Jak vystřihnout tyl pro balkonové dveře

Potřebovala bych poradit se záclonami.

Maminky a tatínkové, pokud někdo ví. poradit! Sedím u stroje a šiju tyl. Chtěla bych si vyrobit dvojitý tyl. Dozvěděl jsem se, že to dělají také (ne nutně v jednom kuse). Je snazší otevřít okno a kloub není z dálky viditelný. Otázka zní. měly by být tyto dvě látky přišity na stejnou záclonovou pásku, nebo by měly být odděleny? Bylo by vhodnější umýt je odděleně, ale takto bude odděleno uprostřed okna.

Zkopírujte kód a vložte jej do položky na LiveInternetu v režimu „Zdroj“

Landlubbers, pokud někdo ví. poradit! Sedím u stroje a šiju tyl. Chci si vyrobit dvoupanelový tyl. Zjistila jsem, že to dělají i tímto způsobem (nemusíte to dělat celé). je pohodlnější otevřít okno a kloub není zdaleka vidět. Otázka. Obě plátna musí být přišita na stejnou záclonovou pásku nebo musí být samostatně? Přečtěte si kompletně

Konstrukční prvky balkonů a lodžií

Moderní výzdoba oken na balkoně nebo lodžii musí splňovat následující požadavky:

 • odolnost proti vlhkosti, prachu, přímému slunečnímu záření, vysokým teplotám po celou dobu denního světla;
 • zvýšená hustota tkaniny v případě dekorace oken obrácených na sluneční stranu;
 • schopnost nechat vzduch volně proudit;
 • Závěsy na balkon nebo lodžii by neměly zasahovat do otevírání (zavírání) nadpraží, okenních mechanismů;
 • všestrannost a snadná údržba;
 • estetický vzhled.

žaluzie na balkon

Při výběru balkonové rolety nebo tylu je třeba dodržovat nevyslovené pravidlo souladu s celkovým designovým směřováním místnosti.

Záclony pro balkonové dveře: koupit hotové nebo objednat

Univerzálním řešením jsou jednoduché žaluzie po celé šířce a délce balkonového otvoru. Možná to není příliš pohodlné, ale nijak to nenaruší celkový design místnosti

Pokud chcete něco velkolepého a velkolepého, můžete dokonce vytvořit obrovský poloprůhledný závěs, který se bude táhnout téměř od středu stropu místnosti s výhledem na balkon. Tato možnost je však vhodná pouze pro prostorné ubytování a pokud má pokoj rozlohu alespoň 80 metrů čtverečních. A toto je průměrný dvoupokojový byt.

Římská roleta na balkonových dveřích vypadá mnohem vznešeněji než mini roleta nebo žaluzie

Lidé mají různý vkus a představy o kráse. Před konečným výběrem zkontrolujte mnoho možností záclon pro okno s dveřmi na balkon a vyberte si ty, které jsou pro všechny členy rodiny nejpřijatelnější.

V dnešní době není o doplňky k záclonám nouze. Rozmanitost podpory je někdy ohromující. Zajímavá jsou následující řešení:

Tyl se zátěžovou páskou, lemování a způsoby zpracování

K tvarování lehkého materiálu se používají závaží. Vyrábějí se ve formě šňůr nebo desek. Dotvářejí vzhled a tvar vzdušného oděvu.

Pokud je tkanina opatřena zátěžovým materiálem, je obtížné upravit délku.

Existují dvě možná řešení: oříznout materiál v horní části nebo změnit uspořádání váhového dílu. Obecně platí, že hospodyňky volí první možnost, protože je obtížné přemístit zátěžový prostředek, přesněji řečeno zhotovit šev, kterým je zátěžový prostředek všit do švu. Takový steh nemůže opakovat každá hostitelka.

Co dělat, když je materiál široký a je třeba odstranit část šířky?? Bude nutné zkrátit vážený kus. Přejeďte přes šev, odkryjte část špičky zátěžového materiálu a přebytečnou část odřízněte. Poté přesuneme překrytí zpět na předchozí pozici. Pokud to potisk látky umožňuje, stačí zasáhnout pouze na jedné straně, v opačném případě musíme zásah zopakovat i na druhé straně látky.

Pokud má váš tyl ve spodní části speciální zátěžový prostředek nebo ozdobný lem, chcete jej zachovat, pak záclonu olemujte pouze po stranách.

Výpočet délky tylu podle záclonové tyče: Výplň

Abyste mohli vypočítat materiál podle délky záclonové tyče, musíte vědět, jaká je výplň. Jedná se o jedno z nejdůležitějších kritérií výpočtu. To je rozhodující pro to, jak budou závěsy nakonec vypadat nadýchané. Náplně jsou tří různých typů:

  Malé. Minimální povolená úroveň. Konstruktéři doporučují poměr materiálů nejméně 1:1,5. To znamená, že pokud je okno široké 3 metry, minimální velikost látky pro šití je 3 metry x 1,5 = 4,5 metru. Pokud vezmete menší množství organzy nebo závoje, vzhled výrobku bude více než skromný.

Existuje několik dalších nuancí, které mohou výpočet ovlivnit:

  Hustota. Čím hustší je materiál, tím méně by mělo být náplně. Jinak se do místnosti nedostane dostatek světla. Naopak, čím jemnější a průhlednější je struktura, tím více náplně je třeba zvolit.

Tyl může být tak hustý, že může velmi blokovat sluneční světlo

Jaký je problém při stříhání tylu?

Tyl je velmi jemná a křehká tkanina, proto s ním zacházejte velmi opatrně. Při nesprávném použití se rychle objevují vady v podobě svislých nebo vodorovných šipek, tahů a děr.

Potíž při stříhání tylové tkaniny spočívá v tom, že klouže po povrchu. Pokud je látka velká, je obtížné ji přeložit na polovinu a symetricky spojit okraje. Doporučuje se položit tyl na rovný tvrdý povrch. Pokud je látka příliš tenká, lze ji předem navlhčit, vyžehlit a sešít nebo připnout k papíru. Tato metoda zabraňuje sklouzávání látky při řezání.

Pozor! Nesnažte se látku stříhat podle hmotnosti. Nikdy nezajistí rovné hrany.

Jak lemovat tyl

Tyl je většinou vyroben ze syntetického materiálu, který se snadno trhá a nemusí se stříhat. Chcete-li záclonu zkrátit, proveďte malý řez na správném místě a látku ručně roztrhněte, dokud není dokončen druhý okraj. Tato metoda je vhodná pro tenké síťované záclony bez vzoru. Pokud je záclona vzorovaná, musíte ji vystřihnout nůžkami. Tento způsob stříhání není vhodný ani pro velmi husté tkaniny. Druhý steh šijte zespodu následujícím postupem:

 • určit velikost lemů, obvykle podle velikosti přítlačné patky na stroji. Pokud použijete standardní šířku přítlačné patky (16 mm), musíte látku ohnout o 8 mm s dodatečnou rezervou 24 mm;
 • Vypočítejte délku látky se všemi přídavky a přídavky odstřihněte. Výsledkem je řez, který zpočátku nevypadá esteticky;
 • nyní otočte okraj tylu na šířku patky šicího stroje, spusťte jehlu
 • Před šitím zkontrolujte, zda je záclona rovná;
 • začněte prošívání otočením tylu tak, aby byl šev stejně velký a široký;
 • Záclona musí být prošita po celém spodním okraji;
 • odstřihnout vlákno;
 • Nyní ušijte druhý steh. Látku přeložte pod patku stroje podél první linie stehu, spusťte jehlu a začněte šít. Pokud je první spoj čistý a úhledný, druhý bude prošitý rychle a bez problémů, protože první steh v tomto případě slouží jako vodítko;
 • Vytvořte 2 švy vzdálené několik mm od okraje záclony.

Nyní lze tyl vyžehlit a zavěsit na okno. Šití látky lze provést samostatně bez použití stroje, ale bude trvat déle.

Jak nalepit tyl na okenní sklo

Upevnění látky není obtížné, ale je nutné předem vyrobit polotovary. Pokyny:

 • Změřte povrch skla ve svislém a vodorovném směru pomocí metru nebo obyčejného pravítka. Nakreslete na papír obdélník se získanými parametry.
 • Na každé straně ponechte přídavek o šířce 5 mm. To je nezbytné, protože lepení vede ke smršťování krajky.
 • Vystřihněte vzor a položte jej na tyl, vyžehlený a natažený na stole. Připněte látku k materiálu.
 • Pomocí válečkové řezačky obkreslete okraje výkresu.

Pokud se má tvarovat více skel, je snazší připravit všechny vzory najednou.

Existují dva způsoby připevnění lišty k oknu: nanesením lepidla na povrch a ponořením tylu do roztoku.

 • Sklo se umyje a odmastí.
 • Počkejte, až povrch zaschne.
 • Navlhčete štětec lepidlem a jemně přitiskněte k okraji nádoby.
 • Na okno jsou naneseny lehké tahy.
 • Přiložte tyl a pečlivě vyhlaďte záhyby.
 • V případě potřeby znovu namočte okraje tkaniny do roztoku.

Pracujte rychle a dbejte na to, aby se hmota nedostala na plastový rám a nezatvrdla.

 • Připravte si lepidlo do velké nádoby.
 • Tyl opláchněte v teplé vodě, jemně ho vyždímejte a nechte ho několik minut namočený v roztoku.
 • Vyjměte látku z umyvadla, vyždímejte ji a jemně vymačkejte na sklo, abyste odstranili případné záhyby.

Je lepší znovu namočit přiloženou tkaninu lepidlem.

Nezdobte několik oken najednou. Lepidlo rychle schne. Vyčistěte povrch a znovu nalepte krajku.

Vlastnosti výběru

Rozhodnutí o vzoru závěsů je polovina úspěchu. Stejně důležité je zvolit správný design, materiál a délku závěsů pro kuchyň s balkonem. Pokyny v této části vám ukáží, jak.

Při výběru závěsu dbejte na jeho barvu, materiál a velikost

 • Materiál. Jak již bylo uvedeno výše, materiál závěsů musí být praktický, snadno omyvatelný a nesmí na slunci vyprchat ani vyblednout. Nejlepší jsou přírodní látky (chintz, len nebo bavlna). Oblíbené jsou také směsné materiály s přídavkem syntetických prvků.

Směsové materiály jsou vysoce odolné a snadno se udržují

 • Délka. Dlouhé závěsy nejsou pro kuchyň s balkonem ideální. Nejlepší je, když je závěs přesně přizpůsoben velikosti otvoru a dosahuje k okennímu parapetu nebo z něj spadá asi o 10 až 15 cm.

Záclony dlouhé až k podlaze se hodí do velkých kuchyní a krátké záclony se hodí do každé místnosti

 • Barevné schéma. Závěsy v čokoládových, rezavě hnědých nebo tmavě zelených tónech vypadají dobře ve velké místnosti. Pokud je místnost zařízena v neutrálních barvách, můžete použít světlé závěsy, které je promění v zajímavý interiérový akcent.

Intenzita barev závěsů závisí na velikosti kuchyně

Nezapomeňte na to, na kterou světovou stranu jsou okna obrácena. Teplé palety jsou vhodné pro severní stranu, chladnější tóny pro jižní stranu.

 • Vzor. Nejlepší volbou jsou závěsy, které navazují na vzor tapet, kuchyňského textilu nebo doplňků. Mějte na paměti také velikost místnosti. Závěsy s vodorovnými pruhy vaši kuchyni opticky zvětší, zatímco svislé pruhy vytvoří u stropu pocit výšky. Použití velkých vzorů může kuchyni zmenšit.

Křídový vzor je vhodný pouze pro velkou místnost; malou místnost ještě zmenší