Jak sundat ruční kolo řetězové pily bez stahováku

Co byste měli vědět o konstrukci hnacích převodů řetězových pil

Řetězovou pilu lze používat dlouhou dobu, než bude nutné vyměnit poškozené díly. Řetězové kolo nebo pastorek, který přenáší točivý moment z klikového hřídele na řetěz, má dlouhou životnost. Zároveň však končí, což vyžaduje výměnu dílu. Předtím je dobré vědět, co jsou řetězová kola řetězové pily.

Hnací pastorky jsou k dispozici jako jeden kus nebo jako celistvý odlitek spolu s bubnem, případně jako volně stojící jednotka. Rozdíl mezi těmito díly je nejen v jejich vnějším provedení, ale také v jejich provozních vlastnostech, které budou majitele řetězových pil jistě zajímat.

  • Pevná řetězová kola. skládají se z řemenice s nábojem a nalisovaného řetězového kola. Pro výrobu čelních ozubených kol se používají litinové odlitky. Nevýhodou tohoto typu řetězového kola je, že v případě jeho výměny je nutné vyměnit celý díl. Tyto varianty pohonu mají také své výhody, mezi něž patří především jejich dlouhá životnost. Zuby těchto zařízení se lámou jen zřídka a jen ve výjimečných případech, kdy by závada byla oprávněná. Druhou výhodou je, že není problém díly sehnat. jsou k dispozici ve všech specializovaných obchodech. Pokud je nutné vyměnit pastorek řetězové pily, je třeba vědět, že taková zařízení jsou dražší než prefabrikovaná.
  • Prefabrikované. málokdo si uvědomuje výhody. Říká se jim „skládací“, protože ozubené kolo je náhradní kroužek. Je umístěn na náboji drážkového bubnu a pohání řetěz. Výhodou skládacích řetězových kol je opotřebitelný kroužek, jehož výměna není nákladná. Pokud se opotřebuje, nemusíte vyměňovat celý buben, což vám ušetří náklady na opravu poškození. Nevýhodou je, že se obtížně shánějí. Důvodem je skutečnost, že díl je levný, ale vyžaduje vysoké výrobní náklady.

Pokud musíte vyměnit řetězové kolo na řetězové pile, nejprve zkontrolujte, jakým typem řetězového kola je stroj standardně vybaven. Různé modely řetězových pil jsou vybaveny buď prefabrikovanými, nebo pevnými hnacími převody. Už víte, jak se od sebe liší. Lze jen dodat následující:

  • Oba typy jsou zaměnitelné, stačí je vyměnit společně s hnacím bubnem;
  • Prefabrikované jednotky, které zajišťují efektivní připojení k řetězci nástrojů, vítězí z hlediska spolehlivosti;
  • Kromě spolehlivosti se prefabrikované typy vyznačují hladkým chodem řetězu, kterého je dosaženo přítomností vůle mezi drážkovaným výstupkem na bubnu a kroužkovým ozubením;
  • vůle zvyšuje životnost ok na bubnu, ale celé zatížení nese náhradní řetězové kolo.

Sestavy jsou hlučnější než pevné jednotky, ale jsou účinnější. Často se stává, že řetězové kolo řetězové pily nelze najít, a proto je nutné namontovat kompletní řetězové kolo.

spojka řetězové pily

Spojka štípače dřeva je odstředivá a zapíná se automaticky změnou otáček klikového hřídele motoru. Při nízkých otáčkách jsou prvky řetězu přitlačovány k hřídeli. Tím se zabrání přenosu rotačního pohybu na ozubené kolo. Se zvyšující se rychlostí se prvky rozcházejí a tlačí na buben, čímž způsobují otáčení řetězu.

Charakteristickým znakem tohoto zařízení je brzdný účinek při zpomalení řetězu. Tímto způsobem je možné předejít některým poruchám. Přesto je tento systém vystaven obrovskému zatížení, takže by se měly systematicky provádět preventivní prohlídky a opravy.

Jak odstranit

Hnací řetězové kolo slouží také jako buben. Jednou z hlavních příčin poškození je opotřebení ozubených kol. U jednodílného provedení může řetěz během provozu proříznout řetězové kolo. Takový mechanismus je třeba nahradit. Pokud je buben vybaven výměnným kroužkem, je třeba jej během servisu vyjmout a vyměnit. Poté může buben pokračovat ve své činnosti.

Pokud je potřeba jej opravit, je nutné se obrátit na servisní středisko, kde pracují zkušení odborníci. Pokud však není k dispozici, jak lze spojku vyjmout bez pomoci?? Pokud jsou k dispozici potřebné nástroje, lze toho snadno dosáhnout. Samozřejmě existují určité rozdíly v modelech jednotlivých firem, ale vzor demontáže zůstává stejný:

  • Nejprve otáčením páčky sejměte kryt brzdy řetězu. Mírným vyšroubováním matic uvolněte napnutí řetězu. Po uvolnění lze matice zcela vyšroubovat a kryt sejmout;
  • Řetěz a vodicí lišta se demontují a mechanismus se očistí od nečistot;
  • Odšroubujte svíčku hlavy válce a upevněte píst. Otočte klikovou hřídelí, dokud se nezablokuje výfukový otvor, a poté vložte do válce kus lana, aby se píst zablokoval. Po dokončení práce se lano z mechanismu odstraní;
  • Pomocí dodaného speciálního klíče uvolněte matice spojky. V tomto mechanismu jsou vyrobeny s levotočivým závitem, což je třeba vzít v úvahu při demontáži. Poté je stroj rozebrán a všechny jeho části jsou zkontrolovány, zda nejsou poškozeny. Opotřebované díly je třeba odstranit a nahradit novými.

Po opravě a výměně dílů je třeba jej znovu sestavit v opačném pořadí. Podrobněji se na postup demontáže můžete podívat ve videu.

Abyste mohli opravovat řetězové pily STIHL, Husqvarna, Partner, Goodluck, musíte o těchto modelech vědět několik věcí. Některé typy pil mají podložku (mezi hnacím řetězovým kolem a motorem), např. Při montáži je nutné jej znovu namontovat.

Pokud má model speciální pružinu, která přenáší otáčky na pohon čerpadla, je důležité, aby byla po opravě správně nainstalována. V opačném případě by mohlo dojít k jeho vážnému poškození. Po údržbě a opravách je nutné zkontrolovat, zda mechanismy správně fungují.

Jak vyšroubovat spojku na motorové pile (návod krok za krokem)

Postup údržby provozních jednotek vyžaduje praktické dovednosti, ale správná teoretická příprava je velmi užitečná a je stejně tak užitečná pro proces. Než si vysvětlíme, jak vyjmout spojku z řetězové pily, objasníme si konstrukci mechanismu. Začněme umístěním, které je vždy napravo od klikové skříně motoru, pod krytem pneumatiky. Většina modelů pil má odstředivý mechanismus vpředu a buben vzadu (Husqvarna 137), ale existují i provedení s opačnou instalací (STIHL 180).

Spojka je umístěna na konci klikového hřídele s levým závitem, ke kterému je spojka přišroubována. Naproti tomu buben s řetězovým hnacím kolem se pohybuje volně a je na hřídeli uložen pomocí jehlového ložiska. Spojka je umístěna uvnitř bubnu a je uprostřed odpružená. Po aktivaci škrticí klapky odstředivý mechanismus zvyšuje otáčky a rychlost tím, že odtahuje patky od středu a přitlačuje je k vnitřní stěně bubnu, na kterou přenáší pohyb. Spojka řetězové pily tohoto typu automatizuje pohyb řetězu, spouští jej pouze při vyšších otáčkách a zastavuje jej při volnoběhu.

Kromě toho existují důležité konstrukční rozdíly v součástech spojky, které jsou společné pro mnoho různých modelů řetězových pil. Běžný model spojky má 3 čelisti utažené obvyklými pružinami, ale existují i provedení se dvěma nebo čtyřmi „čelistmi“ a jako spojka mohou být použity kovové desky.

Rozdíly v řetězových kolech lze vyjádřit počtem zubů, které určují normy dílů (6 pro 3/8palcový řetěz a 7 pro 0,5palcový řetěz).325). Řetězové kolo může být také lité nebo skládací. V prvním případě se jedná o obyčejný buben se zuby, ve druhém případě má korunku, na kterou se do drážek vkládají dříky řetězu.

Výměna spojky

Při výměně spojky nepoužívejte kovové nebo plastové díly jako zajišťovací zařízení. První může válec poškrábat, druhý ho může znečistit.

  • Zapněte brzdu zastavení řetězu, sejměte ochranný kryt a demontujte pilový řetěz;
  • Odstraňte případné nečistoty, piliny nebo zaschlé mazivo;
  • Vyjměte vzduchový filtr a zapalovací svíčku;
  • Odšroubujte zapalovací svíčku pomocí klíče na zapalovací svíčky;
  • Otočte klikovým hřídelem, vysuňte píst do nejvyššího bodu a poté jej stáhněte o 6-9 mm;
  • Píst držte v horní poloze pomocí lana o průměru 7-8 mm;
  • Odšroubujte matici spojky speciálním klíčem.

Většina pohyblivých částí řetězové pily je ve směru hodinových ručiček. Proto má matice na spojce levý závit. Chcete-li kryt sejmout, otočte klíčem ve směru hodinových ručiček. Nikdy nepoužívejte kladivo nebo dláto. poškodily by se hrany!

  • Demontáž krytu a hnacího kola. Diagnostika závad a odhad opotřebení součástí. Zkontrolujte stav jehlového ložiska;
  • V případě potřeby vyměňte díly za nové (nejčastěji hnací řetězové kolo);

Pro opětovnou montáž spojky řetězové pily použijte opačný postup, ale dbejte na následující body.

Nuance spojené s montáží spojkového systému:

  • U některých modelů řetězových pil může být mezi hnacím řetězovým kolem a spojkou podložka. Všimněte si, jakým směrem je otočen k motoru;
  • Některé pohony olejových čerpadel jsou vybaveny speciální napínací pružinou (čtyřhranem), která přenáší otáčivý pohyb z hnacího řetězového kola na olejové čerpadlo. Je důležité nastavit pružinu tak, aby její volný konec (tyč) byl ve správné drážce na pouzdře řetězového kola. V opačném případě nebude řetěz pily promazán;

Důležité: Po demontáži a opětovné montáži spojky vždy zkontrolujte automatický přívod oleje.

Jak demontovat spojku?

Obrázek ukazuje jednoduchý model řetězové pily s jejími hlavními částmi a podsestavami.

Při demontáži spojky postupujte takto

  • Odstraňte hlavu pily;
  • Demontujte řetěz a vodicí lištu;
  • Odšroubujte kryt vzduchového filtru a opatrně vyjměte zapalovací svíčky;
  • Nasaďte pístní zátku;
  • Spojku vyjměte pomocí stahováku;
  • Vyšroubujte spojku ve směru hodinových ručiček;
  • Vyjměte buben a nasaďte nový.

Znovu je sestavte v opačném pořadí.

Jak rozebrat řetězovou pilu: postup krok za krokem s fotografií a videem

Technickou složitost jakéhokoli stroje lze poměrně přesně měřit počtem vzájemně se ovlivňujících částí. Efektivní opravy a údržba nástroje závisí na pochopení funkce jednotlivých součástí, ale stačí znát jednotlivé pojmy a postupovat krok za krokem. V následujícím seznamu, doplněném obrázkem, je populárně ukázáno, z čeho se skládá motorová pila, s popisem funkce základních prvků v jedné krátké větě (kde je to vhodné).

