Jak vyrobit pilu v terra firmě Kraft

[1.5.1] TerraFirmaCraft. mod, který zcela změní vaše přežití

Tento mod obsahuje obrovské množství nástrojů a zbraní.Podívejme se, coZbraně:Kopí, nejjednodušší zbraň k vytvoření a použití, na začátku hry se s ním může bezpečně bránit proti mobů Další zbraní je nůž, to nezpůsobuje tolik poškození jako kopí, ale také velmi dobré Dále přichází všechny oblíbené meč, můžete si ji vyrobit z téměř jakékoliv slitiny No, poslední zbraň ve hře, je palcát

Nářadí: Začneme tedy lopatou Dále máme srp Dále je to pila Dále je to motyka Dále je to známý krumpáč Dále je to kladivo Hornické kladivo, pomáhá při hledání rudy Dále máme dláto Sekera, nepostradatelná součást této modifikace A poslední nástroj je vřeteno

Tyto budovy vám pomohou v manufaktuře

První budovou je manufakturní pec Další je kovárna Ohniště

Pomocí těchto předmětů si můžete vytvořit libovolné nástroje, zbraně a další předměty, které potřebujete

vyrobit, pilu, terra, kraft

Kovadlina vzduchové futerko, používané pro vhánění vzduchu do pecí/ohnišť Kovový stůl Měřič Kreslicí stůl Kov pro vytváření předmětů Studna a formy pro vytváření předmětů

V tomto módu je obrovské množství stromů v různých barvách, což znamená, že si můžete postavit dům podle vlastního výběru Jasan Osika Bříza Kaštan Douglaska Jedle Hickory Javor Dub Sekvojovec Borovice Sekvojovec Smrk Platan Cedr bílý Bílý Jilm Vrbovka Ovocné stromy
Také v této modifikaci je mnoho různých kamenů, z nichž každý může přinést do vašeho domova nový nádech.Křída (pokud taková sedimentární hornina existuje) Křemenec Argilit Koglomerát Dolomit Vápenec Argilit (ano, je to také argilit) Kamenná sůl Břidlice Aleurolit Gneiss Mramor Filitický křemen Břidlice (ano, je to také břidlice) Diorit Gabro Žula Andezit Čedič Dacit Ryolit

TerraFirmaCraft je modifikace pro Minecraft

Počítačová hra je navržena tak, aby se podobala skutečnému světu, ale i začátečník může snadno postavit dům z hliněných bloků a pokácet stromy holýma rukama. Aby byl režim přežití komplexnější a realističtější, vytvořili nezávislí vývojáři modifikaci TerraFirmaCraft. Tento mod byl představen v listopadu 2014 a nyní nejnovější verze funguje s původní aktualizací 1.12. A přestože se Mojang chystá vydat oficiální verzi 1.14, většina prvků TerraFirmaCraft je platná i dnes.

Více informací o různých modech pro Minecraft najdete na webu minecraft-mods.pro, můžete si také koupit Minecraft

Bioxx, hlavní vývojář modifikace, kompletně změnil generování světa a přidal nové biomy. Přibyl také nový kamenný předmět v několika variantách a nové typy půdy. Pomocí kamenů můžete vytvářet různé objekty, nástroje a bloky, ale nejprve je třeba je zpracovat.

Hra částečně změnila fyziku kapalin a pevných látek. Například zem bude padat nejen dolů, pokud pod ní nejsou žádné bloky, ale také šikmo. Proto nebudete moci stavět sloupy ze země. Změnila se také teplota biomů a přidala se roční období, což ovlivňuje rostliny, moby a počasí. Ukazatele života se změnily a byla přidána stupnice žízně. Přidané dovednosti, které si hráč během svého života osvojí. Systém craftingu se také liší. Kvůli přidání nových položek již není k dispozici mnoho starých receptů. Tak například pomocí pily musíte získat prkna z kmene a již čtyři prkna jsou zpracována do standardního bloku prken.

TerraFirmaCraft přidává do hry jedenáct nových druhů bobulí a deset druhů ovocných stromů, což výrazně ovlivňuje vaření, protože přibyly nové recepty. Můžete také připravovat sýry a saláty, nakládat maso a zeleninu. Potraviny mají nyní datum spotřeby a mohou se kazit. Kromě toho stojí za zmínku několik možností alkoholických nápojů.

Modifikace také přidává do hry nová zvířata. medvěda hnědého a jelena. Zbývající zvířata lze krmit různými obilovinami, aby byla krotká.

TerraFirmaCraft-PvP server (jak začít hrát)

Za předpokladu, že jste začali hrát během dne. Noci jsou zde velmi tmavé, pokud nejste fanouškem hraní si se stínovači.

První. (Pokud můžete jít na server, ne každý běží správně mod). Objevíte se na spawnu, který je chráněn privátem. Nemůžete tam nic rozbít. Pokud budete mít štěstí, hledejte plody na keřích nebo na stromech. pokud existuje. Klikněte na ně pravým tlačítkem myši. vypadne ovoce, přejděte do inventáře (okno craft 2 x 2, ale o tom až později), v okně craft spojte ovoce do jednoho velkého.hmmm spousta. Pokud na stromech nebo keřích ve Spavnově zahradě nic není, jděte do Spavnovy společné kuchyně, podívejte se do truhlic, i tam může být jídlo, pokud tam není nebo není. V pořádku! Najít jídlo není obtížné. Mám také červený pruh na levé straně obrazovky, aby vaše HP, pokud se dostane na 0 zemřete a znovu se objeví ve spawnu, můžete /sethome a reaktivovat v /sethome a ne v spawnu. TP na domovské planetě je vypnutý. ale můžete TP spawn /warp spawn. Tento příkaz má KD. voda jako 5 hodin. Už si nepamatuji. vpravo dole. na liště s jídlem a žízní se můžete napít vody stisknutím tlačítka PCM na sladké vodě, která je v hloubce 1 bloku. sladká voda. kde roste rákosí nebo na těrné fontáně.

Druhý. Potřebujete dřevěné klacky a kameny, můžete jít k jednomu z portálů na spawnu a najít stromy, projít se mezi stromy, sebrat kameny a klacky na zemi stisknout levé tlačítko myši (LKM), jako byste se trefovali. Vyrobte si kamenné nástroje Sekeru, lopatu, oštěp, nůž, kladivo. Vezměte do ruky několik kamenů a stiskněte PKM. to je kamenné čalounění:

Zde máte tipy na kamenné nástroje v okénku řemesla připojit tipy a tyče. Bude lepší vytvořit několik os. se bude hodit. Také. Je možné, že při hledání dříve nebo později narazíte na zemi na nugety kovů, pokud je to měď nebo cín, seberte je a na místě, kde jste je našli, zanechte značky kliknutím na (B)-orla.

Třetí. Jděte k mořskému břehu a řezte chaluhy ve vodě pomocí LCM. zde je vaše jídlo. Nasekejte sekerou pár špalků dřeva (hodí se). Odřízněte trávu ze země nožem. vypadnout ze suché trávy, v okně kraft vyložené všechny 4 čtverce trávy a získat blok sena (také užitečné), sbírat další suché trávy, ale nedělejte je z bloků sena, nechte je ležet jako tráva (užitečné).

Čtvrtý. Blíží se noc, budete potřebovat pochodně. Vyrobte si plamenomet ze dvou klacků, jako je tento.

Pak hoďte na zem několik klacků 3-5 kusů, vezměte do ruky flintu a držte (neklikejte) PKM na klacky na zemi (nebo na levé tlačítko, zapomněl jsem), pokud je vše v pořádku, pak na zemi vznikne oheň, pokud se neobjeví, flinta se spotřebuje. vyrobit další plamenomet. Našel jsem způsob, jak rozdělat oheň, takže přidám trochu dřeva do oken vlevo, položím klacky na pravou stranu, které se rozžhaví a změní se na světlice. vyrobte si několik kusů nebo 15-20 kusů (bude se vám hodit).

Za páté (několik taktik proti mobům) Pokud padla noc, zapalte na cestě pochodně, pokud jsou mobové příliš blízko a musíte s nimi bojovat, položte pochodeň na zem a vezměte do ruky sekeru a udeřte do mobů, sekera je lepší proti zombíkům, kopí proti pavoukům, kladivo proti kostlivcům, před moby se můžete schovat do listí nebo do bloků sena, které jste si předtím vyrobili a položili jeden na druhý. Kostlivci vám nemohou způsobit žádné poškození a zdá se, že ani pavouci, ale zombie vás mohou zasáhnout i v listí. Můžete také najít hluboký rybník nebo mořské pobřeží a porazit moby pod nimi (nezapomeňte se vynořit a dýchat) Pavouky lze porazit takto. jděte za kmen stromu tak, aby byl strom mezi vámi a pavoukem. Pavouk vyleze po kmeni stromu nahoru (neobejde ho) a v tu chvíli do něj udeříte, spadne a znovu vyleze na strom. Tak ho bijte, dokud ho nezabijete. Kostry se nejlépe trefují do listů stromů nebo bloků sena. Musíte se k nim přiblížit v listí a můžete je zasáhnout.

Šestý. Řekněme, že jsi přežil noc a nezemřel jsi, když jsi přišel o svůj drahocenný majetek (mizerné chudinské vybavení). Máte (minimálně):. kamenné nástroje. nějakou potravu v podobě mořských řas nebo plodů z potěru. kusy dřeva. bloky sena, suchá tráva. kameny a tyčinky Nyní je třeba získat hlínu. Hledejte žluté květy

všechny tyto předměty by měly být spáleny v ohni. Vykopejte v zemi díru o velikosti 1 bloku, posaďte se (Shift) a s výrobkem v ruce stiskněte PKM na dně díry. výrobek by měl ulpět na dně jámy. Do rohů jámy můžete najednou umístit až 4 kusy. pak vezměte suchou trávu 8 kusů do ruky. Vezměte 8 dřevorubců a položte je do jámy na seno tak, aby jáma byla v rovině se zemí. vezměte do ruky flintu a zapalte dřevo v jámě (PKM držte stisknuté). pokud zapomenete). Po uhašení ohně seberte hliněné předměty z jámy podržením tlačítka shifft a kliknutím na tlačítko PKM. Naplňte nádoby na vodu čerstvou vodou a vložte do nich potraviny, které se méně kazí. Některé potraviny, které se méně kazí, by bylo lepší grilovat na ohni. potřebujete desku pro extrakci mědi praním písku nebo štěrku v tekoucí vodě. Umístěte vypálený talíř do okénka kraft a zlatnický talíř se zobrazí v černé barvě.

Za sedmé, budete potřebovat nářadí na kov, zejména pilu. pokud jste nenašli měď nebo měď a cín, musíte jít k vodě, nejlépe k moři a vymýt mozek, abyste našli nugety. vytěžit písek z moře do hloubky břehu tak, aby voda začala stékat do vzniklého příkopu, vytěžený písek uložit někde poblíž, aby nespadl do příkopu. jako je tento. Klikněte na desku zlatokopa na písku (nebo štěrku) s PKM, deska se zaplní, pak přesuňte kurzor na dno vyhloubeného příkopu, ve kterém teče voda, a znovu. Podržte zlatý talíř v ruce a klikněte na tekoucí vodu (na pozadí dna). Pokud byste tomu věnovali příliš mnoho času, brzy by se z horniny začaly vyplavovat platinové a měděné nugety. Když máš 10 měděných nugetů. s kapacitou 10 nugetů. kovu, vložte tyto nugety do hliněného hrnce a z hlíny vytvořte formu na pilu jako

(forma na pilu) Stejně jako jste vypalovali hliněné výrobky, dejte nyní do vypalovací jámy hrnec s měděnými nugety a formu na pilu, do jámy dejte slámu (suchou trávu) a polena jako předtím a zapalte. Zatímco se měď taví, můžete si jít pro další měď. Když oheň zhasne, vyndejte hrnec a formu, hrnec vezměte do ruky a stiskněte PKM, do okénka, které se objeví, vložte formu na pilu, když je forma zcela zaplněna, vyndejte pilový list a spojte v okénku kraft s tyčinkou. pila je připravena. Do okénka řemesla umístěte vlevo pilu a vpravo špalek dřeva. vyrobit desky. Vytvořte bloky prken z prken tak, že všechny 4 krabice kraftu seřadíte do řady s prkny. Vyrobte si pracovní stůl ze 4 prkenných krabic. Okno řemesla se rozšíří z 2×2 na 3×3 buňky. Stačí si vyrobit kladivo geologa, krumpáč, meč, sekeru a můžete palcát více. Nyní můžete získat kov a najít jídlo (ano, mořské řasy) a odrazit moby a možná i ostatní hráče zabít (samozřejmě v sebeobraně). Zbytek můžete udělat sami.

Jak vyrobit pilu v aplikaci Terrafirmacraft

Předpokládejme, že začnete hrát odpoledne. Noci jsou zde velmi tmavé, pokud nejste fanouškem stínů.

První. (pokud nemůžete přejít na server, ne každý mod se spustí správně). Objevíte se na spawnu, spawn je zajištěn soukromě. Nemůžete tam nic rozbít. Pokud máte štěstí, hledejte plody v keřích nebo na stromech. Pokud je. Klikněte na ně pravým tlačítkem myši (RMB). ovoce vypadne. Přejděte do inventáře (2 x 2 řemeslné okno, ale o tom až později) a v řemeslném okně spojte ovoce do jednoho velkého pytle. Pokud mezi stromy a keři v oblasti tření nic není, jděte do společné kuchyně v oblasti tření, podívejte se do truhel, možná i na jídlo, pokud tam žádné není. Ok! Není těžké najít jídlo. Na obrazovce je vlevo červený pruh. Vaše HP, když dosáhne 0, zemřete a oživíte, můžete dát / nastavit a oživíte na něm, ne oživit. Home TP je vypnutý. Ale můžete TP při spawnování / warpování. Tento tým má CD. voda po dobu 5 hodin. Na víc si nevzpomínám. Vpravo dole. jídlo a žízeň lze zapíjet vodou, když zatlačíte na sladkou vodu v hloubce 1 bloku. sladká voda, ve které roste rákos nebo se rozmnožuje ve fontáně.

Druhý. Potřebujete dřevěné klacky a kameny, můžete jít k jednomu ze spawn portálů a najít stromy, projít mezi stromy, vybrat kameny a klacky na zemi kliknutím levým tlačítkem myši (LKM), jako byste mlátili do. Musíte si vyrobit sekeru, lopatu, oštěp, nůž, kladivo. Podržte několik kamenů a stiskněte RMB. je kamenné čalounění:

Takže máte několik tipů na kamenné nástroje, připojte nápovědy a tyčinky v poli dovedností. Je lepší vytvořit několik os. se hodí. A dále. Na zemi můžete najít kovové nugety, pokud jsou měděné nebo cínové, dříve nebo později je seberte a zanechte stopy na místě, kde jste je našli, kliknutím na tlačítko (B).agl.

Třetí. Jděte k moři, nakrájejte chaluhy do vody. tady je pro vás jídlo. Nasekat sekerou několik polen (užitečné). Odřízněte trávu ze země nožem. vysypte suchou trávu, do okénka řemesla dejte všechny 4 čtverce s trávou a vezměte kruh sena (také užitečné), nasbírejte další suchou trávu, ale nedělejte z ní chomáče, nechte ji ležet jako trávu (užitečné).

Čtvrtý. V noci bude brzy potřeba baterka. Vyrobte si flintu ze dvou dřívek, jak je znázorněno zde.

Úkolem této série je. Vyrobte si měděné nářadí, alespoň pilu. K tomu potřebujeme více mycích misek. a my je formujeme z hlíny a vypalujeme. Ještě je čas proběhnout se po okolí. hledejte jedlé rostliny, různé samorosty, prohlédněte si okolí. Hm. A ukázalo se, že jsme na poloostrově. Dobře, tetraedritu se nenašlo tolik, aby se z něj dalo vyrobit poleno, takže pokračujte v praní rudy. Po nějaké době a několika „opracovaných kouscích“ máme potřebné množství měděných nugetů pro náš první měděný nástroj. obsazení. A po malém oběhu můžeme odlít další polotovar z mědi (která se získává z tetraedritu). Přejít ! Nalijte roztavenou měď z prvního džbánu do keramické formy na pilu, rozbijte ji a připevněte rukojeť. Teď budeme mít prkna. ale jako první si vyrobíme pracovní stůl (zvětšíme si tak řemeslnou mřížku) a truhlu. A stojan na nářadí. A druhá várka roztavené mědi je na cestě. Co z něj vytvoříme? Krumpáč, jak jsem plánoval, nebo přece jen meč? Zvážili jsme všechna pro a proti a hodili meč! A vydejte se na průzkum. Musíme se ujistit, že nejsme na ostrově.

TerraFirmaCraft je modifikace, která mění režim přežití směrem k realismu. Tato modifikace výrazně zkomplikuje hru a pokusí se ji udělat ještě realističtější. Hlavním účelem této úpravy je zvýšit realističnost hry v režimu přežití a výrazně nebo úplně změnit většinu jejích aspektů. Zatímco v normálním Minecraftu může hráč například sekat stromy holýma rukama, v této modifikaci bude muset nejprve najít na zemi kameny a klacky, vyrobit z nich sekeru a tu už použít k naštípání dřeva. Bez pily však ze získaného dřeva nic nevytvoříte; pila je zase vyrobena z kovu, který je třeba získat ze samorostů/zemědělských útrob. Podobné změny se týkají i zbytku hry, takže režim přežití je mnohem těžší.

„Režim přežití, jak má být.“ (c)

TFC #02. PRANÍ RUDY A PRVNÍ MĚDĚNÉ NÁSTROJE. Minecraft build 1.7 10 terrafirmacraft 1.7 10 vteřinová epizoda

Jak vyrobit pilu v kraftovém materiálu terra firma

Toto vlákno již neexistuje.Toto je kopie uložená 10. března 2015.

Nápad na server. Hardcore schopnost TFC přežít

Co je TerraFirmaCraft(TFC)? Je to mod, který radikálně mění mechaniku hry směrem k realismu. Žádné kecy. nejprve doba kamenná, k výrobě nástrojů je třeba skládat kameny, jídlo se musí opékat na ohni, noc bez přístřeší je zaručeně smrtelná.METALURGIE. 23 dlážděné horniny, v nichž se nachází měď (tetrahydrit, malachit a skutečná měď), cín, zinek, vizmut, zlato, stříbro, platina, železné rudy atd.д., které se musí míchat, aby vznikly slitiny, bronzy a oceli, ocel se kalí, nástroje se vyrábějí odléváním do polotovarů, také prací na kovadlině, brnění je ještě tvrdší. Zemědělství. Dále 23 druhů zeminy a 23 druhů písku, 20 druhů nerostů, 14 druhů rud, 13 druhů drahokamů, 20 druhů rostlin k pěstování, tucet bobulovitých keřů, 16 druhů běžných a 10 druhů ovocných stromů. Zkažené potraviny, keramika. Kalendář, Roční období, Strany světa. Je tu také spousta dalších věcí!

Jak nainstalovat: 1) změnit verzi MC na 1.6.4 ve svém profilu v Launcheru, jednou spusťte MC, aby se soubory vytvořily;2) Stáhněte a spusťte klienta Forge http://files.minecraftforge.net/maven/net/minecraftforge/forge/1.6.4-9.11.1.965/forge-1.6.4-9.11.1.965-installer.jar spustit jednou MC, zavřít3) rozbalit modpack http://tfc-survival.ru/files/ ve složce %appdata%.minecraft

na serveru následující mody:- ExtraFirma (doplněk pro TFC, přidává lampy, kotvy, kuše a další http://terrafirmacraft.com/f/topic/4581-164789-extrafirma-addon-v104/)- BuildCraft (přeneseno do TFC, spawny ropy, můžete stavět továrny, stroje a zařízení http://mrzack.pc-net.at/tfc/BCTFCcrossover/v0.9.b78/)- SmallBoats (malé plachetnice s truhlou http://www).minecraftforum.net/forums/mapping-and-modding/minecraft-mods/wip-mods/1442761-wip-small-boats-elegant-punt-whitehall)- SmartMoving (umožňuje pózovat a držet se říms, volitelné, na serveru stojí, můžete hrát bez něj)- Factions (pro jednoduché privat území a nastavit spun, ve výchozím nastavení, každý hráč dostane 30 kusů. každá 16×16 kostek)- ArchimedesShips (umožňuje stavět dřevěné lodě, létající lodě a jachty http://www.minecraftforum.net/forums/mapping-and-modding/minecraft-mods/1289952-archimedes-ships-v1-7-banking-ships)

server s Intel Xeon, 4GB a kompletně na SSD, pregenre svět 3k bloky poloměru bez hranic, můžete jít tak daleko, jak chcete

Keramické recepty z terrafirmacraft

Tvary, které potřebujeme v prvních fázích. tvar džbánu, tvar hrnce, tvary krumpáče a pily. Minimální provedení jsou 4 komíny na každé straně ohně a jeden na vrcholu ohniště. Je čas zjistit, jak se od sebe liší. Oštěp se vyrábí z kamene a klacku v tomto pořadí: A takto se vyrábí nůž: Kamenná čepel Kamenný nůž Luk a rybářský prut se vyrábí stejně jako v normálním Minecraftu: A šípy: Vyrobte si nějaké oštěpy a nože, protože je to velmi nebezpečné. být ponechán beze zbraně v poušti. Některé bloky fungují jinak, protože jejich chování bylo během vývoje změněno. Pouze vy se v textu ztratíte. Informační podpora pro recepty na keramiku terrafirmacraft. Nyní popíšu pec, která je potřebná pro mnoho receptů terrafirmacraftu ve hře. Získala řadu ocenění, včetně Spike Video Game Awards a Golden Joystick Award. Používají se také ke skladování kapalin. Použitelné: Nádoba se slitinou se nesmí dlouho držet, slitina se ochladí a ztvrdne.

A od 8. do 11. Dílčí potravinové buňky. Vaření: Po dlouhé době konzumace stejného typu jídla se vaše očekávaná délka života výrazně sníží. S uhlím v ruce svírajícím Shift vložil do jámy 8 dřevěného uhlí a vše zapálil křesadlem, ukázalo se, že tady je taková pec: Na boku jsou kožešiny, potřebujeme je k posílení naší pece, bude se více zahřívat, hranice ohřevu bude vyšší. Je lepší dát tam několik slupek najednou. Měli byste také vědět, že vápenné mléko spotřebovává různě v závislosti na velikosti a počtu slupek v sudu, například malá slupka spotřebuje 300 mV na jednotku a velká 500 mV, střední 400 mV. Výšková modifikace přidává mnoho nových biomů, které se však příliš neliší od standardních.

Hra pravděpodobně zahrnuje systém achievementů. odměn za splnění konkrétních úkonů. Zásobník bude skenovat rudy v oblasti o rozloze 50 m a hloubce 35 m. Tato technika byla velmi nepohodlná, protože deska z častého natírání barvou brzy přišla v havarijním stavu. Celkem tři a jsou povinni provést jinak nebudete cucuyet věc. Chcete-li vyrobit pec extrahovat 9 jakýkoli dlažební kámen, vykopat díru 3×3 hlubokou 1 blok, uprostřed vykopat další blok a dát tam dlažební kámen, také dát dlažební kámen kolem do středu byl otvor, ve kterém budeme dávat uhlí. Dostáváme tedy nedokončenou přilbu 1. úrovně. Po těchto slovech vás prostě nemohu zklamat.

