Jak vyrobit pásovou brusku vlastníma rukama

Domácí mlýnek. Důležité body.

Existuje mnoho provedení domácích mlýnků. Někdo je vyrábí z motoru ze staré pračky, někdo ze staré úhlové brusky nebo vrtačky, ale všechny tyto modely mají stejné technické části. Podívejme se na ně podrobněji.

Žádné konkrétní rozměry nejsou pro všechny brusky stejné, ale mohou být v každém případě velmi individuální. prostor, který máte v dílně k dispozici, a pravidlo: čím delší je řemen, tím je odolnější proti oděru a tím méně často ho budete muset měnit. Pokud se chystáte zakoupit předlepené brusné pásy, měl by být stroj navržen s ohledem na velikost těchto pásů. Pokud si budete pásy lepit sami, mohou být rozměry stroje libovolné, ale nejlepší je držet se standardních rozměrů pásů.

Brusné pásy jsou k dispozici ve dvou šířkách: 50 m a 100 m. Délka těchto pásek může být 610, 915, 1230, 1600, 1800, 2000 milimetrů.

Nejlepší je, když máte brusný pás správné délky, snáze se pak nastavuje velikost brusky.

Hlavními součástmi brusky jsou rám stroje s otočným stolem a upínacím řemenem, motor s hnacím válcem, napínací kladka, válcový válec a v případě potřeby další napínací kladky. Váleček válce lze současně použít jako volnoběžku.

Nejkompaktnější bruska může být vyrobena pouze se dvěma válci, z nichž jeden je poháněn na hřídeli motoru a druhý je napnutý ve formě válce.

Bruska. pásová bruska

Mlýnek s motorem pračky.

Stejný stroj s motorem z pračky. Pohled z jiného úhlu.

Stroj je vyroben s překližkovým rámem.

Bruska.

Bruska s plynovou pružinou na nábytek.

Tento stroj je vyroben s použitím válečků z automobilového časovacího systému.

Další pásový stroj s překližkovým rámem.

Bruska s motorem úhlové brusky.

Kompaktní stroj s nábytkovou plynovou pružinou.

Kompaktní pásová bruska se dvěma kolečky.

Bruska je pásová bruska s překližkovým rámem.

Pokud má bruska pracovat s dlouhými pásy, nejsou potřeba žádné další hnací válce.

Proč je potřeba válcový válec? Při sestavování stroje je téměř nemožné udržet všechny válce dokonale rovnoběžné. Z tohoto důvodu má řemen tendenci sjíždět z válečků. K odstranění této nevýhody se používá válcový válec. Nastavením sklonu jeho osy lze brusný pás „přinutit“, aby zůstal na místě.

Pro nastavení osy válce lze použít běžný princip dveřního závěsu. Válečková osa je přivařena k pohyblivé části závěsu a nastavení se provádí pomocí šroubu. který spočívá na pohyblivé části závěsu.

Obrázek ukazuje válcový válec brusky.

Všimněte si válce hlavně a stavěcího šroubu.

Válec hlavně a seřizovací mechanismus.

válcová bruska na sudy.

Mechanismus napínání brusného pásu lze vyrobit několika způsoby. Nejběžnější je pružina, druhá je nábytková plynová pružina a třetí obyčejná guma, např. z cyklistické trubky. Pokud používáte nábytkovou plynovou pružinu, měli byste vědět, že při nízkých teplotách nefunguje dobře.

Doporučuje se zhotovit dvouvrstvou podložku pro pásku. Podstavec zarážky by měl být vyroben z plechu a měla by na něj být nalepena hladká porcelánová dlaždice. Tímto způsobem se zarážka při intenzivní práci s bruskou prakticky nezahřívá. Také porcelánové obklady se opotřebovávají mnohem pomaleji než kovové. Když se opotřebuje, lze ji snadno vyměnit; stačí spoj zahřát stavebním vysoušečem a půjde dolů. Lze jej nanést běžným silikonovým tmelem na mramor, např. Silirub MA od společnosti Soudal.

Zarážka musí být nastavitelná na třísku. Musí být posunuta tangenciálně k pásu nebo s mírným posunem 0.5 mm. Tento výstup nezpůsobuje nadměrné opotřebení pásu, ale umožňuje podélné broušení dlouhých pásů a zabraňuje zachycení vypouklých částí válců.

Co je bruska a k čemu slouží

Bruska je variantou brusky, jak již bylo zmíněno. Na rozdíl od klasického mlýnku je však tento přístroj univerzálnější. Lze jej použít jak pro vrchní povrchové úpravy, např. broušení dřeva, tak pro přípravné práce, např. odstraňování rzi z povrchu.

Důležité! Mechanismus napínání řemene a výkyvný pracovní stůl umožňují ostření v potřebném úhlu.

Mini ruční bruska na dřevo

Profesionální bruska není levná. Nejjednodušší varianta stojí do 25 000 eur. Poloprofesionální modely stojí několikanásobně více. Některé stroje mohou dosáhnout ceny až 170 000 eur. V tomto smyslu je pro kutily nejjednodušší vyrobit si mlýnek vlastníma rukama.

Stavba pásové brusky (brusky)

Pásová bruska (bruska) s vlastníma rukama je určena pro takové úkoly, jako je dokončovací broušení, leštění dílů z různých materiálů. Lze jej použít k obrábění, leštění, broušení dřevěných povrchů a různých dalších nátěrů. Toto zařízení se používá především při výrobě nábytku, ale také v kovárnách.

Takový stroj je užitečný i v domácí dílně, ale továrně vyráběné modely jsou pro průměrného zámečníka obvykle poměrně drahé. Podstatně úspornějším a reálnějším řešením je postavit si vlastní brusku. Je sestaven z 550W elektromotoru s 2400 otáčkami za minutu a pásmem 15 m/s, což je velmi dobrý výsledek. Stroj je založen na 120mm kanálovém rámu a používá standardní 30 mm široká kola. Pro odpruženou podpěrnou tyč je použita profilová trubka čtvercového průřezu. Brusný pás je napínán pružinou.

Seznam materiálu: elektromotor 550 W, 2400 ot/min; kanál 120 mm; kolo šířky 30 mm. 2 ks.; ložisko; brusný pás.

Seznam nářadí: svářečka; úhlová bruska; klíče; šroubovák.

Popis výroby mlýnku krok za krokem

Výkresy, schémata, prototypy, které se berou jako podklad.

Vyvrtání příruby na elektromotoru pomocí soustruhu.

Výroba mlýnku z pevného disku počítače

Jakýkoli zastaralý pevný disk lze přeměnit na miniaturní brusku. K tomu je třeba provést následující kroky:

  • zcela rozeberte jednotku pevného disku a vyjměte vše nalevo od magnetických disků;
  • Vystřihněte brusný kotouč ze smirkového papíru a uprostřed kotouče udělejte otvor pro vřeteno;
  • nalepte na rotující disk pevného disku několik proužků oboustranné lepicí pásky a připevněte k němu smirkový papír;
  • zhotovte bezpečnostní clonu na ochranu očí před případným vymrštěním vyrobeného brusného kotouče;
  • Připojte hotovou konstrukci ke zdroji napájení počítače a použijte.

Samozřejmě, že takový design nemá vysoký výkon, ale brousit malý nůž nebo nůžky je docela možné.

Na dřevěném povrchu je často nutné provádět různé druhy dokončovacích prací.

Výrazně urychlit implementaci tohoto typu. a také zlepšit jejich kvalitu pomocí tak jedinečného nástroje, jakým je bruska na dřevo.

Mezi zákazníky je po něm poměrně vysoká poptávka. Proto bychom se rádi podrobněji věnovali vlastnostem tohoto nástroje a jeho odrůdám.

Oblíbenost těchto zařízení je dána poměrně širokou škálou jeho. K těmto pracím lze použít brusku na dřevo:

  • Leštění zakřivených rovin
  • Vyhlazování rovného povrchu umístěného na stacionárním pracovním stole nebo mechanickým ručním pohybem
  • Povrchová úprava okrajových dílů nebo hran
  • Příprava dřevěných povrchů pro lakování atd.

Tyto a další úkoly se často provádějí na venkově nebo v soukromých sídlech.

Bruska na dřevo je také nepostradatelným nástrojem pro řemeslníky, kteří pracují s dřevěnými povrchy a obrobky.

Dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu při výběru stroje, je velikost brusné zrnitosti. Abyste mohli provádět různé typy prací, doporučují odborníci zakoupit několik typů pásů s různou zrnitostí

Vibrační

Skládá se z pouzdra a brusného kamene, který je upevněn pomocí robustních svorek.

Broušení probíhá v důsledku častého kmitavého pohybu obrobku.

Amplitudu pohybu může uživatel nastavit v manuálním režimu.

Tento parametr se pohybuje od 1 do 5 mm.

Čím nižší je amplituda, tím přesnější a jemnější je pracovní plocha.

Bruska Delta

Jejím charakteristickým rysem je přítomnost pracovní desky, která svým tvarem připomíná železnou desku. Pomocí tohoto zařízení může technik pracovat na všech površích.

Různé modely mají různé pracovní rychlosti. Další vlastností, díky níž je tento nástroj mezi zákazníky oblíbený, je skutečnost, že jeho pracovní plochu lze podle potřeby otáčet v různých směrech a měnit různé příslušenství. To vede k několikanásobně efektivnějšímu využití stroje.

Excentrické

Hlavní rozdíl tohoto typu nástroje od ostatních je v tom, že je určen pro klenotnické opracování pracovní plochy. Brusný povrch má kruhový tvar.

Řemeslník si může samostatně zvolit stupeň zrnitosti povrchu. Na tomto ukazateli závisí jemnost práce, kterou je třeba vykonat. Podrážka zařízení je opatřena malými otvory, kterými se odvádí prach.

Díky tomu je práce s tímto nástrojem pro řemeslníka bezpečná. Důležité je také to, že mistr může zvolit rychlost, kterou se bude otáčet základna stroje s připevněným brusným povrchem.

Pásová bruska vlastníma rukama

Z tohoto článku se dozvíte, jak vytvořit jednoduchý brusný stroj s vlastníma rukama. Zde najdete podrobné popisy, fotografie a videa.

Na adrese https://sdelairukami je k vidění mnoho různých provizorních řemeslníků.Doporučujeme.

Zdravím všechny domácí řemeslníky a řemeslníky! Vaše pozornost. další domácí výroba na bázi motoru z pračky (již dříve jsme popsali, co můžete vyrobit doma na bázi motoru z pračky).

K sestavení této konstrukce si musíme připravit následující materiály v podobě: překližky; motoru pračky; instalatérské zásuvky a kusu trubky; závitové tyče. šrouby, podložky, matice; lepidlo; kus dřevotřísky; ložiska; spínače.

Proces výroby brusky

Na obrázku vidíte, jak je bruska vyrobena.

Nejprve musíme vyříznout dřevotřísku pro tělo našeho budoucího zařízení.

Dalším krokem je motor pračky. Pro nasazení hnací řemenice na hřídel motoru se zvolí spojovací objímka z plastové trubky, která pak těsně přiléhá k řemenici hřídele. Abyste získali správnou velikost řemenice hřídele, musíte motor zapnout a pracovat s pilníkem jako na soustruhu. Potom se spojka opatrně přitlačí na řemenici, aby byla bezpečně usazena. K dalšímu zajištění můžete použít lepidlo.

Do spojky vložte kus trubky, který slouží jako hnací válec. Pro lepší přilnavost brusného pásu omotáváme váleček gumou z trubky od jízdního kola.

V další fázi je třeba sestavit kryt, nainstalovat motor a pevně jej upevnit pomocí šroubů a matic. Deska stolu bude mít dva otvory. jeden pro napínací váleček a jeden pro hnací váleček.

Pro výrobu volnoběžky vezměte také kus trubky a nalisujte do ní dvojici ložisek. Hřídel vyrobte z dlouhého šroubu nebo závitové tyče. Osa hnacího válce je namontována na speciální plošině z překližky, která se může pohybovat pod deskou stolu v horizontální rovině. V důsledku toho bude brusný pás napnutý.

Aby bylo utahování řemene co nejpohodlnější, upravili jsme dlouhou závitovou tyč s maticí. Plošina se napne. tak se napíná brusný pás. Je třeba poznamenat, že funkce vyrovnání řemene není k dispozici. Zablokujte válečky tak, aby se osy nepohybovaly a mírně se rozcházely. při pohledu z horního bodu. Tím se zabrání odlétnutí pásu.

Pás je navlečen na válečcích.

Pásovou brusku můžete nyní použít k opracování dřeva. Domácí dílna byla obohacena o vynikajícího pomocníka!

Zde si můžete podrobně prohlédnout, jak se pásová bruska vyrábí vlastníma rukama.

Konstrukční vlastnosti stroje

Brusný prášek se nanáší na povrch pásu jako brusný nástroj. Má tvar prstence a je namontován mezi dvěma rotujícími bubny, z nichž jeden je hlavní a druhý vedlejší.

Pokyny pro směr otáčení pásu

Vibrace jsou přenášeny na hnací hřídel tažného rámu elektromotorem, který je k němu připojen řemenovým převodem. Otáčky řemenového pohonu lze nastavit podle obrobku. Pásovou brusku lze umístit vodorovně nebo svisle a také pod určitým úhlem, což některé modely této kategorie umožňují.

Při výběru pásové brusky pro broušení součásti je důležité vzít v úvahu délku broušeného povrchu. Je mnohem výhodnější obrábět obrobky s povrchem kratším, než je délka brusného pásu a pracovního stolu. Pokud jsou tyto podmínky splněny, bude i kvalita obrábění mnohem vyšší.

Domácí verze není příliš složitá na realizaci v dílně

Pásové brusky mohou být v různých provedeních: s pohyblivým a stacionárním pracovním stolem, s volným pásem, s volným pásem, s volným pásem, s volným pásem a s volným pásem. Samostatnou kategorií jsou stroje s širokým pásem, jejichž zvláštností je, že jejich pracovní stůl, který je zároveň podavačem, má tvar housenky. U modelů vybavených pracovním stolem je pás uspořádán vodorovně, zatímco u strojů bez pracovního stolu může mít pás různé prostorové uspořádání.

Povinným konstrukčním prvkem každé pásové brusky, včetně stolní, je odsávací zařízení, které je nezbytné k odstranění velkého množství prachu vznikajícího při obrábění. Profesionální i domácí bruska používaná v domácí dílně nebo garáži je poháněna elektromotorem.

Materiály:

Motor tohoto stroje je elektromotor z pračky. Připojte jej k síti 220 V prostřednictvím regulátoru otáček.

Schéma připojení regulátoru k elektromotoru.

Korpus stroje je vyroben z dřevotřískové desky a je sešroubován nábytkovými šrouby. Přišroubujte motor na těleso. Abyste zabránili zachycení spony pásu, použijte montážní držák a vytvořte zaoblenou hranu pro upevnění spony pásu.

Hlavní válec vyrábíme ze dvou polypropylenových trubek o průměru 20 a 32 mm.

Zvolili jsme větší, také s vnitřním průměrem 20 mm.

Volitelně vložte plechovou trubku do vnitřního otvoru dvojité trubky.

Nasaďte hnací řemenici na drážkovanou hřídel motoru.

Vyberte dvě ložiska pro napínací kladku a v závislosti na vnějším průměru polypropylenovou trubku s přesně stejným vnitřním rozměrem.

Upevněte ložiska pomocí ocelové trubky, abyste odvedli boční zatížení. Na vnitřní konec válečku umístěte kroužek vyříznutý z pouzdra stejné velikosti, který bude sloužit jako zarážka.

Kompletní jednotku namontujeme na čep a pomocí podložek a matic ji přišroubujeme k podstavci.

Domácí pásová bruska téměř hotová, nyní nasazujeme brusný pás. Při otáčení se může na svých válečcích posouvat doleva nebo doprava. Chcete-li snášení odstranit, otáčejte hnaným válečkem kolem jeho osy oběma maticemi, dokud se řemen nebude snášet k jednomu nebo druhému okraji. Tímto způsobem zjistíme polohu, ve které je pásek na svém místě. Pásová bruska připravená k provozu!

Co je to pásová bruska

Pásová bruska, známá také jako bruska nebo bruska, se používá pro následující typy prací:

  • výroba, pravidelné broušení nožů;
  • závěrečné broušení dřevěného povrchu před lakováním nebo natíráním
  • Zaoblení ostrých úhlů u obrobků ze dřeva;
  • brousky s ostrým koncem.

Pásová bruska je vhodná nejen na dřevo, ale také na překližku a několik druhů kovů, jako je měď, mosaz, hliník a ocel. Bruska v podstatě vykonává stejné úkoly jako pásová bruska.

Konstrukce pásové brusky je následující:

  • V jádru jsou tři kladky. Po zapnutí motoru se začne otáčet hlavní řemenice a pohání brusný pás.
  • Na ložisku je upevněna druhá řemenice o stejné tloušťce, ale menším poloměru.
  • Třetí řemenice je namontována a otáčí se na horním rameni. Úkolem tohoto kola je udržovat brusný pás napnutý. Horní rameno pásové brusky je připevněno k rámu v zadní části pásové brusky pomocí pružiny.

Princip činnosti

Na hřídeli motoru je namontován válec. K pohonné jednotce je připevněn kovový rám, na kterém jsou namontovány další 3 válečky. Všechny jsou spojeny pružným pásem o určité zrnitosti. Pás je během provozu natažený. Pro jeho napnutí na jednom z válečků je k dispozici nastavení.

Obrobek je umístěn na stole, který je rovněž součástí konstrukce. V některých případech ji lze otočit o 90 stupňů. To umožňuje brousit obrobky ve 2 rovinách v 1 sestavě.

Jako bezpečnostní prvek je instalováno akrylátové okno. Navrženo tak, aby chránilo obsluhu před odletujícím prachem. Přípravek je připevněn k pracovnímu stolu pomocí integrovaného stojanu.