Kolik benzínu do strunové sekačky Echo

Kolik oleje do strunové sekačky na trávu na litr benzínu

Benzínové sekačky jsou zcela běžným nářadím, které majitelé zahrad a domácností používají k sekání trávy a výrobě sena. Běžnější názvy těchto nástrojů jsou „vyžínač trávy“ a „sekačka na trávu“. Hlavní rozdíl spočívá v konstrukci motoru. drahý segment přístrojů je vybaven čtyřtaktními modely, zatímco ty levné mají dvoutaktní modely. Druhá možnost má své výhody, včetně nízké hmotnosti, snadného použití a nízkých nákladů.

Nejdůležitějším předpokladem pro provoz dvoutaktního modelu je příprava palivové směsi na základě vzorce benzínu a oleje od výrobce. Zjednodušená konstrukce motoru nemá samostatný mazací kanál, takže motorový olej se přidává přímo do benzinu. Pokud se nedodrží správný poměr míchání, výrazně se zkrátí životnost nástroje a může dojít až k jeho poruše. Zjistěme, jaká směs je potřebná pro benzínové vyžínače, jak směs správně připravit a co dokáže.

Typy křovinořezů

V současné době nabízejí stránky s tekutými profily širokou škálu možností pro sekání trávy, drobného křoví a keřů. Existují například sekačky s elektronickým motorem a sekačky s benzinovým motorem. NEvyrábějte křovinořezy se vznětovým motorem, protože mají nízké otáčky.

Speciální funkce pro doplňování paliva do křovinořezu

Podle technologie motoru se křovinořezy dělí na dvoutaktní a čtyřtaktní modely. V prvním případě má píst ve spalovacím motoru 2 zdvihy za pracovní cyklus a ve druhém případě 4 zdvihy. Různé pracovní principy motoru a různé způsoby doplňování paliva do vyžínačů trávy.

Tankování křovinořezu s dvoutaktním motorem

Modely křovinořezů pro domácnost mají obvykle dvoutaktní motor. Sekačka na trávu nepotřebuje ke své práci příliš vysoký výkon a rychlost. motor je podstatně levnější a jednodušší. ale je poháněn směsí oleje a benzínu. Toto palivo se plní do karburátoru a přivádí se do válce ve formě olejové/ benzinové mlhy. Olej tak maže všechny potřebné části a při práci motoru se spaluje společně s benzinem. Jejich spalování je doprovázeno silným zápachem a kouřem, což zvyšuje toxicitu výfukových plynů.

Důležité! Pro tyto křovinořezy se doporučuje speciální dvoutaktní olej, který se zcela vypálí, aniž by zanechával usazeniny, a má nízký obsah par. Motorový olej obsahuje 20 % rozpouštědla, aby se dobře mísil s benzínem.

Plnění křovinořezů se čtyřtaktními motory

Čtyřtaktní motory se používají v profesionálních modelech křovinořezů. Mají velký výkon a mohou jezdit dlouhou dobu bez zastavení a doplňování paliva. Jako palivo používají také benzín a ropu, ale v jiných nádržích. což znamená, že při spalování nepoužívají olej, takže výfukové plyny jsou méně toxické.

Pro vaši informaci také! Čtyřtaktní motory křovinořezů jsou nejen ekologičtější a méně se zahřívají, ale jsou také úspornější. Spotřebují mnohem méně paliva. úspora až 50 % benzinu a až 80 % ropy.

Blok: 2/9 | znaků: 1919

Jak naplnit dvoutaktní motor palivem připraveným k použití

Mnoho lidí při plnění nádrže sekačky na trávu nebo sekačky na trávu přehlédne několik důležitých rad a skončí s nepříjemnými následky. Nyní několik důležitých rad, jak správně naplnit nádrž palivem a olejem ředěným benzínem a olejem do křovinořezu:

kolik, benzínu, strunové, sekačky
  • Připravte si trychtýř nebo konvičku na zalévání. I přes velký průměr otvoru benzinové nádrže se při pokusu o vniknutí do nádrže často stane, že se část paliva vylije a skončí na těle nářadí. Palivo rozstříknuté na nářadí se může za horka vznítit, proto je důležité používat nálevku nebo výlevku
  • Před odšroubováním víčka je důležité důkladně očistit povrch nádrže, protože do nádrže se mohou dostat nečistoty a zbytky, které způsobí rychlé ucpání filtru
  • Plnění by se mělo provádět za klidného počasí nebo na chráněném místě, aby se do nádrže nedostal prach a zrnka písku
  • Nenechávejte víčko palivové nádrže dlouho otevřené, protože se do něj mohou dostat nejen drobná zrnka písku a prachu, ale také hmyz
  • Při tankování nevdechujte benzínové výpary, protože jsou zdraví škodlivé. Obsluha musí při práci s vyžínačem používat ochranné brýle, špunty do uší a respirátor
  • Palivo byste měli doplnit až po značku na víčku palivové nádrže. Pokud natankujete palivo do nádrže, při zašroubování víčka se část paliva vylije. neekonomické využití paliva. V tomto případě je lepší nedoplnit než přeplnit

S ohledem na tato doporučení je možné výrazně prodloužit životnost daného benzinového nářadí.

