Skil 10-palcový stolní pila se sklopným stojanem recenze TS6307-00. Skládací pila

skil, 10-palcový, stolní, pila

Skil 10-palcový stolní pila se sklopným stojanem recenze TS6307-00

Pro kutilství a rozpočtu, který si uvědomuje, má stolku 10palcového na pracovišti Skil z různých důvodů smysl. Nejenže má sílu a schopnost řešit řezání tvrdého dřeva, ale také obsahuje skládací stojan. I když to není stůl s pohonem červů jako modely skilsaw, tento 10palcový model dovedností vypadá dobře a má funkce, které zapůsobí na nejzávažnější kutilství a domácí uživatele.

Podívejte se na náš nejlepší přenosnou tabulkovou stolní článek pro ještě více skvělých doporučení

Klady

 • Integrované skládací nohy
 • Vyrobení kvality, než očekáváme za tuto cenu
 • Stabilní řezání
 • Systém stojanů a pastorků
 • Pevná sada funkcí
 • Dado Stack kompatibilní až 5/8 palce
 • Vynikající hodnota při 299

Nevýhody

 • Měli jsme ~ 1/32 palcový rozptyl přes náš stůl
 • 24t Stock Blade (společná pro většinu stolních pilach v tomto cenovém rozpětí)

Přenosná stolní pila

Integrovaný stojan na skládání

Jeden z opravdu velkých obchodů o stolních stolech 10-palcových pracovních míst zahrnuje jeho integrovaný stojan. Místo oddělení od stojanu má skládací nohy. Ukázalo se, že je to spousta snadných složením a zamknutí na místo pouze jednou osobou.

Zamykací systém a sestavení samotného snímku dávají pile mnohem přísnější pocit, než od většiny stolních pilanek v prostoru pro kutily/prosumeru očekáváme. S liberálním používáním kovových komponent, kde si ostatní vybírají plast, se cítí lépe postavené než jeho nejbližší konkurence.

Nejenže se pila nastavila rychle, ale snadno se nese z kamionu na pracovní místa.

Řídící systém

Skil 10-palcová stolní pila používá svůj 15-amp motor k roztočení čepele až do 4600 ot / min. Má kapacitu roztržení 25-1/2 ″ a 10 ″ čepel poskytuje dostatečnou řeznou kapacitu, aby se snadno dostala přes 4x4s pokud budete potřebovat.

Všimněte si, že dovednost na skladové čepeli obsahuje 24 zubů. Je to v pořádku pro tvorbu hrubých řezů, o kterých víte, že budete po dokončení písku. Je to také hezké pro zrychlení vašich škrtů. Doporučujeme však vypnout a jít s 40 zuby pro obecné řezání a vyšší počty zubů, pokud hledáte super hladký povrch hned vedle pily.

Zjednodušené oplocení

RACK A PINION FENT GELKS zajišťují, aby váš plot zůstal rovnoběžně s čepelí a udržoval vaše řezy přesné. Můžete také provést mikro-úpravy pro kalibraci úhlu čepele a udržet jej rovnoběžně s roztržením plotu a štěrbinového štěrbiny.

V těchto dnech je mnohem více stolních pila. Jsou mnohem snazší udržovat čtvercový a přizpůsobit se ve srovnání s typickým stylem skluzu.

Angling pro lepší výsledky

Skil 10-palcová stolní pila obsahuje a.Kapacita 2-47 °, se dvěma pozitivními zastávkami při 0 ° a 45 °. Je to typický posuvný systém s rychlou pákou za hloubkovým kolem.

Dovednost jde s plastovým měřidlem pokosu, který se připojuje k levé straně, když se nepoužívá. Design je o něco lepší než to, co očekáváme od některých skladeb a líbí se nám vysoce kontrastní bílé značky, které usnadňují čtení. Sloty do obličeje vám umožňují zašroubovat pomocnou tvář pro stabilnější mitering.

DADO STACKY

Stohy Dado jsou kompatibilní s touto stolní pilou. Budete potřebovat správnou vložku tabulky (krční deska) a můžete použít zásobník Dado, který je 5/8 palce nebo méně.

Další funkce

 • Loket prachu
 • Bezpečnostní přepínač protistartu
 • Úložný úložný prostor pro lopatkové klíče, push tyčinku, strážce čepele, západek proti kabině a rozchodutového rozchodu

Poznámky k výkonu

Když jsme dělali naše škrty a museli jsme se naučit pilu, měli jsme na paměti, že se jedná o model navržený tak, aby soutěžil v prostoru pro kutily/prosusur, spíše než jako prémiový profesionální model jako Skilsaw.

Jedna věc, kterou jsme objevili, když jsme kalibrovali stolní pilu, je to, že máme ~ 1/32 palcový rozptyl ke konci stolu. Je to dost daleko, že to neovlivnilo naše řezy oříznutí a nemělo by to být hlavní problém s řezacím listem.

Skutečné řezání bylo pro tuto úroveň příjemným překvapením. V obou listech a materiálu 2x je motor sebevědomý. Na profesionální úrovni jsou určitě silnější pily, ale řezy se cítily hladké a stabilní.

Přechod z 24t čepele na 40t, došlo k velmi malému chatování a jak se očekávalo, výrazně se zlepšila kvalita cíle. Stejně jako u jakékoli pily, nechte motor a čepel dělat práci, aby dosáhli nejlepších výsledků.

Poslední myšlenky

Skil nezačal od nuly na této pile. ale také se neobjevili jejich starší model. Místo toho se zdá, že vzali některé z nejlepších inovací. jako je stojan a plot pastorku. a přidali některé z jejich vlastních zvratů.

S cenovou značkou 299 je to nejkompletnější balíček, který jsme viděli na této úrovni nákladů. Je to snadné doporučení pro kutilství, které potřebují dobrou pilu s startérem a něco, co by pro dodavatelé rozpočtu měli zvážit.

SKIL TS6307-00 10palcové stolní stolní pily

 • Model: Skil TS6307-00
 • Síla: 15-amps
 • Arbor: 5/8 v.
 • Blade: 10 palců.
 • Hloubka řezání (max): 3.5 in.
 • Hloubka řezání (45 ° zkosení): 2.5 in.
 • RIP vlevo od Blade: 14 in.
 • RIP Right of Blade: 25.5 in.
 • Max Dado Width: 5/8 in.
 • Zkosený úhel:.2 ° až 47 °
 • Rychlost: 4600 ot / min
 • Záruka: 3 roky
 • Cena: 299

TABULKÁ SEKLA WORKTIONS

Předchozí další

Mobilní základna, skládací křídla, plus podpora infar.

Stolní pily na stolních stolech jsou navrženy pro drsné a namaněné práce na pracovišti. Ale jejich kompaktní velikost a nízká cena je také atraktivní pro dřevaře. Přesto mají určitá omezení. Malá velikost stolu pily je téměř nemožné snížit velké obrobky. jako překližka a MDF. A najít místo, kde můžete dát pilu, může být výzvou. To je místo, kde tato stanice přichází. Poskytuje domov nabitý funkcemi pro vaši pilu. A rozšiřuje se o vytvoření velkého pracovního prostoru pro řešení téměř jakékoli velikosti. Chcete.li to doplnit, celá věc se skládá do kompaktního balíčku, který můžete uložit v libovolném rohu garáže nebo nakupovat.

Vyberte balíček plánu

Prémiové soubory

Můžete si stáhnout další výkresy obchodu, které jste si zakoupili pomocí odkazu v tomto poli.

Co dostaneš:

 • 14 tisknutelných (digitálních) stránek pokynů krok za krokem
 • než 40 plnobarevných fotografií, ilustrací a explodovaných pohledů
 • Zahrnuje bonusové plány na plot a křížové vrstvy
 • Seznam materiálů a řezací schéma
 • Maloobchodní zdroje pro projektové potřeby

Poznámka: Po nákupu obdržíte e.mail obsahující přílohu PDF vašeho zakoupeného plánu a také pokyny pro přihlášení ke stažení plánu a přístup k jakýmkoli jiným přidruženým souborům a videím, které budou všechny umístěny na této stránce.

Projektové zásoby hardwaru

Podívejte se na doporučení našeho editora pro projektové potřeby a hardware. (Můžeme obdržet provizi, když používáte naše přidružené odkazy. To však nemá dopad na naše doporučení.)

Císařské plány

Obvyklý systém jednotek Spojených států (USC nebo USC), častěji označovaný jako anglický nebo císařský systém, je standardní sadou jednotek pro naše plány. Používá palce a nohy pro měření. Toto je ten, který pravděpodobně chcete, pokud jste ve Spojených státech, a to je ten, který jsme na tomto webu tradičně nabídli.

Metrické plány

Mezinárodní systém jednotek (SI), častěji označovaný jako metrický systém, je alternativní sada jednotek, které máme k dispozici pro některé z našich plánů. Pro měření používá milimetry, centimetry a měřiče. To je ten, který pravděpodobně chcete, pokud jste mimo USA. Tyto plány poskytují náš obchodní partner, australský Woodsmith, a jsou založeny na původním plánu Woodsmith. Rozměry a další prvky plánu se však mohou lišit mezi metrickými a standardními verzemi. Nezapomeňte plán před stavbou dvakrát zkontrolovat.

Prémiové plány

Všechny informace, které potřebujete k vytvoření našich plánů, lze nalézt ve standardním plánu. Pokud však chcete ještě více podrobně detailů, měli byste zvážit naše prémiové plány. Ty přicházejí s dalšími diagramy obchodů, které jsme nakreslili při vytváření prototypů. Výkresy obchodu nejsou k dispozici pro každý plán.

Příklad náhledu

“ /

“ /

“ /

“ /

“ /

“ /

“ /

“ /

“ /

“ /

“ /

“ /

“ /

Předchozí další

skil, 10-palcový, stolní, pila

Affiliate Link

Vzhledem k tomu, že jste přidruženou společnost, můžete tuto adresu URL použít k propojení lidí s touto stránkou a za to připsat:

Pokud chcete použít odkaz na miniaturu obrázků, můžete do zdrojového kódu vaší stránky zkopírovat a vložit něco takového:

Přidružený odkaz není k dispozici.

0 nejlepších stolních pily z roku 2023

Michelle Ullman je odborník na domácí výzdobu a recenzent produktů pro domácí a zahradní výrobky. Píšla o domácí dekoraci více než 10 let pro publikace, jako je Bobvila.com a lepší domácí zahrady, mimo jiné.

Johnathan c. Brewer II je licencovaný generální dodavatel specializující se na kuchyň, přestavby koupelny a obecnou konstrukci se dvěma desetiletími odborného zážitku.

Špičková stolní pila s nejvyšší kvalitou používá nastavitelnou, částečně exponovanou čepel k vytvoření rychlých a přesných roztržených řezů, průřezů, řezů o pokosech a zkosených řezech. Někteří také dělají speciální škrty, jako je dado nebo rabbet. Pokud jde o výběr správné stolní pily pro vaše potřeby, Deane Biermeier, generální dodavatel a člen revizní rady pro zlepšení domu smrku.přátelský, přenosný model, který se snadno pohybuje a rychle se připravuje na použití na všech druzích projektů kdekoli kolem vašeho domova.“

Zkoumali jsme dnes nejoblíbenější stolní pily, hodnocení spolehlivosti, všestrannosti, přesnosti a celkové hodnoty.

Nejlepší celkově

Dewalt DWE7491RS Jobsite Table SAW

Po důkladném testování této stolní pily a využití k přestavbě značné dřevěné paluby jsme zjistili, že se jedná o nezbytný nástroj, čímž jsme mu získali název naší nejlepší volby. Byli jsme opravdu ohromeni výjimečnou schopností pily prokrájet širokou škálu materiálů a desek s pozoruhodnou lehkostí a rychlostí. Kromě toho byl skládací stojan nástroje velmi oceněn, protože usnadnil bez námahy pohyb pily na jakékoli požadované místo. Stůl DWE7491RS měří 26.25 x 22 palců, i když jeho robustní stojan na kolečko usnadňuje vytlačení z cesty, když se nepoužívá.

Systém plotu pily Dewalt, který slouží jako vodítko pro desky běžící paralelně s čepelí, je vybaven mechanismem stojanu a pinionu, který lze upravit ručně. Je to uživatelsky přívětivé a vysoce přesné. Byli jsme jistí v plotu a jeho měření, což nám umožnilo pracovat efektivněji, aniž bychom opakovaně měřili všechno.

S 10-palcovou čepelí a 32,5 palcovou roztrženou kapacitou-stojan-a-pinionské kolejnice se rozprostírají hladce a robustně pro nadměrné desky-a 15-amp motor schopný až 4800 ot / min, DWE7491R je více než připraven k dodávání 3⅛ 3⅛.Efektivně si přehněte hluboké řezy na tlusté desky dřeva. Zvládne dado řezy až do širokého 13/16 palců s příslušnou čepelí a krkem. Celkově je dewalt DWE7491RS Jobsite Table SAW spolehlivá pila, která nabízí vynikající kvalitu a výkon v kompaktním designu. Ve srovnání s jinými stolními pily bez stojanů jsme zjistili, že je mnohem pohodlnější.

Cena v době publikování: 669

Typ: Jobsite | Velikost čepele: 10 palců | RIP kapacita: 32.5 palců | Kompatibilní s Dado Blade: Ano | Zahrnuje stojan: Ano

Nejlepší rozpočet

RYOBI RTS12 TABILE TABLE SAW

Ne každý potřebuje špičkovou stolní pilu, ale to neznamená, že se musíte spokojit s nástrojem tak tak. Pokud jsou vaše potřeby jednoduché a pro příležitostné základní úkoly pouze použijete, zjistíte, že Ryobi RTS12 zpracovává vše, co od něj požadujete, a za velmi rozumnou cenu. Zahrnuje skládací stojan, takže můžete snadno uložit pilu, když se nepoužívá.

Tato 10palcová stolní tabletá pila má 15-amp motor, který točí čepel až do 5 000 ot / min. Můžete roztrhnout desky až 12 palců doprava a 8 palců vlevo od čepele. Na rozdíl od mnoha stolních pilů s vyššími cenami neexistují žádné rozšiřující kolejnice, i když byste mohli použít samostatný stojan na podporu větších materiálů. Přesto za cenu je těžké porazit výkon tohoto robustního nástroje. Pila má maximální hloubku řezání 3 palců v úhlu 90 stupňů.

Cena v době publikování: 229

Typ: Jobsite | Velikost čepele: 10 palců | Kapacita RIP: 12 palců | Kompatibilní s Dado Blade: Ano | Zahrnuje stojan: Ano

Nejlepší pro kutilství

Skil TS6307-00 10palcový stolní pila

Pokud berete své projekty pro kutily vážně, chcete stolní pilu, která zvládne téměř cokoli, co na to pravděpodobně hodíte, ale nehledáte nejdražší model nebo nejvíce zvonků a píšťalky, zjistíte, že to zjistíte Tabulka SKIL TS6307-00 SAW SEPLASES vaše potřeby a jde o krok dále. Tato sada pro kutily přátelská pro kutily má integrovaný stojan se skládacími nohama, což usnadňuje uložení nástroje, když se nepoužívá.

Pila má 15-amp motor s nejvyšší rychlostí 4 600 ot / min, které s lehkostí zpracovávají 4 x 4s. 10palcová čepel dělá rychlou práci řezů skrz lesy tvrdými i měkkými a 25palcový stůl 24 palců vám umožní roztrhnout desky až 25.5 palců vpravo od čepele a 14 palců doleva. RACK-And-Pinion Fente Rails Glacks a snadno prodloužit pro prodloužené řezy. Zkosení se přizpůsobí mezi.2 a 45 stupňů a s příslušnou dado čepelí a krkem (prodáno samostatně) můžete také dělat řezy Dado.

Cena v době publikování: 354

Typ: Jobsite | Velikost čepele: 10 palců | RIP kapacita: 25.5 palců | Kompatibilní s Dado Blade: Ano | Zahrnuje stojan: Ano

Nejlepší kompaktní

Dewalt DWE7485 Kompaktní tabulka

 • Vynikající výkon
 • Snadné nastavení a použití
 • Poměrně lehký pro přenositelnost

Dewalt DWE7485 může být o něco kompaktnější než mnoho jiných stolních pila. Motor 15-amp se točí 8-palcovou čepelí až do 5 800 ot / min a tabulka se může pochlubit 24.5 palců kapacity roztržení napravo od čepele s nataženými kolejnicemi stojanů a pinionu a 12 palců roztržení vlevo od čepele, což je více než některé celkově větší pily. Při prodávání jako model Benchtop má nástroj kliky pro snadnou přepravu a může být v případě potřeby posazen na volitelný stojan. Je robustně navržen pro použití na pracovních místech, ale stejně doma ve vaší garáži nebo dílně.

Maximální hloubka řezu v úhlu 90 stupňů je 2-9/16 palců. Všimněte si, že zatímco pila šikovně provádí všechny základní řezy tabulky, nepřijímá dado čepel.

Cena v době publikování: 419

Typ: Benchtop | Velikost čepele: 10 palců | RIP kapacita: 24.5 palců | Dado Blade Compatible: Ne | Zahrnuje stojan: Ne

Nejlepší bezdrátové

Milwaukee bezdrátový m18 palivo s jedním klíčem stolní sada

Většina napájecích pily je proboje a z dobrého důvodu. Jedná se o mocné nástroje, které vyžadují hodně energie, aby je udržely v chodu. Ale s dnešní technologií baterií je stále více elektrických nástrojů schopno řezat postroj a jít bezdrátově. Jedním takovým nástrojem je sada Milwaukee M18 Fuel One-Key Table Saw Kit, která má veškerou oomph kabelové stolní pily, ale běží na baterii M18. Baterie je dostatečně silná, aby se před dobíváním roztrhla až 600 lineárních nohou desky, takže se nebojte.

Motor bezkalátového pily dosahuje rychlosti až 6 300 ot / min a 8-palcový čepel se rozřezává na 2.5 palců hluboko v úhlu 90 stupňů, nebo 1.75 palců hluboko v úhlu 45 stupňů. Tabulka poskytuje kapacitu 24.5 palců doprava a 12 palců doleva. Nastavení zkosení vám umožní naklonit stůl až do 47 stupňů doleva. A s aplikací „Smart Key“ nástroje můžete sledovat umístění nástroje na dálku, deaktivovat z dálky a sledovat jeho výkon.

Všimněte si, že tato stolní pila nezahrnuje stojan, ačkoli Milwaukee jeden prodává samostatně. Zahrnuje baterii a nabíječku.

Cena v době publikování: 599

Typ: Benchtop | Velikost čepele: 8-1/4 palce | RIP kapacita: 24.5 palců | Kompatibilní s Dado Blade: Ano | Zahrnuje stojan: Ne

Nejlepší na pracovišti

Ridgid R4514 PRO Jobsite Table SAW

Pokud potřebujete spolehlivou a výkonnou stolní pilu, která je snadné se rozvíjet tam, kde ji potřebujete, podívejte se na 10palcovou tabulku R5414 SEW. Tato 15-ampy pila vytváří světlo 4 x 4 desky a trhá skrz je jedním průchodem. Když je stůl uzavřen, měří 22 palců o 30 palců. Vytáhněte plotové kolejnice a získáte dalších 12 palců vpravo pro trhání velkých desek. Zahrnuje technologii SoftStart, která při zapnutí napájení jemně zvyšuje motor, což pomáhá snížit hluk a zlepšit přesnost nástroje.

10palcová čepel otočí se maximálně 5 000 ot / min, s maximální hloubkou řezání 3.5 palců v úhlu 90 stupňů a 2.25 palců v úhlu 45 stupňů. Pila přichází s robustním stojanem na kole, který se po provedení složí pro skladování.

Cena v době publikování: 595

Typ: Jobsite | Velikost čepele: 10 palců | RIP kapacita: 30 palců | Kompatibilní s Dado Blade: Ano | Zahrnuje stojan: Ano

Nejlepší mini

Bachin mini stolní pila

Pokud stavíte modely, řemesla, malé dřevěné předměty, jako jsou krabice nebo rámečky obrázků, nebo jednoduše chcete mít pilu pro příležitostné malé práce, bachinská mini stolní pila je ve vaší službě. Tato malá pila měří pouhých 9.45 o 7.87 o 5.12 palců a má 4palcovou čepel, která se mění při nastavitelných rychlostech až do 7 000 ot / min. K dispozici je také port pro připojení vrtacího upínače, takže můžete použít všestranný nástroj nejen pro řezání, ale také pro vrtání nebo leštění.

Výšku čepele lze snadno upravit pro provedení velmi přesného roztržení nebo křížových řezů na dřevě, plastu nebo hliníku až do tloušťky ½ palce, ale bohužel nemůžete zhoršit ani řezat pod úhlem s touto malou pilou. Není to vůbec hlučné, takže jej můžete dokonce použít uvnitř pro práci na široké škále projektů a řemesel.

Cena v době publikování: 110

Typ: Mini | Velikost čepele: 4 palce | Kapacita RIP: Není uvedeno Dado Blade Compatible: Ne | Zahrnuje stojan: Ne

Nejlepší těžká služba

SKIL SPT99-11 STOBLE TABEL

Pokud plánujete používat svou stolní pilu pro velké projekty, jako je konstrukce, potřebujete nástroj, který zvládne velké materiály bez vyhýbavého seriálu. A za to je těžké se pokazit s pilou v těžkém držáku Skil SPT99-11. Pily s pohonem červů mají větší sílu a točivý moment, i když kompromis je, že jsou také těžší. Díky robustnímu stánku s 16palcovými koly však můžete stále snadno přepravit tuto na pracovišti na vašem pracovišti na vašem pracovišti na vašem pracovišti.

Motor 15-amph může roztočit 10palcovou čepel až do 5 000 ot / min. Snadno to svaly nejtěžší lesy a bez problémů řešení 4x desek. Tabulka 34 x 24 palců se rozprostírá na 52.6 palců se systémem plotu s stojanem a pinionem a pila může udělat roztržení 16.5 palců doleva a neuvěřitelných 30.5 palců doprava. Zkosení se přizpůsobí mezi.1 a 47 stupňů a s příslušnou čepelí můžete provést řezy 1/2 palce Dado. Nejpůsobivější ze všech, tato pila má maximální hloubku řezání 3-5/8 palců, což je více než jen o jakékoli jiné dostupné pile.

