Oprava sekačky na trávu Snadno automatická sytič. Dusit na trávníku sekačkou

Oprava sekačky na trávu Snadno automatická sytič!

Ano, víme, jak se to cítí, když se vaše trávník vůbec nezačne nebo nezačne zpočátku, pak přestane běžet.

Ve skutečnosti to není konec. Existují další problémy s automatickým sytičem na trávu, které mohou způsobit vaši bolest hlavy.

Jsme tu však, abychom rozdělili vaše břemeno. Zde, v tomto článku, budeme hovořit o nejběžnějších problémech, proč se problémy objeví a jak je můžete vyřešit.

Nakonec také existuje sekce FAQ, která odpoví na nejběžnější otázky související s tématem. Takže ponecháte znát všechny potřebné informace týkající se problémů.

Základy automatické sytiče sekačky na trávu

Ačkoli otázka- jak funguje automatická sytič na trávu?„Je zde spíš špičkou ledovce, to vám pomůže s snadnějším řešením problémů.

Automatická sytička je ventil karburátoru, který udržuje správný poměr směsi vzduchového paliva, když se motorový. Upravuje změnu teploty, když se motor zahřívá a umožňuje vstoupit ideální množství vzduchu.

Když tedy sytič zabraňuje zbytečnému proudění vzduchu, obohacuje směs vzduchu současně. A tento proces je zásadní pro spuštění motoru.

Nyní musíte znát odpověď na ‘Kde je sytič na jezdeckém trávníku?’Chcete.li vyřešit potíže s příslušnými problémy.

No, sytič je vedle sedadla na levé straně. Některé sekačky přicházejí s manuální syticí, kterou si snadno všimnete. Ale jiní mají dohromady škrticí a škrticí páku. Jasně si to však jasně všimnete, protože existuje symbol sytiče.

oprava, sekačky, trávu, snadno

Nyní se můžeme vydat na možnost řešení problémů.

Většina běžných sekaček na trávu automatické problémy s syticí

Tyto tři problémy jsou poměrně běžné, kterým většina uživatelů čelí. Diskutujeme o problémech, důvodech za nimi a o tom, jak s nimi můžete vypořádat.

Sekačka na trávu nezačne

Možná jste to chvíli zkusili, ale sekačka se nezačala sama. Nyní je vaše otázka- proč se moje trávník nezačne?‘, že jo?

Problém je s automatickou dusicí sekačky. Motýl sytič se nezavírá správně, i když se ho pokusíte zavřít, znovu se otevře to. Proč se to stane, je to, že celá paže, která drží mechanismus automatického sytiče, je nějak tlačena příliš daleko k karburátoru.

Pokud vyvstává další otázka, že jak je tlačena příliš daleko, dobře, je to možná z vibrací nebo někdo něco zasáhne a někam ji pohne.

Jak to tedy můžete opravit? Někteří lidé okamžitě nahradí zapalovací svíčku, aby to vyřešili. Ale hej, tohle tady nebude fungovat.

Tyto kroky níže se dostanou k hlavní příčině problému a umožní vám trvalou léčbu.

Krok 1: Odstraňte sestavu filtru vzduchu

První věc, kterou uděláte, je zajistit, aby motor je studený.

Poté najdete dva šrouby, které drží sestavu vzduchového filtru na karburátoru, odstraňte je. K práci budete chtít použít nárazovou zbraň s 8mm zásuvkou. Pokud to uděláte správně, celá sestava vzduchového filtru by měla být hned.

Krok 2: Postupujte podle kabelu propojení škrticí klapky směrem k karburátoru

Zde se budete řídit kabelem škrticí klapky směrem k karburátoru, kde přesně je mechanismus sytiče přesně. Jak jsme řekli, mechanismus sytiče je tlačen příliš daleko směrem k karburátoru, uvidíte to sami.

Krok 3: Použijte pár kleště

Chcete.li vytvořit řešení, použijte své kleště a vytáhněte věci zpět. Přitom začněte v malých přírůstcích jako méně než čtvrt palce. Takto byste měli posunout mechanismus sytiče směrem k opaku, daleko od karburátoru.

Vidíte, že motýl sytič je pěkný a uzavřený. Chcete.li otestovat, zda jsou věci perfektní, zatlačte sytič a zjistěte, zda se to znovu uzavře.

Nyní začněte sekačku a voila! Začne samo o sobě, pokud postupujete na správné pokyny.

Automatický systém sytiče je zaplaven

Je vaše sekačka uzamčena a přestala běžet, i když byla úspěšně spuštěna?

Pokud ano, pak systém sytiče zaplavuje. Zní to komplikované?

No, dovolte mi vysvětlit, jak se to stane.

Motor začal perfektně, nechal jste ho při plné sytičce asi několik sekund a příliš mnoho paliva vstoupilo do střediska spalování. To je to, co znamená „motor byl zaplaven“.

Pro tento problém bude trvat poměrně dlouho, než se palivo vypouští z komory a do přesného bodu, kdy je vaše sekačka v pořádku, začít znovu. Pokud jsou věci horší, možná budete muset otevřít motor, abyste vypustili palivo a vrátili věci zpět do normálu.

Jak to tedy můžete vyřešit?

Při řešení problému nemusíte nikdy spustit uzamčený motor při prvním tahu šňůry. Takže zatáhněte šňůru, dokud si nevšimnete, že motor je na správné cestě spuštění, spíše než neustále tahal šňůru na plnou sytičku.

Když můžete cítit, že ‘ano! Další tah to začne!‘, Opatrně položte páku do poloviny hlavy. Nechá to vstoupit do vzduchu a snížit šance na váš motor je zaplaveno.

Automatická sytič je zaseknutá

Mluvili jsme o situaci, kdy je sytič volný a není správně uzavřen.

Ale v tomto případě se sytič nemusí otevřít a zavírat, drží se a nepohybuje se. Tento důvod také vede motor k záplavové situaci, i když postupujete na správné kroky, abyste jej mohli spustit. Uvízlá sytička není nikdy dobrá, protože to nedovolí, aby motor začal dokonale.

První věc, kterou byste měli vědět, jsou důvody, proč se automatická sytič uvízne.

Existují dva hlavní důvody pro následky- dusivý prut rezavě. Je přirozené, že dusivá prut zredne v průběhu času, ale když je příliš zrezivělý na záchranu, dojde k selhání škrtícího kusu.

Pokud namazáte hřídel sytiče, abyste ji správně udržovali, nemusí se zobrazit nahromadění rzi. Někdy je nesprávné úložiště to, co způsobuje rzi dusiče. Když během špatných povětrnostních dnů neustále neodkládáte sekačku do chráněné oblasti, může se stát rez.

A v průběhu času může tato jednoduchá rzi způsobit nošení a poškození syticí a konečně vás porušuje škrticí kousek.

Je důležité brát v úvahu věci, když se sytič drží jen nepatrně. Jinak se nečistota bude neustále stavět, dokud se sytič úplně nezasekává.

Musíte tedy pravidelně kontrolovat a namazat škrticí šachtu a sytič. Je docela snadné stříkat čistič karburátoru do šachty pro uvolnění štěrku. Umožní to, aby se sytič vrátil správně.

Také uložte sekačku v suché a chladné oblasti, aby se zabránilo nežádoucímu rezivujícímu procesu.

Často kladené otázky

Měla by být sytič otevřena nebo uzavřena při spuštění?

Motor by měl být uzavřen při spuštění studeného motoru. Povolí víceméně vzduch do motoru sekačky a udržuje perfektní poměr vzduchu-paliva.

Sekačka běží pouze s syticí, je to špatné?

Ano, je pravděpodobné, že je problém s karburátorem. Poté byste měli vyčistit karburátor. Pokud problém není vyřešen, vyměňte karburátor.

Co když necháte sytič?

Pokud už dlouho necháte sytič, může vést motor k opotřebení, odpadní palivo nebo jiné nežádoucí situace. Je to také špatné pro životní prostředí.

Závěr

Podívejte se, jak daleko se vám podařilo být v tomto příspěvku! Doufejme, že máte požadované informace týkající se automatických problémů se sekačkou na trávu.

Automatická sytič je malý kus vybavení, není tak těžké pochopit část a řešit relevantní problémy. Pokud udržujete karburátor čistý, pravidelně namažte škrticí šachtu, můžete utěsnit šance, že budete čelit jakémukoli problému automatickou sytičkou.

Můžete si také přečíst:

Nahlásit tuto reklamu na této reklamě

Tento web je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu navrženého tak, aby poskytoval prostředky pro weby pro vydělávání reklamních poplatků.

Nahlásit tuto reklamu na této reklamě

Zde je důvod, proč se vaše sekačka na trávu nezačne a co s tím dělat

Stojí ve vaší garáži s mrtvou sekačkou na trávu, prohlížeč telefonu otevřeným pro Google a obrovská nezkrotná krajina malého řešení problémů s motorem před vámi, může být snadné odradit. Koneckonců, téměř cokoli, co brání sekačce na trávu, může také zabránit tomu, aby se začalo. Zjednodušme všechny tyto možnosti a nulu v běžných počátečních problémech a ty, s nimiž se pravděpodobně setkáte.

Vaše situace by samozřejmě mohla zahrnovat všechny druhy zařízení považovaných za „sekačky.„Mohli byste mít jednoduchou sekačku nebo možná sekačka elektrického startu. Ale můžete mít také jezdeckou sekačku, elektrickou sekačku nebo sekačku s nulovým otočením, která stojí více než jiskra Chevrolet. Možná dokonce budete mít traktor tažení rotační řezačky jako Bush Hog, v takovém případě pravděpodobně tento článek nečtete. Podíváme se na nejběžnější: push sekačky a jezdecké sekačky. Vaše elektrická sekačka je v podstatě vždy spuštěna a vaše licenční dohoda může zakázat vaši práci na vašem vlastním traktoru. Nebudeme se také zabývat přímo sekačkami s nulovým otočným. Pojďme se ponořit do některých důvodů, proč vaše sekačka nemusí začít a co byste s tím měli udělat.

Problémy s systémem zapalování: zapalovací svíčky

V určitém okamžiku. možná, když slova „máme zapalování“ z palebné místnosti Kennedy Space Center. mnozí z nás začali myslet na slovo „zapalování“ jako synonymum pro „startu“, ale to není přesně to, co se děje se zapalovacími systémy. Zapalovací systém je ve skutečnosti o výrobě jiskry, která zapálí směs palivového vzduchu ve válci motoru). Ignition se děje nepřetržitě, když používáte sekačku. Několik komponent tohoto systému může být viníky, když se motor nezačne.

Nejběžnějším viníkem je pravděpodobně zapalovací svíčka, která potřebuje čištění nebo výměnu. Nahromadění z neustále explodujícího válce motoru nakonec degraduje výkon zástrčky, dokud nebude vůbec správně fungovat. Je trochu snazší diagnostikovat špatnou zapalovací svíčku v motoru, který sotva začne než ten, který se vůbec nezačne, a pokud jste si nedávno všimli, že vaše sekačka vás nutí vytáhnout startovací lano těžší, je náchylná ke ztrátě energie při běhu nebo začne používat více plynu než obvykle, zástrčka může být problémem. Nejjasnějším znakem potíží je, když se váš motor otočí, ale ve skutečnosti ne.

Je dobré je nahradit alespoň jednou ročně a čištění nebo výměna zástrček je rozumným prvním krokem při řešení téměř jakéhokoli počátečního problému. Můžete zkusit jemně vyčistit zapalovací svíčku s jemnými pískovým papírem, souborem nebo měkkým drátěným kartáčem a můžete použít sprej karburátoru nebo zásuvného čisticího spreje, aby pomohli. Prostě buďte něžní; Poškozené zástrčky nebudou k vašemu motoru laskavé. Existují i ​​jiné potenciální problémy s plugem (nesprávná zástrčka, špatný mezera nebo prasklý izolátor), které nemusí být za to diagnostikovat, vzhledem k tomu, že nahrazení zástrčky novým (a správným) jednou řeší všechny tyto problémy najednou.

Problémy s zapalovacím systémem: Plug Hores and Coil

Po vypořádání se s plugem je jen čas na to, abyste se s vaší diagnostikou vážili. Nejprve však zkontrolujte své dráty zástrčky pro zjevné opotřebení nebo poškození. Pokud se zdá, že jsou ve špatném stavu, pravděpodobně jsou, což je činí nahrazením dobrý nápad bez ohledu na to, zda jsou plnou příčinou vašich počátečních potíží. Dále je čas ověřit, že váš motor nedostává jiskru. Umožněte vlákna zástrčky proti kovové části samotného motoru a nechte někoho pokusit se spustit sekačku, když pozorujete zástrčku. Pokud důsledně nevidíte jiskru, měli byste se začít dívat na jiné možné příčiny.

Pokud jsou vaše dráty zástrčky v dobrém stavu, ujistěte se, že navázaly dobrý kontakt se zapalovacími svíčkami. Vyčistěte své terminály a v případě potřeby mírně stiskněte terminály s kleštěmi. Pokud má vaše sekačka přepínač zapnutí/vypnutí, použijte elektrický tester a ujistěte se, že funguje. Přepínání na sekačkách s tažnými šňůry mohou být trochu složité, takže by mohlo být dobré zkontrolovat funkci/vypnuto s multimetrovou sadou do režimu kontinuity. Jde o to, že by se kontinuita měla změnit, když se přepínač změní ze zapnuto na vypnutí; Některé přepínače by mohly uzavřít obvod, zatímco jiné by mohly otevřít obvod, ale určitě by měla dojít ke změně, když přepínač, dobře, přepínače. Zkontrolujte, zda regulační vodič cívky spojující motor k cívce není obroušený; Pokud to zkracuje motor, sekačka se nezačne ani neběží. Nakonec zvažte nahrazení cívky. Nejedná se o uživatelé, ale jsou cenově dostupné a kritické pro zahájení a provozování sekačky.

Baterie umírají na život

Zdaleka nejběžnějším prvkem zapalovacího systému, který může zabránit zahájení sekačky na koni je baterie. Téměř 20%. 11.8 milionů. o výsledcích vyhledávání Google pro slovo „baterie“ zahrnují frázi „mrtvá baterie“, protože to je to, co baterie v zásadě dělají: utratí veškerou svou energii a „zemřít.„A baterie sekačky na trávu jsou téměř vždy zaplavené olověné kyselé baterie, které umírají snadněji a důkladněji než jakýkoli jiný druh.

Spousta práce na opravě problému s baterií je stejná jako správné udržování baterie, které můžete začít. To znamená, že je to věci, které byste stejně měli dělat pravidelně. Vyčistěte tedy terminály baterie drátěným kartáčem (svorky na svorku mohou vyžadovat speciální typ štětce, často ve tvaru kužele). Pokud je to nutné, použijte čistič koncového baterie, i když je to zřídka. Ujistěte se, že všechna elektrická připojení jsou čistá a těsná. Baterie, které nebyly udržovány s pramenem nebo inteligentní nabíječkou při skladování, například v zimě, pravděpodobně budou muset být nabita a někdy bude muset být dokonce i vyměněno. Pokud je vaše baterie v dobrém stavu, podívejte se na alternátor a startér. Testování alternátoru je jednoduché na vybavení s pracovními světlomety, jak mnoho jezdících sekaček. Jen pozorujte světla. Pokud se při vypnutí motoru neztlumí, pravděpodobně máte problém alternátoru.

oprava, sekačky, trávu, snadno

Po ověření, že máte plně nabitou baterii a pracovní alternátor, zkontrolujte všechny dráty připojené k alternátoru a startéru pro poškození. (Můžete je vyzkoušet multimetrem, pokud jste podezřelí z jejich stavu.) Pokud se vše ostatní odhlásí, vyzkoušejte svůj solenoid a přepínač startéru pomocí postupů uvedených v tomto průvodci Briggs Stratton.

Potíže s palivem

Tu a tam uvidíte novinky o možném „věčném pohybovém stroji“ vymyšleném v laboratoři vědce (nebo mysli), ale dokud si ho nebudete vyzvednout v Home Depot, budete jednat s palivem pro svůj trávník sekačka. To obvykle znamená benzín a existuje několik společných bodů selhání, které mohou malé motory zažít, když se snaží získat palivo z nádrže, do místa, kde je potřeba pro vnitřní spalování.

Nejprve se ujistěte, že máte v nádrži plyn. Toto je přehlíženo častěji, než byste mohli hádat, zvláště když již napůl očekáváte další problémy se sekanou a váš mozek vydává čerpadlo tím, že v tomto kontextu rámujete vše. Dále prozkoumejte věk používaného plynu. Koupili jste použitou sekačku? Bylo to ve skladování déle než pár měsíců? Samotný plyn na chvíli seděl v plynu? Plyn může jít na jih za měsíc, takže pokud vám někdo říká, že může sedět dva roky (běžné číslo v sekačce) bez chemické pomoci nebo důsledků, měli byste si vzít radu údržby od někoho jiného.

Sekačky by měly být skladovány bez plynu nebo s přidaným stabilizátorem paliva (výše uvedená „chemická pomoc“), aby se zabránilo těmto problémům. Staré plynové ucpávky a poškozují palivové potrubí a karburátory a nezačne motor velmi dobře, i když to dělá na správném místě. Pokud již máte ve své sekačce starý plyn, možná budete muset odstranit a vyčistit komponenty palivového systému, jak je popsáno zde jednoduchou zelenou.

Problémy s palivem: palivový systém

Pravidelně vyměňte palivový filtr, zejména pokud jste v motoru měli starý plyn. Pokud má váš motor palivové čerpadlo. a to pravděpodobně ano. bude sídlí mezi palivovou nádrží a karburátorem. Když jste mimo možnosti, zkontrolujte, zda se skutečně čerpá pomocí průvodce, jako je tento z Hello Praktical.

Existuje také možnost, že se nepoužíváte s některými pomůcky, které do nich zabudovalo mnoho sekaček na trávu, aby se zajistila, že správná směs paliva/vzduchu se dostane do motoru. Za prvé, je tu baňka: obvykle jasný, gumový výčnělek poblíž karburátoru, který můžete stisknout. Naplní se palivem a vstříkne palivový systém dalším palivem podle potřeby.

Měli byste se také naučit správně používat funkci manuálního sytiče motoru, pokud ji má. Mnoho novějších motorů má automatickou sytičku a sekačky mají obecně buď sytič nebo primingovou žárovku, protože oba vykonávají práci obohacení směsi paliva/vzduchu pro spuštění motoru. Začněte svůj motor s rozšiřováním a poté jej přesuňte do opačné polohy, jakmile sekačka správně běží. Ponechání sytiče se stane nebo potenciálně poškodí motor. Zkontrolujte také, zda je ucpaná malá díra v plynovém uzávěru. Tato díra vytváří otvor, který umožní palivo pohybovat se dolů po palivových potrubích, a pokud je ucpaná, váš motor bude hladověn z paliva.

Vzduchové filtry

Samozřejmě, když je čas, aby věci vyhodily do povětří uvnitř válců vašeho motoru, plyn je jen polovina příběhu. Vaše sytič (pokud ji máte) říká druhé polovině: také potřebujete vzduch, aby se smíchal s plynem, a některé mechanismy, které pomáhají s mícháním. Shoke způsobuje, že směs paliva/vzduchu bohatší tím, že omezí (dočasně) tok vzduchu karburátorem. Jakmile je motor spuštěn, měli byste vrátit sytič (a tím i průtok vzduchu). Existuje však několik možných důvodů, proč byste mohli i nadále mít problémy s proudem vzduchu.

Prvním je špinavý vzduchový filtr. Stejně jako většina částí sekačky na trávu je vzduchový filtr náchylný stát se špinavějším, než se zdá být možné. To znamená, že dělá svou práci, a to také znamená, že filtr vyžaduje čas od času čištění nebo výměnu. Špinavý vzduchový filtr způsobí, že se motor chová ve všech druzích, včetně toho, že se nespustí snadno nebo vůbec. Vaše sekačka má jeden nebo dva filtry, z nichž každý může být pěna nebo papír. Obvykle je lepší vyměnit papírový filtr, pokud je to možné, ale jinak jej klepněte na tvrdý povrch a jemně ho vyhodit zevnitř kompresorem vzduchu.

Pěnové filtry jsou trochu více zapojené. Začněte klepnutím a vyfukováním jako papírový filtr, poté jej důkladně nastříkejte odmaštěním filtru a nechte 15 minut namočit po dobu 15 minut. Opláchněte pod čistou tekoucí vodou a nechte ji uschnout. Do té míry, že je to možné bez poškození filtru, stiskněte filtr, aby olej pracoval. Po několika minutách přeinstalujte filtr a otřete jakýkoli přebytečný olej.

Vzduch: Karburátor

Někdy je vaše směs paliva/vzduchu vypnuta, protože karburátor nedělá svou práci správně. V extrémních případech by to mohlo zabránit spuštění motoru. V tu chvíli si musíte vybrat mezi čištěním a přestavbou karburátoru. Naštěstí jsou tyto procesy většinou velmi jednoduché. Standardní proces čištění sacharidů je odstranit a čistit (nebo vyměnit) vzduchový filtr a poté prohlédnout karburátor dovnitř a ven pro zbloudilé zbytky. Nakonec, nastříkejte karburátor čistič do karburátoru, zatímco je motor běží, podle pokynů na spreji může.

Pokud to nefunguje. snad proto, že guma a gunk uvnitř karburátoru jsou extrémní v důsledku věku nebo běhu se starým benzínem. odstranění a přestavba carb není tak děsivá, jak to zní. Je to v podstatě proces sundávání sacharidů a poté vyčištění všeho z toho, co můžete. Je také dobrý nápad pořizovat několik fotografií, takže si můžete být jisti, jak se všechno vrací dohromady. Nakonec se znovu sestavte. Briggs Stratton má dobrý online přehled o tomto procesu.

Pokud vás to způsobí, že vás to příliš nervózní, zkuste přidat čisticí směs 4 uncí mořské pěnové úpravy a 8 uncí benzínu do nádrže. Vyjměte zapalovací svíčku a poté připravujte a přepněte motor nebo lano, abyste směs vtáhli do sacharidu. Nechte jej sedět 24 až 72 hodin a poté spustit motor na pokyny pro mořskou pěnu.

Šance, konce a tipy

Existuje několik dalších poměrně běžných situací, které mohou zasahovat do zahájení sekačky. Nikdy není špatný nápad změnit svůj olej, ale nezapomeňte to udělat správně. Starý olej, nedostatečný olej, přeplnění olejem nebo používání oleje, který je nesprávná hmotnost (viskozita) pro teplotu venku může přispět k obtížnému spuštění.

Udržujte svou sekačku čistou; Nadměrné množství špíny a zbytků může zpomalit rotaci čepele a bránit se startování. Podobně, pokud jste se sekací narazili na něco nedávno, prohlédněte si palubu sekačky, abyste se ujistili, že se čepele mohou volně otáčet. Čepel zasahující palubu může zabránit sekačce v celkovém spuštění.

Konečně je tu nepříjemné podnikání startovacího lana. ta věc, kterou si nacházíte na sekačce. Existují dva typy majitelů sekaček: ti, kteří proklínali bohatství a zpochybňovali charakter sekaček pro vymýšlení předkrmu zpětného rázu a ti, kteří vůbec nepoužívali předkrm zpětného rázu. Mezi běžné příčiny problémů s lanem patří nadměrné vyplnění olejem a zbytků zasahující do rotace v palubě sekačky, jak je uvedeno výše. Podobné problémy zahrnují lopatky ohýbané sekačky a poškozené paluby sekačky. Šňůra může být také obtížné vytáhnout, protože brzda setrvačníku (ovládaná tyčem, kterou musíte při používání sekačky držet). Zkuste uvolnit nebo zpřísnit kabel, poté opakovaně otevřete a zavřete lištu, která zapojí brzdu setrvačníku. Pokud to nefunguje, možná budete potřebovat odbornou pomoc. Pokud se k tomu cítíte, Briggs Stratton má pokyny pro výměnu setrvačníku. Podobně bude hydrolotovaný motor (ten, který se chopil po získání vody v motoru) obvykle vyžaduje odbornou pomoc, pokud nejste na tyto kroky od zahradních průvodců.

Problémy, které nejsou (přesně) problémy

Někdy uslyšíte, že příčinou nějakého problému je funkce a ne chyba, ale rozlišení není užitečné, pokud nemůžete spustit sekačku na trávu. Nejlepším příkladem je mechanismus nazývaný „bezpečnostní blokování“ (nebo často „bezpečnostní přepínač“), kterým vaše sekačka nebude spuštěna, protože některá jiná věc není zcela správná. Například jezdecké sekačky, které nezačnou, pokud sedíte na sedadle. Některá auta mají blokování, která vám brání v jejich provozu, pokud jste měli několik piv, ale naštěstí sekačky tuto funkci ještě nemají, protože by zabránilo tomu, aby se asi 90% sobotního odpoledne stala sečení trávníku vůbec.

Bezpečnostní přepínání na většině jezdeckých sekaček zahrnuje spínač sedadla, který nedovolí běhu motoru, pokud není sedadlo obsazeno; Přepínač bezpečnosti PTO, který by mohl zabránit tomu, aby se čepele v určitých situacích otočily a zabránily sekačce zahájit (například) lopatky; brzdový spínač, který zabrání zahájení sekačky, pokud se neaplikuje brzda; a zpětný spínač, který zabraňuje sečení. Je zřejmé, že několik z nich může zabránit tomu, aby motor spustil, pokud nefungují.

Může být lákavé deaktivovat některé nebo všechny tyto bezpečnostní přepínače. Ne. jsou tam z dobrých důvodů. Pokud nejste užitečnost s multimetrem a obvody, řešení vadných bezpečnostních přepínačů může být pro profesionála další prací pro profesionála.

Průvodce řešením problémů

Jak tedy víte, který z těchto problémů brání vašemu sekačce? Podívejme se na několik otázek, které vám pomohou zúžit nejběžnější problémy a jejich řešení. Pokud je vaše sekačka plná paliva, ale běží pouze po dobu několika sekund, zkontrolujte, zda se v čepu na plyn prokáže. To by mohlo být také známkou starého benzínu. Pokud motor nebyl spuštěn déle než měsíc, zacházejte s plynem jako podezřelým. Můžete také vyčistit karburátor a vyčistit nebo vyměnit zapalovací svíčku.

Pokud váš motor zní, jako by to kliky, ale úplně se neobrátí, můžete mít elektrický problém. možná startér. Pokud uslyšíte kliknutí na zvuk, ale nic jiného, ​​to podobně navrhuje startér, baterii nebo související problémy. Pokud nic neslyšíte, když otočíte klíč, zkontrolujte solenoid startéru a jeho spojení. To by také mohlo znamenat problémy s baterií, cívkou, spínačem zapalování nebo bezpečnostními blokování. Slyšení vůbec nic nemůže naznačovat, že vaše sekačka odmítá začít, protože je nízká na olej.

Pokud se motor pomalu klikou, pravděpodobně máte selhávající baterii. Zkontrolujte baterii a alternátor. Pokud je váš pultová šňůra obtížná, zkontrolujte, zda je brzda setrvačníku uvolněna. Ujistěte se, že v motoru nemáte příliš mnoho oleje a že je to správná váha pro sezónu. Dalším znakem motoru může být přeplněn olejem je přítomnost modrého nebo bílého kouře, když běží. Na druhé straně černý kouř naznačuje, že palivová směs je příliš bohatá. Vyměňte vzduchový filtr a zkontrolujte mechanismus sytiče.

Jak založit sekačku na trávu

Tento článek byl spoluautorem Jeremy Yamaguchi. Jeremy Yamaguchi je specialista na péči o trávník a zakladatel/generální ředitel Lawn Love, digitální tržiště pro péči o trávník a zahradnictví. Jeremy poskytuje okamžité satelitní citace a může koordinovat službu ze smartphonu nebo webového prohlížeče. Společnost získala finanční prostředky od významných investorů, jako jsou Y Combinator, Joe Montana, Alexis Ohanian, Barbara Corcoran a další.

V tomto článku je citováno 8 odkazů, které najdete ve spodní části stránky.

Tento článek byl prohlížen 672 473krát.

Zahájení trávy může být zastrašující, zejména pokud jste to nikdy předtím neudělali. I když existují určité rozdíly mezi trávníky, stejná základní technika funguje pro mnoho z nich. S trochou praxe a nějaké loketní mastnoty začnete na trávu jako profesionál v žádném okamžiku!

Zahájení trávníku

Připravte se na zahájení trávy. Přesuňte na trávu do otevřené travnaté oblasti. Vyčistěte hračky nebo skály všech dětí. [1] X Zdroj výzkumu

Ujistěte se, že vaše sekačka má plyn a olej. Pokud má sekačka čtyřtaktní motor, můžete si olej zkontrolovat otevřením olejové náplni nebo mění. Pokud má vaše sekačka dvoudobý motor, musíte v plynu smíchat olej. Ujistěte se, že smícháte správný druh oleje s plynem a ve správném poměru pro váš motor.

 • Pokud není zapalovací svíčka pevně připojena, naleznete v uživatelské příručce. Možná budete muset vzít na trávu na mechaniku, aby ji opravil.
 • Nechte mechanik změnit zapalovací svíčku jednou ročně. [2] X Zdroj výzkumu
 • Pokud vaše sekačka nemá tlačítko Prime, přeskočte tento krok. Určitě však zkontrolujte uživatelskou příručku.
 • Pokud je sekačka studená, vytvořte sytič. Sytič pomáhá poskytovat bohatší směs palivového vzduchu k motoru, což jí pomáhá běžet, dokud se zahřeje. Jakmile sekačka běží několik minut, vypněte sytič.
 • Pokud to nezačne ani nevydává žádné zvuky, zapalovací svíčka nemusí být připojena. Zkontrolujte zapalovací svíčku a zkuste to znovu.
 • Pokud to spustí a zní to, jako by se to pokoušel začít (ale ne), možná nebudete mít v nádrži dostatek plynu.

Diagnostika problémů

 • Před tím musíte odpojit zapalovací svíčku. Jinak riskujete, že trávník počínaje rukama uvnitř.
 • Pokud je startér po vyčištění trosek stále zaseknutý, podívejte se na mechanika.
 • Pokud vaše trávník kouří a nezůstane, vezměte ji na malý motor mechanik. Vaše sekačka může potřebovat servis.
 • Zkontrolujte svou uživatelskou příručku a zjistěte, zda tento problém řeší. Některé modely mají „vtípky“, které lze snadno opravit, pokud víte, jak to udělat.
 • Při změně výšky svého trávníku buďte vždy opatrní. Ujistěte se, že sekačka je vypnuta a zapalovací svíčka je odpojena.

Péče o vaši trávu

 • Pokud sekačka na trávu nemá měrku připojenou k olejovému víku, podívejte se na linku „výplně“ uvnitř olejového nádrže. Pokud je hladina oleje pod touto linií, přidejte více oleje.
 • Pokud se rozhodnete olej změnit sami, nezapomeňte správně zlikvidovat zbylý olej tím, že jej vezmete do recyklačního zařízení. Použitý olej může kontaminovat podzemní vodu a poškodit životní prostředí.
 • Nikdy se nepokoušejte pracovat pouze na strojích. Pokud se zraníte, nikdo vám nebude pomoci.
 • Vyvarujte se naplnění plynové nádrže příliš vysoké. Pokud tak učiníte, plyn se může vysypat a způsobit oheň.
 • Pokud si nejste jisti, jaký druh plynu použít, viz vaše uživatelská příručka.
 • Během horkého léta se starat o svůj trávník, hluboko a zřídka. [11] X Zdroj výzkumu
 • Vyberte si hnojivo pro trávník v závislosti na tom, zda chcete dosáhnout růstu, doplnit chybějící živiny nebo vyvinout silnější kořeny. [12] X Zdroj výzkumu
 • Jakmile zjistíte, co funguje pro váš trávník, držte se tohoto plánu a uvidíte ho.

Komunita QA

dík! Jsme rádi, že to bylo užitečné. Děkujeme vám za vaši reakci. Jako malé poděkování bychom vám rádi nabídli dárkovou kartu 30 (platný v Gonift.com). Použijte jej k vyzkoušení skvělých nových produktů a služeb na celostátní úrovni bez placení plné ceny. víly, dodávky potravin, oblečení a další. Užívat si! Vyžádejte si svůj dárek, pokud vám Wikihow pomohl, zvažte prosím malý příspěvek, který nás podporuje při pomoci více čtenářům, jako jste vy. Zavázali jsme se poskytnout světu bezplatné zdroje návodů a dokonce nám pomáhá v naší misi. Podpora wikihow

dík! Jsme rádi, že to bylo užitečné. Děkujeme vám za vaši reakci. Jako malé poděkování bychom vám rádi nabídli dárkovou kartu 30 (platný v Gonift.com). Použijte jej k vyzkoušení skvělých nových produktů a služeb na celostátní úrovni bez placení plné ceny. víly, dodávky potravin, oblečení a další. Užívat si! Vyžádejte si svůj dárek, pokud vám Wikihow pomohl, zvažte prosím malý příspěvek, který nás podporuje při pomoci více čtenářům, jako jste vy. Zavázali jsme se poskytnout světu bezplatné zdroje návodů a dokonce nám pomáhá v naší misi. Podpora wikihow

Je pravděpodobné, že prsty na startovací spojce zůstávají otevřené, když ji vytáhnete tak, aby byly poklepeny kovovým šálkem na mušku, na které se chytí, když se přijímají startér. Je to typický zvuk pro starší použité sekačky a nic se o to příliš znepokojuje. Pokud bude pokračovat po zahájení, může to být výsledek klepání tyče v motoru, v tomto bodě nahraďte motor nebo sekačku.

dík! Jsme rádi, že to bylo užitečné. Děkujeme vám za vaši reakci. Jako malé poděkování bychom vám rádi nabídli dárkovou kartu 30 (platný v Gonift.com). Použijte jej k vyzkoušení skvělých nových produktů a služeb na celostátní úrovni bez placení plné ceny. víly, dodávky potravin, oblečení a další. Užívat si! Vyžádejte si svůj dárek, pokud vám Wikihow pomohl, zvažte prosím malý příspěvek, který nás podporuje při pomoci více čtenářům, jako jste vy. Zavázali jsme se poskytnout světu bezplatné zdroje návodů a dokonce nám pomáhá v naší misi. Podpora wikihow

Jak začít sekač na trávu?

Pokud jde o sečení obrovských obvodů trávy, jezdící sekačky, jako jsou menší jednotky John Deere, jsou nejlepší investice, kterou můžete udělat.

Jsou to pravděpodobně nejpohodlnější nástroje pro pohodlně řezání trávy v nejkratším čase. Díky různým výhodám, které nabízejí, jsou sekačky na trávníku dražší než tradiční sekačky.

To je však příběh na další den. Nyní, podle ctnosti, že jste tady, je pravděpodobné, že neznáte nejlepší způsob, jak zahájit jezdeckou sekačku na trávu. Fret ne, tato příručka je určena pro vás.

Jak si uvědomíte, zatímco kroky, jak zahájit sekačku na trávu. Obecně však při spuštění sekačky na trávu nenechte startovací kliku více než 15 sekund najednou. Mohli byste se vyslýchat, proč byste se měli rozhodnout pro sekačku na trávníku namísto tradičních? Dobře, malá znalost některých jeho výhod neublíží.

Běžné důvody, proč se sekačka na koni nemusí začít

Takže ve vaší snaze o zahájení sekačky na jezdecké trávníkové sekačce jsou některé věci, které vám mohou způsobit nějaké škytavky. A co víc, zatím nevyžadují nákladní opravy.

Jako takový, předtím, než přistoupíte ke spuštění sekačky na trávu, zkontrolujte správně tyto společné důvody, proč se sekačky na trávníku nemusí začít začít.

 • Nedostatečný plyn: Zní to šíleně, ale je to velmi běžné. Před pokusem o zapálení sekačky zajistěte, aby hladiny paliva byly na místě. Vaše sekačka může mít palivový měřidlo, ale pokud tomu tak není, zajistěte, aby plyn byl alespoň ¾.
 • Nedostatečná hladina oleje: Olejový ventil je obvykle blízko motoru. Použijte měrku na čepici olejové nádrže, abyste zjistili, zda to vypadá zdravě, a podle toho ji nahraďte. Neočekáváme, že to bude mozek; V případě, že je tomu tak, tato příručka vám pomůže o tom, jak změnit olej v sekaně na trávníku v případě pochybností.
 • Ucpaný karburátor: To obvykle vyplývá z používání zatuchlého plynu a pravidelného čištění karburátoru. V případě špinavého karburátoru je zde podrobný průvodce, jak čistit karburátor sekačky na trávu.
 • Ucpaný palivový filtr: To může být výsledkem vyplnění z normálních sedimentů nahromaděných během sečení nebo také použití zatuchlého plynu. Pokud jsou vaše palivové filtry ucpané, vaše úsilí o zahájení sekačky na trávu bude marné. Je to proto, že do karburátoru nebude mít správný tok paliva. Chcete.li to opravit, lépe vyměňte palivové filtry sekačky.
 • Mrtvá baterie: Batteries obvykle vydrží dlouho. Po zdlouhavém použití však mohou existovat náznaky, že to bude odpočívat. Jako takový musíte nejprve zkontrolovat s voltmetrem a zajistit, aby měl dostatek kyseliny. V případě běžného baterie 12 V by napětí mělo být přibližně 12 V.
 • Poškozený startovací solenoid:

Můžete to snadno říct otočením klíče zapalování. Pokud vytvoří kliknutí na zvuk, je to zjevně jeden z příznaků špatného solenoidu na jezdecké sekačce na trávníku. Jednoduše nainstalujte nový, aby vaše úsilí o zahájení jezdecké sekačky nemusí nést požadované ovoce.

 • Špinavá odpojená zapalovací svíčka: Pokud jste nedávno provedli údržbu sekačky, je vysoká pravděpodobnost zapomenutí zavěsit zapalovací svíčku. Špinavá zapalovací svíčka může také bránit vašemu sekaně na trávu. Naštěstí se jedná o rychlé a jednoduché opravy. Jednoduše připojte zapalovací svíčku, pokud je odpojena a pokud je špinavá, nahraďte novou. Jsou velmi levné.
 • Špinavý vzduchový filtr:

Ty mohou zabránit cirkulaci požadovaného vzduchu na karburátor, čímž se motoru nespustí. A co je ještě horší, pokud je roztrhaný, trosky by se mohly najít cestu do motoru, a proto sekačka může začít.

Tady máš. Pokud jste provedli tyto rychlé kontroly a potvrdili jste, že je vše tak, jak by mělo být, je dobré jít.

Jak začít sekač na trávu?

Pevně ​​sedět na sedadle

Nepochybně by to mělo být prvním krokem. Ujistěte se, že jste dobře sedící a v pozici, abyste dosáhli všech pák a pedálů.

Nastartovat motor

Většina jezdeckých sekaček na trávníku přichází s vestavěným bezpečnostním systémem, kde se motor vypne, pokud jste nezačal parkovací brzdy nebo nesedí.

3. Stiskněte brzdy

Ty jsou obvykle umístěny na levé straně sekačky. V závislosti na vaší jízdní sekačce jsou brzdy buď pedálem nebo pákou.

Pokud má sekačka na trávu, pevně je stiskněte pomocí levé nohy. V případě pák je oslovte a držte je na místě.

Zapojte parkovací brzdu

Stejně jako výše uvedený systém prolomení pedálů nebo pák, umístění parkovacích brzd se mezi modely také liší. Nejvíce však budou knoflíkem nebo pákou poblíž vaší levé nebo pravé strany vašeho sedadla.

Jakmile je najdete, vytáhněte brzdu a pomalu uvolněte brzdový pedál. Některé sekačky nemají brzdový knoflík. Pokud je to váš případ, zatlačte pedál brzdového pedálu a zapojte parkovací brzdu.

Dejte zařízení na neutrální

Vyhledejte úroveň košile. Normálně je blízko volantu, ale může být také pod secí sekací v závislosti na modelu. Přesunout jej na neutrálně označené „n“.

Poznámka: Pokud je vaše sekačka mezi těmi, které nemají knoflíky pro parkovací brzdy, jak se zmiňuje výše, budete muset brzdy stisknout směrem dolů, kdykoli přesunujte rychlostní stupeň.

6. Vytáhněte škrticí klapku na pozici sytiče

Škrticí klatk na trávu je velmi nezbytný při zahájení motoru a také při regulaci rychlosti lopatek sekačky na trávníku při sečení trávníku. Normálně to najdete na levé straně sekačky na trávu. Díky jejich označení obrázku králíka a želvy se snadno identifikuje.

Přesunout páku, aby se zapojil dusici. Ve většině jezdeckých sekaček na trávu se to provádí tahem páky škrticí klapky vzhůru kolem rychlého-bod, který je obvykle označen kruhem s diagonálními liniemi. Můžete také nastavit páku mezi pomalým a rychlým nastavením. To velmi závisí na modelu vaší jízdní sekačky.

Vložte klíč zapalování

V tomto okamžiku budete nyní moci vložit klíč do přepínače zapalování. To se obvykle nachází buď vedle sedadla sekačky, nebo na palubní desce sekačky.

Otočte klíč na pravou stranu/ve směru hodinových ručiček

V případě, že jste motor sekačky neměl žádný základní problém, který by mu mohl bránit od začátku, začne ožívat. Držte klíč na této extrémní pravé poloze po dobu přibližně 15-20 sekund, dokud nezačne motor.

oprava, sekačky, trávu, snadno

Přesuňte škrticí klapku do rychlé polohy

Vraťte se na škrticí klapku a uvolněte sytič.

Přesuňte svou páku nahoru do rychlejšího nastavení. To obvykle má známku králíka.

V závislosti na věku sekačky je nyní dobré jít. Normálně se v tomto bodě začne pohybovat nová nebo dobře udržovaná sekačka. Starší může vás nutit, abyste umožnili zahřátí motoru několik minut, než začnete řídit.

Tipy při zahájení jezdecké sekačky

 • Všimněte si čísla modelu sekačky: To je nejen užitečné při rychlém sledování náhradních dílů, ale také se hodí, když hledáte jakoukoli podporu.
 • Kvalifikovaný technik: Obhajujeme DIY, kdykoli to dojde na záležitosti, vy a vaše zahradní stroje. Pokud však nemůžete přijít na problém se sekačkou na trávu, poraďte se s certifikovaným opravným technikem a odvrátíte jakékoli další škody na sekaně na trávu na trávu.
 • Další nastavení nastavení: Některé sekačky na trávníku mohou mít další přepínač, klíče nebo knoflíky, které jste vyžadovali při zapojení sečení lopatek. Byli na ně horliví a podle toho je použili.
 • Při provádění jakékoli údržby nebo opravy vždy zaparkujte a vypněte sekačku na trávu.

Poslední myšlenky

Bez ohledu na to, zda jste prostě aspirující sekačka nebo majitel traktoru, doufáme, že jste nyní dobře vedeni a vybaveni dalšími poznatky a tipy. Důležité je, že tato příručka by neměla nahradit uživatelskou příručku, ale otřete jakékoli nedorozumění o tom, jak spustit sekačku na trávu. Doufejme, že tato příručka vás změní na sekačky. Děkuji později.

Recenze našich různých sekaček si můžete přečíst: