Jak vyrobit sněžný skútr vlastníma rukama

Další příslušenství

Mezi další položky patří tlumiče, sáně a přívěs.

Tlumené odpružení zvyšuje pohodlí při jízdě na sněžném skútru. Pro dosažení správného designu můžete použít pákové, určené pro motocykly. Mohou být nové nebo z druhé ruky, ale to si musíte předem rozmyslet.

Pokud máte původně jednonápravový dvoukolový traktor, kompaktní přívěs vám pomůže proměnit jej na dvoukolový čtyřkolový sněžný skútr. Musí být trvale přivařen k rámu stroje.

V naší zemi je jízda na sněžných skútrech nejlepším dopravním prostředkem v zimě. Vyznačuje se vysokou průchodností v závějích a dobrou ovladatelností. A co je nejlepší, spotřebuje velmi málo paliva.

Na trhu jsou k dispozici sněžné skútry od různých výrobců, ale nejsou levné a ne každý si je může koupit. Zkušení řemeslníci se naučili, jak vlastnoručně vyrobit sněžný skútr z motorového rumpálu. Vyžaduje to vhodné nářadí, díly, čas a trochu vynalézavosti. Standardy stanovené pro výrobu sněžného skútru jsou:

Řízení tohoto vozidla je vpředu. Ovládá se pomocí lyží.

Podívejme se, jak vyrobit sněžný skútr na bázi rumpálu Neva. K sestavení takového stroje potřebujete nejprve jednonápravový traktor. Funguje jako motor. U nás je velmi oblíbený jednonápravový traktor Neva s japonským motorem a vzduchovým chlazením. Existuje 8 modelů této značky. Motor je poháněn benzinem a jeho výkon se v závislosti na modelu pohybuje od 6 do 9 koní.с. Řazení rychlostí pomocí reduktoru řetězu. Jsou pouze čtyři. Objem palivové nádrže se pohybuje od 3 do 5 litrů.

Jednonápravový traktor Neva je z hlediska výkonu ideální pro přestavbu na sněžný skútr. Je všestranný, s dostatečným výkonem motoru pro přepravu objemného nákladu nebo několika osob. Jednonápravový traktor dosahuje rychlosti až 60-80 km/h. V prodeji je kolejnicový nástavec k jednotce Neva, který se snadno montuje a instaluje.

Zjistěme, jak vyrobit sněžný skútr pro motorový kypřič vlastníma rukama. Prvním krokem je vypracování plánu přestavby a jasná představa o tom, co budete dělat. Ideální je vytvořit výkres, abyste mohli přesně vypočítat. Pokud neumíte kreslit, můžete si najít hotové výkresy dříve vyrobených sněžných skútrů a po nalezení vhodnější varianty se pustit do montáže.

Začátečníkům se doporučuje vyrobit si malý model, který lze vyrobit z běžného kartonu. Je dobré podívat se na modely jiných lidí, abyste si udělali lepší představu o tom, co vás čeká. Na internetu je mnoho provizorních prototypů sněžných skútrů.

vyrobit, sněžný, skútr, vlastníma

Dalším krokem je sestavení seznamu materiálů, dílů a nářadí potřebných pro sněžný skútr. Jakmile máte vše potřebné, můžete bez obav přejít k montáži. Obecně je lepší rozdělit montáž sněžného skútru do několika kroků, které vám pomohou zvládnout tento úkol. Postup prací je následující

  • Výroba rámu. Prefabrikovaný rám motocyklu je optimálním řešením. Pokud není k dispozici, používají se silné trubice. Pomocí ohýbačky trubek získáte plošinu požadovaného tvaru a pomocí svářečky spojíte konce k sobě.
  • Montážní díly. K rámu je přivařena podpěra (držák), ke které bude připojen jednonápravový traktor. Poté následuje montáž posilovače řízení, sedadla a různých dílů: sloupků řízení, tlumičů, ližin atd.

Самоделка Снегоход. Вариатор Альпина и двигатель УД25.

Musíte být velmi opatrní a věnovat zvláštní pozornost velikosti dílů. Musí být provedeny zřetelně podle schématu, jinak bude připevnění sněžného skútru k motobloku podléhat změnám z důvodu nepřesností.

Existují dva způsoby, jak z motorového rumpálu vyrobit sněžný skútr:

Chcete-li vytvořit docela slušný kolový sněžný skútr z motorového rumpálu vlastníma rukama, není nutné v něm nic předělávat, stačí malý přívěs a obléknout ho do speciálních kol sněžného skútru.

Výroba sněžného skútru na pásovém podvozku je mnohem složitější, protože budete muset znovu sestavit rám a podvozek, tj.е. Ve skutečnosti je nutné vyrobit nový nástavec na sněžný skútr a při této konstrukci se používá pouze jeden motor stroje. Tato varianta má však své výhody. konstrukce je mnohem stabilnější a její průchodnost terénem je ve srovnání s kolovými modely mnohem vyšší.

V naší zemi se však nyní zima nevyznačuje hustou sněhovou pokrývkou, takže ekonomicky vhodnější je jednodušší verze sněžného skútru z kolové rolby.

Příprava na výrobu sněžného skútru

Chcete-li vyrobit sněžný skútr vlastníma rukama, musíte si předem připravit materiály a vybavení.

  • Svařovací stroj;
  • ohýbačka trubek;
  • úhlová bruska;
  • Cvičení;
  • Klíče a šroubováky;
  • Sada upevňovacích prvků;
  • Trubky o průměru 1 cm;
  • Ocelové desky o tloušťce 5 mm;
  • Svorky;
  • Svěrák;
  • Soustruh;
  • Kola.

Kromě přípravy zařízení a materiálů je nezbytné pečlivě prostudovat výkresy. Řeknou vám, jak a v jakém pořadí sestavit prvky sněžného skútru.

Sněžný skútr je nejlépe sestavit na teplém a suchém místě, například v garáži. Za těchto podmínek bude tmel a barva, které použijete k dekoraci jednotky, schnout rychleji.

Sněžný skútr ze sněžného skútru s rukama

Sněžný skútr je víceúčelové vozidlo pro zimní cestování. Díky vlastnostem podvozku je schopen překonat kilometry hlubokého sněhu a vyvinout rychlost až 50-70 km/h. Efektivní spotřeba paliva, obratnost a mimořádně snadné ovládání z něj činí nepostradatelný prostředek v oblastech s celoročními sněhovými bouřemi a závějemi. Je pravda, že cena těchto strojů se pohybuje v rozmezí několika až desítek tisíc eur.е., což ztěžuje nákup.

V situaci, kdy je nákup továrního sněžného skútru. nereálný sen a okolnosti vyžadují jeho přítomnost, přijďte na pomoc self-made, připraveni vyřešit to méně nákladným způsobem. Jednou z nich je přestavba motorového rumpálu na sněžný skútr, které se budeme věnovat v článku.

Konstrukce sněžného skútru

Abyste mohli správně sestavit vozítko z motorového rumpálu, musíte jej nejprve znázornit na schématu. Konstrukce se obvykle skládá ze dvou částí: podřízené části a hnací části. První jmenovaná část se skládá z následujících prvků:

Hnací ústrojí se skládá z pohonné jednotky, hnací jednotky a rámu. Po vytvoření výkresu lze rám svařit. Pro větší pevnost použijte trubky, které se používají při konstrukci rámů motocyklů. Můžete však použít i výrobky, které se používají pro stavbu instalatérských zařízení. Trubky lze tvarovat pomocí ohýbačky trubek.

Abyste se vyhnuli chybám při stavbě rámu, měli byste nejprve upevnit systémové prvky bodovým svařováním. Teprve pak lze spoje svařit na místě bez porušení švu.

Po zhotovení rámu se k němu přivaří držáky, které jsou nezbytné pro upevnění motoru, ližin a sedadla.

Varianty výroby sněžného skútru z motorového rumpálu

Ne každý jednonápravový traktor může být vybaven sněžným skútrem. Pohonná jednotka vhodná pro další přestavbu musí mít následující technické vlastnosti:

  • Zadní oje musí být na místě.
  • Vyžaduje kvalitní motor střední nebo vyšší třídy.
  • Ruční ovládání je nutností.
  • Motor musí být vzduchem chlazený.

Pro domácí přestavbu motorového kultivátoru si musíte připravit následující díly a nářadí

  • svařovací stroj;
  • Stroj určený k ohýbání trubek;
  • lyže, kola nebo pásy, v závislosti na zamýšleném provedení;
  • další díly.

Některé díly potřebné k montáži si můžete vyrobit sami.

Převod můžete rozdělit do tří kroků. První dvě z nich spočívají ve výrobě rámu a přídavného zařízení pro motorový kultivátor:

  • Rám musí být vyroben z trubek, které jsou již v pohonné jednotce, pomocí ohýbačky trubek.
  • Všechny spoje jsou svařeny.
  • Umístěte motor do středu skříně.
  • Pro jeho umístění je vyrobena speciální plošina se spojovacími prvky, které motor upevňují.
  • Tato plošina musí být přivařena k pomocnému rámu.
  • Lze použít ruční ovládání.

Po provedení výše uvedených úkonů vyberte místo montáže sedadla a volantu. Ty musí být přizpůsobeny výšce a postavě jezdce. Výkonnější sněžné skútry mohou přepravovat více osob najednou.

Posledním krokem je instalace lyží. Sněžné skútry jsou obvykle vybaveny dvěma širokými ližinami připevněnými k řídítkům. Pro co nejpohodlnější pohyb je přední část zařízení vybavena tlumiči nárazů.

Sněžný skútr ze sajdkáry

Sněžný skútr z obchodu si nemůže dovolit každý, ale pokud potřebujete překonat obtížný zasněžený terén, můžete si vyrobit sněžný skútr z improvizovaných prostředků.

Nejvhodnější variantou je jednoosý traktor. Jedná se o téměř kompletní sestavu sněžného skútru. Nicméně, je třeba poznamenat, že rototiller se ukáže více motobukzikom, také známý jako sněžný skútr, spíše než plnohodnotný sněžný skútr. Především kvůli nízkému výkonu kultivátorů a nízké rychlosti. Ale pro přepravu zboží a sebe je dobrou volbou.

Vzhledem k tomu, že existuje mnoho modelů sněžných skútrů, neexistuje univerzální konstrukční schéma pro všechny sněžné skútry. Zpravidla je vše sestaveno z dostupných materiálů s minimálními náklady.

A tak se podívejte na několik modelů podomácku vyrobených sněžných skútrů, které sestavili zruční řemeslníci z naší rozlehlé země.

Přídavné zařízení sněžného skútru k motorovému kypřiči

Různá řešení sněžných skútrů pro motorové kypřiče jsou k dispozici v omezeném množství. Hlavní výhody oproti prefabrikovaným sněžným skútrům

  • Nízké náklady
  • Kompaktní rozměry pro přepravu a skladování
  • Rychlá montáž a demontáž
  • Není třeba upravovat elektrický rumpál
  • opravitelnost

Zde je jedna z variant takového hotového nástavce:

Takové terénní vozidlo pomůže při přepravě nákladu na sněhu a blátě.

Zde je podobná verze upevnění na sněžný skútr. Výrobce vyrábí zařízení pro konkrétní modely i pro vlastní přizpůsobení jakékoli značce a modelu kultivátoru.

Celá jednotka váží přibližně 40 kg. Maximální rychlost až 20 km/h. Doba instalace 10-15 minut.

Zábavný pásový sněžný skútr na bázi motorového rumpálu:

Sněžný skútr na bázi sněžného stroje bez pásů

Taková varianta vyžaduje minimální změny v designu, které budou velmi příjemné při nástupu jara a nutnosti setí.

Pro jízdu na sněhu je sněžný stroj zpravidla vybaven jinými koly větších rozměrů, než jaká se používají u karakatů. Tato kola nemají pevnou pneumatiku, t.к. Velký průměr výrazně zvyšuje hmotnost a není potřeba.т.V zasněžených podmínkách se pneumatiky opotřebovávají jen velmi málo. Proto pneumatiku ponechávají a dotahují ji pomocí popruhů, aby si udržela tvar a zlepšila přilnavost na sněhu.

U tohoto podomácku vyrobeného stroje jsou kola pro větší bezpečnost spojena řetězem.

Varianta s vyšší nosností.

Zadní plošina na lyžích, rovněž vybavená koly o velkém průměru, kola jsou navíc chráněna z vnější strany:

Než začnete stavět sněžný skútr, musíte si pro něj vybrat motor.

Existují tři základní varianty:

  • Optimální řešení. motor s ojí a ručním ovládáním. Motory Neva, MB-1 a MB-2 stojí za zvážení. Jsou spolehlivé, zvládnou velké zatížení v náročných povětrnostních podmínkách a odolávají extrémně nízkým teplotám;
  • Vhodné jsou také japonské motory. Jedná se o čtyřtaktní jednoválcové motory, které jsou vybaveny vzduchovým chlazením. Mají vynikající technické parametry, jsou odolné proti přehřátí a jejich prvky nepodléhají korozi;
  • Dvoutaktní motory MotoGP jsou navrženy tak, aby byly jednoduché a lehké. Jsou snadno a rychle opravitelné.