Generátor 220 V vlastníma rukama

Podomácku vyrobený benzínový generátor

Toto je provizorní generátor elektrické energie: fotografie a popis konstrukce.

Před popisem provizoria trochu teorie o tom, jak vyrobit alternátor z asynchronního motoru:

1) Rotor, obvyklý asynchronní motor, má zbytkový magnetismus, který je při otáčení rotoru jiným motorem z velké části zachycen statorovým vinutím. 2) Zapojte tři kapacity do trojúhelníku. Každá z kapacit musí být v poměru 80Mcf na 5kW výkonu indukčního motoru. Jedná se o jalovou energii budicího systému. 3) Vezměte asynchronní elektromotor se šesti svorkami statorového vinutí, zapojte jeho vinutí do hvězdy, střed hvězdy určete pro zásuvky 220 V. 4) Připojte hroty kondenzátorového trojúhelníku k hvězdicovým odbočkám statoru asynchronního motoru. 5) Spusťte tento asynchronní motor se spalovacím motorem s frekvencí o 20 až 30 % vyšší, než je jmenovitá frekvence stejného asynchronního motoru v režimu elektromotoru. motor musí být vybaven automatickým regulátorem otáček, který lze nastavit na frekvenci. 6) Výsledek. z asynchronního motoru získáte generátor.

Potřeboval jsem tedy benzínový generátor a rozhodl jsem se vyrobit si ho podomácku. Při přítomnosti elektromotoru a spalovacího motoru je jediným mým výdajem vyvrtání soustružnické kladky.

Výhody benzinového generátoru

Benzínové generátory jsou díky svým nesporným výhodám velmi žádané jako mobilní zdroje elektřiny:

  • malé rozměry jednotky umožňují její použití v malých prostorách;
  • nízké hmotnostní parametry umožňují snadné přemisťování generátoru bez jakýchkoli pomocných mechanismů;
  • jednoduchá konstrukce znamená, že si jednotku můžete postavit sami
  • všechny součásti nebo díly lze v případě potřeby snadno vyměnit
  • zařízení se vyznačuje dobrým výkonem;
  • benzínové generátory jsou mnohem levnější než dieselové nebo plynové motory.

Benzínový generátor vlastníma rukama

Domácí benzínový generátor: podrobné fotografické pokyny krok za krokem, jak vyrobit benzínový generátor vlastníma rukama.

Kompaktní benzínový generátor může být vyroben vlastníma rukama, takový domácí umožní získat 220V v případě selhání domácí elektrické sítě, stejně jako v terénu.

Základem podomácku vyrobeného generátoru je stejnosměrný motor, který pracuje v generátorovém režimu přeměnou mechanické energie na elektrickou prostřednictvím elektromagnetické indukce. Otáčení kotvy v magnetickém poli primárního vinutí stejnosměrného motoru zajišťuje motor z kartáčové frézy. Při otáčení stejnosměrného motoru v režimu alternátoru vzniká proměnné EMP, které se prostřednictvím kartáčového sběrače mění na stejnosměrné napětí.

Autor použil k výrobě benzinového generátoru následující materiály:

Z široké desky autor vytvořil základnu pro upevnění motorů.

Hřídele motoru musí být vystředěné. Čím menší je vůle mezi hřídeli, tím menší jsou vibrace a opotřebení pohonné jednotky.

Jako připojovací trubky je možné použít hadice z PVC různých průměrů. Jejich pružnost vyrovnává i ty nejmenší nedokonalosti v souososti hřídele. Autor použil dvě hadice s různým průměrem, přičemž jednu zasunul do druhé.

Spusťte benzínový motor, změřte napětí na výstupu alternátoru voltmetrem. Šroubovákem upravte množství paliva a počet otáček. Na základě jmenovitých hodnot měniče nastavte výstupní napětí s malou rezervou.

Připojte svorky měniče na 12V k vodičům generátoru, dodržujte správnou polaritu.

Kryt generátoru může být vyroben z PVC trubek.

Aby nemusel autor neustále používat startér pro benzínový motor, nainstaloval lithium-polymerovou baterii pro krátkodobé spuštění stejnosměrného proudu. toto nové srovnatelné zařízení může být skutečně výkonné a vydrží mnoho pracovních cyklů s minimální ztrátou kapacitní energie. Tím se benzinový motor startuje pomocí elektromotoru a startér zůstává náhradní.

Zde je benzínový generátor vyrobený autorem vlastníma rukama, zařízení lze použít k napájení domácích spotřebičů v podmínkách, kde není možnost připojení k domácí elektrické síti.

Doporučujeme vám shlédnout toto video, které ukazuje podomácku vyrobený benzínový generátor v provozu.

Generátor pro 220 voltů vlastníma rukama

Zdravím všechny kutily! Chci představit domácí. generátor pro 220 voltů s vlastníma rukama.

Rozhodl se dát dohromady generátor na 220 voltů, pro potřeby domácnosti, v případě výpadku proudu nebo pokud budete potřebovat elektřinu v terénu.

Měl bych hned říct, že jsem si vyrobil generátor z věcí, které jsem měl: benzínový motor Carver 168 FL-2 o výkonu 6,5 litru.S převodovkou, bez převodovky a asynchronním motorem 1500W.

Řemenici vyrobil jeden můj známý soustružník, velikost řemene byla zvolena.

Z profilové trubky jsem svařil jednoduchý rám, na který jsem umístil pár koleček vozíku. Na rám nainstalujte stejnosměrný a indukční motor, řemenice a řemen. Vinutí motoru je připojeno přes spouštěcí kondenzátor.

Zbytková magnetizace rotoru vybuzuje ed ve statorovém vinutí, ty nabíjejí kondenzátor a alternátor je vybuzen.

Výsledkem je podomácku vyrobený benzínový generátor na 220 voltů. Domácí test, připojená úhlová bruska na 500 wattů, funguje to.

Podívejte se také na video test domácího benzínového generátoru pro 220 voltů.

V tomto videu jsem připojil úhlovou brusku o výkonu 500 W k podomácku vyrobenému generátoru.

Pokud máte zájem o tuto stavebnici, zde je další stavebnice pro podobný domácí benzínový generátor.

Návod k montáži krok za krokem

Generátor sestavte doma poté, co si připravíte sadu potřebných rádiových komponentů, elektrické nářadí a materiál.

Fáze 1. Příprava rádiových komponentů

K montáži mechanického modulu alternátoru se solenoidy je zapotřebí motor. K výrobě generátoru s nízkým příkonem lze použít elektromotor z pračky Oka, Volga, čerpadlo Aghidel a další.

Proud generovaný motorem určuje výběr dílů a komponentů. Usměrňovací diody jsou potřebné pro převod střídavého proudu na stejnosměrný, např. výkonný diodový můstek o desítkách ampérů s maximálním napětím 50 V. Pro stejnosměrné polární kondenzátory jsou nezbytné vyhlazovací filtry se schopností kompenzovat zvlnění stejnosměrného napětí.

K výrobě domácího generátoru větrné turbíny není zapotřebí žádná velká přesnost a vysoce specializované materiály. Zkonstruovaný vzorek pracuje při rychlosti větru 9 až 10 m/s, poskytuje výkon 800 wattů.

Pro převod napětí na 1,5-20 V je zvolena přídavná deska s portem USB pro připojení miniaplikací. Tento seznam rádiových komponentů je dostatečný pro generátor s nízkým výkonem do dvou desítek voltů. V případě asynchronního motoru můžete mobilní zařízení připojit přímo.

Fáze 2. Příprava nástrojů a materiálů

Z elektrického nářadí budete potřebovat úhlovou brusku, sada obsahuje řezné kotouče na kov, dřevo a brusný kotouč (tvrdý nebo smirkový).

Může být také zapotřebí elektrická vrtačka s vrtáky do kovu. Možná budete potřebovat příklepovou vrtačku, vrtáky do betonu. Někdy je adaptér dodáván s hladkými vrtáky, kuželovými vrtáky, jádrovými vrtáky do dřeva. Hodí se také elektrický šroubovák s nástavcem na šroubovák a nástrčná matice.

K sestavení klece alternátoru jsou zapotřebí tyto materiály. Vyberte si jednu z těchto možností podle vlastního výběru. Kovové vrtáky mohou být ocelové trubky různých průměrů, kovové tvarovky, profily atd.п.

Při montáži konstrukce generátoru by měl mít mistr po ruce šroubováky různých průměrů, kleště, kladivo, klíče atd

Zásobte se spojovacím materiálem pro spoje, například maticemi, podložkami, samořeznými šrouby a vruty. Jedná se o univerzální sadu nářadí, která vám po sestavení umožní začít stavět vlastní generátorovou soupravu.

Krok 3. přípravné práce

Po přípravě všech potřebných nástrojů a materiálů začněte s přípravnými pracemi. Jsou nezbytné před montáží generátoru, protože zahrnují počáteční výpočet výkonu generátoru.

Výpočet výkonu po připojení motoru k síti. Počet otáček, které je třeba vyrobit, určuje výkon motoru. Někdy se používá otáčkoměr a k naměřeným údajům se přičte 10 %, aby se kompenzovalo zatížení (zabrání se přehřátí motoru během provozu).

Po přesném výpočtu výkonu se kondenzátor vybere podle dříve získaných údajů o jmenovitém výkonu motoru.

Po výpočtu kapacity vyberte kondenzátor. Zařízení zabraňuje přehřátí motoru při provozu alternátoru

Uzemnění budoucího generátoru je poslední fází přípravných prací. Tento proces pomáhá předcházet traumatickým situacím a prodlužuje životnost alternátoru.

Krok 4. studium hvězdy a trojúhelníku

K sestavení generátoru na 220 potřebujete zapojení do hvězdy nebo trojúhelníku.

V komplikovaných aplikacích se někdy používá kombinace hvězda-trojúhelník. U hvězdicového zapojení jsou konce spojeny v jednom bodě. Grafické uspořádání znázorňuje divergenci fází od středu ke stranám, jako by paprsky tvořily hvězdu. U delta uspořádání jsou konce jednoho vinutí spojeny se začátkem dalšího vinutí

Vzor hvězdy zahrnuje jednobodové spojení na každém konci vinutí, zatímco vzor trojúhelníku zahrnuje sériové spojení.

Krok 5. Vlastní montáž

Podívejme se na některé z různých způsobů sestavení alternátoru.

Montáž asynchronního alternátoru

Výroba asynchronního alternátoru nevyžaduje přebroušení rotoru pro neodymové magnety, proto se schéma zařízení nazývá přebroušení hotového asynchronního motoru. V tomto provedení není třeba rotorové vinutí napájet, je vyjmuto z motoru a osa rotoru je vybroušena pro ploché magnety.

Při sestavení asynchronního obvodu alternátoru dosahuje výkon zařízení 2 až 5 kilowattů při kapacitě kondenzátorů 28 až 138 mikrofaradů. Aby se napětí stalo statickým, je zapotřebí kapacita v závislosti na zátěži, která má být na alternátoru umístěna.

Zapojení je následující: konec 1. vinutí je připojen ke koncům 2. vinutí začínajícího. Konec druhého vinutí je pak připojen k začátku třetího vinutí. Konec 3. vinutí je spojen se začátkem 1. vinutí

Ve druhém kroku se k vinutí připojí proměnné a nepolární kondenzátory. Ty jsou spojeny do hvězdy, přičemž jedna část jejich konců je spojena se středem těla a ostatní jsou vyvedeny samostatně.

Nakonec se volné konce vinutí připojí k uzlům kondenzátoru podle delta zapojení.

Jak funguje elektrický generátor

Princip činnosti elektrického generátoru je založen na fyzikálním jevu elektromagnetické indukce. Vodič, který prochází uměle vytvořeným elektromagnetickým polem, generuje impuls, který se mění na stejnosměrný proud.

Generátor má motor, který je schopen vyrábět elektrickou energii spalováním určitého druhu paliva ve svých komorách: benzínu, plynu nebo nafty. Palivo následně vstupuje do spalovací komory a při spalování vzniká plyn, který otáčí klikovým hřídelem. Ten předává impuls na podřízený hřídel, který je již schopen poskytnout určité množství energie na výstupu.

O alternátoru

Na druhém obrázku vidíte, jak umístit diodu, ale s takovou délkou drátu není příliš pohodlné. vše v úseku. Je lepší udělat z diody vodič dlouhý asi 2 cm. podle mého názoru se tak bude lépe zapojovat do zásuvky PH alternátoru. Pokud si vzpomínám, mám diodu K223. т.е. je to křemík. Zvyšuje napětí přibližně o 1,3 V.

Opravím se. zkontroloval referenční údaje na internetu, že je dioda K223. Musím říci, že velká chyba, což znamená, že název. Ve skutečnosti existují diody KD223 a D223, ale mají velmi odlišná pouzdra.

Nicméně, na obrázcích výše, s největší pravděpodobností dioda D214 nebo D242 (mohou být různé písmena za čísly) jsou zabaleny v elektrické pásky, zde je tělo (závit M6):

Domácí benzínový generátor z indukčního motoru

K tomu potřebujeme:1. Obyčejný asynchronní motor, respektive jeho rotor. Protože takový rotor má zbytkový magnetismus, pokud se otáčí jiným motorem. je výrazně zachycen statorovým vinutím.2. Dále je třeba zapojit tři kapacity do trojúhelníku. Poměr každé kapacity k výkonu indukčního motoru je 80Mcf/ 5kW. To bude budicí systém pro jalovou energii.3. Dále vezměme indukční motor, který má šest svorek statorového vinutí. Poté musíme zapojit jeho vinutí do hvězdy. Vezměte hvězdicový střed pro zásuvky 220 V.4. Dalším krokem je propojení vrcholu našeho kapacitního trojúhelníku a hvězdicových odboček indukčního statoru.5. Dále musíme použít spalovací motor k roztočení našeho indukčního motoru. Otáčky by měly být o 20-30 % vyšší než jmenovitá frekvence asynchronního motoru v motorovém režimu. Je nutné, aby spalovací motor měl automatický regulátor otáček, který je pak důležité nastavit na tuto frekvenci.6. Výsledkem je alternátor z indukčního motoru. Nyní ke skutečnému domácímu stroji.

Rozhodl jsem se vyrobit benzínový generátor z indukčního motoru. Měl jsem k dispozici spalovací motor a elektromotor. Z dostupných nákladů. vyvrtání řemenice na soustruhu.

Použité materiály:- elektromotor se 7.5 kW;. Benzínový motor (čínský) P175FB při 7.8 hp;- řemenice o průměru 160 mm a 80 mm;- řemen;- rozběhové kondenzátory o jmenovitém výkonu 175 Mcf na fázi (ve skutečnosti jsem připojil 210 Mcf);- pár kol;- rohový kov;- plech.

Schéma: kondenzátory připojené pouze k jedné fázi.

Zbytková magnetizace rotoru budí eds ve statorovém vinutí. EMP zase nabíjí kondenzátory, které následně budí alternátor.

Konečné testování: při otáčkách motoru ~ 3000 min-1, fázové napětí 250V, 240V, 215V.

Pak jsem mírně snížil rychlost a připojil zátěž do fáze, kde „visel“ kondenzátory, úhlová bruska 840 W. žádný problém, úhlová bruska 2 kW. práce, ale může to být, že to bude stát pařez pod zatížením, výkonová pila na 1.8kW funguje jako hodinky, protože jsem řezal pařez podél stromu.

Za předpokladu třífázového motoru v režimu generátoru. bude mít výkon 6 000 wattů. Takže by to bylo 2 000 wattů na jedné fázi. To znamená, že k tomu, aby všechny tři fáze dodávaly energii do jedné, potřebujete transformátor. Proto musí práce na stavbě domů pokračovat.

Sestavit vlastnoručně benzínový generátor ze sekačky na trávu

V dnešním světě je obtížné žít i krátkou dobu bez elektřiny. Téměř každá lidská činnost musí mít ve větší či menší míře přístup k elektrické energii. Každý ví, jaké nepříjemnosti vedou k náhlým nebo dokonce plánovaným výpadkům proudu, a dokonce i k mimořádným situacím.

Nezávislost na centrální elektrické síti by si přálo získat mnoho lidí, majitelů venkovských domů a letních chat. To je docela možné, pokud máte benzínový generátor. S ním můžete vyřešit problémy s nedostatkem elektřiny. A takové zařízení je docela možné sestavit své vlastní ruce, ne nutně utrácet peníze na nákup v obchodě.

Benzínový generátor je nepostradatelnou součástí domácnosti i průmyslového odvětví

Taková jednotka pomáhá v různých situacích: v případě nouzového vypnutí; ve venkovských domech a na stavbách mimo centrální rozvodnou síť; jako zdroj elektřiny pro důstojný život geologů, myslivců, chovatelů jelenů, obsluhy vrtáků. pro všechny, jejichž práce se nachází v odlehlých oblastech. Benzínový generátor se bude hodit také v garáži a doma na chatě. Tento generátor může nahradit ruční práci mechanizovanou i v situacích, kdy není přístup k centrálnímu napájení. Ke generátoru lze připojit osvětlení, elektrická zařízení a nářadí, domácí spotřebiče. Je třeba zdůraznit následující výhody benzinových generátorů: snadné použití; možnost přenosu díky malým rozměrům a hmotnosti; vysoký výkon; jednoduchost oprav a údržby; nižší cena ve srovnání s dieselovými generátory.

Jak funguje benzínový generátor

Pokud nepočítáte s nákupem továrního generátoru a potřebujete přístup k autonomnímu zdroji elektřiny nyní, pak můžete sestavit benzínový generátor vlastníma rukama. K tomu je třeba nejprve zvážit, jak je jednotka nastavena a na jakém principu funguje.

Konstrukce generátoru je poměrně jednoduchá a skládá se ze tří hlavních prvků: spalovacího benzinového motoru, u menších generátorů dvoutaktního, u výkonnějších čtyřtaktního; generátoru elektrického proudu; elektrické modulační jednotky.

Jak sestavit benzínový generátor vlastníma rukama

Před montáží benzínového generátoru je nutné určit typ motoru. Pro nepřetržité napájení velkého počtu domácích spotřebičů a zařízení po dobu delší než 5 hodin se doporučuje použít čtyřtaktní motor. Pokud však potřebujete krátkodobý výkon pro osvětlení nebo několik nástrojů, postačí vám i dvoutaktní motor.

Domácí generátor je založen na stejnosměrném motoru. Funguje jako generátor, protože mechanická energie se přeměňuje na elektrickou pomocí elektromagnetické indukce. Kotva se může otáčet v magnetickém poli primárního vinutí stejnosměrného motoru z kartáčů. Stejnosměrný motor v režimu alternátoru vytváří při otáčení proměnlivou elektrickou hnací sílu. K přeměně tohoto výkonu na stejnosměrné napětí se používá kartáčový sběrač.

K sestavení benzínového generátoru byly použity tyto komponenty: elektromotor. 12 V; měnič. 12220 V; motor ze sekačky na trávu.

Pomocí široké desky autor vytvořil základnu pro upevnění motorů.

Je třeba poznamenat, že hřídele motorů musí být seřízeny. Menší vůle mezi hřídeli, menší vibrace, menší opotřebení hnacího ústrojí.Jako připojovací trysky lze použít PVC hadice různých průměrů. Jejich pružnost vyrovnává i ty nejmenší nedokonalosti v souososti hřídele.