Jak snížit malý strom. Kácení stromů s motorovou pilou

Jakou velikost řetězové pily potřebuji pro řezání stromů?

Toto je skutečně otázka otevřeného konce, protože neexistuje žádná odpověď. Jakou velikost řetězové pily potřebuji pro řezání stromů? Začněte, jaká velikost jsou průměry stromů, které hodláte řezat?

Pokud jste jako já, máte na svém majetku malé stromy, které jsou nevzhledné nebo padají. Jsou to buď potenciální bezpečnostní nebezpečí, nebo. přinejmenším. očima. Pro tyto úlohy doporučuji jeden z několika modelů bateriových nebo elektrických řetězových pilovačů dostupných buď online nebo v místním hardwarovém obchodě. Tyto řetězové pily mají obvykle menší délky tyče 10. 14 palců, což z nich činí ideální.

Pokud máte zájem o koupi jednoho z nich, můžete si v tomto článku prohlédnout moje osobní doporučení.

Na druhou stranu, pokud čelíte těžkopádnému řezání, potřebujete řetězovou pilu s barem 14 palců nebo větší. Tento článek zkoumá hloubku různých velikostí řetězových pilovačů a proč jsou některé lepší než jiné v závislosti na daném úkolu.

Délka baru

Délka tyče řetězové pily je bezpochyby nejdůležitějším faktorem, který určuje nejen velikost vaší pily, ale také typ a objem práce, kterou může vzít.

Čím déle je bar, tím účinnější je na řezání stromů s většími průměry. Vím z osobní zkušenosti s prací v lesnickém průmyslu po celá léta. Řetězová pila s plynem s délkou baru 20 palců nebo více je nejúčinnější pro kácení velkých stromů z tvrdého dřeva, jako je dub, smrk, bříza, buk a hemlock, z nichž mnohé mohou mít průměr 30-36 palců v průměru.

Možná jste profesionálem lesnictví nebo jen majitelem Woodlot nebo nemovitosti, kteří potřebují snížit stromy s velkým průměrem. Pokud je to vaše situace, vřele doporučuji profesionální. vysokoškolská pila.

Vyžadují větší rozpočet, ale vaše práce usnadní. Zde si můžete prohlédnout moje doporučení.

I když jsem na téma profesionálních pila. Jak logika diktuje, čím výkonnější je motor, tím silnější pila. A v případě omezení stromů velkého průměru záleží.

Řezání malých věcí

Průměrný majitel domu, který má garáž s nástroji, které občas používá o víkendech s největší pravděpodobností, nebude vyžadovat použití plynové řetězové pily s motorem 45cc (nebo vyšší).

Pokud máte rádi většinu zbytku společnosti, můžete během roku udělat trochu rozřezání světla čtyřikrát nebo pětkrát. S elektrickou řetězovou pilou. dokonce i bateriová. provozovaná jednotky se nemůžete pokazit.

Elektrické a bateriové řetězové pily jsou dnes vzteky s majiteli domů a jsou hromadně vyráběny pro spotřebitelský trh. Odříznutí nevzhledných končetin. Ořezávání a prořezávání. Čištění živých plotů nebo nějakého lehkého poškození bouře. Řetězové pily s délkou baru 10. 14 palců vám budou dobře sloužit.

Měla by být zvážena zkušenost

Nemohu to dostatečně zdůraznit: pokud nemáte zkušenosti s používáním řetězové pily, výkonná jednotka s délkou tyče dvacet palců nebo vyšší není pro vás. Začátečníci by si měli koupit řetězovou pilu s vodicí lištou 18 palců nebo méně, nejlépe 10. 12 palců. Jakmile budete pohodlně manipulovat s menší, lehkou řetězovou pilou, pak se všemi prostředky upgradujte na profesionálnější plynový model.

Další výhodou zahájení elektrické nebo baterie. provozovaná pila je, že údržba není hlavním problémem. Věř mi, ty větší a výkonnější modely vyžadují více údržby, než mnoho zaneprázdněných lidí má čas nebo energii pro. Musíte vyčistit filtr, mít znalosti opravit drobné mechanické problémy a znát ty správné typy paliva, které vloží do motoru.

Umístění

Nejen průměr stromů, které budete řezat, ale místo je další věc, kterou je třeba mít na paměti. Pokud náhodou řezáte malé. průměry, jako jsou topoly nebo malé spcece, pak elektrická nebo baterie. ovládaná řetězová pila je v pořádku.

Na druhou stranu, pokud máte obavy z svobody mobility-i když jen stříháte malé stromy-pak je výhodnější menší plyn-poháněná jednotka. Mnoho obyčejných lidí vlastní velké kousky půdy (včetně lesníků) a musí být schopni volně se potulovat a nesmí být omezeni délkou výdrže šňůry nebo baterie.

Abych se shrnul, projdu přes délku tyče řetězových pilovačů a jak jsou určovány průměrem stromu, který chcete řezat.

Je žádoucí použít délku vodicí lišty 20 palců nebo více, aby se zvětšily. průměry stromů. Jak již bylo řečeno, není to vždy nutné. Můžete nebo nemusí být vědomi toho, že menší řetězové pily jsou schopny kámit velké stromy nebo řezat velké kousky dřeva. Klíčem je to dělat ve dvou průchodech.

Průvodce 16. palcem je více než adept na řezání stromů dvakrát jeho délku. To je známá skutečnost mezi profesionálními lesníky. I když je to pravda, musíte zvážit, zda je motor vaší motorové pily dostatečně výkonný, aby prokrájel logem, který je 32 palců. Pokud ne, nebudete úspěšní v práci. Máte.li mnoho 32. palců, které mají snížit, má smysl koupit si model poháněného těžkým. služby. plyn

Závěr

Jak jste se již dozvěděli, při řezání malých stromů o průměru musíte k úspěšné práci použít pouze elektrickou nebo bateriovou jednotku. Mnoho lidí, kteří čtou tento článek, jsou majitelé domů, kteří dělají trochu světla třikrát nebo čtyřikrát ročně. Pro tyto lidi doporučuji řetězovou pilu s délkou baru ne více než 14 palců.

Ne všichni uživatelé těžkých řetězových pila. Není neobvyklé mít na vašem majetku rostoucí masivní stromy, zejména pokud žijete na předměstích nebo ve venkovských oblastech. Pokud nepracujete v lese na živobytí, ale jsou pohodlné s manipulací a provozem řetězových pila.

Po přečtení tohoto článku byste měli mít větší pochopení toho, jak průměr stromů, který potřebujete k řezu.

Ahoj! Jsem Peter, majitel backyardgadgetu. Práce kolem domu byla vždy velkou součástí mého života. Vytvořil jsem tento web, abych se podělil o své zkušenosti a pomohl lidem vybrat správné nástroje pro tuto práci. Děkuji za zastavení!

Poslední příspěvky

Jedním z běžných problémů, který často vyvstává, když je na vaší hranici s majetkem vedlejším zajištění, je spor o tom, kdo jej vlastní a kdo je zodpovědný za oříznutí. Obecně.

Udržování vašich živých plotů je nezbytnou součástí udržování příjemného venkovního prostoru. Proces však často vede k tomu, že váš dvůr je posetý výstřižky, které se zdají být rozptýleny.

O nás

Ahoj! Jsem Peter, majitel backyardgadgetu. Práce kolem domu byla vždy velkou součástí mého života. Vytvořil jsem tento web, abych se podělil o své zkušenosti a pomohl lidem vybrat správné nástroje pro tuto práci. Děkuji za zastavení!

Legální informace

Backyardgadget.COM je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu, jehož cílem je poskytovat prostředky pro weby pro vydělávání reklamních poplatků reklamou a odkazem na Amazon.com. Backyardgadget.COM se také účastní affiliate programů s ClickBank, Commisow Junction a dalšími stránkami. Backyardgadget.COM je kompenzováno za doporučení provozu a podnikání těmto společnostem.

Jak snížit malý strom

Tato rychlá lekce je o snížení malého stromu. Naučte se bezpečnostní tipy a nejjednodušší techniku, jak vyčistit svůj dvůr v žádném okamžiku!

V průběhu let jsem provedl hodně vyčištění na zahradě, od vyplnění dvorku na dvorku po vyčištění zarostlé vinné révy až po oříznutí stromů. Ale tentokrát jsem chtěl něco řešit na menší straně a naučit se, jak dělat věci sám.

Vložili jste někdy do rukou nový nástroj a cítili jste se jako Wonder Woman? Nebo předpokládám obecněji superhrdinu? Často se tak cítím. Power Tools, zejména ty, které používám na projekt poprvé, mi vždy dej trochu spěchu.

Možná je to proto, že elektrické nářadí jsou častěji spojeny s chmurností, takže se cítím trochu vzpurný proti stereotypu. Možná je to proto, že se musím dozvědět více a předat tyto informace s vámi. Možná je to proto, že na konci všeho, co dělám, bude tam něco úžasného, ​​co tam předtím nebylo.

(Je to trochu toho všeho.)

Kdykoli dostanu nový nástroj, buď nákupem sebe nebo od nového sponzora (nejlepší druh aktivátorů ?), Aktivně hledám způsob, jak jej začít používat. Když tedy K uvedl, že si chtěl vzít víkend navštívit nový malý dům svých rodičů v Tennessee. Poslali mi jeden před několika měsíci v rámci letošního partnerství, spolu s několika dalšími venkovními nástroji, a já jsem byl svědění, abych ho používal.

Jeho rodiče si koupili část zemědělské půdy své rodiny, na které se staví, a já jsem to poprvé viděl. Mají kolem domu spoustu starých stromů a pravidelně je snižují (to samé udělali ve svém starém domově, když jsem navštívil loni na podzim. pokud si vzpomínáte, tam Charlie viděl svou první krávu vůbec). Sbalil jsem řetězovou pilu, protože jsem věděl, že příležitost se může objevit tam, kde bych se mohl naučit něco nebo dva od K’s Dad a porovnat ji s plynovými řetězovými pilami, které jsem věděl, že má.

Vím, že jen nedbale vychovávání předmětu řetězových pilach je divná věc, která má co do činění s rodiči vašeho přítele, ale je to jen část toho, jak jsem se poznal jeho rodinu. Jeho otec byl nadšený, že mi ukázal, co ví, a byla to hodně legrace, a vůbec ne strašidelný způsob, jakým to zní, když tento příběh vyprávěji. ?

Jak by to mělo štěstí, bylo jich několik stromů připraveno na dobrý kotleta! Vzhledem k tomu, že několik kolem jejich nového majetku bylo mrtvých a/nebo zamořeno termity, bylo jejich omezení nejlepším způsobem, jak chránit nově postavený malý dům. Kův táta mi dal několik ukazatelů, které jsem sdílel níže. Na kůře některých z těchto stromů můžete také vidět několik jizev.

Bezpečnostní zařízení / PPE

Měl bych také zmínit, že i když jsem měl dostatek předvídání, abych si s sebou přinesl svou novou řetězovou pilu, podařilo se mi zapomenout na své bezpečnostní kapsy.! Našel jsem pár mých náušnic STIHL v autě (často je nechávám kolem krku náhodou, když dělám obchod, takže nalezení páru v autě nebo kabelce je docela běžné!). Pak jsem si půjčil nějaké ochranné brýle před tátou K, ale doporučuji, než začneme tady, že bezpečnostní kapitoly chrání vaše nohy před řetězovou pilou, pokud to vezme divný odraz. Měli byste také nosit rukavice a odstranit veškeré volně padající oblečení a také nosit ochrannou obuv a pokrývku hlavy. Nakonec použiji motorovou pilu znovu doma, takže mě uvidíte správně zařadit, jako bych byl STIHL Summit, když se to stane. Níže jsem zahrnul odkazy na několik kusů, které jsou dobré pro malé lidi, jako jsem já (v tomto příspěvku jsem zakryl, jak OOP, který je příliš velký/volný, je také bezpečnostním problémem).

(Měl jsem vypadat spíš takto.)

STIHL MSA 120 Recenze na baterie poháněná baterie

I když jsem měl to štěstí, že jsem si vybral řetězové pily z linky STIHL Lightning Battery System, rozhodl jsem se pro jejich nejmenší. Na povrchu to zní trochu ořechy, protože proč bych nechtěl jít na větší sílu, pokud můžu? Jednoduše řečeno, chtěl jsem, aby to byl skutečný test toho, co Stihl říká, že tato řetězová pila může udělat:

Část řady AK, MSA 120 C-BQ je skvělá řetězová pila s baterií pro majitele příměstských domů, manipulace s vyčištěním bouře k odstranění končetin. Bundle MSA 120 C-BQ je standardně přichází s nabíječkou baterie AK 20 a nabíječka baterie AL 101. Je vybaven nízkým vibracím, nastavením rychlého řetězce a funkcí brzdění řetězu STIHL Quickstop. Proveďte 100 řezů přes 4 ″ protokol na jeden náboj, což vám dává dostatek energie k řešení hromady palivového dříví.

Pokud jde o vyčištění na zahradě, vytáhnutí malých stromů, řezání palivového dříví atd. Bylo by pro mě velmi vzácné, kdybych musel snížit velký strom (ve skutečnosti jsem najal profesionály, když jsem potřeboval vytáhnout borovice na svém dvoře. nejen kvůli jejich velikosti, ale potřeboval jsem odborné znalosti a Spokojenost, že někdo měl správná povolení a schválení dělat tak velkou práci v příměstské oblasti, jako je moje). Chcete.li získat něco většího a pak mluvit o tom, jak působivé je postarat se o tyto menší úkoly, se nevypadalo jako dobrý test.

Celkový dojem:

Docela dobrý výkon pro svou velikost. Podařilo se mi snížit pár malých stromů a nakrájet to do palivového dříví v jednom náboji. Je to také opravdu lehké, což znamená, že to může použít téměř kdokoli (dokonce jsem to zkusil K mámě).

Jinými slovy: bude to trvat asi tak dlouho, jak vaše vlastní energie provést úkol. Když se to zastavilo, bylo do značné míry, když jsme byli všichni připraveni na odpoledne.

Přes roky řezání stromů, paní. Carter se nikdy předtím nepokusil použít řetězovou pilu. Skutečnost, že řetězová pila je na menší straně a lehká váha, ji však přitahovala. (Str.S. Cítím, že je třeba znovu zmínit, abych se posunul zpět a podíval se na ten obrázek o oblečení/rukavicích/rukavicích/helmech nebo dolů pro tento seznam OOP K’s Táta, na druhé straně.Na’t-be-talked-into-wearring-more-gear druh otce).

Chtěla by, abych vám z vlastního souhlasu řekla, že je to dost lehké pro seniory. Vzhledem k tomu, že K a já jsme považovali její razítko schválení za docela velký problém, nebyl bych překvapen, kdyby Stihl vyslal tiskovou zprávu o této nabídce. Je to jako dobrá pečeť v domácnosti, jen mnohem exkluzivnější. ?

Jak spadnout malý strom s motorovou pilou

Fráze „padl strom“ vždy zasáhne mé ucho divné, ale to je jiný způsob, jak říci „Vyříznout strom“. který používáte?

V každém případě je níže rekapitulací toho, co jsem se naučil od MR. Carter, když mi dal ukazatele. Jen v případě, že se to zeptá, objasním, že není profesionální arborista, ale je to člověk, který snížil skóre (možná stovky?) stromů za jeho život. Nechte své starší, aby vás naučili věci, přátelé. budou a je to úžasné!

Plánovat dopředu

… Jako by nezapomněl na své vybavení

Nechal jsem, že jsem táta vybral místa, aby se řezala, stejně jako cesta, kterou by strom spadl (oba, pokud jde o to, že je ten zkušenější, a tak by mohl být zodpovědný za to, že nezasáhl svůj dům!). Nakonec však musíte jasně zjistit, kde strom přistane. Zdálo se, že jeho cílem pokaždé bylo, aby strom sestoupil a nejen vyčistil dům, ale aby narazil na zem, aniž by padl na jiné stromy (tak by mohl zamotat padlý strom se zdravým, zabít zdravý stroj v tomto procesu, nebo způsobit, že druhý padne divným směrem a něco nečekaně zasáhne).

Také si vzal nějaký čas, než se zbavil zbytků kolem základny. Padlé větve a další překážky jsou nebezpečné předměty, na které nebudete chtít zakopnout, pokud se musíte najednou přesunout z cesty.

Mělo by také jít, aniž by řekli, že lidé, psi a další vzácné věci by neměly být v této oblasti ani v této oblasti.

snížit, malý, strom, kácení, stromů

Udělejte své řezy v pohodlné výšce

Necítíte potřebu squat a hned odříznout blízko k zemi. Můžete provést své počáteční řezy, nechat strom spadnout a pak zbývající kousek narušit na pařez. Použijte postoj, který je pro vás pohodlný, abyste drželi po celý střih. Je bezpečnější mít dobrou rukojeť na řetězové pile a upřednostňovat řezání na správném místě, aby strom padl tam, kde chcete.

Vyřízněte klín na stejné straně, protože strom padne

Náš první řez byl horizontální, asi v polovině stromu (někdy 2/3, pokud je malý). Nechte řetězovou pilu řešit; nepracujte to v pilujícím pohybu. Další řez je pod úhlem dolů nad prvním řezem, asi 60 stupňů, v hloubce, takže se obě řezy setkávají. To by mělo mít za následek vyříznutí tvaru typu klín ze stromu.

Udělejte třetí řez na opačné straně

Umístěte se tak, abyste nebyli ani přímo pod oblastí krmení, ani na přesnou opačnou stranu (zpočátku se zdá být logické být přesně opačný, ale pokud strom spadne dozadu, nechcete být pod ní).

Pár centimetrů nad prvním horizontálním řezem a na opačné straně stromu vytvořte další řez. To je, když řez oddělí základnu stromu, jako je jako závěs a strom začne padat z vlastní váhy. Byl jsem trochu nervózní, když se tato část stala, protože K a jeho otec mají nulový strach vstávat v akci a tlačit na strom (což si nejsem jistý, že byste měli dělat, ale nechal jsem to jít).

Vystřihněte pařez

Jak strom padá, odklopte se od stromu. Jakmile je dole, zkráťte zbytek zbývajícího kufru na pařez.

Vyřízněte protokoly palivového dříví

Nejprve odřízněte menší větve, dokud nemáte čistou část pro vytvoření protokolů. Mírně ji zvedněte ze země. Když se dostanete na konec řezu (jinak se střih ustoupí a pošle špičku motorové pily do nečistot do špíny) se dostanete na většinu cesty a pomalu.

Rodinný čas

To samozřejmě není jediná věc, kterou jsme udělali při naší návštěvě. Bylo tam hodně relaxační, trávit více času s jedním z bratrů K a jeho manželkou (má celkem 3 bratry) a získává nějaké nápady na naši budoucí rekonstrukci cestovního přívěsu (více o tom později). Charlie a Stella měli absolutní výbuch a byli připraveni na postel dlouho předtím, než byl čas.

Také jsme si vzali odpoledne, abychom šli dolů do jiného rodinného majetku a navštívili paní. Carterův strýc, který žije v nejchladnějším starém statku (je ve svých 80. letech a stále pracuje v zahradě a postavil druhý příběh!). Nechtěl jsem být příliš impozantní a fotografovat dovnitř, ale pokud někdy mohu, šťastně je zde sdílím. Z naší procházky jsem pořídil několik fotek z dalších částí nemovitosti.

Bonusové video

Když jsem tam byl, moc jsem si nebral mnoho videa, ale na telefonu jsem dostal pár rychlých klipů a dal je dohromady. Většinou je to mláďata, která si užívají výlet (ha). Malý kousek na konci poprvé pomocí řetězové pily (slibuji, že jsem se odtud zlepšil!).

Doufám, že máte dobrý! Doufal jsem, že se tento týden podělím o několik dalších věcí, včetně příspěvku se spoustou obrázků Charlie a Stella. Něco na mé jednotce klimatizace se rozbilo a nasáklo stropem v obývacím pokoji, takže to byl rozptýlený týden. S trochou štěstí se mohu vrátit do plánu, jakmile zítra!

Nazdárek! Jsem Sarah. Moje oblíbené věci: 1) roztrháním mého domu od sebe a 2) znovu ho dohromady. Občas mluvím o jiných věcech, jako je život a jídlo a cestování, ale je to většinou moje posedlost kutilstvím a elektrickými nástroji, které zde najdete!

snížit, malý, strom, kácení, stromů

Mám otázku pro kutily? Označte mě na Instagramu @uglyducklingDIY nebo použijte hashtag #UglyDucklinghouse k předvedení vašich projektů!

Podobné příspěvky

Jak nainstalovat plovoucí police na stěnu dlaždic pomocí kotev

Jak nainstalovat toaletu: snadný způsob

Zanechte odpověď Zrušit odpověď

Tento web používá Akismet ke snížení spamu. Zjistěte, jak se zpracovávají data komentáře.

Комментарии и мнения

Ačkoli nejhorší stromy v mém domě jsou příliš vysoké, silné a příliš blízko mého domova na to, abych se udělal sám, existuje spousta 6 ″ a menších průměrů, které bych mohl udělat. Milujte to, když používáte nový nástroj! Jsem rád, že se dostanete jednou za čas!

Sarah říká:

Budu mít několik dalších recenzí pocházející ze STIHL, protože mi poslali několik dalších venkovních nástrojů. Přišli se velmi hodí s novým balíčkem. Pokud jde o věci napájené na baterii, je to nevyhnutelné, že skončíte s několika v jedné sérii/linii, abyste mohli co nejlépe využít baterie (jinak, budete mít spoustu různých baterií, které mohou „být si navzájem přepnut… příliš mnoho na organizaci!). Ale také jsem si koupil několik nových dobrot od Dewaltu, takže je musím také předvést!

Všechno jsem pro ženy, které vykonávají jakoukoli práci, obecně považována za roli člověka, ale určitě si nemůžete myslet, že je v pořádku zveřejňovat fotografie používání motorové pily a zároveň nosit nic ve způsobu ochrany? Udělejte si čas na to, abyste řekli a ukázali, co jste měli nosit, pak pokračujte a máte fotografie, které v podstatě říkají, že je v pořádku ignorovat bezpečnostní radu. Řetězová pila může být velmi malá jednotka pro běh baterie, ale stále by mohla (nebo Stihl!) Vezměte z vás dobrý kus během několika sekund. Být neopatrný o své vlastní bezpečnosti je jedna věc, ale pak povzbuzujete někoho jiného, ​​kdo nikdy nepoužil řetězovou pilu, aby se vydal. Ta dáma má na sobě boty, které by ani chránily její nohy před válcovacím protokolem, natož špatně umístěná řetězová pila. Chainbrakes fungují pouze za určitých okolností. Pokud někdo ztratí postavení a neustále se drží pily, výsledky mohou být hrozné a dokonce i zkušení uživatelé mají nehody. Celkový nováček, který nosí chatrnou bavlněnou obuv a absolutně žádné ochranné oblečení při použití i nejmenší řetězové pily v prostředí a způsobu zobrazené na vašich fotografiích je nehoda, která čeká na to. Celý život jsem pracoval venku a viděl jsem a slyšel o některých strašných zraněních, když není věnována dostatečná péče. Při používání potenciálně nebezpečných nástrojů nemám vždy nosit každý kus sady, ale používám zdravý rozum. Všechno o fotografii starší dámy je ne-ne. Řezání padlého dřeva na zemi je jedním z nejlepších způsobů, jak získat západ, který by mohl způsobit vážné zranění, a to i s malou pilou. Přemýšlejte, pokud práce opravdu potřebuje dělat špatně, že stojí za to se vzdát bezpečnostní sady, na kterou jste zapomněli. To není míněno jako osobní útok. Zdá se, že váš příspěvek byl vytvořen pouze s dobrými úmysly, ale fotografie jsou nezodpovědné a nebezpečné ukázat ostatním, kteří budou podle povahy článku řetězová pila hledající pokyny. Jen proto, že jste nikdy neměli nehodu, neznamená to, že ostatní budou mít štěstí. S úctou Brontë

Sarah říká:

Chápu, že přicházíte z dobrého místa s nejlepšími úmysly s vaším komentářem, stejně jako já, když jsem udělal tento příspěvek. Vůbec jsem neřekl, že je v pořádku ignorovat bezpečnostní výstroj, ani nepodporuji ostatní, aby si nenosili, a já jsem se zabýval konkrétním nedostatkem bezpečnostního vybavení, než jsem něco ukázal, abych to oslovil hlavu. Příspěvek nejen zmínil, že jsem to měl nosit, ale předvedl jsem, že jsem si ukázal obrázek oblečený ve správném bezpečnostním vybavení, abych ukázal, jak to vypadá jako příklad (zmínil jste se o zdravém rozumu, a to by také znamenalo, že si přečtou shora dole, aby se na tuto fotografii dostali jako první). Chápu vaše obavy a souhlasím s tím, že by se měl nosit PPE a ze stejného důvodu jsem ho nosil ve všech mých ostatních zařízeních STIHL. Když píšu své příspěvky, snažím se poskytnout informace, tak i říct lidem, co nedělat, když mám pocit, že se něco lze řešit, tak jsem to oslovil. Také jsem zmínil zvýšení končetin ze země. Ale vidím, že mohu provést některá vylepšení na příspěvku s odkazy na více bezpečnostního vybavení a aktualizovat je novějším videem, že jsem si dal své vybavení (v té době jsem to neměl, ale je to dobrá příležitost k tomu Přehodnoťte, že když provádím aktualizace příspěvků).

Ahoj sarah, opravdu si vážím toho, že si uděláte čas na oslovení mého коментарии и мнения. Možná je moje obava vyvolána tím, že jsem zažil, jak hloupé lidské bytosti mohou být a že někdy musíte metaforicky porazit určité typy nad hlavou, abyste si uvědomili, jak nebezpečné jsou určité věci. Vy nebo já nebo desítky vašich čtenářů byste mohli používat nástroje různými způsoby, některé „bezpečnější“ než jiné občas, každý den v roce a nikdy nemáte problém. Někdo jiný by mohl přijít, nečíst si váš článek pečlivě, podívat se na fotografie a prasknout bez velkého zamyšlení pro bezpečnost. Myslím, že někdy musíte uspokojit toho jednoho neopatrného člověka, který může vidět příspěvek, pomyslete si: „Hej, to vypadá jako zábava! Malá řetězová pila na baterii! Přesně to, co jsem vždycky chtěl!“A než to vědí, jsou v nemocnici. Neříkám, že žádný z vašich čtenářů je hloupý. Ale stejně jako jsem narazil na váš příspěvek, nalákal se roztomilou značkou „ošklivé káčátka“, někdo jiný by mohl udělat totéž a učinit špatná rozhodnutí vedoucí k zranění. To by nemělo být tak dlouho navíjející nebo zní, tak „kázat“. Omlouvám se za to. Myslím, že to, co děláte, je skvělé a váš postoj je skvělý. Pokračujte v dobré práci a mějte na paměti Numptys světa. Všechno nejlepší s vaším podnikem. Brontë

Jak bezpečně a efektivně spadnout strom

Před několika lety bude čtenář AOM sdílet své tipy, jak rozdělit palivové dříví. Skvělá rada, ale kde dostanete ty malé protokoly, aby se rozdělily na prvním místě? Můžete si koupit protokoly, ale muž zamíří do lesa, aby je dostal na jejich zdroj. Je to mužná práce, která vyžaduje, abyste využili svůj vnitřní řezivo, když jste padli, končetinu a vybíjeli svůj vlastní strom.

Když jsme byli s Kate před pár lety ve Vermontu, Kateho strýc Buzz mě naučil, jak padnout strom. Buzz koupil levný stromový pozemek hluboko v lese a stromy používá nejen pro své vlastní potřeby palivového dříví, ale také pro dodávání dřeva, které řezá, rozděluje a distribuuje méně šťastným sousedům, kteří potřebují protokoly, aby během jejich domovů zahřívali své domovy během dlouhá zima.

Pokud jste někdy potřebovali spadnout strom, je to tak, jak se to dělá.

Bezpečnost především

Vytváření stromů je nebezpečná práce. Správa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci uvádí, že „více lidí je zabito při kácení stromů než během jakékoli jiné protokolování činnosti.„Bezpečnost by tedy měla být vaše nejvyšší priorita. Neschopnost udržet si o vás může být smrtící.

Bezpečnostní vybavení. Při ovládání řetězové pily a kácení, omření a bucking stromů musíte nosit následující ochranné předměty:

 • Helma
 • Ochrana očí a obličeje
 • Ochrana sluchu
 • Ochranné kapitoly
 • Ocelové kožené boty s vysokou podporou kotníku
 • Rukavice
 • Tričko s dlouhým rukávem

Při provozování řetězové pily buďte ostražití a uvědomte si své okolí.

Naplánujte a vyčistěte cestu ústupu. I když máte určitou kontrolu nad tím, jakým směrem padne váš strom, věci ne vždy jdou tak, jak zamýšlíte. Proto musíte naplánovat a vyčistit ústupní cestu, abyste se nedostali do země zatlučeni padajícím stromem. Coyote styl.

Nejbezpečnější způsob, jak ustoupit, je v opačném směru, který jste plánovali, aby strom padl, a v úhlu 45 stupňů ze strany stromu, stejně jako tak:

Vyčistěte jakékoli překážky z vaší ústupní cesty, abyste při ústupu nezavedli.

V případě, že se musíte ustoupit z nepravidelně padajícího stromu, rychle se dostat pryč, ale neotočte záda na omílání dřeva.

Jak spadnout strom

Plánujte, kde chcete, aby strom padl. Podívejte se na své okolí a rozhodněte se, jakým způsobem chcete, aby strom spadl. Směr může ovládat směr, který váš strom padá, řezáním prvního zářezu na boku stromu, který čelí směru, který chcete, aby strom spadl.

Při plánování, kde chcete, aby váš strom spadl, použijte zdravý rozum. Vyvarujte se kácení stromu na vaše auto, doma, nerovnoměrné půdy, velké balvany a roztomilé koťata. V ideálním případě chcete, aby strom spadl co nejčistší oblast, aby se na cestě dolů nezachytil v jiných končetinách stromů. To může být těžké dělat v hustých lesích, jaké mají ve Vermontu, ale dělat to nejlepší, co můžete.

Při plánování, kde chcete, aby váš strom spadl, vezměte v úvahu, jakým způsobem se strom nakloní. Obecně je snazší a bezpečnější spadnout strom ve směru, že se již naklání. Nechte gravitace pomoci vám. Pokud se strom opírá nebezpečným směrem, máte dvě možnosti: 1) Manipulujte strom, který spadne jiným směrem pomocí strategického umístění zářezu, nebo 2) Vyberte si jiný strom, který padl.

Vystřihněte si zářez. Vyřízněte na straně stromu otevřený zářez, který čelí směru, kterým chcete, aby strom spadl. Nejprve si vytvořte svůj nejlepší střih. Začněte svůj horní řez ve jakékoli výšce na stromě nad zemí a umožňují dostatek prostoru pro podříznutí.

První řez by měl být dolů pod úhlem 70 °. Zastavte, když řez dosáhne jedné čtvrtiny na jednu třetinu průměru kufru.

Nyní je čas, aby se vaše spodní střih pro zářez.

Druhý řez by měl být vzhůru pod úhlem 20 °.

Vyřízněte nahoru pod úhlem 20 °. Zastavte, když řez dosáhne koncového bodu horního řezu. Až budete hotovi, mělo by vám být ponecháno s otevřením 90 ° zářezu.

Zpětný řez. Zadní řez je proveden na opačné straně zářezu. Zadní řez odpojí téměř celý strom od pařezu a zanechává závěs, který pomáhá ovládat pád stromu.

Začněte na opačné straně zářezu, mírně nad zárukovým rohem.

Vyřízněte se podél vodorovné roviny.

Při řezání záda neřízejte celou cestu. Nechte závěs.

Neřežte celou cestu! Pokud ano, vaše pila by se mohla uvíznout do stromu, nebo ještě horší, strom by mohl začít padat směrem, který jste neplánovali, aby to šlo. Chcete přestat řezat v bodě, který zanechá šířku závěsu, který je o průměru stromu o jednu desetinu stromu.

Křičejte „dřevo!„Pokud jste udělali všechno správně, strom začne padat přes zářez, který jste vytvořili. Výložník. Právě jsi pokazil strom. Zkontrolujte hruď. Měly se objevit dva až tři nové chloupky.

Jak končetit strom

Omezení stromu znamená jen odříznutí všech malých končetin a větví stromu tak, aby vám zůstalo pouze s kufrem. Vezměte si řetězovou pilu a odřízněte všechny končetiny co nejblíže k kufru.

Jak vyvolat strom

Bucking strom znamená rozřezat strom na použitelné délky. Pokud se chystáte používat dřevo pro palivové dříví, musíte strom vybuchnout do délek, které se vejdou do vašeho kamna nebo ohnivého prstence. Řezané kousky po vybuchnutí stromu se nazývají kola. Kola jsou pak rozdělena na kousky a nechcete, aby byly příliš dlouho na to, aby se vešly do kamen. Něco jiného, ​​co je třeba zvážit: čím kratší kolo, tím snazší je rozdělit.

Pokud strom leží na zemi. Když jste téměř prořízli celou cestu skrz strom. Nechcete, aby vaše řetězová pila procházela kolem stromu a nakrájela se na zem, protože to může poškodit vaši řetězovou pilu.

Pokud jsou jeden nebo oba konce stromu mimo zemi, uděláte dva řezy. Pokud uděláte pouze jediný řez z horní části stromu, riskujete, že se sevřete pilu mezi dřevem, a je to bolest, aby se vaše pila nechala undat. První řez Buck přichází zespodu. Přestaňte řezat 1/3 cesty průměru stromu.

snížit, malý, strom, kácení, stromů

Druhý řez přichází shora. Zarovnejte řetězovou pilu se spodním řezem.

Tento proces opakujte, dokud neuděláte strom.

A je to!

Úspěšně jste pokazili, limpovali a vyrazili strom. Gratulujeme! Jste na dobré cestě stát se řezivem. Nyní je čas načíst své vypálené protokoly do svého pickupu a vytáhnout je zpět do Woodshed pro rozdělení. Až budete hotovi, užijte si velkou hromadu flapjacků, hromady slaniny a spousta a spousta vajec a hash hnědých.

A pokud se někdy ocitnete bez sekery nebo řetězové pily, tady je návod, jak spadnout strom s nožem.

Jak padnout stromy

Káření nepůvodních druhů, aby se udržela charakter lesa. Kmeny jsou před přihlášeny knoflíky, aby poskytly použitelné dřevo.

Praktické techniky pro kácení stromů

Základní techniky krmení

Poznámka: Na této stránce jsou „přední“ a „zpět“ libovolné termíny, přední část je stranou, ke které má strom zamyslet.

Získejte plný přístup za pár minut!

Získejte plný přístup ke veškerému obsahu prostřednictvím naší zabezpečené pokladny.

Pečlivě prostudujte strom a jeho okolí, abyste určili, jaký způsob, jak to spadnout. Posoudit distribuci hmotnosti na koruně a prostoru, do kterého je k dispozici, do ní. Plánujte se vyhnout překážkám. zejména režijní kabely, ploty, staré pařezy a další stromy.

Všimněte si také větru, síly a směru. Pokud se stromová koruna těžce kymácí.

Než začneme řezat, ujistěte se, že je úniková trasa jasná, zkontrolujte, zda v nebezpečných zónách není nikdo. Pokud jsou zapojeni dva lidé, rozhodněte se, kdo bude držet pilu. Na jakékoli cestě procházející oblast by měla být uvedena varovná upozornění, páska nebezpečí by měla být použita k volebním oblastem a lidé by měli být zaměstnáni, aby varovali kolemjdoucí.

Než začnete padat, vyčistěte oblast kolem základny stromu.

Když strom začne padat, ustoupit zpět po únikové trase a sledovat strom. Pokud to spadne směrem k vám, neběhněte, ale zůstaňte přiměřeně blízko k kufru a vydejte se do strany, abyste se ho vyhnuli. Dejte si pozor na zpětný ráz a rozdělení dřeva.

Na svazích, pokud je to možné.

Poté, co vystřelil uklizený a řezaný a zanechal nízký pařez.

Kácení větších stromů

Níže uvedený postup je vhodný pro kmeny až do průměru asi 200 mm (8 ”) na základně. Cokoli většího než tohle by mělo být pokáceno pouze vyškolenou a kompetentní osobou.

Odřízněte jakoukoli škrtu na základně stromu.

Často je nejjednodušší řezat umyvadlo z kácení (zobák ptáků) tím. Je to snazší, aby se tyto dva řezy přesně setkaly.

Křešení by mělo být rovnoběžné a několik centimetrů nad zadní částí dřezu. Výškový rozdíl způsobuje krok, který snižuje pravděpodobnost, že se zadek odráží zpět.

Uveďte adekvátní závěs minimu 3 cm pro kontrolu rychlosti a směru pádu. Závěs, který je silnější na jednom konci.

Kácení malých stromů

Stromy do průměru 8 cm lze proříznout rovně.

Stromy až do průměru 15 cm by měly být na přední straně podřízeny asi třetinou cesty, než se vytáhne zezadu zezadu.

Stromy silně vážené v jednom směru

Nepokoušejte se odstranit jednu nebo více končetin pro vyvážení stromu, to je pro profesionály. Obvykle můžete předpokládat, že strom spadne tak, jak se nakloní, bez ohledu na to.

Strom vážený od zamýšleného směru pádu musí být stažen dozadu silou dostatečný k překonání celé své váhy. Naviják bude vyvíjet více síly neustále než dobrovolníci, kteří tahají lano, a také mnohem bezpečnější. Ujistěte se, že kotevní bod navijáku bude mít váhu.

Než začnete padat, opravte lano nebo kabel navijáku dvě třetiny cesty nahoru nahoru. Provaz by měl být dostatečně dlouhý, aby dobrovolníci byli mimo nebezpečnou zónu.

Mrtvé stromy

Mrtvé stromy se mohou neočekávaně ustoupit nebo prolévat končetiny, a proto jsou nejlépe postaveny a zacházejí s kvalifikovaným odborníkem. Zkontrolujte mrtvou biomasu na zdravých stromech. Pokud strom není silně shnilý, sledujte známky hniloby, jako je Pulping nebo Black Piling, nebo tekutina. Pokračujte, ale nechte větší závěs a pomalu pracujte.

Zavěšené stromy

Pokud se strom zavěsí, vypořádejte s ním okamžitě. Nikdy neopouštějte web s zavěšeným stromem.

Rozmotat malý strom odtáhněte zadek od pařezu. Pokud je stále připevněna, vyčistěte ji nebo použijte páku.

Chcete.li přesunout stromy střední velikosti, získejte jeden nebo dva pevné póly. Páť zadek a posuňte jej několik CMS. Opakujte to, dokud strom nevymaže.

Větší stromy potřebují navijování. Ujistěte se, že je kotevní bod dostatečně silný. Často je snazší navinout kufr do strany z pařezu.

Nikdy se nezkuste odříznout sekce z kufru.

Snedding

Snedding se nejlépe provádí s billhook nebo loppers, zejména pro malé větve. Bowsaws jsou užitečné pro větší větve.

Vystřihněte z zadku stromu směrem ke špičce.

Postavte se na jednu stranu stromu při odříznutí větví z druhé.

To ponechává kmen stromu mezi Billhookem a osobou.

Velké větve vyrůstající z kufru by měly být pokáceny stejným způsobem jako stromy.

Sned co nejblíže k kufru, aby se vytvořily čisté protokoly, které se snadněji přepravují a zpracovávají.

Hledejte větve, které berou část hmotnosti stromu. Strom se může pohybovat, jak se větev rozbije. Před Sneddingem převrátíte strom, aby se z větve svlékl.

Přihlášení

Jakmile byl strom zablokován, nakrájejte se na protokoly jakékoli velikosti.

Obvykle je nejjednodušší začít na špičce, kde je strom nejlehčí. Podpořte strom, aby se řezy otevřely, jak jste viděli.

Při řezání protokolů je vyvažte na jiném kufru. To dává přímé protokoly pro stohování nebo výrobu kabelů.

Prořezávání

Při prořezávání nikdy neopouštějte pahýl. Zemře zpět a umožní hnilobu do srdce stromu.

Malé větve 5 cm lze proříznout přímo. Řezejte jednou rukou a vezměte váhu větve s druhou.

Větší větve by měly být řezány ve třech fázích. Podříznutí by mělo být asi jednu třetinu cesty, rozšířeno, aby se rozřezala kůra kolem poloviny průměru větví. Tím se zastaví rozdělení větví nebo trhání kůry.

Požáry

Může být nutné použít požáry k spálení větví a ověsy. Umístěte to tak, aby kouř nevyfoukl přes pracovní oblast, ale dostatečně blízko, aby minimalizoval množství tažení.

Nechte dřevo, aby se rozpadl, kde je praktické nebo nasekejte na mulč. Pokud je prostě příliš malé, kontrolované požáry jsou v pořádku, poskytnutí klienta ví. Také informujte místní hasičskou sboru.

Po práci se ujistěte, že požáry jsou před odchodem z webu.

Použití řetězových pilovačů

Někdy může být operátor řetězové pily zapotřebí při práci. Pouze ti jednotlivci, kteří drží kartu TCV řetězové pily. Chcete.li získat kartu, musíte mít certifikát národní rady pro testování způsobilosti (nebo ekvivalentní) a být schopni poskytnout důkaz o pokračující kompetence. Provozovatelé musí nosit ochranné bezpečnostní oblečení a vybavení.

snížit, malý, strom, kácení, stromů

Sezóna

Září až březen, já.E. Mimo období rozmnožování.

Příprava a práce se skupinami

Prohlídka místa

Navštivte pracoviště předem a získejte jasnou představu o tom, co budete dělat v den.

Posoudit vhodnost projektu pro skupinu, kterou budete vést, a dostupný čas.

Zkontrolujte překážky pro kácení. zejména nad hlavy (nespadli do 15 metrů od elektrických kabelů) a ploty. Diskutujte o jakýchkoli překážkách s klientem v případě, že je třeba změnit pracovní plán. Rozhodněte se, co se má udělat s řezaným dřevem. Proveďte hodnocení rizik pro projekt i stránky.

Pokud existuje přístup veřejnosti na web, plánujte zóny vyloučení a rozhledny.

Nástroje a vybavení

V závislosti na velikosti týmu upravte množství vybavení odebraného na web.

Zkontrolujte, zda jsou nástroje před jejich použitím v dobrém stavu.

 • PRVNÍ POMOC
 • Vhodné ochranné rukavice
 • Ochranné brýle
 • Tvrdé klobouky
 • Sekery
 • Bowsaws (malé a velké)
 • Billhooks
 • Loppers
 • Slashers
 • Mattocks
 • Páky kácení
 • Polesaws
 • Ostření kámen
 • Klíny a kladivo
 • Naviják a lano
 • Zápasy a ohřívací zařízení
 • Nebezpečná páska
 • Zajistěte, aby všichni členové týmu nosili vhodnou obuv a oblečení a vydávají specifikované bezpečnostní vybavení.

Úvod

Představit web, práci a důvody pro to.

Procházka po webu vysvětluje, jakou práci bude provedeno. Identifikujte potenciální nebezpečí a vysvětlete, jak mohou lidé bezpečně pracovat kolem nich.

Demonstrujte použití nástroje

Před zahájením práce demonstrujte a vysvětlete bezpečné použití, přenášení a péči o na místě.

Viz brožura TCV Hand Tools [brzy].

Prokázat pracovní techniky

Demonstrujte všechny nové pracovní techniky, když k nim přijdete. To zachrání chyby a vyhýbá se nehodám.

Naplánujte polohu hromádek protokolu, aby se minimalizovalo vzdálenosti dřeva.

Prokázat správnou techniku ​​zvedání (ohýbání kolena a udržování záda rovně, aby se používaly svaly nohou a záda není napjatá).

Organizace týmu

Rozdělte tým na malé skupiny nebo páry a zajistěte, aby se každý měl v každé práci otočit.

Podívejte se, že nikdo část práce nevydrží ostatní. V případě potřeby přesuňte lidi kolem, aby to zajistili.

Dejte si pozor na nudu a únavu. Nechte lidi změnit zaměstnání při přestávkách. Ujistěte se, že každý je součástí týmu.

Zkontrolujte, zda lidé pracují na bezpečné vzdálenosti od sebe. Lidé, kteří káceli stromy. Vždy by měl být každý informován o umístění zón kácení. Vůdce by měl kontrolovat, pomáhat a povzbuzovat lidi a zajistit, aby byly udržovány pracovní standardy.

Naučte se umění suchého kamene, správu lesů, výsadby stromů, hedgelayingu a mnohem více.

Získejte okamžitý přístup k definitivním praktickým průvodcům zachování. Poradenství, pokyny a podpora pro správu vaší krajiny a zelených prostorů.

Předpokládá se, že tyto informace jsou správné, ale nevylučuje potřebu dalšího dotazů podle potřeby. Toto není komplexní prohlášení o všech bezpečnostních postupech, které zajistí zdraví a bezpečnost všech uživatelů. Dobrovolníci ochrany nejsou přijímáni žádnou odpovědnost za nehody nebo poškození v důsledku jeho použití. Informace a rady na této stránce vám mohou pomoci získat národní odborné kvalifikace při ochraně životního prostředí.