STIHL řetězová pila na zapalování cívky 180

Zapalovací systém řetězové pily. ze zařízení ke kontrole cívky multimetr

Pro vyloučení možných poruch z tlačítek zapojení a vypnutí je možné během auditu odpojit ovládací dráty od cívky.

 • Měření odporů navijáků. Tato metoda není vždy použitelná: Nejprve musíte znát parametry odporu odporu vinutí cívky. Za druhé, zapalování kromě indukční cívky obsahuje polovodičové prvky za vzniku požadovaného vysokopěťového pulsu. Při pokusu o volání Magneto prostřednictvím vysokého napětí a mínus drátu obdržíme buď „řetězovou mezeru“ nebo obrovský odpor. Pokud je řetěz stále přezdíván, pak je to s největší pravděpodobností známkou poruchy.
 • Použití zařízení, které kontroluje přítomnost jiskry. Je namontován v prasknutí řetězce mezi svíčkami a vysokým napětím drátu zapalovací cívky. Zařízení je drahé a používá se hlavně ve vážných servisních centrech.
 • Se svíčkou. Otočte svíčku a připojte její tělo k válci. Vytáhněte startér a sledujte jiskru mezi jejími kontakty. Tento medtod je přibližný a nedává úplnou představu o stavu zapalovací cívky, protože svíčka není „pod tlakem“ a setrvačník se bude otáčet rychleji kvůli nedostatku komprese v motoru (svíčka se otočí )
 • Metoda „Barbar“. Používá se na jejich vlastní nebezpečí a riziko v beznadějných situacích.

Odstraňte víčko ze svíčky a vložte do ní hřebík

Pečlivě nepoškozujte vnitřek uzávěru. pak ji vložte zpět na svíčku a provozujte. Je lepší kousnout hřebík do hřebíku

Jinak mohou nastat potíže s jeho extrakcí. Umístěte hřebík 6-7 mm z válce. „Začněte“ motor, to znamená, podnikněte běžné kroky v továrně na nástroje. Tímto donutíte systém zapalování, aby věnoval pozornost skutečnosti, že svíčka by měla být zašroubována do otvoru svíčky. Podívejte se na přítomnost a barvu jiskry. V ideálním případě by jiskra měla být „silná“ a jasně modrá, všechno ostatní je známkou poruchy. Důležité body:

Přečtěte si také: Květina podobná monstrum

Moderní technologie

Co chci říct. Mnozí si budou myslet „no tak“, proč bych měl zasahovat do jakékoli vzdálenosti mezi elektrodami! Kluci se velmi mýlí.

Nejprve můžete ušetřit palivo, studie se zobrazují až 5. 7%

Druhý, nepřetržitý provoz motoru je zárukou bezpečnosti jízdy.

Třetí, správná mezera mezi svíčkami zvyšuje jejich životy; Není pravděpodobné, že se izolátor zlomí (se zvýšením vzdálenosti).

Je třeba poznamenat, že některé společnosti naopak zvyšují počet kontaktů (elektrod), posilují cívky a zapalovací systém, všechno je tak, že směs je lepší zapálit.

Nyní existují pokročilejší technologie, které podle mého názoru brzy nahradí, jako jsou plazmové svíčky.

Nemají vůbec elektrody a palivo slyší plazmový paprsek, který je vytvořen z elektřiny. Jak se říká, již prošli testy a již testovali, a říkají, že se zvyšuje účinnost palivové směsi, což je o něco větší síla, o něco větší účinnost a environmentální přívětivost motoru.

A pro mě si přečtěte náš autoblog, bude to zajímavé.

(43 hlasů, průměrné množství: 4,07 z 5)

Řetězová pila se skládá z mnoha komponent důležitých pro provoz jednotky, včetně zapalovací svíčky. Tato malá část musí být pravidelně nahrazena. Můžete to vyměnit sami. Obvykle stačí použít univerzální pokyny, které jsou vhodné pro všechny energetické modely. Před vyhledáváním pokynů si však budete muset koupit nový náhradní díl. Nejste si jisti, kterou svíčku si vybrat pro řetězovou pilu? Tyto a další informace jsou k dispozici v tomto článku.

STIHL 180 zaplaví svíčku

Do záznamu

Měl stejný případ, nová pila po druhé čerpací stanici se nezačala, což jsem právě nenašel na tipech, odšrouboval tah, podíval se na píst, nedělejte to, pouze pokud máte pocit, že samozřejmě komprese samozřejmě komprese. počáteční kabel se snaží s úsilím. A co zbývá udělat našeho klienta, aby byl přinejmenším, zaplavil svíčku a za nezkušenost. Vyvrtejte veškerý benzín z hlavně. Odšroubujeme svíčku, zkontrolujeme jiskru poté, co potřebujete vypustit zbytky benzínu z válce, za tímto účelem otočíme válec dolů hladce škubnutím se startovacím kabelem a přibližně 10krát asi 10krát asi 10krát asi 10krát asi 10krát. Pak jsem dal takovou záležitost pozici pily pro doly 5 pro ventilaci a sušení, utáhneme svíčku. Naplňujeme nádrž benzínem olejem v uvedených rozměrech. Páku jsem dal do chladného spuštění Twitching dvakrát s hladkým 3. Skokem, začal jsem od třetího škubnutí. A už se chystá službu. Stejné nekonzistentní, pil jsem nový, na 2. Čerpací stanici nezačal. Zkontroloval, přetékejte karburátor, svíčka v benzínu, po sušení došlo k jiskře. Po očištění válce, jak je popsáno v anotaci, jsem se pokusil začít. V poloze tlumiče „studeného startu“, jedno ohnisko, přenáším tlumič do výchozí pozice. nezačíná to. Odšrouboval jsem svíčku. znovu v benzínu. Stokrát jsem vyhodil startér, neschopný je stejný. A teď, jděte na váš web, když jsem si přečetl radu Olega (s pozdravem vyfukování startéra v obrácené poloze pily), zkusil jsem, benzín Gr 10 vylil z válce a karburátoru. Poté připevněte svíčku (bez obalení) ke špičce, dal tlumič do výchozí polohy, stále foukal. Shromážděno, doplněno. začalo. Takže díky Olegovi za dobrou radu!

Design řetězové pily

Všechny řetězové pily mají stejný design, bez ohledu na to, jaké zařízení, domácí (Ural, Cedar, Patriot 3816, Carver jsou ruská produkce s čínskými partnery) nebo cizí (Stihl, Husqvarna), například oprava Patriot 3816 Benzopy bude stejná a také opravit zahraniční zařízení. Hlavní komponenty nástroje:

Obecný princip provozu řetězové pily je jednoduchý. pán náhle táhne šňůrou, která spustí motor, a on je zase pilové plátno. Někdy, při provozu zařízení, dojde k selhání, abyste je eliminovali, budete muset demontovat pilu. Problémy, které mohou nastat u motorové pily:

Hlavní problémy, které vznikají, jsou spojeny s poruchami motoru (zásobování palivem, výfukový systém, systém a zapálení válce) nebo menšími problémy (problémy s řetězcem, mazivem, pneumatikou, pečetí)

Je důležité podrobněji zvážit každý problém

Pokud řetěz jednoduše skončil, měl by být nahrazen novým. Problémy s řešením tohoto problému by neměly nastat. Oprava dalších částí pily může obsadit až několik hodin.

Bez ohledu na to, jak to zní to, pokud není řetězová pila spuštěna, musíte zkontrolovat benzín na benzín. Pokud je v systému palivo, pak je možná saopun ucpaný, vyrovnávání tlaku při vývoji paliva. Sapun lze čistit akutním awl nebo jehla. Svíčky se objeví s klíčem ke svíčce a vyčištěny brusným papírem. Můžete také poškodit spalovací komoru. Po těchto postupech by měla pila začít.

Pokud se pila vypne automaticky, pak je s největší pravděpodobností vadný spouštěcí mechanismus. Ale někdy se stává, že to není o tom. V tomto případě musíte uvést svíčky a pečlivě je prohlédnout. Pokud jsou pro ně viditelné stopy paliva, znamená to, že karburátor je nesprávně upraven. Svíčka musí být vyčištěna a umístěna zpět, po blokování přívodu paliva.

Pokud je na svíčkách viditelné černé saze, může být pouzdro v oleji s nízkou kvalitou, špatně zavedený karburátor a nesprávně vypočítaný poměr oleje a benzínu. V tomto případě musíte také čistit svíčku a umístit ji zpět.

Je také důležité zkontrolovat zařízení na jiskru. To je snadno zkontrolovatelné: Musíte spojit svíčku s zapalovacím kabelem pomocí kleště, připojit válec a matici svíčky a poté pozorovat přítomnost jiskry. Pokud tomu tak není, svíčka je třeba změnit

Pokud se při změně svíčky ukázalo, že druhý nevydá jiskry, může problém spočívat v nepracovním kontaktu se svíčkou nebo vysokým napětím drátu

Pokud tomu tak není, svíčka je třeba změnit. Pokud se při změně svíčky ukázalo, že druhý nevydá jiskry, může problém spočívat v nepracovním kontaktu se svíčkou nebo vysokým napětím drátu.

Metoda pro kontrolu nedostatku paliva

Tento typ poruchy, stejně jako další, má své vlastní odpovídající znamení. Spočívá v takovém, že pracovní svíčka zapalování, jiskra je zaneprázdněna, bude zcela suchá. Zkontrolujte podezření na nedostatek paliva, můžete použít následující metodu.

Hlavním prvkem palivového čerpadla je speciální membrána, která se pohybuje v těle čerpadla. Když je rozbitý, přívod paliva do karburátoru a motoru STIHL 180 řetězové pily se zastaví. Zkontrolujte integritu membrány vizuálně, když je víko palivového čerpadla odstraněno, pokud existují nedostatky (zlomky, praskliny), lze ji vyměnit pomocí opravné sady pro karburátor.

Pokud nezačnete řetězová pila Stihl 180 a po přečtení materiálu je obtížné si uvědomit, co a jak udělat, aby se nalezení a odstranění poruchy odstranilo, nemá smysl okamžitě házet, co má přimět našeho klienta a psát do vyhledávače : Řetězová pila Stihl 180 Nate. Trochu níže existuje video instrukce, kde hlavní servisní středisko pečlivě ví o vadách, které neumožňují řetězovou pilu STIHL 180, vysvětluje také, proč pila nezačne na horké.

 • Odšroubujte svíčku;
 • Vytočte stříkačku 1-2 ml paliva a nalijte jej do otvoru svíčky;
 • Namontujte svíčku na místo a nasaďte ji uzávěr vysokého napětí;
 • Nastavte ovládací páku na polohu spuštění Hot;
 • Několikrát vytáhněte popisovač startéru.
stihl, řetězová, pila, zapalování

Pokud tyto akce pomohly spustit motor STIHL Motor, ale bylo to téměř okamžitě zastaveno, znamená to, že problémem byla skutečně absence přísunu paliva. Aby se to odstranilo, je nutné zkontrolovat palivový systém.

Palivové čerpadlo je umístěno v karburátoru. Jeho práce se provádí přijetím impulsů z klikové skříně motoru přes pulzní kanál. Kanál je umístěn v gumové trubce, skrz který je hlášen válec a karburátor.

Pokud se pulzní kanál ucpá, kvalita zásobování paliva je snížena nebo nepřijde vůbec. Chcete.li získat přístup k potrubí, musíte odstranit kryt vzduchového filtru a karburátor. Poté je pomocí kovového drátu zkontrolován nebo vyčištěn kanál.

Návrh řetězové pily STIHL 180 obsahuje mnoho gumových částí. Všechny z nich vyžadují systematický test trhlin a další vady. Pokud jsou součástí, jsou části nahrazeny novým.

Dalším důvodem pro nedostatek impulsu může být depreserizace motoru Carter Stihl řetězové pily. V tomto případě je přívod vzduchu do čerpadla snížen nebo zcela zastaven.

Těsnost je kontrolována pomocí vakuummeru. V jeho nepřítomnosti přijde na záchranu lékařská stříkačka. Operace se provádí na motoru s odstraněným karburátorem. Do injekční stříkačky je napsán malý motorový olej a nalil jej do pulzního kanálu a poté vytáhl popisovač startéru.

Při absenci pulsu zůstane olej v kanálu. Tento problém můžete odstranit odstraněním motoru a výměnou těsnění. Pokud se olej z kanálu vytlačil, pravděpodobně problém spočívá v poruše čerpadla.

stihl, řetězová, pila, zapalování

V pouzdře čerpadla je membrána, která během pohybu zajišťuje dodávku paliva do karburátoru a motoru. Pokud se řetězová pila STIHL MS 180 nezačne, mohla dojít k prasknutí membrány. Pokud odstraníte kryt čerpadla, můžete zkontrolovat jeho integritu. Pokud byly během vyšetření nalezeny nějaké vady, změní se membrána.

Mluvte o zapalování na řetězové pile: jaká mezera a jak si vybrat?

Odrůdy svíček

Neexistuje nic jako univerzální svíčky. Liší se mezi sebou v řadě parametrů:

Existují takové koncepty jako „teplá“ a „studená“ svíčka. Velké volání hovoru naznačuje, že svíčka je studená (absorbuje teplo, které pochází ze spalovací komory, není tak účinné), nízké topné číslo naznačuje, že svíčka je horká.

Při výměně svíčky, získávání nové náhradní díl, je nejjednodušší hledat ten, který odpovídá parametrům vyhlášeným výrobcem (tyto parametry jsou uvedeny v pokynech, které nástroj doprovází). Pokud z nějakého důvodu nemáte přístup k datům, proveďte vizuální zkoumání svíčky, odstraňte parametry, včetně čísla (viburnum) uvedené na něm uvedeném.

V současné době na moderním trhu najdete svíčky vydané pod šampionem značky, Stihl, Brisk, Bosch, Oregon, NGK, existují také určité možnosti, které jsou vhodné pro modely vydané partnera, Husqvarna, Stiga, Al-Ko, Oleo.Mac, Wolf Garten, MC Culloch a T.D. Zároveň nezapomeňte, že musíte znát mezeru na svíčce řetězové pily.

Chcete.li odstranit potřebné parametry, musíte tento prvek rozebrat. Je snadné jej otočit pomocí klávesy svíčky, což je standardní součást energetické jednotky.

Konstrukční funkce systému zapalování továrny

Zapalovací systém řetězové pily domácích nebo profesních účelů zpočátku sestává z:

stihl, řetězová, pila, zapalování
 • Magneto nebo tovární zapalovací cívka;
 • Svíčky s předem instalovanou čepicí;
 • Elektrické vysokorychlostní zapojení, předběžné spojení svíčky s cívkou;
 • Klíče, které okamžitě vypnou provozní energetickou jednotku řetězové pily.

V zařízení domácího plynu.tool magneto je to druh generátoru odpovědného za nepřetržité formování střídavého proudu s následným přenosem energie na vestavěnou svíčku. Konstrukce Magneto zpočátku spočívá přímo ze standardního nehybného vinutí indukční cívky, stejně jako neustále pracujícího magnetu, předem nainstalovaný na setrvačníku.

Magneto, zajištěné v pravidelném zapalování domácích a profesionálních benzínových pily, jsou výrobci technologií rozděleni do:

 • Kontakt.Při návrhu těchto uzlů je první výstup vybudovaného továrny vysoko.napětí napětí se zapalovacími svíčkami. V základním návrhu kontaktního magneta je kondenzátor původně poskytnut, což zabraňuje přehřátí a postupné oxidaci kontaktů standardního přerušení;
 • Kontaktně. Princip provozu uzlů tohoto typu je založen na práci zabudované tovární cívky, která zároveň hraje roli prvku, který reguluje napájení napětí. Během pravidelného otevření tyristoru začíná standardní kondenzátor aktivně vypouštět. V důsledku toho je poměrně vysoký proud nepřetržitě tvořen v zatáčkách primárního vinutí továrního napětí, vyvolaného na napětí s vysokým napětím. Vede k okamžitému zlomu na zapalovací svíčce umístěné ve válci energetické jednotky. Power Grid bez kontaktu magneto pracuje stabilně ve způsobu nepřetržitě tvořených krátkodobými pulzy vytvořenými v rytmu s každým progresivním pohybem továrního válce a odpovídající rotací klikového hřídele motoru.

Výměna těsnění

Jak opravit řetězovou pilu STIHL 180, pokud potřebujete vyměnit těsnění? Je nutné rozebírat motor, pro který jej musíte nejprve odstranit z řetězové pily. Odstranění se provádí podle algoritmu popsaného v položce: „Řídicí klíč řetězové pily STIHL 180 se zlomil. jak eliminovat“.

Po odstranění motoru se otočí 4 šrouby palce motoru, poté se odstraní. Po odstranění palety tedy získáme přístup k olejovým těsněním a ložiskům klikového hřídele.

Důležitým bodem při výměně těsnění je zpětná instalace a utěsnění palety.

Abychom to provedli s vysokou kvalitou, je nutné vyčistit a odmazat paletu a místo jeho instalace na válec pily a poté rozmazat tmel a nastavit paletu přitahováním křížového stresu k požadovanému úsilí.

Sestava řetězové pily po opravě se provádí v opačném pořadí.

Pravděpodobné poruchy

Jednoduchost výstavby domácí řetězové pily STIHL MS 180 umožňuje jeho majiteli odstranit většinu chyb nástroje jeho rukama. Chcete.li úspěšně provést opravu modelu, musíte nejprve určit důvody rozpadu. Algoritmus opravy v každém jednotlivém případě je odlišný a závisí na typu poruchy.

Důvodem pro nedostatek spuštění modelu STIHL je v tomto případě vyplnit zapalovací svíčky.

Chcete.li odstranit poruchu, musíte rozebrat horní část nástroje a odšroubovat svíčku. Pokud se na svíčce vytvořila silná vrstva půdy, bude nutné ji vyčistit a sušit. Poté může být čistá svíčka zašroubována zpět.

S častým provozem nástroje může být přerušena jedna z jeho palivových zkumavek, což povede k palivovému zásahu a dalším detailům pily.

V případě přestávky v palivové trubici nebo založení díry v ní bude muset vlastník nástroje odstranit poškozenou hadici a nahradit ji novou. V tomto případě musí být křižovatka nové hadice s továrním montáží pečlivě ošetřena tmelem.

Jednou z hlavních příčin problému, ve kterém není olej podáván, je zhroucení čerpadla, které dodává olej do náhlavní soupravy. Chcete.li eliminovat poruchu, budete muset odstranit pneumatiku a řetěz a také demontovat boční ochranný plastový kryt. Poté bude nutné místo pod případem vyčistit a nahradit čerpadlem.

Pokud není řetěz namazán, může být příčinou rozpadu také útes jedné nebo více olejových trubek. V tomto případě budete muset hadice odstranit a vyměnit je.

V tomto případě musí být důvod hledán v kontaminovaném nebo postaveném palivovém filtru. V průběhu času se stanou nepoužitelnými, protože se na nich hromadí nečistoty. Chcete.li odstranit poruchu, musíte vyčistit nebo úplně vyměnit náhradní díly filtru.

Dalším důvodem tohoto zhroucení spočívá v nesprávném karburátoru. Majitel bude muset nejprve vyčistit uzel nashromážděných zbytků prachu a oleje a nakonfigurovat jej podle pokynů výrobce.

V tomto případě by se v systému nástroje zapalovala příčina náhlého zhroucení. S mechanickými údery je často narušena mechanickým úderem, mezera mezi setrvačníkem a tovární zapalovací cívkou, což vede k rozpadu celého systému. V tomto případě budete muset nástroj rozebrat a zkontrolovat vzdálenost mezi prvky.

Chcete.li upravit mezeru, musíte uvolnit horu setrvačníku. Poté, mezi setrvačníkem a cívkou zapalování, musíte vložit šablonu a začít šroubovat zpět. Jakmile se setrvačník kontaktuje šablonu, musí být šroubování šroubů zastaveno.

Nejprve se musíte ujistit, že zapalovací svíčka není naplněna palivem. Pokud se na ní vytvořila silná vrstva půdy, budete muset prozkoumat palivový systém. V důsledku přerušení hadice nebo rozpadu palivového čerpadla by mohla ztratit svou těsnost.

Pokud je vše v pořádku se svíčkami, budete muset zkontrolovat vzduchový filtr. V důsledku intenzivního provozu řetězové pily mohl ucpat nebo se stát nepoužitelnými. V tomto případě pomůže čištění filtru nebo jeho výměny.

Třetím prvkem, který by mohl selhat, je jeden nebo více kompresních prstenů. Nelze je obnovit na obnovení, takže je třeba je nahradit.

Řetězová pila není složitý mechanismus. Ale jeho použití je velmi široké. Může být použit ke sklizni palivového dříví pro krb v soukromém domě, k ztenčení zahrady v letní chatě, pro stavební práce.

Jedním z nejčastějších výrobců tohoto typu zařízení je STIHL. Ale bez ohledu na výrobce, identifikované poruchy řetězové pily STIHL včas budou sloužit jako záruka jeho dlouhého období její služby.

Řetězové pily STIHL se skládají z pouzdra, uvnitř kterého je motor a nádrž na skladování paliva. Na vnější straně je startér, rukojeť a část, která je zodpovědná za řez, vybavené řetězcem. Pohon celého mechanismu se provádí po ostrém trhnutí kabelu, který spustí motor.

Řetězová pila STIHL používá spalovací motor o dvou strokech s 1 válcem. Jeho síla stačí k uvedení do pohybu a plátno pily, které je připojeno k motoru prostřednictvím přenosu řetězce s jedním stupněm. Takové poměrně jednoduché zařízení umožňuje jednotce dlouhodobě pracovat po dlouhou dobu, s výhradou všech provozních standardů.

Centrownd Classion of the CAM: 1. třecí obložení, 2. Springs, 3. Drum.

Nejčastěji je řetězová pila STIHL navíc vybavena systémem čištění vzduchu, který je do karburátoru dodáván startérem. Pro pohodlí provádění napětí řetězce je tento mechanismus umístěn na straně, což vám umožní provádět tento postup bez kontaktu s řetězovým plátnem.

Kromě toho mohou být moderní modely řetězové pily STIHL vybaveny vyhřívanou rukojetí, pákou, která reguluje plyn, elektronický zapalovací systém a další ochranné prvky a mechanismy. Nové modely karburátorů jsou dodávány s předběžným vytápěním, který vám umožňuje ukládat palivo.

Přítomnost brzdy motoru pily při zasedání řetězce poskytne potřebnou bezpečnost. Systém automatického mazání řetězce řetězce řetězců STIHL vám umožní ekonomicky ušetřit olej po celou dobu životnosti.

Pokud pila nezačne první, kterou potřebujete zkontrolovat tuto svíčku, dává jiskru, která zapálí palivo ve válci. Začněte, že všechny další podrobnosti jsou odstraněny ze dveří, které odstraňují vysoký napěťový drát, ke kterému je svíčka připojena. Odstraňte samotnou svíčku z krytu válce a zkontrolujte její stav. Svíčka se správnou prací musí být suché a malé usazeniny na keramice světlé barvy: