Jak vyrobit hydraulické brzdy na přívěsu s motorovým rumpálem

Hydraulické systémy pro traktorové sklápěcí přívěsy

V zemědělství se používají traktorové sklápěcí přívěsy několika značek: jednonápravové přívěsy. 1-PTS-2M, 1-PTS-4, 1-PTS-9; dvounápravové přívěsy. 2-PTS-4, 2-PTS-6; třínápravové přívěsy. 3-PTS-12 a další. (označení: číslo vpředu označuje počet náprav, písmena. traktor sklápěč, poslední číslice. nosnost v t).

Společné pro všechny traktorové sklápěcí přívěsy je, že pro pohon sklápěcího mechanismu plošiny se používají samostatné hydraulické systémy traktoru. Přívěsy namontované na traktorech bez pneumatického brzdového systému (MTZ-5, MTZ-50, T-40 atd.).), vybavené hydraulickými brzdami automobilového typu. Těžké přívěsy namontované na traktoru K-700 jsou vybaveny pneumatickými brzdami ovládanými pneumatickým systémem traktoru.Sklápěcí přívěsy 1-PTS-9 a 3-PTS-12 lze připojit k traktorům K-700. Každý přívěs má dvě plošiny; celková kapacita přívěsu 1-PTS-9 je 9 m3 a přívěsu Z-PTS-12 je 12 m3. Objem nástupišť se zdvojnásobuje pomocí přístavků. Vyklápěcí plošiny se vykládají pouze do stran, úhel vyklopení 50°. Doba vyklápění nepřesahuje 20 s. Doba spouštění pístu plošiny nepřesahuje 50 sekund. Každý přívěs má čtyři hydraulické zvedáky. dva na každé plošině. Zvedací válce. pístové, teleskopické, dvojčinné, jednočinné, s celkovým zdvihem 850 mm.Souprava traktorů obsahuje jeden (Z-PTS-12) nebo dva přívěsy (1-PTS-9 a Z-PTS-12). První výtah vyžaduje vyložení dvou plošin, druhý vyložení čtyř palet. U každého vozu se nejprve vyloží přední plošina, poté zadní. Za tímto účelem je na rámu přívěsu před přední ložnou plochou instalován třípolohový ovládací ventil, který je připojen k ovládacímu ventilu hydrauliky traktoru. Hrana je navržena tak, aby nebylo možné vyložit dvě plošiny současně. Nejprve nastavte rukojeť jeřábu na přední plošinový výtah. Cívkový ventil na rozmetadle se poté nastaví do polohy „zvedání“. Po vyložení se přední plošina spustí přesunutím cívkového ventilu do polohy „plovák“ nebo „spouštění“. Přesuňte jeřáb, abyste vyložili zadní plošinu, a opakujte výše uvedené operace ve stejném pořadí.

Výhody minitraktoru

Zastánci domácího vybavení upozorňují na následující výhody:

vyrobit, hydraulické, brzdy, přívěsu, motorovým
  • Pořizovací cena. Vlastnoručně vyrobený minitraktor je levnější než jeho průmyslový protějšek nebo hotový adaptér pro monoblok.
  • Manévrovatelnost. Díky svým skromným rozměrům má podomácku vyrobený traktor lepší manévrovací schopnosti, úspěšně objíždí překážky na obdělávané ploše (stromy, záhony, dlážděné cesty).
  • Nákladová efektivita. Výkon motoru traktoru u motorového kypřiče je 6-12 litrů.с., U hotových modelů je tato hodnota podstatně vyšší. Díky nižšímu výkonu jsou domácí stroje úspornější ve spotřebě paliva.

Než se dozvíte, jak vyrobit brzdy pro jednonápravový traktor, stojí za to podívat se blíže na tyto prvky. Jsou nezbytné pro každý tažený motorový kypřič, protože umožňují rychlé zastavení stroje v pohybu i s těžkým nákladem.

Zajišťují bezpečnější cestování a jsou důležité zejména při cestování po nerovném terénu s velkým sklonem. K výrobě těchto komponentů se důrazně doporučuje používat prefabrikované díly od různých výrobců automobilů a motorových vozidel, což značně usnadňuje práci. Brzdových systémů je mnoho a jsou různé, ale ne všechny jsou určeny pro práci s jednonápravovým traktorem.

Páskové brzdy nejsou pro tuto aplikaci vhodné z důvodu nízké kapacity a rychlého opotřebení.

Nejjednodušší a nejefektivnější možností, kterou lze použít jako základ pro domácí brzdy, jsou podobné díly ze starého motocyklu. Tyto náhradní díly jsou snadno dostupné a cenově přijatelné, takže je možné vyrobit brzdy pro jednonápravový traktor bez nadměrných nákladů.

V případě potřeby můžete použít parkovací brzdu vozidla, která usnadňuje zastavení na svazích, a to i na delší dobu. Demontáž a následná instalace tohoto typu brzdy je však složitější a dražší, takže je méně oblíbená.

Obsluha systému je velmi jednoduchá, protože je totožná s jejich standardními ekvivalenty používanými v jiných vozidlech. Brzdění se provádí pohybem páky, čímž se lano vytáhne, a při pohybu vpřed je třeba páku vrátit zpět.

Princip fungování

Bez ohledu na to, jak široká je nabídka kultivátorů a motorových kypřičů v moderních obchodech, existují pouze dva principy fungování (a tedy i konstrukce).

Práce pod vlastní vahou

Podle tohoto principu jsou konstruovány prakticky všechny kultivátory. Myšlenka je jednoduchá: převodový hřídel, na kterém jsou umístěny kypřiče, je umístěn přímo pod motorem stroje a k pronikání do půdy dochází díky vlastní hmotnosti kypřiče. Jinými slovy, čím je kypřič těžší, tím lépe se zaboří. Hloubka se nastavuje pomocí radličky: čím hlouběji se do půdy zaboří, tím hlouběji se nářadí zaryje. Některé modely, zejména ty lehčí s malými frézami, mohou ponořit celý průměr. Z toho vyplývá další důležitý zádrhel: k udržení stroje na místě nebo k jeho vytažení při kopání musí obsluha použít vlastní sílu. Čím je kultivátor těžší, tím více úsilí vyžaduje.

Aktivní kultivátor

V tomto případě je stroj (těžký kultivátor nebo jednonápravový traktor) vybaven dvojicí kol a fréza je umístěna mírně za nimi. Směr otáčení frézy je obrácený. Práce s takovou jednotkou je mnohem jednodušší, protože ji nemusíme držet na místě, ani ji vytahovat při nadměrném zahrabávání.

Navzdory zjevným výhodám má taková konstrukce značné nevýhody:

  • Směrem dozadu obrácená fréza zvětšuje celkovou velikost jednotky. Jsou poměrně nepohodlné pro práci na malých plochách nebo ve stísněných prostorách (např. zeleninová zahrada nebo skleník).
  • Hloubka zpracování půdy je u těchto zařízení poměrně malá, pouze 15-20 cm, což omezuje rozsah pěstování některých plodin.
  • Vzhledem ke složitější konstrukci jsou náklady na kultivátory a kypřiče se zadním umístěním kypřičů vyšší než na zařízení se spodním umístěním.

Konvenční modely

Někteří výrobci minikultivátorů (např. Mantis) nabízejí modely odlišné od standardního provedení. Nejde ani tak o hmotnost, ale spíše o speciální konstrukci nožů a absenci radlice omezující hloubku.

Při jejich používání existují také určité rozdíly. Zatímco běžné kultivátory je třeba při obdělávání držet před tělem a pohybovat se dopředu, tato zařízení je třeba táhnout dopředu a pohybovat se na poli zády.

Je třeba si uvědomit, že tyto změny mají malý vliv na kvalitu a hloubku obdělávání, takže by nebylo praktické používat tyto kultivátory na úhorech (a zejména na panenské půdě) po dlouhou dobu.

Přívěsy pro jednonápravové traktory

Přívěs 1PTS-2 7CX-2 je jednonápravový model určený pro připojení k minitraktoru a přepravu nákladu do 2 tun. Vzhledem ke své velikosti a velkému zdvihacímu výkonu musí být přívěs připevněn k vozíku.

vyrobit, hydraulické, brzdy, přívěsu, motorovým

Přívěs za traktor 1PTS-1.5 7CX-1,5 je zástupcem jednonápravových modelů. Připojuje se k traktoru a může přepravovat náklad o hmotnosti až 1,5 t. Výkon traktoru až 22 litrů.с. Přívěs s bočním připojením k tahači je určen pro přepravu až 2 tun nákladu.

HECHT 57100 Přívěs pro kultivátor HECHT 7100 S robustním přívěsem HECHT 57100 můžete snadno přepravovat zeleninu, palivové dřevo nebo stavební materiál. Rozměry nákladní skříně 239 x 119 x 100 cm. Doprava l.

HS-2T je dvounápravová jednotka určená k přepravě nákladu traktorem. Jeho rozměry a nosnost umožňují přepravu jakéhokoli nákladu, od sypkého.

TECHNICKÉ ÚDAJE ROZMĚRY KAROSERIE (ДХХХВ), MM 1900Х1150Х390 KOLA BEZ KOL, NÁBOJ PRO ZHIGUL DISK 4OTV.X98 NOSNOST, KG AŽ 700 KG ŘEMENOVÉ BRZDY.

Přívěs Pentavr za jednonápravový traktor PM-0,8S je určen pro přepravu nákladu traktorem. Stroj je dostatečně velký na to, aby unesl náklad o hmotnosti 800 kg, takže je nepostradatelný pro přepravu čehokoli, co potřebujete.

Kovový přívěs HECHT 53080 do 300 kg Informace o výrobku Hecht 53080. je praktickým nástrojem při práci se zahradním traktorem nebo se sekačkou. S tímto přívěsem si můžete

Přívěs Forte AMS-400-03 pro pásový traktor. Šikovný a funkční stroj, který je užitečný pro přepravu různých nákladů s motorovým kypřičem. Zařízení se hodí pro zemědělství.

Přívěsný vozík Forte AMS-400-01 k vyžínači je robustní a spolehlivý stroj, který bude nepostradatelný při zemědělských a lesnických pracích. Snadno se připojuje ke všem moderním kultivátorům a.

Zesílený přívěs „Ship“ (pro motorové kypřiče, skládací korba) Rozměry korby: délka 2000 mm, šířka 1200 mm, výška 400 mm. tloušťka strany: 1 mm. Žebra.

Přívěsný motorový blok TM „SHIP“ sedadlo s opěradlem (200x120x40 cm, pod Zhigul. náboj, bez kol) Rozměry karoserie: délka. Šířka 2000 mm. Výška 1200. Hmotnost 400 mm.

Univerzální přívěs HECHT 52184, do 300 kg Přívěs Hecht 52184 je univerzální přívěs, např. jako přepravní vozík, jako zahradní vozík nebo jako přívěsný vozík.

Přívěs pro kypřič Forte TR-M je ideálním partnerem pro zemědělské práce. Snadno se připojuje k motorovému kultivátoru a výrazně rozšiřuje spektrum prací, které můžete vykonávat. Lze jej použít k výrobě.

TECHNICKÉ ÚDAJE ROZMĚRY KAROSERIE (ДХХХВ), MM 2000Х1200Х380 KOLA BEZ KOL, NÁBOJ PRO ŽIGULEVSKY DISK 4OTV.MAX. UŽITEČNÉ ZATÍŽENÍ, KG AŽ 300 KG POPRUH NA BOČNÍCH SKLÁDACÍCH BRZDÁCH.

Přívěs Pentavr PM-0,6S je pneumatický kolový sklápěcí přívěs, který bude dobrým pomocníkem pro zemědělské provozy. Jejím hlavním úkolem je přeprava a převoz.

Kovový přívěs HECHT 52145 do 250 kg Informace o výrobku Hecht 52145. je otočný přepravní přívěs se závěsem, pneumatikami, určený pro nosnost až 250 kg.

Popis Přívěs pro Hyundai TR 1200 pro přepravu různých nákladů.Vhodné pro stavební i zemědělské náklady.Nakládka a vykládka se provádí pomocí přívěsu.

vyrobit, hydraulické, brzdy, přívěsu, motorovým

HECHT 53038 Kovový přívěs do 200 kg Informace o výrobku. Velikost přívěsu 123 x 77 x 62,5 cm Max. Nosnost 200 kg Hmotnost 21,4 kg Velikost kola 3,50-8

Sklápěcí přívěs BelMet 105×120 pro čtyřkolky (Zhigul). rozměry sklápěcího přívěsu jsou 1050 x 1200 mm a brzdy jsou namontovány na náboji Žiguli. Skládací tělo umožňuje rychlé a snadné.

Sklápěcí přívěs BelMet 105×120 pro čtyřkolky (Zhigul. náboj, 1 mm) Sklápěcí přívěs má rozměry 1050 x 1200 mm a je vybaven brzdami pro. Výklopné tělo umožňuje rychlé a pohodlné složení kufru.

Přívěs pro motorový kypřič Kentavr PM-0,7S se vám bude hodit, pokud již máte motorový kypřič pro zahradu nebo zeleninový pozemek. S přívěsem si nejen zjednodušíte život, ale také zvýšíte rozsah svých možností.

Při koupi jednonápravového traktoru byste měli okamžitě uvažovat o koupi přívěsu. Přívěs s kypřičem lze použít k přepravě všech druhů nákladů, od stavebních materiálů až po sklizené plodiny. Na adrese.

Potřebu jednonápravového traktorového přívěsu v zemědělském podniku lze jen stěží přeceňovat. Každý zahrádkář nebo zahradník by byl rád, kdyby takové zařízení vlastnil. Péče o dobytek je mnohem jednodušší.

Sklápěcí přívěs BelMet 115×180 (náboj sklápěče, 1,5 mm) Sklápěcí přívěs má rozměry 1150 x 1800 mm a je vybaven brzdami pro náboj Vagina. Otočná nástavba umožňuje rychlé a pohodlné vykládání.

Demontáž parkovací brzdy

Vzhledem k tomu, že parkovací brzda je jedním z nejdůležitějších prvků nejen brzdového systému přívěsu, ale i celkové konstrukce přívěsu, je vhodné si znovu připomenout její konstrukci a princip činnosti.

Konstrukce setrvačné válečkové brzdy je jednoduchá. Díky tomu, stejně jako díky vysoké kvalitě komponentů, je dosaženo maximální spolehlivosti a spolehlivosti.

Název brzdy napovídá, na jakém principu funguje. „brzda na volnoběh“. Brzda přívěsu je umístěna na oji a spolu se spojovacím zařízením tvoří spojovací článek mezi vozidlem a přívěsem. Přenáší sílu z traktoru na přívěs a naopak. Jedná se o sílu, kterou se aktivuje brzda.

Sada hydraulická 760013

Pro přívěs potřebujete parkovací brzdu? Vyberte si z široké nabídky. Přejít na

Vypadá takto. Jakmile traktor zabrzdí, přívěs pokračuje setrvačností v jízdě po svých kolejích, čímž se přetočí na vozidlo. Tlak způsobí, že se brzdová pístnice posune („zatlačí“) uvnitř brzdové skříně a uvede do chodu převodový mechanismus. Ten zase táhne za brzdová lanka, která odvíjejí brzdové čelisti v brzdových bubnech. Dochází k brzdění přívěsu.

Nebudeme se tím zabývat, ale připomeňme, že brzdná dráha vlaku naloženého brzděným přívěsem je přibližně o 20 % kratší než brzdná dráha nebrzděného přívěsu.

Podívejme se nyní na konstrukci nájezdové brzdy a na základní součásti, ze kterých se skládá.

1) Plášť. Nese hlavní součásti brzdy. chrání také vnitřní komponenty před vnějšími vlivy. Dodává se ve dvou verzích. ocelové a litinové. Každý typ má své výhody a nevýhody. Ocel je pružnější a odolnější než litina. Na druhou stranu je litina velmi tvrdá, silná a pevná, ale má „určitou slabinu“, když je vystavena nárazovému zatížení. Obecně platí, že pokud hodláte brzdové zařízení provozovat po dlouhou dobu v mezích stanovených výrobcem brzd, litinové těleso se ukáže jako spolehlivější a robustnější.

2) tlumič nárazů. Jeden konec je připevněn k tělesu a druhý konec je umístěn uvnitř pístní tyče. Důležitá součást principu smykové brzdy. Umožňuje nastavit potřebný odpor proti vznikajícímu tlaku. To umožňuje plynulý pohyb pístních tyčí, což vede k plynulejšímu brzdění přívěsu. Při správném používání je spolehlivá a má dlouhou životnost, ale při neustálém přetěžování se může stát hlavní spotřební položkou celé brzdy válce.

3) tyč. Její posunutí uvádí do chodu převodový mechanismus. Nejpevnější a nejrobustnější část smykové brzdy. Při delším používání nebo nesprávném používání se však obvykle opotřebovává a v důsledku toho vzniká mezi tyčí a pouzdry určitá vůle, která může vést ke zvýšenému opotřebení, a dokonce k poškození dalších součástí. především tlumiče.

4) Posuvná pouzdra. Často se vyrábí z fluoroplastu. Jsou velmi pevné a zajišťují hladký a přesně vedený pohyb prutu. Časem se opotřebovávají, což může vést k následkům popsaným v předchozím odstavci (n.3).

5) Ruční parkovací brzda. zajištění vozidla proti neoprávněnému odjetí během parkování. Slouží také jako bezpečnostní zařízení pro případ neúmyslného odpojení přívěsu od traktoru během jízdy. Funguje následujícím jednoduchým způsobem: výstražné lanko připevněné k páce ruční brzdy se nasune na tažné zařízení; pokud se tažné zařízení uvolní, lanko aktivuje ruční brzdu, a tím zastaví přívěs.

6) Mechanismus přenosu. Představuje páku typu husího krku namontovanou na ose uprostřed. jedna strana ruční brzdy působí na pístní tyč, druhá strana působí tahem na táhlo a bowdenové lanko.

Některé těžké setrvačné brzdy jsou vybaveny přídavnou pružinou (akumulátorem energie), která pomáhá zvednout páku ruční brzdy a udržet ji v zablokované poloze.

Obsahuje také nezbytné součásti, jako je tlumicí kroužek (chrání zadní náboj před poškozením pístní tyče) a protiprachová objímka pro vnější přední část pístní tyče (funkce tohoto dílu mluví sama za sebe).

Připomínáme, že podle platné legislativy je použití parkovací brzdy povinné u přívěsů s celkovou hmotností vyšší než 750 kg.

Význam parkovací brzdy nelze přeceňovat. Kromě pohodlí, které vozu zajistí, na něm závisí i životy lidí a náklad.

Pokud tedy vyvstane otázka, zda brzdit nebo nebrzdit přívěs?“Nezapomeňte, že na cestě mohou nastat nejneočekávanější okolnosti, které se kromě řidiče a cestujících mohou týkat i dalších osob.

Dobrá volba a příjemnou cestu!!

Přejít na „brzdy pro přívěsy“ (přejít na )

Přívěsy pro stroje | JapEx

Prodáváme hliníkové návěsy (vyrobené v Německu) s užitečným zatížením až 3500 kg.

Vlečné vozy se používají k přepravě objemných a nadrozměrných nákladů po celém světě. V závislosti na technických vlastnostech, jako je nosnost a velikost nákladu, existuje několik typů přívěsů.

Vozík není jednoduchý návěs. jedná se o složitou konstrukci vozidla, která vyžaduje speciální dovednosti a vybavení. V současné době je tento typ vozidla srovnatelný s kosmickou technikou, protože kola moderních přívěsů této úrovně jsou dvojitá nebo čtyřnásobná, podobně jako podvozky letadel. Svědčí to o složitosti stroje a jeho fungování. Díky složité konstrukci jsou moderní přívěsy schopné pohybovat se i v členitém terénu.

Vzhledem k rozdílům v typu přepravovaného nákladu a třídě speciálního vybavení lze přívěs rozdělit do následujících kategorií:

Podle výšky nakládací plošiny lze vlečné sítě klasifikovat jako vysokozdvižné, nízkozdvižné a nízkozdvižné. Navíc výška nízkopodlažního přívěsu je pouze 30 cm nad povrchem vozovky, zatímco výška nízkopodlažního přívěsu se pohybuje od 60 do 90 cm a výška vysokozdvižného vozíku je více než 1 metr.

Díky své univerzální konstrukci mohou být vleky používány k přepravě stavebních materiálů nebo zemědělských strojů, k přepravě vozidel nebo silničních surovin.

V našem internetovém obchodě najdete jakoukoli třídu speciálního vybavení, o které máte zájem. Demokracie v cenách a pozornost ke každému zákazníkovi je charakteristickým znakem našeho obchodu.

Můžeme vám nabídnout přívěsy, které již máme skladem, a také je pro vás objednat.

Maximální zatížení 500 kg, pro přepravu lehkých nákladů. až po největší stroje.

V objednávkovém formuláři uveďte, pro jakou kategorii nákladu přívěs potřebujete.

Existují různé typy brzd. Např. hydraulické, parní brzdy atd. Při výběru brzd pro svůj stroj věnujte pozornost následujícím vlastnostem.

Parkovací brzda je u tahače s návěsem nejběžnější. Na stroj se však příliš nehodí. Tato verze není určena pro těžké náklady: je obtížné zastavit plný přívěs. Ještě zbytečnější jsou v situacích, kdy se strojem sjíždíte ze svahu.

Dalším typem jsou pásové brzdy. Pokud jsou namontovány na přívěsu k motorovému rumpálu, neplní ani své základní funkce, a jsou tak z velké části zbytečné.

Chci na přívěs namontovat brzdy. Kdo se vyzná ve vázových brzdách, můžete mi říct, jak to udělat?!

Nouzová brzda by se měla při zatažení zablokovat. Zde je to realizováno na hydraulickém válci. A také pojistný ventil. Tlumič nárazů.

Pokud jste ochotni utratit za brzdy celé jmění, kupte si hotovou nápravu s elektrickými nebo valivými brzdami

Podívejte se na to

Mechanismus ruční brzdy, t.е. je zapotřebí zadních bubnů. Druhou potřebnou věcí je kompresní mechanismus, tj.е. zařízení, které zatlačí ruční brzdu. Zatřetí je to blokovací mechanismus, aby bylo možné přívěs tlačit dozadu.Chcete-li získat podrobnější odpověď, vyhledejte si klipy na YouTube.

U těchto brzd nelze použít mechanický pohon parkovací brzdy.Potřebujete jiné třmeny nebo kompletní mechanismus se servopohonem ruční brzdy.

Těžko budete dělat brzdy, když se vám nepodaří vyřešit takové elementární problémy. Jo, a použijete čínský brzdový mechanismus. Alespoň se zeptejte ve vyhledávacím poli napsat „hydraulické brzdy na přívěsu“ nebo „zadní kotoučové brzdy VAZ“, zde toto téma již bylo diskutováno velký počet krát. Pro zajištění suproportu můžete použít silné adaptérové podložky pro takové desky, jako je ta vaše. A tento mechanismus valivé brzdy je velmi nespolehlivý, ale když uniká, nenajdete pro něj opravnou sadu. Musíte si koupit brzdu AL-KO nebo KNOTT, umístit hlavní válec spojky pod brzdu nebo za ni a budete velmi spokojeni. Hodně štěstí na silnicích.

Na videu vidím, že disk sedí pevně, ale není upnutý. To je v pořádku.Pokud nemůžete najít distanční podložky mezi držákem a třmenem, tloušťka jsou takové, že po utažení šroubů upevnění třmenu brzdový kotouč také nebyl stlačen třmen. budete škrábat jednu destičku.