To je zajímavé!Při míchání a základním nátěru se rovněž doporučuje používat ochranné rukavice.

Musím vyměnit olej??

Pokud není vyžínač používán v extrémních podmínkách, je životnost oleje přibližně stejná jako životnost motoru. Často je nutná pouze kontrola hladiny a včasné doplnění oleje. Stav maziva v motoru je však třeba čas od času zkontrolovat, zda nedochází k jeho černání, tvorbě kalů a dalším známkám stárnutí. V těchto případech je vhodné olej kompletně vyměnit.

Autoři, kteří odpověděli správně, poznamenali, že je velký rozdíl v typu benzínu používaného pro dvoutaktní a čtyřtaktní motory. Neberu v úvahu elektrické zastřihovače. Podle definice používají maziva pouze pro pohyblivé části pohonu.

Aniž bych zabíhal do podrobností, mohu z vlastní zkušenosti říci, že benzín pro dvoutaktní vyžínače by měl mít nižší číslo Actanu než pro čtyřtaktní vyžínače. Mám zkušenost s provozem čtyřtaktní strunové sekačky Makita na 92. benzín. Majitel sekačky na trávu použil benzin 92 místo 95, ačkoli výrobce doporučuje benzin 95 a vyšší. Všechny ostatní kapaliny se však používají přesně podle návodu (olej do klikové skříně motoru (pro klikový hřídel)). Také jsem to chvíli zkoušel a uvědomil jsem si toto. Základem je, že. trakce je špatná, mnohem nižší, než uvádí výrobce, což má za následek vyšší otáčky a také zahřívání, benzín se zcela nespálí, stále se zvyšuje znečištění výfuku. Vezmu ho domů na projížďku, natankuji 95 benzínu a stroj jede. nezahřívá se, má velký točivý moment, výfuk je jako plyn. ani nezapáchá, můžete na válec položit ruku a nepopálíte se. Závěr. u čtyřtaktních vyžínačů je lepší alespoň 95 benzin.

Pro dvoutaktní motory. Je to přesně naopak. V jakých poměrech se benzín 95 neředí olejem, v něm jsou přítomny přísady (a v Rusku podle definice vůbec neexistuje „čistý“ benzín 95). je stejný jako balíček aditiv), ale není možné jej neutralizovat olejem, takže detonační náplň nelze eliminovat. Dvoutaktní motor, který se při každém cyklu zdvihu pístu snaží zapálit pracovní směs, se navíc při spalování vysokooktanového benzinu zahřívá mnohem více, protože teplota spalování je vyšší než ve válci. To vede ke zvýšení přirozené roztažnosti kovů a zcela logicky ke snížení vůle styčných dílů (pístní skupiny, ložiskových těles a kuliček atd.).п.) Každý druhý zdvih čtyřtaktního motoru se „odpracuje“ v pracovním režimu (zapálení pracovní směsi). lze také říci, že 92-taktní benzín se doporučuje spíše pro dvoutaktní motory, které mají vzduchový chladicí systém.

Poměry oleje pro jakýkoli typ motoru by měly být převzaty z technického listu. Nezapomeňte, že čtyřtaktní motor potřebuje olej pouze v klikové skříni a dvoutaktní motor potřebuje směs benzínu a oleje. V první řadě byste měli zkontrolovat poměr oleje a benzínu pro každý model strunové sekačky!) v technickém listu výrobku. Mohu vám poskytnout pouze zaručený poměr oleje a benzínu pro dvoutaktní strunové motory STIHL a Huter. naředit 25 miligramů oleje na každý litr zakoupeného benzínu 92d, a to jak během záběhového období, tak při používání našeho (ruského) benzínu. Na tuto směs používám svůj STIHL 180 a vyžínač Huter již více než tři roky. normální let. Poměr podle doporučení výrobce STIHL. 50/1 není pro náš benzín, ale pro evropské typy benzínu 87-90, které vycházejí z lihovaru bez antidetonačních a ekologických přísad.

Dvoutaktní motory jsou poháněny směsí benzínu a oleje. Klíč v zapalování je nesprávně namíchané palivo nebo v palivové směsi není žádný olej. Při přípravě palivové směsi se používá speciální olej pro dvoutaktní motory s označením „Pro zahradní stroje“. Nepoužívejte olej pro lodní motory, motocykly apod. Poměr benzínu a oleje se může lišit v závislosti na modelu motoru, třídě oleje a doporučení výrobce elektrického nářadí. Dvoutaktní motory používají směsný poměr 50:1, 32:1 a 24:1.

Zapalovací svíčka má ráda čistotu. Musíme udržovat vzduchový filtr a palivo čisté. Benzín, zakoupený na čerpací stanici, je lepší nechat stát 2 dny a dát přes jednoduchý filtr. kus baize tkaniny.

Zkontrolujte elektrický systém takto:

Odšroubujte svíčku, zkontrolujte mezeru mezi elektrodami. nastavit správnou mezeru mezi elektrodami, je možné to udělat „po staru“. Vezměte žiletku, přelomte ji napůl a mezi elektrody vložte podomácku vyrobenou sondu. Pokud čepele těsně přiléhají, je mezera dokonalá.

Nasaďte krytku vysokonapěťového kabelu na zapalovací svíčku a dotkněte se zapalovací svíčky kovového povrchu motoru. několikrát škubněte startérem. Pokud je jiskra dobře zasažena do jednoho bodu, je mezera nastavena správně. Pokud tomu tak není a jiskra je slabá nebo bludná, je třeba seřídit mezeru mezi elektrodami.

V elektrickém systému může být také proražená zapalovací cívka. Pokud sekačka nenastartuje nebo startuje přerušovaně a poté se vypne nebo nenastartuje, když je horká.

Kontrola cívky je stejná jako kontrola jiskry: odšroubujte zapalovací svíčku, přidržte ji u těla vyžínače. Pokud navíjecí startér nevytváří jiskru nebo ji vytváří jen sporadicky, je třeba vyměnit cívku.

Co nemají dvoutaktní motory rády?

Při ruční přípravě palivové směsi mějte na paměti, že dvoutaktní motory nemají plný výkon, pokud palivová směs není ve správném poměru. Uvedená podmínka nutí vlastníka jednotky dodržovat poměry. Používání křovinořezu s příliš malým množstvím maziva vede v praxi k nedostatku motorového oleje a brání motoru rozvinout svůj výkon tak, jak byl navržen.

Nadměrné množství maziva brání motoru vyvinout potřebný výkon. Otázkou je, kolik oleje je třeba smíchat s benzinem při přípravě palivové směsi. Pomáhá určit správnou normu. Doporučujeme naplnit vyžínač benzínem podle následujícího matematického výpočtu. Pokud má palivová nádrž objem 5 litrů, dělí se 1 litr benzinu 50. To znamená, že na každých 5 litrů benzínu pro strunovou sekačku je potřeba 100 ml mazacího tuku. Majitel strunové sekačky získá perfektní palivo z hlediska struktury.

Jaký olej zvolit pro vyžínač trávy nebo typy maziv

Vyžínače a sekačky na trávu jsou poháněny dvoutaktními motory, které mají zjednodušenou konstrukci. Zřídka, ale občas se objevují čtyřtaktní modely strunových sekaček, které jsou poháněny čistě benzinem. Pohonné jednotky dvoutaktního typu nemají žádný prostor pro plnění motorového oleje (olejovou vanu), čímž se snižuje hmotnost nářadí a snižují se jejich náklady. Pokud nejsou rotující části motoru mazány, nakonec rychle selžou. Aby se tomu zabránilo, nejsou vyžínače trávy plněny čistým benzínem, ale směsí benzínu a oleje. Jaký olej smíchat s benzínem pro strunovou sekačku??

Pro začátek je dobré si zapamatovat nebo zjistit, jaké typy olejů jsou k dispozici z hlediska jejich chemického složení:

  • Minerální kapaliny. určené pro vzduchem chlazené stroje s nízkým výkonem. Jedná se o nejlevnější typ motorového maziva
  • Polosyntetika. používají se pro vzduchem a vodou chlazené stroje
  • Syntetický. vhodný pro všechny typy motorů s různými chladicími systémy. Nevyžadují častou výměnu a tento typ maziva je několikanásobně dražší než minerální a polosyntetické

Z výše uvedeného je zřejmé, že všechny oleje pro vyžínače trávy. minerální, syntetické i polosyntetické. jsou vhodné pro vyžínače trávy. Oleje s různým chemickým složením se liší cenou, proto je nutné se při nákupu spolehnout na doporučení výrobce nářadí. V návodu k použití najdete tipy, které typy olejů používat. Pokud se jedná o standard TC-W3, není tak důležité, jaké je složení materiálu. Minerální, polosyntetické a syntetické oleje můžete ředit benzínem.

To je zajímavé!Hlavní je nenechat se nachytat na padělek, protože v dnešní době se často setkáváme s různými typy maziv pro dvoutaktní motory, které se většinou skládají z nekvalitních ropných produktů.