Jak vyříznout dřez do pracovní desky bez skládačky

Jak vyříznout otvor pro umyvadlo v pracovní desce pomocí skládačky

Doby, kdy kuchyňský dřez představoval jen kovové umyvadlo přišroubované ke zdi se dvěma kohoutky, jsou dávno pryč. V současné době jsou navrženy tak, aby se daly vložit přímo do pracovní desky. lze jej také namontovat na stěnu nebo pod omítku. V druhém případě nebude dřez na pracovní desce viditelný a části dřezu nebudou viditelné na horní části pracovní desky. Uvažujme nyní o první možnosti, protože je nejvhodnější pro instalaci svépomocí.

Na fotografii: Vložení obdélníkového dřezu do pracovní desky

Vybavení a nářadí pro instalaci dřezu

K vyříznutí otvoru pro dřez v pracovní desce nepotřebujete žádné zvláštní dovednosti a zkušenosti. Nástroje a vybavení však musí být k dispozici.

 • vládce;
 • tužka;
 • šroubovák; s úhelníkem;
 • úroveň;
 • svinovací metr;
 • šroubováky;
 • rašple;
 • elektrický šroubovák;
 • imbusový klíč;
 • sadou klíčů;
 • štětec;
 • Vrták do dřeva o průměru 10 mm;
 • elektrická skládačka;
 • elektrická vrtačka;
 • PVA lepidlo;
 • vhodný tmel.

Nástroje musí být kvalitní, aby se celý proces nezkazil.

Příprava dřezu

Výrobci dřezů se zatím nenaučili vyrábět kvalitní samořezné šrouby a myslím, že v tom budou v nejbližší době pokračovat. Pokud vůbec. To vždy způsobuje problémy při opravě. Pokud je nenahradí černí třicátníci.

Pečlivě umístěte zámky. Pokud není dřez křivý, je nutné těsnění přilepit. Našroubujte směšovací baterii s již našroubovanými hadicemi. Nainstalujte koleno pro odvod vody a teprve poté zajistěte dřez zámky. Nikdy příliš neutahujte upevňovací prvky.

Klikněte zde pro více informací

 • Instalaci vestavného dřezu by měl provádět pouze odborník.
 • Při přepravě a instalaci dřezu dbejte zvýšené opatrnosti.
 • Při montáži dávejte pozor na ostré hrany.
 • Šrouby v držácích příliš neutahujte.
 • K utahování šroubů v žádném případě nepoužívejte elektrický šroubovák.
 • K vyznačení otvoru pro výřez použijte kartonovou šablonu na kartonu.
 • Pokud nemáte šablonu, umístěte dřez mísou nahoru na navrhované místo instalace a obkreslete jej.
 • Nakreslete čáru výřezu 15 mm směrem dovnitř od obrysu dřezu.
 • Pomocí přímočaré pily vyřízněte do pracovní desky otvor podél linie kosy výřezu.
 • Očistěte okraje výřezu a ošetřete čelní stranu otvoru bezbarvým silikonovým tmelem, abyste vytvořili vodotěsnou vrstvu.
 • Na spodní stranu dřezu nalepte těsnicí pásku a nainstalujte upevňovací prvky ohnutím směrem k míse. Místo pásky lze použít také bezbarvý silikonový tmel.
 • Přiložte dřez k desce, ohněte upevňovací prvky do pracovní polohy a upevněte dřez postupným zašroubováním samořezných šroubů.
 • Namontujte baterii na dřez podle montážního návodu k baterii.
 • Osazení odtoku, přepadu a sifonu v souladu s plánem odvodnění.

Pokyny pro péči o nerezové dřezy. oceli od výrobce

Klikněte zde a přečtěte si více

 • Po použití otřete případné skvrny z povrchu dřezu, v případě potřeby opláchněte vodou a otřete do sucha. Čas od času opláchněte dřez alkalickým roztokem mycího prostředku (pH vyšší než 10), opláchněte vodou a poté důkladně vytřete do sucha.
 • Pokud se na povrch dřezu dostanou kyseliny, solné roztoky, čisticí prostředek na stříbro nebo pasta na tapety, okamžitě je smyjte, opláchněte vodou a povrch otřete do sucha.
 • Nenechávejte v dřezu dlouho mokré kovové předměty, tj.к. zanechávají stopy na povrchu dřezu
 • Neskladujte chemické čisticí prostředky pod dřezem.к. výpary z těchto výrobků mohou spotřebič poškodit.

VAROVÁNÍ! Drhnoucí prášky a tvrdé houbičky mohou poškrábat povrch dřezu. NEPOUŽÍVEJTE JE.

Nedoporučuje se ponechávat cedník delší dobu v umyvadle. To může poškodit povrch dřezu.

Klikněte zde a zjistěte více

Odstraňovač skvrn. Použijte měkký hadřík nebo houbu a poté opláchněte povrch dřezu teplou vodou. Při silnějším znečištění je vhodné použít mycí prostředek s obsahem chlóru, aniž by se mycí prostředek nechal dlouho působit na povrchu dřezu.

vyříznout, dřez, pracovní, desky

Čistič na odstraňování skvrn. Zaschlé skvrny od vápna lze odstranit také 25% roztokem octa.Roztok aplikujte po dobu jedné minuty, poté povrch opláchněte a osušte.

Pokud se na povrchu objeví skvrny od rzi, např. od litinového nádobí, lze je odstranit čisticím prostředkem na šperky. Čisticí prostředky, které leští povrchy, zanechávají škrábance. Při jejich používání je proto třeba dodržovat dvě důležitá pravidla:

 • Použijte malé množství odstraňovače skvrn a povrch čistěte jen velmi opatrně v místě výskytu skvrny.
 • Používáte-li dřez s křídlem nebo závěsný dřez, vždy otírejte povrch po celé délce dřezu. Uvnitř mísy otřete povrch krouživým pohybem.

I v tak zdánlivě jednoduchém případě existuje mnoho nuancí. Bez jejich dodržování se snadno dostanete do úzkých. Postupujte krok za krokem a vyhnete se zbytečným chybám.

Jaká je vaše předpověď pro dnešní den: Udržujte si úsměv na tváři a uspějete!

Pokud potřebujete podrobnosti o skříňovém a vestavěném nábytku. kontakt. Projednáme podmínky spolupráce a dospějeme ke konsensu. Za mírný poplatek za svou práci pro vás včas připravím podrobný projekt.

Co byste k tomuto článku ještě chtěli dodat??

Řekněte mi o svých zkušenostech v komentářích.

Velmi by mě zajímaly vaše příběhy!

S dobrými myšlenkami na vás, vždy v pilinách

Nezapomeňte tento článek sdílet na sociálních sítích

Jak zapustit dřez do pracovní desky bez skládačky

Odšroubování dřezu do pracovní desky není vůbec žádný problém. K tomu je třeba si předem připravit některé nástroje a materiály:

Vše ostatní máte doma. Patří mezi ně tužka, metr nebo pravítko, hadr, nůž atd.п.

Před montáží: Na pracovní desce pečlivě označte místo, kam má být dřez namontován. Pracovní deska musí být nejprve odstraněna z nábytku. Přestože odborníci snadno zapuštějí umyvadla a nainstalují je na desku, při vlastní instalaci potřebujete maximální pohodlí.

Výřez (instalační otvor) pro dřez lze vytvořit pomocí šablony dodané s dřezem. Pokud však nemáte šablonu a nechcete ji vyrábět z lepenky, můžete dřez přiložit k desce a obrys nakreslit přesně podél okraje dřezu. Poté po posunutí 1-1,5 cm od vyznačeného okraje směrem dovnitř nakreslete další obrys. Bude to pracovník.

Dalším krokem je vyříznutí otvoru, což je nejzodpovědnější moment. Pokud je pracovní deska odstraněna z nábytku, položte ji tak, aby ji bylo možné snadno rozřezat. Poté vyvrtejte vrtákem o průměru 10 mm otvory ve čtyřech rozích zamýšlené linie sečení pod pilovým kotoučem. Vyřízněte otvor skládačkou přesně podél linie kosy. Po dokončení řezání řez pečlivě očistěte od prachu a pilin.

Nyní očistěte řezné hrany štětcem nebo špachtlí a pečlivě je utěsněte těsnicí hmotou. Může to být silikonový, epoxidový nebo jiný tmel. Řez musí být bez mezer a rovnoměrně pokrytý. (foto 4, 5)

Naneste tmel na neošetřený povrch

Tmel naneste rovnoměrně

Tmel v budoucnu zabrání pronikání vody do desky a zabrání jejímu poškození.

Je třeba poznamenat, že materiál desky určuje, jaký materiál musí být použit pro ořezání hran. Nanášení silikonu na kamenné pracovní desky. Na dřevo nebo plast je možné použít také tmely na bázi alkoholu. Zvláštní pozornost věnujte době potřebné k usazení tmelu (foto 6, 7) “zabavené”.

Instalace: Pracovní desku umístěte na místo, vyrovnejte a zajistěte. Nyní je na řadě umístění dřezu. K pracovní desce se připevňuje také pomocí těsnicího materiálu. Za tímto účelem důkladně natřete okraje dřezu tmelem ze zadní strany, co nejblíže k okraji dřezu. (fotografie 6, 7)

Po umístění sifonu jsme na vnitřní drážku dřezu nanesli těsnicí hmotu

Rovnoměrné rozdělení tmelu

Poté otočte dřez dnem vzhůru a umístěte jej do otvoru dřezu na pracovní desce. Umyvadlo opatrně přitlačte svorkami a nechte chvíli působit, aby přilnulo k povrchu. Poté odstraňte přebytečný tmel (foto 8, 9).

Poté umístěte dřez na vodováhu a přitlačte jej

Závěrečnou fází instalace kuchyňského dřezu je montáž baterie a odtoku.

Připojení potrubí ke kanalizaci by pro vás také nemělo být problémem, ale přesto potřebujete pro tuto třídu prací odpovídající znalosti. Zde se hodí zbývající nástroje a materiály uvedené na začátku tohoto článku.

Nový dřez a baterie promění vaši kuchyni stejně snadno jako nová pracovní deska nebo nové nádobí. Instalaci si můžete provést sami, jak vám to vyhovuje.

Předstěnová umyvadla. proč umyvadla s předstěnovými dřezy?

Dřez v kuchyni lze instalovat dvěma způsoby. jako pevný nebo jako dřez k usazení. V prvním případě získáte podstavec nebo zásuvku, do které se umyvadlo vejde. Druhá možnost zahrnuje zabudování dřezu do pracovní desky kuchyňské linky. Nejoblíbenější volbou jsou dřezy, jejichž instalace je o něco složitější, ale přesto mají některé výhody, které nás přesvědčují, abychom si je vybrali.

První a nejdůležitější nevýhodou horního dřezu je neustálá vlhkost v kuchyni mezi skříňkami přiléhajícími k dřezové skříňce. Další uživatelé argumentují například rozmanitostí sortimentu a estetikou zapuštěných dřezů. Často si můžete vybrat ze široké škály materiálů a tvarů. Keramika, kamenina, kámen, plast, nerezová ocel, měď, bronz. opravdu záviděníhodný seznam? A když k tomu přidáte kulaté, obdélníkové, hranaté a různé asymetrické tvary, nepřestanete zírat.

Při přemýšlení o způsobu montáže umyvadla na pracovní desku je třeba mít na paměti, že existují tři způsoby instalace umyvadla: na úroveň pracovní desky, těsně pod ní a těsně nad ní. Záleží nejen na vašem přání, ale také na konfiguraci zakoupené sady. Ujasněte si, kam má být umyvadlo namontováno a jaké armatury mají být použity. Zvažte také, jak jsou silné a co může ovlivnit jejich životnost, protože někdy je kvalita dřezu dobrá, ale upevnění je trochu na štíru.

Příprava na instalaci

Po zakoupení dřezu se musíte rozhodnout, kam jej nainstalujete. K tomu je třeba zvolit místo, kam ji můžete nainstalovat bez překážek v podobě stěn skříně nebo jiných prvků.

Je také třeba předem naplánovat, jak budou propojeny vodovodní a kanalizační prvky. K práci budete potřebovat:

 • pravítko
 • tužka
 • Vrták a vrták do dřeva
 • Elektrický šroubovák s bity nebo šroubovák
 • Samořezné šrouby
 • skládačka
 • silikon

Jak vyříznout otvor pro umyvadlo v pracovní desce?

Nábytkářský průmysl nabízí obrovské množství nábytku do kuchyně, ze kterého si můžete vybrat. Někdy je dřez na nádobí nabízen samostatně a zákazník si jej instaluje sám. To nevyžaduje žádné zvláštní znalosti nebo dovednosti.

Pokud si koupíte dřez jako samostatnou položku a potřebujete jej nainstalovat, je vhodné svěřit práci odborníkům.

Správný nástroj pro vytvoření otvoru je ten nejjednodušší. Otázka, jak vyříznout pracovní desku pod dřezem, není příliš složitá. Pokud se však při instalaci nedodrží určité požadavky, může dojít ke zničení instalovaného spotřebiče.

Postup a manipulace jsou podobné jako při řezání otvoru v dřevotřískové desce.

Správné dimenzování otvoru vyžaduje nejjednodušší nástroj.

Místo pro výřez by mělo být zvoleno s ohledem na minimální volný prostor pro odtok vody do kanalizace a připojení vodovodního potrubí.

Je lepší řezat venku, protože při řezání se bude hodně prášit.

Dřez lze vůči pracovní desce umístit následujícími způsoby.

 • Pod pracovní deskou. Toto umístění vypadá velmi atraktivně, ale navíc vyžaduje speciální nástroj. Samotný dřez musí mít určitý tvar. V tomto případě musí být ke dnu připevněn speciálními spojovacími prvky. Obvykle se dodávají jako sada. Otevřený konec musí být impregnován vodoodpudivým prostředkem. dřez musí být dostatečně silný.
 • Na jedné úrovni. V této poloze je velmi důležité provést správný odsazení pro tloušťku desky. Musí být perfektní po celém obvodu instalovaného dřezu.
 • Nad úrovní pracovní desky. nástroje potřebné pro tento typ instalace jsou co nejjednodušší. Pro tento typ instalace nejsou zapotřebí žádné speciální síly.

Je třeba nosit ochranné rukavice a obličej chránit obličejovým štítem.

Někdy se zásuvka na pánve dodává samostatně a zákazník si ji musí sestavit sám.

Podívejme se podrobněji, jak řezat desku pod dřezem. Hlavním úkolem, který je třeba při montáži dřezu správně vyřešit, je dodržet geometrii montážního otvoru v pracovní desce. V počáteční fázi se musíme rozhodnout, jakou metodu instalace použijeme.

Horní okraj dřezu je pod pracovní deskou. Navenek vypadá tato metoda přísně a poměrně atraktivně a používá se u drahých souprav. Při jeho provádění je třeba splnit určité požadavky:

 • by měly být k dispozici speciální nástroje, které myjí určité tvary;
 • Řezané hrany pracovní desky musí být ošetřeny vodoodpudivým prostředkem.

Montáž dřezu v jedné rovině s pracovní deskou. Je důležité předem správně připravit povrch:

 • plochy, které budou v kontaktu s dřezem, se zdrsní speciálním nástrojem a vytvoří se prohlubně o stejné tloušťce jako boky dřezu,
 • tato práce je poměrně složitá a otvor pro umyvadlo je třeba provést velmi pečlivě.

Dřez je umístěn mírně nad úrovní pracovní desky. metoda je nejjednodušší a nevyžaduje velké úsilí. Dřez můžete tímto způsobem nainstalovat sami s minimální sadou nářadí.

Jak vložit dřez do pracovní desky. návod s videem

Vložit dřez do desky kuchyňské linky není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Nejde jen o to, jak ji nainstalujete, nejdůležitější je, jak ji správně nainstalujete? Musíte si uvědomit, že pokud není dřez správně zasazen, dochází k úniku vody pod okraj dřezu a deska nakonec zvlhne, zvětší svůj objem a zdeformuje se. Trvanlivost pracovní desky proto do značné míry závisí na způsobu montáže dřezu.

Při nákupu dřezu si nejprve zjistěte, jak je upevněn. Jde o to, že montáž dřezu může mít různou konfiguraci a také různou kvalitu. Ujistěte se, že tento typ upevnění bezpečně drží „váš“ dřez, a ne dřez vůbec. Jinými slovy, upevňovací prvky pro každý model dřezu je třeba zvolit individuálně.

Prvním krokem je vytyčení

Určení polohy dřezu na pracovní desce. Umyvadlo se nesmí opírat o stěnu, musí být na samém okraji. Ale hlavní je, aby jeho poloha zaručovala pohodlné používání. Otočte dřez, položte jej na desku a obkreslete obrys. Děláme to tužkou, kterou lze později snadno setřít. Pak změřte vzdálenost od okraje dřezu k upevňovacím bodům. Stejná vzdálenost je nastavena od linie kosy obrysu, kterou jsme načrtli, směrem dovnitř. Na provedené značky vyznačte nový obrys. vnitřní obrys. Získaný „vnitřní“ obrázek vyřízneme pro instalaci dřezu na jeho místo.

Druhým krokem je vyřezání pracovní desky

Vyříznutí nežádoucí části desky pod dřezem. Nejlépe se to dělá elektrickou skládačkou, ale můžete použít i obyčejnou pilku na železo a hrany oříznout až poté. Pro zasunutí nože do pracovní desky vyvrtejte otvor uvnitř obrysu v blízkosti linie sečení. Pokud se zapuštěná deska nevejde, je třeba otvor zvětšit. Poté začněte obrys vyřezávat pomocí linie kosy.

Při řezání dbejte na to, abyste na spodní stranu pracovní desky příliš netlačili, a buďte při řezání opatrní, jinak vám na spodní straně vzniknou četné třísky. To se stalo, když jsem dřez poprvé řezal sám.

Třetí fází je ořezání okrajů

Okraje „výřezu“ z okraje zbruste. K tomu slouží pilník a smirkový papír. Po zarovnání okraje otvoru potřete celý okraj silikonovým tmelem. Snažte se nanést těsnicí hmotu na celý okraj řezu, abyste ochránili pracovní desku před možným vniknutím vody.

Životnost pracovní desky do značné míry závisí na tom, jak kvalitně je tato fáze dřezu namontována. Poté připevněte držák k umyvadlu a nainstalujte speciální pásek, který je součástí dodávky, přičemž ponechte prostor pro vyplnění silikonem.

Čtvrtá fáze: Vložení dřezu do pracovní desky

Po vyplnění připravené drážky silikonem a ohnutí spojovacích prvků vložte vyrobenou sestavu do připraveného otvoru. Dřez by měl těsně přiléhat, v případě potřeby jej mírně pootočte. Nakonec pečlivě utáhneme všechny nainstalované spojovací prvky.

Zbývá jen odstranit silikon, který „vyskočil“ během utahování, a nechat jej zaschnout. To je vše, dřez jste úspěšně umístili do pracovní desky a můžete jej používat.

Alveus montáž dřezu na pracovní desku. horní montáž (I)