Jak vyzkoušet zapalovací svíčku na trávníku: Kompletní průvodce. Tester cívky sekačky na trávu

Jak otestovat zapalovací cívku

Tento článek byl spoluautorem Rocco Lovetere. Rocco Lovetere je majitel a hlavní mechanik v Rocco’s Mobile Auto Repair v Kalifornii. S více než 20 lety zkušeností se specializuje na Honda, Acura, Toyota, Nissan, Infiniti a Volvo Cars. Je automobilovým technikem Certified ASE a od roku 1999 pracuje v automobilové opravě od roku 1999.

Wikihow označuje článek jako schválený čtenáře, jakmile obdrží dostatek pozitivní zpětné vazby. V tomto případě několik čtenářů napsalo, aby nám řekli, že tento článek jim byl užitečný, a vydělával si to náš status schválený čtenářem.

Tento článek byl prohlížen 765 343krát.

Zapalovací cívka zapalovacího systému zapalovacích svíček je zodpovědná za zapalovací svíčky zapalovací. Když vozidlo nezačne, často chybí nebo se často zastaví, může jeho zapalovací cívka vyžadovat výměnu. Naštěstí relativně rychlý, jednoduchý test může určit, zda zapalovací cívka funguje správně, a proto je zaručena cesta do úložiště automobilů nebo mechanického garáže. Viz krok 1 níže, abyste mohli začít!

Provádění testu zapalování cívky

  • Jedním z jistoty, jak najít cívku zapalování.
  • Před začátkem je velmi moudré zajistit, že máte na sobě bezpečnostní brýle nebo jinou ochranu očí a že máte přístup k izolovaným nástrojům (zejména kleště), abyste chránili před elektrickým šokem.
  • Pokud vaše vozidlo už nějakou dobu běží, jeho vnitřní komponenty budou pravděpodobně velmi horké. Auto, které bylo poháněno pouhých 15 minut, může motor zahřát na přibližně 200 stupňů. Nechte auto sedět a vychladnout po dobu jedné hodiny, aby se zabránilo významnému zranění.
  • Chcete.li ušetřit čas a vyhněte se potenciálně poškození zapalovací svíčky, zvažte místo toho použijte tester zapalovací svíčky. Místo připojení zapalovací svíčky zpět k drátu připojte tester zapalovací svíčky k drátu. Uzemnit klip aligátoru. Poté přeskočte dopředu a nechte svého přítele zatáhnout motor a sledovat jiskry v mezeře testera.
  • Použití testeru zapalovací svíčky také znamená, že svou spalovací komoru nevystavíte trosům.
  • Od této chvíle buďte opatrní, abyste nenechali nic spadnout do prázdné díry vlevo, kde byla vaše zapalovací svíčka. Ponechání trosek v této díře může způsobit poškození motoru, jak vozidlo běží, a protože odstranění všeho z této díry může být velká bolest, je nejlepší věnovat preventivní péči, aby se nic takového nestalo.
  • Zakryjte dutinu čistým hadrem nebo ručníkem, abyste zabránili vstupu do spalovací komory.

Připojte zapalovací svíčku zpět k vodiči zapalovací svíčky. Nyní opatrně znovu připojte zapalovací svíčku k drátu. Měli byste být ponecháni se zapalovací svíčkou, která je připojena k distributorovi, ale nesedí v jeho díře.„Zvládejte zapalovací svíčku s izolovanými kleštěmi, aby se zabránilo možnosti elektrického šoku.

  • Opět držte zapalovací svíčku pečlivě izolovanými kleštěmi (a pokud je to možné, rukavice). V následujících několika krocích neriskutujte elektrický šok zanedbáváním tohoto jednoduchého bezpečnostního opatření.
  • Nepodařilo se odstranit relé palivového čerpadla znamená testované válec nebude stříleno, protože neexistuje žádná zapalovací svíčka. Bude však stále zaplaven palivem, což může způsobit vážné poškození.
  • Zkontrolujte svou příručku a najděte relé palivového čerpadla.

Mít přítele „klikat“ motor. Získejte přítele nebo asistenta, aby otočil klíč do zapalování vozidla. To poskytne napájení elektrického systému automobilu, a tedy pro zapalovací svíčku, kterou držíte (za předpokladu, že vaše zapalovací cívka funguje)

  • oranžový Jiskry jsou špatné znamení. To znamená, že zapalovací cívka dodává zapalovací svíčce nedostatečnou elektřinu (to může být z libovolného počtu důvodů, včetně popraskaných cívkových pouzdrů, „slabých“ současných, vadných připojení atd.).
  • Poslední možnost, kterou můžete pozorovat, je, že Ne dochází k jiskře. To je obvykle znamení, že buď zapalovací cívka je zcela „mrtvá“, že jedno nebo více elektrických připojení je vadné, nebo že jste ve svém testu udělali něco špatného.

Provádění testu odporu cívky zapalování („lavička“)

  • Přesné pokyny pro odstranění vaší cívky zapalování naleznete ve své servisní příručce. Obvykle jej budete muset odpojit od distributorového drátu a poté jej odšroubovat z jeho montáže pomocí klíče. Ujistěte se, že vaše vozidlo je vypnuto a mělo šanci vychladnout před zahájením tohoto procesu.
  • Obecně lze říci, že většina automobilových cívek bude mít odolné čtení.7. 1.7 ohmů pro primární vinutí a 7 500. 10 500 ohmů pro sekundární vinutí. [1] X Zdroj výzkumu
  • Všimněte si, že některé novější modely zapalovací cívky mají konfigurace kontaktu, které se liší od tohoto tradičního uspořádání. Informace najdete v příručce vašeho vozidla, pokud si nejste jisti, které kontakty odpovídají primárnímu vinutí.

Umístěte vedení ohmmeru na póly sekundární cívky. Dále udržujte jeden vedení na jednom z vnějších kontaktů a dotkněte se druhého do středového, vnitřního kontaktu zapalovací cívky (kde se hlavní drát k distributoru připojuje). Zaznamenejte čtení odporu. Toto je odpor cívky sekundární vinutí.

Zjistěte, zda hodnoty, které jste zaznamenali, spadají do specifikací vašeho vozidla. Zapalovací cívky jsou jemné součásti elektrického systému vozidla. Pokud jsou primární nebo sekundární vinutí dokonce trochu Mimo specifikace vašeho vozidla budete chtít vyměnit zapalovací cívku, protože váš současný je pravděpodobně poškozen nebo nefunkční.

Expert QA

Zapalovací cívky s náhradními díly jsou vytvořeny podle různých specifikací a tolerancí, které mohou ovlivnit výkon zapalovacího systému. Vždy vyberte vysoce kvalitní náhradní díly.

Pokud nevidíte jiskry, zkontrolujte výstup na měřiči napětí/ohmu. Primární cívka by měla vytvářet hodnoty mezi 0.7 a 1.7 ohmů.

Mohlo by se Vám také líbit

Jak opravit zapalovací klíč, který se netočí

Jak odpojit autobusovou baterii jako profesionál

Výměna přepínače zapalování: snadno sledovatelný průvodce

O tomto článku

Tento článek byl spoluautorem Rocco Lovetere. Rocco Lovetere je majitel a hlavní mechanik v Rocco’s Mobile Auto Repair v Kalifornii. S více než 20 lety zkušeností se specializuje na Honda, Acura, Toyota, Nissan, Infiniti a Volvo Cars. Je automobilovým technikem Certified ASE a od roku 1999 pracuje v automobilové opravě od roku 1999. Tento článek byl prohlížen 765 343krát.

Zapalovací cívka ve vašem vozidle posílá elektřinu na zapalovací svíčky a možná budete muset otestovat cívku, pokud vaše vozidlo nezačne nebo často zastaví. Obvykle můžete otestovat své zapalovací cívky připojením diagnostického stroje, jako je skener ODB2, do portu pod palubní deskou a zapnutím. Na většině skenerů kód P0352 naznačuje, že vaše cívky nefungují správně. Pokud nemáte diagnostický nástroj, můžete místo toho odstranit cívky. Zapalovací cívky ve vozidle by měly být umístěny na pravé straně motoru, vedle zapalovacích svíček. Vyjměte kabely z každé zapalovací svíčky, poté pečlivě odšroubujte první zapalovací cívku a zvedněte ji z bloku motoru. Chcete.li otestovat primární odpor na cívce, uchopte multimetr a připojte pozitivní sondu k pozitivnímu terminálu na cívce. Poté připojte negativní sondu k negativnímu terminálu. Nastavte multimetr na 200 ohmů v kategorii odporu a vezměte čtení. Obvykle by měl být primární odpor někde mezi 0.4-2 OHMS. Dále zkontrolujte sekundární odpor přesunutím negativní sondy k kovovému kusu, který spojuje cívku se zapalovací svíčkou. Obecně by sekundární odpor měl být mezi 6 000–8 000 ohmy. Pokud je čtení vypnuto, znamená to, že vaše cívky pravděpodobně nefungují správně. Vyhledejte požadavky na zapalovací cívku vozidla online, protože ideální úroveň odporu pro každé čtení se může lišit podle vozidla. Tipy od našeho recenzenta mechaniky o provádění testu odporu pokračujte ve čtení!

Příběhy úspěchu čtenáře

„Nebyl jsem si jistý, jak vyzkoušet cívku svého automobilu, i když jsem měl podezření, že to byl problém. Tento článek mě prošel kroky takovým způsobem, že se nyní cítím sebevědomě v tom, jak provádět potřebné kroky. dík!“. “ více

Jak vyzkoušet zapalovací svíčku na trávníku: Kompletní průvodce

Jak vyzkoušet zapalovací svíčku na sekaně na trávu může být užitečnou dovedností pro kohokoli. Za prvé, je to přímý postup, který sotva trvá hodinu. Zadruhé, pokud se naučíte, jak testovat zapalovací svíčky na trávníku, můžete také vyzkoušet zástrčky na všech vozidlech.

Přečtěte si naše kompletní průvodce níže a zjistěte kroky a různé metody testování těchto zástrček na trávníku sekačkou.

  • Jaké jsou kroky k testování zapalovací svíčky na sekačce?
  • 1. Připravte vybavení, které budete potřebovat
  • 2. Nejprve si odstraňte zástrčku
  • 3. Hledejte známky fyzického poškození
  • 4. Zkontrolujte známky znečištění uhlíku
  • 5. Zjistěte, zda je zástrčka mokré z oleje
  • 6. Hledejte známky popálenin nebo opotřebení
  • 7. Nejprve vyzkoušejte zástrčku bez multimetru
  • 8. Vyzkoušejte zapalovací svíčku pomocí multimetru
  • 9. Vyzkoušejte zapalovací svíčku testerem
  • 10. Buďte si vědomi bezpečnostních opatření

Jaké jsou kroky k testování zapalovací svíčky na sekačce?

Kroky k testování zapalovací svíčky na trávníku začínají přípravou vybavení a vypnutím sekačky. Jakmile je sekačka na trávu vypnuta, po vyčištění si vezměte zapalovací svíčku a poté k jejímu testování použijte buď vizuální metodu nebo milimetrovou metodu.

Můžete také vyzkoušet metodu testeru, která nevyžaduje odstranění zástrčky.

Připravte vybavení, které budete potřebovat

Pokud vlastníte sekačku na trávu nebo jakékoli jiné vozidlo, budete muset nevyhnutelně otestovat její zapalovací svíčku. Proto je investování do testovacího zařízení zapalovací svíčky užitečnou investicí. Pokud se chcete vyhnout nákupu, mohou si také půjčit z nedalekého hardwarového obchodu.

  • Standardní klíč zapalovací svíčky je nezbytným nástrojem, protože je nelze odšroubovat pomocí běžných klíčů.
  • Pomáhá mít stahovač vodiče zapalovací svíčky, protože ruční tahání může vyžadovat trochu síly.
  • Pro odstranění externího krytu zástrčky a další související zařízení budete potřebovat běžné klíče.
  • Pokud otestujete zástrčku, potřebujete izolované kleště bez použití milimetru.
  • Multimetr je volitelný, ale doporučuje se pro správné testování sekaček.
  • Pro čištění vybavení budete také potřebovat papírové ručníky, hadry a čisticí prostředky na mastnotu.

Nejprve si odstraňte zástrčku

Odstranění zástrčky ze sekačky zahrnuje více než jen vyřazení. Musíte dodržovat standardní postup pro vaši bezpečnost a zdraví stroje.

  • Po vypnutí sekačky je další krok odpojení baterie. Uvolněte matici, která spojuje zemnící drát k zápornému terminálu baterie pomocí vhodně velikosti ručního klíče. Poté můžete opustit pozitivní drát, aniž byste jej odstranili.
  • Poté vystavte zástrčku, často umístěnou za vzduchovým filtrem, a odpojte jeho drát. Odstranění vodiče zapalovací svíčky může vyžadovat trochu kontrolované síly a vyjde s pop.
  • Čištění oblasti kolem zástrčky je důležité před jejím vyřazením. V opačném případě se kolem ní hromadí všechny nečistoty, štěrk, špína a olej, který se hromadí díra vytvořenou nepřítomností zástrčky do motorového systému sekačky. Tyto trosky by mohly poškodit motor sekačky a možná zjistíte, že sekačka nezačne příště to zkusit.
  • Nakonec použijte klíč zapalovací svíčky k odšroubování ze sekačky. Žádný pravidelný klíč to nemůže odstranit. Tyto zástrčky přicházejí pouze v jedné velikosti, takže standardní klíč zástrčky odstraní všechny druhy zapalovacích svíček.
  • Otočte zástrčku zásuvkou otáčením klíče v pohybu proti směru hodinových ručiček. Pokud je stále horké, odložte to stranou, dokud se nezchladí pro kontrolu a testování.

Hledejte známky fyzického poškození

Nejprve vyzkoušejte zástrčku, abyste se ujistili, že nedošlo k fyzickému poškození. Normální zástrčka by se měla zdát světle šedá nebo pěchota. Na jeho povrchu by nemělo mít žádné nahromadění produktu.

Další důležitou věcí, kterou je třeba hledat, je mezera zapalovací svíčky, což je vzdálenost mezi jejími bočními a středovými elektrodami. Mezera zástrčky určuje napětí potřebné k výrobě jiskry, která zapálí motor.

Zapalovací svíčky standardní sekačky by měly mít v ideálním případě mezery mezi 0.02 až 0.035 palců k vytvoření dokonalé jiskry v zapalovací cívce. Pro měření této mezery budete muset zakoupit zástrčku a pokud je mezera nedostatečná, upravte ji podle toho.

Zkontrolujte známky znečištění uhlíku

Když je palivo se zkoseným poměrem vzduchu-paliva konzistentně používáno k napájení sekačky na trávu, riskujete, že na jeho zapalovací svíčce vyvíjíte uhlíkové znečištění. Použití relativně vyššího poměru paliva může vést k uložení uhlíku ztuhnutí po celém povrchu zapalovací svíčky. To nelze ponechat tak, že je to proto, že nakonec začne narušit hardware zástrčky.

Nemusíte se moc obávat, protože znečištění uhlíku lze snadno odstranit pomocí čisticího prostředku na brzdu a hadr. Mějte vážnou konverzaci s vlastníkem plynového čerpadla o kvalitě dodávaného paliva.

Zjistěte, zda je zástrčka mokré z oleje

Kdykoli z nádrže sekačky dojde k úniku oleje, olej je povinen stékat dolů motor po celé zapalovací svíčce. Můžete je vymazat pomocí čističů hadrů a oleje, které lze snadno objednat online. Musíte tento krok dokončit, aby tento olej unikl do motoru.

V části motoru může blokovat kanály a přilákat špínu, aby ztuhl. Toto ucpání oleje by z dlouhodobého hlediska vážně poškodilo motor. Pokud jde o únik oleje, budete muset zjistit, kde se to děje a jak to opravit.

Hledejte známky popálenin nebo opotřebení

Je důležité vyloučit známky popálenin nebo opotřebení na zástrčce, protože v tomto případě bude muset být nahrazen novým. Blistry se objeví na tipech izolátoru, když bude toto zařízení spáleno kvůli problémům s přehřátím.

Další těžko-miss známky spálené zátky jsou roztavený plast a spálený kov. Spálený izolátor také znamená, že vaše sekačka se přehřívá a jeho izolace je třeba opravit.

Když se zástrčka používá po dlouhou dobu, musíte se s ní nakonec rozloučit. Pokud byla zástrčka používána po celá léta, rozpadne se a odstraní ji z sekačky. Bude se také zdát viditelně opotřebovaný, rozbitý a připraven k odstranění.

Nejprve vyzkoušejte zástrčku bez multimetru

Pokud chcete otestovat fungování zástrčky bez použití multimetru, je lepší zavolat příteli o pomoc. Zatímco je zástrčka stále odstraněna ze sekačky, znovu ji připojte k zapalovacímu vodiči motoru. Poté zapalovací svíčku uzemněte připojením jejích závitů nebo porcelánových krytů s izolovanými kleštěmi na ruce.

Nyní požádejte svého přítele, aby motor otočil opatrně a velmi pomalu. Nebudete to moci dosáhnout sami, pokud je vaše sekačka zapálena tahem startovacího roucha nebo otočením klíče. Po otočení motoru dávejte pozor na jasně modré jiskry vyrobené na zástrčce.

Existují lepší metody pro testování zástrčky než toto, takže při tom musíte být velmi opatrní. Izolace na vašich uzemňovacích kleštích musí být v perfektním stavu a nesmíte se dotýkat zástrčky holými rukama.

Vyzkoušejte zapalovací svíčku pomocí multimetru

Mnoho lidí potřebuje pomoc s používáním multimetru. Po přečtení níže uvedeného průvodce.

  • Před spuštěním si nezapomeňte vybrat správné nastavení na multimetru a nastavte jej na ohmy, což je jednotka pro měření odporu. Některé multimetry představují ohm jeho řeckým symbolem Ω, zatímco jiné budou mít OHM napsáno v nastavení. Na své přání můžete nastavit multimetrův číselník na 10, 20 nebo vyšší ohmy.
  • Zkontrolujte, zda nevidíte žádný odpor mezi oběma sondami multimetru. Když se dotknete sond dohromady a odpor klesne na nulu, víte, že váš měřič poskytne přesné čtení.
  • Hledejte kovovou špičku vycházející ze zapalovací svíčky připojené k terminálu. Ujměte jeden vedení multimetru a postavte jej proti této kovové špičce.
  • Špička druhého multimetru se musí dotknout elektrody zapalovací svíčky. Tato elektroda je součástí zástrčky, která mírně vyčnívá z jejího porcelánového pláště na boku směřující k motoru. Aby bylo možné získat přesné čtení, musí sonda spočívat na ploché špičce elektrody místo své válcové části.
  • Zapněte multimetr a zjistěte, co čtení vaše zapalovací svíčka dostane. Výsledek bude zastoupen v ohmech v těch nebo desítkách, ale představuje tisíce. Zdravá a fungující zapalovací svíčka sekačky na trávu by měla číst mezi 5 000 až 15 000 ohmy.
  • Například, pokud váš multimetr poskytne čtení 6.0 ohmů, pak to znamená, že skutečné čtení je 6 000 ohmů a vaše sekačka je v perfektním funkčním stavu.

Vyzkoušejte zapalovací svíčku testerem

Můžete také vyzkoušet potenciálně vadnou zapalovací svíčku, aniž byste ji úplně odstranili z sekačky na trávu. Kupte si tester zapalovací svíčky a postupujte podle níže uvedených kroků a provedete toto testování.

  • Začněte vypnutím zapalování sekačky na trávu a vyřazením jeho klíče. Poté získejte přístup k zapalovací svíčce odstraněním jeho ochranného krytu na boku sekačky.
  • Jeden konec testeru zástrčky musí být připojen k zapalovacímu drátu sekačky. Druhý konec musí být připojen k zapalovací svíčce, aniž by ji odpojil od motoru.
  • Zkuste vložit klíč zpět a spustit zapalování, poté znovu zapněte motor a podívejte se na průhledné strany testera. Po stranách by se měla objevit znatelná záře nebo jiskra, pokud zapalovací svíčka funguje.

Buďte si vědomi bezpečnostních opatření

Bez ohledu na to, jak často jste to udělali, nikdy neohrožujte svou bezpečnost při manipulaci s elektrickým vybavením.

  • Začněte nasazením hustých izolačních gumových rukavic a očních brýlí.
  • Vždy vypněte motor a nejprve odpojte zapalovací svíčku, protože si nechcete dát špatný elektrický šok, věřte nám.
  • Ujistěte se, že počkáte, až se motor úplně ochladí poté. V létě to může trvat déle, ale vždy to stojí za to čekat. Náhodně dotýkání horké zástrčky nebo komponenty motoru není pro jeho zdraví dobré a může způsobit popáleniny, pokud nemáte rukavice.
  • Nikdy nedělejte chybu, že se přímo dotýkáme zapalovací svíčky, zatímco motor sekačky stále běží. S elektrickým proudem kolem 20 000 voltů to může vést k smrtelným důsledkům.
  • Nikdy se nepostavte ruku k žádnému vybavení, které se stále pohybuje v jakékoli kapacitě.

Závěr

Než půjdete, je důležité rekapitulovat tento průvodce krok za krokem, jak otestovat zapalovací svíčku na trávu.

  • Don izolační rukavice a před zahájením testování vypněte malý motor sekačky.
  • Odstraňte zástrčku z její sestavy v sekaně, kterou lze provést pouze pomocí jediného standardního klíče.
  • Pečlivě prohlédněte zástrčku, abyste zjistili, zda je fyzicky poškozen nebo má znečištění uhlíku, protože taková zástrčka bude muset být odstraněna.
  • Můžete vyzkoušet zástrčku pomocí multimetru, bez multimetru nebo prostřednictvím testeru zástrčky.
  • Rozsah napětí vykazovaných multimetrem by měl být mezi 5 000 až 15 000 ohmy.

Testování zapalovací svíčky motoru by mělo být vaší prioritou číslo jedna, když se objeví problém sekačky na trávu. V pouhých několika jednoduchých krocích diskutovaných výše můžete zjistit, zda problém leží na zapalovací svíčce a zda je třeba jej vyměnit.

Test cívky zapalovací sekačky s multimetrem

V okolí vašeho domu existuje mnoho užitečných využití multimetrů a zatímco mnoho z nich se obvykle používá ve vašem vozidle nebo doma, je také velmi užitečné pro menší motory, které používáte, včetně vašeho trávníku.

Pokud jste se někdy pokusili spustit sekačku na trávu a bez štěstí vytáhli tuto šňůru.

Kontroly před testováním cívky zapalování

Po odstranění věcí, jako je přítomnost oleje a plynu a že šňůra je připojena ke zapalovací svíčce, počkejte 10 minut poté.

Pokud to ještě nezačne, než začnete testovat zapalovací cívku, je důležité nejprve zkontrolovat zapalovací svíčku, aby se to jako problém odstranilo jako problém.

Než začnete další kroky, je důležité, abyste nosili kožené pracovní rukavice, abyste chránili ruce před různými částmi motoru, které mohou být ostré nebo jiskry.

Zapalovací svíčky

Často se často zašpiní a opotřebování. Pokud jste už nějakou dobu používali stejnou zapalovací svíčku, možná ji budete chtít vytáhnout a zkontrolovat různé známky problémů s vaším trávníkem. Odstranění zapalovací svíčky je snadné pomocí nábřeží a otočením.

Pokud má vaše zapalovací svíčka některá světle hnědá ložiska, znamená to, že je to normální. Pokud vidíte usazeniny černého uhlíku, pak je to znamení, že směs paliva-vzduch je příliš bohatá a že váš karburátor má problém. Bezpečné říci, že pokud víte, že jste měli stejnou zapalovací svíčku za poslední rok ve své trávníkové sekaně, je čas to změnit.

Můžete také použít tester zapalovací svíčky (zakoupený ve většině automobilových obchodů), který můžete vyměnit zapalovací svíčku a pokusit se vytáhnout šňůru na trávu a spustit jej.

Pokud vidíte, že se v testeru objeví jiskru, víte, že trávník je v dobrém stavu, ale zapalovací svíčka byla vadná a je čas ji nahradit. Tester zapalovací svíčky je snadný způsob, jak to zkontrolovat.

Na čem je cenově dostupný multimetr, na který je to testováno?

Na trhu je mnoho skvělých multimetrů a pokud hledáte nejlepší značku, pak je značka Fluke určitě ta, kterou jde. Fluke 116, Fluke 117 a Fluke 87V jsou jedny z nejlepších na trhu.

Pokud hledáte dobrý multimetr, který je trochu dostupnější, pak bych místo toho navrhl Innova 3340, což je mnohem lepší volba pro majitele pro kutily a majitele domů.

Testování zapalovací cívky pomocí multimetru

Poté, co jste zajistili, že zapalovací svíčka není problém, je čas zkontrolovat cívku zapalování.

Ujistěte se, že touto částí budete i nadále nosit kožené rukavice.

Zde jsou kroky, které je třeba následovat, abyste zkontrolovali cívku zapalování:

  • Vyjměte kryt zapalovací svíčky, který je obvykle gumovou šňůrou, která se snadno tahá přímo ze zapalovací svíčky.
  • Odstraňte kryt motoru, který je na horní části sekačky na trávu. V závislosti na typu trávníku, který používáte, nemusí existovat kryt (v případě jízdy na trávu může být kapucí již krytem).
  • Vyhledejte setrvačník motoru, který vypadá jako kruhový kus s více lopatkami, které se pohybují v kruhu. Každý motor je jiný, takže pokud si nejste jisti, měli byste zkontrolovat uživatelskou příručku sekačky na trávu, abyste zjistili, co/kde to je.
  • Odstraňte setrvačník pomocí klíče a poté prohlédněte cívky. Cívky zapalování se nacházejí na horní části motoru vedle setrvačníku a dva konce se dotýkají okraje setrvačníku. Jeden z terminálů cívky by měl být zobrazen vedoucí k zapalovací svíčce.
  • Nyní nastavte multimetr tak, aby testoval odpor (ohmy) nejprve umístěním červeného olova do zásuvky, který má tento symbol: Ω. Poté nastavte multimetr pro měření ohmů (Ω).Pokud potřebujete více informací o měření odporu, zkontrolujte tento článektady.
  • Dotkněte se pozitivní (červené) sondy na kovový konektor uvnitř krytu zapalovací svíčky. Negativní (černá) sonda by pak měla být umístěna proti kovu, který se rozprostírá z druhého terminálu na cívce zapalování.
  • Nechte multimetr měřit několik sekund, dokud se nezastaví kolísat. Pokud měřič zobrazuje 0, vaše cívka již nefunguje a budete ho muset přivést k opravám.
  • Na pracovní cívce zapalování byste měli získat čtení mezi 0.5 a 1.3 ohm. Pokud je níže 0.5 Je třeba jej vyměnit, protože to způsobí poškození motoru.

Proč se rozbije cívka zapalování?

Cívka zapalování obvykle může v průběhu času špatně kvůli dlouhodobému opotřebení nebo kvůli špatnému zapalovacímu zapalovacímu zapalování.

Pokud jsou zapalovací svíčky zapalovací kabely vadné, bude mít mnohem vyšší než normální odpor, který způsobí, že další napětí je generováno zapalovací cívkou, která způsobuje přebytečné teplo.

To zase roztaví izolaci drátu cívky, což způsobuje, že se dráty prolomily, vyžadující novou cívku zapalování.

Zabalit

Věci, které můžete dělat s multimetrem, jsou nekonečné a z jeho používání můžete najít tolik různých výhod, že není bezpochyby jedno z nejlepších zařízení, které si udržíte kolem domu.

Často mluvím o mnoha těchto úkolech, které byste měli dělat sami doma nejen ušetřit čas a úsilí, ale také vám ušetřit peníze.

Výše uvedený test vám mohl způsobit až 50 v malém obchodě s motory, který byste mohli udělat sami. Začněte šetřit čas a peníze tím, že se dozvíte tyto úžasné hackery v multimetru života.

Sekačka nezačne žádná jiskra (to je důvod)

Tahání a tahání a nic, sekačka bez jiskry, je zbytečná. V tomto příspěvku pokryjeme všechny nejběžnější selhání systému zapalování.

Sekačka nezačne jiskři? Společné důvody, proč na trávu nemá jiskru, zahrnuje:

Žádný z těchto testů není obtížné a dvacet minut od nynějška budete vědět, proč vaše sekačka nemá jiskru.Tento příspěvek vás bude zakryt, ale pokud potřebujete nápovědu pro video diagnostikujte žádnou jiskru nebo pomoc při přizpůsobení se nové cívce, podívejte se na „Sekačka nezačne video.“

Kontrola trávy Spark

Od té doby, co jste již zkontrolovali jiskru, hádám, že tento postup znáte. Stojí za to však poukázat na to, že se tento test nesprávný může vést k nesprávnému diagnóze a zbytečnému výměně zapalovací cívky nebo jiných částí.

Testování jiskry je, jak víte, jednoduchý test, nebudete zde potřebovat žádné speciální nástroje, ale nástroj pro testování jiskry usnadňuje a zcela spolehlivý.

Pokud potřebujete pomoc s videem, podívejte se na video „Test Spark Mower Spark“, kde pokrývám celý proces.

Potřebné nástroje

Pro tyto testy budete potřebovat klíč, izolované kleště, šroubováky a zapalovací svíčka je užitečná. Budete také potřebovat pomocník, protože nepoužíváme nástroj pro testování jisker. Může být obtížné se klikat přes motor a zároveň zkontrolovat jiskru. Se všemi shromážděnými nástroji a pomocníkem po ruce se dostaneme přímo na to.

Testování jiskry

Protože budeme mít pomocníky nad motorem, znamená to, že se čepel otáčí, a přestože motor neběží, může stále odstraňovat části těla, takže víte, víte!

K držení zástrčky musíte použít izolované kleště (plastové/gumové kleště).

Nástroje. bude zapotřebí klíč, izolované kleště a zapalovací svíčka.

Sparkové testovací nástroje

Krok 1. Odstraňte zapalovací svíčkový drát kroucením a tahem, poté pomocí nástroje pro zástrčku odstraňte zapalovací svíčku.

Krok 2. Znovu znovu zapalovací drátěný vodič k zátce. Pomocí vašich izolovaných kleští držte zástrčka pevně proti kovu motoru. Toto je známé jako uzemnění. Pokud zástrčka nečiní dobrý kontakt s kovem motoru, nedostanete jiskru.

Krok 3. Zatímco sledujete Spark, nechte pomocníka držet páku kauce jako normální a trhněte na tahové šňůře.

Pokud nemáte jiskru, vyměňte si zástrčku a znovu testujte.

Pokud stále nemáte jiskru, je to s největší pravděpodobností neúspěšná cívka, ale nejprve nejprve zkontrolovat sestavu přepínače zapnutí/vypnutí.

Společné poruchy zapalovací svíčky

Zdravá zapalovací svíčka je nezbytná pro spolehlivost, sílu a hladký běh. Zástrčky mají těžkou práci. Nesou vysoké napětí a žijí v srdci motoru, kde je nejžhavější.

Pro zásuvku zhoršuje záležitosti jeho umístění. přímo před motorem. Takže dostat se do plotů a stromů je součástí života zapalovací svíčky a mysleli jste si, že to máte tvrdě!Toto jsou nejběžnější poruchy zapalovací svíčky:

  • Špatný typ zástrčky
  • Špinavá zátka
  • Špatná mezera zástrčky
  • Prasklá izolátor zapalovací svíčky

Špatný typ zástrčky

Oblasti zástrček, o kterých znáte, jsou odstupňovány; Každý motor bude mít konkrétní kód zástrčky. Takže i když se zástrčka hodí, neznamená to, že je to správné. Zástrčky jsou tříděny teplem. Zástrčka by měla být dostatečně horká, aby spálila kontaminanty, ale ne tak horké, že to předběžně. Nesprávné typy zástrček mohou způsobit všechny typy problémů, od tvrdého startu, drsného běhu, selhání horkého startu atd.

Typ zástrčky. Zkontrolujte typ zástrčky pomocí výrobce motoru sekačky.

Nesprávný typ zástrčky povede k občasným problémům.

Špinavá zátka

Samotně vysvětlující, je to zástrčka, která je kontaminována příliš velkým plynem (záplavy), uhlíkem nebo olejem. To všemu zabrání plug v práci. Záplavy mohou být způsobeny z několika důvodů. blokovaný vzduchový filtr, vadný sytič, nadměrné používání sytiče, převrácení sekačky na straně karburátoru a porucha karburátoru. Podívejte se na video „Jak opravit zatopený motor.“

Nahromadění uhlíku v motoru je normální stav. Typ paliva, typ oleje, údržba a typ zástrčky ovlivňují to, jak rychle se staví.

Olej na zástrčce je také běžný. Je to způsobeno příliš velkým množstvím oleje, blokovaným dechem klikové skříně, poruchou těsnění hlavy, opotřebením motoru a typu špatného. Podívejte se na video „Jak vyčistit zástrčku.“

Špatná mezera zástrčky

Funkce zapalovací svíčky je zjevně vytvořit jiskru a může to udělat pouze tehdy, pokud je mezera elektrody správná. Cívka byla navržena tak, aby vytvořila dostatečnou jiskru, aby skočila předem stanovená mezera zapalovací svíčky.

  • Žádná mezera, neznamená žádnou jiskru
  • Mezera příliš malá znamená špatný běh nebo žádný start
  • Příliš velká mezera znamená žádný start a riskuje poškození cívky

Pro nastavení mezery zapalovacích svíček se používá nástroj pro mezeru. Elektroda je manipulována na správnou velikost jednoduše ohýbáním kleště. Podívejte se na video „Jak mezerujte plug.“

Mezera plug. mezera je důležitá. Příliš malé nebo příliš velké mohou vést k žádnému startu nebo špatnému běhu.

Izolátor prasklé zátky

Samo vysvětlení také. Izolátorem je bílý keramický materiál těla zástrčky a jak již bylo řečeno, hrozí, že zástrčky budou poškozeny narážením do překážek. Pokud se izolátor zlomí nebo praskne, zástrčka přestane fungovat.

Společné poruchy vodiče zapalovací svíčky

Drát zapalovací svíčky má několik konkrétních problémů, které na ně ovlivňují, v závislosti na několika proměnných, jako je jak a kde jsou uloženy.

Společné chyby, které vidím znovu a znovu, zahrnují:

Volný terminál

Způsobené našimi starými přáteli, stromy, keři a ploty. Terminál zástrčky, který se přikličí k zapalovací svíčce, se uvolní, a to nemůže způsobit žádné starty, špatný běh a občasný startus/běh.Oprava je zde jednoduchá, stiskněte tělo terminálu pomocí kleští k jejímu utažení.

Uvolněný terminál způsobí, že motor bude vynechat nebo nezačne vůbec. Rychlá oprava zde je stisknout terminál, dokud se pohodlně hodí na zástrčku.

Vadný terminál

Protože tato čepice byla uvolněná, vytvořila oblouky, které spálilo kov terminálu uzávěru.

Vadný konektor terminálu. je to jiné, ale souvisí s volným konektorem. Volný konektor se často změní na vadný, když jiskra začne skočit do terminálu, spálí jej nebo nastavuje podmínky pro korozi, aby se chytila.

Výsledek je stejný, žádná jiskra ani chudá. Náhradní terminál lze zakoupit a namontovat k vyřešení tohoto problému.

Poškozený zástrčka

Třetící drát z krytu motoru může způsobit, že se izolace opotřebovává a cívka na zem. Ale častěji než ne, poškozený zástrčka znamená hlodavce. Myši milují izolaci zapojení a bohužel nás naši chlupaté přátelé stáli cívkou.

Jistě, můžete je zabalit izolační páskou, ale je to jen rychlá oprava. Dlouhodobá oprava má vyměnit.

Poškozený drát. myši milují žvýkání na izolaci kabeláže.

Společné chyby zastávky/startssembly

Většina majitelů sekaček je obeznámena s pákou kauce na řídítkách, která musí být držena, aby se sekaka zahájila. Většina sekaček použije tento typ systému zastavení/startu; Ostatní výrobci mohou zahrnovat funkci zastavení/startu pomocí páky škrticí klapky. Ale kromě tohoto rozdílu budou všechny ostatní komponenty velmi podobné.

Mezi hlavní komponenty sestavy Stop/Start patří:

  • Páka kauce/škrticí klapky
  • Kabel
  • Sestava brzdy setrvačníku
  • STOP/START SWIPT
  • Řídicí vodič cívky

Páka kauce / škrticí klapky

Mezi běžné chyby patří odpojené, z úpravy nebo rozbité páky.

Kabel

Kabely se rozbijí a protahují, takže není neobvyklé fungovat páka kauce, ale protože kabel se natahoval, nepřesunul sestavu brzd do počáteční polohy.

Zastavte / spusťte kabel

Sestava brzdy setrvačníku

Mezi běžné chyby patří kabel z úpravy, což znamená, že páka kauce netahne brzdu.

Sestava setrvačníku

STOP/START SWIPT

Toto je přepínač zapnutí/vypnutí. Je vybavena na sestavě brzdy setrvačníku. Když páka kauce vytáhne sestavu, tlačí na přepínač a odstraní pozemní připojení k cívce. To umožňuje sekačce začít.

ON /OFF Switch

Ovládání cívky. Zde je jiný spínač ovládání sekačky. Je to velmi jednoduché spojení; Kontaktní body se musí oddělit před cívkou a zástrčkou vytvoří jiskru.

Cívka (také známá jako armatura)

Řídicí vodič je připojen z přepínače stop/start na sestavě brzdové sestavy na cívku, která je namontována na motoru. Cívka a zástrčka nevytvoří jiskru, dokud bude ovládací drát připojen k zemi (kov motoru).

Běžnou poruchou je třpycení ovládacího drátu na motoru (zkratka k zemi); Tento efekt je stejný jako uvolnění páky kauce. vypne motor.

Zkontrolujte ovládací vodič cívky pro třpyt, zejména kdekoli se kabeláž prudce otáčí kolem motoru.

Řídicí vodič cívky-Ovládání cívky je jediný vodič s připojením push-on. Často se uvolní a když to udělají, sekačka se nevypne.

Běžné poruchy cívky

Cívky obecně fungují, nebo ne. Občas dostanete cívku, která funguje, když je zima, a zastaví se, když se motor zahřívá. Cívky jsou jednotky pevného stavu-nelze je opravit. Testování cívky a montáže nové je snadné; Napsal jsem o tom celý příspěvek právě tady „Push Meghter tvrdě začít, když je horká“.

Nebo podívejte se na video zde; Zahrnuje kontrolu, diagnostiku a nahrazení cívky. Pokud potřebujete vyměnit cívku, podívejte se na velké nabídky na odkazu Amazon níže.

Coils. cívky na trávu dávají spoustu problémů; Nahrazuji z nich tuny.

Související otázky

Může mít zapalovací svíčka špatná jiskra? Zapalovací svíčky se opotřebovávají. Zapalovací svíčka by měla být změněna jednou ročně na začátku nové sezóny. Sparkovou svíčku si můžete prohlédnout jiskrou odstraněním, připojením drátu zástrčky, uzemněním z motoru a otočením motoru.

Hej, jsem John, a jsem kvalifikovaný servisní technik s červenou pečetí s více než dvaceti pěti lety.

Pracoval jsem na všech typech mechanického vybavení, od automobilů po travní stroje, a tento web je místo, kde sdílím hacky, tipy a zasvěcené know-how.

A nejlepší část. je to zdarma!