  • Kryt palivové nádrže. základna pro montáž mechanismu a ovládacích prvků.
  • Zástrčka tlumiče.
  • Speciální šroub. držák tlumiče.
  • Gumový nárazník. 1 ze 4 namontovaných.
  • Škrticí klapka je ovládání škrticí klapky na karburátoru.
  • Táhlo akcelerátoru. ohnuté táhlo, které spojuje karburátor se spouštěčem.
  • Vzduchový ventil. přivádí vzduch do nádrže, když se sníží objem paliva.
  • Palivový filtr.
  • Palivová hadice. přivádí palivo z nádrže do karburátoru.
  • Kryt vzduchového filtru.
  • Vzduchový filtr. ochrana karburátoru před nečistotami.
  • Hlava válců.
  • Páčka. nastavuje polohu sytiče karburátoru.
  • Karburátor. zařízení, které vhání směs vzduchu a paliva do spalovacího prostoru.
  • Izolátor. účinné těsnění mezi karburátorem a motorem.
  • Koleno karburátoru. spojovací díl.
  • Zapalovací svíčka. dodává jiskru do spalovacího prostoru.
  • Válec. je hlavní část motoru.
  • Tlumič hluku. snižuje hluk, tlumí jiskry a odvádí výfukové plyny od obsluhy.
  • Zapalovací cívka (magneto). vytváří elektrický impuls, který se přenáší na zapalovací svíčku.
  • Spínač zapalování. zapíná a vypíná kontakty na zapalovací cívce.
  • Rukojeť.
  • Setrvačník. vyvažuje spojku, provádí předčištění vzduchu a vytváří náboj v cívce.
  • Ložisko. upevňuje klikový hřídel ke klikové skříni.
  • Kliková skříň vlevo. část podstavce, která drží motor a pohyblivé díly.
  • Píst.
  • Pístní hřídel. spojuje píst s klikovým hřídelem.
  • Kliková hřídel. přeměňuje vratný pohyb pístu na otáčení.
  • Sací hadice oleje. spojuje olejovou nádrž s čerpadlem.
  • Kryt klikové skříně. pravý.
  • Olejové čerpadlo. čerpá olej ze zásobníku do řetězu při otáčení řetězového kola.
  • Spojkový buben. první kontakt s řetězem.
  • Spojka. přenáší otáčky na buben při vyšších otáčkách.
  • Rukojeť brzdy řetězu.
  • Kryt pneumatiky. skrývá spojku a olejové čerpadlo (včetně napínacího mechanismu).
  • Zachycovač řetězu. navíjí nebo zachycuje řetěz, pokud se přetrhne.
  • Startér. mechanismus pro ruční otáčení klikového hřídele, který vytváří jiskru a spouští motor.
ruční, kolo, řetězové, pily, stahováku

Zde uvedené součásti ukazují základní obrysy typické řetězové pily. Většina dílů se skládá z několika menších, které však lze samostatně demontovat pouze v případě, že se jedná o servisní jednotku. Abyste se dostali k motoru, lze prvky demontovat po skupinách, aniž byste museli rozebírat kryt pneumatiky nebo startér za šrouby. Pokud však chcete získat lepší přehled o součástech řetězové pily nebo se dozvědět o všech částech určitého dílu, s plnou verzí seznamu.

jak sundat spojku z motorove pily

Princip činnosti automatické odstředivé spojky řetězové pily.

Když řetězová pila běží na volnoběh, spojková závaží se sice otáčejí společně s klikovým hřídelem, ale nedotýkají se spojkového bubnu (známého také jako spojková miska), protože jsou zachycena pružinou, a proto nepřenášejí točivý moment z motoru na pilový agregát. Když otáčky motoru dosáhnou přibližně 4000 ot/min, závaží spojky se vlivem odstředivé síly rozepnou a vnitřní plochy spojkového bubnu se obklopí vlastní vnější třecí plochou a začnou otáčet spojkovým bubnem a přenášet točivý moment z motoru na pilový agregát. Když se řetěz během práce náhle zastaví (např. když se zasekne), spojka nedovolí, aby motor zastavil, protože třecí závaží proklouznou v bubnu při vysokých otáčkách a pružina stlačí závaží pod 4000 ot/min.

Kuličková ložiska pro spojkovou jednotku bubnu

Velká zátěž působí také na součást spojky, konkrétně na buben. Obsahuje hnací řetězové kolo řetězového pohonu. Tyto části bubnu fungují výhradně při volnoběžných otáčkách. Když je plynová páka otevřená, buben se otáčí. Jeho otáčky se blíží otáčkám klikového hřídele. V této součásti jsou tedy také ložiska, která nemají vnitřní kroužek. tj. ložiska klecového typu. Tato ložiska je třeba často mazat. Čas od času je však bude třeba vyměnit. V mnoha případech je třeba vyměnit také hnací řetězové kolo. Obtíže v palivovém systému a jejich řešení

Pokud je dávkování oleje v benzínové pile nesprávné, výkon výrazně klesne a válec se ucpe. To způsobí selhání celého pístního systému. Příznaky nesprávného dávkování jsou vysoké emise kouře. Elektromotor vydává během provozu hlasitý praskající zvuk. Benzínové pily různých značek, včetně řetězových pil STEEL, by měly být poháněny benzínem A 92 a standardně vybaveny dvěma modrými přísadami do oleje. Poměr oleje a benzínu je padesát na padesát.

Nastavení karburátoru přímo ovlivňuje přesnost směsi paliva a vzduchu. Na tom závisí výkon elektrického nářadí.

Motor má při použití „chudé směsi“ nízký výkon, špatně startuje nebo vůbec nenastartuje. Není potřeba „bohatá“ směs. Startování motoru bude problematické, saze pokryjí válec a elektrody zapalovací svíčky a výrazně se zvýší spotřeba paliva.

Karburátor seřizujte pomocí jeho tří šroubů:

Otáčejte prvním šroubem ve směru hodinových ručiček, dokud nepovolí, a pak jej pomalu povolujte, dokud nepřestane praskat;

Další šroub zvyšuje přívod směsi, a to v případě, že je urychlovač málo užitečný;

další šroub, který se používá při zastavení motoru a otáčení řetězem při volnoběhu, když je karburátor již seřízen.

Pokud je karburátor správně seřízen, ale je ucpaný, je třeba jej zcela rozebrat a všechny části důkladně vyčistit benzínem. Je třeba vyměnit palivový filtr ve středu nádrže.

Nastavení spojky

Neexistuje nic jako „seřízení spojky“, ale obvykle se seřizují jiné součásti, jako je karburátor, palivový systém, startér nebo spojka. Pro seřízení spojky je nutné

  • Vyměňte podložku, která se nachází mezi motorem a ozubeným kolem nebo u jiných modelů mezi bubnem a ozubeným kolem;
  • Napnutou pružinu v sestavě nelze zatáhnout, proto je nutné ji vyměnit za novou. Pokud budete pokračovat v řezání s vadnou pružinou, mazivo nebude proudit do řetězu a nástroj se zlomí.

Základní konstrukce je u všech moderních řetězových pil stejná. Technické provedení se však liší, takže různé značky a modely mohou vyžadovat různé nástroje.

Všechny řetězové pily vyžadují k demontáži spojky nástroj:

  • Šroubovák pro demontáž kroužkové matice a krytu pastorku z hřídele,
  • V závislosti na modelu je k uvolnění samotného setrvačníku (bubnu) zapotřebí klíč nebo klíč se dvěma závlačkami podobný těm, které se používají k utahování matic na úhlových bruskách.
  • Zarážka je potřebná k upevnění hřídele setrvačníku (klikové hřídele), na níž je našroubováno odstředivé kolo.

Zablokujte klikový hřídel tak, že píst ve válci zajistíte měkkou kovovou tyčí nebo provazem s provázky.

Tvrdý kov není žádoucí, protože by mohl poškodit píst. Nesmí se používat slabé materiály, jako je plast. Mohou se ulomit, odštípnout a proniknout do oken válce, dutiny karburátoru nebo klikové skříně. Pokud je nutné demontovat celý motor, abyste je vyndali, nemusíte se tím zabývat.

Žádný extraktor? Pak použijte lano jako zátku

Nejběžnějším zastavovacím zařízením je kousek provázku. Vyšroubujte zapalovací svíčku, přibližte píst k hornímu mrtvému bodu (TDC), vložte do otvoru pro zapalovací svíčku kousek lana a utěsněte jej. píst se jemně zajistí, aby se hřídel, na níž je našroubováno spojovací pouzdro, nezkroutila a nedošlo k vyšroubování závitového spoje.

Takto vypadá originální blok STIHL, ale stejně tak je pravděpodobné, že se jedná o volnou verzi s kusem lana řetězového kola a tětivy. Stačí 1 nebo 2 uzly.

Oprava (výměna) setrvačníku řetězové pily, startovacích západek řetězové pily

Jak vyměnit setrvačník řetězové pily, opravit jej, vyměnit západky (startovací čepy) atd.д. Podrobně vám to ukážu.

Děkuji. To je velmi poučné. Kéž by častěji natáčeli zdravotní videa.

Leonide, všiml jsem si, že máš dost motorových pil a neuvažoval jsi o koupi elektrické motorové pily?

Odšroubujete zapalovací svíčku, vložíte do válce provázek a nebudete muset nic zastavovat a lopatky setrvačníku budou neporušené

To je velmi dobré video. Omlouvám se za indiskrétní otázku. bude to fungovat s jedním psem (o jednoho jsem přišel)?

Mám rozbité pejsky na setrvačníku, kde je seženu, nebo musím koupit nový setrvačník?

LEONID, NEDOPORUČUJI používat k otevření setrvačníku šroubovák, pokud na něj zatlačíte příliš, můžete poškodit olejové těsnění nebo něco zlomit. přes papírové těsnění, setrvačník se sám sundá, protože je tam kuželové uložení.

pokud nemáte matici, musíte ji nasadit na zajišťovač závitů

Jsi idiot, když vybíráš setrvačník šroubovákem! zakouřete stahovák! Jako stahovák používám rodinný klíč ze sovětského kola!

jsi debil, když vybíráš muškařský prut šroubovákem! sledujte stahovák! Jako stahovák používám rodinný sovětský klíč na kola!

Každý majitel pily odstraňuje ruční kolo podle svého. tak na sebe nebuďte příliš přísní. Pokud se vám to nelíbí, nedívejte se.

Je to velmi zvláštní, ale mám pejska s pružinami. Ve videu nejsou ani zmíněny.

samozřejmě v čase 2:24. ale všechno ostatní. hloupost. vyjměte setrvačník. barbarské, jak se dostanou ven nohy? není vůbec jasný („strčte sem šroubovák“ není návod).

Ten půlkruh se nazývá hmoždinka. Zasraný expert

ruční, kolo, řetězové, pily, stahováku

Jak vyměnit setrvačník, protože klíč je zlomený a klikový hřídel je také zlomený, možná existuje způsob opravy

Dobrý den, můžete být po odšroubování matice vývrtka kroužek (a jak ji odstranit viděl Belarusmash 6400)

a když se knot přetrhne, co se dá dělat? řezání velkého pouzdra nebo jak?

Strýčku, nebylo by jednodušší odšroubovat zapalovací svíčku, vzít obyčejné lano s uzly, dát ho do válce a odšroubovat?? tady může dojít k uvolnění vůle mezi zapalovací cívkou a setrvačníkem. jednou jsem nevědomky strčil šroubovák do setrvačníku a snažil se ho vyšroubovat a zlomil jsem výstupek, takže to zastavte obezřetně, protože továrna to šroubuje příliš pevně a výstupky nemusí udržet napětí.

Jak opravit startéry řetězových pil: pokyny pro každou část (foto a video)

Diagnostika nebo oprava nástroje je mnohem snazší a efektivnější, pokud víte, jak funguje. Aby bylo možné startér snáze a rychleji obnovit, je vhodné vědět, z čeho se skládá a jak funguje. Zde je přehledné a stručné shrnutí toho, jak to všechno funguje. Začněme hlavními součástmi mechanismu:

  • Kryt startéru. základ pro zajištění a ochranu komponentů. Nezbytné pro vnitřní cirkulaci vzduchu vynucenou otáčením setrvačníku, která zajišťuje chlazení motoru.
  • Rukojeť. vnější prvek s pevným koncem kabelu, který je navinutý na bubnu a po vytažení z pouzdra se odvíjí.
  • Pružina pásku. provádí návrat bubnu do původní polohy navíjením kabelu zpět.
  • Pouzdro pružiny. zajišťuje izolaci pružiny pásu a zajišťuje její konec, aby se při tahu nezkroutila.
  • Startovací buben. ústřední prvek mechanismu, který je propojen se všemi součástmi. Má otvor pro zajištění a štěrbinu pro navíjení lana.
  • Pružina ráčny slouží jako pomocná, přidává několik otáček po úplném natažení lanka. Ne všechny modely řetězových pil jsou ve tvaru pásky nebo šroubu.
  • Západka. vnější část bubnu s výstupky, které při zatažení za páku zachytí setrvačník.
  • Svorky jsou pružinové hnací mechanismy, které přenášejí otáčky z bubnu na setrvačník a klikový hřídel. Přesné uložení a seřízení zajišťuje pozitivní záběr zubů ráčny při vytahování lana a volnou vůli v opačném směru při odvíjení.

Po zvážení základních součástí a jejich funkčního účelu je možné osvětlit naléhavější téma a pochopit princip startéru řetězové pily pomocí řetězce interakce částí mechanismu. Proces spouštění začíná zatažením za kliku, která táhne za lanko, čímž se odvíjí buben ráčny. Zuby západky se opírají o západky připevněné ke setrvačníku a přenášejí otáčky na klikový hřídel.

Jedním vteřinovým zatažením za kliku se ruční kolo a hřídel otočí přibližně o 4 otáčky a celý systém pily se uvede do pohybu. V tomto okamžiku je směs paliva a vzduchu vháněna do spalovacího prostoru a jiskra vytvořená v zapalovací cívce ji zapálí, čímž se píst začne otáčet klikovým hřídelem zevnitř motoru. Ve většině případů se dobrá studená řetězová pila rozběhne po 3 nebo 4 úderech, nebo dokonce rychleji s asistovaným startem.

Magneto rotory (setrvačníky) pro čínské řetězové pily

Řetězová pila. je praktický a šikovný nástroj, který lze použít všude. na zahradě, při kácení stromů nebo při práci se dřevem. Lze jej použít v domácnostech, komerčních a vládních zařízeních. Existují profesionální, poloprofesionální a domácí modely, které se liší výkonem, výkonem, velikostí a velikostí. Na rozdíl od elektrického nářadí nepotřebuje řetězová pila zásuvku. Je poháněn směsí benzínu a oleje. To je výhodné, protože tuto techniku můžete použít kdekoli.

Po strojích vyrobených v Číně je vysoká poptávka. Je oblíbený pro svou nízkou cenu a snadné použití. Stejně jako každý jiný nástroj i řetězová pila potřebuje servis a včasnou opravu. Mnoho náhradních dílů může selhat v důsledku opotřebení nebo mechanického poškození. V ukrajinských internetových obchodech lze snadno zakoupit potřebné náhradní díly pro čínské řetězové pily: ruční kolo, tlumič, motor, ložisko a mnoho dalších. Cena dílů je poměrně příznivá.