Řetězové pily: Poznání svého řetězce. Různé řetězy pro řetězové pily

Vysvětleny typy řetězu řetězové pily

Řetězy řetězové pily přicházejí ve všech druzích tvarů a velikostí. existuje tolik různých kombinací, že je někdy nemožné vědět, kde začít. V tomto článku se podíváme na tři základní rozměry řetězce řetězové pily a poté diskutujeme o výhodách a nevýhodách různých různých typů řetězce.

Tři klíčové věci, které musíte zvážit při pohledu na řetězec řetězové pily, jsou rozteč, rozchod a délka řetězce. Pojďme se na ně podívat podrobněji. Všechny jsou klíčové k porozumění, než se natáhnete na ořezávátko.

Řetězové rozteč

Rozteč řetězu se používá k popisu délky mezi dvěma odkazy v řetězci. Je definována jako vzdálenost mezi dvěma odkazy pohonů, děleno dvěma. Odkaz na pohon je odkaz vyčnívající zevnitř řetězce. Vnitřek řetězu můžete říct, protože všechny výčnělky jsou identické a tvarované jako žraločí zuby.

Existují 4 rozteče hlavního řetězce. ¼ ”.325 ”, 3/8” a.404 “. Výběr správného roztečeného řetězce zajišťuje správné řetězové zalévání s řetězem na řetězové pile a řetězec nepřeskočí na řetězové kolo. Rozteče nejsou zaměnitelná: Pokud používáte pilu 3/8 ”(zdaleka nejběžnější), musíte použít 3/8” hřiště.

Rozchod řetězce

Měřič řetězu řetězové pily popisuje šířku zubů pohonu na řetězu. To je určeno hlavně šířkou zářezu v baru řetězové pily. K dispozici jsou 4 běžné měřiče řetězové pily:.043 ”.050 ”.058 ”a.063 ”.

Stejně jako rozteč řetězu je řetězový rozchod definován řetězovou pilou a nemůžete použít řetězy, které nejsou správným měřidlem pro pilu. Stejně jako hřiště řetězu je to často psané na vaší řetězové pile, takže najdete správný zápas.

Délka řetězce

Zjevné, ale přesto důležité. délka řetězu řetězové pily. To je definováno délkou tyče na vaší řetězové pile a je měřeno v pohonných odkazech. Příliš krátký řetěz a na pilu se to nehodí, příliš dlouho a nebudete ho schopni správně napínat.

3/8 ”standardní vs. 3/8 ”nízký profil

Je třeba zvážit jednu konečnou dimenzi. a je specifický pro řetězec velikosti 3/8 ”. To je standardní profil vs nízký profil. Tito dva nejsou zaměnitelné a popisují výšku odkazu. Standardní profil je vyšší odkaz, zatímco nízký profil je. uhodli jste. kratší odkaz. Oba jsou běžné a budete muset zkontrolovat, který je správný typ pro vaši motorovou pilu.

Různé typy řetězu řetězové pily

Nyní jsme zakryli hlavní rozměry řetězu řetězové pily, můžete se ujistit. Ale to je jen polovina hádanky. protože existuje mnoho různých typů řetězu řetězové pily, to vše s různými vlastnostmi. Nemůžeme je všechny pokrýt, ale budeme diskutovat o některých z nejběžnějších.

Nejprve pojďme rychle diskutovat o anatomii řetězce řetězové pily, abychom nám mohli diskutovat o rozdílech v různých typech. Obrázek níže pomáhá vysvětlit terminologii pro různé části řetězce řetězové pily.

Plné dlát vs. Polo sekátové řetězce

Plné řetězy dláta mají ve srovnání s řetězci sekáče velmi odlišný profil. Při pohledu zepředu můžete vidět, že roh horní desky má čtvercovou hranu na plné dlátové čepeli a zaoblený roh na polořadové čepeli.

Čepele sekáče jsou nejběžnější a jsou nejvšestrannější. Ty fungují dobře v řadě řezacích podmínek. včetně tvrdého nebo měkkého dřeva a přítomnosti nečistot. Plné řetězy sekáče řezaly mnohem efektivněji, ale také otupily mnohem rychlejší. Obvykle jsou nejlépe vyhrazeny pro měkké, čisté, čerstvé dřevo.

Kulatá země vs. Čtvercová půda

Když se podíváte na řezací zub ze strany, mají kulatý pozemní řetězy. To jsou snadno nejběžnější na spotřebitelských řetězových pilech, protože jsou tak univerzální.

Velmi občas můžete vidět čtvercový obchodní řetězec. Stejně jako plné řetězy sekáče, i ty také efektivněji než kulaté pozemní řetězce, ale je těžší je přesně naostřit a také rychleji otupit se rychleji.

Obecně doporučujeme držet se vašeho kulatého zrozemského řetězce, pokud nemáte dobrý důvod jej změnit.

Standardní řetězy vs. Bezpečnostní řetězy

Bezpečnostní řetězce jsou nová inovace, která se pokouší snížit provize. Toho je dosaženo přidáním dalšího odkazu poblíž hloubkového měřidla. Jak se řetězec pohybuje kolem špičky pily, tento extra vyvýšený odkaz se pokouší odrazit překážky spíše než ricocheting jako normální řetězec řetězové pily. Výsledkem je snížení provize.

Standardní, poloselice přeskočit plné přeskočení

Občas si přečtete o plném přeskočených řetězcích, polořadových řetězcích a pravidelných řetězcích. Standardní řetězy jsou nejběžnější a jsou to, co najdete na většině spotřebitelských řetězových pila. Semi Skip Chains se liší v tom, že zanechávají více místa mezi řezacími odkazy a plné přeskočené řetězce nechávají ještě více místa.

Tento design je určen pro velké výkonné řetězové pily, aby umožnil více prostoru pro štěpky na dřevo z čepele pily. Nejsou tak běžní a ve skutečnosti nedávají smysl, pokud nepoužíváte velmi velký typ řetězové pily. jako je rančová řetězová pila.

Řetězové pily: Poznání svého řetězce

Připojte se k našemu seznamu e.mailů ještě dnes a získejte 10 z první objednávky 150 nebo více! Zůstaňte v souladu s nejžhavějšími nabídkami, nejnovějšími prodejními událostmi a nejnovějšími produkty.

Jako majitel nebo operátor řetězové pily je důležité znát řetěz vaší řetězové pily. S termíny létajícími kolem, jako je hřiště, rozchod, kulatý zub, čtvercový zub, sekáč, plnohodnotný, napůl skip a plnohodnotný, je snadné zmatené. Začněme učením anatomie řetězce pily.

Řetězové odkazy

Každý řetězec je vyroben z odkazů; Řetězec vaší pily má tři typy: řezání zubů, odkazy na pohon a vázanky. Řezací zuby vašeho řetězce jsou „obchodní“ konec řetězce; Ty dělají řezání nebo štípání, když se řezáte s pilou. Tyto řezací zuby přicházejí v různých odrůdách, které se označují jako různé profily pro řezání zubů. Dalším typem odkazu nalezeného ve vašem řetězci je odkaz na jednotku. Propojení pohonu jezdí uvnitř drážky na vodicí liště motorové pily, zatímco řetězové kolo pohonu naváže s příchutí odkazy. To je to, co pohání váš řetězec pila kolem průvodce. Je důležité zajistit, aby byl měřič vašeho řetězce kompatibilní s šířkou drážky vodicího vodicího panelu. Tráhací popruhy jsou odkazy, které připojují řezací zuby a pohon spojují dohromady. Nemají řezání zubů ani případu pohonných odkazů, tyto odkazy drží řetěz pohromadě. Tráhací popruh s přednastavenými nýty se nazývá předvolba vázacího popruhu, druhá polovina, která má jen nýtové díry, se označuje jako řemínek. V závislosti na rozřezávání zubů vašeho řetězce může být ve vašem řetězci víceméně z nich.

Řezání zubu

Obvykle vzato, spotřebitelské řetězové pily přicházejí s řetězci profilu s kulatými zuby. Tyto řetězy jsou méně náchylné k provize a vibracím. Dokážou zvládnout všestrannější pracovní zatížení. Backback je silný tah pily zpět směrem k Sawyeru kvůli nesprávnému použití horního rohu nosu vodicí lišty. Tyto řetězy nabírají dřevo z řezu a jsou nejvhodnější pro odstranění končetin stromů, čištění štětce, pařezu a proříznutí zmrazeným nebo nečistotami a bahenním dřevem nebo tvrdým dřevem. Tyto řetězy vyžadují více úsilí z motoru při vytváření velkých řezů a jsou nejlépe aplikovány na kratší tyčinky. Většina profesionálů však používá řetězy pro profil čtvercového zubu nebo sekáče. Tyto řetězy odtrhnou dřevo pryč, odříznou dřevěné vlákno rychleji a nejlépe se aplikují na delší tyče (obvykle 24 ”). Neexistuje shoda ohledně toho, který profil zubů je lepší, protože slouží různým účelům a efektivněji vykonávají různé práce.

Rozchod

Rozteč a měřidlo jsou měření používaná k popisu velikosti vašeho řetězce. Pitch odkazuje na mezery mezi nýty, které drží řetězové odkazy dohromady. To se měří jako zlomky palce (1/4) nebo v tisícinách palce (.404) a počítá se tím, že se vzdálenost mezi třemi po sobě jdoucími nýty a rozdělením dvěma. Počet se zvyšuje se zvyšováním řetězců. Rozchod odkazuje na šířku zubů řetězců. To se měří na tisícinách palce (.063). Tato měření se používají hlavně jako odkaz na kompatibilitu řetězce s vodicí lištou vaší pily a řetězové kolo pohonu. Musíte přesně odpovídat vodicím lištám šířky drážky a měřidla řetězce. Pokud se tato čísla neshodují, řetězec nebude mít správnou vůli o otáčení kolem průvodce.

Tipy z mechaniky: Vždy zapište a udržujte tato měření na místě, kde k nim můžete snadno přistupovat k odkazu. Při výměně řetězce je důležité používat řetězec s měřením kompatibilním s vodicí lištou a řetězovým kolasem.

Řezání zubů

Když mluvíme o plném dokončení, napůl skipu a plném skipu, mluvíme o mezeru mezi řezanými zuby na řetězu. Maximální počet zubů má plnou komplexní řetězec. Jedná se o řetězy, které se obvykle používají na spotřebním vybavení s profilem kulatého zubu. Výhody těchto řetězců lze také považovat za jejich slabosti. Tím, že tyto řetězce mají co nejvíce řezání zubů. Tyto čisté hladké řezy jsou výsledkem řezání pily, protože těsné zuby vytahují více zbytků z řezu. Ale kompromis s pomalejším, plynulejším řezem je zvýšené namáhání motoru.

Řetězy napůl skipu přidávají rozpěrkový nebo ne-zubový spojení mezi páry řezacích zubů a řetězci s plným skipem přidávají dva z těchto rozpěr, které nakonec snižují počet zubů přibližně o 1/3. Řetězec napůl skip nainstalovaný na delší tyči.

Řetězy polovička skip bývají vzácnou volbou jako náhradní řetězy. Většina příležitostných uživatelů má tendenci nahradit své úplné komplexní řetězce podobnými nebo identickými řetězci plného komplementu a většina odborníků dává přednost plnohodnotným řetězcům přeskočení. To ponechává náhradní řetězce polovičního skipu v limbu, spotřebitelů ani odborníků, kteří chtějí experimentovat s touto možností středního terénu.

Na konci dne je důležité si pamatovat hřiště a měřidlo původního řetězce a zvážit, jaké typy řezání plánujete s vaší pilou při výběru náhradního řetězce. Budete chtít zachovat záznam o hřišti a měřidle z původního řetězce své pily, protože budete chtít najít náhradu stejnými měřeními, aby se vešly na vodicí lištu vaší pily. Rozhodování o tom, jaké typy řezných úkolů budete provádět s mojí řetězovou pilou, vám pomůže rozhodnout se, který profil zubů a řezání zubů je nejlepší pro vaši pilu a jeho zamýšlená pracovní zátěž.

Nyní, když jste vzdělaní a víte, co hledáte, podívejte se na náš výběr řetězu a průvodce!

Jako majitel nebo operátor řetězové pily je důležité znát řetěz vaší řetězové pily. S termíny létajícími kolem, jako je hřiště, rozchod, kulatý zub, čtvercový zub, sekáč, plnohodnotný, napůl skip a plnohodnotný, je snadné zmatené. Začněme učením anatomie řetězce pily.

Řetězové odkazy

Každý řetězec je vyroben z odkazů; Řetězec vaší pily má tři typy: řezání zubů, odkazy na pohon a vázanky. Řezací zuby vašeho řetězce jsou „obchodní“ konec řetězce; Ty dělají řezání nebo štípání, když se řezáte s pilou. Tyto řezací zuby přicházejí v různých odrůdách, které se označují jako různé profily pro řezání zubů. Dalším typem odkazu nalezeného ve vašem řetězci je odkaz na jednotku. Propojení pohonu jezdí uvnitř drážky na vodicí liště motorové pily, zatímco řetězové kolo pohonu naváže s příchutí odkazy. To je to, co pohání váš řetězec pila kolem průvodce. Je důležité zajistit, aby byl měřič vašeho řetězce kompatibilní s šířkou drážky vodicího vodicího panelu. Tráhací popruhy jsou odkazy, které připojují řezací zuby a pohon spojují dohromady. Nemají řezání zubů ani případu pohonných odkazů, tyto odkazy drží řetěz pohromadě. Tráhací popruh s přednastavenými nýty se nazývá předvolba vázacího popruhu, druhá polovina, která má jen nýtové díry, se označuje jako řemínek. V závislosti na rozřezávání zubů vašeho řetězce může být ve vašem řetězci víceméně z nich.

Řezání zubu

Obvykle vzato, spotřebitelské řetězové pily přicházejí s řetězci profilu s kulatými zuby. Tyto řetězy jsou méně náchylné k provize a vibracím. Dokážou zvládnout všestrannější pracovní zatížení. Backback je silný tah pily zpět směrem k Sawyeru kvůli nesprávnému použití horního rohu nosu vodicí lišty. Tyto řetězy nabírají dřevo z řezu a jsou nejvhodnější pro odstranění končetin stromů, čištění štětce, pařezu a proříznutí zmrazeným nebo nečistotami a bahenním dřevem nebo tvrdým dřevem. Tyto řetězy vyžadují více úsilí z motoru při vytváření velkých řezů a jsou nejlépe aplikovány na kratší tyčinky. Většina profesionálů však používá řetězy pro profil čtvercového zubu nebo sekáče. Tyto řetězy odtrhnou dřevo pryč, odříznou dřevěné vlákno rychleji a nejlépe se aplikují na delší tyče (obvykle 24 ”). Neexistuje shoda ohledně toho, který profil zubů je lepší, protože slouží různým účelům a efektivněji vykonávají různé práce.

Rozchod

Rozteč a měřidlo jsou měření používaná k popisu velikosti vašeho řetězce. Pitch odkazuje na mezery mezi nýty, které drží řetězové odkazy dohromady. To se měří jako zlomky palce (1/4) nebo v tisícinách palce (.404) a počítá se tím, že se vzdálenost mezi třemi po sobě jdoucími nýty a rozdělením dvěma. Počet se zvyšuje se zvyšováním řetězců. Rozchod odkazuje na šířku zubů řetězců. To se měří na tisícinách palce (.063). Tato měření se používají hlavně jako odkaz na kompatibilitu řetězce s vodicí lištou vaší pily a řetězové kolo pohonu. Musíte přesně odpovídat vodicím lištám šířky drážky a měřidla řetězce. Pokud se tato čísla neshodují, řetězec nebude mít správnou vůli o otáčení kolem průvodce.

Tipy z mechaniky: Vždy zapište a udržujte tato měření na místě, kde k nim můžete snadno přistupovat k odkazu. Při výměně řetězce je důležité používat řetězec s měřením kompatibilním s vodicí lištou a řetězovým kolasem.

Řezání zubů

Když mluvíme o plném dokončení, napůl skipu a plném skipu, mluvíme o mezeru mezi řezanými zuby na řetězu. Maximální počet zubů má plnou komplexní řetězec. Jedná se o řetězy, které se obvykle používají na spotřebním vybavení s profilem kulatého zubu. Výhody těchto řetězců lze také považovat za jejich slabosti. Tím, že tyto řetězce mají co nejvíce řezání zubů. Tyto čisté hladké řezy jsou výsledkem řezání pily, protože těsné zuby vytahují více zbytků z řezu. Ale kompromis s pomalejším, plynulejším řezem je zvýšené namáhání motoru.

Řetězy napůl skipu přidávají rozpěrkový nebo ne-zubový spojení mezi páry řezacích zubů a řetězci s plným skipem přidávají dva z těchto rozpěr, které nakonec snižují počet zubů přibližně o 1/3. Řetězec napůl skip nainstalovaný na delší tyči.

Řetězy polovička skip bývají vzácnou volbou jako náhradní řetězy. Většina příležitostných uživatelů má tendenci nahradit své úplné komplexní řetězce podobnými nebo identickými řetězci plného komplementu a většina odborníků dává přednost plnohodnotným řetězcům přeskočení. To ponechává náhradní řetězce polovičního skipu v limbu, spotřebitelů ani odborníků, kteří chtějí experimentovat s touto možností středního terénu.

Na konci dne je důležité si pamatovat hřiště a měřidlo původního řetězce a zvážit, jaké typy řezání plánujete s vaší pilou při výběru náhradního řetězce. Budete chtít zachovat záznam o hřišti a měřidle z původního řetězce své pily, protože budete chtít najít náhradu stejnými měřeními, aby se vešly na vodicí lištu vaší pily. Rozhodování o tom, jaké typy řezných úkolů budete provádět s mojí řetězovou pilou, vám pomůže rozhodnout se, který profil zubů a řezání zubů je nejlepší pro vaši pilu a jeho zamýšlená pracovní zátěž.

Nyní, když jste vzdělaní a víte, co hledáte, podívejte se na náš výběr řetězu a průvodce!

Jak vyměnit řetězec řetězové pily

O: Jsme konečný v tom, že vám dodáváme náhradní díly z více než 60 jmen značek a vytváříme oceněné Jak na články a opravit videa. ereplacementparts.com je #1, pokud jde o zjištění e o nástroji propair »

Protože je to normální část použití a vlastnictví řetězové pily, může vědět, jak správně vyměnit řetězec řetězové pily, ušetřit uživatelé nástrojů čas a peníze.

I když kroky pro výměnu řetězce jsou jednoduché a mohou trvat méně než pět minut, je důležité poukázat na několik detailů opravy, které mohou změnit veškerý rozdíl mezi nainstalovaným řetězcem správně a nesprávně nainstalovaným řetězcem.

Prvním krokem k správné výměně řetězu řetězové pily je samozřejmě získání odpovídajícího náhradního řetězce pro vaši řetězovou pilu.

Chcete.li se naučit, jak porovnat řetězy řetězové pily pro kompatibilitu, přečtěte si prosím náš článek: Měření řetězce řetězové pily, velikosti a typy. Pokračujte níže pro kroky výměny řetězu řetězové pily.

Kroky k nahrazení řetězu řetězové pily

Jiné návrhy řetězové pily se mohou trochu lišit od návrhů řetězové pily, kterou zde používáme jako příklad, ale vzory řetězové pily jsou dostatečně podobné pro kroky v tomto článku, aby pomohly většině majitelů řetězové pily bez ohledu na model, který vlastní.

Jediným nástrojem potřebným pro tuto opravu je Scwrench, který s největší pravděpodobností přišel s vaší řetězovou pilou. Jinak bude šroubovák plochého hlavy a zásuvka v pořádku.

Krok 1: Odstraňte starý řetězec řetězové pily

Boční deska na většině řetězových pilovačů bude s největší pravděpodobností držena dvěma ořechy.

Pomocí scwrench nebo klíče odšroubujte matice a odstraňte desku pro přístup k řetězci.

K brzdu řetězové pily je někdy připojena k boční desce vodicí lišty, jako je řetězová pila v našem příkladu.

Pokud je brzda vaší řetězové pily připojena k boční desce, ujistěte se, že brzdu odemkněte před odstraněním řetězového kola desky. Odstranění boční desky s brzdou v uzamčené poloze může ztěžovat nebo nemožné přeinstalovat.

Krok 2: Uvolněte řetězové napětí

Starý řetěz je připraven k odstranění, když je deska řetězového kola vypnuta z pily. Vytáhněte nos tyče řetězové pily pryč od řetězové pily a uvolněte ji z napínače.

Krok 3: Odstraňte starý řetězec řetězové pily

Vytáhněte odkazy na pohon z vodicího panelu a zasuňte druhý konec řetězu kolem spojkového bubnu.

Krok 4: Povolte napínací šroub

Vyhledejte napínací šroub na vnitřní straně vodicího pásu a trochu jej uvolněte. Díky tomu bude instalace nového řetězce snazší.

Krok 5: Navštivte nový řetězec na pilu

Opatrně navlékněte svůj nový nebo nedávno naostřený řetězec řetězové pily kolem spojkového bubnu řetězové pily a ujistěte se, že se odkazy na jednotku zapojují do řetězového kola.

Navlékněte zbytek pohonu odkazy do vodicího lištu a kolem jeho nosu.

Krok 6: Zarovnejte vodicí lištu

S řetězem správně navlékaným podél spojkového bubnu a vodicí lišty do něj vložte určité napětí zatáhnutím na nos vodicí lišty z řetězové pily.

Při tažení vodicího řádku se ujistěte, že jej posadí na kolík se nastavením pily.

Krok 7: Vyměňte boční desku

Boční deska je připravena se vrátit zpět, dokud je vodicí lišta správně umístěna pod.

Vyměňte desku a ořechy, které ji drží na poloze, ale ještě neuzavírají matice. Vodicí lišta musí být povolena trochu se pohybovat, zatímco je řetězec utažen ke správnému napětí.

Krok 8: Utáhněte řetěz na správné napětí

Chcete.li si přečíst o správném napětí řetězové pily, viz náš článek: Jak zpřísnit řetězec řetězové pily.

Krok 9: Dokončete utažení matic boční desky

Výměna řetězové pily je nyní kompletní.

Viděl váš řetězec řetězové pily jeho poslední ostření? Navštivte naši stránku řetězců řetězových pila.

ereplacementparts.com je zde pro poskytování kvalitních nástrojů pro objednávání a přepravní služby, které vlastníci nástrojů potřebují, a informační nástroje, které jim pomohou co nejlépe využít jejich poháněné produkty.

Chcete.li začít s jinou opravou řetězové pily, navštivte stránku s díly řetězové pily nebo zadejte číslo modelu pily do vyhledávacího pole v horní části stránky.

Být první, kdo sdílí

Udělali jste tento projekt? Sdílejte to s námi!

Projektová soutěž založená na učení

Oprava a opětovné použití soutěže

Комментарии и мнения

Vážně bych navrhl nosit rukavice a nepoužívat holé ruce!

Souhlasím s Jeffem, ostrý řetězec bude bezpečnější. Naučit se, jak naostřit řetěz je velmi užitečnou dovedností pro každého majitele řetězové pily.

Výše uvedené je v pořádku, pokud to jde, musí být řetězová pila nahrazena pouze poté, co je dobře a skutečně opotřebovaný. Může být mnohokrát naostřeno, pokud někdo ví, jak.Fotografie details mi naznačuje, že zobrazený řetězec má dosud několik dobrých protokolů. Po každém použití zaostřuji pilu (řezání eukalyptového tvrdého dřeva). Pomáhá také plně vyčistit pilu oleje a piliny. Dobře udržovaný řetězec jde dlouhou cestu k bezpečnosti řetězové pily.

nejlepších řetězců řetězové pily: 2023 recenze trhu Ultimate Guide

Nejkvalitnější řetězová pila musí mít nástroj v jakémkoli projektu zlepšení domácího. Řetězec řetězové pily je klíčovou součástí, která ovlivní účinnost, bezpečnost, robustní a silný výkon stejně jako profesionální.

V případě, že používáte nesprávný řetězec, pak to nezpůsobí, že práce bude tvrdě vybírat také riziko vazby řetězce, a tím zažije nebezpečný zpětný ráz. Je tedy nezbytné vybrat ten pravý řezací řetězec pro vaši řetězovou pilu.

Pravidelné použití řetězové pily bude opotřebovat přesčasy, a proto musíte po nějaké době nahradit jeho řetězec. Takže, abyste získali nejlepší řetězec řetězové pily, musíte zvážit tyto 3 hlavní faktory.

 • Délka baru. řetězové pily přicházejí v různých délkách baru, které se měří v palcích. Zajišťuje, aby byl náhradní řetězec kompatibilní s řetězovou pilou. Nejběžnější délky řetězu jsou 14 palců, 16 palců, 18 palců a 20 palců.
 • Rozteč řetězu. hřiště vám dá vědět, jak blízko odkazů na řetězu. Obecně je většina dostupných velikostí výšky tónu 0.250 palců (1/4 palce), 0.325. 0.375 palců (3/8 palce) a 0.404 palců, ve kterých 0.Nejběžnější jsou 325 palcové (3/8 palce) hřiště.
 • Řetězový rozchod. dalo vám vědět, že tloušťka odkazů na pohon řetězu. To pomůže zamknout řetěz na místě, aby se zabránilo mnoha šancím vibrací a zpětného rázu. Velikosti rozchodu k dispozici pro řetězec je 0.043 ”, 0.050 ”až 0.063 ”, ve kterém 0.050 se nejčastěji používá.

Kromě těchto 3 věcí musíte zvážit různé další faktory, jako jsou jeho typy, jak to funguje, typy řezaček, výkon, bezpečnost atd. Rovněž jsme vyhodnotili se seznamem top 7 řetězců řetězových pil na základě designu, výkonu, recenzí na trhu.

Přejděte dolů a zjistěte, jak si vybrat, co hledat a kde si vybrat ten nejlepší, podle požadavku vaší řetězové pily.

Nejlepší řetězy řetězové pily pro tvrdé dřevo 2023

Řetězová pila řetězová pila. KAFIESBUY TEĎ

Nejlepší recenze řetězové pily 2023

Oregon S62 AdvanceCut 18palcová řetězová pila

Oregon je velmi populární značka, která je známá hlavně pro výrobu řetězových pila. A jak byste očekávali, také vytváří náhrady řetězce pro své řetězové pily, jako je zde přítomná možnost.

Řetězec Advancecut Oregon S62 je přítomen v 1. pozici v tomto článku, protože se jedná o největší možnost přítomné v tomto článku. Má délku řetězu 18 palců, která je poměrně dlouhá. A také nabízí standardní rozteč řetězu ⅜ palce, což je 0.325 palců. Výsledkem je, že to může být skvělá volba, pokud hledáte řetězy s nízkým profilem pro řetězovou pilu.

I když se jedná o jediný balíček a přichází pouze s náhradou jednoho řetězce za řetězovou pilu, má velmi odůvodněnou cenovou značku. Navzdory své nižší ceně nabízí přesné řezání díky svému povrchu ošetřeného tepelně a tvrdě. Protože Oregon je docela populární značka, tento polotřísový řetězec pro řetězové pily je zkonstruován pro bezpečnost spolu s vysokou výkonností a ostrostí.

Nejlepší vlastnosti:

 • ⅜ Pitch řetězové hřiště
 • Délka řetězu 18 palců
 • Jednoho řetězového balení
 • Přesný řezací řetězec
 • Povrch tvrdého chromu
 • Ukončováno pro bezpečnost
 • Slušná hodnota za peníze

Husqvarna 531300439 18palcový řetězec pixelů

Husqvarna je populární značka řetězových pilovačů, která nepotřebuje úvod, protože vyrábí plynové řetězové pily po dlouhou dobu. A také to dělá výměny řetězce pro své řetězové pily, jako je možnost zde uvedená zde.

Tento náhradní řetězec Husqvarna je dodáván ve 2 balení, díky kterému je pro mnoho uživatelů vynikající volbou. Protože je vyroben Husqvarna, je to trochu na drahé straně. Naštěstí nabízí uživateli skvělou kvalitu sestavení, která odůvodňuje cenovou značku. Nabízí velkou velikost 18 palců, kvůli které je přítomen ve 3. pozici v tomto článku.

Získáte také velikost rozteče řetězu 0.325 palců v tomto řetězci, spolu s hodnocením řetězu 0.050 palců. Výsledkem je, že může být použita u mnoha modelů řetězové pily. Může dokonce pracovat s některými modely řetězové pily, které nevyrábí Husqvarna.

Nejlepší vlastnosti:

 • 325palcový rozteč řetězu
 • Délka řetězu 18 palců
 • Dva řetězové balení
 • Vysoce kvalitní řetězec
 • Snadné instalace
 • Kompatibilní s různými modely

SUNGATOR 16 palcový řetězec řetězové pily

Sugator je méně známá značka nástrojů a vybavení souvisejících s řetězovými pily. A také vyrábí různé modely náhradních řetězců, včetně těch, které jsme zde zmínili v tomto článku.

Řetězec SUNGATOR BEZERÁLNÍ PŘIPOJENÍ je nejlevnější možností přítomné v tomto článku, pokud uvažujete o jednom balení. A i tehdy je to skvělá volba pro různé modely řetězové pily. Podle jeho názvu je kompatibilní s různými značkami řetězové pily. Můžete jej použít s Remington, Homelite, Greenworks, Echo, Poulan a různé další modely řetězové pily.

Tento náhradní řetězec řetězové pily má délku 16 palců spolu s velikostí rozteče řetězu ⅜ palce. Výsledkem je, že se jedná o velkou možnost nízkoprofilů řetězu. Tento řetězec propojení 56 má hodnocení měřidla 0.050 palců, které jsou docela běžné ve srovnání s jinými možnostmi přítomnými v tomto článku.

Nejlepší vlastnosti:

 • ⅜ Pitch řetězové hřiště
 • 16palcová délka řetězu
 • Řetězec měřidla 050 palce
 • Jednoho řetězového balení
 • Cenově dostupná cenovka
 • Kompatibilní s různými modely řetězové pily
 • Dodává se s bezpečnostními standardy UL a ANSI

Řetězec řetězové pily AR-Pro

AR-PRO je populární značka, která vyrábí širokou škálu produktů včetně pneumatik a vnitřních trubek, automobilových dílů, terasy, bazénu a venkovního vybavení, umění a řemesel a domácích a kuchyňských výrobků.

Jednou z hlavních rysů tohoto řetězce je jeho široká kompatibilita. Řetězec je vybaven univerzálním kondičním designem, díky kterému je kompatibilní se všemi 14palcovými řetězovými pilami, včetně řemeslníka, Oregonu, Husqvarna, Homelite a Echo. Tento 14palcový řetězec je vyroben z uhlíkové oceli, která vám pomůže dosáhnout přesného řezání. Zatímco mnoho řetězců způsobuje vibrace při řezání stromů, s tímto problémem nebudete čelit. I když řezáte tvrdé dřevo, zažijete pouze nízké vibrace.

řetězové, pily, poznání, svého

Uhlíková ocel je chromovaná a tepelně ošetřena nejen proto, aby byla ostrá, ale také silná a odolná. Řetězec neztrácí ostrost po dlouhou dobu a bude produkovat hladké a jasné řezy. Kromě toho řetězec přichází s tvrdými nýty, které nese zatížení. Řetězec AR-PRO je navržen pro snadné úpravy a opravy s malými prostoji.

Nejlepší vlastnosti

 • 14palcová délka řetězu
 • Široký rozsah kompatibility
 • Vyrobeno z uhlíkové oceli
 • Podléhá tepelnému zpracování a chromování
 • Méně vibrací
 • Noste nýty odolné vůči
 • Malé prostoje

Náhradní řetězec Oregonu

Jak byste již očekávali, Oregon vydělává mnoho možností náhradního řetězce pro modely řetězové pily od Oregonu i další značky. A tohle je převážně pro elektrické řetězové pily místo plynových poháněných.

Oregonův řetězec 9056 řetězové pily má podle názvu délku řetězu 16 palců. A jak již bylo zmíněno, funguje to s Electric Chainsaw jako možnosti od Dewalt. Stejně jako jiné řetězy pro řetězové pily s plynem, i tento má také řetězový rozteč ⅜ palce. Pokud jde o hodnocení rozchodu, je to 0.Výměnný řetězec měřidla 043 palce.

Protože tento řetězec řetězové pily vyrábí Oregon, nabízí skvělou kvalitu sestavení. Popruhové řemínky lubrillink udržují olej na všech důležitých místech na řetězu. Výsledkem je, že váš řetězec zůstává správně namazán pro nabídku čistého a ostrého řezu. Také získáte menší vibrace z vaší řetězové pily při používání tohoto řetězce pro řezání stromů.

Nejlepší vlastnosti:

 • ⅜ Pitch řetězové hřiště
 • 16palcová délka řetězu
 • Hodnocení měřidla 043 palce
 • Jednoho řetězového balení
 • Méně vibrací
 • Lubrilink pro olejování řetězu
 • Čistý a ostrý řez

Venkovní řetězec řetězové pily STIHL

STIHL je jednou z předních světových značek řetězové pily se zážitkem téměř téměř století ve výrobních řetězových pilech. Značka používá inovativní nápady spolu s pečlivým řemeslným zpracováním k vývoji trvalého venkovního energetického vybavení, které trvá po celý život.

Protože tento řetězec přichází s délkou 18 palců, je to kompatibilní s nejvyššími pilami, které se používají pro velké řezné úkoly. Pokud jde o řezací výkon, tento řetězec je agresivnější než řetězy, které přicházejí s vašimi pilami. Tento řetězec doplňuje vaši těžkou službu a poskytuje přidanou sílu, kterou můžete protrhnout tvrdým dřevem.

18palcový řetězec přichází s hřištěm.325 a rozchod.064 spolu s 68 odkazy na jednotku. Řetězec neztrácí svou ostrost ani po velkých řezacích úkolech, což znamená, že strávíte méně času formováním řetězu a více času řezání dřeva. Vzhledem k tomu, že řetěz je agresivnější, je v ideálním případě vhodné pro úkoly řezání těžkých spotřebitelů a musí s ním manipulovat s zkušenými uživateli. Budete také muset být opatrní ohledně zpětného rázu, který tento řetězec produkuje při řezání bederních.

Nejlepší vlastnosti

 • Délka řetězu 18 palců
 • 68 Drive Links
 • .325 Pitch
 • .063 měřič
 • Možnost těžká povinnost
 • Poskytuje hladké a čisté řezy
 • Nemusí být často naostřeno

Greenworks 8-palcový náhradní pól pila řetězec

Greenworks vyrábí spoustu elektrických elektrických nářadí, včetně elektrických řetězových pilovačů. Dokonce dělá nahrazení řetězu pro své řetězové pily.

Je to nejmenší možnost přítomná v tomto článku ve srovnání s jinými řetězci řetězové pily, protože má délku řetězu 8 palců. A je to nízkoprofilový řetězec, protože nabízí velmi běžné rozteč řetězu ⅜ palce. Výsledkem je, že tento řetězec můžete snadno použít s různými možnostmi 8 palců řetězové pily z Greenworks.

Je kompatibilní s modely nástrojů Greenworks SAW 20192, 20302, 20352 a 20672. Pokud máte něco z toho, můžete tento řetězec použít bez problémů. V tomto řetězci získáte také skvělou kvalitu sestavení, protože Greenworks je renomovanou značkou řetězových pilovačů a souvisejících příslušenství.

Nejlepší vlastnosti:

 • ⅜ Pitch řetězové hřiště
 • 8palcová délka řetězu
 • Jednoho řetězového balení
 • Přesný řezací řetězec
 • Povrch tvrdého chromu
 • Ukončováno pro bezpečnost
 • Slušná hodnota za peníze

Jak vybrat nejlepší řetězec řetězové pily:

Řetězová pila je všestranný energetický nástroj, který umožňuje řešit různé projekty, jako je proříznutí větví, prořezávání stromů, odstranění pařezů a svržení stromů. Řetězec řetězové pily pomáhá provádět správné řezné akce co nejhlubší a nejrychleji. Získání pravého řetězce pomůže získat hladký a kontrolovaný výkon, aniž by se uvízl a způsobil zpětný ráz.

Abychom vám pomohli získat nejlepší řetězec řetězové pily, poskytujeme úplné informace o jejích typech, o tom, co je třeba zvážit a jak vybrat nejlepší, podle požadavku na vaši řetězovou pilu. Podívejte se na to.

Typy řetězců řetězových pil:

Při nákupu řetězce náhradních řetězové pily musí být zvážit typ zubu, proč proto, že to ovlivňuje převážně výkon a schopnosti nástroje. Obecně existují tři hlavní styly zubů-štěpku, polotapnutí a plné zuby sekáče.

A. Úplný řetězec řetězu/štěpky:

 • Úhlové čtvercové zuby tohoto řetězce mu umožní rychle a efektivně řezat měkké dřevo.
 • Navrženo tak, aby se vypořádaly s tvrdými exteriéry, protože po povrchu rychleji zrají.
 • Poskytuje bezpečnost spolu s pohodlnou rychlostí, proč, protože nedostatek bezpečnostních vylepšení učiní z tohoto řetězce vysoce rizikový.
 • Přestože jsou ve starších dnech běžným řetězcem, ale nyní se používají pro špinavé úkoly a rychlé prořezávání tenkých větví a končetin.
 • Doporučené délky tyče tohoto standardního řetězce jsou až 24 ”(61 cm).

b. Semi-Chisel Chain:

 • Kulatý zub v rohu tohoto řetězce vytvoří poloměr mezi horní deskou a boční.
 • Je o 10% pomalejší než řetězec sekáče, ale je to skvělé při zachování své ostrosti.
 • Nejlépe vyhovuje použití při řezání dřeva, které je pokryto tvrdým dřevem, prachem, pařezovou prací a řezáním zmrazeného dřeva.
 • Tento kulatý řetězec zubů je skvělá jako všestranná možnost, která prochází tvrdým i měkkým dřevem.
 • Doporučené délky sloupce tohoto semiselu jsou 24-32 ”(61-81 cm).

C. Přeskočit a semi-skip řetězec:

 • Tento typ řetězce má méně zubů ve srovnání se standardním řetězcem.
 • Často se používá v řetězových pilech, které jsou delší než 24 palců nebo delší než doporučená velikost.
 • Protože má méně zubů, pracuje na menší síle.
 • Pro tento sekáč přeskočení bude doporučená délka tyče 32 ”a delší (81 cm).

Délka řetězce:

Řetězové pily přicházejí v různých délkách baru, které se měří v palcích. Jeden může najít délku řetězové pily, kratší jako 10 palců a delší jako 24 palců na trhu. Je nezbytné zvážit délku při nákupu, proč, protože jeden řetězec se nehodí pro všechny řetězové pily.

Pokud je řetěz příliš volný nebo příliš útulný, nebude se dobře hodit nebo může být trochu volný. Během provozu tak mějte za následek jakékoli nebezpečné bezpečnostní rizika. V případě, že si nejste jisti délkou tyče řetězové pily, jednoduše změřte pilu pomocí pásky, od špičky vodicího panelu do bodu, kdy bar vyčnívá z pouzdra nástrojů.

Zaokrouhlujte měření na další sudé číslo, abyste získali délku tyče řetězové pily. Několik běžných délek řetězce je 14 palců, 16 palců, 18 palců a 20 palců.

řetězové, pily, poznání, svého

Řetězové hřiště:

Hřiště vám dá vědět, jak blízko odkazů na řetězu. V případě, že nemůžete najít hřiště svého řetězce. Pak jednoduše změřte vzdálenost mezi 3 nýty na řetězci a rozdělte měřené číslo 2. Obecně je většina dostupných velikostí výšky tónu 0.250 palců (1/4 palce), 0.325. 0.375 palců (3/8 palce) a 0.404 palců, ve kterých 0.Nejběžnější jsou 325 palcové (3/8 palce) hřiště. Tento 3/8 ”nízkoprofilový řetězec bude obsahovat úzkou šířku řezání / kerf, který snižuje sílu potřebnou pro řezání.

 • Pro profesionální uživatele řetězové pily dávají přednost použití velikosti hřiště 0.404 palců
 • Pro příležitostné řetězové pily a fandy používejte 3/8-palcový rozteč.

Velká vzdálenost mezi vazbami tohoto řetězce vám umožní agresivní řez dřeva. Nejen v komerčních vysokoškolských pilách, ale toto měření se nachází v řetězových pilách používaných záchrannými pracovníky nebo prvními respondenty.

Řetězový rozchod:

Řetězový rozchod popisuje tloušťku pohonných odkazů řetězce. Zjednodušeně se nazývá velikost děr na odkazech na pohon, ve kterých vstupují zuby říkacího kola hnacího kola. To pomůže zamknout řetěz na místě, aby se zabránilo mnoha šancím vibrací a zpětného rázu.

Pokud tedy chcete provádět svůj řetězec efektivně a bezpečně, pak by se tento řetězový rozchod měl přesně spojit s průvodcem řetězové pily. V případě, že je to příliš silné, pak se nehodí k nástroji, zatímco pokud je řetěz příliš tenký.

Velikosti rozchodu k dispozici pro řetězec je 0.043 ”, 0.050 ”až 0.063 ”, ve kterém 0.050 se nejčastěji používá. Obecně je toto číslo vytištěno na vodici nástroje. V případě, že to nemůžete najít.

Odkazy jízdy:

Obecně se řetězec řetězové pily skládá ze 4 dílů. řezačky, nýtového, pohonného spojku a vázacího popruhu. Nyní pojďme diskutovat o odkazech na jízdu. Jsou spodní částí řetězce, zapadá do vodicího pásu řetězové pily. Používají se k zajištění přesného měření pro výběr správného výměnného řetězce montáže. Několik modelů má tento požadovaný počet odkazů na jednotku vytištěných na vodičem, zatímco některé ne.

Počet odkazů na jednotku. jeho číslo bude odpovídat počtu zubů řetězového kola, které lze snadno najít v manuálu řetězové pily. Zatímco počet odkazů na jednotku nalezených na balení řetězu. V případě, že se dostanete víceméně, než se počítá, nebude se hodit do řetězové pily. Provádění jakýchkoli úprav může zničit řetěz a ovlivnit jeho montáž.

Tloušťka propojení pohonu. řetězové oka, měřené v milimetrech, se používají k určení délky řetězce. Oko může být 1.1, 1.3, 1.5, 1.6, nebo 2 mm, ve kterém se pro snížení různých velikostí používá různá hladkost čepele.

 • Řetězec s tloušťkou propojení pohonu 1.1 jsou namontovány na domácí řetězové pile a zakřivené řetězové pily (obecně, ale nebudou pro tvrdé úkoly).
 • Jeden může najít tloušťku hnací linky 1.5 1.6 Na profesionální poloprofesionální řetězové pily.
 • Nakonec je tloušťka 2 mm vzácná a odpovídá výkonným profesionálním řetězovým pilám.

V případě, že neznáte jeho měření, jednoduše sundejte řetězec a spočítejte odkazy na jednotku. To vám pomůže najít nejlepší náhradní řetězec, který se perfektně hodí do řetězové pily.

Typy řezaček/Konstrukce řezačky zubů:

V závislosti na typu řezací hlavy zubu lze řezačky rozdělit do 4 typů.

Všechny tyto typy řezacího zubu mají ve tvaru čtvercového tvaru. Víte, proč řetězec sekáče rychleji? Důvodem je to, že zaoblené řezačky sekáče několikrát znovu ukončili koncový zrno, dokud není dosažen Kerf (jeho plná šířka). Zatímco řezačky sekáče jsou čtvercové řezačky používané ke snížení plné šířky Kerf s každým průchodem.

Výkon:

Zuby řetězové pily určí její výkon. Pojďme vědět o výkonu různých typů řetězové pily podrobně.

 • Řetězy štěpky. jeho zuby jsou navrženy tak, aby po celém domě řezaly větve a další špinavé práce.
 • Semi-Chisel-jeho zuby jsou všestranné a lze je snadno použít k snadno řezání měkkého dřeva i tvrdého dřeva. Jeho kulaté zuby sekáče jsou odolné, ale dokončení daného úkolu trvá delší dobu.
 • Plná sekáče-má čtvercové zuby, které jsou robustní, odolné a efektivní pro dokončení jakéhokoli těžkoprávného úkolu, jako je řezání tvrdého dřeva.

Bezpečnost:

Bezpečnostní pohodlí jsou základní funkce, které je třeba zvážit při provozu těchto elektrických nářadí. Vibrace a zpětný ráz jsou dvě hlavní věci, které musíme v této řetězec řetězové pily hledat při rozhovoru o bezpečnosti.

 • Anti-Vibrace-Vibrace na řetězové pile ovlivní energetickou účinnost a účinnost řetězové pily, a tím neschopné udržovat řetězovou pilu neustále provádět přesné řezy. Abychom se zbavili těchto ošklivých vibrací, musí si vybrat prvotřídní řetězy, které přicházejí s antivibračními mechanismy (minimální až nula). To nejen zrychlí přesný proces řezání, ale také vám pomůže pracovat bez fyzických onemocnění.
 • Anti-Kickback-Backback je síla, která má tendenci reagovat, když se řezací pila uvízne na troskách (dřevo), zatímco řetězec je v plném pohybu. Jednoduše vás házejí, když dojde k přerušení rotace řetězu, a tím má za následek devastující zranění. Nezapomeňte tedy zkontrolovat modely, jako jsou řetězce špičkových řetězců.

Trvanlivost a spolehlivost:

Tyto elektrické nářadí používané pro těžké aplikace, jako jsou větve stromů stromů, musí být odolné a spolehlivé. Takže, že vám zajišťuje hladkou operaci v delší dobu, aniž byste čelili problémům. Většina řetězců řetězové pily je vyměnitelná, nepřijdou s žádnou zárukou.

Pokud tedy chcete odolný produkt, musíte zkontrolovat jeho kvalitu sestavení, nabízenou záruku a hodnocení uživatelů. To vám pomůže získat představu o trvanlivosti a spolehlivosti daného řetězu řetězové pily.

Další funkce:

Přestože jsou pro řetězy řetězové pily, bez ohledu na různé velikosti a typy řetězců, nabízeny různé další funkce. Zde jsme je uvedli a podívat se na to.

 • Vestavěné mazání-Abychom udrželi řetězy mazané při provozu. Správné mazání pomůže efektivně přesunout řezací nástroj, jako je řetězová pila. Při nákupu tedy musíme zvážit tuto funkci, aby se udržel správné mazání a efektivní zvuk fungoval.
 • Řetězy pro sebeobračování samostatně-řetězy automatické ostražité. Přestože je pravidelné ostření potíží s údržbou, ale použití tohoto řetězce sníží vaše výlety k nakupování pro ostření řetězců. Samostatný řetězec pomůže udržet ostřejší řetězec po delší dobu, aniž by došlo k pravidelné ořezávání.
 • Roztrhané řetězce. tento řetězec je speciálně navržen pro profesionální aplikace, který zahrnuje řezání zdlouhavého dřeva podél obilí. Pro použití těchto řetězců musí vyžadovat zvláštní dovednosti a techniku ​​zvláštní dovednosti a techniku. Takže lidé, kteří používají řetězovou pilu pro normální aplikaci.
 • Řetězy karbidu. Řetězy vyrobené z karbidového materiálu jsou tvrdě odolné, které rychle nosí normální řetězec, dokud to není užitečné. Je to docela křehké a rozbité, když se zasahuje silou. Je to také drahé, což je užitečné pouze na místech, kde špína, písek, chladné počasí nebo jiné drsné podmínky způsobují neobvyklé opotřebení řetězce.

Snadná údržba:

Na trhu jsou snadno dostupné nástroje ostření motorové pily, aby se zkrátil řetězec. Ve většině modelů jsou také řetězy snadno naostřeny mechanismem samostatně. Zatímco několik řezaček řetězové pily je těžko naostřilo. Jednoduše hledejte řetězy, které přicházejí s vynikajícím mazacím systémem. Za tímto účelem musíte svůj nástroj naolejovat, abyste jej správně udržovali.

řetězové, pily, poznání, svého

Cena:

Cena této řetězce řetězové pily závisí na značce, účinnosti a uživatelsky přívětivosti. Jsou poněkud cenově dostupné a musíte si vybrat nejkvalitnější z důvěryhodných značek, bez ohledu na náklady.

Jak řetězec řetězové pily pracuje pro snížení materiálu?

Zde je podrobný výhled na to, jak bude řetězec pily fungovat na řezání materiálu/dřeva. Podívejte se na obrázek, abyste získali představu o tom, jak to funguje.

 • Řezačka vstupující do dřeva/materiálu-Řetězec řetězové pily se rozřezává pohybem podobným Porpoise. Nastavili hloubkový měřič, aby určili tloušťku odříznutého zrna.
 • Připojte polohu. řezačka se bude krmit do dřeva, a tak začne opustit vodicí lištu.
 • Vstup do dřeva. ve třetí poloze se řezací plátky dřevem, aniž by se dotkla vodicího pásu.
 • Těžký dřevěný štětek. úhel vůle umožní řezačce otočit se ze dřeva a odříznout čip.

Jak změnit řetěz v motorové pile?

Člověk musí znát podrobný proces, jak změnit řetězec řetězové pily pro jeho dlouhodobé efektivní použití. Zde poskytujeme jasný postup krok za krokem, abychom vám dali vědět, jak změnit řetězec řetězové pily.

 • Nejprve odstraňte boční panel vodicího panelu řetězové pily. V případě, že je řetězec rozbitý, pak jej odemkněte, než vytáhnete kryt bočního panelu.
 • Poté uvolněte napětí řetězu tím, že se zašroubujete zpět na šroub řetězu.
 • Po propuštění napětí můžete ten starý snadno vyjmout.
 • Nyní vyčistěte oblast pomocí čistého plátna nebo teflonového čisticího podložky, abyste odstranili všechny zbytky nebo korozní nahromadění na vodicí liště řetězové pily.
 • Vyjměte novou a nainstalujte jej sledováním uživatelské příručky, abyste se ujistili, že jste řetěz opravili správným směrem.
 • Po instalaci jednoduše postupujte podle prvních 3 kroků v opačném pořadí (3,2,1), dokud nezavřete boční panel průvodce.
 • Nakonec nezapomeňte upravit napětí řetězce, aby bylo správně fungováno.

Jak se starat o řetězec řetězové pily?

Chcete.li vytvořit řetězec řetězové pily, pracujte správně po dlouhou dobu bez problémů, musíte se o to postarat. Zde je několik tipů, které vám pomohou pečovat o řetězec řetězové pily.

 • Vyčistěte to. vždy vyčistěte řetěz řetězové pily po použití, abyste odstranili všechny nečistoty a piliny na řetězu.
 • Olejování. udržuje řetězec mazaný a snižuje tření. Zabraňuje tedy tomu, aby se rez a nosit slzu.
 • Ostrost. také se ujistěte, že řetězec je před použitím řetězové pily ostrý. Nikdy nepoužívejte řetězec na zaprášeném dřevě, proč proto, že to dělá řetězu rychleji.
 • Sledujte uživatelskou příručku. V uživatelské příručce jsou uvedeny všechny tipy na péči a údržbu, aby se řetěz udržel ve špičkovém výkonu. Také lze získat informace o tom, jak naostřit řetězové zuby, namazat řetězec a nahradit, když se rozbije.

Jaké jsou nejlepší značky řetězové pily na trhu?

I když na trhu je k dispozici několik značek, z nichž si můžete vybrat, ale ne každý je důvěryhodný. Níže jsme tedy poskytli několik spolehlivých značek, které vám pomohou koupit to nejlepší.

 • STIHL-dobře uznávaná značka pro vysoce kvalitní a spolehlivé řetězové pily a řetězy také. Tyto řetězy jsou ostré a zvyšují výkon pily s minimálními vibracemi.
 • Oregon. Řetězy jsou těžší a mají sklon zůstat ostřejší. Výměnné řetězce řetězové pily se snadno instalují a po běhu se neztratí.
 • Husqvarna-je to zavedená společnost, která nabízí vysoce kvalitní řetězové pily. Jejich výrobky (řetězce) jsou špičkové, aby zvýšily výkon řetězové pily a přicházejí za rozumnou cenu.
 • Black Decker-Další renomovaná společnost vyrábí vysoce kvalitní elektrické nářadí za přiměřenou cenu. Tyto řetězy jsou silné, odolné, snadno se instalují a zůstávají ostré po delší dobu.

Často kladené otázky:

Odpověď: Obecně vydrží vysoce kvalitní řetězec řetězové pily roky, dokud nebude správně udržován. Většina řetězců se však vyrábí z odolných materiálů, které odolávají rzi a korozi. Dlouhověkost řetězce bude záviset na různých faktorech, jako je kvalita řetězce, jaký druh materiálu se stříhá, jak často jej používáte spolu s použitými technikou řetězové pily.

Jeden může zlepšit jeho dlouhověkost čištěním řezné plochy a materiálu (vyčistěte všechny kůry nebo zbytky) předem, aby se zabránilo nudnému. Vyvarujte se také řezání do tvrdého materiálu, jako je zasažení půdy nebo skály. Vždy naostřněte řetězec s pravým ostřenícím nástroji pravidelně, aby byl efektivně fungován po delší dobu.

Odpověď: Záleží na jejich osobních preferencích. Po několika zvyklostech se po několika zvyklostech líbí jen málo lidí. Zde jsou některé znaky, které naznačují, že pro správné fungování musíte zaostřit řetězec. Kdykoli řetěz nevyrábí velké žetony a začne házet piliny spolu se zvýšeným úsilím o řezání. Jeden může snadno naostřit řetězy řetězové pily pomocí ostřelovacích sad řetězové pily, které přicházejí s příručkou pro pokyny, které sledují pro snadný proces. V případě, že nemáte žádné ostření nebo nevíte, jak naostřit.

Odpověď: Tvrdé dřevo se široce používají k palivovi kamna nebo krbu. Obecně platí, že stromy z tvrdého dřeva jako dub, buk, vlašský ořech, teak a javor, které jsou těžké, ale použití řetězce správné řetězové pily (speciálně navržené řetězci) určitě pomůže s minimálním úsilím projít protokoly.

Polokvětové řetězce jsou bezpečné, snadno se s nimi zvládají a fungují dobře na tvrdém dřevu, ale lze to provést pomalu. Zatímco plné řezačky sekáče jsou agresivní a dokonale se zabývají tvrdým dřevem se zvýšenou rychlostí, ale ne odolné a nedokážou zvládnout špinavé povrchy a dřevo. Také se prodávají více, zatímco se používají na tvrdém dřevu.

Odpověď: Palivové dříví je rozděleno do dvou typů. tvrdé dřevo a měkké dřevo. Ačkoli, tvrdé dřevo je již ve výše uvedené otázce zakryté. Tvrdé dřevo je hustší než měkké dřevo a může hořet po delší dobu, aby se vytvořilo více tepla v závislosti na velikosti, délce tyče a kompatibility.

Přichází na stromy z měkkého dřeva, jako je borovice, cedr, smrk, redwood a sezóna, které jsou rychlé, lehčí a nízká hustota. Toto dřevo zapálí rychleji a produkuje více kouře a bude působit jako velké ohnivé předkrmy na sporáku a krbu. Nepoužívejte zelené dřevo, které je čerstvě řezané dřevo, protože obsahuje vlhkost. Použijte tedy polopřátelský řetězec, který je bezpečný, dobře zpracovává a vydrží déle.

Odpověď: Jeden najdete perfektní řetězec pro vaši řetězovou pilu v závislosti na délce tyče, roztečí a odkazů. Jednoduše změřte délku tyče, rozteč (určete mezeru mezi 3 po sobě jdoucími nýty a rozdělit 2) a pohonných odkazů na dně řetězové pily. Pak jste se dozvěděli, která velikost řetězce vyhovuje ideální pro vaši řetězovou pilu.

Odpověď: Ačkoli jsou oba stejné značky, ale liší se v některých problémech. Řetězec STIHL bude držet okraj motorové pily o něco déle než Oregon. Zatímco Stihl řetězec je poněkud těžko podávat a Oregon je při ostření řetězce řetězové pily mírně hladký. Cena řetězce STIHL je o něco vyšší než cena Oregonského řetězce.

Závěr:

I když můžete použít ořezávátko řetězové pily k zaostření řetězu řetězové pily, existuje limit, kolikrát ji můžete zaostřit. Výsledkem je, že jej musíte nahradit novou výměnou řetězové pily řetězové pily jednou z různých nejlepších možností řetězu řetězové pily v tomto článku. V tomto článku najdete také jejich podrobnosti spolu s podrobným průvodcem nákupem. Ty mohou být docela užitečné pro snadné výběr perfektní náhrady řetězu za řetězovou pilu. I když, pokud máte stále nějaký zmatek, zde jsou některá z našich doporučení:

 • Balení řetězových řetězců Tallox nabízí celkem 3 řetězy v jednom balení. Výsledkem je, že je to skvělá volba, pokud chcete možnost hodnoty za peníze. V tomto balení dostanete 16palcové řetězce, které jsou kompatibilní s 16palcovými řetězovými pily bez problémů. Tyto řetězy mají standardní rozteč ⅜ palců a 0.Rozchod 050 palců. Výsledkem je, že to může být skvělá volba pro použití s ​​vaší řetězovou pilou.
 • I když, pokud máte malou řetězovou pilu, můžete jít s řetězem 8 palců Greenworks. Je to nejmenší možnost přítomná v tomto článku s délkou řetězu 8 palců. A má ve srovnání s jinými možnostmi venku poměrně standardní rozteč řetězu, které je docela standardní. Protože je vyroben společností Greenworks, nabízí skvělou kvalitu sestavení a měl by vám trvat dlouho.
 • Řetězec řetězové pily Oregon S62 je nejdelší možností přítomnou v tomto článku. Je kompatibilní s 18palcovými řetězovými pilami bez problémů. A stejně jako různé jiné možnosti, i tento má také rozteč ⅜ palce pro řetězec řetězové pily s nízkým profilem. Je kompatibilní s řetězovými pilami různých značek tam venku. I když je to trochu na nákladné straně, nabízí skvělou kvalitu sestavení.

Nezapomeňte se podělit o své myšlenky v комментари и мнения. Pokud máte nějaké dotazy, můžete také zveřejnit jakékoli dotazy!

Jedna odpověď

Nedávno jsem si koupil pilum řetězu Dewalt 18V lithium. Má 12 ″ bar/30 cm. Model je DCM565. Jak žijeme v zemi, chci mít náhradní kvalitní řetězec, protože může být vyžadováno malé řezání tvrdého dřeva. V minulosti jsem měl 3 různé modely STIHL, ale nyní kvůli zdraví. Potřeboval jsem stojan na baterii s lehkou hmotností u motorové pily.Kontaktoval jsem Dewalt Spares, znovu na můj požadavek na po ruce náhradní řetězec, to nejlepší, co mohli nabídnout. Naším nejbližším městem je Port Macquarie a náklady jsou kolem 37. Ale pokud psali řezání, byli velmi vaigue. Moje vyhledávaná kvalita je „štěpkovací řetězec, lepší kvalita“. všichni dewalt vic, mohli říci, jít do Oregonu, číslo dílu 90 PX045E. Není to správné ? A můžete odpovědět s podrobnostmi a využít, Pric a DOPORCING NÁKLADY Díky IAN.

Získejte naše nejnovější novinky

Získejte skvělý obsah, který máte rádi. Žádné reklamy nebo spamy, slibujeme.