Grinder Disc Grinder vs Angle Grinder. Blades úhlové brusky

Jaké jsou nejlepší řezací disky pro ocel ?

Uživatelé pro kutily blížící se k projektům v oblasti výroby kovů, kde je vyžadováno řezání oceli, mají vždy počáteční otázku, jaký je nejlepší abrazivní produkt, který účinně prořízne jak nerezovou ocel, tak jemnou ocel. Existuje několik klíčových determinantů pro výběr příslušného energetického nástroje pro váš projekt a nejúčinnější ocelový řezání abraziva pro váš projekt. Pro uživatele pro kutily tyto faktory do značné míry závisí na tom, jaký typ materiálu je třeba řezat, na tloušťku kovu, který je třeba řezat, a dostupnost kovové oblasti, kterou je třeba řezat. Naším cílem je projít nejlepším abrazivem pro níže uvedenou práci.

Nejlepší elektrické nářadí pro řezání oceli

Ocel lze řezat s různými výkonovými zařízeními v závislosti na tvaru oceli, kterou je třeba řezat. Bench namontovaná, kapková pila se vejde na 14 ”350 mm nebo 16” 400 mm řezací čepel, a to je nejvhodnější pro těžší ocelové práce, protože kotleta může proříznout téměř jakýkoli kov se správnou řeznou čepelí.

Sína namontovaná na lavičce je zvláště užitečná pro rychlé a přesně řezání opakujících se délek oceli. Omezení tohoto nástroje je, že se bude řezat pouze v přímém úhlu 90 °. Pro tenkou, chmurnou automatickou práci může být vaše zbraň výběru rotační nebo vzduchový nástroj. Jedná se o zvláště užitečné elektrické nástroje, jak se dostat do těch těžko dosažitelných oblastí, kde nelze manévrovat těžší a objemnější nástroje. Můžete také vyříznout kov pomocí pily, ale to je mnohem intenzivnější práce pro něco, co může energetický nástroj udělat za zlomek času.

Nejoblíbenějším a všestranným energetickým nástrojem, který se používá k řezu oceli, je však úhel mlýnky, kvůli své velikosti, cenové dostupnosti a přenositelnosti. Úhel mlýnky lze zakoupit v celé řadě velikostí, aby vyhovoval různým velikostem abrazivním řezacím diskům. Každá mlýnka na úhel bude fungovat na jiném otáčkách, aby vyhovoval příslušnému disku, proto je důležité nehodit nesprávný disk na úhlové brusky. Budou mít také stráž, která by nikdy neměla být odstraněna, aby se ubytoval kolo, které není určeno pro velikost brusky.

Úhel mlýnky zahrnuje podložku vřetena a matici vřetena, kterou nainstalujete do různých konfigurací, aby pojala silnější nebo tenčí kola nebo úplně odstranila při šroubování drátěných kol a šálků na vřeteno. Nejoblíbenější velikosti mlýnek na úhlu v Austrálii pro profesionální výrobce i uživatele pro kutily jsou 4 ″ 100 mm a 5 ″ 125 mm.

Výběr profilu řezného kola

Existují dva typy běžných řezacích kol, které vyhovují úhlovému brusky: typ 1, který je plochý; a typ 27, který má depresivní střed.

Obecně řečeno, kola typu 1 nabízejí více všestrannosti, zejména při řezání profilů, rohů nebo cokoli, co vyžaduje, aby operátor rozřezal a více než dvě různé roviny řezného povrchu. Na druhé straně kola typu 27 jsou ideální pro vstup do těsných rohů nebo převisů. Depresivní střed kola typu 27 poskytuje další odbavení, které je někdy potřebné k provedení práce. Důrazně doporučuje, aby uživatel generál pro kutily zakoupil rozřezaný disk typu 1, což je populárnější typ kola.

Výběr zrna a kvality při řezání kol

Nejoblíbenějším zrnem používaném při výrobě abrazivních mezních kol je oxid hliníku. Jedná se o měkčí pouto, které má za následek řez, který je rychlý, hladký a snadno kontrolovatelný.

Tato kola oxidu hliníku lze zakoupit v kvalitě inoxové třídy, což znamená, že abrazivní kolo neobsahuje žádné železo, a proto má schopnost řezat jak nerezovou ocel. Pokud se řezací disk nestanoví pro použití na nerezové oceli nebo má na štítku vyraženo inox, pak je s největší pravděpodobností vhodné pouze pro řezání měkké oceli. Vzhledem k tomu, že nerezová ocel je jedním z těžších typů oceli, bude disk, který prochází nerezovou ocelí prořízne všemi typy kovů, včetně hliníku, plechu, výztuže a dalších jemných ocelí.

Výběr tloušťky řezacích kol

Řezací disky jsou k dispozici v různých tloušťkách a typ kola, které vyberete, závisí na typu, tvaru a tloušťce oceli, kterou je třeba řezat. Pro standardní každodenní úlohy na nerezové nebo mírné oceli pomocí úhlové brusky vyberte 1 mm nebo 1.Tloušťka 6 mm na vašem disku.

Pro projekty, které zahrnují tenký kov, jako je plech, vyberte 1.0 mm nebo 0.8mm tenčí řezací disk. Tyto tenčí disky budou plech rychleji a jako takové minimalizují zbarvení a po dokončení ponechají méně práce na čištění povrchu kovu.

Při práci s hliníkem, nejlepší výsledky se doporučuje aplikovat řezací vosk nebo jiný typ maziva pily na řezací disk, aby se zachoval životnost čepele a zabránilo se štěpení. Pro těžší řezné úlohy oceli, kde je třeba proříznout významnou tloušťku kovu, vyberte 1.6 mm nebo 2.5 mm tloušťka řezného disku. Je však důležité si uvědomit, že silnější kola řezaná pomaleji a generují více tření a tepla skrz řez. často zbarvují obrobku a vyžadují další kroky k dokončení.

Tipy na použití řezání kol na úhlové brusky

Pravidlo číslo jedna při použití úhlové brusky je bezpečnost. To znamená; správné kolo pro tuto velikost mlýnku, vhodné bezpečnostní vybavení (bezpečnostní rukavice. obličej štít, bezpečnostní brýle atd.), Nechte kolo dělat práci. netlačte na to a věnujte pozornost tomu, co děláte. Je důležité použít rovnoměrný tlak a konzistentní pohyb řezem. Nechte kolo dělat práci a použít hmotnost nástroje k dokončení řezu. Tlačení příliš tvrdě zvyšuje rychlost řezu, ale také generuje teplo a tření, což nakonec snižuje životnost kol a může být velmi nebezpečné.

Abrasives dodavatelé

Dobrý abrazivní dodavatel bude skladovat řadu řezacích disků pro mírnou a nerezovou ocel, aby vyhovovala lavičce namontované kapky, úhlový mlýnek a vzduchový nástroj. Ve Smith Arrow, australské společnosti, zásobujeme řezání abraziv tak, aby vyhovovaly všem různým velikostem, kapky / kotlety. Letecké nástroje, rotační nástroje. ROLOC Nástroje a brusky úhlu. Prodáváme velmi kvalitní řezací disky pro trh s výrobou kovů.

Smith Arrow je jediným rozsahem abrasiva v Austrálii, která získala nezávislou certifikaci pro celý náš rozsah řezání a broušení (rovnající se nebo větší než průměr 100 mm) jako v souladu s australským standardem AS1788.1-1987 od SAI Global. Výsledkem je, že Smith Arrow byla licencována společností SAI Global, aby používala svou značku „5 klíšťat“ kvality. jednu z nejznámějších a uznávanějších kvalitních značek na světě. na štítcích a balení všech našich řezacích a broušení kol uvnitř Tento rozsah pod obou značkou Smith Arrow.

Spolu s širokou a stále rostoucí škálou vysoce kvalitních průmyslových spotřebních materiálů, které představují úžasnou hodnotu za peníze pro naše zákazníky, Smith Arrow Supply odříznutá kola tak, aby vyhovovala celé oceli, v řadě tloušťky, aby vyhovovala vaší preferované aplikaci. Podívejte se na celý náš rozsah disků řezacího.

Grinder Disc Grinder vs Angle Grinder

Povrchy jsou mleté, leštěné a řezané pomocí disků a úhlu. Protože dokonce i brusky úhlu mají uvnitř disky disky, lidé je často zaměňují. Lidé nemusí rozumět rozlišení mezi úhlový mlýnek a mlýnkem na disk. Skutečná mlýnka na disk a mlýnek na disk jsou obvykle označovány jako „mletí disků“ ve stejné větě.

Budeme diskutovat o rozlišení dvou v tomto článku a o situacích, ve kterých je každý aplikován.

Broušení disků

Broušený disk je připojen k pevnému nástroji pro řezání kovů nazývaného mlýnek na disk. Při provozování mlýnek na disk je obrobku drženo v rukou nebo s nástrojem pro bezpečnostní účely. Tímto způsobem můžete přesněji pracovat. Můžete jej také použít pro řezání úkolů podobných těm, které byly provedeny s úhlový mlýnek. Obvykle je chladicí kapalina držena po ruce v mletích discích, aby ochladila obrobku, zatímco je na mletém.

Cena mlýnky na disk je její největší nevýhoda, protože i ty největší úhlové brusky stojí jen malou část toho, co dělá mlýnek na disk. Navíc mletí disků využívají více energie a požadují více prostoru. Kvůli těmto faktorům používají pouze odborníci ve svých workshopech pouze odborníci a široká veřejnost upřednostňuje úhlové brusky.

Úhel mlýnek

Ruční nástroj nazývaný úhlový mlýnek se používá, pokud není nutné přesné broušení nebo řezání. Často se používá k provádění ofenzivních operací, které jsou vyhlazené pomocí jiných přesných nástrojů. Skutečnost, že úhlová mlýnka je přenosná a snadno použitelná, je hlavní výhoda. Skutečnost, že je lehká, dále přispívá k jeho přitažlivosti k nejtypičtějším domácnostem. Ve srovnání s mlýnem na disku je také dostupnější používat a koupit a najdete nejlepší úhlové brusky za mnohem nižší cenu. Navíc, protože je zapotřebí méně úložného prostoru, je to vhodné pro obecné použití.

Grinder Discs vs. Rozdíly s brusky úhlu

Hlavním rozlišením mezi nimi je, že úhlový mlýnek je ruční, přenosný nástroj, zatímco mlýnek na disk je robustní kus stroje. Mlýn na disk se obvykle používá pro přesné práce na menších obrobcích, zatímco pro drsné řezání a broušení se používá úhel mlýnky. Toto zásadní rozlišení způsobuje všechny ostatní rozdíly, jako je design, velikost, síla, přílohy atd.

Design

Kontrast v designu mezi nimi je nejpozoruhodnější. Oba byly vytvořeny s ohledem na různé funkce. Ve srovnání s mlýnem na disku jsou disky použité v úhlové brusky tenčí a abrazivní. Obrobek je zajištěn na svěráku a má být držen v rukou při práci. Úhlové brusky získají své jméno z umístění disku v pravém úhlu k ose rukojeti.

Okolo broušených disků je umístěno kryt bezpečnostního strážce, aby chránil oči pracovníka a zabránil broušení jisker před zasažením tváře. Okraj disku může být použit jako řezací nástroj, zatímco obličej je využíván pro leštění nebo broušení povrchů. Nejlepší dostupné grindingové nástroje jsou ty, které mají různé bezpečnostní opatření k zabezpečení uživatele v případě nehody.

Na druhou stranu je mlýnek na disk opraven na jednom místě a obvykle se používá pro přesné práce. Když je disk zapnutý, otáčí se, protože je namontován na pevném množství. V tomto případě je obrobek držen v rukou. To pomáhá zvyšovat přesnost úkolů, jako je leštění kovů, které lze dokončit na této brusky. Obvykle má průhledný plastový nebo skleněný štít, aby chránil oči uživatele.

Velikost

Úhlové brusky jsou podstatně kompaktnější než brusky disků, protože se s nimi zacházejí. Velikost disků použitých v úhlové brusky se také liší. Broušení disků mají často silnější disky než brusky úhlu.

Napájení

Velikost úhlové brusky je omezená, protože je přenosná. Z tohoto důvodu ani ty nejlepší úhlové brusky nemohou odpovídat pevným grousům disků, pokud jde o sílu. Dalším faktorem, který za to odpovídá bezpečnosti. Grinder s ručním úhlem vzroste velikost a bude mít nebezpečnější použití se zvyšujícím se silou. Tato omezení se nevztahují na brusky disků, které lze postavit s jakoukoli úrovní trvanlivosti.

Přílohy

Obyčejně je známo, že úhlové brusky jsou velmi univerzální. Nejlepší brusci úhlu jsou ty, které mohou pojmout různé typy připevnění. Úhlové brusky mohou používat různé disky jak pro operace broušení, tak pro řezání. Mnoho dalších typů řezacích disků lze namontovat do mlýnku na úhel než na mlýnek na disk. Úhlové brusky jsou považovány za přizpůsobivější než brusky disku, které jsou často využívány pro konkrétní účel.

Rychlost

RPM brusců disků je vyšší než RPOND RCESLE CHRICKERS, protože mletí disků mají více energie. Z bezpečnostních důvodů je RPM přenosný úhel mlýnky nižší, dokonce i ty nejlepší modely pracující při rychlostech nejvýše 3000 ot / min. S mlýnkem na disku neexistují žádná taková omezení a pokud jsou přijata bezpečnostní opatření, může být rychlost tak vysoká, jak je to nutné.

Článek ukazuje, že kompaktní brusky disků jsou upřednostňovány pro přesnou práci v průmyslovém stupni a pro leštění nebo řezání malých věcí, protože můžeme použít ruce k rozdrcení obrobku. Broušení úhlu jsou však přizpůsobivější a levnější na získání a provoz.

Úhlové brusky umožňují více příslušenství při používání menšího výkonu a úložného prostoru. Další výhodou mlýnku na úhel je její přenositelnost. Tato data nám umožňují snadno vybrat potřebnou mlýnku.

Jak používat úhlový mlýnek. 9 tipů pro broušení jako profesionál

Dostali jsme dohromady náš profesionální tým, abychom vám poskytli několik tipů, jak používat úhlový mlýnek od základů po některé pokročilé techniky a zkratky. Broušení úhlu jsou ovládány buď spouštěčem, pálem nebo přepínačem. Otočí disk neuvěřitelnou rychlostí pro výslovný účel broušení, broušení nebo řezání.

grinder, disc, angle, úhlové

Vzhledem k rychlému pokroku v technologii lithium-iontové baterie se mnoho úhlových brusek dramaticky rozšířilo. Díky tomu je všestranný nástroj používaný širokou škálou profesionálů. S tak velkou flexibilitou, kterou máte k dispozici, má úhel mlýnek také strmou křivku učení ve srovnání s mnoha jinými nástroji.

Při použití úhlové brusky se chráňte!

Než použijete úhlový mlýnek, budete chtít chytit nějaké osobní ochrany. Realita mlýnku na úhlu je, že je to hlasitý nástroj, který kope spoustu trosek kolem. Navíc ne vždy broušíte nebo leštění. Práce často znamená řezání. Pokud budete nedbalý s řezacím kotoučem nebo prostě smůlu, může se toto kolo proměnit v vysokorychlostní šrapnel.

Z těchto důvodů si uděláte laskavost, pokud chytíte nějakou ochranu sluchu, dlouhé rukávy, rukavice a něco, co chrání celou tvář. Nechcete si vzít horký střep odříznutí. Mlýnek může také zničit oblečení, takže noste ochranné svrchní oděvy, pokud nechcete, aby si v oblečení nechtělo pohledat v horkém kovu.

Tip pro tip: Mít na vás odletět řezací kolo při 10 000 ot / min není vtip. Když se to stane. Výsledkem je, že při používání řezacího kola chcete vždy nosit štít na obličeji. Broušení a používání disku klapky obvykle nepředstavuje stejnou úroveň nebezpečí, takže strážce a přiměřená ochrana očí jsou často dost.

Proveďte test prstenu na broušení

Doporučujeme dělat to, co je známé jako „prstenový test“ na jakémkoli brusném kolečku, než jej připojíte k mlýnku. Ve skutečnosti to můžete také udělat na lavičce. V podstatě pozastavíte brusič z tužky nebo jiného projektu. Poté jemně klepněte na rukojeť šroubováku nebo podobného nástroje. cokoli, co není vyrobeno z kovu. Otočte to o 180 stupňů a udělejte to znovu. Kolo v dobrém stavu by mělo vydat výrazný kovový „zvonění“ zvuku.

Tento kovový kroužek přichází označuje integritu kola brusky. Interně- nebo externě rozřezané kolo obvykle zastavuje vibrace v poškozeném bodě- předkládá jasný prsten. Zatímco test prstenu dělá dobrou práci, aby vám poskytl představu o integritě kola, chcete také sledovat rychlou vizuální kontrolou.

Jakmile jste si přiměřeně jisti integritou vašeho brusného kola, jděte do toho a namontujte ho. Poslední věc, kterou doporučujeme před zahájením spuštění, je spustit toto kolo sám (ukázaný od tváře) po dobu 15-30 sekund. To vám pomůže zjistit (podle pocitu), pokud je řádně vystředěn a namontován a pokud existují nějaké problémy s vyvážením kola.

Úhel jiskří od vašeho těla

Protože úhlové brusky rychle odstraňují spoustu materiálu, snižujte riziko co nejvíce umístěním nástroje správně. Použití úhlové brusky v různých aplikacích a s určitými přílohy vyžaduje různé úhly. Zajištění odletu jisker a zbytků z vašeho těla snižuje vaše šance na zranění. Vaše pracovní oblečení bude také trvat déle!

Při broušení povrchu a používání disků chlopní

Pro mletí povrchu použijte plochou část kola a udržujte úhel 20 °.30 ° mezi nástrojem a pracovním povrchem. Umístěte strážce čepele dozadu k tělu. Pomocí hladkého pohybu zpět a zpět proveďte disk klapky přes materiál. Nechte kolo dělat práci, ale neváhejte a vyviněte dostatečný tlak, abyste zajistili, že jste produktivní.

Při přípravě na malbu pomocí této metody můžete opravdu rychle brousit svary.

Jak držet úhlový mlýnek při používání řezacích kol

Měli byste se řešit rovně, protože chcete použít okraj vašeho kola k nakrájení do pracovní plochy. Dávejte pozor, abyste neohýbali řezací kolo v žádném směru. V tomto režimu stráž vždy na vrcholu, aby vás chránila před troskami. Nošení obličejového štítu vás také chrání před předčasným selháním disku. A pamatujte. pokud stráž není mezi řezacím diskem a tváří. mohlo to, dokud to není.

Také. a to by mohlo jít bez říci. nikdy „ponořte“ řezací kolo do materiálu. Řezání v pozici 12 hodin je recept na zpětný provize a ztrátu kontroly. Místo toho se zkrátí dolů, jak je znázorněno na obrázku výše.

chránit se před zpětným

Dokončení dojde kdykoli se najednou zastaví kolo mlýnek. To nutí mlýnek v opačném směru rotace v bodě sevření. Vědět, jak používat úhel mlýnek způsobem, který se tomu vyhýbá, může vás udržet v bezpečí. U mezních aplikací se to může stát, když se odpadní část ohýbá pod vlastní hmotnost.

Chránit proti tomu správným používáním strážců čepele a správnou podporou vašeho materiálu, aby se při provádění abrazivního řezu nepodařilo prohýbat.

Při použití abrazivních kol můžete také zažít provize. Rohy, ostré hrany a další oblasti představují možné body zpětného rázového prostoru, které mohou najednou poškodit a/nebo zastavit kolo. Dávejte pozor, abyste používali pomocnou rukojeť způsobem, který vám dává páku k ochraně sebe, pokud k tomu dojde. Nikdy nikdy nepoužívejte mlýnek jednou rukou!

Použití mlýnky na lehkou práci nebo broušení

Pro broušení podržte nástroj v úhlu 5 °-10 ° na pracovní plochu. Pro téměř všechny aplikace mlýnek použijte pouze minimální tlak. Chcete nechat nástroj a abrazivní příslušenství dělat tvrdou práci.

Vaše příslušenství musí odpovídat otáčkám mlýnku

Při připojení kola, disku nebo šálku zkontrolujte specifikace výrobce. Maximální otáčky na příslušenství by měly splňovat nebo překročit maximální otáčky mlýnku, kterou plánujete použít. Pokud je jmenovitá rychlost příslušenství nižší než mlýnek, riskujete, že bude létat kola od sebe.

Nikdy nepoužívejte ozubené čepele na brusky

Nezajímá mě, jestli společnost nabízí čepele ve stylu pily, které se hodí k mlýnku. Tyto nástroje fungují při výrazně vyšším otáčkách za RPM než jakákoli ruční kruhová pila. Nikdy nechcete používat ozubené čepele na brusky. To zahrnuje ty „Disky řezbá řezbářství“, které používají zuby řetězové pily a cokoli s čepelemi karbidových zubů. Prostě to nedělejte.

Další profesionálové tipy, jak používat úhlový mlýnek

Pokud máte nějaké další tipy nebo triky, jak používat úhel mlýnek, neváhejte a zanechte komentář níže.

Typy úhlu brusných disků jejich použití

Podívejme se na různé typy disků a jejich použití.

Co je to disk Grender Angle?

První věci jako první. to přejděte na základy. Disk Grender Angle Grinder je jakýkoli disk navržený tak, aby se vešel do úhlové brusky a otočil se vysokou rychlostí, aby provedl řezné a leštící operace. Disk nebo kola úhlové brusky nebo kola se otočí kdekoli od přibližně 2 800 ot / min do 12 000 ot / min, v závislosti na značce a modelu nástroje a nastavení, které vyberete.

Pouhým přepínáním různých disků dovnitř a ven z nástroje můžete použít mlýnek na úhel pro různé aplikace. Můžete řezat, brousit, polsko, vyřezávat a další.

Over, můžete pracovat na široké škále materiálů, jako je kov, kámen, malta, cihla nebo dřevo.

Typy diskrénního masa úhlu

Nyní, když víte, co je disk Grender Angle, podívejme se na některé z nejběžnějších typů disků, které můžete použít a co s nimi můžete dělat.

Velké a malé verze těchto disků jsou k dispozici, aby vyhovovaly velikosti mlýnku na úhel. Pro obecné účely zvažte větší disk. Pro podrobnou práci zvažte menší disk.

Broušení disků

Má smysl mluvit nejprve o broušení disků, také nazývaných „Grit Discs.„To jsou disky, které potřebujete, pokud chcete brousit kov nebo kámen. Každý disk má abrazivní sloučeninu sestávající z zrn a lepení. Můžete si vybrat vyšší nebo nižší štěrk v závislosti na tom, jak jemné nebo hrubé chcete, aby byla abrazivní zrna.

Možná budete chtít začít s nízkou, hrubou štěrkou na rychlost po začátku úkolu a poté přepněte na vysokou štěrku na plynulejší povrch.

Cut-off Discs

Dále máme mezní disky, známé také jako rozloučená kola. Pokud chcete oříznout kovové zásoby, vyberte tento typ štíhlého, zužujícího se. Změny v tloušťce najdete pro mezní disky. Existují kompromisy v obou směrech. Čím tenčí disk, tím snadněji se může nakrájet do kovu. Tenké abrazivní disky jsou však křehké a náchylnější k rozbití. Tím silnější je disk, tím robustnější je a tím méně je pravděpodobné, že je to warp nebo zlomeninu, když jej používáte.

Při výběru mezních disků budete tedy muset zvážit tyto výhody a nevýhody. V obou případech se však snažte příliš tvrdě nebo příliš rychle tlačit do kovu. To jen zvyšuje pravděpodobnost, že budete poškodit práci a rozbít disk, který používáte.

Disky řezání diamantových disků

Pokud pracujete s zdivem nebo kameny, běžný disk nebo mezní disk se neřeší. Budete potřebovat diamantový řezací disk, který je vynikající alternativou. Jak název napovídá, diamanty jsou zabudovány do okrajů ocelového disku.

Jak diamant hodnotí 10 v měřítku tvrdosti MOHS, zajišťuje efektivní řezání betonu, dlaždic, kamenů atd. Nabízí také vynikající trvanlivost.

Takže s diamantovým diskem můžete pracovat rychleji a snadno, dokonce i na tvrdších kovech. Za nákup diamantových disků vás bude stát více, ale měli by přežít ostatní, což je z dlouhodobého hlediska činí nákladově efektivnější, než se původně mohou objevit.

Disky klapky

Disk klapky je pravděpodobně nejlepší volbou, když potřebujete provést broušení s mlýnkem úhlu.

Tento typ disku používá abrazivní (obvykle oxid hlinitý), který je podobný disku štěrku, ale o mnohem mnohem jemnější. Hlavním rozdílem je, že místo jednoho plochého kusu je chlopní disk vyroben z více vrstev překrývajících se abrazivních listů nazývaných klapky. Někdy se označují jako kola klapky, ačkoli toto jméno je vhodnější pro radiální chlopně, které používáte na vrtačku nebo rotačním nástroji.

Použití chlopní

Pomocí disku klapky můžete odstranit drobné nedokonalosti z povrchu, odstranit rez a vyleštěte povrch. Také pokud existují jemné úkoly broušení, které nemůžete řešit pomocí pravidelného drsného disku, může být vhodný disk klapky. Tyto typy disků s mlýnkem úhlu se často používají v obchodech s autobody, zpracováním kovů a výrobním průmyslu. Bojí se o přehřátí disku klapky? Jako alternativu si můžete vyzkoušet keramický broušený disk.

Drátěná kola

Jedním z nejvýraznějších typů kol, které můžete získat pro mlýnek na úhel, je drátěné kolo. Můžete použít drátěné kolo k odstranění barvy nebo rzi z kovu.

Můžete také vyleštit tvrdý kov s drátěným kolem. ale mějte na paměti, že na měkčích materiálech je používání drátového kola s větší pravděpodobností povede k škrábance než hladké povrchové úpravy. Místo toho, aby obsahoval řezací nebo broušený disk, zahrnuje toto kolo shluky štětin vyčnívajících v radiální formaci. Tyto štětiny mohou být štíhlé a rovné, nebo by mohly být silné a zkroucené.

Typ drátu, který byste měli získat, závisí na aplikaci, kterou máte na mysli. Silné, zkroucené štětiny jsou jako hrubé štěrko. Vyberte je pro úkoly, které vyžadují větší rychlost než přesnost. Poté přepněte na rovné, jemné štětiny pro práci, která vyžaduje více přesnosti.

Bezpečnost

Když pracujete s mlýnem na úhlu, měli byste vždy nosit bezpečnostní brýle. Ale je to mimořádně důležité s drátěným kolem, protože dráty někdy odchytí. To je asi poslední věc, kterou chcete létat do očí. Viděl jsem mnoho začínajících uživatelů, kteří ignorují základní bezpečnostní postupy, když s brusky. Napsal jsem celý průvodce o bezpečnosti brusky úhlu, protože je to opravdu důležité.

Disky stripování barvy

Drátěné kolo není vaše jediná možnost odstranit barvu. Alternativní kolo, které je třeba zvážit.

Pokud pracujete na materiálu, jako je dřevo, skleněné vlákno nebo měkký kov, že byste mohli skončit s oděrkou pravidelným drátěným kola, může být vhodnější striptérka barvy.

Místo drátů štětiny mají striptérské kolo barvy poly-vlákna materiálu. Odstraňuje barvu s účinností, ale neměl by poškrábat nebo otřepat podkladový povrch. Můžete jej také použít k odstranění epoxidu nebo jiných zbytků.

Leštící podložky

Pravděpodobně vás zajímá, zda existuje typ disku navrženého s ohledem na konkrétní účel leštění. Ve skutečnosti to, co hledáte.“

Na trhu je řada různých typů leštících polštářů. Budete si muset vybrat materiál, který je pravý pro povrch, na kterém pracujete. U jemných povrchů, jako je leštění vašeho auta.

Je důležité to pomalu, když leštění. Pokud vyberete příliš vysokou rychlost, pravděpodobně skončí poškozením povrchu. Větší úhlové brusky vám s větší pravděpodobností nabízejí rychlosti, které jsou vhodné pro tuto práci.

Betonová broušení kol

U správných disků může vaše úhlová mlýnka nejen zvládnout kov, ale dokonce může brousit nebo lesknout.

Existují rozmanité tvary betonových broušení a různých materiálů štěrku. Najdete kola s zrnem křemíkového karbidu nebo diamantovou štěrbinou. Kolo diamantového šálku je nejrozšířenějším typem, protože může být použit na různých materiálech a je odolný.

Spolu s tvrdými abrazivními materiály jsou tato kola vyrobena z robustních materiálů skrz a skrz jako odolné skleněné vlákno. Takové materiály nejen zachovávají životnost kola, ale také mu pomáhají protlačit beton. Kromě broušení betonu s těmito typy disků je můžete také použít k broušení žuly, kamene, mramoru, zdiva a podobných materiálů.

Přestože betonový broušení může nabídnout velkou dlouhověkost, tyto tvrdé disky se nakonec opotřebovávají. Během používání se stává starý disk stále více čipu.

Disky řezání dřeva

Už několikrát jsme zmínili broušení nebo řezání dřeva pomocí úhlové brusky. Ale jak již víte, několik typů disků je vhodné pouze pro těžší materiály. Pokud se je pokusíte použít k řezání nebo vyřezávání dřeva, můžete nakonec poškodit svůj projekt.

grinder, disc, angle, úhlové

Existuje tedy něco jako disk pro řezání dřeva? Odpověď na tuto otázku zní „Ano.“

Disky s dřevořezbou obvykle mají zubní kruhovou čepel. Všimnete si, že tipy jsou často karbid wolfram. Důvod, proč výrobci používají tipy pro karbidy pro disky řezání dřeva, je ten, že karbid je neuvěřitelně tvrdý. Ve skutečnosti, pokud potřebujete zaostřit tipy na karbidy, budete vyžadovat, aby se s prací dokončila diamant.

Protože zuby karbidu jsou tak tvrdé, mohou provést čisté řezy skrz měkké dřevo i tvrdé dřevo. Nejen to, ale můžete z nich získat hodně použití, než je budete potřebovat naostřit nebo vyměnit.

Jaké typy dřeva mohou rukojeť řezací disky dřeva? Neměli byste mít žádný problém, jak krájíte kvalitní disk přes borovici, třešně, ořech, dub, mahagon, javor nebo jakékoli jiné dřevo, které můžete jmenovat.

Disky řezbářství na dřevo

Pokud chcete přinést řezbářství, tvarování a broušení do svého zpracování dřeva, možná budete muset překročit disky řezání dřeva, abyste si také zakoupili disky řezbářství dřeva.

Tyto disky také obvykle zahrnují karbidové zuby. Ale místo plochého disku má disk pro řezbářství více tvaru koblihy. Zuby se nenacházejí kolem okrajů. Místo toho pokrývají celý povrch kola. Obvykle jsou číslo ve stovkách.

S tímto tvarem je tento typ disku obzvláště ideální pro vytvoření konkávního povrchu. například, pokud vyřezáváte interiér dřevěné misky.

Mějte na paměti, že práce na dřevě se trochu liší od práce na kovu nebo betonu. Tyto materiály jsou obvykle homogenní. Na druhé straně dřevo má přirozené obrysy a uzly. Při práci s řezbáním dřeva nebo řezacím diskem musíte dbát na to, abyste nedovolili, aby váš nástroj zachytil nepravidelné funkce, jako jsou tyto. Některá kola jsou k tomu náchylnější než jiná.

 • Co je to disk Grender Angle?
 • 10 typů disků úhlu
 • 1. Broušení disků
 • 2. Cut-off Discs
 • 3. Disky řezání diamantových disků
 • 4. Disky klapky
 • 5. Drátěná kola
 • 6. Disky stripování barvy
 • 7. Leštící podložky
 • 8. Betonová broušení kol
 • 9. Disky řezání dřeva
 • 10. Disky řezbářství na dřevo