Maren Schmidt. Naostřit význam pily

Udělejte si čas na zaostření pily

Cvičení péče o sebe přináší zlepšení ve všech oblastech vašeho života. Budete se cítit lépe, budete mít lepší zdraví, vaše vztahy budou silné, vaše pohoda a život bude celkově vylepšen. Stejně jako je dřevorubník efektivnější, když si vezme čas z řezání dřeva, aby zaostřil jeho pilu, zjistíte, když cvičíte své vlastní návyky péče o sebe.

TheExceleratedLife.com

Dva dřevorubci

„Dej mi šest hodin na sekání stromu a já strávím první čtyři ostření sekery.“.“~ Abraham Lincoln

Kdysi dávno se v táboru těžby v severozápadních lesích dva loggery, Abe a Al, dostali do vyhřívané debaty o tom, kdo byl nejrychlejším dřevorubcem. Rozhodli se mít soutěž, aby zjistili, kdo byl nejrychlejší. Zámek, který omezil nejvíce stromů za den, by si nárokoval titul.

Přišlo ráno soutěže a oba muži odešli do lesa, aby začali sekat. Když Al uslyšel, jak se Abe zastavil. „Už si dává přestávku,“ Al se na sebe usmál a začal sekat ještě tvrději.

Po čtvrtině hodiny slyšel Abeovu sekeru. Ale byl si jistý, že se ujal vedení. Po další hodině práce se Al začal unavit, když uslyšel znovu zastavit Abe. „Další přestávka.“?“Al pomyslel a zdálo se mu, že mu to dává obnovenou energii.

To pokračovalo celý den. Asi jednou za hodinu asi tak slyšel, jak Abe zastaví práci. Jak den pokračoval, jeho důvěra rostla silnější a silnější. S tolika přestávkami musí být Abe za zdůvodněním daleko. Měl tuto soutěž v tašce.

Ale na konci dne byl Al ohromen (a upřímně řečeno, trochu zaškrtnuto), aby zjistil, že Abe prořízl mnohem více dřeva než on. „To nemůže být možné.“!“Al volal.“. „Slyšel jsem, že jsi přestal sekat téměř každou hodinu asi 15 minut.“. Jak byste mohli snížit více stromů než já. “

„Je to opravdu jednoduché,“ odpověděl Abe. „Pokaždé, když jsi mě slyšel zastavit, věnoval jsem si čas na zaostření mé sekery.“.“[1]

Co znamená „Sharpen the Saw“

Zatímco dvě postavy v našem příběhu používaly sekery k nasekání dřeva, původní věta proslavila Stephenem Coveyem v 7 návycích vysoce účinných lidí je „Sharpen the Saw“. „Sharpen the Ax“ znamená to samé, ale „Sharpen the Saw“ má jen prsten. To je to, co dnes použijeme.

Ostření pily, jak ji představuje Stephen Covey, znamená vzít si čas na vyvážené sebeobnovení; vyvážené v těchto čtyřech dimenzích: fyzické, duchovní, mentální a sociální/emoční nebo vztahy.

Je důležité mít na paměti, že se nemůžete „napadnout“. Musíte pravidelně trvat čas, abyste zaostřili pilu v každé ze čtyř oblastí. A musíte to udělat znovu a znovu při pokračující obnově.

Abychom naostřili pilu, Covey říká: „znamená vykonávat všechny čtyři dimenze naší povahy, pravidelně a důsledně moudrým a vyváženým způsobem.“[Covey]

Ostření pily je cokoli, co vám pomůže obnovit vaši energii a udržet vás vyvážené.

Jak mi může ostření pily pomoci?

V jiné části 7 návyků Covey diskutuje o zůstatku P/PC. P znamená produkci, zatímco PC je zkratka pro výrobní kapacitu. Abyste mohli produkovat, musíte zachovat svou výrobní kapacitu. Pokud spustíte auto, ale neposkytujete náležitou údržbu, nakonec se to rozpadne a vy budete čelit drahým opravám. Podobně, pokud běžíte sami, aniž byste poskytovali správnou péči o sebe, nakonec se rozpadnete. Ostření pily „znamená zachování a zvyšování největšího přínosu, který máte“[Covey]

Když zaostáváte ze dne za den, provedete vylepšení, která vám umožní pokračovat v podniku kroků vpřed. Ostření pily je základem, na kterém můžete vybudovat návyky péče o sebe.

Co když si nedělám čas na zaostření pily?

Pravda je, že pokud doslova stříháte dřevo, nejprve si nevšimnete žádného rozdílu, ať už svou pilu zaostříte nebo ne. Vrátíme se k tomu znovu a znovu se dvěma Eases Jim Rohn.

„Všechno jde o filozofickou frázi: věci, které jsou snadné, jsou také snadné nedělat. To je rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem, mezi sny a ambicemi.“[Rohn]

Abychom udrželi konzistenci, přijímáme disciplíny, abychom zaostřili naše jednotlivé pily, které jsou jednoduché a snadné. To byla pro mě lekce měnící život. Zaměřením na jednoduché věci každý den se zaměřuji na jednoduché věci, i nadále vidím stálé zlepšování mého zdraví, mých vztahů, mé práce a celkové pohody. Neděje se to přes noc; Ve většině případů to trvalo měsíce nebo roky.

Stejně tak, pokud neuděláte jednoduché úkoly, abyste si zaostřili vlastní pilu, aby se o sebe postarali ve všech oblastech, okamžitě neuvidíte žádné hlavní selhání. Ale pomalu, po dobu času, budete neustále upadat. Vaše zdraví, vaše vztahy a další oblasti vašeho života nemusí být úplně zlomené (i když by to mohly být velmi dobře), ale nebudete vzkvétat a prosperovat.

Jak jsme viděli dříve, pokud si vaše auto neudržíte, nakonec dojde k katastrofickému selhání. Ostření pily je údržba, kterou potřebujete pokračovat na cestě nahoru.

Jak mohu naostřit pilu?

Ostření pily je osobní. Každý z nás potřebuje určité zdravé praktiky, jako je cvičení, adekvátní spánek a zdravé jídlo. Mějte však na paměti 4 rozměry podrobně popsané Stephenem Coveyem v 7 návycích.

Fyzické: Cvičení, výživa, zvládání stresu.Cvičení: Získejte masáž, cvičte v tělocvičně, jíst více ovoce a zeleniny, _ (vy?)

Duševní: čtení, vizualizace, plánování, psaní.Cvičení: Přečtěte si pro potěšení, vezměte třídu, navštivte muzeum, naučte se novou dovednost, _ (vy?)

Emocionální/sociální: Služba, empatie, synergie, vnitřní bezpečnost.Cvičení: Jděte ven s přáteli, navštivte členy rodiny, připojte se ke třídě jógy nebo fitness, _ (vy?)

Duchovní: Závazek objasnění hodnoty, studijní meditační praktiky: meditujte, modlete se, přečtěte si v literatuře moudrosti, procházka v přírodě, _ (vy?)

Pro více nápadů a návrhů poskytuje excelátor Self.Care Jumpstart rychlé akce, které můžete právě teď podniknout, abyste se o sebe začali starat o vynikající péči. ZDE si můžete stáhnout bezplatnou kopii.

Zítra jasnější

Jak jsme viděli, investování času do ostření pily a praktikování péče o sebe neukáže žádné výnosy v krátkodobém horizontu. Ale v průběhu času jsou vylepšení, která uvidíte ve všech oblastech vašeho života. Budete se cítit lépe, budete mít lepší zdraví, vaše vztahy budou silné, vaše pohoda a život bude celkově vylepšen.

Neděje se to přes noc a to je o to důležitější, abyste se drželi svých praktik péče o sebe, i když si nejprve nevšimnete žádných rozdílů. Ale stejně jako byl dřevorubce účinnější, když si vzal čas z řezání dřeva, aby naostřil jeho pilu (nebo sekera, jak je to možné), zjistíte, jak budete i nadále cvičit své vlastní návyky péče o péči, které sklízíte rostoucí Výhody s časem. A to přijímá váš excelerovaný život

Excelerovaná Selffulness /Strong>-vynikající péče o sebe-je jeden krok k vytvoření vašeho excelerovaného života /silného>, životu vzkvétajícího a pohody a životu smyslu, účelu a služby a služby.

[1] Tento příběh jsem upravil ze STREEBLE.com. Viz zdroje.

Covey, Stephen R. Sedm návyků vysoce efektivních lidí. New York: Simon Schuster, 1989.

Rohn, Jim. Vedení inspirovaného života. Niles, IL: Nightingale-Conant Corporation, 1997.

Wolya, r. „Příběh dvou dřevoryt. proč byste měli zaostřit své osy.“.“Screeble.“. SHEELEBLE.com. Web. 29. ledna 2022.https: // screeble.com/blog/2017/03/07/příběh-two-woodcutters/

Zanechte odpověď Zrušit odpověď

Tento web používá Akismet ke snížení spamu. Zjistěte, jak se zpracovávají data komentáře.

Představte si, že je toho víc. Představte si, že žijete ze svých hodnot a každý den používáte silné stránky podpisu v důležitých oblastech vašeho života. Představte si, že máte hojné uspokojení a skutečnou pozitivitu. Představte si, že žijete z lásky a kreativity, ne strach a vyhýbání se.

Představte si, že žijete životem pohody, smyslu a účelu. Představte si, že je toho víc. Představte si, že žijete Excelerované Život!

Zvyk 7 | Nabrousit pilu

Tesaři a kuchaři znají určité pravidlo produktivity.

Ostrý dobře udržovaný nástroj usnadňuje práci rychleji a snadněji.

Navíc, nástroje, které jsou připraveny k použití.

Jedním z faktů života, kterým nyní chápu, že jsem v mých 20, 30 nebo 40 letech neocenil, je to, že naše fyzické tělo je naším nejdůležitějším nástrojem.

Jak se říká, pokud nemáte své zdraví, nemáte nic.

Pokud jde o celkové zdraví, existují čtyři základní aspekty, které je třeba zvážit.

Když zanedbávám udržovat tyto oblasti můj život, pracuji a pracuji a nemám výsledky, které toužím nebo očekávám.

Když jsem ve svém životě aplikoval 7 návyků, začal jsem vidět praktičnost a nutnost „ostření pily“.

Nebyla to práce navíc. Byla to práce.

Abraham Lincoln se údajně říkal: „Kdybych měl osm hodin na snižování stromu, strávil bych šest hodin ostřeloním sekery.“

Covey doporučuje plánování denních návyků k obnovení, osvěžení a znovu vytvoření.

Jak jsem použil zvyk 3: Nejprve položte první věci, pochopil jsem, že tyto aktivity obnovy nemusí být naléhavé, ale jsou důležité a zaslouží se, aby se s nimi zacházelo jako s aktivitami kvadrantu II.

Fyzický aspekt

Naše těla potřebují dobré palivo a cvičení spolu s časovým výstupem z neustálého stresu.

Trávit čas učením, jaké požadavky na výživu pro optimální zdraví. Jednou z nejlepších knih, které jsem o tom nedávno četl, je Deep Nutrition od DR. Cate Shanahan.

Naše těla je třeba cvičit, aby byla efektivní, flexibilní a silná. Udržovat základní úroveň fitness vyžaduje pouze asi 30 minut cvičení denně. Vytrvalost, flexibilita a silový trénink musí být součástí každodenního režimu.

Přiměřený spánek, asi osm hodin za noc pro dospělé, spolu s relaxačními technikami, jako je meditace, hluboké dýchání, všímavost, smích a další, tvoří třetí nohu v našem fyzickém zdraví.

Mentální aspekt

Pokud jde o naše duševní zdraví, věřím, že moudrost tohoto počítačového programování říká: Garáž. Odpadky.

Naše duševní zdraví staví čtení, vizualizaci, plánování a psaní při používání zvyk 5: Nejprve se snažte porozumět, pak je třeba pochopit.

Uvědomte si, co posloucháte a sledujte sociální média a televizi. Je spotřeba moderních médií, která vám pomáhá stát se mentálně akutními?

Vyzvěte se, abyste si přečetli knihu za měsíc. Pak knihu každé dva týdny a poté knihu každý týden. Naučte se každý den něco nového.

Použijte zvyk 2: Začněte s ohledem na konec k vizualizaci vašich cílů pro ostření pily.

Psát každý den, i když je to jen několik vět. Psaní pomáhá udržovat deník našich myšlenek, poznatků, zkušeností a propaguje mentální jasnost.

Sociální/emoční aspekt

Použití zvyk 5: Nejprve se snažte porozumět a pak je pochopit, pomůže vám stát se sociálně a emocionálně vychytralým.

Když posloucháte ostatní nejprve, před komentováním nebo jednáním si myslím, že vaše sociální a emoční inteligence roste.

Naučte se poslouchat sebe a věnujte si čas na poslech každý den a výhody, které objeví, budou horlivé.

Zeptejte se každý den:

  • Komu sloužím?
  • Jak mohu získat vyhrát/vyhrát ve svých vztazích?
  • Z dlouhodobého hlediska, na velkém obrázku, co je pro mě důležité?

Duchovní aspekt

Duchovní aspekt našeho celkového zdraví zahrnuje:

  • Pochopení našich hodnot
  • Náš závazek k těmto hodnotám
  • Studium a přemýšlení o těchto hodnotách

Duchovní aspekt naší zdravé bytosti je nesmírně soukromý a individuální.

Co vás inspiruje a povznáší? Jaké aktivity vás uklidňují a soustřeďte se a pomohou vám dát denního sporu života do perspektivy?

Spojte se s těmito věcmi každý den, ať už je to umění, hudba, příroda, přátelé, rodina nebo mnoho dalších osobních inspirací, které můžete mít.

Nabrousit pilu.

Je to zvyk, který uvádí všechny ostatní návyky do akce.

Jak se učíme, zavazujeme a děláme těchto sedm návyků vysoce efektivních lidí, vytváříme vzestupnou spirálu úspěchu.

Náš celkový zvyk se stává nositelem neustálého učení, odhodlání a služby ostatním a poskytuje nám život plný smyslu a účelu.

Nastavení a ostření pily

To platí pro všechny pily s výjimkou copingové pily, která nepotřebuje ostření, když přichází s náhradními čepelemi, aby se zjistilo, jak vložit čepele, klikněte sem.

Poznámka: Některé pily budou potřebovat nastavit před ostření a některé budou potřebovat ostření před nastavením. To vše závisí na kvalitě zubů. Pokud je vaše pila z druhé ruky a má dobře opotřebované zaoblené zuby, budete je muset zaostřit, než bude možné nastavit. Ostření změní velikost zubu, která určuje, kolik může být nastaveno. Některé pily mohou potřebovat pouze nastavení, některé mohou potřebovat pouze ostření.

Ostření

K zaostření zubů většiny pily lze obvykle použít tři hlavní velikosti souboru:

Chcete.li si přečíst více o souborech SAW, navštivte našeho průvodce zde.

Jsou trojúhelníkové, takže se mohou hodit do mezery mezi zuby. Šířka každé tváře na souboru trojúhelníku by měla být dvojnásobná výška zubu, na kterém budou použity. Jak soubor zaostřuje dva zuby najednou (přední část jedné a zadní část druhého), znamená to, že když je soubor otočen, bude mít stále čerstvou řeznou plochu.

Při ostření vzoru ripcut vstoupíte mezi zuby při 90 ° napříč a s úrovní souboru je nyní přední část každého zubu podána v nejvíce pasivním úhlu. Doporučujeme ostření vaší pily na nejvíce pasivní hřiště. To mu umožní snížit křížový i ripcut. Změnit agresivitu hřiště. Roll soubor dopředu, čím strmější hřiště. čím agresivnější bude řez.

Galerie RIPCUT:

Abyste vám pomohli naostřit vaši pilu, můžete vytvořit držák, který zabezpečí čepel ve svěráku, můžete také nakreslit vodicí linky na držáku, aby vám pomohl udržet soubor v řadě.

Můžete získat penčí pily s až 24 ppi, ale zuby, které je malé, lze obtížně naostřit, ale tyto často nepotřebují ostření, protože byste je obvykle rezervovali pro příležitostné jemné řezy.

Paul naostří tyto pily na vzorec ripcut, i když je používá k křížení také, protože zuby jsou tak malé, takže odebírají méně materiálu než ty s většími zuby, a proto není důležité rozlišovat mezi typy na velmi malých zubech.

Galerie kříže:

Při oostřování zubního vzoru kříže se vnitřek každého zubu podává, aby se vytvořil vrchol. Děláme to střídáním směru, naostřením každého alternativního zubu nejprve z jedné strany a poté na druhé straně to vyvine zkosení na každou stranu zubů, které ostření.

Tip: Chcete.li zjistit, zda je třeba nastavit z druhé ruky, vyzkoušejte ji na šrotu. Pokud je Kerf výrazně širší než samotný deska, sada bude obvykle nutné snížit.

Nastavení

Při nastavování pily se použije zařízení zvané „pilus“. Toto je v podstatě mechanizovaný úder, který ohýbá zub od vás. To se provádí na každém jiném zubu, pak se pila otočí a to samé se provádí na ostatních zubech, aby je ohýbala opačným způsobem. Můžete upravit hloubku sady a zjistit, jak daleko chcete, aby se zuby ohnuly.

Zuby musí být mírně ohnuté, aby bylo možné řez je širší než čepel (běžně označovaná jako deska nebo deska na pila), pokud byly zuby rovné a vložené na desku, pak by se strana čepele otřela o dřevo a bylo by velmi obtížné pohybovat pilou, protože se prohlubuje v řezu. Je důležité, aby se zuby rovnoměrně ohnuly, jinak byste dostali zakřivený řez a snažili se vidět rovný nebo čtverco.

Pokud si koupíte pilu z druhé ruky, je moudré zkontrolovat zuby a zjistit, zda je třeba nastavit. Pokud si koupíte novou pilu, bude často nastavena připravena k odjezdu, i když někdy mohou mít příliš mnoho sady, což má za následek příliš široký „Kerf“, což je šířka řezu. Někdy budou zuby příliš malé nebo čepel bude příliš tenká na to, aby použila pila. Používáte stejný střídavý proces jako s pilem, ale talíř pily je umístěn na kusu dřeva.

Jakmile se nastavíte, pak vložíte další kladivo do svěráku, položte pilu vodorovně na vrchol se zuby vystředěnými na tváři kladiva a začněte lehce klepání po celé zuby pomocí druhého kladiva. Takto také odstraníte přebytečnou sadu z pily, které mají příliš mnoho.

Vzhledem k tomu, že Gentovy pily jsou menší než obvyklé pily, nastavení stejným způsobem nefunguje vždy. Paul navrhuje, aby nepoužíval držák desky ve svěráku, a místo toho drží pilu s zuby směřujícími nahoru, v nedominantní ruce s předloktí proti tělu. Odpočívejte konec pily na pracovním stole pro stabilitu a použijte dominantní ruku k držení a stisknutí pilu.

Nastavení pily

Při změně čepele ji uvolněte otočením rukojeti proti směru hodinových ručiček a přidržením páky na vnitřní straně rámu na místě, abyste se vyhnuli kroucení čepele. Pokračujte v otočení rukojeti, dokud není čepel dostatečně uvolněný, aby páky zatáhl směrem k středu rámu a uvolněn čepelí skrz sloty. Jakmile je nová čepel na místě, utáhněte rukojeť, dokud páky nebudou pevně drženy napětím. Obě tyto páky musí čelit stejným způsobem, aby se Blade snížila, jinak bude čepel zkroucena. Chcete.li změnit směr řezu, mírně uvolněte rukojeť a otočte obě páky, dokud čepel směřuje k požadovanému směru, a potom utáhněte rukojeť, aby zůstala na místě.

Další čtení

Chcete.li si přečíst více o pilech, doporučujeme následující z Paulova blogu:

„Sharpen the Saw“. proč na této analogii řeziva je

V populární knize Stephena Coveyho „7 zvyků vysoce efektivních lidí“ zkoumá sedm důležitých návyků. Sedmá je „Sharnin the Saw.„Může to znít jako hloupá analogie řeziva, ale je to jedna z nejdůležitějších návyků. Bez něj je těžké udělat cokoli jiného. Ve svém jádru jde jen o zaměření na to, co je nejdůležitější. sami.

Proč „naostřit pilu“

Proč to Covey nenazval „péčí o sebe“ nebo jen „udělejte si prioritu“? Ve své knize diskutuje o tomto zvyku tím, že začíná jednoduchým příběhem. V něm se člověk setká s někým, kdo tvrdě pracuje na tom, aby v lesích uvedl strom. Říkají, že byli na tom pět hodin a jsou vyčerpaní.

Nováček navrhuje přestávku a naostření pily, aby se práce usnadnila. odtud fráze. Lumberjack samozřejmě říká, že na to nemají čas s tolika prací.

Ale je to víc než to. V životě máte různé nástroje, jak dokončit práci. Nejdůležitější jste vy. Jsi vida, kterou používáte po celý svůj život. Pokud to nebudete mít čas na to, aby se to naostřilo, je to nudné. Když je pila nudná, musíte pracovat dvakrát tak tvrdě, abyste dosáhli poloviny tolik dosaženého.

Pracuje chytřejší, ne těžší

Tato analogie řeziva existují dvě lekce. První je pracovat chytřeji, ne těžší. Kdyby dřevorubce naostřilo svou pilu jako první, nestrávili by pět hodin řezáním stromu, ale je to těžké to nejprve vidět. Místo toho je instinktem jen napájení. V důsledku toho si nemyslíte, že máte čas na práci nebo úkol jinak.

Bohužel, veškerá dostupná technologie, která máme k dispozici. Vždy na kultuře znamená trávit čas zacházením s každým menším úkolem jako hlavní prioritou, což vede k přepracování, potíže s soustředěním a mnohem menší produktivitou.

V „4hodinovém pracovním týdnu“ Tima Ferrissa řídí tento bod domů. Více hodin za méně hodin vám dává více volna, abyste se zaměřili na sebe. Je to chytřejší způsob práce. Chytřejší neznamená dělat více práce. Znamená to jen být mnohem efektivnější, takže pracujete méně hodin a nevypálíte se úplně.

Tvrdí pracovníci mají velké úmysly. Ale jak vysvětluje několik reproduktorů a trenérů produktivity, potřebujete prostoje. Melissa Gratias říká: „Pracovní chytřejší je snaha o produktivitu spojenou s úctou k prostojům a odpočinku.“A to je přesně pravda.“.

Soustředit se na sebe

Druhou lekcí, kterou si můžete vzít z „Sharpen the Saw“, je zaměřit se na sebe. Můžete také nazvat tuto péči o sebe. Covey to však bere trochu hlouběji pro dobře zaoblenou rozmanitost péče o sebe, než na co může být mnoho lidí zvyklé.

Přemýšlejte o tom, jak často se cítíte unavení, nevrlý, rozptýlený a obecně blah. Ano, mohli byste se jen pokusit křičet na sebe a donutit se pracovat. Uděláte věci, ale ne tolik, jak chcete. Navíc, kvalita obvykle trpí také.

Co kdybyste si chvíli vzali, aby se nejprve cítil lépe? Představte si, že místo toho, abyste strávili hodinami, strávili jste 30 minut na hodinu zaměřené na vás. Cítili byste se více ostražité a soustředěné. Vyřešíte své úkoly rychleji a efektivněji, aniž byste se snažili najít tillion způsoby, jak mezi nimi odložit. Ten trochu času vám ušetří o několik hodin později a vaše úkoly trochu usnadňují.

Naostřit pilu a budete produktivnější. Je to tak jednoduché.

Vyvážení pily

Ano, měli byste oostřit pilu, ale musíte ji vyrovnat rovnoměrně. To vytváří rovnováhu. Koneckonců, pokud je jen část vaší pily ostré, stále to nefunguje tak dobře, jak by to mělo.

Covey uvádí čtyři dimenze jako součást ostření:

  • Fyzické. cvičení, spánek, jíst správně, dostat masáže, studené sprchy atd.
  • Duchovní. modlit se, deník, meditovat, praktikovat vděčnost, chůze v přírodě atd.
  • Emocionální/sociální. trávit čas s blízkými, setkat se s novými lidmi, sportovat, eliminovat toxické lidi, kultivovat silné vztahy
  • Mental. Vezměte si kurzy, přečtěte si důležité knihy, jděte do muzeí, poslouchejte vzdělávací podcasty, pokračujte v učení a stimulaci své mysli každý den

Tyto čtyři oblasti jsou spojeny. Když se soustředíte na všechny čtyři, vytvoříte vyváženější život. Pokud je i jeden zanedbán, může to negativně ovlivnit ostatní.

Vytvořte krátký seznam dvou nebo tří věcí, které můžete každý den dělat, abyste se zaměřili na tyto čtyři oblasti. Můžete dokonce použít časovače Pomodoro, abyste si udělali čas jen pro vás. Nalezení správné kombinace, která vyhovuje vašemu rozvrhu, může trvat čas, ale jak to uděláte, zjistíte, že se cítíte lépe a během dne dosáhnete více, aniž byste se na konci cítili vyčerpaní.

Crystal strávil více než 15 let psaním o technologii, produktivitě a trochu všeho ostatního. Vždy se snaží nové způsoby, jak porazit otálení a rozptýlení, aby zůstala produktivnější a doufejme, že pracuje méně hodin.