6 ”x 1-1/2” x 1-1/4 ”šálku kola zelené silikonové karbidy broušení kol K-902…

“X 1-1/2” x 1-1/4 ”šálku zelené silikonové karbidy broušení kol. K-902

Část#: Referenční graf K-902 níže pro více informací o části# výše uvedený.

Viz grafy níže pro úplný seznam obecných broušení kol

Broušení broušení a obecné používání kol
Část č. Dia. x šířka x arbor Školní známka
K-964 6 ”x 1/2” x 1-1/4 „ Střední
K-970 6 ”x 1/2” x 1-1/4 „ Pokuta
K-1044 6 ”x 3/4″ x 1-1/4 „ Střední
K-1050 6 ”x 3/4″ x 1-1/4 „ Pokuta
K-1099 6 ”x 1″ x 1-1/4 „ Pokuta
K-1107 6 ”x 1″ x 1-1/4 „ Střední
K-1109 6 ”x 1″ x 1-1/4 „ Hrubý
K-1238 7 ”x 1″ x 1-1/4 „ Střední
K-2332 8 ”x 3/4″ x 1-1/4 „ Střední
K-2382 8 ”x 1″ x 1-1/4 „ Střední
K-2550 10 ”x 1″ x 1-1/4 „ Střední
Broušení broušení, Storm-Vulcan 902
Část č. Dia. x šířka x arbor
K-902 6 ”x 1-1/2” x 1-1/4 ”šálku silikonového karbidu, MFG. Ne. 901-12-9b
K-903 6 ”x 1-1/2” x 1-1/4 ”šálku oxidu hliníku, MFG. Ne. 901-12-9a
Green-Grit Brousing Wheels pro ostření nástrojů karbidu
Část č. Dia. x šířka x arbor Školní známka
K-982 6 ”x 1/2” x 1-1/4 „ Fine /GC 100 Grit
K-1064 6 ”x 3/4″ x 1-1/4 „ Fine /GC 100 Grit
K-1108 6 ”x 1″ x 1-1/4 „ Fine /GC 100 Grit

Pouzdra dostupné pro snížení 1-1/4 ”Arbor Hole (Určit velikost)-volejte na dotaz.

Tento produkt dosud neobdržel žádné recenze. Být první, kdo zkontroluje tento produkt!

Napsat recenzi

Výroba Regis

6 ”x 1-1/2” x 1-1/4 ”šálku kola zelené silikonové karbidy broušení kol. K-902

Zásady vrácení

Většinu nových, neotevřených položek můžete vrátit do 30 dnů od dodání za plnou náhradu. Pokud je návratnost výsledkem naší chyby (obdrželi jste nesprávnou nebo vadnou položku, atd.).

Měli byste očekávat, že vaše vrácení peněz obdržíte do čtyř týdnů od poskytnutí balíčku přepravce návratu, v mnoha případech však obdržíte vrácení peněz rychleji. Toto časové období zahrnuje čas tranzitu, abychom dostali váš návrat od přepravce (5 až 10 pracovních dnů), čas, který nám trvá, než se vrátíme, jakmile jej obdržíme (3 až 5 pracovních dnů), a čas, který to trvá Vaše banka zpracovává naši žádost o vrácení peněz (5 až 10 pracovních dnů).

Pokud potřebujete vrátit položku, jednoduše se přihlaste na svůj účet, zobrazíte objednávku pomocí odkazu „Kompletní objednávky“ v nabídce mého účtu a klikněte na tlačítko Return Item (. Jakmile jsme obdrželi a zpracovali vrácenou položku, oznámíme vás e-mailem o vaší vráceně.

Lodní doprava

Můžeme odeslat na prakticky jakoukoli adresu na světě. Všimněte si, že na některých produktech existují omezení a některé produkty nelze odeslat do mezinárodních destinací.

Když zadáte objednávku, odhadujeme pro vás data přepravy a doručení na základě dostupnosti vašich položek a možností přepravy, které si vyberete. V závislosti na poskytovateli přepravy, které si vyberete, se mohou na stránce přepravních nabídek objevit odhady datum odeslání.

Upozorňujeme také, že sazby přepravy u mnoha položek, které prodáváme, jsou založeny na váze. Hmotnost jakékoli takové položky najdete na jeho podrobné stránce. Aby odrážela politiku přepravních společností, které používáme, budou všechny váhy zaokrouhleny na další plnou libru.

Průvodce broušením kol

Co je to brusné kolo? Broušená kola obsahují abrazivní zrna a vrstvy skleněných vláken spojených do tvaru kola jinou látkou. Abrazivní zrna působí jako broušené nástroje, odstraňují materiál z obrobku k tvaru a zdokonalování. Broušení kol jsou užitečná v mnoha operacích broušení a obrábění.

K dispozici je několik typů broušení kol, takže když si zařízení volí kolo, je nezbytné zvážit specifikace kontrastních stylů a jak dobře dokážou zvládnout různá prostředí a provozní výzvy. V této příručce po broušení kol diskutujeme několik typů broušení a také o jejich materiálech, designu a výhodách pro konkrétní aplikace.

