Jak smíchat palivo pro řetězovou pilu – rychlé a snadné. Poměr oleje STIHL řetězové pily

Jak smíchat palivo pro řetězovou pilu. rychlé a snadné

Řetězové pily potřebují spustit palivo. Bez paliva jsou naše řetězové pily jen zbytečné kousky kovu a plastu. Řetězové pily (nezahrnují elektrické nebo bateriové jednotky. které jsou nyní vlastně věcí) jsou poháněny motorem s 2 tahy, který vyžaduje palivo smíchané se správným poměrem oleje. Pokud je přímý benzín spuštěn v řetězové pile. Nedělejte tuto chybu. Nezapomeňte správně smíchat olej tak, aby vaše řetězová pila fungovala po celá léta správně.

Míchání paliva pro řetězovou pilu se provádí kombinováním vhodného množství 2-cyklového oleje a benzínu dohromady ve správném poměru stanoveném v příručce pro majitele pro vaši konkrétní řetězovou pilu.

Různí výrobci řetězové pily vyžadují různé směsi palivového poměru. Spuštění nesprávné směsi může způsobit, že řetězová pila buď běží příliš bohatá nebo příliš štíhlá. Běh bohatý znamená, že palivo obsahuje příliš mnoho oleje a může způsobit kouření jednotky, zapalte zapalovací svíčku nebo ucpává tlumič. Běh Lean znamená, že palivo nemá dostatek oleje a může vést k poškození motoru vyděšením pístu, válce a kroužků.

Stihl, Husqvarna, Dolmar, Maruyama a Echo obvykle vyžadují směs palivového poměru poulanu 50: 1, obvykle vyžaduje směs paliva 40: 1. Vždy se poraďte s příručkou svého operátora, abyste se ujistili, že máte přesnou směs paliva pro svou řetězovou pilu.

Jakmile určíte správnou směs poměru paliva, musíte si zakoupit správné množství oleje pro řetězovou pilu. Musíte si být jisti, že si přečtete štítek pro objem oleje a míchací poměr.

Podívejte se na níže uvedený graf a ujistěte se, že používáte správnou směs paliva a oleje 2-cyklu:

Existují další 2 problémy, které je třeba řešit s ohledem na palivo, které si většina lidí neuvědomuje.

První z nich je věk paliva ve vašem plynu. Většina lidí bude míchat palivo a nechat ho sedět v garáži měsíce. Toto je vzorec pro řetězovou pilu, která nebude běžet vůbec nebo alespoň nebude fungovat správně. Pomyslete na benzín, když si myslíte o mléce v chladničce. Nepili byste 3měsíční mléko, že? Nemyslel jsem si to. Proč tedy používat 3měsíční palivo ve vaší řetězové pile? Benzín vyprší stejně jako mléko.

Pokud je benzín starší než měsíc, nepoužívejte jej ve své řetězové pile.

Druhým číslem je obsah ethanolu ve vašem palivu. Na co se ptáte ethanol?

Ethanol, také známý jako ethylalkohol, se dnes ve většině paliva používá jako přísada biopaliv. Obecně platí, že ethanol až 10% je obecně v pořádku pro použití v malých motorech, jako jsou ty, které motorové řetězové pily. Všimněte si, že jsem řekl obecně v pořádku a ne absolutně v pořádku. Palivo s až 10% ethanolem bude běžet dobře, ale postupem času způsobí problémy s řetězovou pilou. Mezi tyto problémy patří kalení a praskání gumy a plastových materiálů, jako jsou palivové vedení, průchodky a těsnění. Existuje další stupeň ethanolového paliva známého jako Flex-Fuel, který obsahuje až 85% ethanol.

V motorové pile nespusťte ohybové palivo. Vážně to poškodí nebo zničí jednotku. Nikdy neběží palivo s více než 10% ethanolem ve vaší řetězové pile. Alespoň ne v řetězových pilech, které máme dnes. Jsem si jistý, že jsou navrženy řetězové pily, které budou schopny zvládnout flex paliva v pohodě. V současné době však nejsou na trhu k prodeji.

Nejlepší je spustit benzín bez ethanolu (pokud jej najdete), s vysokým hodnocením oktanového oktanu v motorové pile. Vyšší benzín s hodnocením oktanu pomáhá v boji proti věcem, jako je předdetorace v motoru.

Jaká je správná směs paliva pro řetězovou pilu?

Správný poměr 2 cyklistického olejového směsi pro řetězové pily se liší od značky ke značce a musí být přísně dodržován tak, aby se zabránilo poškození motoru 2-cyklů řetězové pily. Jaká je správná směs paliva pro vaši řetězovou pilu?

Zkontrolujte příručku pro obsluhu řetězových pilovačů a ověřte si, že následující informace jsou stále přesné, protože výrobci čas od času aktualizují požadavky na olejovou mix

Kolik oleje 2-cyklů vložíte do galonu plynu pro řetězovou pilu?

Správné množství oleje musí být použito k získání poměru oleje a benzínu v palivovém plechovku 1 galonu. Jaké je správné množství 2-cyklového oleje pro 1 galon benzínu?

Směs palivová pila 50: 1 vyžaduje 2.6 oz 2-cyklového oleje, které mají být smíchány v 1 galonu benzínu. Směs 40: 1 vyžaduje 3.2 oz 2-cyklového oleje, které mají být smíchány s 1 galonem benzínu.

Zabalení

2 cyklistické motory řetězové pily jsou vyrobeny s velmi těsnými specifikacemi a běží při velmi vysokých otáčkách, které vyžadují správně smíšené a čerstvé palivo. Vždy se ujistěte, že váš benzín je správně smíchán se správným poměrem oleje pro vaši konkrétní značku a model řetězové pily. Pamatujte, že nesprávná mix může zničit vaši řetězovou pilu. Také nikdy nepoužívejte benzín, který sedí už déle než 1 měsíc. Staré palivo způsobuje problémy a je nejlepší se tomu vyhnout.

Přeji vám skvělý den a buďte v bezpečí.

Vždy nezapomeňte používat pouze kontejnery paliva schváleného EPA spolu s ochranou rukou a očí.

Byl jsem součástí podnikání řetězové pily a venkovního energetického vybavení tak či onak více než 35 let. V podnikání není mnoho věcí, které jsem neviděl. Z oprav, prodeje, provozu vybavení a bezpečnosti vám mohu pomoci s vašimi otázkami.

Poslední příspěvky

Nehody řetězové pily se vyhýbají! Objevte běžná úskalí a praktická bezpečnostní opatření. Vybavte se znalostmi pro bezpečnější provoz.

Výběr bezpečné řetězové pily! Ponořte se do našeho komplexního průvodce, abyste našli ideální řetězovou pilu pro vás a zaměřte se na bezpečnost.

O nás

Dobrý den, jmenuji se Steven R a já jsem tu, abych pomohl!

Moje rodina byla v podnikání v řetězové pile a venkovním energetickém zařízení více než 35 let.

Jsme stejně kvalifikovaní jako kdokoli jiný, co se týká tipů a jak na provoz, údržbu a opravu řetězových pilovačů a jiných energetických zařízení.

Doufám, že najdete informace, které hledáte. Neváhejte a zanechte veškeré dotazy, které máte v комментарии и мнения!

Děkujeme, že jste se zastavili řetězovým.comsteven r

LEGÁLNÍ INFORMACE

Tento web je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu navrženého tak, aby poskytoval prostředky pro weby, aby získal reklamní poplatky reklamou a odkazem na Amazon.com. Jsme kompenzováni za doporučení provozu a podnikání Amazonu a dalším společnostem spojeným na tomto webu.

Poměr oleje STIHL řetězové pily

STIHL na jaře 2019 poskytuje profesionálním uživatelům ideální řešení venkovního napájecího zařízení a nabízí všechny výhody dvoutaktních a čtyřtaktních motorových technologií dohromady. Stejně jako motory STIHL 4-mix /B> je motor STIHL 4-mix /b> motor STIHL 4-mix /b>. Energie se uvolňuje během spalování směsi palivového vzduchu ve válci, který je převeden do pohybu pomocí pístu a klikového hřídele. Karburátor dodává správnou směs vzduchu a paliva. Zapalovací svíčka zahájí spalování vytvořením zapalovací jiskry v přesném předem stanoveném bodě.

Čtyři tahy motoru 4 mix jsou:

Na rozdíl od jiných čtyřtaktních motorů je motor 4 mix /b> namazán směsí benzínového oleje. Jako takový musí být spuštěn na směsi benzínového a motorového oleje. To umožňuje kompaktní konstrukci bez samostatného olejového nádrže, olejového čerpadla a olejového filtru.

Stejně jako časově ověřené dvoutaktní motory STIHL, motor STIHL 4-mix /b> pracuje spolehlivě v jakémkoli úhlu, dokonce i vzhůru nohama. Je proto velmi vhodný pro aplikace ve STIHL přenosných elektrických nástrojích. Motor 4-mix /b> je v provozu relativně tichý a stejně jako STIHL dvoudobé motory splňuje přísné standardy emise výfukových plynů.

Výhody

Protože motor 4 mix /b> využívá směs benzínového oleje pro mazání, kombinuje výhody dvoutaktních a čtyřtaktních motorů.

 • Poměr známého paliva (50: 1)
 • Pracuje na všech pozicích
 • Čistič. Snížené emise
 • Napájení. vysoký točivý moment
 • Dobré zrychlení. Rychlé začíná
 • Nízká spotřeba paliva
 • Příznivý poměr výkonu k hmotnosti
 • Kompaktní konstrukce. Atraktivní design
 • Méně vibrací
 • Nízká hladina šumu

Indukce

Klikový hřídel (5) se otáčí. Píst (4) se pohybuje po válci. Vstupní ventil (3) je otevřen vačkou (není ilustrováno). Směs čerstvého paliva protéká vstupním portem (2) do spalovací komory (6), dokud není vstupní ventil opět uzavřen vačkou.

Na rozdíl od většiny ostatních čtyřtaktních motorů jsou ozubené kola (10) a klikovou skříň (12) na motoru STIHL 4-mix /b> připojeny k vstupnímu portu (2) prostřednictvím obtoku (9). Tímto způsobem, část palivové směsi neustále protéká kolem všech pohyblivých částí (ozubená kola, klikový hřídel, vačka, píst). Tím je zajištěno mazání motoru 4 mix /b> bez samostatného přívodu motorového oleje.

Přenos směsi palivového/motorového oleje a vzduchu je řízen pohyby pístu nahoru a dolů (4).

Přetížení se vytváří v klikové skříni (12), když se píst pohybuje po válci. Tato směs nadměrného tlaku sil z klikové skříně (12) skrz kryt vačky (není znázorněno na ilustraci), přes pushrodské pasáže (11) a ventilovým převodem (10), skrz obtok (9) a vstupní port (2) do spalovací komory (6). Všechny mazací body jsou v tomto procesu namočeny.

KOMPRESE

Oba ventily jsou uzavřeny. Píst (4) se znovu pohybuje po válci a komprimuje směs. Deprese se vytvoří v klikové skříni (12), když se píst pohybuje nahoru. Tato deprese saje ve směsi benzínového oleje: teče z karburátoru přes vstupní portál (2), přes obtok (9) k ventilovému ozubenému kola (10) a pushrodské pasáže (11), přes kryt vačky Kliková skříň (12). Všechny mazací body jsou v tomto procesu namočeny.

NAPÁJENÍ

Komprese směsi je největší, když píst (4) dosáhne svého nejvyššího bodu ve válci (horní mrtvý centrum nebo t.D.C.). Zapalovací svíčka (1) zahajuje spalování směsi vytvořením zapalovací jiskry. Píst je nucen po válci a produkuje sílu.

Poznámka: Pro zlepšení účinnosti je směs zapálena těsně před t.D.C.

Když se píst (4) pohybuje po válci, směs je opět vytlačena z klikové skříně (12) krytem vačky, přes pushrodské pasáže (11) a ventilovým ozubením (10) do přívodního portu (2) (jako je (jako na indukční mrtvici).

VYČERPAT

Vačka otevírá výfukový ventil (7), než píst (4) dosáhne své nejnižší polohy (spodní mrtvý střed). Během následujícího pohybu pístu nahoru jsou utracené plyny vytlačeny ze spalovací komory (6) přes výfukový port (8). Válec je nyní jasný a připraven na další indukční mrtvici.

Deprese je vytvořena v klikové skříni (12) současně, která saje ve směsi paliva/oleje a vzduchu tak, aby dosáhla všech mazacích bodů (jako na indukční mrtvici).

Zde je několik venkovních nářadí STIHL, které obsahují technologii 4-mix STIHL:

 • FS 91 / FS 91 R
 • FS 111 / FS 111 R / FS 111 RX
 • FS 131 / FS 131 R
 • BR 500 / BR 600 / BR 700 / BR 800 C-E / BR 800 x

STIHL HP Dvoutaktní motorový olej směs

Chcete to do pondělí 5. června? Objednejte do 23 minut a vyberte parcelforce express 12.00 hodin při pokladně.

STIHL HP Two-Engine Engine Oil je špičkový minerální olej ve dvoutaktním oleji.

Speciálně vyvinuté pro motory STIHL.

Vynikající mazací a spalovací vlastnosti. Třída výkonu: Jaso-FB, ISO-L-EGB.

20ml 2 mrtvice směsí 1 litr paliva

Dodávka ve Velké Británii

Objednává přes 75 GBP bez DPH

Zdarma doručování britského uk na objednávky přes 75 £ DPH

Standardní DPD / Royal Mail 2-3 denní služba zdarma

Objednává až 75 GBP s výjimkou DPH

Standardní doručování uk Royal Mail sledovalo 48 od. 3 £.00VAT

Standardní DPD 2-3 denní služba. 7 £.99 DPH

DPD příští den služba. 8 £.99 DPH

DPD příští pracovní den doručení před 12. 13 liber.00 DPH

Sobotní doručení. 13 liber.00 DPH

Sobotní doručení před 12. 16 liber.00VAT

Náklady na doručení se vypočítávají podle hmotnosti při pokladně, citované jsou příklady založené na průměrné velikosti objednávky.

V obchodě a místních nákladech na doručení

Zdarma ve sbírce obchodu. Pondělí až pátek 8:00. 17:00

GUSTHARTS Místní doručení

Nabízíme místní doručovací službu do okruhu 30 mil z naší showroomu. Náklady jsou závislé na vzdálenosti od showroomu a počítá se na obrazovce pokladny. Položka bude plně sestavena, ideální množství přidaného oleje a paliva a funkční testujte stroj zdarma. Naše PDI znamená, že jsme si jisti, že váš stroj bude bezchybně fungovat, když vám ho doručíme.

Po dokončení objednávky vás budeme kontaktovat a doručit den a čas doručení, snažíme se doručit všechny položky do dvou týdnů, pokud jsou na skladě.

Objednávky jsou zpracovány od pondělí do pátku.

Svátky, sobotní a neděle nejsou klasifikovány jako pracovní dny.

Například objednávky, které jsou zadávány s možností „Dodávky příštího pracovního dne“ před 14:30 v pátek, budou v pátek odeslány a doručeny v pondělí. Pokud je objednán v pátek po 2.30pm nebo přes víkend bude objednávka odeslána v pondělí k doručení úterý.

Některé oblasti mohou podléhat zpožděné službě, která může trvat déle.

Většina položek je dodávána v pondělí až sobotu 7.30:00-18:00 (ačkoli někteří z našich dopravců mohou dodávat o něco dříve nebo později)

Náklady na doručení se vypočítávají podle hmotnosti při pokladně, citované jsou příklady založené na průměrné velikosti objednávky.

Dodávka EU

Poznámka: Zásilky odeslané do Evropské unie se prodávají bez DPH a mohou podléhat místním dovozům a daní splatným kupujícím. Vzhledem ke zpracování celních úprav mimo naši kontrolu jsou níže uvedené časové plány na základě historie přepravy na základě historie přepravy. Dodávka EU může dorazit až 28 dní.

Zákazníci jsou odpovědností všech příslušných zvyků a dovozních povinností a jakékoli další poplatky. Používáme řadu různých kurýrních služeb poskytovaných DPD, UPS a Royal Mail. Naše interní systémy určují, kterou službu použít při odeslání objednávky. Náklady na poštovné se počítá při pokladně na základě hmotnosti a velikosti vaší objednávky. Abychom mohli poskytovat nejlepší možnou službu, můžeme vaši objednávku poslat s jinou službou, kterou vyberete.

Odhadované dodací lhůty uvedené v pracovních dnech naleznete v níže uvedené tabulce:

Země Standardní / sledovaná doručení
Rakousko
Belgie
Bulharsko
Chorvatsko
Kypr
Česká republika
Dánsko
Estonsko
Finsko
Francie
Německo
Gibraltar
Řecko
Maďarsko
Island
Irsko
Itálie
Litva
Lucembursko
Malta
Černá Hora
Holandsko
Polsko
Portugalsko
Rumunsko
Slovensko
Slovinsko
Španělsko
Švédsko
Švýcarsko

Zbytek doručení světa

Poznámka: Zásilky zaslané mimo Spojené království se prodávají bez DPH a mohou podléhat místním dovozům a daní splatným kupujícím. Vzhledem ke zpracování celních úprav mimo naši kontrolu jsou níže uvedené časové plány na základě historie přepravy na základě historie přepravy. Mezinárodní doručení může trvat až 28 dní.

Zákazníci jsou odpovědností všech příslušných zvyků a dovozních povinností a jakékoli další poplatky. Používáme řadu různých kurýrních služeb poskytovaných DPD a Royal Mail. Naše interní systémy určují, kterou službu použít při odeslání objednávky. Náklady na poštovné se počítá při pokladně na základě hmotnosti a velikosti vaší objednávky. Abychom mohli poskytovat nejlepší možnou službu, můžeme vaši objednávku poslat s jinou službou, kterou vyberete.

Odhadované dodací lhůty uvedené v pracovních dnech naleznete v níže uvedené tabulce:

Země Standardní / sledovaná doručení
Albánie
Andorra
Angola
Argentina
Austrálie
Ázerbajdžán
Bahrajn
Bělorusko
Bosnia Hercegovina
Botswana
Brazílie
Brunei
Kanada
Kajmanské ostrovy
Chile
Čína
Egypt
Hong Kong Sar China
Indie
Indonésie
Írán
Izrael
Jamaica
Japonsko
Kazachstán
Kuvajt
Makedonie
Malajsie
Mauricius
Mexiko
Maroko
Nová Kaledonie
Nový Zéland
Norsko
Peru
Portoriko
Katar
Rusko
Saudská arábie
Singapur
Jižní Korea
Srí Lanka
Thajsko
Trinidad Tobago
krocan
Turkmenistán
Ukrajina
Spojené arabské emiráty
Spojené státy
Uruguay
Vietnam
Jemen

Se vrací

Cena Royal Mail 3 £.50 Žádný počáteční poplatek. bude odečteno z vaší částky vrácení.

Vezměte prosím na vědomí. Tuto službu lze použít pouze pro vrácené položky pouze pro vrácení peněz, znovu objednejte správnou velikost.

smíchat, palivo, řetězovou, pilu, rychlé, snadné

Vytvořte si zpáteční štítek a poté buď odhoďte zásilku v nejbližší servisní bodě, nebo uspořádejte sbírku z domova. Jakmile je vygenerován returkový štítek, můžete buď vytisknout štítek, nechat štítek s pošťankou na kolekci, nebo naskenovat QR kód, který vytiskl štítek, když odpadnete na poště nebo v bodě zákaznického servisu Royal Mail.

Vezměte prosím na vědomí, že Royal Mail zahrnuje pouze balíky až do hodnoty 100 GBP, v případě, že se vrátíte ztraceni.

Vytvořením štítku a návratem s Royal Mail na našem účtu souhlasíte s tím, že náklady na etiketu odečítají z jakékoli částky vrácení peněz, bude to použito bez ohledu na důvod návratu.

Postup vrátí

Vrácení nebo výměna položek

Pokud jste v nepravděpodobném případě, že s vaším nákupem nejste zcela spokojeni, jsme rádi, že se vrátíte za vrácení peněz nebo výměnu položek, se kterými nejste spokojeni.

To je předmětem návratu a přijetí vašeho zboží v původním stavu a balení do 30 dnů od data objednávky.

Vytiskněte a vyplňte formulář vrácení a vyplňte příslušná pole vysvětlující, co chcete vyměnit nebo vrátit a proč?

Zašlete prosím tento formulář zpět se zbožím k návratu nebo výměně. Doporučujeme používat poštovní službu, která nabízí sledovanou službu, protože je vaší odpovědností dostat se k nám pozemek zpět.

Vrácení poškozených nebo nesprávných položek

Pokud jste v nešťastném případě obdrželi položku, kterou jste si neobjednali, nebo která vám dorazila za méně než uspokojivého stavu.

Vytiskněte a vyplňte výše uvedený formulář vrácení.

Pokud nám zboží můžete vrátit, vyměníme a vrátíme vaše poštovné.

V případě, že se jedná o těžký nebo nepříjemný pozemek, které se má vrátit, může být pro nás užitečné místo toho shromáždit položku místo toho.

Chcete.li získat další pomoc, kontaktujte prosím e.mailové dotazy@gustharts.com nebo telefon 01670 789701 s námi dále komunikovat o jakýchkoli problémech.

Chceme udržovat vysokou úroveň zákaznického servisu a jsme po ruce, abychom vám pomohli jakýmkoli způsobem.

Vrací adresu

Gustharts Ltd se vrací, jednotka 31, Milkhope Center, Blagdon, Newcastle na Tyne, NE13 6DA

Vrácení a výměny za všechny položky, včetně vadného zboží, lze poskytnout pouze do 30 dnů od přijetí.

Po přijetí vydáme plnou náhradu (s výjimkou poplatku za doručení), pokud je to preferováno.

Vrácené položky jsou vaší odpovědností, dokud je neobdržíme zpět.

smíchat, palivo, řetězovou, pilu, rychlé, snadné

Jako doporučení a pro vaši vlastní ochranu doporučujeme, abyste posílali pozemek pomocí doručovací služby, která nese pojištění nebo sledování.

Pokud je zboží vráceno do Gusthartu kvůli tomu, že nebude schopno být doručeno, nesprávná adresa nebo odmítnutí objednávky, ale přejete si znovu odeslat zboží, bude vzniklý další doručovací poplatek. V případě dodatečných poplatků vás člen týmu Gusthart kontaktuje a zajistíte platbu.

Náklady na návrat jsou vaší odpovědností, a proto jsou nevratné, pokud není považováno za nezbytné.

Jaký je správný plyn na olejovou směs pro řetězové pily?

Řetězové pily mohou být drahé stroje, a pokud je vlastníte, určitě je budete chtít udržet v dobrém provozním stavu. Pokud máte plynový poháněný, bude část z toho znamenat vždy používání správného paliva-a protože většina řetězových pilach je dvoudobá modely, bude to zahrnovat smíchání správného mixu plynu a oleje.

Jaký je správný poměr plynu k oleji pro řetězové pily? Proč potřebujete takto míchat plyn a olej? A co se stane, pokud ne? Zde máme odpovědi na tyto otázky a další, abychom vám pomohli udržet vaši řetězovou pilu tak, jak chcete.

Pokud chcete rychlý náhled některých věcí, o kterých budeme mluvit, podívejte se na toto video, které představuje některé z hlavních konceptů.

Než se dostaneme do míchání oleje pro palivovou nádrž vaší řetězové pily, udělejme krok zpět a přemýšlejte o tom, proč to musíme udělat vůbec.

Motory řetězové pily přicházejí jako 2-odtazané nebo 4-odtazané verze. Někdy se také označují jako motory s 2-cykly a 4-cykly-je to totéž.

Aniž by se dostali hluboko do mechaniky toho, jak motory řetězové pily fungují, dvoudobý motor produkuje napájení pro každé dva údery pístů, zatímco čtyřtaktní motor vyžaduje čtyři tahy, aby se vytvořil napájení.

Ve čtyřtaktním motoru, na třetím úderu, je olej odebírá ze speciálního olejového nádrže a přiveden do motoru, aby jej namazal. Vzhledem k tomu, že existuje samostatná olejová nádrž a mrtvice věnovaná mazání, není třeba do plynu míchat olej.

Ve dvoutaktním motoru se to však nestane. Neexistuje žádná samostatná olejová rezervoár a neexistuje žádná mrtvice věnovaná mazání motoru-a z tohoto důvodu udržovat hladký průběh motoru, je třeba přidat olej do paliva.

Jaký je správný plyn na olejovou směs pro řetězové pily?

U motorů neexistuje žádný standardní poměr oleje k plynu a budete muset zkontrolovat příručku pro vaši konkrétní řetězovou pilu. Většina motorů s řetězovými pilami s 2 sid, stejně jako jakékoli jiné podobné elektrické nářadí, však běží na směsi, která je jedna dílčí olej na 50 dílů, 1:50

Mnoho z nich však běží na poměru 1:40 a jsou možné další optimální poměry. proto je nezbytné zkontrolovat požadavky vašeho stroje.

Jak to tedy vypadá v praxi? Jen pro příklad, poměr 1:50 oleje k plynu vychází při 2½oz oleje k každému galonu plynu.

Když uděláte směs oleje a plynu, dávejte pozor, abyste změřili částky co nejpřesněji. Pokud to nedostanete správně, můžete snadno skončit poškozením motoru motorové pily.

Když však řekl, že pokud uděláte chybu, je lepší mít trochu příliš mnoho oleje, než ne dost, takže pokud máte pochybnosti, můžete být při přidávání oleje do směsi trochu velkoryse.

A co se stane, pokud zapomenete přidat olej do paliva, které vložíte do řetězové pily? Budete o tom vědět velmi rychle. Motor začne kouřit za méně než minutu a pokud jej okamžitě nezastavíte, pravděpodobně utrpí nenapravitelné poškození.

Jak vyrobit plyn a olejová směs

Pokud máte řetězovou pilu s dvoutaktním motorem, můžete snadno smíchat vlastní směs plynu a oleje jako palivo. Neexistuje žádná speciální technika a vše, co budete potřebovat, je plechovka plynu a něco pro měření objemu.

Nejprve nalijte požadované množství plynu do plynu. Opatrně změřte požadované množství oleje a nalijte jej. Zavřete čepici na plynu a dejte celé věci dobrý chvění, abyste se ujistili, že plyn a olej jsou správně smíchány.

Nyní můžete použít směs ve své plynové plechovce k naplnění motorové pily.

Obecné tipy na plynové motory

Pokud se vaše řetězová pila na chvíli nepoužila. řekněme po dobu několika týdnů, ale méně než měsíc. dejte celé věci dobrý chvění, než ji vystřelíte. Pokud to necháte sedět, plyn a olej jej oddělí a otřesení řetězové pily zajistí, že budou dobře smíšené, než ji začnete.

Pokud svou řetězovou pilu nepoužíváte déle než měsíc, vyprázdněte palivo a doplňte ho čerstvým palivem. Benzín nestárne dobře a po měsíci se začne zhoršovat do bodu, kdy řetězová pila již nefunguje správně. Pokud se pokusíte použít staré palivo, riskujete poškození motoru motoru motoru.

Pokud si nechcete míchat plyn a olej sami, můžete si koupit předem smíšené palivo, abyste si ušetřili potíže. Pokud ano, ujistěte se, že si vyberete ten, který je vhodný pro váš stroj.

Ujistěte se, že víte, jaký druh motoru má vaše řetězová pila. Pokud se jedná o dvoumok a zapomenete na olej, poškodíte motor. Pokud však máte čtyřtaktní motor, měli byste se ujistit, že používáte pouze čistý plyn-jinak také riskujete poškození drahé řetězové pily.

smíchat, palivo, řetězovou, pilu, rychlé, snadné

Poměrně odděleně od motorového oleje potřebují řetězové pily pro mazání řetězce. To platí pro verze poháněné plynem a také elektrické řetězové pily a bezdrátové řetězové pily. Ujistěte se, že nezapomenete namazat řetězec.

Vždy používejte správný poměr

Jak jsme řekli, zatímco nejběžnější poměry oleje k plynu jsou 1:50 nebo 1:40, neexistuje žádný standard, takže byste neměli jen hádat. Ujistěte se, že přesně zjistíte, jaký poměr vyžaduje motor řetězové pily a opatrně a přesně promíchejte. Podobně-a to je samozřejmé-ujistěte se, že víte, zda provozujete dvoudobý motor nebo čtyřtaktní motor před naplněním nádrže a vypálením ji.

Řetězové pily jsou drahé nástroje a nepoužívání správného olejového a plynového směsi-nebo čistého benzínu v případě čtyřtaktního motoru-je nejrychlejším způsobem, jak vám poslat cenný stroj přímo na svrchovanost.

Nezapomeňte to připnout!