Jak vyrobit vozík pro jednonápravový traktor vlastníma rukama

Samotné tělo nevyžaduje žádné zvláštní znalosti nebo dovednosti při výrobě. Hlavní je určit velikost vozíku na jednonápravovém traktoru.

Nejjednodušší způsob, jak postavit karoserii, je použít desky a v rozích je zajistit rohy z pevného a silného kovu. Tloušťka desek by neměla být menší než 2 cm. Protože je stroj určen k nakládání, vykládání a přepravě věcí a břemen, doporučuje se, aby byly boky stroje sklopné. Dno je obvykle také vyrobeno ze dřeva, ale pro větší spolehlivost a trvanlivost je nejlepší použít plech o tloušťce větší než 2 milimetry.

Tím se zvýší celková hmotnost konstrukce, ale takový domácí spotřebič vám bude dlouho dobře sloužit. Délka a šířka korby musí být zohledněna tak, aby odpovídala rozměrům motorového kypřiče a jeho maximálnímu výkonu. Pro pohodlí a komfort řidiče je před karoserií, pokud je to možné, umístěno sedadlo z autosedačky.

Návod krok za krokem: jak sestavit traktor z kráčejícího traktoru a přívěsu

Hlavní částí konstrukce (kromě samotného elektrického rumpálu) je svařovaný kovový rám ze dvou podélníků dvou příček. přední a zadní. Vyrábějí se ze čtvercových válcovaných kanálů nebo profilovaných trubek. Rám může mít obdélníkový nebo lichoběžníkový tvar.

  • Stojany lze připevnit k rohům rámu.
  • Poté namontujte zadní nápravu k rámu a v případě použití pohonu všech kol také přední nápravu.
  • Dalším krokem při sestavování minitraktoru je montáž motoru a převodovky s krabím pohonem. Převodovka by měla být natočena směrem k řidiči, aby bylo řazení pohodlné a snadné.

Běžnou variantou konstrukce je tzv. dělený rám. Skládá se ze dvou částí spojených otočným kloubem. Tato konstrukce umožňuje snížit náklady na díly pro instalaci ovládacích mechanismů.

Kresba přívěsu pro motorový kultivátor vlastníma rukama

Pokud je konstrukce založena na bloku motoru Kentavr, vypočítejte kinematické schéma přenosu točivého momentu z hřídele motoru na nápravu. Je důležité správně rozložit zatížení na nápravu, zejména pokud se stroj používá k přepravě nákladu.

Zobrazení provizorního přívěsu pro tažení traktoru

Vlastnoručně vyrobený minitraktor z motorového kypřiče a přívěsu je obvykle vybaven mechanismy z běžných automobilů nebo nakladačů. Například brzdový mechanismus a hřeben řízení jsou převzaty ze starých vozů „Žiguli“. Stejným způsobem lze pro rozestavěný stroj dodat sloupek řízení s táhly, přední nosník s náboji, kola a zadní blatníky.

Při vlastní montáži minitraktoru podle výkresů a videa je důležité promyslet umístění uzlů a mechanismů tak, aby jejich údržba byla pohodlná. Například nejběžnější uspořádání brzdového systému je na výstupním hřídeli motorového kypřiče.

Zajímavý přívěs pro motorový kypřič Neva, rozměry, spojka

Je také důležité postarat se o pohodlné místo pro řidiče, protože minitraktor obvykle nemá tlumiče nárazů. Nezbytné je také tažné zařízení. Bude sloužit nejen k tahání přívěsů, ale také pro další přídavná zařízení. Je vhodné použít upevňovací zařízení od společnosti „Belorus“.

Přečtěte si také: Jak vyrobit sadbovač brambor vlastníma rukama, výkresy, rozměry, video

Domácí minitraktory na bázi motorového kypřiče jsou velmi oblíbené díky kombinaci dobré funkčnosti a nízké ceny ve srovnání s továrně vyráběnými protějšky. Postavit si vlastní minitraktor nemusí být tak snadné jako koupit hotový. Ale jaká je to radost pracovat na vlastním pozemku s vlastnoručně vyrobeným minitraktorem!

Nyní víte, jak vyrobit přívěs k motorovému kultivátoru vlastníma rukama podle videí a výkresů, takže se můžete pokusit připravit zařízení pro jarní zemědělské práce na dače nebo na vlastní farmě.