Představme si, že máme velkou a jsme nadšení, pozor, může tam být 2 až 10 žil nebo i více a tady začíná to nejtěžší, jak žíly najít, když se kladívko objeví všude. výroba zbraní a brnění je nyní těžší než v původním Minecraftu, ale jejich opotřebení trvá mnohem déle. V návaznosti na to nejsou v tomto režimu žádná stvoření a další nebezpečí prostředí, jako je láva, nebudou hráče kazit. Třetí způsob, který je v této fázi hry nejvhodnější. Sbírejte kameny, které leží na zemi. Jako opium, ale v kopiích. Abyste získali tavidlo, musíte kladivem v inventáři rozbít jeden z těchto druhů kamene: vápenec, dolomit, křídu a mramor.

Chcete-li se dozvědět více o receptech na keramiku terrafirmacraft, navštivte naše webové stránky. Možná vás bude zajímat, že vápenné mléko se spotřebovává různě v závislosti na velikosti a počtu slupek v sudu. Malá slupka stojí 300 mV na jednotku, velká slupka stojí 500 mV a střední slupka stojí 400 mV.

Recepty pro řemeslnou výrobu Terrafirmacraft

Recepty pro TerraFirmaCraft jsou samozřejmě jedním z klíčových prvků této modifikace, protože se zásadně liší od původních. V tomto zhuleneckém věku vás čekají těžké časy, takže si předem osvojte znalosti z oblasti TerraFirmaCraftu, jinak se vám nemusí podařit dlouho přežít. Zde jsou shromážděny všechny recepty pro TFC, kromě receptů na tavení rudy.

Výkres hlavy sekery

Kresba dláta na hlavě

Výkres hlavy kladiva

Plán vřeteníku motyk

Plán hlavice trsátka

Plán hlavice srpu

Recept na lopatovou hlavičku

Plán čelenky hornického krumpáče

Režim přežití, jak má být.

Přečetli jste si citát vedle loga, ale co přesně znamená?? Co je skutečnou podstatou TFC?

Cílem TerraFirmaCraftu je, aby hra byla věrohodnější a hráč měl pocit úspěchu. Zvládnutí dovedností a získávání materiálů z celého světa se stává naprostou nutností, než budete moci stavět úžasné hrady, domy, pevnosti, města a cokoli dalšího, po čem vaše fantazie touží. Přepracováním terénu vzniká také krásná, rozmanitá krajina jako plátno pro zahájení stavby.

TFC se zbavila standardní generace světa a začala s čistým štítem. Hladina moře byla zdvojnásobena, aby se pod ní mohly nacházet tři oddělené, různé vrstvy kamene, z nichž každá vytváří vlastní rudu a minerály v závislosti na tom, z kolika nových druhů kamene se vrstva skládá. Na povrchu je roztroušeno mnoho různých druhů stromů, velkých balvanů a malých kamenů. Tráva, sazenice a květy rostou pomalu v závislosti na teplotě a listy mění barvu podle ročního období. TFC také přidává nové plodiny a ovocné stromy jako alternativní zdroje potravin.

Postup ve hře se skládá ze tří hlavních věků: kamenného, bronzového a železného. V době kamenné má hráč k dispozici pouze primitivní nástroje, s nimiž mu úkoly jako kácení stromů trvají poměrně dlouho. Poté přichází doba bronzová, které bylo dosaženo díky novému systému výroby keramiky. V tomto věku hráč získává měděné a bronzové nástroje, krumpáče, dláta a pily. V době železné se hráč naučí vyrábět základní nástroje z tepaného železa a nakonec získá vysoce účinné vybavení z jasně zbarvených červených a modrých ocelových slitin, které vyžadují zvládnutí kovářského systému a vzácných zdrojů.

Mnoho předmětů Minecraft zůstává v módu TerraFirmaCraft, ale jejich recepty na výrobu byly změněny.

Terra Metal Crafting

Poznámka: k vytvoření platné slitiny lze smíchat pouze uvedené složky. Přidáním předem připravené slitiny do směsi slitin vznikne zbytečné neznámý kov. (Příklad: přidání surového bronzu do vhodné směsi cínu a mědi)

Slitiny vznikají smícháním základních kovů v kelímku. Bronz lze v rané fázi hry získat vytavením potřebné rudy v keramické nádobě. Další informace naleznete v části Keramika.

Slitina Složení Poznámky
Bismutový bronz Zinek 20-30 % Používá se pro odlévání nástrojů s výpalem v jámě.
Měď 50-65 %
Bismut 10-20 %
Železný bronz Měď 50-70 %
Silver 10-25 %
Zlato 10-25 %
Bronz Měď 88-92 %
Cín 8-12 %
Mosazné Měď 88-92 % Nelze použít k výrobě nástrojů.
Zinek 8-12 %
Růžové zlato Měď 15-30 %
Zlato 70-85 %
Sterlingové stříbro Měď 20-40 %
Silver 60-80 %
Černá ocel Ocel 50-70 % Vyrobeno ze slabé oceli. Svařeno s litinou, čímž vzniká velmi pevná uhlíková ocel.

Znovu pracujte na kovadlině, abyste dosáhli černé oceli.

Nikl 15-25 % Černý bronz 15-25 % Modrá ocel Černá ocel 50-55 % Vyrobeno ze slabé oceli. Svařte s černou ocelí a vytvořte velmi pevnou modrou uhlíkovou ocel

Anvil opět obdrží Blue Steel.

Bismutový bronz 10-15 % Sterlingové stříbro 10-15 % Ocel 20-25 % Červená ocel Železná ocel 50-55 % Vyrobeno ze slabé oceli. Svařte s černou ocelí a vytvořte velmi pevnou červenou uhlíkovou ocel

Opětovný proces na kovadlině k výrobě červené oceli.

Hel_ISR

Po vykování měděné kovadliny se můžete pustit do výroby bronzové kovadliny. Můžete si vybrat ze tří typů bronzu:

 • Bronz 88-92 % měděné rudy a 8-12 % cínových rud;
 • Bismutový bronz 50-70 % měděné rudy, 20-30 % zinkové rudy a 10-20 % bismutové rudy;
 • Černý bronz 50-70 % měděné rudy, 10-25 % zlaté rudy a 10-25 % stříbrné rudy.

Bronz můžete tavit stejně jako normální měď v hliněné peci.

Podobnou kovadlinu lze vyrobit i z růžového zlata (70-85 % zlata a 15-30 % mědi), ale bronz pro bloomery musíte stejně roztavit.

Postup výroby bronzové kovadliny je podobný postupu výroby měděné kovadliny popsanému v předchozím návodu.

Je pravděpodobné, že v tomto okamžiku budete muset jít do dolu a hledat velká ložiska kovu.

Abychom se mohli přesunout do doby železné, musíme postavit ohniště na surovou železnou rudu. K tomu budeme potřebovat 32 bronzových ingotů a určité množství píle.

Připomeňme, že pro výrobu ingotu je třeba roztavený kov nalít do formy a po ztuhnutí jej vytáhnout.

Teploty kovů druhé úrovně. Modrá zóna umožňuje kování kovů, zelená zóna kování a svařování a šedá zóna, kde je kov v kapalném stavu.

Kompletní seznam provozních teplot kovů naleznete na wiki tfc.

Kelímek je vyroben z dvojitých plechů, které jsou kovány/svařovány v několika fázích.

 • Svařte dva dvojité ingoty;
 • Vykovat dva bronzové pláty z dvojitých ingotů (Po vložení dvojitého ingotu do kovadliny se v dostupných modrotiscích objeví plát).

Nyní si můžete vyrobit vlastní krb. Lze použít jakýkoli druh kamene a jakýkoli druh kamene (hrubý, hladký, cihly) s výjimkou dlažby.

Takto vypadá minimální varianta kelímku.

Maximální délka potrubí jsou 3 bloky, nepočítaje vrstvu s blokem kelímku.

Nyní můžete začít tavit železnou rudu. Budeme k tomu potřebovat poměrně hodně dřevěného uhlí, i při nejrozumnějším použití je potřeba 32 kusů dřevěného uhlí na 6 potenciálních železných tyčí. Dřevěné uhlí není pro tento účel vhodné!

Železné rudy: hematit, limonit, magnetit.

Předpokládejme, že jste vytěžili železnou rudu a dřevěné uhlí. Nejprve je třeba do ohniště vložit 8 kusů dřevěného uhlí stisknutím klávesy Shiftclick.

Kelímek se obvykle rozsvítí hned napoprvé. Pokud to nefunguje, přihoďte do komína více dřevěného uhlí.

Po 15 hodinách hry bude tavení dokončeno.

Bez ohledu na to, kolik prostředků máte, nakonec vám zůstane jeden kritický blok. Můžete ji rozbít krumpáčem v otevřených dveřích ohniště.

A zde jsou výsledky. 600 % znamená, že nakonec získáme 6 prutů železa. Samozřejmě se nejedná o konečný produkt. Prvním krokem je přeměna našeho kuličkového železa na kuličkové železo. Ohřejete ji v peci na teplotu vyšší než Orange.

Nezpracované kuličkové železo nesmíte zahřát na maximum: během operace Brilliant White zmizí!

Vezměte nahřátý předmět ke kovadlině, vyberte jediný možný recept na vytvoření kulového železa, klepněte do něj kladivem podle daných pravidel a získejte kulové železo.

Poté náš materiál znovu zahřejeme (opět ne na maximum), položíme ho na kovadlinu a tentokrát v dostupných receptech provedeme proces dělení. Vykováme a získáme několik kusů 100% karmínového železa (a jeden neúplný kus, pokud máte nestejné množství kovu).

Po zpracování a rozkladu rafinovaného kulového železa můžete vyrobit ingoty dvěma způsoby.

Druhý způsob je roztavit neúplný polotovar ( 100 %, pak získáte jeden ingot a vše ostatní zmizí.

Je známo, že všichni, kteří hráli trochu mod TerraFirmaCraft, že pokud nechcete, aby pila, pak pracovní stůl, truhly, a dokonce i desky mohou být zapomenuty. Řeknu vám, jak vyrobit pilu a prkna!

Kovy, které potřebujeme, a jak je najít:

Nejdříve musíte najít malé kousky kovu, které se čas od času ve světě objeví:

Seznámíme se s kovy, které budeme potřebovat při výrobě prvních nástrojů, včetně pil:

 • Z tetraedritu se vyrábí čistá měď.
 • Malachit, což je čistá měď.
 • Měď bude také čistá měď.
 • Bismut. čistý bismut.
 • Sfalerit čistý zinek.

A tak vás naučím vyrábět měděné a bismutové bronzové nástroje a zbraně.

Hliněná forma na pilu a hliněná nádoba:

Potřebujete najít hlínu, vykopejte alespoň 10 kusů jakoukoli lopatou!

Klikněte na hliněný PCM a otevře se rozhraní, odstraňte čtverečky kolem okrajů. získáte naši hliněnou nádobu:

Pak uděláte totéž, ale bude to hliněná forma na pilu:

Skvělé! Nyní vykopejte v jednom bloku díru, vezměte do rukou hliněnou pilku a klikněte na PCM v rohu díry, totéž proveďte s nádobou, ale v druhém rohu:

Potřebujeme 8 slámy, slámu lze získat jakýmkoli nožem. rozlámáním obyčejné trávy. Pak jsme ji vložili do díry:

Velmi dobré! Potřebujete získat 8 polen, můžete je získat jakoukoli sekerou pokácením jakéhokoli stromu. Stejným způsobem (jako bychom ji přikryli stromem) ji vložíme do jámy:

Připravte si předem jeden hořák a hoďte ho na hotovou konstrukci:

Pokud jste vše provedli správně, získáte tento obrázek:

Nyní musíte čekat 8 hodin hry. S odstupem času dostáváme spálené předměty:

K čemu potřebujeme hliněnou nádobu?? Pro tavení kovů!

Jak tavit kovy v nádobě:

Na pravé straně získáte měděné nástroje, na levé straně nástroje z vizmutového bronzu:

Na pravou stranu jsem dal čtyřstěn (čistá měď) a na levou stranu jsem dal kovy, které jsou potřeba ke slitině bismutového bronzu. tj. 3 kusy sfaleritu, 5 kusů malachitu a 2 kusy bismutu. Poměr v nádobě je pouze pro 1 nástroj, pokud jich chcete vyrobit více, zvyšte počet nástrojů o 2 atd.д.

Pamatujete si ještě, jak vypadají měděné kovy??

 • Tetraedrit. produkuje čistou měď.
 • Malachit. čistá měď.
 • Měď. bude rovněž z čisté mědi.
 • Bismut. čistý bismut.
 • Ze sfaleritu se vyrábí čistý zinek.

Rozdíl mezi mědí a bismutovým bronzem?

Měděné nástroje. krumpáč, lopata, sekera. kopání/sekání je pomalejší a suroviny získáváte pomaleji. Doporučuji však vyrobit pilu, meč a všechny nástroje, na kterých nepracujete rychlostí, abyste neplýtvali zdroji, které jsou potřeba pro slitinu.

Bismutový bronz. krumpáč, lopata, sekera jsou rychlejší při kopání/sekání a obecné těžbě surovin, ale pila, meč a všechny nástroje, se kterými pracujete, se neurychlují. neliší se od mědi. Jen síla je větší.

No, to je vše, děláme jámu a s těmito nádobami děláme totéž co s hliněnými formami:

Po 8 hodinách hry dostaneme naše nádoby zpět ve stejné podobě, ale s roztaveným kovem:

Hurá, máme kov! Mimochodem, pokud budete přemýšlet dostatečně dlouho, kov v nádobě ztvrdne. stačí zopakovat postup s jámou a vše bude v pořádku! Nyní je třeba vypustit kov do formy pily. stačí vložit formu do jediné drážky:

Máme jen tvar s kovem, musíme dokončit práci. Kovovou formu vložte do kraftové formy:

Nyní máme pilový kotouč, ale to není vše. Nyní potřebujete hůlku a naši čepel:

Ukázalo se to pouze na bismutovém bronzu, ale s mědí se tyčinka nezměnila =).

TerraFirmaCraft 1.12.2. гайд. Глина, Обжиг, Керамика.

Gratulujeme! Nyní máte pilu!

Jak vytvořit pracovní stůl v aplikaci TerraFirmaCraft

Když máme pilu, máme více možností!

Nakrájejte polena, vezměte pilu a vložte je do kraftů:

Poté jsme desky uložili zpět do krabice Kraft 4×4:

Pořídíme si další desky podobné vanilce a nakonec si vyrobíme náš známý a obvyklý pracovní stůl kraft: