Který 14 nebo 18voltový elektrický šroubovák je lepší

nebo 18 V: jaké napětí je lepší pro akumulátorové nářadí??

Akumulátorové nářadí pracuje s různým napětím akumulátoru. Které napětí je nejlepší pro 12, 14, 18 voltů?? Nebo možná ještě víc? Zjistěte, co ovlivňuje napětí s expertem online supermarketu VseInstrumenty.Rou

Pokud jste si někdy koupili elektrické nářadí, pravděpodobně jste si všimli, že napětí každého modelu je jiné. Například nejjednodušší šroubováky a šroubováky používají baterie 10,8 V, zatímco poloprofesionální protějšky používají 18 V nebo dokonce více. Liší se nějak napětí baterie elektrického nářadí??

Nákup jednorychlostního elektrického šroubováku pro vrtání a šroubování

Elektrický šroubovák je všestranný nástroj. Kromě šroubování a odšroubování umí obvykle také vrtat. Tuto funkci však nemají všechny modely. Zákazník často předpokládá, že si kupuje jednorychlostní nástroj pro šroubování a vrtání. To je častá chyba. Pro provoz v režimu šroubování a vrtání musí být vybaven regulátorem otáček. Vrtání se provádí jinou rychlostí než šroubování. Různé materiály vyžadují různé otáčky.

napětí a další parametry pro výběr šroubováku

Při výběru vhodného šroubováku pro konkrétní použití je třeba zohlednit mnoho různých vlastností. Důležitý je nejen výkon šroubováku a kapacita baterie, ale také napětí baterie a dokonce i točivý moment.

Šroubovák je nepostradatelným nástrojem pro stavební a renovační práce, usnadňuje šroubování různých druhů spojovacího materiálu a někdy i vrtání otvorů. A přestože existují dvě verze. akumulátorová a šňůrová. pro domácí práce se častěji volí ta druhá. Parametry, které je třeba vzít v úvahu, jsou samotné elektrické nářadí a jeho vlastnosti, jako je napětí elektrického šroubováku, jeho výkon, točivý moment a kapacita baterie. Každá z těchto hodnot je důležitá pro vyhodnocení a správný výběr nástroje. vzhledem k tomu, že se nevyplatí kupovat pouze kvůli správnému výkonu nebo napětí.

Třídy šroubováků podle napětí baterie

Po krátkém seznámení s konstrukcí akumulátorů a základy elektrotechniky je nyní čas podívat se na akumulátorové šroubováky podrobněji. Jsou vybaveny bateriemi s napětím:

  • 10.8 V (12 V). nářadí této třídy má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost díky malým bateriím. Používá se převážně pro instalační a montážní práce;
  • 14.4V. mezitřída, která se řadí mezi kompaktní nářadí a výkonné modely. Tento typ šroubováku vyrábí pouze několik výrobců;
  • 18 V (20 V). jedná se o nejrozšířenější segment a existuje zde velký výběr modelů s různými parametry a vlastnostmi. Tato třída šroubováků je nejžádanější, protože je ze všech nejuniverzálnější;
  • 24 V. Zatím není mnoho modelů s akumulátory s tímto napětím, přestože vyšší napětí může zlepšit výkon nářadí.

Rozdíly jsou také v metodách měření napětí. Japonští a evropští výrobci podle pravidel EPTA (European Power Tools Association) uvádějí jmenovité napětí a američtí výrobci uvádějí napětí pro plné nabití. Proto je stejný nástroj v Evropě označen jako „10“.8 V“ a „12 V“ za oceánem. Totéž platí pro šroubováky s 18 V a 20 V bateriemi. jedná se o nářadí stejné třídy, ale napětí se jednoduše měří různými způsoby.

Vliv napětí baterie na další vlastnosti elektrického šroubováku

Všechny parametry akumulátorového nářadí jsou vzájemně propojeny. Čím větší je napětí a kapacita baterie, tím větší je její hmotnost a rozměry. Například baterie 10.8voltový elektrický šroubovák může mít jen tři lithium-iontové „banky“ o 3.6 voltů, zatímco 18voltová baterie jich potřebuje nejméně pět (v praxi je uvnitř baterie obvykle více „bank“, které zvyšují kapacitu). Vyšší napětí navíc vyžaduje větší motor a masivnější převodovku, což také zvyšuje hmotnost a velikost nářadí. Pro práci ve stísněných prostorách nebo nad hlavou se proto vyplatí koupit elektrický šroubovák s 10V baterií.8V, protože bude kompaktnější a lehčí. A 18voltové modely jsou vhodnější pro ty, kteří mají na pracovišti dostatek prostoru pro použití většího nářadí.

Při výběru elektrického šroubováku je třeba vzít v úvahu i další body. Velmi důležitá je například konstrukce motoru. Moderní nářadí s bezkartáčovými motory, dokonce i při 10.8voltové modely mají vyšší výkon a točivý moment než mnohé 18voltové modely s běžnými sběrnými motory díky nižší spotřebě energie a menšímu tření a tepelným ztrátám.

Kompatibilita baterií s jiným nářadím

Výrobci elektrického nářadí se o to naštěstí již postarali. Mnoho z nich vytváří kolem jednoho typu baterie celý „ekosystém“ různých nástrojů. To znamená, že stejná baterie může být použita pro šroubovák, vrtačku, brusku, skládačku, rotační nářadí a další zařízení. Některé společnosti dokonce vyrábějí výkonné rotační hořáky, řezačky betonu, sekačky na trávu a elektrická kola, která fungují na jednu, dvě nebo tři standardní baterie pro elektrické šroubováky. Například společnost Milwaukee má „ekosystém“ 18voltového nářadí, který zahrnuje více než 200 modelů.

Je nejednoznačné, zda je lepší 12 V, 18 V nebo 24 V elektrický šroubovák. Každý z nich představuje kompromis mezi výkonem, dobou provozu na jedno nabití, velikostí a hmotností. Ačkoli jsou 18voltové modely nejoblíbenější, nemá vždy smysl za ně přeplácet. Nástroj je lepší vybírat podle toho, jakou práci s ním budete vykonávat. Celý den pracujete s elektrickým šroubovákem jako svým hlavním pomocníkem? V takovém případě se vyplatí koupit kvalitní 18voltový model s vysokokapacitní baterií a náhradní baterií. Elektrický šroubovák používáte jako pomocné nářadí pro jednotlivé aplikace, které nevyžadují velký výkon? Pak bude levné 12voltové zařízení od levné značky to pravé.

elektrický šroubovák je univerzální elektrické nářadí pro začátečníky i profesionály. Liší se typem výkonu, kapacitou a schopnostmi. Který model je lepší?? Na co si dát pozor? Odpovědi v tomto článku.

Elektrický šroubovák pro domácnost i práci. Moje tipy pro váš výběr (napětí, výkon atd.).д.)

elektrický šroubovák je nástroj, s nímž můžete velmi pohodlně utahovat šrouby a pro který můžete udělat právě to. To však není jediné omezení funkčnosti tohoto šikovného nástroje, můžete vrtat také do dřeva, kovu a dokonce i do cihel (pokud je k dispozici funkce příklepu).

Samozřejmě nemusíte mít doma elektrický šroubovák, když máte vrtačku, ale pokud často pracujete se samořeznými šrouby, je šroubovák nutností

Šroubováky se dělí na 2 hlavní typy: akumulátorové a šňůrové.(Chcete-li si přečíst o elektrickém šroubováku pro domácnost, klikněte zde.) Převážná většina lidí si samozřejmě kupuje akumulátorové, protože je lze používat v místech bez elektřiny. Například na venkově, když ještě nejsou dráty. Akumulátorový elektrický šroubovák je tedy užitečný nástroj, ať už se na něj díváte jakkoli. Jak si tedy tento nástroj vybrat, na co se zaměřit, jaké vlastnosti a jaké značky sledovat?? Odpovědi v tomto článku.

Pokud jste byli v obchodech s nářadím, viděli jste, že šroubováky se dodávají v 9 variantách.6 V, 12 V i 14 V.4, 18 a dokonce 24 V. Co všechna tato čísla znamenají a jak ovlivňují výkon?? Napětí přivedené na baterii určuje výkon nářadí.

Jednoduše řečeno, čím vyšší napětí, tím vyšší točivý moment. Čím vyšší je výkon, tím pomaleji se baterie vybíjí. Vzhledem k tomu, že vybíráme nástroj pro domácí použití, nekupovali bychom ten nejvýkonnější, protože by byl příliš těžký. K čemu potřebujeme těžký nástroj, když ho budeme používat pouze k šroubování šroubů??

Pro domácí použití stačí 12 V, ale myslím, že 14 je nejlepší.4. Cenový rozdíl mezi 12mm a 14mm akumulátorovým šroubovákem.4 volty jsou zanedbatelné, takže je lepší trochu přeplatit a koupit větší. Ani v točivém momentu však není velký rozdíl, 14.4 bude o 20 % výkonnější. Nejprve si tedy zjistěte, jakou práci budete vykonávat, a na základě toho si vyberte model s určitým napětím.

To je v podstatě nejzákladnější parametr šroubováku. Měří točivý moment v Nm (newton na metr). Většina domácích modelů má točivý moment 18 Nm nebo méně. Jak velký krouticí moment je potřeba k utažení šroubů?? Zajímavá otázka.

K pohonu silnějších šroubů je potřeba mnohem větší síla než k pohonu tenčích šroubů. Vezměme si například samořezný šroub o tloušťce 3 mm.Tloušťka šroubu je do Ø 5 mm (standardní šroub do dřeva) a tloušťka střešního šroubu 6 mm.3 mm. Rozdíl v tloušťce je značný. Budeme také brát v úvahu délku šroubu, musíte souhlasit, že jedna věc je řídit 30 mm nebo 100 mm.

Srovnávací test akumulátorových vrtacích šroubováků

Pro šroubování standardních černých šroubů do dřeva stačí malý krouticí moment, obvykle mají všechny 12voltové šroubováky pro domácnost krouticí moment 10-15 Nm. Dostatečný krouticí moment pro pohon šroubu do dřeva o délce až 150 mm.

Jiná situace však nastává, pokud se chystáte zastřešit svůj letní dům pomocí střešních šroubů. Bývají velmi silné (tloušťka 4 mm).8 и 6.3 mm), takže utahovací moment musí být podstatně vyšší.

Jak jste si již uvědomili, 15 Nm nestačí, proto volte modely s vyšším točivým momentem, obvykle od 20 Nm. Zde začíná zmatek, elektrický šroubovák se zdá být silný, 18 voltů, ale točivý moment je slabý. Nebo naopak, 12voltový elektrický šroubovák má krouticí moment 28 NM. Jak to funguje?? Pojďme tomu přijít na kloub.

Ačkoli z toho není nic patrné, logicky platí, že čím vyšší je napětí, tím vyšší je točivý moment. U profesionálních modelů tomu tak není. Všechny 12voltové modely mají solidní točivý moment 24 Nm a více. Aby bylo možné v domácnosti dosáhnout utahovacího momentu alespoň 20 Nm, musí mít elektrický šroubovák vyšší příkon, nejčastěji 18-24 V.

Různé modely mají také 1 nebo 2 baterie. Při pořizování elektrického šroubováku je vhodné zvážit, zda potřebujete druhou baterii. Obvykle se hodí, když je třeba udělat hodně práce. Zatímco s jedním pracujete, druhý je nabitý. Pokud je první baterie vybitá, vložíte druhou a pokračujete v práci bez přerušení a okamžitě dobijete zbývající baterii.

Pokud však pracujete jen 20-30 minut denně, vystačíte si s jednou baterií a nemusíte si připlácet.

Model se dvěma bateriemi je o 20 až 30 procent dražší. Dá se říci, že nejdražší součástí nářadí je akumulátor, který tvoří až 80 % ceny nářadí. Například 14.4voltová baterie pro Black and Dekker je asi 1800, ale akumulátorové nářadí s 1 baterií stojí 2400.

Životnost baterií je pouze 2 roky, proto byste si neměli kupovat nářadí se 2 bateriemi, pokud jej neplánujete používat často. Bez ohledu na to, jak často s nářadím pracujete nebo ne, baterie se po 2 letech neudrží nabitá a rychle se vybije.

Kapacita baterie se měří v ampérhodinách, čím vyšší hodnota, tím déle baterie vydrží nabitá. Pokud mohu říci, že čím více nábojů baterie udrží. Standardem pro domácí modely je 1 baterie.2- 1.3 Ah. Pro domácí nářadí je tato kapacita zcela dostačující, na 1 baterii můžete pracovat 2-3 hodiny. Pouze profesionální modely mají vyšší kapacitu 1 Ah.5 Ah nebo dokonce až 2 Ah, což je poměrně hodně.

elektrický rázový šroubovák stojí za příplatek?

Kromě standardních modelů bez kladívka jsou na trhu i varianty s funkcí kladívka. Analogie je stejná jako u příklepové vrtačky, kde je příklep způsoben mechanickým působením částí motoru proti sobě. Potřebujete funkci kladiva?? Otázka je řečnická.

Pokud nemáte příklepovou vrtačku, má smysl koupit elektrický příklepový šroubovák. někdy může být potřeba provrtat cihlu a maltu. V betonu to nebude fungovat, ani to nezkoušejte. No, pokud máte v domácnosti vrtačku, pak IMHO nemá smysl kupovat šroubovák s úderem, který je dražší než obvykle, a dopad úderu je prakticky zbytečný. K odstranění zaseknutého šroubu potřebujete také rázový nástroj. Lepší je koupit si speciální rázový šroubovák.

Šroubováky se dodávají v 1rychlostní a 2rychlostní verzi. Levnější modely nemají druhou rychlost. Standardní rychlost je 750 otáček za minutu, ale druhá rychlost je zvýšena na 1200 otáček za minutu. Je druhá rychlost opravdu nutná??

IMHO to není nutné, protože mezi 750 a 1200 otáčkami za minutu není téměř žádný rozdíl. Jistě je vhodnější pracovat v režimu vrtání s vyššími otáčkami, ale není to rozhodující; stejnou práci odvedete jak s jednorychlostním, tak s dvourychlostním nástrojem.

Jaký je rozdíl mezi elektrickým šroubovákem a vrtačkou??

je rozdíl v ráčně, kterou šroubovák má a vrtačka ne.

Mnoho lidí si tuto otázku klade při výběru šroubováku, protože nechápe rozdíly mezi elektrickým šroubovákem a vrtačkou. Koneckonců vrtačka zvládne stejné úkony jako šroubovák, a to: vrtání do dřeva, kovu, šroubování, vyšroubování samovrtného šroubu.

Co se týče vrtání, ano, není v tom žádný rozdíl, i když například do kovu vrtáte mnohem rychleji, protože otáčky vrtačky jsou vyšší 2400 oproti 750 u elektrického šroubováku. Šroubování šroubů je však něco jiného, protože jádrový vrták nemá tření.

Tření je západka, která se spustí, když síla dosáhne zvolené hodnoty. To znamená, že řekněme zašroubujete samořezný šroub, ten je zašroubován až na doraz a pak se spustí tření, které brání dalšímu šroubování, slyšíte, jak pracuje západka, motor se dál točí, ale bit se neotáčí.

V tom je ten rozdíl. u elektrické brusky můžete nastavit výkon na libovolnou délku, protože šroub je zasunutý až na doraz a třecí pojistka zabrání, aby se posunul dále. Krása tohoto bitu spočívá především v tom, že se neopotřebovává, protože se na hlavě šroubu po zavedení nekroutí.

O vrtačce nic takového říci nelze, protože vrták je poháněn hnaným šroubem a obsluha často nemá dostatek času na to, aby při utahování šroubu vrták zasunula. Proto se bity elektrických šroubováků velmi rychle opotřebovávají.

Pokud vybíráte šroubovák pro domácí použití, doporučujeme následující značky:

Společnost Black and Dekker je jako vždy na výši; její šroubováky jsou vynikající nástroje, které nejlépe odpovídají poměru cena/výkon. Zvláště žádané jsou modely pro domácí použití:

Varianta EPC 12CA s jednou baterií, minimální výbava a

EPC 12 CAB také, ale se 2 bateriemi.

Špatné nejsou ani modely firem Skil, Hammer, Zubr, Interskol. V modelech těchto firem doporučujeme věnovat pozornost také následujícím skutečnostem. Elektrické nářadí ZUBR získalo mnoho pozitivních ohlasů, dobrá hodnota za peníze.