Nástroje

Jednonápravový traktor je samojízdné technické zařízení, které je nepostradatelné v soukromé domácnosti. Přidání náprav, skříně a sedadla řidiče zvyšuje univerzálnost stroje. Jednonápravový tahač s přívěsem může fungovat jako mini nákladní automobil.

Specifikace a ceny průmyslových přívěsů pro MotoBlocks

Průmyslové, hotové přívěsy pro jednonápravové traktory s nosností 0,3 t. 1 t a různé rozměry. Přívěs by měl být vybrán podle výkonu traktoru a jeho technických parametrů:

  • Přívěs s celkovými rozměry karoserie 1 m x 0,85-1.15 m, nosnost 300 kg je určena pro lehké motorové kypřiče. cena od 200 a více.
  • Traktorové adaptéry pro středně velké kypřiče od 5 litrů. с. mají rozměry 1×1.4-1.5 m, nosnost až 500 kg. Průměrná cena za přívěs od 250.
  • Dvounápravové přívěsy jsou k dispozici pro těžké tahače o rozměrech 1.2 m x 2-3 m, nosnost až 1000 kg. Cena od 500.

Není obtížné vyrobit přívěs na jakýkoli jednonápravový traktor vlastníma rukama. Následující oddíl obsahuje přehled základů a samotného výrobního procesu.

Předběžné výkresy přívěsu s motorovým rumpálem

Karoserie přívěsu je obvykle vyrobena z pozinkovaných, lakovaných ocelových plechů nebo tvrdého plastu. Kovové boky a dno vydrží déle než plastové, ale cena plastových boků a dna je nižší.

vyrobit, vozík, jednonápravový, traktor

Jakmile se rozhodnete pro materiál přívěsu, začněte kreslit výkresy nebo technická schémata nosných prvků:

Znalost konstrukce kočáru není nutná. stačí jednoduchý náčrtek.

Proč je nutná předběžná fáze? Výkres zobrazuje model vizuálně, odhaluje složité oblasti, objasňuje rozměry a zakresluje rozhraní a jejich možné propojení nebo vazby. Příklad výkresu:

Na výkresu je znázorněno připojení nosných prvků. Ruční kolo je spojeno s pohonnou jednotkou pomocí čepu a konzoly; druhý konec ručního kola je připevněn k rámu pomocí středové trubky. Připevnění k motorovému rumpálu pomocí držáků a os. Připravte si tyč nápravy odpovídající velikosti závěsu oje na sklízecí mlátičce. Horní konec nápravy slouží jako ložisko a otáčecí jednotka pohonné jednotky se kolem něj otáčí na ložiskách. Kuličková ložiska jsou opatřena protiprachovým nátěrem a dutiny jsou vyplněny speciálním mazivem.

Výběr správných komponentů, prvků, nářadí a náhradních dílů podle výkresu není pro zkušeného mechanika žádný problém. Pro nejjednodušší verzi vozíku jsou potřebné následující náhradní díly:

  • Kola. Nejčastěji se používají kola z postranních vozíků a automobilů. K dostání ručně vyrobené nebo ke koupi na vrakovišti. Velikost a pevnost ráfku je vhodná pro nosnost 300 kg t a více.
  • Náprava kola. Vyrobeno z ocelových tyčí o minimálním průměru 30 mm. Délku šroubu musíte vypočítat sami podle šířky karoserie. Optimální rozměry přívěsného vozíku zajišťují, že kola přívěsu nevyčnívají nad karoserii.
  • Svislý kroužek. K tomu je vhodná trubka 58 x 4.
  • Šrouby M 8.
  • Nosník pro podporu. 3 ks.
  • Krabicové desky.
  • Rám pro spojení s motorovým rumpálem.
  • Sedadlo řidiče z improvizovaného materiálu.
  • Opěrka nohou.
  • Nejjednodušší tažné zařízení.
  • Konzola vyrobená z odpadních trubek.
  • Držáky pro správnou velikost.

Výroba a montáž podvozku

Hnací mechanismus jednoduché konstrukce se skládá z minimálního počtu prvků svařených podle schématu. Maximálně zatížitelné části oje a turniketu, vyztužené výztužnými žebry. Rameno řízení se pomocí kloubového spojení připojuje k rámu kormidla. Konstrukce „trubka v trubce“ vytváří zdání dlouhého čepu a umožňuje otáčení rozvoru přívěsu nezávisle na rozvoru motorového rumpálu. Toto řešení chrání konstrukci přívěsu před deformací a usnadňuje manipulaci s výmoly nebo rychlostními nerovnostmi.

Řidič je připevněn ke středové trubce pomocí šroubů, pojistných matic a čepů. Do středové trubky je vyvrtán otvor, který umožňuje otáčení zajišťovacího šroubu podél osy spoje bez podélného posunu.

Rozvor je tvořen detaily z libovolných domácích vozů, vybranými koly, pružinami, závěsy. Díly a prvky jsou přivařeny k nosníku a jejich konce jsou připevněny k podélníku.

Tažné zařízení je vyrobeno z trubky 60×30 mm přivařené k přednímu dílu. Okraje nosníků jsou zakotveny a přivařeny k mechanickému spřáhlu traktoru. Získáme analogii tovární dvounosníkové oje.

Materiál a konstrukce rámu přívěsu

Rám slouží jako hlavní nosná konstrukce. Přesně vypočítejte všechny rozměry a součásti podle výkresů, abyste vyloučili nejistoty, které by se mohly objevit při řezání nebo spojování kanálů, trubek a úhelníků.

Jednoduchý, lehký a pevný rám je vyroben ze čtvercové trubky 60 x 30 mm. Bude tvořit nosnou konstrukci. Jako příčku můžete použít ocelové čtverce 25×25 mm. Z bezpečnostních důvodů jsou všechny prvky svařeny a vyztuženy několika příčníky, které vystupují nad boční prvky rámu. U sloupků je na obou stranách rámu podélně přivařena dvojice trubek. Horní výztuha je ke sloupkům přivařena z trubek o průřezu 25 mm.

Závěs TRIANGL pro vlek příves vozík pro traktory / tažné zařízení

Materiál nosného rámu se vybírá podle vlastností, které mohou zajistit pevnost a tuhost a zabránit deformaci konstrukce při maximálním přípustném zatížení. Rám přívěsu může být vyroben z jakéhokoli dostupného materiálu: kovový úhelník, ocelové trubky s obdélníkovým nebo kruhovým průřezem.

Středně výkonný přívěs s rumpálem je vyroben na rámu s použitím následujících prvků:

  • vzpěra 20×20.
  • Úhel 20×20 pro sedadlo řidiče
  • Podpěry sedadel z úhlu 40×40.
  • Přední vzpěry z trubek 40×20.
  • Rámová páskovací část z úhelníků 40×40.
  • Úhelník 32×32 pro stojany náprav kol.
  • Zadní výztuhy z trubek 40×20.
  • Příčná výztuha z úhlu 40×40.
  • 30 mm středová tyč.
  • plný trojúhelník.

Konvexní konstrukce rámu poskytuje dodatečnou bezpečnostní rezervu a umožňuje přepravu těžkých a objemných nákladů a materiálů v nákladovém prostoru. Pokud vozidlo často používáte v terénu a při vysokém zatížení, vyplatí se mít zesílený rám. Svařovací stroj. Je třeba pevně spojit všechny části. Šrouby nezajistí pevnost a odolnost konstrukce.

vyrobit, vozík, jednonápravový, traktor

Z čeho lze vyrobit rám skříňového přívěsu?

Přívěs pro motorové kypřiče je vyroben z vlnitého plechu, plechu o tloušťce 1 mm, desek o tloušťce 2 cm, staré automobilové karoserie, motocyklové vlečky nebo lakovaného pozinkovaného plechu. Pro karoserii je vhodný jakýkoli materiál, který má výrobce k dispozici a nezvyšuje náklady na konstrukci.

U dřevěné karoserie jsou rohy vyztuženy kovovými deskami. Upevnění k rámu se provádí pomocí šroubů a tří podpěrných rámů.

Na karoserii použijte plech nebo pozinkovanou ocel. Délka a šířka podlahy se musí skládat tak, aby se materiál podlahy neprohýbal, nekroutil nebo neprohýbal.

Středně výkonné kultivátory. Domácí přívěsy z válcované oceli. Návod k montáži, krok za krokem

První fáze montáže začíná po přípravě výkresu a výpočtu rozměrů konstrukce přívěsu. Průměrný jednonápravový traktor unese až 500 kg nákladu, takže vozík má vysokou nosnost. Pro konstrukci by měla být zvolena válcovaná ocel, aby byla zajištěna správná nosnost s dostatečnou bezpečnostní rezervou. Z celkových rozměrů přívěsu se vypočítá vzdálenost, kterou urazí válcovaná ocel, a počet kanálů použitých jako spojovací rám. Přesný výpočet pomáhá šetřit spotřební materiál a usnadňuje montáž složitých konstrukcí.

  • Válcovaná ocel. Individuálně vypočítané délky.
  • Ocelový úhelník 50×25 mm.
  • Ocelový roh 40x40mm.
  • Obdélníkové a kulaté zbytky trubek.
  • 2 cm desky na karoserii.
  • Tyče 50×50 mm pro nosné trámy.

Druhý krok. Pro rychlý návrh použijte prefabrikovaná konstrukční schémata v části „Předběžné výkresy“.

Korpus obložte dřevěnými prkny a rohy vyztužte ocelovými konzolami. Přišroubujte karoserii k rámu pomocí nosníků z dřevěných desek. Volitelně lze vyrobit boční popruhy a popruhy pro zajištění nákladu během přepravy. Hotový přívěs je prezentován jako jednonápravová konstrukce. Nevýhodou této nástavby je, že její těžiště je posunuto do přední části přívěsu a při používání je třeba zajistit správné rozložení nákladu. Další nevýhodou jednonápravové karoserie je, že nemá sklopné zadní dveře.

Třetí fáze. Podvozek je sestaven z dostupných náhradních dílů a materiálů. Mohou to být kola z postranních vozíků, kompletní s nábojem kola. Konce hřídele nápravy musí být zbroušeny tak, aby odpovídaly průměru ložisek náboje.

Osa kola je ocelová tyč o průměru 30 mm. Délka tyče se počítá tak, aby kola nevyčnívala z karoserie. Čep je přivařen k bočním prvkům rámu a tělesu podélného spoje pomocí unášecí konzoly a rohové podpěry.

Těžký jednonápravový traktor. Jak vyrobit přívěs z náhradních dílů

Těžké jednonápravové traktory, jako je Zirka, jsou vybaveny kvalitním levným přívěsem vyrobeným z automobilových komponentů. Montáž podle výkresů a připravených dílů trvá 1-2 dny.

  • U-profil 65 mm po celé délce těla.
  • Přední nápravy kol Moskvič nebo Žiguli.
  • Profilová trubka 60×40 mm. Délka 3.5 м. Množství 1 jednotka.
  • Délka potrubí 2 m. Množství 2 kusy.
  • Úhelníky 60×60 mm.
  • Svařovací stroj.

Hlavní nosnou částí bude náprava vyrobená z kanálu. Délku zvolte podle svého přání v závislosti na zamýšlené šířce korpusu. Přední poloosy vozidla jsou na obou stranách přivařeny ke kanálu. Profilové trubky se pokládají na vrchol podle následujícího vzoru:

  • Jedna trubka je umístěna přesně uprostřed. Délka od nápravy dozadu = 1 m, délka vpředu = 2.5 м.
  • Na okrajích kanálu, v místě spojení jeho konce s poloosami, jsou položeny dvoumetrové trubky. Spoj mezi spoji kanálů by měl každý z nich rozdělit na polovinu.
  • Trubky jsou položeny rovnoběžně vedle sebe.
  • Konce krátkých trubek jsou kolmo upevněny čtvercovými konzolami.

Dlouhá středová trubka slouží jako oje. Délku lze nastavit tak, aby odpovídala rozměrům taženého nářadí. Z předních rohů přívěsu jsou vytaženy profilové trubky nebo úhelníky, které dodávají konstrukci tuhost a pevnost. Spoje svařte nebo sešroubujte.

Na připravený rám umístěte jednoduchou dřevěnou skříňku se sedadlem řidiče a přívěs připojte k oji.

Svorky nebo závěsy jsou součástí balení. V případě potřeby se na závěsy připevní podomácku vyrobená plachta.

Vlastnoručně vyrobený přívěs pro váš motorový kypřič vás nebude stát nic. Bude třeba přidělit finanční prostředky na pomocné a hlavní části. Ne všechny materiály se nacházejí v domácnostech. Chcete-li porovnat náklady na vlastní výrobu s náklady na nový tovární přívěs, proveďte odhad. Zaznamenávejte do něj všechny nákladové položky. Až dokončíte domácí výrobu, udělejte si inventuru a budete mít radost z toho, že umíte vyrobit užitečné a potřebné věci, a to s dobrou úsporou pro rodinný rozpočet.

Tělo

Díly karoserie jsou vyznačeny podél rámu, přičemž je ponechána malá rezerva pro přivaření podpěr a boků. Rám je vyroben z kovových úhelníků 25×25 mm:

  • Základní profily se svaří a jejich švy se zapraví. U sklápěcích systémů se montuje příčník, na který se později připevní závěsy. Příčný nosník pro větší tuhost při skládání.
  • Stěnové polotovary jsou spojeny dohromady. Pozinkovaný plech je vyříznut a přinýtován k bočnicím rámu.
  • Pro podlahu se vyřízne ocelový plech, který se přivaří k podlaze s roztečí 3 až 4 cm.
  • Přední stěna a poté boky jsou přivařeny k podlaze.
  • Zadní část by měla být provedena jako poslední. Pro připojení ke spodní části korpusu použijte nábytkové panty a na okraje nainstalujte zámky. Upevňovací prvky drží zadní dveře zavřené.

Pozor! Pro usnadnění jízdy je na vnějším okraji přední stěny připevněna autosedačka. Výšku zvolte podle výšky řidiče.

Příklad rámu a karoserie je uveden na stránce

vyrobit, vozík, jednonápravový, traktor

Základní informace

před prací na přívěsu si připravte podrobný plán postupu a dodržujte ho.

Pracovní plán pro výrobu přívěsu pro jednonápravový traktor je následující

  • Předtím se musíte seznámit s mechanikou stroje a posoudit jeho výkonnost ve vztahu k vašemu motorovému kypřiči.
  • Nakreslete náčrtek návrhu. Vlastní uspořádání přívěsu vám usnadní práci.
  • Vypočítejte rozměry vozíku pro motorový kypřič.
  • Nakreslete vozík podle výkresu a znázorněte hlavní součásti, rozměry a rozměry.
  • Naplánujte, jak budou fungovat hlavní a pomocné mechanismy, promyslete, jak budou všechny sestavy a součásti propojeny a jak budou fungovat.
  • Sestavte seznam materiálů a nástrojů.
  • Zahájení montáže a dokončování.

Existují 3 typy přívěsů v závislosti na jejich nosnosti:

  • Jednoduchý jednonápravový stroj pro motorové kypřiče s maximální nosností 70 kg. Jeho konstrukce je jednoduchá a levná.
  • Všestranný vozík s nosností až 110-120 kg. Často se používá v domácnosti.
  • Vozíky pro traktory s hmotností vyšší než 120 kg. Tyto stroje se používají pro přepravu těžkých břemen a jsou složitější, což zvyšuje náklady na rám a obkladové materiály. Další rozšíření možností použití těchto strojů.

Na základě těchto parametrů je vybrán pevnostní materiál rámu a povrchová úprava mechanismu.

Jaké výkonné kultivátory jsou k dispozici?

Prakticky každá moderní domácnost má jednonápravový traktor. Tento nepostradatelný pomocník mnoha zemědělců je aktivně využíván po celý rok. při jarní a podzimní orbě, setí, sázení a sklizni, často také jako kompaktní a levný dopravní prostředek na nepříliš dlouhé vzdálenosti.

Motorový kultivátor je jednou z nejvýhodnějších investic, zejména proto, že je cenově dostupný a má mnohem větší hodnotu, než byste si mohli představit.

Výkres přívěsu s maximální nosností 350 kg

Jednonápravový vozík, který unese až 350-400 kg nářadí a zavazadel, je považován za univerzální pro použití s domácím traktorem. Plánování výstavby těžší jednotky se v zásadě nevyplatí, protože to bude znamenat další náklady, čas a úsilí.

Abyste si byli jisti, že budete mít ze svého vozíku s motorovým rumpálem co největší užitek, je nezbytné prostudovat následující nákresy. Rozměry hlavních a volitelných součástí se mohou lišit v závislosti na materiálu a dostupných dílech. Zde je několik nákresů, které vám pomohou vytvořit lepší vůz střední velikosti pro vaši farmu.

První schéma podrobně popisuje celkový vzhled přívěsu s jeho hlavními součástmi.

Druhý výkres podrobně popisuje výrobu rámu. Základním materiálem pro jeho sestavení jsou kruhové nebo obdélníkové trubky spojené svařováním. Korba takového vozíku je vyrobena z prken o tloušťce nejméně 2 cm. Všechny bočnice jsou k rámu zcela přivařeny a nelze je vyklopit.

Třetí obrázek ukazuje konstrukci řídicí nápravy. Většina namáhání oje a tělesa čepu je ve spojení mezi ojí a tělesem čepu. Proto, aby se zabránilo zlomení, je tato část konstrukce vyztužena čtyřmi dalšími výztuhami, jak je znázorněno na výkresu v části B-B.

Toto schéma popisuje konstrukci otočného bodu. Jedná se o nejsložitější součást podvozku, proto je při jeho montáži zapotřebí velké opatrnosti a trpělivosti.

Dostupnost podrobných výkresů je stejně důležitá jako použití odolných materiálů při montáži vozíku. Pouze se správnými schématy v ruce bude zemědělec schopen postavit kvalitní přívěs, který dokáže přepravit správné množství nákladu na dlouhé vzdálenosti.

Jak vyrobit přívěs vlastníma rukama?

Než si vlastními rukama vyrobíte vozík k motorovému rumpálu, musíte mít nejprve představu o něm. zhruba pochopit, jaký by měl být jeho vzhled a rozměry budoucího výrobku.

Poté je třeba začít počítat válcovaný kov. počet kanálů, úhelníků a trubek, ze kterých bude budoucí přívěs vyroben. Po pečlivém zvážení nejenže optimalizujete náklady, ale získáte jasnější představu o svém budoucím produktu.

Kamaz 4310 je velmi oblíbený díky své síle, výkonu, výjimečným terénním schopnostem a spolehlivosti. článek o tomto krásném vozidle.

Řada traktorů MTZ se vyznačuje vysokou kvalitou a spolehlivostí každého modelu. vše o jejich technických vlastnostech, charakteristikách a cenách.

Značka Tatra je skutečným patriarchou rodiny vozíků. Tatra T815 sklápěč je skutečným pracovním koněm pro ruský off-road.

Při nákupu materiálů se s nimi lépe pracuje, protože je můžete na místě nařezat na požadovanou velikost. Pokud nemáte vlastní svářečku, budete ji potřebovat. všechny spoje rámu by měly být dobře svařeny.

Nikdy by neměla být spojována samořeznými šrouby, protože neposkytují dostatečnou úroveň zabezpečení. Úhelníky 5025 mm a 4040 mm jsou ideální pro výrobu pevného rámu. Potřebujete také trubky, kulaté i obdélníkové.

Jak správně navrhnout přívěs

Aby se tedy předešlo mnohonásobnému předělávání, přepracovávání a následnému znehodnocování materiálu a nekonečnému zdržování stavby vozíku, je nutné nakreslit následující podrobný nákres. Přesněji řečeno, musí existovat několik výkresů pro každou součást přívěsu v několika pohledech. Pro složité a kritické součásti musí být zhotoveny další samostatné výkresy. Všechny součásti a podsestavy musí být podrobně nakresleny. Každý díl musí být podepsán svým názvem a všemi rozměry.

Další samostatné výkresy částí přívěsu

Na základě hotových výkresů si můžete nejen představit množství a rozsah potřebných prací, ale také rychle a snadno sestavit seznam všech nástrojů a materiálů, které jsou potřebné k montáži přívěsu vlastníma rukama. Při výrobě vozíku se může stát, že výkresy jsou neúplné nebo že chybí důležité detaily a díly. Před zahájením prací je proto třeba pečlivě prostudovat výkresy a vzít v úvahu následující body

  • Jaké hlavní a pomocné jednotky bude přívěs mít a jak mají být spojeny. svařováním, šroubováním a šrouby nebo nýtováním;
  • jak se mají otočné části pohybovat a vyrovnávat se stacionárními otočnými částmi, např. pomocí čepu, pouzdra, ložiska nebo osy;
  • Ať už chcete vytvořit parkovací podpěry;
  • Zda je k mechanickému vyložení karoserie nutný sklápěč;
  • atd.

Poté do výkresů přidejte případná upřesnění, detaily nebo doplňte chybějící prvky. Jakmile tak učiníte, můžete sestavit úplný a správný seznam potřebných materiálů a nástrojů.

Než nakoupíte potřebný materiál, musíte se nejprve podívat, co máte na pozemku nebo v garáži. Je možné, že tam je něco, co lze použít k sestavení přívěsu. Pro konstrukci rámu a dalších nosných a podpůrných prvků lze například použít libovolné kulaté nebo čtvercové trubky.