Jaký olej na mazání řetězu řetězové pily použít

Jaký je nejlepší olej pro řetěz řetězové pily: hrubý návod

jaký, olej, mazání, řetězu, řetězové, pily

Řetězové pily se hojně používají v domácnosti i v průmyslu. Jejich konstrukce vyžaduje pravidelné mazání řetězu a mnoha dalších částí, aby byla zajištěna dlouhá životnost. Nedostatek maziva může zhoršit výkon nástroje a snížit jeho účinnost a životnost.

Jak zkrátit řetěz vlastníma rukama

Řetěz je možné přeříznout vlastníma rukama, pokud máte speciální nástroj (často je součástí pily). Často je nutné ji zkrátit, zejména pokud je natažená. Obtížné, ale ne nemožné. Chcete-li ji opravit zkrácením, musíte si připravit následující nástroje:

Pokud si nejste jisti svými vlastními silami, můžete některé práce provádět i se svářečkou.

Chcete-li řetěz řetězové pily zkrátit, je třeba řetěz nýtovat. Protože je vyroben z pevné oceli, může být proces náročný. Nasaďte ji na vnitřní stranu nýtu. Redukujte v následujícím pořadí:

  • Obrobek upněte do svěráku.
  • Pomocí pilníku nebo smirkového kartáčku vyčnívající část opilujte.
  • Vyrazte nýt pomocí razníku.
  • Proveďte stejnou práci ještě na jednom místě. To umožňuje nýtování.
  • Odstranění odkazů.
  • Připojte staré nýty a přitlačte je po stranách. Nýt lze přivařit k boku článku a přebytečné části odstranit pilníkem.

Řetězový olej pro řetězové pily

Řetězová pila má dvě nádrže, z nichž jedna je naplněna benzínem a druhá olejem na mazání řetězu. Trvanlivost a životnost řetězové pily závisí na kvalitě a složení oleje a paliva. Výrobci řetězových pil často nabízejí ve svých prodejnách strojů olej připravený k použití pro tento účel. Hotový výrobek je vhodný pro použití při nízkých teplotách a neznečišťuje životní prostředí.

Olej připravený k použití může být nahrazen jiným olejem, pokud není používán. Zástupci výrobce doporučují zakoupit značkový olej nebo jej smíchat s olejem z návodu k použití od výrobce. Pokud návod není specifický pro tento typ oleje, můžete si u místního prodejce zakoupit olej pro dvoutaktní motory. Dvoutaktní olej může být dvojího druhu:

Doporučuje se používat syntetický olej pro řetězové pily, ale je vždy dražší. Hlavní výhodou tohoto druhu oleje je, že zabraňuje tvorbě sazí ve válci, což prodlužuje životnost spotřebiče.

Pokud jste používali minerální olej po dobu 100 provozních hodin, je lepší v jeho používání pokračovat, protože na oleji by se mohla vytvořit vrstva sazí. Syntetický přípravek má tendenci čistit a smývat usazenou vrstvu ze stěn válce, což poškozuje zařízení.

Olej na mazání řetězu řetězové pily. Jaký olej a kdy použít?

Častá otázka při prodeji řetězových pil zní: Jaký olej na řetězy používat?? Nejčastější odpověď: Cokoli kromě odpadního oleje. To je naprosto správné, ale je tu několik výhrad. Například olej na mazání řetězu často prodává výrobce řetězové pily nebo prodejci. To je často užitečné při nízkých teplotách nebo v případě, že dbáte na ochranu životního prostředí.

Řetězový olej

Téměř všechny řetězové pily jsou dodávány s návodem k použití. V příručkách tohoto druhu se vždy uvádí, že se má použít řetězový olej s vysokým kohezním účinkem.

Adheze je termín, který se používá k popisu míry přilnavosti maziva k povrchu řetězu.

Adhezní olej je pro řetěz nutný z následujících důvodů:

  • Řetěz se během provozu pohybuje vysokou rychlostí. Pokud se použije olej s nízkou přilnavostí, dojde během provozu k jeho rozptýlení. To si můžete sami ověřit tak, že na povrch jednoduše přidáte trochu běžného maziva a poté přidáte plyn.
  • Olej musí mít dobré mazací vlastnosti. Vysoké rychlosti mohou způsobit, že se pneumatika velmi zahřeje, což způsobí, že kov použitý v pneumatice změkne a je méně odolný.

Je třeba mít na paměti, že při nepřetržitém používání řetězové pily je zapotřebí velké množství oleje, protože má tendenci se z povrchu lišty rychle opotřebovávat. Na výrobě maziv pro řetězce se podílí řada společností.

Proč je důležité používat olej na řetězy řetězových pil??

Každá pila má určitý soubor součástí, které jsou vystaveny vyššímu zatížení. Proto je důležité, aby obsluha používala speciální olej na řetězy řetězových pil, který pomůže snížit zatížení nástroje a samotného řetězu.

Každý šestý uživatel, který se rozhodl koupit si svou první motorovou pilu, se diví, proč potřebuje speciální mazivo, když se může vyhnout útratě a naplnit ji obyčejným odpadem? Odpověď na tuto otázku odhalují zaměstnanci specializované obchodní platformy na Ukrajině.

Řetěz řetězové pily je přímo spojen s pístní skupinou. Nedostatečné mazání řetězové pily proto vede k předčasnému opotřebení motoru. Nedostatečné mazivo navíc může způsobit, že řetěz pily praskne a vy si budete muset koupit nový řetěz, což jsou zbytečné výdaje.

Abyste se nestali rukojmím nepříjemných situací, doporučujeme navštívit profilový internetový obchod Benzo-Zip (Dněpr), kde si můžete objednat kvalitní olej pro mazání řetězu, jehož cena je dostupná každému provozovateli.

Proč byste neměli používat odpadní olej k mazání řetězu?

Motorová pila na zahradě je dobrá věc. Během několika hodin s ním lze připravit dřevo na zimu, pokácet suchou jabloň nebo odstranit z příjezdové cesty břízu poškozenou hurikánem. Pomocí tohoto nástroje je přece možné vyhnat nezvané hosty z webu A aby tento pomocník v domácnosti pracoval bezchybně ve prospěch majitele, je třeba ho hýčkat kvalitním spotřebním materiálem. Jak vysvětluje AutoVzglyad.

Nejrozšířenější chybou u řetězových pil je používání odpadního motorového oleje k mazání řetězu. Jaký je v tom rozdíl, říkají? Není to motor, který by se zasekl. Vcelku. argument je logický, ve skutečnosti se mazivo vtomto případě používá pouze pro chlazení řetězu a jeho snadnější prokluzování po vodicí liště.

Mazání řetězové pily: výběr oleje

Benzínové řetězové pily jsou hojně využívány lidmi, kteří pravidelně sami vykonávají mnoho domácích prací. Můžete ji použít k řezání suchého dřeva, přípravě palivového dřeva a k řadě dalších prací. Abyste tuto řetězovou pilu udrželi v dobrém provozním stavu a maximalizovali její životnost, je třeba ji řádně udržovat. Mazání je obzvláště důležité. bez něj by řetězová pila nefungovala. Řetěz se při používání tře o vodicí lištu, čímž se vodicí lišta zahřívá a opotřebovává. Pravidelně promazávejte řetězový mechanismus, abyste snížili tření.

K mazání řetězu řetězové pily se používá olejové čerpadlo. Reguluje množství maziva aplikovaného na řetězové kolo v závislosti na otáčkách motoru.

V systému se používá řetězový olej s dobrými adhezními vlastnostmi. Tím se zajistí, že se směs rovnoměrně rozprostře po liště a zůstane na liště i při vysokých otáčkách řetězu.

Rozbalování šnekového náhonu na mazání řetězu, kompletace motorové pily oleomac 940c

V závislosti na konstrukci řetězové pily a jejích vlastnostech můžete použít různé typy oleje.

Mazání řetězu řetězové pily vyžaduje zvláštní pozornost. Měla by být uložena ve speciálním oleji, který nepoškodí olejové čerpadlo. Kromě toho zajišťuje správnou funkci samomazného systému. Nepoužívejte použitý olej. ani filtrovaný. protože by snížil schopnost řetězové pily pracovat při vysokých otáčkách.

Řetěz je také třeba správně skladovat, k čemuž slouží jeho ponoření do oleje. Pokud je starý řetěz opotřebovaný, neměli byste se ho pokoušet obnovit, ale vyměnit ho za nový.

Je vhodné mít náhradní řetěz nebo ještě lépe několik řetězů. Optimální počet náhradních řetězů jsou čtyři, které lze střídavě používat a pravidelně brousit. Tím se zpomaluje opotřebení všech součástí: řetězu, vodicí lišty a hnacího řetězového kola.

Odborníci doporučují řetěz nebrousit, ale obléknout jej speciálními přístroji. Každé dvě nebo tři doplnění palivové směsi do nádrže řetězové pily je nutné doplnit.

Skupiny olejů vhodných pro řetězové pily

Obsluha řetězové pily je poměrně jednoduchá. Čím vyšší jsou otáčky, tím více se rotor čerpadla otáčí a mazivo může proudit do hlavy pily. Olej se skladuje ve speciální nádrži a používá se k doplňování oleje do pily. Jedná se o nádržku, která se musí pokaždé naplnit mazivem. Jinými slovy, při správném používání bude pila dlouho perfektně fungovat.

Kromě pochopení toho, jak tento nekomplikovaný stroj funguje, můžete začít výběrem speciálního maziva. Určit nejlepší mazivo není snadné. Lidé si obvykle vybírají podle recenzí ostatních zákazníků a doporučení výrobců. Moderní maziva se dělí do několika skupin. Sestavím tabulku:

Skupina maziv Charakteristika
Originál To může být nejvhodnější možnost, protože výrobci vozidel se snaží optimalizovat maziva pro konkrétní modely. Tyto přípravky jsou často založeny na bázi řepkového oleje, který je téměř neškodný pro životní prostředí a lidské zdraví. Nevýhodou je vysoká cena těchto maziv.
Úzkorozchodné Používá se pro nástroje od jiných výrobců a je také relativně levný. Prakticky stejný výkon jako přípravky předchozí skupiny.
Průmyslové Nejrozšířenější maziva, která se osvědčila v řetězových pilách. Originály výrazně ztrácejí na výkonu, ale jejich cena je výrazně nižší. Nízká viskozita.
Nová motorová nebo převodová maziva Z ekonomického hlediska to není příliš rozumné řešení, protože se prodávají ve velkém množství a pro pilu, která se používá v domácnosti, prostě nejsou nutné. Vysoká viskozita a vhodnost pro zimní provoz.
Použitý olej Již použitý olej by se do nádrže kategoricky neměl nalévat. To může způsobit značné škody na nářadí a také na lidském zdraví. Mazací vlastnosti látky jsou extrémně nízké, a proto se nevyplatí takový výrobek vůbec používat.

Je obvyklé, že výrobci originálních přípravků svá maziva předražují, proto se vyplatí znát vlastnosti výrobků a následně je použít pro konkrétní model řetězové pily. Další informace najdete ve videu výše: