Kolik benzínu ředíte do strunové sekačky?

Palivová směs pro dvoutaktní motory

Vyžínače trávy s dvoutaktním motorem nemají samostatný olejový systém pro mazání pohyblivých částí. Proto do těchto zařízení nenalévejte čistý benzín, ale směs paliva a motorového oleje. Tento olej by měl být speciálně vyvinut pro dvoutaktní motory. Použití vysoce výkonné automobilové kapaliny vede k předčasnému selhání motoru.

Příprava palivové směsi pro dvouválcové motory

Benzín pro benzinové sekačky s dvoutaktním motorem musí být typu AI-92. Při použití AI-95 může dojít k přehřátí motoru a motor nemusí běžet plynule. Benzín a olej by se měly míchat v poměru 50:1, kde 50 je palivo a 1 je olej. Odhaduje se, že na 1 litr paliva je potřeba 20 ml oleje.

Pokud je motor opotřebovaný nebo je nářadí intenzivně používáno, je poměr 25:1. Pokud je maziva příliš málo, vznikají na stěnách válce a povrchu pístu otřepy. Pístní kroužek se zničí a motor se zadře. Příliš velké množství není tak kritické, ale může vést k tvorbě sazí. Pístní kroužek ztvrdne, což sníží výkon stroje.

Poměr oleje a benzínu pro palivovou směs

Jak se liší oleje pro různé typy motorů?

Různé principy olejového systému si vynucují různá maziva s různými vlastnostmi a charakteristikami.

Olej ve čtyřtaktních motorech také vydrží celou sezónu a ve dvoutaktních motorech maže díly a pak se ve válci spálí, což také ovlivňuje požadavky.

Čtyřtaktní motor

Z hlediska principu činnosti je čtyřtaktní pohonná jednotka zcela shodná se spalovacím motorem.

Viskozita je tedy stejná jako u běžných olejů pro čtyřdobé motory vysokorychlostních osobních automobilů.

Základním parametrem maziva pro čtyřdobé motory je viskozita, která popisuje, jak tekutý bude olej při provozní teplotě. označuje se písmenem „W“ a čísly před a za ním.

Čísla před písmenem udávají minimální teplotu pod bodem mrazu, při které si zachovává svou mazací schopnost, ale to se netýká vyžínačů, protože ty se v mrazivých podmínkách nepoužívají.

Čísla za písmenem popisují viskozitu při provozní teplotě. Maziva běžně používaná ve čtyřtaktních vyžínačích jsou 5W30 nebo 5W40.

Dalším poměrně důležitým parametrem oleje pro čtyřtaktní motory je typ maziva, tj:

Minerální olej se vyrábí tepelnou destilací ropy a těžkých ropných produktů. Je levný, ale má průměrné mazací vlastnosti a nízkou odolnost vůči vysokým teplotám.

Syntetická ropa se vyrábí z různých plynů, které vystupují ze země společně s ropou. Je mnohem dražší, ale má výrazně lepší mazací schopnosti a odolnost vůči vysokým teplotám. Polosyntetické jsou naopak směsí obou.

Všechny základové oleje jsou však velmi nekvalitní, a proto se upravují různými přísadami, které mění vlastnosti konečného produktu.

Požadavky na olej závisí na vlastnostech motoru a provozních podmínkách, ale motory trimerů pracují ve výrazně komfortnějších podmínkách než motory automobilů, takže jsou vhodné pro jakýkoli motorový olej. Z tohoto důvodu nejsou trimovací oleje označovány třídou API, tj. vhodností pro příslušný motor vozidla.

Dvoutaktní

Vzhledem k tomu, že tento olej funguje pouze několik sekund a poté se ve válci spálí, nepotřebuje stejnou trvanlivost jako olej pro čtyřtaktní motory.

Kromě toho musí mít vyšší mazací schopnost, protože olej se do ložiska dostává silně zředěný benzínem.

Protože všechny dvoutaktní zahradní mechaniky pracují za víceméně stejných podmínek, neexistují žádné viskozitní třídy nebo třídy maziv.

Dvoutaktní olej je vhodný pro vyžínače trávy, i když je na obalu nebo nádobě uvedeno, že je určen pro následující dvoutaktní zařízení:

Důležité je také úplné spalování ve válci, jinak bude sekačka na trávu velmi znečišťovat životní prostředí a zápach jejích výfukových plynů bude velmi nepříjemný.

Jaký vybrat křovinořez?

Proto špatně namíchané palivo způsobuje hustý, tmavý nebo načernalý výfuk s ostrým, nepříjemným zápachem. Ke stejnému efektu dochází při použití stroje s vadným nebo neseřízeným motorem/karburátorem, stejně jako při silném přidání plynu.

Jaké procento benzínu by mělo být použito u vyžínače trávy?

Jak smíchat benzín s dvoutaktním olejem pro strunovou sekačku Vityaz BG3200.

Roman Rozhodně to není olej, který nechce nastartovat. Znám případ, kdy jsme do Číňana dali 1 cm3 oleje a fungovalo to dobře. Motor se nespustí, protože uživatel zapomněl na tlačítko start-stop nebo nevěděl o existenci čerpání Oxana, takže se po dlouhé době volnoběhu pokusil spustit motor se suchým karburátorem. Zředění na objem. na 1 cm3 oleje 25 při záběhu nebo 40-50 po záběhu cm3 benzínu. Mimochodem, benzín je ještě lehčí. Pokud je to olej.podvádět. Naplňte karburátor startéru na 1\40 a poté obsah nádrže doplňte na 1\25.

Michael Mám strunovou sekačku STIHL. Pravděpodobně jste určili olej pro provoz v sekačce na trávu, dokud je nová. Můj syn na to přišel. A pro práci míchám 10 cm3 oleje injekční stříkačkou do 2,5litrové láhve benzínu. Můj syn dělá všechno od oka. Funguje to dobře.

kolik, benzínu, ředíte, strunové, sekačky

Alexander Co to děláš? Slyšeli jste přísloví: Máslo vám koláč nezkazí. Pokud použijete příliš mnoho oleje, budete jen hodně kouřit a mřížka tlumiče se rychle ucpe. Maximálně. Zapalovací svíčka bude znečištěná. Je tu zatraceně mnoho proporcí. Jeden litr benzínu, 20 gramů oleje. Co je na tom tak složitého? Přidejte do směsi hustotu. A přesto mi vysvětlete, jaký je rozdíl mezi dvoutaktním motorem STIHL od Vityazu nebo mopedem Karpaty? NIC kromě objemu válce! Požádejte svou ženu o odměrku a odměřte si, jak chcete. Nenastartuje se? Pak to není důvod.

Štítky: Kolik benzínu naředit do strunové sekačky na trávu

Jak ředit olej do sekačky benzínem

Rychlá odpověď: správný poměr míchání je obvykle 1:50 (benzín-olej).

Slovo „vyžínač trávy“ má několik různých významů. Jedna z nich se týká přímo elektrických a motorových sekaček, variant sekačky na trávu, nástroje, který potřebujete k sekání trávy. Je to poměrně malý, ale šikovný přístroj, který pomáhá s trávou a keři.

V prodeji jsou dva základní typy vyžínačů trávy: elektrické a benzínové. První je nepohodlný, protože použití zařízení na místě vyžaduje prodlužovací kabel, který je třeba táhnout za sebou. Elektrické vyžínače tuto nevýhodu nemají, takže jsou mobilnější a. v neposlední řadě. mnohem výkonnější.

Chcete-li zjistit, kolik oleje je třeba do sekačky přidat, přečtěte si nejprve návod k obsluze, který je dodáván se strojem. Vždy je uvedeno, s jakým poměrem máte pracovat. Pokud příručka z nějakého důvodu chybí, zkuste ji vyhledat na internetu.

Většina moderních motorů pracuje se směsí, která má stejný poměr. 1:50. jinými slovy, 20 ml oleje na každý litr benzinu. Olej. polosyntetický nebo syntetický. nezbytný pro dvoutaktní motory. Benzín. minimálně Ai-92.

Doporučujeme nemíchat kapaliny v palivové nádrži, ale v samostatné nádobě. Přilijte benzín, přidejte olej a směs minutu nebo dvě dobře promíchejte. Teprve poté ji můžete vložit do nádrže.

Nezapomeňte, že bez oleje se motor rychle porouchá. Nepřidávejte také příliš mnoho oleje, protože části motoru se rychle pokryjí sazemi a motor se může také porouchat.

Typy křovinořezů

V současné době mají specializovaní prodejci tekutin na skladě široký sortiment sekacích zařízení na trávu, křoví a porosty. Například sekačky na trávu s elektrickým motorem jsou nabízeny s benzinovými motory. Žádné křovinořezy s dieselovými motory, protože mají nízké otáčky.

Statistiky ukazují, že křovinořezy se spalovacími motory mají výhodu před elektrickými modely. Elektrické sekačky se používají v místech, kde je pevná elektrická síť.

Požadavky na olej

Směs benzínu a oleje určená pro křovinořez musí splňovat předepsané požadavky. Je důležité si uvědomit, že domácí výrobci často označují své výrobky mírně odlišně od americké nebo japonské klasifikace. Ruští výrobci maziv zpravidla používají označení 2T pro všechny oleje určené pro dvoutaktní motory. Na pultech se nezřídka objevují plechovky s olejem označené jako „self-mix“ nebo „pre-mix“. V prvním případě to znamená, že s olejem není třeba dále manipulovat. stačí nalít benzín a olej do nádoby a smíchání proběhne bez zásahu člověka. V druhém případě je proto nutné směs protřepat nebo protřepat, aby dosáhla správné konzistence.

Jak je vidět, existence různých klasifikací maziv naznačuje, že použití olejů ve dvoutaktních motorech je zásadní. Důvodem je skutečnost, že palivová směs bez maziva poměrně rychle vyřadí z provozu motor, který nebude řádně mazán. Benzín a olej vytvářejí potřebné prostředí, které snižuje detonaci, odstraňuje zbytečný odpad (zplodiny hoření benzínu) a chrání vnitřek motoru před opotřebením.

Je důležité si uvědomit, že použití nesprávného oleje může způsobit poškození nebo ucpání motoru. Samozřejmě jej lze opravit, ale aby se předešlo případnému poškození a minimalizovala se jeho pravděpodobnost, bylo by lepší prostudovat návod k obsluze, zjistit objem dvoutaktního motoru instalovaného na křovinořezu a používat pouze benzín a olej, který bude tomuto modelu vyhovovat všemi parametry.

Výrobci nezřídka uvádějí v části doporučení (a někdy i na štítku), kterého ze svých partnerů doporučují pro benzín a olej ve svých modelech. Nejčastěji je pro strunovou sekačku nejvhodnější palivo a mazivo doporučené výrobcem.

Především byste měli ze seznamu aktivně používaných maziv okamžitě vyřadit všechny oleje neznámého (garážového, sklepního) původu. Obvykle není snadné tyto oleje ředit kvůli jejich nejasnému základu, složení a složení. Etikety neznačkových výrobců jsou zpravidla málo informativní a uvádějí pouze obecné informace bez upřesnění. Důrazně se nedoporučuje ředit a ředit oleje, jako jsou AC-10 a ACZp-10. Původ těchto maziv je obvykle dost nejasný, je lepší dát přednost osvědčeným značkám, které denně používají tisíce lidí po celé zemi.

Charakteristickým rysem všech olejů pro dvoutaktní motory je skutečnost, že je jejich výrobci natírají barvou, která kontrastuje s barvou benzínu. Tekutina je průsvitná a viskózní s mírně nažloutlou konzistencí, ale ne příliš hustá. Obvykle se dodává ve třech barvách. červené, zelené a modré.

kolik, benzínu, ředíte, strunové, sekačky

Nezapomeňte, že barevná škála nemá na klasifikaci žádný vliv (jako je tomu často u nemrznoucích směsí).

Nikdy nepoužívejte oleje ze sortimentu, který není určen pro vyžínače trávy. To může být pro motor velmi nepříjemné, protože to způsobuje zvýšenou spotřebu paliva, zanášení zapalovacích svíček a celou řadu dalších problémů, které je třeba odhalit a odstranit. Je třeba poznamenat, že pokud se zjistí skutečnost, že byl olej použit mimo toleranci, má prodávající plné právo přístroj vyjmout ze záruky. To znamená, že výměnu vadných dílů budete muset zaplatit a nepomohou vám žádné výjimky.

Pokud zakoupená kapalina neodpovídá inzerované kvalitě (např. je příliš řídká), nikdy ji nemíchejte s benzínem. Nejlepší je olej vrátit do prodejny a vysvětlit prodejci důvod vrácení.

Výběr oleje a benzínu pro vyžínač trávy

Dvoutaktní motory pracují jinak než čtyřtaktní motory. Mazací systémy těchto strojů se také liší. Olej u dvoutaktních motorů nepochází z klikové skříně (není v klikové skříni), ale z palivové nádrže, kde je naplněn společně s benzínem.

Olej pro dvoutaktní motory má svá specifika. dobře se rozpouští a zcela se vypaluje.

Pro vyžínače a podobnou zahradní techniku je nejlepší používat specializovaná maziva s označením TA, TV nebo TC. Označení „self-mix“ na nádobě s olejem znamená, že olej musí být smíchán s benzínem samostatně (bez nutnosti protřepávání), „pre-mix“. nucené rozpouštění.

Oleje pro benchwinder mohou být libovolné. minerální, syntetické nebo polosyntetické. Hlavní je, aby byl olej určen pro dvoutaktní motory a aby odpovídal doporučením výrobce stroje.

Používejte bezolovnatý benzín s oktanovým číslem 92 nebo 95. Palivo musí být čerstvé. po zakoupení jej můžete skladovat maximálně 60 dní. K dispozici je také speciálně čištěný benzín pro dvoutaktní motory.

Jak si vybrat, jaký olej na křovinořezy použít a kolik ho naředit?

Mnozí z vás vlastní řetězové pily a elektrické nářadí. řetězová pila je ve vaší domácnosti nepostradatelná. Hodí se na výrobu palivového dřeva na zimu, na stavbu a renovaci a obecně je to velmi užitečný nástroj. Máte-li na pozemku velkou zahradu, budete potřebovat také benzínovou strunovou sekačku nebo sekačku na trávu.

Samozřejmě si můžete koupit elektrickou sekačku, ale ne každý rád tahá 30metrový prodlužovací kabel, aby posekal trávu hlubokou po kolena. Proto většina lidí raději pracuje s benzinovým nářadím. Jak víte, do benzinu se musí přidávat speciální olej pro dvoutaktní motory. Zde o tom budeme hovořit, protože je to velmi důležitý aspekt, pokud olej nedoplníte a doplníte ho ve špatném poměru, váš motor velmi rychle praskne a vaše cesta povede do servisu. Abyste tomu všemu předešli, je nejlepší přidat správný olej ve správném poměru.

Řetězové pily, křovinořezy a vyžínače STIHL patří k nejznámějším výrobkům. Dodává se ve 2 baleních po 1 litru a 100 ml. Pro ty, kteří pracují hodně, je vhodná litrová láhev, ale na jedno řezání stačí malá láhev. Litrový kontejner stojí 250, 10ml kontejner stojí 60. Čím větší, tím větší úspora.

Olej STIHL přidávejte do benzínu v poměru 1:50, což znamená, že na každých 5 litrů benzínu potřebujete 100 ml. Jak vidíte, malá láhev je ideální pro přidání 5 litrů benzinové směsi do řetězové pily nebo vyžínače trávy. Velká láhev má na boku speciální značení, abyste viděli, kolik oleje jste z láhve odebrali. Pokud jste si koupili velkou litrovou láhev, kupte si v lékárně také 20ml injekční stříkačku. Je velmi výhodné použít 1 stříkačku oleje na 1 litr benzinu.

Doporučujeme vám používat pro vaše stroje olej značky STIHL. je ideální, protože byl vyvinut a testován speciálně pro elektrické nářadí STIHL. Všimněte si, že Stihl má své vlastní značky, jako je VIKING (oblíbené modely benzínových vyžínačů). Používejte olej Stihl i pro ně a nebudete mít žádné problémy.

Pokud jste použili více benzinu, než můžete spotřebovat, je nejlepší skladovat zbývající benzín v kovovém kanystru nebo ve skleněné nádobě. Směs v žádném případě neskladujte v plastové lahvi. Samozřejmě, pokud vám za pár dní dojde, můžete zbytek směsi nalít do plastové lahve, ale pokud má být směs skladována delší dobu, pak buď kanystr, nebo skleněná láhev. Důvodem je, že benzinový olej způsobuje korozi plastové láhve a ve směsi se objevují mikroskopické zbytky plastu, což je pro motor velmi škodlivé. Pokud chcete, aby váš nástroj fungoval dlouho a bez problémů, mějte to na paměti.

Druhou nejoblíbenější značkou oleje je proslulá Hooksvarna. Samozřejmě, když to řeknete takto, motorové pily STIHL používá více lidí, alespoň všichni moji přátelé a jejich přátelé je používají.

Ale jsou i tací, kteří si nářadí Husqvarna váží, a já je chápu, protože osobně nevidím mezi Husqvarnou a Stihlem velký rozdíl, obě nářadí jsou velmi kvalitní. Ale viděl jsem spokojené majitele řetězových pil Husqvarna, kteří tvrdí, že jsou skvělé. Vlastní pily jsem neřezal, ale vždycky poslouchám, co říkají ostatní. Pokud tedy máte elektrické nářadí Husqvarna, je nejlepší používat speciální značkový olej. I když se nic špatného nestane, pokud benzín Stihl zředíte. Protože však výrobce doporučuje používat pouze své výrobky, uděláme to tak.

V prodeji najdete litrové kapacity. Černá stylová láhev, stejné označení na boku, abyste věděli, kolik oleje bylo z láhve vylito. Zdá se mi, že má úplně stejnou kvalitu. Je 270, cena je o něco vyšší.

Oba jsou vysoce kvalitní a stojí stejně, ale každý je třeba ředit v poměru 1:50. Takže neváhejte a kupte si jakýkoli, samozřejmě je lepší použít olej značky, kterou máte nástroj obecně, a pak bude vše perfektní, stejně jako výrobce radí. Hodně štěstí při sekání a kosení a ať vaše elektrické nářadí pracuje dlouho bez poškození.

Pravidla míchání

A nyní o tom, jak správně míchat komponenty. Bylo by však logické začít následujícími rozšířenými, ale naprosto nepřijatelnými chybami, kterých se dopouští mnoho majitelů sekaček. Za chyby při míchání paliva se považují tyto chyby.

 • Přidání oleje do paliva v palivové nádrži křovinořezu. Tímto způsobem nelze dosáhnout homogenní palivové směsi. Může to však být možné, pokud se strunovou sekačkou poté hodně zatřepete. Je však nepravděpodobné, že by to někdo udělal, vzhledem k závažnosti stroje.
 • Nejprve do směšovací nádrže nalijte olej a poté přidejte benzín. Benzín má nižší hustotu než olej, takže když ho přidáte do oleje, uvízne na povrchu a nedojde k přirozenému promíchání. Samozřejmě ho můžete později smíchat, ale bude vás to stát mnohem více energie, než kdybyste to udělali opačně. nalili olej do nalitého benzinu.
 • neznalost přesných měřících nástrojů pro odměřování požadovaných objemů použitých složek. Jinými slovy, ředění množství oleje nebo benzínu „od oka“ je při provozu motorových vozidel špatným zvykem.
 • Pro palivovou směs použijte prázdné láhve od pitné vody. Tyto nádoby jsou vyrobeny z příliš tenkého polyethylenu, který se může rozpustit v benzínu.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem doporučujeme při míchání palivové směsi pro dvoutaktní motory sekačky na trávu dodržovat následující pravidla.

kolik, benzínu, ředíte, strunové, sekačky
 • Pro skladování benzínu, oleje a palivové směsi připravené k použití používejte pouze čisté nádoby z kovu nebo speciálního plastu.
 • K přidání oleje použijte odměrku s odměrnými značkami nebo lékařskou stříkačku o objemu 5 ml a 10 ml.
 • Nejprve nalijte do kanystru benzín, abyste připravili palivovou směs, a poté olej.
 • Chcete-li směs zředit, nalijte do kanystru nejprve pouze polovinu plánovaného objemu benzinu.
 • Poté přidejte do benzinu plné množství oleje potřebné pro směs.
 • Obsah nádrže na ředidlo důkladně promíchejte. nejlépe je míchat v těsně uzavřené nádobě krouživými pohyby. K míchání paliva v kanystru nepoužívejte žádný předmět, protože nevíte, z jakého materiálu je vyroben, jakou může mít reakci se složkami směsi a jak je čistý.
 • do smíchané směsi přidejte zbytek benzínu a znovu důkladně promíchejte.
 • Připravenou směsí můžete naplnit palivovou nádrž sekačky.

Je třeba mít na paměti, že palivová směs připravená k použití by neměla být skladována déle než 14 dní, protože ztrácí své vlastnosti, rozvrstvuje se a odpařuje, což vede ke změnám poměrů, a tím ke zhoršení výkonu vyžínače trávy.