Jaký benzín přidat do benzínu pro vyžínač trávy?

Typ benzínu pro sekačku s pojezdem vybírejte podle doporučení výrobce. Pokud je nedodržíte, motor se brzy porouchá. Benzínová nádrž vašeho vyžínače s pojezdem často používá bezolovnatý 92 nebo 95 oktanový benzín.

Benzín pro palivovou směs

Plnění strunové sekačky benzínem AI-80 může způsobit poškození přístroje v důsledku jeho špatného výkonu. Vezměte prosím na vědomí, že po zakoupení lze palivo skladovat nejdéle 60 dní a je lepší tuto dobu zkrátit.

Nepoužívejte ke skladování plastové kanystry. к. Při kontaktu s vnitřními stěnami vzniká statická elektřina. Náhodné jiskření způsobí výbuch. Existují však speciální plastové kanystry s označením „plamen“.

Různé motorové oleje pro vyžínače

Podle toho, jakým motorem je vyžínač vybaven, se používají čtyřtaktní nebo dvoutaktní oleje.

Dvoutaktní motory se snadněji konstruují, jsou kompaktnější, mají větší výkon a potřebují větší sílu k dosažení otáček. Vzhledem k těmto výhodám se tento typ motoru používá u naprosté většiny křovinořezů.

Oleje 2T se vyrábějí na různých bázích a jsou k dispozici jako minerální, polosyntetické nebo syntetické oleje.

Aditiva přidaná do základního oleje dodávají směsi různé další vlastnosti:

 • antioxidační. zabraňuje oxidaci a udržuje provozní vlastnosti oleje po delší dobu
 • antikorozní. zabraňuje korozi částí motoru
 • ochrana proti opotřebení. snižuje opotřebení dílů
 • modifikátory tření. snižují koeficient tření
jaký, benzín, přidat, benzínu, vyžínač

Oleje různých značek lze také rozlišit podle kombinace použitých aditiv, a tedy podle různých výkonnostních vlastností.

Podle klasifikačních kategorií musí olej pro benzínové vyžínače patřit mezi přípravky určené pro vzduchem chlazené motory o objemu 50-200 cm3.

Jaký benzín natankovat

Benzín pro sekačky na trávu. druhá složka palivové směsi. Vybírá se podle doporučení výrobce popsaného v technickém listu stroje. Délka hoření paliva a jeho odolnost proti detonaci se udává pomocí oktanového čísla: čím vyšší je, tím déle palivo hoří. Tyto typy ropných produktů můžete zakoupit například na čerpacích stanicích:

AI-92 je náchylnější k detonaci.

Použití paliva s vyšším oktanovým číslem, než je uvedeno, může poškodit motor u dvoutaktních spalovacích motorů a poškodit pístní skupinu u menších motorů.

Palivová směs se před použitím připraví v poměru uvedeném na víčku palivové nádrže:

To znamená 20 ml oleje na 1 litr benzinu.

Výrobci dvoutaktních benzínových sekaček (např. Patriot PT 555 nebo Champion T336) uvádějí správný poměr palivové směsi v návodu k obsluze. U prvního modelu je k dispozici poměr 32:1 a u druhého modelu poměr 50:1.

Sekačka na trávu se čtyřtaktním motorem nevyžaduje předmíchaný benzín. Ve vozidle jsou 2 nádrže. Pro doplnění benzinu do nádrže, oleje. do vypouštěcího otvoru v klikové skříni.

Jak naplnit řetězovou pilu

Jak naplnit řetězovou pilu. Pokud není řetězová pila správně naplněna, může to ohrozit život a končetiny obsluhy.

Při plnění pily je třeba dodržovat určitá pravidla:

 • nesmí dojít k rozlití směsi oleje a paliva;
 • plocha, kde se má pila plnit, musí být rovná;
 • místo musí být vzdáleno více než 2 m od místa, kde bude jednotka provozována;
 • prostor musí být umístěn mimo dosah ohně; v prostoru se nesmí kouřit;
 • Během plnění palivové nádrže musí být olejová nádrž naplněna olejem určeným k automatickému mazání řetězu; k rozlišení nádob se používají zvláštní symboly;
 • Před naléváním otřete hrdla nádob hadříkem;
 • Během provozu nesmí dojít k rozlití tuku a benzínu, proto buďte opatrní při odšroubování víček kanystrů; k plnění je lepší použít trychtýř;
 • při utahování uzávěru je třeba dbát zvýšené opatrnosti;
 • Odborníci doporučují, abyste nádrž zcela nenaplnili, ale nechali v ní volný prostor.

Viz “ Jak diagnostikovat závady a provádět opravy vlastníma rukama

U správně natankované řetězové pily byste měli pravidelně kontrolovat těsnost nádoby a motoru. Pokud se řetěz zahřívá nebo benzín dochází příliš rychle (rychleji než olej), měli byste být opatrní. Než začnete, nastartujete motorovou pilu.

Pokud vaše řetězová pila pracuje správně, měla by 1 palivová nádrž vystačit na 30 minut práce při maximálním zatížení. Když benzín dojde, v druhé nádrži je ještě trochu maziva, ale v malém množství.

Typy křovinořezů

Přední prodejci dnes nabízejí širokou škálu strojů na sekání trávy a malých keřů. Existují například sekačky na trávu s elektrickým motorem a benzinové sekačky. Vyloučeny jsou křovinořezy se vznětovými motory, protože mají velmi nízké otáčky.

Statistiky ukazují, že elektrické křovinořezy se spalovacími motory mají více výhod než jejich elektrické protějšky. Elektrické křovinořezy se používají v místech s pevným napájením.

Při každém druhém zdvihu pístu dvoutaktního motoru dochází ke spalování benzinu a mazací olej, který je v něm zředěn, pokrývá válec. Produkty spalování jsou odstraňovány kompresí, bez jakéhokoli specifického mechanismu. Malé motory se proto osvědčily v domácích spotřebičích, jako jsou vyžínače. Výše uvedené složky je třeba zředit pro následující účely:

 • Olej smíchaný s palivem maže třecí prvky. píst a válec.
 • Jak se v nich usazuje a způsobuje lepší tření, palivo hoří.
 • Bez mazání může dojít k poškození nebo dokonce k zaseknutí válce.

Nadměrné mazání způsobuje tepelné změny a vytváří nežádoucí usazeniny v kroužkových drážkách. Hrozí nebezpečí ztráty stlačení a tím i výkonu sekačky na trávu. Abyste se tomu vyhnuli, je důležité znát poměry. kolik obou tekutin nalít.

Plnění strunové sekačky na trávu

Speciální vlastnosti sekaček na trávu

v motoru sekačky je rozváděn klikovým hřídelem: je odebírán z klikové skříně a rozprašován na díly. Tato konstrukce vyžaduje, aby viskozita oleje byla dostatečná, aby se na součástech nevytvářel olejový film, ale zároveň nebyla příliš hustá, aby bránila pohybu součástí nebo vytvářela tvrdou krustu.

Sekačky na trávu naopak pracují většinou při kladných okolních teplotách a jejich motory nejsou tak zatížené jako motory automobilů. Sekačky obvykle nevyžadují studený start v mrazivých podmínkách, což výrazně snižuje životnost motoru automobilu a vyžaduje od maziva vlastnosti při nízkých teplotách.

První náplň je určena pro motor po pěti hodinách a poté lze nové mazivo používat po celou sezónu. Následně se olej vymění podle předpisů po určitém počtu provozních hodin nebo se na konci letní sezóny z motoru vypustí a následující rok se naplní novým.

ČTĚTE Výměna oleje v sekačce Al-Ko

Je třeba dodržovat poměry oleje a benzínu pro palivovou směs stanovené výrobcem v návodu k obsluze. Čínští výrobci nejčastěji uvádějí poměr 1 díl oleje a 25 dílů benzínu, výrobci STIHL a Husqvarna uvádějí poměr 1/50 dílů oleje.29 června. 2015 г.

Průměrně můžete smíchat 1 litr benzinu s 20-50 ml oleje. STIHL a Husqvarna například doporučují 100 ml oleje na 4 litry benzínu. Uvedený poměr je optimální pro řetězové pily do 1,5 kW. U řetězových pil s výkonem nad 1,5 kW používejte poměr 1/50 (100 ml oleje na 5 litrů benzínu).

Míchání

Mnozí uživatelé, kteří používají benzín poprvé, se domnívají, že přidáním většího množství oleje do směsi benzínu se vše vyřeší. Není tomu tak. Nespálený olej se z motoru nevypouští spolu s výfukovými plyny, ale usazuje se uvnitř v podobě sazí. Tyto saze ohrožují integritu pístu. Pokud se pravidelně mísí s příliš velkým množstvím oleje, vyžínač trávy produkuje více kouře a ztráta výkonu je nevyhnutelná.

Pokud není dostatek oleje, vyžínač se přehřeje, pístní kroužky se zbortí a píst se zadře. Pokud je nedostatek oleje velmi malý, sníží se výkonnost vyžínače o 30 až 40 %. Pokud nenamažete více než 20 %, motor po 20 až 30 minutách náročné práce zamrzne. V každém návodu k použití strunové sekačky jsou uvedeny poměry pro ředění palivové směsi. Obvykle je to 1:25. 1:40 nebo 1:50. V praxi to vypadá následovně:

 • 1:25. 40 mililitrů oleje na litr benzínu;
 • 1:40. 25 mililitrů oleje na litr benzinu;
 • 1: 50 až 20 mililitrů oleje na litr benzinu.

Tabulka ukazuje, kolik oleje je třeba přidat do určitého množství čistého paliva:

Benzín (litry) Olej (mililitry)
25:1 30:1 35:1 40:1 50:1
1 40 33 28 25 20
5 200 165 140 125 100
10 400 330 280 250 200
16 500 495 420 375 300

Huter GGT-1500TX

Záruka a servis, oficiální záruka v servisním středisku

Vyžínač na trávu Huter GGT-1500TX patří do třídy benzínových vyžínačů, optimálně navržených pro práci na trávnících a zahradách. Křovinořez GGT-1500TX je poháněn dvoutaktním motorem, což značně rozšiřuje jeho možnosti. Není například vázán na zdroj energie, jak je obvyklé u elektrických vyžínačů. Tento model lze použít i na větších plochách, protože klíčovým faktorem je dostatečná kapacita paliva a optimální stav stroje.

Výkon stroje Huter GGT-1500TX je 1,5 kW, což jej spolu s vlastnostmi řezného nástroje (nože) řadí do poloprofesionální třídy podobných zařízení. Proto lze tento model použít nejen ve vilách a chalupách, ale i na malých farmách. Model GGT-1500TX zvládne jak sekání trávy, tak úpravu malých ploch s keři. Hmotnost strunové sekačky je 6,78 kg, takže se poměrně snadno přepravuje i v běžném autě.

Výhody zařízení Huter GGT-1500TX

 • Díky benzinovému dvoutaktnímu motoru je stroj autonomnější než modely elektrických křovinořezů.
 • Motor je dostatečně výkonný a robustní. Je také vybaven antivibračním systémem a snadno se spouští.
 • Sekačka na trávu má průsvitnou palivovou nádrž pro snadné plnění a kontrolu hladiny.
 • Na ergonomické rukojeti je umístěn pohodlný a spolehlivý systém ovládání zastřihovače.
 • Výložník 1500TX je vybaven odnímatelným mechanismem pro snadnou a pohodlnou přepravu.
 • Strunovou sekačku lze snadno rozebrat a složit, ale vyznačuje se spolehlivou funkčností všech součástí a spojů.
 • Model je dodáván s praktickým popruhem na batoh, brýlemi na ochranu očí při práci a 40 TP.

pohodlné a bezpečné používání

Je samozřejmé, že obsluha musí dodržovat všechna doporučení a bezpečnostní požadavky a musí dodržovat provozní předpisy vyžínače trávy. Výrobce však přijal také řadu konstrukčních opatření, která zvyšují bezpečnost při práci s křovinořezem. Patří mezi ně zejména dostupnost:

 • Bezpečnostní kryt, který brání odskakujícím kamenům a úlomkům, aby se dostaly na uživatele,
 • blokování spouště plynu, aby obsluha nemohla omylem stisknout spoušť a spustit otáčení
 • řezný nástroj při běžícím motoru,
 • Antivibrační systém, který zabraňuje škodlivým vibracím a nárazům strunové sekačky na ruce a jiné části těla.

Funkce ovládání přístroje Huter GGT-1500TX

Obsluha vyžínače trávy není příliš obtížná a po pečlivém prostudování návodu a sestavení výsledného výrobku můžete přistoupit k přípravě vyžínače trávy k práci. Podívejme se v krátkosti, jak správně sestavit Huter GGT-1500TX a připravit jej k provozu. Nejdříve je třeba namontovat ovládací páky pomocí speciálního klíče, který je součástí dodávky. Při připojování komponent se vždy ujistěte, že je vše bezpečně připojeno. Nyní můžete přejít k dalšímu kroku: připojení výložníku k motoru. Montáž se provádí pomocí standardní sady šroubů. Po připojení výložníku k motoru lze nasadit kapotu a řezací prvky. Podrobnější informace o sestavení strunové sekačky krok za krokem naleznete v návodu k obsluze.

Předem smontovaná sekačka na trávu je nyní připravena na práci. Příprava na provoz začíná přípravou palivové směsi. V této fázi byste měli dodržovat všechna doporučení výrobce palivové směsi, značky a kvality složek a měli byste striktně dodržovat způsob přípravy palivové směsi, což ve skutečnosti není příliš obtížné.

Protože je Huter GGT-1500TX vybaven dvoutaktním vzduchem chlazeným motorem, potřebujete k přípravě palivové směsi vysoce kvalitní olej, který se vyrábí speciálně pro tento typ motorů. Podle klasifikace API TV/API TS, JASO FB/JASO FC. Doporučuje se používat olej, který vyrábí společnost Huter, s označením Huter 2T. Druhou složkou směsi musí být vysoce kvalitní benzín s oktanovým číslem nejméně 92. Je přísně zakázáno používat do palivové směsi oleje, které se vyrábějí pro vodou chlazené motory. Připravte palivovou směs v poměru 1:40 (1 olej, 40 benzínu) nebo podle doporučení výrobce oleje.

Pro přípravu směsi použijte odměrnou nádobu. Množství směsi by mělo být určeno pouze pro jeden cyklus, aby v nádrži po ukončení práce nezůstaly žádné zbytky palivové směsi (nenechávejte ji v nádrži do dalšího pracovního cyklu). K přípravě palivové směsi také nikdy nepoužívejte samotnou nádrž a nepracujte s komponenty palivové směsi v blízkosti ohniště nebo nekuřte při přípravě paliva.

Po správném naplnění palivové směsi můžete připravit vyžínač na práci. Uživatel si musí nejprve nasadit popruh batohu a bezpečně, ale pohodlně jej upevnit. Poté se vyžínač pomocí speciální karabiny připevní k opasku a v případě potřeby upraví. Podrobnosti o přípravě vyžínače trávy k použití naleznete v návodu k použití.

Před spuštěním křovinořezu je nutné připravit palivovou směs a naplnit ji do plastové nádrže nářadí. U dvoutaktních motorů je důležitá nejen kvalita benzínu a oleje, ale také jejich poměr ve směsi.

Každý výrobce uvádí v návodu k použití poměr, který je pro daný model optimální. Obsluha je povinna ji pokaždé aktualizovat, protože jinak se motor zahradního nářadí poměrně rychle porouchá.

Některé značky doporučují připravit palivovou směs v poměru 1:25. V praxi to znamená, že na 1 litr benzinu potřebujete 40 ml motorového oleje pro sekačky na trávu zředěného v 1 litru benzinu. Pokud je v návodu uvedeno, že by se měl připravit poměr 1:50, znamená to, že olej pro benzínové vyžínače by se měl ředit benzínem v množství 20 ml na 1 litr paliva.

Benzín do strunové sekačky kupujte pouze u důvěryhodných značkových čerpacích stanic. Pro použití s křovinořezy je nejvhodnější pouze palivo typu AI-92. Od benzinu 95° se liší tím, že neobsahuje další aditiva, která se používají ke zvýšení oktanového čísla paliva.

Palivo

Ještě si vybrat, jaký benzínový vyžínač pro trávu naplnit. Na výběr je pouze AI-92 a AI-95. Rozdíl mezi nimi je poměrně značný. Pokud není v návodu výrobce uvedeno, jaký benzín použít, musíte se spokojit s AI-92. Množství oleje, které je třeba přidat na litr benzinu, je prakticky nezávislé na značce, pokud je palivo kvalitní a plně odpovídá deklarovanému názvu značky. Benzín nakupujte pouze u značkových čerpacích stanic, kde je riziko nákupu A-80 místo AI-92 prakticky nulové.

Pokud je doporučeno plnit nádrž benzínem Ai-95, nepoužívejte žádné jiné značky benzínu. Pokud motor nastartuje, běží nepravidelně a rychle se přehřívá. Riskujete tak poškození motoru nejen u domácího, ale i u profesionálního vyžínače trávy.

První spuštění vyžínače trávy

Když je vše zkontrolováno a palivová směs je v nádrži, spusťte sekačku na trávu poprvé před jejím spuštěním. Za tímto účelem proveďte následující kroky:

 • Křovinořez umístěte na rovný vodorovný povrch;
 • Přesuneme páku ovládání vzduchové klapky do polohy zavřeno;
 • Do karburátoru napumpujte několik pumpiček základního náplně;
 • Zapněte spínač zapalování;
 • Jemně vytáhněte startovací šňůru, dokud neucítíte odpor;
 • Pak šňůrou proveďte 3 až 4 trhnutí, dokud se sekačka nerozjede;
 • Po nastartování otevřeme vzduchovou klapku.
jaký, benzín, přidat, benzínu, vyžínač

Pokud sekačka napoprvé nenastartuje nebo se zastaví, mírně otevřete sytič na karburátoru a zkuste nastartovat znovu.

Jak natankovat více benzínu než skutečně zaplatíte? Opravdu to funguje? A o kolik budete mít více?