10 věcí, které je třeba hledat při nákupu použité stolní pily (tipy). Stará stolní pila

Nejlépe použitá stolní pila

Při hledání přidání stolní pily do jejich workshopu zvažuje mnoho dřevařů nákup použitých nad novým. Koneckonců, tyto kousky strojů jsou obvykle postaveny tak, aby trvaly několik desetiletí, pokud jsou dobře udržovaní. Také nové modely nejsou úplně levné. Pokračujte ve čtení a najděte nejlépe použité stolní pily!

Hledáte několik obecných informací o stolních pilách nebo jiných nástrojích? Podívejte se na naše kompletní průvodce zdrojů na pilách, stolních pilách, řetězových pilách, pásmových pilách a kruhových pilách. Tito průvodci mají všechny potřebné informace. Budete moci najít historii, různé typy nástroje, prodané nejvyšší značky a další!

Existuje několik různých způsobů, jak si můžete dát ruce na dobrou použité stolní pilu. Konstance však bude v závislosti na tom, kde žijete a kolik jste ochotni utratit

Online prodejci

Jedním ze způsobů, jak si můžete zakoupit použité stolní pily, jsou prostřednictvím online prodejců. Použitá stolní pila si můžete koupit na webových stránkách, jako je Amazon nebo eBay. S ohledem na to, jaký druh viděl, jak jste si koupili a odkud si ho zakoupíte, můžete získat celou řadu možností.

Co se nám líbí

 • Záruka: Protože online prodejci musí pracovat s hlavními korporacemi, jsou často povinni zárurovat své výrobky pro opravu, návratnost nebo výslovně prohlásit jinak.
 • Široký výběr: Zakoupení použité stolní pily prostřednictvím online dodavatele znamená, že získáte vážně širokou volbu
 • Snadnost pro přepravu: Nákup použité stolní pily online znamená, že ji často můžete nechat odeslat přímo do vašeho domu.

Co se nám nelíbí

 • Nelokální výnosy mohou být potíží: V případě, že musíte vrátit velkou položku, jako je například stolní pila, může být přepravování zpět ke zdroji nákupu logistickou noční můrou. Můžete dokonce skončit kašlem nákladů na přepravu.
 • Falešná reklama: Pro prodejce je snadné zkreslit sebe nebo své výrobky, takže klíčové je opatrné prověrky prodejců a popisů produktů.
 • Krádež identity: I když je to relativně vzácné, použití platebních údajů pro kreditní kartu nebo kontrolní účet online vás nechává na určitém riziku krádeže informací, dokonce i na zabezpečených systémech.

Použitá stolní pila na prodej

Můžete předat znamení, které říká toto jízdu městem jednoho dne: „Použitá stolní pila na prodej“ nebo vidět reklamu pro jednu na místním swapovém webu, jako je Craigslist již ve workshopu. Za předpokladu, že cena je správná, je to dobré koupit použité stolní pily na místní úrovni?

Co se nám líbí

 • Ekonomické náklady: zejména pro dřevař, který právě začíná. Náklady na zbrusu nový kabinet nebo stolní pila mohou být neúnosné. Nákup použitého modelu snižuje bariéru pro nováčky, kteří se zapojují do koníčka.
 • Požaduje se místní vyzvednutí/Žádná sestava: Místní vyzvednutí znamená, že s malou pomocí budete pravděpodobně moci načíst stolní pilu do zadní části vyzvednutí nebo krabice a přepravovat jej do dílny.
 • Zkušenosti předchozího majitele: Často, v průběhu ukazování, jak vám ukazuje, že stolní pila je funkční, může osoba, která se snaží prodat.

Co se nám nelíbí

 • As-IS Stav: Ve většině případů se použitá stolní pila zakoupená místně prodává ve stavu „As-Is“. To znamená, že pokud se v kterémkoli bodě po prodeji rozpadne, nemůžete se vrátit k původnímu majiteli a požadovat, aby to opravili. Raději se ujistěte, že to funguje, než si to zakoupíte.
 • Žádné výnosy: Když si ve vašem rodném městě kupujete použitý stolní pilu z něčí garáže, pravděpodobně nebudete mít příležitost vrátit se za vrácení peněz za své peníze.
 • Žádné opravy: Na rozdíl od nového modelu, pokud se vaše tabulka rozpadne. Obvykle to nebudete moci poslat do servisního centra v rámci jakékoli záruky.

Další zdroje použitých stolních pilů

Při přemýšlení o zakoupení použité stolní pily existuje několik dalších zdrojů použitých stolních pila. Technické školy občas nahradí své vybavení a vypracují stroje za nízkou cenu.

Prodej nemovitostí je také dobrým místem k nalezení nástrojů, jako jsou stolní pily. Je to proto, že v prodeji nemovitostí se majitel nemovitosti chce všeho zbavit najednou a je často velmi flexibilní z toho, co jsou ochotni vzít, pokud jde o platbu, aby se zbavil větších předmětů.

Použité díly na stolní pilu

Je možné koupit více než pouhý použitý kompletní sestava stolní pily. Můžete si také zakoupit použité verze různých drahých upgradů, jako jsou robustnější ploty nebo profesionální přípravky.

Vzhledem k tomu, že některé z těchto vylepšení zpracování dřeva mohou být při zakoupení nové, může být nákladově efektivní na nákup použitých.

Zatímco řemeslníci někdy prodávají staré vybavení, které je vadné nebo to, co považují za ošuntělé, v mnoha případech také načítají staré vybavení jednoduše v důsledku nákupu nového kvalitního vybavení na svém místě.

Věci, které je třeba hledat v použité stolní pile

Při nákupu použité stolní pily existují určité atributy, na které budete chtít dávat pozor. Při rozhodování o tom, která použita stolní vidila k nákupu:

 • Podívejte se na outward podmínku: Jak čistá a dobře udržovaná stolní pila vypadá a jak dobře to bylo mechanicky udržováno. Rzi a patina je snadno odnímatelná, ale mohou to být příznaky zanedbávání.
 • Zkontrolujte podmínku pullů a pásů: Pokud jsou suché roli za funkcí nebo chybí, lze je snadno vyměnit. To však ovlivní, jak rychle se objeví a běžíte. Také vám to zabrání v tom, abyste mohli vidět, jak to běží před nákupem.

SAW Guy. SAW Recenze a DIY projekty Copyright © 2020. Copyright © 2019 od Saw Guy. SAW Recenze a Projekty pro kutily. Thesawguy.COM je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu, jehož cílem je poskytovat prostředky pro weby pro vydělávání reklamních poplatků reklamou a odkazem na Amazon.com. Úplné zřeknutí se odpovědnosti za přidružení zde

věcí, které je třeba hledat při nákupu použité stolní pily (tipy)

Nákup zbrusu nových nástrojů může být drahé. Vím, že jsem si toho velmi dobře vědom, když se podívám na různé typy nástrojů, které vám doporučují. Koneckonců, ne každý chce utratit jmění, a proto je konec rozpočtu trhu tak konkurenceschopný.

Ale existuje jiná možnost, která je koupit použitý nástroj, a já věřím, že je to něco, co je zcela životaschopné.

Nedoporučoval bych však slepě jít tam a koupit jakýkoli použitý nástroj. To je potenciální recept na katastrofu a rozhodně nechci, abyste utráceli peníze za to, co se ukáže jako chláp.

Takže vám pomůžu a v tomto případě se zaměřím na jeden typ nástroje, na stolní pilu.

Nyní je velmi snadné utratit značné množství peněz za nákup zcela nové stolní pily, ale jak se chystáte vidět, to není vaše jediná možnost. Níže je řada tipů na deset základních věcí, které musíte hledat při nákupu použité stolní pily.

Nakonec se domnívám, že se ocitnete v mnohem lepší pozici, abyste získali stolní pilu.

Přiznám se, že miluji kontrolu inzerce pro použité nástroje. Nikdy nevíte, co můžete čas od času najít. Nejedná se však o pokus o to, abyste vám pomohli najít ty nejlepší nástroje. Je to více spojeno s tím, že vám pomůže vyhnout se chybě.

Takže s touto myšlenkou pevně na mysli, pojďme projít tipy a začneme vaše snaha o koupi použitého stolu mnohem snazší.

Zkontrolujte tabulku

Mým prvním tipem je zkontrolovat stůl. Potřebujete, aby to bylo ploché a že to nějakým způsobem nebylo poškozeno nebo dokonce pokřiveno. Stůl, který není plochý, povede pouze k problémům, ale neříkám, že musí být úplně dokonalý.

Pokud si však všimnete jakýchkoli promáčků nebo nedokonalostí na stole. Na trhu je vždy dost použitých stolních pily, abyste měli schopnost vyhnout se těm, kteří nemají téměř dokonalý stůl.

Zde musíte strávit čas zkoumáním stolního stolu ze všech úhlů. Dokonce si odpočívejte na stole nějaké dřevo, abyste viděli, jak leží. Neříkám, že musíte vyjmout úroveň a zkontrolovat každou část. Potřeba, aby byl stůl plochý, není tak zásadní, jako by to bylo pro tabulku spojování nebo na tabulku Planeru, ale stále nechcete žádné významné problémy.

Zkontrolujte zarovnání čepele

Další kritickou oblastí ke kontrole je čepel a že zůstává dokonale zarovnána. Je snadné vidět, jak by nerovnoměrná čepel zničila celý váš projekt, takže pečlivé zkoumání čepele je nezbytné.

Snad největším problémem je, když se čepel otočila dovnitř. To má tendenci vést k nějakému pálení na vaší zásobě a my nechceme, aby se to stalo.

I když můžete projít procesem měření, abyste zjistili, zda je čepel skutečně zarovnáno, možná budete chtít zažít pouhým stolní pilou a poté prozkoumat řez. To vám může poskytnout znamení, že vše není v pořádku.

Ale pokud chcete věci správně zkontrolovat, tak to je, jak to udělat.

Nejprve vyjměte strážce i rozbočovače. Potřebujete jasnou cestu, abyste přesně viděli, co se děje.

Dále ujistěte, že čepel sedí na 90 stupních. Potřebujete čepel, aby byla v tomto úhlu, nebo vyhodí každý řez, kterému se chcete vyhnout.

Klíčem je zde zarovnat čepel se sloty, které se objevují na nástroji MITER MITER na vrcholu stolu. Za tímto účelem musíte měřit vzdálenost mezi sloty k přední části čepele a poté vzadu čepele. Samozřejmě by měly být úplně stejné vzdálenosti.

K tomu můžete použít buď indikátor číselníku, který je velmi přesný nebo kombinovaný náměstí. Buď budou fungovat, a mohou vám říct vzdálenost a zda všechno běží paralelně.

Pokud zjistíte, že věci jsou mírně venku, nebojte se. Při nastavení stolního pily můžete upravit čepel. Jak se to dělá.

Vyrovnává se nože s čepelí?

Zůstanu s čepelí na okamžik, také navrhuji, aby zkontroloval, že jezdecký nůž se skutečně spojuje s čepelí. Opět to přímo ovlivňuje schopnost stolního pila vytvářet řezy, které chcete a kde chcete.

Pokud nůž na trh není ve skutečnosti v souladu s čepelí, pak to, co se stane, je, že najdete pažbu tlačenou směrem k plotu. To zase vede k určitému vazbě a je pro vás život výrazně náročnějším, abyste získali požadovaný výsledek.

Zatímco oba aspekty uvedené na tipech 2 a 3 lze změnit a upravovat, mám pocit, že váš život ztěžuje, když správně posoudí zbytek pily.

Zkontrolujte úpravy výšky čepele a naklonění

Schopnost upravit výšku čepele a úhel náklonu je zásadní pro celkové fungování stolní pily. Takže si myslím, že má smysl dvakrát zkontrolovat, že tyto úpravy pracují hladce na použité tabulce, kterou vidíte na prodej.

Nejlepší způsob, jak to zkontrolovat, je fyzicky provést úpravy. Navrhoval bych tlačit jak výšku čepele, tak naklonění na maximum. Nechcete si koupit stolní pilu, abyste zjistili, že aspekt náklonu funguje pouze až 30 stupňů než celých 45.

Ale jednoduše nevidíte, zda oba aspekty mohou dosáhnout svého maxima. Místo toho se podívejte na přírůstky a jak snadné je pohybovat se mezi nimi. Pamatujte, že zde je přesnost často zásadní, takže tyto úpravy musí fungovat v souladu s vašimi potřebami.

I když to může nějakou dobu trvat, navrhl bych provést stolní pilu přes každý přírůstek a vidět, jak dobře funguje pila. Koneckonců, nikdy nevíte, co můžete v budoucnu od stolního pily, takže kontrola každé části by mohla být užitečná.

Fungují ložiska?

Většina stolních pilů pracuje prostřednictvím ložisek, pokud jde o úpravy. Musíte zkontrolovat, že všechna ložiska fungují a že nic nezachytilo. Je zřejmé, že zabavená ložiska znamenají, že stolní pila nebude fungovat tak hladce, což znamená, že pro vás bude téměř nemožné věci vyrovnat, protože je potřebujete.

Problém s ložisky na použitých strojích, zejména o těch strojích, se o ně nesprávně starají, je to, že rezavě a přestanou fungovat. To znamená, že aspekty stolní pily budou skočit nebo se držet, a ty hladké pohyby, které potřebujete, se prostě nestanou.

Nyní vím, že ložiska mohou stárnout a držet. Čas od času se to stává. Nechcete však, aby to byla bezprostřední věc, která byla špatná s vaší stolní pilou. Jediným způsobem, jak to můžete zkontrolovat, je vidět to všechno v akci. Je to něco, co musíte pozorovat ve srovnání s jakýmkoli jiným přístupem.

Funguje strážce čepele?

Chránič čepele je z hlediska bezpečnosti jasně důležitý, takže musíte zkontrolovat, zda je strážce v perfektním provozním stavu. Nechcete, aby byl stráž v žádném případě prasklý nebo slabý. Pokud je tomu tak, prostě to nemůže dělat svou práci správně.

Také by to nebylo příliš neobvyklé, kdyby byla použitá stolní pila příliš neobvyklá. Ano, můžete získat náhradu, ale já to vidím jako potenciální červenou vlajku ohledně toho, jak se stolní pila starala až do této chvíle.

Ale také bych šel za strážce čepele a podíval se na každou bezpečnostní funkci začleněnou do modelu, o kterém uvažujete o koupi. Musíte vědět, že tlačítka zastávky fungují okamžitě a že dostanete tuto ochranu. Funguje prachový systém dokonce na stole? To samo o sobě může ztěžovat udržení vaší linky při používání stolní pily.

Zajištění toho, aby bylo vše bezpečné k použití, dává tolik smysl a vědět, že v těchto oblastech neexistují žádné problémy nebo problémy, je to změna.

Sedí plot čtverci ke stolu?

Pokud mohu navrhnout další klíčovou věc, kterou si můžete dávat pozor na plot, a to je, pokud sedí čtvercové ke stolu. Ještě jednou, pokud tomu tak není, znamená to, že byste mohli potenciálně narazit na celou řadu problémů.

Pokud plot není schopen sedět čtverci ke stolu, můžete pochopit, jak to potenciálně vyhodí celý svůj řez. Nemůžete správně zarovnat věci a použít plot jako průvodce, protože sedí Askew.

Stejně jako u čepele jde o kontrolu vzdálenosti v různých bodech, aby se zjistilo, zda všechno běží rovnoběžně. Použijte kombinovaný náměstí, jako je dříve a dvakrát zkontrolujte své měření. Doporučil bych to udělat, i když věci vypadají čtvercové. Prostě nevidíte malé rozdíly s pouhým okem.

Jak jsem řekl, můžete změnit plot. Musíte však předem vědět, zda existují nějaké problémy, které by mohly dokonce bránit schopnosti nového plotu sedět náměstí.

Z tohoto důvodu by jednou z hlavních věcí byly kolejnice. Jsou rovné, nebo byli nějakým způsobem poškozeni? Vím, že je můžete nahradit, ale i to může naznačovat, jak moc se předchozí majitel staral o jejich stolní pilu. Pokud je i plot poškozen, může být nejlepší hledat jinde.

Zkontrolujte jak kolejnice, tak plot, abyste zkontrolovali jakékoli poškození. Chcete se podívat na skutečnou strukturu více než cokoli jiného, ​​takže se tam dostanete, změřte a zkontrolujte vše.

Motor

Pokud je to možné, musíte slyšet v provozu motor, protože to může pomoci naznačit, zda existuje potenciální problém. Bohužel, motory mohou vyhořet, což je ještě pravděpodobnější, čím starší pila. Nechci však, abyste si mysleli, že možnost špatného motoru znamená, že si nemůžete dostat ruce na použité stolní pilu.

To je místo, kde pomůže schopnost poslouchat fungování motoru. Zní to hladce? Zní to, jako by existovaly přerušení, jak to funguje? Také z toho vychází jakoukoli hořící vůni?

Motor by měl být schopen snadno začít a dělat práci po ruce. Dozvíte se více o tom, proč je to důležité, když se dostanete na tip číslo 10.

Také bych se zeptal prodávajícího na sílu motoru a na to, zda byly dříve nahrazeny nějaké části. Je to bezkartáčový motor? Jak je to staré? To jsou všechny spravedlivé otázky, ale mohou naznačovat, že možnost, že je motor příliš starý nebo blízko k nahrazení.

Zkontrolujte trhliny

Tento tip zahrnuje dostat se na kolena, ale stojí to za to. Musíte zkontrolovat celou základnu stolní pily, abyste zjistili, zda existují nějaké trhliny. Říkám spíše trhliny než rzi, protože mírná rez na staré použité stolní pile není příliš problematická. Prasklina však znamená potenciální základní chybu v tabulce, se kterou se musíte vypořádat.

Problém s trhlinami ve skutečné pile je, že jasně představuje slabost, která může být zhoršena vibracemi nebo tlakem. Může také naznačovat, že se v minulosti příliš nestaral o stolní pilu. Upřímně řečeno, pokud vidíte, že základna je prasklá nebo dokonce s příliš velkou rzí, pak bych se od ní zůstal dál.

Vidět to v provozu

Mým posledním tipem je zajistit, abyste viděli stolní pilu v provozu před nákupem. Je to jen výrazně bezpečnější to udělat, protože vidíte, jak dobře stůl viděl řezy a také jak snadné je všechno nastavit.

Určitě bych byl opatrný, aby každý jednotlivec prodával použitý stůl, kde odmítá vystřelit stroj a naříznout kus dřeva. Nežádejte je, aby udělali nic velkolepého. Místo toho chcete jen vidět, že se to snižuje tak, jak by mělo před předat peníze.

Toto je vaše příležitost vidět, jak dobře to snižuje a také jak hladký může být celý stůl. Existuje nějaké známky nošení pásů, i když je snadno vyměnitelné a zkontrolujte dřevo. Chcete to prozkoumat o známky toho pálení, které jsem zmínil dříve.

Pro mě si myslím, že vidění stolu v akci je nejdůležitější špičkou všech. Všechno ostatní uvedené výše se může zdát v pořádku, ale skutečné fungování pily určí, zda tomu tak je.

Celkový závěr

To je mých deset nezbytných věcí, které je třeba hledat při nákupu použité stolní pily, a mám pocit. Doufejme, že by to také mělo znamenat, že se vyhýbáte také utrácení příliš mnoho peněz za chudší položku.

Miluji stolní pily. Dělají krátkou práci těchto životně důležitých škrtů a umožňují vám dosáhnout významného pokroku s vašimi projekty. Nemusíte utrácet jmění přidáním stolního pily do vašeho dílny, což je jen bonus.

Zdůrazňuji však potřebu zvážit výše uvedených deset tipů před nákupem. Tipy vám usnadňují cítit se sebevědomě ve svém rozhodnutí. Nezapomeňte, že chcete, aby vaše stolní pila byla schopna pracovat pro nadcházející roky, takže si udělejte čas zkoumání možnosti, o kterou máte zájem, než zaplatíte jakékoli peníze.

Různé stránky vytvořené a nakoupené příslušenství na místě zvyšují kvalitu řezu a snižují šanci na zranění.

Synopse: Ve Spojených státech jsou každý rok tisíce zranění stolů. V tomto článku popisuje redakční ředitel Justin Fink řadu jednoduchých, nákladově efektivních upgradů, díky nimž bude používat jakékoli stoly, aniž by bylo nutné investovat do technologie zastavení Blade.

věcí, které, třeba, hledat

Odborníci odhadují, že ve Spojených státech existuje asi 65 000 zranění stolů ročně. Statistiky zranění se pro mě mohou někdy zdát tak abstraktní, že ztratí část svého zamýšleného šoku a úcty, takže se snažím najít způsoby, jak se toto číslo cítit realističtější. V tomto případě je to asi 178 zranění denně, nebo sedm za hodinu. To je zhruba jedno zranění každých 10 minut. To je docela skutečné. Pomáhá to tak přemýšlet, zvláště když se můj prst chystá převrátit přepínač „zapnutý“ a hlas v mé hlavě mě varuje, abych zpomalil nebo zastavil.

Pomáhá také připomenout, že o těchto zraněních stolech, dokonce i těch, které by mohly být poměrně označovány jako „nezletilé“, jsou stále pravděpodobně krvavé a dostatečně škodlivé, aby zaručily výlet do ER, a nepochybně ovlivní mou práci v blízkém- termín a pravděpodobně za sebou. Buďme upřímní-pokud nevlastní pila s technologií zastavující čepel, stavitelé často neslyšeli říkají, že se jim zranilo pomocí jejich stolního. Když se tabulky kousne, tvrdě kousne a obvykle to způsobí vážné poškození.

Výrobci jako SawStop dělají úžasnou práci na ochraně těch lidí, kteří jsou ochotni investovat do bezpečí, a pokud se mě zeptáte, není to pro ně těžké prodat, jakmile zažijete kvalitu svých nástrojů. Přesto jsou stále k dispozici pily bez technologie zastavení čepele a dokonce i lidé, kteří tuto technologii využívají jako omluvu. Na jednosměrné ulici byste nejeli 100 mph nesprávným směrem, protože víte, že máte bezpečnostní pás a airbag. Pro stavitele: „Dělám to již 25 let. vím, kde jsou moje ruce“.

Navrhuji tedy několik jednoduchých upgradů, které může kdokoli využít, aby si vytvořili své stoly-s technologií zastavující čepel nebo jinak-bezpečnější použít. Tyto upgrady nezlomí banku; ve skutečnosti někteří nestojí vůbec nic. Všichni usnadní práci spíše než těžší, a všichni zlepší vaše stoly bezpečnější.

Ztenčit se, zůstaňte ostré

Existuje staré pořekadlo, že ostré ruční nástroje jsou bezpečnější než nudné ruční nářadí, protože vyžadují menší úsilí. Myslím, že to platí i pro SawBlades. Pokud máte podceňované stoly nebo silnou pilu připojenou k příliš dlouhému prodlužovacímu kabelu, pravděpodobně zjistíte, že se nástroj během řezů najdete. Když se pila bažina dolů, nutí vás ustoupit na řezech v polovině. Přenosné pily obvykle nemají velké přepínače ve stylu bezpečnosti, které můžete zasáhnout kolenem, takže vypnutí nástroje mimo midcut znamená odebrat jednu ruku z desky. Nejlepší způsob, jak se této situaci vyhnout, je zvolit si čepele tenkého kerf, které během těžkého řezu přitahují méně zesilovač.

Ochrana špetku

Backback Tableaw se děje z několika důvodů, ale všechny se scvrkávají na stejnou kořenovou příčinu. Když deska, kterou řezáte, přijde do styku se zuby na koncovém konci spřádací čepele, může zvednout a buď střílet směrem k vám, nebo přetáhnout ruku do čepele. Pokud dokážete zabránit v kontaktu s zadní částí čepele, eliminujete zpětný backback. Je to tak jednoduché.

Dobrou zprávou je, že každá tabletáw na dnešním trhu zahrnuje nož na trh. ten malý žraločí ploutev, který se pohybuje nahoru a dolů a zkosení s čepelí. aby se zabránilo provize. Neexistuje snadný způsob, jak vybavit nože.

K krku se připevňuje rozdělovač a slouží stejnému účelu jako jezdecký nůž, i když je ve funkci trochu zjednodušující (a riskantní). Úlovek spočívá v tom, že se rozprašovač nepohybuje nahoru a dolů s čepelí a musí být umístěn dostatečně daleko za čepelí, že to nebude v cestě pro ty časy, kdy je čepel zvednuta do plné výšky. Čím spodní část nastavíte čepel, tím větší je mezera mezi čepelí a rozdělovačem. Také to musí být odstraněno pro zkosené řezy.

Jednoduchá podpora jde dlouhou cestu

Kdykoli se chytíte tvrdě tlačit na materiál, který stříháte, zvyšuje se riziko zranění. To se určitě vztahuje na časy, kdy se chytíte, když se založíte za všechny své váhy, abyste ji protlačili řezem (vaše čepel je nudná a jeho čas na nový, nebo váš plot není paralelní. uříznutí a upravení),,, “ Ale čas, kdy je to nejhorší, je, když řezáte dlouhý kus. Čím dále se deska rozprostírá ze zadní části pily, tím více tlaku se dolů musíte na část překročit stůl. Chcete.li se soustředit tam, kde by to mělo být. sledujte čepel a vedení kusu přes řez. potřebujete outfeed podporu. Podpory krátkého příslušenství, které se připojují k zadní části pily na místě práce. Pomocníci stojící na straně outfeedu jsou milí, ale pro dlouhé řezy na pile dávám přednost stolu nebo imobilní podpoře, protože při řezání netlačí a netahují na palubu a neochvějí se. V obchodě je tabulka outfeed běžným řešením. U všech pracovních míst na místě, která budou zahrnovat více než malou práci na stolech, si myslím, že stojí za to, aby tam také udeřila dohromady dočasný outfeed stůl. Pokud to není na pracovišti proveditelné, zvažte přenosnou podporu. Pro ještě větší stabilitu na těchto přenosných stojanech přidejte do horizontálních spodních tyčí některé pytle s pískem.

Vytvořte lepší push tyčinku

Nemám ponětí, proč výrobci tabulek trvají na tom, aby zahrnovali dinky plastové push tyčinky s jejich pilami. Ve snaze udržet ruce lidí dále od čepele vytvářejí tyto dlouhé tyčinky ještě větší problém: celkový nedostatek kontroly nad deskou. Protlačili byste 2 × 4 řezem jedním prstem, tak proč používat to, co v podstatě představuje velký plastový prst? Dobrá push hůl aplikuje tlak dolů, distribuovaný přes širokou oblast a umožňuje vám tlačit desku dopředu s určitým jemným tlakem do strany, abyste ji udrželi proti plotu. Proto okamžitě hodím plastové push tyčinky do koše a vylepšuji, bezpečnější a efektivnější verze ze Scrowwoodu.

Zavřete mezeru

Hlavním problémem se standardními krčními deskami je, že výřez pro čepel je příliš široký na to, aby nabídl podporu vlákna v dřevu, a to znamená roztržení. Ale je tu další problém-bezpečnostní problém-s těmito širokými talíři: při provádění roztržení, tenkých nebo krátkých proužků dřeva může v mezeře zaseknout a velmi snadno kopat zpět. Pro oba tyto problémy řeší krk z krku. Získáte plnou podporu kolem čepele, na každém řezu. Tyto vložky často najdete jako příslušenství pro posele od každého výrobce pily nebo od výrobce třetích stran. Pokud se tyto studny stanou suchou, můžete si vždy vytvořit vlastní, pomocí standardní vložky v krku jako šablonu pro bit s vedením ložiska. Perk tvorba vlastního je, že to nevyžaduje mnohem větší úsilí, aby se rozpadl půl tuctu, stejně jako jeden. To je dobrá věc, protože to znamená, že můžete mít vyhrazenou možnost pro různé situace: každý pro čepel s plným kovokem a čepel tenkého kerf, jeden pro 45 ° zkosení nebo jiné běžné úhly a jeden nebo více pro kdy kdy kdy máte na Arbor nastaven dado.

O stolech:

Z finehomebuilding #293

Chcete.li zobrazit celý článek, klikněte na tlačítko Zobrazit níže.

Zaregistrujte se pro Eletters ještě dnes a získejte nejnovější návod z jemného homebuildingu plus speciální nabídky.

Získejte tipy, nabídky a odborné rady ve své doručené poště

Proveďte perfektní řezy s nejlepším dostupným stolním pilem

Pro řezání velkých kusů dřeva se spoustou podpory se premiérové ​​stolní pily v roce 2023 stanou vaším přechodem na místo pokosové pily. Často zahrnují vestavěnou palubu, která pracuje jako stolní deska při použití v různých situacích. Mnoho stolních pilů také zahrnuje variabilní čepele, které lze vyměnit tak, aby odpovídaly projektům úkolu nebo dřeva. Ale pokud jde o výběr nejlepšího stolního pily pro váš rozpočet a preference, je třeba zvážit několik klíčových věcí. Proto jsme tu, abychom vám pomohli vybrat si z přenosných, kabinetu a hybridních modelů, abychom našli správnou možnost, která poskytuje nejlepší hodnotu.

Porovnejte pily s horním stolem

Přenosná stolní pila Rockwell

Tato stolní pila postavená pro přenositelnost a trvanlivost a obsahuje vestavěnou držadlu přenosu, která vám pomůže přesunout ji kdekoli pro snadné nastavení během několika sekund. To je na rozdíl od tradičních pily, které jsou trvale připevněny na stolní. Zahrnuje nejlepší startovací soupravu a příslušenství, s vestavěným úložným úložným prostorem. Dodává se také s více lopatkami, rozchodu pokoje a roztržením, díky čemuž je ideální pro projekty pro kutily. Bezpečnostní spínač zabraňuje náhodnému zahájení systému, i když je zapojen, což je skvělé pro ochranu uživatele i dětí. Tento stolní vrchol poskytuje prostředí bezpoznak pro všechny vaše kutilové projekty. Jednoduše zapojte obchod Vac do jeho vakuového portu a vyčistěte veškerý prach nebo štěpky, které vidíte. Dokáže přesně zvládnout roztržení, pokosu, kříž a svitky. Rozchod plotu a pokoje jsou zahrnuty do příslušenství. Váží pouze 15 liber, takže je dostatečně přenosný pro různé domácí projekty. Výhodné funkce této možnosti z něj činí celkově nejlepší na našem seznamu.

 • Má vestavěnou držadlo pro přenositelnost
 • Relativně výkonná stolní pila s houbou příslušenství
 • Má vestavěný oddíl pro skladování extra čepelí a příloh

Worx přenosná stolní pila

Tato stolní vida váží méně než 15 liber, což z něj činí skvělý nástroj k přenášení z jednoho místa na druhé. Je skvělé pro výrobu různých přímých a širokých řezů a je velmi snadné nastavit a používat. Má vestavěný bezpečnostní přepínač, aby se zabránilo náhodnému použití a nastavitelným měřicím pokojovým měřidlem pro výrobu roztoků 0-60 °. Tento nákladově efektivní stroj bude vyroben z špičkové technologie, bude základem ve vašem dílně pro všechny projekty pro kutily. Tato pila Bladerunner má sílu velké stolní pily v kompaktním, ale vysoce efektivním stroji. Sváleno s pilou jsou roztržení plotu, měřidla pokosy a několik multi-materiálních čepelí, které lze uložit v základně stolní pily pro snadný přístup. Malý kompartment může držet další čepele. Vyžaduje standardní sílu, takže může být potřeba prodlužovací kabel, stejně jako stabilní povrch, na který je třeba spočívat jednotku. Jeho Hands-Free Design umožňuje uživateli upravit materiál při práci, pro čisté a efektivní řezání.

 • Vynikající konstrukce kříže a roztržení řezu se spolehlivou přilnavostí
 • Dodává se s rozchodem pokoje, roztržením a různými čepelemi materiálu
 • Lehký a extrémně přenosný
 • Bezpečnostní spínač zabraňuje náhodnému použití

Leegol mokrý stolní pila

Tento nástroj je ideální pro ty, kteří hledají mokrou pilu, která může účinně proříznout dlaždice, mramor, zdivo a keramiku, aniž by zabírali příliš mnoho místa. Tento 7palcový stroj je extrémně kompaktní, lehký a přenosný. Je snadné transportovat na pracovní místa, kde nelze ubytovat velké dlaždice. Tento produkt má vodní nádrž, která udržuje čepel v chladu. Nádrž také absorbuje jakýkoli prach nebo zbytky, aby byla oblast čistá. Konstrukce chromované stolního stolu je velmi robustní a brání jí v korodování. Tabulka může být nakloněna tak, aby zkosené škrty až na 45 °. Vodní nádrž odolná vůči dopadům pod ní zajišťuje, že čepel při řezání nepřehřívá. Má relativně stabilní a nastavitelný plot, aby provedl přesné řezy. S skromnou řeznou kapacitou a velikostí to funguje lépe pro craftery. Tento nástroj je dobrý při řezání dlaždic a přichází za slušnou cenu.

 • Chrome-spuštěný top odolává rzi a erozi
 • Vodová nádrž minimalizuje prach a udržuje čepel v chladu
 • Malý a lehký, přenosný a snadno

Tabulka dodavatele Makita Saw

K dispozici také s volitelným stojanem, tato tabulka SAW zaměstnává 15.0 AMP Motor pro dodávání 4 500 ot / min. Modulární stráž čepele lze snadno sestavit a demontovat, aniž by vyžadoval jakékoli nástroje. Jeho design umožňuje uživateli vidět čepel, když prochází obrobku. Stroj má také dostatek úložného prostoru pro všechny příslušenství a přichází s jednoroční zárukou. Vysoce funkční stolní systém také přichází s rozchodem pokosového měřidla, push tyčkou, klíči a jedinou ocelovou čepelí s karbidovou špičkou. Má také roztržení, který lze upravit tak, aby odpovídal různým velikostem a vestavěným měřítkem, který umožňuje přesnější řezy. Je navržen tak, aby uživateli poskytoval větší kontrolu s velkým zapnutím/vypnutím. Zvětšovací čočka na stupnici pomáhá rychleji a přesnější úpravy při řezání. Podle některých uživatelů mohou průvodce na této stolní pile po delší úrovni pomalé a vyžadovat mazání.

 • Postaveno pro komerční práce a škrty na pracovišti
 • Kvalita prémiového sestavení a ultra-výkonný motor 4 500 ot / min
 • Snadno čitelné měřítko s lukou pro přesné řezání

Dewalt 10palcový stolní pila

Tento systém stojí mnohem vyšší než průměrná stolní pila, přichází s přidanou stabilitou. Je snadné se pohybovat a oba se nastaví a rychle se rozpadne. Stroj má stojan a pastovací plotové kolejnice, aby provedly hladké a přesné úpravy plotu. Umožňuje také uživateli rychle upravit strážní komponenty, aniž by bylo nutné jakékoli nástroje. Tento systém je tak blízko k pokosovému pilu, jak se dostanete z hlediska energie, s neuvěřitelnou podporou a flexibilitou. Má vestavěné úložiště pro veškeré vaše příslušenství a 15 AMP motor, spojený s širokou 32-tit “roztrženou kapacitou, může snadno proříznout větší a tvrdší obrobky. Stánek s těžkými službami využívá velká kola, díky nimž je systém přenosnější. Je také vybaven tlačnou hůlkou pro bezpečnost, když se stolní pila nepoužívá. Port pro sběr prachu může být připojen k vakuu pro shromažďování zbytků.

 • Dodává se s skládatelným stojanem pro přenositelnost
 • Vestavěné úložiště pro příslušenství
 • Port pro sběr prachu může být připojen k vakuu

Milwaukee Electric Tools Table SAW

Stolní pila Milwaukee je zcela bezdrátová a velmi přenosná. To umožňuje snadné a pohodlné nastavení kdekoli, včetně míst bez zásuvky. Je vybaven motor bez kartáčovače, který nabízí stejnou trvanlivost a výkon jako kabelový kruhová pila 15A. Stroj běží na vysokém výkonném HD12.0 baterie, která zabalí o 50% více energie a nehřívá se tolik jako standardní lithium-iontová baterie. Síla Milwaukee Table nabízí rychlý a spolehlivý způsob roztržení různých materiálových listů. Její baterie nabízí o 50% více energie a operace můžete zamknout pomocí funkce „jedno klíče“. Jeden uživatel dokonce řekl, že upřednostňovali svou bezdrátovou stolní pilu před šňůrou kvůli dlouhé výdrži baterie a rychlému dobití. Využívá také redlink plus inteligenci, aby zajistil optimální výkon a zabránil přetížení nebo poškození baterie během těžkého používání.

 • Úplně bezdrátové, skvělé pro přenositelnost
 • O 50% delší výdrž baterie
 • Lithium-iontová baterie a nabíječka zahrnutá do nákupu

Skilsaw Header-Tuty stolní pila

Skilsawsův těžký stolní stolní viděl, jak se žije až do svého jména a sbaluje dostatek síly, aby se snadno roztrhala i ty nejtěžší kousky překližky. Systém stojanů a pastorků umožňuje rychlé nastavení plotu. Prachový výhon může být spojen s vakuem, aby se při práci udržovalo věci bezpoznak. To je skvělá volba pro každého, kdo chce dokončit velkou práci, díky podpoře levé strany, která poskytuje větší stabilitu při práci s většími kousky dřeva. Stroj je sám o sobě docela těžký, ale zahrnutí stánku s velkými koly je přenosnější. Je relativně snadné jej přenést na pracovní místa nebo je přesunout po dílně. Tato pila má skutečnou schopnost DADO a zahrnuje T-skvrny pro měřidlo pokosy pro přesnost při provádění delších řezů. Práce s větším množstvím dřeva může často způsobit, že se dovnitř a kolem stroje hromadí prach a trosky, což vede k neefektivnosti. Proto je možnost přidat vakuum prachu do tohoto nastavení skvělou volbou.

 • Zahrnuje válcovací stojan pro přenositelnost
 • Systém plotu stojanů a pastorků pro rychlé nastavení plotu
 • MITER MITER T-SLOTS pro více přesnosti

Bosch pracoviště

Přenositelnost je důležitou charakteristikou dobrého nástroje pro zpracování dřeva, a proto milujeme, jak snadné je přesunout 10palcovou stolní pilu Bosch z jednoho místa na druhé. Dodává se s válcovacím stojanem s velkými 8palcovými koly, které nabízí lepší stabilitu. Jeho skladatelný design je také skvělý pro skladování. Tato odolná stolní pila také přichází s jednoletou zárukou. Motor 3 650 ot / min poskytuje dostatek energie pro proříznutí překližky s extrémní přesností, zatímco plot Squarelock umožňuje jednoruční provoz. Využívá také systém inteligentního stráže s nožem pro jezdce, který lze přizpůsobit na třech různých pozicích pro větší bezpečnost. Hliníková horní část způsobuje, že stolní pila je velmi odolná, ačkoli někteří uživatelé si všimli, že tato konstrukce může způsobit přenos vibrací a hluku z motoru. Skládací design stolu je skvělý pro skladování, zejména pro lidi s omezením vesmíru, ale tabulka, pokud je plně rozšířena, nemusí být dostatečně široká pro řezání delších obrobků.

 • Port pro sběr prachu může být připojen k vakuu
 • Squarelock RIP plot umožňuje operaci jednoruční
 • Skládatelný design pro lepší úložiště
 • Jíz na trh lze přizpůsobit třem různým pozicím pro bezpečnost

Nejlepší průvodce nákupem stolů

Woodworking je řemeslo, které zahrnuje širokou škálu nástrojů. Stolní pila je nejspolehlivější a nejúčinnější vybavení pro rychlé a efektivní řezy.

Co je to stolní pila?

Tabulka Saw je vyhrazeným řezacím nástrojem a může se pochlubit více energie než většina ostatních pily pro práci s širokou škálou tvrdých materiálů. Jeho vrozená praktičnost z něj učinila neocenitelný nástroj v seminářích a nastaveních kutil po celém světě.

Na rozdíl od standardní pily tento nástroj umožňuje, aby se materiál krmil proti čepeli, aby poskytoval přesnější řez. Chcete.li úspěšně ovládat stolní pilu, musíte pochopit různé části nástroje a jak je přizpůsobit podle svého úkolu.

Pokud jste nikdy nepoužili stolní pilu, toto video od Steve Ramsey vám pomůže naučit se základy a dobře se vám přinést na cestu k provedení prvních škrtů:

Co by měl člověk zvážit před zakoupením stolního pilu?

Pokud chcete koupit skvělou stolní pilu, existují určité úvahy, které chcete učinit. Seznámení s těmito podrobnostmi o designu, strukturálních a bezpečnosti zjednoduší úkol zakoupení pily a zjednodušení vašeho výběru.

Tento průvodce nákupem stolu SAW bude osvětlit klíčové vlastnosti stolních pila. Pojďme je prozkoumat.

Přenositelnost: Stacionární vs. Přenosné pily

Prvním faktorem, který je třeba zvážit při hodnocení stolní pily, je jeho přenositelnost. Tabulka pily obecně přicházejí jako přenosné a stacionární jednotky.

Přenosné stolní pily obvykle přicházejí na stojanu, který má kola. Mohou také přijít jako skládací jednotky pro zlepšení snadného skladování. Dobrými příklady těchto stolních pilů jsou pily s kontaktními a pracovišti.

Benchtopové pily jsou také považovány za přenosné, ale nepřicházejí se stojany a nevyžadují fungování vrcholu nebo lavice (jak naznačuje jejich jméno). Tyto pily jsou přesto považovány za přenosné, protože jsou relativně menší a snadno se přesunují z workshopu do Workshopu.

věcí, které, třeba, hledat

Stacionární stolní pily lze dále rozdělit na tři typy; Dodavatel, hybridní a kabinetové stolní pily. Jsou obecně větší než jejich přenosné protějšky, přičemž největší a nejtěžší z těchto tří je kabinet. Je to těžký kus stroje, který je robustní a výkonný. Hybridní pily na míchání vlastností pily s dodavateli a pily na kabinetu.

Pily čepele

Toto je jeden z prvků, které budete muset zkontrolovat, protože hraje hlavní roli v tom, pro co lze vidět. Různé čepele pily jsou vhodné pro různé aplikace. Tyto čepele jsou klasifikovány na základě jejich průměru, materiálu, velikosti trhu, počtu zubů, rychlosti, aplikace a jejich velikosti. Měřítko a umístění zubů jsou nejdůležitějšími aspekty čepele.

Komerční pily obvykle používají mezi 10 ”a 12” lopatkami, ale existují modely, které fungují s čepelemi malými jako 5 “. Tyto čepele přicházejí v různých počtech zubů obvykle mezi 24 a 80. Všechny čepele dostupné na trhu jsou navrženy tak, aby byly odolné a mají ve svém složení materiály, aby je posílily (e.G. uhlík, karbid, diamant atd.).

Plot a měřidlo pokosy

Plot je nedílnou součástí stolní pily. Je to klíčová součást, která drží materiály vzpřímeně, když jsou nakrájeny na plátky. Tento nástroj při správném použití umožňuje přesné řezy udržováním dřeva nebo jiných materiálů držených pevně. Nejběžnějším typem plotu nalezeného na stolních pilách je plot t-kvadrát. Bez tohoto by nebylo možné provést roztržení plotu jakéhokoli druhu.

Měřič pokosového měřidla je nedílnou součástí výřezu nebo podrobnějších úhlových řezů. Slouží jako svorka k zachování dodávky. Některé stolní pily přicházejí s rozchodem pokožky, které již již vestavěné, zatímco si budete muset koupit samostatný s některými modely.

Výkon motoru a motoru

Na stolních pilách jsou k dispozici různé druhy motorů. Menší pily mají motory s přímým pohonem, které fungují na 120V obvodech a mohou produkovat až 2 HP, což je dostačující pro snížení tenčích materiálů. Větší a silnější stolní pily mají motory, které produkují od 3 do 5 hp. Tyto pily se spoléhají na pohon pásu pro přenos energie z rotoru na čepel. Obvykle fungují na 240V.

Síla motoru energie skutečně určuje výstup stolní pily. Jednotky pásu jsou těžší než většina modelů s přímým řízeným stolem. Některé stolní pily mohou být také napájeny motory s pohonem paliva. Ty jsou obvykle hlasitější, ale produkují více energie než elektrické jednotky.

Bezpečnost

Stejně jako u všech elektrických nástrojů je bezpečnost velmi důležitá při použití stolní pily. Většina zařízení, v závislosti na značce, třídě nebo velikosti, hostí různé druhy bezpečnostních prvků. Tyto funkce jsou jen méně nebezpečné zvládnout, ale musí také přicházet s návrhy, které zohledňují druhy úkolů, pro které by tyto nástroje mohly být použity.

Je důležité, aby tabulka viděla, že si vyberete, přichází s těmito bezpečnostními prvky. Některé z nich zahrnují rozdělení, jezdící nože a západky proti kabině, které pomáhají snížit šance na zpětný ráz, když je čepel v pohybu.

Příslušenství

Funkčnost vaší stolní pily můžete rozšířit přidáním různých příslušenství. Části jako prodlužování tabulek, přepínače zapnutí/vypnutí, kola, která upravují výšku a naklonění čepele a systémy sběru prachu, najdete na většině stolních pilů vytvořených renomovanými společnostmi. Některé z těchto částí zlepšují funkčnost pily, zatímco jiné způsobují, že je bezpečnější používat ve vašich dřevařských projektech.

Svou pilu můžete upgradovat na efektivnější a nejvyšší motor tím, že je vhodně namontujte správnými upgrady a příslušenství.

Jak jsme si vybrali náš výběr předních stolních pila?

Každá pila má své klady a nevýhody. Nakonec však pro vás bude nejkrásnější tabulka záviset na vašich potřebách. Z tohoto důvodu jsme vám nabídli řadu možností, z nichž si můžete vybrat, vypisujeme výhody a nevýhody každého z nich.

Chápeme, že zkušenost kupujících, kteří již tento produkt používali.

Možná budete chtít do své sbírky přidat nejlepší řetězové oříznutí.

Lidé se také ptali

Odpověď: Tabulka SAW je výkonný řezací nástroj nalezený v mnoha workshopech. Skládá se z pily poháněné motorem s celou jednotkou namontovanou na pracovním stole. Obvykle můžete ovládat stolní pilu krmením materiálu proti čepeli pro přesné řezání.

Odpověď: Tabulky jsou velmi všestranné a mají spoustu aplikací, ale nejlépe se používají k výrobě dlouhých přímých řezů. Mohou provádět tři různé typy řezů: křížový řez, řez roztržení a dado řez. Pokud potřebujete stroj pro dlouhé a opakující se řezy s přesností, bude pro úkol ideální stolní pila.

Odpověď: Vzhledem k tomu, že stolní pily jsou vysoce technickým a drahým nástrojem pro domácí energii, vaše bezpečnost a produktivita jsou při provozu tohoto stroje prvořadá. Investice do těžkoprávného stánku pomůže se stabilitou a podporou, zejména při práci s velkými kousky dřeva. Zkontrolujte, zda značka nabízí stojan, když si zakoupíte stolní pilu; V ideálním případě chcete ten, který má kola pro přenositelnost nebo zhroucený design pro efektivitu skladování.

Recenze produktů a podrožných průvodců týmu Old House Journal Review Team jsou zde, aby vám pomohli obnovit, opravit, aktualizovat a ozdobit svůj domov. Obsah je vytvořen recenzním týmem Old House Journal. Redakční personál Old House Journal není zapojen. Old House Journal je podporován čtenářem: Když si koupíte odkazy na našem webu, můžeme si vydělat přidruženou provizi.

Upgradovaná bezpečnost pro starší stolní pilu. představující stráž žraloků

Vždycky hledám způsoby, jak zlepšit bezpečnost a efektivitu v mém obchodě. Delta Unisaw z mé konce 90. let přišla s adekvátním strážcem čepelí na obciz.

Shark Guard je navržen tak, aby poskytoval zlepšenou ochranu, spolu se zjednodušením procesu instalace/odstranění. Jako bonus nabízí volitelný kryt sběru prachu, který dokáže zachytit prach, který se vyhýbá kolekci pod stolem na stole.

Lehká instalace

Stráž žraloků byl jednoduchý na instalaci a do 30 minut po otevření krabice jsem byl v provozu. Právě jsem odstranil montážní bloky pro strážce Stock Blade a nainstaloval jsem jediný montážní blok pro stráž Shark. Jeden montážní blok zjednodušuje instalaci a odstranění a pohodlná ruční páka znamená, že nastavení výšky lze rychle provést bez nástrojů.

Konstrukce

Chránič žraloků je vyroben pomocí vysoce kvalitního Lexanu, s materiálem, který je o 70% silnější než strážce na mé pile. Je postaven s ohledem na modularitu, takže pokud dojde k poškození komponenty, lze ji snadno vyměnit. Modularita také umožňuje doplňky, jako je sběr prachu nebo LED světlo, ať už jsou zakoupeny s jednotkou předem nebo přidány po silnici.

Sběr prachu

Chcete.li získat plnou výhodu strážce žraloků, existují volitelné prachové porty, které mohou být přidány tak, aby váš systém sběru prachu mohl vytáhnout přímo z krytu stráže čepele. K dispozici jsou tři standardní velikosti; 2-1/2 ″, 3 ″ nebo 4 ″. Port prachu může být přidán k strážci žraloků za pár minut jednoduše odstraněním několika šroubů.

Volitelné LED světlo

Abychom vám pomohli sledovat čepel, lze do přední oblasti stráže čepele přidat volitelné LED světlo. Toto je úhledná funkce a opravdu rozsvítí oblast před čepelí.

Manuální žijící nůž

Jezdící nože jsou skvělou bezpečnostní funkcí, která sedí přímo za čepelí pily, aby se zabránilo přechodu obrobku do čepele a kopání zpět. Skutečný nůž na trh udržuje konzistentní mezeru mezi ním a čepelí a pohybuje se s čepelí, jak zvyšuje, snižuje a nakloní se. Jízné nože se liší od rozdělovače, nezvyšuje se a nižší s čepelí, takže když je čepel snížena, zvyšuje se mezera mezi čepelí a rozštěpekem. Jak se mezera zvyšuje, tak i riziko zpětného rázu. Riving Knives jsou požadovanou funkcí na jakékoli stolní pile prodané v USA od roku 2008. Bohužel moje pila je jednou z mnoha pila.

Zatímco skutečný nůž na trh nelze snadno vybavit, stráž žraloků poskytuje nejbližší věc, kterou jsem viděl, s tím, co společnost označuje jako „manuální nože.„Tato funkce sdílí určité podobnosti s pravým nožem pro jezdec, včetně schopnosti upravit výšku a blízkost čepele a po polomě čepele, aby se udržovala konzistentní mezera mezi rozdělovačem a čepelí. To může dramaticky snížit šanci na provolení, protože podporuje obrobek přímo po přechodu čepele. Rozdíl je v tom, že úpravy výšky musí být provedeny ručně, ve srovnání se skutečným nožem, který se pohybuje s čepelí.

K dispozici jsou různá tloušťka jezdeckých nosů pro různé velikosti čepele.

Používání strážce žraloků

Shark Guard se ukázal jako pohodlný používat. Mohu projít celým procesem odstranění stráže, provést úpravu výšky a znovu nainstalovat stráž za méně než 30 sekund. Po několikrát, kdy budu muset provést toto přizpůsobení v průběhu typického projektu, mám pocit, že dalších pár minut stojí za další bezpečnost.

Když se obrobek dostane k strážce čepele, cítil jsem nepříjemný odpor některých strážců skladem starších stylů. Chark žraločí má v této oblasti promyšlený design, který se mi opravdu líbí, což je válec umístěný poblíž přední strany, spolu s jemným svahem spodní přední strany stráže. Díky tomu je velmi hladký a snadný krmení zásob skrz pilu, bez narušení, protože se obrobí kachny pod strážcem přiblíží k čepu.

Závěr

Shark Guard přichází v různých konfiguracích tak, aby se vešly většiny pilastí a systémů sběru prachu a pily čepele. Pokud nemůžete najít přesnou konfiguraci na webu Shark Guard, doporučil bych vás, abyste si vyzvedli telefon a zavolali, protože najdete úroveň služby s týmem Shark Guard za působivou.

Balíček delta arch žraločích: 240