Jak vyrobit závěs na adaptéru ke sklízecí mlátičce

Dokončení adaptéru, připevnění.

Nyní je čas dokončit adaptér. (Nakreslil jsem to za pět dní, pár hodin denně Některé věci jsem musel předělat, ale o tom až v textu))) Jako vždy u mě všechno začíná kusem trubkových úhelníků nebo kanálů))

Svařuji z úhlů takový držák pro spojku.

Dále bylo nutné toto rameno vyměnit za jiné, protože jeho výstupek nebyl dostatečný pro spojení se závěsem.

Tento držák byl také svařen ze dvou úhlů, ale větší.

Sestavil jsem všechny části závěsu a nechal na soustruhu vyvrtat díry pro vyrovnání na stroji.

Vyrobil jsem také pedál a táhlo pro zvýšení táhla.

Vyrobil jsem také zarážku pro zvedání závěsu (zvýšená poloha).

Pokud sešlápnete pedál označený červenou šipkou, závěs se spustí)))

Po všech přípravách jsem zkusil orbu

Zpočátku to nefungovalo, pluh se špatně zapichoval do půdy, ať jsem ho nastavil jakkoli, nedokázal ji zabořit víc než o 10 cm. Ještě jsem nezavěsil závaží.

A je také možné připojit tažné zařízení k závěsu a zastavit závěs v mezipoloze „prsty“.

Musel jsem také předělat páku vývodového hřídele. (na fotografii jako dříve).

Jde o to zvednout táhlo vývodového hřídele výš, protože někdy jsem při pokusu o zvednutí táhla při otáčení zachytil špičkou boty o toto táhlo, ale teď už je to v pořádku.

Pokud si toho někdo všiml, mám teď jinou gumu, tenkou a vysokou a s výrazným vzorkem, přesně to jsem hledal. Zvláštní poděkování Vladovi Nouomenovi za montáž !Problém s pluhem vyřešit ostřením, dobře, o tom v příštím záznamu Hodně štěstí a odvážné inovativní nápady )))

Vlastní výroba KUHN

Pro sestavení čelního nakladače je třeba připravit výkresy s ohledem na nosnost zařízení. Na stěny používáme plechy o tloušťce asi 6 mm. Kov se řeže plynovou řezačkou, speciálními nůžkami. Plechy jsou k sobě připevněny elektrickým svařováním. Nezapomeňte, že kvalita svarů ovlivňuje životnost zařízení.

V další fázi se vyrábějí podpěry, táhla, která se vyrábějí z trubek o průměru 100 nebo 50 mm. Nyní můžeme namontovat pohonnou jednotku. Aby byla tato část vysoce mobilní, neměl by být její průměr větší než 30 cm. Pro upevnění sloupků je k přední části minitraktoru přivařena trubka. konstrukce je zpevněna kovovými úhelníky. Otočení nástavce se provádí pomocí válce.

Při stavbě buldozeru svépomocí lze použít vodovodní trubky o minimálním průměru 700 mm. Šířka se volí případ od případu. Volba indikátoru je ovlivněna parametry minitraktoru. Pro výrobu zadního závěsu se doporučuje použít kov o tloušťce přibližně 8 mm.

Pomocí úhlové brusky se trubka podélně rozřízne. Pod středovou linií sečení je přivařen ocelový profil. Upevnění může být doplněno bočně umístěnými zarážkami. Montáž radlice dozeru na minitraktor pomocí nosníku ve tvaru písmene A a příčných vzpěr.

Spouštění/vypouštění stroje zajišťuje hydraulický válec, který je namontován pomocí držáku.

vyrobit, závěs, adaptéru

Výrobní proces

Takový závěs jakéhokoli druhu není jen sedadlo, ale celé zařízení skládající se z několika částí. V závislosti na typu adaptéru jsou tyto části k sobě připojeny v různém počtu a pořadí. Například zadní a přední jednotky se vyrábějí v podstatě stejným způsobem, ale liší se způsobem konečného upevnění a způsobem samotného spojení.

S pohyblivým závěsem

Toto je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak si to udělat doma.

 • Na čtvercový 180 cm dlouhý profil je napříč přivařen 60 cm dlouhý kus stejného ocelového plechu.
 • Umístěte rám a kola na vzpěry a upevněte je pomocí pouzder. Ke zpevnění hlavního rámu je přivařen další ocelový nosník.
 • Pro vytvoření přídavného nosníku se používají profily č. 10. Vyrábí se podle výkresů a pomocí svářečky.
 • Rám, který jste vytvořili v předchozím kroku, je přivařen k ose kola. Jako spojovací prvek se používá malý kus čtvercového kovového nosníku nebo ocelového úhelníku.
 • První řídicí rameno, které má 3 kolena, je namontováno na rámu. Nainstalujte menší přídavnou ovládací páku na horní část ovládací páky. Veškeré práce se provádějí pomocí svářečky.
 • Pevně sešroubujte obě ramena.

Jakmile je hlavní zvedací mechanismus adaptéru připraven, můžete začít s jeho přímou montáží a připojením samotného zařízení k motorovému kultivátoru.

 • Podpěra budoucího sedadla je přivařena ke středovému rámu z kusu ocelové trubky.
 • Pomocí svářečky k němu připevněte další dva kusy trubek v pravém úhlu. Díky této konstrukci sedadlo pevně drží na motorovém kypřiči a minimalizuje vibrace a otřesy při práci stroje.
 • Poté se kusy trubek přivaří k rámu a samotné sedadlo se k nim připevní samořeznými šrouby nebo vruty. Pro větší bezpečnost lze šrouby zašroubovat i do opěrky sedadla, nikoli jen do rámu.
 • K přední části vyrobeného adaptéru je přivařen hotový závěs.

Po dokončení těchto prací je adaptér plně připraven k dalšímu použití. Pokud je vše provedeno správně, měli byste získat minitraktor s pohonem všech kol, se kterým se snadno a pohodlně pracuje.

S ovládáním řízení

Takový domácí adaptér lze vyrobit ještě rychleji než předchozí. Ale pozor, taková varianta zahrnuje použití většího počtu různých úhelníků a trubek. Ještě jedna věc: takové upevnění se vyrábí na základě rámu s hotovou vidlicí a pouzdrem. To umožní volné otáčení posilovače řízení v závislosti na pohybu volantu. Pořadí kroků je následující.

 • Vyrobte rám z oceli zvolené délky a tloušťky. Pomocí úhlové brusky vyřízněte plechové bloky požadované velikosti a sešroubujte je nebo přišroubujte.
 • Podvozek by měl vycházet z umístění motoru stroje. Pokud je vpředu, je hlavním kritériem velikost hlavních kol. To znamená, že velikost stopy by se měla odvíjet od toho. Kola jsou připevněna pouze k zadní části. Ty jsou přivařeny k nápravě. Pokud je motor vzadu, je vzdálenost mezi koly větší. Zde jsou standardní ložiska z traktorové jednotky vyjmuta a nahrazena adaptérovými ložisky.
 • Samotná hřídel je vyrobena z trubky a její konce jsou zalisovány do ložisek s pouzdry.
 • Volant je buď automobilový, nebo motocyklový. V zásadě v tom není žádný rozdíl. Zkušení řemeslníci doporučují vyjmout hotový volant z vozidla a již jej upevnit na základnu adaptéru. Sestavení vlastního řízení je poměrně obtížné, zejména pro začátečníky. Je třeba poznamenat, že řídítka motocyklu jsou při couvání na sněžném skútru velmi nepříjemná. I tento faktor je třeba vzít v úvahu.
 • Pokud je použit celokovový rám, je ovládání řízení připojeno k přední části stroje. Pokud vytvoříte speciální přídavnou podpěru. kloubový spoj. bude řízení zcela otáčet přídavným rámem. V tomto případě se používají dva pastorky: jeden je namontován na sloupku řízení a druhý na horním pomocném rámu.
 • Dalším krokem je montáž sedadla. Stejně jako u předchozího adaptéru se může jednat o prefabrikovanou nebo vlastnoručně vyrobenou svařovací jednotku. K zadnímu rámu tohoto nástavce je třeba jej připevnit pomocí svářečky.
 • Pokud má být později dodatečně namontovaný jednonápravový traktor použit pro upevnění náhradního nářadí, musí být další držák připevněn pomocí svářečky. Měl by být také vytvořen další hydraulický systém. Nejjednodušší je sejmout ji z jakéhokoli malého zemědělského zařízení a přivařit ji na vlastní jednonápravový traktor.
 • Tažné zařízení musí být přivařeno k zadní části hlavního rámu. To je nezbytné, pokud plánujete použít jednonápravový traktor k přepravě některých malých nákladů. Pokud se neplánuje žádný přívěs nebo návěs, lze tento krok vynechat.
 • Poslední fází je spojování. Za tímto účelem se do sloupku řízení vyvrtají malé otvory, do kterých se vloží samořezné šrouby a držáky. Pomocí nich je pod sloupkem řízení upevněn samotný závěs.

Popis krok za krokem, jak si takové zařízení vyrobit sami, se může zdát složitý. S podrobnými plány a výkresy však tento problém zcela odpadá. Aby byl vytvořený adaptér funkční a odolný při používání, je nutné správně svařit všechny základní prvky a věnovat zvláštní pozornost správné funkci brzd.

Pokud jste si již dříve vytvořili výkresy lepšího sedadla pro svůj motorový rumpál, porovnejte rozměry všech dílů s rozměry hlavních částí svého motorového rumpálu a před realizací návrhu proveďte případné korekce.

vyrobit, závěs, adaptéru

Zadní závěs pro adaptér karoserie AK-1

Adaptér zadního závěsu (AK-1) na korbu určený pro připojení různých připojených nářadí a pro obdělávání půdy na soukromých farmách, selských statcích a dalších zemědělských podnicích.

Adaptér AK-1 s elektrickým kypřičem může nahradit minitraktor. Díky kolům, volantu a sedadlu bude váš elektrický rumpál jednodušší a funkčnější. Přední nástavec je zcela demontovatelný, což usnadňuje jeho přepravu.

Kompatibilní s elektrickými kultivátory Forza, Oka, Kaskad, Luch, Neva, Celina.

Zadní závěs adaptéru AK-1 se ovládá s různým nářadím se standardním závěsem pomocí 2 čepů F-16 mm:

 • Pluh Neva, Cascade
 • Jednonápravový kypřič
 • Dvojitý rumpál
 • kotoučová radlice
 • Kultivátor
 • podkopávačka
 • Harrow
 • Kombajn na sýr
 • Sázeč brambor
 • Sekačka na brambory
 • Kolový rozrývač s hroty a t.д.

Speciální články

OTP Bank je zástupcem mezinárodní finanční skupiny, která zaujímá přední pozice na trhu úvěrových služeb v Evropě.

Svým klientům nabízí řadu služeb pro podnikatele. Je také jednou z padesáti největších ruských bank. Je členem systému pojištění peněžních vkladů a Moskevské burzy cenných papírů a také členem Asociace evropských podniků a Národní burzovní asociace. Dnes má tato banka téměř čtyři miliony klientů. Uživatelé jsou obsluhováni prostřednictvím sítě devadesáti šesti poboček a sto devadesáti pěti bankomatů.

Hlavním cílem banky je budovat dlouhodobé vztahy s dlužníky na základě důvěry.

vyrobit, závěs, adaptéru
 • Zákazník si může vzít hotovostní půjčku
 • Úvěrový limit a splátkový kalendář se vypočítávají individuálně
 • Za předčasné splacení úvěru se neúčtuje žádná další provize
 • O půjčku můžete požádat jak na oficiálních internetových stránkách, tak na některé z poboček banky

Pro získání půjčky je třeba předložit následující dokumenty:

 • Pas a daňové identifikační číslo
 • Důchodci by měli předložit kopii potvrzení o důchodu, aby mohli požádat o půjčku
 • Předložte kopii vkladní knížky nebo potvrzení o pobírání důchodu, abyste prokázali svůj příjem
 • Samostatně výdělečně činný podnikatel musí kromě osvědčení o registraci předložit list z rejstříku všech IČ
 • Pro čerpání půjčky ve výši dvě stě až čtyři sta tisíc musí zaměstnanec předložit zaměstnavatelem předem potvrzenou pracovní knížku
 • K získání půjčky nad čtyři sta tisíc dolarů budete potřebovat výpis z bankovního účtu o příjmech

důležité! Banka je oprávněna požadovat od klientů další podklady, např. DIČ společnosti, ve které potenciální klient pracuje.

jednonápravový traktor. Začátek

Jednonápravový traktor je produktem pozdní sovětské éry, přesněji éry legendárních „šesti set čtveráků“. V polovině osmdesátých let byla sovětská vláda nucena přiznat, že kolchozy a sovchozy, přestože byly plně vybaveny nejrůznějšími moderními stroji až po obří kombajny a letadla a veškerou pomoc obyvatelstva (kdo si nepamatuje „bramborářství“)?), aby plnila svou primární funkci, nebyla schopna. Země byla nucena nakupovat potraviny ze zahraničí.

Bylo rozhodnuto pracovat podle zásady „záchrana tonoucích je věcí tonoucích“ a zásobování dělníků zemědělskými produkty bylo částečně ponecháno na nich samotných. Těm, kteří si to přáli, byl přidělen pozemek o rozloze šesti setin hektaru (šest setin hektaru).

Ani takový skromný pozemek by v zemi vítězného socialismu s vyhlášením vědeckotechnické revoluce na konci druhého tisíciletí nemohla obdělávat lopata, motyka a matka neznámého Japonce. Ukázalo se, že v zemi prakticky neexistují stroje, které by byly schopné takové úkoly řešit. Pozemky kolektivních zemědělců byly obvykle součástí jednoho pole a byly obdělávány jedním nebo dvěma přejezdy „dospělých“ strojů. Tato metoda nebyla vhodná pro mozaiku „šesti set“ parcel.

Byl vyvinut zcela nový typ zemědělského stroje, tzv. „motorový blok“ nebo jednonápravový traktor. „Neznámé zvíře“ byl těžký motocyklový motor umístěný na dvou souosých terénních kolech. Práce s takovým strojem připomínala rolnickou práci z počátku století. LANDER následoval koně, vedl pluh a vyvíjel na něj tlak vlastní vahou.

Jen místo koně nastoupil dvoukolový technický zázrak, ovládaný a řízený speciálními klikami. Místo pluhu se používala souprava připojeného nářadí, díky které mohl jednoosý traktor orat, bránit, sít a sekat trávu. Existovala dokonce i dvoukolová nástavba se sedadlem, která z jednonápravového traktoru udělala vozidlo neznámé funkce: k přepravě a přemisťování nákladů po osadě a okolí se mnohem více hodil motocykl s postranním vozíkem (další, téměř zapomenutý relikt minulosti) nebo automobil. Nepochopitelný hybrid, který se pohyboval rychlostí kulhavé klisny, se na dálnici zjevně nehodil.

Přídavná zařízení pro motorové kypřiče

Náplavky. Všestranné stroje, které výrazně zvyšují efektivitu zemědělských prací. Použití těchto strojů umožňuje provádět velké množství práce s co nejmenšími nároky na pracovní sílu ve srovnání s ruční prací. Zahradu a zahradní pozemky lze snadno obdělávat pomocí motorového kypřiče. Široká škála použití těchto strojů znamená, že se jedná o víceúčelové stroje. V našem internetovém obchodě Agromehanika najdete veškeré vybavení na motorových blocích: Kentavr, Agat, Oka, Ugra, Salut, Favorit, DTZ, Zubr, Neva, Proton, Honda, Zirka, Pubert, MTZ, Belarus, Forte.

V závislosti na modelu zahrnuje standardní rozsah dodávky pouze několik přídavných zařízení pro motorové kypřiče. Zpracování půdy, radlice, motorový kypřič nebo pluh. V závislosti na vašich potřebách si můžete k motorovému kultivátoru dokoupit další příslušenství.

Různá nářadí na jednonápravovém traktoru (kultivátor, pluh, sekačka, secí stroj, vyorávač, rozmetadlo, rotační metla, lopata na sníh, přívěsy atd.).) usnadňují zemědělcům práci tím, že mechanizují manuální procesy.

Při výběru kultivátoru je třeba zvážit jeho technické parametry, rozsah vybavení a kompatibilitu s jinými modely kultivátorů. Rozhodnutí o tom, jaké přídavné zařízení si pořídit k traktoru, závisí na tom, jakou práci chcete s elektrickým kypřičem vykonávat. Pokud například plánujete mechanizovat proces pěstování brambor, je třeba zakoupit sázeč brambor, plečku a vyorávač brambor; pokud potřebujete tuto techniku pro setí, vyplatí se zakoupit sázeč zeleniny.

Při nákupu nástavce pro motorový kultivátor je třeba vzít v úvahu, že každý nástroj je určen pro určitý model. Proto se vyplatí se před nákupem informovat u prodejce, jaké nástavce pro váš motorový kypřič umožňují rozšířit rozsah použití stroje

Který nástavec se vyplatí zakoupit, abyste rozšířili rozsah jeho použití? Funkčnost stroje je třeba budovat postupně.

Jaké typy motorových kypřičů a traktorů jsou k dispozici?

Nejběžnější přídavná zařízení pro motorové kypřiče:

Pluh pro motorové kypřiče se používá k zorání velkých ploch půdy. Pluh umožňuje s trochou cviku také sázet a vykopávat brambory. Při správném nastavení během orby se pluh sám zaryje hluboko do půdy do požadované hloubky bez větší fyzické námahy.

Přívěs pro MotoBlocks je určen pro přepravu různých nákladů. V závislosti na modelu motorového kypřiče je možné na taženém vozíku přepravovat náklady o hmotnosti 250 až 500 kg. Vozíky jsou vybaveny sedadly pro pohodlí obsluhy.

Kypřič je určen k vytahování brambor a vytváření brázd při setí zeleniny. Výrobci motorových kypřičů vyrábějí jednořadé a dvouřadé kypřiče.

Pěstební kultivátory. Jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro zpracování půdy v zemědělství. V závislosti na požadované pracovní šířce se mění radlička a nastavuje radlička.

Toto zařízení mění jednonápravový traktor na minitraktor. adaptér. je to zadní náprava, která je vybavena sedly pro přídavná zařízení nebo tažené nářadí.

Přílohy zahrnují také

  – zařízení pro sklizeň brambor;

 • weeders. jednotka pro meziřádkové plečkování;
 • čerpadla. ideální nástroj pro zavlažování půdy;. Zařízení na sekání trávy;. jednotka pro rychlý a efektivní sběr sněhu;. zařízení na sběr odpadků z cest;. usnadňuje proces výsadby brambor.

Přídavná zařízení pro motorové kypřiče: typy, výrobci a kutilové

Jednonápravový traktor usnadňuje život na venkově, šetří peníze a usnadňuje ruční práci. Cena přídavných zařízení závisí na výrobci a dostupnosti dalšího vybavení. V naší zemi je poptávka po jednonápravovém traktoru Neva. Tato jednotka je robustní, spolehlivá a snadno se udržuje a opravuje.

Konstrukce každého motorového kypřiče zahrnuje řadu přídavných zařízení. Různé nástavce rozšiřují možnosti použití. Tyto nástroje se dělí do několika tříd podle jejich použití. V článku je uveden popis jednotlivých nástrojů.

Různé adaptéry pro kypřiče

Adaptéry pro motorové kypřiče jsou několika typů. Konstrukce se liší způsobem spojení:

 • Silné spojení s rotačním kultivátorem. Včetně samostatného volantu. Řízená kola vpředu nebo vzadu (obojí je možné).
 • Pohyblivý spoj. Úhel mezi kultivátorem a vozíkem se neustále mění. Je třeba vyvinout velkou sílu při otáčení, protože kloub je pohyblivý.

Zařízení se dále dělí podle přítomnosti hnacích kol na:

CLAAS LEXION 8000-5000 sklízecí mlátičky. Prezentace v Berlíně.

Kromě zahradničení se univerzální hodí také pro přepravu plodin.

Krátký závěs je připojen k nářadí s nižším výkonem. Dlouhý závěs se používá u těžkých kultivátorů.

Existují 2 verze přívěsu: 1 náprava nebo 2 nápravy. Tato spřáhla přívěsů jsou namontována z výroby. Tato konstrukce je vypočtena z výroby a je na ni namontováno tažné zařízení. Pod sedadlem je nainstalována listová pružina, která zajišťuje hladkou jízdu na kamenitém povrchu.

Na kultivátoru APM byly vyrobeny speciální nášlapy, brzda, která se stisknutím nohy zastaví. Adaptér je vybaven pneumatikami, které zajišťují hladký chod při vysokých rychlostech.

Stroj lze zakoupit ve specializovaném obchodě, vybalit a připravit k použití. Snadná montáž. K tomuto účelu existuje příručka. Stroj nevyžaduje žádné další dovednosti a znalosti. Poté je nutné vyzkoušet, jak konstrukce funguje.

Pokud všechny součásti fungují správně, můžete stroj provozovat. Při nákupu konstrukce je třeba zvolit také měkké polstrování sedadla. Zpříjemňuje práci řidiče. Mezi zemědělci jsou nejoblíbenější adaptéry KHORSAM IS 1 pro Magnum, adaptéry pro kultivátory PNO-1, AM-3 K, BUM-3, KTZ-03.

S řízením

Vysoce kvalitní adaptér volantu pro kypřič usnadňuje ovládání kultivátoru. Tento jednonápravový traktor je funkčně srovnatelný s minitraktorem, jen je úspornější z hlediska spotřeby paliva. U modelu APM není volant součástí standardní výbavy.

Ovládání se provádí pomocí volantu kultivátoru. Jiní výrobci však vyrábějí stroje s volantem. Vozík je navržen tak, aby práce s kultivátorem byla pohodlnější, takže volant usnadňuje řízení.

S pohyblivým kloubem

Pohyblivé spojení mezi přívěsem a kypřičem mění úhel svislé osy mezi vozem a kultivátorem. Vyrobit takový stroj je snazší, ale při otáčení musíte vynaložit větší sílu. Tento typ přívěsu má horší geometrické vlastnosti: Poloměr otáčení je větší.

Přední a zadní adaptéry

Existuje několik typů přívěsů podle toho, která kola jsou hnací:

 • Pohon předních kol. Stroj je zajištěn na místě v zadní části kypřiče. Jedná se o nejjednodušší a nejoblíbenější verzi. Usnadňuje ovládání kultivátoru a odvede spoustu práce.
 • Pohon zadních kol. Stroj se nachází v přední části kultivátoru. Tato konstrukce umožňuje provádět práce při použití závěsu v zadní části kultivátoru.
 • Pohon všech kol. Přívěs může být umístěn buď vpředu, nebo vzadu za motorovým rumpálem. Tato konstrukce se od předchozích modelů liší tím, že se otáčejí všechna 4 kola namísto 2. Tato jednotka plní funkce minitraktoru. Zvyšuje manévrovatelnost a ovladatelnost konstrukce a navíc zvyšuje trakci. Pohon 4×4 je považován za nejefektivnější.

Nejběžnějším typem přívěsu pro motorové kypřiče je adaptér pro zadní montáž. Lze jej použít jako vozík (nosnost 100 kg), pro spojení s nářadím pro orbu, sečení, odklízení sněhu atd.д.

Přívěs s řízením umožňuje manévrování v různých terénech, což usnadňuje práci obsluhy. Ovládání nářadí pomocí volantu samotného kultivátoru může být nepohodlné a nebezpečné. Při práci na poli s nepravidelným terénem nebo na zeleninové zahradě je lepší použít přívěs s kypřičem pro kypřič, protože se lépe ovládá.

Pro výrobu zadního adaptéru vlastníma rukama můžete použít snadno dostupné materiály. Základem konstrukce přívěsu je rám, který může být vyroben z ocelových profilů nebo kovových trubek. Závěs může být pevný nebo pružný. Druhý případ vyžaduje výměnu kultivátoru, takže vytvoření pohyblivé spojky je méně komplikované.

Zadní adaptér se používá pro práce, které vyžadují neustálý dohled (sázení na lůžko), takže jeho konstrukce nutně zahrnuje sedadlo pro pohodlí obsluhy. Usnadňuje také práci řízení, které je vyrobeno z řídicích mechanismů jakéhokoli vozidla.

Vytvoření adaptéru pro motorový kultivátor vlastníma rukama. Instrukce krok za krokem, kreslení

Jednonápravový traktor je rozšířeným a oblíbeným speciálním zařízením, které každému oráčovi ušetří mnoho úsilí a času. Tato jednotka může pracovat po celý rok, na jaře sázet plodiny, v létě je sklízet, na podzim odklízet zahradní odpad a v zimě odklízet sníh. Jedinou nepříjemností při ovládání elektrického rumpálu je táhnout jej před sebou a držet se dostatečnou silou dvou rukojetí. Pro usnadnění práce s motorovým kypřičem můžete použít speciální závěs, který se nazývá adaptér. Co je to adaptér k motorovému kultivátoru?? Jedná se o sedící vozík, který lze používat k plnění úkolů stejně jako traktor.е. sezení. Ne každý si dnes může koupit adaptér na elektrický kultivátor. Proto doporučujeme, abyste se nenechali odradit a vzali vše do svých rukou, a to doslova. Udělali jsme vše pro to, abychom uspokojili všechny potřeby zemědělců a farmářů. Je čas vyrobit si adaptér pro motorový kultivátor vlastníma rukama! Seznamte se s nimi!