Cena v době publikování: 649

Typ: Jobsite | Velikost čepele: 10 palců | RIP kapacita: 30.5 palců | Kompatibilní s Dado Blade: Ano | Zahrnuje stojan: Ano

Nejlepší dodavatel

SAWSTOP CNS175-SFA30 10-palcový dodavatel viděl

Většina dijových a domácích handolníků nepotřebuje sílu, velikost nebo náklady na velkou stolní pilu, ale pokud ano, nástroj SAWSTOP CNS175-SFA30 SOUPITA. Tato mocná stolní pila má 1.Motor 75 koňských sil, který točí 10palcovou čepel do 3 000 ot / min. Robustní litinový rám znamená, že se nebudete muset starat o vibrace zasahující do perfektního řezu. A tato pila je všechny zpracovává: křížové řezy, roztržení, zkosené řezy, řezy pokosové, zkosené řezy a dado řezy s příslušnou čepelí.

Sawstop stolní pila má 20palcový stůl po 27 palcích, ale s prodloužení.5 palců doprava a 16.5 palců doleva. Čepel se nakloní až o 45 stupňů doleva pro výrobu zkosených řez. S rovnou čepelí můžete provést řezy až 3 až 3 palce. K dispozici je vestavěný, vysoce přesný měřič pokosového měřidla a dva pokojové sloty pro ustálené desky.

Zatímco jakákoli stolní pila je potenciálně nebezpečná, tento bere bezpečnost do nových výšin se senzorem, který detekuje lidskou pokožku, přičemž by čepel úplné zastávky za méně než pět milisekund, pokud k tomu dojde. Celkově vzato je to nástroj pro profesionály i seriózní fandy, kteří chtějí maximum ve SAW Performance.

Cena v době publikování: 2 229

Typ: dodavatel | Velikost čepele: 10 palců | RIP kapacita: 30.5 palců | Kompatibilní s Dado Blade: Ano | Zahrnuje stojan: Ano

Nejlepší měřidlo pokosy

KREG KMS7102 TABULKA SEKCE SYSTÉM MITER MITER

MITER MITER MITER je zařízení, které uživatelům umožňuje nastavit úhel materiálu, který je řezaný stolní pilou. A zatímco většina stolních pilach přichází s vestavěnými měřidlami pokosu, nejsou vždy největší kvalitou, a proto je tabulka KREG KMS7102 SAW Precision Mitre Gauge System neocenitelný. To je skvělá volba, pokud chcete přidat nebo vyměnit měřidlo pokožky na stolní pilu.

Předem kalibrován přímo z krabice má MITER MITER KREG pozitivní zastávky na 0, 10, 22-1/2, 30 a 45 stupňů, takže můžete okamžitě začít používat svůj nový měřidlo pro pokosu okamžitě. S 25palcovým plotem vyrobeným z odolného hliníku pro zajištění dlouhodobého používání, mikroúrovňového systému, který uživatelům umožňuje upravit požadovaný úhel až do 1/10 stupně, a tunu dalších funkcí budete tvrdé.KMS7102 je nutné najít i na většině vestavěných měřidel pokosu, je nutností pro profesionální i amatérské dřevařské pracovníky.

Cena v době publikování: 159

Pokud hledáte stolní pilu, která zvládne všechny typy řezů přesně, rychle a snadno, nemůžete se pokazit s dewalt DWE7491RS Jobsite Table SAW. Tato mocná pila dělá rychlou práci i silných desek a jakmile je vaše práce dokončena, snadno se přesune z cesty. Pokud je však rozpočet velkým problémem, je stolní pila Ryobi RTS12 stačí pro téměř jakýkoli úkol, který průměrný diyer pravděpodobně provedou.

Co hledat v stolní pile

Typ

Existují dvě základní formy stolní pily: přenosné a stacionární. Ale v těchto dvou kategoriích je více než jeden typ.

Jak napovídá název. Nemají vlastní podpůrné postavení. Jedná se o dobrou volbu pro kutilství, protože jsou poměrně lehké, levnější než větší stroje a přiměřeně přenosné. Na druhou stranu jsou poněkud omezené ve velikosti desky, kterou zvládnou.

Síně na pracovišti přicházejí se stojanem, který je často lehký a na kole, takže je poměrně snadné přesunout nástroj z Jobsite na Jobsite. Jsou to často robustnější a větší než stolní pily. Tabulka na pracovišti, jako je dewalt stolní pila, jsou velmi populární jak pro diyers, tak pro profesionální obchodníky. Tato všestranná stolní pila na pracovišti je krémem plodiny, pokud jde o proříznutí i těch nejtěžších materiálů.

Skladatelské pily jsou stacionární nástroje, které sedí na vrcholu robustního rámu. Jsou podobné pily na pracovišti, ale jsou obvykle větší a silnější. Termín „stolní tabulka dodavatelů“ se však nyní často používá pro modely, které přesněji jsou stolní pily na pracovišti. 10palcový dodavatel Sawstop je vynikající volbou pro jednotlivce, kteří upřednostňují kvalitu ve svých nástrojích a berou své projekty vážně.

Stolní pily na skříňku se nejčastěji vyskytují v profesionálních obchodech s dřevo nebo tesařství. Tyto velmi těžké a výkonné nástroje jsou obecně postaveny z litiny a mají skříňku obklopující rám, aby se snížily vibrace, zlepšily sběr prachu a přidaly podporu.

Nakonec jsou hybridní stolní pily někde mezi dodavatelem a nástroji kabinetu ve velikosti, síle a ceně.

Motor

V stolních pilách se používají dva typy motorů: univerzální motory a indukční motory.

Přenosné stolní pily mají obecně univerzální motor, který spojuje přímo s čepelí a poskytuje spoustu energie. Nevýhodou je, že tyto modely jsou obecně docela hlasité.

Indukční motory jsou naproti tomu připojeny k pásu, který pak přenáší výkon na čepel. Výsledkem je, že získáte tišší provoz a schopnost snížit hustší materiály. Nevýhodou je, že tyto modely vyžadují preventivní údržbu, protože musíte pravidelně upravit napětí pásu. Indukční motory jsou běžné na stacionárních stolních pilách.

Základní komponenty

Existuje několik základních komponent, které jsou důležité při výběru stolní pily. Většina z nich je standardní s většinou stolních pilů, ale některé jsou doplňky.

Tabulka: Tabulka stolní pily je zásadní, pokud jde o stabilitu. Větší tabulky zvládnou větší desky, ale také zabírají více místa ve vaší dílně. Nejlepší stoly jsou vyrobeny z litiny, ale ocel je dobrá druhá volba. Levnější přenosné stolní pily mají někdy hliníkové stoly, které mají tendenci přenášet mnoho vibrací.

Blade: Standardní velikost čepele pro většinu stolních pila. Větší pily však často používají 12palcové čepele a některé kompaktní pily používají 8-¾ palcové čepele. Obecně platí, že 10palcová čepel vám umožní snížit se do hloubky 3 ½ palce, když je čepel pod úhlem 90 stupňů k desce.

Kryt čepele: Obvykle vyrobené z průhledného plastu, křivky krytu čepele nad čepelí, aby chránila uživatele před létajícími pilinami a zbytky, a také nabízejí ruce nějakou ochranu.

RIP plot: Tento nastavitelný průvodce slouží k udržení pohybu desky v dokonale přímce při provádění roztržení.

MITER MOGAGE: Tento nastavitelný průvodce pomáhá poloze a zabezpečit desku při provádění řezání pokosu. Obvykle se upravuje mezi 0 a 90 stupni.

Měřidlo zkosení: Toto je nastavení náklonu na čepel pily pro vytváření zkosených řezů.

Riving Knife and Anti-blockback pawls: Oba tyto bezpečnostní prvky jsou navrženy tak, aby snížily šanci „zpětného rázového“, což je deska chytání a škubnutí zpět k uživateli.

Tabulky jsou jedním z nejužitečnějších nástrojů v obchodě s dřevo. Pokud uděláte spoustu tesařství nebo jiných projektů pro kutily zahrnující dřevo, je pravděpodobné, že můžete těžit z stolní pily. Většina z nich může také řezat plast a kov. Tyto nástroje mohou vytvořit mnoho řezů, od jednoduchých po komplexní. Každá stolní pila může provést roztržení. což jsou řezy podél zrnu dřeva, aby se zmenšila deska na šířku. stejně jako křížení, které proříznou zrno, aby se snížila deska. Většina stolních pilů má nastavitelné stoly pro výrobu řezů zkosení a pokosu, které se často používají úhlové řezy při výrobě, rámečky obrázků, nábytku nebo jiných předmětů, kde se dva nebo více kusů dřeva musí úhledně setkat v rozích. Mnoho stolních pilů s přidáním příslušné čepele a krku může udělat řezy Dado, které jsou mělké, příkopové řezy, které procházejí celou cestu dřevem. Ty se často používají při stavbě nábytku. Další možností jsou králíci a drážky. Jedná se o úhlové řezy používané pro spojování kusů dřeva a často se používají k stavbě nábytku, skříní nebo polic.

 • Stůl vaší pily a podlahy kolem ní by měl být bez pilin, bederní nebo jiných potenciálních nebezpečí zakopnutí nebo sklouznutí.
 • Nikdy nepracujte stolní pilu nebo jiná síla, když se necítíte dobře, jsou příliš unavení, opilé nebo jinak plně pozorné.
 • Než začnete pracovat, noste košili s krátkými rukávy a sundejte všechny kravaty, prsteny, visící náhrdelníky, náramky nebo hodinky.
 • K ochraně svých očí vždy používejte bezpečnostní brýle. Ušní zátky jsou také dobrý nápad, protože stolní pily mohou být hlasité.
 • Boty s nonslip podrážkami jsou nutností zabránit skluzu.
 • Nenoste rukavice při používání stolní pily, protože mohou snížit vaši obratnost a mohou se chytit v čepeli.
 • Nikdy neodstraňujte ani deaktivujte žádnou z bezpečnostních prvků vaší pily, jako je strážce čepele.
 • Netahujte se přes nebo za zatuchou čepelí.
 • Nesnažte se prosadit desku přes pilu rychleji, než to může přijmout pila.
 • Pokud řezáte desku na šířku menší než 6 palců, vždy použijte push tyčinku. Obvykle jsou součástí zakoupené stolní pily.
 • Když pracujete, postavte se s nohama mírně od sebe pro dobrou rovnováhu. Vaše tvář a tělo by měly být mírně na stranu čepele, takže nejste v linii ohně, pokud by se deska zažila zpětný zákon.
 • Při výrobě průřezů nepoužívejte trhací plot nástroje.
 • Vždy vypněte stůl, odpojte jej a počkejte, až se čepel před změnou nebo upravením čepele dostane k úplnému zastávce.
 • Eamon Lynch, ředitel záruční služby v oblasti přestavby Power Home, upozorňuje: „Pokud používáte elektrické nářadí s čepelemi, jako je stolní pila, vždy použijte kus dřeva nebo jiného strážce k ochraně prstů. Tím, že se postavíme z řezané linie a pomocí něčeho jiného k tlačení podél plotu stolní pily existuje mnohem menší riziko zranění.“

Možná se divíte, jestli si můžete vyměnit 10palcovou čepel za 12palcový model, abyste získali nějakou hloubku řezání. To však není dobrý nápad. Motor stolní pily navržené tak, aby zvládl 10palcovou čepel, často bude bojovat s větší čepelí. Navíc je nepravděpodobné, že by Arbor-to je díra ve středu čepele používané k jejímu upevnění na místě-bude 12palcová čepel stejná jako vaše 10palcová čepel, což znamená, že fit nemusí být zabezpečené.

Proč důvěřovat smrku?

Tento článek je upraven a aktualizován Michelle Ullman, odborníkem na nástroj pro smrk. Má rozsáhlé zkušenosti nejen v psaní o všech věcech souvisejících s domovem, ale také při provádění různých projektů pro kutily, včetně terénní úpravy, malby, podlahy, tapetování, proměnných nábytku a jednoduchých oprav.

Pro toto zaokrouhlování zvažovala desítky stolních pilach, z nichž vyhodnotila každé základní funkce, doplňky a tester produktu, jakož i zpětnou vazbu od zákazníků. Obdržela také vstup od Eamona Lynche, ředitele záruční služby na přestavbě Power Home Remodeling a Deane Biermeier, generální dodavatel a člen revizní rady pro zlepšení domova Spruce.

Přenosné stolní pily nabízejí pohodlí a všestrannost pro profesionály i uživatele pro kutily.

Autor: Bob Beacham a Mark Clement Aktualizováno 14. listopadu 2022 14:13

Můžeme získat příjmy z produktů dostupných na této stránce a účastnit se přidružených programů.

Stolní pily jsou základní nutností v mnoha domovech a profesionálních workshopech. Přenosné modely jsou nástrojem pro vše od budovy paluby po kutily, od přestavby po zpracování dřeva a od ořezávání domu po domácí opravy. Zatímco stopy se stále více používají pro některé tradiční práce na stole (jako je rozbití zboží), stolní pila je nejvhodnějším nástrojem pro výrobu širokých desek tenčí.

Existuje spousta skvělých možností, takže je velmi pravděpodobné, že najdete stolní pilu, která je pro vás pravá a jak pracujete. Pokračujte ve čtení a dozvíte se o technických aspektech těchto všestranných nástrojů a zjistěte, jak se některé z nejlepších přenosných stolních pilach v současné době na trhu dařilo v našem praktickém testování.

 • Nejlepší celkově: Skil 15-Amp 10-palcová stolní pila
 • Nejlepší třesk pro Buck: Craftsman 10palcový stolní pila
 • Nejlepší pracovní místa: Dewalt 10-palcová stolní pila, 32½ palcová kapacita
 • Nejlepší workshop: Ridgid 10-palcový pro pracoviště pro pracoviště se stojanem
 • Nejlepší kompaktní: Dewalt 8¼ palcový kompaktní tabulka na pracovišti
 • Nejlepší těžká služba: Skilsaw 10-palcová těžká červík
 • Zvažte také: Metabo HPT 10palcový stolní pila s stojanem a rolovacím stojanem

Typy přenosných stolních pila

Přenosné stolní pily lze rozdělit do tří hlavních typů: pouze pily, pily s sadami nohou a pily se skládacími stojany. Některé modely kombinují nohy i kola. Zatímco některé stolní pily jsou těžké, některé stojany mohou být také poměrně velké a těžké bez pily, takže pila se stojanem ještě těžší a těžší manipulovat. V některých případech může být jeho přesun po schodech po schodech, dostat ho na a vypínat náklaďáku nebo ukládat z cesty v domácí dílně nebo pracovním vozidle. S ohledem na to je důležité vyvážit pilovou sílu a potřeby velikosti s potřebami přenositelnosti.

Pouze stolní pila

Stolní pily bez základny jsou nejkompaktnější a snadno se ukládají do obchodu nebo kamionu. Jejich hlavní nevýhodou je, že potřebují nějakou bezpečnou a stabilní lavici, aby se správně používali. Použití stolní pily na podlaze není ani praktické, bezpečné, ani produktivní. Například, pokud je uživatel nastaven na příjezdové cestě a musí se přikrčit, je to bezpečnostní problém.

Stolní pila s sadou nohou

Stolní pily se soupravami nohou obvykle mají nohy, které zamknou s úlovku koule nebo podobnou pozitivní zastávkou. Některé jsou integrovány do struktury pily, zatímco jiné jsou sestaveny a přišroubovány po nastavení.

Stolní pila s skládatelným stojanem

Složky se skládacího stojanu je užitečné pro větší nebo těžší pily, které je třeba často přesouvat. Tabulka pily se skládacím stojanem jsou však pravděpodobně nejpohodlnější, zejména na těžších modelech, které by jinak bylo obtížné manévrovat bez pomoci.

Co je třeba zvážit při výběru nejlepší přenosné stolní pily

Některé stolní pily, jako pily dodavatele a pily skříně, jsou určeny hlavně pro použití obchodu. Přenosná stolní pila je kategorie nástrojů, která se v tomto odvětví označuje jako „lavička“, i když tyto nástroje již nejsou navrženy pro používání na pracovním stole. Jsou postaveny tak, aby dosáhly rovnováhy mezi přenosným a stabilním a zároveň vypustily dostatečnou sílu, aby dobře fungovaly na dvorku, v garáži nebo na zaměstnání. Následující část pojednává o klíčových vlastnostech, které často ovlivňují výběr.

Řezací síla a výkon

Většina přenosných stolních pily obsahují 15-amp motor a mohou být zapojeny do jakéhokoli výstupu 120 V. Několik modelů má ochranu přetížení, aby se zabránilo poškození motoru, ale realističtěji to může minimalizovat vypínače a zpomalení práce. Některé jednotky mají funkci „soft-start“, která postupně zvyšuje rychlost čepele a je určena k tomu, aby pomocí nástroje pohodlnější. Několik z nich má funkci kompenzace zatížení nazvanou „Elektronická kontrola zpětné vazby“, což je způsobuje, že jsou schopny zvýšit výkon, pokud se čepel začne zabývat.

Rychlost čepele probíhá od přibližně 3 500 do 5 000 otáček za minutu (RPM), i když ve skutečnosti to dělá malý rozdíl. Přenosné stolní pily mají primárně 10palcovou čepel. Také menší, ale velmi pěkné modely o rozměrech 8 ¼ palce mohou způsobit, že většina řezů, které větší pily dělají.

Viděl stabilitu

Stacionární dílny pily mají litinové stoly, které jsou mrtvé, těžké a velmi stabilní. To je ideální pro práci s drsným řezem nebo rozbíjení zboží. Některé modely mají například roztrhanou kapacitu pro rozsáhlé řezy v překližce nebo orientované desce pramenů, ale při nastavování pily by mělo být věnováno péči tak, že je na stabilním povrchu bez kolísání (a nebude se převrátit) a to, a to Práce je podporována pro čistý a bezpečný řez. Nejezděte pouze o list vlákna střední hustoty skrz stolní pilu, protože jednotka má širokou kapacitu řezu. Tímto způsobem to nefunguje.

Snadné nastavení a úpravy

Pohodlí dobré přenosné stolní pily závisí do značné míry na jeho snadné přepravě. Pro mnoho uživatelů je to v ideálním případě práce s jednou osobou. Skládací stojany pro skládání nohou vyžadují, aby uživatel ležel pilu na jedné straně, aby mohly být nohy nasazeny. Není to opravdu velký problém. Rolling stojany mohou být pravděpodobně nastaveny rychleji, ale jsou mnohem, mnohem větší a zabírají prostor na přeplněném pracovišti nebo v kamionu.

Mělo by se také zvážit nastavení výšky čepele a úhlu zkojení. V každodenní praxi se čepel stolní pily zřídka pohybuje nahoru nebo dolů mnohem více než palec nebo dva-přímý. Každý tak často však uživatel musí otočit cestou čepele nahoru nebo dolů, aby roztrhl 4-porot nebo vytvořil sloupko. Malé detaily, jako je tento, také často naznačují, že celkový design nástroje je dobře promyšlený.

Nastavení výšky je něco, co se nejčastěji provádí jen do palec nebo dvou, a je to poměr pohybu k klikovému k Blade, který popisuje, jak přesnou čepel stolní pily lze upravit pro zamýšlený řez pomocí vestavěné kliky. Je to kritické? Ne. Ale je to hezké, když poměr pohybuje čepelí s minimálními klikami. Podívejte se také na měření měření nástroje, abyste se ujistili, že přírůstky jsou jasně označeny. Mnoho uživatelů profesionálů se nespoléhá na potištěné měřítka nástroje; Existuje mnoho důvodů. Místo toho používají svá opatření k měření od plotu po čepel zub.

Plot

Plot nebo plot trh udržuje dřevo rovnoběžně s čepelí. Pro dobrý a bezpečný výkon je důležité, aby plot byl rovnoběžný s čepelí. Maximální vzdálenost od čepele k plotu definuje nejširší možný řez, který se nazývá „roztržení kapacity.„Při odstraňování plotu je možné, použití stolní pily bez jedné je nebezpečné.

Na některých přenosných stolních pilách se plot sklouzá na kolejnicích s rychlým uvolňováním, aby ji držel v požadované poloze. Systém dewalt-navazovaného stojanu a pinionu používá k úpravě plotu knoflíkový knoflík a páku.

Kromě plotu přicházejí stolní pily s rozchodem pokoje. Zřídka se používá mimo zpracování dřeva (a dokonce i tehdy, dřevaři to vyměňují za křížové sáňky nebo jiné přípravky), může být použit pro řezání úhlů se stolní pilou. Čím těžší je rozchod, tím lepší je.

Sběr prachu a bezpečnostní prvky

Všechny stolní pily mají prachový port, který opouští zadní část pily. Může být připojen ke sběru prachu, jako je vakuum obchod. Několik modelů má loket 45 stupňů, který může nasměrovat piliny do krabice nebo kbelíku.

Všechny přenosné stolní pily prodávané ve Spojených státech musí mít stráž čepele a jezdící nůž nebo rozdělovač, aby chránili bezpečnost uživatelů. Nůž na trh je ocelová deska, která sedí za čepelí, aby zabránila řezu v uzavření kolem čepele, která může zastřelit obrobku zpět do uživatele.

Anti-kaickback pawls, které spočívají na vrcholu dřeva. Někteří profesionálové říkají, že tyto bezpečnostní prvky vytvářejí alespoň tolik problémů, kolik řeší, a říkají, že použití inteligentních a rozumných praktik je nejlepším způsobem, jak bezpečně pracovat.

To znamená, že existují alespoň dva bezpečnostní prvky, které mnoho uživatelů kutilství ocení: zřejmé tlačítko Stop a push hůl. Přenosná stolní pila musí mít prominentní tlačítko zastavení, takže je snadné vypnout. Další nutností je snadná grab, tvrdá push hůl, která bezpečně vede pila při vytváření řezů pramenů (cokoli pod 1,5 palce široké).

Naše nejlepší tipy

Jsou kategorizovány následující tipy, takže potenciální kupující mohou rychle identifikovat konkrétní funkce. Každá z pily ve skupině měla nějaké standout rysy. Všechny jsme je testovali a tady jsme je hodnotili.