Baterie Bosch s5 silver plus sundat kryt

Jak sejmout kryt z baterie Bosch S4

Jak sejmout kryt baterie Bosch s4 005

Ve skutečnosti je to ještě jednodušší! Všechny přízvuky autobaterie ACID (gel neberte) v horním víku! K dispozici je chytrý kondenzační systém a dokonce i. Demontáž integrované baterie Bosch S4. Oznámení o moskevských obchodech. Baterie je vybitá, jako by vše bylo nyní bez dozoru, ale zjevně má kryt na konektorech, ale nemohu ho odstranit. Odpověď: Jak nabíjet baterii Bosch s4 60 ah, když nemůžete otevřít plechovky na itotvetu? / otázka / 71729218Podívejte se na nálepku výše, měla by být uprostřed podélného pásu. Je prakticky nový. Může někdo gel, kapalina nebo sklolaminát? Jak správně nabíjet autobaterii? Jak sejmout kryt baterie Bosch S3 S3006? Koupil auto a tam je to zázrak. Dobrý večer, taková otázka, jak odstranit kryt z baterie S3, tj. Přístup k otvorům, chci to jen nabít. Jak sejmout kryt baterie. Tagy: obaly. Autobaterie Bosch. Nabíjel někdo stříbrnou baterii BOSH? Jak může sejmout kryt a otevřít plechovky?? A jak se bude chovat, když ho budete nabíjet zavřený? Objasněte přesně, co říká, tj. Bosch S5 Silver Plus a Bosch S4 Silver No, teplota je dobrá: http Ale pokud jde o plyn, neviděl jsem, jak vyjmout baterii z krytu článku, nebo zda je třeba ji odstranit? baterie při nabíjení? Co standardní stříbrná baterie Bosch? Dostal jsem ho od BBC za 3 500, říkají, že jsem se nestal bratrem, protože to najde pobočku tady, kde to bylo velmi nešťastné. Ahoj všichni. „Řada baterií Bosch se dodává ve třech barvách: šedé, modré a černé. 01-22-2012, 22:15

Baterie Bosch S4 Asia 70 Ah

Rozebereme si neoddělitelnou baterii Bosch S4 na součástky. Baterie je v provozu již téměř 6 let. Bosch a Warta jsou stále na místě.

A jak potom kryt utěsníte?? Odpovědět. vody, změří hustotu, ale bohužel se mi nepodařilo sundat horní kryt. Baterie funguje již téměř 6 let. sundejte horní kryt baterie Atlas 70 Ah MF80D26R. Nezapomeňte také odstranit kryty baterií. Jak se dostat z horního krytu baterie Atlas 7 Přidáno: 2 roky. Starý klip na baterie neseděl, kryt se zavíral dobře. Baterie Bosch S5 Silver Plus 100 ah. Bosch a Varta jsou stále skvělé baterie. Naše webové stránky pro autobaterie. Otevřete kryt labyrintu. Trvání: 5:37 Don’t go where they call. Komentáře k videu budou velmi oceněny. Kryt baterie Bosch s4 jako take offNemusíte se registrovat. V tomto článku vysvětlíme, jak správně nabíjet baterii Bosch. Intravenózní podání

Čtvrtek, 23. prosince 2010. Jak doplnit vodu do baterie BOSH S4. V opačném případě může dojít k překypění elektrolytu v akumulátoru, což způsobí jeho úplnou a trvalou poruchu. Autobaterie Bosch s4 006. Plné nabití baterie Bosch trvá deset hodin. Někdo by mohl vědět, jestli to byl problém, baterie se nedá rozebrat. Baterie Bosch S4 005 60Ah 2009. Vybaveno černou těsnicí hmotou. RU | Baterie ABC: jakou baterii Bosch potřebuji? Baterie Bosch S5 Silver Plus. Jak vyjmout baterii Vyjmutí baterie 2. Označení baterie Bosch z roku 2014. Řešení problému s vybíjením baterie poté, co jsem vložil Bosch 74L.с. Heliové baterie Duracell / AGM baterie pro automobily Duracell. Ano, je to docela dobrá baterie. Přehled: Baterie Bosch S4 005 60Ah. není nejhorší. Komentáře k „xDevice BlackBox. 42G Video Jak sejmout kryt baterie. Baterie Bosch s4 45Ah Podívejte se na video o bateriích Bosch od společnosti Electromotor. V důsledku toho ho budete muset nechat zlikvidovat Lada Kalina hatchback ver 1.

Autobaterie Bosch

Výroba autobaterií Bosch byla založena v Německu (Hannover) v roce 1886 a po desetiletí je společnost dodnes lídrem ve výrobě kvalitních napájecích zdrojů a dalších zařízení. Baterie se v současné době vyrábějí v několika evropských zemích: Brazílii, Španělsku, Itálii, Francii a České republice.

Akumulátor Bosch S5 Silver Plus 110Ah. EN920. vpravo ( Bosch 0 092 S50 150 ) 393175190

Přijímáme vrácení a výměnu tohoto výrobku v souladu se zákonnými požadavky.

Lhůty pro vrácení

do 14 dnů od obdržení vráceného výrobku (pokud je vadný).

baterie, bosch, silver, sundat

Zpětné zásilky podléhají dohodě.

Podle platných právních předpisů můžete vrátit nebo vyměnit vadný výrobek, pokud

 • Zboží je nepoužité a nemá žádné známky používání, jako jsou škrábance, oděrky, odřeniny, skvrny apod. п.;
 • Zboží je kompletní a v původním obalu;
 • Všechny štítky a typové štítky jsou neporušené;
 • zachovat si svůj vzhled a přitažlivost pro spotřebitele.

Baterie Bosch 0 092 S50 150 S5 Silver Plus 110Ah. EN920. vpravo „“. 393175190 (DASHW)

Výška [mm]: 190 Délka [mm]: 393 Šířka [mm]: 175 Kapacita baterie [Ah]: 110 Napětí [V]: 12 Provedení spodní desky: B13 Proud studeného startu CZ [A]: 920

Výhody modelu Bosch S5 Silver Plus

O 30 % vyšší proud při studeném startu Spolehlivý start i při extrémních teplotách O 30 % delší životnost díky inovativní stříbrné technologii Překračuje požadavky montážní linky Spolehlivé napájení dalších bezpečnostních systémů (ESP, ABS atd.).) a komfortní funkce Minimální samovybíjení Městský jízdní odpor

Hledáte nový zdroj energie pro svůj vůz, který má mnoho spotřebičů, jako je klimatizace, vyhřívání sedadel, videorekordér atd.?д.? Řada moderních vysoce kvalitních baterií Bosch S5 Silver Plus. Autobaterie této řady se stanou zdrojem nepřetržitého napájení a poskytnou energii všem přídavným systémům instalovaným ve vašem vozidle.

Bosch je dlouhodobě považován za jednu z předních společností v oboru, protože všechny výrobky této značky splňují přísné mezinárodní normy. Tyto baterie se montují do automobilů různých značek. Zaměstnanci vyvíjejí inovativní technická řešení, která zvyšují produktivitu a funkčnost baterií.

Pokud hovoříme o bateriích prezentované řady, liší se v následujících parametrech:

Pokud potřebujete spolehlivý zdroj energie pro svůj osobní automobil, který funguje za každého počasí bez poruch a problémů, je baterie Bosch Silver Plus vynikající volbou.

V našem obchodě snadno najdete baterii pro jakoukoli značku vozu. V případě potřeby vám poradce pomůže s výběrem podle technických vlastností a značky vozidla. Vždy máme velký výběr baterií z Německa za výhodnou cenu s dodáním v Kyjevě a po celé Ukrajině.

Při výběru akumulátoru pro vozy nové generace vybavené řadou bezpečnostních a komfortních doplňků se zaměřte na řadu Bosch S5 Silver Plus. Akumulátor Bosch S5 zaručuje spolehlivé napájení všech pomocných systémů vašeho vozu (ABS, ESP, klimatizace, palubní počítač atd.). Je vhodný i pro vozidla se vznětovým motorem.

Ne nadarmo patří německá skupina Bosch mezi přední výrobce startovacích baterií. Neustálý vývoj moderních inovativních technických řešení, výrazně rozšířený sortiment výrobků, který umožňuje splnit všechny požadavky spotřebitelů, zajistil značce Bosch věrné zákazníky, kteří oceňují nejvyšší spolehlivost a kvalitu jejich výrobků.

a to díky použití inovativní technologie v autobaterii Bosch C5 zvýšil o 30 % studený startovací proud, který zajišťuje rychlý a spolehlivý start motoru i v těch nejextrémnějších povětrnostních podmínkách. Německá patentovaná technologie slitiny stříbra prodlužuje životnost baterií Silver Plus až o 30 %. Toho je dosaženo tím, že se prakticky eliminují škodlivé účinky koroze na elektrody.

Stejně jako všechny baterie Bosch, i baterie Bosch S5. Plně bezúdržbové a vyhovující nejpřísnějším světovým normám. Němečtí výrobci také zajistili bezpečnost a spolehlivost svých startovacích baterií. Je chráněna proti úniku elektrolytu a vniknutí prachu a kapalin a přídavná pojistka proti vzplanutí zabraňuje vznícení baterie.

Baterie Bosch C5 Silver Plus. Jedná se o jeden z nejlepších příkladů napájecích zdrojů pro automobily na současném trhu, který vás nezklame a bude sloužit bez problémů po velmi dlouhou dobu.

Stejně jako u všech baterií do vozidel značky Bosch. Baterie Bosch řady S5 je spolehlivým zdrojem energie pro dnešní automobily.

Akumulátor Bosch S5 je 100% bezúdržbový, nevyžaduje žádné kontroly hustoty elektrolytu ani přidávání destilované vody.

Startovací proud této řady baterií je o třetinu vyšší než u jejich kyselinových protějšků. Baterie Bosch S5 je ideální volbou pro majitele výkonných a vysoce výkonných vozů, které mají řadu spotřebičů vyžadujících stálý přísun energie.

Baterie Bosch jsou vždy optimální kombinací vynikající kvality a nejmodernější technologie. Všechny baterie této značky jsou vyráběny podle přísných evropských norem kvality. Výrobce se snaží zajistit, aby baterie měla dlouhou životnost, plnila svůj účel, odolávala vysokému zatížení a zajišťovala rychlé startování motoru.

Technologie stříbrné slitiny zvýšila výkon akumulátoru Bosch S5 a učinila z něj jednu z nejlepších baterií v oblasti kapacity a startovacího proudu mezi svými kolegy.

Nechcete se obávat, zda auto v mrazivém zimním ránu nastartuje, kupte si baterii Bosch S5 v Kyjevě.

Nabíjení baterie vozidla ve vozidle

Ačkoli se to nedoporučuje, v některých případech je nutné baterii nabít, aniž by byla vyjmuta z vozidla. Jedinou podmínkou je odpojení baterie od palubní sítě. V opačném případě by mohlo dojít k vyhoření elektroniky, což by pro stroj znamenalo značné náklady na opravu.

Pro nabití baterie je nutné provést následující kroky:

1) Příprava. Baterie by se měla nabíjet pouze v dobře větrané místnosti. Pokud nabíjíte na palubě, otevřete kapotu motoru. Poté zkontrolujte hladinu elektrolytu a v případě potřeby přidejte destilovanou vodu. Pokud je baterie zamrzlá, je třeba ji zahřát.

2) nabíjení. Připojte kladný pól baterie k plusové straně nabíječky a záporný pól k nabíječce. minus. Nabíjejte, dokud nedojde ke zplynování všech článků baterie.

3) ukončit proces. Po dokončení nabíjení je třeba zkontrolovat hustotu a hladinu elektrolytu a v případě potřeby doplnit destilovanou vodu.

Pokud je vše v pořádku, počkejte, dokud se baterie nevyprázdní, a pak šrouby zavřete.

Pokud máte pochybnosti a váháte, zda baterii nabíjet sami, svěřte to odborníkům v autoservisu, pak máte jistotu, že dosáhnete správného výsledku.

Obecné technické údaje

Existuje velké množství základních specifikací baterie, které zajišťují kvalitu jejího výkonu. Tato řada má několik společných ukazatelů, z nichž tyto jsou hlavní pro zajištění výkonu.

 • Všechny autobaterie mají stejné napětí, 12 V.
 • Polarita může být evropská (reverzní, plus pravá) nebo ruská (rovná plus levá). Berte to v úvahu při výběru.
 • Minimální samovybíjení.
 • K dispozici v evropských a asijských typech pouzdra.
 • Všechny baterie jsou zcela bezúdržbové.

To vše jsou klíčové vlastnosti této řady. Hmotnost, kapacita a další parametry se u jednotlivých odrůd liší. Co se týče kapacity, pokrývá téměř všechny modely automobilů a k dispozici je dostatečný počet variant.

Bosch S5 Silver Plus

Tato baterie má zvýšený startovací proud, podle testů je tento parametr o 30 % vyšší než u podobných baterií. Elektrický systém vozidla je chráněn před přetížením několika mechanismy. Efektivní provoz při nízkých teplotách.

Je to také jediná varianta v sortimentu, která splňuje normy JIS. To je označeno symbolem ASIA (vyvinuto pro asijská vozidla). V nabídce jsou baterie s kapacitou 52 až 110 Ah a startovacím proudem 520 až 900 Ampér.

Bosch S5 Silver Plus

Bosch S5 SilverPlusKapacita, AhProud, ASVelikost, mmHmotnost, kg
552401052 52 520 207x175x175 12,73
554400053 54 530 207x175x190 13.4
561400060 61 600 242x175x175 14,87
563400061 63 610 242x175x190 15,64
563401061 63 610 242x175x190 15,64
574402075 74 750 278x175x175 17,88
577400078 77 780 278x175x190 18,65
585200080 85 800 315x175x175 20,13
600402083 100 830 353x175x190 23,17
610402092 110 920 393x175x190 25,84

Bosch S5 EFB (Start/Stop)

Pokud je váš stroj vybaven systémem Start/Stop, je Bosch S5 EFB Start/Stop optimálním řešením. Tato lehká baterie po restartu rychle obnovuje svou kapacitu, takže je ideální pro použití v moderních vozidlech.

baterie, bosch, silver, sundat

Baterie EFB vydrží mnoho cyklů nabíjení/vybíjení. V průměru o 25 % dražší než srovnatelné produkty. Vylepšená technologie zaplavených baterií. Díky technologii mikrovláken se elektrolyt udrží po celou dobu životnosti.

Bosch S5 EFB

Bosch S5 EFB Kapacita, Ah Rozběhový proud, A Rozměry, mm
560500056 60 560 242x175x190
565500065 65 650 278x175x190
570500065 70 650 278x175x190
575500073 75 730 315x175x190
580500073 80 730 315x175x190

Bosch S5A AGM (Start/Stop)

Automobilová baterie Bosch S5A AGM (Start/stop) je nejnovější generací akumulátorů. Používá separátory ze skleněných vláken. Výsledkem je optimální využití energie z baterie.

Hlavní výhodou je čtyřnásobné prodloužení životnosti baterie.

Bosch S5A AGM

Bosch S5 AGM Kapacita, AhProud, A Rozměry, mm
560901068 60 680 242x175x190
570901076 70 760 278x175x190
580901080 80 800 315x175x190
595901085 95 850 353x175x190
605901095 105 950 394x175x190

Baterie Bosch S5 EFB a Bosch S5 AGM nejsou náchylné k hlubokému vybití a doporučují se pro použití ve vozidlech se systémem stop-start, protože tyto technologie umožňují velmi rychlé dobíjení.

Obnova bezúdržbové baterie Bosch Silver Plus S5

Chladné počasí a nepravidelné používání dítěte odhalilo slabý článek. baterii 🙁 2 týdny odstávka, málo ježdění po okolí, pak týden a půl odstávka. a nezačneme)))). Vzal jsem si ho domů, abych ho nabil a zkontroloval jeho stav.Dal jsem ho nabíjet, začal jsem se dívat, jak ho otevřít v žádném případě, je bezúdržbový. Nabíjení se podezřele rychle, a po nabití napětí začalo klesat a zastavil se na ne příliš vysoké hodnoty (nebudu specifikovat čísla, mám testery bez kalibrace, oba, takže jsem v porovnání s čtením baterie z mého otce auta, je matematika).Vzhledem k tomu, že se jednalo o zbytky elektrolytu, destilované vody a data narození 01.2012 trvalo resuscitovat)))) Opláchnuto vodou, elektrolyt uvnitř po čištění 😉

Sundal jsem nálepku z víčka, udělal otvory. stylus velikosti 10 s malými krouživými pohyby, aby se tam vešly zátky z lahvičky s tinkturou 🙂

Vyčištěné na podlaze, je to dubar venkuvyříznout koryto))

Voda je lepší s rezervou, neměl jsem dost, vyčistil bych víc (měl jsem k dispozici 4 litry vody a nalil jsem po hrnku a půl). Doporučuji vám koupit 5 litrů vody a plastový kelímek ve sklenici, což stačí na 4 výplachy. Z reklamy zkroucená lahvička)

Ve skutečnosti je situace mnohem horší. Naplňte elektrolyt (450 ml na sklenici tak, aby pokryl desky a další 1 cm nahoře) a vybijte (k nabití před mytím). Dvě 21voltové autožárovky zapojené do zásuvky. Dokončeno do 10.5 V pro nabíjení. Tedy třikrát. Přivedl jsem ho k varu a nechal ho vařit asi 5 hodin na druhou náplň)) žádné zjevné zlepšení. Protože nebylo co ztratit. Udělal jsem Oliviera a zkombinoval všechny metody, prospěšné i škodlivé pro baterii :). Hustota elektrolytu kupodivu zmizela, když se kyselina dostala do plechovek. Začalo se to objevovat, když jsem vařil. Vzpomeňte si, že jsem měl restaurátorskou zkušenost a hustota tam také nebyla, dát ji na balkon, Myslím, že poprvé, když jsem ji odevzdal. Když to přišlo na to, rozhodl se pro zájem zkontrolovat1.27-1.28 ve všech plechovkách, slouží už 3 roky, takže přesně)) Je z roku 2007.Dokončil práci, zasunul zástrčky a postavil ji na balkon. Neměřil jsem hustotu, vypadlo mi to z hlavy, trochu unavený z něj, celý týden s ním)) Při první příležitosti ji vložím. Takže samozřejmě změřím hustotu. Budu vás informovat o tom, jak to jde 🙂 ČAS POZDĚJI Vzal hustotu, MISTICS ALE TO PŘIŠLO NA 1.24 (ASI 80 % NOMINÁLNÍ HODNOTY) NENÍ NORMA, ALE BLÍŽÍ SE NULE.) ZÁROVEŇ JE NAPĚTÍ TROCHU NÍZKÉ, NEMOHU VÁM POSKYTNOUT ŽÁDNÉ KONKRÉTNÍ ÚDAJE, PROTOŽE TESTERY JSOU NESROZUMITELNÉ. NEJSOU KALIBROVANÉ, REFERENČNÍM BODEM JSOU ÚDAJE Z OSTATNÍCH 2 BATERIÍ. S KYSELINOU NA 1.27 A NAPĚTÍ SE OKAMŽITĚ VYROVNALO A USTÁLILO NA SPRÁVNÉ HODNOTĚ 🙂 UVIDÍME, JAK DLOUHO TO VYDRŽÍ.

Jak otevřít kryt baterie

Přístup k elektrolytu je často nutný pro účely údržby nebo diagnostiky, což vyžaduje sejmutí víka baterie.

Baterie se dělí na baterie s přístupem k elektrolytu a bez přístupu k elektrolytu. Baterie s přístupem k elektrolytu jsou buď opatřeny zátkami (odšroubovatelnými rublovou mincí nebo šroubovákem), nebo jednoduchou krycí deskou, kterou lze sejmout šroubovákem. Před vyjmutím se ujistěte, že vaše baterie není uvedena v seznamu baterií níže.

Jak sejmout kryt baterie

Někdy je přístup k elektrolytu nutný kvůli údržbě nebo diagnostice baterie, ale pokud k němu není přístup, mnoho motoristů chce kryt baterie sejmout.

Автомобильный аккумулятор Bosch S5. Как держит заряд аккумулятор Bosch S5 при минусовой температуре?

Baterie se dělí na baterie s přístupem k elektrolytu a baterie bez přístupu k elektrolytu. K otevření zátek baterie přístupných elektrolytu je zapotřebí rublová mince nebo široký šroubovák. Pokud je baterie opatřena jedním krytem ve tvaru tyče, budete k jeho odstranění potřebovat šroubovák (k odstranění krytu použijte šroubovák). Existují však baterie, které nemají přístup k elektrolytu, a proto jsou motoristé často žádáni o pomoc při odstraňování krytu z baterie Wart nebo Bosch.

Pokud potřebujete sejmout kryt z těchto akumulátorů, můžete po sejmutí krytu akumulátor vyřadit. Т.е. Baterie Varta, Bosch, Atlas, Delkor, Bost, Banner nebudou fungovat, protože kryt je pevný. Technicky je víko připájené z výroby a není nutné ho z baterie sundávat.

Pokud chcete sejmout krycí panel, musíte vědět, že není přístup k elektrolytu, je zde labyrintový systém pro kondenzaci par. Existuje však jedna výjimka. Pokud zjistíte, že hladina elektrolytu je pod požadovanou úrovní (například pokud baterii zvážíte, její hmotnost můžete zjistit zde), potřebujete injekční stříkačku a šídlo. Opatrně vytvořte otvor, dbejte na to, abyste nepoškodili labyrintový systém, pomocí injekční stříkačky přidejte elektrolyt a poté otvor utěsněte.

Elektrolyt je kapalina složená z kyseliny sírové a destilované vody. V některých situacích dochází k poklesu hladiny elektrolytu v akumulátoru, který je třeba normalizovat.

Kapacita autobaterie je schopnost baterie uložit určité množství energie. Kapacita baterie je dána množstvím aktivní hmoty na elektrodách baterie. Kapacita baterie je dána množstvím aktivního m

Napětí baterie je fyzikální veličina v elektrickém obvodu a je definováno potenciálem mezi kladným a záporným pólem. Napětí je ve fyzikální teorii úzce spjato s EMF a mnoho motoristů si je plete, takže pro začátek potřebujete

Moderní auto dnes není jen kus kovu s koly. Moderní automobily jsou doslova napěchované elektronikou, o které se inženýrům před 10 lety mohlo jen zdát.

Funkce tématu

Zobrazit

Sortiment výrobků

Modely se konstrukčně příliš neliší od svých analogů. Vnitřní komponenty naopak nabízejí výhody:

 • slitiny elektrodových desek umožňují vyšší proudy a kratší dobu nabíjení;
 • plášť, víko jsou navrženy tak, aby bylo vyloučeno rozlití kapalin;
 • konstrukce elektrodových polí zvyšuje startovací proud až o 115 %.

Technologie používané při výrobě pro zvýšení životnosti, odolnosti proti samovybíjení. Baterie jsou navrženy tak, aby odolávaly teplotním výkyvům. Podívejme se na modelovou řadu, vlastnosti produktu.

Baterie pro motocykly

M6 AGM, gel. Kapacita Ah 3-19. Studený klikový proud 30-260.

Tato bezúdržbová baterie Bosch se používá také ve sněžných skútrech, sekačkách na trávu a dalších malých technických zařízeních a zajišťuje jejich rychlý start.

M4 FRESH PACK Ah3-30. Studený klikový proud 10-300.

Výrobek vybavený speciálně navrženou mřížkou. Funguje v extrémních povětrnostních podmínkách. Vysoce vodivé, odolné proti vibracím. Bezúdržbový.

Pro automobily

S3. Kapacita 41-90 Ah, studený klikový proud 300-740 A.

Akumulátory se používají v levných dovážených nebo domácích automobilech, kde je malá dodatečná výbava. Jsou levné, spolehlivé a dobře fungují v náročných povětrnostních podmínkách.

S4 Silver. Kapacita 40-95 Ah, klidový proud za studena 330-830 A.

Akumulátor Bosch S4 Silver lze použít ve vozidlech s průměrnou elektronikou. Jedná se o nejmodernější baterie, které potvrzují zvýšené nároky kladené na elektrické spotřebiče. Byly vydány specifické modely určené speciálně pro evropské a asijské vozy. Počáteční proud se zvýší o 15 %. O 20 % delší životnost.

S5A AGM. Kapacita 60-105 Ah, startovací proud 680-950 A.

Bezúdržbová baterie vyrobená technologií AGM. Místo kapalného elektrolytu se používá impregnace vlákny. Tato funkce zabraňuje únikům. Baterie AGM se vybíjejí jen zřídka. Lze bezpečně instalovat do vozidel s rozsáhlým elektronickým vybavením a funkcí stop-and-go.

S5 Silver Plus. 52-110 Ah, startovací proud 520-920 A.

Zvýšená kapacita umožňuje jejich instalaci do služebních vozů. Startovací proudy jsou také o 30 % vyšší než u podobných výrobků. Baterie jsou bezúdržbové, motor lze nastartovat při jakékoli teplotě. Spolehlivé chování při jízdě ve městě.

Při výrobě této řady německých autonomních zdrojů energie je použita unikátní technologie. Spočívá v obalení desek drobnými póry. Otvory jsou tak malé, že nepropouštějí elektrolyt. Tato konstrukce baterie Bosch pomáhá zlepšit životnost baterie tím, že zadržuje částice elektrolytu na deskách.

Tyto baterie jsou určeny pro nízkoobjemová hybridní vozidla. Mají výhody, které je odlišují od jejich protějšků v této třídě:

 • Rozběhové proudy jsou vyšší než u S% Silver Plus;
 • lze instalovat na modely s funkcí start-stop;
 • optimální cena;
 • vyšší počet nabíjecích cyklů.

Tato řada je součástí rodiny AGM. Modely nabízejí více cyklů vybíjení/dobíjení. Zcela bezúdržbové. Nepůsobí na ně hluboké výboje, mechanické nárazy ani vibrace. Určeno pro luxusní automobily, terénní vozidla a další vozidla s vysokou spotřebou energie. Lze instalovat do obytných vozů, vodních vozidel a přívěsů.

Pro užitková vozidla

T3. Kapacita 55-220 Ah, startovací proud 420-1450 Ah.

Jedná se o hybridní baterii. Lze servisovat. Lze vyjmout pro doplnění. Napájecí zdroje jsou odolné vůči cyklickému zatížení, nereagují na vibrace. Startování za studena umožňuje bezproblémové nastartování motoru při všech okolních teplotách.

T4 HD. Kapacita 140-215 Ah, startovací proud 800-1150 Ah.

Baterie má jedinečné vlastnosti: rychle se nabíjí a dlouho se vybíjí. Vlastnosti akumulátoru Bosch umožňují současné používání rádia, klimatizace a dalších možností, a to i při vypnutém motoru. Bezúdržbové modely, dlouhá životnost, utěsněné.

T5 HDE. Kapacita 145-225 Ah, studený proud 800-1150 Ah.

Tato autobaterie Bosch se používá v několika užitkových vozidlech. Patří mezi ně:

Jsou bezúdržbové, mají dlouhou životnost, nepodléhají cyklickému namáhání, jsou odolné proti vibracím a otřesům.

Trakce a osvětlení

Výrobky se používají v jachtách, obytných automobilech, poskytují dostatek elektřiny při absenci elektrické sítě. Umožňuje organizovat rekreační aktivity v lese, na rybníku nebo v jiných rekreačních oblastech.

Používá se pro vodní vozidla, systémy řízení dopravy. Odolnost proti vibracím a udržení náboje.

Kromě výše popsaných produktů vyrábí společnost také 18voltové baterie Bosch Professional pro samostatné ruční nářadí.

Lehká a kompaktní baterie umožňuje použití šroubováků, vrtaček, malých brusek a přímočarých pil. Technologie ProCORE18V 4.0Ah umožňuje vysoký výkon. Baterie Bosch jsou až o 39 % lehčí a až o 135 % delší než jejich ekvivalenty od jiných výrobců. Zdroj energie je kompatibilní s 18 V akumulátorovým nářadím Bosch Professional, nabíječkami akumulátorů.

Výkon a doba chodu jsou srovnatelné se šňůrovým nářadím s příkonem až 1600 W. Rozměry německé jednotky jsou o 23 % menší. V porovnání s běžnými bateriemi ve výkonu 8.0 baterie mají o 87 % více energie. O 135 % delší životnost díky technologii, která zajišťuje dlouhou životnost nástroje bez přehřívání baterie.

Tato baterie malých rozměrů s hmotností pouhých 1350 gramů je schopna zajistit maximální výkon a životnost nástroje. Odpovídá příkonu šňůrového systému 1980 Wattů.

Za velký krok vpřed ve zvyšování účinnosti nářadí na bázi autonomních zdrojů je považován nástup lithiových baterií. Li-baterie Bosch má následující výhody

 • pětinásobné zvýšení počtu nabíjecích a vybíjecích cyklů;
 • 15% nárůst proudu;
 • desítkykrát efektivnější provoz ručního elektrického nářadí.
 • nebezpečí výbuchu při zahřátí na 400 stupňů;
 • možnost ztráty nabíjecí kapacity baterie v důsledku hlubokého vybití;
 • snížení kapacity o 30-40 % během 5 let;
 • vysoká cena.

U těchto strojů je vhodné používat regulátory, aby se baterie příliš nevybíjely. Z hlediska vlastností jsou tyto baterie vhodné pro profesionální nářadí.

Nízký stav nabití

Zatímco benzín je palivem, baterie je jiskrou života, která udržuje auto v chodu. Bez tohoto prvotního otřesu je auto mrtvé. Existují určité výjimky, kdy je možné nastartovat vozidlo bez baterie, ale jízda v tomto případě může být pouze nouzová. Hlavní příčinou poruchy baterie je nízké nabití. Běžné příčiny selhání:

 • Vadný alternátor.
 • Nízké výstupní napětí z regulátoru.
 • Vysoký kontaktní odpor způsobený uvolněnými kabelovými spoji nebo nečistotami na svorkách.
 • Vadné zařízení způsobující nepřetržité vypouštění.
 • Proces sulfatace.
 • Baterie je vybitá, nabíjení a nastavení úrovně nabití nebylo provedeno správně.
 • Rozvrstvení kyselin.
 • Přeplňování způsobené vysokými teplotami v motorovém prostoru.
 • Vadný regulátor napětí.
 • Vysoká úroveň koroze.
 • Nízká hladina elektrolytu a černá vrstva na výplni je důkazem, že je baterie přetížená.
 • Nadměrná spotřeba vody zvyšuje hustotu elektrolytů.
 • Vysoká teplota vede ke snížení vnitřního odporu baterie a zvýšení nabíjecího proudu.
 • Vliv častého přebíjení.