Druhy broušení kol

Broušení kol. spolu s dalšími přenosnějšími mletími, jako jsou kužely a zástrčky. přicházejí v různých stylech. Výběr správného typu kola pro danou aplikaci umožňuje uživatelům získat náročné úlohy na výrobu kovů rychle a přesně.

Existují tři hlavní typy broušení kol, kde různá čísla rozlišují mezi koly se specifickými vlastnostmi a použití. typ 1 zachycující kola, broušení typu 27 a broušení typu 28.

Typ 1

Zachycovací kolo typu 1 má přímý profil a relativně malý průměr asi 2 až 4 palce. Díky jeho velikosti je ideální pro použití na vysokorychlostním zemním bruscích pro mletí přebytečného kovu. Snamovací kola Weiler Abrasives ‚typu 1 začleňují zrna oxidu hliníku pro dlouhé broušení života a konzistentní řeznou sazbu.

Typ 27

Typ 27 je zdaleka nejběžnějším abrazivním broušením. Broušení typu 27 se liší od ostatních kol v tom, že mají plochý profil s depresivním středem. Depresivní střed umožňuje vůli, když operátor musí pracovat v omezeném úhlu.

Použití kola s depresivním středem umožňuje řadu úhlů broušení, obvykle od 0 do 45 stupňů. Optimální úhly pro práci s broušeními typu 27 se však pohybují od 25 do 30 stupňů. Čím strmější je úhel broušení, tím agresivnější bude řez bude.

Práce v mělkých úhlech s těmito koly vyžaduje určité zvážení potenciálních důsledků. Broušení v mělkých úhlech může prodloužit životnost kola, ale také často ohrožuje řeznou sazbu. Na tvrdších materiálech mohou mělké úhly broušení také zvýšit nežádoucí vibrace a chvění.

Typ 28

TYP 28 Broušení kol, známá také jako kola talířů, mají podobně depresivní centra a jsou optimalizována pro nízké úhly mletí. Liší se od kol typu 27 v tom, že jejich konkávní nebo talíř ve tvaru talíře umožňuje lepší přístup k obrobku-zejména v těsnějších oblastech, jako jsou rohy, filé a převisy-a zvýšená agrese v menších pracovních úhlech. Mohou pracovat v úhlech mezi 0 a 30 stupňů, ale obvykle fungují nejlépe pro použití s ​​úhly broušení od 0 do 15 stupňů.

Materiály v každém brusném kole se rozpadají na několik hlavních komponent. zrna, vazba a skleněné vlákno, které posilují kola, aby jim poskytly sílu a stabilitu pro použití v náročných aplikacích. Zrušení kola je také nezbytným prvkem, který pomáhá určit výkon.

Zrna a směsi obilí

Abrazivní zrna poskytují základní funkčnost broušení, protože odstraňují materiál z obrobku. Několik běžně používaných brusiv broušení je keramická oxid hlinitý oxid hlinitý, oxid bílý hliník, oxid hliníku a křemíkový karbid. Zrna mohou být smíchána dohromady, aby bylo dosaženo různých výkonu.

  • Keramická oxid hlinitá: Tato zrna nabízejí výhodu samostatných a mikrofraktových krystalů. Při používání jsou relativně chladné a poskytují nejdelší provozní život za mírného až vysokého tlaku. Brouší při nižších teplotách a vytvářejí menší tření. jednou z hlavních výhod těchto vlastností je to, že minimalizují tepelné zbarvení na obrobku. Keramická oxid hlinitá je ideální pro těžko-prasklitelné kovy, jako je obrněná ocel, titan, tvrdé niklové slitiny, inconel nástrojová ocel a nerezová ocel.
  • Zirkonia Alumina: Zirkonia Alumina zrna poskytují rychlý střih a dlouhý život na kovových obrobcích. Jsou samoohoršující se a dodávají rychlé, konzistentní broušení, zejména na kovech, jako je ocel a nerezová ocel. Také drží dobře pod vysokými tlaky a extrémními teplotami.
  • Zirkonia Alumina smíchaná s keramickou oxidem aluminou: Pokud se vám líbí výkon broušení aluminy zirkonia, ale hledáte další podporu, směs s keramickým oxidem doručí rychlejší řezání s menším úsilím.
  • Bílý oxid hliníku: Broušení oxidu z hliníku nabízejí relativně rychlou rychlost a rozsáhlou životnost. Jsou ideální pro broušení nerezové oceli a tvrdší oceli.
  • Oxid hlinitý: Zrno oxidu hlinitého je ideální pro ocel, železo a další kovy. Ačkoli je to těžké a odolné a poskytuje ostrý a rychlý počáteční řez, zrno se v průběhu času matuje a postrádá sníženou a potenciální dlouhověkost některých jiných zrna. Oxid hliníku poskytuje výjimečnou hodnotu a efektivitu nákladů a zároveň nabízí vynikající kvalitu a konzistentní výkon nezbytný u broušení.
  • Karbid z křemíku: Karbid křemíku je extrémně tvrdý zrno, které je velmi ostré a rychle řezané, ale drobivé, ne tak tvrdé jako jiná zrna.
  • Směs oxidu karbidu křemíku/oxid hlinitý: kolo vyrobené ze směsi karbidu křemíku a oxidu hlinitého poskytuje ideální mletí pro hliníku a další měkké slitiny. Tato zrna nabízejí rozšířené rozpětí života a rychlé a konzistentní rychlosti řezu na hliníku a jiných měkkých kovech.

Zrna také přicházejí v různých velikostech. velikost zrna se týká velikosti jednotlivých abrazivních částic, podobné ročníkům pro částice brusných papírů.

VAZBY

Vazba je látka, která způsobuje, že se abrazivní zrna přilepí na kolečku. Vazby se mohou skládat z různých materiálů. Mezi běžné materiály patří šelak, rezinoidy, guma a sklo nebo sklo. Ve Weiler Abrasives obsahují naše přenosná broušení kola rezinoidní vazby.

Vazba na mletí může být buď tvrdá nebo měkká. Tvrzená vazba prodlužuje životnost kola za předpokladu, že uživatel provozuje a správně udržuje kolo. Na druhé straně měkčí pouto umožňuje plynulejší broušení a rychleji vystavuje nová zrna. Výběr správné vazby pro danou aplikaci může pomoci vyrovnat výkon a dlouhověkost. Typ kovu může také ovlivnit vazbu, která je nejlepší pro vaši aplikaci.

Vazba mletého kola někdy obsahuje železo, síru a chlor, což může představovat výzvy, pokud dodržují obrobku během broušení. Weiler Abrasives nabízí několik kol, která tyto prvky minimalizují. Naše keramika, hliník a kola Inox jsou bez kontaminantů, obsahující méně než 0.1% chlor, síra a železo. Pomáhají zabránit korozi na nerezové a hliníkové obrobky.

Vazba na mletí pomáhá poskytovat konzistentní řez vystavením nových zrn v průběhu času. Jakmile se nosí starší zrna, zlomeniny zrna, jak jsou navrženy na to. tím vystavují nové abrazivní povrchy, přičemž na jejich místech jsou vystaveny čerstvé abrazivní částice vystavené. V ideálním případě je složení vazby takové, že za normálních pracovních podmínek odstraní opotřebení opotřebované abrazivní částice a nechá čerstvé na místě, zachovává vynikající řezanou sazbu a výkon kola.

Abrazivní částice vázané na kola mají také charakteristiku známou jako známka. Třída se týká tvrdosti, ale nikoli o tvrdosti samotných částic. místo toho se týká síly vazby držící částice k kola. Kolo se silnějším vazbou má obvykle delší životnost. Měkčí pouto je navrženo tak, aby se rozkládalo rychleji, aby se udržovala konzistentní řez, protože nová ostrá zrna nahradí opotřebovaná. Dopisy n, r, s a t specifikují tvrdost vazby, s písmeny, které přicházejí později v abecedě odkazující na těžší vazby. Obecně platí, že kolo s měkčí vazbou bude mít lepší výkon na tvrdém kovu, zatímco tvrdá vazba bude fungovat lépe na měkčím kovu.

Struktura ze skleněných vláken a design na broušení poskytuje výztuž, rigiditu a vynikající broušení schopnosti. Všechna brusná kola Weiler přicházejí s trojnásobným sklonem vlákna, která poskytuje další podporu a sílu pro agresivní odstranění zásob. Naše značka tygřího výkonu broušení kol má vnější rozložení ze skleněných vláken, aby se umožnilo agresivní broušení od začátku bez období vloupání.

ŠTĚRK

Zrušení kola je rozhodující pro dodávku správného otěru. Měření štěrků se obecně pohybují od hrubé po jemné. Na broušeních kol Weiler Abrasives má hrubá štěrk hodnocení asi 24 a nejkrásnější štěrk. štěrk na zasekacích kol. má hodnocení asi 36. Výběr správné úrovně štěrku pro konkrétní aplikaci pomáhá zajistit dostatečnou mletí. Kurz Grit má lepší rychlost odstranění, zatímco jemnější štěrk vyžaduje během aplikace menší tlak a umožňuje lepší konečný povrch na obrobku.

Výběr broušení správné velikosti

Při výběru brusného kola by uživatelé měli zvážit dva primární faktory. průměr a tloušťka. Obě metriky ovlivňují použitelnost a výkon kola.

PRŮMĚR

Výběr průměru pro broušení obecně závisí na dostupném nástroji. Hlavním důvodem pro montáž průměru broušení k nástroji je bezpečnost. provoz nástroje by neměl nikdy překročit hodnocení otáček za abrazivní. Menší elektrárny mají tendenci fungovat při vyšších otáčkách než větší elektrické nářadí a návrh abraziv a štětců jim umožňuje splňovat stejné standardy. Běh kola s hodnocením pouze 8 500 ot / min na brusky, který pracuje při 13 000 ot / min.

Výběr správného průměru také zvyšuje bezpečnost, protože umožňuje použití správných stráží. Snaží se namontovat 6palcový abrazivu na 4.5palcový mlýnek vyžaduje odstranění ochranných stráží a spuštění brusky bez stráží by zvýšilo šanci na zranění operátora, pokud by abraziva selhala.

Životnost produktu je dalším faktorem při výběru průměru broušení. Kola s větším průměrem vydrží déle. Zejména v aplikacích, kde provozovatel musí provozovat broušení po trvalé období, může s použitím kola většího průměru zlepšit produktivitu snížením počtu, kolikrát musí operátor zastavit a vyměnit abrazivu.

Konfigurace pracovního prostoru a obrobku také ovlivňuje výběr průměru. Například operátor pracující ve stísněném prostoru nebo na složité oblasti obrobku si může vybrat mlýnek s malým 3palcovým kolem pro lepší přístup.

TLOUŠŤKA

Tloušťka broušení ovlivňuje jeho výkon a životnost kol. Naše broušení kola obvykle přicházejí s tloušťkou čtvrt palce. Toto měření dává našim kolům vynikající rovnováhu přesnosti, životnosti kol a řezané sazby při broušení.

K dispozici jsou také kombinované broušení a řezání kol s tloušťkou 1/8 palce. Tato kola umožňují broušení a vytváření řezů, které vyžadují tenčí kolo. Výhodou těchto tenčích kombo kol je to, že umožňují operátorovi provádět jak 90 stupňové řezy, tak i mělké broušení, aniž by museli měnit abrazivu použitý na volantu.

Aplikace broušení kol

Zatím jsme diskutovali o tom, jak různé typy kol a kompozice mohou ovlivnit výkon broušení. A prozkoumali jsme, jak výběr konkrétních průměrů kol a tloušťky může optimalizovat broušená kola pro specializované aplikace.

Nyní pojďme prozkoumat několik konkrétních aplikací, které vyžadují použití broušení kol a zvažte optimální specifikace kol pro každého.

  • Svařovací práce s multipass: Pro práci na potrubí, tlakových nádobách a dalších kritických pro kvalitní svařovací operace budou operátoři pravděpodobně chtít kolo, jako je broušení potrubí Tiger Zirc. Toto kolo zahrnuje oxid zirkonia naplněnou keramicky s tloušťkou 1/8 palce pro přesnost a ovládání při broušení svařovací korálky v zkosení. Toto kolo nabízí průměry od 4 1/2 do 9 palců.
  • Mechanizované svařování potrubí: Pro mechanizované svařování potrubí provozovatelé obecně potřebují tenčí kola, která jim umožňují rozdrtit korálek, aniž by se zkosily nebo kazily zkosení. Tiger Mech Wheel je ideálním řešením, které je určeno pro broušení a zastavuje se na Bevels J a K. Toto kolo zahrnuje oxid zirkonia naplněného keramičkou a tenkou tloušťku 3/32 palce, která umožňuje přesnost a konzistenci. Průměry 4 1/2 palce až 7 palců umožňují několik možností velikosti brusky, když zářezové mechanizované svary potrubí.

Partner s Weiler Abrasives pro vynikající broušení kol

Chcete-li vidět výhody vysoce kvalitních řešení pro kondicionování povrchu na vašem pracovišti, udělejte Weiler Abrasives váš důvěryhodný zdroj pro přenosná broušení kol. Jsme tu, abychom pomohli se všemi vašimi broušení.

Také jsme se oddělili od našich konkurentů s naším balíčkem hodnot a nabídli bezpečnostní školení pro bezpečné a správné používání kol a přímou podporu v terénu, která vám pomůže vyřešit vaše provozní výzvy a získat co největší produktivitu a zisk z vašeho broušení.

šálku, kola, zelené, silikonové, karbidy, broušení

Výběr správného broušení

Broušení je řezací nástroj. Je to abrazivní řezací nástroj.

Na brusném kolečku vykonává abraziv stejnou funkci jako zuby v pile. Ale na rozdíl od pily, která má zuby pouze na okraji, má broušení abrazivní zrna rozložená po celém kole. Tisíce těchto tvrdých, tvrdých zrna se pohybují proti obrobku, aby odřízly malé žetony materiálu.

Obsah

Abrazivní dodavatelé nabízejí širokou škálu produktů pro celou řadu broušení při zpracování kovů. Výběr nesprávného produktu může stát čas a peníze. Tento článek představuje některé základy výběru nejlepšího brusného kola pro tuto práci.

Abrasivy. Grity a zrna

Broušení kol a další spojená abraziva mají dvě hlavní komponenty: abrazivní zrna, která provádějí skutečné řezání, a pouto, které drží zrna pohromadě a podporuje je, zatímco oni řezují. Procento obilí a vazby a jejich mezery na kola určují strukturu kola.

Konkrétní abraziva použitá v kola je vybrána na základě způsobu, jakým bude interagovat s pracovním materiálem. Ideální abraziv má schopnost zůstat ostrý s minimálním tupěcím bodem. Když začíná otupění, abrazivní zlomeniny a vytvářejí nové řezné body.

Každý abrazivní typ je jedinečný s odlišnými vlastnostmi pro tvrdost, sílu, houževnatost zlomenin a odolnost vůči dopadu.

Oxid hliníku je nejběžnějším abrazivem používaným v mletí kol. Obvykle je to abraziva vybrána pro broušení uhlíkové oceli, ocel z slitiny, vysokorychlostní ocel, žíhané kulitelné železo, kované železo a bronzy a podobné kovy. Existuje mnoho různých typů abrasidů oxidu hliníku, z nichž každá je speciálně vyrobena a smíchána pro konkrétní typy broušení. Každý abrazivní typ nese své vlastní označení, obvykle kombinaci dopisu a čísla. Tato označení se liší podle výrobce.

Alumina zirkonia je další rodina abraziv, z nichž každá je vyrobena z jiného procenta oxidu hliníku a oxidu zirkonia. Kombinace vede k tvrdému a odolnému abrazivu, které dobře funguje v aplikacích s drsným broušením, jako jsou mezní operace, na široké škále ocelí a ocelových slitin. Stejně jako u oxidu hliníku existuje několik různých typů aluminy zirkonia, ze kterých si můžete vybrat.

Karbid křemíku je abraziv používaný pro broušení šedého železa, chlazeného železa, mosazi, měkkého bronzu a hliníku, jakož i kamene, gumy a dalších neřesnutých materiálů.

Oxid keramického hliníku je dalším velkým vývojem v abrazivech. Toto je vysoce čisté zrno vyrobené v procesu gel slinování. Výsledkem je abraziva se schopností zlomit se kontrolovanou rychlostí na úrovni submikronu a neustále vytváří tisíce nových řezných bodů. Tento abraziv je mimořádně tvrdý a silný. Používá se primárně pro přesné broušení v náročných aplikacích na ocelích a slitinách, které je nejobtížnější brousit. Abrasive je obvykle míchán v různých procentech s jinými abrazivami, aby se optimalizoval jeho výkon pro různé aplikace a materiály.

Jakmile je zrno známo, další otázka se týká velikosti štěrku. Každé brusné kolo má číslo označující tuto charakteristiku. Velikost štěrku je velikost jednotlivých abrazivních zrn na kole. Odpovídá počtu otvorů na lineární palec v konečné velikosti obrazovky použité k velikosti zrno. Jinými slovy, vyšší čísla se překládají na menší otvory na obrazovce, zrna prochází. Nižší čísla (například 10, 16 nebo 24) označují kolo s hrubým zrnem. Čím hrubší je zrno, tím větší je velikost odstraněného materiálu. Hrubá zrna se používají pro rychlé odstranění zásob, pokud není důležitá povrchová úprava. Vyšší čísla (například 70, 100 a 180) jsou jemná kola štěpků. Jsou vhodné pro předávání jemných povrchů, pro malé oblasti kontaktu a pro použití s ​​tvrdými, křehkými materiály.

Nákup dluhopisů

Aby bylo možné efektivně řezat abrazivu v volantu, musí kolo obsahovat správnou vazbu. Vazba je materiál, který drží abrazivní zrna pohromadě, aby mohli efektivně řezat. Vazba musí také opotřebovat, když se abrazivní zrna opotřebovává a jsou vyloučeny, takže jsou odkryta nová ostrá zrna.

Na konvenčních broušeních kol se používají tři hlavní typy dluhopisů. Každý typ je schopen poskytnout zřetelné vlastnosti broušení kola. Typ vybrané vazby závisí na takových faktorech, jako je provozní rychlost kola, typ broušení, požadovanou přesnost a materiál, který má být zemí.

Většina broušení kol je vyrobena z vitrifikovaných vazeb, které se skládají ze směsi pečlivě vybraných jílů. Při vysokých teplotách vyráběných v pecích, kde se vyrábějí mletí. Během chlazení se sklo tvoří rozpětí, které připevňuje každé zrno k soused.

Broušená kola vyrobená z vitrifikovaných vazeb jsou velmi rigidní, silná a porézní. Odstraňují zásobní materiál vysokými sazbami a rozdrtí přesné požadavky. Nejsou ovlivněny vodou, kyselinou, oleji nebo změnami teploty.

Vitrifikované vazby jsou velmi tvrdé, ale zároveň jsou křehké jako sklo. Tyto vazby jsou rozděleny tlakem na broušení.

Některé vazby jsou vyrobeny z organických látek. Tyto vazby změkčují pod žárem mletí. Nejběžnějším typem organické vazby je rezinoidní vazba, která je vyrobena ze syntetické pryskyřice. Kola s rezinoidními vazbami jsou dobrým výběrem pro aplikace, které vyžadují rychlé odstranění zásob, a také pro ty, kde jsou potřeba lepší cíle. Jsou navrženy tak, aby fungovaly při vyšších rychlostech, a často se používají pro kola ve výrobních obchodech, slévárech, obchodech s sochou a pro ostření pily a gumování.

Dalším typem organické vazby je guma. Kola vyrobená s gumovými vazbami nabízejí hladkou broušení. Gumové vazby se často vyskytují na kolech používaných, kde je vyžadována vysoká kvalita povrchu, jako jsou závody s ložiskem kuliček a válečkové ložisko. Často se používají také pro mezní kola, kde musí být otřes a spálení drženi na minimu.

Síla vazby je označena ve stupni broušení. O vazbě se říká, že má těžký stupeň, pokud rozpětí mezi každým abrazivním zrnem jsou velmi silné a dobře si zachovávají zrna proti broušeným silám, které je mají tendenci je uvolnit. Říká se, že kolo má měkkou známku, pokud k uvolnění zrna je potřeba jen malá síla. Je to relativní množství vazby v volantu, které určuje jeho stupeň nebo tvrdost.

Kola tvrdého stupně se používají pro delší životnost kol, pro pracovní místa na strojích s vysokým koňským výkonem a pro práci s malými nebo úzkými oblastmi kontaktu. Kola měkkého stupně se používají pro rychlé odstranění zásob, pro úlohy s velkými plochami kontaktu a pro tvrdé materiály, jako jsou nástrojové oceli a karbidy.

Tvary kol

Samotné kolo přichází v různých tvarech. Produkt, který je obvykle zobrazen, když si člověk myslí na broušení, je rovné kolo. Broušená tvář. část kola, která se zabývá prací. je na periferii přímého kola. Běžná variace designu přímého kola je zapuštěné kolo, tzv. Protože střed kola je zapuštěn, aby se vešel na sestavu příruby vřetena stroje.

Na některých kolech je řezací tvář na boku kola. Tato kola jsou obvykle pojmenována pro své výrazné tvary, jako u válcových kol, šálků a kol nádobí. Někdy se sestavují spojované abrazivní části různých tvarů, aby tvořily souvislý nebo občasný boční broušení. Tyto produkty se nazývají segmenty. Kola s řezacími plochami na jejich stranách se často používají k mletí zubů řezných nástrojů a jiných těžko přístupných povrchů.

Namontovaná kola jsou malá broušená kola se speciálními tvary, jako jsou kužely nebo zástrčky, které jsou trvale namontovány na ocelovém trnu. Používají se pro řadu mimo rukou a přesné vnitřní mletí úloh.

Broušení kol jsou obecně označena maximální bezpečnou provozní rychlostí. Nepřekračujte tento rychlostní limit. Nejbezpečnějším kurzem není ani namontovat dané kolo na žádné brusky dostatečně rychle, aby překročil tento limit.

Tato kola s diamantovými kovovými vazbami nabízejí vynikající výkon při broušení kulatého nástroje.

Svázat to všechno dohromady

Aby bylo možné vybrat nejlepší broušení pro danou práci, je třeba zvážit několik faktorů. Prvním hlediskem je materiál, který má být na zemi. To určuje druh abraziva, který budete potřebovat za volant. Například oxid hlinitý nebo zirkonia by se měla používat pro mletí ocelí a ocelových slitin. Pro broušení litiny, neželezných kovů a ne = kovových materiálů vyberte abrazivu křemíku karbidu.

Tvrdé, křehké materiály obecně vyžadují kolo s jemnou velikostí štěrku a měkčí třídou. Tvrdé materiály odolávají průniku abrazivních zrn a způsobují, že se rychle otupí. Proto kombinace jemnějšího štěrku a měkčí třídy umožňuje abrazivní zrna, když se stanou matnými a odhalují čerstvé a ostré řezné body. Na druhou stranu by kola s hrubou štěrkou a tvrdým stupněm by měla být vybrána pro materiály, které jsou měkké, tažné a snadno proniknuté.

Množství zásob, které má být odstraněno. Hrubší krupice poskytují rychlé odstranění zásob, protože jsou schopny větší penetrace a těžší řezy. Pokud je však pracovní materiál obtížné proniknout, mírně jemnější kotě štěpky se bude proříznout rychleji, protože na práci existuje více řezných bodů.

Kola s vitrifikovanými vazbami poskytují rychlé řezání. Pokud by mělo být odstraněno menší množství zásob, měly by být vybírány pryskyřice, gumové nebo šelakovací dluhopisy, nebo pokud jsou požadavky na dokončení vyšší.

Dalším faktorem, který ovlivňuje výběr vazby kola, je rychlost provozu kola. Obvykle se vitrifikovaná kola používají při rychlostech méně než 6 500 povrchových stop za minutu. Při vyšších rychlostech se může vitrifikovaná vazba zlomit. Kola organické vazby jsou obecně volbou mezi 6 500 a 9 500 povrchových stop za minutu. Práce při vyšších rychlostech obvykle vyžaduje speciálně navržená kola pro vysokorychlostní mletí.

V žádném případě nepřekračujte bezpečnou provozní rychlost zobrazenou na kole nebo jeho blotteru. To by mohlo být uvedeno v RPM nebo SFM.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je oblast broušení mezi kola a obrobkem. Pro širokou oblast kontaktu použijte kolo s hrubší štěrkou a měkčí třídou. Tím je zajištěno volné, chladné řezné akce pod těžším zatížením uloženou velikostí povrchu, který má být zemí. Menší oblasti broušení kontaktu vyžadují kola s jemnějšími krupicemi a tvrdšími známkami, aby vydržely větší tlak na jednotku.

Dále zvažte závažnost broušení. To je definováno jako tlak, pod kterým jsou broušení a obrobku přiváděny a drženy pohromadě. Některá abraziva byla navržena tak, aby při mletí oceli a ocelových slitin odolala těžkým mletí.

Musí být také zváženo, je třeba zvážit. Obecně by se na strojích s vyšší koňskou silou měla používat tvrdší kola. Pokud je koňská síla menší než průměr kola, mělo by se použít měkčí kolo. Pokud je koňská síla větší než průměr kola, vyberte si tvrdší kolo.

Péče a krmení

Broušení kol musí být manipulována, namontována a použita se správným množstvím preventivního opatření a ochrany.

Vždy by měly být skladovány, aby byly chráněny před bouchnutím a drážkou. Úložná místnost by neměla být vystavena extrémním změnám teploty a vlhkosti, protože tyto mohou poškodit vazby na některých kolech.

Bezprostředně po rozbalení by měla být všechna nová kola pečlivě zkontrolována, aby se ujistila, že nebyla při přepravě poškozena. Všechna použitá kola vrácená do skladovací místnosti by měla být také zkontrolována.

Kola by měla být zpracována pečlivě, aby se zabránilo pádu a nárazu, protože to může vést k poškození nebo prasklině. Kola by měla být přenesena do práce, ne válcovaná. Pokud je kolo příliš těžké na to, aby bylo bezpečně přepravováno ručně, použijte ruční kamion, vůz nebo vozík s odpružením, abyste se vyhnuli poškození.

Před namontováním vitrifikovaného kola jej vyzkoušejte, jak je vysvětleno v B7 Institutu American National Standards Institute.1 Bezpečnostní kód pro použití, péči a ochranu broušení. Prstenový test je navržen tak, aby detekoval jakékoli praskliny na kolečku. Nikdy nepoužívejte prasklé kolo.

Moudrá preventivní opatření má být jistota, že vřeteno otáčky stroje, který používáte.

Vždy používejte kolo s velikostí středové díry, která se těsně hodí na vřeteno, aniž byste jej nutili. Nikdy se nepokoušejte změnit středovou díru. Použijte odpovídající pár čistých, zapuštěných přírub alespoň jednu třetinu průměru kola. Povrchy ložiska příruby musí být ploché a bez nahromadění otřepů nebo nečistot.

Utáhněte vřeteno. Pokud namontujte směrové kolo, hledejte šipku označenou na samotném kole a ujistěte se, že směřuje ve směru rotace vřetena.

Vždy se ujistěte, že jsou na svém místě na místě, a že všechny kryty jsou před ovládáním stroje pevně zavřené. Poté, co je kolo bezpečně namontováno a stráže jsou na svém místě, zapněte stroj, vystoupíte zpět z cesty a nechte ho běžet alespoň jednu minutu při provozní rychlosti, než začnete brousit.

Brousit pouze na tváři přímého kola. Grind pouze na boku válce, šálku nebo segmentového kola. Jemně proveďte kontakt s broušením, aniž byste narazili nebo dráždili. Nikdy nenuťte broušení tak, aby se motor znatelně zpomalil nebo se práce zahřála. Ampmetr stroje může být dobrým indikátorem správného výkonu.

Pokud se během používání zlomí kolo, proveďte pečlivou kontrolu stroje, abyste se ujistili, že ochranné kapuce a stráže nebyly poškozeny. Zkontrolujte také příruby, vřetena a montážní ořechy, abyste se ujistili.

Analýza systému

Broušení je jednou součástí v inženýrském systému sestávajícím z kola, obráběcího přístroje, pracovního materiálu a provozních faktorů. Každý faktor ovlivňuje všechny ostatní. V souladu s tím si obchod, který chce optimalizovat broušení.

O autorovi: Joe Sullivan byl vedoucím produktem pro společnost Norton Company, Worcester, Massachusetts.

Co jsou superabrasivy?

Supebrasiva tvoří speciální kategorii spojených abraziv určených pro mletí nejtěžších a nejnáročnějších pracovních materiálů.

Protože karbidy, vysokorychlostní oceli, PCD, PCBN, keramika a některé další materiály používané k výrobě řezacích nástrojů mohou být téměř stejně tvrdé jako konvenční abraziva, úloha jejich ostření klesá do speciální třídy abraziv-Diamond a CBN, superabrasives, superabrasives.

Tyto materiály nabízejí extrémní tvrdost, ale jsou dražší než konvenční brusiva (křemíkový karbid a oxid hlinitý). Superabrazivní broušení kol proto mají jinou konstrukci než konvenční abrazivní kola. Tam, kde je konvenční abrazivní produkt tvořen abrazivem celou cestu, mají superabrazivní kola na špičce kola, která je spojena s materiálem jádra, který tvoří tvar kola a přispívá k broušení akce.

Supebrasivní kola jsou dodávána ve stejném standardním rozsahu štěrků jako konvenční kola (obvykle 46 až 2 000 štěrků). Stejně jako jiné typy kol mohou být vyrobeny v řadě stupňů a koncentrací (množství diamantu ve vazbě), aby odpovídaly operaci.

Na superabrazivních kolech se používají čtyři typy vazby. Kola rezinoidních vazeb jsou výjimečně rychlá a chladná řezání. Jsou vhodné pro oostřování řezaček a výstružníků s více zuby a pro všechny přesné broušení operací. Pryskyřice je pouto „pracovního koňského“, nejčastěji používaného a nejvíce odpouštějící. Vitrifikovaná vazebná kola kombinují rychlé řezání s odporem k opotřebení. Často se používají při výrobních operacích s vysokým objemem. Kovová kola se používají pro broušení a řezání nekovových materiálů, jako je kámen, vyztužené plasty a polovodičové materiály, které nelze obrátit jinými řezacími nástroji. Jednovrstvá pokovená kola se používají, když operace vyžaduje rychlé odstranění zásob i generování složité formy.

Křemíkový karbid broušení kol

Odhabní kola typu 1 jsou vyráběna z našich podpisových abrazivních materiálů určených pro míchání, deburing a dokončovací aplikace. Kovy z nerezové oceli Aluminium Exotické kovy mírné.

povrchové kolo 830027

Průměr: 2, 2.5, 3 in

Debture a Clean Trupe Thread Automotive: Blend and Finish Pájení v montážních závodech. Typy zrna oxidu hlinitého křemíku Karbid dostupný pouze podle speciální žádosti Velikosti zrna Hrubé médium velmi.

Deburring Brouseling Wheel 161103

Průměr: 8, 10, 6 mm

Breaking, míchání a tvarování na lopatkách turbíny Breaking na různých obrobených komponentách na odstranění záblesku na odlité komponenty automobilové deblur a dokončete obrobené/odlité díly. Typy zrna oxidu hlinitého křemíku.

Ostření kola 3sg

Průměr: 180, 200, 150 mm

, Hnědý oxid hlinitý pro uhlíkovou ocel a křemíkový karbid pro nezelené kovy a nástroje karbidu. Obsahuje výhody velmi vysoká koncentrace keramiky SG pro vysoké odstranění.

ostřenící kolo od

Nástroje pro broušení křemíku v samostatných systémech rezinoidních vazeb. Broušené nástroje pro pryskyřice pro směřování podkožních jehel. Nurr-free dokončení.

leštící kolo

Distribuováno s abrazivním zrnami vyrobeným z silikonového karbidu porézní charakteristiky je zaručena vysoká přizpůsobivost chladná teplota a zabraňuje i za extrémních podmínek.

ostřenící kolo

Ideální pro ostření vašich nástrojů pro řezání karbidů. Funkce Výhody Sharp, Silicon Carbide Abrasive tmavě zelená rychlost rychlosti vitrifikované vazby vazby

povrchové kolo 203.00

Pryskyřice abraziva. Broušení černého křemíku karbidu

povrchové úpravy

představuje kola křemíkového karbidu. Používají se v několika aplikacích, jako je broušení povrchu, kruhové broušení, broušení nástrojů.

povrchové kolo

Vnější válcové broušení. Úhel přístup k broušení. Rovné broušení. Broušení bez centra. Podélný broušení.

oblékání

Průměr: 127 mm. 455 mm

Bench Greatstal Brousing Wheels Obecné účely kola 5 ”(127 mm). 18” (455 mm)

dokončovací kolo MV01/80

Karbid ze zeleného křemíku, vysoký řez a dokončení, pro ostření nástroje z slitiny

Cut-off Wheel

Průměr: 50 mm. 610 mm

nabízí nejlepší hodnotu za peníze. Řezací disky mohou být ploché (T41) nebo depresivní střed (T42) s průměrem od 50 do 610 mm. Jsou k dispozici v jiné tloušťce v oxidu hlinitého, křemíku.

leštící kola BSD-G-001

Funkce: Vysoce kvalitní křemíkový karbid a lešticí suroviny, vynikající odolnost a ostrý stupeň, s anti.nárazovou silou, vysokým výkonem a importovaným filmem Itálie může být srovnatelné.

povrchové kola PMI

Klasická a úplná broušení kol nebo diamantových broušení kol pro ocrim chourery. Broušení karbidu křemíku.

Oslovte své klienty na jednom místě, po celý rok

Vaše návrhy na zlepšení:

Filtry: Najděte správné produkty rychleji. Terminologie: Použijte nejběžnější termíny průmyslu. Značky: širší výběr. Produkty: Zlepšení relevance sbírky. jiný

Dostávejte aktualizace v této sekci každé dva týdny.

Podrobnosti o tom, jak zpracovává vaše osobní údaje, naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

S DirectIndustry můžete: najít produkt, subdodavatel nebo poskytovatel služeb, který potřebujete | Najděte nedalekého distributora nebo prodejce | Kontaktujte výrobce a získejte nabídku nebo cenu | Prozkoumejte charakteristiky produktu a technické specifikace pro hlavní značky | Zobrazit katalogy PDF a další online dokumentaci

jsou před zdaněním. Vylučují poplatky za doručení a celní povinnosti a nezahrnují další poplatky za možnosti instalace nebo aktivace. jsou pouze indikativní a mohou se lišit podle země, se změnami nákladů na suroviny a směnné kurzy.