro případ požáru nebo jiné situace vyžadující rychlé uvolnění z travní sekačky. O univerzálnosti opasků pro muže a ženy.

Řemeny k vyžínačům Husqvarna (Balance 35/55, Balance X, Balance XT) jsou kompatibilní se všemi vyžínači, křovinořezy, křovinořezy, elektrickými vyžínači, křovinořezy a sekačkami.

Správný popruh pro strunovou sekačku

Existují vyžínače trávy, které nevyžadují žádné další nástavce. například lehké elektrické vyžínače na baterie. Může je nosit i dítě a pevně drží v ruce, aniž by se vytrhly. Většina vyžínačů trávy však váží mezi 6 a 9 kg a potřebujete popruh, který vám pomůže přenášet je z místa na místo.

K čemu ještě potřebujete pás na vyžínač trávy??

1) k přenášení vyžínače trávy. Vozit na chalupu vyžínač trávy, když nemáte auto, je obtížné. Pokud nemáte pro svůj stroj pás, vyrobte si alespoň brašnu s popruhem přes rameno. Jak správně připevnit strunovou sekačku na trávu Video. Jak správně nasadit pás na sekačku na trávu. Jak ji správně nosit. Jak správně. Tím se sníží zatížení při přepravě vyžínače trávy.

2) Pro pohodlné sekání. Koneckonců, pokud se vám unaví ruce, nebudete chtít sekat plevel a přerostlý trávník. A pokud ano, třesoucí se ruce jsou nebezpečnou možností.

3) Pro ergonomickou polohu vyžínače vůči tělu. Správně nastavený a správně zapnutý pás chrání před zraněním dolní části zad a přetížením zádových svalů.

4) Pro bezpečnost. Vyžínače trávy jsou mnohem bezpečnější, pokud je menší pravděpodobnost, že vám vyklouznou z rukou, pokud se vám do sekací hlavy dostanou větvičky a tvrdá vegetace. V takovém případě dojde k náhlému trhnutí sekačkou, ať už benzínovou nebo elektrickou, a sekačka vám doslova vypadne z rukou.

Z tohoto důvodu je mnoho modelů zahradních nůžek vybaveno řemeny. Nasazují se na hřídel vyžínače a připevňují se přes rameno obsluhy. Popruh pomáhá vyvážit celkovou hmotnost vyžínače a obsluhy, takže nemusíte kompenzovat natažením paží nebo položením jedné nohy dozadu.

Jak správně nasadit křovinořez

REDVERG 5014460 ramenní popruh pro zavěšení vyžínače trávy. S ochranou boků. Zakoupeno pro strunovou sekačku Champion.

Ramenní popruh REDVERG

Zde je krátké video o sečení s motorovou pilou. jen jako příklad pro studenty: jak nasadit pás, jak vyvážit pilu.

1) Najděte místo, kde je řemen připevněn k hřídeli sekačky na trávu. Jak správně nasadit řemen sekačky na trávu. Jak správně. U mnoha modelů určených pro zahrádkáře je háček, šroub nebo drážka umístěna vedle knoflíku zapalování nebo přepínače.

2) Uvolněte sponu řemene a zahákněte ji do oka na rukojeti vyžínače. Najděte druhý otvor pro pásek a proveďte totéž.

3) Umístěte strunovou sekačku s popruhem na záda tak, aby horní část popruhu vedla přes levé rameno (u leváků přes pravé rameno).

4) Nastavte délku popruhu tak, aby páka, která je zodpovědná za výkon sečení a nepřetržité sečení, byla v pohodlné výšce s rukou ohnutou v lokti. Pokud jde o šířku, dbejte na to, aby bylo od těla sekačky na trávu alespoň 10-15 cm.

5) Položte pravou ruku na páku a levou ruku na horní tyč. Pohybujte hlavou strunové sekačky a vnímejte její těžiště. Pokud je váha stále nevyvážená a musíte se ohýbat nebo pokud používáte velkou sílu k držení stroje, zkuste popruh stáhnout o 1-2 cm nahoru nebo dolů. Jakmile se vám podaří postroj vyřešit, získáte dobrý pocit z toho, která poloha střihače je nejpohodlnější

6) Přestaňte sekat trávu, pokud zaznamenáte bolest dolní části zad nebo rukou. Znovu nastavte řemínek.

Jaký by měl být ramenní popruh pro vyžínač trávy?

Není žádným tajemstvím, že pásy k vyžínačům trávy jsou často jen popruhy se dvěma karabinami, které nejsou navrženy pro pohodlí a komfort obsluhy. Recenze na ramenní popruh sekačky na trávu zakoupený pro vyžínač Champion, jak jej správně nasadit. Proto si můžete napínák koupit ve specializovaných prodejnách se zahradnickými potřebami, koupit si ho na internetu nebo si ho pořídit v místním obchodě s koženým zbožím.

Kožené řemínky jsou pro vyžínače trávy nejlepší: nekloužou, drží na místě poměrně pevně a kůže je příjemná na dotek.

V oblasti ramen lze vyrobit speciální prošívané překrytí, díky němuž bude namáhání ramen méně patrné a sníží se tření.

Nezapomeňte, že správný řemen k vyžínači trávy výrazně zvýší komfort a rychlost práce s tímto zahradním zařízením. Chráníte tak své zdraví, náladu i trávník.

Správný způsob sekání trávy strunovou sekačkou?

Hlavní je správně nastavit pás strunové sekačky, aby buben s vlascem netáhl po zemi.

Správně smíchejte benzín a olej.

Nepoužívejte příliš silný vlasec. snižuje rychlost a přetěžuje strunovou sekačku.

Neomotávejte kolem bubnu příliš mnoho vlasce a nepřehánějte ho.

Čas od času je třeba zastavit a koš vyčistit

Promažte kabel sekačky na trávu a převodovku (pokud je namontována) tukem.

Sekačka od firmy Varyag Sekám podle návodu:

Akce 1. Připevnění řezacího nástavce.

Podle typu plevele zvolte řezný nástroj: vlasec na měkké trávy, nůž na tvrdé trávy a malé keře. Odšroubujte upevňovací matici na řezací jednotce a nasaďte řezací nástavec. Jak správně nasadit hřídel vyžínače Jak správně nasadit hřídel vyžínače Jak si hrát s. Utáhněte matici a můžete začít.

Poznámka: Některé vyžínače trávy nemají vyměnitelné žací nástroje, takže s nimi můžete začít pracovat ihned.

Akce 2. Příprava vyžínače na práci.

Pokud je strunová sekačka elektrická. nabijte baterii nebo zapojte motor. V případě benzínu naplňte palivovou nádrž. Pak, v závislosti na typu vyžínače pro trávu. nastavit ji na sebe (horní motor. namontován se smyčkou na rameni, batoh. na ramenou, dvvgiagiyny. uchopit rukojeti). Držte strunovou sekačku nad trávou tak, aby byl žací mechanismus rovnoběžný se sekanou plochou. Spusťte motor.

Sekání trávy strunovou sekačkou probíhá v jednoduchých krocích. Je důležité mít na paměti, že žací mechanismus nástroje se otáčí proti směru hodinových ručiček, takže posečená tráva padá na posekanou plochu. Nejdříve sekejte před sebou zleva doprava (tím se odřízne horní část trávy). Pásový batoh pro správné nasazení struny na vyžínač trávy. Druhý obrázek je zleva doprava (takto odstraníme zbytek trávy).

Je lepší rozdělit velkou plochu na čtverce a sekat trávu na nich, přičemž se pohybujete od jednoho k druhému podél vnější strany každého čtverce.

Při sečení trávy na svazích je vhodné sekat zespodu, rovnoběžně se svahem. Dosáhněte okraje, vraťte se, jděte o něco výš a opakujte stejnou trasu, dokud se celá oblast nezúží.

Pro sekání trávy v oblasti se stromy je nejlepší použít řádkovou sekačku a sekat po obvodu plochy, kolem kmene stromu.

Po posekání veškeré trávy na pozemku vypněte motor, vyjměte vyžínač (u ramenových a batohových zařízení) a očistěte žací mechanismus od zbytků trávy.

Jak nastartovat a seřídit motor benzinové strunové sekačky na trávu?

Vezměme si jako příklad Dolmar MS3340 pro startování motoru sekačky s pojezdem (benzínové strunové sekačky)

Startování studeného motoru

Zapněte zapalování spínačem na rukojeti

správně, nasadit, dvouramenný, řemen

2.Přesuňte klapku sytiče v zadní části skříně vzduchového filtru do zavřené polohy

Napumpujte palivo 5-8krát stisknutím silikonového tlačítka na spodní straně karburátoru

Startovací šňůru opatrně vytáhněte (asi o deset centimetrů), dokud nebude klást odpor

Poté proveďte 1-4 tahy, dokud motor neběží

6.Přibližně 10 sekund po nastartování motoru vraťte sytič do původní polohy

Upozornění! Při startování motoru nesmí být kryt vzduchového filtru přitisknutý ke kolenu.

Na skříni karburátoru jsou dva seřizovací šrouby. Vzduchové filtry jsou ve vyžínači z výroby nastaveny v optimální poloze pro provoz motoru. První z nich (na obrázku níže) je určen k regulaci přívodu paliva. Sami se ho nedotýkejte, důrazně se doporučuje.

Druhý šroub (na obrázku níže) slouží k nastavení volnoběžných otáček. V případě naléhavé potřeby s ním můžete experimentovat

PS Foto, jak správně nasadit dvouramenný popruh Dolmar a Kawashima

Benzínová sekačka na trávu EUROTEC RX27

Objem motoru: 51,7 cm3 Výkon: 2,7 kW Objem palivové nádrže: 1 l Typ paliva: AI 92/95 Rychlost otáčení: až 9000 ot/min Délka výložníku: 155 cm Hmotnost: 7,5 kg Profesionální vyvážení: ano

Nastavení pásu

Abyste mohli pracovat pohodlně, musíte vědět, jak si správně nasadit pás. Tento proces vyžaduje určitý cvik, ale jakmile batoh poprvé nastavíte, bude se vám mnohem rychleji a snadněji nasazovat.

Nastavení výšky háku

Nejdůležitější je nastavit postroj tak, aby byla sekačka na trávu ve správné výšce nad zemí. Výšku háku je třeba zvýšit nebo snížit, což se provádí vytažením ramenních popruhů, dokud není nosič 10-15 cm pod stehny (na šířku dlaně). Čepel přiložené kobylky musí být rovnoběžná s povrchem, tj. zcela vodorovná.

Upozornění! Pokud je strunová sekačka nasazena příliš vysoko, výrazně omezuje záběr trávy.

Nastavení výšky vyžínače posunutím výstupku

Po nastavení požadované výšky vyvažte vyžínač trávy. K tomu je třeba posunout ouško na řemínku dopředu nebo dozadu. Z toho vyplývá, že popruh musí být k vyžínači připevněn tak, aby nůž nebo pilový kotouč po uvolnění rukojeti nespočíval na zemi, ale visel nad ní, aniž by se dotýkal povrchu. Jak vysoko nad zemí závisí na zamýšleném použití.

Tip! Pro vysokou trávu je nejvhodnější vzdálenost 20-30 cm nad zemí, pro trávníky 5-10 cm.

Nastavení ramenních popruhů

Aby se zátěž rovnoměrně rozložila na ramena a záda, je třeba nastavit ramenní popruhy. Za tímto účelem jednoduše utáhněte nebo povolte ramenní popruhy. nesmí táhnout k tělu nebo viset dolů. Pochopte, jak se váha rozptýlí, když rukama zatlačíte na závěsný hák kobylky.

Připevnění sekačky k popruhu

V závislosti na modelu může být benzínová sekačka připevněna k pásu pomocí tyče nebo závěsu. V druhém případě je třeba pro dosažení požadovaného výsledku pohybovat na tyči pro vyvážení. V některých případech jsou k dispozici tlumicí mechanismy, které vyrovnávají vibrace a zmírňují ostré skoky sekačky na trávu.

Vyvážené rukojeti

Důležitým krokem při nastavování popruhu batohu je také nastavení knoflíků na optimální úroveň. Při držení křovinořezu by měla mít obsluha uvolněné paže a ramena rovnoběžně s tělem. Proto je třeba po nastavení dvouramenného popruhu nastavit obouruční mechanismus jeho posunutím nahoru nebo dolů. Musíte dosáhnout takového výsledku, aby vaše ruce směřovaly pouze správným směrem, nikoli do vzpřímené polohy. Pokud pak budete pokračovat v nesprávném vyvážení vyžínače, budete muset celý proces opakovat.

STIHL FS 90

Výhody

Lehké, dostatečně pevné a kvalitní!

správně, nasadit, dvouramenný, řemen

Nevýhody

Nevidím žádné nevýhody, je to plně stojí za své peníze.

Komentář

Tuto sekačku používám dva roky. Za léto posekám asi 20 hektarů. může sekat téměř cokoli, pokud je linka dobrá. Používám vlasec o průměru 3 mm. Pokud sekáte hladkou trávu kotoučem (nožem), jde to jako po másle. Pro domácí použití není potřeba nic dalšího. Pokud ale chcete sekat v komerčním měřítku, koupil bych si výkonnější.

Výhody

Je lehký, tichý, výkonný, spolehlivý, nekouří.Součástí sady je kvalitní stéblo trávy, které vše odřízne u kořene, a praktický popruh přes rameno!

Nevýhody

Motor nejprve nenastartoval, ale může to být způsobeno nesprávným postupem při prvním spuštění.Ne vždy je možné dosáhnout, protože hůl je příliš dlouhá, ale je to téměř univerzální.

Komentář

Hledal jsem sekačku, která by posekala velmi zarostlý 6hektarový pozemek, kopřivy, keře a trávu. nahromaděnou trávu z loňského roku.Ale když jsem odjel na venkov, bylo to ještě horší.Tráva vyrostla vyšší, tj. téměř jako člověk, ve směsi s keři a posekanou trávou z předchozího roku.Zpočátku jsem se trochu třásl, ale prodejci měli pravdu. dřeva se dalo snadno zbavit.Na venkovské sídlo nejezdím často a bylo nutné rychle vyklidit prostor.Všechno jsem posekal za půl dne.trvalo to asi 3 náplně.Vše jsem sekal přiloženým železným nožem.Tato sekačka není, že tráva nebo kopřivy, to opravdu jsem snížit hustý keř 3-5 cm.Doporučuji tuto sekačku těm, kteří mají podobné potřeby.

Výhody

Není třeba reklamy, je to STIHL. Výkonný čtyřtaktní motor se systémem mazání jako u dvoutaktních motorů. Zvukem lahodícím oku)))).

Nevýhody

Žádný disk pro sečení, žádná cívka, to není problém!

Komentář

Stroj je zvíře! Ale tam je silnější FS100, 130 Je to nástroj pro lidi, kteří milují mechaniku. V zimě odstraňte benzín. PŘEČTĚTE SI PŘÍRUČKU!

Výhody

Hmotnost, výkon, design, spotřeba paliva.

Nevýhody

Nemusí se spustit hned.

Komentář

Sekám trávu v oblasti g. Aramil. Průměrná délka pracovního dne střihače je 10 hodin. Již 4 roky funguje bez problémů!!

Výhody

nízké vibrace, nízká spotřeba paliva.za sezónu nespálil ani 15 litrů,

Nedostatky

je těžké točit cívku s řádkem 3 mm, doufejme, že příští sezónu nebude muset sekat vysokou trávu a plevel tvar rukojeti v podobě.D praktické v těsných místech, venku.trochu nepohodlné

Komentář

Koupil jsem STIHL FS 90R za 8 900 a technik mi řekl, že se od STIHL FS 90 liší tvarem rukojeti.D. měl dobrou sezónu, žádné nehody. Sekání 20 akrů opuštěného pozemku a 12 akrů dobře udržovaného pozemku.

Výhody

Super nespolehlivý, byl koupen jako náhrada za unaveného čínského. 7 let pracoval čínský, píst není příliš dobrý, ale nádrž je vytékající benzín stále naživu.STIHL FS 90 za 15 tisíc. ,zakoupené u autorizovaného prodejce.Zemřel po 4 náplních a kolik bude opraveno v servisu, není známo.Takže unavení Číňané budou muset pracovat také 8 let

Nevýhody

Velmi se omlouvám za promrhání 15k. Koupil bych 3 čínské motory lépe a nemyslel bych na servis po dobu nejméně 15 let. Nemusel by sekat místo toho, aby jel do servisu

Komentář

Vypadá to, že STIHL již není STIHL, a jít ven sekat, opět s čínským (sousedé se odváží. všichni mají Čínu už léta.)Vráceno ze záruční opravy.2 náplně ! Znovu do servisu.

Obecné vlastnosti

 • Typ: přenosná sekačka na trávu
 • Rychlost nožů: až 7700 otáček za minutu./min
 • Sáček na trávu: není k dispozici

Motor

 • Motor: benzínový dvoutaktní
 • Výkon: 1 litr.с.
 • umístění motoru: směrem nahoru
 • Pracovní objem: 27 cm3.viz
 • Otáčky motoru: 7000
 • Palivová nádrž: 0.33 л

Design:

 • Výškově nastavitelná rukojeť
 • Materiál tyče: plast
 • Materiál: plast
 • Boom: rovný
 • Tvar tyče: ve tvaru písmene T (ve tvaru kola)
 • Kola: žádná

Rozměry

Cena od 11 890 do 13 490 (Průměrná )

Nevýhody

Koupil jsem ho v roce 2016 za 12 000. Mám sekačku Hyundai Z340. ale tenhle vzácný šmejd se porouchává pořád, a to pořádně. Hyundai se opět porouchal a já musím sekat. Poptával jsem novou sekačku STIHL a můj člověk mi poradil, abych si koupil japonskou sekačku Echo. Šel jsem do obchodu a podíval se na Echo a na certifikátu bylo napsáno made in EU. To znamená, že je vyroben v EU? Vyrobeno v Německu. v dokladech je uvedeno „Made in Germany“. Vyrobeno v EU a můžete hádat, zda bylo japonské Echo vyrobeno v Rumunsku nebo v Polsku. Požádal o schůzku s firmou STIHL. Je to poctivě napsáno šíleně v Číně. Zkušenosti s kácením (STIHL 180) a používání bez stížností v průběhu let a moji přátelé a známí značky STIHL mě přiměli ke koupi STIHL FS 55. Přišel domů a posekal kolečko kolem domu s rybářským vlascem. je večer, teď bych chtěl převodovku namazat (jsem mechanik z povolání a v roce 2007 jsem získal šestou kvalifikaci v údržbě, ale nyní pracuji jako vedoucí montér nářadí). K mazání převodovky sekačky používám C.V. Grease, je dobře stlačený injekční stříkačkou s lékem. Vzal jsem si injekční stříkačku s tukem. a není zde žádný otvor pro mazání oleje v převodovce. Výsledek je zřejmý: STIHL si udělal dobrou pověst a nyní se může bezpečně potulovat a lidé se k němu budou vracet dalších pět let. V obci je jednodušší tam říct navzájem všem, kteří se podívali na můj Stihl řekl, aby se Ale ve městech, lidé čtou recenze při nákupu, ale kolik z nich falešné Mimochodem, pokud pochybujete o mé recenzi, zavolejte, zeptejte se mě, řeknu 952-389-77-26 nebo 921-545-00-42. Prořízl jsem řádek, nasadil jsem nůž zpět, měl jsem pocit, že vibruje, nejprve při vysoké rychlosti a pak při střední rychlosti (nůž byl rovný, měl jsem nůž z jiné sekačky, ale pocit byl stejný). Prozatím dávám hodnocení 3. V létě se budu zabývat vibracemi, a to po spojce. Jednoduchá pitva ukáže, zda se jedná o vážnou příčinu. Opravím odhad ne 1 bod. Ale ani s hodnocením tři vám nedoporučuji si ji koupit kvůli neudržovatelné převodovce.

Komentář

Do 05.06.2017 hodnocení bylo Přijeli jsme na chatu, čas sekat. ale je tu jedna věc. rozebral jsem celou sekačku i výložník. Všechny šrouby byly dotaženy. Na spojkové straně tyče není žádné pouzdro, nebo je toto pouzdro hluboko zapuštěné (může také způsobovat vibrace), to nemohu s jistotou říci.к. Při demontáži sekačky jsem neměl po ruce světlo. Nyní je nejzajímavější spojka, respektive její vnější část, která má podélný zdvih asi pět milimetrů, což je příčinou vibrací. Šroub by na něj neměl tlačit. ale neměla by tam být velká vůle. Nejdříve jsem si myslel, že je šroub povolený, zkontroloval jsem ho šestihranem, byl utažený, závěr šroubu je delší, než je nutné. Jsem zámečník. Obrys: šroub je zašroubován skrz vnitřní čtyřstěn, do kterého je zasunut hnací kabel, a šroub je širší než otvor čtyřstěnu. Vkládací šroub, pak mosazné pouzdro, pak pojistný kroužek. Abyste mohli šroub zasunout, musíte odstranit pojistný kroužek, pak vytáhnout pouzdro a pak vytáhnout šroub. A pojistný kroužek je na jedno použití, bez otvorů pro stahovák kroužku a nemohl jsem ho zvednout ani tenkým šroubovákem, ani tenkým nožem. Т.Takové kroužky doma nemám. Nemám doma žádné pojistné kroužky. Neodřízl jsem ji. Sestavil sekačku a šel sekat na vibrační sekačku. Můj názor: sekačku STIHL FS 55 nedoporučuji

Nevýhody

Pouze jeden, na nerovných plochách není příliš vhodné sekat rovnou lištou.

správně, nasadit, dvouramenný, řemen

Komentář od

Před nákupem jsem měl dlouhou volbu mezi Stihl 55 a OLEO-MAC SPARTA 25 t.к 1.Sparta Italský STIHL Čínský, ale tovární 2.3 roky záruka 2 roky, ale pokud rok bude pracovat s častým používáním, a 5 let bude sloužit s pečlivým používáním 3.Sparta kovaná hřídel uvnitř (životnost je vyšší), ale pokud bude tráva navinutá kolem, kovaná hřídel zkontroluje vše, co je k ní připojeno, a to je již oprava v nákladech na sekačky, stejný kabel Stihl, který se jednoduše otočí nebo se zlomí, což je levnější.Sekačka Stihl se mi líbí, ale je vhodná na velkou trávu a já rád seču menší trávníky méně výkonnými přístroji. 4.Sparta má dražší náhradní díly 5.Rozhodl jsem se nepřeplácet a vzal jsem si spartu. Jsou to identické stroje.Tak jsem se rozhodl nepřeplácet a vzal Stihl, sestavený (podrobný návod) a jeden, dva, tři a senoseč je otevřena. Mám 18 akrů půdy, pracovní plocha není spuštěna, ale v blízkosti plotů plevelů po pás zmrzlé trávy, byl jsem šokován 55 th nasekal to všechno, a zmrzlá tráva rozdrcená na prach. Mimochodem, Stihl má popruh na batoh, existuje mnoho lidí, kteří píší, že není žádný rozdíl, ale po 18 stovkách metrů čtverečních můžete cítit, jak rovnoměrně rozděluje zátěž. Mimochodem, jsem 185 cm vysoký, hodně lidí říká, že to není pohodlné, ale nastavíte výšku pomocí pásu a je to skvělé! Pokud hodně sekání, nosit rukavice, tam je mírné vibrace (s nezvyklý a dlouhý sekání ruce třese) a ujistěte se, že nosit sluchátka, ať levné. Obecně doporučeno.

Klady

Lehké a výkonné. Levné náhradní díly dostupné na čínských stránkách.

Nevýhody

Po práci vůbec nenechávejte v nádrži benzín. Před zastavením je třeba vypustit a vyrobit benzín. Velmi nespolehlivý a neopravitelný karburátor. Spodní žací hlava potřebuje pravidelné mazání. Ramenní popruh je nepohodlný a potřebuje opravit.

Komentář

Vlastní kosu více než 5 let. Provoz je šetrný (4-5 sečí za léto na 5-6 metrech čtverečních). Křovinořez fungoval dobře, loni měl problémy karburátor (někdy se křovinořez při sešlápnutí plynu zastaví). Letos ho vzal do servisu na kontrolu a seřízení. Diagnostika vyměnit karburátor (nelze propláchnout ani opravit). Cena nového karburátoru 3,5-4 m.р. Zdá se, že pracovníci údržby (byl jsem ve dvou prodejnách) jsou s tímto konkrétním modelem velmi dobře obeznámeni. Samozřejmě jsem odmítl měnit za takové peníze. Přišel domů, šel na Ali a našel spoustu sad na prodej (karburátor 2 filtr zátky), vyřešit tuto rozšířenou nemoc. Všechna radost 1000 Čekám na balíček, ale soudě podle recenzí mých předchůdců by mělo být v pořádku. Aktualizace: balíček přišel. Karburátor je perfektní. Sekačka grasshopper je jako nová.

Komentář

Trimmer FS55 použití 3 dacha sezóny, koupil tento model na radu souseda, on je zkušený v těchto udělal. Jsem spokojen s mým vyžínačem, je lehký, jeho hmotnost je pouze 5 kg, má lehkou praktickou rukojeť, je ovladatelný, snadno se vyrovná s malou trávou na trávníku a se vzrostlými plevely, jako jsou bodláky mimo plot dacha. Chtěl bych poukázat na jeho spolehlivost, za celou dobu používání nedošlo k žádnému poškození, svíčka, strunová hlava, karburátor jsou tovární. Spotřebuje méně paliva; na jedno natankování vydrží více než 3 hodiny. Snadné startování i po zimě, zkrátka německá kvalita. Doporučuji tuto techniku.

Komentář

Koupil v roce 2010 místo čínského Patriot, který zemřel ve 2. roce práce. Od té doby seču 30 hektarů dvakrát měsíčně už šestým rokem. Žádné nevýhody. Startuje 3-4 trhnutími i po zimním skladování, dostatečná síla pro oči při práci s vlascem a diskem. Úsporný. plná nádrž (400 g) vystačí na 40 minut práce (2 2.5 hektarů plevelů a lopuchu). Žádné závady ještě nesekal s původní strunovou hlavou, tovární zapalovací svíčka je stále na svém místě. Jedinou nevýhodou je nízká ochrana proti vibracím. Musím používat antivibrační rukavice, trochu to pomáhá. Doporučuji všem, aby nebyli lakomí, koupit slušnou jednotku, lakomec platí dvakrát (testováno sám)

Komentář

cenovka není malá a za tyto peníze si můžete koupit mnohem výkonnější „čínu“, ale Číňané budou mít problémy velmi rychle. tato sekačka na trávu funguje bez problémů. Sekal celé léto, hodil na podzim v kůlně, o půl roku později, v květnu vytáhl, dva trhání práce. a je tomu tak již osm let! Pokud budete sekat včas a nenecháte trávu vyrůst, je možné ji použít i na větší ploše.

Klady

Velmi dobrá sekačka. Seká trávu bez problémů, dokonce i velkou trávu.

Výhody

Bezpečný, výkonný a produktivní

Nevýhody

Žádné problémy za 3 roky. Kromě toho, že pás má výšku až 190 cm, ale já jsem asi 3-4 cm krátký.

Komentář

Skvělý stroj ve všech ohledech. Mých 28 akrů je hračka.

Klady

Spolehlivost, výkon, účinnost, vybavení

Komentář

Po 20 minutách čínského křovinořezu (za 20 minut pokryl) oblohu a zem. Sekal jsem s ním 3 hodiny a také jsem strávil 2 hodiny kácením stromů. žádný problém! Minimální vibrace. Síla stačila pro plevele rostoucí vysoké (lopuch, ostřice, atd.) Někdo píše navíjí s obtížemi, částečně souhlasím, ale je to sekačka na trávu, bylo by to divné. Pokud by se dalo nastartovat stisknutím tlačítka, stačí s ním 3 až 5krát trhnout a můžete vyrazit! Sada je skutečným vítězem. křížový vybíječ se štítem, nůž, cívka 2.4, brýle. vše v sadě. První den používání jsem nevěděl, jak vyjmout vlasec z cívky a vytáhl ho rukama, ukázalo se, že stačí bouchnout na zem tlačítkem na cívce. Obecně platí, že auto je zvíře, Mám velké naděje na terénní úpravy chaty! Dokáže nařezat i palivové dřevo do výšky 5 cm! Moje rada těm, kteří mají pochybnosti: Kupte si to, nešetřete 5000 rublů, rozdíl bude kosmický a budete používat zařízení po dlouhou dobu!! lakomec platí dvakrát a my nejsme tak bohatí. kupovat levné zboží!

Nevýhody

Pro spuštění byste neměli odstraňovat nehet na pravé ruce. V blízkosti víka nádrže. Ne příliš dobrý studený start, možná píst není spuštěn ze stejného důvodu, že je mezera v otáčkách od volnoběhu do středních.

Výhody

Výkon, sekání, sekání všeho. Dokonce i tyčinky 1,5 cm.

Nevýhody

Kvalita. Cena, by ušetřil více peněz a koupil Shitl

Komentář

Po 1,5 roce používání se přestal spouštět. Ukázalo se, že lapač jisker byl ucpaný. Myslím, že je to standardní problém a v příručce o tom není ani slovo. Musím však odšroubovat 4 šrouby, abych ho vyčistil. Startovací mechanismus se také porouchal. I to je standardní problém. Můj soused má stejný model, to samé. Kvalita výrobku je jako čínská napodobenina.

Výhody

Spolehlivost, pohodlí, hmotnost, dobrá výbava po vybalení z krabice

Komentář

5 sezón intenzivního používání na farmě, včetně sklizně sena. Let je normální. Rozjede se po půl otáčce. Používám originální olej Husqvarna. Výměna vzduchového filtru a zapalovací svíčky. Několikrát strunovou hlavu. Modrý uzávěr se obvykle rozbije a samostatně se neprodává. Tip: Okamžitě vyjměte a vyhoďte gázu tlumiče výfuku, která se přibližně po jedné sezóně ucpe.

Výhody

Výkonná, snadno ovladatelná sekačka na trávu. Včetně popruhu typu batoh! Není nutné ho nosit na rukou a stačí ho nastartovat na zemi, posadit se, připoutat se a jednoduše ho vozit sem a tam.

Nevýhody

Nevýhodou je, že pokud je disk těžký, ne pro něj, torze s ním nebude dlouho žít.

Komentář od

Výborný vyžínač na trávu, žádné problémy. Snadná práce na svazích, protože není příliš těžká. Dobře vyrobený pás a rukojeti jsou důmyslně navrženy tak, aby vás jen stěží unavily.

Výhody

Sekačku na trávu jsem potřeboval hlavně na výrobu sena a na sekání kolem domu.Výborná sekačka na trávu, lehká, spolehlivá a šikovná přídavná zařízení. Tři sezóny jsem nesekal ani jeden den a jsem velmi spokojený s 95% benzínu a oleje Husqvarna

Komentář

doporučujeme zakoupit kotouč s 32 zuby s pobeditovými zuby

Výhody

Dobrý a výkonný i pro jednohektarovou zahradu

Nevýhody

Roztrhněte a kousněte lanko plynu, připravte se na výměnu kabelu v sezóně tvrdé práce s ním.

Výhody

Výkonná, snadno ovladatelná sekačka na trávu. Včetně popruhu na batoh!(Není nutné nosit na rukou (zejména dívky), ale stačí začít na zemi, sednout si, připoutat se a prostě to řídit tam a zpět)

Nevýhody

Rozmarný ohledně směsi oleje a benzínu, čistoty vzduchového filtru a svíčky a hladiny paliva. Stačí necelá polovina a naplníte ji v pořádku.

Komentář

Prošel dvěma dobrými sezónami. Navinul jsem ho na vlasec. Nejdříve sekáme vlascem, pak nožem. Můj plevel z mladých švestek a uschlých malin šel rychle dolů. Pak jsem prořízl pás vlascem a oblast byla k nepoznání. 12 akrů mi zabralo asi dvě hodiny. V minulé sezóně jsem vyměnil zapalovací svíčku, namazal převodovku, umyl vůz. filtr. (Po zimě se stará svíčka dobře rozběhla). Použití benzínu 92 a originálního oleje. S výrobkem jsem spokojená, doporučila bych ho každému.

Výhody

Lehká, tichá, velmi šikovná sekačka, malé náklady.

Nevýhody

pokud je disk těžký, ne pro ni.

Kutil JK. údržba sekačky na trávu

Komentář

Co na to říct, tuhle sekačku jsem koupil na jaře, strčil jsem do ní, strčil jsem ji jako, nastartoval jsem ji na půl minuty, zrychlil, ne moc, na půl otáčky, no, asi na třetinu sudu, pak jsem pomalu začal sekat, postupně jsem zvyšoval zátěž, posekal jsem spoustu hektarů, abych byl upřímný., Nemám s ním žádné problémy, neřve jako čínsko-polské, jako by měl příliš velký výkon.8 kilowattů. Řeknu vám, velmi silný, nechci říct, že je silný, ale tráva není špatná, to je jen hustá tráva, je to obtížné, ale tak, a plevele, jen nazhom o spuštění žádný problém, stačí postupovat podle pokynů udělat deset otřesů, otočit vahadlo do levé krajní polohy, Nastartujete, většinou se to rozjede napodruhé, chytne to, dáte to do druhé polohy, zatáhnete a ono to napoprvé nastartuje bez problémů, ale nemusíte trhat šňůru, jako když chcete nastartovat traktor, nepotřebuje to moc paliva, jen velmi málo, je to lehké, vůbec se neunavíte.

Výhody

Kvalitní výrobek, zvládne jakýkoli druh trávy

Komentář

Skvělý vyžínač na trávu, bez problémů odstraní jakoukoli trávu. Snadno se s ním pracuje na svazích, protože není nijak zvlášť těžký. Pás a rukojeti jsou dobře vyrobeny, takže se téměř nikdy neunaví.

Nevýhody

1 je příliš slabý na sekání trávy kotoučem (pokud to umíte, je rychlejší sekat rukama), 2 ne vždy se hned rozjede, 3 závěsný popruh není příliš praktický,

Komentář

Obecně uspokojivé, dobře se seká pomocí vlasce. Zatím nelituji (už jsem to vyzkoušel na 15 průchodů)

Jak seřídit řemen křovinořezu

Nastavte výšku háku křovinořezu nastavením ramenních popruhů tak, aby byl nůž křovinořezu spuštěný k zemi rovnoběžně se zemí (dokonale vodorovně). Při práci s křovinořezem nastavte výšku háku (nastavením ramenních popruhů) tak, aby byl křovinořez mírně nakloněn dopředu vůči zemi.

Posunutím očka křovinořezu na popruhu dopředu nebo dozadu vyvažte křovinořez tak, aby byl po uvolnění řídítek nůž křovinořezu těsně nad zemí, ale ne na trávě. Chcete-li křovinořezem řezat keře a mladé stromky, vyvažte křovinořez tak, aby stroj po uvolnění řídítek visel na háku vodorovně.

Nastavte ramenní popruhy křovinořezu (popruhy postroje) tak, aby byla hmotnost rovnoměrně rozložena na ramena (zkontrolujte rukou na závěsném háku křovinořezu).

Video s postrojem křovinořezu Husqvarna. O konstrukčních prvcích pásového postroje (postroje), které usnadňují a zvyšují bezpečnost sečení s křovinořezem, vyžínačem, motorovou pilou, křovinořezem Husqvarna. široké ramenní popruhy a elastický bederní pás, rychloupínací zámky (karabiny) pro případ požáru nebo jiné situace, která vyžaduje rychlé uvolnění z křovinořezu. O univerzálnosti opasků pro muže a ženy.

Tyto kotouče křovinořezů Husqvarna (Balance 35/55, Balance X, Balance XT) lze použít na všech vyžínačích, řetězových pilách, křovinořezech, elektrických křovinořezech a křovinořezech.